Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

List gówniarza do Adama Michnika

Posted by Marucha w dniu 2015-10-21 (Środa)

Ciężko jest pisać list do osoby, która każdy przejaw krytyki uzna za język nienawiści, dzielenie Polaków i sianie faszystowskich poglądów. Jeszcze trudniej jest rozmawiać z kimś, kto swoich rywali uznaje za podludzi – za obywateli gorszej kategorii.

Jednak za wiele pokoleń i za dużo grup społecznych milczało, gdy cynicy pluli im w twarz. Bierność cechowała mnóstwo osób, które widząc obłudę III RP stwierdzały, że z jej przedstawicielami nie warto nawet rozmawiać.

Jednak sprawami społecznymi i politycznymi coraz bardziej zaczynają interesować się osoby, które urodziły w tej „wolnej od komuny” Polsce. Pokolenie, do którego należę nie ma kompleksów i nie zachłysnęło się ochłapami wolności, które rzucono naszym rodzicom na pocieszenie. Dla nas wolność nie oznacza pełnych półek w sklepach i możliwości oglądania zagranicznych seriali.

Dla nas wolność to stan ducha i poczucie dumy z bycia Polakami. Dumy, której Pan – Panie Adamie nie odczuwa. Polskość po prostu Pana boli. Bo Pan jest przecież Europejczykiem [Chazarem! – admin]. Pan jest obywatelem świata. A my – młodzi, którzy myślimy i mówimy po polsku jesteśmy niewdzięcznikami niedoceniającymi tego, co wy nam daliście.

Tak często mówicie, że młodzież jest przyszłością narodu. Przekonujecie o ogromnej roli jaką mamy do odegrania. Tylko szkoda, że chcecie nas wykorzystywać do legitymizowania swoich działań. Młodzi są wam potrzebni, by pokazać nowoczesność i pasję w waszych programach – żeby lepiej wyglądać na zdjęciach.

Ale jeśli młodzi chcą iść własną drogą, jeśli młodzi chcą myśleć i czuć po polsku – to ci sami młodzi nagle stają się gówniarzami, którym nie możecie oddać Polski. No i Panie Adamie… kto tu dzieli? Kto tu komu ubliża? Kto kim pogardza? Kto tu używa mowy nienawiści?

Polska nie jest i nie była wasza. Polska należy do tych, którzy widząc Orła Białego mają łzy wzruszenia w oczach. Do tych, którzy rozmawiając z obcokrajowcem, rozmawiają jak równy z równym. Nie wiem, może wy lubicie klęczeć. Może ta uległość wobec innych rodzi w was czasami złość i na polskim gruncie musicie sobie poużywać? Pokazać, że wcale nie jesteście paniami na telefon, tylko elitą. Elitą, którą trzeba szanować, tylko dlatego, że miała czelność elitą się nazwać.

Ale symbolem Polski dla was jest czekoladowy orzeł, więc o czym my mówimy? Wy potraficie zrównać sprzątanie po psie z patriotyzmem i dodacie do niego przymiotnik „nowoczesny”. Robicie farsę ze wszystkiego, co wielkie i wzniosłe. I jeszcze jesteście tak bezczelni, że uznaliście, że macie monopol na prawdę. I jedyne co was odróżnia od komunistów, to inteligencja. Bo oni byli łajdakami, ale inteligentnymi. A wy swój kontakt z inteligencją macie tylko wtedy, gdy ją zwalczacie.

Młodość ma to do siebie, że nie pozwala zamknąć się w szufladzie. I naprawdę – możecie nas wyzywać od najgorszych, ale to już na nikim nie robi wrażenia. Polska za niedługo zapomni o myśli politycznej Adama Michnika i jego kolegów. Wasze kompleksy i wydumany faszyzm odejdą na śmietnik historii, bo tam jest miejsce maluczkich, którym zachciało się budować pomniki innym maluczkim. Mydlenie oczu ludziom opanowaliście do perfekcji. Walkę z zagrożeniami, które sami stworzyliście również prowadzicie doskonale. Naprawdę – doceniam wasz kunszt, bo nie każdy potrafi być takim manipulatorem.

Panie Adamie. Dla mnie zawsze będzie Pan symbolem medialnego zakłamania. Jest Pan dla mnie osobą, która bezpośrednio odpowiada za tak silne podziały polskiego społeczeństwa.

Nie będę naiwny i nie będę oczekiwał przeprosin, ale niech ma Pan świadomość, że ja i moi rówieśnicy – odrzucamy Pana jako nauczyciela i mentora. Nigdy nie będzie Pan autorytetem dla ludzi, dla których Ojczyzna to słowo najświętsze.

Chciał Pan upodlić wszystko to, co ma w sobie pierwiastek polskości, ale najbardziej upodlił Pan honor. Bo człowiek honorowy, to człowiek, który umie powiedzieć dość i potrafi przyznać się do błędów. A Pan jest w amoku. Krew Pana zalewa, że młodzi zrobią wszystko, by o Michniku świat nie powiedział dobrego słowa. Bo po prostu – Pan na to nie zasługuje.

Dzień, w którym wyemigruje Pan do Izraela, będzie początkiem nowej ery. Tylko niech Pan zabierze ze sobą swoich uczniów, bo będą mogli czuć się nieswojo, gdy zostaną opuszczeni przez wodza.

Panie Adamie. Już czas. להתראות

Michał Patyk – gówniarz, bo po co pisać więcej?
http://mysl24.pl

Naszym zdaniem zwracanie się do tej parszywej kreatury per „Pan” to zbytek uprzejmości. 
Admin

Komentarzy 41 to “List gówniarza do Adama Michnika”

 1. aaaaaaaaaaaaaaa said

  „Naszym zdaniem zwracanie się do tej parszywej kreatury per „Pan” to zbytek uprzejmości. ”

  ……….szczyt głupoty już samo pisanie takiego „referatu” ,…..a nazwanie go panem to szczyt kretyństwa ……….

  ale tu niestety dają o sobie znać żydowskie socjotechniki…….jebana „rasa panów”

 2. Lily said

  Jedno jest pewne,sympatycznej,inteligentnej twarzy to ten osobnik nie ma.

 3. Zerohero said

  „Bo Pan jest przecież Europejczykiem [Chazarem! – admin]. Pan jest obywatelem świata.”

  Pół biedy gdyby tacy jak Michnik czuli się Europejczykami. Byłbym wtedy spokojny o Europę jako całość.
  Pół biedy gdyby tacy jak Michnik czuli się światowcami. Byłbym wtedy spokojny o świat jako całość.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Oczywiście ma Pan zupełną rację.
  Szechter nie jest ani Europejczykiem, ani obywatelem świata – lecz członkiem pseudonarodu, którego określenie wypełnia definicję mafii.

 5. Zbyszko said

  Bardzo zgrabnie to ten młody Polak napisał. Myślę, że cała reszta podpisuje się pod tym.

 6. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal ten antysemityczny artykul a szczegulnie to zdanie poniszej.

  „Chciał Pan upodlić wszystko to, co ma w sobie pierwiastek polskości, ale najbardziej upodlił Pan honor.”

  Pan Mordka tak myslal gdzie widzial podobne antysemityczne zdanie i sobie pszypomnial sze to powiedzial ten okrutny zapszecznik dla nasz holocaust – pan Voltaire.

  ”The Jews are born with raging fanaticism in their hearts, just as the Bretons and the Germans are born with blond hair. I would not be in the least bit surprised if these people would not some day become deadly to the human race.”
  Voltaire

 7. Boydar said

  Sześćset pięćdziesiąt pięć wyrazów, zbytek łaski jaśnie Panie. Tu wystarczy i potrzeba tylko jednego. Może być na literkę wy, wy jak wypier.dalać.

 8. adsenior said

  No brawo, że mamy takich mądrych „GÓWNIARZY”! Gówniarz obok Moherów i Kiboli, uzyskał NOBILITACJĘ!!!

 9. Boydar said

  Ha, dopiero teraz skojarzyłem – להתראות

 10. Miet said

  Dusza moja się radje, jeżeli w Polsce jest więcej takich Gówniarzy.

 11. snag said

  Mlody czlowieku z Zydem o honorze? Honor, lojalnosc i wdziecznosc to nieznane koncepty w ich srodowisku ,…

 12. Mordka Rosenzweig said

  re 8

  Szanowny pan Boydar,

  Ja pan Mordka tesz idzie spac, a wiec sayonara.

 13. Re: Artykul..
  Dziwne, ze jeszcze „koktail molotowa” nie wyladowal w jego zydowskiej dziurze…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. dariusz2b said

  Jaki pan zwykła świnia koszerna parch żydowski i niech się cieszy że Polaki naród jeszcze śpi bo jak się obudzi to wszystkie parchy będą uciekać na złamanie karku, ja osobiście mogę być łapaczem parchów bo mam na nich alergię?

 15. Dzonyy said

  A mnie się podoba, że Gówniarz nie zniżył się do poziomu parszywca i napisał co myśli po swojemu. Kulturalnie. Na pewno dotarło chociaz menda nigdy sie nie przyzna do tego, że dotarło. Brawo Gówniarzu !!! Tylko jedno, to co Gajowy podpisał, per Pan to zbytek uprzejmości, ale cóż – takie Gówniarstwo zobowiązjuje.

 16. błysk said

  Nie widzę powodu pisania jakichkolwiek listów do A.M.Miejmy trochę godności.

 17. Parva said

  Ponoć Bierut w przypływie serdeczności z okazji demonstracji pierwszomajowej wziął małego szechterka na rece,i obiecał,że uczyni go królem Polski, który trzeba przyznać ,jako dorosły już osobnik wrze arogancją chorego władcy , . Artykuł irytująco grzeczny , odnoszący się do spraw szlachetnych i dla nas istotnych ,które są każdemu żydowi czystą i niepraktyczną abstrakcją . Przypomina to rozmowę z głuchym o muzyce
  Lekturą obowiązkową każdego Polaka winna być „Nieznana historia PRL „,którą Pan Tomahawk wielokrotnie tu polecał zresztą słusznie .

 18. wujas said

  Michnik chazarski „pawn” (czyt. pon). Steve – ten to dopiero był pawn! Każdy tym, co wygląda jak „pawn”.

 19. star1 said

  Nasz Gajowy juz 01.01.2011 roku (sobota) zamieścił na swojej stronie tekst pt. „Żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i mogą ją zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów” pod kontrolą WSI, ABW i AW”.
  W przedmowie czytamy: Poniższy, liczący sobie ponad 4 lata tekst, jest dostępny w wielu innych miejscach na Internecie. Mimo to umieszczamy go również w gajówce, bo warto go powielać wszędzie, gdzie tylko można. Zachowano pisownię oryginału bez polskich znaków – admin.”. Taki stary (tekst, oczywiście!) a taki aktualny
  (fragmenty) –
  Źródło: http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2006-03/msg01821.html

  1. „Zydzi w Polsce przygotowuja ekspansje i moga ja zrealizowac, gdyz Polacy to stado tepych baranów.” Tak powiedzial ich przywódca Aaron SZECHTER znany jako Adam MICHNIK, agent GRU i wspólwlasciciel i edytor Gazety Wyborczej w Polsce, wystepujac w jarmulce podczas wywiadu w australijskiej telewizji. Potwierdzil on, ze „Zydzi” rzadza „w Polsce”, bo inaczej nie mogliby „przygotowywac … i zrealizowac ekspansji … w Polsce”. W tym celu, oni nalozyli stan wojenny w Polsce, zorganizowali Okragly Stól i opanowali wszystkie partie w Sejmie III Rzeczypospolitej. Dlatego, on zawarli i realizuja sojusze wewnatrz kazdej partii oraz miedzy partiami, aby osiagnac ten cel. Ich etniczna elita doprowadzila do glebokiego kryzysu w Polsce. Jest on rezultatem pozornej demokracji, która steruja ich etniczni ziomkowie w sluzbach specjalnych. Jest to przedstawione w zalaczniku.

  2. „Zydzi w Polsce” opieraja swoja wladze na dzialalnosci WSI, ABW i AW, które zostaly opanowane i sa kierowane przez ich ziomków etnicznych. Sluzby specjalne ustawily i utrzymuja na stanowiskach miedzy innymi Aleksandra STOLTZMANA znanego jako KWASNIEWSKI; Jolante KOHN vel KONTY znana jako KWASNIEWSKA; Szymona BERMANA znanego jako Marek BOROWSKI; Dawida GOLDSTEINA znanego jako Wlodzimierz CIMOSZEWICZ; Aarona BUCHOLTZA znanego jako Leszek BALCEROWICZ; Izaaka GOLDWICHTA znanego jako Jan Maria ROKITA; Rebeka SOMMER znana jako Izabella SIERAKOWSKA; Lech i Jaroslaw KALKSTEINOW znanych jako KACZYNSCY; Ludwik DORNBAUM znany jako DORN; Wladyslaw ROTENSCHWANZ znany jako FRASYNIUK; Zyta GILOWSKA oraz ich innych ziomków etnicznych we wszystkich partiach, a zwlaszcza SdPL, PO, PiS i UW. Oni wszyscy realizuja to, co Michnik ujawnil jak zacytowane powyzej. Potwierdzaja to ich dzialania, które staja sie faktami nie do podwazenia, i które Polacy odczuwaja codziennie.

  3. „Zydzi w Polsce” wysprzedali wiekszosc panstwowych przedsiebiorstw i banków za jedna dziesiata wartosci oraz lapówki dla siebie od poczatku lat dziewiecdziesiatych. Pod haslami prywatyzacji i akcesji do Unii Europejskiej, oni rozdali inny panstwowy majatek jak mniejsze panstwowe zaklady, sklepy, apteki i nawet ziemie wsród krajowych swoich ziomków etnicznych oraz tych którzy byli przyslani przez Mossad z Izraela i innych krajow, i którzy dostali polskie obywatelstwo oraz panstwowe mienie Polakow za darmo. Polskie ziemie po-PGR-owskie leza odlogiem, aby oni mogli sprzedac swoim zagranicznym ziomkom za psie pieniadze. ..
  S. Borowy

  Reszta na archiwalnej stronie. Punktów jest 18.

 20. Dictum said

  List ten to rzucanie pereł do gówna.

 21. Beast Groet said

  ….to nie ,,obywatele swiata”-tylko beznarodowe i bezpanskie psy,ktore trzeba gonic z Polski tak jak to robiono we wczesniejszych wiekach.Ta nacja to pasozyt kraju,w ktorym przebywaja.

 22. לְהִתְרָאוֹת • ‎(l’hitra’ót)
  1.Goodbye, bye, see you later.

 23. Boydar said

  „see you later’ ? Co Pan zjadł ?

 24. Zdziwiony said

 25. wujas said

  Michnik – jeden z zaangażowanych w 68. Część jego kolegów jest na świeczniku. Nie zaszkodzi podanie kilku ciekawostek.

