Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Greg o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  UZA o Upadek cywilizacyjny Polski
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Economist: na Bałkanach rosną niebezpieczne dla UE prorosyjskie nastroje

Posted by Marucha w dniu 2015-08-30 (Niedziela)

Według ministra ds. eurointegracji Kosowa Bekima Çollaku, jeśli Unia Europejska nie przyśpieszy rozszerzenia, to cena zwłoki może okazać się wysoka, bo Bałkany zaczynają spoglądać na Wschód.
[Opinia wybitnego i wpływowego polityka z „Kosowa” na pewno wielce zaważy na europolityce – admin]

Ze strategicznego punktu widzenia Unia Europejska musi przyśpieszyć proces przyjęcia krajów kandydatów – pisze gazeta „The Economist”.

Jak poinformował gazetę minister ds. eurointegracji Kosowa Bekima Çollaku, jednym z powodów jest to, że na Bałkanach rosną prorosyjskie nastroje. Chociaż kraje członkowskie Unii Europejskiej nie chcą rozszerzenia, zwłoka może je dużo kosztować.

Od zakończenia wojny na Bałkanach w 1999 roku najbardziej palącym pytaniem jest to, jak i kiedy kraje bałkańskie znajdą się w szeregach Unii Europejskiej. Albania, Bośnia i Hercegowina, Kosowo, Macedonia, Czarnogóra i Serbia „utknęły” na różnych etapach drogi do europejskiej wspólnoty.

„The Economist” pisze, że od jakiegoś czasu kraje bałkańskie otrzymują instrukcje nie z Brukseli, a z Berlina. Dyplomata na zasadach anonimowości powiedział, że „Komisja Europejska nic nie robi na Bałkanach, dopóki nie dostanie zielonego światła z Berlina”.

Według niego, jest to szczególnie zauważalne po tym, jak Angela Merkel przyjechała w lipcu z wizytą do Albanii, Bośni i Serbii. Miesiąc później podpisano szereg umów dotyczących problemów w regionie. Głównie przy pomocy UE Kosowo i Serbia podpisały szereg dokumentów, o treść których latami toczono spory.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 9 do “Economist: na Bałkanach rosną niebezpieczne dla UE prorosyjskie nastroje”

 1. zzzzzz said

  jeszcze jeden gangster. Slucha go moze imc Duda + Szechetyna

 2. Zerohero said

  Szybko rozszerzająca się Unia pęknie jak balon. Dmuchanie polityczne dostarczy każdą ilość powietrza, ale guma, tj. ekonomia – pęknie. Entuzjastów poszerzania UE proponuję nazywać „ludźmi z pękniętej gumy”.

 3. revers said

  wlasnie w Austrii zlapano kolejna przemytnicza ciezarowke, tym razem smireci uniknelo 26 pakistanczykow, afganczykow. Albany, kosowery , rumuny dobrze spisuja sie w przemycie ludzi, oddzysku organow ludzkich, nadrabiaja przynaleznosc do uni.

  Mniej szczescia mielo 71 syryjczykow, mieszkancow bliskiego wschodu z wyjatkiem izraela ktorzy udusili sie na smierc w chlodni.

 4. watazka said

  Ten pan ekonomist niech raczej namowi swoich ‚rodakow’ zeby przestali uciekac do Serbii z tego wyzwolonego Kosowa.
  Podobnie jak banderowcy ‚rozczarowane’ niepodlegloscia handlarze nerek z Kosowa wyobrazaja sobie, ze Unia Europejska przyjmie ich z otwartymi ramionami i zarzuci ich zlotem i dularami. (tak jak Grecje).
  Chcieli miec niepodlegosci – to maja; niech ich teraz zezre z kopytami wlascicielka Kosowa pani Madelaine Albright a przed Rosja obroni zaprzyjazniona baza militarna w Bondsteel.
  Zawsze moze jeszcze Kosowo przylaczyc sie do bratniej Albanii – jak im zydki albanskie pozwola.

  Ciekawe co tez to Balkany w tej Rosji wypatrzyly?

 5. Miecio said

  Unia Jwero-pejska finansowo ledwo dycha. Przyjecie Balkanow (wziecie na utrzymanie) tylko przyspieszy koniec, ktory oby nastapila jak najszybciej.

 6. jazmig said

  Niech Kosowo zwiąże się z Rosją, już to widzę

 7. Słowianie południowi mają własne zdanie. 🙂

 8. Re: 4 watazka…
  Ano slepe nie sa i widza co sie dzieje w Rosji:

  •pilat.wieslaw
  12:17 22.08.2015 | 0 | Edytuj | Skasować
  A oto garść przykładów czym dysponuje dzisiejsza Rosja….

  1. Energetyka atomowa – „Rosatom” opanował 16% światowego rynku budowy bloków nuklearnych. Wartość podpisanych umów to 74 miliardy dolarów w roku 2013.
  2. Usługi finansowe – „Alpari” to jeden z pięciu największych brokerów na świecie. Obroty ponad 1 bilion dolarów rocznie. File w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach.
  3. Grupa transportowa „Wołga-Dniepr” – światowy lider w segmencie superciężkich i ponadgabarytowych transportów powietrznych z obrotem powyżej 1 mld USD rocznie.
  4. Usługi w dziedzinie IT – „Russoft”. Obroty 4.6 mld dolarów w roku 2012, z czego około połowa przypada na sprzedaż gotowych produktów, a połowa na usługi opracowywania oprogramowania na zamówienie.
  5. Budownictwo za granicą – „Mosmetrostroj” wygrała przetarg na budowę tunelu hydraulicznego pod Bosforem w Turcji o średnicy 6 metrów i długości 3,4 km i jest obecnie zaangażowana w budowę metra w Chennai (Indie) i szybkiej magistrali z Tel Awiwu do Jerozolimy.
  6. Inżynieria kosmiczna – Rosja jest światowym liderem w produkcji komercyjnych pojazdów kosmicznych, wynoszących na orbitę satelity, ładunku i osoby; dochód ok. 1 mld dolarów rocznie.
  7. Inżynieria lotnicza – „Progresstech” jest liderem w Europie Wschodniej w dziedzinie inteligentnych usług dla przemysłu lotniczego i transportu lotniczego. Od 1998 r. „Progresstech” aktywnie uczestniczy w tworzeniu wszystkich najnowszych wersji Boeing Commercial Airplanes (777 i 737), jak również w projektowaniu nowego samolotu Boeing 787 i Boeing 747-8. Świadczono też usługi inżynieryjne i konsultingowe w ramach programów budowy m.in. samolotów Airbus A320, A330, A350, A380; Gulfstream G250, G650; Cessna Columbus; Mitsubishi Regional Jet; Bombardier CSeries, Learjet 85.
  8. Analityka i Konsulting Biznesowy – „Prognoza”, międzynarodowa firma z siedzibą w Permie wdrożyła już ponad 1500 projektów do wprowadzenia oprogramowania analitycznego dla 450 klientów w ponad 70 krajach. Wśród jej klientów – MFW, WHO, Coca-Cola, 3M.
  9. Usługi telekomunikacyjne – „Komunikacja Satellite” zapewnia dostęp do segmentu kosmicznego użytkownikom z 35 krajów i jest jednymi z dziesięciu największych na świecie operatorów satelitarnych w zakresie łączności satelitarnej. Warto też wymienić „Rostelekom”, który wraz z trzema operatorami zagranicznymi bierze udział w realizacji nowego projektu na dużą skalę – budowy szybkiego połączenia „Europa-Persja” (EPEG), o pojemności łącza do 3,2 Tbit/s.
  10. Turystyka i podróże służbowe – ich obsługa przynosi ponad 7 mld dolarów rocznie.
  11. Metalurgia – eksport osiągnął 40 mld dolarów. W niektórych dziedzinach Rosja jest kluczowym eksporterem na świecie – np. tytanu, niklu, aluminium, nie tylko surowców, ale i zaawansowanych technologicznie wyrobów.
  12. Przemysł chemiczny – Rosja jest światowym liderem w produkcji kauczuku syntetycznego, niektórych nawozów i chemikaliów. Roczny eksport – ponad 30 mld USD.
  13. Rolnictwo i żywność – w 2013 r. eksport produktów rolnych z Rosji wyniósł 15 miliardów dolarów. Są to głównie zboża – pszenica, ryż, kukurydza.
  14. Przemysł zbrojeniowy – Rosja to drugi na świecie, po USA, eksporter broni (15.7 mld dolarów w 2013 r). Sprzedaje się głównie pojazdy opancerzonych, systemy obrony powietrznej, samoloty bojowe i śmigłowce oraz uzbrojenie okrętów wojennych.
  15. Ciężkie maszyny – „Hydropress”, „Tiażmekpress”, „Uralmasz” eksportują do wielu krajów prasy hydrauliczne, urządzenia do kucia metali i tłoczenia blachy, lokomotywy, wagony, statki, silniki itp. Wśród odbiorców znajduje się m.in. USA.
  16. Urządzenia wydobywcze – statki wiertnicze, tankowce, masowce.
  17. Lotnictwo – samolot krótkiego zasięgu „Suchoj SuperJet 100″, eksportowany jest do 12 krajów. Holding „Wiertolety Rosii” to największy na świecie producent w segmencie średnich i ciężkich śmigłowców (14% całkowitego światowego rynku śmigłowców, 35% światowej floty helikopterów bojowych, 74% floty światowej super ciężkich śmigłowców powyżej 20 ton, 56% światowej floty śmigłowców o masie od 8 do 15 ton).
  18. Optyka – cały szereg firm produkujących urządzenia optyczne na eksport. Np. główne, dwumetrowe zwierciadła dla trzech teleskopów Royal Greenwich Observatory (UK), czy lustro 1,23 m do teleskopu Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy).
  19. Sprzęt i instrumenty naukowe – m.in. Nowosybirski Instytut Fizyki Jądrowej – od skanerów medycznych do akceleratorów przemysłowych i defektoskopów.
  20. Oprogramowanie antywirusowe „Kasperski”, z przedstawicielami za granicą i 500 firmami partnerskimi w ponad 60 krajach. Wśród klientów – Cisco Systems, Lufthansa, McKinsey & Company, Oracle, Siemens, Novell, General Electric, Bayer i in.
  21. Frezarki, obrabiarki, lasery przemysłowe dużej mocy. Firma „IPG Photonics” jest jednym z trzech wiodących producentów laserów przemysłowych (kapitał ponad 1 miliard USD, a w segmencie superlaserów jest monopolistą.
  22. Dobra konsumpcyjne – odzież, żywność, meble, osobowe samochody pancerne.
  23. Elektrotechnika – 30% produkcji firmy „Ruselprom” (samochody elektryczne) idzie na eksport. Także urządzenia elektryczne dla dużych obiektów energetycznych, firm hutniczych, firm inżynieryjnych.
  24. Elektronika – spółka „TransAsia” to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych. Opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich, 35% systemów elektroniczno-kartograficznych. Rosja produkuje także urządzenia do nawigacji morskiej, systemy zarządzania ruchem, rejestratory, dyktafony, czujniki, systemy zasilania energią słoneczną itd.
  25. Energetyka – eksport paliwa jądrowego, usługi wzbogacania uranu, sprzęt dla elektrowni wodnych, gotowe elektrownie.
  I to by było na tyle w dużym skrócie.
  •Odpowiedz

  pilat.wieslaw
  16:25 22.08.2015 | 0 | Edytuj | Skasować

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150821/860800.html#ixzz3kR3KNphr
  ====================
  zapodal:
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. lwp said

  7
  Krzysztof M
  Slowianie Poludniowi maja wlasne zdanie?
  Kazdy swoje: Chorwaci maja wlasne zdanie. Slowency tez. Tylko inne niz Serbowie i Bosniacy. Czarnogorcy nie maja wlasnego zdania bo ich zakneblowali. Bulgaria – wiadomo: raz we wte a raz we wte.
  I co z tego, ze teraz Macedonia probuje miec wlasne zdanie?
  Balkany to nie tylko Slowianie. Albania to kolonia zydowska. Cyganskie Rumuny oddaly porty Amerykanom..
  I co z tego, ze Grecy probowali miec wlasne zdanie?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: