Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bogusz o List otwarty do Prezydenta RP…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Hulajdusznik o Wolne tematy (82 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  D-T o Australia – obozy internowania…
  D-T o Australia – obozy internowania…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (82 – …
  Maciejasz o Wolne tematy (82 – …
  guma o Wolne tematy (82 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Piotr B. o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  UZA o Dziś Barbórka. Święto Peugote’…
  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Media: zmęczony Ukrainą Zachód gotowy jest zostawić ją na pastwę losu

Posted by Marucha w dniu 2015-09-28 (Poniedziałek)

Zachód pochłonięty jest walką z islamistami i kryzysem imigracyjnym, a Ukraina czuje się zapomniana. Jednocześnie Zachód nadal domaga się reform od Kijowa uważając, że on jeszcze nie usprawiedliwił udzielonej pomocy.

Berlin uważa, że Kijów na razie nie usprawiedliwił pomocy, którą mu okazano: tempo reform nie jest zadowalające, pisze ukraińska gazeta „Zwierciadło tygodnia” powołując się na źródła w Bundestagu.

„Widzimy, że Poroszenko i Jaceniuk staczają się do zachowań, kiedy głównie otrzymuje się korzyści z tej czy innej decyzji” — cytuje gazeta niemieckiego deputowanego.

Silne rozczarowanie wzbudzili także inni ukraińscy politycy, na przykład Ołeh Laszko i Julia Tymoszenko.

Posłowie, którzy we wrześniu przybyli do Kijowa w celu oceny sytuacji z przeprowadzeniem reform, na końcowej konferencji prasowej 25 września zaznaczyli, że Bruksela nie jest zbyt zadowolona osiągnięciami Kijowa i chciałaby zobaczyć realne wyniki, pisze Deutsche Welle. Komisarz europejski Vera Yurova powiedziała, że „Ukraina nie będzie mieć drugiej szansy” na przeprowadzenie poważnych przekształceń. Ambasador USA na Ukrainie Geoffrey Pyatt oświadczył wcześniej, że sukces w przeprowadzenia reform będzie zależeć od poziomu pomocy finansowej i technicznej dla Ukrainy.

„Gorzką pigułką” dla Kijowa jest także kompromisowy plan pokojowego uregulowania zaproponowany przez francuskiego dyplomatę Pierre’a Morela, zaznacza Deutsche Welle. Zgodnie z „planem Morela” Rada Najwyższa powinna przyjąć odrębną ustawę, która pozwoli na przeprowadzenie wyborów na niekontrolowanych przez Ukrainę terytoriach. Według informacji DW ze źródeł dyplomatycznych Zachód ma zamiar trzymać się tego planu, którego fundamenty zostały opracowane przez Victorię Nuland oraz sekretarza stanu MSZ FR Grigorija Karasina.

Kijów przyjął propozycję z wrogością, ale w sumie raczej nie może odpowiedzieć odmową, uważa francuski ekspert w kwestii bezpieczeństwa Mathieu Buleg. Według niego w ostatnich latach na Zachodzie pojawiły się bardziej poważne problemy: walka z „Państwem Islamskim”, sytuacja w Syrii i kryzys imigracyjny. I Zachód chciałby wprowadzić do ich rozwiązania Rosję, zaznacza ekspert.

Na tle sytuacji w Syrii i kryzysu imigracyjnego niemieccy politycy zaczęli mówić o możliwości zniesienia sankcji wobec Rosji, co rozczarowało Kijów. „Większość polityków na Ukrainie czuje, że zachodni partnerzy zostawili ich na pastwę losu”, — zaznacza niemiecka gazeta Tagesspiegel.

Publikacja wskazuje również, że Kijów nie przywiązują szczególnej wagi do realnej pomocy ze strony Brukseli. UE włożyła niemało wysiłków, aby Kijów i Moskwa doszli do porozumienia w sprawie gazu przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, oraz w szczególności zapewniła w tym celu Ukrainie ponad 500 milionów euro. Na Ukrainie nie czują wdzięczności. „Dlaczego powinniśmy być wdzięczni za te porozumienia? Przecież dla Rosji również jest korzystne dostarczanie gazu dla Kijowa” — powiedział gazecie przedstawiciel ukraińskiego rządu.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 5 do “Media: zmęczony Ukrainą Zachód gotowy jest zostawić ją na pastwę losu”

 1. Czołgista said

  Arszenik Jaceniuk już został oskarżony o wzięcie łapówki w wysokości 3 milionów dolarów. Sami się wygryzą. Najbardziej mnie śmieszą ci, którzy wspierali Majdan. Gdzie są teraz te ksywki, które robiły tutaj zadymy i wykazywały, że jesteśmy antyukraińscy a sami wspierali idiotyczną rewolucję sponsorowaną przez lokalnych oligarchów i grandziarzy z USA, która doprowadziła Ukrainę do ruiny ?

 2. Kto ma krewnych we Lwowie? 🙂

 3. Zerohero said

  Typowy USmański obrazek z kwietnia 2015

  podobnymi obrazkami masturbowały się baby w polskich warzywniakach. I co? i jajco.

 4. Zerohero said

  Trzeba przyznać, że NATO posługując się banderowcami solidnie Rosjan prowokowało. np. ich banderowscy podopieczni ostrzeliwali miasta z takim skutkiem:

  ale jak widać w Moskwie przeprowadzono rachunek zysków i strat:

  odczekano….i teraz Rosja z Chinami łaskawie wyręcza Amerykę w walce z ISIS. Oj, nie tak miało być panowie. Nie po to Ameryka stworzyła ISIS by teraz ktoś ją wyręczał i przejmował Syrię. Nie po to Ameryka prowokowała Rosjan na Ukrainie, żeby teraz Ukraina sobie gniła. Wszystko nie tak.

 5. Jacek said

  De facto rozbiór ukrainy wcale nie jest korzystny dla Rosji, bo obciąża ja masa upadłościową. Dlatego Putin chciał otrzymać ukraine jako „federacje”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: