Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  revers o Step we krwi?
  rvewers o Tak to prawda, że PIS i PO to…
  revers o Wolne tematy (60 – …
  Boydar o Tak to prawda, że PIS i PO to…
  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
  Dziadzius o Step we krwi?
  Rokitnik o Step we krwi?
  Alina@Warszawa o Step we krwi?
  revers o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o Eksperci ONZ: „Aborcja podstaw…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Generał Franco – zapomniany zbawca Europy

Posted by Marucha w dniu 2015-10-28 (Środa)

Gdzie się podziały te czasy, gdy premier Wielkiej Brytanii W. Churchill w podzięce za dowody przyjaźni, które Hiszpanie dawali Brytyjczykom w czasie II-ej wojny światowej podczas operacji Torch wokół Gibraltaru, deklarował że Hiszpania przysłużyła się nie tylko Imperium Brytyjskiemu, ale i sprawie Narodów Zjednoczonych, które już nigdy nie będą mieszać się w jej wewnętrzne sprawy.

Natomiast Gen. Franco w serdecznej odpowiedzi 18 października 1944r. podkreślił, że ścisła współpraca hiszpańsko-brytyjska, po wojnie, powinna być istotnym elementem obrony pozycji Europy przed dominacją ZSRR i USA. Zasadne jest pytanie, dlaczego brak pomników gen.Franco na Gibraltarze, w Londynie czy w Brukseli?.

Gen. Franco powstrzymał marsz komunistów w latach 1936-1939 do Europy od południa, tak jak J.Piłsudski powstrzymał w 1920 r. marsz bolszewików do Europy ze wschodu. Zwycięstwo gen. Franco nad międzynarodówką komunistyczną, organizowaną i wspieraną przez J.Stalina być może decydująco wpłynęło nie tylko na przebieg ale i rezultat II-ej wojny światowej.

To dzięki pozycji jaką posiadał gen Franco w stosunku do Hitlera oraz Jego umiejętnościom dyplomatycznym, Hiszpania nie przystąpiła do koalicji z Niemcami jak też nie została przez nich podbita. W każdym z tych przypadków cieśnina gibraltarska stała by się zamknięta dla aliantów i Afryka Północna oraz Bliski Wschód ze swoimi złożami ropy naftowej był by niedostępny.

Osobiście nie mogę zrozumieć Hitlera, że tego nie zrobił ze względów strategicznych, no ale jak był wariat jak niektórzy twierdzą, to nie wiadomo o co mu naprawdę chodziło.

Gen. Franco wojnę domową w Hiszpanii traktował jako krucjatę chrześcijaństwa przeciwko komunizmowi. Po zawarciu przez Niemcy i Rosję paktu Ribbentrop-Mołotow a następnie ataku na Polskę, Hiszpania odmówiła podpisania planowanej na wrzesień umowy kulturalnej, odmówiła też ataku na Gibraltar.

Po wojnie jeszcze jako młody człowiek, to był przecież PRL, czytałem w różnych artykułach w tym i osobistych relacjach Francuzów, jak to partyzanci francuscy, uciekając przed Niemcami, przedostawali się do Anglii przez Hiszpanię, władze hiszpańskie nieoficjalnie sprzyjały tym ucieczkom. Po wojnie działało też Radio Madryt, był to czas kiedy pojawiły się nawet w mojej wiosce odbiorniki radiowe, to słyszałem jak gospodarze w rozmowie chwalili właśnie Radio Madryt, że tylko tam można dowiedzieć się prawdy.

Nie mogę się nadziwić Hiszpanom dlaczego tego tak bardzo zasłużonego człowieka nie tylko dla nich samych ale Europy i świata nie tylko nie eksponują ale wręcz bezczeszczą Jego pamięć. Gdyby nie gen. Franco to pewne jest, że wiedzę o „Gułagach” nie czerpali by tylko z opowieści Sołżenicyna, a być może wielu z nich osobiście dowiedziało by się jak się żyło w obozach koncentracyjnych.

Władze Madrytu zapowiedziały w dniu 08.07.2015 r., usunięcie ze wszystkich ulic i placów hiszpańskiej stolicy nazw odnoszących się do rządów gen.Franco. A co na to powiedział by W. Churchill?

Nie jestem znawcą ani historykiem Hiszpanii ale wiadomości które przekazują nam media są trudne do zrozumienia np. po rekonkwiście 1492 r. kiedy ostatecznie Hiszpanie przepędzili Arabów ze swojej ziemi, wypędzili też zamieszkałych tam Żydów. Powodem wypędzenia Żydów było to, że Żydzi współpracowali z muzułmańskimi Arabami przeciwko katolickim Hiszpanom.

Olbrzymia część tej przepędzonej za zdradę społeczności żydowskiej osiadła w Polsce. Trudne do uwierzenia ale chyba prawdziwe, 11 czerwca tego roku parlament hiszpański przyjął ustawę zezwalającą na przyznanie obywatelstwa potomkom sefardyjskich Żydów.

Wynika z tego że potomkowie wrogów niepodległości Hiszpanii uzyskali obecnie przywileje właśnie od Hiszpanów; w tej sytuacji można tylko zacytować klasyka: „ale się porobiło”. W tej sytuacji logicznie by też było, gdyby Hiszpanie wszystkim potomkom przepędzonych wówczas Maurom przyznali to obywatelstwo, dlaczego Arab ma być gorzej traktowany od Żyda, to jest dyskryminacja.

Czesław Buksiński
http://prawica.net

Komentarzy 21 to “Generał Franco – zapomniany zbawca Europy”

 1. zawisza said

  Gen. Franco powstrzymał marsz komunistów w latach 1936-1939 do Europy od południa, tak jak szef Sztabu Generalnego generał Tadeusz Jordan Rozwadowski powstrzymał w 1920 r. marsz bolszewików do Europy ze wschodu.
  Teraz brzmi lepiej

 2. JO said

  ad.2. Marszu Zydow….syjonistow….

  Ktory to marsz mamy teraz ze wszystkich stron.

 3. JO said

  ..no I to…. Zydzi teraz do Europy sprowadzaja Islam…

 4. JO said

  Wiekszosc Hiszpanow to pomit Zydowsko-Arabski. Prawdziwych Hiszpanow – CELTOW – Bialych ludzi to juz niemalze nie ma…(?)

  Ten pomiot odrzucil Wiare Katolicka. To ten pomiot buduje Zydowska Hiszpanie dzis…

 5. Boydar said

  „… Zasadne jest pytanie, dlaczego brak pomników gen.Franco na Gibraltarze, w Londynie czy w Brukseli …”

  Równie zasadna jest odpowiedź – Franko był szczerym patriotą oraz względnie przyzwoitym człowiekiem i chrześcijaninem. W głowie jednak nie mogło Mu się zmieścić że rzeczywistość wcale nie jest taka na jaką wygląda.

  Natomiast na stanowcze stwierdzenie autora artykułu – „… tak jak J.Piłsudski powstrzymał w 1920 r. marsz bolszewików do Europy ze wschodu …”, smętne wyjaśnienie pojawia się kilka zdań później – „… nie jestem znawcą ani historykiem …”. Ta „Hiszpania” jest zupełnie tu niepotrzebna, zaciemnia tylko mapę umysłu pana Buksińskiego.

 6. semperparatus said

  Re.4 Etnicznie Hiszpanie mają w sobie dużo rodzajów krwi…z pamięci przytoczę tylko niektóre:celtycka,iberyjska,rzymska(latyńska),fenicka,arabska,germańska(wizygocka),berberyjska i właśnie żydowska(ale tej jest chyba najmniej,bo Żydzi zostali wygnani z Hiszpanii w 1492 roku przez Ferdynanda i Izabelę).Ze stopu tych wszystkich etnosów powstał naród hiszpański…
  A dodatkowo:panie Jo…proszę nie obrażać Hiszpanii i Hiszpanów…to dzielny i życzliwy nam naród……podobny z charakteru do Polaków właśnie….A Zydzi:cóż…każdy naród w Europie ich ma…i problemy z nimi też…nie tylko Hiszpania…

 7. JO said

  ad.6. Postawolem znak zapytania…
  Za odpowiedz – dziekuje, co nie zmienia postaci rzeczy, ze dzis Hiszpanie to , tak jak Pan opisal – jak Polacy – wtopieni w modernism moze nawet gorzej niz Polacy.

  Zyczliwosc? Chyba tylko u Tradycyjnych Katolikow…reszta , ma nas w dalekim powazaniu egoistycznie wpatrzonym bedac w siebie jak I Polskie Lemingi.

  Ja spotykam Hiszpanow!
  Spotkalem tez jedna Hiszpanke, ktora w Anglii pracuje jako ogladacz poubojowych tusz, ktorego Dziadek byl Adjutantem Generala Franko.

  Jednym slowem jest na wygnaniu jak wielu Hiszpanow…za chlebem…

 8. revers said

  https://www.youtube.com/results?search_query=guernica+war+condor

 9. revers said

 10. revers said

 11. Joannus said

  Ad 5
  Przed kilku laty obwieszczono zburzenie ostatniego pomnika Generała Franco w Hiszpanii.

 12. snag said

  Frajer, w czasie II-giej wojny otworzyl drzwi uciekajacym zydom ktorzy pare lat wczesniej wzniecili wojne domowa w Hiszpanii – Pol miliona poleglych przewracalo sie w grobach z tego powodu ,…

  Swoja droga nie moge zaprzeczyc ze by popularny, w ’70-tych i 80-tych jak odwiedzalem Hiszpanie w kazdej kafeterii wisial jego portret nierzadko ze swieza wizanka kwiatow na poleczce pod.

 13. Armagedon said

  Re 1. Zawisza.
  W uzupelnieniu nalezy dodac, ze pan general Tadeusz Rozwadowski przygotowal plany zwyciestwa nad ruskimi i je osobiscie zrealizowal. Towarzysz Pilsudski wolal uciec z frontu do swojej kochanki na poludniu Polski. No, zwykla dezercja. Decyzje na pismie zostawil u pana premieraWincentego Witosa. Po zamachu majowym tow. Pilsudski aresztowal pana generala Rozwadowskiego, trzymal go jeden rok w wiezieniu w warunkach uragajacych godnosci wielkiego Zwyciescy spod Warszawy. Tym samym tow.Pilsudski zniszczyl zdrowie naszego narodowego bohatera, ktory po roku meczarni zmarl. Premier Witos uciekl do Czechoslowacji, aby sie chronic przed dzikusem Pilsudskim, ktory za pieniadze masonsko-zydowskie z Anglii przejal wladze nad narodem (w maju 26 – ok 600 zabitych).
  A teraz pytanie do autora artykulu – Tow. Pilsudski, kiedy i przed kim bronil Warszawy w 1920r. Jezeli zaslug nie bylo – to nie przypisujmy mu laurow! Trzymajmy sie faktow historycznych, a nie bzdur.

 14. revers said

  ad1

  No ale to walczyli lewicujacy republikanie, umiarkowani anarchisci z faszystami Franko, a ze dolączył Hitler i Stalin, to inna masakra ktora zkaończyła się bombardowaniem Guerniki.

 15. JO said

  Ad. 13… nie Ruskich a ZydoBoldzewikow… jak Miliban Family..

 16. Bronisław said

  Re: 15. „nie Ruskich a ZydoBoldzewików…” Brawo Panie JO! Czy nie jest to wierutne zafałszowanie, a ciągle powtarzane przez śmiertelnych wrogów Nas Słowian, aby przypadkiem nie nastąpiła przyjaźń i współdziałanie między Naszymi Bratnimi Narodami?!
  Z pomocą Bożą trzeba Nam przegonić z Naszego Państwa POPIS i wszystkie sprzymierzone z nimi siły, abyśmy wreszcie mogli godnie żyć, w zgodzie z Naszymi Sąsiadami!!!
  Poznanie prawdziwej Historii Polski i wierność Prawdziwemu Kościołowi jest tego koniecznym warunkiem. Wtedy królować Nam będą Chrystus Pan wraz ze Swoją Matką Maryją!!!

  Serdecznie pozdrawiam Pana, Panie JO i Przyjaciół z Gajówki!

 17. revers said

  re4

  biali ludzie już są martwi, według nowej rasy panów z góry Synaj i Chazarstwa.

 18. Listwa said

  @ 16 Bronisław

  „Poznanie prawdziwej Historii Polski i wierność Prawdziwemu Kościołowi jest tego koniecznym warunkiem. Wtedy królować Nam będą Chrystus Pan wraz ze Swoją Matką Maryją!!!”

  – o panie Bronisławie ! z takimi to można Polskę odbić.

 19. Wlyton said

  Czy zdaja sobie państwo sprawę że generał Franco utorował sobie droge, w sytuacji braku dostaw dóbr konsumpcyjnych o co oskarżano Żydów, i w konsekwencji IIWŚ.

 20. rom said

  Jak autor może pisać dyskusyjne ,nie chce się narażać żydom ?

 21. Marzena said

  Che Guevara broniący Kubę przed krwawym imperializmem amerykańskim, dokonującym mordów politycznych na Kubańczykach, chcących wyzwolić swój skolonizowany kraj, wykorzystywane przez koncerny – nazywany jest zbrodniarzem, a gen. Franco idol Gazety Polskiej i Sakiewicza oraz Pinochet są zbawcami ludzkości. DLACZEGO KRWAWE ZBRODNIE PRAWICY, które były odpowiedzią na strach przed nacjonalizacją przemysłu, skupionego w rękach obcych koncernów w Chile SĄ USPRAWIEDLIWIONE, a lewicy NIE ! Wykorzystano do tego Chrystusa i religię, aby mordować ludzi o lewicowych poglądach. Tak jak wykorzystał Bush Chrystusa do ataku na Irak. „My anglosascy chrześcijanie musimy zaprowadzić porządek”. Prawica zaprowadza porządek dla kogo ??? Mylicie lewicę z lewactwem, charakterystycznym dla liberałów, którzy są wrogami lewicy!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.