Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Stany Zjednoczone wydają na zbrojenia około tyle, co łącznie reszta świata

Posted by Marucha w dniu 2015-08-26 (Środa)

Pisaliśmy już nieraz o miłujących pokój Stanach Zjednoczonych, które bezkonkurencyjnie przodują w wydatkach na zbrojenia – i które przez całą swoją historię nieustannie toczą z kimś wojny.
Zobacz: https://marucha.wordpress.com/2015/03/09/ameryka-jastrzab-pokoju/
Ale przypomnijmy to jeszcze raz.

Admin

W jaki sposób Stany rozpędziły się tak daleko, do tego stopnia, że same wydają na zbrojenia około połowę tego, co wydaje cały świat?

Nawet USA podzielone na połówki i tak wyprzedzają z hukiem drugie Chiny. Wypada się spytać, kto tu jest agresorem, a kto czegoś broni?

Źródło: http://www.washingtonsblog.com/2015/08/visual-of-global-military-expenditures.html

Opracowanie: Girion
https://uderzwfalsz.wordpress.com/

Mówiąc inaczej i prościej: USRael wydaje na zbrojenia mniej więcej tyle, co cała reszta świata.
Admin

Komentarzy 26 to “Stany Zjednoczone wydają na zbrojenia około tyle, co łącznie reszta świata”

 1. GT said

  Tylko po przeliczeniu na pensje dla yankeskich żołdaków, bazy wojskowe w podbitych krajach i tym podobne koszty utrzymywania rzeszy darmozjadów, to wychodzi, że takie np Chiny wydają na zbrojenia dużo, dużo więcej. A gdzie jeszcze Rosja, Indie, Brazylia. Same koszty jakie ponosi amerykański podatnik, aby utrzymać pasożytniczy Izrael są astronomiczne. Tak więc yankeskie wydatki na okupacyjną armię nijak się mają do rzeczywistości.

 2. ojojoj said

  Kiedys Ron Paul mowil, ze jakby zlikwidowac bazy amerykanskie i pozostawic tylko ich kilka w newralgicznych zakatkach, mozna byloby zniesc calkowicie podatek dochodowy placony przez obywateli usa. Po 2000-ym roku bylo to juz niemozliwe ze wzgledu na dodatkowe ogromne pozyczki zaciagniete przez administracje busza.

 3. Kojak said

  Czas amerykanskich bandziorow i zwyrodnialcow i tak sie konczy ,.nie pomoga juz nawet bandytom ich gigantyczne zbrojenia !

 4. Zerohero said

  @GT

  Zamorskie bazy dają konkretne możliwości operacyjne. Mając te bazy USA jest w stanie wymuszać posłuszeństwo na setkach narodów, które opodatkowuje/grabi na rózne dyskretne sposoby – tak, że inwestycja w armię zwraca się z nawiązką.

  Przykład 1: Confessions of an Economic Hit Man – John Perkins

  Przykład 2: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/smedley-d-butler-gangster-banksterow-2013-08

  poza zbieraniem kasy starcza jeszcze na kosztowne „hobby”, np. rozwalenie Syrii i Iraku z ludnością, znienawidzonymi chrześciajanami oraz starożytnymi zabytkami denerwującymi Żydów (którzy w starożytności g znaczyli i g zbudowali choć mieli własne państwo).

  Bazy dają również przewagę strategiczną nad innymi potegami. Np. w razie konfliktu z Chinami USA mogą zablokować szlaki morskie. I co wtedy zrobią Chińczycy? Zaczną wojnę jądrową?

  Bazy mają byc również umieszczone w Polsce i na Ukrainie – zapewne do pokrycia zasięgiem lotnictwa i rakiet krótkiego zasięgu większości terytorium Rosja. Da to bezprecedensową możliwość pierwszego uderzenia Dzieciom Świałości (jak neocons mówią o sobie) oraz zgnieceniu buntowniczych Słowian wschodnich niczym robaki. Bardzo mocno agituje za tym prezydent Andrzej Juda be Hur Kornhauser vel Maliniak.

  Szalom 🙂

 5. ? said

  Ron Paul powiedział, że gdyby zlikwidować wszystkie bazy wojskowe USA poza granicami tego kraju, to Amerykanie mogliby przestać płacić podatki.

 6. RomanK said

  Doktryna wojenna USA, zaklada, mozliwosc obrony przed…Reszta Swiata.. i prowadzenia zwycieskiej wojny na siedmu frontach naraz… Do tego posiada wystarczajacy zasob sil i srodkow. Kosztuje to niemalo..ale dopuki kosztuje to vasali nikomu nie szkodzi.
  Kazdy ma to co lubi i co ceni..Amerykanie maja hardware..i sily zbrojne o najwyzszych kwealifikacjach i przygotowaniu, a oszczedni i przezorni tony amerykanskich papierow- obligacji, bondow i wielu innych vehikulow inwestycyjnych.I plejady generalow i oficerow wyszszego zaszeregowania..:-)))

 7. RomanK said

  Dr, Ron Paul ma racje..ale prosze pomyslec, ze inne panstwa ktore nei maja tego..ani takiej dojktryny ani mozliwoasci ani sprzetu i oprganizacji ..kaza placic swoim obywatelom 80% ich dochodow….ca ???
  Pytanie konkursowe …
  Czy znasz taki Kraj ktoruy oklada podfatkami 80% swoich obywateli , tylko dlatego ze moze…a narod im moze skoczyc:????

 8. matirani said

  Re4 0H… chyba mój stary wpis..? Cos mi brzeczy, tyle wody uplynelo w rzekach, nie do wiary….
  Tak, tak.. Standard Oil tez skorzystalo na upadku Matki Rosji dobrych Carów… dostali od Bronsteina koncesje na 25 lat na wydobywanie ropy w CCCP.

  MR
  Macko

 9. Zerohero said

  Ta armia jest amerykańska, bo tak wynika z mądrości etapu. Oczywiście docelowo armia będzie ponadnarodowa, tzn. ponad narodami gojów. Lech Kaczyński postulował zbudowanie jednej wspólnej europejskiej armii – z pewnością docelowo scalonej z amerykańską. Kaczyńskiemu jako mało inteligentnemu nadgorliwcowi popuszczały zwieracze i trochę wyskoczył przed szereg. Musi się jedna unym błogo robić gdy wspomną:

  Pobicie Jugosławii przez koalicję państw mających TYSIĄCE razy większy PKB, setki razy więcej ludzi….Tak samo pobicie Iraku. TYSIĄCE samolotów, AWACSy, satelity. Ach, zaprząć tak gojów w jeden światowy kierat….a jak się któryś naród zbuntuje, to kahał wyda wyrok śmierci.

  NATO, szpice, wspólne brygady „narodowe” (złożone z tępych k..rew), misjonarze (tępe k..wy). Sam Kissinger powiedział kiedyś:

  Żołnierze są tępymi, głupimi zwierzętami używanymi w polityce zagranicznej.

  Wklejam inny cytacik z Kissingera. Czy prawdziwy, szczerze mówiąc nie jestem pewien, a nawet wątpię, ale świetnie oddaje ducha:

  „Dziś Amerykanie byliby oburzeni, gdyby wojska ONZ wkroczyły do Los Angeles w celu przywrócenia porządku – jutro będą nam wdzięczni. Stałoby się to prawdą gdyby powiedziano im, że istnieje zagrożenie z zewnątrz, czy to prawdziwe, czy wmówione, które zagroziłoby naszej egzystencji. Wszystkie narody świata będą błagać swoich przywódców o oswobodzenie ich przed tym złem. Tego, czego boi się człowiek, to coś nieznanego. Kiedy przedstawimy ten scenariusz, ludzie dobrowolnie zrzekną się indywidualnych praw w celu zagwarantowania im dobrobytu przez rząd światowy.”
  – Henry Kissinger, Doradca ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Sekretarz Stanu USA, Rada Stosunków Zagranicznych (CFR), Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych (Chatham House), na spotkaniu Grupy Bilderberg (1992).

  Szalom

 10. Zerohero said

  @8, Maćko

  Widocznie doszliśmy do tych samych wniosków. Prawda jest ponadczasowa. Wyznania generała Smedley Butlera są również na wikiquotes. https://en.wikiquote.org/wiki/Smedley_Butler

 11. matirani said

  http://niepoprawni.pl/blog/6496/eugeniusz-kosciesza-prawda-o-tzw-wielkiej-rewolucji-pazdziernikowej-czesc-3
  I tak np., Standard Oil Company zajęła się poszukiwaniami i wydobyciem rosyjskiej ropy naftowej, A. Harriman zaopiekował się kopalniami manganu, a General Electric wyposażyła Moskwę w instalacje elektryczna za wartość dwudziestu milionów dolarów. W latach 1921-25 wysłano z USA do Rosji sowieckiej na rozbudowę przemysłu zbrojeniowego urządzenia przemysłowe, całe linie produkcyjne, wartości trzydziestu siedmiu milionów dolarów. Angielska firma Lena Goldfields Ltd zajęła się rosyjskimi kopalniami złota, modernizując je i zwiększając ich wydajność. Mieli więc bolszewicy czym płacić za okazywana im pomoc. Skutkiem owego wszczepionego bolszewickim przewrotem ultrakolonializmu Rosji, największe kapitalistyczne amerykańskie koncerny zaczęły robić gigantyczne pieniądze. W latach 1918-22 bolszewicy przekazali tylko do banku J. Schiffa sześćset milionów rubli w zlocie!

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/6496/eugeniusz-kosciesza-prawda-o-tzw-wielkiej-rewolucji-pazdziernikowej-czesc-3

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :).

 12. Zerohero said

  PS. cudzych tekstow nigdy nie wklejam z sugestią, że to moje słowa.

 13. matirani said

  0H, Amigo! Nawet mi do glowy cos takiego nie przyszlo! Jasne ze nie. Spoko. 😉
  Tylko sprawilo mi przyjemosc zobaczyc tekst, który PRAWDOPODOBNIE popelnilem pare lat temu. Uszanowania i uklony.
  Macko

 14. ojojoj said

  Matirani, i o to wlasnie chodzilo. Wejsc do kraju ze zlota i pozostawic taki kraj bez chleba.

  Panie RomanK, hardware tez mozna obrocic w zlom uzywajac software-u, np. stuxnet.

 15. norrman said

  Czy to takie trudne do zrozumienia?Przeciez produkuja wciąż puste pieniadze(drukuja)

 16. jj said

  A jeśli to jest propagandowa kolorowanka?

  Odpowiem krótko: debil.
  Admin

 17. Janek said

  Sojusznicy czy pasozytnicy?
  Wypowiedz Trumpa:
  “Podczas gdy ekonomiczny nacjonalizm w tym wypadku jest wyraźny, również odnosi siȩ wrażenie, że Trump mówi też i o zagranicznych reżimach tych co za darmo pasożytują na amerykańskim budżecie obronnym i U.S. armii.”

  Dla porownania:
  Pomoc wojskowa USA – kto dostaje najwięcej?
  Izrael – 3,1 mld dol, Polska – 9 mln dol.
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,17785513,kat,1356,titl

 18. RomanK said

  Panie Ojojoj..mozna…ma pan wolna reke,….:-))))wszyscy inni tez:-)))

 19. RomanK said

  Pan Kojak pisze :
  Czas amerykanskich bandziorow i zwyrodnialcow i tak sie konczy ,.nie pomoga juz nawet bandytom ich gigantyczne zbrojenia !

  Ma pan cos na potwierdzenie swoich przepowiedni, czy pan tak ino wzdycha,,,dla ulzenia????

  Ja bym tez tak wzdychal , na froncie na drugim koncu swiata…. co tym SSynom moze zaszkodzic???

 20. Zerohero said

  @Macko

  OK, Rozumiem 🙂

 21. Mariusz said

  Prawda jest taka że większość tej kasy idzie w błoto czyli na gigantycznà korupcję, rozpasionà administrację, poteżne marnotrastwo i żydowskie szachrajstwa! Ten kolos na glinianych nogach już pada na pysk i jedyne zagrożenie to gigantyczne trzesienie ziemi jakie tym faktem może wywołać!
  Wojna z Rosjà i grabież jej bogactw mogłaby ten upadek powstrzymać ale to było możliwe 20 lat temu ale nie teraz!
  Należy dodać że ten kraj jest tak zadłużony że jego upadek jest nieunikniony!
  Amerykanie sá tego świadomi i kupujà amunicję i suchà żywność! Nie było też żadnego làdowanie na księżycu, był natomiast potężny żydowski przekręt, zastrzelenie JFK i grabież miliardów!
  View at Medium.com

 22. Re: 21 Mariusz…
  Panie Mariuszu, na cale nieszczescie, zydzi wciaz czuja sie bezkarni w swoich niegodziwosciach i ten fakt jest wciaz (wrecz) przerazajacy…(przy milczacej wiekszosci)…
  I to jest nasze nieszczescie, bo wciaz „trzymamy geby na klodke”…
  (z roznych powodow: straty pracy, kredytu, kasy, ukladow, itp…)
  =======================
  jasiek z toronto\
  http://polskawalczaca.com

 23. hulsz said

  ad.6 Kazdy ma to co lubi i co ceni..Amerykanie maja hardware..i sily zbrojne o najwyzszych kwealifikacjach i przygotowaniu.Usmialem sie do lez.Kwalifikacje to oni moze maja ale w kreceniu porno z jencami.Mialem stycznosc z tymi skurwysynami w Jugoslawi.Sa odwazni gdy jest ich dwoch na jednego.Gdy sily sa wyrownane przewaznie spierdalaja w podskokach.Gratuluje panu poczucia humoru.

 24. Macko said

  Re21. Mariusz. Tak dobrze Pan zaczal.. ale po co ta wstawka o ladowaniu na Ksiezycu? Zaniza poziom przekazu. Szkoda psuc wpisy madre wstawiaja urban legends wymyslone przez operatorów sterujacych lemingoza. Chybe ze chodzi o sabotaz? 😉
  Co do wojsk USrAhella – w duzym % sa to emigranci szukajacy prawa pobytu albo inni mlodzi chcacy miec bilet na studia. Nie maja powolania, nie maja motywacji, to nie ich wojna ani ich kraj… wiec robia jak najmniej, nie podejmuja ryzyka i czekaja na wyplate i powrót do kraju.
  Oczywiscie zdarzaja sie wsród zolnierzy psychopaci, a jakze, pewno jest ich dobre 20%. Al epsychopaci sa podli, bardzo niebezpieczni ale wcale nie odwazni.
  Pozdrówka
  Macko

 25. RAM said

  Trzej bohaterscy marines i Ayoub czyli jak zwykle… ktoś wrobiony

  I tre eroici Marines e Ayoub, il solito incastrato
  http://www.maurizioblondet.it/i-tre-eroici-marines-e-ayoub-il-solito-incastrato/

  Maurizio Blondet 26 sierpień 2015

  Wydaje się iż prezydent Hollande za bardzo się pospieszył z rozdawaniem amerykańskim „bohaterom” Legion d’Honneurs, (zrobił to tak, jakby to były zwyczajne cukierki), a to dlatego iż opowiadanie o islamskim terroryście unieszkodliwionym przez ofiarnych marines wydaje się nie być jeszcze dobrze opracowane i jak to widać, proces jego tworzenia ulega ciągłej modyfikacji. I tak broń zamachowca nie jest już kałasznikowem ale czymś w rodzaju AKM produkowanych w dawnych Niemczech Wschodnich . (…) Marines nie słyszeli już – swymi zawodowymi uszami – szczęku ładowanej w WC broni, natomiast zamachowcowi, który właśnie wychodził z WC i być może zamiar zacząć strzelaninę, broń się zacięła.
  Dowiadujemy się również, że bohaterscy marines nie znajdowali się, jak było to powiedziane wcześniej, w zarezerwowanych fotelach, ale w zupełnie innym wagonie, już na pół godziny przed zdarzeniem. Wyjaśnili iż szukali lepszego miejsca dla sieci w-fi.

  http://www.numerama.com/magazine/33986-les-heros-du-thalys-c-est-aussi-grace-au-wi-fi.html

  Inne szczegóły, które wskazują na to, że mamy do czynienia z false flag, a dokładniej z manewrem nazywanym w żargonie policyjnym „sting”, (co oznacza.”wrobienie” kogoś w działania terrorystyczne i póżniejsze aresztowanie), wskazuje blog Aurora:

  https://aurorasito.wordpress.com/2015/08/23/la-false-flag-del-treno-francese/

  Zbędnym jest opisywanie reszty, wystarczy podkreślić fakt obecności na miejscu zajścia Ahmada Meguini, araba filo-syjonisty, znanego już jako agenta prowokatora, który sfilmował wszystko swym smartphonem i dobrze zarobił sprzedając video mediom, zaczynając od CNN.

  http://www.aredam.net/dossier-ahmed-meguini-menghini.html
  http://www.wikistrike.com/2015/08/thalys-un-tres-proche-de-c-fourest-a-mis-la-video-avant-meme-l-exclusivite-de-cnn.html

  No i jest jeszcze sam zamachowiec, Ayoub El Khazzani, włóczęga,bez stałego miejsca zamieszkania, któremu ukradziono dokumenty, ale wg. relacji adwokata Sophii David miałby on być „chudym podobnym do szkieletu”, człowiekiem źle odżywionym, osobą sprawiającą wrażenie „zagubionej”, a co najważniejsze kimś mającym o „10 kilogramów mniej niż młodzieniec na fotografiach” szybko opublikowanych w gazetach. W związku z tym, automatycznie nasuwa się pytanie: kto udostępnił gazetom fotografie Marokańczyka sprzed kilku lat, kiedy to jeszcze mieszkał w Algesiras?
  Czy jest to ktoś, kto dysponuje już zawczasu archiwem fotografii i sfabrykowanym profilem biograficznym, obejmującym także podróże „terrorysty” po Europie, Turcji i Syrii i może niezwłocznie to wszystko dostarczyć gazetom i telewizji? (…)

  12 lutego, bardzo popularna audycja telewizyjna Envoyé Spécial przedstawiła wywiad z z agentem FBI Mike’em German, który po 25 latach kariery zrezygnował z pracy w policji, oskarżając ją o „fabrykowanie fałszywych islamskich ataków terrorystycznych”. German mówi iż oficjalnie agenci policji mają za zadanie infiltrację komórek terrorystycznych, zanim przystąpią one do akcji, zaś nieoficjalnie chodzi o tworzenie z niczego organizacji jihad, aby móc je potem neutralizować „na czas”, zanim przystąpią one do „straszliwego ataku”.

  Jest to metoda bardzo dobrze opracowana: ludzie FBI wciągają młodych muzułmanów w „siatki”, w których inni muzułmanie, lub będący nimi w założeniu, gloryfikują akty terrorystyczne; potem daje się im „formację” polityczną, „trenning”, uczy się ich odpowiednich zdań i sloganów do powtarzania (jeszcze lepiej jak używają ich na tzw. social network), dochodzi do tego że mówi się przyszłym terrorystom o przestępstwach, o jakie będą oskarżani, gdy „na szczęście zostaną na czas zaaresztowani „. To samo odnosi się do broni, która w danym momencie nie strzela – jak ta, o której Ayoub mówi iż znalazł ją w torbie na ławce razem z setkami pocisków, z Lugerem, z nożem i pojemnikiem z benzyną. Z tym wszystkim Ayoub był przekonany, że może zacząć rabować w pociągu… Czy raczej ktoś go o tym przekonał?

  Envoyé Spécial przypomniał opublikowany raport o nazwie “Illusion of Justice”, przygotowany przez Human Right Watch w lipcu 2014, w którym przytoczone są poważne i udowodnione oskarżenia w stosunku do policji federalnej.

  https://www.hrw.org/report/2014/07/21/illusion-justice/human-rights-abuses-us-terrorism-prosecutions

  W tym czasie, nawet prestiżowy Le Monde opublikował artykuł na ten temat pisząc: „FBI zachęcało namawiało a nawet płaciło amerykańskim muzułmanom za popełnianie zamachów”, i gazeta dodawała: „wybierając w tym celu osoby słabe psychicznie, albo cierpiące na choroby psychiczne lub posiadające bardzo poważne braki intelektualne” – jednym słowem, kogoś w rodzaju Ayouba.

  http//www.lemonde.fr/ameriques/article/2014/07/21/le-fbi-a-pousse-des-americains-musulmans-a-commettre-des-attentats_4460774_3222.html#mwSwxhQkpmP83CHl.99

  Natomiast teraz Le Monde jest pewien, że ten niedożywiony i zagubiony włóczęga to terrorysta gotów zrobić masakrę w pociągu, gdyby trzech marines nie zdołało go uspokoić i obić.
  Ponadto, nie jest koniecznym podejrzewanie o bezpośrednią odpowiedzialność za to zajście wlaśnie FBI; wszystkie policje polityczne umieją tworzyć zamachowców do unieszkodliwienia ich na czas przed zamachem. (…)

  Mamy tutaj również inny klasyczny element działań policyjnych – pojawia się agent prowokator. Powieść na temat napisał sam Joseph Conrad, biorąc za przykład zamach „anarchistów” mający miejsce w Londynie w 1894 roku, podczas którego tajny agent przekonuje swego chorego umysłowo szwagra, aby ten podłożył bombę.
  Wie o tym również wielu włoskich adwokatów obrońców muzułmanów oskarżonych o terroryzm….

  Opowiadanie o pociągu Thalys jest jednak za ładne by mogło ulec zniszczeniu. Znajduje się w nim niezliczona ilość wskazówek jak chodzi o zaawansowaną symbologię polityczną. Drodzy pokojowo nastawieni Europejczycy, co byście zrobili bez naszych marines, którzy was bronią przed jihadizmem? Nie opuszczajcie waszego sojusznika! Nie porzucajcie waszej tarczy ochronnej, w przeciwnym razie zostaniecie pożarci przez ISIS (lub przez USIS).
  Zajście może być także potwierdzeniem wypowiedzi neocona Roberta Kagana, wyrażonej w jego książce, w której potępiał- niegodziwe jego zdaniem – stanowisko Europejczyków, którzy chcą rozwiązywać problemy miedzynarodowe przy pomocy dyplomacji a nie wojny.
  Kagan powiedział wtedy: „Europejczycy pochodzą od Venus a Amerykanie od Marsa „. Tu należy pamiętać, że Kagan (litewski Żyd) jest mężem Victorii Nuland (Nudelman), podsekretarza stanu, podżegającej Ukrainę do wojny z Rosją.

  To jest nowa wojna: przeciwko nam.

  Pozostaje do zrozumienia w jakim celu pewnym osobnikom miałaby służyć podobna narracja, dlaczego jej akcja toczy się we Francji i dlaczego Hollande tak bardzo się pospieszył w rozdawaniu jak cukierki najwyższych francuskich odznaczeń państwowych, (postępowanie, które wielu osobom wydało się mocno przesadzone). Czy miał za zadanie odświeżyć paradę „Je suis Charlie” przy pomocy masowej mobilizacji rzeszy wzruszonych kretynów? Umocnić wiekuistą przyjaźń ze Stanami Zjednoczonymi? Czy też był jeszcze jakiś inny powód?

  Być może jednak że istnieje tylko jedna główna przyczyna zajścia w pociągu: a mianowicie, że jest to jeden z epizodów nowego rodzaju wojny , „wojny czwartej generacji, których prowadzenie opracowały centrale neocon ” Jest to wojna informacji, mająca na celu angażowanie w nią całych narodów i to we wszystkich dziedzinach ich życia, a więc w polityce, ekonomii, życiu społecznym i kulturalnym. Celem tej wojny jest zbiorowa świadomość przeciwnika, świadomość poszczególnych jednostek, które składają się na wrogą społeczność”. A wrogiem jesteśmy my, Europejczycy. To my mamy uczestniczyć w tzw. full immersion w opowiadania o terrorze, jaki osacza nas ze wszystkich stron… i przeciwko któremu nie pozostaje nam nic innego jak walka z nim u boku USA, wiernego sojusznika.

  Cytowane powyżej zdanie pochodzi z książki „Choc et Simulacre”, opublikowanej w Paryżu i zaprezentowanej przez Michela Drac.
  Z niej także cytuję inne fragmenty: „Dzięki wojnie czwartej generacji, wojska USA stają się armią na usługach globalnego kapitalizmu, a główną bronią tej armii jest marketing”.

  „Manipulowanie terroryzmem, albo jego fabrykowanie to stara strategia oligarchów anglo-amerykańskich. Jako przykłady mogą służyć działania (na rzecz destabilizacji Austrii) Józefa Mazzini pracującego dla Londynu, strumentalizowanie Rote Armee Fraktion przez służby anglo-amerykańskie, strumentalizacja przez USA Czerwonych Brygad w celu pozbycia się Aldo Moro „. Dziś imperialistyczno-amerykańskie używanie terroryzmu wzrosło do trzeciej potęgi, stając się „media-terroryzmem”czyli trójwymiarowym przedstawieniem sztucznej rzeczywistości, wypracowanej do celowego terroryzowania nas.

  Może nawet stało się czymś więcej. „W USA, storytelling nie jest używane tylko jako metoda rządzenia (tym było od dawna), stało się ono wręcz rządzeniem … widzimy, że kierowanie środkami masowej komunikacji identyfikuje się z zarządzaniem państwem . Obserwujemy iż polityka stała się sztuką mówienia nie o rzeczywistej sytuacji kraju, ale jego sytuacji wyimaginowanej”.

  Aktualizacja: wg. Martina Buxant, dziennikarza belgijskiego, trzej bohaterscy marines, przyszłego zamachowca zidentifikowali już na samym początku podróży i śledzili go w pociągu. Mówi on, że wiadomośc tę otrzymał ze „źródeł godnych zaufania” (prawdopodobnie od belgijskiej policji). Faktem jest, że Buxant opublikował tą wiadomość już 21 sierpnia na Twitterze o godź. 23.21. Jednakże w mass mediach nikt o tym nie słyszał.

  Prawdopodobnie zaistniały scenariusz ma za swój cel zmuszenie tzw. ” opinii publicznej” (czyli masy nieświadomych idiotów), aby zaakceptowała na trasie kolejowej Londyn-Paryż podobny system kontroli jaki istnieje na lotniskach, czyli metal detector, prześwietlenia, kontrolowanie butów, zdejmowanie pasków itp. Oczywiście to wszystko dla naszego dobra. I rzeczywiście, natychmiast po zajściu, taką kontrol co poniektórzy francuscy politycy zaproponowali.

 26. Macko said

  Tak mi smierdzialo z tej manipulacji. Wyglada, ze to rzeczywiscie false flag.
  Zydzi zawsze szukuja, policje tez, choc nie zawsze im to na dobre wychodzi. Ale psychopaci zyja dobrze tylko krótki okres czasu… intensywnie ale krótko. Tu jeden z protoplastów policyjnych prowokacji, slynny Azef: http://niniwa22.cba.pl/azef-ochrana.htm
  Czego od Jewno Azefa mógł się nauczyć Feliks Dzierżyński
  Petersburg, 28 lipca 1904 r. Stolica Rosji tętniła życiem jak co dzień. Jedną z ulic pędziła w stronę dworca bogato zdobiona kareta, dorożki ustępowały jej miejsca, ludzie przyglądali się z zaciekawieniem. W pewnej chwili jeden z przechodniów – śniady chłopak – niespodziewanie podbiegł do powozu i cisnął w jego stronę dziwny pakunek. Nagle ziemia się zatrzęsła, z okien posypało się szkło, ludzie padli na ziemię. Gdy podnieśli wzrok, zobaczyli straszny widok – wszędzie porozrzucane były kawałki rozbitej karety, poranione konie dogorywały na zalanym krwią bruku, a w miejscu, gdzie jeszcze przed kilkoma sekundami przejeżdżał powóz, zionęła wielka dziura.
  Pasażerem karety był minister spraw wewnętrznych Rosji Wiaczesław Plehwe. Jechał do letniej siedziby cara w Peterhofie, aby złożyć mu cotygodniowy raport. Zginął na miejscu. Rewolucyjna lewica nienawidziła Plehwego, dlatego przygotowano zamach. Przeprowadził go członek Organizacji Bojowej Partii Socjalistów Rewolucjonistów Jegor Sozonow. Schwytano go i zesłano na katorgę za Bajkał. Gdyby Plehwe przeżył, zdziwiłby się, dowiedziawszy się, że inspiratorem i organizatorem akcji był człowiek, który pobierał z carskiego MSW comiesięczną pensję – najsłynniejszy rosyjski prowokator i podwójny agent – Jewno Azef.
  Wszystko zapisywał w głowie
  Azefa do współpracy z tajną policją pchnęła pazerność. Pochodził z ubogiej żydowskiej rodziny. Strach przed biedą wyrobił w nim najgorsze cechy: zachłanność i chciwość. W wieku 23 lat ukradł w Rostowie nad Donem kupcowi handlującemu tłuszczem 800 rubli i uciekł z pieniędzmi aż do Karlsruhe w Niemczech. Tam podjął studia inżynierskie. Gdy skończyły mu się pieniądze, wpadł na chytry pomysł. Założył na uczelni rosyjskie kółko rewolucyjne, po czym wysłał do departamentu tajnej policji w Petersburgu list z propozycją współpracy. Żądał w nim 50 rubli miesięcznie w zamian za informacje o działalności założonego przez siebie kółka.

Sorry, the comment form is closed at this time.