Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Pseudopolicjanci skazani za po…
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Polskie przyczółki Józia …
  Uhall o List otwarty do Prezydenta RP…
  zen o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Celem działaczy gejowskich jest indoktrynowanie dzieci programem LGBTQ

Posted by Marucha w dniu 2015-09-28 (Poniedziałek)

Działacz homoseksualny przyznał szczerze, że materiały i programy o tematyce gejowskiej forsowane w szkołach podstawowych całej Ameryki Północnej mają na celu „indoktrynować” dzieci, aby bezwarunkowo akceptowały homoseksualizm.

„Jestem tu po to, żeby powiedzieć wam: cały ten czas mówiłem, że nie indoktrynowałem nikogo moimi przekonaniami na temat gejów i lesbijek, i bi, i trans, i queer? To było kłamstwo”, pisze długoletni działacz gejowski S. Bear Bergman, kobieta określająca się jako transseksualny mężczyzna, w wymownie zatytułowanym artykule: „Zacząłem indoktrynować wasze dzieci moim programem LGBTQ (i nie żałuję ani trochę)”, opublikowanym w Huffington Post tydzień temu.

Bergman prowadzi w Toronto wydawnictwo przygotowujące książki dla dzieci, w których przedstawia się osoby LGBTQ w pozytywnym świetle i jest transseksualnym partnerem J. Wallace’a, doradcy ds. równości płci w Okręgowej Radzie Szkolnej w Toronto (TDSB).

Pisze, że jako młoda aktywistka często doznawał „rozkosznej fantazji”, w której jako dziecko pragnął otrzymać mentorów, warsztaty i materiały pro-LGBTQ, jakie dzieci dzisiaj otrzymują swobodnie w szkołach.

„W mojej fantazji doświadczeni homoseksualiści i transseksualiści wprowadzili mnie z troską i czułością w świat odmienności seksualnej (w mojej wyobraźni byli oni niczym baśniowe wersje moich ulubionych opiekunów kolonijnych z dzieciństwa). Dostałem skórzaną kurtkę oraz manifestacyjne przypinki, podpowiedzi dotyczące bezpieczniejszego seksu i numer jakiejś infolinii, na którą mogłem zadzwonić w razie potrzeby”.

Bergman opowiada, że jako młoda działaczka gejowska uczył się, jak odpierać zarzuty o angażowanie się ruchu w „indoktrynację i rekrutację”. Miał mówić zaniepokojonym rodzicom, że „przekazuje jedynie alternatywny punkt widzenia”. Gdy mówił o homoseksualizmie, miał używać „łagodnego” języka.

Stwierdza jednak, że jest zmęczony tym „kłamstwem”.

„Przez 25 lat swojej kariery jako działacz LGBTQ, odkąd jako 16-latka po raz pierwszy stanąłem przed jedenastoma ludźmi drżący i bez tchu, aby opowiedzieć swoją historię, prowadzę konsekwentną kampanię mającą na celu zmienić opinię ludzi na nasz temat. Chcę, aby nas polubili. Jest to bezwzględnie moim celem… nawet jeśli stoi to w sprzeczności ze sposobem, w jaki odczytujecie nauczanie swojej religii”.

„Chcę być obecny w ich emocjonalnym pejzażu jako całkiem miły tata i pisarz, który wyszedł za mąż za innego faceta i który był kiedyś (poniekąd) kobietą. Jako ktoś, kto jest przyjazny i wesoły, i wcale nieprzerażający, bez względu na to, co ktoś mówi”.

„To nasze zadanie: zachęcić ludzi, zwłaszcza dzieci, do odmiennego niż obecne myślenia w tej kwestii”, kontynuuje. „By rozwiać ciemny i ponury wyziew mitów i stereotypów, a w zamian pozwolić, aby zaświeciło światło prawdy i sprawiedliwości. Tak wygląda sprawa, moi przyjaciele. I jeśli to zrobimy – jeśli dotrzemy do miejsca, w którym dzieci walczą w błocie ignorancji i nienawiści i pomożemy im podnieść się i oczyścić, i poślemy je do zabawy na łąkę miłości lub przynajmniej życzliwości – wówczas, kochani, załatwiliśmy sprawę dobrze”.

Chociaż Bergman maluje „przyjazny i wesoły” obraz życia gejów, to nie wspomina o poważnych zagrożeniach dla zdrowia związanych z zachowaniami homoseksualnymi. Zalicza się do nich: zwiększony współczynnik zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową, infekcje bakteryjne i wirusowe, depresja, a nawet rak.

Badanie z 2002 r. wykonane przez dra Johna R. Diggsa wykazało, że zachowania seksualne z osobą tej samej płci niosą dla gejów, lesbijek i biseksualistów „ogromne ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową, doznania obrażeń ciała i zaburzeń psychicznych, a nawet skrócenia długości życia”. Stwierdzono, że częste praktyki seksualne między homoseksualnymi mężczyznami prowadzą do „licznych chorób przenoszonych drogą płciową oraz obrażeń ciała, z których część jest praktycznie nieznana w populacji heteroseksualnej”. Ustalono, że homoseksualni i biseksualni mężczyźni „tracą do 20 lat z przewidywanej długości życia”.

Amerykańskie Centrum ds. Kontroli Chorób (CDC) wielokrotnie ostrzegało, że współczynnik zachorowań na HIV, już o rozmiarach epidemii, stale wzrasta wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami. CDC oświadczyło, że homoseksualni i biseksualni mężczyźni pozostają nadal w epicentrum tego, co określa się jako „epidemię HIV/AIDS”.

Bergman nie wskazuje również na szkody duchowe wyrządzane przez aktywność homoseksualną, o których mówią religie całego świata. Chrześcijaństwo, islam i judaizm ostrym językiem odrzucają kategorycznie praktyki homoseksualne jako bezpośrednie odtrącenie Boga i jego zamysłu wobec ludzkiej seksualności.

Chrześcijaństwo – „Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie” (Rz 1:26-27).

Islam – „Oto przychodzicie przez namiętność do mężczyzn zamiast do kobiet. Tak, jesteście ludem występnym… I zesłaliśmy na nich deszcz (siarki)” (Koran 7:81,84).

Judaizm – „Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!” (Kpł 18:22).

Kościół katolicki nazywa akty homoseksualne „wewnętrznie nieuporządkowanymi”, bowiem „zamykają akt płciowy na dar życia”.

Pomimo oskarżeń o „homofobię” Kościół katolicki faktycznie naucza, że ludzi zmagających się z pociągiem płciowym do osób tej samej płci „należy przyjmować z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wszelkich oznak niesprawiedliwej dyskryminacja w stosunku do nich”. [A szkoda – admin]

Bergman nie jest pierwszym działaczem homoseksualnym, który przyznaje, że ruchu ma na celu „indoktrynować” dzieci ich światopoglądem.

W 2011 r. w USA działacz gejowski Daniel Villarreal napisał felieton dla Queerty.com, w którym stwierdził, że nadszedł czas, aby lobby homoseksualne przyznało się do „indoktrynowania” uczniów, tak aby akceptowali homoseksualizm.

„Dlaczego mielibyśmy forsować programy przeciwdziałania zastraszaniu lub lekcje wiedzy o społeczeństwie, na których uczy się dzieci o wkładzie wniesionym w historię przez sławne osoby odmienne seksualnie, jeśli nie chcielibyśmy świadomie wychować dzieci do uznania odmienności seksualnej za normalną?”.

„Chcemy, aby wychowawcy nauczyli przyszłe pokolenia dzieci akceptować odmienność seksualną. Prawdę mówiąc, nasza przyszłość zależy od tego. Czy rekrutujemy dzieci? No pewnie, że tak”, dodaje.

„Ja w każdym bądź razie”, kontynuuje Villareal, „z pewnością chcę, aby tysiące uczniów nauczyło się, że gej jest okej, że ludzie tej samej płci powinni mieć możliwość pobrać się zgodnie z prawem i że każdy może pocałować osobę tej samej płci bez poczucia bycia dziwolągiem. I bardzo bym sobie życzył, aby wielu z tych młodych chłopców dorosło i zaczęło rżnąć mężczyzn”.

We wrześniu 2014 r. wydawnictwo Bergmana przedstawiło bibliotekom podlegającym Okręgowej Radzie Szkolnej w Toronto darmową „trans-przyjazną książkę dla dzieci (2 kl. szk. podst.)”. [Bergman] powiedział, że walczył z „atmosferą strachu” wywołaną przez członka zarządu Sama Sotiropoulosa, który sprzeciwił się homoseksualnemu aktywizmowi w radzie szkolnej.

