Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (85 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-11-04 (Środa)

W „Wolnych tematach” wpisujemy różne luźne uwagi.

barszcz

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/10/30/wolne-tematy-84-2015/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2015/11/07/54129/

Gajowy Marucha

Komentarze 252 to “Wolne tematy (85 – 2015)”

 1. Boydar said

  Nieźle te kluski wyglądają, trzeba było tylko więcej pogrzać, tak na zimno to nie każdy lubi.

 2. Jędrek said

  Panie Gajowy! Proszę nie drażnic od rana! No chyba że to udany eksperyment Pana Bardzo.:-)

 3. Guła said

  To wg Google barszcz czerwony czysty z „uszkami”

 4. Dzonyy said

  No i w końcu porządna zupa, bo te szparagi jakąś nerwowość wprowadziły. 🙂

 5. AniaK said

  Mniam mniam…..Uszka wyglądają na własnej roboty. Jedno z moich ulubionych dań 🙂

 6. Marucha said

  Re 1:
  Włożyłem do zupy palec wskazujący. Ciepła.

 7. AniaK said

  Re 6:
  Zdezynfekowany? 🙂

  Tak. Naftą.
  Admin

 8. Boydar said

  Ciepła ? To czemu parafina po prawej stronie skorupą pływa ? Nie trzeba było po Zaduszkach aż tak oszczędzać.

 9. AniaK said

  @Admin
  Jakby jakaś iskra się napatoczyła, to palec Pana Gajowego mógłby być jednocześnie miernikiem ciepła i podgrzewaczem. 🙂

 10. AniaK said

  Re 8:
  To nie parafina tylko skórka z palucha Pana Gajowego. 🙂

 11. AniaK said

 12. Dictum said

  Orban oskarża Sorosa o spiskowanie przeciw Europie. W przybywaniu uchodźców interes ma także lewica
  Aktualizacja: 2015-11-3 8:21 am

  „To nie przypadek, że codziennie tysiące ludzi jest transportowanych do Europy. To spisek lewicowych elit, które chcą zniszczyć państwa narodowe, narzucając Europejczykom lewicowy sposób myślenia” – mówił premier Węgier Viktor Orbán na konferencji zorganizowanej w piątek w Budapeszcie przez trzy organizacje związane z Fideszem.

  W radiostacji Magyar Radio przywódca Węgier oskarżył o działalność spiskową miliardera Georga Sorosa i zasilane dzięki jego środkom organizacje „społeczeństwa otwartego”. – Europa została zdradzona i jeśli nie uda nam się stanąć w jej obronie, będzie nam odebrana – przekonywał węgierski przywódca.

  – Jeśli nie zajmiemy stanowiska w obronie Europy, kontynent nie będzie już Europą obywateli mieszkających tutaj, ale będzie spełniać lunatyczne marzenia kilku działaczy, niewybieralnych przywódców, którzy obracają dużymi sumami pieniędzy i nie myślą z tego powodu w kategoriach narodowych – zaznaczył Orban.

  Premier stwierdził, że Europejczycy podobnie myślący jak on „muszą zwrócić się ku demokracji i narodowi” w obliczu „spisku oraz zdrady” i rozpocząć ogólnoeuropejską debatę w celu wzmocnienia „silnej, chrześcijańskiej Europy”.

  Węgierski przywódca nie szczędził słów krytyki wobec przemytników i „działaczy praw człowieka”, którzy jego zdaniem „wspierają wszystko, co osłabia państwa narodowe”. – Ten sposób myślenia zachodnich działaczy być może najlepiej uosabia sam George Soros. Pan Soros wykorzystuje swoje miliardy do promowania własnego światopoglądu w ponad stu krajach. Finansuje globalną sieć fundacji, inicjatyw, projektów i partnerstwa, aby promować swoją szczególną wizję rozszerzonej Unii Europejskiej i świata bez granic – tłumaczył Orban.

  Po wywiadzie udzielonym rozgłośni Magyar Radio, węgierski lider udał się na konferencję zorganizowaną przez Stowarzyszenie Inteligencji Chrześcijańskiej, Węgierskie Stowarzyszenie Współpracy Obywatelskiej i Koła Profesorskiego Batthyany. Wszystkie te organizacje są powiązane z Fideszem. Podczas spotkania zaprezentowano dokument pt. „Znaki czasu”, który ma jednoczyć chrześcijańskie ruchy.

  Na spotkaniu premier stwierdził m.in., że decyzja Brukseli, wprowadzająca automatyczny rozdział uchodźców między państwa członkowskie „jest liberalnym, ale niedemokratycznym rozwiązaniem”. Zaznaczył, że politycy UE nie mogą ignorować woli narodów. Ani parlamenty krajowe, ani Parlament Europejski – w jego przekonaniu – nie mają prawa głosować za takim rozwiązaniem. Zagroził „wybuchem kryzysu demokracji w Europie”, który może doprowadzić do anarchii.

  Orban po raz kolejny skrytykował na równi przemytników i działaczy praw człowieka. Wedle premiera pomagają oni imigrantom nielegalnie przedostać się przez granice. Węgierski przywódca obwinił aktywistów z USA i Europy Zachodniej, działających w ramach organizacji powołanych dzięki środkom finansowym dostarczonym przez George’a Sorosa, że stają się „częścią międzynarodowej sieci nielegalnego handlu ludźmi”. – Wśród biurokratów w Brukseli istnieje wielu różnego rodzaju „aktywistów”, którzy uważają, że obecna imigracja pomoże stworzyć Europę, o jakiej marzą – zaznaczył.

  Orban jest przekonany, że działacze z Brukseli celowo sprowadzają imigrantów do Europy. Lewica europejska chce stworzyć nowy system polityczny, który będzie musiał respektować różnego rodzaju aberracje, uznane za „prawa człowieka”.

  Źródło: hungarytoday.hu , breitbart.com , hungarianspectrum.org

  AS

 13. Dzonyy said

  Zasadniczo zupa ma być gorąca. Gorąca, ciepła, to za mało. Jak został jakiś znicz po Zaduszkach, to można nad zniczem dopodgrzać 🙂

 14. Listwa said

  „Nie należy brać pod uwagę zaświadczenia o tym, czy dziecko było szczepione, czy nie – tak zdecydował Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, uznając, że wprowadzone w Częstochowie uchwały, zgodnie z którymi publiczne przedszkola i żłobki mają w czasie rekrutacji brać pod uwagę fakt, czy zgłaszane dziecko przeszło obowiązkowe szczepienia, są niezgodna z prawem”.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16677&Itemid=53

  „Władze Częstochowy zapowiadają, że złożą skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego”.

  http://zdrowie.dziennik.pl/profilaktyka/artykuly/504337,nieszczepione-dzieci-moga-byc-przyjmowane-do-publicznego-przedszkola-i-zlobka-decyzja-sadu.html

  Te władze to ju nie trockiści z NY, to tutejsze mądrale.
  Zatem nie należy szukać źródła kazdego zła za oceanem, bo tutejsze przeoczymy

 15. Boydar said

  Dostali iskrówkę żeby odpuścić, to i odpuścili.

 16. Pitagoras said

  Ciekawie przed dniem 11.XI.2015
  11 listopada Prezydent Duda oficjalnie zaproszony na Marsz Niepodległości

  „W tym roku zaprosiliśmy na marsz prezydenta Dudę. Oficjalne pismo do Kancelarii Prezydenta wpłynie najpóźniej we wtorek. Chcemy rozpocząć też rozmowy z kancelarią o możliwym udziale prezydenta w marszu – powiedział Witold Tumanowicz (Prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”) w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim.

  https://wzzw.wordpress.com/2015/11/04/%e2%96%a0%e2%96%a0-andrzej-duda-na-marszu-niepodleglosci/#more-92177

 17. Dzonyy said

  http://wpolityce.pl/polityka/270664-kolejna-katastrofa-rosyjskiego-samolotu-w-stolicy-sudanu-pld-rozbil-sie-samolot-transportowy-przewozacy-co-najmniej-41-osob

 18. osoba prywatna said

  Kolejna niesamowita oprawa kibiców Śląska. Tym razem antyislamska (wideo)
  http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/3114-kolejna-niesamowita-oprawa-kibicow-slaska-tym-razem-antyislamska-wideo

 19. Dictum said

  http://jednoczmysie.pl/gdzie-jest-teraz-jan-pawel/

 20. osoba prywatna said

  Niemiecka firma HMS Bergbau już wkrótce otworzy kopalnię w Orzeszu na południe od Gliwic. Liczy na znaczne zyski.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/niemcy-otwieraja-kopalnie-na-slasku-i-nie-maja-watpliwosci-ze-bedzie-dochodowa-2015-11

 21. AQQ said

  http://vod.pl/programy-tv/teorie-spiskowe-szczepionki-czy-sa-bezpieczne-online/kmce6f#

  i powtórka.
  http://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-placebo-tak-skuteczne-jak-prawdziwe-leki,nId,1914439

 22. Dzonyy said

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3504

 23. osoba prywatna said

  Niemcy oniemieli, gdy przeczytali wywiad z koordynatorką działań w sprawie azylantów w powiecie Dachau w Bawarii. Prawniczka oznajmiła, że jednym z częstych pytań jej muzułmańskich petentów jest… kiedy dostaną dom i samochód.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/uchodzcy-muzulmanscy-w-niemczech-zadaja-domow-i-samochodow-2015-11

 24. osoba prywatna said

  Krzyż.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/krzyz-cezary-piotr-tarkowski-2015-11

 25. Tekla said

  Świetuje Schulz z Ciprasem w środe rano,z Aten do Brukseli a pózniej do Lukxemburga samolotem odleciało 30 imigrantów.4 syryjskie i 2 irackie rodziny.

  Na ateńskim lotnisku wygłosili uroczyste pozegnalne przemowienie,,uchodzcom” Alekszisz Ciprasz,Martin Schulz ,Dimitrisz Avramopulosz, komisarz przy unii do spraw uchodzcow,oraz Jean Asselborn luxemburski minister spraw zagranicznych.
  Wszyscy podkresłali ,ze to dopiero symboliczny poczatek programu podziału uchodzcow.

  Naturalnie wiemy ,ze to dopiero poczatek ,ze 30 uchodzców w porównaniu do setek tysiecy to kropla w morzu .ale my chcemy z tej kropli zrobic rzekę
  Szef rzadu greckiego podkreslił ,ze najlepiej by było gdyby uchodzcy bezposrednio z Turcji byli rozdzielani do innych krajow .wowcza nie było byb smiertelnych wypadkow na morzu Egejskim.
  Minister spraw zagranicznych Luxemburga podkreslił ,ze to dopiero poczatek,ale jakze wazny.

  Urzednicy skrytykowali budowe scian i płotów z drutem kolczastym przez niektore panstwa unii przed uchodzcami ,gdyz jest to według nich sprzeczne z wartosciami unii ,
  Sciany ,druty kolczaste nie moga być częscia unii powiedzial Asselborn.Jezeli Europa nie zmieni swojej mowy nienawisci ,wowczas przepadną wartosci Unii.

  O progrmie relokacji we wrzesniu zadecydowały niektóre panstwa unii .Na poczatku 160tys przybyłych do włoch i grecji ukierunkowano do zachodniej europy i Pólnocnej Program rozpoczął sie jak 19 negrow z Erytrei przewieziono z Rzymu do Szwecji.

  https://kuruc.info/r/4/150686/

 26. Maćko said

  Pewien Duda jest dyrektorem Oswiecimskiego Instytutu Pamieci Zydowskiej a inny Duda jest pod opieka agntki wplywu: http://wpolityce.pl/kultura/269362-za-literackie-zmagania-o-madrzejsza-polske-julian-kornhauser-odebral-nagrode-orla-jana-karskiego-zdjecia

 27. NICK said

  Kołduny… . Pychotka.
  Farsz na 5 osób: 500 g udźca baraniego, 200 g łoju, 8 ząbków czosnku (+ ew. cebula), majeranek, sól, pieprz.
  Rosół, barszcz. Dobre też świeżo gotowane lub podpiekane z masłem lub śmietaną.
  Najgorsze to lepienie; 🙂 .

 28. Dzonyy said

  Łój oczywiście wieprzowy?

 29. Dictum said

  ad. 24.
  Bardzo piękne wspomnienie.
  Koło naszego podwórka stał Krzyż wzniesiony w czasie lub tuż po wojnie, upamiętniający poległych tu Polaków. Dziś już Krzyża nie ma – jest Biedronka.

 30. re1truth2 said

  Ikona, coś dla Jo i nie tylko.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/cudowne-ikony-w-rosji-1-o-kazanskiej-ikonie-matki-bozej-2015-11

 31. osoba prywatna said

  Noście czerwone buty i skarpetki

 32. Siggi said

  Szokują się szokami i w szoku…
  ——————

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/3338-szokujace-tezy-w-ksiazce-nowego-rektora-aon

 33. Dzonyy said

  tekst z 2001 roku…..
  http://www.lechstepniewski.info/czytanki/koran.html

 34. Siggi said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/moskwa-maszeruje-w-dzien-jednosci-narodowej/qw50gx

  Wpis na forum:
  ~aza :
  Wszelką nienawiść polsko – rosyjską rozpoczęła Polska. To w XVI w. hetman Tarnowski kazał wymordować jeńców rosyjskich. Potem Polska wtargnęła na treny rosyjskie i w bitwie pod Kłuszynem (4.VII. 1610 r.) Polacy pokonali armię rosyjską, po czym zajęli stolicę Rosji. Tam Polacy mordowali, grabili i gwałcili. 4 XI 1612 r. Polacy zostali głodem wzięci i musieli ujść z Moskwy. Ludność Moskwy dowiedziała się o terminie wyjścia Polaków z Kremla i wymordowali 3 tys. Polaków (ocalało 200). Potem Polska dzięki beznadziejnej polityce katolickich Wazów (Zygmunt III Waza to najgorszy król w historii Polski) zostaliśmy skłóceni z Rosjanami, Kozakami, Szwedami, Niemcami. W XVII w. Polska słabła – Rosja rosła w siłę dzięki carom z dynastii Roma-now. Wiek XVIII to wiek potęgi Rosji i słabości Polski. Rosja przekupuje dostojników kościelnych (biskupi Kossakowski, Massalski, prymas Poniatowski)a ci służą temu kto im płaci. Niemiec (Fryderyk II król Prus) poddaje hasło rozbioru Polski. Zgadza sie na to niemieckojęzyczna Maria Teresa z Wiednia, ochoczo przystępuje do rozbioru Polski księżniczka szczecińska Anna Zofia Anhalt Zerbst pełniąca chwilowo rolę (zmar-ła 26 XI 1796 r.) carycy Rosji Katarzyny II. W odwecie za gwałty, grabieże i morderstwa w Moskwie Suworow urządza rzeź Pragi i morduje około 30 tys. Polaków, ponadto Suworow w 600 koni kontroluje słabiutką wów-czas Polskę. Po rozbiorach jest nadzieja w Napoleonie, są powstania, kibitki, wywóz na Sybir, konfiskata majątków. Przychodzi XX w. Powstaje Polska i od razu atakuje Rosję Radziecką (1919), Litwę (1920, Żeligowski) i Czechosłowację (1938 – Zaolzie). Po bitwie warszawskiej Polacy biorą do niewoli kilkadziesiąt tysięcy jeńców i swoimi celowymi działaniami doprowadzają do śmierci większości z nich – dlatego potem Stalin robi Polsce Katyń. „Polscy” politycy kompletnie nie znają historii, a matołom – historia niepotrzebna. Dzięki takiej historii nienawiść między nieuświadomionymi narodami kwitnie.

 35. NICK said

  Dzonyy, Ty kpiarzu. 🙂 .
  Żaden szmalec(!) tylko wołowy. A najlepiej barani z okołonercza.

  P. Dictum. Właśnie. Dlatego powtarzam apel: dokumentujmy fotograficznie. Dla pokoleń… . Ostatnio dużo fotografuję a ponieważ w mej okolicy jest dużo „figur”… .
  Chyba, że ktoś jest artystą plastykiem. Wtedy narysuje. Pan Łukasz mieszka 30 kilometrów ode mnie. W związku z moją nową pasją, poznałem Go tydzień temu. Na razie internetowo.
  http://www.lukaszlewandowski.polishartist.net/home.html
  Pozdrowionka.
  P.S. Mam pomysł na Chrystusa Frasobliwego i Krzyż. Obiecałem Bogu, że postawię ICH na swej ostoi, przy drodze.
  Proszę o naśladownictwo. Oczywiście żaden modernizm!

 36. Tekla said

  Gdzie zawiało ,i zniknął moje tłumaczenie,ale co ma wisiec nie utonie..powtorze juz luzniej..

  Ciprasz ,Schulz i minister luxemburga uroczyscie odprawili w droge do Brukseli a pózniej do Luxemburka 30 uchodzcow z Syrii i Iraku..

  Ciprasz powiedział ,ze lepiej by bylo od razu zabierac ich z Turcjii wtedy by nie musieli przeprawiac sie przez morze Egejskie..

  Zgodnym chórem oswiadzyli ,ze to kropla w morzu tych 30tu ,ale wazne ze zaczęło sie od kropli a maja nadzieję ,ze popłynie rzeka tysiecy uchodzców do krajów docelowych..

  Oczywiscie skrytykwali te panstwa ,ktore odgradzaja sie płotami z drutem kolczastym i murami ,oraz mówią mowa nienawisci w stosunku do uchodzców..tak nie moze byc ,bo to nie zgodne z wartosciami unii..

 37. Siggi said

  Fprum komentarzy ciekawe:…………..

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/moskwa-maszeruje-w-dzien-jednosci-narodowej/qw50gx

 38. Tekla said

  Tak wyglada przejcie graniczne do Austrii..

 39. NICK said

  Proszę powiedzieć, Teklo, jak wygląda życie przeciętnego Węgra w kontekście tego przygranicznego zalewu ‚dziczy’.

 40. AQQ said

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/finlandia-800-euro-dla-kazdego-obywatela/l4hsxb

 41. AniaK said

  Re26:
  NICK-u, trochę mi zepsułeś apetyt. Jesteś pewny że to są kołduny a nie uszka z grzybami? 🙂

 42. Tekla said

  Otóz Nick to co przesłałam to granica słowensko austryjacka ,Wegrzy odgrodzili sie i narazie mają spokój..

 43. NICK said

  AQQ. (38). Można? Można.
  Jeden z najlepszych pozytywów ekonomicznych. Jak na czasy obecne. Szwajcaria też się przymierza.
  No i Rosja, sąsiad, pozwala. Jak zwykle.
  Finlandia jest buforem, prawda.
  Polska? Niby też. A jaki z Nas bufor? Każdy widzi.
  Gdybyśmy, choć troszeczkę, przytulili się do Bratniego Narodu.
  Gdybyśmy… . Troszeczkę… .

 44. NICK said

  Aniu. Mam taką nadzieję. Że kołduny. (sorki za niesmak). Ja, bynajmniej, uszka lepię inaczej. Co do kształtu. Kołduny przypominają mi, nieco zniekształcony, kapelusz Pana Bardzo. A Pan Bardzo? To najlepszy ekspert. Zajrzyj na ‚Fantazje kulinarne’.
  P.S.
  Kołdun to nie kałdun. Flaki to nie flaki. Mniam. 🙂 .

 45. NICK said

  Dzięki, Teklo. Daj Wam Boże.

 46. gość said

  Politycy PiS chcą stacjonowania amerykańskich wojsk w Polsce

  Prezydent Andrzej Duda i prawdopodobny minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, coraz głośniej mówią o potrzebie stacjonowania amerykańskich wojsk w Polsce. Poseł Prawa i Sprawiedliwości chce też budowy wspólnej europejskiej armii.

  Duda od wtorku przebywa z oficjalną wizytą w Bukareszcie. Po spotkaniu ze swoim rumuńskim odpowiednikiem, Klausem iohannisem, stwierdził on, że obecność wojsk NATO w Europie Środkowo-Wschodniej powinna być stopniowo zwiększana. Polski prezydent jest więc zwolennikiem stałej obecności amerykańskich wojsk na terenie naszego kraju, a także elementów specjalnego uzbrojenia. Na ten temat w Rumunii dyskutowali zresztą prezydenci Estonii, Łotwy, Litwy, Słowacji, Węgier i Bułgarii oraz zastępca sekretarza generalnego NATO, Alexander Vershbow.

  Podobne deklaracje składa poseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski, który najprawdopodobniej zostanie ministrem spraw zagranicznych w nowym rządzie. W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” nie tylko opowiedział się za obecnością Amerykanów w Polsce, lecz podkreślił również, że PiS pozytywnie wypowiada się na temat stworzenia wspólnej europejskiej armii.

  Na podstawie: wp.pl, rp.pl.

  http://autonom.pl/?p=13880

 47. volviak19 said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/skutek-dzialan-angeli-merkel-niemcy-znajduja-sie-skraju-wojny-domowej#comment-285144

  wojny jeszcze nie ma, ale jeśli niemcy się nie obudzą z tego lewackiego letargu to islamiści zrobią im taki rozpier…ol że zamiast przyjmować islamistów będziemy przyjmować niemców uciekających z „emiratów niemieckich”… Ironia losu czy sprawiedliwość dziejowa? 😉
  Fanem „niemiaszków” nigdy nie byłem, nie jestem i nigdy nie bede ale mam szczerą nadzieję że w końcu naród niemiecki się ocknie i pogoni to bydło z „makrelą” na czele tam gdzie jego miejsce: na pustynie albo na cmentarz! Sprawy, uważam, zaszły już tak daleko że innego wyjścia niż rozwiązanie siłowe nie ma, ponieważ bydło z pustyni przyjechało tu tylko w jednym celu i bez pałek, pochodni i karabinów sie ich nie pozbędziemy…

  SurvivorMan, śr., 2015-11-04 14:45

  Rdzenni Niemcy zaczynają włączać mózgi… Do niemieckiej prokuratury wpłynęło już kilkaset zgłoszeń o możliwości popełnienia przez Merkel przestępstwa zdrady stanu… To jest jednak za mało… Jeszcze z rok i zostanie już tylko wojna domowa… Tak czy siak, USrael który to wszystko wywołał osiągnie swój cel jeśli chodzi o Niemcy… Od reszty Europejczyków zależy, czy osiągnie swój cel co do reszty Europy!

  Z geopolitycznego punktu widzenia wygląda to tak: USraelowi zależy na jednym – na utrzymaniu statusu hegemona na świecie. W Europie największym rywalem USraela jest Rosja oraz Niemcy.
  Rosję chwilowo zahamowali w rozwoju, opłacając i wywołując Majdan na Ukrainie, dodatkowo koniecznie chcą usunąć Asada, żeby samozwańczy Kalifat stał się oficjalnie faktem i ruszył a Europę, w tym między innymi przez Kaukaz na Rosję.
  Natomiast Niemcy USrael chce zdestabilizować uchodźcami którzy płyną z rozwalonych wcześniej przez USrael terytoriów… Jeśli w Europie USrael osiągnie swój cel (a jest na dobrej drodze), to potem zostanie już tylko jeden rywal: CHINY!

 48. Zerohero said

  Satyra z przełomu XIX i XX wieku

  https://fotki.yandex.ru/next/users/humus777/album/335546/view/659227?page=0

  Biedny Żyd ciemiężony przez carat.

 49. gość said

  Głos ze Szwajcarii: synod porzucił jasny język Chrystusa. Biskupi potraktowali wiernych jak dzieci?

  Synod Biskupów potraktował wiernych jak dzieci. Zamiast postawić nas przed jasnym wyborem, chce „bez osądzania” prowadzić nas do „dojrzałości” – pisze rzecznik prasowy biskupa szwajcarskiego Chur, Vitusa Huondera. Synod, próbując dostosować naukę Kościoła do „życiowych realiów”, porzuca drogę, którą szedł Jezus Chrystus – stwierdził.

  Rzecznik szwajcarskiej diecezji churskiej Giuseppe Garcia opublikował niezwykle krytyczny wobec Relatio finalis artykuł na łamach tygodnika „Schweiz am Sonntag”. „Wcześniejsze kościelne dokumenty były często wojownicze. Stanowiły kontrapunkt dla fałszywych proroków, którzy tylko schlebiają i usypiają duszę, dającą się bez sprzeciwu wieść do otchłani. Wobec niebezpieczeństw świata Kościół wolał jasny język, bez dziwnej pedagogiki pełnej liryczności samozadowolenia. Teraz to się zmieniło. Kościół chce wziąć na poważnie współczesne realia życiowe. I życzy sobie nowego języka, który nikogo nie osądzi ani nie wykluczy” – rozpoczyna swój artykuł Garcia.

  Autor wskazuje następnie, że w Relatio finalis nie mówi się już o nawracaniu grzeszników, ale o „towarzyszeniu wzrostowi człowieka”. „Chodzi o maturazione, o nasze dojrzewanie. W tym procesie Kościół chce nam teraz raczej towarzyszyć niż nas ganić. Chce nam łagodnie pomagać w rozróżnianiu […]. Niebo i piekło? Nie, raczej przebaczenie i obrazy strachu. Dobro i zło? Grzechy? Raczej stopniowe urzeczywistnianie ideału. To język poprawny politycznie, którzy nie chce niepotrzebnie przerażać owieczek” – ocenia Garcia. Jego zdaniem Kościół nie bierze nas tym samym na poważnie, wykazując ludziom ich „niedojrzałość” i „potrzebę wzrostu”.

  Czytaj dalej:

  http://www.pch24.pl/glos-ze-szwajcarii–synod-porzucil-jasny-jezyk-chrystusa–biskupi-potraktowali-wiernych-jak-dzieci-,39160,i.html

 50. ojojoj said

  do Volviak
  czyli Zyrinowski (aka Władimir Wolfowicz Eidelsztein) moze miec racje, wojna na wiosne w przyszly roku albo w nastepnym

 51. NICK said

  Tak. Widzi Pan Gość. Przewidział.
  Elektorat PIS-d. ? Wiedział?
  Elektorat. Cóż to jest?
  Zniewolony unym. Pies.

  (I to moja wina, żem ich nie powstrzymał)

 52. NICK said

  P. Ojojoj. (49).
  Wojna TRWA. A ludobójstwo na nieznaną skalę? W każdej chwili. Obyśmy się nawrócili. Zdążyli.

  Prawdopodobnie jeszcze nie wszystko zapięte. Na ostatni GUZIK.

 53. ojojoj said

  Cudowne ikony w Rosji (1) – o Kazańskiej Ikonie Matki Bożej

  Jeden rozdział z książki „Cudowne ikony na Rusi”. Autor: Griszeczkina Natalia Wasiliewna.

  Rozdział 3. Znaki z Nieba o Rosji w latach II Wojny Światowej

  Jak nasi czytelnicy wiedzą, najważniejsze wydarzenia wpływające na losy Rosji, zostały zapisane w proroctwach. Niezależnie od rodzaju cudów, były one w ten czy inny sposób prorockimi przepowiedniami klęsk i chwały Rosji. Te niezwykłe zjawiska były obserwowane również w latach poprzedzających trudne doświadczenia II Wojny Światowej.

  Na początku 1941 roku, mnich – starzec z klasztoru Wałaam, podczas swojej służby w świątyni miał wizje. W pierwszej wizji objawiła mu się Matka Boża, Jan Chrzciciel, Święty Mikołaj i mnóstwo świętych, modlących się do Zbawiciela o ratunek dla Rosji. Zbawiciel odpowiedział, że Bóg już nie może dłużej tolerować bezprawia. Ale Święci wraz ze Świętą Bożą Rodzicielką nadal modlili się do Niego ze łzami i wreszcie Zbawiciel powiedział: „Nie zostawię Rosji”. W drugiej wizji Matka Boża i Święty Jan Chrzciciel stali przed tronem Boga Zbawiciela i prosili Go o zbawienie Rosji. Odpowiedział (tak jak w pierwszej wizji): „Nie zostawię Rosji”. W trzeciej wizji Matka Boska, stojąc przed Swym Synem ze łzami w oczach prosiła Go o uratowanie Rosji, mówiąc: „Przypomnij, mój Synu, jak stałam przed Twym Krzyżem i chciałam uklęknąć przed Nim”. Zbawiciel odpowiedział: „Nie trzeba, ja wiem, jak bardzo kochasz Rosję i przez Twoje słowa, nie zostawię jej. Ukarzę, ale zachowam … „.

  Każdy Rosjanin wie, co się w tym roku wydarzyło, kiedy mnich – starzec miał objawienia: rozpoczęła się straszna wojna, w której nazistowskie Niemcy miały zamiar zniszczyć Rosję i jej mieszkańców. Ale Pan Bóg, wysyłający ostrzeżenia poprzez świętych ludzi i tym razem nie opuścił Rosji i cudownie ostrzegał przed niebezpieczeństwem Swoje dzieci.

  Zimą 1941 roku, kiedy Niemcy parli na Moskwę, kraj stanął na krawędzi katastrofy. Wtedy prawie nikt nie wierzył w zwycięstwo. Hitlerowcom wydawało się, że wraz ze zdobyciem Moskwy, zostanie osiągnięty ostateczny cel „Blitzkriegu” – rozgromienie naszej Ojczyzny.

  Na samym początku II Wojny Światowej (w Rosji zwanej Wielką Wojną Ojczyźnianą, ponieważ za początek II W. Św. uważa się napaść Niemiec na Rosję 22.6.1941 r. , a nie na Polskę – 1.9.1939 r. – przyp. A.L.) Patriarcha Antiochii Aleksander III, zwrócił się z apelem modlitewnym do chrześcijan na całym świecie o pomoc materialną dla Rosji. Po apelu Aleksandra III Patriarcha Antiochijski Metropolita Eliasz (Ilja) zaczął się żarliwie modlić o ratowanie Rosji przed zgubą. Postanowił on prosić Matkę Bożą o otworzenie drogi ratunku dla Rosji. W tym celu zszedł on do kamiennej piwnicy, w której nie było nic oprócz ikony Matki Boskiej. Eliasz zamknął się w niej bez jedzenia i picia, nie spał, ale bez przerwy gorąco modlił się przed ikoną Matki Bożej. Wreszcie po trzech dniach czuwania objawiła mu się w słupie ognia Bogurodzica i powiedziała, że jako prawdziwy orędownik i przyjaciel Rosji, został on wybrany do przekazania narodowi rosyjskiemu Bożej Woli. Jeżeli wszystko, co zostało przez Boga ustalone, nie będzie spełnione, to Rosja z pewnością zginie. Matka Boża przekazała wiadomość Eliaszowi: „W całym kraju powinny być otwarte świątynie, klasztory, akademie i seminaria duchowne. Kapłani powinni wrócić z frontu i z więzień i zacząć służyć. Teraz przygotowuje się poddanie Leningradu – poddawać nie można. Niech wyniosą cudowną Ikonę Matki Boskiej Kazańskiej i przejdą w procesji Drogi Krzyżowej wokół miasta, to żaden wróg nie stanie na jego świętej ziemi. Jest to miasto wybrane. Przed Ikoną Matki Boskiej Kazańskiej należy odprawić nabożeństwo w Moskwie, następnie powinna być ona w Stalingradzie, którego wrogowi nie można poddawać. Kazańska Ikona powinna iść z wojskiem do granic Rosji. Kiedy wojna się skończy, Metropolita Eliasz powinien przyjechać do Rosji i opowiedzieć o tym, jak została ona uratowana.”

  Patriarcha skontaktował się z przedstawicielami Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i Rządem Radzieckim oraz przekazał im wszystko, co zostało podane w objawieniu. Stalin wezwał do siebie Metropolitów z Leningradu Aleksija i Siergija (Aleksego i Sergiusza) i obiecał wykonać wszystko, co przekazał Metropolita Eliasz, ponieważ widział w tym ostatnią szansę na uratowanie sytuacji. Wszystko odbyło się zgodnie z przepowiedniami. Sił, aby zatrzymać wroga, już nie było. Straszny głód tysiącami kosił mieszkańców oblężonego Leningradu.

  Z Soboru Władimirskiego wyniesiono Ikonę Kazańskiej Matki Bożej, w procesji Drogi Krzyżowej została ona obniesiona dookoła Leningradu i w końcu miasto zostało uratowane, przeżyło, chociaż wiele osób nadal nie rozumie, dzięki czemu utrzymał się Leningrad, przecież praktycznie pomocy dla niego nie było: to, co dowożono, było kroplą w morzu. Ponownie potwierdziły się słowa wypowiedziane przez Arcypasterza Mitrofana (Woroneżskiego), Piotrowi I o tym, że miasto Świętego Apostoła Piotra zostało wybrane osobiście przez Matkę Boską i dopóki Ikona Kazańską znajduje się w mieście i są modlący się, wróg nie może wejść do miasta.

  Od Leningradu Kazańska Ikona rozpoczęła swój pochód po Rosji. Cudownie została uratowana Moskwa. Rozgromienie niemieckich faszystowskich hord pod Moskwa – to prawdziwy cud, który nastąpił dzięki modlitwom i wstawiennictwu Matki Bożej. Niemcy uciekali w panice pędzeni przerażeniem, rzucając broń – to była pierwsza poważna klęska Wehrmachtu, uznawanego dotąd za niezwyciężonego.

  Następnie Kazańska Ikona została przewieziona do Stalingradu. Tam przed nią odbywały się nieprzerwane służby – nabożeństwa i apele ku pamięci poległych żołnierzy następowały jedno po drugim. Ikona stała pośród naszych sił na prawym brzegu Wołgi i Niemcy nie byli w stanie przeprawić się przez rzekę, mimo ogromnych wysiłków z ich strony. Był czas, kiedy obrońcy miasta zostali wciśnięci na mały skrawek brzegu Wołgi, ale Niemcy nigdy nie byli w stanie zepchnąć naszych żołnierzy do rzeki, ponieważ była z nimi Ikona Kazańskiej Matki Bożej.

  Słynna bitwa o Stalingrad rozpoczęła się nabożeństwem przed tą Ikoną i dopiero po tym został dany sygnał do ataku. Po tym Ikona była przywożona na najtrudniejsze odcinki frontu, gdzie położenie było szczególnie rozpaczliwe oraz do miejsc, gdzie przygotowywano ofensywę. Kapłani odprawiali nabożeństwa, żołnierzy kropili wodą święconą.

  I nadszedł czas sławy oręża rosyjskiego i chwały orędowników i modlących się za rosyjską ziemię: Matka Boża przez ich modlitwy odpędzała wrogów.

  Opowiadania o cudach słyszano również od licznych żołnierzy na froncie, w tym od niewierzących. Jeden taki przypadek wydarzył się w czasie szturmu Królewca w 1944 r. (obecnie po ros. to Kaliningrad, w czasie wojny – Königsberg – od A.L.). Nasze oddziały były już zupełnie wyczerpane, a Niemcy byli jeszcze silni, straty były ogromne. Szala wagi przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. I oto przybył Dowódca Frontu (marszałek Wasilewski – od A.L.) wraz z oficerami i … kapłanami z Ikoną. Wielu żołnierzy żartowało: „Oto popów przywieźli, zaraz oni nam pomogą … „Ale Dowódca Frontu szybko usadził szczególnie aroganckich żartownisiów, rozkazał wszystkim ustawić się w szeregu i zdjąć czapki. Kapłani odprawili nabożeństwo i udali się z Ikoną na pierwszą linię ognia. Od strony Niemców szła dosłownie ściana morderczego ognia z ołowiu, ale kapłani spokojnie szli w ten ogień. I nagle, ostrzał ze strony niemieckiej równocześnie ustał, jakby się urwał. Wtedy został wydany sygnał – i nasze wojska rozpoczęły ogólny szturm Królewca od strony lądu i morza. Nastąpiła rzecz niewiarygodna: Niemcy tysiącami ginęli i tysiącami oddawali się do niewoli. Potem jeńcy opowiadali jednym głosem, jak przed szturmem ujrzeli w Niebie Bogurodzicę i zacięły się im bez wyjątku wszystkie rodzaje broni – nie byli w stanie wykonać ani jednego strzału. I wtedy nasze oddziały, łamiąc silne fortyfikacje miasta – twierdzy, z łatwością pokonali opór i zajęli miasto, które dotąd było nie do zdobycia.

  Głęboko symbolicznym jest i ten fakt, że Kijów – matka rosyjskich miast – został wyzwolony przez nasze wojska 22 października – jest to dzień czci Matki Bożej Kazańskiej (wg kalendarza Cerkwi lub 4 listopada wg kalendarza cywilnego). Było to doniosłe wydarzenie: przecież to miasto dało początek Rusi, Ziemi Rosyjskiej. Tutaj nastąpił Chrzest naszego narodu, który wybrał Prawosławną Wiarę.

  W czasie II wojny światowej zostało otwartych 20 000 cerkwi. Modliła się cała Rosja! Według ówczesnych świadków modlił się nawet sam Józef Stalin. Cerkiew błogosławiła Wielką Wojnę Ojczyźnianą narodu rosyjskiego i błogosławieństwo to zostało zatwierdzone w Niebie. Nie można zliczyć, ilu oficerów, nie mówiąc już o żołnierzach, modliło się przed bitwą.

  Otwierano seminaria duchowne, akademie, wznowiła pracę Ławra Kijowsko-Pieczorska św. Trójcy i św. Sergiusza i wiele innych klasztorów. Postanowiono przenieść relikwie św. Aleksego, metropolity Moskwy i Wszechrusi do Katedry Objawienia Pańskiego, gdzie przez całą wojnę przebywała ta sama cudowna ikona Matki Boskiej Kazańskiej, która była z pospolitym ruszeniem w 1812 roku. Nadszedł czas powrotu Wiary na ziemię rosyjską, jak przepowiadali prawosławni Święci.

  W 1947 roku Stalin dotrzymał obietnicy i zaprosił w październiku Metropolitę Eliasza do Rosji. Bał się niewykonania poleceń Matki Bożej, ponieważ wszystkie proroctwa, przekazane przez niego, spełniły się. Przed przyjazdem gościa, Stalin wezwał Metropolitę Aleksego, który został już w tym czasie Patriarchą i zapytał: „Czym może się odwdzięczyć Metropolicie Eliaszowi Rosyjska Cerkiew?”. Patriarcha zaproponował podarować ikonę Kazańskiej Matki Bożej, krzyż wysadzany kosztownościami i panagię, ozdobioną kamieniami szlachetnymi ze wszystkich regionów kraju, aby cała Rosja uczestniczyła w tym darze. Na rozkaz Stalina najlepsi jubilerzy wykonali panagię i krzyż.

  _________

  */ „panagia” – mały obrazek (ikonka, do kilkunastu cm wysokości) z metali szlachetnych (złota lub srebra lub też pokryty tymi metalami), ozdobiony drogocennymi kamieniami z wizerunkami Osób Boskich, Matki Bożej lub Świętych, noszony przez wysokich dostojników cerkiewnych (Patriarchów, Arcybiskupów, Metropolitów) na łańcuchu na piersiach – (od A.L.).

  Metropolita Eliasz przybył do Moskwy, gdzie powitano go bardzo uroczyście. Wręczono mu ikonę, krzyż i panagię. „Jestem szczęśliwy – powiedział Metropolita Eliasz – że przyszło mi stać się świadkiem odrodzenia Wiary Prawosławnej na Świętej Rusi i zobaczyć, że Bóg i Matka Boża nie zostawili waszego kraju, ale wręcz przeciwnie – uhonorowali go specjalnym Błogosławieństwem. Z wielką wdzięcznością przyjmuję te dary od całej ziemi rosyjskiej, jako pamiątkę o ukochanym przeze mnie kraju i jego narodzie. Życzę Wam, moi drodzy, i mam nadzieję, że według słów wielkiego Świętego ziemi rosyjskiej – Św. Serafima Sarowskiego – w środku lata zaśpiewacie „Chrystus Zmartwychwstał”. Jakaż to radość będzie w całej wielkiej ziemi”.

  Jednocześnie rząd radziecki przyznał mu Nagrodę Stalinowską za pomoc naszemu krajowi podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ale nagrody (100 tys. rubli – wielkiej kwoty na tamte czasy – od A.L.) Eliasz nie przyjął, mówiąc, że mnichowi pieniądze nie są potrzebne i sam przekazał 200 tysięcy dolarów na pomoc dla dzieci-sierot, których rodzice zginęli na wojnie. Z Moskwy Metropolita Eliasz pojechał do Leningradu. W czasie służby w jednej ze świątyń Metropolita Eliasz opowiedział w swoim kazaniu, jak objawiła mu się Matka Boża i co Ona mu powiedziała. „Modliłem się za wasze piękne miasto i jestem bardzo wdzięczny Bogu, że miałem zaszczyt przybyć tu i modlić się razem z wami! Zobaczyłem, że Matka Boża nie zostawiła Swoich dzieci. Podarowano mi krzyż z kamieniami z całej ziemi rosyjskiej, panagię i Ikonę Kazańskiej Matki Bożej. Krzyż ten położę na ołtarzu naszej katedry w Libanie i obiecuję wam, drodzy, że krzyż z Rosji zawsze będzie leżał na ołtarzu, dopóki będę żył na ziemi. Zapiszę w testamencie, aby i po mojej śmierci krzyż pozostał na ołtarzu. Ikona Matki Bożej Kazańskiej będzie znajdować się w ołtarzu i zawsze będzie przypominać podczas nabożeństw o Rosji. Wybaczcie, moi drodzy, nie mogę pobłogosławić i przytulić każdego z was! Posyłam Błogosławieństwo Pańskie dla was wszystkich i zawsze, jak długo będę żył, będę modlił się za was „- powiedział, zwracając się do mieszkańców Leningradu, Metropolita.

  Obecnie cudowna Ikona Matki Bożej Kazańskiej znajduje się Soborze Włodzimierskim w Sankt Petersburgu i nadal jest znakiem błogosławionej Opieki Bogurodzicy. Dopóki Ikona Kazańska znajduje się w mieście i są modlący się do Matki Bożej wierni, dopóty miasto będzie żyło.

  wolna-polska.pl/wiadomosci/cudowne-ikony-w-rosji-1-o-kazanskiej-ikonie-matki-bozej-2015-11

 54. JO said

  ad.34. U mnie Krzyz z figura Pana Jezusa jest przy drodze na mojej ziemi. Jest tez Figura Matki Bozej.

  Postawie tez w innym miejsu przy drodze…

  Tak, nalezy fotografowac ale i nie tylko tak upamietniac te miejsca ale dbac o nie najlepiej odmawiajac razem wspolnie, tak jak to dawniej bywalo – Rozaniec czy inne modlitwy.

  To okazja spotkan , modlitw razem.

 55. NICK said

  Nabożeństwo Majowe… . (52). W ogóle – Tradycja.
  P.S. Pozdrawiam. P. JO. Ale jeszcze nie teraz. A Bractwo wspieram. Inaczej. HUK.

 56. ojojoj said

  wolna-polska.pl/wiadomosci/cudowne-ikony-w-rosji-1-o-kazanskiej-ikonie-matki-bozej-2015-11

  Cudowne ikony w Rosji (1) – o Kazańskiej Ikonie Matki Bożej
  Jeden rozdział z książki „Cudowne ikony na Rusi”. Autor: Griszeczkina Natalia Wasiliewna.
  Rozdział 3. Znaki z Nieba o Rosji w latach II Wojny Światowej

  Jak nasi czytelnicy wiedzą, najważniejsze wydarzenia wpływające na losy Rosji, zostały zapisane w proroctwach. Niezależnie od rodzaju cudów, były one w ten czy inny sposób prorockimi przepowiedniami klęsk i chwały Rosji. Te niezwykłe zjawiska były obserwowane również w latach poprzedzających trudne doświadczenia II Wojny Światowej.
  Na początku 1941 roku, mnich – starzec z klasztoru Wałaam, podczas swojej służby w świątyni miał wizje. W pierwszej wizji objawiła mu się Matka Boża, Jan Chrzciciel, Święty Mikołaj i mnóstwo świętych, modlących się do Zbawiciela o ratunek dla Rosji. Zbawiciel odpowiedział, że Bóg już nie może dłużej tolerować bezprawia. Ale Święci wraz ze Świętą Bożą Rodzicielką nadal modlili się do Niego ze łzami i wreszcie Zbawiciel powiedział: „Nie zostawię Rosji”. W drugiej wizji Matka Boża i Święty Jan Chrzciciel stali przed tronem Boga Zbawiciela i prosili Go o zbawienie Rosji. Odpowiedział (tak jak w pierwszej wizji): „Nie zostawię Rosji”. W trzeciej wizji Matka Boska, stojąc przed Swym Synem ze łzami w oczach prosiła Go o uratowanie Rosji, mówiąc: „Przypomnij, mój Synu, jak stałam przed Twym Krzyżem i chciałam uklęknąć przed Nim”. Zbawiciel odpowiedział: „Nie trzeba, ja wiem, jak bardzo kochasz Rosję i przez Twoje słowa, nie zostawię jej. Ukarzę, ale zachowam … „.
  Każdy Rosjanin wie, co się w tym roku wydarzyło, kiedy mnich – starzec miał objawienia: rozpoczęła się straszna wojna, w której nazistowskie Niemcy miały zamiar zniszczyć Rosję i jej mieszkańców. Ale Pan Bóg, wysyłający ostrzeżenia poprzez świętych ludzi i tym razem nie opuścił Rosji i cudownie ostrzegał przed niebezpieczeństwem Swoje dzieci.
  Zimą 1941 roku, kiedy Niemcy parli na Moskwę, kraj stanął na krawędzi katastrofy. Wtedy prawie nikt nie wierzył w zwycięstwo. Hitlerowcom wydawało się, że wraz ze zdobyciem Moskwy, zostanie osiągnięty ostateczny cel „Blitzkriegu” – rozgromienie naszej Ojczyzny.
  Na samym początku II Wojny Światowej (w Rosji zwanej Wielką Wojną Ojczyźnianą, ponieważ za początek II W. Św. uważa się napaść Niemiec na Rosję 22.6.1941 r. , a nie na Polskę – 1.9.1939 r. – przyp. A.L.) Patriarcha Antiochii Aleksander III, zwrócił się z apelem modlitewnym do chrześcijan na całym świecie o pomoc materialną dla Rosji. Po apelu Aleksandra III Patriarcha Antiochijski Metropolita Eliasz (Ilja) zaczął się żarliwie modlić o ratowanie Rosji przed zgubą. Postanowił on prosić Matkę Bożą o otworzenie drogi ratunku dla Rosji. W tym celu zszedł on do kamiennej piwnicy, w której nie było nic oprócz ikony Matki Boskiej. Eliasz zamknął się w niej bez jedzenia i picia, nie spał, ale bez przerwy gorąco modlił się przed ikoną Matki Bożej. Wreszcie po trzech dniach czuwania objawiła mu się w słupie ognia Bogurodzica i powiedziała, że jako prawdziwy orędownik i przyjaciel Rosji, został on wybrany do przekazania narodowi rosyjskiemu Bożej Woli. Jeżeli wszystko, co zostało przez Boga ustalone, nie będzie spełnione, to Rosja z pewnością zginie. Matka Boża przekazała wiadomość Eliaszowi: „W całym kraju powinny być otwarte świątynie, klasztory, akademie i seminaria duchowne. Kapłani powinni wrócić z frontu i z więzień i zacząć służyć. Teraz przygotowuje się poddanie Leningradu – poddawać nie można. Niech wyniosą cudowną Ikonę Matki Boskiej Kazańskiej i przejdą w procesji Drogi Krzyżowej wokół miasta, to żaden wróg nie stanie na jego świętej ziemi. Jest to miasto wybrane. Przed Ikoną Matki Boskiej Kazańskiej należy odprawić nabożeństwo w Moskwie, następnie powinna być ona w Stalingradzie, którego wrogowi nie można poddawać. Kazańska Ikona powinna iść z wojskiem do granic Rosji. Kiedy wojna się skończy, Metropolita Eliasz powinien przyjechać do Rosji i opowiedzieć o tym, jak została ona uratowana.”
  Patriarcha skontaktował się z przedstawicielami Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego i Rządem Radzieckim oraz przekazał im wszystko, co zostało podane w objawieniu. Stalin wezwał do siebie Metropolitów z Leningradu Aleksija i Siergija (Aleksego i Sergiusza) i obiecał wykonać wszystko, co przekazał Metropolita Eliasz, ponieważ widział w tym ostatnią szansę na uratowanie sytuacji. Wszystko odbyło się zgodnie z przepowiedniami. Sił, aby zatrzymać wroga, już nie było. Straszny głód tysiącami kosił mieszkańców oblężonego Leningradu.
  Z Soboru Władimirskiego wyniesiono Ikonę Kazańskiej Matki Bożej, w procesji Drogi Krzyżowej została ona obniesiona dookoła Leningradu i w końcu miasto zostało uratowane, przeżyło, chociaż wiele osób nadal nie rozumie, dzięki czemu utrzymał się Leningrad, przecież praktycznie pomocy dla niego nie było: to, co dowożono, było kroplą w morzu. Ponownie potwierdziły się słowa wypowiedziane przez Arcypasterza Mitrofana (Woroneżskiego), Piotrowi I o tym, że miasto Świętego Apostoła Piotra zostało wybrane osobiście przez Matkę Boską i dopóki Ikona Kazańską znajduje się w mieście i są modlący się, wróg nie może wejść do miasta.
  Od Leningradu Kazańska Ikona rozpoczęła swój pochód po Rosji. Cudownie została uratowana Moskwa. Rozgromienie niemieckich faszystowskich hord pod Moskwa – to prawdziwy cud, który nastąpił dzięki modlitwom i wstawiennictwu Matki Bożej. Niemcy uciekali w panice pędzeni przerażeniem, rzucając broń – to była pierwsza poważna klęska Wehrmachtu, uznawanego dotąd za niezwyciężonego.
  Następnie Kazańska Ikona została przewieziona do Stalingradu. Tam przed nią odbywały się nieprzerwane służby – nabożeństwa i apele ku pamięci poległych żołnierzy następowały jedno po drugim. Ikona stała pośród naszych sił na prawym brzegu Wołgi i Niemcy nie byli w stanie przeprawić się przez rzekę, mimo ogromnych wysiłków z ich strony. Był czas, kiedy obrońcy miasta zostali wciśnięci na mały skrawek brzegu Wołgi, ale Niemcy nigdy nie byli w stanie zepchnąć naszych żołnierzy do rzeki, ponieważ była z nimi Ikona Kazańskiej Matki Bożej.
  Słynna bitwa o Stalingrad rozpoczęła się nabożeństwem przed tą Ikoną i dopiero po tym został dany sygnał do ataku. Po tym Ikona była przywożona na najtrudniejsze odcinki frontu, gdzie położenie było szczególnie rozpaczliwe oraz do miejsc, gdzie przygotowywano ofensywę. Kapłani odprawiali nabożeństwa, żołnierzy kropili wodą święconą.
  I nadszedł czas sławy oręża rosyjskiego i chwały orędowników i modlących się za rosyjską ziemię: Matka Boża przez ich modlitwy odpędzała wrogów.
  Opowiadania o cudach słyszano również od licznych żołnierzy na froncie, w tym od niewierzących. Jeden taki przypadek wydarzył się w czasie szturmu Królewca w 1944 r. (obecnie po ros. to Kaliningrad, w czasie wojny – Königsberg – od A.L.). Nasze oddziały były już zupełnie wyczerpane, a Niemcy byli jeszcze silni, straty były ogromne. Szala wagi przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. I oto przybył Dowódca Frontu (marszałek Wasilewski – od A.L.) wraz z oficerami i … kapłanami z Ikoną. Wielu żołnierzy żartowało: „Oto popów przywieźli, zaraz oni nam pomogą … „Ale Dowódca Frontu szybko usadził szczególnie aroganckich żartownisiów, rozkazał wszystkim ustawić się w szeregu i zdjąć czapki. Kapłani odprawili nabożeństwo i udali się z Ikoną na pierwszą linię ognia. Od strony Niemców szła dosłownie ściana morderczego ognia z ołowiu, ale kapłani spokojnie szli w ten ogień. I nagle, ostrzał ze strony niemieckiej równocześnie ustał, jakby się urwał. Wtedy został wydany sygnał – i nasze wojska rozpoczęły ogólny szturm Królewca od strony lądu i morza. Nastąpiła rzecz niewiarygodna: Niemcy tysiącami ginęli i tysiącami oddawali się do niewoli. Potem jeńcy opowiadali jednym głosem, jak przed szturmem ujrzeli w Niebie Bogurodzicę i zacięły się im bez wyjątku wszystkie rodzaje broni – nie byli w stanie wykonać ani jednego strzału. I wtedy nasze oddziały, łamiąc silne fortyfikacje miasta – twierdzy, z łatwością pokonali opór i zajęli miasto, które dotąd było nie do zdobycia.
  Głęboko symbolicznym jest i ten fakt, że Kijów – matka rosyjskich miast – został wyzwolony przez nasze wojska 22 października – jest to dzień czci Matki Bożej Kazańskiej (wg kalendarza Cerkwi lub 4 listopada wg kalendarza cywilnego). Było to doniosłe wydarzenie: przecież to miasto dało początek Rusi, Ziemi Rosyjskiej. Tutaj nastąpił Chrzest naszego narodu, który wybrał Prawosławną Wiarę.
  W czasie II wojny światowej zostało otwartych 20 000 cerkwi. Modliła się cała Rosja! Według ówczesnych świadków modlił się nawet sam Józef Stalin. Cerkiew błogosławiła Wielką Wojnę Ojczyźnianą narodu rosyjskiego i błogosławieństwo to zostało zatwierdzone w Niebie. Nie można zliczyć, ilu oficerów, nie mówiąc już o żołnierzach, modliło się przed bitwą.
  Otwierano seminaria duchowne, akademie, wznowiła pracę Ławra Kijowsko-Pieczorska św. Trójcy i św. Sergiusza i wiele innych klasztorów. Postanowiono przenieść relikwie św. Aleksego, metropolity Moskwy i Wszechrusi do Katedry Objawienia Pańskiego, gdzie przez całą wojnę przebywała ta sama cudowna ikona Matki Boskiej Kazańskiej, która była z pospolitym ruszeniem w 1812 roku. Nadszedł czas powrotu Wiary na ziemię rosyjską, jak przepowiadali prawosławni Święci.
  W 1947 roku Stalin dotrzymał obietnicy i zaprosił w październiku Metropolitę Eliasza do Rosji. Bał się niewykonania poleceń Matki Bożej, ponieważ wszystkie proroctwa, przekazane przez niego, spełniły się. Przed przyjazdem gościa, Stalin wezwał Metropolitę Aleksego, który został już w tym czasie Patriarchą i zapytał: „Czym może się odwdzięczyć Metropolicie Eliaszowi Rosyjska Cerkiew?”. Patriarcha zaproponował podarować ikonę Kazańskiej Matki Bożej, krzyż wysadzany kosztownościami i panagię, ozdobioną kamieniami szlachetnymi ze wszystkich regionów kraju, aby cała Rosja uczestniczyła w tym darze. Na rozkaz Stalina najlepsi jubilerzy wykonali panagię i krzyż.
  _________
  */ „panagia” – mały obrazek (ikonka, do kilkunastu cm wysokości) z metali szlachetnych (złota lub srebra lub też pokryty tymi metalami), ozdobiony drogocennymi kamieniami z wizerunkami Osób Boskich, Matki Bożej lub Świętych, noszony przez wysokich dostojników cerkiewnych (Patriarchów, Arcybiskupów, Metropolitów) na łańcuchu na piersiach – (od A.L.).
  Metropolita Eliasz przybył do Moskwy, gdzie powitano go bardzo uroczyście. Wręczono mu ikonę, krzyż i panagię. „Jestem szczęśliwy – powiedział Metropolita Eliasz – że przyszło mi stać się świadkiem odrodzenia Wiary Prawosławnej na Świętej Rusi i zobaczyć, że Bóg i Matka Boża nie zostawili waszego kraju, ale wręcz przeciwnie – uhonorowali go specjalnym Błogosławieństwem. Z wielką wdzięcznością przyjmuję te dary od całej ziemi rosyjskiej, jako pamiątkę o ukochanym przeze mnie kraju i jego narodzie. Życzę Wam, moi drodzy, i mam nadzieję, że według słów wielkiego Świętego ziemi rosyjskiej – Św. Serafima Sarowskiego – w środku lata zaśpiewacie „Chrystus Zmartwychwstał”. Jakaż to radość będzie w całej wielkiej ziemi”.
  Jednocześnie rząd radziecki przyznał mu Nagrodę Stalinowską za pomoc naszemu krajowi podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ale nagrody (100 tys. rubli – wielkiej kwoty na tamte czasy – od A.L.) Eliasz nie przyjął, mówiąc, że mnichowi pieniądze nie są potrzebne i sam przekazał 200 tysięcy dolarów na pomoc dla dzieci-sierot, których rodzice zginęli na wojnie. Z Moskwy Metropolita Eliasz pojechał do Leningradu. W czasie służby w jednej ze świątyń Metropolita Eliasz opowiedział w swoim kazaniu, jak objawiła mu się Matka Boża i co Ona mu powiedziała. „Modliłem się za wasze piękne miasto i jestem bardzo wdzięczny Bogu, że miałem zaszczyt przybyć tu i modlić się razem z wami! Zobaczyłem, że Matka Boża nie zostawiła Swoich dzieci. Podarowano mi krzyż z kamieniami z całej ziemi rosyjskiej, panagię i Ikonę Kazańskiej Matki Bożej. Krzyż ten położę na ołtarzu naszej katedry w Libanie i obiecuję wam, drodzy, że krzyż z Rosji zawsze będzie leżał na ołtarzu, dopóki będę żył na ziemi. Zapiszę w testamencie, aby i po mojej śmierci krzyż pozostał na ołtarzu. Ikona Matki Bożej Kazańskiej będzie znajdować się w ołtarzu i zawsze będzie przypominać podczas nabożeństw o Rosji. Wybaczcie, moi drodzy, nie mogę pobłogosławić i przytulić każdego z was! Posyłam Błogosławieństwo Pańskie dla was wszystkich i zawsze, jak długo będę żył, będę modlił się za was „- powiedział, zwracając się do mieszkańców Leningradu, Metropolita.
  Obecnie cudowna Ikona Matki Bożej Kazańskiej znajduje się Soborze Włodzimierskim w Sankt Petersburgu i nadal jest znakiem błogosławionej Opieki Bogurodzicy. Dopóki Ikona Kazańska znajduje się w mieście i są modlący się do Matki Bożej wierni, dopóty miasto będzie żyło.

 57. AniaK said

  Re43:
  Dzięki NICK-u że mnie powstrzymałeś od wsadzenia łyżki do tej miski. Myślałam że to uszka z grzybkami 🙂

 58. mucha said

  Blog ciekawy, na tematy także pokrewne Gajówce:

  http://infoprezesa.blogspot.com/

 59. revers said

 60. Finlandia: Bezwarunkowy dochód dla każdego
  4 listopada 2015 16:20

  Finlandia może być pierwszym krajem na świecie, który zagwarantuje wszystkim swoim obywatelom bezwarunkowy dochód podstawowy. Plan taki przedstawił w ubiegłym tygodniu fiński zakład ubezpieczeń społecznych KELA. Wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego oznacza, że każdy obywatel (niezależnie od poziomu osiąganych dochodów) otrzyma od państwa świadczenie pieniężne, które będzie wystarczające do zapewnienia minimum egzystencji, bez konieczności wypłaty dodatkowych świadczeń. Już w listopadzie 2016 roku rozwiązanie to mogłoby częściowo wejść w życie – pilotażowy program zakłada wypłacanie kwoty 550 euro przy utrzymaniu części dotychczasowych świadczeń. Docelowo fiński bezwarunkowy dochód podstawowy miałby wynosić 800 euro przy równoczesnej rezygnacji z innych świadczeń.

  (na podst. bankier.pl oprac. B.W.)

  http://xportal.pl/?p=23420

 61. snag said

  OTWORZ OCZY POLAKU @ 233 ,…

  Przepraszam ze ze spoznieniem ale zastanawialem sie czy przypadkiem nie kpisz pan(i) a ja nie ‚lapie’ – Przez 28 lat w kraju i prawie 4 dekady za granica z kilkoma wizytami w kraju szukalem i szukam tej ‚wpanialosci’ i tych ‚myslacych’ niestety fakt ze garstka polsko-jezycznych przebierancow z pomoca juz nie tak malej czesci rodzimej wazeliny manipuluje 39-cio milionowym spoleczenstwen i demoluje kraj swiadczy sam za siebie ,…

  Nie wspominajac przeszlosci i takich ‚przeblyskow’ inteligencji polskich liderow jak Bitwa pod Wiedniem, Monte Casino, Powstanie Warszawskie czy wczesniej udzielajac azylu bandzie pasozytniczych nomadow ktora ta niezbyt rozgarnieta czesc Europy pogonila z wiadomych powodow ,…

 62. snag said

  Tekla @ 35 ,…

  Kropla drąży góry ,…

 63. JO said

  ad.57. Tak bylo za PRL….sort of…

 64. mrozak said

 65. snag said

  Krzysiek @ 57 ,…

  Od dawna w Stanach w formie zapomogi finansowej, kart zywnosciowych, subsydiowanych mieszkan (low income housing) czy nawet domow (section 8) darmowej opieki medycznej, przejazdow do doktora czy szpitala. Dla rzekomo niezdolnych do pracy kombinatorow czyt. narkomanow/alkoholikow tz. SSI (Social Security Insurance) $735.00 dolcow miesiecznie plus wszystko wymienione powyzej, dzieci nielegalnych imigrantow maja prawo do nauki w publicznych szkolach, darmowego wyzywienia w szkole czy opieki lekarskiej i dentystycznej a jak jeslis zbyt durny zeby wypelnic formularze czy wytlumaczyc doktorowi co ci dolega to dadza tlumacza czy wypelnia dla ciebie ,…

  Powod dlaczego stacje benzynowe czy taxi w Stanach sa opanowane przez obcokrajowcow z polwyspu indyjskiego poniewaz panstwo gwarantuje im pozyczki na leasing czy taksowkowe medaliony dla imigrantow a banki wiedza ze w razie sie nie powiedzie to nie musza martwic sie o splate ,…

 66. re1truth2 said

  Re 58
  ….. nie siada [ Profesor Monika Płatek: Wkurzona legalistka :
  „W sprawach równości ze względu na orientację seksualną jesteśmy w debacie 30 lat za USA.”
  „Jakieś 20, gdy rzecz dotyczy kulturowego kształtowania wzorów męskości i kobiecości, czyli gender.”
  „W kwestii wykorzystywania nieletnich w Kościele – już tylko 10 lat zapóźnienia” (miałby Kościół pedofilię zintensyfikować? – przyp. R.)
  „- Noce spędzam z księdzem Oko. (…) To nie są miłe noce, ale nie mogę się ustosunkować do wypowiedzi księdza Oko, nie wysłuchawszy ich wcześniej.”
  Feminizmu nie wyssała z mlekiem matki.
  Wieczorami tańczy latino solo.

  Prof. Monika Płatek, z Wydziału Prawa i Administracji UW, mówiła w radiowej Jedynce, że słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w kontekście imigrantów mówił o niebezpieczeństwie rozprzestrzenienia się poważnych chorób zakaźnych, są „nieuczciwe i niefortunne” i mają za zadanie „usprawiedliwiać politykę”, którą on prowadzi, czyli „odrzucania i dzielenia”.

  Hihi.
  I już Palikotowi raźniej.
  Wprawdzie Płatek jeszcze nie filozof, ale już prawniczka.] – infoprezesa……

 67. NICK said

  „Niewydolność wielonarządowa pooperacyjna” była przyczyną śmierci prokurator, minister Moniki Zbrojewskiej.

 68. sceptyk said

  Jedna atomowa , druga atomowa i dojdziemy wnet do Lwowa, a jak będzie silna to dojdziemy aż do Wilna. Tak na deser: W po wypiciu wódki, ptaszek jest malutki, w lesie nad Wilejką rosną niezabudki ….
  Wiem Admin mnie nie lubi i znowu wytnie, a niech go …

 69. NICK said

  Miast cytatu. (67). Oryginał.
  „Zamiast wódki? Orzech stoi!
  Sceptyk? Nic tu nie wydoi.
  Zupełnie nic.
  Odkicaj. Kic. Kic.”

 70. gość said

 71. AniaK said

  Re66:

  Myślę, że na sekcję zwłok to już trochę za późno. Moim zdaniem, prokuratura przede wszystkim powinna się zainteresować osobami które przyczyniły się do nadania rozgłosu medialnego tej sprawie. Komu zależało żeby ta informacja trafiła do mediów. O ile mi wiadomo, pani Monika Zbrojewska nie była ani celebrytką ani osobą z pierwszych stron gazet. Może była to podstawa do odwołania jej ze stanowiska, ale można to było zrobić w sposób nieco kulturalniejszy.

 72. NICK said

  Wiele. Wiele TU. U Gajowego się dzieje.
  Dobrego. Na dobranoc przywołam to, co P. Revers zapodał. We (59). X. Natanka.
  I daj Panie słudze Natankowi wszech Łask. Łącznie z Łaską właściwego zrozumienia. Medziugorie.

 73. Ehze said

  Czy odpowiedzialna jest Arabia Saudyjska?

  http://www.veteranstoday.com/2015/11/03/exclusive-breaking-story-bombing-of-russian-plane-highly-probable/

 74. Ekspansja Chin nabiera tempa
  http://independenttrader.pl/chinski-projekt-ktory-moze-zmienic-swiatowa-strefe-wplywow.html

 75. Stracił pracę po tekście „Wyborczej”. Dr Krzystyniak: „To tragifarsa, że zwalnia się kogoś na podstawie jednego artykułu”. Śląski historyk podpadł Niemcom, RAŚ, PO i organowi Michnika
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/270360-stracil-prace-po-tekscie-wyborczej-dr-krzystyniak-to-tragifarsa-ze-zwalnia-sie-kogos-na-podstawie-jednego-artykulu-slaski-historyk-podpadl-niemcom-ras-po-i-organowi-michnika-nasz-wywiad

 76. „Trzeba wyrwać dzieci z rodziny”. Recepta prof. Czapińskiego na problemy polskiego społeczeństwa
  http://niezlomni.com/?p=24983

 77. osoba prywatna said

  Praktyka spisku. 4 Szokujące fakty
  https://treborok.wordpress.com/praktyka-spisku-4-szokujace-fakty/

 78. Ehze said

  RE 34:

  Mieli problem z polskim carem a nie mieli problemu z niemiecka caryca.

  Ciekawe

 79. osoba prywatna said

  Nagranie, na którym widać, jak we Wschodniej Jerozolimie wykrwawia się leżący na chodniku trzynastoletni Ahmed Manasrah, określono jako „szokujące”, „zatrważające” i „zbyt bolesne, by dało się patrzeć”. Bezduszne, obraźliwe słowa Izraelczyków przyglądających się agonii tego chłopca uznano za „bezlitosne” i „okrutne”, bo w istocie takie są. „Umieraj skurwysynu. Umieraj! Umieraj!” – słychać okrzyki izraelskich gapiów w tle filmiku, który błyskawicznie trafił do mediów społecznościowych.
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/03/anatomia-patologicznej-natury-izraela-przez-pryzmat-medialnej-propagandy/

 80. osoba prywatna said

  Nagranie, na którym widać, jak we Wschodniej Jerozolimie wykrwawia się leżący na chodniku trzynastoletni Ahmed Manasrah, określono jako „szokujące”, „zatrważające” i „zbyt bolesne, by dało się patrzeć”. Bezduszne, obraźliwe słowa Izraelczyków przyglądających się agonii tego chłopca uznano za „bezlitosne” i „okrutne”, bo w istocie takie są. „Umieraj sku@wysynu. Umieraj! Umieraj!” – słychać okrzyki izraelskich gapiów w tle filmiku, który błyskawicznie trafił do mediów społecznościowych.
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/03/anatomia-patologicznej-natury-izraela-przez-pryzmat-medialnej-propagandy/

 81. Ehze said

  Re 76:

  Prosze uwazac z Alexem Jonesem.
  Bardzo uwazac.
  Tak samoz Ronem i Randym Paulem

 82. osoba prywatna said

  Dlaczego kura nie siusia?
  http://jeznach.neon24.pl/post/127086,dlaczego-kura-nie-siusia

 83. NICK said

  Gorąco polecam dyskografie niszowych zespołów. Mniej niszowe a doskonałe to ‚Kazik’ Staszewski (także ‚Kult’, ‚KNŻ’, ‚El Dooopa’).
  Ostatnio „Lao Che”, choć istnieją od dawna. (tu: przypominam ‚Wojenkę’, koncert).
  Polecam też wrócić do całej dyskografii ś.p. Grzegorza Zbigniewa Ciechowskiego. [Republika, Obywatel G.C., Grzegorz z Ciechowa]. Tam były talenty. A, nie, ‚mam talent’ na żydowską kasę i spolegliwość. I zapodawanie chłamu.

 84. Krzysztof Nowak said

  Dear Congressman:        I am referring to a letter of June 29, 2015 addressed to the Hon. John F. Kerry, US Secretary of State regarding US support for the restitution of Jewish communal, private, and heirless property confiscated by the Nazis and their collaborators during the Holocaust era between 1933-1945. This letter calls for legislation to be enacted by Central and Eastern European countries, among them Poland, Croatia, Hungary, Latvia, Lithuania, Romania and Serbia to provide fair and responsible restitution, return and compensation to the victims and their heirs for property confiscated during the war. I understand that 46 US Congressmen signed this letter and that you are one of its supporters. I attach a copy of this letter for your reference. This letter improperly addresses its demands on the government of Poland and is without legal basis not supported by historical facts.       Poland was attacked and invaded by Nazi-Germany and the Soviet Union in September, 1939 partitioning the country and starting World War II. During the period of 1939-1945 both Nazi-Germany and the Soviet Union looted, destroyed and confiscated private and communal property and various other assets not only owned by the Jewish population of Poland, but also of Polish citizens and its residents. In addition millions of Poles were killed- murdered, executed, deported, left homeless, starved, etc. as a result of the war. Poland also suffered loss to its culture and economy after the war as the Soviet troops advanced and occupied the country after 1945 to 1989. In total there were at least 3 million Poles killed by the Nazi-German occupation and at least 3 million Poles killed by the Soviet occupation. As stated before private property was confiscated, looted, destroyed, etc. without any compensation or even any hope for return, reimbursement or compensation to the rightful owners. During the war the local population was being terrorized not only by the Nazi and Soviet army, but also by their respective Secret service-police known as Gestapo and the NKVD. All of the killing-executions-murders, destruction-looting and confiscation of property was done pursuant to orders directly from the Nazi Gestapo and the Soviet NKVD, later known as KGB. Polish government established in exile and the Polish Underground army fought and opposed the Nazi-German – Soviet occupation of their country. Poland established armed forces that fought the Nazis along with the Allied forces of US, Great Britain and France. Polish army participated and assisted in the liberation of concentration camps where thousands of Poles had died. As a result of Teheran and Yalta Conferences Poland along with other countries of Central and Eastern Europe were betrayed by the Allies (USA, Great Britain, France) and were occupied by the Soviet Union and had to continue under a Communist system until 1989-90. Throughout that time thousands of Poles were killed- murdered, executed, tortured, while their property was being confiscated, looted, destroyed, etc. by the communist authorities.        The letter to Secretary John F. Kerry calls for compensation, restitution and return of confiscated property by Poland and other Eastern European countries to prior owners. However it is called for restitution, compensation and return of property refers only to the Jewish owners. Nothing is said about restitution, return and compensation of the Polish citizens. Nevertheless, in 1960 the Polish-Communist government agreed to return property and compensate the Jewish victims for their loss of property. It was agreed to pay 40 million dollars as payment in full for all demands by the victims of Jewish descent for their loss as a result of confiscation during the Holocaust period. This agreement was made even though Poland is not responsible for World War II and did not collaborate with Nazi-Germany. Germany agreed to pay compensation, restitution and even returned property to its prior owners after the war. In fact it is still being paid. Germany definitely committed war crimes and is being held responsible. However the former Soviet Union, even though numerous war crimes were committed by the NKVD has not been held responsible. Millions of Russians, Ukrainians, Byelorussians, Lithuanians, Latvians, Estonians, POLES, etc. were killed, murdered, executed, etc. by the NKVD-KGB under the Soviet-Communist system. They also had their property looted, destroyed, confiscated, etc. To this day very few, at most were compensated and no restitution was made.         It’s restitution not reparations. Poland is not liable for German crimes and the Polish state, which was completely overrun by Nazi Germany and the Soviet Union was not in control of the territory, is not liable for crimes of any individual collaborators. If such collaborators did exist, they should be held liable under existing law. Restitution is not payment for torture or suffering, but compensation for property that was nationalized by the Polish state after the war under the direction of the Soviet authorities, mainly NKVD-KGB. Nowadays, former owners can try to reclaim their property, but they have to do it individually. It’s complicated (though not impossible). Jewish organizations and other governments call for simplified procedures. More controversial is the idea that Poland should provide compensations for ALL Jewish property, independently of whether heirs survived or not (if not, which is usually the case, the money would go to Jewish organizations).Restitution is also an issue for a number of non-Jewish Poles who are trying to reclaim properties nationalized by communists.      Therefore, for the reasons above stated I do not think that this letter to Secretary Kerry has any basis and should be rescinded. In addition Poland is now a sovereign and independent country with a democratically elected government. It is irresponsible for the US to seek influence and try to enforce another „agreement” to pay restitution while same has been already paid in full many years ago. I request that you review this issue in view of the above and contact me regarding the same as soon as possible. I am willing to meet with you and discuss this problem in person. Please advise me as soon as possible.                                                                                                                                   Very truly yours,                                                                                                                                   Krzysztof Nowak                                                                                                                                  P. O. Box 1602                                                                                                                                  Cranford, N.J. 07016

  Prosze ten list przeczytac i przeslac mnie poprawki. Jest to tylko tzw. „draft”. Proponuje zeby kazdy Polak-Amerykanin przeslal podobna wersje listu do swojego kongresmana. Tez zeby podobny list zostal tez wyslany przez wszystkie POLSKO-AMERYKANSKIE organizacje, na czele z KPA, SWAP, itd. Reply Reply to All Forward More 

 85. AQQ said

  http://www.fakt.pl/politycy/wybory-parlamentarne-protesty-wyborcze-wplynely-do-sadu,artykuly,588561.html

 86. NICK said

  Inspirowane.
  Jak znowu przyjdą me myśli. Własne.
  Napiszę? Wywalę? A i tak – zasnę… .
  I tak. I tak.

 87. NICK said

  Bóg i czas.

  Czas. Mierzymy.
  Minuty. Godziny.
  Dni. Tygodnie.
  [Jak wygodnie.]
  Miesiące. Lata.
  Korzyści? Strata… .
  Wieki. Milenia.
  [Nikt się nie spełnia.]
  Aż do Stworzenia.

  U Jego Cienia.

  KRZYK!!!

 88. volviak19 said

  achiles(nie zarejestrowany), śr., 2015-11-04 15:08

  To fakt, że to delikatny temat, ale ktoś musi go poruszyć w świetle tego, co obecnie zarówno u nas, jak i w Europie, no i oczywiście na Świecie się dzieje:
  Alert w jednostkach. Żołnierze dostają ostrzeżenia przed telefonami z Rosji http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/504681,nasz-dziennik-wyciekly-numery-telefonow-wojskowych-do-rosji-zolnierze-dostaja-dziwne-telefony.html Możecie sobie obejrzeć na youtube krótki film z napisami w j. angielskim. Na filmie Oleg Tsarov w czasie obrad parlamentu ukraińskiego mówi o przygotowaniu przez USA wojny domowej na Ukrainie. Te słowa opisują fakty które znamy – to sama prawda. Instruktorzy z USA prezentowali przykłady efektywnego użycia mediów społecznościowych do wpływania na opinię ludzi w celu wywołania rewolucji – przewrotu – jak np. w Egipcie czy Libii. W świetle tej wypowiedzi wszelkie kłamstwa na temat Rosji tracą sens. To jest koniec amerykańskiej propagandy. Wpiszcie na youtube: Oleg Tsarov talks about US preparations for civil war. A Nasz Nowy Prezydent A. Duda, dziś w BUKARESZCIE namawiał naszych sąsiadów, do organizowania się wspólnego i szykowania NA BÓJ względem ROSJI, tak w skrócie i wspierania banderostanu z jej obecnymi ZBRODNICZYMI WŁADZAMI. Pisałem już, że to nie przypadek, ale i też nie dar z NIEBIOS że PIS przejęło w NASZYM KRAJU pełnię władzy, a szatański plan realizowany skrupulatnie. A w Niemczech też w tym PLANIE właśnie miało wybuchnąć powstanie i osłabić je od środka, po to właśnie ci IMIGRANCI są do EUROPY wpychani, ale Niemcy są sobie sami winni, że się dawali tyle lat szatanom sobą pomiatać, mimo ich wysokiej pozycji GOSPODARCZEJ. Ale jak już widać raz koleiny KASA TO, NIE WSZYSTKO, trzeba też ROZUMU i myśleniu perspektywistycznym i o WSZYSTKICH CZŁONKACH UNII, A NIE TYLKO O SOBIE, CO GERMANY ROBIŁY dotąd. Teraz to już jest zbyt późno, bo się mleko rozlało a w całej UNII wystąpiły zbyt mocne podziały, między poszczególnymi KRAJAMI i nie ma co się dziwić, że się zbuntowały KRAJE DOTYCHCZAS PRZEZ NIEMCÓW I FRANCUZÓW DYMANE.
  Film, z wszystko mówiącym akompaniamentem w tle:
  [eng subs] Oleg Tsarov talks about US preparations for civil war in Ukraine, November 2013

 89. osoba prywatna said

  Jacek Bartosiak Warszawa 07 10 2015

 90. Colt said

  Efekty ubogacenia multikulturowego
  http://a57.foxnews.com/global.fncstatic.com/static/managed/img/U.S./876/493/h-1-11.jpg?ve=1&tl=1

 91. snag said

  Krzysztof @ 82 ,…

  List za dlugi, za duzo detali i z tego powodu mija sie z celem bo ‚zagracony’ ,…

  Poza tym, strata czasu i energii ktora trzeba kierowac do polsko-jezycznych w W-wie bo sprawa zydowkich roszczen byla zalatwiona pomiedzy rzadami USA I PRL o ile pamietam w latach 60-tych i o ile pamietam ktos na ten temat wspominal na Gajowce ,…

  Dzieki tej umowie rowniez lubelska Yeshiva zostala splacona o czym wygodnie ktos zapomnial ,…

  Burdel i V-ta kolumna sa w Warszawie i tam trzeba naciskac. List o ktorym pan wpomina zostal podpisany przez niecale 9% reprezentantow ,…

  http://www.fronda.pl/blogi/ciekawostki-o-zydach/jesziwa-zwrocona-dwa-razy,19587.html

 92. Zerohero said

  Re 89

  Jacek Bartosiak mówi jak rasowy amerykanski agent wpływu. Udaje bezstronnego, ale jakoś mu tak zawsze samo wychodzi, że mamy trzymać z USA. Poza tym podjudza Polaków do nonsensownych zbrojeń. Nie szanuję go i radzę uważać.

 93. Boydar said

  @ OP (82)

  Pewnie dlatego, że nie jest „… dżihadystą, hunwejbinem ani inkwizytorem …”. Podobnie jak pan Jeznach.

 94. zeev said

  Не понимаю… Никто поляков не трогает, а они жидким поносом дрищут.
  В чём прикол? :))))))))

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tomasz-siemoniak-nie-da-sie-powstrzymac-rosji-bez-trwalej-obecnosci-nato-w-regionie/qvhyg9

  Cytat z Harcmistrza Siemoniaka .
  Prosze mi powiedziec jakimi metodami ( specjalisci z ISRAELA i Niemiec) osiagaja takie skutki w praniu mozgow polskich niby politykow no i oczywiscie do wydalania z siebie tak idiotycznych ,kretynskich wrecz osmieszjacych ich mysli, teori i w jego mniemaniu pewnikow.Zrozumie ,ze takie debilizmy wydaje z siebie Stacho zamroczony piwem lezacy w parku ,ze belkoce cos Zenek stojacy na rogu ulic i zciagajacy sie Sprtem popijajac denaturatem,ze pani Gienia po wyjsciu z mszy szepnela cos na ucho psni Klarz co wczoraj stary z kolesiami belkotali jak pili jabola i starali sie dyskutowac. Ale zeby politycy od ktorych wymaga sie przejrzystosci sytuacj jaka jest obecnie w Europie i obiektywizmu i madrosci oceny sutuacji Czy w Programie szkolenia NATO odpowiednich osob sa zajecia z metod prania mozgu
  :)))))))))))))))

  Ppoglądy:

  ==А вы Суки забыли какие песни вы пели в 39 и 45 году?
  Елена Ржевская. военный переводчик. „Берлин 45 го”

  А вот как встречали советскую армию в польском городе Быдгоще: «На улицах было необычайно оживленно. Все польское население Быдгоща высыпало из домов. Люди обнимались, плакали, смеялись. И у каждого на груди красно-белый национальный флажок. Дети бегали взапуски и визжали что есть мочи и приходили в восторг от собственного визга. Многие из них и не знали, что голос их обладает такими замечательными возможностями, а другие, те, что постарше, позабыли об этом за пять мрачных лет гнета, страха, бесправия, когда даже разговаривать громко было не дозволено. Стоило появиться на улице русскому, как вокруг него немедленно вырастала толпа. В потоках людей, в звоне детских голосов город казался весенним, несмотря на январский холод, на падавший снег». «…людей объединяло щедрое чувство свободы, и в этот день никому ничего не жаль было друг для друга».

  ==Если Европа или США или кто-то еще ЕЩЕ РАЗ нападут на РФ, то это будет ПОСЛЕДНИЙ раз. Больше мы такими добрыми как раньше уже не будем… Получите сполна… Идеология коммунизма которая вас якобы поработила – это была главная причина, по которой немцев и прихлебателей не заставили ответить за все преступления в полном объеме …
  Если этот урок прошел даром, значит „европейцы” обучению не поддаются и в следующий раз все стерилизуют и вбомбят в каменный век, как это и принято у истинно европейских наций… Последуем вашему примеру…

  ==Наверное поляки думают что у них недры сибирские, горы уральские, леса карельские, рыба сахалинская, алмазы якутские……нет у вас этого, шлюхи, а у нас это есть!
  Посему, ещё раз, нам ваша ляхоблядская территория НЕНУЖНА.

  Искандер

 95. zeev said

  Не понимаю… Никто поляков не трогает, а они жидким поносом дрищут. В чём прикол?:)))))

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tomasz-siemoniak-nie-da-sie-powstrzymac-rosji-bez-trwalej-obecnosci-nato-w-regionie/qvhyg9

  Cytat z Harcmistrza Siemoniaka .
  Prosze mi powiedziec jakimi metodami ( specjalisci z Niemiec) osiagaja takie skutki w praniu mozgow polskich niby politykow no i oczywiscie do wydalania z siebie tak idiotycznych ,kretynskich wrecz osmieszjacych ich mysli, teori i w jego mniemaniu pewnikow.Zrozumie ,ze takie debilizmy wydaje z siebie Stacho zamroczony piwem lezacy w parku ,ze belkoce cos Zenek stojacy na rogu ulic i zciagajacy sie Sprtem popijajac denaturatem,ze pani Gienia po wyjsciu z mszy szepnela cos na ucho psni Klarz co wczoraj stary z kolesiami belkotali jak pili jabola i starali sie dyskutowac. Ale zeby politycy od ktorych wymaga sie przejrzystosci sytuacj jaka jest obecnie w Europie i obiektywizmu i madrosci oceny sutuacji Czy w Programie szkolenia NATO odpowiednich osob sa zajecia z metod prania mozgu

 96. snag said

  Obserwator ONZ w East Jeruzalem zlozyl skarge w UN ze zydzi ‚patrosza’ Palestynczykow z przeszczepialnych organow po odstrzeleniu ,…

  „A medical examination conducted on bodies of Palestinians returned after they were killed by the occupying power found that they were missing organs,” Mansour claimed in the letter.

  Izraelski ambasador w odpowiedzi zarzuca anty-semityzm i znieslawienie zydowskiego narodu 😉 ,…

 97. Tomahawk said

  Międzymorze…

 98. snag said

  Zeew @ 94 ,…

  Podejrzewam ze krawiec Dudy to fryzjer Trump’a ,…

 99. Boydar said

  @ Pan Snag info (96)

  I pan ambasador miał rację. Literalnie rzecz ujmując wskazywanie że to bandyci i mordercy jest przecież nastawieniem typu anty. Z kolei zaś wskazanie na kilkuset (kilka tysięcy ?) zwyrodnialców w mundurach armii izraelskiej nie może obciążać całego narodu żydowskiego w liczbie stu kilkudziesięciu milionów na całym świecie. Łącznie z naszym Najuszanowniejszym Panem Mordką. Byłaby to rażąca niesprawiedliwość.

 100. Boydar said

  Nie dodałem w zapędzeniu, że np. hiszpańscy, francuscy czy nawet polscy żydzi Palestyńczyków nie patroszą. Tak długich noży już dawno nikt nie produkuje, żeby aż z Paryża czy Barcelony sięgnęły do Ramallah.

 101. zeev said

  http://vk.com/video-57424472_171636187?list=f8a7ffe16906a1ae18

 102. Ehze said

  Re 94:

  Samobojczej polityki pod przewodnictwem siemioniaka ciag dalszy.
  powstrzymac rosji dokladnie przed czym?
  Czysta paranoja!!!

 103. Ehze said

  No i po co pokazywac videa z tym zydem zyrynowskim robiacym za rosyjskiego narodowca?
  po co?

 104. Siggi said

  Aleksandra I przygoda z Polską

  Nasi rusofobi mają jedną ciekawą cechę – bardziej nienawidzą władców Rosji, którzy byli nam przychylni od tych, którzy w stosunku do Polski stosowali politykę knuta. To z ich punktu widzenia logiczne – skoro Polska ma być w wiecznym konflikcie z Rosją nie można dopuścić do żadnego kompromisu, nawet dla naszych interesów korzystnego.
  Dalej tu:……………….
  http://www.mysl-polska.pl/681

 105. Siggi said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-zachod-kreuje-wojny-i-muzulmanskich-uchodzcow-xavier-lerma-2015-11

 106. Siggi said

  W związku z katastrofą na Synaju,przyjaciółka z Moskwy przysłała te dwie poetyckie zwrotki ;…

  Подруга из Москвы прислала стихи…

  …”И к будущему тоже не добраться,
  Не долетит крылатый самолёт…
  Сегодня нужно жизнью наслаждаться,
  Спешить туда, где кто-то очень ждёт.

  Все планы могут рухнуть в одночасье…
  Единственный реально верный ход –
  Не отложить любовь, родных и счастье
  На завтра, что, возможно, не придёт”…

 107. Siggi said

  http://historia.wp.pl/title,Kompania-Wschodnioindyjska-korporacja-lupiezcow,wid,17950528,wiadomosc.html

 108. watazka said

  102
  Ehze

  Zyrynowskiego warto pokazac. Zwlaszcza wtedy gdy publicznie stwierdza, ze Lwow i Luck to polskie miasta i nalezy je Polsce zwrocic.

  Czy moze Ehze uwaza, ze nie nalezy przypominac Polakom o polskich miastach?

 109. snag said

  FORBES: Putin najbardziej wplywowym czlowiekiem w 2015 ,…
  ———————————————————————————

  http://specials-images.forbesimg.com/imageserve/5637d810e4b0ffa7afe68fc9/320×486.jpg?fit=scale&background=000000

  http://www.forbes.com/powerful-people/list/#tab:overall

 110. Siggi said

  B i d a w USA.

  http://www.pravda.ru/news/world/northamerica/usacanada/03-11-2015/1280896-poverty-0/

 111. Mrozak said

  „Hasło tegorocznego Jarmarku „My Razom” oznacza, że chociaż żyjemy tutaj, to sercem i myślami jesteśmy z Ukrainą i chcemy razem wspierać ukraiński naród w trudnych czasach, kiedy wciąż tli się wojna na wschodzie kraju, a Krym jest nadal okupowany. Bądźmy więc solidarni, bądźmy RAZEM!”
  http://www.b90.pl/koncerty/39-ukrainski-jarmark-mlodziezowy/

 112. revers said

  ad46

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/11/04/bez-zludzen-a-duda-i-pis-to-zdeterminowane-psy-syjonizmu/

 113. NICK said

  Ś.p. Zbrojewska.
  Teraz taka ‚moda’? Kulczyk też miał ‚powikłania’.
  Czy ktoś wie co to była za operacja? I kiedy?

 114. Dzonyy said

  P. Zbrojewska zdaje się połknęła jakieś prochy. Nie dawno załapały ją na jeździe autem „pod wpływem”, dostała dymisję. Wyglada na to, że chciała być samodzielna nadprogramowo. Nie dała rady.

 115. NICK said

  Ale jaka operacja i kiedy?
  Skoro zeszła z powodu powikłań pooperacyjnych.
  Ktoś wie?

 116. Dzonyy said

  To, co ostatnio czytałem.

  http://wpolityce.pl/kryminal/270462-byla-wiceminister-zatrula-sie-lekami
  http://wpolityce.pl/polityka/270507-prokuratura-wszczela-sledztwo-ws-smierci-moniki-zbrojewskiej-moze-chodzic-o-nieumyslne-spowodowanie-smierci-bylej-wiceminister-sprawiedliwosci?strona=1

 117. wandaluzja said

  http://interia360.pl/ksi%C4%85%C5%BCki/recenzje/artykul/skarby-nazistow-poszukiwanie-lupow-iii-rzeszy-kenneth-d-alford-theodore-p-savas,74911//
  „SKARBY NAZISTÓW. POSZUKIWANIE ŁUPÓW III RZESZY” Kenneth D. Alford, Theodore P. Savas, Data wydania: 28.09.2015, Wydawnictwo: READ ME

  Tej książki niestety nie widziałem więc muszę się opierać na Recenzji – czyli robić recenzję z Recenzji. Zacznę od tego, że irytowała mi powtarzana we Wrocławiu plotka, iż Skarb III Rzeszy jest ukryty na Dolnym Śląsku – co było oczywistym Absurdem, gdyż naziście mili do tego Szwajcarię i Szwecję, nie mówiąc o Ameryce Południowej czy nawet USA. Dopiero przy Ataku Nuklearnym na Moskwę i Leningrad sprawa ta zaczęła nabierać sensu, a przy sprawie Złota Serbskiego stała się wręcz nieodzowna.
  Na Dolnym Śląsku metra forteczne były we Wrocławiu i Wałbrzychu a oba zostały ZALANE. Sztab Luftwaffe był w Urzędzie Wojewódzkim, rezydencja Goeringa była w Parku Południowym a park łowiecki był w Górach Sowich pod Wałbrzychem.
  Po fiasku ataku nuklearnego na Moskwę i Leningrad pociągi ze strategicznymi bombami atomowymi i suplementarnym Zlotem Serbskim wjechały pod KSIĄŻ, skąd bomby atomowe zostały wyprowadzone przez SmerSz a o Złocie Serbskim można tylko spekulować. Dopiero przy sprawie Złotego Pociągu ogłoszono, że w podziemiach Książa byli PRZED SmerSzem zwiadowcy Generała Walkera, który zwany był w towarzystwie Złotym, co suponuje, że jeden pociąg ze złotem serbskim wyprowadzili a 2 ZAWALILI.
  Armia Czerwona SZUKAŁA tam dość krótko, gdyż po wzięciu w Kijowie do niewoli Generalissimusa przez marszałka Rolę-Żymierskiego została przez niego Wyproszona, co było ustanowieniem granicy z Czechosłowacją.
  Skarbiec Hitlera nie mógł być Skarbcem III Rzeszy. Hitlerowi, jako Naczelnemu Wodzowi Wehrmachtu, przypadało całe zdobyczne złoto oraz Wybór Dzieł Sztuki. Ponieważ były sztaby złota z monogramem HITLERA, a których nic nie wiadomo, co znaczy, że zostały UKRYTE. To zaś Uprawdopodabnia, że Skarbie Hitlera – nie III Rzeszy – był na Dolnym Śląsku.
  Hitler był mężem stanu Rotszyldów, których folwarkiem była Czechosłowacja. Ponieważ wyobrażali oni sobie, że Wałbrzych przypadnie Czechosłowacji to urządzali Wałbrzych DLA SIEBIE. Był to ośrodek nuklearny Czechosłowackiej Bomby Atomowej ze Schronem Przeciwatomowym dla stu tysięcy ludzi na 6 lat. Było to możliwe dzięki podziemnej elektrowni atomowej, którą główny hitlerowski energetyk Wałbrzycha, który pracował tam na odpowiedzialnym stanowisko energetycznym do r. 1952, ujawnił komisji z Warszawy, proponując uruchomienie jej. Komisja stwierdziła, że sieć energetyczna Podziemnego Wałbrzycha jest dla miasta stu-tysięcznego a telefoniczna na miarę BERLINA.
  Mówi się, że Kompleks RIESE hitlerowcy zaczęli budować w r. 1943, ale przebudowę największej kopalni zagłębia na Podziemny Wałbrzych podjęli już w roku 1938. Ja wnioskowałem, że w dolnych chodnikach tej kopalni – bardzo głębokich – umieszczono skarbiec Hitlera.
  Była tajna klauzula Dyktatu Poczdamskiego, że w 70 rocznice Dyktatu zbiorą się delegacje Mocarstw Koalicyjnych dla Ostatecznego zadecydowania o Granicy niemiecko-polskiej. Były 3 Warianty: Powrót do granicy 1939; ustanowienie linii Dolnej i Środkowej Odry z oddaniem Niemcom Wałbrzycha lub – w przypadku braku Kworum – pozostawienie linii Dyktatu Poczdamskiego, z której to racji kilka miesięcy temu KWICZANO o Konstytucyjnym Powrocie do Granicy 1939.
  Na JUBILEUSZ Dyktatu Poczdamskiego zjechali jednak tylko Rosjanie i jakiś wariat ukraiński. To tłumaczy Dzikie niszczenie Polski przez Żydów i Niemców – dla Wykazanie, że Polscy NIE POTRAFIĄ SIĘ RZĄDZIĆ – więc Potrzebny jest powrót do granicy z roku 1939 a przynajmniej oddanie Wałbrzycha Niemcom.

 118. wanderer said

  re.113 Nick,

  Widac ze seryjny samobojca zmienil metody, bo w te wielokrotne strzaly i samowieszania juz nikt nie chcial uwierzyc. Dostal zjeby od szefa zeby wysilil wyobraznie.
  Pozdrawiam, Panie Nick.

 119. Dzonyy said

  Prokuratura bada, czy miały wpływ osoby trzecie. Drugie a nuż-widelec mogły by cos wiedzieć. A takie trzecie, to juz niekoniecznie.

 120. AniaK said

  Re116:
  „Miałem okazję pracować z nią ostatnie pół roku, nie miałem większych zastrzeżeń do pracy pani wiceminister. Natomiast nigdy nie informowała mnie o jakichkolwiek prywatnych problemach. Być może gdyby to zrobiła, to byłoby inaczej
  — powiedział Budka.”

  Hm, nie sądzę żeby noc w Izbie Wytrzeźwień była marzeniem wykształconej kobiety na stanowisku. Bezdomną osobą chyba nie była. To nie był właściwy moment żeby udzielić jej pomocy?

 121. AniaK said

  Re119:
  Drugie i trzecie osoby które przyczyniły się do śmierci tej kobiety mogą być niewidoczne tylko dla głupców i ślepców (nie mylić z osobami niewidomymi).

 122. wandaluzja said

  http://www.fakt.pl/plotki/u-czeskiego-piosenkarza-karela-gotta-wykryto-nowotwor,artykuly,588579.html//

  Najlepszy kopulant na świecie ma raka. W Niemczech ogłoszą ŻAŁOBĘ NARODOWĄ. – A JA SE NE BOJE, BO MAM RAKAAA…

 123. AniaK said

  „Chcę też jasno podkreślić, że gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję w przypadku osoby, która zostaje złapana przez policję pod wpływem alkoholu kierując pojazdem, to nie zawahałbym się z jej odwołaniem. Jeśli były problemy osobiste, to żałuję, że nie zwróciła się do mnie o pomoc. Widać takiej pomocy nie szukała
  — podsumował Borys Budka.”

  Możliwe ze to były problemy zawodowe.

 124. Dzonyy said

  Pani AniuK. Sprawa jest poważna. Pani cos wie? 🙂

 125. AniaK said

  Re124:

  Śledzę media 🙂

  http://www.fakt.pl/politycy/pijana-minister-monika-zbrojewska-pod-izba-wytrzezwien,artykuly,586166.html

  Zastanawiam się po cichu, czy te kajdanki i Izba Wytrzeźwień były aż tak bardzo potrzebne.

 126. Dzonyy said

  aha…media..jak tak, to ok. Bo już zacząłem się martwić – osoby trzecie nie maja łatwo w naszej rzeczywistości również niełatwej, nie mówiąc już o osobach drugich 🙂

  Fa(c)kt-u jakos nie trawię, ale cos tam muszą wiedziec. Pani minister też musiała coś tam wiedzieć. Ale bądźmy spokojni. Juz tam prokuratura, po przeprowadzeniu energicznego śledztwa nie wykryje udziału osób ani piatych nawet, więc możemy odetchnąć i nie chodzić tyłem jak niejaki Yossarian z powieści „Paragraf 22”.

 127. NICK said

  Tu, na izbie wytrzeźwień, mogli mieć okazję by , detoksykując ją (jeżeli ! była pijana) intoksykować.

  Zbaczamy z zadanego pytania: kiedy i jaka operacja chirurgiczna?

 128. Dzonyy said

  nic o operacji nie wiem. nie przyznaje się do wiedzy o jakiejkolwiek operacji.
  Muszę iść na Bardzo Ważne Zebranie.
  pozdrawiam
  papa

 129. AniaK said

 130. giermek said

  Stawiam kilka pytań:

  1. Czy Pan Ryszard Kaczorowski kiedykolwiek posiadał i posiada takowy dokument i może publicznie taki dokument okazać Narodowi Polskiemu?

  2. Kiedy Pan Ryszard Kaczorowski komukolwiek okazał, przekazał akt nominacyjny w świetle przepisów Konstytucji kwietniowej z 1935 r.?

  3. Kiedy i gdzie Pan Ryszard Kaczorowski protestował przeciw złożeniu przysięgi przez Lecha Wałęsę na zmodyfikowaną Konstytucję z roku 1952 i przed parlamentem wyłonionym w wyniku tajnych układów w Magdalence?

  Skoro Pan Ryszard Kaczorowski piastował urząd prezydenta RP i zachował ciągłość prawnopaństwową, i przekazał ciągłość władzy Lechowi Wałęsie, obowiązkiem jego było nie dopuścić do tego, aby Lech Wałęsa składał przysięgę na Konstytucje z roku 1952. Powinien dopilnować, aby Lech Wałęsa złożył przysięgę na Konstytucję kwietniową z roku 1935, zgodnie z zapisami art. konstytucji w akcie przekazania władzy Lechowi Wałęsie. Czy taki fakt miał miejsce? Kiedy i gdzie?…
  I tak dotykamy istotnego faktu w historii polskiej emigracji powojennej, rozłamu na emigracji w 1954 r., wypowiedzenia posłuszeństwa legalnemu prezydentowi Augustowi Zaleskiemu i wypowiedzenia posłuszeństwa zapisom samej Konstytucji kwietniowej z roku 1935; powołanie w roku 1954 niekonstytucyjnego tworu władzy, tzw. Rady Trzech, z której to wywodzi się Pan Ryszard Kaczorowski!
  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2015/11/brak-ciagosci-prawnej-pomiedzy-ii-rp.html

 131. Listwa said

  Zmarł Czesław Kiszczak
  zmarł w Warszawie w wieku 90 lat.

 132. Boydar said

  Kropla w morzu potrzeb.

 133. Sceptyk said

  #131 też czytałem, znając życie (nieświętej pamięci Geremka) wedle zwyczaju chować będzie go co najmniej dwóch arcy i 5 biskupów, a w tle chóry anielskie.

 134. Teresa-Barbak said

  Bardzo dobry wykład. Może otworzyć oczy dobrodusznych prostaczków.

 135. NICK said

  Nie pozostaje nic innego jak przyjąć, że nie była to operacja chirurgiczna lecz powikłana operacja ‚służb’.
  To co do Zbrojewskiej.

 136. Bez Chwili Zwątpienia said

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/rzeczpospolita-poznamy-dna-piastow-biskup-sie-waha/00jtfc

 137. Lily said

  https//rafzen.wordpress.com/2015/11/05/demokracja-talmudyczna-w-polsce-dokument/

 138. Boydar said

  Krótko i na temat

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20151105/1356990/miniszczyt-Bukareszt-NATO.html

 139. Lily said

  Re 137;Lily
  Gdy napisalam to drugie slowo po adresie blogu,to slowo to podkreslilo mnie sie na czerwono,chociaz nie popelnilam bledu w pisowni.
  GORACO,polecam ten najnowszy wpis .

  https://rafzen.wordpress.com

 140. revers said

  http://polskiepiekielko.pl/majatek-krolowej-pierza-i-puchu-z-pis-odnalazl-sie-na-cyprze/

  Aby uchronić rodzinny majątek, mąż posłanki PiS, Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, uciekł wraz z nim na Cypr. Uniknął w ten sposób spłaty 5 mln zł kredytu zaciągniętego w SKOK-ach Stefcz …

 141. osoba prywatna said

  Re 92
  W pełni podzielam Pana obawy, niemniej wydaję mi się, iż warto go nieraz posłuchać

 142. NICK said

  Muszę to napisać. Naturalnie.
  Był u mnie dzisiaj Eryk Apresyan. Z ojcem (Ormianie). Matka jest Polką.
  Prywatnie to wymieniliśmy TYLKO kilka zdań a wszystkie były wspólne. Turków na antypody a jak nie to do gazu. Narody Nasze lubią się nawzajem i szanują. Tam ciągle czekają by ich dorżnąć; rozkazem rzyda. No i Wiara. Mają też poczucie, że Rosja mogłaby więcej im pomóc. Mają żal. Ale, cierpliwie czekają. Sami nic nie zrobią. Jak i my.

  Świat jest mały.

  Eryk Apresyan. Bokser-junior, waga 66kg. Tegoroczny w-ce mistrz Europy i brązowy medalista X Mistrzostw Świata Juniorów. Zawisza Bydgoszcz.

 143. re1truth2 said

  Szukałem, była tylko informacja, że miała się poddać [tryb przyszły]…
  To skąd czas teraźniejszy w powikłaniach pooperacyjnych, operacji o której nie wiemy…
  Chyba, że to tych no służb, była operacja.

 144. wandaluzja said

  http://finanse.wp.pl/gid,17954264,kat,1033697,title,Okrety-podwodne-i-mysliwce-za-miliardy-dolarow-Oto-najdrozsze-projekty-militarne,galeria.html?ticaid=115e3a

  Plansza amerykańskiego OSPREYA V-22, wyrzucającego Spadochroniarzy z transparentem: ILE KOSZTUJE BEZPIECZEŃSTWO?
  Jak pisałem wielokrotnie to V-22 był Gównem Hitlerowskim ze ŚWIDNIKA, sprzedanym przez Fiata US Army. Testowali go Francuzi i Sowieci i zarzucili, natomiast US Army napracowało się, wykosztowało, nawypadkowało i złożyło do lamusa, ale Wyciągnęło przeciw memu AEROBUSOWI, którego nie można było skaperować, jak to zwykle Amerykanie robili, gdyż ja w Niemczech zgłosiłem go do niemiecko-ukraińskiego programu lotniczego. Prawdopodobnie obecnie odrzucono go znowu, gdyż na filmie: 10 NAJBARDZIEJ NIEUDANYCH KONSTRUKCJI LOTNICZYCH zajmuje on VII miejsce jako Najbardziej Wypadkowy.
  Film ten UJAWNIŁ Polski Atut Lotniczy, w postaci V-22 od Fiata, jak AMERYKAŃSKI, bo Ktoś musi to Gówno Hitlerowskie, PARDON bo teraz Amerykańskie zjeść, więc zapłacono za to tuskowcom.
  W bieżącym Der Spiegel jest artykuł o aneksji przez Pekin Morza Południowochińskiego, w którym czytamy, że sprawa ta jest nie MNIEJ WAŻNA od wojen Bliskowschodnich czy Ukraińskiej, przez które jest tylko PRZYSŁANIANA.
  Ponieważ aneksja przez Pekin Morza Południowochińskiego była skutkiem udziału w wojnie jugosłowiańskiej chińskich KITANÓW, tj. Aerobusa-SADDAMA na technologii z Dniepropietrowska, a KITAN był skutkiem SKATOWANIA mego pełnomocnika w NASA na Rozkaz Prezydenta G. W. Busha, to US Air Force nie mogło produkować Aerobusów, czy też zakupić w Japonii NIPPONÓW, gdyż to zostałoby potraktowane przez Pekin jako Akt Wojenny. Tak samo ma się sprawa z Koreą Południową, która produkuje Aerobusy w Indiach na licencji Waldemara Pawlaka.
  Ponieważ JEDYNYM PAŃSTWEM, które produkuje Aerobusy na prawie NIE WOJENNYM a Handlowym jest Ukraina – nie rozliczając się jednak ze mną – to USA musiały rozciągnąć protektorat nad Ukrainą, aby MÓC podjąć Konfrontację z Chinami Komunistycznymi na Morzu Południowochińskim.
  Wczorajszy artykuł w tej sprawie w Gazecie Wyborczej ma bodaj tytuł: FLOTY WYPŁYNĘŁY Z BAZ.

 145. AQQ said

  http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/watykan-brak-kontroli-nad-finansami-stolicy-piotrowej,2194234,4199
  wypasione apartamenty katabasow.

 146. NICK said

  Widzi Pan? Re1truth2. (143).
  Też szukałem i NIC.

  A teraz wszyscy popatrzmy. Mendia ścieku góóównego podają tą informację: „zmarła z powikłań pooperacyjnych”.
  I NIKT nie zada pytania. NIKT. Jaka operacja. Na co. Gdzie. Kiedy.

  Nawet Nas to mało interesuje… .

  Przecież wiadomo, że wszystko jest kłamstwem i nie ma sensu o nic się pytać.
  Admin

 147. osoba prywatna said

  Chemtrails – były wojskowy meteorolog, Allan Buckmann, pisze jak jest
  https://xebola.wordpress.com/2015/09/06/chemtrails-byly-wojskowy-meteorolog-allan-buckmann-pisze-jak-jest/

 148. Czołgista said

  @140
  Czyli PiS też ma swojego Palikota. Niestety brakuje jeszcze komentarza naszych niestrudzonych niezależnych mediów i jedynych prawdziwych reprezentantów prawicy. Pewnie się go nie doczekam.

 149. Boydar said

  „… Sami nic nie zrobią. Jak i my …” – Pan NICK

  A co my możemy, jak u nas coś jest ciągle chwilowo nieczynne …

 150. Boydar said

  Bardzo interesująca operacyjnie informacja

  http://pl.sputniknews.com/polska/20151105/1358052/merkel-szydlo-polska-niemcy.html

 151. Boydar said

  komentarz pod tym YT : Rafał Bers 5 godzin temu
  … Dobrze dziadzia prawi,a tępa sraka pozostanie tępa, bo nic z tego nie pojmuje …

 152. Pitagoras said

  Sąsiad wie co robi, a my?

 153. Siggi said

  Bogusław Kaczyński

  Drodzy Przyjaciele.
  Kilka dni temu moja urocza koleżanka radiowo-telewizyjna – Maria Szabłowska zapowiedziała na antenie Polskiego Radia Program I, że w Karolinie, czyli podwarszawskiej siedzibie Mazowsza odbędzie się jubileusz 65-lecia „Zespołu Folklorystycznego Mazowsze”. Otóż pragnę jako starszy kolega zwrócić Ci Marysiu uwagę: Mazowsze nie jest folklorystycznym zespołem, tak jak Chopin nie jest ludowym kompozytorem. Jest zjawiskiem artystycznym jakiego nigdy przedtem nie stworzono w polskiej ani światowej kulturze. Wymyślił je i odpowiednią muzyką opatrzył znakomity kompozytor Tadeusz Sygietyński, wychowanek samego Arnolda Schönberga w Berlinie. Szkoda, że jego liczne utwory nie są wykonywane przez nasze orkiestry symfoniczne, ale to kiedyś nastąpi.
  Jubileusz Mazowsza przebiega w tym roku więcej niż skromnie, a nawet wstydliwie. Natomiast inauguracja 65 lat temu była niezwykle uroczysta. Odbywała się w Sali Teatru Polskiego, na której zasiadła elita polityczna ówczesnej Polski oraz najwybitniejsi przedstawiciele naszej kultury i spragniona dawnej tradycji publiczność. Kiedy na scenę ze wszystkich stron wkroczył korowód pięknych dziewcząt i chłopców w barwnych kostiumach z pieśnią i tańcem, na widowni wybuchło wzruszenie i łzy. Po koncercie wielki reżyser Leon Schiller powiedział: „Mimo chmur i żywiołów, Słońce Polski…”, a nazajutrz pisał: „Szlachetna stylizacja: urzekające cechy polskiego tańca i pieśni ludowej: ich dziarskość, humor, zadumę i poetycki czar, którymi tchną Mazurki Chopina i Ballady Mickiewicza”. A potem były kwiaty, kwiaty, owacje i podziękowania. Mazowsze rozpoczynało swą światową karierę. Niewiele lat później ster kierowania Mazowszem przejęła najbliższa współpracownica twórcy i towarzyszka – Mira Zimińska, która kierowała zespołem swa żelazną ręką przez więcej niż 50 lat, aż do śmierci. Zespół pod jej wodzą okrążył wielokrotnie glob ziemski i nazywany był na świecie największym ambasadorem kultury polskiej. Entuzjazm tłumów bez względu na szerokość geograficzną był niesłychany i podnosił prestiż naszego kraju w oczach licznych cudzoziemców. Tak było w czasach, kiedy mecenat nad Mazowszem sprawowało Ministerstwo Kultury. Ubolewać należy, że po transformacji pozbawiono Zespół statusu instytucji narodowej i oddano pod zarząd nieczułego na problemy tak subtelnej materii samorządu. Na skutki nie trzeba było długo czekać. Ilość członków Zespołu zmniejszono, drastycznie ograniczono dotacje i niefortunni dyrektorzy zaczęli osłabiony artystycznie Zespół kierować na imprezy jak i dożynki regionalne lub imieniny , urodziny działaczy PSL-u. Zapomniano, że zadaniem Zespołu było ukazywanie polskim dzieciom, młodzieży i nam dorosłym narodowego piękna, a światu korzeni muzyki Chopina i barw naszego kraju. Mazowsze propagowało także Polskę i jej osiągnięcia, także w sferze wyjątkowej kultury.
  Wstyd, wstyd. Mimo wszystko ratujmy ostatki. A z okazji skromnego jubileuszu życzę Mazowszu łaskawego losu.
  Głosy prasy:
  Pekin – „Bukiet najpiękniejszych kwiatów z polskich łąk i pól. Zachwycające.”
  Szwajcaria – „ Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska.”
  Paryż – „Najpiękniejsze stroje na świecie. Brak słów pochwały dla Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.”
  Ottawa – „Zespół jest oczarowaniem dla oczu i uszu, jest przykładem tego, co może zrobić kraj dla propagowania swojej muzyki, swoich pieśni, swojej tradycji. Jeśli Francuzi mają swoją kuchnię, Japończycy technikę, Anglicy królową, a mieszkańcy Quebecu nawet mają swoją kolej, Polacy mają swoje Mazowsze.”
  Rzym – „Otworzyli przed nami pełną encyklopedię polskiej kultury. To wspaniałe, żywe muzeum narodowego dziedzictwa.”
  Nowy Jork – „Jeśli Polska jest tak piękna jak ten „Ptaszek” – kocham Cię Polsko!”

 154. SAP said

  Piosenka z pięknych czasów.

  Yvonne Elliman If I Can’t Have You

 155. Ehze said

  Re 108:

  Tak, jak najbardzioej trzeba pokazywac Polakom polskie miasta i ich polskosc.
  Ale:
  dlaczego ma to robic za nas i „dla” nas zirinowski? Potrzebujemy go bo nie mozemy tego robic sami? Potrzebna jest nam nianka?
  Zirinowski akurat sie przejmuje Polakami i ich interesami.
  Ma w tym cel sobie I innym znany.
  Krzykacz zirinowski jest typowym macicielem i skloczaczem.

  .

 156. Tekla said

  Premier Orban walczy ..o Europę..

  The EU cannot build its future on immigration instead of families

  http://www.miniszterelnok.hu/cikk/the_eu_cannot_build_its_future_on_immigration_instead_of_families

 157. Pitagoras said

  Same tytuły chyba nie są przypadkowe? USA=США
  Право голоса от 05.11.2015. Война с США.Право голоса 5.11. сегодня последний выпуск

  Возможна ли ВОЙНА между Россией и США.. Евгений Сатановский

  Информационная война США против России или Наши в Сирии!

  Госдеп США назвал преждевременным участие оппозиции в переговорах в Москве Сирия война сегодня.

  Chyba dzieje się więcej, tylko my wiemy jak zwykle mało.

 158. zeev said

  ad 152 !!!! nieprawda
  wideo 21. 6. 2014-Путин готовит армию к любым атакам на Россию!

 159. Joannus said

 160. Boydar said

  Panie Ehze, nie, żebym całkiem niezłym żydowskim aktorem Żyrinowskim się zachwycał, ale powiedz Pan tak rzeczowo – do dnia dzisiejszego włącznie, jakąż to niezmąconą toń zmącił i jakich odwiecznych przyjaciół skłócił ?

 161. wykład said

  ciekawe wykłady

 162. Pitagoras said

  Więcej takich ludzi trzeba na tej planecie!

 163. re1truth2 said

  Re 146
  Dziadzio wytłumaczył w 151.

 164. Boydar said

  Pytania bywają różne …

  http://gazetawarszawska.com/historia/2194-czy-metropolita-lwowa-zalecal-grzebanie-polski

 165. snag said

  Osoba Prywatna @ 147 ,…

  Kawalek nieba nad Washington DC jest jednym z tych gdzie chemtrails widac najczesciej i najgesciej, znaczy co siebie tez truja? Pare lat temu odwiedzilem kolege w Szwajcarii, tam tez sie truja tudziez w innych krajach 😉 ,…

  Na marginesie dyrektor CIA, NSA, rzekomo odpowiedzialni za chemtrails mieszkaja z rodzinami w DC tudziez Kongresmani, Senatorzy, ba nawet sam naczalny B. Domu, cos tu nie gra ,…

  Ciut logiki senior Watson, ten co to pisze cos z tego ma bo dorabia do emerytury a co pan(i) za powielanie ? ,…

 166. Boydar said

  Mam prośbę, do kogoś, ktoś kto zna włoski; proszę o uświadomienie mi intencji wypowiedzi biskupa w przedziale 3:20 do 3:37

 167. snag said

  Ortodoksyjne zydlactwo uczy w szkolach ze zydzi sa szczytem na piramidzie Boskiej kreacji a reszta pod nimi ,…

  In Haredi School, Children Are Taught That Jews Are Superior To Non-Jews And Are A Higher Level Of Creation

  http://failedmessiah.typepad.com/.a/6a00d83451b71f69e201bb088bcf25970d-800wi

  In haredi school, children are still taught that the world is organized like a pyramid, with Jews on top as the highest level of creation, non-Jews at the level below Jews, followed by animals, then plants, then stones and other inanimate objects – a way many religiously observant Jews used to view the world and creation centuries ago. Today, this belief in its active form is largely contained to the haredi community.

  Na marginesie to ucza to co uczy Tora, Talmud i katolicki kler ktory ich ‚ochrzcil’ starszymi bracmi w wierze ,…

 168. zeev said

  http://www.theguardian.com/world/2015/nov/05/egypt-plane-crash-likely-to-have-been-caused-by-bomb-david-cameron

  Кэмерон объяснит (:)))) Путину запрет британским перевозчикам летать в Шарм-эль-Шейх .
  Премьер-министр Великобритании Дэвид Кэмерон намерен в ходе телефонного разговора обсудить:)))) с российским президентом Владимиром Путиным обстоятельства, из-за которых британские авиакомпании пока не будут:))))))) летать в египетский Шарм-эш-Шейх.

  Кто-нибудь может ответить, зачем Кэмерон будет объяснять ВВП, почему Великобритания не будет летать в Египет? :)))))))))))))))))
  Мне кажется, что Кэмерон, как и Олланд, ищут любой повод, чтобы войти в прямой контакт с ВВП.
  Ведь американцы признали его самым могущественным человеком в мире, который делает все, что захочет, и ничего ему за это не бывает.

  Теперь эти два недоумка хотят приобщиться с сильному миру сего.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/francuski-lotniskowiec-charles-de-gaulle-wyruszy-do-walki-z-is,592102.html

  Авианосец «Шарль де Голль»!
  Красивый, сильный и харизматичный корабль.
  Единственный недостаток: большую часть своей 13-летней службы «де Голль» провел в… ремонтных доках.:))))))

  Последний раз у Франции была боеспособная армия при Наполеоне:)))))))

 169. snag said

  Popisowka zio-goebbels’a pare godzin po nominacji na szefa hasbary – Obama jest antysemita a Kerry Sekretarz Departamentu Stanu kiepskm komikiem dla ktorego szkoda sceny ,…

  US President Barack Obama is an anti-Semite and US Secretary of State John Kerry is a stand-up comedian hardly worthy of a stage, according to social media posts from Prime Minister Benjamin Netanyahu’s head of public diplomacy, Dr. Ran Baratz, who was appointed on Wednesday.

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4721437,00.html

 170. Bronisław said

  Szanowny Panie Snag! Pisze Pan w zakończeniu: „Na marginesie to ucza to co uczy Tora, Talmud i katolicki kler ktory ich ‚ochrzcil’ starszymi bracmi w wierze ,…”
  Co do Tory,Talmudu i tej części „katolickiego kleru, który świadomie,czy nie…, uległ zaczadzeniu herezjami „Synagogi Szatana” to podzielam Pana opinię. Tora, czyli Pięcioksiąg są jednak „jakoś”, dla mnie, zrozumiałe dopiero w kontekście nauk Starego i Nowego Testamentu. Sam Chrystus Pan uczy jak wiemy, iż wybraństwo żydów (w sensie służby, a nie panowania) przeszło na Jego Kościół z chwilą Jego powołania. Żydzi natomiast, którzy nie przyjmą Go jako Mesjasza przechodzą – mocą własnego uporu – pod panowanie „Synagogi Szatana”, aż do czasu, kiedy ich (pozostała) „Reszta” – po mającym nadejść w czasach apokaliptycznych, jeszcze większym „holokauście” – nawróci się i dołączy do Kościoła Chrystusowego!!!
  Według mojej wiedzy, pierwszą osobą, która w swoich pismach, nazwała żydów z „Synagogi Szatana” naszymi „starszymi braćmi” był, będący pod wpływem herezji „Kółka Sprawy Bożej”, Adam Mickiewicz, a „wcielił” do „powszechnej nauki” Kościoła, tym razem również pod wpływem, nie tylko Adama Mickiewicza, ale i „arcymasona” Jerzego Brauna, Karol Wojtyła, jako papież!
  Zagadnienia, które Pan poruszył są ogromnie ważne i wymagają dogłębnej analizy i wyłonienia z niej prawdziwych wniosków!

  Życzę Panu „Dobrej Nocy” i serdecznie pozdrawiam!

 171. Dzonyy said

  Przeżyłem Bardzo Ważne Zebranie.

  Re 153. Pan Bogusław w dobrej formie.

 172. revers said

  https://www.youtube.com/attribution_link?a=89ucZFacHIY&u=%2Fwatch%3Fv%3DhFk8SvJ4GKU%26feature%3Dshare

 173. Siekiera_Motyka said

  Ad. 101 – Nic podobnego Nie usłyszymy w Polsce. Szkoda że nie wspomniał o ich wielkim wrogu USrael.

 174. wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,17953141,kat,1342,title,Rosjanie-swietuja-rocznice-wypedzenia-Polakow,galeria.html?ticaid=115e4a

  SMUTA była wojną Monastyrów z Postopryczną, która chciała WYWŁASZCZYĆ klasztory na sposób niemiecki lub angielski. Monastyry były bajecznie bogate, gdyż omijał je Despotyzm carski jako Filar władzy absolutnej. Przestraszony kler klasztorny Wezwał na Pomoc Polaków przez mnicha Griszkę Otriepowa, który po osadzeniu na Kremlu przez Polaków okazał się Najlepszym Carem, który Zmodernizował Rosję, znosząc m.in. handel niewolnikami, co w praktyce polegało na sprzedawaniu chłopów Postoprycznej, która dostarczali ich do Turcji czy Iranu.
  Patriarcha moskiewski zlikwidował okupację polską przez ZAKAZ sprzedawania Polakom żywności, gdyż polskie prawo nie znało Rekwizycji, Polska załoga Kremla nie mogła uczestniczyć w walkach ulicznych z Turkami, gdyż była ZAGŁODZONA.
  Żydowskie prawo mówi np. o ZAKAZIE SEKSU NIEWOLNIKÓW – nie Żydów z niewolnicami – co egzekwowano ucinaniem niewolnikom penisów. Tą praktykę wprowadził np. Sulejman Wspaniały po III polskiej kontrybucji w Mołdawii. Tą Kontrybucję Sulejman uznał widocznie za TRYUMF, bo podjął Oblężenie Oranu, ale wówczas ruszyła polsko-moskiewska wyprawa na Powołże, która była tym, czym rozgromienie przez Holendrów Niezwyciężonej Armady, czyli że Turecki PODBÓJ ŚWIATA sczezł nad Wołgą.
  Tak jak Anglicy przypisali sobie zwycięstwo nad Niezwyciężoną Armadą, pomimo że prowadzili tylko bitwę Ogonową, w której żaden okręt hiszpański nie zginął, tak Rosjanie przypisali sobie Podbój Powołża, czego dokonała armia Lutra z Turyngii.

 175. gość said

  Niedokończona symfonia

  Kilar twierdził, że muzyka ma niezwykłą siłę oddziaływania na słuchaczy. Potrafi przenieść w mistyczne stany, ale także zwieść na manowce i popchnąć do zła. Po śmierci kompozytora wiele osób przyznało, że nawróciło się słuchając jego muzyki.

  Kiedyś, przy okazji rozmowy o „Bolero” Ravela, którym pan Wojciech nieustannie się zachwycał, powiedział mi, że muzyka ma moc wręcz fizycznego oddziaływania na człowieka.
  – Nieodparty jest wpływ Bolera, utworu, który uważam za jeden z najwspanialszych w historii. To nie książka, którą pani przeczyta, zamknie i odłoży, czy obraz, przed którym chwilę postoimy – mówił. – „Ulisses” Joyce’a leży, czekając, żeby go wziąć do ręki, obrazy Vermeera czekają na nasze spojrzenie, a muzyka atakuje. Posadzą panią na kilkanaście minut w sali koncertowej, żeby mogła pani wysłuchać Bolera i nie wypada wyjść obojętnym, kiedy coś niezwykłego zaczyna się w człowieku dziać.

  Snując rozważania estetyczne, zapomina się, że muzyka działa na nasz krwioobieg, nerwy, słuch. Podnosi ciśnienie, wzmaga rytm krwi, naciera na nas. Przypomina siły przyrody – lawinę, burzę. W związku z tym jej siła może być nawet złowroga. Bywa nieuczciwa, bo potrafi uwieść w myśl fałszywej idei.

  Siła, która uwodzi i atakuje

  Jak zwykle, po wypowiedzeniu tezy obrazował ją przykładem. Według niego, dowodem na ogromną moc muzyki, zdolnej nawet zwodzić na manowce, było wykorzystywanie propagandowych pieśni nazistowskich. Do historii przeszły uwodzicielskie wykonania intonowanego w uniesieniu przez młodych z Hitlerjugend: „Tommorow belongs to me” w filmie „Kabaret” Boba Fosse’a. Świetnie skomponowane utwory śpiewane przez chóry zapalały do pracy masy w epoce stalinowskiej. Jeszcze dziś pokolenie lat czterdziestych potrafi zanucić pieśni ówczesnych junaków.

  – Muzyka plemion pierwotnych ma działanie wręcz magiczne, bywało, że nawet ubezwłasnowolniała słuchaczy – przytaknęłam. Pomyślałam o mocy muzyki pana Wojciecha, często budowanej na wielokrotnym powtarzaniu fraz, które jak w „Bolero” niepostrzeżenie wprowadzają w swoisty trans. O jej słodyczy spływającej do uszu słuchaczy potężną strugą miodu – wszechogarniającą admiracją Stwórcy i stworzenia.

  Czytaj dalej:

  http://prokapitalizm.pl/niedokonczona-symfonia.html

 176. Siekiera_Motyka said

  Ad. 164 –

  „Jan Paweł II wypowiedział się o osobie abp. metropolity Andrzeja Szeptyckiego i jego beatyfikacji w homilii wygłoszonej 27 czerwca 2001 na hipodromie we Lwowie podczas Mszy Świętej, połączonej z beatyfikacjami męczenników[58] Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego, odprawionej w obrządku bizantyjsko-ukraińskim, następująco:

  Jak moglibyśmy nie wspomnieć dalekowzrocznej i gruntownej działalności pasterskiej Sługi Bożego, metropolity Andrzeja Szeptyckiego, którego proces beatyfikacyjny posuwa się do przodu, i którego mamy nadzieję oglądać pewnego dnia w chwale świętych? Trzeba tu odnieść się do jego bohaterskiej działalności apostolskiej, jeśli chcemy zrozumieć niewytłumaczalną po ludzku płodność Kościoła greckokatolickiego na Ukrainie w ciemnych latach prześladowań[59][60].

 177. osoba prywatna said

  Re 165
  To może Pan łaskawie objaśni, skąd biorą się te smugi, czyje samoloty je rozpylają i na czyje polecenie, dlaczego jest to robione codziennie i co jest w składzie zrzutów?
  A gdyby Pan miał problemy z odpowiedziami, to proszę obejrzeć poniższy film.

 178. Boydar said

  Czasem napiszą coś interesującego –

  http://gazetawarszawska.com/historia/2440-polski-rzad-londynski-na-uchodzctwie-pod-okiem-rothschild-dow-1

 179. Boydar said

  @ OP (177) vs. Pan Snag (165)

  Uwzględniając pojawiające się tu i ówdzie doniesienia, że są „matki” które rodzą dzieci aby następnie oddać je satanistom na czarną mszę, ewentualnie przypadki zbiorowego popełniania samobójstw ze względu na mający jutro nastąpić koniec świata (zgodnie z informacją od guru sekty) a także niewątpliwy fakt iż tzw. elity władzy nie mają nic wspólnego z elitami umysłowymi a wręcz przeciwnie, argumentacja Pana Snaga jawi się bezprzedmiotową.

 180. Boydar said

  „… W państwie nie o język, nie o etnos chodzi, ale o ciało polityczne, które potrzebuje współpracy z innymi ciałami …”

  Interesujące, Goering już próbował wyjaśniać te zagadnienia – „To ja decyduję, kto jest żydem”, choć oczywiście w nieco innym kontekście.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Zaglada-jako-ostrzezenie-Timothy-Snyder-nie-jestem-pewny-czy-swiat-da-sie-uratowac,wid,17954195,wiadomosc.html

  Na głównej stronie wp.pl artykuł krzyczy tytułem „Skandaliczne słowa Putina o Polsce”.

 181. Dzonyy said

  J. Urban, niedo – rzecznik (gdyby Urban nosił turban, to zamiast świni bylby Chomeini) „symbolicznie” połozył sie na grobie.

  http://wpolityce.pl/polityka/270894-kiszczak-nie-zyje-urban-symbolicznie-sie-grzebie-koniec-postkomuny-w-sejmie-i-ikona-solidarnosci-walczacej-marszalkiem-seniorem-symboliczny-to-miesiac

 182. Boydar said

  Mimo wszystko lepiej bym go widział po drugiej stronie tego lastriko.

 183. Dzonyy said

  Nikomu oczywiście nic zlego nie życząc 🙂

 184. Siggi said

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/02326-Platformiany-skok-na-OFE-to-grabiez-stulecia.htm

 185. Siggi said

  Podwójne standardy Stanów Zjednoczonych

  Stany Zjednoczone stopniowo przekształcają się w prawdziwą oazę prania brudnych pieniędzy – podkreślono w badaniu „Indeksu szarej strefy finansów”, który opracowała organizacja Tax Justice Network. Niemcy również zostały ostro skrytykowane – pisze niemiecka gazeta „WirtschaftsWoche Heute”.
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20151105/1359612/usa-niemcy-finanse.html#ixzz3qiaNXJEG

 186. Siggi said

  Buchanan o amerykańskiej gospodarce: pieniędzy nie ma, są same długi

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20151106/1362650/USA-budzet-dlugi.html#ixzz3qiavb9hF

 187. Boydar said

  Ja to wszystkim dobrze zawsze życzę 🙂

 188. Dzonyy said

  Tylko ta siekierka jakos tak sama, 17 razy się na nią nadział, proszę sądu. Sam jeden osobiście. Mówię, co widziałem. 🙂

 189. Boydar said

  No, jakbyś Pan przy tym był, taka prawda, co ja poradzę …

 190. Siggi said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/11/05/syria-37-dzien-sprzatania-swiata/

 191. osoba prywatna said

  Nawet Wojtyła pomaga przy 2 chorobach.
  Drodzy ochrzczeni w dziecinstwie Rodacy. Macie problemy zdrowotne? Zapomnijcie o NFZ (Narodowym Funduszu Zaglady)…
  Zwroccie sie modlitwa do licencjonowanych Watykanskich Świętych Patronów – sprawdzonych specjalistów od wszelkich chorob i dolegliwości:
  http://www.eioba.pl/a/4y3n/modlitwa-leczy

 192. revers said

  Wygrala corka gornika z pl ruina

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/11/06/wyrok-tk-ws-ofe-polska-jest-w-ruinie

 193. revers said

 194. Joannus said

  Ad 176
  Dopóki faktycznych katolików będzie się selektywnie nazywać tradycjonalistami a tych, którzy wyznają religię judeoprotestancką katolikami, niezmiernie trudno będzie, aby zapanował Boży porządek.

 195. Joannus said

 196. Pitagoras said

  Radosław Sikorski został wykładowcą na Harvardzie. Objął stanowisko dla „wyróżniających się osiągnięciami”

  „Znakomity urzędnik i praktyk dołącza do Centrum Studiów Europejskich” – czytamy w oświadczeniu władz Harvardu. Sikorski ma brać udział w seminariach i dyskusjach ze studentami, a także „zaangażować się w życie intelektualne uniwersytetu”.

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/rados%c5%82aw-sikorski-zosta%c5%82-wyk%c5%82adowc%c4%85-na-harvardzie-obj%c4%85%c5%82-stanowisko-dla-%e2%80%9ewyr%c3%b3%c5%bcniaj%c4%85cych-si%c4%99-osi%c4%85gni%c4%99ciami%e2%80%9d/ar-CC2e82?li=AAaGjkQ&ocid=onepro

  Atlantyda odnaleziona?
  http://wolnemedia.net/ezoteryka/atlantyda-odnaleziona/

  Ciekawe co jest ciekawsze?

 197. Joannus said

 198. revers said

  Sikorski na harvardzie to dopiero pozory nauki, tak jak …
  „Ameryka to pozór demokracji – mówił dalej – ale jest nawet gorzej, ponieważ ona dosłownie prowadzi wojnę z ludzkością. I jeżeli nawet przejdzie to kiedykolwiek w bezpośrednią konfrontację z inną potęgą nuklearną jak na przykład Rosja, będzie to kurtyna dla nas wszystkich. To jest największe niebezpieczeństwo, Ameryka to największe niebezpieczeństwo dla pokoju na świecie i przeżycia ludzkości – skonstatował.”

  wiecej

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10155-usa-prowadza-wojne-przeciwko-ludzkosci-alarmuje-stephen-lendman

 199. Kaa said

  @ 150 NEU Emiraty:
  emirat szwedzki
  emirat norweski
  emirat duński
  emirat holenderski
  emirat belgijski
  emirat luxemburski
  emirat BRD
  emirat DDR kein jetzt
  emirat Osterreich
  w dzisiejszym spotkaniu dziennikarzy GW podano, że wzróśł PKB emiratów wraz napływem migrantów …i będzie róśł nadal

 200. Ehze said

  RE 198:

  NIE USA, NIE USA, a ci co USA zarzadzaja, panie Stephenie Lendman

 201. re1truth2 said

  Skąd oni wiedzą, dokąd mają iść protestować i gdzie robić pikietę? – może karykatury z Charlie Hebdo im to mówią – w formie instrukcji obrazkowej.
  [Imigrańci domagają się mieszkań o wysokim standardzie dla każdego z nich, dostępu do lekarza, zorganizowania kursu języka francuskiego, biletόw komunikacji miejskiej, polepszenia jakości jedzenia, dostępu do dobrej wody pitnej i respektu od pracującego z nimi personelu.

  Swoje niezadowolenie przybysze wyrazili podczas godzinnego marszu do lokalnej prefektury w Evry, a następnie podczas piekity przed merostwem w Mennecy. Oświadczyli, że wielu z nich zachorowało, bo pili wodę z kranu. Żądają wody w butelkach, mimo że woda z kranu jest we Francji świetnej jakości i zdecydowana większość Francuzόw ją pije. Czerwony Krzyż wyszedł naprzeciwko żądaniom imigrantόw i dostarczył wodę butelkowaną.]
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/imigranci-we-francji-maja-kolejne-roszczenia-nie-chca-pic-wody-z-kranu-zadaja-butelkowanej

 202. Ehze said

  RE 196:

  No to bedziemy mieli nastepnego pracujacego dla nas w USA.
  Na Uniwersytecie Torontonskim CALY wydzial Europy Wschodniej i caly wydzial Slawistyki obsadzony zydami.
  Oczywiscie dbajacymi o nasze interesy.

 203. Ehze said

  Czy pan Leming jeszcze w gajowce istnieje?

 204. revers said

  Watykan w palacach, biedni na ulicy …

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/3366-skandal-w-kosciele-watykanscy-hierarchowie-budowali-palace-za-pieniadze-dla-biednych

  A ci wrażliwi na krzywdę… nie podzielą się swymi pieniędzmi z biednymi?
  A… takiego wała!
  Admin

 205. wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Skandaliczna-wypowiedz-Putina-Roger-Moorhouse-Rosja-ma-problem-ze-swoja-historia,wid,17784255,wiadomosc.html//

  Pakt Diabłów rozpoczął okres Wojen Bandyckich, a gdy w Europie nie było już kogo NAPADAĆ to Kontrahenci rzucili się sobie do Gardła. W książce „Incydentu nie było” (Gdańsk 2001) piszę, że gdy na Świętej Helenie pytano Napoleona o Największy Błąd to mówił, że Nie Zlikwidował Prus, przykazując to swym następcom. Takim błędem Stalina było nadzianie się na pruską doktrynę wojenną o której nie wiedział.
  Były ambasador w Moskwie Ciosek powiedział, polityka Putina jest skutkiem Pustego Stołu, tak jak Stalina. Wojny rozbójnicze Hitlera przekładały się na Dobrobyt, natomiast wojny rozbójnicze Stalina NIE, bo Stalin rządził Głodem. Gdyby Hitler nie napadł na Stalina w Czerwcu 1941 to Stalin napadłby na Hitlera w Lipcu 1941, na co jest wiele Dowodów.
  Piłsudski mawiał: Ani Niemcy, Ani Sowieci Nie Napadną Na Nas Samodzielnie, ale RAZEM. Mocarstwa Fundacyjne i Protekcyjne Czechosłowacji zdecydowały się dać Czechosłowacką Bombę Atomową Hitlerowi, gdyż Stalin rozpętałby Światową Wojnę Nuklearną.
  Wehrmacht napadł na Armie Czerwoną całkowicie NIEPRZYGOTOWANY do długiej kampanii wojennej, gdyż wyglądało na to, że w przypadku niepowodzenia na frontach wojnę na Wschodzie zakończy atak Nuklearny na Moskwę i Leningrad, ale Stalin pobudował olbrzymie podziemia pod tymi miastami, że do burzenia ich potrzebna była zupełnie nowa technika.
  Putinowi odpowiedział autor książki PAKT DIABŁÓW Brytyjczyk Roger Moorhouse, natomiast jeśli chodzi o autora CZARNEJ ZIEMI – HOLOKAUST JAKO OSTRZEŻENIE Timothyego Snydera, to jest to Juden-SS, jak Karski.

 206. re1truth2 said

  To kto wybudował 200 hektarowe podziemne miasto Wałbrzych?
  http://zloty-pociag.com/nagonka-na-poszukiwaczy-podziemnego-miasta-czy-mania-przesladowcza-wicestarosty-kwiatkowskiego/

 207. volviak19 said

  http://slepamanka.neon24.pl/post/126964,pozorna-wladza-jaroslawa-majdaniarza-widziane-z-usa
  „Hit dnia”
  A teraz hit dnia: „nowy rząd zostanie powołany na próbę” powiedział guru Jarosław Kaczyński. Jeszcze nie zaczął tworzyć, a już burzy. Po okresie nieudanej próby z Beatą Szydło jako premierem (pani etnograf nie ma pojęcia o rządzeniu), guru sam przejmie stanowisko premiera. Nie wytrzyma na „tylnym siedzeniu”. I to będzie początek jego osobistego końca, o czym wspominałem wcześniej, mając na myśli PiS i rządy Żydów Polsce. Zniszczy ich pycha.

  PiS nie należy przeszkadzać w autodestrukcji. W zależności od tego, czy osiągną parlamentarną większość, czy będą musieli ukraść kilku czy kilkunastu posłów, bo nie sądzę, aby weszli w koalicję, zabawa w rządzenie może potrwać dłużej lub krócej. To nie są fachowcy od organizacji i zarządzania. Dość wnikliwie obserwowałem ich rządy od 2005 do 2007 r., kiedy najpierw premierem był Marcinkiewicz, a po jego odsunięciu Kaczyński. Wtedy priorytetem było zlikwidowanie Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. W obecnym parlamencie poza PSL, które nie wiadomo jeszcze, czy wejdzie, wszystkie ugrupowania są żydowskie. Nie będzie potrzeby nikogo likwidować, więc PiS zlikwiduje się sama. Scenariusz funkcjonowania władzy ustawodawczej (Prezydent, Senat, Sejm) oraz wykonawczej będzie wyglądał następująco: kreacja, manipulacja, mistyfikacja. Nieświadomi i niezorientowani ludzie, którzy na nich głosowali wobec braku realnych efektów sprawowania władzy, przejrzą na oczy.

 208. Sybirak said

  Ad.99 Boydar said
  „@ Pan Snag info (96)
  I pan ambasador miał rację. Literalnie rzecz ujmując wskazywanie że to bandyci i mordercy jest przecież nastawieniem typu anty. Z kolei zaś wskazanie na kilkuset (kilka tysięcy ?) zwyrodnialców w mundurach armii izraelskiej nie może obciążać całego narodu żydowskiego w liczbie stu kilkudziesięciu milionów na całym świecie.”

  Panie Boydar !

  To poważnie czy z przekąsem ?!

  Jeżeli poważnie to tych „kilkuset (kilka tysięcy ?)” sprawiedliwych by się znalazło wśród całego narodu żydowskiego, w liczbie stu kilkudziesięciu milionów na całym świecie. Reszta to naród zdemoralizowany przez ich religię – judaizm talmudyczny – rabinistyczny, w duchu którego wychowywani są od dzieciństwa.

  Cała historia ludzkości oraz wypowiedzi wybitnych osobistości wskazuje na ich mafijną aspołeczność, pasożytnictwo, pazerność i pychę
  w stosunku do gojów wśród których żyją.
  Nawet ich wewnętrzne reguły żydowskiego współżycia wprawiają gojów w osłupienie.
  Np. żyd może skierować na śmierć innych żydów,
  jeżeli tym samym może uratować własne życie.
  Przykłady – policja żydowska w gettach.

  Ale wróćmy do tych „sprawiedliwych”.
  Trudno uwierzyć by człowiek wychowany w judaizmie-rabinistycznym mógł wyznawać wartości przyjęte przez ludzkość nieżydowską.
  To po pierwsze, a po drugie, że żyd boi się odstąpić od mafii do której należy.

  Sumując.
  Twierdzenie że wśród żydów są jednostki uczciwe – jest nierozsądne i niebezpieczne.
  W sytuacjach krytycznych zawsze goja zdradą.

  Najrozsądniej jest zawsze „patrzeć im na ręce”,
  nie obdarzać zaufaniem i paraliżować ich niecne
  poczynania.

 209. gość said

  Wideo: Polska Straż Graniczna na Węgrzech – oficjalne przywitanie

  W dniu wczorajszym (tj. 5 listopada 2015r.) na Węgry przybyło 43 funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej. Nasi funkcjonariusze zostali uroczyście przywitani przez Sandora Pintera (węgierskiego ministra spraw wewnętrznych), oraz Károly’a Pappa (generała węgierskiej policji).

  Polacy będą pomagać Węgrom w utrzymaniu porządku na granicy z Serbią.

  http://myslkonserwatywna.pl/wideo-polska-straz-graniczna-na-wegrzech-oficjalne-przywitanie/

 210. revers said

  ad204 No Pan Papiez Franek rowniez chcial nasladowac sw. Franciszka z Asyzu

  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-04.php3

  a tu szykuja sie palace i masowe ludobojstwo

  http://paranormalium.org/index.php/conspiracy-articles/285-the-un-2030-agenda-decoded-total-enslavement-of-the-planet-by-2030

 211. Siggi said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukrainscy-analitycy-polska-za-rzadow-pis-pozostanie-proukrainska-kwestia-wolynia-jest-drugorzedna#

 212. Siggi said

  http://www.fakt.pl/politycy/tajne-spotkanie-dudy-i-kaczynskiego-ukladaja-rzad-beaty-szydlo,artykuly,589101.html?utm_source=Interakcja

 213. Siggi said

  http://forsal.pl/artykuly/831356,w-1939-r-bank-polski-posiadal-77-ton-zlota-co-sie-z-nim-stalo.html

 214. snag said

  Osoba Prywatna @ 177 ,…

  Masz pan(i) racje nie rozmawiajmy o pogodzie, a o logice i rozsadku – Probujesz pan(i) nas przekonac ze CIA, NSA, ktorych szefowie mieszkaja z rodzinami w DC truja polityczna elite Stanow a Kongresmani, Senatorzy, naczalny B. Domu ktorzy tez tam zyja z rodzinami nie rzadko wnuczkami nie protestuja? ,…

  A kto truje nad neutralna Szwajcaria czy Szwecja gdzie samolot amerykanskiego prezydenta Air Force One ma zakaz przelotu bo narusza wymogi neutralnosci gdzie legalne jest jedynie awaryjne ladowanie i to
  wylacznie za pozwoleniem?. Ciekawe kto truje w Singapore gdzie rzucenie peta czy spluniecie na trawnik czy trotuar jest karane chlosta? ,…

  Tu masz pan(i) graficzny rozklad przelotow zaledwie dwoch liczacych sie linii lotniczych w Stanach a jest ich kilkanascie ktore nierzadko na niektorych routes maja 3 lub 4 przeloty dziennie, nie liczac kilkaset lokalnych linii, tudziez towarowe, przesylkowe jak FedEx, US Post, czartetowych, samolotow prywatnych nie wpominajac o US Air Force ,…

  Tutaj nastepnych dwoch linii ,…

  Tu masz pan(i) wyjasnienie skad i dlaczego tudziez dlaczego coraz czesciej i gesciej ,…

  http://contrailscience.com/30-years-of-airline-travel/

  Apropo’s zawartosci comtrails; od ok. 3-ch dekad paliwo jest mieszanka roznych ‚dodatkow’ ktore rzekomo maja na celu redukowac zanieczyszczenie spalin, zapewnic wzrost wydajnosci paliwa, jeszcze inne zeby zapobiec przyspieszeniu zuzycia silnikow czy zbiornikow/cystern i sprzetu stacji benzynowych z powodu skutkow reakcji etanolu (przyspieszona oxydacja) nie wpominajac o psychologicznym efekcie scaremongering (wzniecanie paniki?) postami jak ten o ktorym mowa, ktory kreuje problem, ktorego w rzeczywistosci nie ma ,…

  Kiedys na urodzinach kolegi ktory jest cholernie zdolnym jet propoulsion inzynierem ktory pracuje od ponad 25-ciu lat w Boeing R.D. (research @ development) a przedtem pare lat w Northrop Grumman jego syn wlaczyl TV gdzie akurat lecial program na ten temat ktory na moje pytanie co o tym sadzi skomentowal krotko patrzac na ekran: „i jak tu nie pic” ,…

  Na marginesie w US i wiekszosci EU krajow z wyjatkiem awaryjnego ladowanie nie wolno pozbywac sie nadmiaru paliwa czy zawartosci latrynowych sciekow przed ladowaniem co jeszcze 30 lat temu bylo rutyna ,…

 215. wandaluzja said

  Szypa, GDZIE JEST „ZŁOTY POCIĄG”? DWIE EKIPY SZUKAJĄ SKARBU; Fakt, 6 XI 2015, s. 13

  Władze powiatowe Wałbrzycha znalazły konsensus Poszukiwania Złotego Pociągu: będą go szukać w interwałach dwutygodniowych 2 ekipy: Piotra Kopera i Andreasa Richtera oraz ekipa z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. Ja nie jestem jednak takim obrotem sprawy usatysfakcjonowany, gdyż zależy mi, aby ze względu na Złoto Serbskie, jako suplementu ataku nuklearnego na Moskwę i Leningrad, przy sprawie był przedstawiciel rządy Serbskiego.
  Przy sprawie tej zwracam uwagę na Precedens obligacji amerykańskich na Obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim oraz IV Frontu na Bałkanach ma sumę 8 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH. Ponieważ rząd Jugosłowiański NIE ZAPROTESTOWAŁ Wyroku sądu londyńskiego z zaskarżenia rządu Australii więc zrobiłem to ja – domagając się od rządu jugosłowiańskiego uznania mego urzędu Komisarza tych obligacji. Rząd jugosłowiański zdał się jednak w tej sprawie na Postkomunistów, który – na Rozkaz z Moskwy – zamknęli przede mną drzwi, bo Moskwa jako PIERWSZA uznała Wyrok sądu londyńskiego.
  Wtedy jednak rząd USA został zaszantażowany przez Kosowarów groźbą uznania mego Komisariatu tych obligacji o ile US Army nie przystąpi do wojny jugosłowiańskiej, co znaczy że Zamknięcie przede mną przez Postkomunistów a faktycznie Komunistów drzwi było ODDANIEM KOSOWA MUZUŁMANOM. Ponieważ Premier Serbii na mą Groźbę postawienia rządu serbskiego Pod Szubienicą POLECIAŁ do Moskwy, gdzie PORADZONO MU Likwidację Serbii, to ten sam kazus istnieje wobec Złota Serbskiego jako suplementu ataku nuklearnego na Moskwę i Leningrad, za Milczenie o czym Moskwa obiecała polaczkom Łuck.

 216. Boydar said

  @ Pan Sybirak (208)

  Lektura moich komentarzy nie wszystkim wychodzi na zdrowie. Niech Pan da sobie spokój.

  Tak, to była ironia, smutna zresztą. Ewentualne nieścisłości dotyczyć mogą tylko liczb – nie znam stanu osobowego armii IS oraz nie znana mi jest dokładna liczba jewrei na całym świecie.

 217. wandaluzja said

  http://historia.wp.pl/title,Polska-okupacja-Moskwy,wid,17957199,wiadomosc.html?ticaid=115e62
  Plansza z transparentem: POLSKA OKUPACJA MOSKWY ZAKOŃCZYŁA SIĘ KATASTROFĄ. GŁODUJĄCY ŻOŁNIERZE ZJADALI SIĘ NAWZAJEM, ODKOPYWALI TRUPY.

  DOWÓD, że to NIE BYŁA OKUPACJA, gdyż stu-tysięczne miasto, jakim była Moskwa, mogło utrzymać dwutysięczną załogę Kremla. Była to bowiem wojna Monastyrów z Postopryczną, która chciała WYWŁASZCZYĆ Klasztory, na sposób niemiecki czy angielski – wobec czego kler monastyrski ZAPROSIŁ na Kreml Polaków.
  Gdy jednak Patriarcha moskiewski dogadał się z Turkami to zlikwidował polską „okupację” ZAKAZEM sprzedawania Polakom żywności – bo polskie prawo nie znało Rekwizycji – toteż Polacy musieli wykopywać na cmentarzach zwłoki, z czego Rosjanie ŚMIELI SIĘ do Rewolucji Bolszewickiej, kiedy sami musieli się tak pożywiać.
  Turcy uniemożliwili też Żółkiewskiemu odsiecz Kremla, gdyż połowe swej armii musiał odesłać przeciw Turkom, którzy w walkach ulicznych w Moskwie zatrzymali go a wygłodzona załoga Kremla nie była zdolna do ewakuacji więc została WYMORDOWANA.
  NIE BYŁA TO WIĘC OKUPACJA.

 218. piColo said

  Psiaki nadziały się na jeżozwierza:

  http://bitly.pl/1hVSq

  Akcja właściciela,w związku z kosztami leczenia przerosła jego oczekiwania

  http://bitly.pl/2FbiW

  Niby nic a cieszy ;],

 219. osoba prywatna said

  RE 214
  Pańskie tłumaczenie jest takie samo jak w żydopedji,Chemtrails = teorie spiskowe.
  Ja Pana nie zamierzam do niczego przekonywać.
  Wolny wybór.
  A co do kongresmenów.
  Przeciwko komu oni mają protestować?
  To są tylko popychadła które mają słuchać, naciskać guziki i klaskać
  wtedy kiedy im każą.
  I ten przykład kolegi, kolegi który tego typu informacje kwituje krótko – „i jak tu nie pić”. Myślę, że gdyby go Pan zapytał o szczepienia, czipy, haarp, NWO, itp. sprawy, na jego twarz wstąpił by tylko uśmieszek politowania.
  Mapek nie musi mi Pan przedstawiać. Chemiczne smugi kreślone są na niebie każdego chyba kraju. Osobiście, obserwuję je od kilku lat.
  Tu więcej w temacie:
  https://prawdaxlxpl.wordpress.com/category/smugi-chemiczne/

 220. Boydar said

  Komentarze dopiero się pojawią 🙂

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niemcy-bundestag-zakazal-interesow-ze-smiercia/q7rzkg

 221. wandaluzja said

  http://facet.interia.pl/obyczaje/historia/news-mansa-musa-najbogatszy-czlowiek-wszech-czasow,nId,1899279?parametr=facet_wntt&sId=1915292
  MANSA MUSA – NAJBOGATSZY CZŁOWIEK WSZECH CZASÓW

  Władcza Mali Mansa Musa był JEDYNYM człowiekiem w Historii, który Kontrolował i Określał CENY ZŁOTA.. To Wymagało posiadania jego STRATEGICZNYCH zasobów, czemu kopalnie złota Ghany podołać nie mogły. Dziad czy pradziad Musy udał się w r. 1303 do Ameryki – żeglugą DRYFOWĄ. Najpierw wysłał tam z Senegalu Sto łodzi, a gdy powróciła łódź kurierska to popłynął tam w sile 150 łodzi.
  Ta zagadkowa podróż Króla Mali za Ocean jest zrozumiała jako Podbój ELDORADO, którego Hiszpanie szukali 5 wieków a które zostało znalezione z Satelity jako wielka plama złota w północno-zachodnim Haiti. Otóż Niemcy – zanim wsadzili mi Do D. satelitarną detekcję złota próbowali mnie kupić oferowaniem Eldorado, o czym ja słyszeć nie chciałem.
  Dla mnie ważne było Złoto Syberii. W r. 1113 największy polski wojownik Bolesław III zdobył skarbiec Prawdziców w twierdzy Gliniany Dom nad Bajkałem. Ten najazd na Chiny nazywa się najazdem Dżurdżenów czyli Gruzinów. Prawdzice zamordowali wprawdzie Bolesława III, ale kanclerzem Pryncypatu został Piotr Włostowic z Wrocławia.
  Na wieść o śmierci STRASZNEGO Bolesława Turcy-Seldzucy wyprawili się na Bajkał, ale zostali pobici przez Piotra Włostowica pod Samarkandą. Potem Piotr – PRZEZ PIĘĆ LAT – transportował to Złoto Prawdziców rzekami Syberii do twierdzy MODLIN pod Warszawą. W trakcie tego napisał do Władców Zachodu Pouczenie o walce z muzułmanami, podpisując się jako Kapłan Jan z Karakorum w Mongolii, gdzie czytamy: JA MAM CAŁE GÓRY ZŁOTA, ALE NIE KOIPIĄ GO LUDZIE W WIELKIM ZNOJU, TAK JAK U WAS, TYLKO MYSZY I MRÓWKI czyli świstaki indyjskie i mrówki kalifornijskie.
  Złoto Włastów ujawnili w I wojnie światowej Niemcy, ale nie mogli go wywieść, gdyż jako Właściciele wystąpiły Rotszyldy-PIASTOWIE. Śmiem twierdzić, że Mansa Musa mógł rządzić Złotem Światowym, bo Złoto Prawdziców w twierdzy Modlin było ZAMROŻONE. Odmroziła je dopiero Kanclerz Merkel wysyłając do USA, gdzie zostało ZAREJESTROWANE przez Fed jako 750 tysięcy ton złota. To, że zostało Odmrożone świadczy, iż Izba Lordów wykorzystała je do rewindykacji Anglosaskich USA.
  Mansa Musa był więc Panem ELDORADO, o czym świadczy i to, że wg raportu Jana Skalskiego z roku 1476 to dopłynął on w r. 1474 do Haiti, skąd został wypędzony przez MURZYNÓW.

 222. osoba prywatna said

 223. osoba prywatna said

  Frank Kameny – żydowski, gejowski pionier, poważany przez homoseksualnych aktywistów za jego rolę w wywarciu nacisku na Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne, by skutecznie przeklasyfikować homoseksualistów jako ‚normalnych’, teraz mówi, że seks ze zwierzętami jest ok „tak długo, jak zwierzę nie ma nic przeciwko…”

  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/10/23/dlaczego-usunieto-homoseksualizm-z-listy-chorob-psychicznych/

 224. osoba prywatna said

  Darmowe prostytutki dla azylantów

 225. Siggi said

  Nasz czas – nasza szansa

  W dniach wielkiego przełomu narodowego nie wolno zapominać, że osią historii powszechnej jest nieubłagana walka na wszystkich frontach z Kościołem Rzymsko-Katolickim. Trwanie Polski pod berłem jej Królowej potrzebuje syntezy wiary i myślenia tak, jak nauczał nas św. Jan Paweł II w encyklice „Fides et ratio”.

  Papież spod Giewontu mając przed sobą uśpiony naród, chciał przede wszystkim ustrzec nas przed biernym czekaniem na przebudzenie się śpiących rycerzy. Całe swoje nauczanie poświęcił ostrzeganiu przed ideologizacją wiary, która towarzyszy Kościołowi od zawsze, wystarczy przywołać trzy znamienne przykłady: „nawracanie pogan” przez Krzyżaków, Unię Brzeską oraz teologię wyzwolenia.
  Ideologizacja wiary rzymsko-katolickiej polega na tym, że człowiek, zwłaszcza będący u władzy, uzurpuje sobie aprioryczną wizję rzeczywistości i próbuje tę wiarę zmanipulować. Centralne Siły Polityczne rozbudowały ideologizację chrześcijaństwa, sugerując mu demokrację jako misję wśród ludów, oczywiście jak zawsze przy użyciu metody „cel uświęca środki”. W okresie osłabionej odporności Kościoła po Soborze Watykańskim Drugim, prezydent USA G. W. Bush zignorował zdecydowaną prośbę Jana Pawła II o nie wszczynanie wojny z Irakiem i w konsekwencji sprowokował rewolucję islamską, która może doprowadzić do rozpadu UE.

  Wizjonerzy zglobalizowanej, kosmopolitycznej Europy, wykorzystując uczucie miłosierdzia właściwe chrześcijaństwu, wzywają do bezrefleksyjnego otwarcia bram wszystkich państw europejskich, prowadzącego do opanowania naszego kontynentu przez niższą, gromadnościową cywilizację arabską. Niedopowiedzenia narosłe wokół pojęcia ekumenizmu po SWII spowodowały odsunięcie w cień pojęcia Prawa Naturalnego, a to właśnie Prawo jest w mniejszym lub większym stopniu źródłem każdej religii. Katolicyzm na naszym kontynencie poprzez swój cywilizacyjny rodowód i dorobek jest najgłębiej związany z Prawem Naturalnym i dlatego należy powrócić do przymiotnika „rzymski”.

  Polska nie ma obowiązku wpuszczać do ojczystego domu żadnych imigrantów, nie tylko dla naszego dobra, ale także dla ich dobra. Zawsze, a zwłaszcza w okresie wzmożonej troski Kościoła Rzymsko-Katolickiego o rodzinę opartą na Prawie Naturalnym, mamy święty obowiązek troszczyć się o całość i bezpieczeństwo Domu Ojczystego, bo naród jest rodziną rodzin. Osobom wahającym się, czy należy wpuszczać imigrantów warto przypomnieć, że ważnym elementem klasztoru jest furta, gdzie każdy proszący o pomoc, w tej czy innej formie ją otrzymuje.

  Obrona Częstochowy ukazała charyzmat obrońcy nie tylko wiary ale i narodu, w osobie genialnego samouka dyplomaty, a zarazem wiernego Ewangelii Ojca Augustyna Kordeckiego. Skoro UE próbuje szantażować Polskę wstrzymaniem subwencji europejskich, to nie wolno temu szantażowi ulegać. Jest szczytem bezczelności szeroko zakrojona walka UE z Krzyżem, a równocześnie pouczanie katolickiego od zawsze narodu polskiego o jego moralnych obowiązkach. Najazdowi Tatarów na Sandomierz w 1259/60r zawdzięczamy męczeństwo błogosławionego Sadoka i towarzyszy, którzy nie mieli nawet szans zapytać się najeźdźców czy i jakiej gościny potrzebują.

  Krytyczna sytuacja doktryny Kościoła Rzymsko-Katolickiego została wywołana pod wpływem świeckiej doktryny „postępu i rozwoju”. Do katolickiej nauki społecznej wszedł kuchennymi drzwiami pogląd, że wspólnoty ludzkie mają prawo do dobrobytu, o czym mówił Papież w Kongresie USA. Mają także, a nawet przede wszystkim Prawo Naturalne do Prawdy, Dobra, Piękna, Zdrowia i Dobrobytu. Prawo to jednak jest często lekceważone ponieważ ideologizacja wiary przynosi profity polityczne i coraz głębiej pogrąża cywilizację łacińską. Nie można odbudowywać personalizmu w Polsce, tkwiąc w zakłamaniu Unii Europejskiej.

  Doprowadźmy zatem problem do końca. Polska z woli Opatrzności znalazła się w sytuacji wyjątkowo korzystnej. Potrzebuje zdolnej, ambitnej młodzieży, aby zapoczątkować odbudowę cywilizacji łacińskiej, najpierw w naszej Ojczyźnie, a potem wśród innych narodów europejskich, jeżeli wyrażą taką wolę. Na pierwszej linii powinna się znaleźć młodzież duchowna i rozpocząć studiowanie oryginalnego dzieła Feliksa Konecznego „Święci w dziejach narodu polskiego” poprzedzonego krótkim, syntetycznym studium dorobku Jego życia „O ład w historii”. Weźmy się do ciężkiej pracy: to jest nasz czas i nasza szansa!

  Andrzej J. Horodecki
  Myśl Polska, nr 45-46 (8-15.11.2015)
  http://www.mysl-polska.pl/684

 226. Siggi said

  Kogo reprezentuje Roman Drozd?

  Ponieważ nie jestem naukowcem, mogę sobie pozwolić na kilka słów prawdy. Prawda, o której chcę wspomnieć brzmi bardzo smutno, gorzko, czy może jeszcze inaczej. Naukowych terminów podobnych wydarzeń nie mam pod ręką, a szukać w księgach nie chce mi się. Jest to prawda tragiczna.
  Dalej:…………….
  http://www.mysl-polska.pl/686

 227. Joannus said

  Ad 225
  ”Krytyczna sytuacja doktryny Kościoła Rzymsko-Katolickiego została wywołana pod wpływem świeckiej doktryny „postępu i rozwoju”.”

  ”Całe swoje nauczanie poświęcił ostrzeganiu przed ideologizacją wiary,”

  Czy aby autorowi przypadkiem nie zlasował się mózg.Kto niby miał popsuć doktrynę, jak nie sam ze swymi kompanionami wspólnej krwi.

 228. Siggi said

  Czym jest dla mnie konserwatyzm (1)

  „Nie jest przypadkiem, że nigdy nie zajmowałem się polskim konserwatyzmem i prawie nic na jego temat nie opublikowałem. Polski konserwatyzm nigdy nie był filozofią polityczną, ale tylko umiejętnością powolnego zmieniania świata, czyli umiejętnością praktykowania powolnej zmiany. Po rewolucji jaką była demokratyzacja, komunizm i raz jeszcze demokratyzacja III RP, polska tradycja konserwatywna nie istnieje” – mówi prof. Adam Wielomski dla „Myśli Konserwatywnej”.
  Dalej:……………..
  http://www.mysl-polska.pl/687

 229. Siggi said

  $-227-%,Joannus,
  W pełni podzielam uwagę.Nie kto inny jak jp-2 namieszał serdecznie i na skutki tegoż nie trzeba było długo czekać.
  Wklepany tekst skłania do refleksji i własnej oceny .
  Pozdrawiam ciepło …

 230. osoba prywatna said

  Nowy Jork: kard. Dziwisz odznaczył dyrektora ADL Abrahama Foxmana Złotym Medalem Jana Pawła II

  Foxman zapowiedział: „Zniszczę FSSPX jeżeli nie przyjmie nauczania posoborowego” (FSSPX – Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X, „lefebryści „)
  Foxman wydarł się do Benedykta XVI, żeby zawiesił proces beatyfikacyjny papieża Piusa XII?! (Foxman: „”Choiaż rozumiemy, że proces beatyfikacji jest wewnętrzną sprawą Kościoła to sprawa dotycząca tego co Pius XII zrobił, lub nie zrobił, aby pomóc w ratowaniu Żydów podczas Holokaustu jest fundamentalną kwestią, która musi być rozwiązana dla dobra stosunków między Żydami i katolikami”)
  Foxman zajadle atakował Mela Gibsona za film „Pasja”
  Foxman popiera prawa amerykańskich gejów

  http://www.niedziela.pl/artykul/16899/Kard-Dziwisz-odznaczyl-dyrektora-ADL

 231. Polo said

  A, tak mi się znalazł film o Kiejkutach. http://iptak.pl/bez-regul/

  Jak ten świat jest popaprany.

 232. wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Brytyjski-samolot-musial-manewrowac-by-uniknac-trafienia-pociskiem-nad-Egiptem,wid,17958839,wiadomosc.html?ticaid=115e69
  BRYTYJSKI SAMOLOT MUSIAŁ MANEWROWAĆ, BY UNIKNĄĆ TRAFIENIA POCISKIEM NAD EGIPTEM – Kilka miesięcy temu lecący do Egiptu samolot brytyjskich linii Thomson Airways musiał gwałtownie manewrować, by uniknąć trafienia przez zbliżający się pocisk – donosi „The Guardian”.

  Przedwczoraj umieściłem na 20 Forach tematycznych, że ekspertyzy katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego nad Synajem są Diabła Warte. Materiał ujawniony z Czarnej Skrzynki mówi bowiem, iż na pokładzie Kilka Sekund przed EKSPLOZJĄ wybuchła Panika – co świadczy, że pasażerowie zobaczyli RAKIETĘ. Żadne z Forów nie zamieściło tego, żeby nie narażać się Rosjanom.
  Dziś jednak ogłoszono, że w Egipcie 3 miesiące temu samolot linii Brytyjskich uniknął Trafienia dzięki MANEWROWI – czyli że pilot był szkolony, jak UNIKAĆ RAKIET.

 233. Boydar said

  Szkopy na serio zaczynają się ostrzeliwać

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151107/1370331/niemcy-uchodzcy-syria.html

 234. Lily said

  Re 230;Osoba Prywatna
  Po „uczynkach ich poznacie”.
  Nawet piesek warczy…,one znaja sie na ludziach.

 235. Tomahawk said

  Czesław Kiszczak został pochowany w sobotę na cmentarzu prawosławnym na warszawskiej Woli. Pogrzeb miał charakter prywatny, bez ceremoniału wojskowego.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/271060-dwie-symboliczne-sceny-na-pogrzebie-kiszczaka-siostra-ks-zycha-wspominajaca-ofiary-komunizmu-i-zona-kiszczaka-mowiaca-nad-grobem-bog-ci-zaplaci-za-wszystkie-krzywdy-ktorymi-niegodny-polak-ci-czynil

 236. Joannus said

  Aktualnie na TVP Info długi Roman ślini się przed Lisicą. Nie podoba mu się hasło marszu bo radykalne – Polska dla Polaków.Odcina się od nacjonalistów. Wolałby inne – Polacy dla Polski.
  Śmieć w łupinach czosnku i cebuli.

 237. re1truth2 said

  Czy dobrze ustalili? [cmentarzysko ludności iwieńskiej z wczesnej epoki brązu. ]
  http://losyziemi.pl/chelmno-polska-kolejne-znalezisko-archeologiczne-z-epoki-brazu-kolo-gory-sw-wawrzynca

 238. Boydar said

  @ info Pana Tomahawka (235)

  … i małe pieski też.

 239. re1truth2 said

  Ludność kultury mierzanowickiej zajmowała obszary rozciągające się w dorzeczu górnej Wisły, położone przeważnie na lewym jej brzegu. Część wschodnia rozciągała się do Wyżyny Sandomierskiej (grupa samborzecka), a zachodnia do Wyżyny Miechowskiej. Na południu kultura przenikała wzdłuż doliny Dunajca, sięgając do Kotliny Sądeckiej. Kultura mierzanowicka sąsiadowała od północy z kulturą iwieńską oraz kulturą grobsko-śmiardowską, od wschodu z kulturą strzyżewską, a od zachodu z kulturą unietycką.
  http://www.wojciechowice.com.pl/kultura-mierzanowicka

 240. Tomahawk said

  @238 Tak, tylko mnie dziwi że na prawosławnym go zagrzebali.

 241. Boydar said

  A tak a’propos piesków, małych i tych trochę więksiejszych – http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/pod-ciechanowem-pojawily-sie-wilki/slfndx

  Ktoś niedawno w Gajówce tęsknił za odbudową ich populacji w aspekcie plagi drobnych gryzoni jaka próbuje zalewać Polskę. Póki co są drobne, kiedyś urosną. Czy w okolicach Ciechanowa są może jakieś ośrodki ? Przecież te wilki, to one głupie nie są.

 242. Boydar said

  Może nigdzie bliżej do cerkwi grekokatolickiej nie było … alboco … nie wiem.

 243. Joannus said

  Ad 230
  Jaki pan taki kram. Jak pojąć towarzystwo takiego osobnika przy wzorze cnót wszelakich, wielkim rodakiem ogłoszonym.

 244. Boydar said

  Oczywiście, Panie Janie, że był ich wielkim rodakiem; może nie przyczynił się aż tak spektakularnie do triumfu ‚od Nasza Rasa’ (operując językiem Najuszanowniejszego Pana Mordki) jak np. Jakub Frank, ale patenty i efektywność w ogłupianiu też miał niekiepskie. Zobaczymy, co z tego wyniknie, jak dożyjemy. Jak nie dożyjemy, też zobaczymy 🙂

 245. osoba prywatna said

  Netanjahu w ONZ czyli Sznajder prawdę nam powie…
  http://marianmiszalski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=475&Itemid=1

  Jak dowiadują się Kulisy24.com, pogrzeb generała Czesława Kiszczaka odbędzie się w sobotę o godzinie 14 na prawosławnym cmentarzu na warszawskiej Woli.
  http://kulisy24.com/polityka/pogrzeb-kiszczaka-w-sobote-na-woli

 246. ann said

  bez krzyża

 247. Siggi said

  Jak rodzina Gronkiewicz-Waltz sprzedawała pożydowską kamienicę w centrum Warszawy

  Rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz w lutym 2007 r. zarobiła parę milionów złotych na sprzedaży prywatnej spółce pożydowskiej kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Waltzowie i ich krewni odziedziczyli większość udziałów w tej nieruchomości po Romanie Kępskim, wuju męża prezydent stolicy. I odzyskali ją od stołecznej gminy w ekspresowym jak na tutejsze warunki tempie.
  Ciąg dalszy pikanterii tu:………….
  http://m.wprost.pl/ar/id,479373/

 248. Zerohero said

  Bardzo wartościowy artykuł pana Badury nt. Gomułki, Gierka i „spontanicznych” protestów:

  http://www.prawica.net/2594

 249. Mniszek Pospolity said

  Ad 247

  aj te „oczka”…o innych czesciach nie wspomne… bo widac…

 250. Mniszek Pospolity said

  Ad 246

  I po co „zasmiecac” tymi energiami obszar Gajowki?

  …a Dusze swoje maja PRAWA .

 251. Mniszek Pospolity said

  Ad 177

  https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2014/04/06/rzady-potwierdzaja-rozpylanie-chemikaliow-przez-samoloty-wojskowe-to-fakt-nie-da-sie-juz-tego-zatrzymac/#comment-21532

 252. osoba prywatna said

  F-15 w Syrii? żeby zestrzelić rosyjskie odrzutowce
  http://www.prawica.net/2601

Sorry, the comment form is closed at this time.