Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żydowski kapitalizm niszczył II RP – dzisiaj niszczy III RP

Posted by Marucha w dniu 2015-08-29 (Sobota)

Porównanie postępu w rozwoju gospodarczym PRL (1945-1989), nie tylko wygląda zdecydowanie korzystniej do III RP (1989 – 2010 ), ale także do II RP (1918 – 1939). Odzwierciedlają to mierniki w jednostkach naturalnych, które trudno jest metodycznie zmanipulować lub sfałszować w statystykach, a które są wskaźnikami postępu w rozwoju gospodarczym, a w konsekwencji dalszej i społecznym.

Te mierniki to produkcja stali surowej, energii elektrycznej, zbóż w jednostkach naturalnych w czasie wymienionych lat i porównawcze relacje względne tej produkcji do innych krajów, w tym ZSRR (Rosji) i Niemiec oraz przeciętnej światowej.

Fenomen PRL w przeciwieństwie do powszechnej sfałszowanej świadomości ludzi jest tym większy, że Polska była zniszczona materialnie i ludnościowo w czasie II wojny światowej ponad dwukrotnie bardziej niż jakikolwiek inny kraj! Straty materialne wyniosły 38 % według Biura Odszkodowań Wojennych, chociaż uważa się je za zaniżone. Straty ludności, bliższe prawdy, według szacunków Trybunału Zbrodni Wojennych Norymberdze wyniosły 1/3 populacji obywateli polskich w granicach z 1939 r. Potwierdza to dr Ludwik Staszyński w książce pt. „W szponach ludobójców i grabieżców”, gdzie wymienia, że liczba zabitych wyniosła co najmniej 8,3 miliona osób, a ile więcej to wymaga dalszych badań.

Te znacznie większe nasze straty cofnęły nas w rozwoju znacznie wobec innych krajów, a zwłaszcza Niemiec, jako agresora, który niszczył Polskę i Polaków metodycznie, a żadnych odszkodowań nie zapłacił, poza symbolicznym propagandowym ochłapem dla niektórych poszkodowanych. Niemcy jako agresor były 3-4 razy mniej zniszczone niż Polska, w relacji do potencjału.

Poza okresem Komunizmu Wojennego (1944-1956), kiedy wymordowano jeszcze kolejne kilkadziesiąt do kilkuset tysięcy Polaków, to w całym okresie powojennym nie tylko nastąpiła odbudowa własnymi siłami Polski z ogromnych zniszczeń, ale Polska rozwinęła się do poziomu 10 lub 11 potęgi przemysłowej świata. Polacy zrobili to własnymi siłami, bez należnych odszkodowań ze strony napastniczych Niemiec, które z uwagi na zbrodnie ludobójstwa nie ulegają przedawnieniu, zgodnie z prawem międzynarodowym.

Powszechna świadomość społeczna została zafałszowana przez: polityków, ekonomistów, statystyków, historyków, a zwłaszcza media, ponieważ jeśli pokazywały one prawdziwe przykłady dokonań, to nie były one reprezentatywne statystycznie dla dokonań społeczeństwa i kraju, aby odzwierciedlały faktyczny postęp w rozwoju.

W czym zatem tkwi przyczyna rozwoju i postępu w danej zbiorowości, czy narodu ? „Źródło zmian może tkwić w postawie przeciętnej społecznej, to zaś wywodzi się z ideologii grupy.” Ta FUNDAMENTALNA I SYSTEMOWA zasada rozwoju jest zawarta w przedwojennym piśmie ZADRUGA, której obszerne fragmenty analizy w oparciu o dane statystyczne publikujemy poniżej [do przeczytania w oryginalnym artykule – admin]. Dzięki publikacji Dariusza Kosiura, który przypomniał ją, a także uzupełnił te dane przedwojenne o takie same mierniki w okresie powojennym do 2010 r.

Polecamy Czytelnikom zapoznanie się nie tylko z poniższa treścią, ale także sąsiednimi na stronie publikacjami (wymienione na stronie: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/klamstwa-i-falszerstwa-ekonomii-polityki-i-historii/ ) w celu wyrobienia sobie innego, prawdziwego obrazu rzeczywistości historycznej, a w konsekwencji i obecnej.

Redakcja KIP
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarzy 5 to “Żydowski kapitalizm niszczył II RP – dzisiaj niszczy III RP”

 1. Kojak said

  Zafalszowana przez politykow ,ekonomistow … ? Nie przez zgraje zydowskich zwyrodnialych pismakow uprawiajacych hitlerowsko -goebelsowska propagande robiaca ludziom istna sieczke w glowie ! To nie zydowski kapitalizm ! To zydowskie zorganizowane grupy kryminalne oszustow, zlodzieji i bandytow ! Robia to przy pomocy tzw zydowskiej ekonomi ktora to ma uzasadaniac kryminalne oszustwa i zlodziejstwa ! Zydowska ekonomia ma sie tak do normalnej ekonomi jak krzeslo elektryczne do krzesla normalnego W III Rp dokonano kryminalnego napadu rabunkowegpo na Polske ! Straty sa wieksze niz dokonala II wojna swaiatowa !

 2. janek.o said

  To nie jest całość a wstęp streszczenie, ciekawe jest dalej w samym artykule jak to się II RP waliła szybciej nawet jak IIRP
  PRL to niebotyczny wzrost nie porównywalny z niczym.

  Przykładowy cytat:
  //W przeciągu ośmiu lat od roku 1928 do 1936 udział Polski w produkcji światowej spadł o 0.275, co stanowi 35% naszego udziału. Czy wymowa tego jest wyrazista? //

 3. aaaaaaaaaaaaa said

  …….co tu komentować , za PRL-u zwykły robol mógł utrzymać całą rodzinę sam i jeszcze coś mu zostało, a dziś ledwo starczy mu dla siebie ……….nie muszę czytać dalej żadnych statystyk …………..

 4. Guła said

  @2
  Rzecz jasna II RP waliła się od 26 r. Bo przecież do 26 tylko wzrastała i wzrastała …

 5. RomanK said

  PRL to niebotyczny wzrost nie porównywalny z niczym….

  Swieta racja…. z Niczym… moze z Republika Gabonu ..miesieczny zarobek wyrobnikow 30 dollarow…
  Ci sami byli wtedy….i sa dzis..JESZCZE BARDZIEJ bogaci, wplywowi, bezkarni i bezczelni!
  Uwlaszczona Niomenklatura tym- co wypracowaly trzy pokolenia Plakow.
  Celem PRLu byla…wlasnei III Rzeczypospolita Uwlaszczonych Czerwonych Karmassynow…..
  Takie byly plany rozpisane na dokladne plany z dokladna rozpiska rol…i z zelazna konsekwencja realizowane do dzis….

  Panie Romanie, a jednak liczby mówią same za siebie. Przyrost naturalny, budownictwo, przemysł…a przede wszystkim odbudowa z koszmarnych wojennych zniszczeń.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.