Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Mądre i dyplomatyczne oświadczenie rzecznika Putina.

Posted by Marucha w dniu 2015-10-29 (Czwartek)

Na tle ledwo skrywanej wściekłości i pogardy niemieckich i żydowskich mediów po wyborach w Polsce, spokojem i neutralną formą wyróżnia się wypowiedź Dymitra Pieskowa.

Patrz Pieskow: Rosja ubolewa, ze stosunki z Warszawa znajduja sie „nie w najlepszej formie”

Z racji swego położenia Polska musi wypracować jakiś racjonalny i korzystny dla siebie modus vivendi z Rosją, obojętnie, czy się tę Rosję „kocha, lubi, szanuje”, czy też „nie chce, nie dba, żartuje” albo nawet nie cierpi. Relacje winny być przede wszystkim korzystne dla Polski oraz dla Polaków w Polsce i na Kresach, bez poświęcania się dla letuwskich szowinistów czy banderowskich nazistów.

Polska zachowująca się wobec Rosji niczym Stefan Niesiołowski po nagłym odstawieniu leków na widok JarKacza jest całkowicie sterowalna z zewnątrz, w dodatku sterowalna przez byle kogo. Natomiast Polska potrafiąca ułożyć sie z Rosją (UŁOŻYĆ SIĘ, nie mylić z „podłożyć się”, ani z robieniem laski a la Radek) przestaje być sterowalna z zewnątrz i nie może być używana przedmiotowo do szczucia metodą „na Stefana”.

[Pan Michalkiewicz pisał onegdaj o teoretycznej możliwości podjęcia się roli antyrosyjskiego harcownika, ale to tylko za cenę wielomiliardowej kroplówki finansowej i gwarancji militarnych ze strony USA. No ale gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem; póki co Amerykanie prowadzą z Rosją wojnę zastępczą (proxy war) na Ukrainie do ostatniego Ukraińca, używając przy tym metody wypracowanej na Bliskim Wschodzie do destabilizacji państw będących potencjalnym (choćby urojonym) zagrożeniem Izraela, czyli finansując „umiarkowanych terrorystów”, których sami nie są w stanie odróżnić od terrorystów zwykłych.

Na naszych oczach doszło do przetrącenia kręgosłupa ukraińskiej państwowości oraz do przejęcia władzy przez elementy nazistowskie, zdegenerowane moralnie i ludobójcze. Mając takie laboratorium pod okiem, jedyne co możemy powiedzieć, to podziękować za taką możliwość, zwłaszcza że Amerykanie zamiast kroplówki finansowej w każdej chwili gotowi są potraktować Polskę jako skarbonkę dla przemysłu holokaustu].

Na pojednawczy głos Pieskowa z miejsca odezwał się Włodzimierz Bukowski:

Wladimir Bukowski: „Przyszly rzad PiS powinien przyjac twarda postawe wobec Rosji. Albo jest sie wasalem Kremla albo jego wrogiem”. NASZ WYWIAD.

[Władymir Bukowski, znany i hołubiony przez Zachód dysydent i „obrońca praw człowieka”, wiadomego pochodzenia, oskarżony o posiadanie pedofilskich zdjęć.
https://inforrm.wordpress.com/2015/10/28/case-law-bukovsky-v-cps-judge-seals-file-in-child-porn-libel-case-media-lawyer/
Admin]

Z całym szacunkiem [niby za co ten szacunek? – admin] dla pana Bukowskiego, ale – jak mawia mój szwagier, skądinąd trep – „nie dajmy się zwariować”. Takie na przykład Niemcy nie są ani Kremla wasalem, ani wrogiem, zaś przez lata rządów „Folksdojcza Europy” (rządy Kopary to były rządy zastępcze, per proxy) zostaliśmy zwasalizowani ze szczętem, tyle że na rzecz Niemiec własnie. Może już wystarczy tego szczucia Polski na Rosję w interesie naszych wrogów (kiedyś Polska miała być Wallenrodem narodów, a dziś zdegenerowaliśmy się do roli Stefana narodów).

Musimy bowiem pamiętać, że Rosja jest i będzie i jeśli nadal będziemy zaklinać rzeczywistość, to prędzej zniknie Polska niż Rosja i to na nasze własne życzenie.

PS:
Wypowiedź Bukowskiego ma sens, ale rozumiana w sensie bardziej ogólnym: małe państwo położone w zasięgu żywotnych interesów imperium rzeczywiście, albo żyje w przyjaźni z mocarstwem – tyle, że wówczas to mocarstwo w decydującym stopniu określa, na czym ta przyjaźń ma polegać, albo jest wrogiem…  z tym, że taka wrogość z reguły nie trwa długo i nie kończy się dla małego dobrze.

Mam zawsze przed oczyma historię starożytnego Rzymu i jego… elastyczność w definiowaniu zarówno przyjaciół jak i wrogów (dlatego np. nie gorszy mnie aż tak cynizm Jankesów na Bliskim Wschodzie, bo ja już to wszystko dawno temu czytałem jak nie u Tytusa Liwiusza w jego „Historii Rzymu”, to w propagandowych pamiętnikach Cezara „O wojnie galijskiej” – naprawdę miał rację kaznodzieja salomonowy Kohelet pisząc, że wszystko już było).

Kiedy rzekomo „Europa mówiła Sikorskim”, to tak naprawdę Sikorski czytał tylko przemówienia pisane mu przez opiekuna z MI5. Kiedy Niemcy deklarują wolę współpracy z nowym rządem, to tak naprawdę dławi ich wściekłość z utraty możliwości ręcznego sterowania Polską jak za rządów „Folksdojcza Europy” [e tam, brednie, jak sterowali tak i będą sterować – admin].

Szczerze wypowiada się Wiktor Orban, kiedy prosi Polskę o przejęcie właściwej jej części odpowiedzialności za naszą część kontynentu. Na Polskę z nadzieją obrócone są oczy nie tylko Polaków na Kresach i nie tylko Węgier. Ale po raz kolejny zmarnujemy szansę, zaprzepaścimy możliwości, zawiedziemy samych siebie, przyjaciół i sojuszników, jeśli zamiast na własnym interesie będziemy zafiksowani na mało zaszczytnej a niebezpiecznej roli antyrosyjskiego harcownika.

PS 2:
Rzadkość na portalu wPolityce:

„Dyktatorski rezim jest dla chrzescijan tysiac razy lepszy niz islamski terroryzm”. Dlaczego katoliccy biskupi w Syrii popieraja Wladimira Putina?

http://macgregor.neon24.pl

Komentarzy 36 to “Mądre i dyplomatyczne oświadczenie rzecznika Putina.”

 1. Trak said

  Bukowski jest pochodzenia… własnego, że o Sikorskim nie wspomnę, bo obrzydzenie mnie ogarnia na samą myśl, aby sprawdzać. To jest mowa obrzydzenia a nie nienawiści, bo nienawiści mógłby dostąpić będąc wpierw osobą.
  Co to w ogóle jest?

 2. Listwa said

  „Wladimir Bukowski: „Przyszly rzad PiS powinien przyjac twarda postawe wobec Rosji. Albo jest sie wasalem Kremla albo jego wrogiem”.”
  – oby Przyszly rzad PiS nie był wasalem Bukowskiego i tym podobnym

 3. Listwa said

  Profesjonalizm najwyższej próby:

  „Wczesnym rankiem 30 września rosyjski generał przybył do ambasady amerykańskiej w Bagdadzie i minąwszy dobrze uzbrojonych komandosów, beznamiętnie oświadczył, że Rosja rozpocznie naloty w sąsiedniej Syrii w ciągu godziny. W związku z tym amerykańscy wojskowi powinni się stamtąd wynieść”.

  http://www.wyszperane.info/2015/10/12/czy-zbliza-sie-wojna-rosji-ze-stanami-zjednoczonymi/

  A pan Bukowski niech tyle nie nadaje z Toi Toi.

 4. JerzyS said

  Mówi margaryna do masła:

  Powinniśmy przyjąć twardą postawę wobec noża!

 5. rom said

  Dymitr Pieskow powinien wiedzieć że Polską rządzą ŻYDZI .Polacy chcą dobrych stosunków z Rosją .

  Niestety nie wszyscy…
  Admin

 6. JO said

  ad.5. Tak wlasnie.

  Ufam, ze w przyszlym Roku przekazujac „Wojenne Ikony”, Modlitwe JE Biskupa R. Willamsona… oraz Tradycjonalistow Polskich Pismo, wyrazimy DOSADNIE Chec Polakow dobrych stosunkow z Rosja oraz przyczyne, dla ktorej Rzadzacy Polska tego NIE wykazuja.

  Po tym Akcie nie bedzie usprawiedliwienia dla wypowiedzi…”Ze Polacy, nie chca dobrych stosunkow z Rosja…”

 7. Ehze said

  Niemieckich I zydowskich mediow?

  niemieckie =zydowskie.

 8. Glos prawdy said

  Niektorzy z polakow uwazaja ruskich za msciwych i mowia, ze „niechec” Rosji do Polski pochodzi z historii, ze ruscy nigdy nie daruja polakom Moskwy. I inne podobne komentarzy mozna spotkac w necie. zalow za cale zlo, Katyn, Smolensk i inn. jest tak duzo, ze niepodobne by to tak predko minelo.

 9. […] Źródło: Mądre i dyplomatyczne oświadczenie rzecznika Putina. […]

 10. Joannus said

  ”Albo jest sie wasalem Kremla albo jego wrogiem” allbo albo, podobnie jemu podobni szczekacze głosili – albuoJewrounia albo Białoruś.
  Mądrzy i wyuczeni z szarańczą patriodytów nie chcieli Białorusi, podobnie też nie zechcą ”wasala Rosjii”.

 11. revers said

  Senator RP o UPA

  http://www.prawy.pl/z-kraju/11096-senator-jan-zaryn-przeprowadzimy-ofensywe-historyczna

  http://isakowicz.pl/tag/zaryn-polityka-historia-kresy-ludobojstwo-ukraina-upa/

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bez-lwowa-nie-ma-narodu-polskiego-nowo-wybrany-senator-pis

 12. Henry said

  Skoda czasu na farmazony.

  Ludzie świat się zmienia nie tylko klimatycznie, ale i politycznie.

  Jankesi tracą swoje barbarzyńskie prawa w Iraku, Afganistanie i w Syrii (o Libii nie ma co wspominać).

  Chińczycy pogonili ich na morzu, uciekali jak szczury.

  Min. Spr. Zagr. Iraku oświadczył, że nie chcą więcej jankes. skórwys. wojsk lądowych.
  Jankesi przyciśnięci do muru przez Rosję, Chiny, Niemcy i inne (łącznie z Iranem, Egiptem) dostali baty, a poziom dyplomacji całkowicie zasrany i skompromitowany (przebrali miarkę).

  Merkel w Chinach, a Gabriel w Moskwie,
  Chiny i Iran tez w rozmowach pokojowych dotyczących Syrii (piątek 30.10.2015),

  Prawie cały świat tłumaczy Jankesom, na czym mają polegać demokratyczne zgodnie z prawem międzynarodowym
  wybory parlamentarne i prezydenckie w Syrii.

  Turcja tez przyciśnięta do muru (Niemcy i US zbroja Kurdów, a Turcja ich bombarduje (wiadomo – Niemcy, US i Turcja są w NATO),
  Koloniolizacja na całego – Ukraińcy do Polski, a Uzbeki, Tadżyki i inni do Ukrainy.

  Syryjczycy mają najzdrowsze plemniki, dlatego będą ratować biała rasę w Niemczech i w Europie.

  Media żydowskie skomlą i skomlą, a co niektórzy dostali sraczki i zawalu, że może dojść do pokojowego r
  ozwiązania konfliktu w Syrii,
  To tyle. Ciekawy jest ten świat.

 13. Henry said

  http://www.polskiportal.net/videos/2906/250/usa-wzorem-demokracji-i-praw-czl

 14. Ali Baba said

  ad 13..B. ciekawy portal.Nie znalem do tej pory..dziękuję..

 15. Carlos said

  W mojej pracy ( juz o tym pisalem) cala fabryka jest antyrosyjska.Nie pomagaja zadne argumenty i tylko dlatego ze jestem ( troche) lepiej oczytany, nie wchodza ze mna w dyskusje ale wiem ze mam opinie b. PZPR-owca. GP, Macierewicze,TV Republika swoje zrobili.Jedynie stary,prosty goral czasami przyznaje mi racje.

 16. NC said

  Niechęć niemieckich mediów – można zrozumieć.
  Niechęć żydowskich mediów? Nic podobnego.

 17. Listwa said

  @ 12 Henry

  W dzisiejszej kolejne rundzie rozmów w Wiedniu spotkają oprócz dotychczasowych USA Turcja Saudi i Rosja także Iran i oczywiście GB .
  Dotychczasowy wróg Iran teraz jest mile widzany przez USA – udają że nawrócili się.
  Asad już nie musi odejść , tylko demokratyczne USA wzywają wraz z pierwszym wzorem demokracji na swiecie Saudi Arabia do zmiany rezimu w Syri i wyrażaja ubolewanie że Rosja i Iran wspiera Asada.
  Trwają rozmowy w srawie rozwiązania syryjskiego kryzysu, minister Ławrow rozluźniony i uśmiechnięty. Pewnie się tam nieźle ubawili w towarzystwie podskakujących dyplomatów USA i GB.

  I USA z GB są po stronie Arabii i Turcji przez Rosji I Iranowi. A na granicy Slowenia- Austria trwa inwazja kozojebców.

  A poseł PIS vel Grajewski powiedział ze jest zawiedziony tymi rozmowami bo brakuje w składzie rozmówców m. in. Państwa Islamskiego. Ręce opadają jak się takiego słucha. Dobrze że Rosja to nie debilny poziom vel Grajewskiego i powiedzieli najpierw musimy zadać bardzo dotkliwe ciosy ISIL.
  Naloty Rosyjskie trwają, a wojska syryjskie odbiły z rąk ISIS wioskę ale bardzo wazny punkt.

 18. Listwa said

  A w miejscowości Svatovo na wschodniej Ukrainie , obszar militarny jeceniowsko- poroszeński nastąpiła silna eksplozja, jakies składy broni wyleciały w powietrze.

 19. Joe said

  Dziekujmy Bogu ze Obama zrobil tego durnego zyda szefem dyplomacji usraela….Przegrywa z Lawrowem na kazdym froncie jak na gnojka przystalo….Oby tak dalej.

 20. Ali Baba said

  ad 17..”A poseł PIS vel Grajewski powiedział ze jest zawiedziony tymi rozmowami bo brakuje w składzie rozmówców m. in. Państwa Islamskiego ” NO- KUTNO NIE MOGĘ, CO ZA DEBIL..TY KRETYNIE JEDŹ TAM TO ZOBACZYSZ TO DZIEŁO BANDYCKIEGO KALIFATU ISLAMSKIEGO..!! JAK MOŻNA W OGÓLE TĘ ENKLAWĘ NAZWAĆ PAŃSTWEM..?!

  Pie☆dolon¥ żyd i tyle.
  Admin

 21. Ali Baba said

  ad 21…”Wprowadzono także karę obcinania palców za prowadzenie rozmów przez telefony komórkowe na terenach, gdzie jest to zakazane.” TY BARANIE GRAJEWSKI POCZYTAJ SOBIE .TO JEDNA TYLKO Z LICZNYCH KAR /SIC/ TZW. PRZEZ IDIOTÓW PAŃSTWA ISLAMSKIEGO..!! PS TO- GÓWNO PODOBNO- ROŚNIE JAK NA DROŻDZACH.! Niektóre agencje podają, że podchodzą już pod Bagdad..A administrowanie terenami zajętymi /i utrzymanymi krwawym terrorem/ mają b. dobrą..Potrafią zadbać o szkolnictwo podstawowe i opiekę zdrowotną..

 22. GrzegorzB7 said

  Nie najlepsze stosunki Polski z Rosją nie zależą od Polski, tylko od Rosji. Przecież PO nie można odmówić skrajnego wazeliniarstwa i Targowicy wobec Kremla …i co? – tylko w d…pie nas mieli, płaciliśmy za gaz najdrożej i robili z nas pośmiewisko np. przy okazji Smoleńska. A Smoleńsk był dzięki „resetowi Obamy” z 2009, USA podały nas Putinowi na widelcu – za bardzo podpadliśmy mu po Gruzji 2008. Polska wg geopolitycznej doktryny Kremla nie ma prawa istnieć. Ma być granica na Wiśle i Mitteleuropa z Niemcami. Pod żydowskim nadzorem sekty Chabad Lubawicz. Wystarczy poczytać „Podstawy geopolityki” Aleksandra Dugina – to obowiązkowa cegła w każdej akademii wojskowej Rosji i na każdym kierunku społecznym studiów cywilnych. Dla mało zorientowanych naiwnych wierzących w „wielkiego brata słowianina”, rzekomo nam przyjaznego [tylko kiedy? – proszę o przykłady od czasów założenia przez Jurija Długorękiego – bo wychodzi, że NIGDY – ANI PRZEZ MOMENT]. I polecam na otrzeźwienie naiwnym tekst Aleksandra Dugina „Czekam na Iwana Groźnego” np. http://www.fronda.pl/a/aleksander-dugin-czekam-na-iwana-groznego,45653.html bardzo szczery tekst skrajnego amoralnego masona i poganina, jeszcze z 1998 roku, udzielony w wywiadzie dla frondy. Obecnie Dugin jest oficjalnym ideologiem i naczelnym geostrategiem Kremla – a jego książki lekturą obowiązkową i obowiązującą dla każdego oficera Armii Czerwonej. Widać w Putinie znalazł swego wymarzonego Iwana Groźnego…

  Pan bredzi albo hasbaruje.
  Admin

 23. Listwa said

  @22 GrzegorzB7

  Fascynujące jaki pan wtajemniczony , i Smoleńsk to reset, geopolityczną doktrynę Kremla pan zna i wie co i po co czytają w akademii wojskowej. Lepszy pan niż CIA. I to wszystko z Frondy?

 24. NICK said

  Czekają to klocki ‚lego’ na Pana.
  To zadanie właściwsze. Tam się Pan wykaż. Ostrzegam – może być trudniejsze. Niż wielce nieudolna próba zlepiania wszystkiego ze wszystkim. A wnioski godne pokojowej nagrody Nobla. Dosłownie.

