Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Jak amerykańska stacja TVN „wystawiła” ambasadora Rosji

Posted by Marucha w dniu 2015-10-03 (Sobota)

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew dał się „podejść” amerykańskiej stacji TVN 24 (właściciel Scripps Networks Interactive) uchodzącej za polską.

Prowokacja się powiodła – gangsterskie metody dziennikarskie wpisujące się w wojnę informacyjną z Rosją nieraz okazują się skuteczne. Polacy uwierzyli, że ambasador oskarżył Polskę o wywołanie II wojny światowej. Poniżej list rzeczniczki ambasady Rosji do redakcji TVN 24:

Sz. P. Brygida Grysiak (TVN 24)

Szanowna Pani,
Piszę do Pani w związku z sytuacją, zaistniałą wokół wywiadu Ambasadora Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej Pana S. Andriejewa dla TVN24, przeprowadzanego przez Panią w ramach programu „Czarno na białym” (emisja 25 września br.).

Odpowiadając na Państwa propozycję uprzejmie zaprosiliśmy ekipę TVN24 do Ambasady. Dostosowaliśmy się czasowo, wyraziliśmy gotowość do udzielenia niezbędnej pomocy lingwistycznej mimo wcześniejszych ustaleń, iż przybędą Państwo z własnym tłumaczem. Ambasador jednak ostatecznie zgodził się na mówienie po polsku podczas wywiadu, nie chcąc utrudniać Państwu pracy (przy tłumaczeniu byłaby konieczna autoryzacja z naszej strony).

Wiadomo, iż punkt widzenia strony polskiej na problemy historyczne odbiega od rosyjskiego, tym niemniej spodziewaliśmy się uczciwego dialogu i wzajemnego szacunku. Program z udziałem Ambasadora Rosji jednak przerósł nasze najgorsze oczekiwania.

Przyjęliście Państwo tezę o tym, że dzisiejsza Rosja coraz bardziej odwołuje się do retoryki stalinowskiej, i zrobiliście wszystko, żeby to udowodnić, nawet nie próbując przy tym zachować resztki obiektywizmu i dziennikarskiego profesjonalizmu. Z blisko 45-minutowej rozmowy zostawiliście dosłownie parę chwil – jedynie te momenty, które się wpisywały w wybraną koncepcję. Postaraliście się stworzyć jak najbardziej negatywny wizerunek Ambasadora Rosji. Wreszcie, zniekształciliście sens wypowiedzi S. Andriejewa tak, żeby pasowała do całości, przyciągała widownię, wyglądała skandalicznie. Zapowiedzieliście wywiad, przypisując Ambasadorowi sformułowania, których nie użył. Dzięki tej prymitywnej technice news tygodnia w wersji TVN24 został przygotowany.

O co tak naprawdę chodziło? O zwiększenie oglądalności? Wywołanie skandalu międzynarodowego? O to, żeby obrazić osobę, która zgodziła się na udział w programie? Czy o odciąganie uwagi od faktu kolejnego złamania przez stronę polską umowy o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji?

Niektórzy dziennikarze uważają wprowadzenie do obiegu publicznego błędnych interpretacji wypowiedzi oponentów politycznych czy ideowych za główne zadanie swojego fachu. Tak naprawdę zarówno podobne działania, jak i chęć wywołania sztucznych sensacji jest wyłącznie przejawem braku profesjonalizmu. Nawet po wizycie Ambasadora Rosji w polskim MSZ oraz publicznych wyjaśnieniach tego, co w rzeczywistości powiedział, nie cofnęliście Państwo kłamliwych wiadomości nt. tamtego wywiadu.

Być może dziennikarze TVN24 uważają własne zachowanie za zgodne z naturą rzeczy. Jednak w społeczeństwie cywilizowanym i wśród ludzi uczciwych stronie poszkodowanej należą się przeprosiny.

Waleria Perżyńska
Rzecznik prasowy Ambasady Rosji
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 31 to “Jak amerykańska stacja TVN „wystawiła” ambasadora Rosji”

 1. Czołgista said

  Szukanie uczciwości w stacji, która oczernia Twój kraj od wielu lat, było błędem. Po co tam się pchać na siłę ?

 2. Boydar said

  >Siergiej Andriejew dał się „podejść”<

  Ktoś kto daje się "podejść" takim tefałenom, nie zostaje Ambasadorem Rosji. Jeśli zaś jednak jest Ambasadorem Rosji, to znaczy, że"podejść" dał się wyłącznie tefałen a i tego wcale nie jestem taki pewien. Moim zdaniem wszystko idzie jak ma iść. Szacunek, Panie Andriejew.

 3. AlexSailor said

  Dlaczego dopiero teraz, dlaczego nie opublikowali tego jako płatnego ogłoszenia, albo nie zamieścili na swoich, rosyjskich stronach dla Polaków.
  Coś spóźniona ta reakcja, ale dobra i psu mucha.
  Choć trudno będzie ambasadorowi odzyskać zaufanie i szacunek.
  Zwrócić należy jednak uwagę na to, że udzielenie wywiadu po polsku było bardzo przyjaznym krokiem ze strony ambasadora.
  Chociaż to.

  Jeszcze raz przypomnę, że w polityce zagranicznej nie ma przyjaciół i wrogów.
  Są interesy.
  A Polska i Rosja mają je w dużej części wspólne, moim zdaniem.
  Mało.
  Uważam, że brak współdziałania i w konsekwencji sojuszu, doprowadzi do klęski Polski (co już widać) a także Rosji (być może nawet jej zagłady – bo choć wielka i odzyskująca siłę, Rosja ma wielu wrogów jawnych i ukrytych).

  Dlatego wszelkie idiotyczne z punktu widzenia interesów naszych wydarzenia, jak Smoleńsk, sankcje, majdan, azyl dla czeczeńskich bandytów, niefortunna wypowiedź ambasadora, bardzo mnie martwią.

  Przypomnę również, że Rosjanie byli na pogrzebie Lecha Kaczyńskiego, natomiast sojusznicy zachodni nie.
  Nie było też na twarzy prezydenta Miedwiediewa oznak żadnej radości ani szyderstwa, tylko śmiertelna powaga w czasie pobytu w Polsce.

  Wypada tylko żałować, że Rosjanie tak głupio wykpili się w z ustalenia przyczyn zamachu.
  Ale co ja tam wiem, może były powody – niemniej skutki będą podobne do Katynia.

 4. Joe said

  Z tym zamachem smolenskim to wydaje mi sie ze Rosjanie jeszcze nie powiedzieli ostatniego slowa.a i czas ten zbliza sie milowymi krokami.Jeszcze troche takiej wscieklej nagonki POlinowej zydomasonerii…kto wie? Rosjanie moze wreszcie straca cierpliwosc.

 5. Marucha said

  Re 3:
  Panie Alex, ten kto szanował ambasadora i kto jest świadom rzetelności żydowskich mediów, nie stracił doń szacunku ani zaufania.

  A cała reszta?
  Po pierwsze, żadne, nie wiem jak przyjazne kroki ze strony Rosji, nie wpłyną na postawę i poglądy tych potencjalnych pacjentów Tworek.
  Po drugie, dlaczego Andrejewowi miało by zależeć na dotarciu do osób chorych psychicznie, z którymi niemożliwa jest jakakolwiek dyskusja? On reprezentuje interesy Rosji. Nie jest psychiatrą ani terapeutą.

  O zagładę Rosji bym się raczej nie martwił w sytuacji, kiedy Polska przestaje istnieć jako byt państwowy. Polska Rosji mogłaby się przydać, ale nie jest dla niej niezbędna. Świetnie daje sobie radę mimo iż polski ratlerek ujada zza płota.

  Czy Rosjanie głupio się wykpili z katastrofy smoleńskiej?
  Na głupiego wyszła tylko Polska.

 6. watazka said

  3
  Alex Sailor
  na pogrzebie Kcynskiego byl Szakaszwili.

 7. tralala said

  takie gnoje, które nazywają się dzennikarzmi (chyba kundlami swoich panów, do których merdaja i liżą im d…) powinni być spuszczani do szamba.

 8. Póki tego parchatego plugastwa nie wstępny porządku nie będzie.

 9. Halszka said

  @ 4
  Panie Joe, Rosjanie mają jedną cechę, na pewno denerwującą z naszego punktu widzenia: nie dzielą się swoją wiedzą. Nawet, jeśli na krótki dystans wydawałoby się to dla nich korzystne.

  Muszą przecież wiedzieć (satelity) dokąd naprawdę uprowadzony został malezyjski samolot MH 370 z całą ekipą chińskich specjalistów od dronów.

  Muszą wiedzieć, kto był inicjatorem sławetnego lotu 4 prezydentów (Lech K. i 3 przedstawiciele republik bałtyckich) jednym samolotem do Tbilisi podczas konfliktu rosyjsko-gruzińskiego o Osetię Płd. latem 2008 r. Czterej prezydenci lecieli – z własnej woli? tylko po to, aby wystąpić i pomachać rączką zebranym na wiecu w Tbilisi? ( bo sprawę zawieszenia broni wynegocjował przecież z Rosją całkiem kto inny). Radośnie polecieli w rejon konfliktu samolotem, którego przelot nie był wcześniej zapowiedziany i uzgodniony?

  Zamiast jednego dwa lata później, mogły być już wtedy 4 prezydenckie pogrzeby. I odpowiednie medialne echo.
  Może ten polski pilot, który odmówił dalszego lotu do Tbilisi, narażając się na szykany i oskarżenia o tchórzostwo, zasłużył tak naprawdę na pokojowego Nobla?

 10. Listwa said

  AlexSailor

  E tam panie AlexSailor, chcieli coś powiedziec do Polaków to i powiedzieli. Zanim się tv zorientowali to nagłosnili. Teraz umilkli w telawizjach.

 11. Listwa said

  Halszka

  Na prezydenta tego pilota.

 12. RomanK said

  Ambasador Andriejew..wykorzystak TV- jak bura suke:-)))wlacznie z jej glupia myzia udajaca Stokrotke:-)))))
  Przemowil do Polakow…i tylko do Polakow..dlatego mowil po polsku!
  I powiedzial prawde , cala prawde i tylko prawde …i calej tej propagandowej psiarni puscily zwiewracze:-)))) zorientowali sie po niewczasie ze znich zdrwil…i wystawil do wiatru:-)))
  Co niby ma dementowac skoro powiedzial co chcial…
  ON w jednym zadniu nei oskarzyl Polski o wuywolanie wojny…nie jst durniem jak wiekszosc komentatorow..on dobre wie kto wywwolal wojne i po co…
  AMbasador przypomina POlakom , ze powtarzanie bledow historii nie przynosi nikomu ani korzysc, ani chluby…
  przypomnina ze glupe rzadzy kamaryli polglowko znaczy pulkownikow…postawily Polske w sytuacji , kiedy w nie swojej wojnie pozwolila prowadzic ja na swoim terytorium i poniesc najwieksze straty nei wynodszac nic ze zwyciastwa nad Niemcami…

  DO kogo to jeszcze nie dotarlo panowie..prosze ustawcie sie w kolejce…plissss bedziemy wpychac rozumek od zadu:-))))jak ksiedzu Krysztofowi poboznosc kaplanska:-)))Edzie:-))))

 13. Ehze said

  @3:

  Katynia NIE zmajstrowali ROSJANIE.

  NIE ROSJANIE.

  Nawiasem: Smolenska tez NIE zmajstrowali Rosjanie, a dokladnie ci sami co Katyn..

  Smolensk to wojna wewnatrzmafijna.

  Wydawaloby sie, ze po tylu latach KAZDY blisko to obserwujacey powinien to wiedziec (niezaleznie od zagluszen medialnych)

  .

 14. Boydar said

  Mogę już iść spać 🙂

 15. panMarek said

  TVN wydmuchał Rosję!
  Mają rozmach skurwysyny. To fakt.

 16. Easy Rider said

  Andriejew mógł wspomnieć o Zaolziu – to byłby argument podkreślający jego argumentację odnośnie polityki rządu sanacyjnego. Zresztą, nie wiadomo czy tak nie zrobił, gdyż w sieci są wersje 13-minutowe wywiadu, podczas gdy trwał on 45 min.

 17. wi42 said

  #12 RK cytat

  „Przemowil do Polakow…i tylko do Polakow..dlatego mowil po polsku!
  I powiedzial prawde , cala prawde i tylko prawde …i calej tej propagandowej psiarni puscily zwiewracze:-)))) zorientowali sie po niewczasie ze znich zdrwil…i wystawil do wiatru:-)))”

  #3 AS A prawda, niestety nie jest we wszystkim przyjemna

 18. Tomahawk said

  JUDEOPOLONIA Nieznane karty historii PRL: http://docdro.id/EWB5OJk

 19. MatkaPolka said

  Polacy wiedzą

  Polska nie wywołała wojny – Polska była przedmiotem napaści zbrodniczej nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej

  Polską rządził pro niemiecki rząd masońskiej ekipy Piłsudskiego i nawet po jego śmierci realizujący testament polityczny Piłsudskiego. Piłsudski był agentem niemieckim i realizował politykę niemiecką – od początku swojej dyktatury. Przegrane w I wś Prusy wysłały do Rosji Lenina, żeby robił Rewolucję Bolszewicką, a do Polski Piłsudskiego, aby kontrolował sytuację na rzecz Niemiec.

  Ekipa Piłsudskiego zostawiła Polskę bezbronną wobec spodziewanej agresji niemieckiej

  Przed anszlusem Czechosłowacji przez Niemcy w marcu 1939r. Czesi oferowali Polsce 1500 nowoczesnych samolotów w imię solidarności słowiańskiej. Generał Lubomir Rajski – ODMÓWIŁ i nie przyjął tego daru
  Te samoloty przejęli Niemcy, aby pół roku później bombardować Polskę – bo polskie niebo było bezbronne.

  Polska odmówiła Rosji sowieckiej przejścia wojsk przez terytorium polskie na pomoc Czechosłowacji.

  Polska nie tyle wywołała II wojnę światową , ale była sojusznikiem Hitlera.
  Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew właśnie o tym powiedział
  Niemcy wystawili po zajęciu Krakowa w 1939 przy grobie Piłsudskiego „Warte Honorową

  Polityka Niemiec jest niezmienna od wieków – od najazdów krzyżackich na ziemie polskie, przez powstanie państwa pruskiego na trupie Polski i rozbiorach Polski przez Prusy, napaści na Polskę w drugiej wojnie światowej jak i teraz – skolonizowanie Polski pod płaszczykiem Unii Europejskiej.

  Zawsze chodzi o fizyczna eksterminacje narodu polskiego, żywiołu polskiego w szczególe, a w ogóle żywiołu słowiańskiego; – „Drang nach Osten” i „Lebesraum

  Już w maju 1939 powstał GENERAL PLAN OST –plan likwidacji Słowian
  Generalny Plan Wschodni, czyli plan zagłady Słowian
  http://racjapolskiejlewicy.pl/generalny-plan-wschodni-czyli-plan-zaglady-slowian/7664

  Tajna dyplomacja pruska też od wieków jest ta sama – osadzenia na szczytach władzy ekipy podporządkowanej Pruskim/Niemieckim interesom.

  Polska przed II ws była rządzona przez masońską ekipę Jełopów Piłsudskiego
  Dzisiejsza Polska jest rządzona przez Jełopów kanclerzycy Merkel – Tusków i Schetynów

  Nie tylko Polska jest i była przedmiotem tej polityki.

  Rosja carska została inaczej podporządkowana; cały dwór carski był zniemczały – dynastia Romanowów to dynastia Romanow –Holstein – Gottrop. Katarzyna II to Prusaczka ze Szczecina – Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst-Dornburg. Rewolucję bolszewicka była wspólnym dziełem Międzynarodówki Finansowej i przegranych w I wś Prus – Wall Street i Kaiser Wilhelm II finansowali rewolucję 50/50.

  Również królewski dwór brytyjski jest dworem krzyżackim
  Królowa Wiktoria poślubiła pruskiego ksiecia Alberta – byli blisko spokrewnieni – jej matka i jego ojciec byli rodzeństwem.
  Matką Wiktorii była księżniczka Wiktoria Sachsen-Coburg-Saalfeld a ojciec Alberta z Saksonii-Coburga-Gothy (1819–1861), młodszego syna Ernesta I z Saksonii-Coburga-Gothy i Ludwiki, córki Emila, księcia Saksonii-Gothy-Altenburga.
  Rodzicami chrzestnymi królowej Wiktorii byli książę-regent, car Aleksander I Romanow (na cześć którego otrzymała pierwsze imię), królowa Charlotta Wirtemberska i księżna-wdowa Saksonii-Coburga-Saalfeld.

  Czego pan Ambasador nie powiedział – że po I wś Niemcy rozwijały swój przemysł wojskowy na terenach Rosji bolszewickiej, bo w myśl Traktatu Wersalskiego nie mogły tego czynić w Niemczech

  Generalplan Ost”(GPO) – niemiecki, zbrodniczy plan zagłady Słowian.

  Procent grup narodowych przeznaczonych do eliminacji oraz wysiedleń na terenach okupowanych przeznaczonych przez III Rzeszę na niemiecką kolonizację

  Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia

  Polacy 80-85%
  Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię.
  Białorusini 75%
  Ukraińcy 65%
  Litwini 85%
  Łotysze 50%
  Estończycy 50%
  Czesi50%
  Łatgalowie 100%

  Co wie pan ambasador Rosji Siergiej Andriejew , a czego nie chcą powiedzieć niemieckie polskojęzyczne media i „Waadze” w Polce

  WOJSKOWE PRZYCZYNY KLĘSKI WRZEŚNIOWEJ 1939
  Omówienie raportu gen. Izydora Modelskiego dla naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego
  1 września nadchodzi rocznica wybuchu II wojny światowej.

  W wyniku II wojny światowej rozpętanej przez zbrodniczą, nazistowska III Rzesze niemiecką Polska utraciła ok. 8 mln swoich obywateli, a uwzględniając zmiany terytorialne ok. 12 mln – tzn. 33% swojej populacji. To największy odsetek wśród krajów dotkniętych wojenna hekatombą.

  Oddanie czci ofiarom wojny jest naszym obowiązkiem. Przypominanie o ofiarach wojny jest tym bardziej ważne, że obecnie w znacznej mierze obserwujemy powtórkę tego procesu– ponownej Agresji Niemiec na Polskę – skolonizowanie i zwasalizowanie Polski (Wyprzedaż ) i kraje Europy środkowo wschodniej, depopulacji Polski (emigracja, zdrowie) – tej NIEWIDZIALNEJ WOJNY, pod płaszczykiem Unii Europejskiej ( pierw Polska, a teraz Ukraina, która nie podpisała Umowy Stowarzyszeniowej z UE)

  Przyczyny Klęski Wrześniowej były – zewnętrzne i wewnętrzne.

 20. MatkaPolka said

  Co wie pan ambasador Rosji Siergiej Andriejew , a czego nie chcą powiedzieć niemieckie polskojęzyczne media i „Waadze” w Polce

  WOJSKOWE PRZYCZYNY KLĘSKI WRZEŚNIOWEJ 1939
  Omówienie raportu gen. Izydora Modelskiego dla naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego

  W wyniku II wojny światowej rozpętanej przez zbrodniczą, nazistowska III Rzesze niemiecką Polska utraciła ok. 8 mln swoich obywateli, a uwzględniając zmiany terytorialne ok. 12 mln – tzn. 33% swojej populacji. To największy odsetek wśród krajów dotkniętych wojenna hekatombą.

  Oddanie czci ofiarom wojny jest naszym obowiązkiem. Przypominanie o ofiarach wojny jest tym bardziej ważne, że obecnie w znacznej mierze obserwujemy powtórkę tego procesu– ponownej Agresji Niemiec na Polskę – skolonizowanie i zwasalizowanie Polski (Wyprzedaż ) i kraje Europy środkowo wschodniej, depopulacji Polski (emigracja, zdrowie) – tej NIEWIDZIALNEJ WOJNY, pod płaszczykiem Unii Europejskiej ( pierw Polska, a teraz Ukraina, która nie podpisała Umowy Stowarzyszeniowej z UE)

  Przyczyny Klęski Wrześniowej były – zewnętrzne i wewnętrzne.

  ZEWNĘTRZNE:
  Przypomnijmy, zatem, na czym polegał „Generalplan Ost”(GPO) – niemiecki, zbrodniczy plan zagłady Słowian.
  Wg tego Planu Niemcy planowali wymordować Polacy 80-85%, Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię, Białorusini 75%, Ukraińcy 65%, Litwini 85%
  Łotysze 50%’ Estończycy 50%, Czesi50%, Łatgalowie 100%
  Generalny Plan Wschodni, czyli plan zagłady Słowian –omówienie obszerne fragmenty książki dr Andrzeja Szcześniaka poniżej.

  Dla Polaków, jako zajmujący „przestrzeń życiową rasy panów” przewidziany był tzw. General Plan Ost (GPO), czyli mówiąc wprost plan zagłady Słowian. Rozpoczął się tzw. małym GPO, mającym miejsce jeszcze przed wybuchem wojny. W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył komórki „Zentral Stelle” II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce”. Podobne zadania miało berlińskie Gestapo. Tutaj z kolei tworzono listy osób wrogo nastawionych do tradycji niemieckiej. Efektem końcowym działań obu tych instytucji były listy gończe zawierające ponad 61 tysięcy nazwisk. Była to podstawa do właściwego GPO.

  Listy gończe były podstawą dla Operacji Tannenberg, której celem było fizyczne wyeliminowanie kierownictwa narodu polskiego. Dowódcą operacji został Reinhard Heydrich 25 sierpnia 1939. Realizacją miał zająć się Specjalny Referat Do Spraw Operacji Tannenberg. Przydzielono mu osiem specjalnych GO (Grup Operacyjnych) oraz dodatkowo 16 Samodzielny Oddział Operacyjny. Jednostki te od początku kampanii wrześniowej działały na tyłach Wehrmachtu. Jednak pierwszymi ofiarami GPO stali się jeszcze w lipcu 1939 działacze Związku Polaków w Niemczech. Około 2 tysięcy z nich zesłano do obozów koncentracyjnych, skąd wielu już nie powróciło. Już 7 września 1939 Heydrich stwierdził, że spośród czołowych warstw narodu polskiego należy unieszkodliwić również te osoby, które nie znajdowały się na listach gończych. Do 25 października 1939 dokonano ponad 760 masowych mordów. Zabito 20,1 tys ludzi. Już od samego początku kampanii wrześniowej tworzono obozy dla jeńców i ludności cywilnej. Z czasem spora część obozów została przekształcona w KL. Już pod koniec września w obozie, w Gdyni przebywało 6,2 tys., w Wielkopolsce 9,4 tys., a do 26 października w Stutthof ponad 7 tys. osób. Równolegle następowały też pierwsze wysiedlenia. Po 26 października 1939, gdy władzę przejęła niemiecka administracja cywilna nastąpiła kolejna fala aresztowań i rozstrzeliwań wg specjalnych list gończych.

  W większości były to skoordynowane działania takie jak Intelligenzaktion Pommern (jesień 1939) – ponad 23 tys. zabitych, Intelligenzaktion Masowien (przełom 1939/40)- 6/7 tysięcy zabitych, Intelligenzaktion Litzmanstad ( 9/10 listopad 1939) – aresztowano 1500 osób część następnie rozstrzelano, Intelligenzaktion Schlesien (wiosna 1940) – 2000 zamordowanych, Intelligenzaktion Posen (1939/40)- około 12tys zabitych. To oczywiście nie wszystkie tego typu akcje, by wspomnieć choćby o Sonderaktion Lublin – 2000 tys. zabitych czy też Sonderaktion Krakau, gdy aresztowano 183 pracowników naukowych wywiezionych następnie do KL Oranienburg. W listopadzie 1939 roku miała miejsce tzw. Burgerbraukeller – była to fala aresztowań, do której pretekstem był zamach na Hitlera w Monachium oraz przypadający akurat dzień 11 listopada.
  Od maja do lipca 1940 roku przeprowadzono AB akcję (nadzwyczajną akcję pacyfikacyjną), w której śmierć poniosło 3,5 tysiąca osób. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych planów fizycznej eliminacji Polaków na tyłach Wermachtu przeprowadzano wiele mniejszych akcji (często niedających się podciągnąć pod eliminację inteligencji) jak np. pacyfikacja wsi Gałki.

  PRZYCZYNY WEWNĘTRZNE KLĘSKI WRZEŚNIOWEJ – to rządy sanacyjne działalności agenta niemieckiego, dyktatora, „Marszałka” samozwańca, sługusa wrogów Polski i Polaków, renegata Józefa Piłsudskiego i jego popleczników – zdrajców narodu polskiego.

  Celem i skutkiem tych rządów było osłabienie gospodarcze, osłabienie militarne, pauperyzacja społeczeństwa, przemoc dyktatura, destrukcja życia społecznego, destrukcja edukacji, niszczenie wartości moralnych i duchowych, warcholstwo, dyskryminacja katolików, katolickich organizacji, katolickiego wychowania młodzieży, demoralizacja, rozpasanie, nieznani sprawcy, obóz koncentracyjny dla patriotów w konflikcie z aktualną „sanacyjną” władzą.
  Trudno się dziwić, że po zdobyciu Krakowa w 1939 Hitler wystawił „Warte Honorową” przy grobie Piłsudskiego (zdjęcia w załączeniu)

  WOJSKOWE PRZYCZYNY KLĘSKI WRZEŚNIOWEJ
  Raport gen. Izydora Modelskiego jest obowiązkową lekturą dla każdego świadomego Polaka.

  Jedna z pierwszych czynności generała Władysława Sikorskiego w Paryżu po klęsce wrześniowej było powołanie Komisji do Zbadania Klęski Wrześniowej. Jest to dokument przerażający – pisze general Izydor Modelski

  Linki do całość Raportu łatwo znaleźć na Internecie – można wy-GOOGLOWAĆ
  http://www.ojczyzna.org/ZASOBY_WWW/DOKUMENTY/Gen.MODELSKI_PRZYCZYNY_KLESKI_WRZESNIOWEJ_1939R – Zeszyty 92, 93, 94,95

  Poniżej skrót i omówienie tego dokumentu “Wojskowe przyczyny klęski wrześniowej ( próba syntezy)”.

  “Jest to wyciąg z olbrzymiego wspaniałego dzieła opracowanego w Londynie w 1941 roku, na podstawie miedzy innymi dokumentów- relacji, złożonych w Patryzy do naszego Biura Rejestracyjnego przez:

  21 generałów i dowódców Wielkich Jednostek
  61 oficerów Sztaby Generalnego i pracujących w sztabach
  9dowódcow piechoty dywizyjnej I artylerii dywizyjnej
  21 dowódców pułków
  13 dowódców batalionów(dywizjonów) i innych majorów
  37 dowódców poddziałów
  117 młodszych oficerów

  Całość opracowania obejmuje 293 strony maszynopisu formatu kancelaryjnego. Wyciąg przygotowany przeze mnie obejmuje tylko podstawowe ujecie odpowiedzialności za klęskę wrześniowa Józefa Piłsudskiego. Oryginał zawiera tysiące dalszych bezcennych szczegółów i osądów.”

  Strona tytułowa. Ściśle tajne L.Ew.Nr 2 dz. 1740/I.G.ZI/41 “Wojskowe przyczyny klęski wrześniowej ( próba syntezy)”. Wykonano w dwóch egzemplarzach- Naczelny Wódz Generał broni Wł. Sikorski L.Ew.Nr 1 – Generał brygady dr. I.Modelski L.Ew.Nr 2 , 1 września 1941 roku”.

  Jakie były tego SKUTKI klęski wrześniowej ?

  W spisie powszechnym ludności z 1938 roku naliczono ponad 35 milionów Polaków.
  W spisie z 1946 roku doliczono się zaledwie 24 miliony Polaków. Demograficzne „manko” wyniosło ponad jedenaście milionów, a razem z nienarodzonymi dziećmi zamordowanych Polek, tę liczbę należy powiększyć o 3-4 miliony „in minus”. Razem – ponad 15 milionów demograficznego regresu.
  To chyba wystarczający powód i usprawiedliwienie, aby pisać o przyczynach i rozmiarach tej niespotykanej w historii narodów hekatomby – metodologii unicestwienia jednej trzeciej populacji katolickiego narodu żyjącego w samym centrum rzekomo cywilizowanej Europy. Czy dlatego, że katolickiego?

