Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Libański dziennik: Izraelskie samoloty odpędzone przez Rosjan – pod groźbą otwarcia ognia

Posted by Marucha w dniu 2015-10-18 (Niedziela)

Su-30SM. Fot. irkut.com

Według libańskiego dziennika As Safir, powołującego się na anonimowego dyplomatę, izraelskie odrzutowce zostały zmuszone do zawrócenia znad północnego Libanu przez rosyjskie samoloty wojskowe.

Do zdarzenia doszło przed dwoma tygodniami, ale teraz libański dziennik ujawnił więcej szczegółów.

Izraelskie myśliwce odbywały w tym rejonie, w pobliżu granicy z Syrią, loty zwiadowcze mające na celu rozpoznanie pozycji Hezbollahu. Rosjanie mieli przekazać Izraelczykom, że wlot nad terytorium Syrii w strefie powietrznej kontrolowanej przez Rosję będzie „pretekstem do otwarcia ognia”.

As Safir powołuje się na libańskiego dyplomatę dobrze znającego sprawę. Według niego ostrzeżenia zostały wysłane po tym, jak rosyjski radar zidentyfikował izraelski samolot zbliżający się do korelowanej przez Rosjan przestrzeni powietrznej.

„Rosyjski samolot natychmiast zablokował drogę izraelskim odrzutowcom, gdy te przelatywały nad regionem Akkar na północy Libanu. Rosjanie natychmiast wysłali jasne ostrzeżenie Izraelczykom, że wejście w przestrzeń powietrzną Syrii będzie pretekstem do otwarcia ognia” – powiedział anonimowy dyplomata. W efekcie izraelskie samoloty szybko zmieniły kurs.

Tuż przed tym zdarzeniem Rosja ogłosiła, że ustanowiła „gorącą linie” z Izraelem w celu koordynacji działań powietrznych nad Syrią i Libanem.

Według libańskich oficjeli, izraelskie samoloty zwykle przelatują nad północnym Libanem regularnie, nad regionem Akkar, prowadząc następnie rozpoznanie na libańskimi i syryjskimi wodami terytorialnymi. Jednym z celów miała być obserwacja ruchu statków w rejonie kontrolowanego przez Rosję portu Tartus oraz ruchu powietrznego w rejonie lotniska Latakia, z którego korzystają rosyjskie wojska. Oficjalnym powodem ma być kontrola ewentualnych transportów broni dla Hezbollahu.

Do podobnego incydentu doszło na początku października, gdy zespół sześciu rosyjskich samolotów przechwycił cztery izraelskie myśliwce, które wleciały bezprawnie w przestrzeń powietrzną Syrii.

As Safir / ynetnews.com / Kresy.pl
http://www.kresy.pl/

Komentarzy 16 to “Libański dziennik: Izraelskie samoloty odpędzone przez Rosjan – pod groźbą otwarcia ognia”

 1. Zbyszko said

  Dlaczego dopiero teraz Rosjanie robią tam porządek, gdy już setki tysięcy uchodźców/najeźdźców ruszyły na Europę…

 2. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  Izraelskie samoloty mają prawo latać gdzie chcą, bo Żydzi w całej swojej historii nikogo nie napadli i nikogo nie zabili. Z wyjątkiem przykrych sytuacji gdy to

  1. palestyńscy terroryści używali żywych tarcz
  2. rosyjscy terroryści ostrzeliwali zajęte przez siebie miasta by wrobić ukraińskich Izraelczyków z ukraińskich batalionów ochotniczych.
  3. przypominam, że Żyd działający jako komunista oficjalnie przestaje być Żydem. Nie słuchajcie putinowskiej propagandy:

  Na tym filmie Putin mówi, że 80% bolszewików na szczytach władzy było Żydami. Kierownictwo naszych Klubów zdwoiło wysiłki by przeciętny gojski klubowicz miał pewność iż komunę wymyślili Rosjanie, a Żydów wykorzystują jako kozły ofiarne. Na tym polu osiągamy niemałe sukcesy.

 3. Zerohero said

  @Zbyszko

  Zabawny jesteś człeku. Europa:

  – nakłada na Rosję sankcje,
  – wspiera banderowców, antyrosyjską opozycję w Moskwie
  – sama tych „uchodźców” ściąga do siebie pacyfikując jednocześnie opór europejskich narodów

  …ale Rosja ma pomagać Europie nawet wbrew woli wrogich jej władz Europy, tak? Ciekawe jak 🙂 Zwróć uwagę, że na efekty obecnych nalotów pracowano LATAMI. Pracowały setki bohaterów takich jak ten człowiek: http://xportal.pl/?p=23140 Tego nie dało się zrobić z marszu, musiało być rozpoznanie. Poza tym warto zauważyć, że Rosja wyczekała do bardzo dobrego momentu. USA od kilku lat sieją propagandę o mitycznym ISIS, którego nijak nie da się zniszczyć. To w amerykańskich studiach kręcono egzekucje ISIS – zapewne by przygotować mentalnie społeczeństwa Zachodu do „wyzwalania” Syrii. Niestety (dla USraela) za długo trwał stan zawieszenia. Ludzie zauważyli, że NATO nie walczy z ISIS, ale je po cichu wspiera. W tym miejscu wkracza Rosja oświadczająca, że skoro Zachód nie dał rady z ISIS, to ona pomoże. To jest genialne wyczucie czasu. GENIALNE.

 4. Bogush said

  Panie Zerhero, zgadzam się w 100%, teraz dopiero widać jakim genialnym politykiem jest Putin. Życzmy sobie takiego geniusza na polskiej scenie politycznej

 5. Zbyszko said

  Zerohero… zgadzam się z Tobą

 6. Lam said

  WOJENNE NOVUM
  Drony, GPS, cel dzień i noc namierzają,
  Rakiety, GPS, nieomylnie trafiają.
  Terroryści porażeni ognistym gromem –
  To bez wątpienia niebieski jest dla nich omen. (*)
  17-10-2015

  (*) “Jeżeli celem terrorystów jest znalezienie się w raju, to zadaniem rosyjskich żołnierzy walczących w Syrii jest maksymalne przyśpieszenie tego, by ci terroryści tam trafili”.
  (Arabista Jewgienij Satanowski)

 7. galaszek said

  Izrae;ski sameloty odpyndzune pszes Rosjanow………. uuuuuuuujjjjjjjjj a czeguj to ot razu odpedzywac…….a moszy uny wiezly Libanonom bombki na Swienta…..abo to byly jakie zsamolotowanewyslanniki klubianei wiozly Lubianskie dzieckom jakie rakietki abo co….. moszy ino kcialy troszku pohandelowac na targu w Lubanie abo co……i czeguj to od razu odganiac taki Latajacy Holender…..zn Handlowiec

 8. 10 dni temu, tutaj w Gajówce, Leśnik M.(*) podał do wiadomości, co następuje:

  Coś konkretnego: notatka „Nowe bliskie spotkanie trzeciego stopnia, czyli latał wilk razy kilka”, tutaj: http://infoprezesa.blogspot.fr/2015/10/biezace-10.html

  Jest w tej notatce o tym, jak dla czterech izraelskich F-15I skończyło się spotkanie z rosyjskimi SU-30 w przestrzeni powietrznej Syrii (temat starannie przemilczany w światowych merdiach).

  Pod tym adresem można się też dowiedzieć, co Aleksander Sołżenicyn powiedział Filipowi de Villiers w Wandei (jakże aktualne!) oraz jak się rozwija „przemysł pomocowy” w Niemczech.
  Pozdrowienia dla całej Gajówki.

  – – – – – – – – – –
  (*) Tak się wówczas podpisałem

 9. ; – )))

 10. […] Nasza opinia: bardzo trudno jest potwierdzić tę informację, ponieważ panuje wyraźna, planowa dezinformacja wobec stosunków izraelsko-rosyjskich. Z jednej strony dowiadujemy się o ścisłej współpracy Państwa Żydowskiego z Rosjanami – LINK, z drugiej strony, izraelskie odrzutowce zostały zmuszone do wycofania się ze strefy powietrznej Libanu przez samoloty rosyjskie – LINK. […]

 11. Boryna said

  Gdyby tak pognali tych z łasku.

 12. Czołgista said

  @10
  W 100% się zgadzam.

 13. Boydar said

  (10) vs. (12)

  Państwo w Palestynie nie jest nie tylko monolitem, ale wręcz jest […]. Tylko dzięki panu Uzi trzyma się jeszcze w kupie. Szczególnie teraz, gdy do tej kupy dolano wiadro mleka z cukrem i drożdżami.

 14. hulsz said

  ad.3 Europa to znaczy kto?Niemcy ,Francuzi,Polacy?Musze Pana rozczarowac ale Niemcy ,Francuzi ,Polacy i inne narody maja nad soba zydowski pejcz a te wszystkie pseudorzady to marionetki zydowskie przewaznie z masonskim rodowodem.Tak ze sankcje i plucie na Rosje nie robi Niemiec Polak czy Francuz tylko zyd.Nie sadze ze Putin jest tak glupi ze tego nie rozumie.Mam nadzieje ze i on nie jest ich czlowiekiem na razie nie zdemaskowanym.

 15. revers said

  re1

  wielu myslacych na zachodzie zadaje pytanie dlaczego Snowden,wysokiej klasy specjalista komputerowy nie moze dostac azylu w europie, w szczegolnosci w Niemczech bo tam skladal zapytanie o azyl, a przyjmuje sie setki tysiecy analfabetow, polnalfabetow, juz teraz niemeicki Commerzbank szacuje wydatki na uchodzcow na jakies 27 Mld Euro.

  reszta jak w pkt 3, z doadatkiem ze teraz rosjan mozna obciazyc propagandowo fala uchodzcow, co uczynil juz Kiev.

 16. dariusz2b said

  Moie serce się cieszy gdy ktoś parchom żydowskim pokarze gdzie ich miejsce chwała rosji.

Sorry, the comment form is closed at this time.