  Meritum Pan nie otrzyma.
  Trudno się odnieść do prawie każdego zdania – ‚opinii’.
  A widać, że nawet napisać sto zdań tłumaczeń na jedno pańskie ‚dictum’? Trud marny

 25. Tomahawk said

  @25 Kiedy ostatnio Polska nie dała się poniżać, okradać i wyzyskiwać? Komukolwiek.

 26. Marucha said

  Ludzie, nie dyskutujcie z jakimś nawiedzonym Grzegorzem. Wszystkie jego wpisy wyrzuciłem, gdyż były pokazami ignorancji.
  Nie widzę sensu wałkowania po raz kolejny tych samych bzdur, zbijania ich argumentami (po co? przecież idiotów nie da się przekonać) i zapaskudzania gajówki pomyjami myślowymi.

 27. GrzegorzB7 said

  Jeżeli jestem nawiedzony, to moje wpisy najlepiej mnie ośmieszą. Więcej – tym bardziej Marucha pokaże innym, że ma rację. Jeżeli bredzę, to moje wpisy będą zawieszone w próżni, łatwe merytorycznie i faktograficznie do obalenia, a nie osadzone w faktach i nie będą logicznie spójne – tym łatwiej je obnażyć i znów Marucha traci okazję dla wykazania swoich racji. No, chyba, ze nie są bredzeniem i są merytoryczne, spójne i można je zweryfikować. I tego Marucha boi się jak ognia. Dlatego w praktyce zastosował Orwella i kasowanie moich postów.
  P.S. najbardziej mnie rozbawiło, jak zostałem opluty jako hasbara po tym jak ostrzegam przed Chabad Lubawicz – najbardziej antyludzkiej sekty, zainstalowanej politycznie na Kremlu. I pewnie dlatego zostałem objęty starym żydowskim trickiem „usuwania śladów” – tych demaskujących Chabad Lubawicz.

  Panie drogi, nie ze wszystkim chce się dyskutować, zwłaszcza z tym, co już było przerabiane. Dyskutowanie z bredniami owe brednie nobilituje.
  Admin

 28. GrzegorzB7 said

  Nie ma sprawy: zatem ponawiam moje wpisy, a czytelnik sam je porówna i zweryfikuje. Mnie też nie chce się dyskutować z osobą, która z góry „wie lepiej”. Inna rzecz, że ja nie stosuję cenzury i nie knebluję na siłę.
  Radzę posłuchać np. Jacka Bartosiaka na youtube. Po ogłoszeniu „pacific pivot” Putin natychmiast stał się największym przyjacielem USA, do 2011 wycofano ostatniego Abramsa z Europy. Obama podarował Polskę i Ukrainę Rosji na talerzu. Izrael zaś – po wstrząsie zapowiedzi wycofania się USA na Pacyfik, zaczął ostro budować Judeopolonię. To wszystko naczynia połączone – dlatego Izrael tak mocno broni „honoru Armii Czerwonej”, by zabezpieczyć montaż Judeopolonii. Obama ogłosił anulowanie tarczy antyrakietowej w Polsce…17 września 2009 – dokładnie w „wielkopomną” rocznicę 17 września 1939 – taki osobisty prezencik dla Putina w ulubionym mu stylu śmierci Politkowskiej lub Litwinienki. A po co to wszystko, po co takie hołubienie Putina przez Obamę? – żeby odwrócić sojusz Nixon-Mao z 1973 przeciw ZSRR, na rzecz sojuszu USA z Rosja przeciw Chinom. Tylko, że USA się przejechały, bo Putin cały czas podbijał cenę i w końcu zdenerwował USA po Syrii w 2013. I wtedy zamiast marchewki USA postawiło na kij, odpalenie Majdanu, sankcje, wojnę walutową. Ale to nadal tylko takie przeciąganie liny – nadal USA chcą nas sprzedać Rosji, a jeżeli będzie trzeba, to przy okazji zaspokoić i Izrael i Niemcy – przez kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowsko-amerykańskim nadzorem powierniczym. Putin z NWO nie walczy – wręcz przeciwnie – on robi wszystko, żeby w tym przyszłym nowym ładzie politycznym Rosja zajęła jak najwyższą pozycję. Zresztą – przecież ZSRR założyli Żydzi i masoneria – taki poligon doświadczalny socjotechniki i totalnej władzy. Putin działa jak Stalin robiący pakt z Hitlerem – zamierza sobie zapewnić „przyjaźń” Chin, ale w razie, gdyby USA zaczęło wygrywać, to on przejdzie do obozu zwycięzcy jako „języczek u wagi”. Czysta polityka. A Polska w planach Niemiec i Rosji jest do kasacji – ma być Mitteleuropa i stosunki jak za Bismarcka z carem. Rosyjska Duma cały czas o tym mówi otwartym tekstem i cały czas głosi unię od Lizbony do Władywostoku, a jednocześnie sekuje Polskę, bo Polska „przeszkadza” – samym swoim istnieniem. Dla niedouczonych idealistów z klapkami na oczach polecam „Strategiczną wizję” architekta NWO Zbigniewa Brzezińskiego. Sercem koncepcji jest „sojusz białej północy” skupionej centralnie…wokół Morza Arktycznego i tak przedstawionej – z USA, Kanadą, Europą i Rosją oraz „wartownikami systemu” czyli Japonia i Turcją.To wg USA recepta na siłę Chin. USA bije głową w mur, bo na szczęście dla Polski Rosja dalej idzie w zaparte, i robi strategiczny błąd, sprzedając technologie systemów antyrakietowych S-400, najbardziej zaawansowanych cichych okrętów podwodnych typu „Amur” i myśliwców Su-35. Tym głupiej, że program S-500 „leży” i nie jest w stanie przebić bariery technologicznej, PAK-FA też na 2020 zamiast 200 myśliwców 5 generacji ma być 6 lub 12 prototypów, a sami Rosjanie budują nieco podrasowane „Warszawianki” z lat 80-tych [jak nasz „Orzeł”], bo na seryjne „Amury” ich nie stać. A każde chińskie dziecko w szkole i każdy żołnierz i oficer Chińskiej Armii Wyzwoleńczej pamięta o 2 mln km2 odebranych w 1861 roku. Na mapach – zwłaszcza przy wspólnych ćwiczeniach z Rosją – te ziemie są oznaczone osobnym kolorem i opisane „terytorium chińskie pod tymczasową administracją rosyjską”. Tyle w temacie przyjaźni rosyjsko-chińskiej, gdyby ktoś kontrargumentował.
  Dla wyjaśnienia: jestem skrajnie „sceptyczny” zarówno wobec Kremla, jak Berlina, Brukseli, Waszyngtonu i Tel Avivu. Polska leży w kluczowym geopolitycznie styku Rimlandu z Heartlandem, na dodatek ma największe złoża bogactw naturalnych w Europie, i jesteśmy w sytuacji otoczenia przez hieny, z których każda chce wyrwać z nas swoje i sprzedać nas na nowej Jałcie. Naiwniaczkom przypominam, że ZSRR zostało założone przez Rotschyldów i Morganów, cały czas wspierane, zwłaszcza przez USA [np. Dulles zablokował informację – zresztą z pierwszej ręki od Stalina – o 10 mln ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie, a Roosevelt jeszcze podczas II wojny wysyłał konwoje do Murmańska z ładunkami rudy uranowej]. Ta cała „walka Putina z NWO” to wyłącznie targowanie się Rosji o sutą posadkę w tym NWO, tyle, że Putin apetyt ma za wielki i wprowadzi Rosję do grobu, bo Chiny trzymają się zasady Mao „pamiętajcie, Rosjanie zawsze kłamią” i Putin ich nie wykiwa, odwrotnie, to Chiny wycyckają Rosję . Czerwoną gwiazdę zaprojektował sam Rotschyld – godłem Rotschyldów była sześcioramienna czerwona gwiazda – w ramach swojej agendy-masonerii zdecydowali „roztropnie” wziąć za symbol satanistyczny pentagram – czerwony kolor zostawili. Od 1917 roku toczy się ustawiona konfrontacja, która obu stronom daje pretekst do podkręcania śruby przez władzę i maksymalizowania nakładów na zbrojenia. A już zupełnie rozbawiła mnie ta „hasbara”, i to gdy ja ostrzegam przed…Chabad Lubawicz – ulubioną sektą Putina i Miedwiediewa. Polecam pisma Henryka Pająka na temat roli Chabad Lubawicz – ZWŁASZCZA w Rosji – tylko dla słabszych duchem zalecam wpierw wziąć coś na uspokojenie przed lekturą – a i tak szczęka będzie wam opadała do podłogi. Choćby np. https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/16/putin-marionetka-w-lapach-sekty-chabad-lubawicz-henryk-pajak/
  Co do frondy, uważam ją za mocno zinfiltrowaną przez lewactwo. Tyle, że w wywiadzie Dugin sam szczerze i bez osłonek kasuje Polskę, bo mu do imperialnej geostrategii nie pasuje. Jak czytam to forum, to mam wrażenie, jakbym czytał głównych ideologów PO pod znakiem przymusowej miłości do Kremla i udawania, że w miejsce szczyn pada deszcz. Tak z ciekawości – wg Maruchy to ćwiczenia „Zapad” na np. 200 tys. żołnierzy albo już „tradycyjne” ćwiczenie ataku atomowego na Warszawę, to – niech zgadnę – np. „normalne rutynowe działania, do których nie warto przykładać uwagi”…- zgadza się?
  Ponawiam BARDZO PROSTE pytanie – kiedy Rosja była przyjazna Polsce, kiedy traktowali nas po bratersku, nie wyzyskiwali, nie poniżali, nie robili najazdów, o zwykłym niszczeniu nie mówiąc? Tak od Jurija Długorękiego – od XII w.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Pisaliśmy o relacjach polsko-rosyjskich wiele razy. Można zajrzeć do archiwów.
  Nie chce nam się powtarzać wszystkiego od początku.
  Może komuś się zechce…

 30. Czołgista said

  „USA bije głową w mur, bo na szczęście dla Polski Rosja dalej idzie w zaparte, i robi strategiczny błąd, sprzedając technologie systemów antyrakietowych S-400,”
  Wspiera swojego najwierniejszego sojusznika, czyli Chiny, a jeśli zaoferuje S-400 to tylko w wersji eksportowej, czyli zubożonej.

  najbardziej zaawansowanych cichych okrętów podwodnych typu „Amur”
  ???

  i myśliwców Su-35.

  Su-35 to nie jest najnowsza technologia, to zmodyfikowany Su-27. W ogóle te oferowane przez Rosję na eksport nie są tożsame z tymi dla rosyjskiej armii.

  Tym głupiej, że program S-500 „leży”

  Program się cały czas rozwija, ale spoko – leży, bo nie pokazali w telewizji.

  „i nie jest w stanie przebić bariery technologicznej, PAK-FA też na 2020 zamiast 200 myśliwców 5 generacji ma być 6 lub 12 prototypów,”
  Bo PAK-FA jest na razie w fazie przedprodukcyjnej. Trzeba najpierw zbudować kilkanaście maszyn, aby je gruntownie przetestować.

  „a sami Rosjanie budują nieco podrasowane „Warszawianki” z lat 80-tych”
  Po za tą samą konstrukcją kadłuba wszystko uległo zmianie. A Amerykanie też cały czas modernizują swoje okręty podwodne, których część pochodzi jeszcze lat 70-tych.

  [jak nasz „Orzeł”], bo na seryjne „Amury” ich nie stać.
  I tu w kwestii Amura wychodzi, jak niedoinformowany jest GrzesiuB7 (prawdopodobnie ksywa tego samego trolla, który wciskał wcześniej podobne bzdury na temat Rosji). Amur to wersja eksportowa zmodyfikowanej w latach 90 klasy Kilo, nazwanej Łada. Dlatego Rosja nie zamawia ich dla swojej armii :)))))))) A Rosja już posiada 2 okręty klasy Łada.

  „A każde chińskie dziecko w szkole i każdy żołnierz i oficer Chińskiej Armii Wyzwoleńczej pamięta o 2 mln km2 odebranych w 1861 roku. Na mapach – zwłaszcza przy wspólnych ćwiczeniach z Rosją – te ziemie są oznaczone osobnym kolorem i opisane „terytorium chińskie pod tymczasową administracją rosyjską”. Tyle w temacie przyjaźni rosyjsko-chińskiej, gdyby ktoś kontrargumentował.”

  Parę lat temu Rosja i Chiny rozwiązały wszystkie spory terytorialne. Rosja i Chiny nie będą biły się o jakieś zadupie, gdy tymczasem wróg czeka u ich bram i jest gotów użyć przeciwko nim broni jądrowej. Logiczne, ale nie dla trolla, który spamuje Gajówkę bzdurami kopiuj-wklej.

  Odpowiadać na resztę bzdur ?

 31. Czołgista said

  @29
  Panie Gajowy. Stawiam, że to ten sam troll, który wcześniej wciskał podobne bzdury, ale tym razem je częściowo zmodyfikował. Tym razem bardziej poszedł w lanie wody, bo liczy, że jego wywodu nie można rozmontować punkt po punkcie.

 32. Marucha said

  Re 31:
  Niewykluczone, że to ten sam.
  Powtarza swoje brednie, by zamulać dyskusję. Dodaje trochę prawd oczywistych, by jeszcze bardziej mulić.

 33. Re: 30 Czolgista…
  I tak wlasnie trzeba „kosic” argumentami trollowych „pajacykow” z onetowskiej „stajni edukacyjnej”, co mysla, ze wiedza, a g…wno wiedza…i tylko pieprza zydowskie brednie…
  Osobiscie jestem nie tyle zaskoczony zdolnosciami Rosjan, ale wrecz zdumiony, ze w tak krotkim czasie potrafili sie zorganizowac po fakcie wzrostem lepszego zycia spolecznego…No i maja na dodatek motywacje dzialania na rzecz likwidacji zydowskich mrzonek o „nowym (zydowskim) porzadku swiata”…I jak tak dalej pojdzie, to zydostwo faktycznie bedzie szukac nowych zerowisk….,ale juz poza nasza planeta Ziemia…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. GrzegorzB7 said

  1. Chiny zakupiły wersje pełną S-400, co ważniejsze z pełnym wsadem technologicznym, co było warunkiem Chin, zresztą ściśle powiązanym ze zgodą Chin na podpisanie tak zwanego „gazowego kontraktu stulecia”, który obecnie, nie dość, że jest o przynajmniej 2 lata opóźniony, co blokuje kapitał, to jeszcze pozbawiony finansowania, Chiny nie chcą wyłożyć kasy, a ceny gazu nie zapewniają spłaty inwestycji – co było wiadome już w 201, przy starych cenach. Decyzja Putina była czysto polityczna – tak względem technologii wojskowych, jak i kontraktu gazowego. Efekt mierny dla Rosji, dla Chin pełna korzyść.
  2. Program S-500 nie potrafi przebić barier technologicznych, głównie dotyczy to szybkości reakcji, manewrowości poprzecznej, identyfikacji i ilości zwalczanych celów, dlatego koncern Ałmaz-Antej i sztab generalny i obrona przeciwrakietowa i opl protestowały przeciw czysto politycznej decyzji Putina. Komentarz rosyjskich patriotów był i jest jednoznaczny – „Sprzedajemy Chinom sznurek, na którym oni nas powieszą”. Dla Chin S-400 to tylko etap do własnej udoskonalonej konstrukcji następnej generacji, koniecznej dla rywalizacji z USA o hegemonię. W efekcie, przy nieporównanie wyższej bazie badawczej i finansowej, Chiny szybciej wytworzą następcę S-400, niż Rosja wprowadzi zubożony S-500.
  3. Program PAK-FA miał do końca 2020 – czyli wg planu modernizacji armii FR dać w linii 200 myśliwców 5 generacji. Potem – jeszcze przed 2014, zmniejszono to na 150, w 2014 na 120, pod koniec 2014 na 60, a teraz w 2015 na 12 sztuk serii tzw. zerowej, czyli faktycznie prototypowej. Pewne jest jedynie 6 sztuk.
  4. Sprzedaż Su-35 była kluczowa dla Chin ze względu na transfer technologii, a zwłaszcza silników odrzutowych. Su-35 to myśliwiec 4 generacji, ewentualnie klasyfikowany jako generacja 4,5. Chiny same prowadzą zaawansowane prace na J-20 i J-31 – oba są myśliwcami 5 generacji, zresztą bazują na danych z cyberszpiegostwa myśliwców F-22 i F-35, rozwiniętych przez Chiny dzięki bardzo rozwiniętemu zapleczu badawczo-rozwojowemu i środkom finansowym w przybliżeniu 20-25 krotnie większym, niż łoży Rosja na PAK-FA, co wyszło pośrednio przez wyciek z danych indyjskich wspólnych prac rosyjsko-indyjskich myśliwca 5 generacji, który to program idzie jak po grudzie, co doprowadziło Indie do zakupu Rafale. Pozyskanie technologii silników odrzutowych pozwala Chinom na przejście do produkcji obu typów myśliwców 5 generacji małoseryjnej po 2018 – pesymistycznie, po 2020 – optymistycznie. Zakupem po 2020 jest zainteresowany m.in. Pakistan traktowany przez Chiny jako strategiczny sojusznik przeciw Indiom.
  5. Projekt 677 „Łada” – [Amur – oznaczenie eksportowe], jest okrętem podwodnym IV generacji. Marynarka Rosyjska wprowadziła po kilkuletnim opóźnieniu, spowodowanym trudnościami zaawansowanej technologii, 2 okręty podwodne w 2009 roku [wodowanie było w 2001]. Koszty eksploatacyjne i zbyt wysoki poziom nakładów wysokiej technologii, spowodowały decyzję o powrocie do produkcji jednostek projektu 636 „Warszawianka” należących do III generacji. Np. cała szóstka budowanych o.p. dla floty czarnomorskiej to typ 636.3. Pierwotnie wzorcem dla „Warszawianek” był typ 877 „Kilo”, do którego należy nasz „Orzeł”. Rosja będzie prawdopodobnie zmuszona do przejścia na typ „Łada”, ponieważ do 70% części do okrętów typu „Warszawianka” było produkowanych na Ukrainie [http://www.defence24.pl/166326,rosja-konczy-produkcje-okretow-typu-warszawianka-powodem-sytuacja-na-ukrainie], a nowe jednostki 636 będą w takim układzie musiały korzystać z kanibalizacji starych. Dla Chin w transferze technologii „Amurów” najistotniejsze są systemy wyciszania, peryskopów niepenetrujących, osobnych modułów rakiet pionowego startu [specjalnie opracowanych dla „Amura”, oraz systemu napędu niezależnego od powietrza AIP.
  6. Co do „rozwiązania kwestii spornych z Chinami” jest to „załatwione” wyłącznie w rosyjskich mediach i przekazie Kremla. Dla Chin rywalem są USA, Rosję traktują jako „pożytecznego idiotę” per procura, wspierającego ich aspiracje, dawcę strategicznych technologii, także udziałów w złożach – np. Wankor. Do czasu aż przestaną być użyteczni. Rosja coraz bardziej uzależnia się od twardych rynków finansowych Chin, słabnie, gdy Chiny – i tak już mocarz wobec Rosji – rosną. Decydujący będzie 2025, gdy Chiny zakończą program modernizacji wojska, osiągną przynajmniej taki sam poziom technologiczny, co USA i przejdą do produkcji wielkoseryjnej uzbrojenia i wyposażenia, podwyższając stopień nakładów na zbrojenia z 1 do 5%. Wtedy Rosja zostanie o lata świetlne za Chinami, które zresztą już teraz Chiny górują ponad 10 krotnie samym potencjałem demograficznym nad Rosją. W FR oficjalnie jest 143 mln ludzi, ale tylko 119 mln to etniczni Rosjanie, 24 mln to inne nacje, głównie muzułmańskie, co jest osobnym problemem przy wymieraniu samych Rosjan w skali 0,6% rocznie, głównie wskutek alkoholizmu – 0,5 mln ofiar rocznie wg statystyk oficjalnych. Ale to szczegół – w każdym razie Chińczycy mogą już teraz wszystkich Rosjan czapkami zarzucić, a już za czasów Mao deklarował,, że dla Chin strata 200 mln ludzi to żaden problem – i tak wygrają. Od czasu Ussuri i potem paktu Nixon-Mao największym i coraz bardziej rosnącym problemem Rosji jest wzrost siły Chin i apetyt na Syberię. Odebranie 2 mln km 2 zagrabionych przez Rosję w „wieku hańby” jest oczywiste, ale to tylko „wprawka”, bo Chiny jako przyszły hegemon świata potrzebują surowców całej wyludnionej Syberii [zamieszkałej przez zaledwie 30 mln ludzi, tylko w części Rosjan] i surowców Arktyki. Wracając do Rosji – już w 2017 dotknie ich wyczerpanie rezerw walutowych. Absurdalnie – wskutek ekstensywnej eksploatacji najtańszych złóż „po linii najmniejszego oporu”, także w 2017 spodziewane są trudności z paliwami na rynku wewnętrznym. Trudności będą zapewne pokonane przez jeszcze większe zapożyczenie się w Chinach i dalsze chińskie przejmowanie złóż rosyjskich – Rosja spadnie z deszczu pod rynnę, a w końcu skończy się wojną domową, gdy staną na krawędzi bankructwa i frakcje oligarchów i wojskowych i resortów siłowych specsłużb pójdą do walki o władzę na całego, jak krucha równowaga pęknie..
  7. Zachód na pewno padnie w ciągu najwyżej 12-15 lat, zresztą głównie przez pęknięcie bańki finansowej, bo piramida finansowa może być odwlekana, ale w końcu upaść musi. Natomiast Rosja, która chce wejść do nowego układu porządku światowego wg swych aktywów militarnych, wcześniej zostanie postawiona na skraju przepaści czynnikami ekonomicznymi, a w gospodarce jest karłem na poziomie Włoch. Mogliby to odwrócić, i yo już od roku 2009 korzystać pełnymi rękami z inwestycji i technologii i otwarciu Zachodu przy podpisaniu paktu z USA przeciw Chinom, z Jałtą II i Polską, i generalnie Europą Środkowa w pakiecie zapłaty, ale na szczęście dla Polski Putin zaczął podbijać cenę, odwlekać i zmieniać front, ponieważ uważa, że USA będzie się musiało zgodzić na jego warunki z Rosja jako równym partnerem USA. Dlatego, jak Putin przekroczył „czerwona linię” w Syrii, to odpalono Majdan [CIA] i zamieniono marchewkę na kij [sankcje, wojna walutowa, zamknięcie rynków finansowych na rolowanie długów Rosji i inwestycje, wojna cenowa ropą i gazem] – to pierwsze ostrzeżenie dla Rosji, taka „żółta karta”, bo USA zaczynają się niecierpliwić wobec postępów Chin i wypychania USA z południowego Pacyfiku, BO TO WŁAŚNIE JEST PRAWDZIWA KONFRONTACJA NR 1: USA-Chiny. Reszta w polityce i w regulowanym świecie ekonomii i finansów to narzędzia realizacyjne, działania i skutki wtórne i uboczne.
  8. Co do oświadczenia Pieskowa, jest oczywiście odwrotnie, jak on deklaruje. Rosja ponosi całą winę za złe stosunki, które są zwyczajną konsekwentną realizacją polityki podporządkowania sobie sąsiednich państw. Nic nowego – przynajmniej od imperatora Piotra I taka jest niezmiennie polityka Rosji wobec Polski i sąsiadów. I Rosja i USA mają teraz „zgryz” po wyborach – Kaczyński nie zapomniał, jak jego brata Obama po „resecie 2009” wystawił w Smoleńsku w 2010 Putinowi, a potem sam Brzeziński- architekt NWO – każdego, kto mówił o zamachu w Smoleńsku, wyzywał od ostatnich – polecam obejrzenie wywiadu z Brzezińskim z 2012: https://www.youtube.com/watch?v=CnnMPVo8Kw8 Teraz Obama zrobił „reset resetu” [!] i zgrywa głupka, dokładnie jak Putin…. i jego Pieskow….Brzeziński zresztą też. Wszyscy oni warci siebie i z jednej gliny – frazesy o ideałach, a w realu twarda walka buldogów o jak największą władzę – kosztem słabszych.

 35. Czołgista said

  To było ostatnie wciskanie kitu przez Grzegorza87.
  Admin

  Panie Gajowy, czyli GrzegorzB7 to troll, który stosuje taktykę zapychania wątków wklejkami – najczęściej z niezbyt wiarygodnego portalu Defence24, który przekłamywał raport na temat katastrofy MH-17 – gdy już się obnaży ewidentne przekłamania w jego tekstach.
  Ja z samej przyjemności wezmę się za kopanie tego trolla.
  _
  GrzegorzB7: „. Chiny zakupiły wersje pełną S-400, co ważniejsze z pełnym wsadem technologicznym, co było warunkiem Chin,”

  Nie ma wersji „pełnej”. Co to w ogóle za nowomowa ? Jest wersja eksportowa albo wersja przeznaczona dla rosyjskiej armii. Na razie nie wiadomo czy Chiny zakupią S-400 i czy dostaną taką samą wersję jak dla rosyjskiej armii. Szczegółów nikt nie zna, po za trollem i jego tajemniczym źródłem 🙂
  „pełnym wsadem technologicznym” – a tu kolejne absurdalne wyrażenie autorstwa GrzegorzaB7. W przypadku zakupu rosyjskiego sprzętu, Rosja oferuje szkolenie dla obsługi wyrzutni, serwis i części zamiennej. Chiny nie będą produkowały na licencji tych systemów i są zależne od Rosji jeśli chodzi o wszelkie ich naprawy.

  GrzegorzB7: „Decyzja Putina była czysto polityczna – tak względem technologii wojskowych, jak i kontraktu gazowego.”

  Brak szczegółowych informacji na temat kontraktu, ba, Chiny dopiero wyraziły zainteresowanie S-400, a już GrzegorzB7 wszystko zmierzył i policzył, a potem skopiował bez cienia refleksji. Zauważcie też jak troll potrafi bić pianę wokół gazociągu Ałtaj, na który na razie nic nie wydano, bo istnieje jedynie w fazie projektu. 🙂

  GrzegorzB7: „Program S-500 nie potrafi przebić barier technologicznych, głównie dotyczy to szybkości reakcji, manewrowości poprzecznej, identyfikacji i ilości zwalczanych celów, dlatego koncern Ałmaz-Antej i sztab generalny i obrona przeciwrakietowa i opl protestowały przeciw czysto politycznej decyzji Putina. Komentarz rosyjskich patriotów był i jest jednoznaczny ”

  Powyżej kłamstwo wygenerowane przez trolla i jakichś bliżej niezidentyfikowanych „rosyjskich patriotów” (stawiam jednak na trolla). O systemie S-500 nie wiadomo praktycznie nic, po za tym, że ma większy zasięg i krótszy czas reakcji od rozpoznania celu do jego zestrzelenia niż u S-400 oraz prawdopodobnie będzie mógł zestrzeliwać satelity wroga. Po za tym nikt nic nie wie, ani nie widział, ale już do boju ruszyli „znafcy tematu” Paradne. .
  Chyba, że mówimy o starym systemie S-500 odrzuconym jeszcze w latach 60. 🙂 Troll nie wyjaśnia.

  GrzegorzB7″Sprzedaż Su-35 była kluczowa dla Chin ze względu na transfer technologii, a zwłaszcza silników odrzutowych. Su-35 to myśliwiec 4 generacji, ewentualnie klasyfikowany jako generacja 4,5.”

  Na razie nic nie sprzedano, a jeśli do tego dojdzie to w umowie znajdzie się klauzula zabraniająca produkowania silników tych samolotów. Na razie jednak do niczego nie doszło.

  GrzegorzB7: „Zakupem po 2020 jest zainteresowany m.in. Pakistan traktowany przez Chiny jako strategiczny sojusznik przeciw Indiom.”

  Nikt nic takiego nie ogłaszał. Chiński myśliwiec typu stealth istnieje jednie w formie prototypu, ale troll już wie, że są zainteresowani, chociaż Chiny nie deklarowały, że będą go komukolwiek sprzedawać 🙂

  GrzegorzB7: „Projekt 677 „Łada” – [Amur – oznaczenie eksportowe]”

  Pisałeś o Amurze, czym obnażyłeś swoją niewiedzę. Dopiero ja zwróciłem uwagę na tę bzdurę.

  GrzegorzB7: „Marynarka Rosyjska wprowadziła po kilkuletnim opóźnieniu, spowodowanym trudnościami zaawansowanej technologii, 2 okręty podwodne w 2009 roku”

  Udajmy, że w Rosji żadnego kryzysu po 1991 roku nie było i gadajmy niepotwierdzone bzdury „o trudnościach w zaawansowanej technologii”. Oczywiście obarczmy winą za kryzys Putina i jego ekipę. Udajmy, że to nie dzięki nim projekt Łady jest nadal realizowany.

  GrzegorzB7: „Koszty eksploatacyjne i zbyt wysoki poziom nakładów wysokiej technologii, spowodowały decyzję o powrocie do produkcji jednostek projektu 636 „Warszawianka” należących do III generacji.”

  Słabo ci idzie kłamanie albo bezmyślne kopiowanie. Rosja zakończyła właściwie budowę okrętów typu Warszawianka na rzecz bardziej perspektywicznej Łady. Nawet w polskich mediach o tym mówili 🙂 Co więcej, wyraźnie w tej śmiesznej notce informacyjnej z Defence24 stoi, że twoje twierdzenie o powrocie do produkcji Warszawianek jest bzdurą ! Nie czytasz źródeł, który próbujesz cytować. LOL.

  GrzegorzB7: „Pierwotnie wzorcem dla „Warszawianek” był typ 877 „Kilo”, do którego należy nasz „Orzeł”.”

  Przekłamuj dalej, może nikt nie zauważy, że Warszawianka to kompletna modernizacja klasy Kilo. Podobne modernizacje swoich projektów dokonują też marynarki wojenne krajów zachodnich. Okręt wojskowy często nie wymaga wprowadzania dużych zmian w konstrukcji kadłuba i może nadal wypełniać swoje zadania przez kolejne dziesięciolecia, po odpowiednio przeprowadzonej głębokiej modernizacji.

  Wziąłem po lupę pierwsze 5 punktów skopiowanych/wygenerowanych przez trolla i już widać, że jest bardzo cienko. Może oficer prowadzący poratuje go jakąś kolejną wklejką ? Jak myślicie ? 🙂

 36. […] https://marucha.wordpress.com/2015/10/29/madre-i-dyplomatyczne-oswiadczenie-rzecznika-putina/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.