  Michnik – pojawia się.
  W latach 50 i 60 w PZPR było kilka koterii. W latach 50 powstali „puławianie” – skupiali prominentnych działaczy, z których wielu miało żydowskie pochodzenie. Stalinowcy. Z nimi walczyli „natolińczycy”. Ci byli przeciwnikami liberalizacji systemu, głosili hasła narodowe i antyżydowskie. Opisał to w 1962r. Witold Jedlicki w artykule „Chamy i Żydy”, czym wzbudził spory zamęt. Z czasem do natolińczyków dołączają „partyzanci” Moczara i gen. Korczyńskiego. Grupa antyżydowska, mocno propolska, kombatancka, skupiająca wielu polskich generałów i młodą kadrę. Nie było możliwości, żeby nie walczyli z puławianami. Partyzanci przykręcili śrubę po wojnie sześciodniowej Izraela z Arabami w 1967. W marcu 1968 dochodzi do wydarzeń związanych z protestami studentów. Teraz wersja propagowana jako oficjalna i pojawienie się Adasia. 30.01.1968 po ostatnim spektaklu, zdjętych przez cenzurę, „Dziadów” odbył się marsz protestacyjny, w większości studentów, do pomnika A.Mickiewicza. Zakończyło się łomotem i aresztowaniem 35 osób. Dwóch studentów UW – Adam Michnik i Henryk Szlajfer – składają relacją z zajść na ręce francuskiego reportera Bernarda Margueritte i zostają za to relegowani z uczelni. Na 8 marca przewidziano wiec na UW w obronie studentów i paru innych kulturalnych kawałków. Za chwilę Adaś pojawi się po raz drugi i przechodzę do meritum. Zwróćmy uwagę na nazwiska przywódców aresztowanych 8 marca: Henryk Szlajfer, Seweryn Blumsztajn, Jan Lityński, Karol Modzelewski i Jacek Kuroń. 9 marca aresztowano Adama Michnika. Jedynie o Modzelewskim trudno mi powiedzieć, ale reszta to Żydzi. Nie ma to wielkiego znaczenia w przypadku Modzelewskiego, bo jego ojczym, stalinowiec, był ministrem spraw zagranicznych w latach 1947-1951 (dr Leszek Skonka).
  Okazuje się, że hipoteza zaangażowania przez puławian swoich latorośli do walki politycznej ma wyjątkową rację bytu, a Michnik pojawia się w dosyć znaczący sposób przy próbie odzyskania wpływów przez puławian i to wspierając ich.

  Janusza Korwin-Mikke wspomina Maciej Rybiński w artykule „Zawłaszczony Marzec”:
  „Zapamiętałem też z uniwersyteckiego dziedzińca młodego człowieka ze zmierzwioną czarną czupryną, takąż brodą i naszytymi na ramionach kurtki niebieskimi gwiazdami Dawida na białym tle. Nazywał się Janusz Korwin-Mikke. Czy ktoś dziś pamięta, oprócz mnie, o tej przekornej, ale odważnej manifestacji?”.

  Jadwiga Kaczyńska w wywiadzie o synach:
  „W każdym razie, wracając do mojego strachu o chłopców – przestałam się o nich bać w marcu 1968 roku, bo stwierdziłam, że nic tym nie zdziałam. Pamiętam, że nawet raz zabrałam im sznurowadła do butów. Poszli bez”. Zawsze się zastanawiałem dlaczego Jarosław nie był taki bojowy w 12.1981, ale po „Chciałbym dożyć takich dni” Albina Siwaka mnie oświeciło.

  Załączam pozdrowienia dla autora

 26. Zbigniew Herbert, który Michnika znał najlepiej: MICHNIK TO CZŁOWIEK ZŁEJ WOLI. OSZUST INTELEKTUALNY.

 27. Boydar said

  Komu jak komu, ale Panu Juliuszowi w tej sprawie wierzyć można.

 28. Benek said

  POsłuchajcie !!! 15 lat temu na Uniwerku,zadał pytanie Aadasiowi: Panie redaktorze dlaczego pan kłamie w swojej gazecie?.Pokazałem w tym czasie artykuł red J Kwecinskiego na jego temat.Obruszył się mocno i popopoppowiedział tak:To niechniechhhhh nienie czytają.Ja już w 1980r dokładnie wiedziałem co to za gagatek.Brawo młodzi rodacy !!! Czas oszustów odchodzi POwoli w niebyt.

 29. ZKlak said

  ale zyeb, masakra, popieprzeni narodowcy, nacjonalisci, tepe ogolone paly. Przez takich jak wy sa konflikty zbrojne – nie dociera to pustych lbow, ze czlowiek to czlowiek. Tez mi wielkie co, urodzil sie w Polsce i wielki Polak. Czy jeden z drugim wie, ze doskonale mogl urodzic sie w Afryce, Chinach, Holandii? Podobnie jak z wiara w boga, niby katolicki najwlasciwszy, ale gdybys urodzil sie w Azji to pewnie budda bylby najwasciwszy. Nie kumam takich tepakow – sonda New Horisons leci w poblize Plutona, a ci sie podniecaja ubieglowiecznym pojmowaniem narodow, granic, spoleczenstw. Stoicie myslowo, swiatopogladowo w miejscu, jaraja was podzialy, konfilikty, zapalanie spoleczenstw.

  Spierdalaj, gnojku.
  Admin

 30. RomanK said

  ZKlak cyt : Nie kumam takich tepakow”….
  wierze ci ZKlak na slowo, jestem pewny -ze nIe kumasz i niE zakumasz w zyciu:-))))
  Przekonales mnie:-))))

 31. Boydar said

  Masz i mój głos. Trochę żal, że Cię do tej sondy nie przyczepili, obce cywilizacje mogły by wiele skorzystać.

 32. sensei said

  Brawo chłopie. Też nie jestem stary i myślę, że Polska to moja ukochana ojczyzna, na widok Bioło-czerwonej flagii i naszego Orła, łzy mi płyną po policzkach. Jestem dumnym Polakiem, i dumnym z naszego narodu, naszych młodych, że tyle w nich patriotyzmu. My w średnim wieku jesteśmy z wami, mamy dosyć oszukiwania nas, mamy dosyć kłaniania się żydom, Amerykanin, Rosjanom… Jesteśmy wolnym i dumnym narodem Polskim i nie pozwolimy na jego unicestwienie.

 33. STASIEK said

  Skoro mamy takich ,GOWNIARZY ,to o Polske jestem ,spokojny!!! do dziela „GOWNIARZE”

 34. Merlin said

  Ad 29

  … ratunku…tego sie nawet leczyc nie da…no, tego ZKlak…
  pisze po polsku…ale czy jeszcze umie myslec czy powtarza jak papuga wersety z ” g w” ? i pewnie ma platna posadke w naszej Ojczyznie, a wielu madrych i szlachetnych Polakow u obcych wyrabia . Niech chociaz odda miejsce pracy Patriotom, a sam niech wywiewa i mieszkanie jakie ma w Polsce moze oddac komus, kto chce wracac…

 35. Lily said

  lustracja.net/index.php/pozostali/163-adam-michnik

 36. Lily said

  Re 25;Wujas
  Panie Wujas,na ponizszych blogach,troche wiecej informacji o „Korwin-Mikke”,i jemu podobnych.

  1) lustracja.net/index.php/pozostali.173-korwin-
  mikke

  2) lustracja.net

  3) polskapartianarodowa.org

 37. Merlin said

  Ad. 29

  cos Pan o sondzie slyszal…a o Dziejach siegajcych 60 000 lat i wiecej cos panu wiadomo? Nasi Przodkowie obserwowali Wszechswiat i zyli Zgodnie z Jego prawami.

  Czego to ludzie nie piszą… – admin

 38. Merlin said

  Ad 29.

  Polecam Panu powaznie zastanowic sie i …poszukac , kim pan jest… Niech Pan zacznie myslec wlasnym rozumem i sercem…moze jeszcze nie jest dla Pana „za pozno”

  To dzielo Panu dedykuje…

  Merlin

 39. Atena said

  Ad 37
  … Panu Adminowi najserdeczniej polecam :

  Prosze zwrocic uwage od min 2:40, Znak Ateny …podobny do LITERY Ж z cyrylicy , ktora to litera to znak ZYWII, Bogini Zycia

  …czego to ludzie nie pisza, prawda 😉
  A w swiecie informacje i PRAWDY sa dostepne dla kazdego, no…prawie kazdego, patrzec trzeba uwaznie.

 40. dn54 said

  Drogi młody „gówniarzu” mimo znacznej różnicy wieku podzielam cześć Pana poglądów. Dziś Gazeta Wyborcza to tylko jedno z wielu mediów i zamiast kogokolwiek obrażać i używać języka który nie łączy a dzieli dalej Polaków macie internet potężne narzędzie dużo większe jak GW .
  Nie czekajcie młodzi tylko sami się zorganizujcie i walczcie już od jutra
  ..a za 4 lata zbudujecie dom swoich marzeń.
  Nie ufajcie nikomu sami budujcie nową Polskę ale nie odbierajcie nikomu prawa do własnych poglądów i własnego zdania.
  To że ktoś was nie szanuje nie oznacza że wy musicie robić tak samo. Ktoś i mam nadzieję że to wy młodzi gówniarze będziecie pierwszymi którzy przerwią język nienawiści i chamstwa.
  Dzień w którym uznacie że tylko wasze zdanie jest najważniejsze tylko wasza racja jest jedyna i najlepsza a inni się nie liczą będzie pierwszym dniem waszego końca.
  Walczcie o swoje do końca i twardo inaczej nikt was nie będzie szanował.
  Nikt niczego wam nie da…
  Młodość ma siłę

 41. Eldemo said

  Witam !
  Jedynie co można zrobić, to podziękować za ten wspaniały list… W końcu ktoś odważył się ująć to w zgrabne słówka które dla tzw „innego pokolenia” są w miarę zrozumiałe… Zrozumiałe na tyle, że odnosi się do uprzejmości kultury, a także poniekąd do poprawności politycznej…
  Jednakże będzie to niezrozumiałe na tle poglądów i swoich racji… Źle odebrane… Znów będziemy tylko faszystami, antysemitami, banderowcami, kibolami, gówniarzami, ksenofobami, homofobami i innymi… Bo tej grupy ludzi nie idzie już zmienić… idzie ją zastąpić inną, nową lepszą bądź całkiem zniwelować z życia publicznego… na to trzeba czasu… ale już się pojawiła myśl a wszystko zaczyna się właśnie od myśli…

  My młodzi ludzie jedynie możemy podziękować autorowi listu za powiedzenie jak jest…

  Nie może być tak, że jeżeli występuje różnica zdań, na poziomie różnicy poglądów, to nie ma zwykłej merytorycznej rozmowy (bądź zwykłej kłótni, bo kłótnie są po to aby rozwiązywać sprawy a nie pogłębiać zażyłości) tylko jest przepychanka, oskarżenia do jakiś sądów z wymyślonych i wyimaginowanych interpretacji słów które prowadzą do oskarżenia o faszyzm czy rasizm, lub język nienawiści… To jest na wyrost… To nie tylko jest na wyrost… To powoduje że pewna grupa ludzi… w tym przypadku młodzież… Która skrzętnie jest nazywana „Gówniarzami”… Jest po prostu szykanowana, dyskryminowana i to wobec tej grupy jest używany język nienawiści…

  Przesłanie dla grupy nazywającej nas „Gówniarzami”
  Słuchajcie ! Tej Siły Już Nie Powstrzymacie !
  Prosimy jedynie o rozum i spokój, o kulturę której najwidoczniej zaczyna wam ubywać… Nie prosimy o ani o przebaczenie, ani o przeprosiny… Nie będziemy tego żądać… Bo nie jesteśmy naiwni… Przyjdzie kiedyś dzień rozliczeń !

  Czołem Wielkiej Polsce!

Sorry, the comment form is closed at this time.