Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja wątpi w zdolność Polski do przyjmowania posiedzenia OBWE w sprawie wymiaru ludzkiego

Posted by Marucha w dniu 2015-10-02 (Piątek)

Przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych napotkali nieoczekiwane problemy podczas zapisu na wystąpienia. Nawet delegacji Watykanu nie zapewniono głosu na temat obrony chrześcijan.

„Mamy wrażenie, że Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) zaczyna uciekać się do autorytarnych metod w swojej działalności i nie jest zainteresowane uczciwą otwartą dyskusją nad zagadnieniami przedstawionymi w porządku obrad. Poważne wsparcie ODIHR w odsiewie „niezgadzających się” spośród organizacji pozarządowych okazały polskie władze, z powodu działań których zdecydowanie protestujemy”, —oświadczył w piątek na podsumowującej sesji spotkań w Warszawie wiceszef rosyjskiej delegacji Grigorij Łukjancew.

Według niego świadczą o tym liczne naruszenia, „także zakaz wjazdu do Polski dla Georgija Muradowa i odmowa wydania wiz dla przedstawicieli krymsko-tatarskich społeczności Krymu Refatowi Dżemilewowi i Rafialowi Sejtumerowi, a także przedstawicielowi Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych Galinie Hizriewie, a także przerażona ucieczka z sali kilku delegacji na początku wystąpienie przedstawiciela organizacji pozarządowej „Rosyjska Wspólnota Krymu” Dmitrija Polonskiego”.

Wiceszef rosyjskiej delegacji na posiedzeniu ODIHR OBWE podkreślił, że wszystkie te fakty „tylko potwierdzają tezę o niestosowności i niezdolności do omówienia tematu Krymu w wymiarze humanitarnym OBWE”.

Łukjancew przypomniał, że „z naruszeniem zasad procedury OBWE i elementarnych zasad protokołu przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, których punkt widzenia różni się od zachodniego, stanęli w obliczu nieoczekiwanych problemów podczas zapisów na wystąpienia. Nawet delegacji Watykanu nie udzielono głosu na temat obrony chrześcijan”.

„W związku z tym mamy wątpliwości, że Polska jest w stanie nadal właściwie wykonywać swoje obowiązki jako państwo, które przyjmuje na swoim terytorium naszą naradę” — powiedział wiceszef rosyjskiej delegacji.
Narada na temat problemów w zapewnieniu praw człowieka corocznie organizowana jest przez ODIHR OBWE w Warszawie. W tym roku odbyła się w dniach od 21 września do 2 października. Wzięło w niej udział około 1,4 tys. delegatów — przedstawicieli rządów 57 państw członkowskich OBWE, krajów partnerskich, organizacji społeczeństwa obywatelskiego, organizacji międzynarodowych i struktur OBWE.

Głównymi tematami forum OBWE w Warszawie były wolność słowa, mediów, prawo do informacji, równouprawnienie, praworządność, walka z handlem ludźmi.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 3 to “Rosja wątpi w zdolność Polski do przyjmowania posiedzenia OBWE w sprawie wymiaru ludzkiego”

 1. yattakaj said

  „Popatrz matko, popatrz ojcze! Oto idą dwaj folksdojcze. Co za hańba, co za wstyd! Jeden Polak, drugi Żyd.”

  Naprawdę jest mi przykro (wstyd),że tak widzą nasz kraj na świecie.
  Myślę też ,że oni są świadomi tej hucpy z którą porządni Polacy Słowianie Chrześcijanie nie mają nic wspólnego.

 2. Trak said

  A jakiż to, wymiar ludzki a kiedy nieludzki?
  Ile to centymetrów?

 3. Zerohero said

  Najlepsze są dyskusje we własnym gronie, bo wtedy zawsze ma się rację. Oponentów należy zastraszyć, zakneblować albo zabić. Dopiero na tak przygotowanym gruncie dyskusje o prawach człowieka zaczynają przebiegać gładko.

Sorry, the comment form is closed at this time.