Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

U progu wielkiej zmiany

Posted by Marucha w dniu 2015-09-19 (Sobota)

Nigdy jeszcze nie wylano takiego morza pustosłowia i demagogii jak przy okazji obecnego kryzysu imigracyjnego w Europie.

Brutalne ataki biurokracji brukselskiej, lewicy i liberałów na Viktora Orbana, demagogiczne krzyki o odradzającym się rzekomo – a szczególnie w Europie Środkowej – rasizmie, szowinizmie i oczywiście faszyzmie.

Oderwane od rzeczywistości recepty rozwiązania kryzysu autorstwa przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude’a Junckera, czy wreszcie płynące z Niemiec i Austrii pohukiwania i groźby redukcji funduszy unijnych dla krajów Europy Środkowej, które opierają się przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. To tylko najważniejsze fragmenty histerii rozpętanej przez spanikowane elity unijne i ich zaplecze medialno-propagandowe. Spanikowane kryzysem, który same spowodowały i którego nie potrafią rozwiązać.

Gasnący świat Zachodu

W natłoku medialnego szumu i demagogii umknęły dwa bardzo ważne fakty. 4 września rzecznik Białego Domu Josh Earnest oświadczył, że USA nie przyjmą uchodźców z Syrii. „Życzymy naszym europejskim partnerom powodzenia w rozwiązaniu tego kryzysu” – stwierdził. Tydzień później prezydent Obama poinformował, że w 2016 roku USA przyjmą najwyżej 10 tys. uchodźców z Syrii.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że USA są głównym sprawcą kryzysu imigracyjnego. To właśnie polityka amerykańska – wspierana przez europejskich sojuszników Waszyngtonu – doprowadziła w ciągu ostatniej dekady do politycznego zdemolowania Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, w tym do wywołania w 2011 roku wojny domowej w Syrii i pojawienia się tzw. Państwa Islamskiego. My stworzyliśmy problem, a wy go rozwiążcie – mówi teraz Waszyngton krajom europejskim.

Drugim istotnym zagadnieniem jest stosunek Izraela do kryzysu imigracyjnego. „Nie pozwolimy, aby Izrael został zalany falą nielegalnych imigrantów i terrorystów” – to są słowa premiera Izraela Benjamina Netanjahu. „Izrael (…) jest małym państwem, bardzo małym demograficznie i geograficznie i dlatego musimy kontrolować nasze granice” – dodał Netanjahu, zapowiadając budowę specjalnego ogrodzenia wzdłuż granicy z Jordanią i Syrią. Dokładnie takiego samego jakie Węgry instalują na granicy z Serbią.

Nie można nie zauważyć, że Netanjahu powiedział niemal to samo co premier Węgier. O ile jednak Viktor Orban został za to napiętnowany przez koła kierownicze Unii Europejskiej jako prawicowy ekstremista, ksenofob, rasista i neonazista, to premierowi Izraela nikt takich zarzutów nie postawił. Taka postawa biurokracji brukselskiej przypomina do złudzenia słynną wypowiedź marszałka Rzeszy Hermanna Göringa, że „o tym kto jest Żydem decyduję ja”. Obecnie o tym kto jest rasistą i neonazistą decydują Jeane-Claude Juncker, Martin Schulz i Donald Tusk.

Pominięcie dyskretnym milczeniem stanowiska Białego Domu i premiera Netanjahu wobec kryzysu imigracyjnego było szczególnie dobrze widoczne w polskich demokratycznych mediach, zawsze wyjątkowo wrażliwych na jakąkolwiek, nawet najdelikatniejszą krytykę USA i Izraela. Ale identycznie postrzegają rzeczywistość salony polityczne UE. Nikt tam się nie zająknie, że najuczciwszą postawą wobec kryzysu imigracyjnego byłoby kierowanie rzesz imigrantów do ambasad i konsulatów USA.

Nikt nie powie, że jedynym realnym sposobem na powstrzymanie kryzysu imigracyjnego jest zaniechanie polityki destabilizowania regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, w tym sterowanych z zewnątrz działań zmierzających do obalenia legalnego prezydenta Syrii. Zamiast tego mamy tradycyjny wylew frazesów o ksenofobii i rasizmie oraz konieczności przyjmowania setek tysięcy imigrantów z krajów islamskich. Świadczy to tylko o tym, że Europa Zachodnia, której polityczną emanacją jest Unia Europejska, nie jest w stanie już niczego nowego stworzyć na polu geopolityki i myśli politycznej. To gasnący świat.

Jedyne, co ten gasnący świat potrafi zrobić w obliczu spowodowanego przez siebie kryzysu humanitarnego jest stosowanie brutalnych nacisków połączonych z szantażem moralnym wobec tych państw, które nie chcą się podporządkować narzucanym odgórnie kontyngentom imigrantów. W kampanii takich nacisków wobec Polski uruchomiono na koniec pana Jana T. Grossa, który na łamach „Die Welt” popisał się następującymi refleksjami: „ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich. (…) korzenie postawy wschodniej Europy, która teraz pokazuje swoje ohydne oblicze, biorą się bezpośrednio z drugiej wojny światowej i z czasów tuż po jej zakończeniu. Polacy (…) faktycznie podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”.

Zdaniem Grossa, Polacy nie rozumieją konieczności przyjmowania imigrantów, ponieważ nie dokonali „rozprawy ze swoją zbrodniczą przeszłością”. Są prymitywnym narodem zatrutym zbrodnią rzekomo popełnioną przez ich przodków na Żydach. Czegóż jeszcze Polacy szukają w tym gasnącym świecie? Kolorowych supermarketów i pracy w charakterze gastarbeiterów?

Ukraińskie bagienko

W szumie informacyjnym wokół kryzysu imigracyjnego rzadziej przebijają się ostatnio wiadomości z Ukrainy. A przecież stamtąd może ruszyć w każdej chwili na Zachód, a w pierwszej kolejności do Polski, nowa rzeka uchodźców i imigrantów, znacznie większa niż ta, która płynie z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Pomajdanowa Ukraina jest państwem dosyć szczególnym nawet jak na państwo upadłe. Najwyższe stanowiska państwowe oprócz oligarchów typu Poroszenki i jawnych agentów CIA typu Jaceniuka sprawują tam obcokrajowcy. Ministrem finansów odpowiedzialnym za tzw. prywatyzację, czyli deindustrializację Ukrainy, jest Natalie Ann Jaresko – obywatelka USA oraz była funkcjonariuszka Departamentu Stanu USA, która jako pracownica ambasady amerykańskiej w Kijowie bezpośrednio kierowała „rewolucją godności” w 2014 roku. Ministrem rozwoju gospodarczego i handlu jest pochodzący z Litwy bankier Ajwaras Abramowiczius, ministrem spraw wewnętrznych Ormianin Arsen Awakow, a ministrem zdrowia Gruzin Ołeksandr Kwitaszwili.

Inny wybitny Gruzin – ceniony w środowisku PiS-owskim Micheil Saakaszwili – zadowolił się tylko stanowiskiem gubernatora obwodu odeskiego, co jak na byłego prezydenta Gruzji stanowi raczej degradację. To jednak właśnie gubernator Saakaszwili stwierdził niedawno, że Ukraina będzie potrzebowała 15 lat, by wrócić do wskaźników gospodarczych z czasów obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Spadek PKB w pierwszym półroczu 2015 roku wyniósł 16,3 proc., a ukraiński ekonomista Aleksander Ochrimenko nazwał budżet Ukrainy na rok 2015 wirtualnym. „Poziom rozwoju gospodarczego Ukrainy zbliżył się do afrykańskiego Gabonu” – szczerze wyznał Saakaszwili. Do takich rezultatów właśnie prowadzą sterowne przez USA i ich aliantów kolorowe rewolucje. Niestety ta ważna wypowiedź została zupełnie przemilczana przez polskie demokratyczne media mimo, że gubernator Odessy – podobnie jak kiedyś Jarosław Kaczyński – odwołał się porównawczo do Gabonu.

Spośród obywateli polskich działających na Ukrainie, a wcześniej aktywnie zaangażowanych w przewrót polityczny z 2014 roku, należy wymienić pana Radosława Sikorskiego, który został członkiem międzynarodowej rady konsultacyjnej przy prezydencie Poroszence.

Taki a nie inny obraz pomajdanowej Ukrainy przewidział ponad 80 lat temu Roman Dmowski, który w 1930 roku napisał: „Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we własnych krajach (…). Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii. Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; ludzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własnego państwa mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju szybki postęp rozkładu i zgnilizny” (Roman Dmowski, „Kwestia ukraińska”).

W Polsce nadal podtrzymuje się na kierunku ukraińskim oficjalny entuzjazm propagandowy. Nie przykryje on jednak fiaska ukraińskiej polityki Warszawy, którego wymownym wyrazem było zablokowanie przez Poroszenkę aspiracji prezydenta Dudy do udziału w negocjacjach na temat przyszłości Ukrainy. Oficjalna propaganda polska nie przykryje też postępującego renesansu banderowszczyzny na Ukrainie oraz coraz bardziej jawnego antypolonizmu środowisk postbanderowskich, który znalazł ostatnio ujście w pobiciu trzech pracowników Konsulatu Generalnego RP w Kijowie. Marek Bućko – były zastępca ambasadora RP w Mińsku – ostrzegł, że „jeśli idziesz po Kijowie i rozmawiasz po polsku – zostaniesz pobity. Wbrew oficjalnym deklaracjom przyjaźni wygłaszanym przez polityków (…), praktyka jest inna: za mówienie po polsku można oberwać”.

Zatem dzięki m.in. polityce Warszawy płyną z Ukrainy coraz bardziej poważne zagrożenia. Praktycznie każdy negatywny scenariusz jest możliwy do realizacji w tym kraju. Wielka fala uchodźców czy imigrantów jest najbardziej optymistycznym z tych scenariuszy.

Geopolityczne centrum w Azji

Wielkie uroczystości, jakie zorganizowano w Pekinie 3 września z okazji 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej na Dalekim Wschodzie potraktowano w Polsce jako ciekawostkę. Było to jednak jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych roku, a kto wie czy nie najważniejsze. Do Pekinu na spotkanie z przywódcą Chin Xi Jinpingiem przybyło kilkudziesięciu prezydentów i premierów, w tym m.in. przywódcy Rosji, Serbii, Białorusi, Kazachstanu, Wenezueli i RPA oraz sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Przywódcy USA, Europy Zachodniej i Japonii zbojkotowali uroczystości w Pekinie. Z bojkotu tego potrafił się jednak wyłamać prezydent Czech Milosz Zeman.

Polska była reprezentowana przez marszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską, co stanowiło próbę znalezienia kompromisu pomiędzy zachodnim bojkotem a utrzymaniem poprawnych stosunków z Chinami. W wielkiej defiladzie na placu Niebiańskiego Spokoju z udziałem 12 tys. żołnierzy, oprócz pododdziałów wojsk chińskich, wzięły udział także pododdziały wojsk z Rosji, Białorusi, Serbii, Mongolii, Afganistanu, Kambodży, Kuby, Egiptu, Fidżi, Kazachstanu, Kirgistanu, Laosu, Meksyku, Pakistanu, Tadżykistanu, Vanuatu i Wenezueli. Była to nie tyle parada państw-weteranów drugiej wojny światowej (Meksyk i Wenezuela uczestniczyły w tej wojnie tylko formalnie, a Kuba wcale), co członków rodzącego się bloku polityczno-wojskowego.

Główną postacią uroczystości obok Xi Jinpinga był prezydent Rosji Władimir Putin. Przy okazji obchodów rocznicy zwycięstwa w drugiej wojnie światowej nad Japonią strona chińska podniosła znaczenie ofensywy Armii Czerwonej w sierpniu 1945 roku w ostatecznym wyzwoleniu Chin spod okupacji japońskiej. Brzmi to niemal jak herezja na tle uprawianej w Polsce abstrakcyjnej polityki historycznej, wedle której w 1945 roku nie było wyzwolenia, ale zniewolenie i to podobno jeszcze gorsze niż w czasie okupacji niemieckiej.

Nie wiem czy nad Wisłą ktokolwiek z polityków i publicystów, zwłaszcza tzw. prawicowych, ma świadomość tego, że Polska jest osamotniona i izolowana w przedstawianiu Armii Czerwonej jako siły inwazyjnej zniewalającej w 1945 roku Europę. Taki punkt widzenia jest podzielany w co najwyżej tak znakomitych ośrodkach geopolitycznych jak Kijów, Wilno, Ryga i Tallin. Nie podzielają go już jednak w Pradze, Bratysławie i Budapeszcie. Przede wszystkim jednak nie jest podzielany tam – gdzie jak mawiał Piłsudski – politykę się robi. I nie chodzi tu tylko o Pekin.

Stanowisko władz chińskich odnośnie uznania wkładu ZSRR w zwycięstwo nad Japonią stanowi potwierdzenie dalszego zacieśnienia stosunków chińsko-rosyjskich i podniesienia ich na poziom strategicznego sojuszu geopolitycznego. Ten sojusz geopolityczny staje się osią budowania szerokiego bloku państw – od Ameryki Łacińskiej po Azję Wschodnią – sprzeciwiających się globalnej dominacji politycznej i ekonomicznej USA. Zmierzających do niezależności politycznej i wypracowania alternatywnego dla neoliberalnego modelu gospodarczego. Nikt od zakończenia zimnej wojny nie rzucił takiego wyzwania globalnej dominacji USA.

Innym ważnym wydarzeniem, jakie miało miejsce w Pekinie było podziękowanie złożone przez prezydenta Serbii Tomislava Nikolicia na ręce prezydenta Putina za zablokowanie przez Rosję rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, uznającej masakrę w Srebrenicy za ludobójstwo. Rezolucji zgłoszonej przez Wielką Brytanię z inspiracji USA. Jest to kolejny ważny sygnał krystalizowania się antyamerykańskiej osi geopolitycznej.

Już w lipcu 2014 roku zainteresowanie współpracą w ramach bloku BRICS wyraziły Argentyna i dziewięć innych krajów Ameryki Łacińskiej. Po raz kolejny gotowość do szybkiej integracji z BRICS prezydent Argentyny Cristina Fernández de Kirchner zadeklarowała na początku września obecnego roku.

Nie ulega wątpliwości, że sojusz pomiędzy Brazylią, Rosją, Indiami, Chinami i Afryką Południową jest poważną polityczną i ekonomiczną alternatywą dla systemu globalnej hegemonii USA. Alternatywą coraz bardziej atrakcyjną dla krajów rozwijających się, pozostających dotąd w orbicie polityczno-ekonomicznej zależności od światowego hegemona. Centrum polityczne świata zaczyna przesuwać się z Ameryki Północnej i Europy Zachodniej do Azji Wschodniej, a postzimnowojenny świat jednobiegunowy przekształca się w wielobiegunowy. Proces ten tak czy inaczej będzie postępował, mimo ujawnionych ostatnio problemów gospodarczych Chin.

