Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bogusz o List otwarty do Prezydenta RP…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Ukraińskie zbrodnie wojenne w Donbasie

Posted by Marucha w dniu 2015-08-29 (Sobota)

W ciągu ostatnich miesięcy na krótko powrócił temat ukraińskich oddziałów ochotniczych, najczęściej zwanych batalionami, w części proweniencji banderowskiej, jak np. Azow, czy Ajdar, oraz batalionów podległych, czy może raczej wystawionych przez MSW Ukrainy.

Wobec rozkładu armii ukraińskiej po wydarzeniach na Majdanie, oddziały te stanowiły i stanowią główną siłę uderzeniową obecnego reżimu kijowskiego w walce prowadzonej w Donbasie. Wzrost zainteresowania należy tłumaczyć próbą ucywilizowania tych oddziałów przez Kijów, a co za tym idzie, koniecznością przynajmniej częściowego oczyszczenia atmosfery wokół nich, a to wymaga przyznania, że nie tylko nie były one czyste jak zła, ale przeciwnie, popełniły szereg zbrodni.

Oto 16 czerwca b.r. prokurator generalny Ukrainy Wiktor Szokin stwierdził, że prowadzonych jest kilkanaście dochodzeń przeciwko ochotniczym batalionom działającym w Donbasie, zaś gubernator Łużańska Giennadij Moskal dostarczył prokuraturze listę 65 zbrodni popełnionych przez sam tylko batalion Ajdar.

Były dowódca Ajdara Siergiej Mielniczuk, obecnie deputowany Woli Ludu, został pozbawiony immunitetu i oskarżony o nielegalne formowanie grup zbrojnych. Sytuacja jest jednak bardzo dwuznaczna. Z jednej strony, Moskal zauważa, że był umocowany tylko do badania zbrodni popełnionych w rejonach kijowskim i żytomierskim, z drugiej, Mielniczuk nie bez słuszności odpowiada, że „Od pierwszego dnia konfliktu byliśmy częścią sił zbrojnych i oskarżanie nas, że stworzyliśmy zbrojną bandę… cóż, oznacza, że to Minister Obrony sformował zbrojną bandę, że sformował ją Siergiej Paszynski, bo, jak powiedział Prokurator Generalny, ktokolwiek brał w tym udział, ponosi za to odpowiedzialność”.

Tak jest w istocie. To władza powstała w wyniku zamachu stanu i obalenia Janukowycza nawoływała do tworzenia takich oddziałów i sama je współtworzyła. Dzisiaj próbuje szukać kozłów ofiarnych, po prawdzie, wśród swoich własnych stronników.

Kozły ofiarne potrzebne są po to, żeby inni mogli działać jak do tej pory, a nawet legalnie i to także „legalnie” dokonując kolejnych zbrodni wojennych. Po to Dmytro Jarosz, szef banderowskiego Prawego Sektora został doradcą w Sztabie Generalnym armii ukraińskiej, po to wreszcie Ukraina ogłosiła na początku czerwca b.r. swoiste kuriozum – częściowe zawieszenie stosowania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka na terenach objętych walką.

A przecież do końca marca 2015 r., i to wg oficjalnych danych strony ukraińskiej siły wierne obecnemu rządowi popełniły 1120 rozmaitych zbrodni! Co dzieje się po zawieszeniu konwencji? Problem nie dotyczy przecież tylko batalionu Ajdar, ale i Azow, Tornado, Dniepr-1 i Dniepr-2 i wielu innych, bezimiennych. To ważne również dla nas, zwłaszcza w kontekście domniemanych szkoleń jednego z takich batalionów przez polskie MON.

Tymczasem, mamy możliwość zapoznać się z dotychczasowymi owocami działań podejmowanych przez siły wierne obecnemu reżimowi kijowskiemu. Informacje na ten temat przynoszą dwa niedawno ogłoszone raporty, przygotowane przez rosyjską Fundację na rzecz badań nad demokracją, Rosyjską radę społeczną na rzecz współpracy międzynarodowej i dyplomacji publicznej, Rosyjską Fundację Pokoju oraz członków Komitetu społecznego wsparcia dla mieszkańców południowo-wschodniej Ukrainy. Pierwszy z raportów został opracowany na podstawie stu wywiadów przeprowadzonych z poszkodowanymi – zwykłymi mieszkańcami i uczestnikami wojny domowej na południu i wschodzie Ukrainy w terminie od 25 sierpnia do 4 listopada 2014 r.

Drugi, będący rozszerzeniem pierwszego o dalsze sto wywiadów przeprowadzonych do 20 stycznia 2015 r. Ze względu na bezpieczeństwo rozmówców większość danych osobowych w raportach została zmieniona, niemniej w archiwach ww. instytucji rosyjskich znajdują się nagrania wideo z przeprowadzonych wywiadów wraz ze wszystkimi danymi. Należy podkreślić, że przeprowadzono rozmowy jedynie z tymi poszkodowanymi, którzy zostali zwolnieni przez stronę ukraińską, a ta zwalniała jedynie ludzi znajdujących się w relatywnie dobrej kondycji fizycznej, stąd rzeczywisty obraz prześladowań może być jeszcze bardziej okrutny. Mniejsza część spośród indagowanych była w jakikolwiek sposób związana z siłami samoobrony, czy tzw. separatystów z republik Donieckiej i Ługańskiej, większość prześladowanych byli to ludzie przypadkowi, często porwani z ulicy, bądź nawet z własnego mieszkania.

Na kartach raportów spotykamy, obok jednostek nazwanych, bliżej nieokreślone siły ukraińskie. Wynika to zarówno z niemożności rozpoznania danej jednostki przez wziętych do niewoli, jak również z braku wiedzy pozwalającej na rozpoznanie. Z sił nazwanych na pierwszym miejscu należy wymienić Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, wojskowe oddziały MSW, oddziały armii ukraińskiej, dalej Gwardię Narodową, wreszcie wspomniane półprywatne bataliony. Prześladowani wymieniają bataliony Ajdar, Azow, Donbass, Dniepr, Szachtiorsk, 71. brygadę powietrzno-desantową, organizację Patrioci Ukrainy, oddział Alfa, czy ogólnie Prawy Sektor. Dowódcy, śledczy i zwykli żołnierze oddziałów ukraińskich kryją się pod pseudonimami, imionami, rzadziej prześladowani poznają (w przypadku sił państwowych) ich numery służbowe i nazwiska. Uwolnieni zanotowali szereg przypadków udziału w oddziałach prywatnych osób pochodzących z Kaukazu, głównie Czeczeńców, zwracali również uwagę na Ukraińców z zachodniej części Ukrainy, ze względu na posługiwanie się przez nich językiem ukraińskim z – jak to określono – dużą ilością polskich słów.

Zatrzymani przez siły ukraińskie narażeni byli przede wszystkim na rozmaite formy przemocy fizycznej, często były to wymyślne tortury. Formy jakie owe tortury przyjmowały powtarzają się w większości relacji. To przede wszystkim: używanie paralizatorów, brutalne bicie, często z użyciem kijów baseballowych, żelaznych prętów, kolb karabinów i gumowych pałek, powtarzające się nieraz przez kilka dni z rzędu, podtapianie (na wzór amerykański) i podduszanie z użyciem m.in. tzw. Banderowskiego dusiciela, czyli żelaznego drutu w formie spirali; poprzez zakładanie na głowy toreb foliowych, a także przez wciskanie różnych materiałów do ust torturowanych i zalewanie ich wodą, gwałty na kobietach, celowe łamanie kości i zadawanie ran, i pozostawienie bez medycznego zaopatrzenia, przypalanie skóry, przetrzymywanie w niskich temperaturach bez jedzenia i pomocy lekarskiej oraz zmuszanie do przyjmowania substancji psychotropowych, zastraszanie poprzez postawienie na polu minowym, zastraszanie poprzez udawane egzekucje, strzelanie w pobliżu głów pojmanych skutkujące uszkodzeniem słuchu, zastraszanie poprzez umieszczanie żywych w miejscach prawdziwych egzekucji w towarzystwie zamordowanych, przymusowe (!) śpiewanie hymnu Ukrainy, z towarzyszeniem bicia, masowo stosowane zastraszanie poprzez grożenie rodzinom więźniów śmiercią i gwałtem, grożenie przekazaniem rodzin więźniów pod „opiekę” Prawego Sektora.

Tortury miały miejsce na każdym etapie niewoli, podczas zatrzymania, transportu, w czasie przesłuchania i przetrzymywania. Co najmniej kilka relacji mówi o obecności ciał pomordowanych. Sprawa egzekucji dokonywanych przez stronę ukraińską pozostaje jednak nadal w dużej mierze niezbadana ze względu na brak danych i relacji świadków. Są tylko relacje pośrednie, jak wspomniane wyżej. Trzeba pamiętać, że spisane relacje w raportach dotyczą na ogół ludzi przypadkowych, którzy ani nie byli przeznaczeni do likwidacji ani nie mieli widzieć podobnych sytuacji.

O tym wszystkim nie dowiemy się z polskich mediów. Tam obowiązuje jednobrzmiąca i jedynie słuszna wizja ukraińskich bohaterów przelewających krew w obronie ojczyzny przed zbirem moskiewskim. I wielu w to wierzy. Najwyraźniej lata urabiania podkopały percepcję co najmniej części Polaków…

Adam Śmiech
Myśl Polska, nr 35-36 (30.08-6.09.2015)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 13 do “Ukraińskie zbrodnie wojenne w Donbasie”

 1. Zerohero said

  Gosiewska imprezowała ze zbrodniarzami z Ajdaru (upiła się w ich towarzystwie), a Dawid Wildstein określał ich na FB mianem „ziomali”. Ot, zbydlęcenie.

 2. Sybirak said

  Warto notować nazwiska sympatyków kolaborantów popierających czy
  zatajających zbrodnicza działalność band Poroszenki na Ukrainie.

  Wcześniej czy pózniej nastąpi w Polsce powrót to normalności i wtedy trzeba będzie raz na zawsze usunąć z mediów publicznych i potępić
  różnych Dawidów Wildsteinów czy Gosiewskich i im podobnych za sympatie z zbrodniarzami by nas Polaków nie kompromitowali.

 3. olaf said

  Wstrząsające , a świat szczególnie reżim neokolonia IIIRP oczywiście milczy o tym mało tego piszą coś zupełnie odwrotnego.

 4. Niewesoło na tym Wschodzie się dzieje, Biała Rasa w obliczu śmiertelnego zagrożenia skacze sobie do gardeł… ale czy Rosja aby na pewno jest w tym konflikcie stroną „lepszą”? 😦 Czy ukraińskie pionki (nie marionetkowa władza na żołdzie Jew-SA!) o przekonaniach narodowo-socjalistycznych, ale NIE zaściankowi SZOWINIŚCI ANTYPOLSCY, tylko patrioci Białej Rasy postrzeganej holistycznie – nie mają aby bardziej wspaniałomyślnych politycznych zamierzeń od Putina??? Jakkolwiek Ukraińców nie wybielam, to zastanawiające kadry z Rosji zobaczycie państwo sami, a Pan Marucha może przekleić owe linki na gotowe obrazki, będę wdzięczny.
 5. Marucha said

  Re 4:
  Panie kochany, nie tak dawno wyśmiewaliśmy się z tzw. JPEG-owych analityków, wyciągających daleko idące wnioski ze zdjęć robionych przy różnych okazjach. A z tych zdjęć nic nie wynika.


  Żydowska siostra „Shoah Repeat Please”. 🙂

 6. Tomahawk said

  „GORI CZYLI MATKA PUTINA

  (…) Wiera Putina, bo o niej mowa i Płaton Piłatow mieli syna. Potem Wiera wyszła za Gruzina, który zmusił ją do porzucenia syna i odesłania go do Rosji. Faktem jest natomiast, że do szkoły w Mechti, koło Gori w latach 1959-60 chodził uczeń Władimir Putin. W 1999 roku Wiera zobaczyła swego „syna” w TV. Parę lat później rosyjski dziennikarz Artiom Borowik, który interesował się dzieciństwem przywódcy rosyjskiego, zginął w katastrofie lotniczej. Włoski żurnalista, który szukał kontaktu z Wierą Putin został zamordowany. Jeśli i mnie dopadaną siepacze KGB będzie wiadomo dlaczego. (…)”
  http://weszlo.com/2014/11/21/bar-warszawa-matka-putina-i-boboszwili-przygody-prosto-z-gruzji/

 7. wi42 said

  #6 T
  Pańskie rewelacje są powielane. Coś tutaj nie pasuje ? Otóż w wiki jest zdjęcie Putina z jego matką Marią i to w tym czasie w którym on powinien być u domniemanej matki Wiery jeszcze dwa lata. ???

  https://en.wikipedia.org/wiki/Vera_Putina

 8. Lesio said

  Gosiewska to taki typ, że dla niej życiowym drogowskazem jest jej swędząca d..a, ale kto wie czy wraz ze swoimi lowelasami z ajdaru po pijaku nie mordowała i nie torturowała więźniów? A Wildstein, to co om ma wspólnego z Polską? Chazarowi zawsze będzie bliżej do innych chazarów niż do Polski i Polaków…

 9. Lovshak said

  Zdjecia przedstawicieli Chabadu z Putinem nic nie mowia poza tym ze spelniaja pozytecznie psychologicznie role dla przedstawicieli Khazarii zgodną z talmudycznym paradygmatem rasistowskie supremacji Unych 🙂 nad nami podludzmi Goyim: popatrzcie sobie goje mamy cara za zakladnika…

  Nie wiem nie znam danych 80 procent obywateli tego dzisiejszego Israela wywodzi sie od bolszewckiego żyda a i kolejne migracje ruskich bab – żon dla Khazarskich downów wzmacniaja osłabiony mutacjami.wsobnymi genotyp żyda. Każdy oficer mossadu z mlekiem matki wyssal ruski język.

  Syjonizm zrezygnuje z wszystkiego, na pewno nigdy nie zrezygnuje ze swojej krainy Rosji, z ktorej jak wampir wysysal krew od 1915 roku. Żydobandera Kolomyjski i inni żydowscy oligarchowie, sponsorzy banderowskich batalionów , którym czyści jaja Gosiewska i ta pokraka mlody wildstein, to ta sama holota ktora wywolala głod i terror w bolszewickiej Rosji lat 20-30.

  Obrazki Putina z khazarami to typowy objaw zwodzenia , celowy badz nie nie wnikam

 10. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że prezydent i premier muszą się pojawiać w różnych miejscach i przy różnych okazjach, tego nakazuje dyplomacja. Żydzi wymagają by zakładano na głowy mycki przy nie jednej takiej okazji. Co, ma się dyplomata oburzyć, cisnąć nią o ziemię, podeptać i wrócić na Kreml?

 11. grzech said

  Fundację na rzecz badań nad demokracją, Rosyjską radę społeczną na rzecz współpracy międzynarodowej i dyplomacji publicznej, Rosyjską Fundację Pokoju…. I artykuł stracił wiarygodność.

  To tak jak była komisja smoleńska powołana przez Niemców a potem była druga powołana przez Sowietów. Sprowadzało się to do jednego – zbrodniarz zbrodniarza oskarżał o zbrodnię.

  Czy Pan spał przez ostatnie 25 lat? Gdzie Pan ma „sowietów”? (Stalin już umarł).
  Admin

 12. Marucha said

  Re 11:
  Jasne, ruskie kłamią.
  Gdzie się qrva rodzą takie „grzechy”?

 13. bosman said

  Admin – Grzech said pisząc o „sowietach” ma na mysli czasy stalinowskie. Czytaj pan ze zrozumieniem.

  Nie.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: