Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Greg o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Skrywana prawda. Dlaczego Polacy nie mogą jeździć na Krym?

Posted by Marucha w dniu 2015-08-27 (Czwartek)

Rosyjsko-Polskie Centrum Dialogu i Porozumienia organizuje wycieczkę na Krym dla uczniów polskich szkół, którzy wygrali konkurs „Rosyjska literatura i poezja” w województwie podlaskim. Warszawa nie zaakceptowała tej inicjatywy.

Wyjazd zaplanowano na koniec września (nawiasem mówiąc, doskonała pora na podróż na południe), ale już ten i ów „dorosły” w Polsce, np. dyrektor warszawskiego Polsko-Rosyjskiego Centrum Dialogu i Porozumienia Sławomir Dębski jest nadzwyczajne poddenerwowany, bo dopatrzył się w wycieczce „prowokacji” i „upolitycznienie wymiany młodzieżowej”.

Dębski uprzedza: wszyscy potencjalni uczestnicy wyjazdu ze strony polskiej powinni wziąć pod uwagę konsekwencje związane z naruszeniem prawa międzynarodowego. Według niego, jeśli ktoś pojedzie na Krym bez zgody ukraińskich władz, może to nie tylko uniemożliwić wyjazdy na Ukrainę w przyszłości, ale i pociągnąć za sobą kary administracyjne. Emocje podgrzewa myśl, że dostaną oni rosyjskie wizy.

Zdaniem dyrektora Rosyjsko-Polskiego Centrum Dialogu i Porozumienia Jurija Bondarienko „nie ma w tym ukrytej propagandy”. Zamiast tego polscy uczniowie będą mogli zobaczyć „na własne oczy” półwysep.

— Zakazywanie wyjazdów gdziekolwiek, nie mając na to żadnych oficjalnych przepisów i prawa, powołując się jedynie na kary administracyjne, delikatnie mówiąc, jest niedemokratyczne – powiedział Bondarienko w wywiadzie dla Sputnik Polska. – Przypomina to praktykę stosowaną w czasach radzieckich. Czego tu się bać? Że ludzie na własne oczy zobaczą, jak żyje młodzież w sąsiednim kraju? Nie ma tu ukrytej „propagandy”. Krym wrócił do Rosji w marcu 2014 roku i w ciągu tak krótkiego czasu na półwyspie zaszło tyle pozytywnych zmian, że ludzie zewsząd jadą tam, by dowiedzieć się o tym „z pierwszych ust”. I wszyscy, od parlamentarzystów do zwykłych turystów, wyjeżdżają z dobrymi wspomnieniami. Dlaczego w takim razie na Krym nie mogą pojechać Polacy?

Jurij Bondarienko podkreślił, że dla polskich uczniów przygotowano bardzo różnorodny program.

— Przewidziano spotkania z władzami Krymu, wizytę w osadzie, gdzie od wieków żyją Tatarzy Krymscy. Zaplanowano wiele wycieczek do muzeów literackich, w tym do Domu Czechowa w Jałcie i poety Wołoszyna w Koktebel, a także zapoznanie się w zabytkami historycznymi i architektonicznymi Krymu, z jego wspaniałymi pałacami i zamkami. I, oczywiście, będzie również czas na kontakty z rówieśnikami i na wypoczynek nad morzem. Naszym celem jest zapewnienie nastolatkom możliwości decydowania, co jest prawdą, a co propagandą. Młodzież, nawiasem mówiąc, bardzo dobrze rozróżnia kłamstwo od prawdy – powiedział Bondarienko.

Polscy uczniowie nie są pierwszymi europejskimi nastolatkami, którzy odwiedzili Krym. Na przykład, do Międzynarodowego Dziecięcego Centrum Artek w ciągu półtora roku przyjeżdżały dzieci z wielu krajów, w tym z Łotwy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Szwajcarii i Szwecji.

Wiktor Bezeka
http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 8 do “Skrywana prawda. Dlaczego Polacy nie mogą jeździć na Krym?”

 1. RomanK said

  Panie Bezek..mowiac za panem delikatnie to- pan to jak ,jaki gupi…Przeciez w demokatycznym i wolnym kraju kazda wycieczka szkolna musi miec aprobate rzadow!

 2. Józef Piotr said

  do Romana K
  …oraz premier Kopacz jak również Małgorzaty Kidawy- Błońskliej

 3. Antares said

  Może zamiast na Krym pojechali by do muzem żydkow w Warszawie😊. Myślę że tu nie byloby żadnego sprzeciwu.

 4. A polska młodzież mogłaby przecież wyjechać do Iwano-Frankowska i razem z tamtejszymi licealistami zaspiewac piękna piosenkę „My Banderowcy”. Nie byłoby wtedy sprawy…..

 5. KOR said

  @3 dlaczego dzieci polskie nie mogą jeździć na Krym?
  https://www.google.pl/search?q=images+for+dlaczego+dzieci+polskie+nie+mog%C4%85+je%C5%BAdzi%C4%87+na+Krym?&client=ubuntu&hs=KWQ&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCIaX_euMyscCFUTeLAodW-QEMg&biw=1813&bih=939
  Otrzymałam zaraz chrzest z wody, ponieważ lekarze stwierdzili, że razem z Mamą umrzemy, ale my wróciłyśmy zdrowe na Krym.


 6. Chyba idzie to pogodzić said

  ad 3 Antares
  Chyba idzie to pogodzić; pojadą do muzeum żydów na Krymie….. i gitara 🙂

 7. wiesiek40 said

  >>>Ze też ten Dębski nie martwi się tym że w drodze może się dzieciakom przydarzyć spotkanie z „patriotami” z Ukrainy,tak jak się przydarzyło stosunkowo niedawno Krymczanom.

 8. wanderer said

  Debski dopatruje sie prowokacji i upolitycznienia, a przeciez to on sam upolitycznia zwykly przyjacielski wyjazd mlodziezowy.
  Paranoja.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: