Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Raz o Wolne tematy (37 – …
  prostopopolsku o Spotkałam świadka ludobójstwa
  Swarozyc o Sto pociech z karą śmierc…
  prostopopolsku o Spotkałam świadka ludobójstwa
  revers o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Swarozyc o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Tafor o Spotkałam świadka ludobójstwa
  gnago o Multi-Kulti przejmuje powoli k…
  Mietek o Klęska ukraińskiej Wunderwaffe
  Krzysztof M o Spotkałam świadka ludobójstwa
  tras o Zamieszki w serbskim Koso…
  Krzysztof M o Świat przedstawiamy sobie różn…
  Krzysztof M o Klęska ukraińskiej Wunderwaffe
  UZA o Niewierzących – do piachu…
  lewarek.pl o Wolne tematy (37 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prezydent Duda zjednoczył wszystkich przeciwko Polsce

Posted by Marucha w dniu 2015-08-30 (Niedziela)

Niestety rzeczywistość jak zawsze w przypadku naszego kraju jest ciekawsza od najbardziej wysublimowanej fikcji. Okazuje się bowiem, że nie trzeba było długo czekać, żeby Polska znalazła się sama na własne życzenie w pozycji dyplomatycznej zbliżonej do tej z września 1939 roku, tym razem się to nam także udało i to już w sierpniu.

Nie trzeba było wiele, wystarczyła jedna czy dwie nieprzemyślane i oderwane od realiów pragmatyzmu wypowiedzi pana prezydenta dla dziennikarzy, które natychmiast zostały podchwycone przez centra polityczne naszych sąsiadów. W zasadzie wszystkich dookoła, a na pewno tych najważniejszych graczy.

Niby nic się nie stało, ale jednak widać jak Polska sama się wymanewrowała z jakiejkolwiek możliwości gry, co więcej sama sprowadziła się do pozycji, w której znajduje się sama – przeciwko wszystkim innym, zjednoczonym przeciwko Polsce.

Prawda że nie trzeba było dużo, żeby pogodzić i Rosjan i Ukraińców i Niemców? A nawet Francuzów i Amerykanów? W jednym są zgodni – nie potrzebują Polski do ustalania poważnych spraw dotyczących bezpieczeństwa w regionie, ponieważ nikt nie traktuje Polski jako partnera – podmiotowo. Dla jednych i dla drugich wielkich graczy jesteśmy co najwyżej buforem, a dla Ukraińców – wszystkim co można z nas wydoić.

Do tego porozumienia, tej zgodności – przyczynił się nasz własny prezydent! Nawet szczególnie nie musiał się starać! Prawdopodobnie, gdyby powiedział coś więcej, to jeszcze umawiające się strony, mogłyby z narastającą konsternacją odkryć, że to przecież Polska jest winna temu całemu bałaganowi, albowiem czyj pan minister straszył Ukraińców, że wszyscy będą martwi? No czyj? Przypomnijmy sobie wszyscy nazwisko tego pana o fascynującym życiorysie i prawdopodobnie milion razy od niego mądrzejszej żonie? Szczegóły nie mają znaczenia – był, wmieszał się, można umoczyć, można kreować fikcję – ktoś pamięta o co chodziło na początku tego kryzysu? Dobrze, że polska armia nie ma wyrzutni Buk ani samolotów Su-25. No, ale tak to bywa – jak żaba podkłada płetwę pomiędzy młot a kowadło, to może być tylko tragedia.

Trzeba zrozumieć jak to jest niebezpieczna sytuacja, ponieważ tu naprawdę proszę państwa nie ma żartów. Możemy się w kraju spierać o to, czy jest powódź czy jej nie ma przy poziomie Wisły około 40 cm, ale jeżeli adresujemy coś w dyplomacji międzynarodowej do Niemiec, Francji, Rosji, USA i Ukrainy, a w zasadzie kogokolwiek, a zwłaszcza sąsiada – to lepiej jest to wcześniej odpowiednio głęboko przemyśleć i dobrze, ale to naprawdę dobrze się zastanowić, co chcemy osiągnąć i w jakim kierunku chcemy zmierzać, tj. co musimy zakomunikować i jak, żeby inni odebrali to zgodnie z intencją jaką mieliśmy dany komunikat nadając.

Uwaga – jest oczywistym, że nie wszyscy są nam przychylni i mogą tak zinterpretować, przemilczeć lub uwypuklić interesujące ich kwestie, że będziemy prowadzili dialog jak ślepy z głuchym o kolorach, no ale właśnie to jest istotą dyplomacji i o to w niech chodzi, wręcz po to ją wymyślono, żeby rozwiązywała takie zagadnienia, czyniąc komunikowanie się państw możliwym, sensownym i produktywnym.

Proszę zwrócić uwagę, jak lakonicznie została przedstawiona do publicznej wiadomości wizyta pana prezydenta w Niemczech. Z grubsza wiadomo, co pan prezydent słodził gospodarzom, szanowna małżonka zrobiła furorę, w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu, albowiem bezpośrednio się komunikuje z fotoreporterami i dziennikarzami. To bardzo podoba się Niemcom, czują się docenieni, że u sąsiadów ich język i kultura są tak popularne.

Niestety jednak jeżeli chodzi o konkrety z tej wizyty, to nawet komunikaty na stronie internetowej pana prezydenta są lakoniczne. Co ciekawe wczoraj wieczorek koło 20:45 nie było na stronie informacyjnej pani Kanclerz nawet wzmianki o wizycie polskiego prezydenta [tutaj], chociaż podjęła tego samego dnia także gościa z Danii!

Uwaga nie ulega wątpliwości, że to że w sąsiednim kraju toczy się wojna domowa – powinno być jedną z kwestii w zainteresowaniu władz Rzeczpospolitej. To oczywiste i jasne jak słońce na niebie. Nie można jednak stosować myślenia życzeniowego w tym zakresie, na zasadzie jakiegoś naiwnego „włączania się”, przez werbalne zgłaszanie akcesu. W zasadzie wszelkie interesujące nas kwestie możemy uzgodnić i ustalić w relacjach bilateralnych z Ukrainą i dokładnie tak powinniśmy zrobić, nie oglądając się na nikogo, albowiem nikt nam tu nie pomoże.

Chodzi konkretnie o kwestie związane z sytuacją, w której ich kraj by upadł a władze centralne przestałyby istnieć, wówczas powstaje szereg problemów jak bezpieczeństwo obiektów jądrowych, kwestia uchodźców, pomocy humanitarnej itd. Dobrze jest takie sprawy uzgodnić odpowiednio wcześniej, tak żeby mieć po drugiej stronie granicy, ludzi z którymi będzie można rozmawiać, co więcej którzy nie będą się obawiać polskiej pomocy w przypadku upadku państwa ukraińskiego.

Nie ma bowiem dzisiaj, poza interpretacją niektórych kwestii historycznych i ich miejscem w dzisiejszym życiu publicznym Ukrainy – żadnych, podkreślmy – żadnych spornych kwestii, które w jakikolwiek sposób by nas w czymkolwiek dzieliły lub powodowały jakiekolwiek zachowania nie traktatowe. W tym kwestia granicy, przynajmniej z polskiej strony jest zagadnieniem uregulowanym, zamkniętym i nie podlegającym dyskusji w ogóle.

Niestety wiemy o tym, że ze strony ukraińskiej jest tutaj inaczej, albowiem są w tym kraju siły polityczne, które kwestionują publicznie przebieg polsko-ukraińskiej granicy na niekorzyść Polski. To oczywiście musi rodzić pewnego rodzaju obawy po tej stronie Sanu i je rodzi, a w konsekwencji nie pozostanie bez odpowiedzi w stosownej chwili, tylko wówczas Ukraińcy będą mogli podziękować tym swoim siłom politycznym, które przez 26 lat istnienia niepodległej Ukrainy nie były w stanie zaakceptować kwestii tak fundamentalnych jak linia graniczna!

Dzisiaj jest tak, jak jest – Ukraińcy nie chcieli polskiego wsparcia, więc go nie dostaną. Miejmy nadzieję, że ich oligarchiczne władze nie będą wymagały od własnego Narodu popełnienia samobójstwa i po prostu zakończą tą bezsensowną wojnę, koncentrując się na kwestiach decydujących o przyszłości Ukrainy. Jeżeli natomiast to się nie stanie, to winniśmy traktować Ukrainę jako źródło niestabilności i wszelkich niebezpieczeństw. Jednak już bez wyciągania ręki, która została odtrącona, niech każdy płaci rachunki za siebie, nie można się narzucać i nadskakiwać z pomocą, jeżeli ktoś sobie nie życzy, właśnie na tym polega szacunek i szczerość wobec sąsiadów.

A właśnie na budowie wzajemnych stosunków opartych na szacunku i szczerości nam powinno najbardziej zależeć. Żeby usłyszeć ukraińskie „NIE” ponieśliśmy olbrzymie koszty. Już wystarczy, A WCALE NIE JEST POWIEDZIANE ŻE NIE BYŁO WARTO, ALBOWIEM MAMY CZYSTE SUMIENIE.

Krakauer
http://obserwatorpolityczny.pl

Komentarzy 65 do “Prezydent Duda zjednoczył wszystkich przeciwko Polsce”

 1. AQQ said

  P-rezydent D. NIE jest prezydentem Polaków! jest prezydentem IG farben.
  http://www.sfora.pl/polska/Nie-zaszczepisz-dziecka-Zaplacisz-kilkadziesiat-tysiecy-kary-a79674/2#comments

 2. watazka said

  Osobiscie uwazam, ze ta wizyta byla jednym wielkim nieporozumieniem. Bardzo oglednie zachowali sie Niemcy ale dalej nie rozumiem, za co jestesmy Niemcom tak wdzieczni, zeby nas traktowali jak ‚mlodszego brata’.
  Zupelnie podobnie zachowywal sie kiedys polski minister Beck flirtujac z Hitlerem i Ribentropem. Pilsudskiemu marzyla sie Polsko-Ukraina, A Duda lata po Europie i nawoluje zeby Europa nadstawila wlasna piers w obronie Ukrainy przed … Rosja.
  Duda niech wlasna piers nadstawi i ruszy na czele hufcow do Kijowa. Stare szlaki przetrze.

 3. AlexSailor said

  Bezsensowny tekst.

  Inicjatywa prezydenta była dobra, nawet bardzo.
  Wywołała pozytywny skutek w postaci rosyjskiej odpowiedzi (choć nikt ich nie pytał o zdanie).
  W tym momencie należało iść za ciosem i pilnować polskich interesów.
  Niestety wizyta w Berlinie prawdopodobnie wszystko zniszczyła i postawiła nas w jeszcze gorszej sytuacji.

  Co do ukrainy, to autor wypisuje po prostu brednie.
  Naszym interesem w tym dziwnym państwie jest spokój i robienie interesów.
  Eliminacja antypolskich nastrojów i działań.
  W drugiej kolejności jest odbudowanie polskich wpływów (obecnie mrzonka).
  A w trzeciej odzyskanie województwa Stanisławowskiego, Tarnopolskiego i Lwowskiego.

  Możemy to zrobić tylko i wyłącznie przy aprobacie Rosji, która z drugiej strony musi ugrać swoje, i wbrew zachodowi.

 4. Amadeus said

  Duda ze swoim zachowaniem podrzędnego burego kundla błaga o to co Polsce tylko zagrozi.
  On swoimi wyczynami tylko i wyłącznie ośmiesza i poniża Polskę, a nie daje szacunek jej.
  Pokazuje że jest tylko kundlem na posyłki, który tylko umie szczekać i szczekać, ale na zamówienie.
  Bufon, katolik pisowski czyli od siedmiu boleści.
  Niczym nie lepszy od komorowskiego i spółki.

 5. Janusz said

  Kto pise te idiotyczne artykuły i jeszcze głupsze komentarze

 6. Sta said

  Różnica między PiSdudą a Bredzisławem to adres krawca.

 7. MatkaPolka said

  Jedynym celem USA jest permanentna wojna i destabilizacja regionu – Europy środkowo wschodniej, konfrontacja z Rosją. Chaos to dla nich dobry biznes. Do tego służy Ukraina i Polska.

  PreŻydent Prosie-szczenko jest marionetka w rekach US i odbiera rozkazy z ambasady USA w Kijowie.

  Również PreŻydent D-UPA, bo nie żadna Duda, jest marionetką USA i odbiera polecenia z ambasady USA w Warszawie popiera banderowską UPA-ine.

  Polacy w istocie nie mieli nic do powiedzenia przy wyborze tego pajaca na urząd prezydenta– KTO WIERZY W WYBORY?.

  Świadomość społeczeństwa polskiego i pamięć o zbrodniach UPA i zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej w czasie II wś jest wciąż bardzo duża mimo zmasowanej propagandy niemieckiej pro -neo-nazistowskiej w mediach i współczesnych nacisków niemieckich (ktoś kiedyś wkleił list Min. Spraw Zagranicznych Niemiec do Min. Kultury i dziedzictwa – aby nie eksponować UPA). Większość Polaków jest przeciw banderowskiej Ukrainie, chociaż „banderyzacja” Polski okazuje się być duża.
  Niemcy i Ukraina wysuwają w stosunku do Polski roszczenia terytorialne, a Izrael finansowe- co ciekawe Rosja takich roszczeń nie ma.

  Popieranie banderowskiej Ukrainy jest pluciem w twarz Polsce i Polakom. Tak samo jak konfrontacyjna pozycja bandy rządzącej usiłująca wepchnąć Polskę w konflikt zbrojny z Rosja w imię interesów syjonistow i Żydów z USA, Niemiec i Izraela.

  Prezydent III Żydo-RP A.Duda – kolejna syjonistyczna kreatura? – to mało powiedziane

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/08/26/prezydent-iii-zydo-rp-a-duda-kolejna-syjonistyczna-kreatura-to-malo-powiedziane

  Wywiad dla niemieckiego dziennika „Bild”

  A.Duda: MUSIMY STANĄĆ PO STRONIE UKRAIŃCÓW

  Wśród wielu poruszonych kwestii znalazł się także konflikt ukraiński. Polski prezydent stwierdził, że w interesie Polski i Europy leży pomaganie Ukrainie.

  – Powinniśmy zintegrować Ukrainę we wspólnocie europejskiej. Tylko jeśli damy Ukraińcom perspektywę rozwoju politycznego i gospodarczego, by mogła spełnić kryteria członkostwa w UE, będziemy w stanie ustanowić tam pokój i bezpieczeństwo. Europa musi stanąć po stronie Ukraińców. Demokratyczna i stabilna Ukraina u naszego boku – to potężny potencjał, inwestycja na przyszłość, a nie obciążenie – mówił Duda.

  Pomocy wobec Ukrainy towarzyszyć muszą zdaniem Dudy większa naciski na Rosję.

  – Chciałbym podczas mojej wizyty w Berlinie poruszyć temat zwiększenia presji na Moskwę. By zakończyć wojnę i osiągnąć trwały pokój. Dlatego też potrzebujemy większej obecności NATO w regionie, w tym w Polsce. Pierwsze decyzje w tej sprawie zostały podjęte na szczycie NATO w Newport w Walii. Ale potrzebujemy kolejnych rozwiązań, większe gwarancje bezpieczeństwa – powiedział polski prezydent.

  Nie zabrakło także odniesienia do stosunków polsko-niemieckich.

  – Relacje między Berlinem, a Warszawą były lepsza, niż ich reputacja. I zrobię co w mojej mocy, by tak pozostało. Mam duży szacunek do Niemiec. Moja żona jest nauczycielką języka niemieckiego i mamy w Niemczech wielu przyjaciół (…). Niemcy są naszym największym i najważniejszym sąsiadem, gospodarczo i politycznie. Nasz związek jest bardzo dobry, i chciałbym, by taki pozostał. Jednak Unia Europejska musi się ukierunkować na nowo, szczególnie w polityce bezpieczeństwa. W tym Polska chce i będzie miała swój udział. Będziemy dbali o to, by nasz głos był słyszany – powiedział Duda.

 8. re1truth2 said

  „idiotyczne komentarze” no przecież Janusz said

 9. wi42 said

  @2 AS
  „Inicjatywa prezydenta była dobra, nawet bardzo.”
  Jaką inicjatywę może mieć Duda? O czym pisze skądinąd rozsądny AS?
  Duda ma być wtyczką Ameryki w dialogu Ukraina-Europa- Rosja. Przede wszystkim zaś, co staje się już widoczne, Duda ma tworzyć duch bojowy i armię „pis-patriotów” do pochodu na wschód.
  Pozostałe ruchy są pochodnymi powyższych celów wyznaczonych dla PisDudy.

 10. wi42 said

  @5 J
  Proszę o „mądrzejszy” pogląd!

 11. MatkaPolka said

  “Bracia” Ukraińcy Polowali na Polaków w Kijowie.

  http://novorossia.today/bracia-ukraincy-polowali-na-polakow-w-kijowie

  Polacy, głównie kibice Legii wybrali się do Kijowa na mecz, miejscowi i ściągnięci z innych miast gangi ukraińskie polowały na Polaków niczym na zwierzęta z nożami w dłoniach. Miejscowa milicja nie interweniowała nawet, gdy słyszała wezwania od miejscowej ludności.

  Gdzie jest Polska służba dyplomatyczna?

  W czyim interesie jest ściąganie do UE Ukrainy, która stanie się głównym konkurentem Polski niemal we wszystkich dziedzinach łącznie z konkurencją dla Polaków na emigracji?

  Pewnym jest jak 2×2 że na jedno skinienie Niemiec Ukraińcy stworzą z nimi sojusz w każdej sprawie przeciwko Polsce…

  Długo można pisać o tych sprawach, mam nadzieję, że Polacy zrozumieją w końcu jaki to kiepski interes. Deliktanie pisząc. Ciekawym jest, że przed kampanią prezydencką i obecnie, przed wyborami, nie jesteśmy bombardowani wiadomościami itp. o Ukrainie jak w poprzednim czasie, wygląda na to, że politycy wiedzą jakie podejście mają Polacy do spraw wciągania Ukrainy w orbitę UE i schowali temat do szafy…Wygląda na to, że naszymi rękoma wyciąga się kasztany z ognia w interesie jakichś światowych sił w czym usłużni są jak zwykle, po jakiejś części, nasi/?/ politycy a my już płacimy “braciom” i za “braci” słoną cenę…

  Poczekajcie dalej.

  Ukraińscy kibice bili polskich dziennikarzy

  http://novorossia.today/ukrainscy-kibice-bili-polskich-dziennikarzy

  W środę wieczorem w okolicy jednej ze stacji metra w Kijowie grupa ukraińskich kibiców zaczaiła się na fanów z Warszawy.

  Obie grupy liczące po ok. 50 osób każda starły się ze sobą. Zajście długo nie trwało, a wideo z bitwy jest już w sieci. Według portali kibicowskich wygrali fani Legii.

  W czasie walki użyto rac świetlnych. Ukraińskie media podają, że kilku kibiców Legii zostało dźgniętych nożem. Milicja poinformowała o zatrzymaniu 9 osób.

  Legia rozegra dziś w Kijowie mecz z Zorią Ługańsk. Z punktu widzenia bezpieczeństwa jest to spotkanie podwyższonego ryzyka.

  – Przyjazd Legii może być sporą mobilizacją dla ukraińskich kibiców. Polacy lubią prezentować antybanderowskie transparenty i tym podobne treści. Miejscowych mocno to denerwuje – powiedział Vadim Skiczko z telewizji 1plus1.

  Zdaniem ukraińskich mediów Ukraińcy szukali odwetu za wydarzenia z zeszłego roku. Podczas wyjazdowego meczu z Metalistem Charków (wygrana Polaków 1:0) kibice Legii głośno obrażali Stepana Banderę i zbrodniczą Ukraińską Powstańczą Armię. Spalili także banderowskie symbole.

  Według docierających z Kijowa wiadomości ukraińscy kibice szukali sobie przeciwników nie tylko wśród fanów Legii. Ich ofiarami padali także dziennikarze z Polski.

  Mateusz Skwierawski z Wirtualnej Polski informuje, że w centrum Kijowa było wiele grup czatujących na przybyszów z Polski. “Trwa obława na kibiców Legii w Kijowie. Ci ludzie chodzą sobie przy milicji. Podbiegają w ośmiu” – informuje na Twitterze. Szef działu sportowego tego portalu Michał Kolodziejczyk twierdził, że pobitych zostało dwóch dziennikarzy z Polski. Fotoreporter Piotr Kucza stał się właśnie celem ataku Ukraińców.

 12. MatkaPolka said

  Zorya Luhansk – Legia Warsaw. Riot before the match
  Kibice Legii – J.ebać UPA i Bandere

  (***)
  Robią nas w konia: Nowy Prezydent Andrzej Duda – wyszło szydło z worka #125

  Manipulacja, hipokryzja i obłuda są w mediach wszechobecne. Czas zacząć się przed tym bronić… Wyłącz tv – włącz myślenie.

  Wywiad Prezydenta Andrzeja Dudy dla Onetu: – Brak pracy i niskie zarobki – to jest najważniejszy na codzień problem dla ludzi

  No właśnie p. prezydencie Duda. To najważniejszy problem kraju – proszę dotrzymać obietnicy i to zmienić

  Czyli „Gosporadka głupcze” jak mawiał kiedyś Bill Clinton.

  Niższe i prostsze podatki = więcej i lepiej płatnej pracy.

  PodziemnaTV o zwiększeniu opodatkowania pracy przegłosowanym wspólnie przez wszystkie parite: PO, PiS, PSL, SLD:
  ( Robią nas w konia: oZUSowanie umów zleceń – masakra śmieciowych partii i mediów #85 )

 13. Bogush said

  Nie jestem wielkim fanem Prezydenta Dudy ale jest przynajmniej wykształcony, elokwentny nie muszący dukać z kartek lub słuchać suflera za plecami. Chciałbym znaleść odważnego, który przejąłby cały ten polski, europejski i światowy burdel i w nim znalazł tą jedna własciwą drogę dla naszego kraju. Ja bym sie tego nie podjął, najłatwiej Panowie jest krytykować i oczerniać, stańcie na jego miejscu i pokażcie co potraficie.Oby tylko nie szedł na pasku żydowskich parchów i podjął maleńką choćby próbę nawiązania poprawnych stosunków z Rosja to będzie Wielki

 14. tyle w temacie said

  Nazwisko Krakauer na jezyk polski mozna przetlumaczyc na rozne sposoby. Na przyklad: Krakowiak, Krakus, Krakowianin. Ale rowniez Krakowski.
  Ten, ktory artykul napisal jest wyraznie Krakowskim, o czym swiadcza uzyte przeklamania w jego belkocie.

  Krakowski utozsamia Polaka z feudalna zydowska administracja istniejacego jeszcze teoretycznie panstwa.

  Krakowski bredzi o jakims godzeniu Rosjan i Niemcow, Francuzow i Amerykanow.. Toz nie mial miejsca jakikolwiek konflikt miedzy tymi narodami ani teoretycznymi panstwami, w ktorych te narody zyja pod butem dokladnie tego samego feudala.
  Miala miejsce tylko wysluga lokai dla Wall Street/City of London podczas kolejnej proby zagrabienia ruskiego bogactwa, zreszta totalnie nieudaczna wysluga proba urobienia wora Janukowicza wtedy, gdy Wall Street/City of London zyczyl sobie zwalenia tegoz i zastapienia go rzadem sobie poddanym, co zreszta nastapilo.

  Krakowski przewrotnie probuje laczyc zydowski rzad oligarchow z Ukrainy, ktorzy narod ukrainski dawno juz z bogactwa narodowego okradli,
  z ukrainskim narodem, jakoby ten rzad o narod ukrainski sie martwil a to g…o prawda.
  Wojna zostanie zakonczona bo grabiez ruskich bogactw nie udala sie a Wall Street/City of London maja juz pelne pory na skutek zachwiania
  w mechanizmie lichwy oddzialywaniem Chinczyka na USD.
  Wojna zostanie zakonczona wczesniej anizeli nowa zydowska administracja w Polske zdola wylizac bezposrednia sluzbe u Wall Street/City of London
  w ataku na Rosje z pominieciem wasalstwa posredniego poprzez EU. Dla Polaka to dobre, bowiem odroczona zostanie wizja zydowskiego Miedzymorza, w ktorym tak Polak jak i ukrainski banderowiec z jakichkolwiek rewizjonistycznych mrzonek zostaliby rup zug wyleczeni.

 15. RomanK said

  Czy przyjmujac etat Babci Klozetowej….mamy prawo narzekac na zapachy w miejscu pracy????