Końca historii nie będzie

W 1989 roku jeden z czołowych ideologów amerykańskiego neokonserwatyzmu, Francis Fukuyama, ogłosił tzw. koniec historii. Wszyscy mieli przyjąć neoliberalny kapitalizm jako najdoskonalszy ustrój i podporządkować się globalnej hegemonii USA jako strażnika tego porządku. W ten koniec historii uwierzyły prawie wszystkie siły polityczne działające w Polsce po 1989 roku, łącznie z wywodzącą się z PZPR lewicą. W latach 90. XX wieku mogło się wydawać, że świat jednobiegunowy pozostanie rzeczywistością trwałą, ale już na początku XXI wieku porządek ten zaczął się sypać.

Dzisiaj wiadomo na pewno, że końca historii nie będzie. Interwencje zbrojne USA w Afganistanie i Iraku, tzw. arabska wiosna, wojna domowa w Syrii i kryzys na Ukrainie są niczym innym jak nerwowymi próbami Waszyngtonu przeciwdziałania kształtowaniu się w świecie systemu policentrycznego.

Próba zachowania systemu jednobiegunowego za wszelką cenę doprowadziła do bezpośredniej konfrontacji Zachodu i Rosji na Ukrainie i w Syrii. O ile konfrontacja ta nie zakończy się wojną światową i zagładą nuklearną świata, to USA prędzej czy później będą musiały pogodzić się z porządkiem wielobiegunowym, a nawet utratą pozycji dolara jako waluty rezerwowej.

Niewątpliwie świat stoi u progu wielkiej zmiany geopolitycznej. Niestety Polsce – gdzie jedna strona sceny politycznej nadal wierzy w koniec historii, a druga żyje w kręgu mitologii przyświecającej przywódcom powstania styczniowego – w nadchodzącej globalnej rozgrywce przypadnie rola pionka.

Bohdan Piętka
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 55 to “U progu wielkiej zmiany”

 1. mgrabas said

  to prawda, jesteśmy u progu wielkiej zmiany
  masoneria mówi o tym wprost, jawnym

  http://7777777blog.wordpress.com/2015/09/16/po-pis-owa-islamizacja-polski-tuz-tuz-zydzi-powinni-radowac-sie-faktem-iz-chrzescijanska-europa-traci-swoja-tozsamosc/#comment-55439

 2. mgrabas said

  tekstem

 3. ? said

  O tym, do czego mogą służyć imigranci, dowiadujemy się od dwóch, znanych w Niemczech i w Europie, osobistości – Clausa Leggewie i Daniela Cohn-Bendita. 2 września tego roku na łamach „tageszeitung” opublikowali oni artykuł „Skutki imigracji. Nowe Niemcy”.
  (…)
  Chodzi o wykorzystanie mas imigrantów, stanowiących zastępczy proletariat, do przeprowadzenia „zmian społecznych” i zbudowania „Nowych Niemiec”, w których ulegną przekształceniu systemy aksjologiczne i porządki symboliczne, dominujące jeszcze w „Starych Niemczech”. Zmiany obejmą wszystko: sposoby życia tubylców, przyzwyczajenia, normy, rutynę dnia codziennego, znane i swojskie otoczenie, edukację (czyli wychowanie dzieci i młodzieży), postawy i zachowania, życie polityczne i stosunki społeczne. Nowe antagonizmy etniczne, religijne i kulturowe oraz konflikty na tle dążenia do sprawiedliwego podziału dóbr (zastępcza „walka klasowa”), choć bolesne, to w ostatecznym rozrachunku są drogą do urzeczywistnienia, w jeszcze większym stopniu niż dotychczas, ideałów równości

  http://nowadebata.pl/2015/09/14/do-czego-sluza-imigranci-glosy-zza-odry/

 4. NC said

  Umożliwianie inwazji muzułmańskiej na Europę ma ten sam cel, co umożliwianie inwazji meksykańskiej na USA – chodzi „zbrązowienie ludności” – stworzenie mieszanki rasowej, która wyprze białego człowieka i jego cywilizację. W tłumie śniadej czy brązowej ludności nikt już nie rozpozna Żyda po wyglądzie, więc rządzić prymitywnym motłochem będzie o wiele łatwiej. Przynajmniej oni tak uważają.

 5. Witek said

  Polecam wywiad z idiotą w koloratce, a właściwie już bez niej

  http://opole.gosc.pl/doc/2706097.Jezus-byl-uchodzca-ale-wrocil-do-Galilei

  Mam nadzieję, że te gadające głowy, pełne miłosierdzia, miłości bliźniego, chętni do mówienia o Bogu i nawracania, pozostawią swoje ciepłe posadki i pójdą do tych innowierców.
  Do tego nas zachęcają, więc niech dadzą przykład!

  Grzeszę chyba, ale ja już patrzeć na tych idiotów nie mogę 😦

 6. Easy Rider said

  Nie zauważyłem, aby w tej całej dyskusji o fali uchodźców ktoś zapytał: co na to NATO? Zniknęło, zapadło się pod ziemię czy uważa, że to nie jego sprawa? Przecież to jest organizacja, która powinna strzec bezpieczeństwa swoich członków, a przecież doszło do poważnej destabilizacji sytuacji w Europie, mimo, że nie użyto środków stricte militarnych, niemniej skala i organizacja tego zjawiska jednoznacznie wskazują, że mamy do czynienia z wojną w nieznanej dotychczas formie.

  Ch.jnia prawdopodobnie sama się rozpadnie, chociaż może warto jej w tym pomóc, ale jeżeli pojawią się hasła wystąpienia z Jewrokołchozu, to nie należy zapominać również o potrzebie wystąpienia z NATO. NATO było pomyślane jako rynek zbytu dla amerykańskiej produkcji zbrojeniowej, na ogół przestarzałej, a ponadto – autoryzowanie jako „międzynarodowych” awantur wojennych USraela. Ta organizacja nie jest po to, aby kogokolwiek bronić, co wykazały wydarzenia z 10 kwietnia 2010, widać to również teraz, w kontekście inwazji rzekomych uchodźców, czemu NATO przygląda się biernie, a wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że samo było organizatorem tej inwazji, a przynajmniej – biernym współsprawcą.

 7. watazka said

  Caly ten burdel w Europie ma na celu oslabic Europe, zeby mozna bylo latwo podbic Rosje bo nastroje w Europie coraz bardziej sprzyjaja Rosji.
  Absolutnie nie mozna dopuscic do takiego zboczenia, zeby Europa sie pokumala z Rosja i odwrotnie.

 8. Lily said

  Re 1;Migrabas
  P.Migrabas,jak widac nowy prezio uwielbia odziewac sie w biala koszule,blekitny krawat.
  Jak nam wiadomo,biel i blekit,to kolory narodowe flagi Izraela.
  Czy to ma byc znak rozpoznawczy,mowiacy o sluzebnosci ?.
  Zwroccie uwage,ze Bi-bi(czy jak mu tam) stroi sie w te same kolory.
  Kaczor,dobrze wiedzal kogo wystawic na kandydata…
  Kaczor,to dobry aktor,pierwsze kroki stawial jako dzieciak w stalinowskiej telewizji.

 9. Amadeus said

  Ad NC

  Osobiście widze bardziej prozaiczne przyczyny niż to jaką rasą lepiej sie rządzi białą czy kolorową.
  Chodzi bardziej o bisnes i nic wiecej, jeden wielki biznes.
  Europa czy Rosja jest w stanie zagrozić hegemoni Ameryki pod kątem gospodarki i jej wrodzonemu faszyzmowi ujawiniającemu sie w tekście, że „tylko ameryka (rozumieć USA) jest państwem i tylko ona ma za zadanie być jedyn hegemonem na ziemi jaki kiedykolwiek powstał”.
  Więc tak jak USA i banki oraz korporacjie żydowskie, które później stworzyły twór pod nazwą Izrael rozpoczeli rękami nazistów Niemieckich II wojnę światową w Europie.
  Tak teraz Ameryka jako USA odgrywaja role III rzeszy Hitlera. Bo tak jak żydzi naobiecywali Hitlerowi gruszek na wierzbie, o rzadach nad europą, a puźniej te rządy oddali usa. Tak teraz żydzi obiecują żądy nad światem ameryce, a w rzeczywistości wezną je dla siebie otwarcie.
  Plan jaki mi sie klaruje czytając i widzac to co dzieje się w świecie jest taki:
  Ameryka i banki, kartele zydowskie rozpoczeły kolorowe rewolucje na bliskim wschodzie, wiedząc dobrze że fala imigrantów islamskich stworzy się z czasem i uderzy w Europę tym samym ją osłabiając. Wykorzystali przy tym skorumpowane kraje europy zachodniej tak zwanej UE, aby mieć jakiś chaczyk na nie typu: ” braliście udział w wojnach na bliskim wschodzie to przyjmujcie teraz uchodźców”.
  Żydy wiedzą kogo stworzyli i jaka to bestia pt. Islam, ale zaczne od drugiej best która idzie przed piewszą czyli USA.
  USA widząc że ma tak wielkie długi że nigdy ich nie spłaci jedynie może uratowac ich wojna to za wszelką cene chce ją wywołać, ale dochodzi tutaj faszysm usa że tylko oni moga być hegemonem. Więc żeby nie skończyło się dla nich tak, że uratują swoją gospodarke, ale hegemonem już nie będą wzieli udział w żydowskich planach na bliskim wschodzie (tak czy tak by wzieli bo siedzą w kieszeni żydów, ale nie o tym chce pisać). Wiedzieli że Islamiści zaczną atakować europę i tym samym ją zdestabilizują i osłabią gospodarczo.
  Następnie patrzac od strony USA sprawa wygląda tak:
  1) Islamiści napływają do Europy, Europa nie daje sobie z tym rady – upada gospodarka, zaczynają się rewolucje i wojny domowe i rozpad UE co może doprowadzić wraz z kryzysem islamskim do wojen między krajami europejskimi i wojen domowych jednocześnie
  2) Rosje, która wraz z Chinami jest gospodarczo zagrożeniem dla USA czeba wplatć w wojne z kim? Z Europa, która będzie mieć wojny wewnętrzne prowadzone przez islamistów i wojny między państwami po upadku UE (Ukraina?). Tym samym doprowadzi się do tego, że gospodarka Rosji upadnie lub będzie bardzo mizerna. A Rosja sama w sobie nie będzie mogła pomóc na wielką skale Chinom.
  3) Tym samym osamotnione Chiny jako gruba ryba gospodarcza i mogaca zagrozić hegemoni USA zostanie zatakowane przez USA.
  Konkluzja od strony USA: jest wojna, jest reset długów, gospodarka Rosji i Europy pada, a Chiny moga nie dać rady pokonać same USA. Wynik: USA zachowują hegemonie i przywództwo gospodarze nad swiatem, baki i korporacje żydowskie się wzbogaciły. A Ameryka dalej jest uważana jako wybawca i dobry wuj SAM, bo przecież to nie ona zaczeła wojne w europie tylko islam, a żydzi dalej są święci.
  Od strony żydowskiej:
  1) Mamy banki i korporacje, które zarobią na wojnach w Europie. Gospodarka i siła Europy zastanie pokonana przez żydowskie psy czyli islamistów.
  2) Katolicyzm, główny wróg żydów praktycznie pokonany jest w podziemiach, nie groźny.
  3) Wojna doprowadzi USA do wykończenia godpodarczego i militarnego
  4) Kraje w Ameryce Południowej mogą zatakować USA wykorzytując fakt prowadzenia przez nich szerokiej wojny na innych kontynentach.
  5) Upadek krajów Ameryki Południowej i Północnej
  Konkluzja: od strony żydów: Mamy banki i korporacje, które zarobiły na wojnie na świecie, mamy upadek gospodarczy kontynentów i moralny, które, aby powstać z kolan będą potrzebowały pieniędzy, a je będą tylko posiadali żydzi, a państwa inne już nie. Katolicyzm praktycznie nie istnieje w europie pustki rządzone przez bandy łase na pieniądze i dobra naturalne najprawdopodobnie przez lenie islamiatów, którzy chcą tylko, aby im dawać pieniądze za darmo.
  Wynik: Tak jak po II WŚ zdobyli możliwość osadzenia się na ziemiach Palestyny tak czas na utworzenie rządu światowego będzie idelany. Niedobitki będą jadły z ręki, a żydzi będą mogli wprowadzić do rządów swojego mesjasza, który oglosi się królem świata.

  Panie/ Pani NC jakby tylko chodzilo o to że kolorowymi lepiej się rządzi niż białymi to nic, chodź wiadomo patrząc na świat zwierząt. Jak zwierzęta zaczeły parzyć się miedzy rasami to doszło do przysłowiowego kundelstwa, może odporniejsi ci co przetrwali, ale tylko kundle w porównaniu do ras wyższych.
  Ale no cóż żule tez są odporni na choroby, więc doprowadzają do zżulenia ludzi.

  PS. Sorki za literówki 😛

 10. Jan Rokicki said

  Poradnik poruszania się po Wielkiej Europie. Soros nie spi.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/george-soros-przekazal-muzulmanskim-uchodzcom-liste-polskich-adresow-2015-09

 11. „Brutalne ataki biurokracji brukselskiej, lewicy i liberałów na Viktora Orbana, demagogiczne krzyki o odradzającym się rzekomo – a szczególnie w Europie Środkowej – rasizmie, szowinizmie i oczywiście faszyzmie.”

  Niech sobie to k*rwy nazywają jak chcą. Ja znam swoją i naszą kolektywną, genetyczną wartość!!

 12. klimek said

  Biurokracja ,liberalowie,pustoslowie ? To brednie, oni doskonale wiedza co mowia !,rasizm, szowinizm ? To smierdzacy i wywolujacy wymioty zydowski bekolt ! Cale to zamieszanie wyglada na zorganizowanie multi -kulti ! Pojawily juz sie konkretne dowody na maczanie w tym łap lajdakow z Usraela ktorzy to finansuja ! Widac wyraznie w tym wszystkim zydowskie łapska j i ich hitlerowsko – goebelsowska propagande zazarcie i z iscie bandycka buta uprawiana przez zydowskich pismakow

 13. zwornik said

 14. Bogush said

  ad.6 Pan nie watażka, Pan Dureń jesteś, tylko zjednoczenie sie wszystkich Słowian z Rosjanami doprowadzić może do skutecznej obrony przed zydowskimi parchami i finansowanym przez nich zalewem Europy przez tych wykolejeńców z koranem w ręce. Daj nam Boę takich przywódców jak Putin czy Orban a wtedy Polska znów stanie sie POLSKĄ

 15. Mordka Rosenzweig said

  re 6

  Szanowny pan Watazka,

  Ja pan Mordka muwi sze pan ma swieta racja ale nie do konca.

  Szanowna pani Victoria Nuland mondsze powiedziala „fuck the EU” nieprawdasz?

  Po co komu biala rasa z ta glupia cywilizacja?

 16. Andy said

  Posłuchajcie jak jest naprawdę w Syrii.
  http://www.ancreport.com/blog/syrian-refugees-what-the-media-is-not-telling-you/

 17. GIETRZWAŁD said

  ad 1,
  …ważny rok dla masonów to 2017,
  będą prawdopodobnie obchodzić 300 lat swojego istnienia,
  dlatego spieszą się i chcą wszystko „zapiąć na ostatni guzik”…

  ad 10,
  islamiści już sobie pace liżą na takie widoczki 🙂 w Polsce…

  …jak to Luśnia w Panu Wołodyjowskim wołał, „Lipki idą…”
  …a więc czas nagli Panowie !!!

  ..ach te Polskie Dziewczęta… pozdrawiam 🙂

 18. Mordka Rosenzweig said

  re 12

  Szanowny pan Bogush,

  Ja pan Mordka sugeruje szeby pan jeszcze raz pszeczytal wpis od pan Watazka w nr 6, tylko tym razem powoli i ze zrozumieniem.

 19. mgrabas said

  w tej chwili negocjowane są umowy między korporacjami z USA a UE, które będą decydować o naszym bycie!

  http://7777777blog.wordpress.com/2014/12/23/prosze-o-naglosnienie-tej-sprawy-wszystkich-i-wszedzie-gdzie-to-mozliwe/comment-page-1/#comment-55462

 20. Toni said

  Ad. 6.
  „Absolutnie nie mozna dopuscic do takiego zboczenia, zeby Europa sie pokumala z Rosja i odwrotnie”.

  Co za kuriozalne poglądy!
  Jak można nie widzieć jawnych oczywistości i nie przewidywać konsekwencji?

  Zawalona imigrantami islamskimi Europa, pogrążona w chaosie, z ubezwłasnowolnionymi przywódcami państw (a właściwie z przywódcami, którym w lożach masońskich nasrano w mózgi) gówno będzie miała do powiedzenia. Przez taki społeczno-socjalno-cywilizacyjno-religino i przestępczo sprowokowany chaos i bałagan wojska Rosji – jeśli tylko będą chciały – przejadą przez Europkę wzdłuż i wszerz. Nikt z masońskiego UE nic tu nie będzie mógł zrobić. Być może USraelowi o to chodzi, by sprowokować Rosję do inwazji na zachód (przez taki pogrążonych w bałaganie eurokołchoz) uznany za totalnego słabeusza.

  Kanclerzyca Niemiec, gdyby nie miała w lożach wypranej mózgownicy, to szybko rozwiązałaby problemy muzułmańskiej imigracji. Na pewno ich rozwiązanie nie polega na tym, że narzuci się wszystkim krajom UE tworzenie obozów koncentracyjnych i przetrzymywanie w nich całych kohort imigranckich, by do Niemiec, gdzie oni tak naprawdę chcą dotrzeć, nie zwaliły się całe ich miliony. Mądre rozwiązanie, podjęte w interesie Niemiec i Europy, polegałoby na szybkim dogadaniu się z Rosją, by zlikwidować wojnę domową w Syrii oraz owe zbrodnicze „państewko islamskie”, co po prostu oznacza poparcie syryjskiego dyktatora wspieranego przez Rosję. Kiedy zaś w Syrii i na bliskim wschodzie skończyłaby się szybko wojna i rewolta muzułmańska, można by było spokojnie zapakować wszystkich „uchodźców” i deportować ich z powrotem do krajów, z których przed wojną uciekli.

  Dlaczego takie rozwiązanie zakładające porozumienie w tym względzie z Rosją nie jest podejmowane? Bo inne są plany światowego żydostwa i podlegającej mu masonerii. Ich plany to zniszczenie państw narodowych (masowa imigracja i mieszanie ras oraz kultur temu służy). Skoro zniszczenia państw narodowych nie udało się dokonać w dotychczasowy sposób, to chcą to zrobić przez wojnę rozumianą jako wewnętrzne wstrząsy społeczne, chaos i bałagan we wszystkich krajach starej Europy… Imperium mundi, które masoństwo chce powołać, łatwiej powstanie na gruzach starego porządku, bez państw narodowych rozwalonych poprzez imigracyjne inwazje i mieszanie ras i kultur… Chcą to już zrobić bardzo szybko, bo jak stoi napisane w Biblii „szatan ma mało czasu”.

 21. Trak said

  Do tej pory drożdże robiły początek fermentacji w balonie wody z sokiem. Teraz będzie ona wkraczać w stan burzliwy, a potem zakończy się opadaniem ich w postaci już zbędnej na dno skąd zostaną usunięte, by wino się sklarowało i nie skwaśniało. Tak właśnie wynika z nauk o winie, lecz lekceważą niektóre drożdże (a w szczególności nasze) ten rozwój wydarzeń nazywając się gnostykami i masonami.
  Gówno im z tego przyjdzie (to na pocieszenie) już się to dzieje.

 22. Zwornik:
  Odnoszę wrażenie, że udziela się Pan tutaj jako koszer-religijny spamer-dywersant bezpieczeństwa zawsze wtedy, gdy nastroje stają się zbyt radykalne, zmierzając w kierunku swej realizacji. Ale, może jestem przewrażliwiony.

  Gietrzwałd:
  Palce na Polki to oni mogą sobie lizać. Nieważne czy przed, czy też po interakcji z nami. Pragnę zauważyć, że my na Wschodzie za sąsiadów mamy Ukraińców, z którymi wspólna trudna historia powinna była nauczyć nas kultywowania pewnych POSTAW OBRONNYCH, wszak, jak mawiali starożytni: fas est et ab hoste doceri (od wrogów też należy się uczyć):

  Mordka Rosenzweig:
  Dobre pytanie zadałeś: „po co komu Biała Rasa z tą głupią cywilizacją?”. Niewątpliwie świat bez nas będzie lepszy i piękniejszy:
  h ttp://www.bursztynowamiss.pl/img/podstrony/9__Kamila_Grabowska_1245_3.jpg
  h ttp://o5.fbl.pl/w640/o2/201309/15/158258562.jpg
  h ttp://www.durbanite.co.za/wp-content/uploads/2014/09/Roxy-Blondes.jpg
  h ttp://i.embed.ly/1/display/resize?key=1e6a1a1efdb011df84894040444cdc60&url=http%3A%2F%2Fscontent.cdninstagram.com%2Fhphotos-xaf1%2Ft51.2885-15%2Fe15%2F11055667_783034845112774_1031305475_n.jpg&width=810

  h ttps://i0.wp.com/www.barenakedislam.com/wp-content/uploads/2014/05/Halal-slaughter.jpg
  h ttp://4.bp.blogspot.com/_WO3mvkl3XO8/Slb2AflqESI/AAAAAAAAFH0/75fXEcWHrzs/s400/6162-07.jpg
  h ttp://www.helpinghandskenya.org/Images/marthari%20%20slum%20Trash.jpg
  h ttp://i.dailymail.co.uk/i/pix/2015/06/22/11/29DBED0F00000578-3134200-image-a-3_1434970778043.jpg
  h ttp://resources2.news.com.au/images/2015/06/18/1227404/025598-370f6aec-154d-11e5-8cab-50fca574effe.jpg

 23. Plausi said

  Organizacja desantu

  http://pppolsku.blogspot.com/2015/09/oper.html

 24. tyle w temacie said

  Dobrze napisane. O roli USA zbyt oglednie. Mordy dokonane poprzez armie USA i najemnikow przez USA oplacanych w krajach Bliskiego Wschodu i Afganistanie na narodach, ktore USA nic nie zrobily, nie nazywalbym polityka, tylko po imieniu

 25. Jan Rokicki said

  Żydowska swołocz poucza Polaków.

  http://wpolityce.pl/polityka/265846-w-imie-naszego-czlowieczenstwa-w-imie-naszych-zasad-komorowski-kwasniewski-bauman-i-lis-pouczaja-polakow-ws-imigrantow-przeczytaj-list

  A żydowskie ścierwomedia odbierają prawo głosu.

  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-info-tak-jak-agora-wylacza-w-internecie-komentarze-o-uchodzcach

 26. mironik said

  http://pl.gatestoneinstitute.org/6534/niemcy-gwaltow-imigrantow
  Chociaż ten gwałt miał miejsce w lipcu, policja zachowała milczenie przez niemal trzy miesiące, dopiero media lokalne opublikowały wiadomość o tym przestępstwie. Według komentarza redakcyjnego w gazecie „Westfalen-Blatt”, policja odmawia publicznego informowania o przestępstwach popełnianych przez uchodźców i migrantów, ponieważ nie chcą wzmacniać argumentów krytyków masowej imigracji.

  13-letnia dziewczynka muzułmańska została zgwałcona przez innego azylanta w ośrodku dla uchodźców w Detmold, mieście w środkowozachodnich Niemczech. Dziewczynka i jej matka uciekły z ojczyzny, by uniknąć kultury przemocy seksualnej.

  W ośrodku dla uchodźców/imigrantów w Monachium mężczyźni stanowią około 80%… według danych radia bawarskiego (Bayerischer Rundfunk) … cena za seks ze starającą się o azyl kobietą wynosi dziesięć euro.

 27. mgrabas said

  konieczna do uświadomienia sobie i innym powagi chwili wiedza o islamie

  http://7777777blog.wordpress.com/2015/09/15/wiedza-o-islamie-dr-bill-warner/comment-page-1/#comment-55485

  więcej: http://7777777blog.wordpress.com/2015/09/15/wiedza-o-islamie-dr-bill-warner/

 28. Inteligenci = debile said

  Mnie najbardziej wkurwia to jal ci inteligenci z tytułami magiatrów i profesorów ględzą, że mamy w Polsce przyjąć muzułmanów, bo Polacy też byli imigrantami w różnycj krajach.
  Nic nie dają moje tłumaczenia, że Polacy emigrowali w obrębie własnej kultury, nie chcieli poobcinać głów obcokrajowcom, ani narzucić im swoich obyczajów.
  Kiedy inteligenci to słyszą wściekają się, jeczą, albo nie wiedzą co powiedzieć.
  DEBILE!

 29. Jan Rokicki said

  Cesarz Europy załatwił Polakom przydział najeźdźców.

  http://www.rmf24.pl/raport-fala-uchodzcow/najnowsze-fakty/news-donald-tusk-pozbawia-polske-prawa-weta-ws-uchodzcow,nId,1888775

  A tak podróżuje imigrancka „biedota”

 30. K said

  images for shariat women
  http://www.muzulmanie.com/pliki/Koran_Tl_Jozefa_Bielawskiego.pdf
  https://www.google.pl/search?q=images+for+shariat+women&client=ubuntu&hs=yuP&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCwQsARqFQoTCPfZ_cmShsgCFWTucgodh4oJEw&biw=1806&bih=961


 31. UEFA narzuciła klubom piłkarskim grającym w organizowanych przez nią europejskich pucharach, aby 1 euro od każdego biletu przeznaczyły na imigrantów. Efekt w Poznaniu: bojkot meczu i opustoszały stadion na meczu z Belenenses Lizbona:
  http://www.tvn24.pl/poznan,43/lech-wesprze-uchodzcow-przekaze-1-euro-od-kazdego-biletu,576472.html
  http://www.ultras-tifo.net/news/3760-lech-poznan-supporters-boycott-europa-league-match.html

 32. K said

  images for shariat women – obrazy za komentarz
  http://www.muzulmanie.com/pliki/Koran_Tl_Jozefa_Bielawskiego.pdf
  https://www.google.pl/search?q=images+for+shariat+women&client=ubuntu&hs=yuP&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCwQsARqFQoTCPfZ_cmShsgCFWTucgodh4oJEw&biw=1806&bih=961


 33. Tekla said

  Slowenia w sporze z Chorwacją,ktorej zarzuca ,że kieruja imigrantów na jej terytorium..

  W sobote do Austrii przeszło 12-13 tysięcy

  20.09.2015

  http://www.echotv.hu/video/107641/Menekultaradat

 34. jowram said

 35. Jan Rokicki said

  Watahy coraz bliżej.

  http://wpolityce.pl/polityka/265919-tylko-u-nas-wstrzasajaca-relacja-z-wegier-i-ostrzezenie-dla-polski-nie-mozemy-przyjmowac-mlodych-facetow-upchnietych-tutaj-przez-isis-to-piata-kolumna

  A Premierzyca żyje urojeniami.

 36. mgrabas said

  do 28.

  to nie urojenia, to realizacja rozkazu mocodawców tej żydówki aktualnie trzymającej władzę w Polsce

 37. mgrabas said

  my Polacy nie mamy w Polsce nic do gadania, tak długo jak tacy jak Ona będą trzymać władzę, bo Polacy chodzą na „wybory” zamiast się obudzić

 38. mgrabas said

  zrobić to co zrobiła Islandia
  Islandia, ogłosiła, że nie będzie spłacać żydowskim lichwiarzom długów, zarządziła ogólnonarodową burzę mózgów, napisała od nowa konstytucję, wyrzuciła z Islandii żydowskie banki i dała wszystkim Islandczykom prawo decydowania w referendach o sprawach ich dotyczących

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/05/04/pytania-do-referendum/comment-page-2/#comment-151
  http://7777777blog.wordpress.com/2011/05/04/pytania-do-referendum/comment-page-7/#comment-610
  http://7777777blog.wordpress.com/2011/05/04/pytania-do-referendum/comment-page-7/#comment-1784
  http://7777777blog.wordpress.com/2011/09/20/dobre-wiadomosci/comment-page-1/#comment-2116
  http://7777777blog.wordpress.com/2011/09/20/dobre-wiadomosci/comment-page-5/#comment-28172
  http://7777777blog.wordpress.com/2010/09/17/warto-o-tym-wiedziec/comment-page-1/#comment-3889
  http://7777777blog.wordpress.com/2011/09/20/dobre-wiadomosci/comment-page-8/#comment-52290
  http://7777777blog.wordpress.com/2011/09/20/dobre-wiadomosci/comment-page-1/#comment-54264

 39. GOJE WSZYSTKICH KRAJOW LACZCIE SIE said

  Tak: ona ma racje:

  Polska byla otwarta i przyjmowala roznych w swe granice: ona jest tego najlepszym przykladem.

  I jest najlepszym przykladem jak Polska na tej otwartosci wyszla

 40. olagordon said

  Wspaniałomyslność Merkel wobec syryjskich uchodźców doprowadzi do znacznie większej liczby zgonów na morzu
  Merkel’s grandstanding on Syrian refugees will lead to many more deaths at sea (570 komentarzy)
  12 września 2015 James Forsyth

  [tu pod linkiem jest piekny rysunek Merkel]

  Spośród wszystkich nieodpowiedzialnych decyzji podjętych w ostatnich latach przez polityków europejskich, kilka spowoduje taką ludzką nędzę jak ten plan Angeli Merkel przyjmowania syryjskich uchodźców w Niemczech. Okrzyknięte jako oświecone moralne przywództwo, w rzeczywistości jest wynikiem paniki i utrudnionego myślenia. Jej wypowiedzi przyciągną tysiące więcej w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi. Jej upór, że reszta kontynentu powinna dzielić ciężar, powiększy niestabilność polityczną. Merkel pogorszyła sytuację.

  We wtorek w zeszłym tygodniu Niemcy oświadczyły, że każdy Syryjczyk który dotrze do kraju może ubiegać się o azyl. W kolejnych dniach, 25.000 przybyło na główny dworzec kolejowy w Monachium i ta liczba szybko się zwiększa. Niektóre pociągi z Austrii zostały przekierowane do innych miast niemieckich, aby złagodzić presję. Merkel chce teraz wykorzystać swoją siłę do dystrybucji tych uchodźców po całej Europie – argumentując, że plany UE osiedlenia 160.000 mogą nie być wystarczające.

  Obecna fala migracji rozpoczęła się około 15 lat temu, nieprzewidziany skutek uboczny globalizacji. Znacznie spotęgował ją chaos po arabskiej wiośnie, a zwłaszcza wojna domowa w Syrii. Obowiązek UE jest określony w Konwencji Dublińskiej 1990, która mówi, że uchodźcy muszą ubiegać się o azyl w pierwszym kraju Unii Europejskiej do którego dotrą. To istotne zabezpieczenie podarła Merkel, gdy jej rząd zadeklarował, że będzie „odpowiedzialny” za rozpatrzenie roszczeń Syryjczyków. Zasady dublińskie zostały ustalone specjalnie by ratować życie, a także chronić granic Europy. Niemiecka panika zagroziła obu priorytetom.

  Powitanie jakie dano uchodźcom w Niemczech jest niezwykłe. Ale zachęcanie tych ludzi do dalszej podróży jest ryzykowne. Znalezieni w ciężarówce na autostradzie austriackiej w zeszłym miesiącu 71 martwi uchodźcy mogliby żyć jeszcze dziś, gdyby zakończyli podróż w Budapeszcie. Około 7.000 uchodźców, szacuje się, że przeszli przez Wiedeń w ciągu jednego dnia w tym tygodniu, ale mniej niż 100 wnioskowało tam o azyl, wybierając zamiast tego udać się na północ. Austria jest bogata, ale obietnica Merkel tak przyciąga, że ludzie nie chcą się zatrzymywać aż dotrą do Niemiec.

  Pomija się również rozróżnienie między uchodźcami i migrantami ekonomicznymi. Wielu Syryjczyków odbywających tę podróż ucieka od wojny, ale wielu innych ucieka z obozów w sąsiednich Jordanii i Turcji. Zachęta do tego wzrasta, bo życie w nich ulega pogorszeniu. Jak ostrzegł w tym tygodniu Michael Moller, szef biura ONZ w Genewie, te miliony ‚wstaną i wyjdą i przyjdą do Europy’, chyba że warunki w obozach się poprawią. Irakijczycy również dołączają, dodatkowe loty są organizowane z Bagdadu do Turcji, kiedy ludzie przemieszczają się w przekonaniu, że Merkel otworzyła okno okazji do migracji, co nie może trwać długo. To w tym momencie rozpada się rozróżnienie między uchodźcami i imigrantami, na którym opiera się prawo europejskie.

  Atrakcja gospodarcza się pogarsza, ponieważ, w przeciwieństwie do poprzednich czasów, mieszkańcy obozów dla uchodźców mają dostęp do telefonów komórkowych i informacji. Oni wiedzą, że Niemcy powiedzieli, iż spodziewają się przyjąć 800.000 ubiegających się o azyl w tym roku (liczbę większą niż populacja niektórych członków UE). Oni słyszą o – lub widzą – powitanie przybywających tam uchodźców, komitety powitalne i polityków trzymających transparenty z napisem „witamy uchodźców”. Wszystko to zachęci wielu więcej do wyruszenia w niebezpieczną podróż do Europy.

  Energia Unii Europejskiej byłaby znacznie lepiej wydana na poprawę życia w obozach i na znalezieniu sposobów, by ludzie pracowali tam, jak prof. Paul Collier zasugerował na tych stronach w ubiegłym miesiącu. Obozy powinny być odpowiednio finansowane. UNHCR uważa, że obecnie brakuje jej $795 mln do sfinansowania syryjskiej operacji. Francja dała ułamek tego, co daje Brytania, co stawia w raczej innej perspektywie naleganie François Hollande’a, że Brytania musi wziąć na siebie więcej obciążeń na rzecz uchodźców. Żaden kraj w Europie nie dał więcej na obozy dla uchodźców niż Brytania.

  Innym zagrożeniem polityki otwartych drzwi Merkel jest to, że to może uczynić trudniejszą wojnę domową w Syrii. Akceptując tych, którym udało się dotrzeć do Europy, a nie tych, którzy są jeszcze w obozach, Niemcy, celowo lub nie, wybierają bogatszych członków tego co kiedyś było syryjskim społeczeństwem, tych, którzy mają wystarczające środki by zapłacić handlarzom. Bez nich, ich spustoszony kraj ma znacznie mniejsze szanse wyzdrowienia kiedy walki w końcu ustaną. Jak francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius ostrzegł w tym tygodniu: „Jeśli wszyscy ci uciekinierzy przyjadą do Europy, czy gdzie indziej, to ISIS wygrał tę grę”.

  Mieszaniną głupoty Merkel jest jej dążenie do narzucenia obowiązkowych kontyngentów uchodźców na resztę UE. (Brytania nie będzie tego częścią, jesteśmy jednym z krajów posiadających klauzulę opt-out.) Zmuszanie krajów do przyjęcia uchodźców których nie chcą musi zwiększyć poparcie dla populistycznych partii przeciwnych imigrantom. Niemiecka opinia publiczna może być zaskakująco liberalna w tych kwestiach – ważne jest by pamiętać, że przed jej ostatnimi deklaracjami, Merkel była krytykowana za robienie zbyt mało aby pomóc – ale opinia w innych krajach europejskich jest znacznie mniejsza. Mocno nastawione oporne kraje Europy wschodniej do przyjmowania znacznej liczby uchodźców będą apelować do polityki nacjonalistycznej prawicy w tych krajach. We Francji Marine Le Pen już robi sieczkę polityczną z działań Merkel.

  Ze względu na katastrofę powstającą na kontynencie, dziwne jest patrzenie na Brytanię pod presją, by stała się podobna do Niemiec. Decyzja premiera przyjmowania uchodźców z obozów, a nie odsyłania tysięcy więcej w ręce handlarzy ludźmi, wydaje się wykazywać lepsze zrozumienie problemu. Krytykowanie premiera za nie przyjmowanie tych uchodźców, którzy już dotarli do Europy jest dziwne, wydaje się grać w ręce handlarzy ludźmi, którzy będą szukać sobie klientów – a ci którzy dotarli do Europy – by byli traktowani priorytetowo w stosunku do tych, którzy są jeszcze na syryjskiej granicy.

  Wielu z kręgu Camerona jest wściekłych na Merkel. Istnieje podejrzenie, że jak ujął to jeden z zaufanych ludzi premiera: „to ma to więcej wspólnego z tym, co działo się w Europie 70 lat temu niż z tym co dzieje się dzisiaj”. Jest też gniew na krytykę skierowaną na Londyn z innych stolic europejskich. Jedna z osobistości przy Downing Street mówi, że gdyby Brytania nie wspierała obozów na granicach Syrii, to co najmniej milion więcej ludzi przybyłoby do Europy. I powinniśmy pamiętać o tych którzy nie są nawet w obozach, tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów, ale pozostają uwięzieni wewnątrz Syrii.

  Żeby ratować ich życie, Europa musi powstrzymać ludzi od myślenia, że jeśli podejmą ryzyko próby dotarcia do UE, to następnie będą mogli ubiegać się o azyl. To oznacza zawrócenie łodzi, którymi próbują odbyć podróż, i płacić za stacje przetwarzające w Turcji i Egipcie. To może być trudne, ale nie ma nic współczującego w dawaniu zdesperowanym ludziom fałszywej nadziei.

  Brytania może być głosem rozsądku w tej debacie, podczas gdy inni panikują. Cameron może wykazać, że uchodźcy i imigranci, którzy już są w Europie, nie odczuwają bezpośredniego strachu o swoje życie. Ci zebrani w Calais próbujący przekroczyć kanał mogli wcześniej uciec z Syrii, Somalii i innych krajów zniszczonych wojną – ale teraz oni ryzykują życiem opuszczając Francję, a to jest już zupełnie inna sprawa.

  Teraz trudno będzie poprawić działania Merkel: jej słów nie można przemilczać. Ona pogorszyła problem, który będzie z nami przez lata, może nawet dziesięciolecia. Ponad 40% tych, którzy ubiegali się o azyl w Niemczech w pierwszej połowie tego roku pochodzi z byłej Jugosławii, ostatnia z jej wojen skończyła się 14 lat temu. Poprawne zajęcie się tym wszystkim poprawnie będzie wymagać prawdziwej umiejętności kierowania państwem, co oznacza przemyślenia konsekwencji. Merkel spektakularnie nie zdaje tego egzaminu.

  http://www.spectator.co.uk/features/9628872/merkels-big-gesture-on-syrian-refugees-will-lead-to-many-more-deaths-at-sea/

 41. To wiele wyjasnia:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kronika-zaglady-niemiec-rosyjska-muzulmanka-donosi-2015-09

 42. Lovshak said

  Max Kolonko o imigrantach i nie tylko… np o Korwinie

 43. obserwator said

  tusk pozbawia Polske prawa veto przeciwko imigrantom

  http://parezja.pl/tusk-pozbawil-polske-prawa-weta-ws-imigrantow/

 44. mgrabas said

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/07/16/watek-osobistych-refleksji-i-dzielenia-sie-tym-co-czujemy/comment-page-7/#comment-55562

 45. mgrabas said

  Tylko do 3 października 2015 roku można poinformować Komisję Europejską o zamiarze wprowadzenia zakazu upraw genetycznie modyfikowanych (GMO) na mocy tzw. klauzuli opt-out.

  źródło: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/legalizacja-gmo-w-polsce-2015-09

 46. NICK said

  I co tu, qooorva, powiedziec? P. Obserwatorze (43).
  Na ten… pomiot… .

 47. AniaK said

  Ania Anna
  „Jeżeli chodzi tylko o tę mała garstkę kobiet z reklamówkami i małymi dziećmi, to ja nie rozumiem o co tyle hałasu. Przecież to można było załatwić kulturalnie bez niepotrzebnego rozgłosu. Od naszych parlamentarzystów w sposób bezpośredni lub pośredni odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację, należało zebrać adresy i rozlokować te kobiety z dziećmi u osób z odrobiną empatii. Za uścisk dłoni, poklepanie po plecach czy wspólnie wypitą kawę w towarzystwie wielkich tego Świata nasze społeczeństwo zapłaciło chyba już wystarczającą cenę. Wielu z tych polityków dysponuje dość dużą ilością hektarów i zabudowań, to kilka osób więcej nie powinno stanowić dla nich żadnego problemu. To może być dla nich taka forma pokuty i zadośćuczynienie.”

 48. revers said

  Misnistry jewrouni juz zadecydowaly o rozlokowaniu 120 tys uchodzcow w uni, 4 kraje glosowaly przeciwko w tym wegrzy, czesi

  http://www.bbc.com/news/world-europe-34329825?ns_mchannel=social&ns_campaign=bbc_breaking&ns_source=twitter&ns_linkname=news_central&post_id=535856566564239_535856559897573

  Gdzie racje stanu Polakow? z dzieniakrskich wywiadow wynika ze tylko co 5 uchodziec jest syryjczykiem ,reszta na syryjskich papierach.

 49. AniaK said

  Ania Anna
  „To będzie dokładnie test na ich przyzwoitość. Wszyscy zwolennicy militarnej ingerencji w Iraku, w Afganistanie, w Syrii……będą mieli okazję się zrehabilitować. Zabawa w wojny, i miliardy wydawane kosztem swoich obywateli na „zabawki” dla żołnierzy mam nadzieję że zakończy się sprawiedliwie.”

 50. NICK said

  Ad 48
  Głupia Polska. Tyle.
  No i jeszcze. Nie słyszę aby PISda WYRAŹNIE się sprzeciwiała. Poza POPISkiwaniem.

  6 000/ dziennie. Nowych „uchodźcow”=dziczy zbrojnej. Oficjalnie. Ile w realu? No i te ‚razy’ 5 a, niektórzy mówią ‚razy’ 7, tych, co dookoptują, jako „rodziny”.
  30 000, 40 000. Dziennie. Zdajecie sobie sprawę!?!?!
  A to wszystko przyśpiesza. A zima idzie. A, inne problemy narastają

 51. Tekla said

  Wiecej,około 10 tys..
  Tak wygląda ta sytacja na dzien dzisiejszy chaos..w Serbii i Chorwacji tylko ślowenia zamknęła granice.
  http://www.echotv.hu/video/107689/Eles_biralatokat_kapott_Zagrab_es_Brusszel

 52. Tekla said

  Ministrowie spraw wewnętrznych państw UE przegłosowali podział 120 tysięcy uchodźców – poinformowała luksemburska prezydencja UE. Według nieoficjalnych informacji przeciw były Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia. Wstrzymała się Finlandia. Większość krajów była „za”. Ze swojego wcześniejszego stanowiska wycofała się Polska, która ostatecznie również zagłosowała „za”. Do naszego kraju trafi pięć tysięcy uchodźców.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ue-podjela-decyzje-o-podziale-120-tys-uchodzcow-w-glosowaniu-duza-wiekszosc-panstw-za/0vwhk4

 53. NICK said

  Przypomnijmy, że to półTUSK nam to zgotował, cedując decyzję powyższą na ministrów spraw wewnętrznych, miast zostawić to do jutra – decyzji Grupy Wyszehradzkiej. Tam, prawdopodobnie, veto byłoby skuteczne.

  Nomen omen. Ministrowie spraw WEWNĘTRZNYCH głosują sprawy ŚWIATOWE.

  Teklo Szanowna. Jeżeli możesz to zapodawaj swe esencje linków. Takich jak ten ze (51). Bo tłumacz tak to kaleczy, że trudno sensu się dopatrzeć. Pozdrawiam Cię.

  P.S.
  Jakże wychodzi Finlandia? Na tradycyjnej neutralności?
  Szkoda, że Nas to nie dotyczy. Położenie. Geopolityczne. Piękna, zasobna ziemia.

 54. watazka said

  14
  Bogusz
  A pan czytac nie umiesz.

  Ale to pan nie ma racji.
  Bo juz sobie wyobrazam jak Polacy u boku Moskwy z przyjaciolmi Ustaszami i Ukrami i Bulgarami pomagaja Putinowi.
  O naiwnosci!

  A o Sorosu pan slyszal?
  Nie slyszal.
  Dlatego bredzi o wykolejencach z Koranem w rece.
  Szkoda ze nigdy nie mial pan w rece Ewangelii.

  http://trybeus.neon24.pl/post/125924,to-george-soros-finansuje-inwazje-islamska-na-europe

 55. watazka said

  15
  Mordka Rosenzweig
  Ja bardzo dobrze pamietam ten cytat zlotoustej Nuland, ale ciesze sie, ze mi pan go przypomnial.
  Bo od razu skierowal mnie pan na wspolczesna literature i slynne cytaty:

  Pan prezydent Poroszenko na sama wiesc o tym, ze bracia AMerykanie nie chca mu dac wiecej broni bo sie braciom Amerykanom ukrainska armia nie spodobala – bo za duzo ucieklo za miedze- popatrzyl zalzawionym oczkiem na pana Obame i podobno odezwal sie w te slowa, cytuje:
  „You give my arse a headache”.

  Koniec cytatu.

  Serdecznie pozdrawiam szanownego Pana Mordke.

  Poroszenko shocked:

  http://sputniknews.com/world/20150911/1026862595/ukraine-us-poroshenko-arms.html

Sorry, the comment form is closed at this time.