Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Dinozaur o Wspaniałość Rzeczypospolitej
  Olo o Złamanie Protasiewicza?
  osoba prywatna o Wolne tematy (42 – …
  JerzyS o Złamanie Protasiewicza?
  Olo o Cyborg w multicamie
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Wolne tematy (42 – …
  Lily. o Wolne tematy (42 – …
  Lily o Wolne tematy (42 – …
  ddao o Wspaniałość Rzeczypospolitej
  Peryskop o Wolne tematy (42 – …
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bardzo o Wspaniałość Rzeczypospolitej
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Prawdziwe oblicze MFW

Posted by Marucha w dniu 2015-09-07 (Poniedziałek)

MFW – Międzynarodowy Fundusz Walutowy wraz ze swoją siostrzaną organizacją Bankiem Światowym został powołany do życia w Bretton Woods latem 1944 roku, kiedy druga Wojna Światowa miała jeszcze przed sobą prawie cały rok do zakończenia, a powodem jego powstania nie była bynajmniej altruistyczna chęć pomocy biednym.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy, to jedno z głównych narzędzi anglo-amerykańskiej dominacji, zaprojektowany wyłącznie w celu ekstrakcji narodowego bogactwa swoich ofiar, eufemistycznie nazywanych „klientami”.

70 lat funkcjonowania MFW (Fundusz zaczął formalnie działać 27-go Grudnia 1945 roku) to niebywałe sukcesy na polu destabilizacji politycznej, pogłębianiu ubóstwa, promocji lokalnych kleptokracji, inicjowania wojen, degradacji środowiska, jakości życia itd.

Oficjalnie Fundusz kontrolowany jest przez 188 państw członków, których moc decyzyjna wyznaczana jest przez tzw. kwoty, które to z kolei wynikają bezpośrednio z potencjału gospodarczego oraz indywidualnego wkładu do wspólnej kasy.

De facto organizacja ta kontrolowana jest przez Stany Zjednoczone, a konkretnie Departament Skarbu, a kraj ten posiada tam jako jedyny prawo weta.

Przywilej ten nie jest z tego co wiem formalnie ujęty w IMF Articles of Agreement, ale wynika bezpośrednio z obowiązujących w tej organizacji przepisów określających proces decyzyjny:

Artykuł 28 mówi wyraźnie:

Article XXVIII: Amendments

(a) Any proposal to introduce modifications in this Agreement, whether emanating from a member, a Governor, or the Executive Board, shall be communicated to the chairman of the Board of Governors who shall bring the proposal before the Board of Governors. If the proposed amendment is approved by the Board of Governors, the Fund shall, by circular letter or telegram, ask all members whether they accept the proposed amendment. When three-fifths of the members, having eighty-five percent of the total voting power, have accepted the proposed amendment, the Fund shall certify the fact by a formal communication addressed to all members.

Oznacza to w praktyce, że żadna decyzja dotycząca Funduszu nie może zapaść bez zgody Stanów Zjednoczonych Ameryki, ponieważ kraj ten aktualnie dysponuje 17,9% przyznanych kwot.

United States 17,398
Japan 6,461
China 6,390
Germany 5,583
France 4,225
United Kingdom 4,225
Italy 3,159
India 2,749
Russian Federation 2,705
Brazil 2,315
Canada 2,311
Saudi Arabia 2,095
Spain 1,999
Mexico 1,868
Netherlands 1,831
Korea 1,799
Australia 1,378
Belgium 1,344
Switzerland 1,210
Turkey 0,977
Indonesia 0,974
Sweden 0,929
Poland 0,859
zródło: www.imf.org

Dla Polski zarezerwowane jest 0.85%.

Pomimo wielu reform i zwiększeniu znaczenia poszczególnych, zwłaszcza „rozwijających się” krajów, Waszyngton zadbał aby nic w Funduszu nie mogło się zmienić, bez zgody amerykańskiego gubernatora w osobie aktualnego sekretarza skarbu.

Modus operandi MFW jest zawsze podobny i można go skrócić w następujących punktach:

Skorumpowane lokalne „elity” zadłużają kraj w obcych walutach najczęściej USD w zachodnich instytucjach finansowych. Kredyty zaciągane są na realizacje projektów, które służą jedynie bogaceniu się pozostających przy władzy grup interesu oraz przede wszystkim wspomnianych instytucji, które dla uproszczenia możemy ująć pod zbiorczym terminem Wall Street/City of London.

Mogą być to kosmicznie drogie i niewiarygodnie niedbale wykonane zapory wodne, stadiony, autostrady albo płynąca bezpośrednio do kies miejscowych oligarchów gotówka. Pieniądze wykorzystane w tych celach wykonują pętle 360 stopni i z powrotem lądują na kontach w Szwajcarii, UK czy USA, tym razem na prywatnych rachunkach decydentów-złodziei lub ich rodzin. Banki nabywają zyskowne aktywa, skorumpowane „elity” depozyty w szwajcarskich bankach, zachodnie firmy obsługujące kontrakty inkasują ogromne zyski, a lokalne populacje kończą trzymając przysłowiowe torby i to na nich zostaje scedowane niewdzięczne zadanie obsługi tych długów.

Anglo-Amerykanie rekrutują wspólników tego przestępczego procederu, wśród rodzin zainstalowanych przez siebie u władzy kolaborantów oraz wśród beneficjentów fundowanych przez siebie stypendiów (Fulbright, Rhodes). Reprezentacja takich właśnie stypendystów jest obecna wśród pookrągłostołowych „elit” RP.

Chętnych do lukratywnej współpracy z Londynem i Waszyngtonem w rabowaniu własnych krajów nie brakuje, zwłaszcza kiedy przez media głównego nurtu postawa taka nazywana jest „demokratyczną”, „postępową” lub „prozachodnią”, ale kiedy lokalne władze nie dają się przekonać pokojowo, w arsenale zawsze gotowe są kolorowe rewolucje, podsycanie separatyzmów czy po prostu regularna militarna agresja.

Po jakimś czasie dochodzi do tzw. „dyscyplinującej akcji rynków finansowych”, które są oczywiście częścią tej samej machiny eksploatacji i kraj, ofiara zaczyna doświadczać problemów z finansowaniem swoich i tak mocno zaniedbywanych obowiązków.

Tylko dla formalności wspomnę, że nikomu nie przychodzi do głowy rozwiązanie polegające na skutecznym zdyscyplinowaniu, a kiedy to nie poskutkuje wyrzuceniu z kraju kontrolowanych przez Anglo-Amerykanów instytucji i powrót do suwerennego finansowania (redenominacja zaciągniętych długów do lokalnej waluty ze stopami procentowymi i harmonogramem spłat ustalanymi przez własne władze monetarne albo zaprzestanie ich obsługi w ogóle).

Nie powinno to dziwić, ponieważ wszystkie urzędy i instytucje kierowane są przez wspomnianych wyżej stypendystów lub ich wychowanków i nie uznają innych remediów oprócz tych proponowanych przez neoliberałów/monetarystów zza ich biurek w Londynie, Nowym Jorku czy Brukseli.

Tak więc wiemy już, że nie porusza się tematu samodzielnej kreacji kapitału finansowego na własnych klawiaturach komputerów tak, jak robi to UK, USA czy Japonia, a cała energia idzie na pozyskiwanie go z zewnątrz i zachęcaniu „inwestorów” zagranicznych do „pomocy” w rozwoju gospodarki.

Jest to oczywiście całkowicie zafałszowany obraz rzeczywistości, a słowa „inwestor” i „pomoc” to eufemizmy na określenie drapieżnych korporacji i projektowanych przez nie zasad kolonialnej eksploatacji. Wierzyciele zgodnie uznają w końcu, że dana gospodarka jest na tyle mocno zadłużona zewnętrznie, że nie może być mowy o dalszym kontynuowaniu linii kredytowych, honorowaniu lokalnych papierów dłużnych jako zastawu i albo odmawiają finansowania w całości dopominając się spłaty zadłużenia od razu albo żądają ogromnych premiów za ryzyko.

Tutaj zaczyna się rola MFW, który jako „ostateczny pożyczkodawca” wkracza do gry i udziela „pomocy” finansowej, jakiej nie podejmuje się już nikt inny. Fundusz pożycza pieniądze, żądając jednocześnie barbarzyńskich cięć budżetowych.

MWF zmusza swoich „klientów” do możliwie najdalej posuniętej konsolidacji finansów publicznych tak, aby środki publiczne szły przede wszystkim na zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Zamyka się szpitale, odłącza dzieci od respiratorów, tnie emerytury i renty, zwiększa podatki itp. Nie muszę oczywiście dodawać, że taka „terapia” rujnuje gospodarkę skazując zwykłych ludzi na ubóstwo lub emigrację.

Żeby nie być gołosłownym zacytuję tutaj premiera Ukrainy Jaceniuka podczas występu przed Atlantic Council w Marcu 2014 w USA, gdzie według Gazety Wyborczej został doskonale przyjęty. Jak inaczej mieli przyjąć w Waszyngtonie kleptokratę, którego na drodze zamachu stanu zainstalowali u władzy?

„…Wszyscy tu zebrani są świadomi, że rząd rozpoczął 4 letni program pożyczkowy we współpracy z MFW, z którego spodziewamy się otrzymać około 25 miliardów USD na przestrzeni następnych 4 lat i pomimo, że rząd zamroził wszystkie wydatki socjalne, zakończył niektóre programy wsparcia (dla najuboższych) i robi wszystko co w jego mocy aby zbilansować budżet, ciągle mamy ogromne, dodatkowe potrzeby finansowe…”

Neobanderowska junta w Kijowie, pomimo ograbienia obywateli z i tak już głodowych świadczeń socjalnych, w zamian za zapisy na twardym dysku w FED, ciągle ma „ogromne potrzeby”.

Jaceniuk przyznaje tym samym, że jest syndykiem masy upadłościowej o nazwie Ukraina, a nabyte przez nią zobowiązania to worek bez dna.

W ten sposób, podbój kraju przez kontrolowaną przez Anglo-Amerykanów machinę składająca się z instytucji „prywatnych” takich jak np. Goldman Sachs, „międzynarodowych” jak MFW/ Bank Światowy, ramienia militarnego jakim jest armia, służby specjalne oraz potencjał krajów wasalnych jest kompletny.

Publiczny majątek, szczególnie monopole zostają zrabowane/sprywatyzowane, cała nadwyżka wypracowana przez społeczeństwo ląduje na bilansach banków oraz miejscowych oligarchów. W kolejce po aktywa wystawione na takiej narodowej wyprzedaży, ustawiają się już reprezentujące przeróżne branże i posiadające odpowiednie koneksje korporacje. Dla mas pozostaje bezrobocie lub praca za głodowe pensje, emigracja i brak perspektyw.

Przez pierwsze kilkadziesiąt lat zbrodniczej działalności MFW, takie traktowanie zarezerwowane było prawie wyłącznie dla tzw. krajów trzeciego świata, czy państw na krawędzi upadku, jak jelcynowska Rosja czy dzisiejsza Ukraina. To już jednak przeszłość, czego dowodem jest los Grecji czy „sukces” reform na Łotwie.

„Demokracja” jak widać nie stoi na drodze tego starego jak świat procederu, w którym chodzi o życie na koszt innych, ponieważ ofiarą jego padają zarówno dyktatury, jak i systemy pozornie przedstawicielskie. Jedyną nadzieją dla eksploatowanych społeczeństw jest zmiana władzy, na taką która będzie miała odwagę zadeklarować wszystkie nielegalnie nabyte zobowiązania jako „odious debt” – termin w prawie międzynarodowym po raz pierwszy użyty przez rosyjskiego ekonomistę Aleksandra Sacksa w 1920 roku.

Odious debt oznacza długi zaciągnięte przez skorumpowane/despotyczne reżimy dla własnej korzyści stojącej w sprzeczności z interesem narodowym. Tym samym nie są one odpowiedzialnością publiczną, a jedynie osobistą tych, którzy czerpali z nich profity.

Dlatego wszystkie pasożytnicze instytucje z MFW na czele, powinny być natychmiast wyrzucone z każdego kraju w którym są obecne, a pieniędzy na zaspokojenie swoich „wierzytelności” powinny szukać na szwajcarskich czy karaibskich kontach skorumpowanych oligarchów i polityków.

Precedens jest już ustanowiony i to całkiem niedawno. Powołując się na formułę „odious debt” amerykańska administracja napadniętego w 2003 roku Iraku, anulowała 120 miliardów USD długów zaciągniętych przez Saddama w Rosji i Francji.

źródło: blog.wintm.pl
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarze 22 do “Prawdziwe oblicze MFW”

 1. JO said

  Przecież ten artykuł to podstawa oskarżenia i każda grupa osób ma prawo zwołać Sąd Obywatelski i orzec wyrok.
  No ale nie ma z kim tego robic.

 2. Marcin said

  Już sama nazwa „międzynarodowy” daje do zrozumienia o co właściwie chodzi.

 3. Klimek said

  Anglo -amerykanska dominacji ? Belkot i brednia ! To dominacja zydowskich oszustow, zlodzieji i zwyczajnych bandytow ! Nazywajmy kanalie po imieniu ! Nie kuglujmy ,nie udawajmy idiotow i nie robmy z ludzi iodiotow Tylko nazywanie po imieniu oszustow i bandytow moze ich zdemaskowac i ukrocic ich ostentacyjnie kryminalna dzialalnosc ! Takie gadanie o anglo-amerykanskich korzeniach to idiotyzm przypominajcy rzucanie kamieni Panu Bogu w okno !

 4. NICK said

  Klimek. Nie zmieniaj nick’a. Pisz Kojak’iem.

 5. revers said

  Wlasnie ECB wypuscil europejskie obligacje za 60 Mld EUR, teraz dopiero zacznie sie
  kasowanie europejskich lemmingow i strzyzenie baranow, na niespotykana w prezszlosci skale.

  Masowo przybeda europejscy biedacy, gdy 1% „miedzynarodowej spolecznosci” bedzie obrzydliwie bogata, w tym gorka WB,IMF.

 6. Jacek said

  ad Marcin

  w samo sedno,

 7. revers said

  „Mogą być to kosmicznie drogie i niewiarygodnie niedbale wykonane zapory wodne, stadiony, autostrady albo płynąca bezpośrednio do kies miejscowych oligarchów gotówka. Pieniądze wykorzystane w tych celach wykonują pętle 360 stopni i z powrotem lądują na kontach w Szwajcarii, UK czy USA, tym razem na prywatnych rachunkach decydentów-złodziei lub ich rodzin. Banki nabywają zyskowne aktywa, skorumpowane „elity” depozyty w szwajcarskich bankach, zachodnie firmy obsługujące kontrakty inkasują ogromne zyski, a lokalne populacje kończą trzymając przysłowiowe torby i to na nich zostaje scedowane niewdzięczne zadanie obsługi tych długów.”

  Stadion Muchy, z zalewajacymi murawami boiska , na same ME dla gawiedzi wylozono 67 mld EUR, oraz zarobiona celebrytka Madona na konto tubylczej gawiedzi, o stadionie w Doniecku wraz lotniskiem z funduszy miedzynarodowej spolecznosci grandziarzy”, drugie 67 mld. i losem tych obiektow lepiej nie wspominac , niektore juz jak miedzynarodowe lotnisko zrownano z ziemia.

 8. Bogush said

  ad.3 Ma Pan rację Panie Klimek, autor napisał tak ponieważ to są żydzi amerykańscy, żydzi angielscy i inne nacje żydowskie , polskie też i kimkolwiek by sie podawali są żydowskimi parchami

 9. Klimek said

  od.4 .Nick ! Niczego nie zmieniam, jestem kim jestem ! Widac razi cie jasnosc pogladow! Czyzbys byl tu,, faryzeusz,, ? Robisz tu za kreta ? Wielokrotnie tu maciles ,przeszkadzaja ci tacy jak ja, widac ! Moze tak ewakujesz sie wreszcie stad do swojego guru Szechtera- Michnika Bede cie tu starannie pilnowal !

  Panie Kojak/Klimek,
  Łatwo Panu puszczają nerwy. Niech Pan uważa. Zmienił Pan ksywkę, ale Pana niepowtarzalny styl pozostał i jest dziecinnie łatwy do rozpoznanie.
  To ostatnie ostrzeżenie.
  Admin

 10. NICK said

  Jesteś ‚novus’. (9)? Kojak? Przyszedłbył czas na ciebie. Spodziewać się należało. Pamiętaj. Jesteś tylko narzędziem. Za ochłapy. Rzuć tą służbę.

 11. Boydar said

  Tak Sabo, nie idź tą drogą.

 12. parva said

  Wierzyc w Boga to ciemnota i zabobon ,ale układanki z numerków to już wyższy poziom duchowej świadomości i elitarności.

 13. Guła said

  I pomyśleć tylko że ten bandyta Orban uwolnił się. Ech.

 14. NICK said

  Bandyta Orban?
  Prawda!
  Uwolnił się?
  Fałsz!
  (13). Z dedykacją.
  Obserwuj pan. Dalej.

 15. Guła said

  Tak nadają na frondzie.

 16. NICK said

  A tak nadaje P. Guła.(15)
  We Gajówce.
  Piszę o tym od roku.
  Poczkaj Pan.
  Góra rok.
  OBSERWUJ.
  Spermę Soros’a.

  I tak nie przeprosisz.
  „I pomyśleć tylko że ten bandyta Orban uwolnił się. Ech.”
  Ech, P. Guło. Ech.
  Orban jest ważnym FIGURANTEM we planach. Biada Węgrom, bratankom. Podzielają los Serbów. My? Wkrótce. Podzielimy.

  Masz Pan poważne pytania, Panie Guła?
  Czy też, bez powodów, uspokajasz. Po prostu.

 17. Guła said

  Normalnie Pan żebrzesz Panie Nick, zamiast, zgodnie z(e) swoją radą, obserwować.
  Gra toczy się jak przypomina profesor Wolniewicz wieloma piłkami. Cytując za Bismarckiem. A za W. Putinem gdybyśmy chcieli nadążyć, to trzeba byłoby obserwować grę jaka toczy się, nie tylko, na szachownicy świata w światowe szachy. Ale i niezależnie a współdzielenie w to samo na każdym polu tej szachownicy. Tak to było prezentowane przez komentujących, już wówczas, kiedy to W. Putin (na naszym terenie) rozmawiał z ubranym w kamizelkę kuloodporną Tuskiem.
  Węgry pod przodownictwem Orbana jako pierwsi zrywając się z kagańca brukselki nawiązali współpracę gospodarczą (więc polityczną) z FR. A w takich układach „głupek” może tylko mówi o kreciej robocie Węgrów.

 18. Guła said

  No nie pierwsi. Bo zdaje się że pierwsi byli Słowacy, ale jakoś tak, „byle jak”.

 19. Guła said

  Albo brukselczyk.

 20. edward said

  Jak pokazuje przykład Węgier, można wyrwać się z syjonistycznego gówna. Ale do tego potrzeba świadomego społeczeństwa, które potrafi stanąć w obronie wolności. Polsce się nie uda, bo została już zażydzona. 3/4 ludzi to debile którzy nie rozumieją co się dzieje dookoła. Gdyby Polactwo chciało odzyskać Polskę, to by sobie pokupowało broń i zrobiło z niej użytek. Ale po co ?? Lepiej iść się pomodlić…Katolicka ciemnota, naród debili.

 21. […] za:   https://marucha.wordpress.com/2015/09/07/prawdziwe-oblicze-mfw/ […]

 22. […] stratami materialnymi, trzeba niszczyć nieuczciwą konkurencje na wszystkie sposoby. Jeśli banksterzy wspierają ataki terrorystyczne finansując ISIS, hurtową imigracje z Syrii, mordowanie cywili, […]

Sorry, the comment form is closed at this time.