Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Uchwała Dumy Państwowej o Katyniu

Posted by Marucha w dniu 2015-09-20 (Niedziela)

Przy każdej okazji obchodzenia rocznic 17 września (agresja ZSRR na wschodnią Polskę) i 5 marca (rozkaz Stalina o rozstrzelaniu polskich oficerów) pojawiają się u nas głosy o konieczności ustalenia „prawdy o Katyniu”.

Niektóre środowiska pisowskie organizują pikiety pod Ambasadą Rosji domagając się „prawdy”. Te same środowiska są jednak obojętne na fakt, że inne państwo na Wschodzie – Ukraina – nie tylko nie uznało prawdy o Wołyniu, ale w dodatku uznała zbrodniarzy za bohaterów.

Ponieważ pamięć ludzka jest krótka, przypominamy dzisiaj, w dniu 17 września, uchwałę Dumy Państwowej Rosji o zbrodni katyńskiej. Jest ona prawie nieznana w Polsce, gdyż media, zajmujące się podsycaniem wrogości do Rosji nie były zainteresowane w jej nagłośnieniu. Uchwałę przegłosowane ogromną większością głosów 342, przy 57 przeciwnych na. Oto tekst uchwały:

„Siedemdziesiąt lat temu rozstrzelano tysiące polskich obywateli, którzy byli przetrzymywani w łagrach dla jeńców wojennych NKWD ZSRR, a także w więzieniach zachodnich obwodów Ukraińskiej SRR i Białoruskiej SRR.

W oficjalnej propagandzie radzieckiej odpowiedzialność za tę zbrodnię, którą zbiorczo nazwano tragedią katyńską, przypisywano nazistowskim zbrodniarzom. Wersja ta przez długie lata była przedmiotem utajonych, co nie znaczy, że mniej zażartych dyskusji w społeczeństwie radzieckim, i niezmiennie wywoływała gniew, obrazę i nieufność narodu polskiego.

Na początku lat 90. nasz kraj wykonał ważne kroki na drodze do wyświetlenia prawdy o tragedii katyńskiej. Uznano, że masowa zagłada polskich obywateli na terytorium ZSRR w czasie II wojny światowej była aktem przemocy ze strony totalitarnego państwa, które poddało represjom także setki tysięcy ludzi radzieckich za przekonania polityczne i religijne, według społecznych i innych kryteriów.

Opublikowane materiały, które przez wiele lat były przechowywane w tajnych archiwach, nie tylko ujawniają skalę tej strasznej tragedii, lecz także dowodzą, iż zbrodnia katyńska została dokonana z bezpośredniego rozkazu Stalina i innych radzieckich przywódców.

Potępiając terror i masowe prześladowanie obywateli swojego kraju i obywateli innych państw jako będące nie do pogodzenia z ideą prymatu prawa i sprawiedliwości, Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej wyraża głębokie współczucie wszystkim ofiarom nieuzasadnionych represji, ich rodzinom i bliskim.

Kopie wielu dokumentów, które przechowywano w zamkniętym archiwum Biura Politycznego KC KPZR, już przekazano polskiej stronie. Deputowani do Dumy Państwowej są przekonani, że te praca powinna być kontynuowana. Należy dalej badać archiwa, weryfikować listy zabitych, przywracać dobre imię tych, którzy zginęli w Katyniu i innych miejscach, wyjaśniać wszystkie okoliczności tragedii.

Dzieląc smutek z polskim narodem, deputowani do Dumy Państwowej pamiętają, że Katyń jest tragicznym miejscem również dla naszego kraju. W dołach katyńskich spoczywają tysiące radzieckich obywateli, zgładzonych przez reżim stalinowski w latach 1936-38. To właśnie na nich ćwiczono technologię masowych morderstw, którą później w tym samym miejscu zastosowano w stosunku do polskich jeńców wojennych. Obok znajdują się też mogiły radzieckich jeńców, rozstrzelanych przez hitlerowskich katów w latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Nasze narody zapłaciły ogromną cenę za zbrodnie totalitaryzmu. Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości.

Osiągnięcie takiego rezultatu będzie najlepszym pomnikiem ofiar katyńskiej tragedii, które z wyczerpującą oczywistością zrehabilitowała już sama historia, żołnierzy-czerwonoarmistów poległych w Polsce i radzieckich żołnierzy, którzy oddali życie za jej wyzwolenie spod hitlerowskiego nazizmu”.

Moskwa, 26 listopada 2010 roku
Przewodniczący Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 60 to “Uchwała Dumy Państwowej o Katyniu”

 1. Zbyszko said

  Nie ulega wątpliwości, że należy ten artykuł wydrukować i zanieść posłom PISu (i nie tylk0), przesłać do Radia Maryja i rozliczać wybranych przez nas posłów z opracowania i uchwalenia stosownej ustawy w naszym Sejmie.

 2. Moher49 said

  Niestety, żaden redaktor TV, ani w Polsce, ani w Rosji, ani w Europie, ani w USA nie powie, jaka to nacja ma szczególne „zasługi” w mordowaniu na wschodzie Polaków i nie tylko Polaków. Będziecie się panowie pismacy smażyć w smole za kłamstwa, fałszowanie historii i ogłupianie publiki w związku z inwazją muzułmańską.

 3. Boydar said

  Jakieś pytania, Placek ?

 4. kresowiak said

  żydzi beria i kaganowicz naciskali na stalina w sprawie rozstrzelania polskich oficerów a wykonawcami bezpośrednimi też byli żydzi takie są fakty

 5. rybol said

  Ilu ze sprawców zostało ukaranych ?
  Co z informacjami o pozostałych miejscach pochówku ?

 6. wski said

  No właśnie panie Kresowiak takie są fakty tym gorzej dla faktów,w Polsce prawda jest bardzo niewygodna.

 7. „Na III Konferencji Gestapo – NKWD w Zakopanem 20.02.1940 r., w obecności agentów angielskich i amerykańskich, została „przyjęta do akceptującej wiadomości” przez mocarstwa zachodnie koncepcja wyniszczenia Narodu Polskiego poprzez fizyczną eksterminację polskich elit. To wtedy przyjęto program tzw. katyńskich mordów.

  W 1956 i 1958 r. N. Chruszczow, pierwszy Rosjanin na stanowisku I-szego sekretarza KC KPZR usiłował wyjawić zbrodnie na Polakach dokonane przez żydo-bolszewizm. ”

  Na podst. „Mord Katyński” – ks. Z.J. Peszkowski, S.Z. Zdrojewski (ks. Peszkowski był jeńcem obozu w Katyniu)

 8. Danuta Slowiak said

  … I dlaczego na ten temat milczy nie tylko prasa w Polsce ale przedewszystkim prasa zachodnia? Obudzmy sie I zaakceptujmy ze Rosjanie przepraszaja I chca zgody miedzy naszymi krajami bo jedno co nas laczy to wyraz ‚slowian’. My sie ‚dogadamy’ ze swoimi lecz zydzi I zachod darza do tego aby nas sklocic I zniszczyc Polske. Obudzmy sie bo z zachodu nic dobrego nam nie spadnie na glowe. Jak do tej pory to spadlo na nas zydostwo I zaczyna sie islamizacja kraju.

 9. Boydar said

  Rosjanie, to nie mają nas za co przepraszać, do qurwy nędzy ! Tak samo mają, jak Polacy za Jedwabne. Niech Pani Danuta bezmyślnie nie powtarza takimi różnymi.

 10. błysk said

  Podaje link do http://www.facebook.com/romandmowskiwarszawa,gdzie będzie zamieszczona powyższa uchwała dumy Państwowej w Rosji .Bardzo dobrze,że ją zamieszczono ,bo dotychczas nie miałem pojęcia o jej istnieniu .Może uda się ja nieco upowszechnić.Pozdrawiam Panią Danutę /poz. 7/ ,a wypowiedź Pana Boydara już mniej mi się podoba.

 11. Tekla said

  Ad.9 Pan Błysk

  Przepraszamy, ta strona jest niedostępna

 12. Lesio said

  Trzeba wiedzieć Pani Danuto, że Rosjanie nie tylko że nie mają za co przepraszać, bo to były żydowskie zbrodnie i żydowscy zbrodniarze, ale także z tego powodu, że wiązałoby się to z koniecznością wypłat wysokich odszkodowań, których żydostwo od razu zaczęłoby się domagać niby w imieniu Polski i Polaków. Najpierw żydostwo podszywa się pod Rosjan i morduje Polaków, by za chwilę podszyć się pod Polaków i żądać od Rosjan odszkodowań. Od wieków są te same żydowskie metody zbijania kapitału na ludzkim nieszczęściu, porwaniach, mordach i wojnach…

 13. Boydar said

  Jeszcze tym razem Panu Błyskowi odpuszczę i bardzo grzecznie się spytam – co się Panu konkretnie nie podoba ?

  Meritum mojej opinii, mówiące jednoznacznie, że Rosjanie nie mają nas za co przepraszać ?
  Wyrażenie wulgarno – potoczne „do qurwy nędzy”, uosabiające dość stanowczą dezaprobatę ?
  Okoliczność zwrócenia uwagi na niestosowność wypowiedzi pani D. ?
  Niezaprzeczalny fakt ortograficzny pisania ‚dążyć’ przez erzet ?

  Pominąłem jeszcze co najmniej trzy ewidentne głupoty zawarte w (7). Są mniej oczywiste dla większości czytelników, a i ja nie mam ambicji cz.d.a.

  Się Pan Błysk zastanowi na drugi raz, bardzo uprzejmie proszę, i … pozdrawiam.

  http://alabin.pl/696526,Kwas-azotowy-65-czda

 14. Onn said

  Kazdy wlaczajac Boydara ma prawo sie wnerwic, nawet na kobiete.
  Ta prawda jest dawno i szeroko znana. Ci ktorzy poza zydowska propaganda w „polskich” szmatach i TV nie znaja niczego innego, czyli wiekszosc durnego polactfa, dalej powtarzaja zydowskie fikcje.

 15. MatkaPolka said

  Jeszcze o zbrodni katyńskiej i czego nie powiedział Putin

  Katyń, a ostatnio „Smoleńsk”, stał się punktem węzłowym „polskiej” polityki wschodniej, preparowania antyrosyjskich nastrojów wśród Polaków, miażdżenia świadomości, niedopuszczenia do zbliżenia Polski i Polaków z Rosją – wielkim sąsiadującym słowiańskim mocarstwem.

  Tak wiec uchylmy kilka rąbków tajemnicy – tej tragicznej wciąż nie do końca wyjaśnionej sprawy.

  KATYŃ

  Putin: “….Czy to nie wystarcza za odpowiedź?”

  Przypomnę Polakom, że we wrześniu 2011 premier Putin, natarczywie wypytywany przez pseudopolską dziennikarkę w Moskwie powiedział:

  Dlaczego tak pani zmusza mnie do powiedzenia, kto dokonał tej strasznej zbrodni w Katyniu? Przecież Polacy to inteligentny naród i wiedzą, że w tych samych dniach, z tej samej broni, ci sami oprawcy, co zamordowali polskich oficerów, to również zamordowali 46 000 oficerów Armii Czerwonej i leżą oni tu w Katyniu obok Polaków. Czy to nie wystarcza za odpowiedź?”

  Bez strachu. Wspomnienia stare i nowe”, autor: Albin Siwak. Tom III, str 286)

  Wystarcza. Polacy wiedzą, że NKWD składało się z 84% Żydów i 16 % Rosjan posłusznych ich rozkazom.

  PIS-dzielce – Oni wciąż domagają się „wyjaśnienia” zbrodni w Katyniu, uznania jej za ludobójstwo i zlikwidowania państwa Rosja]

  Breżniew o żydach, jako sprawcach mordu katyńskiego.
  Fragment książki “Bez strachu. Wspomnienia stare i nowe”, autor: Albin Siwak. Tom 1, str 90, Warszawa 2009.

  „Wiedziałem, mówił Gierek, że Gomułka rozmawiał na temat Katynia już z Chruszczowem. Zapytałem Breżniewa, co myśli o tym, że należałoby wyjawić tę sprawę i powiedzieć światu, a szczególnie Polakom, prawdę. Wtedy Breżniew powiedział:

  «Ja już tyle powiedziałem na Berię i Żydów, że więcej nie mogę. Oni na świecie mają duże wpływy, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Mimo że od nas wyjechało już ponad dwa miliony Żydów, to oni ciągle jeszcze u nas są i mają bardzo mocne powiązania z ludźmi władzy. Nam zależy na dobrych stosunkach z Zachodem, a oni tam są i mają duże możliwości wpływania na różne decyzje rządów. Na razie nie możemy o tym głośno mówić, bo jak zacznie się ciągnąć za tą nić to okaże się, kto to zrobił i dlaczego. Na razie nie» – zakończył Breżniew.”

  KATYŃ – KTO STRZELAŁ? Kto mordował Polaków?

  W lipcu 1971 r. prasa zachodnia szeroko rozpisywała się o wyznaniach polskiego Żyda z Izraela, niejakiego Abrahama Vidro. Abraham Vidro wyznał, że:

  1. Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli:
  Raichman
  Mierkułow
  Urbanowicz

  2. Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU:
  Lew Rybak
  Chaim Finberg
  Abraham Borisowicz

  3. Zbrodnię wykonali:
  Bogdan Zacharewicz
  Kobulow
  Begman
  Elman
  Estrin
  Abram Borysowicz
  Krongauz
  Lejbkind J.Raichman
  Abakumow
  Milstein (transport)
  Sierow
  Lew Rybak
  Chaim Finberg
  major Joshua Sorokin
  kapitan Aleksander Suslow
  kapitan Samyun Tichonow

  ŻADNA z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem

  Zbrodni dokonało żydowskie NKWD!. Wśród strzelających było również 3 Żydów polskiego pochodzenia.

  Janusz Rozwada w książce Katyń, Paryż 1960, opisuje, jak udało mu się zbiec. Podaje ze kierownikiem pociągu przewożącego więźniów z Kozielska był Bolesław Bierut, późniejszy prezydent Polski.

  Wcześniejsze wypowiedzi Breżniewa, Putina, Albina Siwaka potwierdza
  Przewodniczący Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej

  Dzieląc smutek z polskim narodem, deputowani do Dumy Państwowej pamiętają, że Katyń jest tragicznym miejscem również dla naszego kraju. W dołach katyńskich spoczywają tysiące radzieckich obywateli, zgładzonych przez reżim stalinowski w latach 1936-38. To właśnie na nich ćwiczono technologię masowych morderstw, którą później w tym samym miejscu zastosowano w stosunku do polskich jeńców wojennych. Obok znajdują się też mogiły radzieckich jeńców, rozstrzelanych przez hitlerowskich katów w latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

  Albin Siwak w książce „Bez strachu” podaje, że oficerów polskich żydowskiego pochodzenia odłączano od reszty i zabierano im dokumenty, wkładano te żydowskie dokumenty zamordowanym Polakom, a Żydom oddawano dokumenty pomordowanych Polaków. Dlatego taki Wajda może udawać, że jego ojciec zginął w Katyniu.
  Około 2,000 Żydów, którzy przeżyli w ten sposób Katyń, stanowiło później trzon Armii Andersa, niemieckiego Żyda. Zdezerterowali oni w Palestynie, aby tworzyć wojsko izraelskie, organizacje terrorystyczne itd.
  * * *
  W Katyniu zginęło 22,000 ludzi – kwiat inteligencji polskiej. Eksponujemy zbrodnie Katyńską.

  Zbrodnicza, nazistowska III Rzesza Niemiecką zgotowała narodowi polskiemu TYSIĄCE KATYNIÓW. Ale o tych zbrodniach zapominamy. Dlaczego?

 16. JO said

  +++++++

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/#comment-1663

  +++++

  ……
  ……..

  – rozwiniecie i zacisniecie wspolpracy kulturowo-gospodarczej, politycznej, promujaca oraz opiekujaca sie Rosyjska i Polska Kultura…. festiwale piosenki polskiej i rosyjskiej, muzea kultury polskiej, szkoly z wykladowym jezykiem polskim,, filmy, radio….
  – wspolne badania Historii Rosji i Polski
  – wspolpraca gorpodarcza
  – budowoanie osrodkow politycznych ze szczegolnym nastawieniem na obronnosc obu narodow.
  – prelekcje wspolne…
  – kolonie letnie dla mlodziezy polskiej…
  ………..

  Spoleczenstwo Polak-Ortodoks apeluje o wyrtwale wsperanie finansowo Kwesty i branie czynnego udzialu we Wspolnym Dzialaniu w tym w tworzeniu Polak-Ortodoks Konfraterii Swietego Rozanca, w ktorej codziennie modlimy sie za Rosje odmawiajac i rozwazajac Swiety Rozaniec..

  Jan Aleksander

  P.S.

  Niedlugo dokonamy przelewu kolejnej kwoty £ 200 na oplacenie srebrnych lilijek (okuc) na pierwsza Ikone – Ikone Matki Boskiej Czestochowskiej.

 17. Mordka Rosenzweig said

  re 7, 8, 9, 12

  Szanowna pani Danuta i pan Blysk,

  Ja pan Mordka musi zdradzic straszna tejemnica na temat ten artykul o Katyn.

  Pan Gajowy po prostu zrobil test na inteligencja u swoje czytelniki.

 18. ERROR 404 NSZ said

  Jak mówi Pan Albin sam darów szczególnych nie ma ( jest skromny ) . Zna natomiast osoby które takowe posiadają, czy rozumienia , czy przewidywania..
  Bez pychy w sercu powiem ,że rozumiem Putina . Polska jest dla niego bardzo ważna , pomimo , że tego nie mówi. Wiele razy zaś to wykazał….
  Długo nad tym myślałem co teraz powiem a, że życia mało przede mną to i śmiałość większa…

  Niestety Panie Boydar , nie zdrowieje i pamiętam co Panu Marusze powiedziałem ,że osobiście chciałbym go poznać , też , że obiecałem Panu Nickowi
  wiktuały z Podlasia…. pamiętam…

  Bóg powiedział w tablicach mojżeszowych :
  ” Nie zabijaj ! Sędzią będę Ja. I do mnie należy wymierzanie kary.”

  Lecz ja jestem kontent , że Żukow przy stole palnął prosto w łeb berii. I myślę , że żydzi za holocaust na Polsce na przestrzeni wieków też tęgo bekną…
  za jasyr , za mordy rytualne , za wyprzedaż substancji RP ( w postaci prywatyzacji czy repasacji) , za deprawacje , genderyzacje , rozbijanie KK ,
  za miliony skradzione w złocie , za bezprawnie odbierane kamienice i działki , za wypędzenie na zarobek pokolenia które miało ratować Polskę, za
  niszczenie nauczania etc. , etc.,…

  Żegnam się z Wami drodzy forumowicze ( jak i Pan Siwak w ostatniej książce) z nieodżałowanym smutkiem , dziękując za wiedzę jaką stąd wyniosłem
  do końca Was będę czytał , przepraszam też za niektóre wypowiedzi które musiały brzmieć tak a nie inaczej , „musiały”..

  zwalniano mnie z pracy ( bezzasadnie ) – przetrwałem …
  zniszczono mi rodzinę ( podrzuty na komputer i spiralę zadłużenia) – przetrwałem …
  ale są inne metody, ducha nie złamią , a ciało to skorupa orzecha która prędzej czy później pęknie…

  ciężko….

  jeszcze raz dziękuję za możliwość bycia z Wami , nie zawsze :

  PATRON , BABINICZ NSZ , BANITA NSZ , ERROR 404 NSZ…..

 19. Marek said

  Nie wiem, co Panu jest, Error, ale niech dobry Bóg błogosławi, strzeże i pocieszy.

 20. Boydar said

  Szanowny Panie ERROR, przyłączam się do słów Pana Marka. Ludzie przychodzą, odchodzą i … znów przychodzą. Wierzę, że jeszcze się spotkamy, niekoniecznie na tamtym świecie. Na pożegnanie powiem Panu tylko, że czasem przyczyny naszych porażek bywają naprawdę banalne – Pan Bóg powiedział NIE MORDUJ.

 21. Boydar said

  Panie Mordko Najuszanowniejszy, a co ma z tym wszystkim inteligencja wspólnego ??? Czy taka dla naprzykładu pczoła, to ona jest inteligentna, że ona nie siada na gów.nie ?

 22. Kimsumdzung said

  Obecna jelita judaistyczna ktora rzadzi POLSKA.Tez podzieli takim sam los Jak polscy oficerowie.Ta chwila juz nadchodzi.

 23. Mordka Rosenzweig said

  re 20

  Szanowny pan Boydar,

  Ja pan Mordka wie sze sa dwie rodzaje inteligencja u czlowiekuw.

  Jedna z urodzenia, a druga nabyta od czytania artykuly z Gajuwka.

  Artykuly o Katyn byly jusz poruszane wielokrotnie i kaszdy inteligentny czlowiek po pszeczytaniu artykul tylko raz, wie kto zabijal goje w Katyn.

  Mniej inteligentny czlowiek (pszewasznie goj) czyta i czyta i ciagle nie wie kto zabijal goje.

  Na pszyklad pani Danuta uwasza, sze panowie Rosjanie musza pszeprosic Polaki pewnie za to, sze tesz sie dali mordowac pszez te same czlowieki z nasza rasa.

  Pan Blysk sie zgadza z pania Danuta, a wiec tesz mimo czytania Gajuwka uwasza sze pan Boydar ma zle komentasze.

  A zatem pan Mordka logicznie wnioskuje, sze inteligencja nabyta u pani Danuta i pan Blysk ciagle jest w stanie rozwoju.

 24. Boydar said

  No, i popłakałem się 🙂

 25. Re: Mordka ..
  Panie Mordka, inteligencja, madrosc i wiedza to sa trzy niezalezne od siebie departamenty, ktore nie sa zalezne od samych siebie.
  Inteligencja?
  Wiedza?
  Madrosc?
  Definicje tych trzech zdolnosci (talentow) dosc powaznie odbiega jednego od drugiego i od trzeciego…
  ======================
  jasiek z toronto
  http://polskawalczaca.com

 26. Boydar said

  I bardzo dobrze Panie Jaśku, żeś Pan to Panu Mordce tak literalnie i prosto wyjaśnił. Skąd jakiś Pan Mordka, właściciel straganu z niekradzionymi wyrobami jubilerskimi na Szmulkach może wiedzieć takie rzeczy. I ja też jestem wdzięczny.

 27. Kimsumdzung said

  Mordka rozen cwajger To bydle podszywajace sie pod „””zyda”””Nieprawdaz

 28. Boydar said

  Se grabisz koleś, Kimcośtam; tyle twego co brak Gajowego.

 29. Macko said

  Katyń – hipoteza Józefa Kosseckiego http://czasgarwolina.pl/?parametry=Bie%C5%BC%C4%85ce%20teksty%7C%;%%7C1096

  Józef Kossecki, szlachcic, syn oficera kontrwywiadu II RP, narodowiec i socjo-cybernetyk prześladowany w latach gomułkowskich, wykładowca UW i współpracownik rządu i MSW w późnych latach PRL, publicznie prezentuje w Internecie hipotezę dotyczącą inspiracji wymordowania polskich oficerów w Katyniu i innych obozach ZSRR.

  Twierdzi on – w oparciu o analizy cybernetyczne – że rozkaz zbrodni wydano w Wielkiej Brytanii. Jej agent jakim był szef NKWD Beria miałby według Kosseckiego podsunąć propozycję likwidacji polskiej elity Stalinowi i KC KPZR po to, by utrudnić stworzenie polskiej armii w ZSRR, której zaistnienie ułatwiłoby zbliżenie Francji (goszczącej polski rząd emigracyjny, a więc mający wpływ na niego) i Rosji Sowieckiej.

  Zwycięstwo sojuszu Francji, ZSRR i Polski nad Niemcami było według wyliczeń strategicznych – możliwe. Doprowadziłoby ono do osłabienia pozycji Wielkiej Brytanii.

  Po upadku Francji w czerwcu 1940 i przeniesieniu polskiego rządu emigracyjnego do Londynu, a więc pod wpływy Wielkiej Brytanii, egzekucje polskich oficerów w radzieckich łagrach ustały. Zjednoczone Królestwo zaczęło traktować oficerów polskich jako s w y c h sojuszników.

  Hipoteza – jeśli traktować ja poważnie – szokuje, jeśli traktować jako zwariowaną – zadziwia zbieżnością antypolskich gestów ze strony Wielkiej Brytanii w czasie wojny: np. śmierć premiera Sikorskiego na terenie brytyjskim (dokumentacja utajniona na kolejne 50 lat), zakaz informowania o Katyniu w brytyjskich mediach, zakaz udziału polskich żołnierzy w defiladzie zwycięstwa w Londynie, zakaz wzniesienia pomnika Katynia (wzniesiono go w Londynie na prywatnym terenie parafii katolickiej).

  Link – https://youtu.be/LlxNpGjaJ0I?t=1h37m20s i dalej.

  Myślenie cybernetyczne nie analizuje szczegółowo wydarzeń, lecz zgodnie z ewangeliczną zasadą „po owocach ich poznacie” bierze pod uwagę tylko działania początkowe i – niezależnie od deklarowanych intencji działającego i rzekomo nieprzewidzianych perypetii w czasie działania – ich rezultaty. Gdyby cybernetyk oceniał dzisiejszy udział poddanych brytyjskiej królowej Jacka Rostowskiego i Radosława Sikorskiego w polskim rządzie, który doprowadził u nas do zastoju i masowej emigracji wartościowej młodzieży do Wielkiej Brytanii to – niezależnie od tłumaczenia samych dżentelmenów – uznałby ich za działających patriotów brytyjskich, a nie polskich. Dzięki takiej metodzie cybernetyka jest odporna na propagandowy szum informacyjny celowo wzniecany dla odwrócenia uwagi od niemalże ewidentnych przyczyn.

  Wróćmy do opowiadania o Katyniu. Przypomnijmy los domu należącego do rozstrzelanego w Katyniu garwolinianina pana porucznika Franciszka Majewskiego. Właśnie dom przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Polskiej został przez komunistów odebrany rodzinie Majewskich i urządzono w nim przedszkole miejskie. Uczyniono tak dlatego, by lud uczynić beneficjentem katyńskiego mordu i nacjonalizacji, i obrócić jego nastroje przeciw swej elicie.

  Andrzej Dobrowolski
  Macko podal dalej

 30. Boydar said

  Myślę, że Kossecki nieźle ściemnia. A samo powiedzenie „… rozkaz zbrodni wydano w Wielkiej Brytanii …” znaczy tyle tylko, że lada moment wylezą na światło dzienne odnośne dokumenty i zamieść pod dywan się już nie da. Być może nawet, „nie ma takiej potrzeby”. Jedne ścierwa legendują się na utylizacji drugich. Jak to śpiewał Kaczmarski –

 31. Boydar said

  Jeszcze jeden materiał obrazujący, że Kossecki ściemnia a Polacy nie mieli szansy nikogo w Jedwabnem zamordować.
  Link pod vimeo odnosi do artykułu w temacie.

  http://www.nasza-wielkopolska.eu/Wiesci_z_regionu/Gorace_tematy/JEDWABNE_GDZIE_JEST_TA_PRAWDA_.html

 32. jerzyczek said

  Panie Boydar, Pan oczywiście z przekąsem o tym ściemnianiu doc. J. Kosseckiego się wypowiada, jako powiedzmy prof., bo o uzasadnienie ściemy nikomu nawet do głowy nie wpadnie żeby od znanego wszystkim w gajówce Boydara oczekiwać… 🙂

 33. Boydar said

  Przykro mi, ale zachowam zdanie odrębne. Nikogo nie namawiam ani nie zmuszam. Do kompletu moich osobistych właściwości, brakuje mi właśnie poważnej pomyłki w ocenie. Padło na pana docenta.

 34. jerzyczek said

  Rozumiem.
  A w poniższym też ściema Panie Boydar…?

 35. Boydar said

  Ja teraz nie mam czasu przesłuchać całości. Po zapoznaniu się jednak z pierwszymi dwiema minutami, utwierdzam się w swoim przekonaniu. Pan docent to taki w najlepszym przypadku erotoman gawędziarz; tyle że od jego baśni (w których jak w każdej jest ziarno prawdy) staje mózg, w pozycji „i to wszystko to tak na poważnie ?”.

  Proszę mnie już nie indagować na jego temat; ja go też zaczepiać nie chcę.

 36. Lesio said

  Panie Maćko, jak się pisze, że coś się stało pod wpływem Wielkiej Brytanii, to ludzie sobie myślą, że to jacyś niedobrzy Brytyjczycy czy Anglicy zadecydowali o śmierci polskich oficerów, a to guzik prawda, ponieważ jedynym winnym tej zbrodni jest chazarskie żydostwo, które Wielką Brytanię czy też Anglię uczyniło swoim głównym gniazdem.

 37. wiesiek40 said

  Proszę o więcej takich materiałów-ja mam czas i chcę wiedzieć-nie tylko o tym co się lęgnie we własnym nawet genialnym mózgu.Znam sporo ludzi dla których czyjaś „prowda to g. prowda”.

 38. aaaaaaaaaaaaaaaa said

  @30

  ….jakie to ma znaczenie ,czy paru Polaków dokonało zemsty , czy też nie ?………….i tak wymordowano ich za mało………..

  ……..jeśli prawdą jest, że to ścierwo wyrżnęło tyle naszego wojska – to dzisiaj samo polskie wojsko powinno ich mordować w setkach tysięcy………………….tymczasem co robią lemingi? ….jeszcze im służą …………..

  więc pretensje tylko do siebie……

  ………dla mnie to robactwo jest skończone po wsze czasy i tylko będę czekał, aż im dowalą wszyscy przebudzeni……………………

 39. Cracovia Pany! said

  Dziękuję za ten wpis i komentarze Gajówkowiczów. Z braku czasu nie mogę zbyt często tu bywać, ale każde odwiedziny są dla mnie bardzo pouczające.
  Jeszcze raz dziękuję. Z respektem!

 40. Maćko said

  Szanowni, agenta wplywu nie mozna zdemaskowac poprzez dokumenty i wyznania bo nie mamy do nich dostepu a czesto gesto nawet ich nie ma, bo taki nic nie podpisywal tylko zostal przekonany, wytresowany lub zmanipulowany aby dzialac dla dobra sprawy obcej przez prowadzacego go oficera wywiadu.
  Natomiasta analiza postepowania publicznego daje mozliwosc podejrzewania a nawet wykrycia takiego agenta.
  Ktos, kto zazwyczaj pokazuja sie jako patriota ale, w kluczowych momentach sprawie naszej szkodzi, albo jest pozytecznym ignorantem sluzacym sprawie obcej z braku zdolnosci krytycznych albo agentem dzialajacym swiadomie.
  Tercium non datur.
  Mysle, ze myslacym to wystarczy…

  Kolejnym etapem bedzie atak na mnie, ze strony osobistej, oparty na falszach ale wpadajacy w ucho i oko. Co bedzie latwe do sklasyfikowania, albowiem absolutnie nie oparte na faktach ani nie argumentowane tylko oparte na sereotypach i epitetach
  Pozdrawiam
  Maćko

 41. Maćko said

  Lesio, sama racja. Ale trudno jest wytresowanym w koszernej poprawnosci rzeszom podac prawde bezposrednie, bo nie sa do tego przygotowani. Myslenie stereotypowe jest tak wpojone od kiedy Polska steruja koczownicy, ze fakty nie dochodza do swiadomosci bez przygotowania.
  Z drugiej strony Kossecki jest naukowcem i nie moze rzucac oskarzen opartych na stereotypach. Badania psychiatryczne wskazuja, ze wsród ludów semickich ilosc psychopatów dochodzi do 40% – czyli 60% przynajmniej jest osobników normalnych. Trudno ich wrzucuc do tego samego worka co bande z The City. Podejrzewam, ze nawet tutaj haslo The City bedzie brzmialo pusto dla wielu i malo ktos polaczy go z Londynem.
  Tak przy okazji – Lesio – wiec Pan cos moze o centrach sterowania w Niemczech? Pytam sie dlatego, ze wlasciele FEDu akurat nie sa wiekszosciowo z The City… pozdrawiam serdecznie
  Maćko

 42. NICK said

  Panie Szanowny ERROR 404 NSZ. We [17].
  Taki Gość jak Pan to: „Bóg w Dom”. A więc – bywaj. Tutaj.
  A wisz Pan, że wiktuały, to był taki symbol, za który dziękuję. 🙂 .

  Swoją drogą. „Coś jest na rzeczy”, że kilka osób, z bólem, żegna lub próbuje żegnać Gajówkę. Wartościowych osób. Są jacyś jakby zawiedzeni. Nie piszą wprost o przyczynach. I idą. Dalej szanując i kochając.

  Zdrowia tyle, ile trzeba. P. ERROR. Z Panem Bogiem.
  (bo, np. życzenie ‚stu lat’, może czasem być przekleństwem)

 43. NICK said

  Obrona Danuty i Błyska.
  Nie – merytoryczna.
  Pan, Lubelaku, na Gajówce, zęby zjadłeś. Tytuły naukowe zdobyłeś na tym ‚Uniwersytecie Gajowego’.
  A Oni? Dopiero egzaminy wstępne zdają. Na magistra. Ot, co.
  I to po jakich, pożal się Panie Boże, szkółkach i maturach.

 44. błysk said

  Dopiero teraz miałem możliwość otworzenia strony Pana Maruchy. Panu Boydarowi odpowiadam : Rosjanie maja nas za co przepraszać , za 125 lat niewoli rozbiorowej ,za powstania i za nędze Sybiru; a wtedy były rządy rosyjskie.Tyle w ogromnym skrócie ,jeśli chodzi o czasy dawniejsze.Jeśli chodzi o okres po roku 1917 czyli o panowanie żydów nad Rosjanami, to wtedy ,jakaś część Rosjan służyła aparatowi NKWD ,który okupował Rosję i w 84 proc. był złożony z żydów, jednak jak twierdzi w dyskusji telewizyjnej Żyrinowski ,sam zresztą z żydów polskich 16 proc. Rosjan służyło żydowskiemu NKWD .Jak się wydaje takim rosyjskim zbrodniarzem był Sierow .Zatem racje ma Pani Danuta. Przy okazji dziękuję za niezdarną „profesorską” „obronę” panu Nickowi .Co do Koseckiego ,to zgadzam się z Panem Boydarem,że goni on w piętkię/przy okazji :ma PRL owski tytuł docenta/.Mam także pytanie do Pana Maruchy : dlaczego to dopiero dziś po 5 latach ogłasza on oświadczenie Dumy Państwowej ?

 45. NICK said

  Panie Błysk. (43). Chyba popełniłem błąd. Albo się nie rozumiemy.
  „Rosjanie maja nas za co przepraszać , za 125 lat niewoli rozbiorowej ,za powstania i za nędze Sybiru; a wtedy były rządy rosyjskie.”
  Odpadam.
  Lubelaku. Jak widać. Czasem się nie da.
  P.S.
  Odkrywka, zatem. W PanaMaruchowej sondzie, onegdaj. Zakreśliłem: w ostatnich czasach najlepsze dla Polski były – istotna część zaborów, II Rp do 1926 i 1956-wczesny Gierek.
  Powstania? Panie Błysk? To My byliśmy durniami! Poza Wielkopolskim i Ślaskim(i).

 46. Maćko said

  Nick, mamy rezonans 😉 Uklony.

  Blysk – Co od „Rosjan” za caratu, to na ile byli to Rosjanie a na ile Niemcy to tez warto przeanalizowac. No i jak wskazuja wspólczynniki rozwoju gospodarczego na terenach polskich pod zaborem rosyjskim, to Polska kolonizowala „dziki wschód” i nawet ostrozna extrapolacja krzywych rozwoju i produkcji pokazywala dozenie Polski do dominacji Rosji. Temat malo poruszany, choc znany nawet z historii nauczanej za komuny z podrecznika a rozwijanej na kólkach historycznych i patriotycznych.

  pozdrówka

 47. NICK said

  Kłaniam się. Niżej. Maćku. (46). 🙂 .
  We Gajówce, gdy tylko CHĘĆ, jest tzw. wyszukiwarka. A, i , lektury do poczytania. Zapodane SĄ. Ja, nie czytam. 🙂 .
  Naturszczyk jestem… .
  Pozdro. [nowytwór – dbajmy o czystość języka Naszego]

 48. wi42 said

  #29 Macko
  „Katyń – hipoteza Józefa Kosseckiego” – jest to hipoteza bardzo prawdopodobna!
  Czy Polska otrzymała prznajmniej JEDEN document od Anglii na temat Katynia??? Napewno mają ich wiele.

 49. błysk said

  Do 46.Zdaje się,że Dostojewski był Rosjaninem.

 50. Maćko said

  Wi42… Wie Pan, Britons – znaczy sie psychopaci z The City – nic trefnego nie odtajniaja. Nigdy.
  Wezmy taki „wypadek” generala Sikorskiego – Samolot woduje, piloci plywaja dookola niego pontonami, pare minut zanim nie zatonie, a na dnie jest polamany i wszyscy martwi i grzecznie przypieci pasami do siedzen. No to do kogo z takim bzdurami? Wyduszono ich gazem bo niby nie ma sladów kul. Niby. Sam nie ogladalem. Ale na zdrowy rozsadek kazdy myslacy odrzuci teze o smierci z powodu wypadku i wodowania. Kropka.
  Pewne materialy przywiózl Rafal Brzeski z Londynowa a inne wykupiono w Rosji od duraków co wykradali je z archiwów aby sprzedawac kolekcjonerom – te ostatnie dowodzily agenturalnosci Berii. Ale tego nikt nie ujawni nawet za 100 lat. Dlatego pozostaja analizy obswerwowanych faktów i chronologii. Np. polskich oficerów mordowano do momentu kleski Francji a potem zas przechowywano dosc troskliwie i wyslano na pomoc GB.
  Dlaczego ta zmiana? Komu na tym zalezalo?
  Beria zostal oskarzony wlasnie o zdrade CCCP na korzysc GB. Nie Niemców, Syjonistów czy USA, tylko Anglików.
  Uszanowania
  Macko

 51. Lesio said

  Panie Maćko, przy każdej możliwej okazji należy wytykać i piętnować żydowskich zbrodniarzy oraz przypominać całemu światu wszystkie ich zbrodnie.

 52. NICK said

  „Anglików”. (50).

 53. Maćko said

  re 51 Lesio. Jasne… trzeba.
  ..
  Pytalem Pana poprzednio: Tak przy okazji – Lesio – wiec Pan cos moze o centrach sterowania w Niemczech? Pytam sie dlatego, ze wlasciele FEDu akurat nie sa wiekszosciowo z The City… pozdrawiam serdecznie
  Maćko

 54. Lesio said

  Panie Maćko, zanim talmudyczna chazarszczyzna zainstalowała się na stałe w Wielkiej Brytanii, wcześniej siedziała właśnie na terenie Niemiec. Współcześnie najwięcej ich tam, gdzie rozpanoszyły się ich anglosaskie pieski.

 55. Re: 15 Matka Polka…
  Przypomne tylko, ze Rosja jest gotowa na przekazanie wszystkich dokumentow (a nawet zwrot ziem Wschodnich) dotyczacych zydowskich zbrodni na Polakach i Rosjanach, ale w dalszym ciagu Polska nie rzadza Polacy, ani ci , ktorzy bronia polskich interesow. Tak wiec jestesmy skazani na cierpliwosc i na pomoc (prawdopodobnie Rosji) na rozwiazanie naszych Narodowych problemow, ktore az nazbyt powaznie od 1945 roku sie napietrzyly…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Matka Polka… Swietna robota. Ku chwale naszej i Wielkiej Polsce.
  (ja sie k…rwa nie poddam…) (az mnie zydy nie „zalatwia” na dobre)…

 56. Boydar said

  Ja wróciłem, Panie Maćko; nie do końca, bo silnie zajęty do niedzieli jestem, ale znów będę 🙂

 57. NICK said

  Co to znaczy: „znów będę”?
  Bądź!

 58. Boydar said

  Mam chwilową przerwę w życiorysie, ale to nie znaczy że mnie wreszcie przymknęli. Trzeba z czegoś żyć, mam zajęcia z kotami 🙂

 59. NICK said

  Oki. Kic, kic.

 60. Maćko said

  Boydar, powodzenia z kotami. Nie wiem czy „mam kota” ale mam 2 kotki. Biala z bialym ogonem i biala z czarnym ogonem. Obie paskudne ale jeszcze zyja, co tylko dowodzi jakie dobre mam serce.
  Na powrót Wasci czekajac udeptuje ziemie i ostrze topór a tarcze pucuje do wysokiego polysku…
  Maćko z Santiagówka
  W miedzyczasie: https://www.youtube.com/watch?v=TpeKJYdG7qU

Sorry, the comment form is closed at this time.