 16. MatkaPolka said

  Mimo masowej propagandy pro- banderowskiej uprawianej przez polskojęzyczne media w Polsce

  Wszyscy Polacy za Ukrainą? To mit

  Michał Gąsior

  http://natemat.pl/152713,polacy-i-ukraina

  Słuchając medialnych relacji i wypowiedzi polityków można odnieść wrażenie, jakby cała Polska stała za Ukraińcami w ich konflikcie z Rosją i popierała nasze zaangażowanie w tej sprawie. Nic bardziej mylnego. Prawie połowa Polaków uważa, że angażujemy się za bardzo. Tyle samo nie popiera nawet politycznego wsparcia dla naszego sąsiada. Hasło „wszyscy za Ukrainą” to więc po prostu mit.

  WOJNA WYBORCZA

  Motywem przewodnim ostatnich dni w polskiej polityce jest dyskusja o konflikcie na Ukrainie. Wszystko dlatego, że prezydent Andrzej Duda zgłosił postulat zmiany formuły rozmów w tej kwestii na forum międzynarodowym. Mieliby brać w nich udział m.in. przedstawiciele Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

  Wokół tej propozycji rozpętała się burza, a część komentatorów zarzuca Dudzie, że wykorzystuje kwestię zaangażowania w negocjacje pokojowe w kampanii wyborczej. Bo, jak przyjęło się uważać, odgrywanie roli arbitra i wsparcie dla sąsiada to coś, co zyskuje poklask w społeczeństwie.

  Twierdzą tak nie tylko politycy opozycji. Szef MSZ Grzegorz Schetyna po wypowiedziach prezydenta oburzał się na „wpisywanie polityki zagranicznej w kampanię wyborczą”. Tyle że on sam kilka miesięcy temu mówił, że to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, musi być omawiane i rozwiązywane przy współudziale Polski. Potwierdził tym samym, że konieczność zaangażowania w ukraiński konflikt to niemal polityczny dogmat w naszym kraju.

  POLITYCY SWOJE, OBYWATELE SWOJE

  Problem w tym, że społeczna rzeczywistość nijak ma się do wyobrażeń, jakie na jej temat formułowane są w przestrzeni publicznej. „Przyjęło się”, że Polacy, którzy sceptycznie nastawieni są do wszelkich form pomocy Ukraińcom, stanowią margines. Że ci, którzy straszą rządami Banderowców w Kijowie, a bardziej nawet niż Rosji boją się ukraińskiego nacjonalizmu, to radykałowie, np. spod znaku Ruchu Narodowego.

  Takie wnioski to jednak grube uproszczenie, jeśli nie czysty fałsz. Potwierdzają to badania opinii społecznej przeprowadzane już po wybuchu wojny na Ukrainie. Wskazują one na zupełnie inne proporcje „sympatyków” i „sceptyków” w kontekście sprawy ukraińskiej.

  22 proc. – ledwie tylu Polaków w lutym tego roku popierało sprzedaż broni Ukrainie. 65 proc. odpowiedziało w sondażu, że to zły pomysł.

  46 proc. – tylu Polaków we wrześniu ubiegłego roku mówiło, że „za bardzo angażujemy się na Ukrainie”.

  45 proc. – tylu ankietowanych w badaniu Homo Homini (połowa ubiegłego roku) uznało, że nie powinniśmy wspierać Ukrainy nawet politycznie. Mniej więcej tyle samo jest zwolenników tego rodzaju wsparcia.

  Tylko na podstawie takich wyników można stwierdzić, że coś „nie gra” w forsowanym przekonaniu o powszechnej woli zaangażowania w sprawy wschodniego sąsiada. Oczywiście, na co wskazują inne badania, Polacy interesują się wydarzeniami na Ukrainie, w większości popierają też jej prozachodnie dążenia i sympatyzują z opozycją. Nie zmienia to faktu, że połowa społeczeństwa mówi jasno: „niech to wszystko dzieje się bez naszego udziału’.

  UKRAIŃCÓW NIE LUBIMY

  Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Dominującym jest rzecz jasna strach przed konfrontacją z Rosją. Zaangażowanie – nawet polityczne – jest postrzegane jako kuszenie losu i ściąganie na Polskę zagrożenia wojną, która czai się tuż za granicą.

  Na tym jednak nie koniec. Przynajmniej częściowo za niechęć do „mieszania się” w sprawy sąsiada odpowiada niechęć do Ukraińców. Wymowne były wyniki raportu CBOS z 2012 roku dotyczącego stosunku Polaków do sąsiadów. Okazało się wtedy, że Ukraińcy (obok Rosjan) są najmniej lubiani — niechęć do nich odczuwa 32 proc. z nas. Teraz = najpewniej w związku z wojną – antypatia nieco się osłabiła, ale wciąż można mówić, że prawie co trzeci Polak jest niechętny Ukraińcom.

  Skąd taka postawa? Winne są stereotypy, m.in. te historyczne, związane choćby z UPA i rzezią wołyńską. Poza tym CBOS zwrócił uwagę, że chodzi też o generalne postrzeganie „Wschodu” – jako regionu biednego i bardziej zacofanego. Jakiś czas temu od znajomego ukrainisty usłyszałem też, że w kontekście Ukrainy funkcjonuje „stereotyp Meksyku Europu”. Zamyka się on w opisie: bieda, prostytutki, sprzątaczki i mafia.

  Według niego jest nawet coś takiego jak „stereotyp Meksyku Europy”, który zamyka się w opisie: bieda, prostytutki, sprzątaczki i mafia.

  Pamięć o Wołyniu. Billboard w Hrebennem
  Poseł Marek Poznański chce przypominać o tym co wydarzyło się na Wołyniu w 1943 roku. Pierwszy billboard z hasłem „Nie o zemstę a o pamięć wołamy” pojawił się na już przejściu granicznym w Hrebennem. Dlaczego tam – bo akcja jest skierowana przede wszystkim do naszych sąsiadów, którzy niewiele wiedzą o bolesnej historii, która jako temat tabu dzieli Polaków i Ukraińców.
  VIDEO
  http://lublin.tvp.pl/21269468/pamiec-o-wolyniu-billboard-w-hrebennem

 17. MatkaPolka said

  Panie prezydencie Duda

  Dość wojny w Polsce i na Ukrainie – przenieść wojnę na terytorium agresora

  Przenieść wojne z terenów Polski i Ukrainy – na Manhattan, Waszyngton, City of London, Tel Aviv i Brukselę…

 18. SARA said

  Andrzej Duda w Berlinie wraz z Angelą Merkel popisze tajny dokument w sprawie rozpoczętej wojny ze Słowianami na Ukrainie. Traktat o utworzeniu drugiego frontu mongolskiego na Płn. Europy został uzgodniony podczas jego pierwszej oficjalnej wizyty do Estonii, natomiast Traktat z Niemcami nawiązuje w swej symbolice do innego paktu Ribbentrop – Mołotow, również podpisanego w sierpniu i również dotyczył eksterminacji Polaków Słowian.

  Duda Brevik

  Rozpoczęta wojna przeciwko Słowianom posiada charakter eksterminacyjny i jest uzasadniona poczynionymi przygotowaniami z rozkazu kryminalnej Unii Europejskiej, która nakazała wybudować w Polsce sześć spalarni bio-organicznych. Dodatkowo mają być użyte do masowego spalania Polaków przejęte w sposób kryminalny przez judeo – satanistów cementownie w Polsce. Do tej pory judeo-sataniści wymordowali w różnych krajach przeszło 300 milionów Słowian. Wojna rasowa plemion mongolskich, które przyjęły judaizm nie jest niczym nowym i nieznanym.

  Z powodu różnic religijno – poglądowych Słowianie są podzieleni i nie potrafią zgromadzić odpowiednich sił i środków aby zakończyć dzieje judeo-satanizmu na ziemiach Słowian raz na zawsze !

  Bogactwa naturalne Słowian są w posiadaniu judeo-satanistów które zostały przekazane im na mocy powszechnego rabunku zwanego złotym okresem komunizmu. Zatem Słowianie muszą sobie zdać sprawę, iż jeden Słowianin pogodzony z Bogiem jest wart 100 wojowników opłacanych przez nadrukowane bez pokrycia zielone banknoty.

  za:https://rafzen.wordpress.com/2015/08/28/andrzej-duda-w-berlinie/

  ________________________________________________________________________

 19. Re: 17 Matka Polka…
  Amerykanie i zydowscy terrorysci napewno sie nie zgodza na dzialania wojenne na ich zerowiskach, ale warto by grzecznie zapytac…Moze wyraza jednak zgode przy odpowiedniej „presji” ze strony Chin, Rosji i Indii… Przydalaby sie im taka wojna, zeby tramwajami na Marsa spieprzali…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. tyle w temacie said

  W 17 i 18 wypisane sedno sprawy. To by ich wyleczylo z psychopatycznych zapedow na dobro cudze i zniewolenie narodow ale mysle, ze wczesniej zakapuja, ze takie lekarstwo na nich jest realne do zastosowania poprzez jeszcze niezniewolonych i wylizuja.

 21. Oko said

  5 Janusz
  Uogólniać nie można.Ale dla człowieka myślącego,odpowiedź na pytanie jest dziecinnie prosta

 22. Wiecie, co oznacza „Brać dudy w miech”? 🙂

 23. mironik said

  „Różnica między PiSdudą a Bredzisławem to adres krawca.”
  adres krawca hugo czy boss
  https://rafzen.wordpress.com/2015/08/27/tradycjne-stroje-judeo-satanistow-w-polsce/

 24. wiesiek40 said

  Czyżby wedlug „Krakauera” Prezydent Duda powinien położyć uszy po sobie i podwinąć ogon,zlecając załatwianie polskich spraw przez USA,Niemców, Rosjan,Francuzów,Białorusinów?A może powinien krakać w polskich interesach?

 25. Yah said

  Ad 24

  Panie, ale on właśnie kracze tylko nie w polskim tylko amerykańskim interesie. Polskich interesów nie ma od 35 lat. Nie zauważył Pan? Uszy po sobie i podwinięty ogon jest cały czas tylko sierść zjeżona na ……. ha, ha, ha

 26. Maverick said

  Polskie interesy byłyby zachowane gdyby Polska podkreśliła prawo do referendum obywateli wschodniej Ukrainy i rozwodu w stylu Czechosłowacji. Uznała aneksję Krymu, gdzie odbyło się referendum.
  Przecież Ukraina to sztuczny twór Stalina, i tylko ludzie do podobnej do Stalina mentalności mieszają tam tym razem w celu skolonizowania i osaczenia Rosji. Nie ukrywajmy ze miedzynarodowy żyd ma takie plany. Jednak Rosja to jedyny słowiański kraj który ma status supermocarstwa.

 27. Marts said

  #24 Krakanie PiSDudy to szlochanie nagiego w pokrzywach. Zrobi to co mu ambasador Usraela lub Izraela w W-wie kaze.

 28. Yah said

  Polski interes to będzie zachowany gdy Polacy będą ważniejsi od interesów Ukrainy, zagranicznych koncernów itd., a na to się raczej nie zanosi. Jest konsumpcja – Polak d…py nie ruszy, a że konsumpcja na kredyt to do Polaka nie dociera …

 29. Yah said

  Duda pokaże tyle co Lech w Tbilisi ….

 30. JerzyS said

  http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia,37,m/jan-kulma,420688.html

  polecam

 31. JerzyS said

  http://www.tvn24.pl/inny-punkt-widzenia,37,m/jan-kulma,420688.html

 32. błysk said

  Za wcześnie na ocenę poczynań prezydenta Dudy. Dlatego nie podobają mi się krytyczne o nim komentarze.

  W każdym bądź razie, na samym początku, raczej się zbłaźnił.
  Admin

 33. Zbyszko said

  „Prezydent Duda zjednoczył wszystkich przeciwko Polsce” Naprawde?? Prezydent Duda sam to zrobil, bo bez niego to ci wrogowie ktorymi jest Polska otoczona byliby podzieleni i bezradni?
  Kretynski tytul taj jak i tekst.
  Czy Duda nie moze kroku zrobic zeby go ktos nie skrytykowal?
  Chce zaznaczyc ze wielkim sympatykiem Dudy i PISu nie jestem, ale miejmy troche przyzwoitosci i nie przesadzajmy z ta krytyka.

  Przecież to była przenośnia…
  Admin

 34. Yah said

  Niestety w niektórych komentarzach wyłazi słowiańska naiwność, że może coś się zmieni na lepsze. Nie zmieni się, nie po to został wybrany, żeby było lepiej tylko, żeby realizować geopolityczne, niepolskie cele.

  „… ale miejmy trochę przyzwoitości …” Ja to mogę być przyzwoity jak ktoś w stosunku do mnie zachowuje się przyzwoicie , a nie traktuje jak niemyślącego i nic nie rozumiejącego debila.

  „…i nie przesadzajmy z ta krytyka.” Bo co, jak będziemy krytykować to się obrazi i nie będzie lepiej. To niech robi wszystko by nie zasługiwać na krytykę. Niestety władze od 25 lat maja nasza krytykę głęboko gdzieś ale ponieważ wszystko im się wali to na krytykę rzeczywiście staja się coraz bardziej wrażliwi.

 35. Yah said

  A tu „widać” zmiany i takie same „zmiany” będą w innych dziedzinach polityki i gospodarki:

  „– Z satysfakcją obserwuję, że – mimo zapowiedzi rewolucji w zakresie polityki zagranicznej – nic takiego nie następuje. – powiedział Bronisław Komorowski po kilkunastu dniach urzędowania swojego następcy.

  Ze strony PiS podobną opinię wypowiedział Witold Waszczykowski, poseł, któremu do niedawna media wróżyły stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Dudzie, a obecnie wróżą mu stanowisko ministra spraw zagranicznych w razie zwycięstwa partii Kaczyńskiego w wyborach parlamentarnych. Waszczykowski scharakteryzował podejście Dudy do polityki zagranicznej, zwłaszcza wschodniej, następująco: „Prezydent Duda w tym przypadku nie wystąpił z żadną nową inicjatywą. (…). Nie dokonał nawet korekty zapowiadanej w innych sferach polskiej dyplomacji. Prezydent właśnie kontynuował linię przyjętą przez polską dyplomację na jesieni ub. roku. W październiku 2014 minister Schetyna obwieścił w mediach, że format normandzki wyczerpał się. W styczniu br wraz z ministrem Siemoniakiem zapowiadał nawet gotowość sprzedaży broni dla Kijowa. W marcu br., więc już po porozumieniu mińskim, Min. Schetyna utrzymywał, że rozmawiać bez Polski o Ukrainie to tak jak rozmawiać o Libii, Algierii, Tunezji, Maroko bez Włoch, Francji i Hiszpanii. (…). Ta linia polityczna wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego była zatem skonsultowana przez prezydenta z właściwym ministrem polskiego rządu!” Według Waszczykowskiego – polityka PiS – rola nowego prezydenta sprowadza się więc do wiernego kserowania koncepcji platformowego ministra Schetyny.”

  http://xportal.pl/?p=22344

 36. stach said

  A bul to był gość co nie?? elokwentny, oczytany , bystry ,praktykujący katolik, nienaganna prezencja , swój chłop ze wsi

  Bul już był.
  Duda jest teraz. I zapowiada się, że będzie lepiej. Z ortografią prezydenta. I niczym innym.
  Admin

 37. snag said

  RomanK @ 15 ,…

  😉 ,…

 38. MatkaPolka said

  Jak te Żydy potrafią to zrobić, żeby wszystkimi oszustwami, w tym bankowymi, sięgnąć po władzę przez siebie ustanowiona – namiastkę władzy, które potem media masowego rażenia udowodnia, że to ważna władza. (TYM BARDZIEJ, ZE SYSTEM BANKOWY SIE WALI)

  Wystarczy 100 -1000 kibiców z dobrymi palami, żeby te kibuce przepędzić na Madagaskar albo Antarktykę
  I jedna brygada komandosów, żeby popędzić Mossad – nie taki straszny Mossad jak go malują.

  Syjonistyczny Okupacyjny Rząd

  Bij Żydów

 39. MatkaPolka said

  Czy Dr Duda i PiS to jest dr Kaczyński przebacza Polakom za „Rzeź Wolyńską” i prosi o przebaczenie

  Ukrainiec „przebacza” Polakom Rzeź Wołyńską. Dosadna odpowiedź Polaka [wideo]

  Ukraińcy składając kwiaty pod pomnikiem zamordowanych przez bandyckie oddziału UPA powiedzieli, że: oni Polakom „PRZEBACZAJĄ”. Obejrzyj odpowiedz Polaka na ten haniebny i bulwersujący gest ze strony Ukraińców mieszkających w Polsce.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukrainiec-przebacza-polakom-rzez-wolynska-dosadna-odpowiedz-polaka-wideo-2015-08

 40. MatkaPolka said

  Czy Duda i PiS zapomni rzeź na Wolyniu na prośbę NIemiec

  Minister spraw Zagranicznych Niemiec Steinmeier apeluje do min. Kultury Polski Malgorzty Omilamowskiej o zapomnienie rzezi na Wołyniu – list poniżej.

  https://politgraben.wordpress.com/2015/04/21/polen-vergisst-wolhynien-um-europas-willen

  (fragment – google translate

  Zaproszenia do wypracowania jednolitego stanowiska wśród członków UE są stale słyszeć. Idą głównie z Niemiec, która jest uważana za lokomotywę UE. Jak widać, kryzys Ukraina podzieliła Europę. Dlatego Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wielki wysiłek, aby zjednoczyć 28 krajów. Konsolidacja jest wyjaśnione przez „rosnące zagrożenie dla bezpieczeństwa Europy”.

  List od Frank-Walter Steinmeier, Źródło: CNN Report

  Ostatnio pojawiła się w Internecie list od ministra spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Małgorzata Omilanowska.

  Steinmeier wyraził w liście swoje niezadowolenie z zamiarem Warszawie, przywrócić historyczną sprawiedliwość – a mianowicie, że Wołyń masakra powinna zostać uznana za ludobójstwo. Minister spraw zagranicznych uważa, że nie będzie na bieżąco i odwrotny do zamierzonego celu omówienia dokumentów odnoszących się do oceny tragicznych wydarzeń w 1943 roku z organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). Niemiecki minister spraw zagranicznych wzywa Warszawie otwarta zapomnieć zbrodni ukraińskich nacjonalistów, które zostały popełnione w Polsce, przeciwko ludzkości. Ale obiecuje wsparcie ekonomiczne Steinmeier Polski.
  Steinmeier fordert Wolhynien-Massaker zu vergessen

  Die Aufrufe zur Ausarbeitung der einheitlichen Position unter den EU-Mitgliedern sind ständig zu hören. Sie gehen meistens von Deutschland aus, das man für die EU-Lok hält. Wie zu sehen ist, hat die Ukraine-Krise Europa gespaltet. Deswegen gibt sich das Außenministerium Deutschlands große Mühe, um 28 Staaten zu vereinigen. Dabei wird die Konsolidierung durch die „wachsende Gefahr für die Sicherheit Europas“ erklärt.

  Brief von Frank-Walter Steinmeier, Quelle: CNN iReport
  Vor kurzem erschien im Internet ein Brief von Außenminister Frank-Walter Steinmeier an die Ministerin für Kultur und nationales Erbe Polens, Małgorzata Omilanowska. Steinmeier äußert im Brief seine Unzufriedenheit mit der Absicht Warschaus, die historische Gerechtigkeit wiederherzustellen – und zwar dass das Wolhynien-Massaker als Völkermord anerkannt werden soll. Der Außenminister denkt, es wäre nicht zeitgemäß und kontraproduktiv, die Unterlagen über die Bewertung der tragischen Ereignisse 1943 bei der Organisation der Vereinten Nationen für Erziehung, Wissenschaft und Kultur (UNESCO) zu besprechen. Der deutsche Außenminister ruft Warschau offen auf, die Verbrechen der ukrainischen Nationalisten zu vergessen, die sie an den Polen, gegen die Menschlichkeit begangen haben. Dafür verspricht Steinmeier Polen die wirtschaftliche Unterstützung.

 41. MatkaPolka said

  Polen vergisst Wolhynien um Europas willen

  Veröffentlicht am 21. April 2015 von PolitGraben
  https://politgraben.wordpress.com/2015/04/21/polen-vergisst-wolhynien-um-europas-willen

  70 Jahre – ist es lange oder nicht? Im historischen Sinne ist es eine kurze Frist. Wie aber das Verhalten von Warschau während der letzten Wochen zeigt, sind die Polen nicht imstande, die Ereignisse, die nicht so längst passiert sind, im Gedächtnis zu behalten. Sogar obwohl diese Ereignisse wohl das blutigste und tragischeste Kapitel in der polnischen Geschichte waren

 42. lwp said

  32
  Blysk
  No i jak ma byc dobrze w Polsce jak takie PiSDudy i ich malzonki maja tylu wielbicieli?

  Do pana Blyska to mam takie pytania:
  Czym mu pan Duda tak zaimponowal? Swoja niepolska rodzina? Swoim tesciem, ktory Polakow nienawidzi? Swoja idiotka mamusia, ktora zmuszala studentow, zeby na synusia glosowali? A moze tym, ze Dudus- Polske- udus radosnie bral udzial w zlamaniu polskiej konstytucji biorac udzial w debatach obcego parlamentu na terenie Polski?
  (Teraz opowiada, ze to Rosja lamie prawo miedzynarodowe uznajac demokratyczne referendum mieszkancow Krymu)
  A moze tym, ze PiS i jego wyZnawcy popieraja zamachy terrorystyczne na demokratyczne rzady?
  Czy to znaczy ze pan Blysk tez bedzie sie cieszyc jak w polski parlament beda rzucac koktajle Molotowa – czyli butelki z benzyna i zamachopwcy z widlami pojda na Sejm?
  I wielki krzyk odrodzenia i stare dobre czasy pilsudczyzny swiecic beda triumfy na polskiej ziemi?

  No to moze nastepnym razem Bundestag (znowu) zajmie miejsce na Wawelu i zona Dudusia wezmie udzial w obradach bo zna niemiecki?

  Panie Blysk
  Czas i to ostatni podejrzewam dzwonek – myslec o Polsce i Polakach i przyszlosci polskich dzieci.
  Chyba ze pan juz swoje dzieci obrzezal, zeby sie Dudusiowej przypodobac.

 43. JerzyS said

  Facetowi z gęby i oczu bije fałszem i obłudą!

 44. JerzyS said

  0Ciekawe są motywacje Dudy?

  Niemcy go chwalą, a ja wolałbym aby go ganili!

  Premier Słowacji do Francuzów: Bombardowaliście Libię to teraz przyjmujcie imigrantów

  Opublikowano: Niedziela, 30 sierpnia 2015 o godz. 22:10:30

  Premier Słowacji Robert Fico celnie zripostował uwagi francuskiego ministra spraw zagranicznych Laurenta Fabiusa o „skandalicznej” postawie państw Europy Środkowej w kwestii imigranów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

  Fabius w wywiadzie dla francuskiego radia Europe1 mówił „musimy być w stanie ich [imigrantów] przyjąć”
  oraz zżymał się na politykę państw Europy Środkowej w tej kwestii,
  szczególnie Węgier, które „mimo iż są częścią Europy i strefy Schengen,
  to poprzez stawianie ogrodzeń wzdłuż granicy z Serbią udowadniają, że nie przestrzegają wartości europejskich”.

  Butne wypowiedzi szefa francuskiej dyplomacji szybko doczekały się stanowczej odpowiedzi premiera Słowacji.
  Podkreślił, że to nie jego państwo brało udział w destabilizowaniu państwa arabskich jak Libia i Francja,
  dlatego nie może brać odpowiedzialności za wytworzony przez takie działania kryzys. Fico krytykował Unię Europejską
  i rządy zachodnie odrzucając frazelogię Fabiusa – „Nie widzę zatopionych łodzi. Przeciwnie – widzę jeszcze więcej łodzi.
  Nie widzę straży na granicach Schengen. Przeciwnie, widzę kolejne dziesiątki i setki tysięcy ludzi swobodnie idących do Europy”.

  W roku bieżącym roku świat obiegły rewelacje Wikileaks, które ujawniając tajne materiały amerykańskie opublikowały informację o tym,
  że u progu rebelii w Libii przeciw pułkownikowi Muammarowi Kaddafiemu,
  oficerowie wywiadu francuskiego przekazali znaczne środki finansowe przyszłym liderom buntu.

  wp.pl/kresy.pl

 45. Sadłowski said

  Ad. 43.
  + śmierdzi i capie żydobanderowskim pomiotem

 46. Boydar said

  Zapewniam wszystkich, że o ile, być może, adres może ulec zmianie, to sam krawiec już nie. Nie ma takiej opcji.

 47. lwp said

  33
  Zbyszko
  Prezydent Duda zlamal polska konstytucje zanim zostal prezydentem. Pewnie dlatego go zdrajcy wybrali.
  Dawniej takich sadzili jako zdrajcow ojczyzny i wypedzali na banicje.
  Teraz sie takich nagradza prezydentura.

 48. @1
  Więcej przymusowych szczepień. Prezydent Duda podpisał ustawę wprowadzającą kolejne szczepienia, w tym kontrowersyjną szczepionkę przeciw HPV
  http://wirtualnapolonia.com/2015/08/29/wiecej-przymusowych-szczepien-prezydent-duda-podpisal-ustawe-wprowadzajaca-kolejne-szczepienia-w-tym-kontrowersyjna-szczepionke-przeciw-hpv/

 49. Prezydent wszystkich korporacji
  http://coryllus.pl/?p=2629

 50. Za pomocą szczepionki przeciw HPV wysterylizują część lub całość polskich kobiet w wieku rozrodczym. Już chyba tylko debile nie rozumieją, że szczepienia mają (oprócz zarobków dla koncernów) cel maltuzjański.
  Polecam tekst Jerzego Szygiela „Ebola, nudyści i laboratoria USA”. Fragment: „(…)wywiad z Francisem Boylem, który dotarł do mnie za pośrednictwem zagranicznego radia. Boyle to nie byle kto – amerykański profesor prawa międzynarodowego i specjalista od współczesnych ofensywnych broni biochemicznych, autor książek na ten temat. To on był redaktorem amerykańskiej ustawy antyterrorystycznej o broniach biologicznych (Biological Weapons Anti-Terrorism Act) z 1989 r. Otóż ów profesor zwraca uwagę, że akurat w trzech krajach, w których wybuchła obecna epidemia, tj. w Gwinei, Liberii i Sierra Leone, Stany Zjednoczone zbudowały trzy laboratoria BSL-4 (Biological Safety Lab poziom 4) wyspecjalizowane w badaniach nad ofensywnymi i defensywnymi broniami biologicznymi.
  Zainstalowano je tam, bo Stany muszą na swoim terytorium przestrzegać Konwencji o Zakazie Broni Biologicznej i Toksycznej, którą podpisały, a ani Gwinea, ani Liberia tego nie zrobiły. Sierra Leone owszem, ale to praktycznie kolonia brytyjska, więc po znajomości laboratorium działało tam aż do tegorocznego lata. Zostało zamknięte przez lokalne władze, bo w Kanemie, gdzie się mieściło, powstał największy w Afryce ośrodek dla chorych na ebolę i nawet miejscowa władza, choć przekupiona, miała dość. Boyle się nie dziwi, że w tej sytuacji Stany Zjednoczone, zamiast lekarzy, wysłały do regionu 3 tys. żołnierzy.
  Według jego informacji owe laboratoria pracowały nad mutacją od dawna znanego zairskiego wirusa ebola: eksperymentalnym połączeniem owego zarazka z wirusami zwykłego kataru. Stworzono GMO – organizm zmodyfikowany genetycznie i – on to mówi otwartym tekstem – wszczepiono paru tysiącom miejscowych wieśniaków w ramach rutynowej kampanii szczepień. Jego zdaniem to właśnie przyczyniło się do tak szybkiego rozprzestrzenienia się wirusa w regionie, w którym nigdy wcześniej nie występował. Jego śmiertelność ocenia wyżej niż 50%, o których mówi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
  Pamiętam jak prasa narzekała, że WHO zareagowała tak późno, dopiero pod koniec lipca. Nie chodzi tylko o niedoinwestowanie tej organizacji, ale i pech. Jak wiadomo główny konsultant WHO w Genewie ds. eboli Glenn Thomas zginął w malezyjskim samolocie nad Ukrainą, wraz z 17 innymi specjalistami od afrykańskich epidemii’.
  http://blog.wirtualnemedia.pl/jerzy-szygiel/post/ebola-nudysci-i-laboratoria-usa

 51. Do tych, którzy pisali o wykształconym, oczytanym Dudzie:

  Czy wykształcenie prawnicze i znajomość jakiegoś języka to wystarczające kompetencje do rządzenia jakimkolwiek państwem? Wiecie ilu ludzi ma takie wykształcenie i zna więcej języków niż prezydent? Ktoś, kto żyje jak pączek w maśle będąc rzekomo profesorem i pozostając na urlopie, zbijając bąki w PE i głosując przeciwko Polsce i Polakom, zachowując się przed żołnierzami jak chłopiec który dostał nowe zabawki, ktoś kto w swojej własnej partii był praktycznie nikim, nie ma żadnych sukcesów politycznych, posługuje się pustymi sloganami, składa obietnice bez pokrycie i płacze żonie-żydówce po nocach, że ludzie go nie lubią mimo pielgrzymki na Jasną Górę… to ma świadczyć o jego kompetencjach?

  Jaja sobie robicie.

 52. Re: 51 Robertgrunholz
  Panie Robercie, czy posiada Pan jakies informacje n/t idioty dudy, ktory „wylecial” jak filip z konopi na „objazd” zagraniczny? Kto konkretnie go „prowadzil?” Czy on sam z „wlasnej woli” i w/g wlasnego „widzi mi sie???”…

  W/g mojej obserwacji, to zostal „nakrecony” przez jakiegos „domowego” zyda (z Polski) i byl pewny zydowskich „wskazowek” jak ma sie zachowac i co „gdakac” podczas „objazdu”, choc przypominam, ze byc moze bylo to wszystko ustalone w/g postanowiem zyda peresa w kwestii osmieszania Polakow poza granicami vide komorowski, kwasniewski, czy „bolek”…
  Czy ma Pan jakies zdanie w tej materii?
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 53. mironik said

  Mnie tam Duda od razu wydał się klonem davida coś tam vel Mariana Krzaklewskiego… pamiętne niestety 1997-2001

 54. Zbyszko said

  47, Lwp
  Masz racje, mylilem sie bardzo co do Dudy i zaluje ze na tego s-syna glosowalem w 2giej turze.
  Za podpisanie antypolskiej ustawy o przymusowym szczepienu powinno sie go postawic przed sadem.

 55. jowram said

  https://ci4.googleusercontent.com/proxy/RFMuyQDY8UZzJjuEdJtF_zXisu9uvDKdnLca7QSAy7AQ38Wj7Qwf0D5Wvyoh_ux7UVvXWSTqRniWtbIaunPMaN2REuUKEdsAam2PLAVV3z5syhMy26dwxDiIqhY=s0-d-e1-ft#https://rafzen.files.wordpress.com/2015/08/duda-brevik.jpg?w=620&h=349

 56. jowram said

 57. lwp said

  56
  Uderzajace podobienstwo!! Czy te oczka moga klamac?

  48
  Rzecznik Praw Gojow
  Nazwisko glupie na kazdym slupie.
  Duda sie bedzie podpisywal pod kazdym idiotyzmem i dranstwem skierowanym przeciwko Polakom

 58. Ad.52 Jasiek z Toronto

  Wizyty zagraniczne planuje się zazwyczaj z dużym wyprzedzeniem, gdyż jest wiele kwestii do uzgadniania i planów, które należy opracować wręcz idealnie. Prezydent z kolei wyskoczył niedługo po swojej „koronacji” do Estonii i Niemczech, a ciężko jest uznać, by taka nieprzygotowana wizyta miała znaczenie jedynie kurtuazyjne. Szczególnie w sytuacji, gdy na Estonii trwa ta rusofobiczna histeria i nagonka. Myślę zatem, że doszło tam do jakichś konkretnych ustaleń – nie bez powodu wojsko kupuje jedynie sprzęt ofensywny.

  Oczywiście, dudzik nie wymyślił sobie tego sam. Wystarczy nawet zajrzeć do biografii jego żonki-żydówki by zrozumieć, że to zwyczajny karierowicz. Bez charyzmy, powtarzający oklepane teksty, płaczący po nocy, że coś mu się nie udaje mimo odgrywania wiernego katolika. Otoczony ludźmi z Unii Wolności i liberalnych środowisk swojej żonki i teścia, z pewnością dobrowolnie jechał na obrady Knesetu. Co najwyżej żona z większymi od niego jajami przywaliła mu wałkiem i kazała jechać do jej talmudycznych braci i być blisko prezesa oraz kolegów banderowców pokroju Pawlo Kowala. Wątpię zatem, by taka polityczna miernota miała w ogóle możliwość decydowania o tym gdzie pojedzie jako prezydent. Nie ma nawet swojego zaplecza w partii, gdyż był w niej do tej pory nikim. Nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć dokładnie kto – mam jedynie podejrzenia…

  Pozdrawiam

 59. lwp said

  51
  Robertgrunholz
  Poruszyl pan bardzo wazny temat.
  Duda opowiada, ze Rosja zlamala prawo miedzynarodowe w sprawie przyjecia z powrotem Krymu do Rosji.
  Ten sam Duda nie pisnal ani slowa o zamachu w Kijowie.

  Osobiscie i bardzo prywatnie uwazam, ze prawnikow nie powinno sie wybierac do zadnych parlamentow.
  Nie tylko dlatego ze to czesto oszusci i przekupni slabeusze. Maja slabosc do lapowek i komercyjnej polityki.

  Prawnik z natury rzeczy i jak sama nazwa wskazuje ma reprezentowac istniejace prawo.
  Istniejace!
  Natomiast prawnik w parlamencie bedzie tym prawem manipulowal i kombinowal jakby tu nagiac prawo albo zmienic, zeby politykom sie lepiej zylo.
  Prawnik w parlamencie nie reprezentuje spoleczenstwa, ktore go do parlamentu wybralo. reprezentuje parlament i czlonkow parlamentu.
  Zauwazmy jaki ogromny procent prawnikow jest w zachodnich parlamentach. Zgroza.

  Nie ma wlasciwie w parlamentach swiata przedstawicieli innych zawodow: inzynierow, rolnikow, hydraulikow czy przedstawicieli klasy robotniczej, niepracujacych kobiet, chemikow, czy nawet policjantow.
  Wielkie korporacje i grupy nacisku (lobbysci) potrzebuja ochrony prawnej w parlamencie zeby mogli BEZPRAWNIE prowadzic swoje nielegalne interesy pod plaszczykiem prawa.
  (Monsanto, Du Pont, kartele i banki)

  Podobna zaraza w parlamentach sa ekonomisci po np. London School of Economics albo zazydzonym Harvardzie.

  Panie Robercie
  Jak kupujemy pare butow, tani prezent dla zony czy ubranko dla dziecka to lazimy po sklepach, ogladamy towar na wszystkie strony, porownujemy ceny, ogladamy miejsce produkcji i lazimy po roznych sklepach i zawracamy glowe roznym sprzedawcom.
  Juz nie mowiac o tym jak kupujemy samochod czy motocykl.
  Natomiast gdy chodzi o wybor do parlamentu wybieramy byle jak i byle kogo bo to nas podobno nic nie kosztuje.
  Jakies bubki opowiadaly, ze Duda jest przystojny i ma twarz godna zaufania.
  (Nie w kazdym taka baby face budzi zaufanie – kwestia gustu).
  Oceniamy tych kandydatow na przyszlych parlamentarzystow na podstawie wypucowanego do wyborow wygladu – ‚na oko’

  A ‚na oko’ to sie qrwy pod dworcem szacuje. I wybiera.

 60. Ad.59

  Także nie mam zaufania do prawników, ale uściślę: chodzi o ludzi wykonujących ten zawód, bo jeśli ktoś studiował prawo by umiejętnie wykorzystywać je przeciwko innym (przecież prezydent Putin świetnie prawo zna i zawsze działa z nim w zgodzie) to już nieco inna para kaloszy. Choć, nadal pozostaje przy tym pewien niemiły zapach.

  Przy czym te zawody, jak to już pisałem w innym wątku dzisiaj, to w ogóle straszny problem. Ekonomista to ekonomista talmudyczny i liberalny, więc ludzie z tym wykształceniem także odpadają. Nikt nie chce jakiegoś urzędnika-biurokraty. Krytykuje się lekarzy i historyków. Politolodzy, socjolodzy, filozofowie itp. odpadają w przedbiegach.

  Mi osobiście odpowiadałby rolnik, inżynier czy hydraulik. Roman Dmowski był biologiem. Znam ponad to wyjątkowo inteligentnego inżyniera. Ale wie Pan co usłyszałby Pan wtedy od innych? Że rolnik to wsioch, a hydraulik nie brał udziału w paroletnim praniu mózgu na Uniwersytecie, więc automatycznie staje się niegodny urzędu premiera czy prezydenta.

  Co nie zmienia faktu, że Pańska ocena prawników jest słuszna.

 61. […] 2015-08-30 (niedziela) @ 13:56:59 […]

 62. Trak said

  Aby sprawdzić, jak fortepian jest nastrojony trzeba postukać w jego klawisze. Robi to każdy pianista, gdy tylko doń zasiądzie a ten, który chce zagrać sprawdza to po kilkakroć.
  Tyle w temacie, ot co.

 63. Trak said

  Prawnik jest z braku lepszej nazwy nazwą przewodnika po ludzkim intelektualnym szambie. Nie, nie jest to z Dudą związane ale tak w ogóle.
  Mój syn także, niestety upadł tak nisko i jest w zasadzie człowiekiem bez fachu, bo trudno ten zawód nazwać jakąś umiejętnością. Wyżej cenię wirtuoza harmonijki ustnej. Marzę o dniu, gdy prawnicy przestaną ssać bliźniego swego.

 64. Boydar said

  Tak zupełnie nie a’propos – kiedy Rosjanie uważają, że zima jest rzeczywiście mroźna ? Wtedy, gdy prawnicy wkładają ręce do swoich kieszeni.

 65. lwp said

  60
  Robertgrunholz
  Chodzi mi tez o to, ze wlasciwie nie ma wyuczonego zawodu: polityk. Niby wyborca ma prawo wybrac sobie np.sasiada, ktory ladnie gra na fujarce.
  W teorii.
  W praktyce, wlasciwie w demokratycznych krajach wybiera kandydature establishment – znaczy banda zbirow, ktora ma pod kontrola przemysl propagandowy. Dlatego jak grzyby nagle po deszczu wyrastaja jak hatifnaty spod ziemi takie kandydatury jak Kukiz, Dudek, Palikot, Walesa czy Kwasniewski.
  Sasiadowi z fujarka raczej trudno byloby sie dostac na liste kandydatow.
  Z prawnikami sprawa jest bardziej zlozona odkad przestalo istniec niezalezne sadownictwo.
  Wyroki nie zaleza w ogole od zespolu sedziowskiego, ktory ma zalecenia ‚odgorne’.
  Prawnikow wynajmuje sie jak prostytutki- podobnie jak cala armie naukowcow do pisania falszywych raportow- i placi sie im za szukanie luki w prawie, zeby moc umorzyc dochodzenie w sprawie najwiekszych przestepstw.

  Mlodzi ludzie, ktorzy wybieraja sie na prawo maja bardzo powazne i rzeczywiste powody do studiowania prawa. Ale po skonczeniu studiow okazuje sie ze trudno dostac aplikanture i jeszcze trudniej sie wykazac reprezentowaniem prawa. Czesto jedyna mozliwoscia jakiegos mozliwego zarobku jest prawnik do wynajecia przez wielkie korporacje czy panstwowe posadki.

  Nie mam zadnych zludzen ze prawnicy czesto nolens volens obracja sie w swiecie przestepczym i ryzykuja zyciem po tym jak mojego kolege z lawy szkolnej Wacka – prawnika- bestialsko zamordowano w Krakowie. Byl zaplatany w dochodzenie w jakiejs aferze. Nie znam szczegolow sprawy ani nawet szczegolow morderstwa bo sprawcow oczywiscie nie wykryto.
  W obecnym wolnym i demokratycznym swiecie bardzo trudno jest byc prawnikiem, lekarzem, dziennikarzem, historykiem, uczciwym politykiem jak np. Leper, generalem…a nawet rodzicem, uboga matka z dzieckiem.

  Przypomina mi sie taki cytat z Mrozka. Maly synek lata po domu w przebraniu Indianina i wydaje glosne indianskie okrzyki. Tatus czyta gazete ale od wrzaskow synusia glowa go rozbolala i radzi synkowi: To juz baw sie lepiej w Rasputina – bedzie ciszej.
  Malym dzieciom trzeba doradzac studiowanie bezpiecznych kierunkow.(?)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: