Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (77 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-10-03 (Sobota)

Miejsce na wolne uwagi. 

Gulasz pikantny

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/09/28/wolne-tematy-76-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/10/07/wolne-tematy-78-2015/

Gajowy Marucha

Komentarze 243 to “Wolne tematy (77 – 2015)”

 1. Boydar said

  @ (259) poprzednie WT – Urząd Ochrony itd.

  Wzruszyłem się czytając. Niby niedawno a jaka odległa przeszłość. „Po wszystkim pies was nie zliże”. W Panu Nyndr0 czasem Wieszcz prawdziwy się budzi.

 2. re1truth2 said

  Znowu ten Orban. 😉 serwuje.

 3. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17877330&kat=1329&title=Miriam-Shaded-trzecia-wojna-swiatowa-juz-sie-rozpoczela

  Miriam Shaded: TRZECIA WOJNA ŚWIATOWA JUŻ SIĘ ROZPOCZĘŁA – Trzecia wojna światowa już się rozpoczęła, tylko w każdym kraju w innym terminie. Ona już toczy się na Bliskim Wschodzie, idzie na Afrykę i powoli zmierza ku Europie. Trzeba nazwać to wprost – to jest wojna cywilizacyjna pomiędzy kulturą muzułmańską a chrześcijańską – mówiła w programie #dziejesienazywo Miriam Shaded, prezes zarządu Fundacji Estera, która startuje do Sejmu z trzeciego miejsca warszawskiej listy partii KORWiN.

  TRZECIĄ WOJNĄ ŚWIATOWĄ nazywa się NAJAZD muzułmanów na Europę. Ponieważ wojna ta jest Finansowana przez kapitał żydorabski, który ma ZA DUŻO pieniędzy, to Wygaszenie jej jest dość ŁATWE.
  Kapitał ten został pozbawiony Żydowskiego Monopolu Złota – na rzecz Babskiego Monopolu Złota – przez Europejską Konwencję Transportu Ekologicznego na Austriackim Silniku SPEREKOLOGICZNYM, który jest wersją mego VDTW skaperowanego na PWr. Konwencja ta została ZABLOKOWANA japońskim szwindlem, który nazwa się Bezpośrednim Wtryskiem Mitsubishi na melodię WSADŹ SOBIE DO DUPY SWÓJ VDTW, BO MY MAMY TDI.
  Gdy Dyrekcja Volkswagena odpisała mi, że REZYGNUJE Z VDTW NA RZECZ TURBODIESEL-DIEREKTEINSPRIETZER to VW został zaatakowany setkami pozwów, z których dowiedzieliśmy się, że był to zakład nie NSDAP, ale SS. Adolf Hitler nigdy w Wolfsburgu nie był a bieżące sprawy załatwiał Heinrich Himmler !!!?
  Ponieważ ja awanturowałem się to odbyła się w Gdańskim NEPTUNIE 30 VI 1999 polsko-niemiecka-amerykańska konferencja, na której PRZYJĘTO TDI, który nazywa się teraz OSZUSTWEM VOLKSWAGENA. Opublikowana zdjęcie tylko delegacji polskiej i niemieckiej: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza//. Po jednej stronie Stołu siedzą Scharping-Tomaszewski-Schroeder-Geremek a po drugiej stronie stołu delegacja amerykańska NA NAJWYŻSZYM SZCZEBLU. Scharping reprezentował Węgry jako Europejskiego Potentata Naftowego. Ja krzyczałem: POJAWIŁ SIĘ HUZAR WĘGIERSKI. NAZYWA SIĘ RUDOLF SCHARPING I JEST MINISTREM BUNDESWEHRY.
  To jest prawdziwa historia OSZUSTWA VOLKSWAGENA, czyli zabrania Babom złota przez spermę jerozolimską.

 4. NyndrO said

  Panie Kierowniku,ja bardzo przepraszam za bardzo wolny temat,ale czuję wielką potrzebę osłodzenia Panu Boydarowi chwilki.Niech przypomni sobie lata świetności,nasz kochany drągal.A jak już ktoś będzie się bardzo czepiał,to niech to weźmie za alegorię sytuacji w Europie.

 5. Boydar said

  Noooo … po chrześcijańsku to to nie było. Nieeeładnie Panie Nyndr0, nieładnie.

 6. NyndrO said

  Trudno mi się odnieść.Ale zastanawiam się,czy chodzi Panu o umiejętności,czy wzrost.

 7. Boydar said

  O szarganie moich uczuć i wspomnień; jestem teraz roztrzęsiony, i nie wiem, czy się napić czy raczej zapalić.

 8. NyndrO said

  Kociołek Stanisław stanąłbył przed nie lada problemem.

 9. SilvaRerum said

 10. NyndrO said

  Na marginesie,Pan Kierownik coś jakby coraz bardziej wracał.Człowiek odrazu się jakoś tak bezpieczniej i jak w domu czuje.No,może poza Panią Martą.Szkoda,że kobita nie skumała,że Gajówka była dla niej rodzajem terapii i jest Jej bardziej potrzebna,niż Ona Gajówce.No ale może ma jeszcze szansę.

  Chyba już wszystkie szanse przeputała…
  Admin

 11. wwwulkan said

  https://www.youtube.com/watch?v=_C8vHiUEMp4 – szczególnie od 25 minuty i 44 sekundy przez około 1,5 minuty, ale polecam całość, bo materiał bardzo ciekawy.

 12. gość said

  Angela Merkel może otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za działania wobec imigrantów

  Wygląda na to, że za dwa miesiące może dojść do kolejnej kompromitacji związanej z przyznaniem Pokojowej Nagrody Nobla. Kanclerz Niemiec Angela Merkel jest typowana jako prawdopodobny zwycięzca – wymienia się przede wszystkim jej starania o rozwiązanie konfliktu na Ukrainie i działania na rzecz fali imigrantów, która nieprzerwanym strumieniem napływa do Europy.

  Spekulacje pojawiły się zaraz po wypowiedzi dyrektora Norweskiego Instytutu Badań nad Pokojem. Kristian Berg Harpviken, niezależny analityk który nie jest bezpośrednio związany z jury powiedział, że Angela Merkel rozpoczęła debatę na temat problemu z uchodźcami w kontekście europejskim i miała do czynienia z bardzo trudnymi decyzjami, które musiała podjąć. Z tego powodu, według Harpvikena, kanclerz Niemiec zasługuje na tegoroczną Pokojową Nagrodę Nobla bardziej niż pozostali kandydaci.

  Z drugiej strony, przyznanie Angeli Merkel nagrody która już dawno temu straciła swój prestiż, będzie równoznaczne z przyznaniem jej Barackowi Obamie w 2009 roku. Prezydent USA nie bez powodu nazywany jest królem dronów i podsłuchów. Tymczasem niebezpieczna sytuacja w Europie związana z imigrantami powoduje, że kanclerz Niemiec również staje się kontrowersyjną postacią.

  Czytaj dalej:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/angela-merkel-moze-otrzymac-pokojowa-nagrode-nobla-za-dzialania-wobec-imigrantow

 13. gość said

  Polska oficjalnie zakaże upraw GMO?

  Po kilku interwencjach w Ministerstwach Rolnictwa, Środowiska i Zdrowia Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC otrzymała potwierdzenie z Ministerstwa Środowiska, iż do Komisji Europejskiej w Brukseli zostały wysłane listy przedstawiające zamiar skorzystania przez Polskę z klauzuli opt-out w kwestii upraw GMO. Klauzula ta obejmuje wszystkie odmiany kukurydzy GMO stworzonej do zastosowań w rolnictwie.

  Klauzula opt-out umożliwia indywidualnym członkom UE na wprowadzenie zakazu upraw GMO. Zgodnie z dyrektywami Komisji Europejskiej, przesłanki do wprowadzenia zakazu mają następnie rozważyć korporacje, które zamierzają sprzedawać nasiona GMO w krajach Unii Europejskiej. Do tej pory Holandia, Francja, Grecja, Łotwa, Austria, Chorwacja, Litwa, Węgry i Belgia zgłosiły zamiar skorzystania z klauzuli opt-out w kwestii GMO. Polska jest dziewiątym krajem, który zajął takie samo stanowisko.

  Polska była pierwszym krajem, który pod wpływem silnych nacisków ze strony opinii publicznej w 2006 roku wprowadził zakaz importu i uprawiania nasion GMO. Niestety, kolejne rządy nie wprowadzały wystarczających narzędzi kontroli potencjalnych upraw GMO. Sir Julian Rose, prezes ICPPC mówi: „To prawdziwy postęp w batalii o Polskę wolną od GMO, którą prowadzimy od 2004 roku. Naród polski może poszczycić się wspaniałą żywnością, która zapewnia zdrowie i dobrobyt milionom obywateli. By móc nadal cieszyć się taką żywnością, nie można pozwolić na to, by w Polsce sprzedawano i uprawiano nasiona i rośliny GMO.”

  Czytaj dalej:

  http://wolnemedia.net/ekologia/polska-oficjalnie-zakaze-upraw-gmo/

 14. Lily said

  Jedzonko,wyglada smakowicie…,ale ta nabierka podoba mnie sie najbardziej.
  Mam kilka zabytkowych staroci,ktore sobie bardzo cenie,i pilnuje jak oka w glowie.

 15. Rubaszny Rubens said

  Czy to najwspanialszy zamek na świecie? Zapewne pochodzi z neolitu a nie ze średniowiecza:

  Kamienne miasto w Indiach sprzed ponad 9 000 lat:

  Jak Egipcjanie czcili Księżyc:

  http://www.podkop.com/2014/08/04/egipcjanie-czcili-ksiezyc/

  Ślady starożytnych cywilizacji na dnie mórz i oceanów:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/z-kraju-i-ze-swiata/item/629-tajemnicze-struktury-na-dnie-morz-i-oceanow

  Tajemnice Sfinksa:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/625-sfinks-pomnik-pelen-tajemnic

  Pod Wielką Piramidą znajdują się ciała kosmitów?

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/dziwactwa/item/630-czy-w-wielkiej-piramidzie-znajdowaly-sie-ukryte-zwloki-obcych

  Szatan był kosmitą?

  Kim byli Anunnaki z sumeryjskich mitów?

  Kosmici i liczba 3:

  Smocza Jama pod Wawelem wymaga modernizacji:

  http://archeowiesci.pl/2015/10/01/smocza-jama-pod-wawelem-wymaga-modernizacji/

 16. gość said

  Marek Migalski chce wyprzedaży polskiej ziemi w ręce Niemców Holendrów bądź Żydów

  Głównym argumentem byłego eurodeputowanego PiS na rzecz wyprzedaży polskiej ziemi w obce ręce, jest to iż lordowie z zachodu uchronią nas przed „rosyjską agresją”. [Z pewnością ten żyd ma rację. Ponieważ żydzi z zachodu, im więcej będzie ich w Polsce, tym większą będą siłą – i to jest ostatnią nadzieją takich Migalskichich na przetrwanie – admin].

  “Moim jednak zdaniem w najbardziej żywotnym polskim interesie jest to, by jak najwięcej naszej ziemi było kupowane przez Amerykanów, Niemców, Żydów i wszystkich, którzy byliby tym zainteresowani” – napisał Migalski na łamach “Rzeczpospolitej”. Poddał on ostrej krytyce ustawę z 25 czerwca bieżącego roku, która zakłada, że ziemię nabywać może tylko osoba zameldowana od 5 lat w gminie na terenie której znajduje się dana działka. Nowa ustawa ogranicza też czas w jakim po kupnie można, zbywać ziemię (by zapobiec spekulacjom) i ogranicza jej koncentrację.

  “Wszystkie te regulacje, zwłaszcza pierwsza, mają na celu maksymalne odstraszenie zagranicznych podmiotów przed kupowaniem polskiej ziemi” twierdzi Migalski co uznaje wielce szkodliwe. Jak twierdzi “Z kupna ziemi przez „obcych” płyną same korzyści”. Uwypukla jednak tę jego zdaniem najważniejszą: “najważniejszy powód, geopolityczny niemalże i dotyczący spraw bezpieczeństwa, brzmi następująco: każdy hektar polskiej ziemi, będący własnością obywateli państw zachodnich, wiąże nas z owym Zachodem, czyni agresję na nasz kraj mniej prawdopodobną i ubezpiecza Rzeczpospolitą od prób zagarnięcia części terytorium naszego przez obce mocarstwo. Sprzedażą polskiej ziemi Niemcom, Amerykanom, Francuzom czy Żydom umacniamy nasze bezpieczeństwo, czynimy napaść na nasze państwo mniej prawdopodobną i bardziej kosztowną”. Nie pozostawia też wątpliwości ze strachu przed kim powinniśmy dać się kolonizacować: “Gdyby na Krymie setki i tysiące hektarów ziemi były własnością obywateli UE czy też Stanów Zjednoczonych, to Putin nigdy nie wpadłby na pomysł, by dokonać inwazji na ten półwysep”.

  Migalski reasumuje: “Tak, sprzedaż polskiej ziemi obcokrajowcom służy dziś interesom Polski i Polaków”. Wyprzedawanie ziemi nazywa nawet “nowym patriotyzmem”.

  rp.pl/kresy.pl

  http://www.wicipolskie.org/?p=13526

 17. Guła said

  Internetowy portal kolońskiego radia katedralnego opublikował artykuł, w którym nazywa wypędzanie demonów przez Chrystusa mianem „bardzo niejasnej praktyki”. W tekście czytamy o „dziwnych opowiadaniach”, a demony tłumaczy się jako „wewnętrzną presję” i choroby. – See more at: http://www.bibula.com/?p=83581#sthash.vuYRu8SM.dpuf

 18. Kaa said

  Kali tłumaczyć na polski:
  Sukhois zniszczyć centrów dowodzenia Daesh; Zachodnia prasa w szał

  18:05 GMT

  Russian jets have performed 14 combats flights, conducting six pinpoint airstrikes against Islamic State targets in Syria on Friday, Russia’s Defense Ministry said.

  “During the day, the Russian aviation group continued conducting pinpoint airstrikes against the infrastructure of the IS group in Syria,” Defense Ministry spokesman, Igor Konashenkov, said.

  “Su-34, Su-24-M and Su-25 planes performed 14 flights from Hmaimim air base, during which six airstrikes against IS targets were conducted,” he added.

  Among other targets, a terrorist command center was destroyed by Su-24-M and Su-25 attack aircrafts near the town the Khan Shaykhun in Idlib province.

  Hillary Clinton, former US Secretary of State and presidential candidate from the Democratic Party, demands the creation of no-fly zone in Syrian airspace.

  According to Clinton, the only air corridor above Syria should remain for the delivery of humanitarian goods. Hillary Clinton intends to close airspace above Syria to put pressure on Russia and stop the flights of Russian aircraft above the territory of the country.

 19. RAM said

  W USA Bergoglio spotkał pary homoseksualne
  (VIDEO ze spotkania)

  Bergoglio negli USA ha avuto un incontro privato con coppie gay
  http://www.imolaoggi.it/2015/10/02/bergoglio-negli-usa-ha-avuto-un-incontro-privato-con-coppie-gay/

  2 październik 2015

  Dzień przed spotkaniem z Kim Davis,(urzędniczką zaaresztowaną za odmowę celebrowania małżeństwa homoseksualnego) w Waszyngtonie, papież Franciszek odbył spotkanie ze swym dawnym przyjacielem, zadeklarowanym homoseksualistą Yayo Grassi. Na spotkanie przybył ze swym towarzyszem Iwanem i przyjaciólmi. Spotkanie odbyło się 23 września, w ambasadzie Watykanu.

  Poniżej video ze spotkania i wywiad z Yayo Grassi dla CNN:

  In un’intervista esclusiva con la CNN,
  http://edition.cnn.com/2015/10/02/us/pope-gay-washington/index.html

  Grassi odmówił ujawniania szczegółów co do wizyty, ale powiedział, iż została ona zorganizowana osobiście przez papieża przy pomocy e-mail, w tygodniach poprzedzających papieską wizytę w Stanach.

  „Trzy tygodnie przed rozpoczęciem podróży, papież zadzwonił do mnie i powiedział mi, że sprawiło by mu radość spotkanie ze mnie” , powiedział Grassi.

  Opowiedział, że papież był jego nauczycielem na kursach literatury i psychologii w liceum Inmaculada Concepcion we Flores, w Argentynie, w latach 1964-1965. Dodał, że papież wie od dawna, że jest on gejem, ale nigdy nie potępiał jego skłonności ani jego relacji homoseksualnej (odmowił ujawnienia nazwiska Iwana), powiedział, że spotkali się z Franciszkiem także w zaszłym roku w Rzymie.

  „Nigdy mnie nie osądzał”, podkreślił Grassi. „Nigdy nie powiedział na mój temat czegoś negatywnego”.
  „Oczywiście jest on pasterzem Kościoła i obowiązuje go jego Magisterium, ale jest człowiekiem otwartym na różne rodzaje człowieczeństwa, rownież te, różniące się seksualnością”. (…)

  Podczas dyskusji w Argentynie na temat „małżeństw homoseksualnych”, ówczesny kardynał Bergoglio, zdecydowanie opierał się tego rodzaju rozwiązaniom. Grassi napisał do niego e-mail, w ktorym wyrażał swoje rozczarowanie. Przyszły papież odpowiedział, że było mu przykro i że dla homofobii nie będzie miejsca w Kościele.

  I rzeczywiście, dotrzymał słowa! Kiedy został papieżem zmienił poglądy !
  (…)

 20. re1truth2 said

  Masz ci los, nie zastosowali VDTW tylko DTI i efekt musiał być taki [Sytuacja silników pośrednich (medium duty), szeroko wykorzystywanych w pojazdach dostawczych, jest jeszcze inna. Pojazdy te są mniej trwałe i nie tak kosztowne jak ciężkie. Jest mało prawdopodobne, aby można w nich było
  zastosować najnowocześniejsze rozwiązania ze względów ekonomicznych. W wyniku tego nie będą spełnione przyszłe normy emisji spalin. Z tego powo­du już obecnie obserwujemy duże zainteresowanie tańszymi katalizatorami przepływowymi.
  Podobnie uważa się, że w samochodach osobowych monolityczne katali­zatory przepływowe rozwiążą problem bez uciekania się do kosztownych modyfikacji silników.] – Tytus Włodzimierz http://apin2.bg.pwr.wroc.pl/aleph-test/szczegolyrekordu.aspx?119622&000000&0001&1&1

 21. AniaK said

  Jestem pod coraz większym wrażeniem pana Petru. Tak odważnego człowieka już dawno w tym kraju nie było. Jak uda mu się nauczyć pana Palikota kultury – to medal murowany. Tak dalej być nie może. Mielenie ozorami musi odejść do lamusa. I ja jestem pod dużym wrażeniem sądu 24h. Tak wszystko szybciutko sprawdzili że aż się w głowie nie mieści 🙂 Ja aż taka w gorącej wodzie kąpana nie jestem. Moim zdaniem lepiej kilka dni dołożyć niż coś przeoczyć. Sądy jak najbardziej powinny działać sprawnie, ale wyrok Sądu nawet w trybie pilnym to nie zabieg na cito. Żeby się nie ośmieszać, czasami sprawie trzeba się przyjrzeć trochę dokładniej. A te dwa skubańce nie wiem co za układy mają, że ani pana Petru się nie boją, ani sądu 24h. Zaglądam z ciekawości do jednego i drugiego, i o przeprosinach cisza. Bez rózgi chyba się nie obędzie 😉

  Jezu… i pod czyim wrażeniem Pani jeszcze jest? Zresztą niech Pani nie mówi, bo aż się boję odpowiedzi…
  Admin

 22. AniaK said

 23. Zerohero said

  Że też ma Pan cierpliwość Panie Gajowy. Znosić agitkę partii kutasińskich na tym forum… Ania K ma niezły tupet i nadużywa Pańskiej tolerancji. Takie jest moje zdanie.

 24. hektor said

  This has got to be one of the dumbest things the monkey President of Jewmerica Barack Insane Obongo Obozo has said yet. He is literally claiming that Russian attacks against the Islamic State is strengthening them.

  Really? Bombing an enemy does not strengthen them, it weakens them. I know that might be difficult logic for this retarded Negro to understand, but it is basically an accepted fact that if you drop bombs on your enemy, it is not a good thing.

  Also, this concept of moderate opposition is a fantasy. The top affirmative action Negro in charge of CENTCOM spent a half a billion dollars and was only able to come up with 5 “moderate” soldiers instead of the 5,000 or so they wanted.

  http://www.infostormer.com/confused-monkey-president-of-jewmerica-barack-obongo-obozo-claims-russian-attacks-against-islamic-state-strengthens-them/

  Zaatakowanie państwa islamskiego wzmocni je – Obama

 25. AniaK said

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18938602,prywatyzacja-i-likwidacja-przywilejow-receptami-petru-dla.html?order=najnowsze#opinions

  To babsko to wredne być musi 🙂

  wizjinerka
  wczoraj
  Oceniono 14 razy -2
  „- Nie będziemy zabierać przywilejów tym, którzy je mają, ale stwórzmy kraj równy dla wszystkich, czyli górnik będzie miał takie same zasady gry jak pielęgniarka.”

  Ja proponuję zacząć do zniesienia immunitetów, i obniżenia dochodów naszych polityków do jeden koma pięć średniej krajowej. To może osłabiłoby nieco zapędy wszelkiej maści kombinatorów i nieudaczników 🙂
  Ukryj odpowiedzi (2)
  Odpowiedz
  brunon_k
  wczoraj
  Oceniono 8 razy8
  @wizjinerka
  A mi propozycje Petru odpowiadają. Odciąć NAJWIĘKSZYCH kombinatorów od przywilejów – największe koszty. Dopiero po likwidacji największych patologii można przejść do pierdół.
  Odpowiedz
  wizjinerka
  wczoraj
  Oceniono 6 razy-6
  @brunon_k
  Ja zrozumiałam to trochę inaczej. Moim zdaniem pan Petru proponuje dokładnie coś odwrotnego. Zostawić wszystkich kombinatorów i przekrętasów w spokoju, i poszukać jeleni do pracy w górnictwie. W ten sposób kraju równego dla wszystkich to on raczej nie stworzy. Naprawę sytemu trzeba zacząć od siebie. Myślę, że moja propozycja powinna mu się spodobać 🙂

  Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18938602,prywatyzacja-i-likwidacja-przywilejow-receptami-petru-dla.html#ixzz3nVJDlz6O

 26. Lily said

  Re 16;Gosc
  P.Gosc.
  „Za dobre serce,gorzkie lzy”
  Prawda jest,ze przyslowia sa madroscia narodow
  Ktos,dawno temu,okazal dobre serce *****,a wynik tego okazal sie,sami sobie dopowiedzcie.

 27. Ja panie Pietru tu [w Polsce] w ogóle pana nie chcę, żeby pan zasmradzał swoją obecnością, tą piękną słowiańską ziemię. Także nie chcę, żeby pan nie zaistniał w sejmie RP, senacie RP I PAŃSKIE PRZYDUPASY; a ogromną katastrofą by było TO DLA POLSKI, gdyby pan wszedł do rządu, powiedzmy w roli ministra finansów! Nie potrzeba nam Polakom drugiego Arona Bucholtz’a vel Leszka Balcerowicza [notabene jest pan jego wychowankiem politycznym i uczniem]. Polska przerabia waszą neoliberalną-lewacką politykę już od ponad 26 lat, i wreszcie dobrze by było, żebyście jewreje spierd… stąd do swoich ojczyzn i tam wdrażali, swoje debilne, bardzo szkodliwe dla ludzi pomysły, jak mamy żyć, i jak wy wiecie najlepiej co jest dobre dla nas polaków a co złe. Twoje miejsce Petru jest w Rumunii skąd pochodzisz i tu cię lucyfer Nosferatu przywlekł. Możesz wypier… stąd do swojej Transylwanii i tam wdrażać swoje poj…ebane pomysły. Adieu.

 28. Tomahawk said

  Istnieje życie po śmierci! http://www.se.pl/rozrywka/gwiazdy/sukces-marcina-wrony-po-smierci_694486.html

 29. marrkerr said

 30. Carlos said

  To jest dowod jak-nawet poczciwe- osoby daja sie nabrac na bajer.Balcerowicz powinien siedziec w kamieniolomach i Petru z nim. Szanowna pani Aniu K.

 31. Boydar said

  „… Rzeczniczka szwedzkiej straży wybrzeża Jenny Larsson, według agencji TT news agency, również potwierdziła te doniesienia, twierdząc, że zachowanie okrętu „mogło się wydać prowokacyjne” …”

  No, machało bydle ogonem i nie odpowiedziało na „dzień dobry” pani rzecznik. Czysta prowokacja !

  „Rosyjski okręt wywołał panikę /w szwedzkich mediach/” – http://pl.sputniknews.com/swiat/20151003/1145231.html

 32. osoba prywatna said

  To co prawda fotomontaż, ale znając jego swoiste poczucie humoru,
  tylko patrzeć jak przygotuje taki numer.

 33. Siggi said

  w Afganistanie …

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151003/1145485.html

  http://wyborcza.pl/1,75477,18957293,dziewiec-osob-zginelo-podczas-nalotu-na-szpital-w-kunduzie.html

 34. Boydar said

  Aj, jaj, teraz dopiero pojąłem, Panie Nyndr0 (8), kiedy przeczytałem.

 35. osoba prywatna said

  Migranci próbowali dostać się tunelu pod kanałem La Manche
  http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytania-i-irlandia/migranci-probowali-dostac-sie-tunelu-pod-kanalem-la-manche/3py0h7
  I 2 komentarze:
  ~Krystyna : Moja córka z zięciem rok temu wybudowali domek jednorodzinny w Austrii. Dwa tygodnie temu pojechali na wakacje i wczoraj wrócili do domu. Okazało się, że podczas nieobecności w ich domu zamieszkało kilkunastu uchodźców! Włamali się i doszczętnie zrujnowali wszystkie pokoje. Wszędzie pełno zaschniętego błota, ogromny fetor wydobywający się z łazienki i toalety. Gdy zapchali ubikację zaczęli wypróżniać się do wanny i umywalki! Całe dno wanny pokryte kałem! Gorzej jak zwierzęta! Z kuchni i salonu zniknęła część mebli, ponieważ okazało się, że nieproszeni goście palili nimi w kominku, a sprzęt AGD RTV po prostu wyparował. Żeby jeszcze tego było mało, uchodźcy wszczęli awanturę gdy zięć kazał im się wynosić. Zanim przyjechała policja grozili mojej córce, że ją znajdą i zgwałcą! Jesteśmy wstrząśnięci! To co się tam wyprawia jest nie do pomyślenia. Strach wyjść na ulicę. Córka chce wracać do Polski jak najszybciej i wcale się jej nie dziwię.
  ~strzelec do ~XAR: Rosja patrzy na to i się śmieje – oni takie tematy załatwiają zupełnie inaczej. Kiedyś dość dawno czytałem jak tzw>”partyzanci” arabscy zaczęli porywać ludzi z zagranicy aby zdobywać okup lub wyciągać swoich z więzienia. Tak się zdarzyło, że porwali 3-ech dyplomatów Rosyjskich a po upływie terminu jednego zabili. Natychmiast został porwany członek rodziny „szefa partyzantów” i znaleziono go zamordowanego z przyrodzeniem w buzi i kartką, że mają natychmiast uwolnić pozostałych, bo będzie następny członek rodziny załatwiony jak poprzedni. Zakładnicy zostali natychmiast wypuszczeni i nikt już ruskich nie porywa.!!

 36. Zerohero said

 37. AniaK said

  Re30:
  Panie Carlos, to nie AniaK dała nabrać się na bajer tylko Pan. AniaK bajerowała 🙂 Również uważam, że kamieniołomy byłyby świetnym miejscem zarówno dla pana prof.Balcerowicza jak i dla pana mgr.Petru. Jakby se za miskę zupy pomachali łopatami do osiemdziesiątki, to może zaczęliby gadać jak ludzie 🙂

 38. AniaK said

  Byłam świadkiem i nie tylko ja, że tam Pani Ania Anna pozostawiła pod filmikiem dwa bardzo kulturalne komentarze. Nie ma ani jednego 😦
  Komentarza Pana MC COOL-a o którym zostałam powiadomiona listownie też nie widzę 😦

  MC COOL
  +AndMias68 PiekłO, to już mamy, jesteśmy Chinami Europy, bez płacy minimalnej i to jest główny powód braku innowacyjności, którego p. Balcerowicz nie dostrzega. Właśnie to, że przedsiębiorcy w Polsce zadowalają się tym że konkurują na poziomie niskich płac, a nie innowacyjnych firm i wysokiej produktywności, stąd m.in. propozycja tak PO jak i PiS-u minimalnej stawki godzinowej 12 zł brutto.

 39. AniaK said

  Koniec żartów 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/miller-przeprosi-ryszarda-petru-za-czlowieka-wynajetego-przez-banki/fqgkqm

 40. jacek said

  Nadchodza ciekawe czasu – szybko beda sie ewakuowac te guru antypolskiej racji stanu
  hahahaha

  Mowie wam smiejcie sie z nich wszystkich bo dni sa policzone
  HAHAHA

 41. jacek said

  Bedziemy WOLNI NA ZAWSZE!

 42. osoba prywatna said

  Dlaczego świeci żarówka?
  Zasady działania żarówek elektrycznych wydają nam się na tyle jasne i oczywiste, że prawie nikt nie zastanawia się nad mechaniką ich pracy. Niemniej jednak, w zjawisku tym kryje się ogromna zagadka, która nie została jeszcze w pełni rozwiązana.
  https://treborok.wordpress.com/dlaczego-swieci-zarowka/

  Artykuł ciekawy, ale zupełnie nie wiem, co o tym sądzić.
  Admin

 43. AQQ said

 44. Boydar said

  Ta zagadka jest specjalnie dla treboroka. Bo nikt mający stosowne pojęcie o prądzie elektrycznym, zagadki w tym nie zobaczy. Wmawianie czytelnikom, że elektrony zamieniają się w światło (w żarówce) to albo prowokacja albo ekstremum dyletanctwa. Są i inne możliwe przyczyny takich eksperymentów ale daje sobie spokój.

  Osobie Prywatnej zafascynowanej detektywizmem treboroka zadam pytanie pomocnicze – po ilu walnięciach w pusty łeb dębowym kijem, kij się zużyje. I jak to jest, że kijów samobijów nie ma w MediaMarkt na promocji.

 45. osoba prywatna said

  Dr Jerzy Jaśkowski: Cukrzyca. Ogłupiania Polaków ciąg dalszy.
  http://www.polishclub.org/2015/10/02/dr-jerzy-jaskowski-cukrzyca-oglupiania-polakow-ciag-dalszy/

 46. Boydar said

  Zrozpaczona mina Obamy nie daje „bojownikom” PI żadnej nadziei – „ch.uj bombki strzelił, choinki nie będzie”.

  tu więcej szklanych okruszków – http://pl.sputniknews.com/swiat/20151003/1146173.html

  zdjęcie Murzynka wziąłem z egzegezy – http://pl.sputniknews.com/swiat/20151003/1143957.html

 47. Jo said

  Hidden Influence: The Rise of Collectivism (2015 Documentary) !!!

  http://www.libertymachinenews.com/

 48. Boydar said

  „Naloty naszych sił powietrznych nie tylko będziemy kontynuować, ale i nasilać ich intensywność” – gen. Kartapołow – http://pl.sputniknews.com/swiat/20151003/1146384.html

  Noblesse oblige, jeśli rosyjski generał to i klasa, i dyplomacja, i takt. A przecież mógł po prostu – w tri pisdy ! A mógł też nie mówić nic 🙂

 49. Ad. 3, 20: Re1truth2 said – 2015-10-03 (sobota) @ 10:51:05

  Panie Re1truth2, pan przywołujesz MAKABRĘ, jaką były silniki z KATALIZATORAMI. W Niemczech zwrócono uwagę, że na poboczach dróg, którymi jeżdżą samochody z silnikami Katalitycznymi TRAWA NIE ODRADZA SIĘ, natomiast tam, gdzie jeżdżą samochody z silnikami tylko Benzynowymi trawa ma się DOBRZE. Zaczęto to badać i Zaraz wprowadzono ZAKAZ silników z Katalizatorami.
  Wyjściem z tej MAKABRY był MÓJ VDTW – i stąd Europejska Konwencja Transportu Ekologicznego na Austriackim Silniku SUPEREKOLOGICZNYM, która została zniszczona przez POBICIE konsula Austriackiego we Wrocławiu z okrzykami: TU JEST POLSKA. Amerykanie zaraz wykorzystali ten Eksces Polskiego Nazizmu dla URATOWANIA Haremów Holokaustycznych przy pomocy Gówna Japońskiego, które nazywało się Bezpośrednim Wtryskiem Mitsubishi a teraz jest Oszustwem Volkswagena jako TURBODIESEL-DIEREKTEINSPRIETZER (TDDE).

 50. revers said

  http://www.youtube.com/watch?v=6tdCKPrdvXU

 51. revers said

 52. osoba prywatna said

  Programy szczepień – Przemysław Cuske – 1.09.2015

 53. Ka said

  @42 Wszechświat jest wypełniony energią od czasu Wielkiego Wybuchu

  http://www.kramola.info/vesti/neobyknovennoe/lampochka-gorit-protiv-zakonov-fiziki
  http://nashaplaneta.su/blog/pochemu_gorit_lampochka/2015-09-07-80637
  http://modaphoto.ru/album/giambattista-valli-ot-kutyur-osen-zima-2015-2016/ – moda dla Pań na jesień 2015
 54. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

  Kolejny etap prac nad „Wojennymi Ikonami”-Woskowe Odlewy Matryc „Okuc Wojennych Ikon” – Lilijki, ktore beda srebrne..:

  Za pomoc organizacyjna oraz finansowa projektu, wszystkim Wspolnie Dzialajacym w tym zaszczytnym dziele niech Pan Bog Stokrotnie Wynagrodzi!

  JA

 55. osoba prywatna said

  Szczepionki – Jerzy Zięba

 56. hektor said

  https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/12096235_10154310798414466_1817402160558866582_n.jpg?oh=e477b1ebdda978551b1bc3349979353e&oe=569372B8

  http://breakingnews.sy/en/article/64442.html

  Hassaké (Agenzia Fides) – „US Senator John McCain protested saying that the Russians are not bombing the positions of the Islamic State, but rather the anti-Assad rebels trained by the CIA. I find these words are disturbing. They represent a blatant admission that behind the war against Assad there is also the CIA”. This is what Syrian Archbishop Jacques Behnan Hindo says to Agenzia Fides with regards to recent developments in the Syrian conflict, marked by the direct intervention of Russian military forces against the positions of the jihadi militias.

  CIA szkoli terrorystów przeciw Assadowi wg Mccaina
  http://www.fides.org/en/news/38594-ASIA_SYRIA_Archbishop_Hindo_McCain_s_disturbing_words_on_anti_Assad_rebels_armed_by_the_CIA

  Syria’s Valley of the Christians Under Fire
  http://english.al-akhbar.com/node/18531
  (AINA) — Photos posted on ISIS social media sites show the destruction of Mar Elian monastery in Qaryatain, Syria, which is near Homs. Qaryatain fell to ISIS on August 6 (AINA 2015-08-07). An estimated 1,400 Syriac Orthodox and 400 Syriac Catholic Assyrians lived in Qaryatain before it fell to ISIS.
  http://www.aina.org/news/20150820204022.htm

  http://www.al-monitor.com/pulse/contents/afp/2015/10/syria-conflict-russia-strikes-diplomacy.html

  http://news.alayham.com/content/bravenhearts-wadi-al-nasera-syria

  Russian Orthodox Church supports Putin’s ‚holy war’ in Syria to protect Christians
  http://www.ishtartv.com/en/viewarticle,37581.html

  More than 20 Christians who fled Islamic State (IS) from Iraq to the United States (US) could be told to leave America.

  After waiting a period of months, the 27 Christians, known as Chaldeans, could be kicked out of the US over the coming days.
  http://www.ishtartv.com/en/viewarticle,37582.html
  USA wyrzuca chrześcijan uchodzców

  Pope Francis Rejects Kim Davis’s Account Of Meeting And Refuses To Endorse Her Bigotry

  http://www.opednews.com/Quicklink/Pope-Francis-Rejects-Kim-D-in-Best_Web_OpEds-Anti-gay_Bigotry_Kim-Davis_Pope-Francis-151002-248.html

 57. Listwa said

  @ 48 Boydar

  No i ISIL kalifata nie budziet.

 58. osoba prywatna said

  Mała chińska dziewczynka hipnotyzuje zwierzęta.

  Bolero inaczej.
  http://www.flixxy.com/four-musicians-playing-bolero-on-one-cello.htm

  Latający w prochowcach.

 59. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Może by tak kondolencje im wysłać, albo co … Mimo wszystko poczekał bym do pogrzebu, jak zobaczę nad nimi taki zgrabny pagórek to spróbuję uwierzyć, że nie wylizie. Po to się przecież chodzi na pogrzeby. Dla pewności.

  Ciekawe dokąd przeciekną niedobitki; Izrael twierdzi że ma swoich i że nie ma takiej opcji, w BRD zaczyna się instynkt samozachowawczy budzić, ostatnio Bambo wspominał, że tak z 10 tysięcy mu się może przydać, ale on zawsze tylko obiecuje. Chyba najlepiej będzie jednak żeby oni tam już zostali, pustynia jest nieurodzajna, przydadzą się Syryjczykom naprawdę.

 60. Carlos said

  Przepraszam Pani Aniu-myslalem ze -jak to kobieta – duza uwage zwraca na urode …mezczyzn tez…

 61. Parva said

  Piękne oderwanie od spraw codziennych i światowych:

 62. NyndrO said

  Ad 34.* Jestem ciekaw co Pan,bramkarzu starej szkoły,myślał wcześniej.Pewnie nieuprzejmie Pan zakładał,że się uchlałem i piję dalej.Do Pana.A tu pffffff.Figa z makiem.Kociołek Stanisław ma niezłą „rozkminę”. 🙂

 63. NyndrO said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-armia-terrorysci-panstwa-islamskiego-wpadli-w-panike/yjqft7

  Gdyby komentarz znaleziony pod tym artykułem znajdował się na Gajówce – zieeew.Ale,że znajduje się na łonecie,to i browca można otworzyć.Narazie bezalkoholowego.Nie jest odosobniony.Jeśli śledzicie komentarze na takich zacnych portalach,jakim jest łonet,pewnie zauważyliście,że (nie licząc hasbary – tą po braku stylu można poznać) sformułowanie „ruski troll” jakoś zanika.Coś w tych polskich łbach jeszcze działa.Ledwo zipie,ale działa. * Tylko z tą piłką i stroną kortu bym tak nie przesadzał..

  ___________________

  ~oficer do ~Janek Wiśniewski: Piekne i PRAWDZIWE bombardowanie przez rosyjskie lotnictwo. Putin nie byl ani „zaniepokojony” ani nie wyrazal „sprzeciwu” ani nie „ostrzegal” – po prostu ZBOMBARDOWAL. Rosyjska akcja pokazala wiele istotnych spraw :
  – obnazyla KOGO faktycznie popiera USA i Zachod, ktore zaczely zadac wstrzymania bombardowan jakby to bomby
  spadaly na ich glowy
  – ujawnila pic i bzdety amerykanskiej propagandy o rzekomym „bombardowaniu” ISIS, ktore jednak, dziwnym rafem, nie ponosilo zadnych strat
  – uderzyla wsam „kregoslup” ISIS, tego „ukochanego dziecka CIA” i zapoczatkowala proces jego „agonii”
  – ukazala skutecznosc dzialania rosyjskiego lotnictwa dajac szanse USA i NATO do przemyslenia krokow podejmowanych w przyszlosci – Rosja nie „wkleja picu”, Rosja UDERZA
  – dala klarowny sygnal, ze ani Rosja nie „odpusci” Syrii ani nie pozostawi Asada na pastwe USA ani nie bedzie tolerowac jakiejkolwiek dzialalnosci sprzecznej z interesem LEGALNEGO rzadu Syrii – rosyjska baza wciaz tam jest i pozostanie !
  W sumie akcja rozegrana jak majstersztyk i z militarnego i z politycznego i z psychologicznego punktu widzenia.
  No, panie Obama, „pilka jest po pana stronie kortu” – gra pan dalej ?
  A na marginesie – chetnie poczytalbym analize generala Polko, naszego „polskiego Clausewitza”.

 64. Siggi said

  Ostatnio na YouTube słuchałem mecenasa w kilku wejściach.Nie można mu odmówić wiedzy,informacji,kompetencji.Spokojnie,beznamietnie mówi ale do rzeczy.To moje,subiektywne odczucie.

  http://mediumpubliczne.pl/2015/09/za-kilka-lat-dojdzie-do-wojny-usa-chiny/

  O sytuacji Polski i Świata w obliczu konfliktu USA – Chiny.

 65. revers said

  ad50,51

 66. AQQ said

  Brawo, więcej takich potrzeba! 🙂
  http://wirtualnapolonia.com/2015/10/03/burmistrz-krasnika-nigdy-nie-pozwole-na-wysiedlenie-polakow-i-zakwaterowanie-islamskich-uchodzcow/

 67. z sieci said

  ELEMENTY DLA STRZELCÓW CZARNOPROCHOWYCH

  śruty w różnych granulacjach w opakowaniach po 2 kg
  kule ołowiane w kalibrach .520, .495, .490, .454, .451, .375, pakowane po 50 szt
  kule ołowiane kaliber .312, pakowane po 100 szt
  kule ołowiane FS i W8, kal.12
  loftki 6,2mm, 6,8mm i 8,45 mm
  przybitki filcowe
  zatyczki tekturowe
  http://fam-pionki.pl/m/nowosci,art,78,138

 68. NyndrO said

  Jako poganin pewnie nie jestem właściwą osobą do wstawiania takich linków.Mimo to zrobię to,bo dla wielu spacerujących po Gajówce będzie to istotna informacja.Należy zrobić miejsce na półce.Gdzieś między Led Zeppelin a Queen. * Jest mi bardzo przykro,że Wam to robią.Niektórym z Was,bo są i tacy,którzy głęboko wierzą,a to co się dzieje w Watykanie mają w nosie.To taka moja obserwacja wyniesiona z Gajówki. 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/religia/papiez-franciszek-wyda-plyte/gdsc1d

 69. Ewa said

  Co się zmieniło? Czy nie ma jakiegoś dyżurnego psychologa kraju, który treściwie wyłuszczyłby problem? Chodzi mi o powszechnie promowany dialog i nie budowanie murów. Ale .. w tak niedalekiej przeszłości (czasy komunizmu) tak chyba nie było, co? Mowa była na zasadzie tak tak, nie nie, czy mam rację?
  A dziś to nawet katolicka praktyka życia i myślenia jest zaprzęgana w służbie temu tworowi dziwnemu, ba! również „pogłębiona teologiczna myśl” .. No bo jak by się od strony tej „pogłębionej teologicznie myśli” przyjrzeć jakimś tam komunistom, to przecież oni byli patriotami zaprzęgniętymi w działanie na służbę narodu. W ichnej działalności, obyciu, życiu, można wyłuskać wiele ziarenek dobra, doceniać je i na tej podstawie zbudować nawet w nich nadzieje zbawcze – fragment o celnikach, dobrym łotrze na krzyżu mogą być tu wielce wymowne i budujące.
  Poza tym człowiek jest wszak istotą grzeszną.
  TW? A czy człowiek nie jest słaby? Czy Bóg nie pochyla się nad słabością ludzką? Czy nie współczuje z nią?
  Ponadto, czy nie jest prawdą, że tam gdzie grzech, tam jeszcze bardziej rozlewa się łaska? W Sodomie tak na przykład łaska rozlała się, Bóg upominał, ale nam się to kojarzy raczej z przykrością jakąś, nie zaś łaską..
  A wyobraźcie sobie, Szanowni Państwo, taką sytuację w kościołach w czasach szalejącej komuny i Ewangelię zaprzęgniętą w służbie czerwonym? Dałoby się? Spokojnie dałoby się.
  Tylko, że w tamtych czasach nikomu to nawet do głowy nie przychodziło. Co się więc zmieniło? Widać poszerzyły się nasze horyzonty myślowe, pogłębiło się również nasze rozumienie Ewangelii.. (?)
  Niesamowita wprost ewolucja!
  Czy burzenie murów naprawdę musi polegać na akceptacji kompletnych i groźnych bzdur (przykładów), których wyżej dałam małą próbkę?

  To samo dotyczy homoseksualizmu, gender, grzechów cudzołóstwa i wielu innych kwestii, którymi jesteśmy sukcesywnie i metodycznie zarażani, stając się niezdolnymi do mentalnej samoobrony, a więc nie potrafimy również bronić naszych rodzin i środowisk.

  Rozdziobią nas kruki i wrony w takim razie, zresztą dziobią aż świszczy.

 70. Boydar said

  Pani Ewo, niech Pani już więcej nie daje. W Gajówce od dawania jest Pani AniaK i Ona nie toleruje żadnej konkurencji. No chyba że się Panie dogadają i będą dawały na zmianę. Tylko wtedy jak my damy, radę wytrzymać.

 71. Boydar said

  Panie Nyndr0; nic Pan wcześniej nie nie wspominał że Małżonka gdzieś wyjeżdża, to i podstaw żadnych do podejrzeń mieć nie śmiałem.

 72. Pitagoras said

  Woda na Marsie – nie może być badana.

  Curiosity od wody oddalony jest o około 50 km. Jednak międzynarodowy Traktat Kosmiczny podpisany w 1967 roku zabrania przebywania maszynom, ludziom czy robotom w pobliżu „kosmicznej wody”. LS (wibi)

  http://www.esa.int/pol/ESA_in_your_country/Poland/Ochrona_planetarna_zapobieganie_podrozy_mikrobow_w_kosmos/(print)

  Niby racja, ale trzeba ściemniać, aby nie mówić ludziom prawdy.

 73. NyndrO said

  Panie Boydar,bramkarzu starej szkoły,Małżonka tak zajęta sprzątaniem,gotowaniem i prasowaniem,że nawet by nie zauważyła.Dla pewności założyłem Jej reklamówkę na głowę.A nawet,jakby zauważyła,to co kuwa?! Mały trening z szariatu odmiany europejskiej. 🙂 * Niniejszym pozdrawiam Cię,Annnno.

 74. gość said

  Synod poświęcony rodzinie – ustawiony?

  Znany włoski dziennikarz – watykanista, Marco Tosatti, ujawnił właśnie zatrważające fakty dotyczące mającego się odbyć w tym miesiącu synodu na temat rodziny.

  Tosatti pisze, że w konsekwencji niepowodzenia prób przeforsowania liberalnych rozwiązań w roku 2014 (w pierwszej kolejności ustępstw na rzecz osób rozwiedzionych i homoseksualistów) za kulisami zdecydowano się na rozwiązanie nie pozostawiające miejsca na żadne wątpliwości. W Rzymie pracuje już tajna rada, złożona przede wszystkim z jezuitów (łącznie około 30 osób), której zadaniem jest przygotowanie szkicu dokumentów posynodalnych jeszcze przed rozpoczęciem obrad. Dokumenty te mają zawierać wszelkie postanowienia, jakich życzy sobie papieża, z którym cały czas konsultuje się przewodniczący obradom w/w grupy o. Antonio Spadaro, dyrektor Civiltà Cattolica.

  W celu ułatwienia przyjęcia rozwiązań liberalnych planuje się też zmiany proceduralne: np. zamiast dotychczasowych 2/3 głosów ma teraz wystarczyć zwykła większość.

  (MM)

  Za: http://rorate-caeli.blogspot.com

  http://myslkonserwatywna.pl/synod-poswiecony-rodzinie-ustawiony/

 75. revers said

  @Z Sieci
  elementy wojny „ojczyznianej” z „pepesza” czy obronej wojny quasi finskiej w PL ad. 1938 r. z finskim PM38

  https://www.astroclassic.pl/Pistolet-samopowtarzalny-PPSZ-41-kal-762×25/1843/

 76. re1truth2 said

  [Oświadczenie irackiego premiera al-Abadi okazało się sensacją. Nie tylko powiedział on, że jest rozczarowany wsparciem irackich wojsk przez amerykańską koalicję, ale i, de facto, zaapelował do Moskwy, by interweniowała:

  „Nasze posłanie Rosji – spotykałem się z Putinem – proszę, przyłączcie się do walki z Państwem Islamskim. To niebezpieczni terroryści, którzy walczą nie tylko z Irakiem i Syrią, ale i z całym światem. Potrzebujemy zakrojonej na wielką skalę koalicji z udziałem Rosji i Iranu”.

  Matthew Chance z CNN, komentując wywiad telewizyjny, w którym padło to oświadczenie, powiedział, że „premier Iraku, w rzeczywistości, zaprasza Rosjan do zajęcia Iraku, jak zajmują oni Syrię”.]
  http://edition.cnn.com/2015/10/01/middleeast/russia-syria/

 77. Boydar said

  Pani Anno, nie wierzę temu Mułowi Pasiastemu w ani jedno słówko, również pozdrawiam.

  PS. Mokra szmata potrafi zdziałać cuda w procesie wychowawczym.

 78. NyndrO said

  Sprzeczka małżeńska. Żona do męża rozkazującym tonem:
  – Natychmiast wychodź spod tego stołu!
  – Nie wyjdę!
  – Mówię Ci wyłaź!
  – Nie wyjdę!
  – Wyłaź ty tchórzu!
  – Dopóki ja rządzę w tym domu,nie wyjdę!

 79. http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/549-nazisci-i-bomba-atomowa//

  Kanał ZDF wyemitował program o tytule „W poszukiwaniu bomby atomowej Hitlera” oparty na dokumentach z Rosji i Ameryki. W programie znajdziemy cytaty z przesłuchań nazistowskich naukowców, naocznych świadków i zapisów pozostawionych przez naukowców, z których bardzo dużo tuż po wojnie przejęli Amerykanie.

  Rząd USA informacje o projektach, jakie toczyły się w tej dolinie objął tajemnicą która może być ujawniona dopiero 100 lat po zakończeniu wojny. Dopiero po tym okresie dowiemy się co się działo w tunelach wykutych przez robotników.

  To ograniczenie powoduje, że powstają różne teorie spiskowe na temat nazistowskiego UFO czy tego co tak naprawdę żołnierze USA znaleźli w wydrążonych tunelach. Mowa tu o niewyobrażalnych skarbach zrabowanych z Polski i innych okupowanych krajów.
  *****
  Niemcy przeprowadzili 3 próbne wybuchy nuklearne: jeden na Ławicy Odrzańskiej a 2 w Turyngii. Istotne jest to, że DECYZJA o budowie „czechosłowackiej” bomby atomowej została podjęta przez Oberkommando der Wehrmacht 16 września 1939, tj. w dniu skapitulowania przez Rydza Śmigłego twierdzy MODLIN, gdzie był Polski Skarb Imperialny. Ja tłumacze to tym, że Skapitulowanie Modlina przez wywóz strategicznych zapasów żywności do Warszawy miało na celu skłonienie Niemców do wywozu PSI, co ZMUSIŁOBY Pentagon do budowy czechosłowackiej czyli teslowskiej bomby atomowej.
  Cały ten artykuł jest Gówno Warty, gdyż ja mam oko na sprawę od filmu KRZYŻACY Forda. W Niemczech było 3 ośrodki atomowe: W Stuttgarcie SS Heisenberga; w Berlinie Wehrmachtu Kammlera i w Wałbrzychu Luftwaffe Hahna i Meitnerki. Cały ten program szlag trafił, gdyż nobliści nie docenili domorosłego Kammlera, który zrobił TAKTYCZNĄ bombę atomową dla Wehrmachtu, gdy Hitlerowi była potrzebna STRATEGICZNA.
  Przed frontem na leśnym lotnisku w Łucku wylądował Hainkel-GIGANT, żeby załadować 2 STRATEGICZNE bomby atomowe z Wałbrzycha, na Moskwę i Leningrad, i został uszkodzony przez AK. Został przeniesiony balonami, może Cepelinem? do Świdnika, gdzie został zniszczony przez sowieckiego kamikadze. Gdy Hitler wezwał Łowczego Siedmiogrodu i powiedział mu o tym to ten PŁAKAŁ JAK DZIECKO. Po zniszczeniu PROTOTYPU Hainkla-GIGANTA obie strategiczne bomby atomowe i Pociągi z suplementarnym Złotem Serbskim, wjechały Pod Książ.
  Pociąg z 2 strategicznymi bombami atomowymi, obity blachą cynkową z napisami Gazy Bojowe, wyprowadził spod Książa SmerSz, ale wcześniej byli tam zwiadowcy Generała Waltera, który zyskał przez to przydomek ZŁOTEGO, i może wyprowadzili spod Książa Złoto Serbskie ??? Wjazd pod Książ został wysadzony dopiero przez SmerSz.

 80. Jan Rokicki said

  Relacja z frontu walki o godne zycie dla przyjaznych „uchodźców”.

 81. hektor said

  Obrady tegorocznego Synodu Biskupów o Rodzinie nie będą przejrzyste. Watykańscy obserwatorzy alarmują, że organizatorzy sesji[oczywiście bez wiedzy Franciszka:)] zdecydowali się wprowadzić istotne zmiany proceduralne. Istnieje poważne niebezpieczeństwo, że synod o rodzinie może nie mieć jednoznacznego podsumowania, a to będzie sprzyjać manipulacjom i osłabieniu tradycyjnego nauczania Kościoła.

  Ojciec święty Franciszek wyraźnie zastrzegł, że „nie chce żadnych informacji z przebiegu synodu na piśmie”.
  http://gloria.tv/media/3QYAHPzQq8k

  Włoski dziennikarz Marco Tosatti twierdzi, że w Rzymie od kilkunastu dni w tajemnicy trwają prace grupy zadaniowej złożonej prawie wyłącznie z jezuitów, opracowującej dokumenty posynodalne. Niezależnie od tego, co postanowi synod o rodzinie, który zbierze się na trzytygodniowe obrady, papież – według Tossatiego – zamierza wprowadzić kontrowersyjne decyzje w życie dzięki aktom prawnym. Tak jak miało to miejsce w przypadku procesu stwierdzania nieważności małżeństwa.
  http://gloria.tv/media/4PiXiEdsxDb
  Groźba schizmy jest prawdziwa ! Ks. dr hab. Robert Skrzypczak
  http://gloria.tv/media/7SufQFm2kXk
  Oto jak Episkopat bronił ks.Oko przed erotycznie rozbudzonym ks Charamsem
  http://gloria.tv/media/R52VNRexDCS

 82. hektor said

  31.08.15 SZOK! NOWE NAGRANIE, ANDRZEJ LEPPER, UKARTOWANA ŚMIERĆ
  http://gloria.tv/media/xAnQN21T9pe

 83. Bronisław said

  Re: 80.

  Szanowny Panie Janie Rokicki!

  Wiele na to wskazuje, że Czas Apokalipsy nadchodzi. Trzeba Nam się zachować, jak Chrystus Pan zachęcał: „Podnieście głowy Nasze”!!!

  Gorąco Pana pozdrawiam!

 84. http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/dziwactwa/item/628-syrena-zlapana-w-jednym-z-polskich-jezior
  SYRENA ZŁAPANA W WARSZAWIE (ZAGADKA ROZWIĄZANA)

  Daily Mail podał o złapaniu w Warszawie SYRENY zamieszczając film, ale inne dane mówią, że została złapana i zawieziona do Warszawy. Film zdaje się przedstawiać manata a w średniowieczu manaty żyły w Bałtyku, które zwano krowami morskimi lub SYRENAMI, co suponuje, że została złapana w jeziorze Mazurskim – ale zobaczymy. Ponieważ pielęgniarze są w strojach antyseptycznych TO zdaje się chodzić o osobnika ŻYWEGO.

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/dziwactwa/item/514-dziwne-zwierze-wyrzucone-na-brzeg-sahalin

  SIERŚĆ na ogonie zdaje się być PIÓRAMI – a jeśli tak to może to być moa mowozelandzki. 40 czy 50 lat temu rybacy japońscy wyłowili w pobliżu Nowej Zelandii truchło, którego nie udało się określić, a ponieważ śmierdziało to po sfotografowaniu wrzucili do Oceanu. Znawcy fauny oceanicznej orzekli, że nie był to waleń lub ryba, czyli też jakby MOA olbrzymi ???
  Kilka lat temu chińscy rybacy złapali w Jangcy żywego wodnego niedźwiedzia OGONIASTEGO, którego wysłali do Pekinu, gdzie słuch o nim zaginął. Mam nadzieję, że w ogrodach zoologicznych w Pekinie i Taibei są delfiny jangcyjańskie, które kilka lat temu zniknęły.

 85. Macko said

  Naukowo i pozytywnie o Szanownym publicyscie a raczej o stawianych tezach: https://youtu.be/s2cqbb5V174?t=50m00s

  Kossecki – Michalkiewicz – Korwin

 86. Macko said

 87. OT TO OT said

  pytanie do madrych i obeznanych w swiecie oczytanych i PO studiach jaka to lewica zjednoczona PO PZPRowska kroczy na salony wyborcze POklosie i POpluczyny POubeckich i esbeckich mendach mordecach Polakow bandytach i zlodziejach i wy sie nazywacie kim polskojezyczne rzydziory gdzie wasze pejsy obrzezance zakryte ale wasze mordy eskinoskie mowia nam kim jestescie zloczyncy i zdrajcy to bedzie wasza ostatnia niedziela ostatnie tango milonga boj wasz to jest ostatni PO was POtop nawet tak nie nawali jak nawalicie wy w POry lewacka bando POmylencow

 88. re1truth2 said


  Heinkel H-177A-3 Greif w kamuflażu do przeniesienia bomb z Wałbrzycha „nach Moskau” – byłoby na tego z cygarem.

 89. re1truth2 said

  Zapadlisko niedaleko Londynu

 90. revers said

  Adrian Al. N. przekonuje też, że Państwo Islamskie dąży do tego, „żeby słowo Allaha było najwyższe, żeby Szariat był pierwszym prawem na tym świecie, a nie prawa stworzone ludzką ręką”. – Allah stworzył ten świat, stworzył wszystkie prawa, których musimy się trzymać. Prawo ludzkie to nie jest prawo – konkluduje.

  – Dojdziemy do Rzymu, bo taka jest obietnica Allaha. Przede wszystkim jednak chcemy odzyskać ziemie zniszczone przez plany szatana. Plan był taki, żeby podzielić muzułmanów jak ciasto i zasiać w ich sercach nacjonalizm. Za czasów Osmańskich, gdy wszyscy byli pod jedną flagą, kalifat był potęgą świata – mówi. Zapowiada jednocześnie, że na Placu Świętego Piotra w Watykanie „muzułmanie będą nawracać na islam”. – Wszyscy rodzą się islamistami – dodaje.

  http://m.onet.pl/wiadomosci/tylko-w-onecie,f29q06

  http://shoebat.com/2015/10/02/muslims-take-twelve-christians-and-order-them-to-convert-to-islam-they-all-refuse-the-muslims-take-a-12-year-old-christian-boy-and-chop-off-his-fingers-and-still-he-refuses-to-deny-christ-they-take/

 91. Ad. 87:
  Panie Re1truth2, mój informator, ś.p. Tadeusz Szpiegiel, był synem mechanika lotniczego w Łucku, gdzie było największe w Polsce lotnisko wojskowe. Mieszkał z oknami na Lotnisko, gdzie codziennie lądowały MAKSYMY, największe wówczas samoloty na świecie, przy których bywał jako pomocnik techniczny swego ojca. Wiedział więc co to jest Duży Samolot, ale wielkością tego Hainkla-GIGANTA był Oszołomiony.
  Załoga liczyła 10 osób i miała Prawdziwą Czekoladę a u nich w domu z racji tradycji rodzinnych czekolada holenderska zawsze była, więc umiał odróżnić. Pomimo że interesował się lotnictwem nigdy potem czegoś podobnego nie widział.
  Obie bomby atomowe, które wjechały pod Książ, były wielkości pulmanów, co zdaje się tłumaczyć wielkość Hainkla-GIGANTA. Ponieważ Niemcy śpieszyli się to posłużyli się PROTOTYPEM.
  Można się, domyślać, że Niemcy zrobili inspekcję lotniska, co nie uszło uwadze AK, która zaminowała lotnisko, albo – jak uważał Pan Szpigiel – puściła na lotnisko susliki, których Niemcy nie zauważyli, gdyż na Wołyniu ich nie było.

 92. OT TO OT said

 93. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=17882880&kat=1019397&title=Kolejne-znalezisko-zwiazane-z-Riese-Urzednicy-nie-ujawniaja-szczegolow&ticaid=115b3b//

  DO STAROSTWA POWIATOWEGO W WAŁBRZYCHU ZOSTAŁO ZGŁOSZONE „PODZIEMNE MIASTO HITLERA O POWIERZCHNI 200 HEKTARÓW” jako Riese I, z 2 liniami kolejowymi.
  *****
  Ja pisałem wielokrotnie o Metrze Wałbrzyskim.

 94. mironik said

  http://www.cda.pl/video/49147439
  „totalitarne” Chiny, handel uliczny o 22, bez podatków, pozwoleń i innych takich

 95. Siggi said

  Strona główna / Aktualności /

  USA: Billy Graham za Asadem i Rosją
  http://i2.wp.com/xportal.pl/wp-content/uploads/2015/10/billy_graham.jpg?zoom=2&resize=580%2C326
  on 4 października 2015 00:53 /
  Słynny amerykański pastor-polityk William „Billy” Graham poparł działania rosyjskich wojsk w Syrii, a także walkę prowadzoną przez syryjskie władze w obronie własnego państwa.

  – To, co robi Rosja, może uratować życie chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Syryjskie władze, jakby nie patrzeć, w całej historii tego kraju broniły mniejszości etnicznych i religijnych przed islamistami. (…). Jeśli upadną władze i instytucje państwa syryjskiego, to rozpocznie sie rzeź chrześcijan. (…). Dziesiątki tysięcy chrześcijan zostaną zabite, a setki tysięcy, jeśli nie więcej, uchodźców zaleje Europę. Dlatego uważam, że obecność rosyjskich wojsk uratuje życie tamtejszych chrześcian. – mówił Graham, występując w prawicowym programie telewizyjnym Newsmax Prime. Stwierdził też m.in., iż Baracka Obamę bardziej interesuje wprowadzenie prawa przeciwko chrześcijanom w naszym kraju i rozprzestrzenianie w całym świecie pomysłu wprowadzenia małżeństw jednej płci.

  Billy Graham jest jednym z najbardziej znanych (obok Jerry’ego Falwella czy Pata Robertsona) i najstarszym żyjącym (ur. 1918) spośród przedstawicieli amerykańskiego protestantyzmu politycznego. W życiu publicznym USA pozostaje obecny od lat czterdziestych ubiegłego wieku. Znał osobiście niemal wszystkich prezydentów Stanów Zjednoczonych po II wojnie światowej. W 1992 r. rozzłościł amerykański establishment, udając się do Korei Północnej na spotkanie z Kim Ir Senem; w późniejszych latach wypowiadał się pozytywnie o historycznej roli przywódcy KRLD.

  (Na podstawie kresy.pl opracował A.D)
  http://xportal.pl/?p=22934

 96. AQQ said

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-asad-porazka-rosji-w-syrii-grozilaby-zniszczeniem-calego-reg,nId,1898068

 97. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fambasada-ukrainy-w-usa-wysuwa-roszczenia-terytorialne-wobec-polski-mapy

 98. re1truth2 said

  Re 91

  Prawda, tylko prawda – macie cytat z NowoczesnaPochwalaLewiznę – oszustwo własnych Obywateli.
  [Jak nie zostaną przejęte nasze oszczędności zgromadzone w otwartych funduszach emerytalnych, to grożą nam podwyżki podatków (VAT-u nawet do 27 proc.) i zupełna zapaść gospodarcza. Czyli albo zmiany OFE albo skok w przepaść. Tak stawiając przed Polakami wybór, zapewne liczy się na to, że nikt nie będzie chciał w przepaść skakać. A przejęcie aktywów OFE i tak nikogo nie dotknie, przeksięgowane zostaną po prostu nasze oszczędności na zobowiązania ZUS, ale świat się przecież od tego nie zawali. Co więcej, pieniądze te posłużą wspieraniu wzrostu gospodarczego poprzez współfinansowanie projektów z środków unijnych. Wybór jest prosty, albo eldorado, albo skok w przepaść. Trzeba być zupełnym szaleńcem, żeby się sprzeciwiać zmianom w OFE, nieprawdaż?]
  Niech sam skacze h..oza, ilu młodych oszukał/li z tymi filarami doradca z „bożej” łaski – http://ryszardpetru.blog.pl/2013/11/27/likwidacja-ofe-albo-smierc/
  Z innego miejsca w sieci [Obecnie ekonomista promuje konieczność prywatnego „doubezpieczania” się, ponieważ system emerytalny nie jest w stanie zagwarantować nikomu godziwego życia na emeryturze. Pytanie dla dociekliwych: kiedy został opracowany system wypłat emerytur z OFE i dlaczego przez tyle lat wkładaliśmy ciężko zarobione pieniądze w ten system? Czy ktokolwiek złożyłby swoje pieniądze w banku, który nie ma kas i bankomatów oraz nie informuje, w jaki sposób można swoje pieniądze wybrać z konta?]

  Dziad – [O autorze
  RYSZARD PETRU – ekonomista
  Pracował po obu stronach barykady: w ministerstwie finansów,
  w Banku Światowym, w bankach komercyjnych oraz w firmie doradczej.

  Był współautorem reformy emerytalnej z 1999 roku.
  Od lat zajmuje się problematyką kryzysu finansowego. OFE, OFE, OFE] – ..w.petru.pl/#author

  Wycinać na wyborach – ludzie nie dajcie się omamić – przekazywać informacje swoim bliskim.

 99. re1truth2 said

  Re 96
  Właściwe komentarze pod tym wpisem na pejs’zbuku.
  [Michał Kisiel Lwów jest polski 65 · 5 grudnia 2014 o 10:45

  Emil Krzepiński LVIV is Polish City.! . 70 · 5 grudnia 2014 o 10:29

  Robert Majcher Lwów jest polski. Czołem Wielkiej Polsce !!! 30 · 5 grudnia 2014 o 11:16

  Maciek Czaplicki There was no Ukraine as a state till 1919… 12 · 5 grudnia 2014 o 12:40

  Cristofer Ambroziak Jeśli Polska wycofa poparcie dla was to jutro będziecie prowincją w imperium Putina i będziecie nazywali się Noworosją a wasz naród noworosjanami. 25 · 5 grudnia 2014 o 11:58

  Karol Daniłowicz Map of Polish and Lithuanian Commonwealth. Checkmate Embassy of Ukraine in the USA. http://upload.wikimedia.org/…/f/f0/Rzeczpospolita2nar.png 16 · 5 grudnia 2014 o 11:16

  Cezary Kamiński Ukraina to sztuczny nowotwór, wymyślony przez bolszewików dla wciągnięcia chłopstwa do rewolucji. Nawet nazwa tego nowotworu, to polskie określenie terenów „ch.j wie gdzie, gdzieś przy granicy”, a teraz rezuny łeb podnoszą i zachciewa im się pół Europy.
  13 · 5 grudnia 2014 o 12:43]

 100. Jo said

  Nazwa Rzeczpospolita znaczy Republika. – Konstytucyjnie i w praktyce, III Rzeczpospolita jest DEMOKRACJĄ!

  .
  Zanim komuniści PRLu narzucili Polakom Stan Wojenny, to najpierw

  zgodzili się z tezą naprawy „starego” Systemu Socjalistycznego i

  zaproponowali narodowi jego naprawę, na tzw.:

  „SOCJALIZM Z LUDZKĄ TWARZĄ”

  I stary system przechścili i nazwali : „DEMOKRCJA-SOCJALISTYCZNA”

  __________________ „Masło Maślane ___________

  Co im się niestety, po 10-ciu latach z sukcesem udało zainstalować!!!

 101. Jo said

  W prawdziwej DEMOKRACJI 51% obywateli może decydować – przegłosować UŚMIERCENIE, LUB RABUNEK 49ciu % obywateli.

 102. Jo said

  Ks. Popiełuszko nie pasował do koncepcji (prymasa) Glempa – Komu służył prymas Glemp?

  Wywiad z ks. Stanisławem Małkowskim, opozycjonistą i przyjacielem ks. Jerzego Popiełuszki.

  W filmie tego nie ma, ale historyczna prawda jest taka, że to ksiądz Małkowski był pierwszy na liście do odstrzału przez Służbę Bezpieczeństwa. Co ksiądz poczuł, gdy się o tym dowiedział? Grzegorz Piotrowski w ostatniej chwili zmienił kolejność i zginął ksiądz Popiełuszko.

  Co czułem? Solidarność z księdzem Jerzym i ze sprawą, której on służył oraz za którą w końcu oddał życie. Postawa kapłańska, jaką miał ksiądz Jerzy, zawiera w sobie ryzyko.

  A strach? Nie bał się ksiądz?
  Czułem pewien lęk, ale starałem się robić swoje. Postawiłem sobie zadania i je realizowałem.
  One się różniły od tego, co robił ksiądz Jerzy, ale część z nich realizowaliśmy wspólnie.

  A jak ksiądz reagował na to, co mówiono o śmierci księdza Jerzego?
  Próbowano nagłośnić tezę, że winę za śmierć księdza ponoszą twardogłowi, którzy spiskowali przeciwko Kiszczakowi i Jaruzelskiemu.

  A przecież księdza Popiełuszkę zabili tak naprawdę Kiszczak i Jaruzelski. Od początku byłem przekonany, zresztą nie tylko ja, że proces toruński jest wyreżyserowany i zakłamany.
  Wiedziałem, że to morderstwo nie miało miejsca w nocy z 19 na 20 października.

  Prymasowi Glempowi nie podobało się to, co robił ksiądz i ksiądz Popiełuszko?

  Nie pasowało to do jego ugodowej koncepcji.

  Wiem na przykład, że prymas dość pozytywnie oceniał generała Jaruzelskiego – jako patriotę i człowieka dobrej woli.

  Ma ksiądz to prymasowi za złe?

  ——– Jakże można mieć coś za złe swojemu przełożonemu i ojcu? (Ślepe posłuszeństwo)

  Choć mnie też bardzo ukarał, bo zaraz po pogrzebie księdza Jerzego rozesłał do parafii w Archidiecezji Warszawskiej list, w którym zarzucił mi szerzenie nienawiści.

  Nie rozumiałem dlaczego. W tym czasie tylko dwie osoby postawiły mi podobny zarzut: Jerzy Urban i Jacek Kuroń.

  Co by było, gdyby ksiądz Jerzy nie został zamordowany? Co by się z nim dalej działo?

  Byłaby ogromna presja na niego ze strony tak zwanego salonu politycznego. Wydaje mi się, że miał tak silny charakter i kwestia prawdy była dla niego tak fundamentalną podstawą wolności, że nie sądzę, by się podporządkował jakiejś fałszywej grze w rodzaju Okrągłego Stołu czy grubej kreski.

  Byłby zmarginalizowany?

  Gdyby był wierny prawdzie, musiałby być zmarginalizowany.

  Prymas – jak się później okazało, za wiedzą papieża Jana Pawła II – wzywał do spokoju po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.

  Upominał także Ks. Popiełuszkę, który mu odpowiadał:

  – Nie zostawię ludzi, którzy mnie potrzebują. Jestem gotowy na wszystko – odpowiadał ksiądz.

  W niejednoznacznej postawie, prymas Polski, który bronił tezy o prowokacji wymierzonej w Jaruzelskiego, położył on duży nacisk na fakt, iż ks. Popiełuszko postępował nierozważnie i nie stosował się do rad i poleceń kierownictwa Kościoła”.

 103. Jo said

  Ja znałem ks. Jerzego Popiełuszko. W tedy jeszcze, tak jak i on, i ja byłem ciemnym katolikiem 😦

  Byłem od samego początku, do samego końca, na każdej, co

  miesięcznej odprawianej przez niego, „Mszy za Ojczyznę.

  Byłem też 19 maja 1983 na pogrzebie Grzegorza Przemyka, którą on też prowadził.

  Po otrzymaniu informacji o jego zamordowaniu, czekałem pod kościołem Św. Stanisława Kostki ponad 72 godziny na przywiezieni jego zwłok.

  Oczywiście byłem też, na jego pogrzebie 3 listopada 1984.

  Byłem witać papieża w stanie wojennym i jak również na innych jego pielgrzymkach.

  Hutnicy poprosili najpierw proboszcza parafii Św. Stanisława Kostki Teofila Boguckiego, by został KAPELANEM ich Zakładowego Związku Solidarności, ale proboszcz, powołując się na swój sędziwy wiek, zaproponował im ówczesnego rezydenta ks. Jerzego Popiełuszko.

  Był on najniższego szczebla księdzem, oczywiście niewtajemniczonym w wielką politykę Świętego RZYMU i Episkopatu polsko-watykańskiego, który nakazał go komunistom zgładzić, ponieważ stał im na drodze do utworzenia KOŁCHOZU jEWROPY (był tego w tedy zupełnie nieświadomy, tak jak ja i wielu innych uczciwych ludzi.).

  Był on człowiekiem bardzo uczciwym i odważnym, który zaufał swoim ziemskim autorytetom, zamiast naukom Jezusa, nad którymi prawdopodobnie, nigdy nie miał wystarczająco czasu by się nad nimi zastanowić.

  I jak zwykle wybrali i poświęcili uczciwego, dobrego i niezorientowanego człowieka!!!

  A dziś KRK i jego WODZOWIE, nigdy nie narażając SWOJEGO ŻYCIA, przywłaszczyli sobie jego ciało na swoją chwałę.

  Administracja KRK potępiała jego i wielu innych nieznanych księży za podobne działania.

  Administracja KRK potępiała działania Autentycznych Narodowych Działaczy Solidarności!!!

  Administracja KRK zaplanowała i wcisnęła Polakom OKRĄGŁY STÓŁ i EU!

  A dziś, KRK namawia Polaków, do oddania swojej ziemi muzułmanom, utrzymywania ich na lepszych standardach niż tubylcy, zachęca Polaków do wymieszania się z innymi rasami i propaguje tolerancję pederastii.

  Ks. Jerzy Popiełuszko, to nie jest KRK!! Akurat zdarzyło się tak, że urodził się w KATOLICKIEJ Polsce!!

  On, by walczył z niesprawiedliwością, w każdym niesprawiedliwym państwie na Ziemi i był by Bohaterem Narodowym w każdym z nich!!!

  P.S – W stanie wojennym byłem członkiem komitetu strajkowego i w spół-organizowałem, oraz osobiście brałem udział we wszystkich protestach antykomunistycznych na terenie Warszawy.
  Organizowałem też druk i kolportaż bezdebitowej prasy podziemnej.

  Rozgłosu nie szukam i Do ZBOWIDU też nie należę!

 104. Jo said

  Demokracja kwantowa to jakaś parnoiczna utpia!!!

  Bo co będzie, jak na 133 posłów, 130 będzie kardynałami, jeden

  faszysta, jeden komunista i jeden niemający opinii?!

  _______ To jest tylko SZKIC!!!

  ________________ 28 Postulatów ______________________

  Rozwiązanie:

  Państwo Przedstawicielskie na zasadach Dobrowolnego Zrzeszenia.

  1. Najpierw muszą być moralni i odpowiedzialni i Wolni umysłowo ludzie!!!

  2. Każdy obywatel musi mieć prawo do posiadania każdej broni!!!

  3. Każdy obywatel ma obowiązek przeszkolenia się w sztukach samoobrony, partyzantki i w umiejętności przeżycia w ekstremalnych sytuacjach terenowych i pogodowych.

  a. Trening taki, może odbywać się tylko na terenie swojego miejsca zamieszkania! Chyba że obywatel ma również dodatkowo zrobić to w dowolnie przez niego wybranym miejscu.

  4. Każdy Człowiek ma prawo do własnej wiry i jej praktyk, pod warunkiem, że nie naraża ona innych na fizyczne niebezpieczeństwo, lub atakuje ogólnie przyjęte zasady moralne.

  5. Najważniejszym podmiotem w państwie musi być Człowiek jako jednostka!!!

  a. I Ochrona Jego Konstytucyjnie zagwarantowanej niezawisłej wolności i niepodległość od administracji – Z wyjątkiem Prawnej?

  6. Opieka nad osobami w potrzebie, należy do Rodziny, lub ochotniczo do sąsiadów, albo społeczności Lokalnej!!!

  7. Nie może istnieć wielopartyjność!!!!! – Tylko Jedna „Partia”

  Tylko Bezpartyjni Delegaci – Przedstawiciele Regionów!!!

  – Polska i Polacy – jak każda rodzina, ma tylko Jedno wspólne Dobro i Jeden wspólny interes i Cel!!!

  8. Każdy Delegat, lub przedstawiciel swojej społeczności, może być odwołany tylko i w każdej chwili, przez wyborców, których on reprezentuje!!!

  Reprezentanci, Delegaci Centralni, nie mogą narzucać jakichkolwiek rozwiązań okręgom lokalnym!!!

  a. Przegłosować jakikolwiek projekt, może tylko, powiedzmy 90% wszystkich Delegatów.

  b. Okręgi lokalne mają prawo nie zastosować się do zaleceń ogółu.
  Np., jeśli nie jest to związane z zatruwaniem powiedzmy wody, lub jej odcinaniem sąsiadującym wiskom, powiatom lub okręgom.

  9. Musi być spisana Sprawiedliwa Konstytucja, którą zaaprobowało w 90% społeczeństwa i 100% Delegatów okręgów.

  10. Konstytucja musi być Najwyższym Prawem i Skarbem chronionym w Państwie!!!

  11. Musi być spisane Sprawiedliwe, proste i zrozumiałe Prawo!!!

  a. Nikt nie może być po nad Prawem

  b. Nikt nie może posiadać, jakiegokolwiek CHRONIĄCEGO go IMUNITETU

  12. Nie może być uchwalona jakakolwiek religia ogólnonarodowa.

  a. Ani jakakolwiek ponad osiedlowa zorganizowana, instytucja religijna.
  b. Ksiądz nie może pobierać wynagrodzenia, za swoją działalność. Musi on utrzymywać się tylko ze swojej pracy wytwarzającej realne dobra fizyczne (budowa domów, rolnictwo, naprawa samochodów,….)

  13. Po uprzednim zaakceptowaniu przez 90% obywateli, zbiórki majątkowe mogą być pobierane tylko na ten jeden konkretny cel, w z góry określonym wcześniej czasie.

  14. Tylko wybrany Rząd ma prawo do ustalania i emisji państwowych obligacji, które nie mogą być oprocentowane i muszą być określone czasem i wysokością wynagrodzenia.

  15. Należy wyeliminować CORPORACJE, Firmy ubezpieczeniowe, zcentralizowane BANKI, oraz różne agencje i firmy pośredniczące (Nieruchomości, prawnicze,….)

  16. Nikt nie może pożyczać pieniędzy na PROCENT.

  a. Pożyczka musi być realnym, fizycznym zasobem materialnym w posiadaniu pożyczającego.
  b. Każda pożyczka może być spłacona, jakimkolwiek produktem materialnym odpowiadającym bieżącej wartości danego towaru lub usługi.

  17. Należy zabronić wykonywania zajęć takich jak PRAWNIK, ADWOKAT, Agent Nieruchomości, wszelkiego rodzaju pośredników,…, i zajęć, które nie produkują fizycznego majątku społecznego, lub nie są moralnie uzasadnione przez lokalne społeczeństwo.

  18. Sędziowie mogą być tyko wybierani z lokalnej społeczności, chyba, że sprawa jest wagi ogólnonarodowej, sędzia najwyższy wybrany być musi przez Naród.

  19. Obywatel może odpowiadać tylko za złamanie konstytucji, prawa naturalnego, prawa zwyczajowego i tak zwanego prawa zwykłego (zabrał, ukradł, uderzył, nie oddał, oszukał, wymusił siłą, nie dotrzymał umowy).

  20. Policja musi służyć i chronić tylko obywateli!!! Nie może być użyta, jako osobista ochrona Administracji.

  21. Pod żadnym pozorem i w żadnym wypadku wojsko nie może być użyte przeciwko obywatelom własnego kraju.

  a. Siły zbrojne w żadnym wypadku nie mogą być użyte, jako pomoc humanitarna, nawet w czasie klęski żywiołowej. Obowiązek ten musi spoczywać, na odpowiednio z organizowanych służbach społecznych.

  b. W czasie pokoju, uzbrojona armia nie może być rozmieszczona i kwaterowana w miastach i wsiach, na terenie wnętrza kraju.

  22. Żadne Narodowe Siły zbrojne, mogą tylko brać udział w wojnie obronnej, po uprzednim zaatakowaniu przez wroga.

  23. Żadne obce wojska nie mogą stacjonować na terenie całego kraju!!!

  24. Żadne Narodowe Siły zbrojne nie mogą brać udziału w napaści na obce terytoria.

  25. Państwo polskie pod żadnym pretekstem nie może wchodzić w koalicje wymierzone przeciwko obcym państwom.

  26. Państwo polskie ma obwiązek pomagać tylko swoim obywatelom.
  Pomoc innym ludziom jest prywatna i osobistą sprawą poszczególnych obywateli i zależy tylko od ich dobrej woli.

  27. Regiony i jednostki administracyjne powinny być praktycznie jak najmniejsze.
  W tedy będzie można dopilnować ich dopilnować i ewentualnie odwołać, lub ukarać za nie dotrzymanie umowy.

  28. Państwo Polskie musi być Neutralne!!!

  W zależności od wielkości państwa i ilości regionów, liczbę delegatów pozostawiam do ustalenia.

 105. Jo said

  Odpowiedź na atak niejakiego potomka UBeka Irenusza.

  – Ty jesteś KOMUNISTA! – A ja patriota i amator. Jak podkreśliłem, To jest tylko na kolanie naprędce napisany SZKIC!!

  Piszesz, że:

  „PRL to naród zdemoralizowany prostacki, nie piśmienny”

  Samokrytyka jest w cenie. Dobrze, że zauważasz te swoje sowieckie ułomności.

  To WY SOCJALIŚCI po obu stronach granicy doprowadziliście do prawie całkowitego biologicznego, moralnego i intelektualnego, wyniszczenia Narodu Polskiego i nie tylko!!!

  Więc buzię proszę włożyć w kubeł i nie stukać łyżeczką!!!

  Bez Ludzi Moralnych nie ma nadziej na stworzenie Wolnego Kraju i Wolnego Narodu.

  Ja Napisałem to, tylko do tej o ocalałej resztki niezidiociałych Polaków – A nie do takich jak ty zniewolonych łbów.

  Wy SOCJALIŚCI macie swoje MARXISTOWSKIE BIBLIE, które wam umysły zniewoliły i które to pomysły na niewolnictwo, próbujecie narzucić całej Ludzkości.

  Ireneuszu, oprócz partyjnych instrukcji, ty nie posiadłeś żadnej Prawdziwej Wiedzy!!

  Przed II Wojna Światową obywatele Polski, nie byli Wolnymi Ludźmi!

  Żyli tylko w dużo bardziej wolnym kraju, niż był i jest nim PRL!!!

  Było tylko jedno Państwo w znanej historii Ziemi, którego obywatele na bardzo krótko zaznali smaku prawdziwej Wolności.

  Ale to już minęło, I SE NEVRETI.

  – A po więcej szczegółów szoruj do światowych książek zapisków nie tak dalekiej historii.

  Nie wiem, dla czego tak zadrżałeś ze strachu.

  – Przecież ŚWIATOWA KOMUNA WYGRYWA, a i siły POLICYJNE i

  INWIGILACYJNE są po WASZEJ TOWAŻYSZU Ireneusz stronie.

 106. Jo said

  Wielkie Oszustwo: Sfabrykowane Zagrożenie

  https://lonestar1776.wordpress.com/2015/10/03/wielkie-oszustwo-sfabrykowane-zagrozenie-pozaziemskie-nowy-jork-usa-1917r/

  8 = S , 88 = SS, 8888 = SS SS = ++ „He double crossed me”

  , po angielsku jeśli ktoś powie, że ktoś mu zrobił podwójny krzyż, znaczy, że ta osoba go oszukała, jest niegodna zaufania, fałszywa.


 107. Jo said

  Wrzesien (9) – 11 = IX XI —- Podwójny Krzyż

 108. re1truth2 said

  Cytaty [Teraz sytuacja może się powtórzyć. Do tej pory główni sponsorzy syryjskich rebeliantów /pisz prawdę ISIS/ – Arabia Saudyjska, Katar i Turcja – nie chcieli przekazywać nowej generacji przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych w obawie, że skończą w złych rękach /a jakie te ręce do tej pory były, dobre bo terrorystyczne? – bo spowodowały tyle zniszczeń wśród ludności/. Ale w obliczu rosyjskich nalotów to może się zmienić.]…[Powiązane z Wolną Armią Syryjską radio podało nawet, że rebeliantom udało się zestrzelić nad Syrią rosyjski samolot szkoleniowy L-39 i pojmać jego dwóch pilotów. W niedzielę wieczorem tej informacji nie potwierdzały jednak niezależne źródła.]
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Putin-sprowokowal-dzihad,wid,17888782,wiadomosc.html
  Widok na Syrię od strony sponsorów na tereny zajęte przez dobrych terrorystów mordujących ludzi i niszczących, szabrujących zabytki starożytnej kultury. Tereny oznaczone szarym kolorem al-Raqqa i Palmyra i inne kolory poczytać w legendzie mapki.

 109. osoba prywatna said

  ksiądz Jacek Międlar

 110. Ad. 102:
  Jeden w wywiadu wojskowego powiedział mi, że ww ZROBIŁ WSZYSTKO dla wyjaśnienia sprawy Popiełuszki, i WSZYSTKO WSKAZUJE NA GLEMPA. Wyśmiałem i powiedziałem na czym to Śledztwo ww polegało. Przyszedł Jaroszewicz do Kiszczaka i pyta: KTO KAZAŁ ZABIĆ POPIEŁUSZKĘ? – GLEMP.
  Glemp to mógł PRZENIEŚĆ Rozkaz z katedry wrocławskiej do Kiszczaka, za który ZAPŁACIŁ Franz J. Strauss ze Skarbu III Rzeszy na tajnych kontach szwajcarskich, który zagarnął przez Mord w Poecking pod Monachium, o czym pisałem wielokrotnie.
  Mord na Popiełuszce był Zamachem na SmerSz, który chciał dostarczyć Prałatowi Jankowskiemu Śledztwo Gomułki-Chruszczowa w/s Planu Rzymskiego a mnie dokumentację Satelitarnej Detekcji Złota, co kończyło monopol złota Narodu Wybranego. Intryga polegała na WYJAWIENIU przez Piotrowskiego w Procesie Toruńskim, że Rozkaz Mordu wydali generałowie SmerSza, co DAŁO, jak piszę w”Incydentu nie było” łupy Armii Czerwonej na tajnych kontach szwajcarskich dla NKWD czyli Juden-SS, które POŻARŁO SmerSz, jak wcześniej Ukraińską Powstańczą Armię Chruszczowa. UPA-IB Chruszczowa była mojego ojca na wschód od granicy Ryskiej, ale po wojnie ukraińskiej Chruszczow przyjął WSZYSTKICH.
  Zapytajcie się Szwajcarów, GDZIE są łupy Armii Czerwonej? to odpowiedzą wam, że na tajnych kontach izraelskich. – Może Skarb III Rzeszy jest tam również?

 111. Boydar said

  Czy to na pewno Pan JO ? Coś mi tu siarą wali.

  To nie JO, ale Jo.
  Admin

 112. http://pl.sputniknews.com/opinie/20151004/1143000.html

  ILE KOSZTUJĄ NIEWOLNICY PI
  © East News/ VISUAL Press Agency
  Opinie
  08:42 04.10.2015(zaktualizowano 08:43 04.10.2015) Krótki link
  81450352
  Mężczyzna na sprzedaż albo na stracenie… dziewczyna do ukamieniowania albo do seksualnej niewoli… Irakijczycy muszą prowadzić trudne negocjacje z przedstawicielami tzw. Państwa Islamskiego w celu ocalenia życia swoich synów i córek porwanych przez bojowników.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20151004/1143000.html#ixzz3ng4PoJ3U//
  *****
  KAŻDY, KTO NIE MA SPERMY OD PROROKA JEZUSA CHRYSTUSA JEST NIEWOLNIKIEM A NIEWOLNIK MA MIEĆ OBCIĘTEGO PENISA. Tylko to GWARANTUJE bowiem zapładnianie bab spermą z dupy cherubina. Płeć jest w GŁOWIE więc dopóki ma się krew gojowską to można kopulować baby, a po jej strawieniu przez zapładnianie sióstr i córek nachodzi Wstręt do zwierząt czyli kobiet.

 113. JO said

  ad.111. To nie JO a jakis /jakas „Jo”

 114. Kaa said

  America condemns Russia for fake civilian deaths in Syria while bombing a hospital in Afghanistan

  October 4th, 2015

  Yurasumy

  Translated by Kristina Rus

  It happened by accident. The Americans certainly didn’t plan it, but … it just happened.

  In the beginning…

  On September 30th, 2015 the Russian air force started bombing the militants in Syria. Those whom they felt necessary, or the most dangerous to the legitimate government of Syria. By a strange coincidence, they were American-grown ‚freedom fighters’ in Syria. The reaction was quite predictable.

  Reuters, BBC, a few hours after the beginning of the strikes reported that „the Russians hit peaceful neighborhoods of the Syrian cities”. And referring to their own data, which until now was not confirmed by anything, reported 27 dead civilians in the area of Homs, six of whom were children (later it was 12 children).

  As time went on, there was no evidence, and the bombing continued. And yesterday I came across two conflicting versions regarding the consequences of the raid, which only confirm that many Western journalists have to think on their feet. Let us leave „the unconfirmed civilian” victims alone, and look at the killed „militia-men” (by the way this is how Ukrainian media for the first time called Syrian fighters. It is noteworthy):

  DPA

  The head of the British observer mission Rami Abdel-Rahman, reported about 14 killed fighters, including 12 fighters of a group fighting with the „Islamic state” (ISIS). Two other victims belonged to a group associated with Al Qaeda.

  Washington Post

  Syrian militia backed by the US, appealed to the administration of U.S. President Barack Obama with a request to provide them with „earth to air” missiles to defend against Russian aircraft.

  In particular, the representative of the rebel group Tajamu al-Izza, Mustapha Moarati stated that the positions of the group in the city of Latamne on Friday were subjected to intense bombardment by Russian aircraft.

  „They do this for two reasons. First, because we are friends with USA, and they want to challenge the United States. And secondly, to defeat the Free Syrian army (moderate rebel group – ed.) on the ground to show the world that only the extremists are fighting with Assad and so he must survive”, – told reporters Moarati.

  At the same time, Hassan-Haj Ali, commander of the rebel group, Suqur al-Jabal, which is supported by the U.S. and became the target of air strikes by aircraft of the Russian Federation, said that if the United States do not offer aid to the rebels, there is a risk of their further radicalization. He noted that the United States must either force the Russian Federation to stop bombing the rebels or provide them with a „earth to air” missiles.

  So, the first says that fighters against ISIS were bombed. The second that … fighters against Assad and for the reason they are at war with the legal authorities of the country. So who are they fighting in Syria?

  By the way, it is noteworthy that the leader of the group threatens Barack Huseynovich [Obama], that if the tall white master won’t give them the „sheytan-pipe”, they „will become radicalized”, and quite quickly, which under the present conditions means joining ISIS. Interesting, isn’t it? The American fosterlings, „fighters” for freedom are quite exemplary.

  Then.

  On the night of October 2nd to 3rd the American air force bombed a hospital.

  According to the latest data, as a result of the strikes on the hospital of organization „Doctors without borders” in Afghan Kunduz 19 peope were killed: 12 staff and at least seven patients, including three children. Another 37 people, including 19 employees of the organization were wounded.

  „Red Cross” raised some noise, standing up for their colleagues, and attempts to „hush” the subject failed. And it was very strange to listen to Barack Huseynovich:

  „The Defense Ministry has begun a comprehensive investigation. We will wait for its results before making final conclusions about the circumstances of this tragedy”.

  Agree. It is premature to make conclusions, although on Kundus case everything is obvious and clear. The most unpleasant thing for the US is something else. After the bombing of the hospital in Kunduz, as if by order ended the moaning about the innocent civilian victims in Homs and the sequence of conviction of the „Russian bear” was disrupted. Oh, what a bad timing for American hawks to blow up the Afghan hospital.

  This is the state of our ‚democracy’. Selective and unprincipled. On one hand without any proof accusing your opponent of a crime and on the other, caught at the crime scene, asking not to make „final conclusions”.

  P. S. Hypocrisy giving birth to abomination. Yes, all those who commit crimes and covers them up provoke abomination. From a President of „the most democratic” country to the last journalist whore.

 115. Jan Rokicki said

  Chory świat, chorzy ludzie, kalifat u bram.

  http://krajwspanialy.pl/szwedzka-biskupka-chce-usunac-krzyze/

 116. Jan Rokicki said

  Szwecji juz nie ma.

  http://pl.gatestoneinstitute.org/6616/islamu-wielokulturowosci-szwecji

  Przepraszam za dwa kolejne posty. Ale musiałem.

 117. Boydar said

  Jak dla mnie, to Pan JO w ogóle nie musi się podpisywać; jest względnie niepowtarzalny w swej ekspresji. Natomiast wybór nowego nicka nowego komentatora (w zaprezentowanej formie) uważam za dość niefortunny lub wręcz złośliwy. „A klin wybija się klinem”.

 118. Boydar said

  Jeżeli w Szwecji już nie ma katolików, to usunięcie pozostałych samotnie krzyży uważam za słuszne i zgodne z zasadami BHP.

 119. Dzonyy said

  http://wpolityce.pl/media/267449-pedofil-wypuszczony-z-wiezienia-po-kilku-godzinach-na-wolnosci-zgwalcil-9-latka

 120. re1truth2 said

  Re 114
  Fragment tekstu [Przy okazji warto zauważyć, że lider grupy grozi Barack Huseynovich [Obamie], że jeśli wysoki biały pan nie da im „sheytan-pipe” [szatańskich rur], to „staną się radykalniejsi” dość szybko, co w obecnych warunkach oznacza łączenie ISIS.
  Ciekawe, prawda? Amerykańscy podopieczni, „bojownicy” o wolność są całkiem wzorowi.

  Następnie.
  W nocy z 2 października do 3 amerykańskie siły powietrzne zbombardowały szpital.
  Według najnowszych danych, w wyniku nalotów w szpitalu organizacji „Lekarze bez granic” w afgańskiej Kunduz zginęło 19 ludzi: 12 pracowników i co najmniej siedmiu pacjentów, w tym troje dzieci. Kolejnych 37 osób, w tym 19 pracowników organizacji zostało rannych.

  „Czerwony Krzyż” podniósł trochę hałasu, stały się dla swoich kolegów, i próbuje „cisza” przedmiotem nie powiodło się.
  I to było bardzo dziwne słuchać Baracka Huseynovich:
  „Ministerstwo obrony rozpoczął kompleksowe dochodzenie. Będziemy czekać na jego wyniki przed podjęciem ostatecznych wniosków na temat okoliczności tej tragedii „.

  Zgadzam się. Jest zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski, choć na razie Kundus wszystko jest oczywiste i jasne. Najbardziej nieprzyjemne rzeczą dla USA jest coś innego. Po zbombardowaniu szpitala w Kunduz, jakby na rozkaz zakończył jęki o niewinne ofiary cywilne w Homs i sekwencyjne przekonywanie o złym „rosyjskim niedźwiedziu” zostało zakłócone.
  Ach, co to za zły czas dla amerykańskich jastrzębi zbombardować afgański szpital.

  To jest stan naszej ‚demokracji’ Selektywne i bezzasadne. Z jednej strony bez żadnego dowodu oskarżając przeciwnika o przestępstwa, a z drugiej strony, złapany na miejscu zbrodni,prosząc aby nic nie robić do czasu „ostatecznych wniosków”.

  P. S. Hipokryzja obrzydliwa od urodzenia. Tak, wszyscy ci, którzy popełniają przestępstwa i pokrywają je sprowokowaną obrzydliwością. Od prezydenta jednego z „najbardziej demokratycznego” kraju do ostatniego dziennikarza dziwki.]

 121. Wosiu said

  „~strzelec do ~XAR: Rosja patrzy na to i się śmieje – oni takie tematy załatwiają zupełnie inaczej. Kiedyś dość dawno czytałem jak tzw>”partyzanci” arabscy zaczęli porywać ludzi z zagranicy aby zdobywać okup lub wyciągać swoich z więzienia. Tak się zdarzyło, że porwali 3-ech dyplomatów Rosyjskich a po upływie terminu jednego zabili. Natychmiast został porwany członek rodziny „szefa partyzantów” i znaleziono go zamordowanego z przyrodzeniem w buzi i kartką, że mają natychmiast uwolnić pozostałych, bo będzie następny członek rodziny załatwiony jak poprzedni. Zakładnicy zostali natychmiast wypuszczeni i nikt już ruskich nie porywa.!!”

  Potwierdzam. To było w latach 70-tych w Libanie, podczas upadku Libanu i rozdrobnienia go na różne frakcje. Porwano dyplomatów sowieckich z ambasady ZSRR w Bejrucie. Reszta jak w cytacie.

 122. Kaa said

  Turkey and America support Armenian genocide in Syria; Armenian volunteers support Assad and Putin

  October 4, 2015

  Translated by Kristina Rus

  The Armenian diaspora began recruiting volunteers to help in Syria

  Konstantin Volkov

  Rossiyskaya Gazeta

  The Armenian diaspora is collecting humanitarian aid and recruiting volunteers to help Syria around the world. In the coming days 127 volunteers are supposed to travel to the Syrian city of Homs, including members of the Armenian diaspora from Poland, USA, Uzbekistan, Ukraine, France and other countries, told „RG” the head of the international movement „NAR” (New Armenia), Amram Petrosyan.

  – We have already sent letters with information about our initiative to the President of Armenia, Serzh Sargsyan, and to the Global Armenian Congress, and asked for a blessing for our work from the catholicos, – said Petrosyan.

  According to him, the initiative stirred a great response among Armenians worldwide. „Letters are coming from everywhere, among people willing to go to help in Syria – doctors, lawyers, artists”.

  In Homs the volunteers and humanitarian aid are met by the representatives of the local Armenian community. A decision about distribution is made on the spot. In this case we are not talking necessarily just about those wanting to fight. Syria needs doctors, builders and other professionals.

  This initiative is financed by the diaspora, many volunteers pay their way to Syria.

  „We unambiguously support the course of Russia on assistance to Damascus in the fight against terrorism, and would like to do our part in this matter. Especially that Syria has a large Armenian diaspora, and there is even an Armenian battalion fighting against militants in Aleppo,” said Petrosyan.

 123. osoba prywatna said

  Relacja kobiety z pociagu którym jechali imigranci

 124. osoba prywatna said

 125. osoba prywatna said

  Czy w Polsce działa ukraińska V kolumna?
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20151005/1155473/polska-ukraina-prowokacja-student.html
  UE może zezwolić Turkom na bezwizowy wjazd
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20151005/1156014.html

 126. NICK said

  „Uchodźcy” (123), używający muslinowe dzieci jako żywe tarcze.
  Powiadam Wam.
  Są zdolni na wszystko.
  Najgorsze.

 127. NICK said

  Już mnie nawet potrawy nie interesują.

 128. osoba prywatna said

  Islamiści zadarli z potęgą. Japoński Smok idzie na wojnę z Mahometem
  http://pikio.pl/islamisci-zadarli-z-potega-japonski-smok-idzie-na-wojne-z-mahometem/
  Raport GUS: W Polsce żyje 6,2 mln osób poniżej granicy ubóstwa !!! – EKSTERMINACJA NARODU POLSKIEGO!!!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/raport-gus-w-polsce-zyje-62-mln-osob-ponizej-granicy-ubostwa-eksterminacja-narodu-polskiego-2015-10
  Rosjanie przechwycili izraelskie myśliwce
  http://www.nowastrategia.org.pl/rosjanie-przechwycili-izraelskie-mysliwce/
  Rosja buduje radar antyrakietowy w Arktyce
  http://www.nowastrategia.org.pl/rosja-buduje-radar-antyrakietowy-w-arktyce/

 129. osoba prywatna said

  Oto jego pochodzenie:
  Krzysztof Olaf Charamsa (Polish pronunciation: [ˈkʂɨʂtɔf xaˈramsa]; born 5 August 1972) is a priest of jewish-tatar heritage
  and theologian and was assistant secretary of the International Theological Commission of the Congregation for the Doctrine of the Faith
  https://en.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Charamsa

 130. Tak trzymać! Za drzwiami stoi i czyha Pietru i Bucholtz, a Buzek na wózek zamknął Wam 35 kopalni. Pamiętajcie o tym. Zrujnują kompletnie górnictwo, a gów… co zbudują elektrownie atomowe.
  http://telewizjarepublika.pl/gornicy-wyszli-na-ulice-piotr-duda-z-oszustami-kanciarzami-nie-siada-sie-do-stolu,24453.html

 131. osoba prywatna said

 132. NICK said

  Lubelaku. Spojrzyj Pan we blog: Adama M.

 133. Boydar said

  A co, jest więcej linków ?

 134. osoba prywatna said

  Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska potwierdziła, że od przyszłego roku zarobki posłów wzrosną o około 500 zł. W tym samym czasie zwykli ludzie i przedsiębiorcy będą musieli się zadowolić podwyżkami… obowiązkowych składek na ZUS. Wszak w naturze musi występować równowaga i jeśli ktoś zarabia więcej, to ktoś inny musi zarabiać mniej.
  http://buchalter.co.uk/?p=551

 135. NICK said

  Nie spojrzałeś Pan.
  Są. Gorsze.

 136. osoba prywatna said

  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) potwierdziło odkrycie złoża gazowego w miejscowości Miłosław w powiecie wrzesińskim w woj. wielkopolskim.
  Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kolejne-zloze-gazu-w-wielkopolsce,2174659,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 137. Marek said

  Holokaust bez żydowskich siepaczy byłby niemożliwy

  Poniższy tekst został zaczerpnięty z komentarza w onecie, cytuję go bez jakichkolwiek zmian mając nadzieję, że autor nie wyraża sprzeciwu. 18.04.2013: jak podejrzewałem, zniknął cały temat.

  ” ~Zapomniana historia niegdyś słynnej kolaboracji do ~trzecie pokolenie stalinowców wraca do korzeni:
  Poniżej prezentuję przykłady żydowskiej kolaboracji z okupantem w czasie drugiej wojny światowej. Moim celem nie jest szkalowanie narodu żydowskiego, którego cierpienia w czasie wojny są niepodważalne, a jedynie pokazanie, że w czasie wojny każdy może być kolaborantem, również i ten który później jest ofiarą.

  (…) Od wiosny 1942 r. kontaktowałem się bliżej z sekcją wywiadu ŻZW (Żydowski Związek Wojskowy – podziemna organizacja żydowskiego ruchu oporu – dop. red.). stąd moja dobra znajomość tego zagadnienia. Policja żydowska i Zarząd Gminy, zasłużyli sobie na miano zdrajców. (To były organy, które organizowały holokaust, uwaga prostopopolsku) Nikt i nic ich nie może obronić ani wytłumaczyć ich postępowania. Istniało ponadto szereg żydowskich placówek gestapowskich, podległych bezpośrednio kierownikowi referatu żydowskiego w gestapo – Karlowi Brandtowi, mieściły się one m.in. przy ul. Leszno 13 i Leszno 14. Sprawy te były już częściowo omawiane w różnych pracach wydanych przez ŻIH (Żydowski Instytut Historyczny) choć np. as „13” i „Żagwi” kpt. Dawid Sternfeld nie doczekał się jeszcze miejsca w pisanej historii. Bardzo mało napisano dotychczas o kierownictwie żydowskich „szopów”, czy o kierownikach różnych oddziałów w „szopach” niemieckich. Nikt dotąd prawie nie wspomniał o takim – zdawałoby się – niewiarygodnym fakcie, że działała wewnątrz getta dość duża grupa żydowskich szmalcowników. Czyhali oni na Polaków nielegalnie przedostających się z pomocą do getta, aby wymusić od nich okup. Tymi szmalcownikami byli głównie żydowscy szmuglerzy, wśród których dominowali tragarze, oraz – działający z nimi w zmowie – żydowscy policjanci.

  Obstawiali oni gmachy Sądów, mury i różne przejścia do getta. Zdarzały się wypadki wydawania tych Polaków Niemcom, gdy nie mieli się oni czym wykupić. Np. Jan Nowakowski szmuglujący do getta na polecenie ojca prasę PPR (Polskiej Partii Robotniczej), żywność, czasem amunicję, został złapany przez policje żydowską i wydany Niemcom. Było to na początku kwietnia 1943 roku. Żandarm Niemiecki widząc, że jest to 14 letnie dziecko ulitował się, skrzyczał go i kopniakiem wyrzucił za bramę. Prawie nic nie wiadomo do dziś o „Żagwi”, za wyjątkiem tego, że istniała i że kilku zdrajców zastrzelono. Na tych kartach autor ograniczy się jedynie do opisu walki z „Żagwią” i z kolaborantami, prowadzonej przez ŻZW przy udziale oficerów OW-KB. Szczegóły tych wydarzeń są dotychczas nieznane zupełnie.

  Kolaboracja i zdrada wśród Żydów, przybrała większe rozmiary z chwilą zamknięcia getta i powołania do życia żydowskiej policji porządkowej. Na o wiele wyższym szczeblu zdrady własnego narodu, stali żydowscy agenci gestapo, jedna ich siedziba znajdowała się przy Leszno 14, gdzie szefami byli Kohn i Heller (zausznicy Karla Brandta) a druga przy Leszno 13. Tą drugą placówką dowodził Gancweich i kpt. Dawid Sternfeld. Leszno 14 zakamuflowane było jako przedsiębiorstwo przemysłowe m.in. ich były tramwaje konne zwane konhellerkami, zaś Leszno 13 jako placówka policji przemysłowej występującej pod różnymi nazwami np. Urząd do Walki z Lichwą i Spekulacją, albo Urząd Kontroli Miar i Wag, Oddział Rzemiosła i Handlu, Biuro Kontroli Plakatów, Oddział Pracy Przymusowej a nawet Pogotowie Ratunkowe i inne. Według naszej obserwacji, specjalnie ożywioną, szeroką i szkodliwa działalność prowadziła ta ostatnia, zwana popularnie „trzynastką”. Spośród specjalnie dobranego elementu z „trzynastki”, i osobistych agentów Brandta, powstała w końcu 1940 roku organizacja „Żagiew”. Organizacja ta dostała zadanie penetrowania wszystkich przejawów życia w getcie, z agendami gminy włącznie. Miała obserwować szczególnie akcję zorganizowanego szmuglu, by w ten sposób rozpoznać źródła polskiej pomocy dla getta i tą drogą dojść do organizacji konspiracyjnych, wspierających getto. Autor był bodajże pierwszym, który zwrócił uwagę na działalność Sternfelda i „Żagwi”. (…)

  (…) Zauważyliśmy, że „Żagiew” prowadzi również przemyt żywności, a właściwie tylko go udaje, przy przerzucaniu bowiem ich transportów, zawsze widziało się w pobliżu policje granatową lub nawet patrol żandarmerii dla asekuracji, chcieli zatem wobec Żydów grać rolę grupy o charakterze przemytniczo-konspiracyjnym. Pozyskawszy tą drogą zaufanie niektórych naiwnych ludzi, usiłowali montować rzekomo jakąś organizacje wojskową. Zdradziły ich jednak kontakty ze Sternfeldem i z jednym z jego oficerów w stopniu podporucznika. Zdołali początkowo wciągnąć do tej organizacji kilkudziesięciu młodych ludzi. Tych nowo zwerbowanych ŻZW uprzedzał o prawdziwych celach „Żagwi” i dużo uczciwych – zdołano z niej wycofać. Ci , co pozostali na służbie – pomimo ostrzeżeń – ponieśli zasłużona karę. A „Żagiew” ilościowo rosła, dawała korzyści materialne.

  Pierwsze uderzenie w „Żagiew” odbyło się na przełomie 1940/41 roku. Po zastrzeleniu, bądź zabiciu nożem kilku jej członków, organizacja rozleciała się i przestała przejawiać swą działalność. Drugi rzut „Żagwi”, przystąpił jednak do pracy wiosna 1941 roku, bowiem Niemcy żądali istnienia tej organizacji. Po rozpoznaniu ich działalności, ŻZW i kilku oficerów OW-KB przystąpiło w drugiej połowie 1941 roku do ponownego uderzenia, częściowo tylko skutecznego. Pojedynczych gorliwych żagwistów zlikwidowano w międzyczasie. W maju 1942 roku autor otrzymał rozkaz z Komendy Głównej włączenia się do końcowego etapu akcji likwidacyjnej „Żagwi”, do pracy wywiadowczej wewnątrz getta. Praca „Żagwi” przybrała wtedy bowiem dość niebezpieczne rozmiary. Wpadło wówczas i zostało aresztowanych kilku szeregowych członków ŻZW. Widać było, że żagwiści węszą coraz skuteczniej. Wpadł w końcu – późną wiosna 1942 roku – Kosieradzki, a z nim podręczny magazyn broni.

  Ażeby nie demaskować się w oczach getta kontaktami z „trzynastką” lub Befehlstelle Karla Brandta (Żelazna 103), „Żagiew” udoskonaliła metody swej pracy. Agenci „Żagwi” zaczęli przekazywać meldunki i donosy swym mocodawcom nie w getcie, a w kilku punktach rozrzuconych w Warszawie. Znajdowały się one między innymi na Poczcie Głównej, w kawiarni Rival (Plac na Rozdrożu, w pobliżu Al. Szucha), oraz w sklepie z tekstyliami, mieszczącym się przy ul. Mazowieckiej 7, na I piętrze od frontu. Żydowscy agenci gestapo chodzili do pracy na tzw. placówki i w drodze powrotnej do getta składali tam swoje meldunki. Wielu z nich miało nawet specjalne przepustki, uprawniające do swobodnego poruszania się po terenie całej Generalnej Guberni, gdyż jako fachowcy byli używani do prac także w innych miastach, np. niejaki Meryn z Sosnowca czy Grajer były fryzjer i restaurator z Lublina, znany zausznik Hoeflego, ściągnięty przez niego do Warszawy w lipcu 1942 roku. Mieli oni wydane przez gestapo pozwolenia na broń, w okładkach koloru pąsowego oraz pistolety służbowe, co zostało stwierdzone już w końcu 1940 roku, przy likwidacji pierwszego rzutu „Żagwi”. Likwidacja drugiego rzutu trwała cały rok i chociaż przynosiła raz większe, raz mniejsze efekty, to jednak nie została zakończono. Likwidacje trzeciego rzutu przerwała latem 1942 roku wielka akcja likwidacyjna Hoeflego (22.07 do 13.09.1942)

  Za okres likwidacji czwartego rzutu „Żagwi” należy przyjąć czas od września 1942 do kwietnia 1943. Niedobitki „Żagwi” trudniące się szmalcownictwem, były likwidowane przez OW-KB nawet w czasie Powstania Warszawskiego, jak np. Bursztyn-Wisniewski, dyrektor szopu Hoffmana. Wypada dodać, że w tym okresie około 300 żagwistów i agentów gestapo mieszkało stale na terenie budynku gestapo w al. Szucha 11, skąd wychodzili „do pracy” w Warszawie, bądź na wyjazdy terenowe, gdzie pod szyldem prześladowanych Żydów wślizgiwali się do oddziałów partyzanckich dla ich rozpoznawania i wydawania; specjalizowali się oni w tropieniu Żydów w aryjskiej części Warszawy. Dostęp do nich i ich likwidacja były bardzo trudne. (…)

  (…) Wykonywanie wyroków odbywało się na podstawie materiału dowodowego, zebranego przez sekcje śledczą i dostarczanego sądowi ŻZW. Sąd ŻZW składał się z wybitnych prawników, był całkowicie niezawisły i samodzielny w ramach narodowej odrębności. W ten sposób Żydzi samodzielnie, we własnym zakresie walczyli o morale getta i usuwali zło. Jeśli zapadł wyrok śmierci, podlegał on jednak zatwierdzeniu przez komendanta ŻZW i dopiero wówczas mógł być wykonany. (…)

  (…) Chociaż akcje ŻZW i ŻOB (Żydowskiej Organizacji Bojowej) mobilizowały ludzi zdrowych moralnie, to jednak nie przełamały otępienia i zastraszenia ogółu społeczności getta. Bazując na takiej postawie Żydów „Żagiew”, nie została – niestety – rozbita doszczętnie. Wszelkiego rodzaju uderzenia ŻZW w tę organizację miały szczególne nasilenie po akcji styczniowej 1943 roku i trwały aż do samego powstania w getcie. W czasie powstania udało się żołnierzom ŻZW i ŻOB dopaść i zlikwidować jeszcze kilku zdrajców, lecz dużo ich zostało, czego dowodem m.in. były wydane Niemcom bunkry bojowców, w tym i Anielewicza, co potwierdzili mi sami Żydzi. „Praca” ocalałych żagwistów nie skończyła się z upadkiem powstania. Byli oni Niemcom nadal potrzebni. Tym razem do pomocy w wyłapywaniu Żydów ukrywających się nie tylko w Warszawie, ale i w całej Generalnej Guberni. Żagwiści byli też wykorzystywani przez gestapo, jako prowokatorzy, wdzierający się podstępnie w szeregi polskich organizacji podziemnych. To właśnie m.in. żagwiści i inni żydowscy szmalcownicy i zdrajcy, byli winni większości śmierci ukrywających się Żydów, a tym samym winni byli śmierci ukrywających ich Polaków.

  Dni 21 lutego 1943 roku wykonano na kilku żydowskich gestapowcach wyroki śmierci, na Leonie Skosowskim („Lolek” – został wtedy ranny), Pawle Włodowskim, Areku Weintraubie, Chaimie Mangelu i Lidii Radziejowskiej. Dni 28 kwietnia 1943 roku na ul. Warmińskiej zlikwidowano Luftiga – Żyda, agenta gestapo, który pracował jako tłumacz w warsztacie kolejowym na Pradze.

  Powszechnie znana afera Hotelu Polskiego (VII.1943), też jest dziełem żydowskich zdrajców (główny agent – naganiacz Leon Skosowski i Adam Żurawin – żyje w USA). Wpajali oni w swych współwyznawców przekonanie o specjalnym propagandowym, wypuszczeniu ich do krajów neutralnych. Działali na polecenie gestapo – Hahna i Brandta – ściągnęli około 2000 bogatych Żydów mających za ogromne pieniądze kupić paszporty zagraniczne. Niemcy ich ograbili i pomordowali (część wysłali do obozów), nielicznych wypuścili, w tym kilkudziesięciu swoich agentów dla działań propagandowych na rzecz Niemiec – patrz C. Arch. Sygn. 202/XV-2, tom 2, k.158, przechodzili ci Żydzi przez luksusowy obóz w Bergen Belsen i Vittel we Francji, oczekując na wymianę za towary z USA, byli internowani, ocaleli (a rząd polski na emigracji posyłał im pomoc!!)

  Ilość Żydów – agentów gestapo była tak duża, że działalność ich zaczęła obejmować nie tylko dzielnicę aryjska Warszawy, ale i całą Generalną Gubernię. Stali się oni szczególnie niebezpieczni przez perfidne przybieranie maski ludzi prześladowanych i szukających pomocy u Polaków. Zdrajcy ci, szybko zaczęli zapełniać listy zdemaskowanych agentów gestapo, zestawiane przez Armie Krajową i inne polskie organizacje. Wyroki na nich zaczęły się sypać na terenie całej Generalnej Guberni.

  Wiadomo nam było o działaniu zdrajców we wszystkich skupiskach żydowskich. Np. w Krakowie działali dwaj znani agenci gestapo – Żydzi – Zeligner i Forster. Forster zdołał nawet zmontować szeroko rozgałęzioną siatkę konfidentów.

  Po likwidacji getta krakowskiego (23 marca 1943) pojawiły się jesienią 1943 roku w Krakowie, dwie zorganizowane grupy gestapo, rekrutujące się z Żydów. Specjalizowały się one w wykrywaniu ukrywających się Żydów w tzw. aryjskiej części miasta. Pierwsza taka zbrodnicza grupę stanowili: Diamand, Julek Appel, Natan Weissman i Stefania Brandstatter-Poklewska, a drugą: Forster, Marta Purec-Porzecka, Rosen, Goldberg, Loeffler, Kleinberger, Kerner, Pacanower, Rotkopf, Taubman, Weininger i wielu innych. Większość z nich – jako w końcu bezużytecznych – zlikwidowało gestapo.

  W końcu sami Niemcy mieli ich dość i 24.05.1942 roku urządzili nocną rzeź kierownictwu „13”. Szefowie Gancweich i Sternfeld uratowali się ucieczką, ale zabici zostali ich najbliżsi współpracownicy: Lewin, Mendel, Gurwicz, kuzyn Gancweicha Szymonowicz. Po tym sprawa przycichła i żydowska policja nadal pełniła zdrajcą służbę. Dotarcie do takich z wyrokiem było bardzo trudne, dlatego przeważnie dożyli do 1943 roku. Mniej ważni zdrajcy szybciej doczekiwali się kary. Np. były bokserski mistrz Polski Rotholc – popularny „Szapsio” tak dokuczył ludziom swą pałką policjanta, że na prośbę samych Żydów dostał karę ciężkiej chłosty, która egzekwował na nim członek mojego oddziału Teodor Niewiadomski. W zestawieniu z nim, biedacy idący podczas akcji Hoeflego dobrowolnie na śmierć, też dla mirażu chwilowego szczęścia, tylko w postaci bochenka chleba i kilograma marmolady, stanowili razem obraz z najkoszmarniejszych snów. (…)

  (…) Pora na wstęp zbilansować ilość zdrajców z getta warszawskiego. Było ich ca 10 000 osób. Z tego w policji żydowskiej było ca 2500. Specjalnych agentów Gestapo i „Żagwi” było ponad 1000 osób. W kolaboracyjnej Gminie Żydowskiej było ponad 6000 osób; z tego za szczególnie zdrajczych, biorących udział w specjalnym wyzysku i ekonomicznym wyniszczeniu narodu, w wyniszczaniu przesiedleńców i skazywaniu ich na śmierć głodową uważano co najmniej 2500 osób. Te 10 000 stanowiło w 1940/41 ca 2% ogółu społeczności getta; zaś w skali krajowej dochodziło do tego dziesiątki tysięcy ludzi, gdyż byli oni w każdym getcie. Wywodzili się oni ze sfer zamożnych, plutokracji, inteligencji, pracowników policji. Im mniejsze getto tym procent zdrajców większy. Nie ma możności ustalenia ich dokładnej liczby, skoro sami Żydzi i ŻIH ich ukrywają, skoro Kneset w 1950 roku uchwalił nie pociąganie ich do odpowiedzialności karnej. To jest niemoralne! (…)

  Powyższy tekst jest fragmentem książki „Życie codzienne warszawskiego getta” autorstwa Tadeusza Bednarczyka. Autor (płk. WP) od stycznia 1940 r. kierował Wydziałem ds. Mniejszości Narodowych i Pomocy Żydom przy K.G. Organizacji Wojskowej. Był inicjatorem pierwszych zbrojnych grup w getcie warszawskim, osobiście przyczynił się do powstania Żydowskiego Związku Wojskowego zwalczającego siatki konfidentów i nazistowskich kolaborantów. W getcie po raz ostatni przebywał nocą z 30 kwietnia na 1 maja dostarczając amunicje walczącym powstańcom.”
  Tekst zamieszczam, gdyż zachodzi obawa, że Gestapo onetu zlikwiduje ten tekst. Wg. mej wiedzy nierzadko musiało polskie podziemie dyscyplinować służby żydowskie/policjantów, z uwagi na ich nieludzką i godną nazstów brutalność. Przynajmniej znaczna część „ofiar” holokaustu, które się schorniły w Izraelu, to przestępcy wojenni i zbrodniarze holokaustu, którzy byli na usługach skazanego przez nich Eichmanna.

  Hitlerowska przeszłość wielu mieszkańców Izraela jest znakomicie znana otoczeniu, ale pasażerowie tego kraiku są zastraszeni przez syjonistycznych bandytów.

 138. AQQ said

 139. osoba prywatna said

  Kac.
  Pić albo nie pić, oto jest pytanie… I sporo na nie odpowiedzi, bo nad sensem picia zastanawiają się ludzie od chwili wynalezienia „procentów”. I jest to dylemat nie tylko zdrowotny, ale i… filozoficzny niekiedy. „Jeśliby Bóg zakazywał picia, czy uczyniłby wino tak dobrym?”
  http://www.naturaity.pl/artykul/556,kac.html

  Problemem jest brak umiaru.
  Admin

 140. Boydar said

  @ Pan NICK

  Może jeszcze mam mu pesel wysłać ?
  Każdy coś tam stara się uratować z pożaru; jeden złote krugerandy a drugi święty obrazek. A jeszcze inni karimatę.

 141. NICK said

  Chłodziło mnie się o to, że P. Miau dziwnym jest. Tym bardziej, że podpiął się pod P. Wandarera, niedawno. Co było krytykowane.
  Co do intencji P. Maiuł? Drzewiej i jako pierwszy rydzykowałem ocenę. Intencyji. Nieprawdaż?
  Trzaby lepiej zapamiętywać. Wpisy. Także moje.

 142. Tekla said

  Służba na granicy..Węgry..

 143. Listwa said

  @ 112 Juliusz Prawdzic

  Wyjaśnij pan światu tajemnice , po co pan te swoje głupawe teksy wypisujesz?

  Spokojnie można je wymazać bez żadnej straty dla ludzkości. Wszystkie.

 144. NICK said

  No. (143).
  Pan Listwa wziął się i uwziął na Prawdzica Juliusza. Ale czy warto?
  Nie chcę pisać o równoległości. Chyba, że nierównoległość wykazana zostanie.
  Mnie tam się wydaje, że, we wenie,(vena) jakiejść, piszemy podobnie.
  Logogryfuję zatem. Inaczej dostałbym ‚bana’.
  Nieco, prowokuję.

 145. Boydar said

  Rosjanie ogłosili że wszystkie ich bomby i pociski zawierają pojemniczki ze świńską krwią, no i że chowają zabitych zawiniętych w świńską skórę, z świńskim ogonem w ustach, jak to robili w Czeczenii i Afganistanie.
  Kula Lis 62 04.10.2015 09:19:40

  nie bardzo w to wierzę ale bardzo mi się podoba

 146. Siggi said

  Zmiana nastrojów w Polsce wobec Rosji

  Interwencja Rosji w Syrii wzbudziła w Polsce falę prorosyjskich komentarzy na forach internetowych i zakłopotanie mediów. Jeszcze rok temu te same fora były pełne wpisów na temat „Putlera” jako zagrożenia dla całego świata. Dzisiaj niewiele z tego zostało – bolesne przebudzenie opinii publicznej w Europie w obliczu inwazji imigrantów i tolerowania przez USA i Zachód zbrodniczego Państwa Islamskiego – wstrząsnęły milionami ludzi w Europie.

  Zwykli ludzie nie mogą zrozumieć jak to się dzieje, że zamiast wesprzeć Rosję w jej walce z ISIS, Zachód robi wszystko, żeby tę interwencje obrzydzić. Kolejna fala prymitywnych kłamstw w czołowych mediach zachodnich uświadomiła ludziom to, że byli i są ordynarnie manipulowani. Jeszcze nigdy rozdźwięk między opinią publiczną a „wolnymi” mediami nie był tak wielki. Polska została wtłoczona na pierwszą linię frontu walki Zachodu z Rosją. Przez jakiś czas Polacy, zawsze podatni na antyrosyjską prowokację, dali się wodzić za nos.

  Teraz sami dostrzegli mechanizm tej manipulacji i kłamstwa. Im bardziej media próbują przekonywać, że to Putin, a nie Obama, Cameron i Hollande destabilizuje Bliski Wschód – tym większe zdenerwowanie i wściekłość Polaków. Nikt nie lubi, kiedy ktoś robi z niego durnia i traktuje jak kogoś niedorozwiniętego intelektualnie. Można stwierdzić, że to co się dziej obecnie będzie miało ogromne znaczenie na przyszłość. Jest chwila największego kryzysu moralnego zachodu i jego ideologii.
  Dla ilustracji tego zjawiska garść komentarzy na forum wp.pl pod artykułem Jędrzeja Bieleckiego („Rzeczpospolita”) pod prowokacyjnym i propagandowym tytułem „Putin sprowokował dżihad”:

  Mam nadzieję że wojska rosyjskie wysprzątają nierobów z Al-Kaidy i innych organizacji terrorystycznych i przywrócą tam ład i porządek

  Chcecie świętej wojny z ruskimi, to sie pewnie doczekacie, że Putin was ochrzci „atomową wodą święconą ” i zaora. Podskakujecie do gracza innej ligii…

  Konflikt podsyca ten kto dostarcza broń radykałom, gdyby nie to to ten konflikt wygasłby już dawno temu. Należy zaatakować tego kto dostarcza broń tym chorym ludziom, nawet jeśli jest to Arabia Saudyjska czy Katar.

  Brawo Putin jedyny przywódca co ma jaja reszta to gendery.

  Jędrzej Bielecki jest zrozpaczony że Rosja zabrała się za terrorystów? a nawet za terrorystów szkolonych i finansowanych przez kraje zachodnie – a oni tacy dobrzy – umiarkowani –bandytyzm uprawiają to fakt – ale za dolary

  Pogratulować Putinowi. W kilka dni osiągnął więcej, niż połowa EUROPY przez ostatnie lata. A jeżeli wypowiadają wojnę Rosji, to znaczy tylko tyle : ataki w Syrii skuteczne

  Putin bardzo dobrze robi. Islamistów trzeba wytępić do zera wtedy będzie święty spokój. Jedyny rozsądny Prezydent. A przy okazji chciał wojny to ma teraz okazję ich wytępić.
  Jak Putin przewietrzy pierwszy głowice i zasieje tam grzybki to oni spłoną a zachód zrobi kupę że strachu.

  Polacy łączą się z Rosją. Ja osobiście popieram Rosję. Brawo

  Putin to jedyny człowiek, który ma równo pod sufitem a tu pokazuje ze jest mocarstwem nie tylko lądowym a to ważna sprawa jestem za Putinem

  O co tu kuźwa chodzi??? Ruskie chcą się rozprawić z bandyckim isis, skrajnymi muslimami którzy na potęgę mordowali i nadal to robią ludzi innych wyznań, są zagrożeniem dla świata i zachodowi coś nagle nie pasuje. Jak amerykany nieudolnie się za to zaczęli brać to było huraaaa. A teraz. A komu tak właściwie zależy na dalszej destabilizacji bliskiego wschodu i dlaczego a kto chce tam zrobić faktyczny porządek???

  Artykuł napisany w takim tonie, jakby ten pismak był po stronie państwa islamskiego. Nawet się ten pismak nie podpisał. Skandal!

  Rosja jak zaczęła, to powinna to barachło wyrżnąć aż do korzeni aby sie nigdy nie odrodziło- bo to zakała i zagrożenie ludzkości. RUSCY IM ZROBIĄ KUKU=

  Jeszcze kilka dni temu propaganda amerykańska i polska twierdziły że Rosja nie walczy z dżihadem, tylko zwalcza opozycję syryjską

  Putin! Ja tiebia liubliu! Zaczynam odświeżać rosyjski. Gdzie ten zeszyt?

  Są sytuacje w życiu, w których nie da się być neutralnym… Albo za, albo przeciw! Tym razem popieram inicjatywę Rosji w Syrii w 100 %. Polityka NATO na Bliskim Wschodzie, to absurd trwający już od kilkunastu lat!

  Na zdjęciu: Su 34 i obsługa w bazie Latakii w Syrii.
  fot. mil.ru
  http://www.mysl-polska.pl/645

 147. Przerażające zdjęcia POlski w ruinie! Platformerski syf, kiła i mogiła!
  http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,148461,18972493,warszawa-z-pokladu-smiglowca-noca.html#MegaMT

  Szkoda, że nie sfotografowano zrujnowanych PGR-ów, zdewastowanych byłych zakładów przemysłowych, niszczejących kolei… była by pewna równowaga – admin

 148. Kaa said

  ISIS terrorists blew up 2,000-year-old Arch of Triumph in Palmyra

  October 5, 2015

  Syrian Arab News Agency

  Damascus, SANA- The Islamic State in Iraq and Syria (ISIS) terrorists blew up Sunday a nearly 2,000-year-old arch of Triumph in the besieged ancient city of Palmyra, a UNESCO world Heritage site, in the central Homs province.

  The Arch of Triumph was one of the most recognizable sites in Palmyra “Bride of the Desert”, which the ISIS group seized in May, as it sat atop the famed colonnaded streets of the ancient city.

  Director General of the Antiquities and Museums Directorate Maamoun Abdul-Karim confirmed in a statement to SANA ISIS’s new aggression, citing local sources in Palmyra city as saying that the ISIS terrorists booby trapped and blew up the Arch of Triumph which was destroyed completely.

  This aggressive attack is one of a series of deliberate vandalism acts inflicted by ISIS on ruins and historical sites in Palmyra after it took over it last May, where they destroyed last September three ancient tower tombs that date back to different eras from 44 to 103 A.D, including the Tower of Elahbel, built in 103 AD and regarded as the finest example of this type of building, in addition to the Tower of Iamliku and the Tower of Kitot.

  ISIS terrorists also destroyed last August large parts of the ancient Temple of Bel, dating back to 32 AD, and Temple of Baalshamin, while in early July, ISIS destroyed the 1,900-year-old “Lion of Al-Lat” statue in Palmyra.

  The United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO) condemned the destruction of the Arch of Triumph in the ancient Syrian city of Palmyra by Islamic State of Iraq and Syria (ISIS), a UNESCO world Heritage site.

  “This new destruction shows how terrified by history and culture the extremists are, because understanding the past undermines and delegitimizes the pretexts they use to justify these crimes and exposes them as expressions of pure hatred and ignorance. Palmyra symbolizes everything that extremists abhor, cultural diversity, intercultural dialogue, the encounter of different peoples in this center of trading between Europe and Asia,” UNESCO’s director-general, Irina Bokova said in a statement on Monday.

  She said that UNESCO reaffirms its determination to protect all that can be saved by relentlessly fighting against the illicit trafficking of cultural objects, documenting heritage and establishing networks to link the thousands of experts in Syria and abroad working to transmit this heritage, notably with the help of modern technology.

  The Arch of Triumph, built by Septimius Severus between 193 and 211 AD, is a symbol of the city, whose image has traveled around the world. A masterpiece of civil architecture and urban planning, the Arch was topped by geometric and floral ornaments. It marked the junction between the immense colonnades more than one kilometer in length and the Temple of Bel, also destroyed this year.

  Reem/Barry/ Manar al-Frieh/Manal

 149. zolo du said

  „Miejsce na wolne uwagi. ”
  Czy to jest jakieś motto?
  Przecież były tak piękne. Niektóre jak Inwokacja.

  Nie zawsze mam natchnienie – admin

 150. Ad. 147. Musieli… zapomnieć ADMINIE. Ale przed 25 października… uzupełnią. Na pewno.

 151. Lewacka bulwa, pcha się do koryta, bo ma za mało… „piniundzów”.
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12106944_975923082465334_4382067389729061927_n.jpg?oh=112dad4017e68905d46559a75f738d16&oe=56994719

 152. Kaa said

  Russian justice: ‚Moderate’ ammo for ‚moderate’ terrorists

  October 4, 2015

  Vasily Terkin for Cont

  Translated by Kristina Rus

  All recent official statements by Western politicians and media can be summed up in words: „If there is a terrorist not called „ISIS”, they can continue to engage in terrorism and cutting people’s heads. Because they are „moderate terrorists”.

  (…)

  After reading the official position of Washington, personally, I was touched. The concept of „moderate terrorists” sunk in to my inexperienced soul. On the one hand, the US claims that Russia is bombing „peaceful opposition”. On the other hand, at the objects of this „peaceful opposition”, something constantly detonates and explodes. Probably in the underground warehouses of the „peaceful opposition” bombed by the Russian air force, detonate and explode clots of peace and kindness that „peaceful opposition” was generously endowed with by the CIA.

  At the same time, Washington absolutely makes no secret that the CIA is funding, training and arming the „peaceful opposition” in Syria. If I understand correctly the official statements of Washington, the „peaceful opposition” in Syria, with the help of the CIA, constantly transforms into armed terrorists – „the moderates”. USA is always talking about some kind of „moderate Syrian opposition”. „Moderate opposition” is peaceful opposition. And the „peaceful opposition” is the opposition that is not armed. „Opposition” is a political term. People with arms cannot be „opposition”. It can be an armed fighter who fights on the side of the opposition. But he can’t be „the opposition”, regardless of his political views and beliefs. He will only become „opposition” when he lays down his weapons and begins to defend his beliefs by political, and not military methods.

  But still, we’re not just talking about some ordinary terrorists, but good terrorists, that is – moderate terrorists armed and trained by the CIA, specifically for the purpose of overthrowing lawful authority in another sovereign country. This changes the matter!

  Realizing all this, I almost started to cry knowing that somewhere in the distant Syria, the Russian air force is dropping bombs not on terrorists, as expected, but on the moderate terrorists trained by the CIA! With a sense of my civic duty, I immediately called. And not somewhere, but directly the headquarters of the Ministry of Defense of the Russian Federation. Some girl answered, whom I immediately asked:

  „Why did you bomb the terrorists in Syria, they’re moderates – the CIA trained and armed them?! They don’t behead captives and burn people alive just for fun. They accurately perform their task, which was assigned to them by the CIA. They very conscientiously and very moderately carry out all orders of the CIA aimed at overthrowing the legitimate authority in Syria. And only for this, you bomb them?!”.

  The girl transferred me to the officer on duty, who very politely explained: „Even before the military operation in Syria, the General staff of the Defense Ministry made a responsible decision. The essence of this solution lies in our traditional Russian desire to adhere strictly to the principles of legality and justice. So now, all of our munitions are divided into two categories: regular and moderate. Against ordinary terrorists, we use only conventional munitions. Against moderate terrorists, we use solely moderate ammunition. So don’t worry, we take into account the moderation of some of the terrorists and treat them with justice.”

  After these words, I felt relieved. But I still asked: „Do you really use exclusively moderate ammo against moderate terrorists, is this true?!”

  The source said: „Word of honor!”.

  I felt much better. To clarify, I asked: „Tell me, how your conventional munitions differ from the moderate?”

  „Our conventional munitions differ from moderate exactly the same as regular terrorists in Syria are different from the moderate terrorists: they are painted with different paint, in a lighter and more moderate tones,” – said the officer and hung up

 153. re1truth2 said

  Uzupełnienie 146

  [Starający się liczyć 10.4.2015, 17:47
  To obserwatorium syryjskie mieści się w jakimś mieszkaniu w Londynie i jest kontrolowane przez wywiady USA i UK… Jeśli w 60 atakach zginęło 40 osób, to łatwo przeliczyć, ile osób zginęło w ponad dwóch tysiącach ataków USA i ich sojuszników…]
  http://www4.rp.pl/Wojna-w-Syrii/310049945-Rosyjskie-bomby-w-Syrii-naprowadza-laser.html

 154. piColo said

  Podhale. Wynalazł nowy silnik, ale w Polsce mu nie pomagą ;[

  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/8178653,podhale-wynalazl-nowy-silnik-ale-w-polsce-mu-nie-pomaga,id,t.html?cookie=1

 155. Maria Olczak, W POSZUKIWANIU ATLANTYDY, Super-HISTORIA, SUPER-Express, 05 10 2015.

  To są TAŃCE GAMONI. W 1970 r. otrzymałem list od prof. Włodzimierza Szafrańskiego, w którym Pogratulował mi SPROWADZENIA ATLANTOLOGII NA GRUNT ARCHEOLOGICZNY.
  Atlantologia angielska do mego wystąpienia była Potęgą Finansową. W 1968 r. Rosjanie i Grecy wzięli mnie w obronę przed Akademią Nauk NRD ogłaszając MEGALITY ma Bahamach, które ja uznałem za Plażowe porty wielorybnicze, co zostało potwierdzone znalezieniem identycznych na Azorach, które były zawsze ośrodkiem przemysłu wielorybniczego. W 1972 r. UNESCO Courier opublikował datacje megalitów na Bahamach na 5 tysięcy lat p.n.e., czyli jako znacznie starszych od Europejskich.
  W XXI wieku okazało się jednak, że Stonehenge ma TEŻ PRAWIE 7 tysięcy lat, gdyż było budowane przez Chejrona z Płocka w czasie Prometomachii. http://paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/z-kraju-i-ze-swiata/item/631-tajemnice-stonehenge//
  Stonehenge mogło faktycznie być Obserwatorium Astronomicznym – jak twierdziło wielu angielskich badaczy i komentatorów – ale w tym względzie, że kręgi kamienne były PODSTAWĄ drewnianej wieży NADMGIELNEJ. Taka wieża mogłaby też pełnić rolę Latarni Morskiej i Meteorologicznej. To tłumaczy też Dlaczego Egipcjanie kultury pucharów dzwonowatych tą wieże ZAWALILI – gdyż służyła do żeglugi z Europy Środkowej do Iberii, którą Egipcjanie ZWALCZALI: http://paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/561-egipskie-artefakty-w-leborku-sensacyjne-odkrycie//. Wieża ta była bowiem Potrzebną po podpisaniu przez Chęsę konwencji z Dionizosem na dostawy Żelaza i Stali do Iberii i Berberii, bo ja od początku trzymałem się teorii La Manche.
  Nie było żadnych Miast w postaci Współśrodkowych kanałów i grobli, jak Platon opisuje Atlantydę a jakich budowli odkryto kilka. Były to bowiem PORTY z nabrzeżami różnej wysokości w zależności od statków. Największy taki PORT odkryto u ujścia Gwadalkiwru, który z Tartessem nic wspólnego nie miał, gdyż Tartess to TANGER.
  Żeby orientować się w kulturze megalitycznej trzeba wiedzieć, że menhiry były postami GRANICZNYMI. Kamienia musiały być duże, żeby nie można ich było przesunąć cichcem, jak granicy polsko-czeskiej. Na Czarnych Kujawach pokazywano mi, że miedz na polach BRAK tylko Kamienie Graniczne – jak w Megalitycznym neolicie.
  Z tego zdaje się wynikać, że PORTY w postaci okręgów współśrodkowych były ideograficznym naśladowaniem kromlechów astronomicznych, z których najbardziej znanym jest Stonehenge Chejrona z Płocka.
  W Wandaluzji piszę, że Atlantyda Platona to AMERYKAŃSKIE WŁADZTWO TARTESSU-TANGERU NA KONWENCJACH STALOWNICZYCH Z WROCŁAWIEM I KRAKOWEM. Ostatnią Atlantydą była Kartagina.

 156. Ochotnik banderowskiego batalionu „Tornado” ps. Mudżahid.

 157. snag said

  Czy mnie wzrok nie myli?

  Polacy chcą być Żydami, czy Żydom znudziło się być Polakami?

  Adar Primor, znany reporter izraelskiego dziennika „Haarec”, który przybył do Polski – czego sam nie ukrywał – naładowany stereotypami o „kolebce antysemityzmu” i „narodzie morderców i kolaborantów”, które w świadomości mieszkańców Tel Avivu czy Jerozolimy są dużo silniej zakorzenione niż fakt, że co trzeci uhonorowany tytułem Sprawiedliwego wśród Narodów Świata to Polak. Okazało się jednak, że Primor doznał szoku. „Jakkolwiek paradoksalne mogłoby się to wydawać, obecnie modne jest być Żydem w Polsce. Media, elity i ogólnie opinia publiczna bardzo interesują się wszystkim, co związane jest z Izraelem i Żydami”

  http://www.fronda.pl/a/czy-polacy-chca-byc-zydami-czy-zydom-znudzilo-sie-byc-polakami,58033.html

 158. Halszka said

  Skąd tyle syryjskich paszportów?

  Fabrice Leggeri, dyrektor Frontexu – Europejskiej Agencji mającej koordynować strzeżenie zewnętrznych granic UE – już od 1 września br. ostrzegał przed szmuglowanymi na wielką skalę, autentycznymi – fałszywymi (tj. mającymi wszelkie cechy autentycznego dokumentu) paszportami syryjskimi.

  Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizières dobitnie piętnował ten przemyt, podkreślając, że pozwala on imigrantom z całego świata dostać się do UE, podając się za syryjskich uchodźców politycznych. Minister podkreślał, że wielu przybyszy legitymujących się tymi paszportami nawet nie zna arabskiego. Tymczasem…

  Do rozpoczęcia wojny przeciw Syrii autentyczne syryjskie paszporty wcale nie były drukowane w Syrii, tylko w drukarni państwowej we Francji. Tak więc jedynym ośrodkiem, jaki jest w stanie masowo produkować fałszywe syryjskie paszporty, niemożliwe do odróżnienia od prawdziwych, jest właśnie francuska państwowa drukarnia.

  http://www.voltairenet.org/

 159. AC said

  Polecić sobie pozwolę. Wnikliwa i trzeźwa ocena bierzących wydarzeń polityczno-finansowych:

 160. Boydar said

  @ uzurpator Jo (102)

  „… Ks. Popiełuszko nie pasował do koncepcji (prymasa) Glempa – Komu służył prymas Glemp? …”

  Ale ks. Małkowski za to pasował bardzo, rzekłbym nawet, że do tej pory pasuje. Świętej pamięci Lepper też miał podobną przypadłość (znaczy się, nie pasował do koncepcji), czego nie można powiedzieć o całym zespole jego „doradców” (na wszelki wypadek nie wymienię nazwisk), który to zespół obecnie nawet „prorosyjskie” ugrupowania wydaje się „z sukcesem” kreować. Jeden Maksymiuk zrozumiał właściwie, że mowa jest sreberkiem a milczenie życiem.

 161. NICK said

  W prywatnej korespondencji do jednego z Gajówkowiczów napisałem niedawno, co sądzę o x. Małkowskim.
  Głośniej nie powiem.

 162. Ponieważ zaczęła się walka na NOŻE w/s Skarbca Hitlera w Wałbrzychu to muszę ogłosić, że jeśli zwiadowcy Generała Waltera wyprowadzili spod KSIĄŻA pociągi ze Złotem Serbskim to znaczy, że po zamordowaniu go złoto to przejęła SmerSz a po rozgromieniu jej przez Franza J. Straussa NKWD. W takim razie NKWD mogło wobec zagrożenia Złota Serbskiego przeze mnie dać je Serbom ze spermą jerozolimską za dalsze negowanie mnie.
  Wobec tego jest Zagadka: SKĄD POCHODZIŁO Złoto Serbskie, którego ślad urwał się we Wrocławiu? Ze względu na jego ilość nie mogło raczej pochodzić z łupów bałkańskich. Ponieważ nie zostało przechwycone przez Austriaków czy Węgrów to jest SPYCHANE do (…)
  Jeśli było znaczone izotopowo to nie mogło być sprzedane na giełdzie jako Anonimowe. Złoto znaczone izotopowo było potrzebne do ataku atomowego ma Moskwę i Leningrad.

 163. http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/8178653,podhale-wynalazl-nowy-silnik-ale-w-polsce-mu-nie-pomaga,id,t.html#komentarz-35278137

  Silnik Wankla-Różyckiego
  wandaluzja.com (gość) 06.10.15, 09:46:

  W r. 1980 rozmawiając na PWr o Turbince Kowalskiego – obecnie mój silnik spalinowo-parowy VDTW – powiedziałem, że skoro sprawność Wankla-Różyckiego SPADA wraz ze zwiększeniem obrotów i miniaturyzacją to stosowanie go w samochodach japońskich jest głupiego robotą. Powinien być stosowany jako silnik OKRĘTOWY. PWr wyłgała się tym z Turbinki Kowalskiego zalecając mi napisanie w tej sprawie do CEGIELSKIEGO, który oczywiście nie odpowiedział obawiając się Trucicielstwa Amerykańskiego czyli HOLOKAUSTYCZNEGO.

 164. Zapomnij o władzy, ty rumuński krokodylu. Twoje miejsce co najwyżej jest na śmietniku historii.
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12087993_869602696450782_8147804031464396345_n.jpg?oh=24d5feaf8a23dea616585417ea65a09d&oe=56971E5C

 165. Tomahawk said

  Charamsa wycharamsił Wprost, Newsweeka, GW i TVN: http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-ksiadz-charamsa-ogral-media,nId,1898418

  Wyznanie księdza Krzysztofa Charamsy z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary (duchowny ogłosił, że jest gejem i że ma narzeczonego) ukazało się w piątkowy wieczór w kilku tytułach prasowych jednocześnie: we „Wprost”, „Newsweeku”, „Gazecie Wyborczej”, a także w TVN i na stronach powstającego filmu dokumentalnego „Artykuł osiemnasty”.

  Każdemu z rzeczonych mediów ksiądz Charamsa obiecał „ekskluziwa”, czyli materiał na wyłączność. „Wprost”, „Newsweek”, „Wyborcza”, TVN były przekonane, że ksiądz robi „coming out” tylko u nich.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-ksiadz-charamsa-ogral-media,nId,1898418#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 166. Boydar said

  @ Pan JPT (163)

  Silnik Wankla to może nie, ale ten Różyckiego, to na moje oko powinien działać nawet na wodę z kranu.

 167. marrkerr said

  Lepiej nie chodzić koło obozów uchodźców, bo młode wojsko wyposzczone…

  „Mam spuchnięte jądra”, „jest nas 400, jak zaprosić dziewczynę”. Uchodźcy domagają się seksu i warunków,by go uprawiać

  http://natemat.pl/156961,uchodzcy-w-obozach-dla-uchodzcow-w-europie-mowia-o-swoich-problemach-glowny-z-nich-to-brak-seksu

 168. Boydar said

  Napisałem ‚Różyckiego’, a chciałem Rzadkosza, zmyliła mnie, Wandaluzja jakaś. Przepraszam, baco.

 169. Ewa said

  @ Boydar (160)

  „Mowa jest sreberkiem a milczenie życiem” ..

  Z drugiej strony tchórzostwo jest skundlone, a w odwadze mieści się geniusz, a nawet geniusz samego Mistrza – bo kto dla Mojego imienia (czyli nie dając się skundlić) odda życie – zyska je, a kto zyska życie (w popapranych układach) – straci je. Tu jeszcze dochodzi kwestia roztropności, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że roztropność nie polega na uznawaniu różnych skundlonych tworów, sprzyjania im lub trwania w nich, co najwyżej trzeba być sprawnym akrobatą, wciąż jednak pozostając katolickim „betonem”.

  Wielkie mi mecyje, ocalić życie pod tak duszącym kopytem, to tak jakby ktoś wybrał wieloletnią agonię i nazywał to życiem. Trochę dziwne w dobie powszechnie promowanej humanitarnej eutanazji..
  Jak ktoś pływa w ściekach i nazywa to życiem, to znaczy, że nie zna krystalicznie czystych wód, więc de facto nic nie wie o prawdziwym życiu.
  Trzeba to mówić i wówczas mowa stanie się życiem .. na przekór Pańskim przekonaniom.

 170. Boydar said

  Jest lekarstwo na opuchnięte jądra, tradycyjne i skuteczne

 171. Boydar said

  Podobno gościu ma więcej – http://www.iagro.pl/kozy,at-29705.html

 172. Boydar said

  Pani Ewo, to nie ja robiłem to (170) zdjęcie, może i faktycznie jest nieco obcięte z lewej.

 173. marrkerr said

  Tytuł niemądry, ale treść istotna.

  http://pl.gatestoneinstitute.org/6586/kanada-powrot-hiszpanskiej-inkwizycji

  „Teraz jednak wydaje się, że powrócił najgorszy pomysł współczesny Kanady. Zgromadzenie Narodowe Quebecu rozważa projekt ustawy, która uznaje za niezgodną z prawem jakąkolwiek krytykę islamu i nadaje jej nową nazwę „mowy nienawiści”. Projekt ustawy 59 – jak zatytułowana jest ta najnowsza procedura totalitarna – został przedstawiony przez minister sprawiedliwości, Stephanie Vallee; i już przytaczano słowa szefa Komisji Praw Człowieka Quebecu (QHRC), Jacques Fremonta, który powiedział, że oczekuje możliwości używania tych nowych uprawnień wobec „ludzi, którzy piszą różne rzeczy przeciwko… religii islamskiej… na stronie internetowej lub na swojej stronie Facebooka”.

 174. revers said

  Jak tam gajowe panie? nie ulza mowie nienawiisci i pojda z europejkim pradem, trendem, ulzenia uchodzcomm- minimum 400 panow Sultanow i Baszow do obluenia na pochwe – „Mam spuchniete jadra”, mam nadzieje ze wolentariuszki od Srod, Szczuk, Merkelowych, roznych juz nie Pussy Riot a Pussy Aid doopczanych artystek lub one same dadza rade w walce z mowa nienawsci i spuszczaa spermy, w ten lub inny sposob 400 ISISowcom.

  http://natemat.pl/156961,uchodzcy-w-obozach-dla-uchodzcow-w-europie-mowia-o-swoich-problemach-glowny-z-nich-to-brak-seksu

 175. Boydar said

  Co najmniej kilku znanych mi osobiście homików, nosiło się z ambitnym zamiarem emigracji do Quebec’u. Aż się muszę spytać, czy nadal.

 176. piColo said

  Rosyjskie działania w Syrii,na bieżąco :

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/10/05/syria-piaty-dzien-sprzatania-swiata/

 177. Sowa said

  Burmistrz Reśko nie chce imigrantów w Krynicy

  W piśmie skierowanym do wojewody Jerzego Millera Dariusz Reśko jednoznacznie przeciwstawia się przyjęciu cudzoziemców. Jego zdaniem gmina Krynica-Zdrój nie dysponuje możliwością przyjęcia, zakwaterowania i wyżywienia potencjalnych uchodźców z Bliskiego Wschodu.
  W przesłanym na wniosek Wojewody Małopolskiego wykazie znajdują się dwie hale w Krynicy i hala sportowa w Tyliczu. Obiekty zostały wytypowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, bez konsultacji z burmistrzem Krynicy-Zdroju.

  – Nie ma zgody ani możliwości na zakwaterowanie stałe jak również tymczasowe cudzoziemców. Podane w wykazie hale sportowe nie są halami, lecz są to sale gimnastyczne w czynnych szkołach podstawowych, do których uczęszczają uczniowie. Gmina Krynica-Zdrój nie dysponuje również innymi obiektami spełniającymi warunki przyjęcia cudzoziemców – zaznacza dr Dariusz Reśko.

  Po Ryszardzie Nowaku, prezydencie Nowego Sącza, to kolejny włodarz, który nie widzi możliwości przyjęcia imigrantów na terenie swojej gminy.

  https://sadeczanin.info/wiadomości/burmistrz-reśko-nie-chce-imigrantów-w-krynicy

 178. revers said

  re173,,akurat w Kanadzie w 1848 roku powstala wplywowa sekta B’B’ w tlumaczeniu synow, braci przymierza – ktora skupia 300 kryptosyjonistow z wiekowa praktyka, macenia moozgow gojom.

  O Polskim odlamie B’B’ , jego wplywach u tubylcow oficlanie od 2007 roku, lepiej nie wspominac. To samo czeka na poczatek Judeopolonie, maksymalnie odchrzesianic tubylcow, lub skonfliktowac miec maksymalna kontrole nad gojami.

  B’B’ w 1938 roku rozwiazal prezydent chemik Ignacy Moscicki

 179. Boydar said

  Jak się przeczyta ten artykuł od Pana PIColo (176), to widać czarno na białym, że AdNowum Gajówkę czyta pilnie, i nie ma to tamto. Tak trzymać, Panie Gajowy. Swoją drogą, jak Pan wpadł na to, że największy nawet nadmuchany kondom da się przekłuć konsekwentnym dziubaniem … 🙂

 180. Czesław Marciniak — „Platforma Tak zwana Obywatelska,jest to Twór Obcy Polsce,który jak Wszyscy widzą Bezczelnie Działa przeciw Polskiemu Państwu.Tylko Głupiec i Wróg jest Odmiennego Zdania.Szajka Ta Powstała z Poprzedniczki tak zwanej Unii Wolności,skupiająca w Swoich Szeregach Międzynarodowych Oprychów,jak Bronisław Geremek, Andrzej Olechowski, Leszek Balcerowicz; ten ostatni nakazał schładzać Polską gospodarkę, ażeby nie była konkurencją dla Zachodniej Finansjery spod Lóż Masońskich i Międzynarodowego Kongresu Żydów z siedzibą w Nowym Yorku sic!. Platforma nieObywatelska to zakaźna choroba, która ujemnie wpływa na organizm ludzki w Polsce i na świecie. Pod nierządami Platformy Polska upada gospodarczo Naukowo i Moralnie.”…..!

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/3107-isis-planuje-ataki-w-polsce-na-skale-11-wrzesnia-w-usa

 181. revers said

  Coraz wiecej elementow,symboli masonkich i syjonistycznych w kosciolkach sysnodowo transformatowanch na koscioly anty chrysta

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/szok-w-katolickiej-katedrze-makieta-swiatyni-religii-swiatowej-2015-10

 182. Tu w… memie TW SB „Oscar” robi w ch. i z niej ch. starszą kobietę.

 183. Do Ad. 182. Teraz się dodało. Sorry.
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xla1/v/t1.0-9/12106731_975926635798312_709864169174452457_n.jpg?oh=bec67f19adf2d925b559d4b484745417&oe=5697C659

 184. Ewa said

  http://www.tvn24.pl/kropka-nad-i,3,m/kropka-nad-i-dla-ks-charamsy-seks-jest-wazniejszy-niz-zbawienie,583145.html

  To może Pani Monika Olejnik zamiast tak troszczyć się o sprawy Kościoła, pochyli się z troską nad sprawą spuchniętych jąder młodych emigrantów, bo to może być nader palący problem.
  Nauka o miłosierdziu jest wciąż aktualna, ale trzeba baczyć kto naucza (najchętniej naucza lewica), jak naucza i kto na tym skorzysta, aby czasem to „miłosierdzie” nie budowało królestwa antychrysta.

  Żenujące jest, kiedy ktoś o poważnym odchyleniu lewicowym, poucza chrześcijanina, czym jest miłosierdzie ..

 185. Nie wiem czy to już było?, jeżeli tak… to można odgrzać. Wiedzy dobrej, nigdy za wiele.

 186. Boydar said

  Majtki chcą przejąć ster po szczurach, widać łódka nadal jest sporo warta

  http://nathanel.neon24.pl/post/126381,coming-out-ksiedza-pawlowskiego-z-poznania

 187. Kaa said

  Lavrov: „Free Syrian Army” is a ‚Phantom structure’
  October 5th, 2015 –

  VZ.ru – Translated for Fort Russ by Soviet Bear –

  „Free Syrian army” and the moderate opposition remain broadly phantom structures, Russia asked the US to explain what that organization is and where it is located, said Monday the Minister of foreign Affairs Sergey Lavrov.

  „The moderate opposition finds it hard to boast any success, nobody knows about it, and actually nobody really heard about the moderate opposition. They speak of a „Syrian free army”, but this structure is now a phantom” – TASS.

  „I have just I asked (Secretary of state) John Kerry that they (USA) give us the information about where this army is and who runs it. We’ll even be ready to establish contacts if this is a capable opposition”, – said the head of The Foreign Ministry.

  Thus, according to the Minister, nobody to date has told where and how the „Free Syrian Army” is operating, or where the other teams of “moderate opposition” in fact are.

  According to Western media, before the news about the airstrikes of the Russian aerospace forces in Syria the „Free Syrian army” (FSA) was considered „dead”, but after the spread of information about the beginning of Russian military operation, the FSA was „exhumed to assume that these non-ISIS forces became targets of Russian air strikes”.

  On Thursday at the headquarters of the coalition that was formed by the United States and its allies to combat the „Islamic state” in Syria and Iraq, said they do not believe that Russian military aircraft conduct air strikes on ISIS positions, but they can’t exactly say what Aeropace forces are bombing.

  The Minister of foreign Affairs of Russia, Sergey Lavrov, on the same day stated that Russia does not consider the opposing „Syrian free army” as terrorist group. The targets of the Russian aerospace force in Syria are stockpiles of weapons and fuel depots of the „Islamic state”, said the Minister.

  Later Wednesday, the U.S. denied reports about the strikes of the Syrian opposition by the Russian aerospace forces. Prior to this, foreign Minister Sergei Lavrov said that Moscow asks Washington to present evidence of alleged attacks committed by Russia from the air on positions that do not belong to the „Islamic state”.

  On Wednesday the aircraft of the Russian aerospace forces at the request of the President of Syria Bashar al-Assad began to conduct air operations with the application of precision strikes on ISIS positions.


 188. Pitagoras said

  Ciekawe kto kogo? 😉
  Bawół przekazał geny krokodylowi?

 189. osoba prywatna said

  Rak tarczycy: zagrożenia związane z badaniami przesiewowymi
  Tekst pochodzi ze strony http://www.pocztazdrowia.pl/rak-tarczycy-zagrozenia-zwiazane-z-badaniami-przesiewowymi/ © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 190. NICK said

  Cyklop.
  Chyba mu odbiło.
  Mimo, że zna moją mamę i był tego dnia przez nią głaskany to, 12 dni temu, znienacka skoczył jej na nogi, na wysokości kolan, spinając obie łapami i gryzł. Raz za razem. Mama krzyczała. Szybko podbiegłem. Uciekł w podskokach.
  Krew się lała. Ból.
  Szpital zakaźny – szczepionki, zastrzyki, antybiotyk. Ból.
  Ostatnio nacinania, drenaże, ropienie i ból.

  A jakby to obcemu gościowi? dzieci też bywają. Nie szczepiony. Dziki.
  (Przypomnę, że nawet jak miał zmiażdżoną stopę nie dał się wziąć na ręce i zawieźć do weterynarza)

  Zjawił się bliżej wieczora jak gdyby nigdy nic. Strach gości spowodował, że chciałem go przegonić. Zawsze wystarczyło kilkukrotne i stanowcze ‚idź’. Tym razem było prychanie. Sam się przestraszyłem. Poskutkował hukowiec. I tak trzy razy na dobę aby go przepędzić na dobre. Nie miałem możliwości złapania ani samemu obserwować ewentualne objawy wścieklizny czy innego czorta; trzeba było wyjechać. Wyrzuciłem jego miski.

  Wracam po trzech dniach. Na środku podwórka leży jego posłanie zimowe, wywleczone z koszyka i centralnie kocie łajno. Drgnąłem. Potem było kilka łajen w miejscu jego misek… . A zawsze zakopywał… .
  Nie pojawił się aż do rana. A rano – skoczył z drzewa sąsiadowi na głowę. Ten na szczęście miał refleks. Niegroźnie podrapał mu przedramię i rękę – zasłonił się. No ale powtórka ‚zakaźna’.
  Cyklop zwiał. Decyzja zapadła.
  Trzy dni chodziłem ze strachem i z wiatrówką na ramieniu.
  Przyszedł miaucząc jakby nic. A potem? Już wiecie.

 191. Boydar said

  Na jaki ch…j Pan NICK to napisał.

 192. Lemingi jak Wam to się POdoba -całujcie nadal PO w d—ę !!

  Jak na razie w ramach planu budowy elektrowni atomowej w Polsce powstał jedynie dom Grada!!

  Takiemu ściemniaczowi dobrze się żyje….ale zawsze jest coś za coś…
  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/12112232_1629501167298638_485363640178971359_n.jpg?oh=88d36255dbd1e2493eaad25e34a24204&oe=5684B4C0

 193. revers said

 194. osoba prywatna said

  W Rosji już każdy może posiadać broń palną
  http://www.geekweek.pl/aktualnosci/21073/w-rosji-juz-kazdy-moze-posiadac-bron-palna

 195. osoba prywatna said

  Pomimo tego, że fluor jest substancją naturalną, niemniej jest toksyczny dla człowieka o wiele bardziej niż ołów. Wstrzyknięcie 2-5 g fluorku sodu, który jest standardowym składnikiem past do zębów, stanowi śmiertelną dawkę. Ilość fluoru w jednej, średnich rozmiarów tubce pasty do zębów, wystarcza do zabicia małego dziecka, pod warunkiem, że zostanie on podany w jednorazowej dawce. Pasta do zębów zawierająca fluor zawiera znacznie wyższe stężenie fluoru, w porównaniu do zawartości fluoru występującego w przyrodzie.
  Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że nawet niewielka ilości fluoru – przyczynia się do uszkodzenia nerek.
  Stwierdzono, że fluor zaburza prawidłowe funkcjonowanie tarczycy oraz znacznie osłabia układ hormonalny człowieka. Stosowany w nadmiarze, w Europie aż do 1970 roku fluor, zdaniem wielu ekspertów bezpośrednio przyczynił się do zwiększenia ilości chorych na niedoczynność tarczycy.
  http://www.geekweek.pl/galerie/4349/niebezpieczny-fluor

 196. Jaszyn said

  Przeczytajcie zresztą sami.
  To ma być koniec tego państwa, naszej cywilizacji. I nic nie ma wrócić, to nie plan jakiegoś ustroju przejściowego.
  Nasze państwo, nasza cywilizacja i demokracja dalekie są od ideału.

  http://3obieg.pl/niesiolowski-zdetronizowany

 197. NICK said

  Ch…j go wie, Panie Boydar.

 198. Nemo said

  „— Jest to po prostu propaganda bezradności. Propaganda, która nie uwzględnia dobra, jakie się dzieje za przyczyną decyzji podjętej przez prezydenta Władimira Putina o interwencji w Syrii. Liczne środowiska w Polsce (także katolickie, sam byłem sygnatariuszem takiego listu) prosiły pana prezydenta właśnie o taką interwencję, która weźmie w obronę, między innymi chrześcijan żyjących w Syrii, a także zabytki kultury światowej, które są przez terrorystów, dżihadystów, jakkolwiek by ich tam nie nazywano, niszczone brutalnie z pełną świadomością.”

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20151006/1162118/polska-polacy-rosja-chrzescijanie-syria-nastroje.html#ixzz3nnL5EWJ6

 199. Mrozak said

  Jak w temacie „prezydenci cinkciarze”
  http://dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-sieci/news-prezydenci-cinkciarze-bronislaw-komorowski-i-lech-walesa-na-,nId,1899273

 200. osoba prywatna said

  Węglarze. Dyżurny Psychiatra Kraju
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/weglarze-dyzurny-psychiatra-kraju-2015-10

 201. wanderer said

  coraz bardziej szczekaja na Rosje.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Wojna-informacyjna-przeciwko-Rosji-Rosyjski-MSZ-oburzony,wid,17891938,wiadomosc.html?ticaid=115b68

 202. JO said

  ——————————-

  19.BW…Akcja Ikony..£200 ..06.10.15

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

  Za kolejna wplate na „Akcje Ikony”, niech Pan Bog szczodrze wynagrodzi!

  Przelew dzis dokonano- £ 200… , na oplate lilijek na pierwsza Ikone.

  JA

  ———————

 203. osoba prywatna said

  Oskarżający Rosję w Syrii prawdopodobnie ujawniają własne zbrodnie?
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35452

 204. Boydar said

  Przeczytałem OP (203); głupi ten Krakauer, albo za mało mu płacą od wiersza :

  „… Natomiast Amerykanie także zachowywali się dwuznacznie podczas okupacji Iraku …”
  „… wspieranie legalnego rządu jest opłacalne /dla Rosjan/ …”
  „… Rosjanie nie twierdzą, że prezydent Baszar al-Asad jest aniołem pokoju lub wybitnym krzewicielem praw człowieka …”
  „… legalny rząd syryjski, /…/ jest jedyną alternatywą w Syrii wobec panującego tam chaosu …”
  „… Przyjmując nawet, że gdzieś Rosjanie mogli się pomylić – bo to jest przecież możliwe, w końcu Amerykanie się także nie raz mylili bombardując np. domy w trakcie przyjęć weselnych w Pakistanie i Afganistanie …”
  „… Tymczasem prawda o tych nagłych oskarżeniach, których nasilenie jest niewspółmierne do rosyjskich akcji …”

  No, ale nawet Łotrowi zostało wybaczone po ostatnim wyznaniu –

  „… Natomiast Rosjanom jak zawsze w historii przyszło ratować świat w pojedynkę …”

 205. marrkerr said

  „Mohhamed Dalaeen, terrorysta który w ubiegłym tygodniu przeprowadził w Iraku zamach samobójczy, został zwerbowany przez dżihadystów w Charkowie, gdzie studiował medycynę.”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/jordanski-zamachowiec-samobojca-zostal-zwerbowany-na-ukrainie#

 206. Sowa said

  Gajowy pisał w dniu 2015-09-28 (poniedziałek):
  Szwecja: Przewieźmy ich samolotami!
  Grupa szwedzkich aktywistów planuje stworzyć linię lotniczą, której „klientami” będą mogli zostać wyłącznie tzw. uchodźcy.

  https://marucha.wordpress.com/2015/09/28/szwecja-przewiezmy-ich-samolotami/

  No i mamy takie coś:

  RZESZÓW: Ekskluzywna nielegalna imigracja prywatnym samolotem

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska w Rzeszowie – Jasionce, na pokładzie lecącego z Grecji do Szwecji małego, 5-osobowego samolotu Piper Saratoga, ujawnili czterech nielegalnych imigrantów: dwóch bezpaństwowców narodowości palestyńskiej (27 i 28 lat), Irakijczyka (32 l.) i nieletniego obywatela Syrii (14l.)
  Pomimo kilkukrotnego wezwania, pilot odmówił poddania się procedurze. Tłumaczył, że natychmiast po zakończeniu obsługi technicznej, musi odlecieć do Szwecji. Z uwagi na sytuację, do samolotu skierowano patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Kontrolerzy ustalili, że na pokładzie oprócz pilota (ob. Szwecji), znajduje się jeszcze czterech nielegalnych pasażerów.

  http://esanok.pl/2015/rzeszow-ekskluzywna-nielegalna-imigracja-prywatnym-samolotem-ij001.html

 207. osoba prywatna said

  Trzej piłkarze Lechii Gdańsk – Łukasz Budziłek, Piotr Wiśniewski oraz Sebastian Mila – postanowili upamiętnić 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego publikując na Facebooku zdjęcie, na którym prezentują się w koszulkach ze znakiem „Polski Walczącej”. Zdjęcie zostało usunięte. Dlaczego? Oficjalnie ma być sprzeczne „ze standardami społeczności Facebooka dotyczącymi nagości”. Zdjęcie prezentowało trzech mężczyzn w koszulach z krótkim rękawem…
  W ostatnim czasie administratorzy serwisu umożliwili użytkownikom pokrycie zdjęcia profilowego… tęczową flagą. – See more at: http://www.bibula.com/?p=82707#sthash.oVMCFGXy.dpuf
  – See more at: http://www.bibula.com/?p=82707#sthash.oVMCFGXy.dpuf

 208. Boydar said

  Ciekawe, czy też czeka na przeszczep głowy – http://pl.sputniknews.com/opinie/20151006/1165229.html

 209. Co to za Nosferatu Panie Boydarze? Czy to jego zmodernizowany brat???

 210. Lily said

  Re 208;Boydar
  Panie Boydar,ta geba mowi sama za siebie.
  Z wiekiem,coraz bardziej di..o….na.

 211. Boydar said

  Niestety, Panno Lily, kolega Świr poznał instynktownie

 212. paragraf said

  Bractwo Prawosławne św.św. Cyryla i Metodego zorganizowało komitet pomocy mieszkańcom Donbasu.

  W tym tygodniu planuje się wyruszenie w drogę pierwszego samochodu z pomocą humanitarną. Pierwszy samochód zostanie skierowany do Ługańska, drugi do Doniecka. Akcja zbiórki jedzenia i ciepłej odzieży dla mieszkańców obwodu ługańskiego i donieckiego trwa już od kilku dni.

  Zbieramy pomoc dla Donbasu!!!Stowarzyszenie Bractwa Prawosławnego Św. Św. Cyryla i Metodego zwraca się z prośbą o…
  Posted by Оксана Ротштейн on 27 сентября 2015 г.

  Przede wszystkim potrzebne są suche produkty żywnościowe: cukier, herbata, kasze, mąka, a także chemia gospodarcza i towary dla dzieci: pieluchy, dziecięca żywność i przybory szkolne dla uczniów.
  http://www.bractwocim.cerkiew.pl/
  https://www.facebook.com/people/%D0%9E%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%A0%D0%BE%D1%82%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%B9%D0%BD/100001037241692
  http://pl.sputniknews.com/polska/20151006/1159260/polska-rosja-pomoc-donbas.html

  http://wschodnik.pl/spoleczenstwo/item/942-polska-fundacja-przekazala-ato-ponad-10-ton-pomocy-humanitarnej.html
  otwarty dialog?

 213. Bodzio said

  ad. 147
  Szkoda, że nie sfotografowano zrujnowanych PGR-ów, zdewastowanych byłych zakładów przemysłowych, niszczejących kolei… była by pewna równowaga – admin
  Sfotografowano, sfilmowano – mimochodem, w tle… Artystycznie.

 214. Siggi said

  Zbombardowanie szpitala w Kunduzie: jak to było naprawdę

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151006/1166540.html#ixzz3noMTMyhT

 215. NICK said

  P. Lily. Jeśli mogę zapytać. To jest Pani panienką? Lubelak zapodał.
  Absolutnie można nie odpowiadać, bez urazy, proszę.

 216. Boydar said

  „Panna Lily”, to takie romantyczne … musi Pan strzelać do wszystkiego co się rusza, Panie NICK’u ? Zupełnie jak ten wstrętny Putin w Syrii.

 217. NICK said

  Planujemy z JE Putinem następne naloty.
  Wisz Pan, ten wstrętny i słaby rubel może się oprzeć o parytet.
  Czyste, zatem, wyrachowanie. 🙂 .
  Pytanie było zasadne bo, ponieważ, do panienek inaczej… podchodzę. Właśnie: romantyczniej.
  Wysypu chyba nie będzie. Jednej natomiast to mógłbym nawet romantyczne rymowidmo popełnić.
  P.S Platonicznie. Oczy-wiście.

 218. Boydar said

  Nnnnoo !

 219. osoba prywatna said

  Jak twierdzi dr Hubert Jando, historyk i autor książki „Orzeł. Historia i hipotezy jego zatonięcia”, słynny polski okręt podwodny ORP „Orzeł” zatonął w wyniku zbombardowania przez brytyjski samolot. Na dowód przytacza raport pilota oraz depeszę przechwyconą przez niemiecki kontrwywiad. – See more at: http://www.bibula.com/?p=83442#sthash.vMYF864l.dpuf

 220. …będzie prawdziwie „polski” sejm jak tak dalej pójdzie…
  gość jest przezroczysty… cóż szkoda…

  https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtl1/v/t1.0-9/12096028_405589296316550_3910628036291142754_n.jpg?oh=2128ecbe5b0bd88012614d7f072c5d8e&oe=56D231B5&__gda__=1452222216_22d01c7b91b8cdd07012ed634a4b3a9d

 221. John said

  Patrick J. Buchanan

  Co siedzi w głowie Putina?

  „Czy zdajecie sobie teraz sprawę z tego co narobiliście?”
  Tymi słowami Władimir Putin w wystąpieniu na forum ONZ podsumował swoje oskarżenie pod adresem amerykańskiej polityki zagranicznej, która wywołała serię katastrof na Bliskim Wschodzie i my nie potrzebujemy rosyjskiego przywódcy, aby to zrozumieć.
  Czternaście lat po inwazji na Afganistan oddziały afgańskie po raz kolejny musza walczyć z siłami talibów o kontrolę nad Kunduz. Obecnie mamy tylko 10 tys. żołnierzy amerykańskich w tym zniszczonym kraju, aby zapobiec triumfalnemu powrotowi talibów do władzy.
  W kilkanaście lat po inwazji George’a W. Busha w Iraku, ISIS zajmuje drugie pod względem wielkości miasto, Mosul, kontroluje największą prowincję Anbar oraz jego stolicę Ramadi oraz odwraca się od nas w kierunku Teheranu.
  Ile to kosztowało Irakijczyków, że „wyzwoliliśmy” ich kraj? Setki tysięcy zabitych, pół miliona wdów i sierot bez ojców, miliony opuściły kraj i tam ciągle trwa niekończąca się wojna.
  A czym jest teraz Libia od czasu kiedy „wyzwoliliśmy” ten kraj? Upadłym państwem, rozdartym przez wojnę domową pomiędzy islamskim „Libya Dawn” w Trypolisie a reżimem z Tobruku wspieranym przez dyktatora Egiptu.
  A co z Jemenem? Od marca, kiedy rebelianci Huthi pozbawili saudyjskiego mapeta władzy, Rijad, wspierany przez USA, nieustannie bombarduje ten jeden z najbiedniejszych krajów w świecie arabskim.
  Od marca pięć tysięcy obywateli zostało zabitych a 25 tys. rannych. W rezultacie ten 25 milionowy naród, uzależniony od importu żywności, został w znacznym stopniu odcięty od dostaw. Jeden z urzędników ONZ powiedział, że jest to „katastrofa humanitarna.”
  „Jemen po pięciu miesiącach wygląda jak Syria po pięciu latach”, powiedział szef międzynarodowego Czerwonego Krzyża.
  W poniedziałek wesele bojownika Huthi zostalo zaatakowane pociskami rakietowymi i 130 gości nie żyje.
  Co jest według Putina ideologiczną podstawą tych katastrof? „Po zakończeniu zimnej wojny w świecie pojawiło się jedno centrum dominacji, a ci którzy znaleźli się na szczycie piramidy mieli pokusę, aby myśleć, że są na tyle silni i wyjątkowi, ze wiedzą lepiej jak postępować.”

  Następnie, przyjmując politykę „opartą na własnej pysze i wierze w swoją wyjątkowość i bezkarność,” to „jedyne centrum dominacji” – Stany Zjednoczone – zaczęło eksportować „tzw. demokratyczne” rewolucje.
  Jak to się skończyło? Mówi Putin:
  „Agresywna ingerencja obcych spowodowała calkowite zniszczenie instytucji krajowych. … Zamiast triumfu demokracji i postępu, mamy przemoc, ubóstwo i katastrofę społeczną. Nikogo nie obchodzą prawa człowieka, w tym prawo do życia.”
  Czy Putin nie ma racji opisując to co stało się na Bliskim Wschodzie i czy w swoim podsumowaniu nie mówi tego samego przed czym amerykańscy dysydenci ostrzegali prze lata w sprawie amerykańskich interwencji?
  Wedlug Putina pojęcie „suwerenności państwowej” to: „Wszyscy jesteśmy różni i wszyscy powinniśmy to uszanować. Nikt nie musi spełniać jednego modelu rozwoju, jaki ktoś raz na zawsze uznał za właściwy.”
  Putin powiedział, ze Związek Radziecki próbował kiedyś to narzucić i przegrał. Teraz Amerykanie próbują to samo i takie postępowanie spotka ten sam koniec.
  W przeciwieństwie do większości przemówień ma forum ONZ, wystąpienie Putina zasługuje na staranne przestudiowanie, ponieważ nie tylko określa amerykanski sposób myślenia, które przyczyniło się do zaburzenia porządku świata, ale rownież identyfikuje główną przyczynę powstania drugiej zimnej wojny.
  Zdaniem Putina, wykorzystanie przez Zachód zwycięstwa w zimnej wojnie, aby przesunąć NATO na próg Rosji spowodowało rosyjską reakcję. Zamach stanu na Ukrainie, który obalił legalnie wybrany prorosyjski rząd doprowadził prosto do gwałtownej odpowiedzi w prorosyjskim Donbasie.
  Oto co Putin zdaje się mówić do nas:
  Jeżeli amerykańskie elity nadal będą dochodzić swojego prawa do ingerowania w wewnętrzne sprawy państw, aby były zgodne z amerykańskimi ideałamiw tym co jest dobre dla społeczeństwa i co tworzy rząd legalny, to będziemy mieli do czynienia z niekończącymi się konfliktami. I pewnego dnia, będzie to nieuchronnie prowadzić do wojny, ponieważ coraz więcej krajów będzie się opierać amerykańskiemu moralnemu imperializmowi.
  Narody mają prawo być sobą, mówi Putin.
  Mają one prawo do uwzględniania w swoich instytucjach własnej historii, wierzeń, wartości i tradycji, nawet jeśli Amerykanie uważają to za nieliberalną demokrację, autorytarny kapitalizmu lub nawet za muzułmańską teokrację.

  Był czas, nie tak dawno temu, gdy Amerykanie nie mieli z tym problemu, kiedy akceptowali różnorodność reżimów za granicą. Rzeczywiście, wiara w nieinterwencję za granicą była kiedyś fundamentem amerykańskiej polityki zagranicznej.
  W srodę i czwartek siły Putina w Syrii zbombardowały obozy rebeliantów, wspieranych przez USA, które starają się obalić Assada. Putin wysyła jasny sygnał: Rosja chce jechać ruchomymi schodami aż do kolizji z USA, aby zapobiec usunięciu Asada przez naszych sojuszników sunnitów arabskich i tureckich, co może w rezultacie doprowadzić ISIS do władzy w Damaszku.
  Być może nadszedł już czas, abyśmy zeszli z naszego ideologicznego wysokiego konia i zaczęli szanowac żywotne interesy innych suwerennych państw, tak jak chronimy i bronimy naszych.
  (Z angielskiego tłumaczył Jan Saski)
  http://cnsnews.com/commentary/patrick-j-buchanan/mind-mr-putin

 222. osoba prywatna said

  Węgierskie wojsko zaczęło intensywne prace przy granicy z Chorwacją. Władze zapowiadają, że w przyszłości spodziewają się kolejnej fali imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.
  http://prostozmostu.net/swiat/wegierskie-wojsko-przygotowuje-sie-na-inwazje-imigrantow-video

 223. NICK said

  To oczywiste. (222). To nie będzie fala. To będzie tsunami. Jak nie jutro to za kilka miesięcy.
  Jewropejska Fukushima.

 224. Czyli nazywając rzeczy po imieniu mowa o oddziałach morderców-najemnikow opłaconych przez CIA, w celu obalenia prawowitego rządu Syrii, po to by USA mogło przejąć kontrolę nad kolejnymi krajami i ich bogactwem! Tym razem dzięki Rosji zamach i ludobójstwo się nie powiodły!
  https://cyklista.wordpress.com/2015/10/05/rosja-bomarduje-proamerykanska-rewolte-skierowana-przeciwko-prawowitemu-rzadowi-w-syrii/

 225. Trochę wulgarne, ale jakże celne.
  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtl1/v/t1.0-9/12072739_497542400422554_114760403476595794_n.jpg?oh=b297392e5e1df1c68ffae870f3cd2c2b&oe=569E2F0F

 226. Pitagoras said

  225 – obrzydliwe piękno! 😀

 227. revers said

  re222,223

  no Tusklud wie lepiej ilu tam Erdogan przygotowal ISISowcow do przesiedlenia, mowa jest o 2 milionach uchodcow lub rzadania w miliardach euro plus rzadania polityczne, czyl wejscie Turcji do uni, to sie nazywa terroryzm miedzy kontynentalny..

 228. z sieci:
  Tomasz Ryszard Elbl

  No i w końcu wróciłem ze spotkania z panią Beatą Szydło.

  Niestety, nie było ani jednej okazji do zadawania pytań przez KOGOKOLWIEK! Było to coś w rodzaju wiecu wyborczego, na którym dominowały okrzyki typu: „Beatko, pójdzie gładko!” oraz „damy radę!”
  Pani Beata – podobno przyszła Pani Premier RP bardzo ogólnikowo potraktowała temat koniecznych zmian w Polsce. Mówiła o „wyrównywaniu szans wszystkich Polaków” – cokolwiek miałoby to oznaczać (każda ideologia: od anarchokomunistycznej/komunistycznej poprzez socjaldemokratyczną aż do konserwatywno-liberalnej mogłaby słowa te interpretować po swojemu).
  Zawiodłem się na tym spotkaniu, ponieważ po pierwsze:
  – nie było okazji do zadawania niewygodnych pytań (takich jest multum – choćby o tym jak europosłowie PiS głosowali „Plan Junckera”, który dotyczy przyjęcia terrorystów, oj sorry imigrantów, oj, też nie tak – „uchodźców” do Polski)
  – W ogóle temat „uchodźców” nie był poruszony!!!
  – pomiędzy pustosłowiem wygłaszanym przez panią Beatę Szydło, przemycane było żądanie ustanowienia „płacy minimalnej” na poziomie …12 zł za godzinę pracy brutto! Oczywiście, że Polacy mogliby zarabiać BEZ ŁASKI RZĄDOWYCH REGULACJI więcej, gdyby…znieść podatki dochodowe PIT/CIT oraz haracze na niewypłacalny w niedalekiej przyszłości ZUS!!!
  Lecz…po co? Lepiej obiecać URZĘDOWĄ „gwarancje” SZTUCZNEGO wzrostu wynagrodzeń bez względu na ekonomiczne skutki (w tym przypadku ZUS przez PiS traktowany jest jak święta krowa systemu).
  Podsumowując moje 2 dotychczasowe spotkania z „Nowoczesną Platformą” tow. Petru oraz pseudo prawicowym PiS, dochodzę do wniosku, że…jeśli Polacy będą sugerować się z dupy wyjętymi „sondażami” i zagłosują zgodnie z ich sugestiami, to czeka nas w niedalekiej przyszłości kolejna wielka emigracja zarobkowa młodych Polaków oraz przyjmowanie w ich miejsce terrorystów, oj(!) co ja mówię, uchodźców z Azji Mniejszej i Afryki…

  Życzę miłego wieczoru.

 229. NICK said

  Dobre. To „z sieci”. (228).

  Szydło z worka NWO? ZAWSZE wychodzi.
  Sondaże. Wybory. Demokracja. Tfu. Tfu. Tfu.
  Czy jest jeszcze jakiś ‚fanatyk’ wyborów, sondaży, referendów??? „Zachodniej” demonkracji?
  A, może, „wolności i równości”?

 230. re1truth2 said

 231. re1truth2 said

  Gdzieś niedawno w sieci [Bardzo możliwe że niebawem wszyscy otwarcie śmiejący się z „pozaziemskiego” aspektu „Riese” i projektu „Chronos” ugryzą się w język. Dla mnie sprawa jest jasna. Jest aż za dużo przesłanek na to, że naziści pracowali nad tzw. wolną energią. Polecam przyjrzeć się pracom Schaubergera i dziwnemu zbiegowi okoliczności że niedługo po wojnie, niejaki Townsend- Brown kontynuuje badania za oceanem nad „latającymi bączkami” i to już pod patronatem koncernu „Lockheed”. Niebawem z podobnymi projektami ujawnia się nasz rodak J.Pająk (magnokrafty).
  Nie jest do końca pewne którą z tych dróg szli naziści. Czy była to transmutacja pierwiastków czy może jakiś generator rtęciowy wysokich częstotliwości? Ale jest prawdopodobne że czerpano ze schematów energii torusa. Jeśli Niemcy opanowali jeszcze w 1945r. energię punktu zerowego, wówczas uzasadniona staje się „obowiązkowa cisza” wokół „Riese”. Pozdrawiam]

  Z dedykacją dla

 232. Siggi said

  To wygląda na spis ofiar najemników z Europy i Ameryki podczas walk tam…
  Ciekawe,pozycja pierwsza …?

  https://scontent-sjc2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xal1/v/t1.0-9/12088275_10206922376329260_779456896640863052_n.jpg?oh=727edbe7b68f652826d24c6ff92b5cf4&oe=56D12292

 233. revers said

  re229

  Szydlo powtarza slogany Agendy 2030, o powszechchnej walce z bieda, a tymczasem realnie tylko w ostanim roku przybylo 200 milionow biednych ludzi, utrzymujacych sie na poziomie biologicznym. Jednym slowem im wiecej NWO, agend globalnych, panienek Szydel, taka sama po ussmankich szkolkach kleptomanskiego biznesu i zarzadzania ma Ukraina, tym skutek odwrotny do cynicznie zamierzonego.

  O progach podatkowych nikt nie rusza tematu, a z progu wolnego od podatku 3000 Zlp i 27 tys Zlp kascie lobbystow i prawodawcow w Knesejmie, tubylcom blizej jest Mauretanii jak cywilizowanego swiata.

 234. Ad. 162, 231: Re1truth2 said – 2015-10-06 (wtorek) @ 21:28:01

  Ja zajmuję się spraw a od filmu KRZYŻACY Forda, niuchając za Atakiem Nuklearnym na Moskwę i Leningrad oraz Złotem Serbskim. Ostatni mój post ma nr 162. Pan dowiedział się o sprawą przy ujawnieniu Złotego Pociągu i zaraz podał Genialną teorię, że chodzi NIE O KOSMITÓW, ale o Łapaczy Wolnej Energii i Latające Talerze.
  Hitlerowcy pracowali nad Latającymi Talerzami Andreasa Eppa z Rostoka, ale w Pradze i we Wrocławiu a o Wałbrzychu słyszę PO RAZ PIERWSZY. Zamiast PASKUDZIĆ na Forum i atakować tych co robią dobrą robotę w Wałbrzychu niech Pan popracuje 50 lat nad Łapaczami Wolnej Energii i Latającymi Talerzami w Wałbrzychu.
  Słyszałem, że Złoto Serbskie było znaczone CHEMICZNIE, ale mogło być znaczone Izotopowo. Izotopowe znaczenie złota było zaś potrzebne do ataku atomowego na Moskwę i Leningrad, i stąd mój WNIOSEK, że To Było Złoto Serbskie, które ZNIKNĘŁO we Wrocławiu.
  Słaby Wniosek, ale jakiś, co wystawiłem na Forum. II sprawą jest SKĄD Serbowie mieli tyle złota? więc może Ktoś odpowie? Wczoraj oglądałem film o Rabunku przez hitlerowców złota, ale w tym Rachunku Złota Serbskiego – jako NIEŻYDOWSKIEGO – nie ma.
  Wojskowe śledztwo amerykańskie mówi, że Niemcy wywieźli z POLSKI I INNYCH KRAJÓW OKUPOWANYCH OLBRZYMIE ILOŚCI ZŁOTA. Ja to złoto połączyłem ze Skapitulowaniem przez Rydza-Śmigłego twierdzy MODLIN, gdzie był Polski Skarb Imperialny. Piłsudczycy mogli to zrobić z nienawiści do Niemiec – żeby ZMUSIĆ Pentagon do zrobienia Czechosłowackiej Bomby Atomowej. Wówczas Japonia byłaby bombardowana bombami amerykańskimi a nie TAKTYCZNYMI bombami atomowymi Kriegsmarine.
  Duże i Średnie złoto żydowskie zostało wywiezione z Polski na Zachód do roku 1938 a Małego zostało nie więcej niż 300 ton, na co Niemcy nie łakomili się: TU BYŁA LATRYNA PEŁNA ZŁOTA. – NO I CO, WZBOGACILIŚCIE SIĘ? – ALEŻ SKĄD, ZARAZ POSTAWILI STRAŻE. Na Małe złoto żydowskie miała chrapkę chłopka z Treblinki, ale połakomili się na nie bolszewicy.
  Ja mam tu JADOWITĄ hipotezę, którą można sprawdzić.

 235. Boydar said

  „… Rossielchoznadzor niejednokrotnie oświadczał, że jakość nasion jest podstawą bezpieczeństwa żywnościowego Federacji Rosyjskiej …” – http://pl.sputniknews.com/swiat/20151007/1168102/rosliny-modyfikowane-genetycznie.html

  Chyba nie wierzą w szlachetne intencje Monsanto, Syngenty czy innego Du Ponta … głupie Ruskie … my mondre !

 236. Nemo said

  „Będzie to epokowa zmiana Magisterium Kościoła i życia chrześcijańskiego, o nieobliczalnych konsekwencjach. Zauważcie, że jedna ιota spowodowała schizmę ariańską, jedno słowo „Filioque” spowodowało schizmę kościoła wschodniego, jeden rozwód – króla Henryka VIII – spowodował schizmę anglikańską. Kościół przeżyje straszliwą tragedię, która będzie mieć tragiczne konsekwencje również dla świata.”
  http://breviarium.blogspot.se/2015/10/synod-zakneblowany-i-zdalnie-sterowany.html
  Tak będzie…

 237. Ewa said

  W.Putin na forum ONZ: „Czy zdajecie sobie teraz sprawę z tego co narobiliście?”

  Może niech przemedytują problem w swojej masońskiej świątyni? Zdaje się, że Zachód nie jest już partnerem w dyskusji, muszą zacząć od przedszkola, od rozróżniania kolorów i kształtów (nie zaś nauki masturbacji), a następnie opisywania widzianych form w sposób spójny i prawdziwy. Jak to opanują, można podnieść poprzeczkę o kolejny centymetr.
  Zanim jednak te zwoje mózgowe znów się poskręcają, pewnie będzie już po ptokach, tj. wojnach, głodach, zarazach i globalnych katastrofach.

 238. Boydar said

  „… Kościół przeżyje straszliwą tragedię …” – Pan Nemo (236)

  Ale przeżyje ! 🙂
  A reszta zdechnie 🙂 🙂 🙂

 239. AniaK said

  Czyżby o ważnym Święcie Pan Gajowy dzisiaj zapomniał?

  Święto Matki Bożej Różańcowej

  „Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej to wyraz wdzięczności ze strony Kościoła dla Najświętszej Bożej Rodzicielki za opiekę nad nim za pośrednictwem modlitwy różańcowej. Święto to zostało ustanowione i wprowadzone do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa V, aby upamiętnić zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad przeważającą flotą turecką pod Lepanto 7 października w 1571 roku. Odniesione zwycięstwo obroniło wówczas Europę przed inwazją Islamu. Cała chrześcijańska Europa trwała wtedy na modlitwie wraz z Maryją, odmawiając różaniec. 17 marca 1572 roku z wdzięczności za odniesione zwycięstwo, papież Pius V ogłosił „Święto zwycięstwa Maryi dziewicy” i nakazał obchodzić je 7 października. Rok później papież Grzegorz XIII polecił obchodzić je pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w pierwszą niedzielę października. Od 1716 roku wspomnienie Matki Bożej Różańcowej stało się powszechne i obowiązkowe w całym Kościele. Do rozwoju tegoż święta przyczynił się bardzo papież Leon XIII, szczególny czciciel różańca oraz papież Pius X, który w 1913 roku przeniósł je z niedzieli październikowej na dzień 7 października.

  Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej staje się okazją do odnowienia i pogłębienia modlitwy różańcowej. Z pewnością nie jest to łatwa modlitwa, zwłaszcza dla współczesnego człowieka, ciągle zabieganego i niespokojnego. Jednak modlitwa ta wydaje się być skutecznym środkiem ratowania współczesnego świata i człowieka. Historia uczy, że wielokrotnie różaniec okazał się wielką pomocą w różnych niebezpieczeństwach. Tak było w przypadku zwycięstwa pod Lepanto czy też w przypadku obrony Wiednia. Całe ówczesne rycerstwo polskie należało do bractw różańcowych, a w Krakowie przed bitwą odbywały się procesje różańcowe i pod przewodnictwem królowej Marysieńki trwała nieustająca modlitwa różańcowa.”

 240. Kaa said

  Russia Deploys Mi-24 Helicopter Gunships Near Afghan Border
  © Sputnik/ Vitaliy Ankov
  Asia & Pacific 12:22 07.10.2015(updated 12:32 07.10.2015) Get short URL
  031420
  Russia’s military said it will beef up its force in Tajikistan, which neighbors Afghanistan’s Kunduz province, the site of a recent uptick in Taliban violence.

  Russia’s Defense Ministry will strengthen its grouping in Tajikistan with attack and military transport helicopters, the official representative of Russia’s Central Military District Yaroslav Roschupkin told journalists on Wednesday.

  The unit now includes Mi-24P attack and Mi-8MTV transport and combat helicopters. The helicopters will be stationed at the 201st military base, which provides security in the former Soviet republic of Tajikistan, which borders Afghanistan. Violence on the Afghan side of the border escalated in recent weeks after Taliban militants seized the city of Kunduz, prompting a response from US and Afghan forces.

  „The military capabilities of the 201st military base will be enhanced by helicopter aviation. The created aerial grouping will be based in the Gissar district of Tajikistan, at the Aini air base 30 kilometers from Dushanbe,” Roschupkin told journalists.

  Ashgabat, Turkmenistan
  © Sputnik/ Alexandr Yuriyev
  Turkmenistan Strengthens Border, Bracing for Spillover of Violence From Neighboring Afghanistan
  The 201st military base is the largest Russian Ground Forces base outside of Russia. The base is currently located on the outskirts of Tajikistan’s capital, Dushanbe. The base also takes part in providing Tajikistan’s military with compatible weaponry and military-technical cooperation.

  Tajikistan also borders Afghanistan’s Kunduz province, where violence has escalated. The military base is approximately 200 kilometers away from the border, while the airfield where the helicopters are to be stationed is slightly farther.

  Read more: http://sputniknews.com/asia/20151007/1028139171/russia-afghan-border-helicopter-deployment.html#ixzz3nsDJXX6F

 241. Kaa said

  Russian Aircraft Attack 12 Islamic State Positions in Syria Tuesday
  © Sputnik/ Dmitriy Vinogradov Middle East 19:58 06.10.2015(updated 20:22 06.10.2015) Get short URL 1858130
  Russian Su-34, Su24M and Su-25 crews attacked 12 infrastructure sites, control centers, training camps, and bases belonging to the Islamic State terrorist group, according to the Russian Defense Ministry.

  Russian airstrikes in Syria
  © Russian Defense Ministry
  Russian Warplanes Destroy ISIL HQ Near Palmyra, Up To 40 Militants Killed
  MOSCOW (Sputnik) — Russian military aircraft struck 12 Islamic State targets in Syria on Tuesday, the Russian Defense Ministry said.

  „Su-34, Su24M and Su-25 crews attacked 12 infrastructure sites, control centers, training camps, and bases belonging to the Islamic State terrorist group,” ministry spokesman Maj. Gen. Igor Konashenkov told reporters.

  Read more: http://sputniknews.com/middleeast/20151006/1028116008.html#ixzz3nsCCdMXm

 242. marrkerr said

  Jeśli już jesteśmy w tematach wojskowych to wklejam fajne buty
  http://innpoland.pl/114841,polska-firma-robi-niezniszczalne-buty-ktore-kupuja-zolnierze-z-calego-swiata-w-usa-patrzyli-z-niedowierzaniem

 243. Boydar said

  Te buty to zaczynano w Lublinie na Kunickiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.