Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Wolne tematy (71 – …
  Piskorz o Wolne tematy (71 – …
  Głos Prawdy o Wyprane mózgi! Poznaj starożyt…
  Piskorz o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  revers o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Wanderer o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Czy chcą nas zabić?
  Sowa o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Peryskop o Wandalowie
  UZA o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Wojna jest bezprawie… o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  revers o Czy chcą nas zabić?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Gorączka złota pod Wałbrzychem

Posted by Marucha w dniu 2015-08-29 (Sobota)

Jeśli prawdą jest, że odnaleziono w Wałbrzychu słynny złoty pociąg z czasów okupacji, to jak znam życie, zaraz ustawi się do niego kolejka międzynarodowych naciągaczy i rabusiów cudzego mienia, a Polska, co to chce mieć dobre stosunki z różną finansjerą, potulnie ustawi się ostatnia w kolejności dziobania.

Istnieje także prawdopodobieństwo, że Polska ulegnie naciskom, by powołać międzynarodową komisję obdukcyjną, która po wnikliwej wiwisekcji kufrów orzeknie, co komu z trofiejnego pociągu przypadnie. Jeśli wierzyć podaniom i legendom krążącym od czasów wojny, do podziału będzie sporo.

Wykluczyć nie można również takiej okoliczności, że odnaleziony złoty pociąg, będzie wstępem do kolejnej wojny domowej, w których to wojnach, przyznajmy, jesteśmy jako Polacy mistrzami. Wojna taka w obliczu bezdennej dziury budżetowej oraz równie bezdennych obietnic wyborczych, z pewnością rozpali tubylcze plemiona polityczne do czerwoności.

Wiedzę to tak. Platforma zaraz ogłosi, że w żaden sposób nadzór nad skarbem nie może przypaść PiS-owi, bo ten zmarnotrawi go na kiełbasę wyborczą. PiS z kolei ogłosi, że skarb trzeba trzymać z dala od lepkich łap Platformy, a nikt się do tego lepiej nie nadaje jak on właśnie i prezydent Duda. Delikatnie odezwie się PSL, któren zaznaczy, że w związku ze znalezieniem skarbu, obecna susza spadła nam wprost z nieba.

Palikot ogłosi, że skarb należy na nowo ukryć, bo i tak w lwiej części przypadnie chciwemu klerowi. SLD nabierze dystansu, bo to w końcu złoto burżujskie, ale że generalnie nie śmierdzi, to należy się ono przede wszystkim ludowi pracującemu i niepracującemu miast i wsi. Wesprze ich w tym OPZZ i Solidarność. Kukiz z kolei ogłosi, że skarb powinno podzielić się na jednomandatowe okręgi wyborcze, bo inaczej łapę na nim położą partie polityczne.

W międzyczasie okaże się, że skarbu nie ma, bo firma ochroniarska [z Izraela? – admin] co to go miała pilnować, dziwnym trafem się rozpłynęła we mgle.

Maciej Eckardt
http://mysl-polska.pl

Red. Eckardt zapomniał o Żydach, którzy zawsze i wszędzie mają pierwszeństwo. Zwłaszcza do upominania się o nie swoje.
Admin

Komentarzy 58 do “Gorączka złota pod Wałbrzychem”

 1. Mariusz said

  W oświadczeniu wydanym w Nowym Jorku szef Światowego Kongresu Żydów Robert Singer podkreśla, że wartościowe przedmioty, które być może zostaną znalezione na terenie Polski, mogą pochodzić z grabieży żydowskiej własności. Powinny więc wrócić do swoich prawowitych właścicieli lub ich spadkobierców. – Mamy wielką nadzieję, że polskie władze podejmą właściwe kroki w tym zakresie – dodał Singer.

  Wcześniej w rosyjskich mediach pojawiła się wypowiedź prawnika, który dowodził, że zawartość pociągu może należeć do Rosji – jako prawnego sukcesora Związku Radzieckiego, uczestnika antyhitlerowskiej koalicji. Według Michaiła Joffe, jeśli mienie znajdujące się w wagonach zostało wywiezione z terenów sowieckich, to powinno wrócić do Rosji.

 2. AniaK said

  Ja na ochotnika mogę reprezentować Polskę w tej Międzynarodowej Komisji 🙂

  Co się tyczy „złotego pociągu”, to Rosjanie może niech nie przesadzają. Złota u nich do wyboru do koloru. Polacy jak jeździli na handel to dali im nieźle zarobić. A poza tym, nasze złoto znalezione nie kradzione. Żydów rozumiem trochę bardziej. Jak tylko usłyszałam o tym złocie , to od razu sobie o nich pomyślałam. Należy wziąć pod uwagę jeszcze fakt, że Oni z małymi wyjątkami ginęli całymi rodzinami, to Ich spadkobierców obecnie może być mała garsteczka. A swoje życie zawdzięczają głównie empatii i odwadze Polków.

  A ten pomysł z Muzeum Żydów Polskich może nie był taki głupi. Wydaliśmy na nie mnóstwo pieniędzy, to jakaś nagroda nam się należy. Jeżeli nasz skarb okaże się prawdziwy, to można będzie jeszcze odkupić od pana Roberta Błażkowskiego Synagogę Zasańską w Przemyślu, i doprowadzić ją do porządku. Myślę, że z Żydami powinniśmy się dogadać 🙂

 3. re1truth2 said

  [Art. IV układu wyraźnie stwierdzał, że rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał rządowi polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli USA do rządu polskiego, a w przypadku, gdyby takie roszczenia zostały bezpośrednio przedłożone rządowi polskiemu, ten ostatni przekaże je rządowi USA. Dokumentacja związana z realizacją układu zawartego ze Stanami Zjednoczonymi obejmuje 10 037 wniosków o wypłatę odszkodowania za przyjęte przez Polskę mienie. Większość wniosków dotyczyła utraty nieruchomości, zaś pozostałe odszkodowania dotyczyły papierów wartościowych (obligacji, akcji), pieniędzy i hipotek. ] http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/63E61385

 4. Re: 2 AniaK
  „Nie potrafisz,…nie pchaj sie na afisz”….
  Z zydami nie da sie dogadac i nigdy sie nie dalo !!!!…Koniec…Kropka!!!!!…
  I jeszcze jedno…Uprawianie zydowskiej talmudycznej polityki jest (i bedzie) bardzo kosztowne i bardzo upokarzajace…
  ========================
  jasiek z toronto

  htt://polskawalczaca.com

 5. aaaaaaaaaaaaa said

  @2

  na onecie już jakiś skurwiel napisał ,że za holoszwindel odpowiedzialni są Polacy …..co tu komentować ……

  ……..bogate żydy wykupiły się i uciekły, więc bieda, która została ile mogła mieć tego złota 300 ton ?…….nawet nie 3 tony …..

  jak już jest to zrabowane złoto to z polskich dworków, pałaców , zamków tudzież całej elity którą wymordowano ……

  może z Rosji też coś wywieźli, ………..ale więcej jak połowa to polskie majątki ………

 6. AniaK said

  Re4:
  Panie Jasiek z Toronto, „morda w kubeł i do garów” – nie ze mną takie numery 🙂

 7. revers said

  http://rusvesna.su/news/1440843860

  Smierdzi hucpa na odleglosc, Rosja oddzegnuje sie od podobnych hucp, a wszczyna koszer rzond Judeopolonnii pod postacia ministra Kultury nie Polskiej Piotra Zuchowskiego, przekierowujac wlasne rzondania gminy na wschod.

  Podobne hucpaa byly niby rzaadania Niemcow, i Francji odnosnie realnych kopaln zlota w Malii, bo gmina byla wlascicielami kopaln zlota a tubylcow pilnowal kontygent wojskowy Francji i Niemiec.

  Mniej plotkowac pani A.K. wiecej bywac w swiecie lub zdac z wyroznieniem mature z geografii gospodarczej swiata, co robi kazdy junior czlonek rodziny krolewskiej w Anglli , nie omijajc ksiecia Wiliama.

 8. Radosław37 said

  Pociąg istniał i nie mógł wyparować. W każdym wagonie z różnych przekazów znajdowało się 20 ton złota plus złota komnata. Wartość około 0,5 mld dolarów.

 9. revers said

  Czesto przejezdzalem kolo Walbrzycha, i od strony Budziszyna i od Opola , Wroclawia zaden czujnik metali rzadkich, ani na stal kolejowa nie zadzialal, tak jak haczykowate nosy, wczesniej nie odkryly by tego „zlotego cymesu”, a nos do szmalu i metali rzadkich maja bardzo dlugi i wyjatkowo czuly, reszte moze w koncu pan Janusz Goldberg-JKM obwiesi.

  Rownie dobrze zloto moglo byc przeladowane na samochody po drodze i wywiezione, zatopione w wyeksplatowanch sztolnich pod Walbrzychem, cos tam jednak jankesi tez przejeli na poludniu Niemiec.

 10. Mariusz said

  „Myślę, że z Żydami powinniśmy się dogadać”

  hahahahaha hahahahahagahaha hahahahahahahaha!

  „A ten pomysł z Muzeum Żydów Polskich może nie był taki głupi. Wydaliśmy na nie mnóstwo pieniędzy, to jakaś nagroda nam się należy. Jeżeli nasz skarb okaże się prawdziwy, to można będzie jeszcze odkupić od pana Roberta Błażkowskiego Synagogę Zasańską w Przemyślu”

  Głupota zasługuje nas swój los! Przyroda ma swoje prawa i musi dbać o odnawialność gatunków tylko z najwyższej pólki! Nie ma zmiłuj się!

  300 ton 100 mld euro

 11. Re: 5 AniaK…
  Obawiam sie, ze zydostwo obsypaloby mnie „nagrodami” gdybym trzymal „morde w kuble” i trzymal sie „garow”…..
  Ale bede sie staral trzymac „morde w kuble i trzymal sie (rece) w garach…”…
  ===========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. wi42 said

  #7R
  Rosja ani żadna organizacja rosyjska narazie niczego nie zgłaszała.
  W podanym linku
  http://rusvesna.su/news/1440843860
  tylko cytuje się min. Piotra Żuchowskiego, że Rosja może pretendować do złota.

  #2 Ania K
  „Ja na ochotnika mogę reprezentować Polskę”
  Ochotników do tej reprezentacji nie zabraknie, reprezentacja Pani skończy się na forum internetowym,
  A zdanie Pani „Co się tyczy „złotego pociągu”, to Rosjanie może niech nie przesadzają. Złota u nich do wyboru do koloru.”
  Najlepiej, żeby złoto w całości zostało w Polsce, jeżeli zaś to nie będzie możliwe (m.i. ze względów prawnych), przynajmniej żeby Polska miała największe korzyści.
  Rosjanie (mowa o dziennikarzu – żadna rosyjska organizacja na ten temat nie wypowiadała się) są realistami i piszą, że jeżeli nawet prawnie im coś się będzie należało, to łapę na to położą (proszę przecztać link aby dowiedzieć się kto) i takie są realia, zaś Pani Ania K buja w obłokach.

  Cytata polskiego ministra
  „Россия может претендовать на огромное количество пока еще не найденного нацистского золота, – заявил заместитель министра культуры и национального наследия Польши Петр Жуховский.”

  Источник: http://politikus.ru/events/56845-minkult-rossiya-mozhet-vernut-sebe-vyvezennoe-nacistami-zoloto.html
  Politikus.ru

 13. wi42 said

  #10 M
  „Głupota zasługuje nas swój los! Przyroda ma swoje prawa i musi dbać o odnawialność gatunków tylko z najwyższej pólki! Nie ma zmiłuj się!”
  Prosto z mostu ….

 14. Parchata AniaK said

  @2

  🙂 Rozumiem że una na gajówce trzymana jest dla zabawy

 15. mironik said

  Oczywiście że zydki to już dziś w radiu l. (z legnicy) gadają, ale też że ruskim bo wygrali wojne… o POslce ani słowa

 16. ERROR 404 NSZ said

  Jeżeli faktycznie ten skład się tam znajduje i w złocie jest , to :

  – już tam powinna społecznie patrolować milicja obywatelska teren
  – cała zawartość należy się Polsce i temat zamknięty…….

  A jeżeli komuś się roją pomysły by pod jakimś paragrafem nam to odebrać , a wiadomo komu , to :

  – procentem składanym za jasyr i kupczenie naszymi przodkami
  – za kradzież polskich banków i kas w Niemczech
  – za Katyń i inne wycieczki NKWD
  – za Lwów
  – za powstanie warszawskie
  – za rewitalizacje niemiec i nie tylko dziećmi z Zamojszczyzny i nie tylko
  – za stosy rytualne całodobowe i KL Warschau
  – za obozy po II WŚ w Polsce
  (…)

  a współcześnie m.in. :

  – za miliardowe gifty od byłego prezydenta na bliski wschód
  – za to, że chcą nam wepchnąć muzułmanów , a uniemożliwiają powrót naszych kochanych rodaków którzy co dzień płaczą za umiłowaną ojczyzną
  – za wskaźnik rozrodczości w RP , genderofaszyzm , infekujące szczepionki , rozbicie KK i obsadzenie swoimi ziomkami
  – za systemowe rozkładanie na łopatki polskiej gospodarki i grabieżczą politykę Jej zasobów
  – za lipne przetargi, ustawiane na słupy pod wiadomo kogo….. etc…

  i za to , że jakiś czas temu wstaliśmy i nie było Teleranka…

  (…)

  niech ktoś „im” wyliczy i prosto w ślepia , gdyż jako humanista nie jestem zerojedynkowy…..

  Pozdrawiam z multi kulti podlasia , gdzie polskiej kultury nie uświadczysz i gdzie panowie już nie przychodzą o 6:00 – ej nad ranem

  ERROR 404 NSZ

 17. RomanK said

  Wszystkie wykopki nalezy robic w e wlasciwym porzadku:
  Najpierw wykopac z rzondow..blondof…
  Potem wykopac Caly Uklad rzondzoncych..raz i na zawsze…
  Jak to bedzie gotowe przyjdzie czas na pciag….
  Idz na Referendum….

 18. maniek said

  //milicja obywatelska//

  Dokładnie milicja obywatelska a nie parchata policja która służy nie ludowi a parchom oligarchom

 19. RomanK said

  Pociag ,,jak i wszytko co lezy w granicach Polski jest wlasnscia Narodu…i zadna …zadna Kurwa uzurpujaca soebie wladze wybrana 1/4 glosow swoich przydupasow nie ma do niczego zadnego prawa!!!!!
  A Obcym….odpowiadamu zakleciem…. WYperdalac!,..ale juz!

 20. AWU, TU JEST SKARB NAZISTÓW – To już pewne! Zloty pociąg istnieje naprawdę. Wiemy, gdzie prawdopodobnie jest ukryty; TAK MOGLI UKRYĆ ZŁOTY POCIĄG NAZISTÓW – Wypełniony złotem pociąg tkwi w tunelu pod gorą; Fakt, 29-30 VIII 2015, str. 1, 10. Artur Szałkowski, SKARBY UKRYTE NA DOLNYM ŚLĄSKU, KRAINIE WIELU SKARBÓW, MITÓW I TAJEMNIC – Emerytowany wałbrzyski górnik Tadeusz Słowikowski od ponad pół wieku szuka pociągu ukrytego przez Niemców. Dziś, kiedy sprawa jest głośna na całym świecie, nie kryje satysfakcji; Gazeta Wrocławska, 29-30, s. 1, 10-11.

  Amerykańskie śledztwo w sprawie hitlerowskiej bomby atomowej mówi, że hitlerowcy Finansowali badania nuklearne za NIEWYOBRAŻALNE SKARBY WYWIEZIONE Z POLSKI I INNYCH KRAJÓW OKUPOWANYCH a Heinrich Himmler przeznaczył na Program 140 tysięcy niewolników. Niewolnik nie był Robotnikiem Przymusowym, gdyż musiał umrzeć po wyeksploatowaniu w ciągu 9 miesięcy a ciało było obowiązkowo palone lub składowane w kopalni na poziomie do zawalenia. To suponuje, że hitlerowcy uszczknęli Polski Skarb Imperialny w Modlinie.
  Na zamieszczonym ZDJĘCIU z georadaru mamy ŻELAZNE węglarki, nadające się właściwie tylko do wożenia złota. Ja nie jestem jednak tym zdjęciem przekonany, gdyż nie wykluczone, że pociąg ten został specjalnie Wystawiony, żeby dać Głupim Polaczkom GNATA.
  Od samego początku łączyłem sprawę Złotego Pociągu pod zamkiem KSIĄŻ z atakiem nuklearnym na Moskwę i Leningrad, ale w takim razie złota tego powinno być dużo więcej – czyli że Zdjęcie wygląda na FRAGMENT Złotego Pociągu. Ponieważ złoto jugosłowiańskie było zaprawione chemicznie, aby mogło być zidentyfikowane po wojnie, to sądziłem, że Niemcy do ataku nuklearnego na Moskwę i Leningrad przeznaczyli złoto jugosłowiańskie. Marszałek Broz-Tito-Pindar otrzymał od Polaków za wojnę Ukraińską 8 tysięcy ton złota z zabranego Generalissimusowi w Kijowie na wykupienie przez Holokaustów USA.

 21. revers said

  r12
  cytat7 … Rosja oddzegnuje sie od podobnych hucp, …

  Pejs Rosyjski zawsze poprze pejsa unijnego o to samo w $ lub Aunie, a szumu pelno na okolo.

  http://www.rt.com/news/313745-poland-nazi-gold-train/

  a tak po za tym zblizaja sie wybory oraz kolejne prywatyzacje, przejecia, to trzeba gawiedz czym zajac – goraczkaa zlota.

  skoro w kazdym wagonie ma byc 20 ton zlota, sklad dlugi na 100 metrow, 4 wagony, to wychodzi – 80 ton nasze jewrejskie – czyli tyle ile akurat znajduje sie troche bardziej na polnoc w Zaglebiu Lubuskim pod pokladami miedzi, w iilosci odpowiedniej zalegajace zloto.

  Prezesa KGHM odwolano, w rzondzie jak zawsze nikt nic, nie wie a to oznaka ze juz jest sprywatyzowane lub przejecie tuz, tuz.

 22. SARA said

  A to mendy żydowskie parchate – won z ziemi Piastów, przybłędy chazarskie scyzorykiem chrzczone, precz łapska od złota – bo nie wasze. Ci co znaleźli pociąg nie powinni układać się z nikim, ani z rządem polskojęzycznym ani z jewrejami, czy parchami z usa – bo ich okradną, a jak staną się dla nich niewygodni to ich żydziory wymordują. To złoto należy do Polaków – wyłącznie. Niemcy do tej pory konsumują złoto i inne dobra zrabowane w II w.ś i pomordowanym Polakom i nie opowiadają się o tym naokoło.
  A żydki swoje złoto z tamtych czasów już dawno przehandlowały z Hitlerem.

 23. SAP said

  Ciekawi mnie, skąd Żydzi mieli tyle złota w tak biednym kraju jak Polska. Czy ktoś wie, jak hojni byli Żydzi w ofiarowywaniu pieniędzy na sprzęt dla Wojska Polskiego? Czy starczyłoby na flotę myśliwców? Czy mogli za te złoto sformować własne pułki broniące Polski? Czemu ukryli złoto w chałatach niż z jego pomocą walczyć?

 24. Mariusz said

  Złoto dla zuchwałych…czyli kto zajumał polskie złoto…

  W grudniu 2002 roku na portalu bankier.pl ukazała się informacja, że w Polsce są największe złoża złota w Europie…Zespół geologów pod kierownictwem prof. Stanisława Speczika ( prezesa KGHM) odkrył złoże złota w rejonie kopalni Polkowice-Sieroszowice, należącej do miedziowego koncernu. Jego zasobność specjaliści oceniają na ponad 80 ton. To europejski rekord. – Zasoby występują wraz z platynowcami poniżej horyzontu miedzionośnego, głęboko pod powierzchnią
  Znajdujące się pod powierzchnią Głogowa złoże Bytom Odrzański trafiło w ręce kanadyjskiej firmy reprezentowanej przez byłego prezesa KGHM. Bytom Odrzański zawiera 8 milionów ton miedzi wartej od 700 milionów do ponad miliarda dolarów. W kwietniu 2012 roku miedziowy kombinat złożył w resorcie środowiska wniosek o koncesję na poszukiwanie złóż. Ministerstwo długo nie dawało jednak odpowiedzi, mimo że prośba powinna być rozpatrzona w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy. Rozprawa administracyjna nie przyniosła rozstrzygnięcia.
  Tymczasem w sierpniu konkurencyjny wniosek złożyła firma Leszno Copper. Spółkę kontroluje kanadyjski fundusz Lumina Capital Limited Partnership. Zarejestrowana jest w Luksemburgu, a jej dyrektorem generalnym jest Stanisław Speczik, do 2004 roku prezes KGHM, wcześniej między innymi dyrektor naczelny Państwowego Instytutu Geologicznego, a obecnie członek jego Rady Naukowej.
  Z dokumentów złożonych w resorcie, do których dotarł “Wprost”, wynika, że Leszno Copper chciało poszukiwać miedzi dokładnie na tej samej działce co KGHM. Oba wnioski leżały w szufladach ministerstwa do grudnia 2012 roku.
  Zarządzona w resorcie rozprawa administracyjna nie przyniosła rozstrzygnięcia. Następnie resort zdecydował się więc zasięgnąć opinii Komisji Zasobów Kopalin. Komisja jednoznacznie rekomendowała wybór KGHM-u. Pomimo tego, resort pod koniec stycznia tego roku wydał decyzję korzystną dla Kanadyjczyków. Władze KGHM postanowiły powiadomić o sprawie ABW. Zarzut? Działanie na szkodę interesu państwa przy wydaniu koncesji.
  Ale czy chodzi o miedź ? Na pewno nie… tu chodzi o złoto, prawie sto ton, które będą wydobywać Kanadyjczyki.
  To następna afera, po grafenie (link), nad którą ten rząd chce rozciagnąć zasłonę dymną pod postacią „taśm prawdy”…a murzyny sprzedały to złoto za szklane paciorki…

  Polska to kraj upośledzony, egzystencjalnie niepełnosprawny! Musi być na to zjawisko jakaś naukowa teoria! Nie możliwe żeby nikt się tym fenomenem przez wieki nie interesował!

 25. Guła said

  O ile to jest pociąg pancerny to on nic nie wiózł. Ino archiwum NBP w tym listy dłużne.
  W końcu gdzieś te papiery być powinny.

 26. zzzzzz said

  piepsza bzdury juz z 25 lat aby odwrocic uwage od nedzy z bieda a publika dostaje orgazmu… pewno gowno prawda w tym wszystkim i za pare dni znow cisza do nastepnej okazji-wybory albo inne bzdury

 27. Lily said

  Ale numer,jeszcze nie znalezli tego pociagu,a juz
  Zydy wlasciciele sie znalezli…
  Rzund w III R.P o ile tylko sie znajdzie,to zaraz klepnie
  ustawke,ktora przeglosuja ZA, ci z lewa jak i z prawa,jak zrobili z tymi 100 Euro,dla 55 tys(czy cos kolo tego)
  Na glodne dzieci pieniedzy nie ma…i nie bedzie,bo nowy prezio bedzie wspieral Ukraine.
  Ale jak sie mowi,swoi wspieraja swoich,ci z lewa jak i ci z prawa.Nie ma roznicy,pomiedzy nimi.

 28. Ciekawe, ile za to złoto można by urządzić koncertów takich grup, jak Queen czy też Budka Hit… Suflera, licząc chociażby tylko po cenie złomu za tonę? 🙂
  http://www.wgraj.net/img.php?mode=show&file=40425&height=522&width=697

 29. marta15 said

  ad1
  „..W oświadczeniu wydanym w Nowym Jorku szef Światowego Kongresu Żydów Robert Singer podkreśla, że wartościowe przedmioty, które być może zostaną znalezione na terenie Polski, mogą pochodzić z grabieży żydowskiej własności. Powinny więc wrócić do swoich prawowitych właścicieli lub ich spadkobierców. – Mamy wielką nadzieję, że polskie władze podejmą właściwe kroki w tym zakresie – dodał Singer…”

  ciekawe, ze ludzie ktorzy kradna, pala, przesladuja niszcza i morduja Palestynczykow od dziesiatek lat jeszcze uzurpuja sobie prawo wlasnosci do czegokollwiek.
  Jezeli maja oni prawo do czegokoliwek to do sadu, ktory sprawiedliwie ich rozilczy za wszystkie zbrodnie, jakie celowo popelnili i popelniaja w przeciagu ostatnich dziesiatek lat.

 30. marta15 said

  tutaj przyklad jak traktuja oni wystraszone Palestynskie dzieci.

  https://theuglytruth.wordpress.com/2015/08/29/videos-brave-tamimi-women-of-nabi-saleh-take-down-israeli-soldier-assaulting-injured-child/#comments

 31. Pitagoras said

  Tyle lat poszukiwań przez różnych ludzi i służby!!!
  Pamiętacie o szafie Lesiaka? 2006

  Złota Wrocławia, Bursztynowej Komnaty i innych kosztowności szukał nawet rząd Józefa Oleksego. W poszukiwania zaangażował się wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko. Sprawa wyszła na jaw przy okazji otwarcia słynnej już szafy pułkownika Jana Lesiaka. Oficer Urzędu Ochrony Państwa w specjalnym oświadczeniu stwierdził, że zajmował się wyjaśnieniem zagadki „złotego pociągu”, który miał wjechać tuż przed zakończeniem wojny do wnętrza góry.

  Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wnetrze_gory_sobiesz_kryje_olbrzymi_skarb_iii_rzeszy_11940.html

  http://www.sztolnie.fora.pl/skarby-skrytki-depozyty,198/szczelina-jeleniogorska,194.html

 32. NICK said

  Nie wiem.
  Wiem rzeczy dwie. Dzisiaj.
  1. Czytajcie P. Juliusza Prawdzica. Nikt inny nie zapodaje LEPIEJ wędrówek TON złota.
  2. Kwestia „roszczeń” jest kwestią drugorzędną. Nieważne, że, okaże się to w drugim czy czwartym pokoleniu. Ważne, by o tym pamiętać.
  Są tunele, „metra”. SĄ zabezpieczone. Są pociągi. Są tory skrywane. Jest ‚polityka’ i ‚układy’. Do stu lat naprzód… .

 33. mawojtek said

  Witam , czy ktoś może mi odpowiedzieć ? Zginęło ileś mln. Żydów , czy wszyscy mieli złote zęby ??

 34. re1truth2 said

  Re 33
  Wszystko być może. Ale potrzebna lista z nazwiskami i aktami urodzenia – …
  Licząc cirka about 6000000 x 2 uncje w przybliżeniu [komplet 32 szt] =12 mln uncji x 1800 ju’E sdej = 21,6 mld ju’Esdej czyli po kursie franka [0,9613 CHF -0,36 % -0,0035 CHF 22:59 28.08.2015]
  = 20,76 mld CHF źródło http://forsal.pl/artykuly/540374,standard_zlotego_zeba_ile_mozna_kupic_za_metalowa_sztuczna_szczeke.html

 35. re1truth2 said

  Miało być akt zgonu potwierdzony przez dwóch świadków.

 36. Aż spadłem z krzesła said

  Ad 25 Mariusz
  Polska to kraj upośledzony, egzystencjalnie niepełnosprawny! Musi być na to zjawisko jakaś naukowa teoria! Nie możliwe żeby nikt się tym fenomenem przez wieki nie interesował!

  10/10 ! Aż spadłem z krzesła 🙂

 37. z sieci said

  Szczerze liczyliśmy, że te rewelacje okażą się prawdziwe. Kraj był wtedy w trudnej sytuacji. Gdyby udało się wydobyć skarby, sytuacja finansowa państwa poprawiłaby się – tłumaczy. Jednak już na wstępie rewelacje poszukiwacza wydały mu się mocno przesadzone. – Była mowa o złocie o wartości 40 mln dolarów. Przeliczyłem, że gdyby w każdym wagonie było 20 ton kruszcu, to pociąg musiałby mieć ponad kilometr długości – dodaje.

  Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wnetrze_gory_sobiesz_kryje_olbrzymi_skarb_iii_rzeszy_11940.html

 38. re1truth2 said

  Jak wy liczycie 1 kg złota to 143-139 tys. złotych czyli 45 tys. USD – oczywiście w zaokrągleniu.
  A 40 mln USD to równowartość 888 kg złota
  https://mennicawroclawska.pl/1000-g-sztabka-zlota-2744/
  Jasne agenci wpływu zadymiają wartość ewentualnego skarbu –

 39. Pitagoras said

  38 – spokojnie ‚agenci’ przedstawili link STARY a tam takie wyliczenia były.
  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wnetrze_gory_sobiesz_kryje_olbrzymi_skarb_iii_rzeszy_11940.html komentarz

 40. re1truth2 said

  Bezkrytycznie cytujecie – zadymiacie
  [Była mowa o złocie o wartości 40 mln dolarów. Przeliczyłem, że gdyby w każdym wagonie było 20 ton kruszcu, to pociąg musiałby mieć ponad kilometr długości]

  40 mln USD to 3333 kg złota, [Szacuje się, że do 2010 roku, w całej historii zostało wydobytych 166 tys. ton złota[6]. Odpowiada to objętości 8500 m³ lub sześcianowi o krawędzi 20,4 m.]
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najnowsza-historia-zlota-lata-1995-1996-2222709.html

 41. Pitagoras said

  Cieplej się robi, że WOW

  http://riese-inne.blogspot.com/2013/06/powstanie-specjalnej-komorki-ds.html

 42. galaszek said

  Ale bybelo „Aaaaaaaaajjjjjjj wwwwwwwwwaaaaaaaaaaaajjjjjjjj!!!!! ” jakbysie okazalosie ze ten GoldZug latego je gold ze pozostalo na niem jeszcze od wojny tysiece Golschmitow …Goldbergow…… Goldschwanzow….Goldprickow. ….. Goldchu…zn sie Goldpytow……. tony…tony zlotych gosci…zn sie kosci…..

 43. Re: 2 AniaK

  Mówią, że dwie są rzeczy bez granic, Boże Miłosierdzie i ludzka głupota.

 44. Pitagoras said

  http://ipn.gov.pl/kalendarium-historyczne/1-wrzesnia-1939/janusz-wrobel,-ipn-lodz

  Kręte drogi polskiego złota

  wciśnij – wyświetl link

 45. Warto zaznaczyć, że gdyby nie praca prof. Andrzeja Bolewskiego i jego kolegów na konferencji poczdamskiej, to Ziemia Wałbrzyska po wojnie nie trafiłaby w granice Polski i dziś kwestią „złotego pociągu” to nie my byśmy się zajmowali.
  https://marucha.wordpress.com/2015/01/22/profesor-andrzej-bolewski-1906-2002/#comment-446395

 46. A co do artykułu, to może chociaż sam pancerny pociąg nam zostawią jako eksponat do jakiegoś muzeum (ciekawe, czy jakiś niemiecki pociąg pancerny z okresu II wojny światowej gdziekolwiek się zachował i można go oglądać?).

 47. Pitagoras said

  A tu pomieszanie z poplątaniem i śmierć Jaroszewiczów?
  „Archiwum pełne haków dla misji płk. Jaroszewicza
  Rok 1945. Po klęsce III Rzeszy, do Radomierzyc (Radiemeritz) przybywa inspekcja cywilów i żołnierzy w polskich mundurach. Wśród nich jest pułkownik Piotr Jaroszewicz (od 1971 do 1980 roku premier rządu Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej). Według Lamparskiej Jaroszewiczowi towarzyszy Tadeusz Steć. Wszyscy zamierzali przeszukać ogromne niemieckie archiwum.”
  http://geoexplorer.blog.pl/tag/zloto-wroclawia/

  Temat jest bardzo ciekawy, ciekawe kogo ten złoty pociąg jeszcze rozjedzie?

 48. Adam said

  Odnośnie „złotego pociągu” to coś Wam powiem może wartego zastanowienia.

  Otóż jak wiemy, pociąg to nie igła, że się zgubił na lat 70, i nikt od zakończenia II wojny światowej go nie odnalazł.
  Polska to nie dżungla amazońska, że można w niej odnaleźć ślady zaginionych cywilizacji, czy odnaleźć zagubione pociągi.

  Odnoszę wrażenie, że ta cała sprawa ze „złotym pociągiem” to operacja służb specjalnych, polskich i zagranicznych!

  Co miałoby to na celu?
  Bardzo prostą rzecz.

  Otóż, jak wiemy, sprawa z prywatyzacja lasów należących do narodu polskiego nie przebiega tak jak to sobie niektórzy zaplanowali. Nasze lasy miały być sprywatyzowane, aby – być może – uzyskane z tego tytułu środki mogły zostać przeznaczone na zaspokojenie roszczeń żydowskich wobec państwa polskiego. Sprawa się jednak komplikuje i możliwe, że prywatyzacja zostanie poddana pod referendum, a wtedy naród polski oczywiście prywatyzację odrzuci.

  Skąd więc wziąć środki na zaspokojenie choćby części roszczeń żydowskich?
  Ze złota!

  Pofantazjujmy sobie.

  Jak wiemy polskie złoto przechowywane jest poza granicami Polski, w Londynie, jest więc nie do odzyskania dla nas, a co za tym idzie, nie jest nawet możliwy audyt, czyli sprawdzenie, czy nasze złoto w ogóle jeszcze istnieje.

  Załóżmy, że było to tak:

  Polskie złoto zostaje w ściśle tajnym transporcie dostarczone z Londynu na teren Polski, następnie zostaje zapakowane do starych poniemieckich wagonów, a potem gdzieś niby „ukryte”.
  Następnie niby cudownie odnalezione już jako złoto z niemieckiego transportu z okresu II wojny światowej.

  Następnie wobec złota zgłasza swoje roszczenia Światowy Kongres Żydów, a państwo polskie oddaje „odnalezione” złoto żydom, następnie wartość tego złota odjęta zostaje w tajnej umowie między rządem Polski i Izraela od kwoty roszczeń żydowskich wobec Polski.

  Tak oto Polska wypłaca żydom swojego rodzaju „zaliczkę” aby zmniejszyć presje wobec szybkiej wypłaty odszkodowań.

  Oczywiście w całej tej sytuacji nie do sprawdzenia byłoby pochodzenie złota, które można przecież dowolnie przetapiać. Nie do sprawdzenie jest także to czy nasze złoto wciąż by istniało czy nie.
  Wiemy jakie problemy mają przykładowo Niemcy ze ściągnięciem swojego złota z USA, do tej pory przekazano im zaledwie kilkadziesiąt ton, i amerykanie wcale nie kwapią się z wydaniem reszty.
  Wiemy o aferach ze sztabkami wolframowymi pokrytymi tylko cienką warstwą złota.

  Z takim krajem jak Polska nikt się nie liczy, i żaden rząd Polski nie zdecyduje się wystąpić o zwrot naszego złota do kraju, skoro więc nasze złoto jest w Londynie, dlaczego nie miałby być w Izraelu? To przecież bez różnicy – tak sobie zapewne mogli pomyśleć autorzy takiego planu.

  Polska ma 103 tony złota w Londynie, wartego jakieś 15 miliardów zł.

  Ciekawe ile ton zostanie „odnalezione” w złotym pociągu?!
  Może podobna ilość?
  Zobaczymy!

 49. Shia said

  Cos mi sie zdaje ze ten pociag to sciema. Nie ma zadnego pociagu ze zlotem. Bo jesliby byl to napewno nie pozostawiono by go bez „opieki”.

  Cos w trawie piszczy. A trop trawy na ogol okazuje sie tropem slusznym. Jesli teraz okaze sie ze zadnego pociagu… albo nie, pociag jest ale zlota w nim nie ma. I co teraz?

  Cwane polaczki wyladowaly zloto po cichu I gdzuies zachahmecily. A przeciez bracia starsi i madrzejsci oczekuja zwrotu 60 mld u$d. Kumacie czacze…

 50. Joannus said

  Ad 49
  Ciepło, ciepło.
  Nie tak znowu dawno ”miłościwie” panujący Donald powiedział coś takiego – znajdzie się sposób na zaspokojenie roszczeń i to taki, że społeczeństwo tego nie odczuje.

 51. revers said

  cieplo bedzie jak jeszcze Ukraina z UPA, dolacza sie do spadkobiercow zdobycznych. wyzwolili Auschwitz, potem Gross Rosen niedaleko Walbrzycha , dalej tylko zlota szukali, te scytyjskie juz oddali bez wojny.

 52. Będziemy Dopłacać said

  W Poczdamie ustalono, że złoto III Rzeszy ma po odnalezieniu zostać po równo podzielone między USA, Francję, Wielką Brytanię i Związek Radziecki – tłumaczy historyk Andriej Swietienko. Co więcej, Niemcy posiadali skonfiskowane złoto również innych krajów.
  „Belgijskie i holenderskie złoto, czeskie i austriackie, trzy wagony złota z banków sowieckiej Ukrainy, jeden wagon z cerkiewnym złotem z Rumunii, 120 ton tzw. złota Mussoliniego oraz 100 ton złota dyktatora Chorwacji” – wylicza Swietienko.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/dolnoslaskie/news-rmf24-rosjanie-roszcza-sobie-prawa-do-zlotego-pociagu,nId,1876846#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 53. Guła said

  I całe te złoto pchali pod tą biedną górkę w Wałbrzychu? Nie chciałbym być nieuczuciowy ale wychodzi na to że starszym braciom Niemcy płacili odszkodowania ich własnym złotem. No nie tym z Wałbrzycha ino tym które zadołowali na swoich terenach.

 54. lolek said

  cały ten pociąg wydaje się jedną wielką prowokacją

  Sprowokował – do czego?
  Admin

 55. lolek said

  palcem na wodzie pisane
  testowanie zachowań
  przyprawianie Polakom cudzej gęby
  podJudzanie
  itp. itd.

 56. Ad. 32. NICK said – 2015-08-29 (sobota) @ 17:47:51
  Nie wiem.
  Wiem rzeczy dwie. Dzisiaj.
  1. Czytajcie P. Juliusza Prawdzica. Nikt inny nie zapodaje LEPIEJ wędrówek TON złota.
  2. Kwestia „roszczeń” jest kwestią drugorzędną. Nieważne, że, okaże się to w drugim czy czwartym pokoleniu. Ważne, by o tym pamiętać.
  Są tunele, „metra”. SĄ zabezpieczone. Są pociągi. Są tory skrywane. Jest ‚polityka’ i ‚układy’. Do stu lat naprzód… .
  *****
  Dziękuję za uznanie dla sformułowanej przeze mnie polityki ZŁOTOŻYDACZNEJ. Otóż żydowski monopol złota polega na ZANIŻANIU zasobów złota Stokrotnie, na skutek czego Baby liczą złoto na GRAMY a Żydzi na kilogramy i TONY. Również Politycy liczą złoto na Tony a żydowscy potentaci na Tysiące Ton. Nawet Żydówka nie ma prawa do większej ilości złota niż KILOGRAM, bo przy Rozwodzie, który u Żydów polega na WYPĘDZENIU, Żydówka ma prawo zabrać tylko to złoto, Co Ma Na Sobie, a więcej niż kilograma złota nosić nie może.
  Podbój Rzymu obył się przy pomocy 3 mechanizmów: Kapitału Kryminalnego, Kościoła i Masonerii. Najpierw WYWIADEM kapitału kryminalnego były rzymskie feministki, bo dzięki nim Żydzi wiedzieli o każdym funcie złota, a potem rolę Wywiadu żydowskiego przejął Kościół, powiązany z Żydami przez MASONERIĘ. Masonem zaś był Rzymianin ze spermą jerozolimską czyli KORUPCYJNĄ, bo mógł liczyć na kapitał kryminalny – czyli Antyobywatelski – stając się potem narzędziem żydowskiej Korupcji.
  Najlepiej to wyszło w Polsce, gdzie tysiąc polityków za 500 milionów $ sprzedało polski majątek narodowy za BILIONY $ – czyli że każda złotówka zainwestowana w MASOŃSKĄ korupcję opłaciła się TYSIĄCKROTNIE – i dlatego każdy polityk musi mieć spermę jerozolimską od fakira indyjskiego.
  W ten sposób Żydowski Monopol Złota, osiągnięty DZIĘKI Komunie i Satelitarnej Detekcji Złota, został przetworzony w Monopol Kapitału, czym Niemcy NAPRAWILI Błąd Niewywłaszczenia Polaków w roku 1795. Niemcy Naprawiając Błąd NIEWYWŁASZCZENIA Polaków popełnili jednak fatalny błąd wsadzając mi do DUPY Satelitarną Detekcję Złota, wobec czego inni będą szukać SWEGO złota w Dupie Niemieckiej. Dopomogło im w tym 10 milionów Synów Abrahama z Afryki, jak niegdyś Anglikom 6 milionów przy OBALENIU polskiej metryki STONEHENGE.
  Dziękuję za deklarację, że Duże i Średnie Złoto Żydowskie zostało z Polski wywiezione przed rokiem 1939 a Małego i trochę Średniego Złota Żydowskiego mogło zostać nie więcej niż 300 ton. Komisariat Żydostwa Rzeszy tego złota nie RUCHAŁ a Hitler też nie, wobec czego ok. 100 ton tego złota mogło być zagarnięte przez SS ??? Zaprawione izotopem dla identyfikacji Złoto Serbskie zostało uznane za Łup Fuehrera, zaś Złoto Chorwackie zostało uznane za DEPOZYT. Złota greckiego Niemcy nie ruszali, regulując stosunki z Grekami przez banki greckie.
  Ponieważ na Wykupienie Zawiązku Sowieckiego po zbombardowaniu Moskwy i Leningradu potrzebne było złoto ZNACZONE to ja wytypowałem do Złotego Pociągu z Wałbrzycha złoto serbskie. Zloty Pociąg z Jeleniej Góry nie miał z tym nic wspólnego, gdyż był to – czy JEST – pociąg SZAFGOCZÓW, który w przeciwieństwie do Złota Hitlera, mógł jechać do Szwajcarii, ale został zatrzymany przez SS i OBRABOWANY., wobec czego złoto to powinno być w skarbcu SS, albo być rozdysponowane przez Watykan na ODESSĘ ???
  Nie miało z tym nic wspólnego Złoto Wrocławia wywiezione do Szwajcarii przez samoloty szwajcarskie, zaś sztaby z numerem A-Swastyka-H jechać do Szwajcarii czy Szwecji NIE MOGŁY.

 57. Boydar said

  Niestety, moim zdaniem Lolek ma słuszność, Panie Gajowy. Do czego, przekonamy się wkrótce, ein moment, jak powiedziała wróżka (tfu!). Ja bym zadał raczej inne pytanie – czyją. Wyboru specjalnego zresztą nie ma 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: