Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ostatnia misja Prezesa

Posted by Marucha w dniu 2015-11-03 (Wtorek)

Jarosław Kaczyński jest jedynym politykiem polskim, który przetrwał w pierwszym szeregu przez ostatnie 25 lat. Inni już dawno się wykruszyli – Wałęsa, Kwaśniewski, Pawlak, Balcerowicz, Komorowski, Krzaklewski, Buzek.

Ten swoisty fenomen jest godny podkreślenia, tym bardziej, że prezes popełniał w tym czasie przeliczne błędy, które w ostatecznym rachunku nie doprowadziły do jego upadku.
Był niczym wańka-wstańka, odradzał się po porażkach i długich nieraz okresach banicji politycznej. Bez wątpienia swoje trwanie zawdzięcza wytworzeniu tzw. żelaznego elektoratu, który głosuje na jego partię bez względu na to, co się dzieje. Elektorat ten ma swoiste cechy, kieruje się niezłomną wiarą w Kaczyńskiego i jest odporny na jego krytykę.

Rok 2015 jest dla Kaczyńskiego przełomowy, bo – chyba wbrew oczekiwaniom jego samego – osiągnął sukces niebywały. Na pewno nie liczył na wygraną Andrzeja Dudy, na zwycięstwo PiS w wyborach już tak, ale chyba nie wierzył w samodzielne rządy, choć mówił o tym zawsze.

Ostrożność w wypowiedziach, przestrzeganie przed żądzą zemsty i nawoływanie do skoncentrowaniem się na pracy – wynika z obawy przed powtórzeniem błędów sprzed 10 lat, kiedy PiS pod jego przywództwem rządziło ledwie dwa lat i szybko utraciło poparcie. Zamiast na rządzeniu i wprowadzaniu w życie programu przebudowy państwa – Kaczyński zajmował się igrzyskami i wykańczaniem koalicjantów. Nie zachował się jak Viktor Orban i przegrał. Teraz obawia się powtórki i dlatego przestrzega swoich kolegów przed euforią.

Kaczyński wie, że to jest jego ostatnia wielka batalia i jego ostatnia szansa, żeby przeszedł do historii jako polityk, który osiągnął coś trwałego. W przeciwnym razie będzie zapamiętany jako sprytny polityczny gracz, ale tylko gracz. W tej walce jego największym przeciwnikiem będzie on sam.

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 45-46 (8-15.11.2015)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 35 to “Ostatnia misja Prezesa”

 1. NICK said

  Co by nie pisać. Jest postacią historyczną. Za życia.

 2. Boryna said

  Taki jest potrzebny brukselskim okupantom.

 3. Corve said

  Szef wszystkich szefów, Jarek z Żoliborza.

  Tak po prawdzie to chyba jedyny polityk , który nie ma przyziemnych i chorych ambicji ( brak rodziny, brak konta w banku, brak prawa jazdy… ogólnie ma małe potrzeby własne ) Ma za to wizję naprawy Polski, socjalistyczną co prawda ale zawsze to wizja dłuższa niż walka o koryto co cztery lata. Ciekawe na ile przydupasy obok szefa są samodzielni i mocni, aby skoczyć mu do gardła i odsunąć go od podejmowania kluczowych decyzji?

  Ma wizję naprawy Polski?
  Jaką?
  Admin

 4. Boryna said

  Ad.1 Jest postacią historyczną jak targowiczanin Poniatowki, który podpisywał traktaty rozbiorowe Pollski

 5. Dzonyy said

  JarosławZawszeDziewica.

 6. NICK said

  Ambicje to on ma, niestety.
  I przyziemne i CHORE.

  Co innego postać historyczna, co innego pozytywna.

 7. klimek said

  Misja ? Nie wiem czy on kiedykolwiek mial jakas misje .Jesli mial ,nie byla to jednak misja sluzaca Polsce ! Afera gruntowa raz na zawsze go kompromituje w moich oczach . Te jego misje doskonale widac podczas wykladow w Fundacji Batorego w ktorych wyraznie mozna wysondowac jego punkt widzenia ktory nie ma nic wspolnego z interesem Polski . Jak bedzie teraz ? Nie sadze ze poza paroma pilnymi i krzyczacymi zmianami ktore sa wymagane aby ten system mogl wogole przetrwac, cokolwiek zrobi . Aby lekarz mogl podjac leczenie to musi zdiagnozowc i postawaic prawidlowy opis pacjenta . On widzac sytuacje Polski nie mowi tak naprawde nic o istocie zla i zagrozenia dla Polski . Wyciaga tylko jakies tak naprawde frazesy ,demagogie i takie chwytliwe haselka zerujace na nastrojach .Nawet w sprawie katastrofy smolenskiej nie widze konsekwencji, uporu i przemyslanych dzialan aby te sprawe wyjasnic poza judzeniem Rosji ! A coz dopiero w innych sprawach .

 8. Ravkill said

  Ma kota. A koty trzymają zawsze przyzwoici ludzie.

 9. Boydar said

  ” … Był niczym wańka-wstańka …”

  Pan Engelgard wspiął się na wyżyny zawozalowauwzawolauowanych mglistych aluzji 🙂

 10. Dzonyy said

  Dziecięciem będąc mawiałem „bańka-wstańka”.

 11. Boydar said

  I ja nie inaczej, Panie Dzonyy.

 12. NICK said

  Poza tym, traktujemy ten teatrzyk jakby to była „reality”.
  A to tylko „show”.

  Pewnie, że w prawdziwej historii Polski, będzie postacią trwale Nam wrogą.

 13. Bronisław said

  Panie Autorze! Pisze Pan na początku: „Jarosław Kaczyński jest jedynym politykiem polskim, który przetrwał w pierwszym szeregu przez ostatnie 25 lat. Inni już dawno się wykruszyli – Wałęsa, Kwaśniewski, Pawlak, Balcerowicz, Komorowski, Krzaklewski, Buzek.”
  Jaki to z Pana polityk, który nie dostrzegł, że wymienieni przez Pana politycy (i im podobni) wykonali wzorowo postawione przed nimi zadania i zostali wysłani, przez swoich mocodawców, na polityczną (wysoko opłacaną) emeryturę?!!! Czy nie zauważa Pan, iż J. Kaczyński vel Kalkstein wraz z A. Maciarewiczem vel Singerem i innymi „przydupasami” wspierani przez „służby, mafie i loże” mają najprawdopodobniej zadanie sfinalizować od wieków realizowany projekt „Judeopolonia”?!!! Uprawia Pan chasbarę, czy pan się ośmiesza jako polityk?!!!
  Mimo tak śmiertelnego zagrożenia Naszego Narodu wierzę, a nawet jestem Przekonany, iż z Bożą pomocą Naród Polski odrodzi się, jak „Feniks z popiołów”!!! Amen!!!

 14. NICK said

  „Jarosław Kaczyński, czyli największy koszmar Putina – pisze Dawid Wildstein w polemice dla Wirtualnej Polski.”

 15. Lily said

  Re;NICK
  Dawid Wildstein,czyta go Pan?.
  Imie,wyglad typowo zydowski,a mentalnosc jaka?.
  Juz akurat,Pan Putin przestraszy sie chlopka,o wzroscie 155 cm w kapeluszu.
  A.kto stoi za nagonka na P. Putina,jak nie ****.

 16. NICK said

  Pani mnie zna. Lily. Wie co myślę. 🙂 .
  Przypomnę tylko, że jego ‚tatełe’ był prezesem TVP w latach 2005-06, to jest za nie-rządów Kaczyńskich… .

 17. zawisza said

  ad 4

  Antyrosyjski Kaczyński prorosyjskim Targowiczaninem? Musiałby nastąpić cud nawrócenia;)

 18. Lesio said

  Gdyby Jarosław Kaczyński dokonał racjonalnego zbliżenia Polski i Rosji, dwóch słowiańskich i bratnich sobie narodów, jednocześnie pokazał anglosyjonowi „takiego wała jak Polska cała”, to miałby w ten sposób szansę na zrehabilitowanie się i wejście w poczet wielkich Polaków, chociaż oczywiście wiadomo, że to tylko mrzonki i fantasmagorie…

 19. Vidmo said

  Przepraszam sympatykow Kaczynskiego-Kalkstejna, ale Kaczynski jest dla mnie antypolską kanalią. On i jego PIS jest gwarantem obecnego dziadostwa zafundowanego przez PO. On zatwierdzal afery, blokowal dostep do polityki polskim patriotom. On ich w PIS nie potrzebuje. On dal wladze PO w 2007. To on. On nie potrzebowal komisji sejmowych 2005-2007 do spraw wielkiego zlodziejstwa. On zaklepal „prywatyzacje” PZU. On i PIS i reszta bandy czworga zaglosowali za rentą dla zydow „poszkodowanych” na teranie Polski, 100€ na glowe, a glow pejsatych ma byc 20 000. Dla rodzin polskich nie ma, ale dla oprawcow Polakow jest. Czy o „taki patriotyzm” chodzi?

  Obecnie jedną z pilnych spraw jest ustawienie wielkich zlodzieji w kolejce do sądu. W panstwie prawa zlodzieje siedzą w wiezieniach a nie w lawach poselskich czy spolkach skarbu panstwa. Ich majątek podlega KONFISKACIE. Czekam na decyzje wygranego PIS odnosnie zlodziejstwa. Czy skonczylo sie „wy nie tykacie naszych, a my nie tykamy waszych” – no zobaczymy.

  Kto stworzyl prawo o przedawnieniach i kto zlikwidowal konfiskate mienia. Przeciez to nie Polacy stworzyli dla Polakow to cudo niesprawiedliwosci. W „tym kraju” zlodziej majątku wielomilionowego staje sie „prawowitym wlascicielem” zrabowanego mienia po 10 latach!

 20. MatkaPolka said

  Prezydent Lech Kaczyński – Zdrada państwa i Narodu Polskiego – mason , kryptosyjonista w Izraelu

  SANHEDRYN I ILUMINACI / EURO 2012 POLSKA UKRAINA / Łukaszenko / ANONIMUS

 21. Lesio said

  Wydaje się, że chazar Wildstein swoim stwierdzeniem sam próbuje zorientować Kaczyńskiego anty rosyjsko, ale Kaczyński jest osobą wielce nieprzewidywalną, nikt tak naprawdę nie wie jak się zachowa, chociaż sprawa stosunków z Rosją będzie dla niego sprawą życiowo najważniejszą, a więc czy będzie on tylko anglosyjonistyczną kukłą czy też będzie próbował urwać się z syjonistycznej smyczy odnosząc się do polskiego etnosu. Wie, że to jego ostatnia prosta i może ostro namieszać. Znane są jego wszystkie antypolskie wyczyny, ale teraz ma szansę na rehabilitację. Po owocach go poznamy, a nie po szczekaniu Wildsteina.

 22. MatkaPolka said

  Jarosław Kaczyński w Kijowie pozdrawia Banderowców z OUN-UPA!

  Kijów-Jarosław Kaczyński Występ Na Majdanie!

 23. MatkaPolka said

  Antoni Macierewicz i zaskakująca odpowiedź na pytanie radiosłuchacza
  31 sierpnia 2014 roku gościem audycji Rozmowy niedokończone w Radiu Maryja był poseł Antoni Macierewicz. Oto jak zareagował na telefon od jednego z radiosłuchaczy na temat działalności loży masońskiej B’nai B’rith w Polsce…

  Grzegorz Braun: demokracją rządzą mafie, służby i loże!

 24. MatkaPolka said

  Loża „Kopernik” rządzi na polskiej prawicy « Dziennik …

  https://marucha.wordpress.com/2012/04/15/loza-%e2%80%9ekopernik-rzadzi-na-polskiej-prawicy .

  Apr 15, 2012 – Antoni Macierewicz wziął udział w pogrzebie Jana Winczakiewicza. To symboliczne wydarzenie związane z nie tylko z historią Loży ”Kopernik”

  KOR-OWCY Z LOŻY „KOPERNIK”

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15665&Itemid=119

  Z książki: „PRAWICOWE DZIECI CZYLI BLEF IV RP” Leszka Misiaka.
  Str. 226 inn.

  W leksykonie Ludwika Hassa „Wolnomularze polscy w kraju i na świecie 1821-1999″ znajdują się nazwiska Polaków mających wpływ na nasze życie publiczne. Na przykład Jana Olszewskiego, o którym Hass pisze: ,,Do wolnomu¬larstwa został przyjęty IV 1962 w loży ,,Kopernik” (loża niezależna, od 27 XII 1991 Wielka Loża Narodowa Polski) w Warszawie, tu 24 X 1964 nadano mu stopień mistrza; 1971-1973 piastował w niej godność II dozorcy, 1975-1981 i 1986-1991 – mówcy. W 1991 został wybrany wielkim przysposobicielem Wielkiej Loży Narodowej Polski. Później wycofał się („uśpił się”).

  Jeszcze bardziej zasłużonym wolnomularzem jest Bronisław Wildstein. Oto przypis z leksykonu na jego temat, który można znaleźć w Internecie: ,,Do wolnomularstwa został przyjęty 6 II 1986 w polskiej loży ,,Kopernik” N” 679 (Wielka Loża Francji) w Paryżu; w niej 7 IV 1988 nadano mu stopień mistrza. W 1990 „afiliował” (przyłączył się) do loży ,,Kopernik” (ówcześnie loża niezależna, od 7 XII 1991 Wielka Loża Narodowa Polski) w Warszawie; w 1991-1993 przewodniczący loży „Przesąd Zwyciężony” (Wielka Loża Narodowa Polski) w Krakowie; od 1991 zarazem wielki dozorca Wielkiej Loży Narodowej Polski”.

  Najpierw Wildstein był związany z paryską lożą ,,Kopernik”, skupiającą osoby o polskich korzeniach w ramach Wielkiej Loży Narodowej Francji, później z Warszawską lożą-matką ,,Kopernik” i z Krakowską lożą „Przesąd Wyzwolony”, której był Wielkim Mistrzem. Ponadto pełnił funkcję Wielkiego Dozorcy Wielkiej Loży Narodowej Polski. Wielka Loża Narodowa Polski została utworzona przy Wielkiej Zjednoczonej Loży Anglii. W Paryżu Wildstein pomagał zbierać pieniądze na utworzenie Gazety Wyborczej. Zbierał też pieniądze na „wolne” wybory w czerwcu 1989 r.

  ,,Myśmy się do tych wyborów przygotowywali. Składaliśmy się na akcję przedwyborczą, kupowaliśmy cegiełki na, tak, tak, Gazetę Wyborczą – fragment książki ,,Niepokorny”. Wyd. ,,Fronda”.

  Gdy dodamy to tego grona mentora i wychowawcę, jak przeczytałem, Wildsteina i Olszewskiego, a także Jarosława i Lecha Kaczyńskich, nieżyjącego już patrona KOR-u i całej lewicy laickiej Jana Józefa Lipskiego, spiskowa teoria dziejów zaczyna wydawać się praktyczną teorią dziejów.

  Dane z książki Hassa na temat J. J. Lipskiego: ,,Do wolnomularstwa został przyjęty 19 II 1961 w loży „Kopernik” (loża niezależna) w Warszawie; w niej 9 I 1962 nadano mu stopień mistrza. W 1962-1981 i 1986-1988 piastował tu godność przewodniczącego, 1981-1986 mówcy, 1988-1990 sekretarza”.

 25. MatkaPolka said

  Płk Wilhelm Świątkowski, stalinowski zbrodniarz, prezes Najwyższego Sądu Wojskowego PRL z lat 1950 -54, ur. w 1919 r. w Grenówce, powiat Gruszów, woj. odeskiego, był bratem cioteczym do Rajmunda Kaczyńskiego. Ich rodzice mieszkali w tym samym „kibucu”.

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=swiatkowski

  Raport komisji Mazura/Rozdział III
  HISTORIA „Zbrodnie w majestacie prawa 1944-1956” (III)
  Kaczyński vel Świątkowski…czyli – kim pan jest?
  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=427

  Kim był ojciec Kaczyńskich?

  Wilhelm Świątkowski (ur. 1 stycznia 1919 w Grenówce koło Odessy) – pułkownik Armii Czerwonej i Wojska Polskiego, prokurator i sędzia wojskowy, zbrodniarz stalinowski i zdrajca Polski.

  Dzieciństwo i młodość spędził w ZSRR. W 1940 ukończył Instytut Prawa w Charkowie, po czym został powołany do służby wojskowej w Armii Czerwonej. Zajmował stanowiska w wojskowych organach śledczych, był m.in. szefem prokuratury w 204 Dywizji Piechoty. W czerwcu 1944 przeszedł do Wojska Polskiego, gdzie pracował w organach prokuratury wojskowej. W dniu 4 listopada 1950, na mocy decyzji Biura Politycznego PZPR, został powołany na stanowisko Prezesa Najwyższego Sądu Wojskowego. Funkcję tę pełnił do 26 czerwca 1954, w tym samym roku powrócił do ZSRR.

  Prezes Świątkowski wspomagany przez osadzonych w najważniejszych ogniwach aparatu terroru „doradców radzieckich”, przekonany, że partia powierzyła mu misję dziejową wprowadził rządy despotyczne. Zorganizował „żelazne zespoły” tj. trójki sędziowskie złożone z całkowicie uległych sędziów, ślepo wykonujących polecenia władz zwierzchnich. W oparciu o teorię Stalina o zaostrzającej się walce klasowej, wojskowy aparat represji szukał wszędzie wrogów, a gdy takich nie znalazł posługiwał się prowokacją.

  Prezesura W. Świątkowskiego w Najwyższym Sądzie Wojskowym przypadła na okres wzmożonych represji wobec wyższych oficerów WP, m.in. w tym czasie prowadzono proces gen. Tatara, płk. Utnika i płk. Nowickiego, tzw. proces generałów, aresztowano także gen. Spychalskiego.

  Po śmierci Bolesława Bieruta (12 marca 1956) powołano Komisję dla zbadania odpowiedzialności byłych pracowników Głównego Zarządu Informacji, Naczelnej Prokuratury Wojskowej i Najwyższego Sądu Wojskowego (tzw. Komisja Mazura). Raport Komisji stwierdzał, że W. Świątkowski był jednym z oficerów radzieckich, którzy byli odpowiedzialni za łamanie praworządności. Według raportu Komisji Mazura W. Świątkowski wraz z sędzią Aleksandrem Tomaszewskim byli głównymi inspiratorami wypaczeń w wojskowym wymiarze sprawiedliwości, realizatorami wypaczonej praktyki karnej i bezpośrednimi współsprawcami drakońskich wyroków w sfingowanych sprawach.

 26. Ehze said

  Przetrwal tylko dlagego bo wybral cwansza taktyke mydlenia ludowi oczu swym „katolicyzmem”. I ten jego „katolicyzm” zapewnil mu u ludu przetrwanie.
  Dobrze, ze jego opcja wziela wszystko bo bedzie mozna tylko i wylacznie na nich zrzucic odpowiedzialnos za podejmowane decyzje. Nie sadze, zeby te decyzje Kaczora i PiSu byly inne niz dotychczas (sluzalczosc wobec amerykanskiego zydostwa) Te decyzje beda takie jakie beda i Ludowi wreszcie MOZE opadna luski z oczu jesli chodzi o „katolicki” PiS I „katolickiego Kaczora .

 27. Parva said

  Bracia Kaczyńscy , jako dzieci ukradli księżyc , jako dorośli pomogli rozkraść Polskę. Stara mądrość głosi ,czym skorupka za młodu….,niestety sprawdziła się ,teraz czekamy na następne „akty „potwierdzające tą ponurą zasadę.
  Język ukrów męczy uszy,irytuje swoją brzydotą, to tak nasuwa się poobejrzeniu filmu „wyżej” o występach Małego Brata na Majdanie

 28. Ehze said

  RE 23:

  Macierewicz jest tak zwanym „gate keeper” (trzymajacym bramke) : On zajmuje sie badaniami katastrofy Smolenskiej tak aby nigdy nie zostala ona zbadana.
  Tak samo badane bylo 911 przez komisje powolana przez rzad „amerykanski”..
  Badac takie zbrodnie maja komisje zlozone albo przez tych co te zbrodnie popelnili albo na pasku tych co zbrodnie popelnili
  Dziwie sie, ze po tylu latach jego „nieudolnej:” (zamierzenie nieudolnej) dzialalnosci w sprawie Smolenska ludziom jeszcze nie opadly luski jesli chodzi o Macierewicza.

  Inna jego dzialalnosc:
  likwidowanie po”rosyjskich” sluzb wojskowych.
  On je likwidowal aby zainstalowac „amerykanskie”(na pasku CIA) sluzby wojskowe w Polsce .
  Az JEDZIE OD NIEGO Bnai B’rith!

 29. aaaaaaaaaaaaaaaaa said

  …………z polityczną schizofrenią można być tylko graczem….drogi autorze…….miernym lub wybitnym, ale tylko graczem.

 30. Zdziwiony said

  Wiele żalu ks. abp. Stanisław Wielgus ma także do ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przyznaje, że „faktem jest, że Lech Kaczyński stał się moim nieprzyjacielem i bardzo mu zależało, żebym nie został arcybiskupem warszawskim”.

 31. dfignfih said

  Jestem raczej przekonany, że w Smoleńsku był zamach, ale teza o udziale Rosji jest mocno nietrafiona, Rosja nie miałaby w tym żadnego interesu, chociaż niektórzy mogą przekonywać inaczej (podobna retoryka była np. w przypadku niedawnego zamachu stanu na Ukrainie). Tak samo ciężko mi uwierzyć żeby odpowiedzialność była po stronie USA czy Izraela bo tak jak widzimy tutaj na filmach, likwidowaliby w ten sposób własnych ludzi. Jeszcze bardziej nieprawdopodobny wydaje mi się udział PO. Może porachunki wewnętrzne, może postać Sławomira Skrzypka (tutaj też dobrze gdyby ktoś zanegował), a może jednak zwykła katastrofa o niespotykanie dużych zniszczeniach? „On zajmuje sie badaniami katastrofy Smolenskiej tak aby nigdy nie zostala ona zbadana.” to raczej prawda.

 32. MatkaPolka said

  Jeśli chodzi o „Smoleńsk” – Nie ma żadnych dowodów, aby wyciągnąć jakikolwiek wniosek – nie ma kokpitu z unikalną awioniką, nie było ciał znalezionych na miejscu katastrofy przypiętych do foteli, nie było listy pasażerów i kart wsiadania na pokład samolotu… nic nie ma. Są tylko teorie i hipotezy… i nie potwierdzone niczym arbitralne stwierdzenie Macierewicza „wina Putina”

  Tych ludzi zabito w Warszawie w przeddzień „katastrofy” wieczorem 9 kwietnia
  Wcześniejsza wiedza o katastrofie to potwierdza „ w tych trudnych chwilach bądźmy razem” – apel Komorowskiego 3 godziny PRZED „katastrofą”

  Ciekawe czy Kaczyński zemści się na Tusku i Komorowskim za przygotowanie Katastrofy –w kancelarii premiera Tuska – za śmierć brata bliźniaka i innych -bardzo ciekawe. Czy będzie dintojra?

 33. MatkaPolka said

  Oszustwo Katastrofy Smoleńskiej
  10 kwietnia 2010

  http://zamach.eu/120308/Untitled_1.html

  Dowody oszukańczej inscenizacji – ręcznego ułożenia -podrzuconych fragmentów
  wraku samolotu TU-154M. Uwagi pośrednie.
  (ciąg dalszy; „Samolot bliźniak” oraz „Katastrofa, której nie było”)

  Cześć Siódma

  Porwania i likwidacje Członków Delegacji,
  sygnał akcji w Polsce godz. 22.00, piątek 9 kwietnia 2010
  .

  SIEĆ

  Wstęp

  Jak doszło do porwania i zabicia 96 osób delegacji? W jaki sposób przeprowadzono masakrę ich ciał?

  Na podstawie wypunktowanych wydarzeń – określonych węzłów (W) – ułożyliśmy pewną strukturę, która układa się określoną sieć.

  Pokażemy to na podstawie poniższego tekstu, który składa się z dwóch części:
  – Węzły – dane, fakty z okresu paru dni przed Smoleńskiem,
  – Sieć – konstrukcja związków miedzy danymi ( węzłami).
  (***)

  Cześć Ósma
  Nasilenie akcji Planu B;
  łapówka dla naukowców z Gdańska,
  rekonstrukcja „zamachu”

  Bomba zamiast Brzozy

  http://zamach.eu/120406/Untitled_1.html

  (kontynuacja; Oszustwo Katastrofy Smoleńskiej 100821)

 34. Boydar said

  „… teza o udziale Rosji jest mocno nietrafiona, Rosja nie miałaby w tym żadnego interesu …” – Dfignfih (31)

  Czy kiedy prokurator który mnie niesłusznie oskarżał złamie nogę albo wpadnie pod pociąg, to ja mam płakać ? Albo lecieć i go zatrzymywać przed przejazdem kolejowym ? Nadgorliwość gorsza od faszyzmu, tak kiedyś gadano w żartach. Tymczasem żartować nie ma z czego. Rosja miała interes i każdy przyzwoity człowiek też miał. Tyle że Rosja ostatniemi Putinowymi czasy nie zabija swoich wrogów. Cierpliwie czeka aż wyrżną się sami. I wtedy, w kwietniu, też tak było. Twierdzenie, że „… /nie/ likwidowaliby w ten sposób własnych ludzi …” jest oderwane od realiów i praktyki. „Ich ludzie” są także po to aby użyźniać glebę prowadzonej polityki. Tylko niewiele im tym razem wyrosło po tym nawożeniu, już akcje holoszwindlu są wyżej notowane 🙂

 35. Re: 23 Matka Polka
  Kto slucha zyda macierewicza, to sam sobie szkodzi…
  Mysle, ze temat „dzialalnosci” antypolskiej a.macierewicza nie raz w Gajowce byl poruszany i nie warto dalej tym zydowskim smieciem zawracac sobie dalej glowy. Szkoda czasu i atlasu..
  Podstawowe pytanie: „Co konkretnie a.macierewicz zrobil dla Polakow podczas swej politycznej dzialalnosci przy korycie oplacanym przez polskich podatnikow (bo zydzi nie placili i nie placa i nie beda placic podatkow dla gojow)…????..
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Dosc dlugo przygladalem sie jak to a.macierewicz od zawsze bez konca wyjasnia wszystko co tylko jest do „wyjasniania” a zlodzieje i aferzysci w dalszym ciagu sa tam , gdzie byl poczatek jego (*macierewicza) wyjasniania…

Sorry, the comment form is closed at this time.