Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Uhall o List otwarty do Prezydenta RP…
  zen o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  UZA o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Ambasador rosyjski ma rację

Posted by Marucha w dniu 2015-09-29 (Wtorek)

Medialna i polityczna burza wokół wywiadu ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergieja Andriejewa jest kolejną odsłoną wojen podjazdowych prowadzonych przez polski establishment przeciwko Moskwie. Nie stanowi z pewnością elementu rzeczowego sporu na temat historii najnowszej, jaki prowadzony jest przez polskich i rosyjskich historyków od kilku lat, lecz raczej próbę podjęcia medialnej nagonki wobec dyplomaty, który wypowiadał stanowisko zgodne z poglądami swojego kierownictwa.

Cała sprawa ma kilka aspektów. Po pierwsze, bez wątpienia ambasador rosyjski nie powinien zgadzać się na materiał ze swoim udziałem w TVN24 bez uprzedniego zagwarantowania, że będzie to wywiad na żywo, następnie nie podlegający żadnym cięciom i montażowi. Należącemu do Amerykanów nadawcy nie moża w najmnjeszym stopniu okazywać tak wielkiego zaufania.

Po drugie, ambasador, który nauczył się znakomicie języka polskiego już po kilku miesiącach jego intensywnych kursów po przyjeździe do Warszawy w ubiegłym roku, powinien w kontaktach z wrogo nastawionymi mediami używać mimo wszystko języka rosyjskiego, by nie paść ofiarą manipulacji dziennikarskiej.

Po trzecie, jak widzimy Grzegorz Schetyna i jego koledzy na alei Szucha zapragnęli poczuć się „wielkimi”, wzywając na przysłowiowy dywanik dyplomatę mocarstwa, jakim jest Rosja. Koncertowo skorzystali z okazji, by w okresie kampanii wyborczej podgrzać antyrosyjskie nastroje i po raz kolejny wskazać na Moskwę, jako na źródło zagrożenia i destabilizacji w naszym regionie.

Nie miejmy złudzeń, ich konfrontacyjna retoryka związana jest z realizacją dyrektyw Waszyngtonu i pełnieniem roli antyrosyjskiego harcownika w naszej części Europy. MSZ praktycznie w żaden sposób nie reagowało na usprawiedliwiające ludobójstwo na Kresach wypowiedzi polityków ukraińskich, dla których banderyzm stał się nową ideologią państwową.

Można nie zgadzać się z wieloma tezami ambasadora Andriejewa dotyczącymi historii najnowszej. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że istotnie Warszawa robi wszystko, by nasze relacje ze wschodnim sąsiadem stały się najgorsze od 1945 roku. W materiale TVN24 słowa ambasadora komentował nie tylko prof. Adam Daniel Rotfeld, który reprezentuje – mimo, iż całkowicie z jego poglądami nie jest mi po drodze – określony poziom intelektualny, ale także dr Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Ów historyk zajmujący się opozycją w latach powojennych, nie powinien pozwalać sobie na definiowanie systemu politycznego Rosji, co uczynił na antenie.

Po pierwsze, jego teza wyraźnie pokazuje, że brakuje mu elementarnej wiedzy politologicznej, po drugie nie jest żadnym autorytetem w dziedzinie relacji polsko-rosyjskich. Niekiedy trudno się dziwić stronie rosyjskiej, że obelgi rzucane pod adresem Moskwy ze strony tego rodzaju osobników, jakby nie było reprezentujących instytucje publiczne w Polsce, wywołują określone nerwowe reakcje. A niszczenie miejsc pamięci historycznej, jak to miało ostatnio miejsce w Pieniężnie (pomnik gen. Czerniachowskiego) istotnie stanowi wobec Rosjan prowokację, odpowiedzialne za którą osoby powinny ponieść polityczną, a może nawet karną odpowiedzialność.

Dr Mateusz Piskorski
http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl

 

Komentarze 64 do “Ambasador rosyjski ma rację”

 1. robertgrunholz said

  Skoro minister Schetyna widzi banderowców wyzwalających obozy koncentracyjne, to ambasador Rosji może widzieć Marsjan i będzie miał najprawdopodobniej tyle samo racji.

 2. Jacek said

  Co za bzdury. Ambasador “nie wiedział” z kim ma do czynienia i “dal się nabrać”. Ta cala hucpa oczywiście odbywa się za porozumieniem stron kosztem Polaków, którzy w ten sposób są „podgrzewani” aby można było im oznajmić, ze „maja wypłacić” jewrejom „odszkodowania”. Tak to po-bolszewiccy „bracia slowianie” na Kremlu zabawiają się kosztem zarówno Polaków jak i Rosjan.

 3. jangryko said

  No cóż mamy doczynienia z hienami cmentarnymi…Retoryka Wiejskiej to retoryka nekrofilów…skrajny debilizm i wtórne rozczepienie jaźni…

  Kłania się Gostnin – jakś zamknięty zakład dla psychiatryków…

  No bo co można powiedzieć….’ganiają po cmentarzach, niszczą rosyjskie nagrobki, usuwają popiersia, pomniki….psychodeliczna racja stanu dewiantów z Wiejskej…
  Dobrze, że jeszcze nie opluli ambasadora Rosji…wszak pluciem okazali by swoje stanowcze stanowiko…

 4. Janka said

  „…Można nie zgadzać się z wieloma tezami ambasadora Andriejewa dotyczącymi historii najnowszej…”
  a nawet więcej: można wystawiać i likwidować pomniki (nie cmentarze!) komu się chce. I robi to byle prowincjonalna gmina w 3rp. A Rosja, za przeproszeniem , daje się podpuszczać jak dziecko – byle sołtys demontuje pomnik Armii Radzieckiej a już podnosi się jazgot w Moskwie i taki Grzesio może potem wzywać ambasadora „na dywanik”.

  Każdy, we własnym zakresie może zaryzykować i pomyśleć przez chwilę: jakie to są relacje międzypaństwowe, gdzie na sygnał o rozbiórce pomnika oficera obcej armii, który nota bene przyłożył rękę do zwalczania „wewnętrznej zbrojnej opozycji” podnosi się intensywny dialog dyplomatyczny ?

  Elity 3rp to wiadomo jaki poziom, ale niedocenianie Grzesia to błąd – Grzesio jest dość sprytny w takich gierkach…

 5. Czołgista said

  @2
  Skoro to wszystko odbywa się za porozumiem stron, to czemu się wycofał ze swoich słów i przepraszał. Czy ze strony niemieckiej też tak się kajają ?

 6. Boydar said

  „… Polityka Polski doprowadziła do katastrofy …” cytat z wywiadu, przepisałem żywcem.

  Józef Beck był człowiekiem o nieprzeciętnej inteligencji, dużym dynamizmie i nerwie politycznym. Jego sposób rozumowania obracał się jednak w sztywnych kategoriach techniki dyplomatycznej: sojuszy politycznych, asekurowanych i reasekurowanych innymi porozumieniami. Był to sposób rozumowania oderwany od podłoża historycznego, bez pojmowania tkwiących w teraźniejszości elementów przeszłości. Odnosi się to zwłaszcza do Niemiec hitlerowskich, których istoty Beck nie rozumiał.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Beck

  Polacy mieli odmienny pogląd na sytuację. Nie zrozumiawszy śmiertelnej powagi i znaczenia żądań Hitlera, przecenili własną siłę militarną i nie docenili siły Niemiec. Ale nie zrozumieli także strategii i motywów Wielkiej Brytanii i Francji. Wzięli dosłownie brytyjskie i francuskie zobowiązania. Myśleli kategoriami sojuszu angielsko-francusko-polskiego. Łudzili się, że wystarczy taki sojusz, aby przelicytować bluff Hitlera i zapobiec wojnie. A jeśli Hitler ją rozpocznie, równoczesna riposta Wielkiej Brytanii, Francji i Polski, riposta na lądzie, morzu i w powietrzu rzuci Niemcy na kolana. Pomimo swoich obaw i podejrzeń wobec Moskwy, nie uważali współpracy militarnej i politycznej z Rosją za konieczną. Wbrew intencjom Londynu i Paryża zachodnie gwarancje i zobowiązania tylko umacniały ich w tych założeniach
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kampania_wrze%C5%9Bniowa


  Koło jeziora
  z wieczora
  chłopcy wkoło biegały
  i na żaby czuwały.
  Skoro która wypływała, kamieniem w łeb dostawała.
  Jedna z nich, śmielszej natury,
  wystawiwszy łeb do góry,
  rzekła:
  „Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie!
  Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie„.

 7. Guła said

  Istnieją też wspomnienia Józefa Becka które napisał w Rumuni za okres 26 -39 roku. Swego czasu były do ściągnięcia z sieci. Dziś pewnie też.

 8. re1truth2 said

  Cytat [Tymczasem sternik polskiej polityki zagranicznej był niszczony przez nałóg alkoholowy. Skąd to wiemy? Wystarczy czytac między wierszami wspomnienia ludzi, którzy go znali (np. jego sekretarza Pawła Starzeńskiego). Można w nich znaleźc dziwne wzmianki o tym, że „szef był niedysponowany” nawet przez kilka dni. Nigdzie nie jest podane, co było powodem jego złego samopoczucia. Można znaleźc słowa uznania dla jego małżonki, która „odbierała mu kieliszek od ust podczas przyjęc mówiąc „Już wystarczająco wypiłes”. Można znaleźc wzmianki o tym, że Beckowie „gościli nas zawsze zmrożoną wódką i śledziami”. (Francuski ambasador Noel wspomina o kilkunastu toastach na przyjęciu u Becka). Niektórzy też wspominają, że Beck przyjmował ich rano w łóżku popijając alkohol, choc poprzedniej nocy dużo wypił na raucie. Czyli, że wpadal w tzw. alkoholowy ciąg – pił bo musiał.

  O nałogu Becka doskonale wiedzieli Sowieci. W 1934 r. złożył w Moskwie kilkudniową wizytę – dokładnie obserwowali jego zachowanie. Kto jak kto, ale oni akurat potrafią rozpoznac „alkasza”. Najgorsze jest jednak to, że partnerem Becka do kieliszka był amerykański ambasador Anthony Drexel Biddle. Beck zwierzał mu się po pijaku z sekretów swojej polityki zagranicznej – są na to dowody, raporty Biddla, wysyłane do Białego Domu, które następnie trafiały do sowieckich agentów w otoczeniu Roosevelta.

  Tak więc, Polska miała w 1939 r. pijanego sternika. Następnie politykę tego alkoholika kontynuowali, ale już na trzeźwo gen. Sikorski (ale tylko do 1943 r.) i Stanisław Mikołajczyk. Sprawa alkoholowej choroby Becka i motywów stojących za jego polityką z lat 1938-39 były później tuszowane.] – http://foxmulder.blox.pl/2010/12/Choroba-alkoholowa-Becka-cz-2.html

 9. re1truth2 said

 10. Listwa said

  @ 7 Nieźle Polska beknęła przez takich becków.

 11. RomanK said

  TO chazarski ryj z chazarskim nazwisdkiem i ciagiem do wodki….
  Dobrze wiedzial co robi,,,tak samo jak dzisisjsi jego zastapcy bez wyjatkow z tej samej kasty frankistow antynomistow podajacych sie przechrzy na katolicym….

 12. Tekla said

  W Kwaterze Wojennej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie zostały zdewastowane groby i pomniki radzieckich żołnierzy. Złodzieje ukradli pięć metalowych gwiazd, policjanci poszukują sprawców, podaje Radio Szczecin.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pomniki-radzieckich-zolnierzy-zbezczeszczone-w-szczecinie/7el415

 13. Tekla said

  Prof. Bronisław Łagowski mówi, że rusofobia stała się doktryną państwową III Rzeczypospolitej. To prawda. Ale spróbujmy zrozumieć, skąd ona się bierze.

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/polityka-a-czytanie-historii/

 14. GAMONIE i Antypolonusy powinni wiedzieć, że I wojnę światową Niemcy przegrali przez Romana Dmowskiego a II przez Józefa Becka.
  *****
  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17874410&kat=1342&title=Rosyjskie-MSZ-odpowiada-Polsce-obrazliwe-oskarzenia&ticaid=115ab9//

  TO WIEM OD WYWIADU WOJSKOWEGO

  Oskarżanie Polski o Wywołanie II Wojny Światowej – bo PRZESZKADZAŁA Kopulowaniu się Hitlera ze Stalinem – ma tylko jeden odpowiednik. Stalin powiedział Ribbentropowi: RAZEM JESTEŚMY NIEPOKONANI.
  Gdy Sowieci przekształcili wojnę Ussuryjaką w Mandżurską to Pekin skontrował to wyświetleniem w paryskiej ambasadzie dla Publicystów Filmowej Dokumentacji Katynia.
  Na mocy dekretu Lenina wszystkie Ważne egzekucje były bowiem filmowane, za co uznano KATYŃ, film którego Nina Chruszczow przywiozła do Bytomia jako Złoto Renu z opery kijowskiej mej IV ciotce Alicji Dankowskiej a ta dała to memu stryjowi, który zawiózł to Złoto mej I ciotce, córce Barbarze Bierutównie. Bierut powycinał z tego filmu SIEBIE i kazał córce zwieść Złoto Renu do Izraela, który SPRZEDAŁ je Chińczykom.
  Bolszewicy moskiewscy nazwali wyświetlenie Złota Renu w Paryżu HITLEROWSKĄ PROWOKACJĄ i powiadomiły Waszyngton o Ataku Nuklearnym na STO miast chińskich, na co Nixon kazał cherubinowi Hitlera – a więc Holokaustowi – odpowiedzieć, że wówczas USA dokonają ataku nuklearnego na 128 miast sowieckich.
  II wojna światowa była DLA granicy niemiecko-żydowskiej na Missisipi, którą zaprognozował Bismarck TRUJĄC Rosję i Francję fekaliami pruskimi. GRANICA ta upadła nad Bzurą, gdzie armie polskie zostały pobite, ale Nie Zniszczone.

 15. Boydar said

  Niech p. Łagowski sp … dala na drzewo.

  Jeśli stała się doktryną (co faktycznie jest prawdą) to jedyne pytanie jakie można zadać brzmi „po co”. Komu jest taka doktryna potrzebna. Po prawdziwym nagłówku reszta jest w całości oszustwem, sofizmatem. Proffessur odpowiada bowiem na pytanie które nie padło – czy rusofobia istnieje naprawdę czy jest li tylko ową doktryną. Jeśli zaś nawet istnieje, to czyim jest stanem ducha – Polaków czy okupantów i szabesgoi. Wielce cwany cyc.

 16. NICK said

  Rusofbię się wszczepia.
  W miejsce mózgowia.

 17. Zdziwiony said

  W Polsce łatwo zapomina się, że sowieckie organa bezpieczeństwa odpowiedzialne za liczne zbrodnie po rewolucji bolszewickiej tworzyli nie Rosjanie, ale Polacy. Bo w głowie się nie mieści, że to Dzierżyński, Polak i szlachcic, założył sowiecką bezpiekę, a jego następcą był kolejny Polak Mienżyński. Okazuje się, że pierwszym Rosjaninem dowodzącym bezpieką sowiecką był Nikołaj Jeżow.

 18. Boydar said

  A pierwszym Polakiem posiadającym wielkonakładową gazetę był Aaron Szechter.

  „Nikołaj Jeżow”, typowy Rosjanin

 19. Port Said said

  IPN to tylko synekury dla zydowskich latorosli, wiec trudno tam o polska racje stanu

 20. Zdziwiony said

  Nie mówi się Polakom o „polakach”.

 21. Listwa said

  Ambasador Rosji powiedział Polakom, zobaczcie jaka była polityką rządu w Polsce przed wojną i jak to się skończyło. Zobaczcie jaka polityka jest prowadzona teraz i pomyślcie czym to się skończy teraz dla was.

  Zrobiono wiosnę ludów w pólnocnej afryce , doszli do Syrii i tu się nie udało (także dzieki postawie papieża Franciszka), powstało więc państwo islamskie, nie dawali rady (dzięki pomocy Rosji), pod pozorem walki z PI atakowali wojska Asada, tez się nie udało. Gdy Rosja zdecydowała pozytywnie odpowiedzieć na prośbę Asada i rozpoczęła akcję wojskową, ktoś postanowił destabilizować całą Europę z Rzymem włącznie.

  Gdy Rosja po mistrzowsku wzywa do budowy koalicji przeciw PI , także tych co im pomagają , to premier rządu z Polski zdradza koalicję Wyszechradzką na rzecz Anieli i na siłę pchają nam destabilizację. Niektórzy mądrale drą gęby że ambasador oskarża Polskię o rozpoczęcie II wojny światowej. A pewnie afera z normami spalania Volkswagena to przypadek za 18 mld $ i nie ma zwiazku z decyzją niemiec o zamykaniu granic . Więc ambasador dodał – byłem mało precyzyjny , nie po to zeby sie przyznać do błędu.

 22. błysk said

  Nie porusza się w dyskusji wielu spraw. Po pierwsze , to Rosja obecna,skoro chce być dziedzicem ZSRR, powinna się zastanowić czy istotnie polityka ZSRR nie była prohitlerowska/zamiast zarzucać to nam ,Polakom/ ,bo przypomnijmy sobie choćby przepuszczenie wojsk Gaja na swoje terytorium i swobodne wyjście tych wojsk na teren sowiecki ,potem długa współpraca wojskowa z Niemcami , i na koniec pakt Ribentrop – Mołotow, ożywiona wymiana handlowa, pozdrowienia dla przywódców , wspólna narada gestapo i NKWD w Zakopanem .Wystarczy ? A Polska przedwrześniowa ? Cóż ,polityka Piłsudskiego -Becka była bardzo szkodliwa ,ale nie można tu mówić ,że dążyła do katastrofy.Wprawdzie zaniechano rozbudowy lotnictwa/na wyraźny rozkaz tzw. marszałka/i broni pancernej ,ale starano się zapobiegać wojnie m.in. przez pakty z Niemcami hitlerowskim i ZSRR.Straszliwym błędem był najazd na Zaolzie ,wspólnie z hitlerowcami, zamiast wspólnie z Czechami przeciwstawić się Niemcom. I to była jedyna realna szansa walki ,bo być może zatrzymalibyśmy Niemców i doczekali ofensywy Zachodu. A Pan ambasador niech wie,że gdyby nie pomoc Zachodu czyli żydostwa zachodniego w postaci Lend -Leese czyli ogromnej ilości uzbrojenia i żywności ,to Rosjanie mimo patriotyzmu /Wojna Ojczyźniana/ być może nie daliby rady Niemcom .Warto tu dodać,że w 1941 roku Rosjanie nie chcieli walczyć z Niemcami i oddawali się masowo do niewoli /ok4 miliony jeńców/,bo
  mieli dość reżimu stalinowskiego ,ale potem ,na skutek głupoty Hitlera , który mordował Rosjan i żydów /kobiety,dzieci ,starców/ coś drgnęło w duszy rosyjskiej – obudził się patriotyzm ,który trwał aż do zwycięstwa ,mimo olbrzymich strat ,/a wojska sowieckie miały w tym czasie ponad dwukrotna przewagę nad Niemcami i nie sposób było nie zwyciężać/ bo Stalin o dowódcy nie żałowali Rosjan .Może by pan ambasador i o tym wszystkim pomyślał?

 23. Joannus said

  Ad 20
  ”Ambasador Rosji powiedział Polakom, zobaczcie jaka była polityką rządu w Polsce przed wojną i jak to się skończyło. Zobaczcie jaka polityka jest prowadzona teraz i pomyślcie czym to się skończy teraz dla was.”

  Właśnie dla tego powstał wielki jazgot, a ”Niektórzy mądrale drą gęby że ambasador oskarża Polskię o rozpoczęcie II wojny światowej”.

  Czy nie są karykaturą patriotyzmu, buczenia i ryki oburzonych, nie dostrzegających i nie rozumiejących ostrzeżenia z ust Pana Ambasadora.

 24. Listwa said

  @ 21 Błysk

  A skąd pan wziął że „skoro chce”, raczej nie chce. Wyraźnie to mówią w sprawie katyńskiej chociażby.

  Piłsudczyzna od samego początku szkodziła Polsce, proszę sobie poszukać jaka była reakcja Polaków na robienie autorytetu z niemca i reakcję oburzenia piłsudczyzny na protesty Polaków, a było to zaraz po przywiezieniu Piłsudskiego przez Niemców do Warszawy z wieżienia w Magdeburgu. A to był tylko początek.

  Wyobraża pan sobie to , że niemcy przywozą kogoś do Polski kto jest ich więźniem i ustanawiają go marszałkiem Polski?
  Penie to wróg niemiec i przyjaciel Polski.

 25. NICK said

  Lubelaku. Prowadź.

 26. Carlos said

  Panie Blysk ! Ta pomoc zydostwa dla ZSRR wynikala z bojazni a nie z dobroci .Hitler gdyby zdobyl ZSRR moglby pozniej dojsc nawet do Ameryki- i tego sie bali – dlatego stworzyli koalicje antyhitlerowska. Niemcy mieliby wszystkie bogactwa Rosji,fabryki, rope,a moze i ludnosc-i kto by ich zatrzymal ????

 27. z sieci said

  Przypomina to uczciwszy wszelkie różnice, sytuację z okresu międzywojennego, kiedy to Stalin po dojściu do władzy Hitlera robił wszystko co możliwe ażeby zapewnić Niemcy o swym poparciu.
  Odnosiło się to również, a może przede wszystkim do Polski, bowiem pragnąc zapewnić Hitlera że rezygnuje z powtórki planów z 1920 roku i przejęcia Polski – rozwiązał KPP, a tych jej prowodyrów których udało się ściągnąć do Sowietów po prostu wymordował.
  Oświadczenie ambasadora rosyjskiego oznacza zaostrzenie i tak nie najlepszych stosunków na linii Moskwa – Warszawa co jest bardzo wymownym sygnałem wobec Niemiec że Rosja pozostawia Polskę do całkowitej niemieckiej dyspozycji.
  Oczywiście w zamian za oczekiwane odstąpienie przez Niemcy od spraw ukraińskich.
  http://3obieg.pl/sprawa-rosyjskiego-ambasadora

 28. Guła said

  „Cysarz” niemiecki wyzuty z wszystkiego przez I ww, mając na własnym karku ruchawki rewolucyjne w(e) własnym cesarstwie i oczywistą agresję bolszewizmu ruskiego na zachód widział ratunek w odrodzonej Polsce. Postawił też (cysarz niemiecki) na tego (Piłsudskiego – bo trzeba było walczyć) dla którego bolszewizm z Rosji (w tym przypadku, a generalnie imperialne zakusy Rosji – jaka by nie była) był śmiertelnym wrogiem.
  Myślę że sprawa Katynia, Miednoje i pozostałych jest rozdmuchiwana z uwagi na chęć zadymienia czystki etnicznej jaka miała miejsce w 1938 r (Tomasz Sommer) jako następstwo traktatu ryskiego na terenach przekazanych tym traktatem Bolszewi. Okazało się iż dla bolszewików i dla podpisujących traktat ryski, ci Polacy okazali się obcy.
  Dotyczy to zadymianie, również, rzekomej eksterminacji „białych bolszewików” w obozach jeniecki II RP

 29. Guła said

  Należy wyraźnie zaznaczyć, że wszelki układy czy pakty z III Rzeszą podpisane przez II RP dotyczyły tylko i wyłącznie spraw o wzajemnej nieagresji. To III Rzesza znaczy Niemcy, łamiąc ten pakt zaatakowała II RP czyli Polskę dnia 1 września „roku pamiętnego”

 30. Listwa said

  @ 28 Guła

  Wy piłsudczycy tworzycie co jakiś czas jakąś kiepską teorię w obronie waszego wodza i jego cieniasów. Tworzycie nową gdy stara po raz kolejny okazuje się knotem. I poza kilkoma stwierdzeniami jaki to wódz był ponadprzeciętny i parasol trzymał nad biskupem podczas jednej z uroczystości, to nie macie wiele do powiedzenia. Zwłaszcza na temat faktów.

  „Kto uratował sowiecką władzę od zguby? – pierwszy raz pytanie to, skierowane retorycznie przeciw Piłsudskiemu, padło 29 listopada 1919 roku. W liście skierowanym w tym dniu do polskiego Naczelnika Państwa przez pobitego właśnie przez bolszewików generała Antona Denikina, dowódcę sił zbrojnych Południa Rosji (czyli głównej części armii „białej” Rosji) pojawia się ten właśnie zarzut: Piłsudski świadomie wstrzymał działania Wojska Polskiego na przeciw-bolszewickim froncie na przełomie lata i jesieni roku 1919, kiedy wojska „białych” szły na Moskwę. Wstrzymał, bo chciał, żeby „czerwoni” pobili „białych” – bo uznał „czerwonych” za mniejsze zło, z punktu widzenia polskiego interesu narodowego. I stało się, stwierdzał Denikin. Bolszewicy mogli przesunąć z uspokojonego w ten sposób frontu przeciwpolskiego 43 tysiące „bagnetów i szabel” – poważną siłę uderzeniową, którą przetrącili kręgosłup ofensywie „białych”, a następnie zepchnęli ich na brzeg Czarnego Morza. Lenin wygrał wojnę domową dzięki krótkowzrocznej decyzji Piłsudskiego”.

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=16405&Itemid=80

 31. Listwa said

  „Latem 1920 roku, kiedy zwycięstwo Armii Czerwonej nad Wisłą wydawało się na wyciągnięcie ręki, pierwszy propagandysta sowieckiej dyplomacji, Karol Radek, wrócił do tego motywu, nadając mu nowy wydźwięk: jacy ci „biało-Polacy” głupi – mogli nas, „czerwonych”, rozgnieść jeszcze 8 miesięcy wcześniej, gdyby tylko pomogli „białym” Rosjanom; teraz sami leżą u naszych stóp… W podobnym duchu wróci jeszcze kilka lat później do tego wątku przegrany wódz spod Warszawy, Michaił Tuchaczewski, w swoim Pochodzie za Wisłę”.

  I uratowała nas Matka Boża poprzez swoją interwencję, żaden piłsudski ze swymi manewrami znad wieprza. Piłsudski przed decydujacą bitwą złożył rezygnacje ze wszystkich państwowych funkcji na ręce Witosa i oczywiscie zwiał. Wcześniej wysłał Polskie wojska na Kijów i stamtąd też oczywiście zwiał.

 32. Joe said

  Listwa..29.Pilsud byl z tej samej stajni masonskiej co Lenin i Trocki,Dzierzynski i inne k..wy czerwone…tylko z innej lapy amerykanskich zydow karmionej,tej niemieckiej.Ten h…uj mial wszystko przygotowane przez Dzierzynskiego,kiedy wojna z bolszewikami wydawala sie przegrana.Un juz z kochanica byl w drodze na Wschod kiedy dowiedzial sie o odwrocie bolszewickim i cudzie na Wisla.Wrocila ta k…wa w srodku nocy do Pulaw i natychmiast rozpoczela czyszczenie terenu ze swiadkow…Listwa,musi powstac film o tym wszystkim co sie wtedy stalo,inaczej Ludzie tego nie pojma.

 33. jangryko said

  III żydo-rp..jest kontynuacją/kopią polityki Piłsudzkiego..I to przypomniał ambasador FR… Beck i megaloman/pijak – Rydz pseudo-Śmigły przez swoją marionetkową i wasalską politykę anglosaskiego żydostwa doprowadzili do zniszczenia Polski i okupacji hitlerowskiej…

  Obecnie rządy III żydo-rp toczka w toczkę robią to samo…
  Piłsudzki – generalnie intelektualny prostak/patrz Bolek – jest idolem wszystkich/pomimo różnic – ‚okrągło-stołowców’..PIS/Kaczyński obok trumny Piłsudzkiego, PO, SLD, PSL, i cały pozostały plangton bez znaczenia czy opozycja czy nie…

  A to że oni boją się Putina to – jak najbardziej mają kogo się bać…Oni czują pismo nosem dlatego tak pieją….
  I w razie czego już wiedzą kiedy i gdzie wiać…

 34. […] Źródło: Ambasador rosyjski ma rację […]

 35. Boydar said

  „… bo uznał „czerwonych” za mniejsze zło …”

  Taaaki ch…j, Panie Radco ! To bydle prędzej postawiło by na ołtarzu ten parasol, co z nim był chodził, niż uznało Chrystusa za Boga ze wszystkimi tego konsekwencjami. I tego się już przeskoczyć nie dało. Polska była na siedemnastym miejscu.

 36. Guła said

  Dla białych Rosjan Polska to był priwislańskij kraj. Tak stawiana polityka białych Rosjan była nie do przyjęcia bez względu na sympatie i układanie się. Wrangel operujący na Krymie kiedy odszedł od „jednej i niepodzielnej Rosji” – w skład której wchodził i kraj priwislańskij, i opublikował apel o wspólnej walce było za późno. Było już dwa dni „po ptokach” jak mówią słowińscy Kaszubi, albo Ślązacy (nie jestem pewien kto) bo wcześniej jakieś buce podpisali traktat ryski któren zdjął kamień z piersi Lenina a teraz „urwani z kapelusza bajkopisarza” szukają winnego.
  Znaczy frajerów (słowo pochodzi z jidisz)

  To powyższe to wg Józefa Mackiewicza którego M. Dakowski publikuje na swojej stronie a które to tematy nie tak dawno polecałem na forum pod „wolnymi tematami”

 37. Guła said

  Jak historia historią tego nigdy i nigdzie nie grali coby zwycięscy przekazywali pokonanym terytoria, zasoby na tych terytoriach, ich mieszkańców i na dodatek płacili odszkodowanie wg Aneksu do Traktatu Wersalskiego.

 38. Guła said

  Przełam Józefie tę niechęć w sobie i z czystej ciekawości historyka odwiedź muzeum Józefa Piłsudskiego. Faktami sypał będziesz jak z rękawa a nie nogawki. Dla Ciebie to żadna odległość. Ot, „rzut beretem”

 39. Listwa said

  @ 35 Guła

  Jak generał Włodzimierz Zagórski jako człowiek światły i wykształcony , dobrze służąc Polsce rozwijał Polskie lotnictwo które było wówczas jedne z najsilniejszych sił powietrznych to Piłsudski przeprowadził na zlecenie brytoli za zgodą prusaków zamach majowy i potem nie tylko zdjął ze stanowiska tego człowieka , ale zniszczył jego dorobek, zniszczył Polskie siły powietrzne, a na końcu generała zamordował. Do dziś ten wieki człowiek nie ma nawet swego grobu

  Jak niemcy zabijali masowo używając lotnictwa to Polska armia dzieki miernotom piłsudczyowskim na koniach jeżdziła. Takie to sa ptaki i po ptakach.

  Przed smiercią piłsudski napisał testement którym oddał swój mózg po śmierci do badań na uniwersytecie wileńskim, żeby naukowcy mogli zbadać jego mózg bo taki był genialny według swego mniemania i jego wyznawców. Niezaleznie od przytaczanych faktów , zbrodni, pokazywanej głupoty, i tak będziecie czcili tego typa.

 40. Guła said

  Sikorski jak i Zagórski byli po uszy wplątani w afery z Francuzami. Jeden i drugi był poszukiwany przez policję kryminalną. Sikorskiego Rydz- Śmigły ułaskawił z chwilą wybuchu wojny jednak do armii nie wcielił. Zagórskiego nie odnaleziono być może został zamordowany. A może nie.
  A z tą siła polskiego lotnictwa to informacje wytrzasnąłeś Pan z …nogawki?

 41. marta15 said

 42. marta15 said

  BARDZO ciekway artykul. Konieczny do przeczytania.

  „..Koncentrowanie uwagi na wojnie w Syrii, Iraku,Afganistanie, na morderstwie pielgrzymów w Mekce, na wykreowanej fali uchodźców, na wybuchach w Chinach itd.itp. skutecznie odwróciło uwagę od najważniejszej decyzji ostatnich dni -uchwalenia Agendy 2030. ażdy( może się mylę, ale zaryzykuję) z mówców na Zgromadzeniu ONZ po krasomówczych popisach i osobistych przytczkach deklarował poparcie w imieniu swoich struktur dla Zrównowazonego Rozwoju , CZYLI AGENDY 2030.
  Chwalony prezydent RP Andrzej Duda w swoim profesorskim wystąpieniu nie zapomniał wspomnieć:
  Dostojni delegaci! Obrona demokracji, zrównoważony rozwój ekonomiczny, zasypywanie nierówności społecznych, szerszy dostęp do edukacji, długofalowa ochrona przed skutkami zmian klimatycznych –
  wszystkie te wymienione elementy przyczyniają się do zachowania pokoju na świecie.
  W tym kontekście chcę zapewnić o gotowości mojego kraju do włączenia się w REALIZACJE CELU zrównoważonego ROZWOJU .

  A faktyczny szef większości ( tutaj chyba przeszarżowałem?!) Polaków, papież Franciszek, jednoznacznie określił w ONZ wytyczne dla miliarda katolików:
  Dramatyczny charakter całej tej sytuacji wykluczenia i nierówności, z jej wyraźnymi konsekwencjami, prowadzi mnie, wraz z całym ludem chrześcijańskim i wieloma innymi osobami, do uświadomienia sobie również mojej poważnej odpowiedzialności w tym zakresie. Dlatego podnoszę głos, razem z tymi wszystkimi, którzy dążą do pilnych i skutecznych rozwiązań.
  Przyjęcie „Działań na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” na rozpoczynającym się dziś szczycie światowym jest ważnym znakiem nadziei.
  Papież ukazywany był jako główna osobistość onzetowskich wydarzeń , dlatego zwrócę uwagę na część krótkiego zdania :
  W tym celu trzeba zapewnić niekwestionowaną praworządność, z którego, według mnie, wynika nie tylko postulat , ale kategoryczne ZADANIE SILY DLA ONZ. Mylę się ?…………………………”
  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/126267,nie-obama-lub-putin-lecz-agenda-2030-jest-zwyciezca

 43. marta15 said

  ad 41 wiekszosc komentarzy pod tekstem swiadczy wymownie ,ze Polak czesto
  „przyjmuje postawę dyskutanta, który NIE WIE , ale się wypowie „.
  swoja droga, jak pisalam, czy te wojska NATO rozmieszczone strategicznie po calej Europie
  beda faktycznie przeciw Rosji czy moze tylko przeciw Europejczykom buntujacym sie przeciw wprowadzeniu NWO, ktory wynika z tego ma byc wcielony ostatecznie w zycie do roku 2030??

 44. marta15 said

  niektore globalne cele gloabalnje agendy 2030
  „..Cel 16: Promować istnienie pokojowych i inkluzyjnych społeczeństw, co umożliwi zrównoważony rozwój; zapewnić wszystkim ludziom dostęp do wymiaru sprawiedliwości; budować efektywne, odpowiedzialne i inkluzyjne instytucje na wszystkich szczeblach
  Cel 17: WZMOCNIC MECHANIZMY powstawania globalnych partnerstw oraz ożywić już istniejące partnerstwa..”

  PATRZ ad 40.


  tu pare ciekawych artykulow na temat owej agendy 2030.

  http://www.hrc.org/blog/entry/op-ed-what-does-the-uns-agenda-2030-mean-for-lgbt-people

  http://freedomoutpost.com/2015/08/barack-obama-planned-parenthood-and-the-demonic-population-control-agenda-of-the-new-world-order/

 45. Listwa said

  @ 39 Guła

  Piłsudczycy właśnie słabi są w faktach, natomiast w hipotezach własnych brylują.
  Gem Zagórskiego piłsudczyzna trzymała bardzo długo w więzieniu w Wilnie (nie tylko jego) po czym przewiozła go do Warszawy i ślad po nim zaginął. Sami wymyslili bzdurę że uciekł za granicę żeby pozorowac swoją niewinność.
  Gen Zagórski przygotowywał sie do procesu w ktorym go oskarżali , był pewien że go wygra, nigdzie nie uciekł i nie trzeba go było szukac listem gonczym.
  Nawet po smierci go oczerniacie.
  Generał był torturowany na powiślu w Warszawie przez knurów piłsudskiego. Chcieli od niego wydobyc dowody na współprce Piłsudskiego z wywiadem niemieckim bo on takie posiadał. Gen Zagórski był pracownikiem kontrwywiad wcześniej.

  Nie potrafisz patryoto z czapki lenina uszanować tego człowieka, faktów ani historii. Spadaj Guła, nie warto z tobą rozmawiać. Sam sobie poszukaj na temat lotnictwa w Polsce..

 46. Guła said

  „Uderz w stół …” jak powiada ludowe przysłowie
  Jestem zaszczycony przejściem na Ty z Listewką … przestań mnie jednak szufladkować.

 47. Joe said

  Gula 38…Od dziecka zylem historia Selmana.Jak wiesz pochodze z Pulaw.Okolo 20 czlonkow mojej rodziny bylo w jego legionach.Nasluchalem sie Prawdy a nie tej prawdy ktora serwujecie w jego muzeum w New Yorku.Moze z nogawki ale przez duze P…Jak pisalem juz wczesniej..matki brat byl jego kurierem na Wschod.Spotykal sie z agentami Dzierzynskiego.Po kompromitacji Selmana i odwrocie bolszewikow…musial ukrywac sie az do smierci tego S…wysyna.Z taka zajadloscia Selman niszczyl swiadkow.I dzieki takim jak Listwa i ja…. nie wcisniecie nam kitu przy POmocy MUZEAMI Bandziora….Pozdrowko Gula.

 48. Boydar said

  Ależ egoista z Pana Joe 🙂

 49. Listwa said

  @ 46 Guła

  Sam się szufladkujesz. I nie przeszliśmy na „ty”, jeno żaden z ciebie pan. W imie zafascynowania legendą piłsudskiego gotowi jesteście przemilczeć zbrodnie całej piłsudczyzny i fakty . Nawet oczerniać ludzi dla Polski bardzo zasłużonych.
  To piłsudski nie chciał wspomóc powstania wielkopolskiego i bitwy o Lwów.

  Piłsudski całe zycie uważał, że gdy on się rodził to przelatywał na Litwą duch Napoleona i wstąpił w piłsudskiego. Taka to z niego legenda.

 50. Guła said

  Listewka cieńkiś, jak sam nazwa wskazuje.

 51. Guła said

  No cóż Józefie Twoja wola.
  („Politykę robi się tak samo jak parówki” – Bismarck)

 52. Boydar said

  Tak, qurwa, coraz lepiej zaczynam rozumieć „… a co robić ??? …” (4 min. 57 sek.)

  Wtedy ktoś mógł czegoś nie wiedzieć, inne czasy, a dzisiaj ? Dzisiaj po prostu wstyd się przyznać, kogo się na ołtarzu postawiło. Oby tylko był to wstyd.

 53. Guła said

  Ja tam bym wybrał się. Po to chociażby ażeby wzbogacić własne zbiory o kwerendy archiwalne rodziny, których nie posiadam

 54. Joe said

  Przymuszona wola …Przyjacielu..mimo roznicy pogladow.A dlaczego?Bo nie mam wsparcia… Klominternu…Tak jak nasz „Bohater”Tam w jego spotkaniach 3 ciego stonia z tymi od Lenina to slowo bylo kluczem…Jak nie wiesz co to slowo znaczy to moze Pan Boydar Ci wyjasni…

 55. Listwa said

  @ 50 Guła

  Zapewne jakbym zachłystywał się Piłsudskim i go wychwalał to nazwa na co innego wskazywałaby. Nawet wielu generałów było uznanych przez piłsudczyzne za „cienkiś”, zdrajców lub malwersantów.

  Piłsudski ukończył moze dwie klasy IX wiecznego rosyjskiego gimnazjum – a pieją do dziś jaki to on był geniusz, strateg, polityk, mąż stanu, wojskowy, no cudo w kalesonach. Tadeusz Dołega Mostowicz napisał książkę „Kariera Nikodema Dyzmy” za co został przez knurów piłsudskiego dotkliwie pobity. Podobieństwo postaci odkryli.

 56. Guła said

  Czy chodzi Tobie Józefie o Komintern? (Pytam się na wszelki wypadek choć honoruję literówki)

 57. Guła said

  „Piłsudski ukończył może dwie klasy IX wiecznego rosyjskiego gimnazjum”
  Czy ja Ci, Listewka, pisałem że jesteś cienias? Aresztowany był jako student choć był Bogu ducha winien. I tak zaczęła się jego „rewolucyjna” kariera.

 58. Listwa said

  @57 Gułą
  A wpis nr 50 to ja zamieściłem?

  Bujda. Roman Dmowski był skazany , więziony w cytadeli warszawskiej, był nawet zesłańcem w głąb Rosji , a studia na Uniwersytecie Warszawskim ukończył. Nie rozumiem tego usprawiedliwiania Piłsudskiego w kazdym przypadku w imie nie wiadomo czego.

  A Piłsudski zajmował się rzekomo wyzwoleniem Polski, ale organizował tylko powstania i tylko w zaborze rosyjskim.
  Nawet do japonii pojechał po wsparcie i pieniądze na takie powstanie. Dmowski musiał jechać w ślad za nim i bronic Polski przed rozlewem polskiej krwi. co skutecznie uczynił.

 59. Joe said

  Tak oczywiscie..plae ciagle cene za pozne nauki na keybord…Ale prawda tez jest ze kuzyn ktory mnie formowal w tej sprawie,wymawial tak jakos przez „L” chyba z rosyjskiego..klom..I tak na marginesie, to ja po definicji osobistej tego slowa ,kazdego z dyskutatow jestem w stanie okreslic kim jest….

 60. Boydar said

  Ktoś wp…dol zebrać musi, Selmana pod Trybunał Stanu przecież już nie postawi …

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20151002/1136342.html

  Chociaż … za rewolucji przeciwfrancuskiej, nie takich z grobów wyciągali tamtejsi bolszewicy.

 61. Guła said

  Oj, Panie Boydar, Jeden państwo dwie historie albo i więcej nie licząc wersji mniejszości narodowych.
  Obcy nam ją właśnie piszą.
  Wyciągaj Pan 🙂 no Piłsudskiego, niewiele a cieszy 🙂
  Tylko, (brzydkie słowo), co to zmieni?

 62. Guła said

  jedno państwo

 63. Boydar said

  Kazał (swojej straży) szablami zarąbać narzeczonego mojej Matki Chrzestnej. Pięćdziesiąt lat temu nie było internetu. Komuś muszę wierzyć.

  Ale to nie jest kwestia wiary. Pomijając Gajówkę; słyszę (bo mam okazję jak rzadko kto) szczere i z przekonania płynące wypowiedzi „kombatantów – piłsudczyków”. Nic się z tym zrobić już nie da, może św. Piotr. To się sekta zrobiła twardsza niż jehowce. Teraz to piją nawet razem z tymi KBW, byleby tamci na Ziuka nic nie brechali. Idzie się normalnie pochlastać. Przyznaję racje Lemańskiemu – oni muszą wymrzeć.

 64. Guła said

  „Sekta wymrze …” wraz z innymi sektami. Taka kolej rzeczy (Так природа захотела …)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: