Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wielu uchodźców „rozpływa się w powietrzu” nie złożywszy wniosku o azyl

Posted by Marucha w dniu 2015-10-13 (Wtorek)

Według obliczeń policji, około połowy uchodźców przybyłych do Szwecji znika z pola widzenia władz, nie poprosiwszy o azyl. Policja jest zaniepokojona tym, że dokonują oni przestępstw oraz są wykorzystywani jako tania siła robocza. O tym informuje szwedzka telewizja SVT.

Od 1 września o azyl w Szwecji wystąpiło prawie 40 tysięcy osób, jednak policja uważa, że do państwa wjechało dwa razy tyle uchodźców. Nie zarejestrowali się jednak oni jako wnioskujący o azyl.

– To bardzo źle z wielu powodów — powiedział Patrik Engström, kierownik oddziału policji granicznej odpowiedzialny za sytuację z napływem migrantów w wywiadzie dla telewizji SVT. – Ta sytuacja może oznaczać, że ci ludzie znajdują się gdzieś nielegalnie, my do tej pory nic o nich nie wiemy, jak żyją i czym się zajmują.

Policja nie ma możliwości kontrolowania kto przybywa do Szwecji i czy ma on podstawy do ubiegania się o azyl [sic! – admin], dlatego jest zaniepokojona tym, że wielu uchodźców znika z jej pola widzenia od razu po przybyciu do państwa.

Istnieje duże ryzyko, że dokonują oni przestępstw, a jeszcze większe, że sami stają się ofiarami przestępstw. Ta grupa ludzi z niepojętych powodów rzadko zwraca się o pomoc oficjalnie. Mogą być na przykład wykorzystywani jako tania siła robocza, mówi Patrik Engström.

Bez względu na to, że kryzys migracyjny coraz bardziej się zaostrza, a sytuacja w Szwecji staje się napięta, to jednak wciąż nie ma tam zwyczaju publikowania statystyk, które świadczyłyby o tym, że „migranci są źli”. Publikacja takich danych kłóciłaby się z obrazem „humanitarnego mocarstwa”, o który to tytuł walczy skandynawskie państwo: w tym roku rząd jednogłośnie podjął decyzję o przemienieniu Szwecji w państwo multikulturowe, opracowując specjalny plan.

Niemniej jednak, jeśli spojrzymy na statystykę pogorszenia się sytuacji kryminalnej w państwie, to widać wyraźnie, że w „multikulturowej Szwecji” przestępczość rośnie lawinowo – o tym świadczą dane, opublikowane na szwedzkiej stronie poświęconej statystykom kryminalnym Brottsrummet z powołaniem się na biuro statystyczne Brå. Informacje tam przedstawione obejmują dane z kilkudziesięciu lat, poczynając od 1975 roku.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 14 do “Wielu uchodźców „rozpływa się w powietrzu” nie złożywszy wniosku o azyl”

 1. NICK said

  Kto ‚potopem’ wojuje, od potopu ginie.

 2. Zar said

  To paradoksalnie dobrze świadczy o „uchodźcach”, że „są wykorzystywani jako tania siła robocza”. Wniosek: nie wszyscy to nieroby. Ja oczywiście jestem przeciw przyjmowaniu „uchodźców”, jakby ktoś się czepiał.

  To raczej świadczy o policji szwedzkiej, która stara się jakoś poprawić wizerunek „uchodźców” apelując do współczucia wobec wyzyskiwania ich jako taniej siły roboczej.
  Admin

 3. Boydar said

  „… Ta sytuacja może oznaczać, że ci ludzie znajdują się gdzieś nielegalnie, my do tej pory nic o nich nie wiemy, jak żyją i czym się zajmują …” – Engström, kierownik oddziału policji granicznej

  Bardzo ciekawa, co do płynących z niej wniosków, wypowiedź.

  „Nielegalnie”,ha, jeżeli legalnie wjechali, to nie jest nielegalnym „znajdowanie się” na terenie/obszarze. A jeśli jednak jest, to znaczy, że z tą legalnością wjazdu nie do końca jest right. Ktoś przecież wydał rozkaz „zamknąć oczy, udawać że nie ma sprawy”.

  Do sprzątnięcia takiej pryzmy gów.na jaka przez lata narosła, potrzebny jest naprawdę solidny sprzęt. Podczas pracy, może nieuważnych rozplaszczyć gąsienicami. Trzeba zatem tylko bardzo uważać.

 4. Easy Terran said

  „Istnieje duże ryzyko, że dokonują oni przestępstw, a jeszcze większe, że sami stają się ofiarami przestępstw.”
  Hmmm….. chyba odwrotnie.

  Istnieje duże ryzyko, że stają się oni ofiarami przestępstw, a jeszcze większe, że tych przestępstw sami dokonują.

 5. […] Źródło: Wielu uchodźców „rozpływa się w powietrzu” nie złożywszy wniosku o azyl […]

 6. aaaaaaaaaaaaaaaaaa said

  …….u nas będzie jeszcze lepiej……..żydostwo im zapewni odpowiedni kamuflaż ………….

 7. watazka said

  Zapowiada sie dobrze.
  Nie po to wypedzilismy ponad 4 miliony Polakow z Polski, zeby w Polsce bylo pusto:

  Tysiące Izraelczyków chcą zostać Dolnoślązakami – Konwent Narodowy – NEon24.pl

  http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/100034,tysiace-izraelczykow-chca-zostac-dolnoslazakami

 8. ojojoj said

  Wielu uchodźców „rozpływa się w powietrzu”

  teraz juz rozumiem ich bajki o Alladynie

 9. klimek said

  I dobrze ! Niech rozwala przesaknietych zgnilizna bydlakow w drobny mak ! Niech chwyca ich stanowczo za morda i naucza przyzwoitosci ! Bydlakom przeszkadzalo chrzescijanstwo ! Teraz beda zdegenerowane chamy zasuwac do meczetow na komende ! Przdaloby sie tez batorzenie łajdakow pejczami jak w Arabi Saudyjskiwe ! Muzulmamnie do roboty brac znilkow za morde !

 10. […] za:   https://marucha.wordpress.com/2015/10/13/wielu-uchodzcow-rozplywa-sie-w-powietrzu-nie-zlozywszy-wni… […]

 11. revers said

  szkoda ze nie pokaza potem obrazkow z rozwloych wystaw jubilerskich, wzdluz i wszez eu, wczoraj widzialem jedna z nich w srodku centrum handlowym jednych z wielkich miast zachodnioeuropejskich i przodownikow przyjmowania uchodzcow – w srodku centrum szyby pancerne wraz z framugami, alibabie zadna pancerna szyba, szafa nie oprze sie jak i zawartosc nie uchroni sie przed 40 rozbojnikami alibaby.

 12. Parva said

  Wszystko jest świetnie zorganizowane, „uchodzcy „mają przygotowane adresy(meliny) ,gdzie uzyskują pomoc materialną dzięki czemu zachowują anonimowość., która daje im carte blanche na każdą formę przestępstw ,których eskalacja dopiero się zacznie.

 13. Anna said

  @watazka

  Oni naprawdę uwierzyli w ten złoty pociąg tak samo jak w to, że są narodem wybranym.

 14. NC said

  Zaraz zaczną masowo składać wnioski o azyl – George Soros właśnie zaproponował:

  „The EU should provide 15,000 euros ($16,800) per asylum-seeker for each of the first two years to help cover housing, health-care and education costs.”

Sorry, the comment form is closed at this time.