  PRZYCZYNA WEWNĘTRZNA – dywersyjne, rządy Piłsudskiego w Polsce odrodzonej po 123 latach niewoli.
  MARSZAŁEK RYDZ – ŚMIGŁY PRZYPISYWAŁ KLĘSKĘ WRZEŚNIOWĄ PIŁSUDSKIEMU

  Rządy te konsekwentnie zmierzały do maksymalnego osłabienia naszych możliwości obronnych. Do obłędnych prowokacji politycznych i militarnych przeciwko a to Bolszewii (wyprawa kijowska), a to współudziału w rozbiorze Czechosłowacji w 1938 roku. Tajny pakt z Hitlerem zawarty w 1934 roku z zamiarem wspólnego z Niemcami najazdu na Rosję Bolszewicką.
  (Przypomnijmy – Rewolucja Bolszewicka była dziełem Międzynarodowej Finansjery i Prus. Piłsudski uratował Rewolucje Bolszewicką – odmowa pomocy Denikinowi i tajny układ z Bolszewikami w Miekuszowicach o neutralności Polski).

  Wreszcie, torpedowanie możliwości rzeczywistego sojuszu polityczno-militarnego z Francją i Czechosłowacją przeciwko Niemcom, na tle jednoczesnego niszczenia możliwości obronnych naszej armii.

  O rzekomej determinacji Francji w obronie przed odradzającym się militaryzmem prusko-niemieckim, świadczyła potężna linia obronna Maginota na granicy francusko-niemieckiej; projekt wyjątkowo kosztowny i skuteczny, jednak pod warunkiem, że Niemcy zaatakują od tej właśnie strony, a nie obejdą tej linii przez Belgię. Linia obronna, z góry zakładająca tylko obronę, a nie atak.

  Pomińmy tu polityczne przyczyny naszej samotności we wrześniu 1939 roku. Sięgnijmy do przyczyn wojskowych. Naszym przewodnikiem będzie w tej wędrówce generał Izydor Modelski w jego studium: „Wojskowe przyczyny klęski wrześniowej. Próba syntezy”.

  Studium powstało po klęsce wrześniowej. Nigdy nie przebiło się do poprawnych historyków w PRL, i w PRL-bis pod nazwą „Trzeciej RP” .

  Znamienne – stwierdza generał Modelski we wstępie, iż jedną z pierwszych czynności generała Władysława Sikorskiego w Paryżu po klęsce wrześniowej, było powołanie Komisji do Zbadania Klęski Wrześniowej. „Jest to dokument przerażający” – pisze generał Modelski.

  Autor zaczyna od skutków duchowych 123-letniej niewoli; bo też najczarniejszą hipoteką zostawioną Polsce przez długoletnich zaborców, było zarażenie duszy polskiej miazmatami nihilizmu rosyjsko-azjatyckiego i zatrucie jej poglądami liberalistyczno-ateistycznymi niepolskiego i niearyjskiego pochodzenia. Na takim tylko podłożu mogło powstać to wszystko, co w Polsce niepodległej przeżyliśmy, a co było tak niezrozumiałym dla duszy polskiej.

  20 lat Niepodległej Polski to bezustanna walka światopoglądu azjatycko-nihilistycznego z wszystkim, co dotychczas było Polakom święte, więc Bogiem, Kościołem, nacjonalizmem polskim i polską tradycją, wykpiwanie „Cudu nad Wisłą”, wygnanie Sienkiewicza ze szkół średnich, zakaz [wydawania] „Przewodnika Katolickiego” i „Krucjaty Eucharystycznej”, propaganda świadomego macierzyństwa – 200 000 dzieci zabijanych w łonie matek, co roku w Polsce; wygnano grekę i łacinę ze szkół.

  Chora dusza polska i w następstwie zgnilizna moralna jest największą i zasadniczą przyczyną naszej klęski militarnej w 1939 roku.

  W szkołach zwalczano literaturę piękną, głównie Sienkiewicza, K. H. Rostworowskiego i innych wybitnych polskich pisarzy. Narzucono „brudną” lekturę Boya-Żeleńskiego i bezwartościowe bzdety Kaden-„Bandrowskiego”.

  Na zachodnich terenach Polski Odrodzonej młodzież polską jawnie prześladowano podczas podejmowanych akcji narodowo-patriotycznych. Zajścia były często wręcz prowokowane przez czynniki rządowe, jak np. zajścia akademickie we Lwowie, Poznaniu, Warszawie, nawet w super-sanacyjnym Lwowie.

  W niesławnej bitwie ulicznej polskiej młodzieży akademickiej z policją i sikawkami straży ogniowej, dowodził generał dywizji (lekarz ginekolog) Sławoj-Składkowski.
  Polem bitwy było Krakowskie Przedmieście w Warszawie.

  Tymczasem młodzież niemiecka ćwiczyła bezkarnie pod opieką władz polskich w obozach letnich: musztrę, służbę polową, etc. (Nowy Tomyśl, Gniezno, Pomorze). Późniejsi hitlerowscy agenci Piątej Kolumny wyjeżdżali przez Gdańsk do III Rzeszy na przeszkolenie wojskowe i narodowo-socjalistyczne ze zniżkowymi, a nawet darmowymi biletami kolejowymi! Płacili Polacy, czyli „rząd polski”.

  Dlaczego dzieciom polskim zakazano czytania „Przewodnika Katolickiego”, należenia do „Krucjaty Eucharystycznej”?
  Wiosną 1939 roku ponad 500 szkół nie miało katechetów i nauki religii, gdyż „polskie” władze sprusaczone na tamtych terenach nie dopuszczały księży do szkół, a to w myśl dyrektyw skomunizowanego Związku Nauczycielstwa /nie-/ Polskiego. Wpychano dzieciom i młodzieży bezbożne „Płomyczki” i „Płomyki” wydawane przez tenże Związek.

  Podobna dyskryminacja obowiązywała w wojsku. Oficer zawodowy ośmielający się krytykować stosunki w wojsku szedł na czarną listę za czytanie „Myśli Narodowej’: „Warszawskiego Dziennika Narodowego”, „Kuriera Poznańskiego” lub innych pism „opozycyjnych” (skąd my znamy to słowo!).

  Oficerów uczestniczących w niedzielnych Mszach św. wykpiwano i ośmieszano, nawet uważano ich za wrogów państwa, albo za zwolenników „rzymskiej międzynarodówki”.

  W tym czasie inni oficerowie lżyli bezkarnie i obrażali posiwiałych biskupów – patriotów (Kielce, Łomża, Pińsk, Kraków). Inni napadali słowem i czynem na koryfeuszy myśli katolicko-narodowej, takich jak Dmowski, Korfanty, Trąmpczyński, Zdziechowski, Nowaczyński, Cywiński.

  Brutalnie łamano charaktery, przekonania i sumienia młodych oficerów, często nie pozwalając im żenić się z jakąś zacną panną, podczas gdy generałowie i pułkownicy – dawni pastuszkowie z „Pierwszej Kadrowej” nagminnie się rozwodzili i zmieniali żony jak rękawiczki.

  (***)

 21. MatkaPolka said

  cd…
  Nawiązując do tej plagi rozwodów, generał Izydor Modelski wspomina, jak to za trumną generała Orlicz-Dreszera szły trzy wdowy kłócące się o emerytury. W innym przypadku trzech mężów tej samej pani było w wojsku zawodowymi oficerami.

  Generał Modelski opisuje sądy, czyli samosądy, często krwawe:

  – Wreszcie, niesprawiedliwość w sądach.

  W nocy kilku uzbrojonych oficerów 36 p. p., na rozkaz dowódcy pułku mówiącego w domu po niemiecku – płk Ulricha, napada na dom ppor. rez. Wójcika w Piastowie, biją go, maltretują jego żonę, a gdy napadany w obronie własnej strzela z posiadanego legalnie rewolweru, a sprawa nazajutrz dostaje się do prasy, nie da się zatuszować, zebrany w specjalnym składzie sąd, – w którym oskarżał późniejszy minister „sprawiedliwości” Grabowski –wydaje wyrok skazujący ofiarę napadu, ppor. Wójcika na więzienie… za dokonanie napadu i strzelanie do oficerów! To już szczyt cynizmu i bezwstydu. Pan prokurator Grabowski zapoczątkował tym wyrokiem swą wielką karierę i hańbi polski wymiar sprawiedliwości, stawiając go na jednym poziomie z hitlerowskimi lub bolszewickimi.

  – Doboszyński jest dwukrotnie zwolniony od winy i kary przez legalny Sąd Rzeczpospolitej i po obu wyrokach prokurator zatrzymuje go wbrew ustawom i obowiązującej procedurze w więzieniu na rozkaz ministra Grabowskiego.

  – To rozzuchwala. Więc generał Dąb-Biernacki wydaje rozkaz służbowy 16 oficerom „ukarania” profesora Cywińskiego, zasłużonego starego działacza i patriotę polskiego w kresowym Wilnie. I szesnastu uzbrojonych polskich oficerów napada na bezbronnego i starszego wiekiem cywila. Żaden z nich nie odmówił wykonania tak bezprawnego i tak hańbiącego rozkazu.

  Po napadzie na Cywińskiego – pisze generał I. Modelski – ani jeden polski generał nie odmówił podania ręki generałowi Dąb- Biernackiemu. Rydz-Śmigły zabronił wszczęcia dochodzenia przeciwko Dąb-Biernackiemu.
  Na pytanie Melchiora Wańkowicza, kogo marszałek Rydz-Śmigły uważa za głównego sprawcę klęski wrześniowej, Śmigły odpowiedział zdecydowanie:

  Józefa Piłsudskiego, który zajmując się zbytnio polityką wewnętrzną i zagraniczną, zaniedbał całkowicie armię. Gdyby wojna wybuchła nie w 1939 r. a w r. 1935, trwałaby jeden dzień /…/! Drugim sprawcą jest premier Kwiatkowski, który kilkakrotnie odmawiał mi kredytów na rozbudowę i unowocześnienie armii.

  Generał Modelski, jak przystało na obiektywnego analityka wrześniowej tragedii, owszem, przyznał rację Śmigłemu, ale po wyliczeniu skutków dyletanckich i wręcz sabotażowych decyzji Piłsudskiego, odniósł się do roli Rydza-Śmigłego i nie zostawił na nim suchej nitki.

  Co do Piłsudskiego, gen. Modelski wyliczał:

  Przed rokiem 1926 on zrywał sejmy, sztucznie tworzył „partyjnictwo”, „pikował” rządy, walczył z większością polską opierając się – poza bagnetami swej „pierwszej brygady” – na mniejszościach wrogich Polsce, dyskredytował ludzi zasłużonych, zdolnych i Polsce bez reszty oddanych (Witos, Korfanty, itd.) – on odtrącał rękę większości polskiej, wyciągniętą do zgody dla dobra Polski (Dmowski, Paderewski, Korfanty, Trąmpczyński, itd.) – on już przed majem 1926 był jedyną i największą przeszkodą w osiągnięciu zgody narodowej wszystkich Polaków dla dobra państwa.

  Cel tego terroru był jeden – ludzi niezależnych odsuwać od rządów, aby Piłsudski mógł rządzić Polską jak folwarkiem. Podzielił Polaków na obywateli pierwszej i drugiej kategorii. Do pierwszej należeli „pierwszobrygadowcy”, dla których były otwarte wszystkie stanowiska w administracji i armii. I druga szary tłum tolerowany jak bydło robocze. W wojsku, na wysokości plutonu, kompanii, batalionu dowodzili starzy, ciągle tylko podoficerowie z bitew pierwszej wojny światowej, o wielkim doświadczeniu bojowym. Brak im było tylko dowódców wyższych stopni, bo legionowe niedojdy do tego się nie nadawały.

  Francuski generał Trousson czarno widział przyszłość takiej armii dowodzonej przez dyletantów:
  /…/ Gdy jednak wojna przyjdzie, okaże się cała próżnia tego gmachu.
  Myśmy to przeżyli w roku 1870/1871. Rezultatem był Sedan…

  Pucz majowy był przygotowywany zdradziecko.
  W pierwszej kolejności masoneria, a tak naprawdę to masoneria brytyjska poleciła Piłsudskiemu taktycznie odsunąć się od władzy, odejść w cień. Potem finansowała przewrót majowy 1926.

  Następnie rozpoczynała się masowa destrukcja propagandowa, ferment, plotki, pogłoski. To wojna nerwów, po której „naród” ma przyjąć z westchnieniem ulgi człowieka „twardej ręki”, czyli Piłsudskiego. Ministrem Spraw Wojskowych zostaje generał Żeligowski, który zapowiada w Sejmie, że w razie potrzeby wojsko „wyprowadzi w pole”, obsadzi kluczowe stanowiska w wojsku ludźmi Piłsudskiego. Generał Dreszer podczas demonstracji w Sulejówku oznajmia patetycznie o „szablach, które Tobie, Komendancie, stawiamy do dyspozycji”.

  Nadchodzi etap prowokacji. W tym celu wymyślono „napad endeków” na dworek Wodza w Sulejówku. Dziwnym trafem ten rzekomy napad „proroczo” przewidział pijak i birbant pułkownik Wieniawa-Długoszowski już w przeddzień „napadu”, będąc na dużym rauszu. Po prostu wygadał się. Tu glossa generała Modelskiego o tym błaźnie-lizusie, ulubieńcu „Komendanta”:

  Toteż w knajpach warszawskich skacząc po stołach robił poprzedzającej nocy w towarzystwie kobiet z półświatka, zwłaszcza żydowskiego, odpowiedni nastrój „pierwszobrygadowy”, zmuszając publiczność obecną w lokalu do śpiewania „Pierwszej Brygady”. Była to awantura godna tragifarsy, jaką niebawem rozpoczęto pod nazwą „sanacji moralnej” .

  Nazajutrz generał Żeligowski dotrzymał słowa danego w Sejmie i „wyprowadził wojsko w pole” /…/. Całą ohydę tego rokoszu, z bardzo ciekawym opisem niepolskich fizjonomii tych, którzy ten rokosz popierali, na ulicy deptali Sztandar Prezydenta Rzeczpospolitej, strzelali od tyłu do polskiej młodzieży akademickiej, znęcali się nad schwytanymi oraz charakterystykę dowódców, którzy poza przysięgą, łamali jeszcze słowo honoru, dobrowolnie dane, jak to zrobił ówczesny dowódca 1 pułku szwoleżerów, pułkownik Grobicki, uwypuklił w krótkiej, rzeczowej, a jakże dramatycznie ujętej broszurze generał Stanisław Haller.

  Generał Modelski i generał Stanisław Haller „Rokosz majowy” uznali „za jedną z głównych przyczyn klęski wojskowej w kampanii wrześniowej jesienią 1939 roku”.

  W wyniku tego puczu pełnię władzy nad sterroryzowanym narodem przejął megalomański pyszałek i dyletant wojskowy. Oto jego dorobek:

  Piłsudski przez ten rokosz wprowadził na najwyższe stanowiska w państwie i w wojsku miernoty moralne i intelektualne, które już po jego śmierci, przez cztery lata prowadziły naród do katastrofy wrześniowej.

  Gen. S. Haller, cytowany przez gen. I. Modelskiego.

  Piłsudski metodycznie wprowadzał ferment, wzajemną nienawiść do korpusu oficerskiego. Usunął najlepszych przez zabójstwa i więzienia (mord na generale Ostoja-Zagórskim), otrucie generała T. Rozwadowskiego, rzeczywistego zwycięzcy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, albo przez przedwczesne emerytury (generałowie Szeptycki i Haller), albo przez marginalizację, czego przykładem był generał W. Sikorski.

  W zamian, wprowadzał na najwyższe stanowiska nadętych młokosów, karierowiczów, nierobów, dyletantów wojskowych.

  Piłsudski łamiąc prawo i konstytucję odsunął naród spragniony wolności i samorządności, od wpływu w rządach państwem. Odsunął naród od kontroli poczynań tych miernot, karierowiczów i malwersantów.

  Tak to dosłownie podsumował generał Stanisław Haller, brat Józefa Hallera, twórcy „Błękitnej Armii”, który w sile 90 tysięcy żołnierza przybył z Francji bronić Polski przed nawałą bolszewicką w 1920 roku.

  Rząd, który stanął murem za prezydentem Wojciechowskim, niestety działał bez zdecydowania wobec puczystów. Oto przykłady, jedne z wielu;

  – generał Ładoś nie wiadomo dlaczego zwlekał pod Ożarowem z natarciem na Warszawę;
  – generał Żymierski namawiał do tej zwłoki generała Ładosia;
  – mobilizacja rządowych wojsk była połowiczna, niezdecydowana;
  – na tę jawną rewoltą nie odpowiedziano adekwatnie, np. egzekucjami prowodyrów „czerwonych” kolejarzy jawnie uprawiających sabotaż transportowy.

  Większość korpusu oficerskiego widziała ten kontrast niemrawości rządowych decyzji na tle zdecydowania rokoszan i zdezorientowana wybrała postawę wyczekiwania.

  Tak oto, w ciągu kilkunastu następnych lat „Piłsudasowi” udało się:

  – zanarchizować wojsko,
  – zdeprawować dusze,
  – wprowadzić wojsko do polityki i politykę do wojska,
  – obsadzić na kluczowych stanowiskach w wojsku niefachowców, dyletantów, nierobów, letkiewiczów, birbantów,
  – skupić całą dyktatorską władze w swojej garści.

  Pełnię władzy w wojsku skupiał Generalny Inspektor Sił Zbrojnych, wkrótce Wódz Naczelny, czyli Piłsudski, ale odpowiedzialność konstytucyjną przed Sejmem, czyli przed narodem za obronę państwa, Piłsudski pozostawił przezornie Ministrowi Spraw Wojskowych.

  Dlaczego jemu? Otóż, dlatego że obydwa te stanowiska, czyli Generalnego Inspektora i równocześnie Ministra Spraw Wojskowych „Piłsudas” pozostawił w swoich rękach.

  Chodziło o to, aby nawet tylko formalnie nie podlegał Ministrowi; widząc ułomność tej struktury, móc uchylić z góry jej następstwa.

  W żadnym państwie europejskim generał desygnowany w czasie pokoju na Naczelnego Wodza, nie miał tak absolutnej władzy jak Piłsudski. Odtąd każdy jego rozkaz był świętym przykazaniem. To była brutalna dyktatura.

  Generalny Inspektor powołał twór pod nazwą Generalny Inspektorat Sił Zbrojnych. Aż do wiosny 1939 roku, a więc jeszcze przez cztery lata od śmierci „Wodza”, tenże Inspektorat nic nie robił i nic nie dokonał, zasłuchany w strategię „Wodza”.

  Piłsudski praktycznie sparaliżował prace Sztabu Głównego. Dotyczyło to zwłaszcza tak kluczowej sprawy, jak mobilizacja na wypadek wojny. Prace nad tym planem czas jakiś kontynuowano, ale już w 1932 roku rozkazem nowego Szefa Sztabu Głównego gen. Gąsiorowskiego, spalono wszystko włącznie z brulionami, tak że „nawet ślad zaginął”, a zrobił to na polecenie Piłsudskiego.
  (***)
  Piłsudski to „OPCJA NIEMIECKA” w historii i polityce polskiej. Historycznie Krzyżacy/Prusy/Niemcy odpowiedzialni sa za wszystkie nieszczęścia Polski – od wojen krzyżackich po rozbiory i utratę niepodległości. Rosja była inaczej przez krzyżaków podporządkowana niż Polska – cały dwór carski był pruski. Rosyjski car Piotr III to Karl Peter Urlich, a jego żona to Sofia Augusta Anhalt–Zerbst, Prusaczka rodem ze Szczecina, znana jako Katarzyna II, która bezprawnie zagarnęła tron, mordując swojego męża. Dynastia Romanowów, carów Rosji, to właściwie dynastia pruska Romanow-Holstein-Gottorp

  Ktoś, kto lansuje dziś Piłsudskiego lansuje opcję niemiecką . Jest to opcja likwidacji Polski, kolejnych rozbiorów, tym razem pod płaszczykiem Unii Europejskiej.

  CO ZŁEGO ZROBIŁ DLA POLSKI PIŁSUDSKI

  *. Wróg Polski – agent Niemiecki
  *.Kolaborant z niemiecki i bolszewicki
  *.Zdrajca Polski i zwycięskich aliantów
  *.Dyktator i terrorysta Narodu Polskiego
  *.Poskromiciel walk wyzwoleńczych i odbudowy terytorialnej Polski –
  *.Rzecznik straty terytorialnych i ludzkich w interesie Niemiec
  *.Prowokator konfliktów zbrojnych w interesie Niemiec i Bolszewików
  *.Mistrz obłudy w ukrywaniu prawdziwych celów
  *.Likwidator polskiej Armii – dążył do jej osłabienia – stały element polityki niemieckiej
  *.Likwidator polskiej armii. Niedopuszczenie do tworzenia silnej armii np. rozbicie Zjazdu Polaków Wojskowych 1917 przez bojówki PPS
  *.Likwidator lotnictwa. Przeciwnik unowocześniania i motoryzowania armii
  *.Poskromiciel i sabotażysta ruchów patriotyczno narodowych
  *.Poskromiciel dążeń wyzwoleńczych i odzyskania utraconych terenów.
  *.Zwolennik strat terytorialnych Polski na rzecz Niemiec
  *.Odmówił pomocy dla powstania wielkopolskiego Kunktator i sabotażysta powstanie wielkopolskie
  *.Odmowa i sabotaż i blokada pomocy dla Lwowa – dla „Orląt Lwowskich”
  *.Sabotaż i konfliktowanie plebiscytu na Śląsku i powstań śląskich.
  *.Rozbijacz ruchów scaleniowych. Grabarz jedności narodowej na Śląsku
  (oficer dwójki – Grażyński rozbił ruch wyzwolenia i sabotował powstania śląskie W. Korfantego)
  *.Federalizacja – realizacja niemiecka koncepcja państw buforowych na Kresach Wschodnich
  – zamiast pozyskiwać rzecz Polski konfliktował i odpychał
  *. Prowokator konfliktów zbrojnych w interesie wroga– np.wyprawa na Kijów, Celowo narażał na śmierć setki tysięcy Polaków. Bolszewicy dwukrotnie proponowali rozejm. Wyprawa na Kijów – zginęło 200,000 Polaków, Polska poniosła olbrzymie straty ludzkie i straty terytorialne
  *.Likwidator i sabotażysta polskiej gospodarki
  *.Niszczyciel polskiego szkolnictwa i edukacji
  *.MORDERSTWA I UWIEZIENIA Polskich BOHATERÓW PATRIOTÓW DZIAŁACZY NARODOWYCH

  Gen. Rozwadowski otruty w Wilnie na Antokolu, gen. Zagorski – poćwiartowany (to zwycięzcy Bitwy Warszawskiej 1920 – Piłsudskiego tam nie było, nie dowodził, zdezerterował – był w Bobowej 440 km – trzy dni jazdy od pola bitwy: 12 sierpnia przed bitwa złożył rezygnacje z naczelnika na ręce premiera Witosa). Premier polski Wincenty Witos, Kazimierz Bagiński (i dziesięciu innych z procesu brzeskiego -skazani na ciężkie więzienie- twierdza brzeska) Wojciech Korfanty – podtruty na Pawiaku. A ilu zamknął w Berezie Kartuskiej

  *.Piłsudski i jego ekipa (chłopcy Komendanta) realizująca Testament Polityczny w pełni odpowiedzialna za klęskę wrześniową 1939 r. *.Rozbroił Polskę – zostawił Polskę rozbrajaną i bezbronną na pastwę Hitlera
  *.Wróg Polski i Polaków – naraził Polskę i Polaków na olbrzymie straty ludzkie i terytorialne
  *.Aferzysta i złodziej, defraudant funduszy państwowych
  *.Fałszerz wyborów – terrorysta polityczny

  Wszystkie późniejsze wydarzenia już po zamachu majowym w 1926 w pełni potwierdziły główne cele i metody stosowane przez Niemców w stosunku do Polski.

 22. Guła said

  🙂
  …………..
  Daremne żale

  Daremne żale – próżny trud,

  Bezsilne złorzeczenia!

  Przeżytych kształtów żaden cud

  Nie wróci do istnienia.

  Świat wam nie odda, idąc wstecz,

  Znikomych mar szeregu –

  Nie zdoła ogień ani miecz

  Powstrzymać myśli w biegu.

  Trzeba z żywymi naprzód iść,

  Po życie sięgać nowe…

  A nie w uwiędłych laurów liść

  Z uporem stroić głowę.

  Wy nie cofniecie życia fal!

  Nic skargi nie pomogą –

  Bezsilne gniewy, próżny żal!

  Świat pójdzie swoją drogą.

 23. revers said

  cos dla Matek Polek, ktore wychowaly sobie na wlasnej piersi dzichadzistow panstwa islamskiego, w ramch wszechobecnej tolerancji, pro islamskiego multi-kulti, finansowaniu kontrolowanego przez NATO-Agendy terroryzmu.Jeszcze tylko obonce „uchodzcow” Michnika brak z zaproszeniem w Gzecie Wyborczej do swietej wojny o Allaha i Rabiego Szechtera Talmud.

  http://m.onet.pl/wiadomosci/tylko-w-onecie,f29q06

 24. MatkaPolka said

  @ Guła 22

  To nie są daremne żale – historia się powtarza

  AGRESJA NIEMIECKA NA POLSKĘ MA SIE DOBRZE
  Masońskie, pro -germańskie rządy osadzone przez Niemców po Iwś doprowadziły do klęski wrześniowej, a obecna masońska, pro-germańska polityka zdrajców polski osadzona przez Niemców jest jeszcze bardziej skuteczna.

  A emigracje za chlebem, stałą lub czasowa, czyli dalszą depopulacje polski trzeba szacować na 5 mln
  Straty demograficzne Polski większe jak w II wojnie światowej. Polska się wyludnia

  Taka to polityka skorumpowanych „władz polskich” osadzonych przez Niemieckiego okupanta.

  W Polsce niszczy się pomniki wyzwolicieli – a stawia Pomniki największym wrogom Polski
  Fryderykowi Wielkiemu , von Rodenowi.. – pewnie niedługo Hitlerowi…, bo na Ukrainie pomniki banderowców – morderców Polaków to codzienność.

  Zdrajców i agentów takich jak np. niemiecki Żyd Tusk nagradza się – nagroda Karola Wielkiego, albo Walthera Rathenau – Polakożercy

  Polska może się wyzwolić i powrócić do roli Polski mocarstwowej tylko obok i przy pomocy mocarstwowej Rosji

  Dlatego Niemiecki i żydogermański okupant za wszelka cenę stara się nie dopuścić do zbliżenia Polski z Rosją
  Cala niemal prasa w Polsce jest w rekach Niemców i Żydogermanów – MIAŻDŻY świadomość narodową Polaków

  A to skutki tej Polityki

  Raport GUS: W Polsce żyje 6,2 mln osób poniżej granicy ubóstwa !!!
  – EKSTERMINACJA NARODU POLSKIEGO
  !!!

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/raport-gus-w-polsce-zyje-62-mln-osob-ponizej-granicy-ubostwa-eksterminacja-narodu-polskiego-2015-10

  Za: ht..tps:/../forumemjot.wordpress.com/2015/06/10/raport-gus-w-polsce-zyje-62-mln-osob-ponizej-granicy-ubostwa-eksterminacja-narodu-polskiego

  W polityce eksterminacji Polaków – Prusy/Niemcy – zawsze wysługiwali się Żydami

  To jest czerwona nomenklaturo post-bolszewicka skrajna nędza i żebractwo!!! / Zdjęcie: m.interia.pl/©123RF/PICSEL

  W opublikowanym na portalu: ht..tp:/../m.interia.pl/biznes/news,2130210,2156 —

  Raportu GUS nazwanego dumnie ekonomicznym, — który skandalicznie nie tylko nie wytrzymuje przyjętych w cywilizowanym świecie zastosowanych metod i instrumentów badawczych, (których możemy się tylko domyślać, ponieważ nie zostały nawet nazwane, jak i źródła, w oparciu jakie zostały przeprowadzone), — ale także obraża rozum przeciętnie rozwiniętego dorosłego człowieka,

  — … po przebrnięciu przez eufemizmy typu — choć sytuacja materialna gospodarstw domowych się poprawia, wciąż wielu Polaków żyje w ubóstwie…

  — i dodatkowym rozcieńczeniu prostego słowa „bieda” w mętnej wodzie polsko-języcznego ustawodawcy pojęciami w rodzaju: ubóstwo skrajne, ubóstwo relatywne, ustawowa granica ubóstwa, — jak wprowadzą ustawę„ W III RP biedy nie ma”, — to każdy, kto będzie mówił, że bieda jest — jak przestępca, będzie ścigany ustawowo…!!!

  — wreszcie możemy wyłowić z tego bełkotu, — że ponad 6 mln Polaków żyje poniżej!!! granicy ubóstwa!!!

  Czyli jest poddane eksterminacji!!! — To jest dokładnie to, co w ogólnoludzkim cywilizowanym języku rzeczywiście oznacza termin „poniżej granicy ubóstwa”.

  Czyli, że ponad 6 mln ludności Polskiej wegetuje egzystując w wyniszczających warunkach doprowadzających ich do śmierci na skutek niedożywienia, chorób, braku środków na leczenie i urągających godności ludzkiej warunkach lokalowych i higienicznych!

  TO JEST PONOWNY AUSCHWITZ DLA POLAKÓW! TO JEST HOLOKAUST POLAKÓW!

  Poniżej przytaczam tylko fragment tych wypocin propagandowej poprawności politycznej rodem z wczesnego bermanowskiego żydo-komunistycznego PRLu — przyprawionej wcześniej „zgrabnym wstępem „

  — Choć sytuacja materialna gospodarstw domowych się poprawia, wciąż wielu Polaków żyje w ubóstwie”

  Ciekawe w oparciu o jakie dane i komu się poprawia!!!

  ” (…) Oznacza to, że w 2014 r. w gospodarstwach domowych o wydatkach poniżej granicy ubóstwa skrajnego (tzn. poniżej minimum egzystencji) żyło ok. 2,8 mln

  — czyli w języku cywilizowanych ludzi oznacza to, — że 2, 8 mln ludności polskiej poddane jest eutanazji przez zaniechanie podtrzymywania przy życiu

  „… osób natomiast w gospodarstwach domowych poniżej granicy ubóstwa relatywnego — (tzn. w takich, w których wydatki wynosiły mniej niż 50 proc. średnich wydatków ogółu gospodarstw domowych) — ok. 6,2 mln osób”.

  Ustawowa granica ubóstwa wynosiła od dnia 1 listopada 2014 r. 574 zł na osobę w rodzinie po podniesieniu kwoty o 35 zł, …!!!
  — tzn., że faktycznie wynosiła 539 zł, — a więc liczba osób żyjących poniżej tej wytyczonej ustawowej granicy wymyślonej przez starszych i mądrzejszych uprawniającej do pomocy społecznej, a żyjących faktycznie w warunkach biologicznej zagłady — była znacznie większa!

  Zresztą sam „raport” stwierdza, że

  — „Liczba osób żyjących poniżej ustawowej granicy ubóstwa, czyli poniżej progu interwencji socjalnej — szacuje się na ok. 4,6 mln”.

  Pięć milionów nędzarzy nie kwalifikujących się do pomocy z opieki socjalnej!!! — Wystarczy, że dochód przekracza tę kwotę nawet o 1 zł!!!

  A jak rzeczywista sytuacja wygląda naprawdę??? — znacznie gorzej! — trzeba z całą mocą mocą podkreślić,

  — że wiele rodzin nie przyznaje się do swojej nędzy w obawie przed zabraniem im dzieci przez te zbójeckie rządy, których przedłużeniem jest tzw, „opieka społeczna”…

  — że tzw. wypłacany co miesiąc „stały zasiłek socjalny” dla osób niepełnosprawnych wynosi 456 zł, — ale już na drugą dorosłą osobę niepełnosprawną w rodzinie wynosi 228 zł;

  — że z tego zasiłku — co woła o pomstę do Nieba, i o kryminał albo w najlepszym przypadku o zakład psychiatryczny zamknięty, jako okoliczność łagodzącą, dla pookrągłostołowej zorganizowanej grupy przestępczej okupującej Polskę

  — potrącany jest dodatek mieszkaniowy przyznawany zgodnie z kryteriami dochodowymi, gdyż wtedy — traktowany jako dochód!!! — powoduje przekroczenie kryterium uprawniające do przyznania zasiłku — i powoduje obniżenie zasiłku socjalnego!!!

  W ten sposób osoby uprawnione choć do tej symbolicznej jałmużny z „opieki społecznej” nie pozwalającej w ogóle na przeżycie — są w rzeczywistości jej pozbawione!

  W praktyce oznacza to, — że osoba/osoby znajdujące się w takiej sytuacji mają do wyboru:

  — albo pobierać choć tą symboliczną jałmużnę z „opieki społecznej” — nie pozwalającej w ogóle na przeżycie, — ale mieć choć na wykup podstawowych leków i chociaż na jakiś kawałek chleba i może od czasu do czasu jakiś posiłek gotowany raz w tygodniu, — czyli wegetację — ale jednak

  — albo mieć choć w 80% (maksymalnie) opłacony czynsz, żeby uniknąć, — przynajmniej przez jakiś czas — eksmisji z mieszkania do baraków!!!

  Dokładnie w takiej sytuacji znajduję się z synem; — zdecydowałam się jednak mimo wszystko na pobieranie na siebie i syna zasiłku socjalnego kosztem dodatku mieszkaniowego… — i tak nie mamy ciepłej wody, bo ponad 20-letnie piecyki gazowe w łazience i kuchni nie nadają się już do eksploatacji a i gotuję też na maszynce..

  Teraz, — ratując się przed eksmisją z 37 metrowego mieszkania — prowadzę walkę w sądach o prawo do życia wraz z synem, — w w miarę higienicznych warunkach i w ogrzewanym centralnym zimą mieszkaniu…

  — ta walka jest dla mnie coraz bardziej wyczerpująca, bo okazuje się, że nawet przyznawani z urzędu adwokaci mający pomóc mi w dochodzeniu moich praw

  — tak naprawdę nie są moimi adwokatami — symulując swoją niewiedzę — podobnie jak sędzia, której trzeba wskazywać źródła prawa!!! — są adwokatami tego bandyckiego nieludzkiego systemu…

  Dlatego przy okazji zwracam się do tak przecież licznie odwiedzających moje strony Czytelników — z apelem — o pomoc przez wsparcie choć symboliczną 1 złotówką (jedną złotówką raz w miesiącu;

  — pozwoliłoby to na odrobinę głębszego oddechu w tym permanentnym stresie, w jakim żyjemy z synem; w tej chwili nie mamy ani na przejazdy taksówką do lekarza, ani do sądu, ani na kserowanie dokumentów

  — do ksero też muszę dojechać — brakuje na wykup niezbędnych leków, opłatę za światło… na wszystko… — Więcej jest na stronie @ KONTAKT – I O MNIE ►PROŚBA O WSPARCIE: ht…tps:/…/forumdlazycia.wordpress.com/o-mnie/

  Za darmo chleba przecież staram się, w miarę swoich sił, nie jeść…

  A wracając do głównego tematu, czyli tzw. „ekonomicznego”, pełnego hipokryzji raportu GUS — za podsumowanie niech posłuży — bardzo celny i jednoznaczny, wiernie obrazujący faktyczną sytuację polskiej ludności pod bandycką okupacją — KOMENTARZ CZYTELNIKA do tego artykułu znajdujący się na stronie..

  Polacy! Kochani wspierajmy się i pomagajmy Polsce, — walczmy o naszą ukochaną Ojczyznę;

  każdy według własnych możliwości i rozeznania — wspierajmy w każdy możliwy sposób wszystkich tych z nas, którzy się nie poddają, którzy toczą jawny bój!

  przez moralną patriotyczną postawę, przez otwarte jawne poparcie, przez modlitwę, kto może, przez pomoc finansową;
  przez rozklejanie i wkładanie do skrzynek mieszkańców ulotek z informacjami o tym, co się naprawdę dzieje w naszej Ojczyźnie, okolicy — zawsze podawajmy źródła.
  NIECH NIKT NIE BĘDZIE SAM !

  POLACY OBUDŹCIE SIĘ! BO INACZEJ POLSKA SKOŃCZY JAK PALESTYNA!

  ht…tps:/../forumemjot.wordpress.com/2015/06/06/polska-przed-rumunia-w-rankingu-krajow-najbardziej-dojonych-przez-zagraniczny-kapital/

  POLSKA PRZED RUMUNIĄ W RANKINGU KRAJÓW NAJBARDZIEJ „DOJONYCH” PRZEZ ZAGRANICZNY KAPITAŁ

 25. MatkaPolka said

  POLACY OBUDŹCIE SIĘ! BO INACZEJ POLSKA SKOŃCZY JAK PALESTYNA!

  https://forumemjot.wordpress.com/2015/06/06/polska-przed-rumunia-w-rankingu-krajow-najbardziej-dojonych-przez-zagraniczny-kapital

  POLSKA PRZED RUMUNIĄ W RANKINGU KRAJÓW NAJBARDZIEJ „DOJONYCH” PRZEZ ZAGRANICZNY KAPITAŁ

  Emjot

  ~SAMOOBRONA – Wczoraj (15:43)

  BZDURA wyssana z PALCA. Obecna sytuacja w Polsce jest TRAGICZNA.

  Przeciętnego Polaka nie stać na wzięcie kredytu nawet tego na 40 lat by spłacić swoje przysłowiowe cztery kąty.

  Wypłaty przeciętne (REALNE – nie mylić ze średnimi) zakrawają na pomstę 300-400 Euro. — Taka wypłata to głód i nędza.

  Polacy jeżdżą starymi 6-10 letnimi autami ( najczęściej spadkami, złomami z Europy zachodniej.). — Paliwo w Polsce w proporcji do zarobków jest jednym z najdroższych w Europie.

  Polska po 25 latach okupacji gospodarczej krajów z tzw. zachodu jest całkowicie ogołocona.

  Jesteśmy NEOKOLONIĄ — to co widzę to jedno wielkie nieporozumienie, a nie sukces !!!!!!!

  Socjal praktycznie nie istnieje chyba, że weźmiemy pod uwagę SYMBOLICZNE znaczenie pomocy.

  Umowy o prace stosowane w Polsce są zwykłym UKRYTYM BANDYTYZMEM, WYZYSKIEM ( umowy o dzieło, zlecenie, samozatrudnienie i wielka SZARA STREFA).

  Prawo pracy działa tylko i wyłącznie w Teorii w praktyce pracownik w Polsce to niemal NIEWOLNIK.

  Z tego też wynika masowa ucieczka Polaków za chlebem i normalnością poza granice naszej ojczyzny.

  ZOBACZ FILMIK NA YOUTUBE.
  ….
  8 MINUT ZABIŁO ANDRZEJA LEPPERA..
  Link do youtube

  TAM JEST WYJAŚNIONA SPRZEDAŻ CAŁEJ POLSKI — ,FABRYKI ,ZAKŁADY POLSKĄ ZIEMIĘ . — CAŁY KRAJ POSZEDŁ POD MŁOTEK.

  CHYBA SAM MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI PRZEWRACA SIE W GROBIE WIDZĄC CO SIĘ DZIEJE.
  (tu z autorem nie zgadzam się – cały czas Polakom serwuje się mit Piłsudskiego – agenta Niemiec, wroga Polski; a zamilcza dokonania Dmowskiego i Narodowej Demokracji. Stawia się pomniki Piłsudskiemu, a niszczy się pomnik Dmowskiego, czy też profanuje pomniki i groby żołnierzy Armii Czerwonej – jak by nie było wyzwolicieli Polski spod okupacji zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej. Wiecej stawia s

  PO CO BYŁY TE WSZYSTKIE ZRYWY POLSKI, POWSTANIA ,WOJNY ,PRZELANA KREW.

  TO WSZYSTKO NASZA WINA — ZACHCIAŁO SIE DRUGIEJ JAPONII I DEMOKRACJI

  WYBRALIŚMY BOLKA WAŁĘSĘ ORAZ POLSKIEGO MICHNIKA Z JERMUŁKĄ NA GŁOWIE …

  PROSZĘ ZOBACZYĆ FILMIK — 8 MINUT ANDRZEJA LEPPERA

 26. MatkaPolka said

  NIEMIEC POLSKĘ NISZCZYŁ A RUSEK WYZWALAŁ I BUDOWAŁ

  Polska została w czasie II wojny światowej w 75% zniszczona przez zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę niemiecką
  Po II wojnie światowej Odbudowana będąc w obszarze wpływów rosyjskich – opresja komunizmu to opresja zydow – pamiętajmy, ze KOMUNIZM stworzyli żydzi niemieccy a zbrodnie NKWD i UB to zbrodnie zydow rosyjskich. Gestapo i NKWD współpracowało

  Teraz Polska jest w strefie wpływów niemieckich – i ponownie jest kolonizowana i niszczona

  Witajcie ! Jestem ruskim okupantem !

  Dla zewnętrznych i wewnętrznych wrogów Rusi. Jestem ruskim okupantem! (video). Cały świat zjednoczył się i stanął przeciwko Rusi i przeciwko Rosjanom.

  Tak, właśnie przeciwko Rosjanom.

  I to pomimo tego, że nasz naród niejednokrotnie wyzwalał i bronił wszystkie narody przed zniewoleniem przez wyznawców diabła. Rosjanie przyjmowali do swojej rodziny inne małe narody i ludy, zapewniając im wygodę, dostatek i obronę. Ale odpłacono nam, w większości przypadków, czarną niewdzięcznością.

  Ale z nami Bóg! I dlatego jesteśmy niezwyciężeni!

 27. revers said

  http://shoebat.com/2015/10/02/muslims-take-twelve-christians-and-order-them-to-convert-to-islam-they-all-refuse-the-muslims-take-a-12-year-old-christian-boy-and-chop-off-his-fingers-and-still-he-refuses-to-deny-christ-they-take/

 28. MatkaPolka said

  @ Revers 23
  cos dla Matek Polek, ktore wychowaly sobie na wlasnej piersi dzichadzistow panstwa islamskiego, w ramch wszechobecnej tolerancji, pro islamskiego multi-kulti, finansowaniu kontrolowanego przez NATO-Agendy terroryzmu.Jeszcze tylko obonce „uchodzcow” Michnika brak z zaproszeniem w Gzecie Wyborczej do swietej wojny o Allaha i Rabiego Szechtera Talmud.

  To informacje pod podanym linkiem na niemieckim Onecie trzeba uzupełnić – kłamstwo kłamstwem goni – to niby terroryści pochodzenia polskiego? Ciekawe – a może żydowskiego

  Rozmowa z polskim dżihadystą Adrianem Al N. „Zginiecie jak wszyscy niewierni” – część 2

  My muzułmanie nie zabijamy niewinnych ludzi. Zabijamy tylko tych, którzy walczą przeciwko nam albo tych, którzy wspomagają walczących przeciwko nam – mówi Abu Bakr Al Sham, który przez sześć miesięcy walczył po stronie dżihadystów z Państwa Islamskiego w Syrii. Zobacz drugą część rozmowy przeprowadzonej przez Witolda Gadowskiego i Michała Króla.
  Abu Bakr Al Sham, a właściwie Adrian Al N., urodził się w Niemczech – jego matka jest Polką, a ojciec Palestyńczykiem. O islamie „zaczął myśleć” w wieku 15 lat. Witoldowi Gadowskiemu i Michałowi Królowi opowiada o działaniach i planach Państwa Islamskiego.

  Według Abu Bakr Al Shama, tylko ci, którzy szerzą zło i kłamstwo mogą obawiać się w Syrii o swoje życie. – Muzułmanie nie ścinają głów niewinnym ludziom, tylko dziennikarzom, którzy przyszli rozpowszechniać złe wiadomości i kłamstwa. Są dziennikarze, którzy przyjeżdżają do Państwa Islamskiego, pokazują reportaże bez wycinania, bez słówek wyrwanych z kontekstu. Nic tym dziennikarzom się nigdy nie stało – mówi.

  Adrian Al. N. przekonuje też, że Państwo Islamskie dąży do tego, „żeby słowo Allaha było najwyższe, żeby Szariat był pierwszym prawem na tym świecie, a nie prawa stworzone ludzką ręką”. – Allah stworzył ten świat, stworzył wszystkie prawa, których musimy się trzymać. Prawo ludzkie to nie jest prawo – konkluduje.
  (***)

  ISIS leader Abu Bakr Al Baghdadi is a Jewish Mossad Agent Simon Elliot, a Jewish born zionist CIA and Mossad agent.
  Lider Państwa Islamskiego Abu Bakr Al Baghdadi – Simon Elliot – to Żyd i syjonista agent Mossadu i CIA

  ISIS is working on Mossad/CIA plan to Create Greater Israel:Ex ISIS Agent Exposed Plan

 29. MatkaPolka said

  World War 3: why Russia and Syria are being targeted

  ŻYDOWSKIE POCHODZENIE WAHABITÓW

  http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/2143-wahhabis

  Prof Wolniewicz: Żydzi stoją w Europie za masową imigracją i mogą być do nich o to pretensje.

 30. MatkaPolka said

  Dlaczego Rosja I Syria są celem ataku

  http://www.hangthebankers.com/world-war-3-why-russia-and-syria-are-being-targeted

  Doskonały analityczny artykuł ilustrowany materiałami wideo

  Wojny USA przeciw Irakowi, Syrii, Afganistan, Iranowi , Libii, Libanowi ..

  Chodzi o PETRODOLARA i kontrole nad emisja waluty i nad rynkiem ropy naftowej
  Kadafi emitował Złoty Dinar , Husein emitował Złoty Dinar i próbowali zastąpić dolara Dinarem – został zabity, a kraj obrócony w ruinę

  Izrael i USA destabilizuje i podpala cały świat – Europa Środkowo wschodnia – Ukraina, Północna Afryka – agresji na państwa arabskie – np. „Wiosna Arabska”
  Bliski Wschód – konflikt w Syrii, Jemenie, Daleki Wschód – Korea.

  Poroszenko był agentem (CIA?) już od 2006 roku i odbiera polecenia z ambasady USA

  W POLSCE pewnie Duda też będzie odbierał polecenia z ambasady USA bo POPiS TO AGENTURA CIA.
  PRZYPOMNIJMY przemiany polityczne w Polsce – „Opozycje Demokratyczna” i „Transformacja”w Polsce finansowane były przez National Endowment for Democracy (NED), USAid, Fundacje Sorosa- Batorego
  Fundacje Niemieckie – Adenauera i inne finansowaly elekcje Tuska.

  A tu o Poroszence

 31. Boydar said

  „… Duda też będzie odbierał polecenia z ambasady USA bo POPiS TO AGENTURA CIA …” – MP (30)

  Może tak być a może być że nie. W „tych” sprawach nic nie jest takie, na jakie niby wygląda. Pan Bóg ma nasze ręce, Szatan ma nasze ręce, i to zawsze widać. Bo zarówno Bóg jak i Szatan są by działać jawnie, nawet naszymi rękami. Co nie znaczy, że wszyscy którzy działają naszymi rękami, są widoczni z autorstwa; ba, zdarza się, że i właściciel rąk nie zdaje sobie sprawy, kto jest jego właścicielem. Trudno rozstrzygać jednoznacznie takie kwestie siedząc w domciu i klepiąc w klawisze, to prawda. Jednak jest też i taka prawda, że kurica nie ptica. I nic się w tym temacie nie zmieniło od chwili, kiedy okazało się iż globus jest okrągły.

Sorry, the comment form is closed at this time.