Na swojej liście książek dla dzieci, które „przełamują stereotypy związane z płcią” Bergman i Wallace umieścili 54 tytuły, w tym:

 • Dziewczynki będą chłopcami, a chłopcy dziewczynkami
 • Łyżeczka czasami ucieka z inną łyżeczką
 • O rycerzu, który był księżniczką
 • Dziewczynka o imieniu Daniel
 • Bycie odmiennym jest ok
 • 10 tysięcy kostiumów
 • O chłopcu, który był księżniczką
 • Moja mamusia jest chłopcem
 • Gdy Kasia jest Keithem

Na koniec swojego artykułu w Huffington Post Bergman oświadcza, że byłby „zachwycony”, gdyby zdołał przekonać dzieci do tego, aby nie zgadzały się z poglądami swoich rodziców na temat homoseksualizmu.

„Chcę, by dzieci wiedziały o tym [że jesteśmy całkiem fajni, a nierzadko naprawdę wspaniali], nawet jeśli według wykładni doktryny religijnej, jaką przyjmują ich rodzice bądź środowisko, jesteśmy okropni. Z radością – zachwytem, weselem, mówię wam – przyczyniłbym się do tego, aby te dzieciaki nie zgadzały się ze swoimi rodzinami w kwestii osób LGBTQ”.

„Jeśli czyni to ze mnie propagandystę, to zgadzam się na to. Będę szczery – nie żałuję tego ani trochę”.

Pete Baklinski
Tłumaczenie: Robert Włodarczyk
http://myslkonserwatywna.pl/

Komentarzy 25 do “Celem działaczy gejowskich jest indoktrynowanie dzieci programem LGBTQ”

 1. ojojoj said

  diabel zaciera swoje pejsate lapska

 2. rebelian80 said

  Aż boje się pomyśleć co oznacza Q w tym skrócie

 3. RomanK said

  To jeden z programow kontroli populacji….skuteczny….bardzo skuteczny…

 4. Ewa said

  To nie jest kwestia lubienia kogoś lub nie lubienia, tudzież bycia okropnym poprzez odmienność (katolicyzm tak nie naucza), za to okropnym jest ta gra na emocjach i uczuciach oraz manipulacja zawarta w tłumaczeniach tego pana/pani, jakoby rzecz miała się rozbijać o kwestię tylko i wyłącznie cudzej akceptacji oraz sympatii.
  Akty przemocy powinny być zwalczane zawsze, jednak tak samo powinna być zwalczana seksualna propaganda stosowana na dzieciach, które mają pstro w głowach.
  Bergman fantazjował o przyjaznym wprowadzeniu go/jej w świat homoseksualnych uciech przez osoby dorosłe, a w kolejce czekają nasze dzieci, które w światłej przyszłości będą wprowadzane w świat erotycznych przeżyć przez czułych i doświadczonych pedofilów. Edukatorzy seksualni przetrzą szlak, a politykierzy wysmarują jakąś ustawę o prawie dzieci do ekspresji seksualnej.
  Tak się pichci rewolucje kulturowe..

 5. Moher49 said

  Świat stacza się w przepaść, na ludziach nie można już polegać, został nam jeden ratunek:

  „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,
  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
  a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
  które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
  mocą Bożą strąć do piekła.
  Amen.”

 6. malwa said

  Nie do końca jest to to takie pewne z tą kontrolą, dobrych parę lat temu eksperymentowano , chciano chłopa zaciążyć poprzez implantację zarodka na ścianie otrzewnowej brzucha ,ale bez skutku i dlatego analiści tak prą do adopcji lub inseminują surogatki. Aby nieskończona ilość odrażającego szaleństwa podbrzusza uzyskała akceptację , a póżniej legalność więc koniecznie trzeba ” szlifować” mózgi przyszłych obywateli, własnie wtedy, gdy są najbardziej otwarte i podatne .

 7. Tomahawk said

  JUDEOPOLONIA Nieznane karty historii PRL: http://docdro.id/EWB5OJk

 8. Ewa said

  A w tym fragmencie jakiś rodzaj judeochrześcijaństwa?
  Cytuję : Judaizm – „Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!” (Kpł 18:22).

  Jak się nie będziemy różnić, kiedy zatrze się granice tych różnic, np. kulturowych, religijnych, płciowych, to w tym misz-maszu człowiek pozostanie kompletnie bezradny psychologicznie.
  Trzeba rozumieć w czym się różnimy, znać granice, bo nie wszystko zaraz trzeba łączyć, jeśli to będzie wąż i żaba, owca i wilk, itp.

  Jak kiedyś próbowałam pojednać dwa chomiki w jednej klatce, to się to źle skończyło dla jednego z nich i potrzeba było szybkiej ewakuacji.

 9. RomanK said

  Agenda Gejowska jest czescia progarami Kntroli Populacji..ale ma inny cel..jej celem jest przygotowanie…… transhumanizmu…
  KTo nei wie co to jest niech najpierw zapozna sie z pojeciem.

 10. RomanK said

  https://en.wikipedia.org/wiki/Transhumanism

  w jezyku polskim jest bryndza a nie informacja….rrobujcie w niemickim czy rosyjskim albo francuskim…

 11. RomanK said

  Wazna sprawa semantyka..na Gajowce tyle razy obsmiewana „Mniosc”….
  Jaka stanowi tzw podstawe usprawiedliwienia pedofilii i innych zboczen…zwlaszcza extermistow walczacych o prawa sodomitow w imie tze Milosci…. czy o rzozwalenei klasycznego pojecia Malzenstwa.
  Otoz. nie jest to zadna milosc..w znaczeniu chrzecijanskich doktryn..
  Chrzescijanie mowia o Caritas….MIlosci chrzecijanskiej///// zwanej po grecku Agape a oni …glosza Eros po grecku, po polsku Rozpuste wyuzdanie. po lacinie Amor….

 12. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal:

  Na swojej liście książek dla dzieci, które „przełamują stereotypy związane z płcią” Bergman i Wallace umieścili 54 tytuły, w tym:
  • Dziewczynki będą chłopcami, a chłopcy dziewczynkami
  • Łyżeczka czasami ucieka z inną łyżeczką
  • O rycerzu, który był księżniczką

  Panowie autoszy zapomnieli o jeszcze jedna piekna ksiaszka dla dzieci:

  Życie w odbycie, czyli pamiętnik gówna.

 13. ojojoj said

  re 11. RomanK
  Milosc ojca do syna jest prosta, pokazac jak sie buduje plot, wbic troche logiki przy odrabianiu lekcji z matematyki oraz od czasu do czasu sprac dupsko jak glupoty chodza po glowie.

  Natomiast milosc pedzia do dziecka? Jakos raczej nie wierze ze pedzio kiedykolwiek plot z desek zbijal. Moze zaprojektowac szpilkowate feministyczne buty dla chlopow – o, w to juz predzej uwierze.

 14. wanderer said

  Bergman.
  Zaloze sie ze uny

 15. Maksymilian said

  „Chodzi o rozbicie struktur społecznych takich jak rodzina” mówi Pan prof. Bogusław Wolniewicz w wykładzie pt. „Nosicielki genderyzmu” https://www.youtube.com/watch?v=oP4o36UGYvE

  Mam nadzieję, że nie dojdzie w Polsce do takiej patologii jak tu na tzw. Lekcji wychowania seksualnego w Kanadzie – http://joemonster.org/art/25981

 16. marta15 said

  ad 11 dla gejow i ronego tego typu zboczencow ‚milosc’ to po prostu kopulacja. Kopulacja bez zahamowan,z kim i gdzie popadnie.
  Wielu niby chrzescijan tez tak uwaza, temu mamy to co mamy.

 17. Boydar said

  Nie wiem, czy Pani Marta zauważyła (skoro już mowa o aktach nierządnych i stosunkach), ale chrześcijaństwo nie jest przekazywane genetycznie …

 18. Kimsumdzung said

  Jedyna patalogia w POLSCE Jest patalogiczna …wladza…….ktora szmaci cale spolecznestwo.Ktore te Spoleczenstwo Powinno USUNAC ta patologie tzn.Wladze
  I to w trybie natychmiastowym.

 19. , -)

 20. A jak by to ich wybić ?

 21. marta15 said

  „…I think it would be safe to say that, by now, at least very many of the leaders of the so-called “Catholic Pro-life Movement” have been given or forwarded materials and information produced by Most Holy Family Monastery which prove beyond any doubt that the Vatican II sect is the predicted end-times Counterfeit Church. That evidence shows how the teachings of Our Lord, the teachings of the true Catholic Church, and the inspired words of Sacred Scripture have been blatantly and almost entirely falsified by the Antipopes of the Vatican 2 Sect…

  Yet sadly, even the self-proclaimed “pro-life” leaders often ignore (and even mock) this important truth of what is happening in our day — despite the warnings of Our Lord Himself. Proving their bad will, they are not even interested in honestly examining their own “Catholic” Pro-life Movement”. If they did, they would see that the Vatican 2 Sect is the single most important reason why abortion and “gay marriage” have become legal in the first place. Consider:

  1. Abortion and “gay marriage” became legal (throughout Europe and the US) after the installation of the Counterfeit Vatican II Church in Rome, and each movement has grown bolder and more insolent.

  2. It its 50 plus years of existence, not one of the Vatican II Sect’s antipopes have pronounced a single excommunication against any provider, procurer, or promoter of homosexuality (individually or collectively).

  3. The Vatican II Sect does not hold abortion or homosexuality to be sins. Persons promoting or practicing such things may receive “communion” at any diocesan church or at the Vatican.

  4. Persons who promote abortion (including partial birth abortion) and homosexuality have been called “servants of God” and given church funerals.

  5. The definition and treatment of homosexuality in the official Catechism of the Vatican 2 sect (published in the mid 90s) is a blatant denial of Catholic and Biblical teaching, although in retrospect we can certainly see its contribution to the advancement of the homosexual movement as it exists today.

  6. The Vatican II Sect denies the necessity of Baptism and, of course, never mentions that infants who are aborted will never obtain the Beatific Vision.

  7. Beginning many, many, years ago Rainbow “Masses” embracing and promoting homosexuality were celebrated in dioceses everywhere — long before homosexuality was publicly acknowledged in the military or the media, and long before people even recognized the “rainbow” as a symbol employed by the homosexual movement.

  8. It is well known, and has been well documented, that Vatican 2 “Seminaries” have been havens of homosexuality and enforcers of pro-homosexual attitudes.

  9. The promotion of homosexuality inside the dioceses by “priests” from these “seminaries” is apparent through the use and distribution of pro-homosexual literature, programs and personnel placements.

  10. True Catholic books and instruction was removed from the schools with the installation of the counterfeit church, and later the condemned “sex education” was introduced destroying innocence, leading children into the mortal sins of masturbation and promiscuity, and leading them — of course — into the waiting arms of the abortion providers and the homosexual recruiters.

  11. So-called “Catholic” colleges and universities are staffed (and have been staffed for the last 50 years) with pro-abortion and pro-homosexual professors and administrators.

  12. Many “Catholic” universities send their students on internships with Planned Parenthood, and grant credits to such students for their performance of this community service…”

  http://www.mostholyfamilymonastery.com/catholicchurch/catholic-pro-life-movement/

 22. marta15 said

  ad 21 Sekta watykanska 2 od lat celowo, aktywnie, publicznie ., pefidnie promuje nie tylko sodomie ale i aborcje.

 23. NICK said

  Pani Marta wie to doskonale, P. Boydar. I Pan wie, że Ona wie. (17). Po co więc ten wpis?
  „Stary” Boydar?
  Zapowiadam łyk&. Znaczy, że mogę się nie odnieść. Sorki.

 24. Boydar said

  Serio Pan pyta ? I ma Pan NICK pewność, co Pani Marta „wie doskonale” ?

  „… Wielu, niby chrześcijan, też tak uważa …” – „… ‚milosc’ to po prostu kopulacja. Kopulacja bez zahamowan, z kim i gdzie popadnie …”. Ja wiem, Panie NICK’u, że to dość trudne, jednak niech Pan spróbuje; niech Pan spróbuje być częściowo w ciąży.

 25. NICK said

  Wolałbym. Dla przejrzystości. Jako sam staram się czynić, aby wsze odpowiedzi oznaczać. Odpowiednio.
  Znaczy: cytat, nick i numery komentarzy. Do których się odnosimy. Prosiłbym także aby ten zwyczaj zaistniał także między bliższymi znajomymi. Będzie to znacznym ułatwieniem. W porozumiewaniu. I, rozumieniu.
  Meritum?
  Brak. Zapytania muszą być konkretne, krótkie, na „tak lub nie”.
  Takie np. „wie doskonale”. Pan zrozumiał co miałem na myśli a, jednak, pyta.
  No to jeszcze z innej mańki. Podobnie jak uczę się od Pana, takowoż uczę się się od P. Marty.
  HUK.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: