Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Za te budynki Polska już zapłaciła

Posted by Marucha w dniu 2015-11-11 (Środa)

– Mieszkamy tu od lat. A teraz żyjemy jak na minie – żalą się mieszkańcy kamienic stojących przy warszawskim Nowym Świecie.

O tym, że ich domy mogą zostać oddane w prywatne ręce, dowiedzieli się przypadkiem. – Nikt do nas nie przychodzi. Żaden radny, żaden urzędnik. Wszystkie informacje czerpiemy z mediów – dodają.

W Warszawie może zostać zreprywatyzowanych niemal 2 tys. nieruchomości. Tak wynika z listy opublikowanej na stronie internetowej Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych, który jest częścią stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami. Niezrozumiałe jest to, że na liście znajdują się również budynki, za które Polska zapłaciła odszkodowania już pół wieku temu.

[Wiadomo, o kogo chodzi i kto chce „odzyskać” budynki. „Związki Wyznaniowe”. Zwłaszcza wyznania handlowego. – admin]

Odszkodowania

Od lat 50. XX w. Polska zapłaciła 12 krajom zachodnim: Francji, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Danii, Holandii, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Belgii i Wielkiemu Księstwu Luksemburga, Grecji, Austrii, Kanadzie oraz Stanom Zjednoczonym, odszkodowania za znacjonalizowane przedwojenne mienie ich obywateli i podmiotów gospodarczych, znajdujące się w powojennych granicach Polski.

Odbyło się to na mocy umów indemnizacyjnych (odszkodowawczych), które Polska podpisała z rządami wymienionych krajów. Odszkodowania były wypłacane w ratach. Na przykład należność wobec USA została rozliczona dopiero 10 stycznia 1981 r. W umowie indemnizacyjnej z 1960 r. Polska zobowiązała się do zapłacenia 40 mln dol. do rąk sekretarza stanu USA. Szacuje się, że kwota ta odpowiada dzisiejszym 100 mln dol.

Umowy były poważnym obciążeniem dla odradzającego się państwa. Miały jednak istotną zaletę – ostatecznie zwalniały Polskę z obowiązku zaspokajania indywidualnych roszczeń obywateli państw zachodnich. Oznacza to, że ani oni, ani ich spadkobiercy nie mogą dzisiaj domagać się zwrotu nieruchomości spłaconej przez Polskę.

Nieruchomości objęte układami indemnizacyjnymi stały się więc własnością skarbu państwa. Niestety, bardzo często informacje te nie znajdują się w księgach wieczystych. Dlaczego? Dopiero w 1968 r. Sejm uchwalił ustawę upoważniającą ministra finansów do wydawania decyzji o przejściu nieruchomości na rzecz skarbu państwa. Wcześniej polskie władze zataiły fakt podpisania umów odszkodowawczych z rządami państw zachodnich. Chodziło o to, by z żądaniami rekompensaty nie zwracali się byli właściciele mieszkający w kraju. Efektem takiego postępowania jest dzisiejszy chaos w księgach. Próbują go wykorzystać spryciarze zgłaszający się z żądaniami zwrotu nieruchomości.

Witold Raczkowski
http://www.tygodnikprzeglad.pl

Cały tekst czytaj w EKIOSK i EPRASA

Komentarzy 20 to “Za te budynki Polska już zapłaciła”

 1. […] Źródło: Za te budynki Polska już zapłaciła […]

 2. Sie usmialem said

  Wyznanie handlowe – dobre, haha.

 3. klimek said

  Wiadomo po co Heike Grundbaum (Gronkiewicz -Waltz ) zostala prezydentem ! Wiec wszelkie kryminalne szwindle i geszefy sa mozliwe

 4. NC said

  Zawiesić postępowania reprywatyzacyjne do czasu uaktualnienia ksiąg wieczystych.
  Od zagranicznych wnioskodawców wymagać wpłacenia zwrotnej kaucji w wysokości 50% wartości nieruchomości przed rozpoczęciem postępowania.
  Kaucja przepada, gdy wnioskodawca okaże się być spadkobiercą osoby fizycznej lub prawnej będącej obywatelem państwa -sygnatariusza umowy indemnizacyjnej w chwili jej podpisania.
  Czy to tak trudno na to wpaść?

 5. Parva said

  http://www.michalkiewicz.pl/do_sciagniecia/uklad_miedzy_rzadem_prl_a_rzadem_usa_dotyczacy_roszczen.pdf

 6. Boydar said

  Ależ ruscy szachiści nie tyle „na to” wpadli (4), co sami to zaprojektowali. Tylko my nie umiemy/nie chcemy tego użyć. A Oni tego za nas nie zrobią.

 7. RomanK said

  Kiedy targa jelitami..dobrze posluchac niezapomnianych Pussy Cat, czyli nie miej ni wiecej zespolu Siostr Kowalczyk….
  http://www.bing.com/videos/search?q=pussycat+mississippi+1991&FORM=VIRE3#view=detail&mid=CF6008108C24CE25BB0CCF6008108C24CE25BB0C

 8. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2015/11/11/za-te-budynki-polska-juz-zaplacila/ […]

 9. Moher49 said

  Ludzie na co czekacie?. W Warszawie was grabią, opornych mordują i podpalają. Na Śląsku, Poznaniu, Łodzi, Krakowie przejmują za grosze kamienice z ludźmi. Kupujcie kałachy i strzelajcie bez pardonu. Nie ma innej rady, to parchate państwo jest po to aby nas grabić a nie bronić. Licz Polaku na siebie.

 10. dariusz2b said

  Coś jest chyba nie tak, bo o ile wiem to na przykład Warszawa była po wojnie całkowicie zburzona a żaden parch żydowski nie położył nawet iednej cegły w odbudowę, wię czemy te parszywce wyciągają swoje śmierdzące łapska czy w czy w rządzie są same parszywce że tak odbierają. Ponadto czemu nie mają aktów notarialnych na ziemie tylko ukazy carskie na wieczyste urzytkowanie.

 11. Klub Inteligentów Gazety Polskiej said

  @NC

  Bardzo prosimy zejść z tego tematu zastępczego (jakieś śmieszne kamienice) i wrócić do kluczowej sprawy, którą jest wrak tupolewa.

 12. volviak19 said

  ad 9- pełna zgoda Panie Moher, ja już dawno ludziom mówię, że żadne papierki, odwołania sądy nic nie dają, tylko broń i wystrzelać kilku, kilkunastu dla przykładu- pozostali bedą się bali, albo podpalić im chałupy, mój kolega pewnej krwiożerczej żydowskiej bestii- komornikowi z Pruszkowa pod W-wą podpalił chałupę, jak ten wchodził na mieszkania biednym ludziom bez pracy i zabierał co popadło, komornik blatował komu się dało : naczelnikowi policji, sądom, US- ale przyszła kryska na matyska, wyjechał z Polski, inni znajomi w Łukowie naczelnikowi skarbówki za jebanie ludzi prowadzących działalność nasypywali drożdży do szamba, i cały czas mu to wywalało i smród był na całą okolicę.Znajomy koło Siedlec sprzedawał dom, dowiadział się że kupuje od niego komornik- bandyta, wiecie co zrobił- zamurował mu 10 jajek w torebce, za kilka lat bedzie taki smród, że będzie rozwalał chałupę.

 13. Lesio said

  Tu nie chodzi o chaos ani spryciarzy, którzy to wykorzystują. Prawda jest taka, że żyd jest u siebie w Polin i trudno, żeby Polakom coś tu się w takiej sytuacji należało. Żyd nie boi się i nie szanuje Polaka, więc może z nim i jego własnością zrobić co zechce, oczywiście niezależnie od uregulowań prawnych, bo te są dla goi a nie boskiego narodu. Podobnie mają muzułmanie. Uważają, że zasiłki i mieszkania które dostają jako „imigranci” od Niemców, w rzeczywistosci pochodzą bezpośrednio od Allaha a nie obywateli Niemiec czy z ich ciężkiej pracy. Nie chcą się integrować, nie chcą pracować na kraj, bo mają swoich niewolników w postaci Niemców, od których pieniądze traktują jak tzw. dziżję. Jak Niemcy przestaną pracować na dżizję lub jej nie zapłacą, to wtedy będą mieli dwie możliwości – śmierć lub przejscie na islam. Ciekawe co wybiorą?

 14. ZERO ODSZKODOWAŃ ŻYDOM!-Oszczerczy Pozew i Wyrok Sądu USA wydany 3 marca 2006-OBECNIE OD LAT ŻYDZI RABUJĄ POLSKIE MIENIE NARODOWE!!
  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=10&Itemid=65
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zapacilismy-ameryce-ponad-miliard-dolarow_176504.html

  PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA

  Bohdan Szewczyk

  bszewczyk@yahoo.com

  Przedstawiciel Prasowy

  EMIGRACJA POLSKA

  8 Marzec 2007

  TO:

  SĄD NAJWYŻSZY USA

  SĄD APELACYJNY

  SĘDZIOWIE : KEARNE, CABRANES, and STRAUB

  KONGRES AMERYKAŃSKI

  SENAT AMERYKAŃSKI

  SĄD TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W POLSCE

  EUROPEJSKI TRYBUNAŁ

  BIURO KOMISARZA PRAW CZŁOWIEKA
  1211 Geneva 10, Switzerland

  DOT.: PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA

  WIELKOŚCI $65 MILIARDOW ORAZ AŻ DO 140 MILIARDÓW RAZEM

  OD 20 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ

  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

  (Przewód sadowy 15 kwietnia 2003 r.)

  (Przekazanie do rozpatrzenia sadowi nizszej instancji 14 czerwca 2004

  r.)

  (Zlozenie 10 wrzesnia 2004 r.)

  Sygnatura akt 02-7844

  THEO GARB, BELLA JUNGEWIRTH, SAM LEFKOWITZ,

  PETER KOPPENHEIM, JUDAH WELLER, CHANA

  LEWKOWICZ, SAMUEL GOLDIN, KARL DIAMOND,

  HALA SOBOL, SAUL KLAUSNER i GOLDIE KNOBEL

  w imieniu wlasnym i innych osób, bedacych w podobnej sytuacji

  Powodowie/Wnoszacy Apelacje,

  przeciwko

  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ORAZ MINISTERSTWU

  SKARBU PANSTWA I INNYM OSOBOM, KTÓRYCH

  TOZSAMOSC NIE JEST JESZCZE ZNANA, #1-100

  Pozwanym-Stronie Przeciwnej

  Przed sadem w skladzie: KEARSE, CABRANES i STRAUB

  Niniejsze sprawa z odwolania od wyroku Sadu Rejonowego Stanów

  Zjednoczonych dla Wschodniego Rejonu Stanu Nowy Jork (Edward R. Korman, Sedzia Przewodniczacy) zostaje przedlozona tutejszemu sadowi po raz drugi – zob. „Garb v. Rzeczpospolitej Polskiej”, 72 Fed Appx 820 (2nd Cir. 2003) (postanowienie wydane w trybie uproszczonym), po przekazaniu sprawy przez Sad Najwyzszy do ponownego rozpatrzenia przez sad tutejszy –

  zob. „Rzeczpospolita v. Garb”, 542 U S 901 (2004) – w swietle wyroku Sadu Najwyzszego w sprawie „Republika Austrii v. Altmann”, 541 US 677 (2004). Po ponownym otrzymaniu sprawy do rozpatrzenia od sadu wyzszej instancji, sad tutejszy staral sie ustalic, czy

  23-03-2006 12:47 (2K)

  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC]

  powodom udalo sie wykazac co najmniej jedna ustawowa przeslanke do wylaczenia immunitetu suwerennego panstwa obcego na podstawie Ustawy o immunitetach

  suwerennych panstw obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie wedlug tytulu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§

  1330, 1602-1611, co daloby sadom Stanów Zjednoczonych wlasciwosc do rozpoznania powództwa

  powodów.

  Stwierdzamy, ze:

  (1) Wyrok w sprawie „Altmann” nakazuje nam stosowanie FSIA i wyjatków przewidzianych w tej ustawie do roszczen wynikajacych z postepowania, które mialo miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku;

  (2) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek do stosowania wyjatku w przypadku „dzialalnosci gospodarczej”, wynikajacego z FSIA, 28 USC §1605(a)(2), oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek do stosowania wyjatku w przypadku wywlaszczenia, wynikajacego z FSIA, 28 USC §1605(a)(3).

  Poniewaz powodowie nie wykazali istnienia przeslanek ustawowych dla wylaczenia immunitetu przyslugujacego suwerennemu panstwu obcemu w odniesieniu do zglaszanych przez nich roszczen, niniejszym podtrzymuje sie postanowienie Sad Rejonowego oddalajace ich powództwo ze wzgledu na brak wlasciwosci rzeczowej w sprawie.

  …………………………………………………

  Rozwazamy tu roszczenia wynikajace ze zmian mapy Europy po pokonaniu Panstw Osi podczas drugiej wojny swiatowej, przemieszczenia milionów osób, w szczególnosci Zydów, którzy przezyli wojne, na terenie znacznej czescikontynentu

  oraz silowego narzucenia nowych rzadów w Europie Srodkowowschodniej – zob. Michael R. Marrus, „The

  Unwanted European Refugees in the Twentieth Century” [Niechciani uchodzcy europejscy w dwudziestym stuleciu], str. 335-36 (1985) (z opisem wymuszonej emigracji Zydów i

  wywlaszczenia mienia zydowskiego w calej Europie

  Srodkowowschodniej po zakonczeniu drugiej wojny swiatowej), zob. Pozew ¶31, zob. takze Malcolm J. Proudfoot, „European

  Refugees 1939-52” [Uchodzcy europejscy w latach 1939-52],str. 190 (1956) („Gdy [druga wojna swiatowa] dobiegla konca w Europie bylo okolo 11 milionów osób, narodowosci innej niz niemiecka, którzy zostali wywiezieni ze swojego miejsca zamieszkania i w przypadku których konieczna byla repatriacja”) tamze na str. 189 (zestawienie w rozbiciu wedlug narodowosci osób wymagajacych repatriacji).

  ………………………………………………………………………………………………………………………….

  PODSUMOWANIE

  Z przyczyn omówionych powyzej, orzekamy, ze :

  (1) Sprawa „Altmann” wymaga od nas stosowania FSIA i przewidzianych wniej wyjatków do roszczen wynikajacych z dzialania, które mialo miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku,

  (2) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(2) FSIA wyjatku, poniewaz (a) konfiskata przez panstwo mienia

  w granicach tego panstwa nie jest czynnoscia „gospodarcza”, (b) pózniejsze gospodarcze wykorzystanie wywlaszczonego mienia nie pozostaje „w zwiazku z”wczesniejszymwywlaszczeniem w stopniu wystarczajacym do

  spelnienia przeslanki dla zastosowania wyjatku dla „dzialalnosci gospodarczej”, oraz (c) odrzucamy przeformulowanie tego, co w swej istocie jest roszczeniem opartym na „wywlaszczeniu” tak, aby stalo sie roszczeniem

  w ramach wyjatku dla „dzialalnosci gospodarczej”, oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(3) FSIA wyjatku, poniewaz (a) powodowie chca odzyskac mienie, które nie „znajduje sie na terenie Stanów Zjednoczonych”,

  (b) w takich okolicznosciach powodowie musza wykazac, ze mienie „jest wlasnoscia lub jest eksploatowane przez agende obcego panstwa lub podmiot, poprzez który dziala obce panstwo” w rozumieniu FSIA,

  (c) powodowie twierdza, ze

  przedmiotowe mienie jest „wlasnoscia” Ministerstwa Skarbu

  Rzeczpospolitej Polskiej – zob. Apelacja, str. 15, oraz

  (d) Ministerstwo Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej nie jest „agenda lub podmiotem, poprzez który dziala” 23-03-2006 12:47 (2K)

  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -34-

  Rzeczpospolita Polska w rozumieniu FSIA, poniewaz jego „podstawowa funkcja” jest rzadowa a nie gospodarcza.

  Wobec powyzszego podtrzymujemy wyrok wydany przez Sad Rejonowy uwzgledniajacy wniosek pozwanych o oddalenie powództwa ze wzgledu na brak wlasciwosci rzeczowej.

  23-03-2006 12:47 (2K)

  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -35-

  . (PEŁNY WYROK DOCKET 02-7844)

  W świetle powyższych wyroków ani Polska ani Austria nie ma obowiązku spłat jakichkolwiek odszkodowań jako rezultatu II Wjny Światowej. Niestety nie jest to zgodne z opinią Ktyminalistów w Białych Kołnierzykach działających pod ochroną specjalnych przywilejów Swiatowego Kongresu Żydowskiego, Ameykańskiej Ambasady w Warszawie i Polskiego Rządu.Począwszy od daty tego wyroku, 23 Marzec 2006, aż do chwili obecnej, były premier Marcinkiewicz, obecny premier J Kaczyński i Prezydent L. Kaczyński rozpoczęli ntensywne spotkania z WCJ w Waszyngtonie i Izraelem . Aby uniknąć egzekucji tego wyroku stworzyli Ustawę nr 133 i złożyli ją w Sejmie polskim gdzie obecnie się znajduje w rękach specjalnej komisji do tego celu powołanej. 27 Lutegto, Światowe Organizacje Żydowskie przybyły do Polski i razem z Ambasadą USA zorganizowali na terenie ambasady tajne spotkania z przedstawiecielami rządu polskiego aby podetępnie wyłudzić pieniądze od Narodu Polskiego

  Oto grupa ludzi i organizacji zamieszana w tym międzynarodowym skandalu :University of Princeton Jan Tomasz Gross

  Federation of Polish Jews in America, Kalman Sultanik

  Jewish Telegraph Agency, Dinah Spritzer

  Jewish Claims Conference, Gideon Taylor

  Holocaust Restitution Committee, Yehudy Evron

  World Jewish Restitution Organization, Claims Conference, Israel Singer

  CIA , Financial Crimes Enforcement Network and White House ,Sidney J.Zabludoff American Jewish Committee , Andrew Baker

  Polskę reprezentowali :President Lech Kaczynski

  Prime Minister Jarosław Kaczyński

  President of Sejm Marek Jurek

  Minister Anna Fatyga

  Ryszard Schnepf, doradca premiera MACINKIEWICZA

  Kryminaliści w Białych rękawiczkach od wyłudzeń pieniędzy byli przyjmowani honorowo jak przystało dla Najwyższych namiestnikłów obcych państw chociaż to oni w ciagu ostatnich 10 lat , zniesławiali , poniżali i ośmieszali wielki Naród Polski.Czy organizowanie tajnych spotkań na terenie ambasady USA nie jest udziałem w rabowaniu dóbr Narodu Polskiego?Poprzez ignorowanie wyroku Najwyższego Sądu USA obywatele tego Państwa i Ambasada USA w Warszawie znieważyli międzynarodowe prawo i stworzyli naduzycia w urzedzie publicznym. Amerykańska Ambasada popełniła nielegalny czyn w międzynarodowym biurze charakteryzującym się nastepująco :

  (i) jest to czyn nielegalny i popełniony z rozmysłem ( prcownicy wiedzieli o wydanym przez sąd wyroku )

  (ii) zdawali sobie sprawę z faktu iz czyn jest nielegalny i doprowadzi do zniszczenia gospodarki Polskiego Narodu.

  Amerykańska Ambasada pogwałciła i znieważyła specjalny przywilej dyplomatyczny który jest formą zabezpieczenia dyplomatów przed odopowiedzialnością sadową w Polsce. ( Konwencja Genewska w sprawie stosunków dyplomatycznych – wiedeń 1961 )Czy Amerykańska Ambasada ma prawo maruszać sprawy niepodległego Państwa ?Uważamy iż załoga Ambasady USA i inni obywatele biorący udział w tym międzynarodowym przestępstwie powinni być odwołani do USA jako persona non grata i postawieni przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.W czasie tego spotkania Amerykanie starali się dostać odszkodowanie poraz drugi. Między 1948 i 1971 , Polska podpisała porozumienia naprawiające szkody z

  USA,GB,Francją, Irlandią Lichtensztainem, Szwajcarią ,Norwegią ,Belgią , Luksemburgiem, Grecją i Szecją. Na podstawie tych porozumień obywatele powyższych kraji otrzymali odszkodowania ryczałtem a bilans ewnetualnych roszczeń przekraczający te sumy miał być wrównany przez rządy poszczególnych krajów. ( Wldemar Gontarski , ekspert w międzynaropdowym prawie , prof. Mariusz Muszyński, ekspert w sprawie odszkodowań) Występuje tu oczywisty dowód że Amerykanie stracili ochronę specjalnego przywileju i powinni być traktowani przez miedzynarodowe i Amerykańskie prawo kryminalne jako zwykli obywatele .Polscy przedstawiciele reprezentują Polskę będąc zobowiązani przysięgą działać w jak najlepszym jej interesie więc poprzez zdradę tej przysięgi zobowiazni są do rezygnacji z zajmowanych stanowisk. „Ktoś kto dba o interesy Organizacji Żydowskich bardziej niz o własny kraj powodują wstyd i brak szacunku na niwie międzynarodowej. Ktoś kto żąda 100% odszkodowań , żąda w rzeczywistości 200% gdyż 100”% juz otrzymał. (dr Waldemar Gontarski )Jesteśmy dozgonnie wdzięczni Amerykańskiemu systemowi Sprawiedliwości Za właściwą ocenę rezultatółw IIWS we Wschodniej Europie. Ameryka powinna być dumna z posiadania takich sędziów jak Mr. KEARSE , CABRANE and STRAUB.Po IISW Polska i reszta krajów Wschodniej Europy byli zdradzeni i oddani w niewolę ZSRR . Aktualny kryminalny akt jest organizowany przez grupę przestepców „w Białych Kołnierzykach” którzy dla swej ochrony uzywają instytucji o organizacji posiadjacych specjalne przywileje i statuty zapewniające członkom bezkarność wobec prawa pod warunkiem jednak iż ich działalność nie jest kryminalna. Jest to już problem całego Zachodniego świata stworzony przez bardzo zdolnych i wykształconych ludzi którzy wygrywają z systemem sprawiedliwosi lub gdy system działa w oparciu o formę lub przepisy postępowania śądowego ignorując właściwy temat sprawy sądowej. W skali jednego kraju , w Kanadzie , mamy sprawę sądową ,Bohdan Szewczyk v Real Estate Council of Ontario . W tym przypadku Interes zwany Re/Max Atlantica Canaddziałający w/g amerykańskiej koncesji Remax użył specjalnego przywileju i statutu RECO i usunął bezkarnie tysiące konkrentów z interesu handlu nieruchomościami ( Kara za ten czyn w/g prawa : do 10 milionów dol i 5 lat więzienia ) Dwóch sedziów Sądu Apelacyjnego dla Prowincji Ontario , oboje profesorzy z Uniwersytetów w Toronto i Albercie , nie potrafili lub nie chcieli rozpoznać właściwie problem tej sprawy. Masowo wystepujący w Kanadzie problem ochrony przestepstw przez istytucje i osoby ( prawnicy) posiadający specjalne przywileje spowodował iż sprawe przekazano do Sądu Najwyższego Kanady.Przestepstwa wewnatrz Organizacji ŻydowskichJest to kolejny dowód na to że mamy do czynienia z „Kryminalistami w Białych Kołnierzykach”.( Israel Singer jest tu wplątany ) Żydowska Federacja ze Szwajcarii (FSCI) żąda zwrotu funduszy od Swiatowego Kongresu Zydowskiego które nielegalnie zostały przesłane ze Szwajcarii do USA. Po zamknięciu swej placówki w Szwajcarii , WJC, przetransferował 1,2 miliona dol. Do prawnika do Izraela ,nastepnie do Londynu i w końcu do Nowego Yorku. Specjalne badania i raport wykonany przez prokuratora z NY wykazały że księgowość WCJ to nieszczęście , wykonawan jest ręcznie (mówi prof. Alfred Donath z FSCI). Rewizja rachunków wykonana przez Price Waterhouse Coopers wykazała że w latach od 1995 do 2004 wykonano szereg nielegalnych transferów funduszy.

  Zniesławienie Reprezentanci organizacji zydowskich I ich media prowadza mędzynarodową ację zniesławienia Polski i {Polaków aby zmussić ich do wypłaty wyłudzonych podstępnie „odszkodowań”.

  19 kwietnia 1996 r.

  Agencja Reutera przytaczała w relacji z Buenos Aires, z posiedzenia Światowego Kongresu Żydów, buńczuczną groźbę Singera: „(…) Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym”.Jest powszechną wiedzą na świecie iż FASZYSTOWSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE NIE BYŁY FASZYSTOWSKIE. OBECNIE SĄ TO POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE. Mogliśmy to wyczytać wiele razy szeroko opublikowane na świecie w mediach posiadanych przez Żydów –wlazając w to Toronto Star w Kanadzie. Przypominając Amerykanom o udziale Wielkiego Narodu Polskiego w ich walce o wolność i niepodległość poprzez serwis genialnego budowniczego inzynierii wojskowej Tadeusza Kościuszki i bohaterską śmierć Kazimierza Pułaskiego prosimy władze tego kraju aby powstrzymały amerykańskich obywateli od organizowania nielegalnego zabójstwa ekonomii , wolności i nie podległości Poski.

  8 March 2007

  Bohdan Szewczyk

  tel 905-873-0961

  bszewczyk@yahoo.com

  Przedstawiciel Prasowy

  EMIGRACJA POLSKA

  cc Senat w Polsce

  PS

  Israel Singer fired from WJC 15 March 2007

  Israel Singer and Bobby Brown were fired Wednesday from their posts at the World Jewish Congress.

  Rabbi Singer, chairman of the WJC’s policy council, and Brown, director of the organization’s Israel branch, were fired by the organization’s president Edgar Bronfman. Bronfman informed members of the organization’s steering committee of the decision in a conference call Wednesday evening that was marred by allegations that several people opposed to the firings had their microphones cut off.

  The unexpected move is the latest twist in a longstanding dispute between the WJC and its Israel affiliate. WJC also has come under scrutiny for inadequate financial control mechanisms following disclosure of Singer’s transfer of $1.2 million to a Swiss bank account.

  http://www.jta.org/cgi-bin/iowa/breaking/100640.html

  IZRAEL SINGER WYRZUCONY ZE SWEGO STANOWISKA W SWIATOWYM KONGRESIE ŻYDOWSKIM W USA !

  Izrael Singer i Bobby Brown zostali zwolnieni ze swych stanowisk w ŚWIATOWYM KONGRESIE ŻYDOWSKIM.Rabin Singer , Przewodniczący Rady Politycznej WJC, i Brown , dyrektor oddziały w Izraelu zostali zwolnieni przez Prezydenta Edgara Bronfmana . Bronfman poinformował członków Komitet Wykonawczy organizacji o decyzji na konferecji w czasie której członkom którzy się nie zgadzali wyłączono mikrofony.

  Niespodziewany ruch jest ostatnim zwrotem w długotrwałej dyspucie między WCJ i Izraelem. WCJ został poddany szczegółowej analizie w związku z niewystarczającą kontrolą mechanizmów finansowych ( „twórczą księgowością „- sugeruje Info 2 ) po dokonaniu transferu 1,2 miliona dolarów do Szwajcarii . ( Szwajcarzy twierdza że to był transfer pdwrotny : likwidowany oddział WSJ przelał 1,2 mi.liona dolarów do prawnika w Izraelu , a ten dopiero do USA i w konsekwencji Szwajcarzy żądają zwrotu tych pieniędzy ! – przypomina info2 )

 15. http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zapacilismy-ameryce-ponad-miliard-dolarow_176504.html

  PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA

  Bohdan Szewczyk

  bszewczyk@yahoo.com

  Przedstawiciel Prasowy

  EMIGRACJA POLSKA

  8 Marzec 2007

  TO:

  SĄD NAJWYŻSZY USA

  SĄD APELACYJNY

  SĘDZIOWIE : KEARNE, CABRANES, and STRAUB

  KONGRES AMERYKAŃSKI

  SENAT AMERYKAŃSKI

  SĄD TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W POLSCE

  EUROPEJSKI TRYBUNAŁ

  BIURO KOMISARZA PRAW CZŁOWIEKA
  1211 Geneva 10, Switzerland

  DOT.: PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA

  WIELKOŚCI $65 MILIARDOW ORAZ AŻ DO 140 MILIARDÓW RAZEM

  OD 20 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ

  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

  (Przewód sadowy 15 kwietnia 2003 r.)

  (Przekazanie do rozpatrzenia sadowi nizszej instancji 14 czerwca 2004

  r.)

  (Zlozenie 10 wrzesnia 2004 r.)

  Sygnatura akt 02-7844

  THEO GARB, BELLA JUNGEWIRTH, SAM LEFKOWITZ,

  PETER KOPPENHEIM, JUDAH WELLER, CHANA

  LEWKOWICZ, SAMUEL GOLDIN, KARL DIAMOND,

  HALA SOBOL, SAUL KLAUSNER i GOLDIE KNOBEL

  w imieniu wlasnym i innych osób, bedacych w podobnej sytuacji

  Powodowie/Wnoszacy Apelacje,

  przeciwko

  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ORAZ MINISTERSTWU

  SKARBU PANSTWA I INNYM OSOBOM, KTÓRYCH

  TOZSAMOSC NIE JEST JESZCZE ZNANA, #1-100

  Pozwanym-Stronie Przeciwnej

  Przed sadem w skladzie: KEARSE, CABRANES i STRAUB

  Niniejsze sprawa z odwolania od wyroku Sadu Rejonowego Stanów

  Zjednoczonych dla Wschodniego Rejonu Stanu Nowy Jork (Edward R. Korman, Sedzia Przewodniczacy) zostaje przedlozona tutejszemu sadowi po raz drugi – zob. „Garb v. Rzeczpospolitej Polskiej”, 72 Fed Appx 820 (2nd Cir. 2003) (postanowienie wydane w trybie uproszczonym), po przekazaniu sprawy przez Sad Najwyzszy do ponownego rozpatrzenia przez sad tutejszy –

  zob. „Rzeczpospolita v. Garb”, 542 U S 901 (2004) – w swietle wyroku Sadu Najwyzszego w sprawie „Republika Austrii v. Altmann”, 541 US 677 (2004). Po ponownym otrzymaniu sprawy do rozpatrzenia od sadu wyzszej instancji, sad tutejszy staral sie ustalic, czy

  23-03-2006 12:47 (2K)

  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC]

  powodom udalo sie wykazac co najmniej jedna ustawowa przeslanke do wylaczenia immunitetu suwerennego panstwa obcego na podstawie Ustawy o immunitetach

  suwerennych panstw obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie wedlug tytulu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§

  1330, 1602-1611, co daloby sadom Stanów Zjednoczonych wlasciwosc do rozpoznania powództwa

  powodów.

  Stwierdzamy, ze:

  (1) Wyrok w sprawie „Altmann” nakazuje nam stosowanie FSIA i wyjatków przewidzianych w tej ustawie do roszczen wynikajacych z postepowania, które mialo miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku;

  (2) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek do stosowania wyjatku w przypadku „dzialalnosci gospodarczej”, wynikajacego z FSIA, 28 USC §1605(a)(2), oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek do stosowania wyjatku w przypadku wywlaszczenia, wynikajacego z FSIA, 28 USC §1605(a)(3).

  Poniewaz powodowie nie wykazali istnienia przeslanek ustawowych dla wylaczenia immunitetu przyslugujacego suwerennemu panstwu obcemu w odniesieniu do zglaszanych przez nich roszczen, niniejszym podtrzymuje sie postanowienie Sad Rejonowego oddalajace ich powództwo ze wzgledu na brak wlasciwosci rzeczowej w sprawie.

  …………………………………………………

  Rozwazamy tu roszczenia wynikajace ze zmian mapy Europy po pokonaniu Panstw Osi podczas drugiej wojny swiatowej, przemieszczenia milionów osób, w szczególnosci Zydów, którzy przezyli wojne, na terenie znacznej czescikontynentu

  oraz silowego narzucenia nowych rzadów w Europie Srodkowowschodniej – zob. Michael R. Marrus, „The

  Unwanted European Refugees in the Twentieth Century” [Niechciani uchodzcy europejscy w dwudziestym stuleciu], str. 335-36 (1985) (z opisem wymuszonej emigracji Zydów i

  wywlaszczenia mienia zydowskiego w calej Europie

  Srodkowowschodniej po zakonczeniu drugiej wojny swiatowej), zob. Pozew ¶31, zob. takze Malcolm J. Proudfoot, „European

  Refugees 1939-52” [Uchodzcy europejscy w latach 1939-52],str. 190 (1956) („Gdy [druga wojna swiatowa] dobiegla konca w Europie bylo okolo 11 milionów osób, narodowosci innej niz niemiecka, którzy zostali wywiezieni ze swojego miejsca zamieszkania i w przypadku których konieczna byla repatriacja”) tamze na str. 189 (zestawienie w rozbiciu wedlug narodowosci osób wymagajacych repatriacji).

  ………………………………………………………………………………………………………………………….

  PODSUMOWANIE

  Z przyczyn omówionych powyzej, orzekamy, ze :

  (1) Sprawa „Altmann” wymaga od nas stosowania FSIA i przewidzianych wniej wyjatków do roszczen wynikajacych z dzialania, które mialo miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku,

  (2) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(2) FSIA wyjatku, poniewaz (a) konfiskata przez panstwo mienia

  w granicach tego panstwa nie jest czynnoscia „gospodarcza”, (b) pózniejsze gospodarcze wykorzystanie wywlaszczonego mienia nie pozostaje „w zwiazku z”wczesniejszymwywlaszczeniem w stopniu wystarczajacym do

  spelnienia przeslanki dla zastosowania wyjatku dla „dzialalnosci gospodarczej”, oraz (c) odrzucamy przeformulowanie tego, co w swej istocie jest roszczeniem opartym na „wywlaszczeniu” tak, aby stalo sie roszczeniem

  w ramach wyjatku dla „dzialalnosci gospodarczej”, oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek dla przewidzianego w 28 USC §1605(a)(3) FSIA wyjatku, poniewaz (a) powodowie chca odzyskac mienie, które nie „znajduje sie na terenie Stanów Zjednoczonych”,

  (b) w takich okolicznosciach powodowie musza wykazac, ze mienie „jest wlasnoscia lub jest eksploatowane przez agende obcego panstwa lub podmiot, poprzez który dziala obce panstwo” w rozumieniu FSIA,

  (c) powodowie twierdza, ze

  przedmiotowe mienie jest „wlasnoscia” Ministerstwa Skarbu

  Rzeczpospolitej Polskiej – zob. Apelacja, str. 15, oraz

  (d) Ministerstwo Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej nie jest „agenda lub podmiotem, poprzez który dziala” 23-03-2006 12:47 (2K)

  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -34-

  Rzeczpospolita Polska w rozumieniu FSIA, poniewaz jego „podstawowa funkcja” jest rzadowa a nie gospodarcza.

  Wobec powyzszego podtrzymujemy wyrok wydany przez Sad Rejonowy uwzgledniajacy wniosek pozwanych o oddalenie powództwa ze wzgledu na brak wlasciwosci rzeczowej.

  23-03-2006 12:47 (2K)

  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC] -35-

  . (PEŁNY WYROK DOCKET 02-7844)

  W świetle powyższych wyroków ani Polska ani Austria nie ma obowiązku spłat jakichkolwiek odszkodowań jako rezultatu II Wjny Światowej. Niestety nie jest to zgodne z opinią Ktyminalistów w Białych Kołnierzykach działających pod ochroną specjalnych przywilejów Swiatowego Kongresu Żydowskiego, Ameykańskiej Ambasady w Warszawie i Polskiego Rządu.Począwszy od daty tego wyroku, 23 Marzec 2006, aż do chwili obecnej, były premier Marcinkiewicz, obecny premier J Kaczyński i Prezydent L. Kaczyński rozpoczęli ntensywne spotkania z WCJ w Waszyngtonie i Izraelem . Aby uniknąć egzekucji tego wyroku stworzyli Ustawę nr 133 i złożyli ją w Sejmie polskim gdzie obecnie się znajduje w rękach specjalnej komisji do tego celu powołanej. 27 Lutegto, Światowe Organizacje Żydowskie przybyły do Polski i razem z Ambasadą USA zorganizowali na terenie ambasady tajne spotkania z przedstawiecielami rządu polskiego aby podetępnie wyłudzić pieniądze od Narodu Polskiego

  Oto grupa ludzi i organizacji zamieszana w tym międzynarodowym skandalu :University of Princeton Jan Tomasz Gross

  Federation of Polish Jews in America, Kalman Sultanik

  Jewish Telegraph Agency, Dinah Spritzer

  Jewish Claims Conference, Gideon Taylor

  Holocaust Restitution Committee, Yehudy Evron

  World Jewish Restitution Organization, Claims Conference, Israel Singer

  CIA , Financial Crimes Enforcement Network and White House ,Sidney J.Zabludoff American Jewish Committee , Andrew Baker

  Polskę reprezentowali :President Lech Kaczynski

  Prime Minister Jarosław Kaczyński

  President of Sejm Marek Jurek

  Minister Anna Fatyga

  Ryszard Schnepf, doradca premiera MACINKIEWICZA

  Kryminaliści w Białych rękawiczkach od wyłudzeń pieniędzy byli przyjmowani honorowo jak przystało dla Najwyższych namiestnikłów obcych państw chociaż to oni w ciagu ostatnich 10 lat , zniesławiali , poniżali i ośmieszali wielki Naród Polski.Czy organizowanie tajnych spotkań na terenie ambasady USA nie jest udziałem w rabowaniu dóbr Narodu Polskiego?Poprzez ignorowanie wyroku Najwyższego Sądu USA obywatele tego Państwa i Ambasada USA w Warszawie znieważyli międzynarodowe prawo i stworzyli naduzycia w urzedzie publicznym. Amerykańska Ambasada popełniła nielegalny czyn w międzynarodowym biurze charakteryzującym się nastepująco :

  (i) jest to czyn nielegalny i popełniony z rozmysłem ( prcownicy wiedzieli o wydanym przez sąd wyroku )

  (ii) zdawali sobie sprawę z faktu iz czyn jest nielegalny i doprowadzi do zniszczenia gospodarki Polskiego Narodu.

  Amerykańska Ambasada pogwałciła i znieważyła specjalny przywilej dyplomatyczny który jest formą zabezpieczenia dyplomatów przed odopowiedzialnością sadową w Polsce. ( Konwencja Genewska w sprawie stosunków dyplomatycznych – wiedeń 1961 )Czy Amerykańska Ambasada ma prawo maruszać sprawy niepodległego Państwa ?Uważamy iż załoga Ambasady USA i inni obywatele biorący udział w tym międzynarodowym przestępstwie powinni być odwołani do USA jako persona non grata i postawieni przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.W czasie tego spotkania Amerykanie starali się dostać odszkodowanie poraz drugi. Między 1948 i 1971 , Polska podpisała porozumienia naprawiające szkody z

  USA,GB,Francją, Irlandią Lichtensztainem, Szwajcarią ,Norwegią ,Belgią , Luksemburgiem, Grecją i Szecją. Na podstawie tych porozumień obywatele powyższych kraji otrzymali odszkodowania ryczałtem a bilans ewnetualnych roszczeń przekraczający te sumy miał być wrównany przez rządy poszczególnych krajów. ( Wldemar Gontarski , ekspert w międzynaropdowym prawie , prof. Mariusz Muszyński, ekspert w sprawie odszkodowań) Występuje tu oczywisty dowód że Amerykanie stracili ochronę specjalnego przywileju i powinni być traktowani przez miedzynarodowe i Amerykańskie prawo kryminalne jako zwykli obywatele .Polscy przedstawiciele reprezentują Polskę będąc zobowiązani przysięgą działać w jak najlepszym jej interesie więc poprzez zdradę tej przysięgi zobowiazni są do rezygnacji z zajmowanych stanowisk. „Ktoś kto dba o interesy Organizacji Żydowskich bardziej niz o własny kraj powodują wstyd i brak szacunku na niwie międzynarodowej. Ktoś kto żąda 100% odszkodowań , żąda w rzeczywistości 200% gdyż 100”% juz otrzymał. (dr Waldemar Gontarski )Jesteśmy dozgonnie wdzięczni Amerykańskiemu systemowi Sprawiedliwości Za właściwą ocenę rezultatółw IIWS we Wschodniej Europie. Ameryka powinna być dumna z posiadania takich sędziów jak Mr. KEARSE , CABRANE and STRAUB.Po IISW Polska i reszta krajów Wschodniej Europy byli zdradzeni i oddani w niewolę ZSRR . Aktualny kryminalny akt jest organizowany przez grupę przestepców „w Białych Kołnierzykach” którzy dla swej ochrony uzywają instytucji o organizacji posiadjacych specjalne przywileje i statuty zapewniające członkom bezkarność wobec prawa pod warunkiem jednak iż ich działalność nie jest kryminalna. Jest to już problem całego Zachodniego świata stworzony przez bardzo zdolnych i wykształconych ludzi którzy wygrywają z systemem sprawiedliwosi lub gdy system działa w oparciu o formę lub przepisy postępowania śądowego ignorując właściwy temat sprawy sądowej. W skali jednego kraju , w Kanadzie , mamy sprawę sądową ,Bohdan Szewczyk v Real Estate Council of Ontario . W tym przypadku Interes zwany Re/Max Atlantica Canaddziałający w/g amerykańskiej koncesji Remax użył specjalnego przywileju i statutu RECO i usunął bezkarnie tysiące konkrentów z interesu handlu nieruchomościami ( Kara za ten czyn w/g prawa : do 10 milionów dol i 5 lat więzienia ) Dwóch sedziów Sądu Apelacyjnego dla Prowincji Ontario , oboje profesorzy z Uniwersytetów w Toronto i Albercie , nie potrafili lub nie chcieli rozpoznać właściwie problem tej sprawy. Masowo wystepujący w Kanadzie problem ochrony przestepstw przez istytucje i osoby ( prawnicy) posiadający specjalne przywileje spowodował iż sprawe przekazano do Sądu Najwyższego Kanady.Przestepstwa wewnatrz Organizacji ŻydowskichJest to kolejny dowód na to że mamy do czynienia z „Kryminalistami w Białych Kołnierzykach”.( Israel Singer jest tu wplątany ) Żydowska Federacja ze Szwajcarii (FSCI) żąda zwrotu funduszy od Swiatowego Kongresu Zydowskiego które nielegalnie zostały przesłane ze Szwajcarii do USA. Po zamknięciu swej placówki w Szwajcarii , WJC, przetransferował 1,2 miliona dol. Do prawnika do Izraela ,nastepnie do Londynu i w końcu do Nowego Yorku. Specjalne badania i raport wykonany przez prokuratora z NY wykazały że księgowość WCJ to nieszczęście , wykonawan jest ręcznie (mówi prof. Alfred Donath z FSCI). Rewizja rachunków wykonana przez Price Waterhouse Coopers wykazała że w latach od 1995 do 2004 wykonano szereg nielegalnych transferów funduszy.

  Zniesławienie Reprezentanci organizacji zydowskich I ich media prowadza mędzynarodową ację zniesławienia Polski i {Polaków aby zmussić ich do wypłaty wyłudzonych podstępnie „odszkodowań”.

  19 kwietnia 1996 r.

  Agencja Reutera przytaczała w relacji z Buenos Aires, z posiedzenia Światowego Kongresu Żydów, buńczuczną groźbę Singera: „(…) Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym”.Jest powszechną wiedzą na świecie iż FASZYSTOWSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE NIE BYŁY FASZYSTOWSKIE. OBECNIE SĄ TO POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE. Mogliśmy to wyczytać wiele razy szeroko opublikowane na świecie w mediach posiadanych przez Żydów –wlazając w to Toronto Star w Kanadzie. Przypominając Amerykanom o udziale Wielkiego Narodu Polskiego w ich walce o wolność i niepodległość poprzez serwis genialnego budowniczego inzynierii wojskowej Tadeusza Kościuszki i bohaterską śmierć Kazimierza Pułaskiego prosimy władze tego kraju aby powstrzymały amerykańskich obywateli od organizowania nielegalnego zabójstwa ekonomii , wolności i nie podległości Poski.

  8 March 2007

  Bohdan Szewczyk

  tel 905-873-0961

  bszewczyk@yahoo.com

  Przedstawiciel Prasowy

  EMIGRACJA POLSKA

  cc Senat w Polsce

  PS

  Israel Singer fired from WJC 15 March 2007

  Israel Singer and Bobby Brown were fired Wednesday from their posts at the World Jewish Congress.

  Rabbi Singer, chairman of the WJC’s policy council, and Brown, director of the organization’s Israel branch, were fired by the organization’s president Edgar Bronfman. Bronfman informed members of the organization’s steering committee of the decision in a conference call Wednesday evening that was marred by allegations that several people opposed to the firings had their microphones cut off.

  The unexpected move is the latest twist in a longstanding dispute between the WJC and its Israel affiliate. WJC also has come under scrutiny for inadequate financial control mechanisms following disclosure of Singer’s transfer of $1.2 million to a Swiss bank account.

  http://www.jta.org/cgi-bin/iowa/breaking/100640.html

  IZRAEL SINGER WYRZUCONY ZE SWEGO STANOWISKA W SWIATOWYM KONGRESIE ŻYDOWSKIM W USA !

  Izrael Singer i Bobby Brown zostali zwolnieni ze swych stanowisk w ŚWIATOWYM KONGRESIE ŻYDOWSKIM.Rabin Singer , Przewodniczący Rady Politycznej WJC, i Brown , dyrektor oddziały w Izraelu zostali zwolnieni przez Prezydenta Edgara Bronfmana . Bronfman poinformował członków Komitet Wykonawczy organizacji o decyzji na konferecji w czasie której członkom którzy się nie zgadzali wyłączono mikrofony.

  Niespodziewany ruch jest ostatnim zwrotem w długotrwałej dyspucie między WCJ i Izraelem. WCJ został poddany szczegółowej analizie w związku z niewystarczającą kontrolą mechanizmów finansowych ( „twórczą księgowością „- sugeruje Info 2 ) po dokonaniu transferu 1,2 miliona dolarów do Szwajcarii . ( Szwajcarzy twierdza że to był transfer pdwrotny : likwidowany oddział WSJ przelał 1,2 mi.liona dolarów do prawnika w Izraelu , a ten dopiero do USA i w konsekwencji Szwajcarzy żądają zwrotu tych pieniędzy ! – przypomina info2 )

 16. Bohdan Szewczyk

  bszewczyk@yahoo.com

  Przedstawiciel Prasowy

  EMIGRACJA POLSKA

  8 Marzec 2007

  TO:

  SĄD NAJWYŻSZY USA

  SĄD APELACYJNY

  SĘDZIOWIE : KEARNE, CABRANES, and STRAUB

  KONGRES AMERYKAŃSKI

  SENAT AMERYKAŃSKI

  SĄD TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO W POLSCE

  EUROPEJSKI TRYBUNAŁ

  BIURO KOMISARZA PRAW CZŁOWIEKA
  1211 Geneva 10, Switzerland

  DOT.: PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA

  WIELKOŚCI $65 MILIARDOW ORAZ AŻ DO 140 MILIARDÓW RAZEM

  OD 20 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ

  Sesja sierpniowa 2002 r.

  Wyrok wydany w dniu 3 marca 2006 r.

  (Przewód sadowy 15 kwietnia 2003 r.)

  (Przekazanie do rozpatrzenia sadowi nizszej instancji 14 czerwca 2004

  r.)

  (Zlozenie 10 wrzesnia 2004 r.)

  Sygnatura akt 02-7844

  THEO GARB, BELLA JUNGEWIRTH, SAM LEFKOWITZ,

  PETER KOPPENHEIM, JUDAH WELLER, CHANA

  LEWKOWICZ, SAMUEL GOLDIN, KARL DIAMOND,

  HALA SOBOL, SAUL KLAUSNER i GOLDIE KNOBEL

  w imieniu wlasnym i innych osób, bedacych w podobnej sytuacji

  Powodowie/Wnoszacy Apelacje,

  przeciwko

  RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ORAZ MINISTERSTWU

  SKARBU PANSTWA I INNYM OSOBOM, KTÓRYCH

  TOZSAMOSC NIE JEST JESZCZE ZNANA, #1-100

  Pozwanym-Stronie Przeciwnej

  Przed sadem w skladzie: KEARSE, CABRANES i STRAUB

  Niniejsze sprawa z odwolania od wyroku Sadu Rejonowego Stanów

  Zjednoczonych dla Wschodniego Rejonu Stanu Nowy Jork (Edward R. Korman, Sedzia Przewodniczacy) zostaje przedlozona tutejszemu sadowi po raz drugi – zob. „Garb v. Rzeczpospolitej Polskiej”, 72 Fed Appx 820 (2nd Cir. 2003) (postanowienie wydane w trybie uproszczonym), po przekazaniu sprawy przez Sad Najwyzszy do ponownego rozpatrzenia przez sad tutejszy –

  zob. „Rzeczpospolita v. Garb”, 542 U S 901 (2004) – w swietle wyroku Sadu Najwyzszego w sprawie „Republika Austrii v. Altmann”, 541 US 677 (2004). Po ponownym otrzymaniu sprawy do rozpatrzenia od sadu wyzszej instancji, sad tutejszy staral sie ustalic, czy

  23-03-2006 12:47 (2K)

  WARSAW 580007 v1 [580007_1.DOC]

  powodom udalo sie wykazac co najmniej jedna ustawowa przeslanke do wylaczenia immunitetu suwerennego panstwa obcego na podstawie Ustawy o immunitetach

  suwerennych panstw obcych z 1976 roku [Foreign Sovereign Immunities Act] (dalej zwanej w skrócie wedlug tytulu angielskiego tej ustawy „FSIA”), 28 USC §§

  1330, 1602-1611, co daloby sadom Stanów Zjednoczonych wlasciwosc do rozpoznania powództwa

  powodów.

  Stwierdzamy, ze:

  (1) Wyrok w sprawie „Altmann” nakazuje nam stosowanie FSIA i wyjatków przewidzianych w tej ustawie do roszczen wynikajacych z postepowania, które mialo miejsce przed uchwaleniem FSIA w 1976 roku;

  (2) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek do stosowania wyjatku w przypadku „dzialalnosci gospodarczej”, wynikajacego z FSIA, 28 USC §1605(a)(2), oraz

  (3) powodowie nie wykazali istnienia przeslanek do stosowania wyjatku w przypadku wywlaszczenia, wynikajacego z FSIA, 28 USC §1605(a)(3).

  Poniewaz powodowie nie wykazali istnienia przeslanek ustawowych dla wylaczenia immunitetu przyslugujacego suwerennemu panstwu obcemu w odniesieniu do zglaszanych przez nich roszczen, niniejszym podtrzymuje sie postanowienie Sad Rejonowego oddalajace ich powództwo ze wzgledu na brak wlasciwosci rzeczowej w sprawie.

 17. bobola said

  Zamiast oburzac sie na wlascicieli nieruchomosci, z ktorych zostali oni wywlaszczeni prawem kaduka przez komunistycznych bandytow, powinnismy raczej potepic tych, ktorzy owe nieruchomosci bezprawnie odebrali. Jesli sa to obywatele panstw obcych, ktorzy odszkodowanie odebrali za posrednictwem swoich aktualnych wladz to aby wnosic roszczenia musza oni zwrocic otrzymane odszkodowanie (przypadek Agnes Trawny) i rozpoczac procedure sadowa w Polsce. Jest to zazwyczaj droga przez meke ale sad moze im przyznac zwrot majetnosci. O ile wiem trasa starej Warszawy od Starego Miasta do Belwederu nie byla wlasnoscia Zydow. Zreszta z punktu widzenia prawa i sprawiedliwosci narodowosc czy wyznanie skarzacego nie jest okolicznoscia obciazajaca.

 18. Wyrok w tej sprawie jest powyżej. Żydzi po 7 latach całkowicie przegrali. Zydom nic się nie należy od Polski – żadnych odszkodowań!!

  Oszczerczy Pozew

  (fragmenty) Do Czytelnika!

  Już po oddaniu „Rewolty marcowej” do druku żydowskie, kryptożydowskie i prożydowskie media w USA i na świecie opublikowały pozew jedenastu Żydów złożony w nowojorskim sądzie przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej.

  Ten najbardziej plugawy antypolski dokument obraża i zniesławia nie tylko Państwo Polskie ale także a może nawet bar­dziej Naród Polski wszystkich bez wyjątku Polaków dla których Polska to wielka rzecz a honor i godność Narodu to wartość święta. Po przeczytaniu tego tekstu zadajemy sobie pytania:

  Dlaczego prezydent RP Aleksander Kwaśniewski obsypujący orderami polskimi wielu Żydów, obrażających Naród Polski oskarżeniem o antysemityzm nie zareagował na haniebny akt zniewagi wobec Polskiego Narodu?

  Dlaczego na ten akt zniewagi nie zareagowali: premier rządu RP Jerzy Buzek, minister spraw zagranicznych RP Bronisław Geremek?

  Dlaczego władze RP z sejmem i senatem na czele nie wy­musiły na polskim MSZ-cie wniesienia do amerykańskiego są­du oskarżenia jedenastu Żydów i ich adwokatów o obrazę całe­go Narodu Polskiego?

  Jeżeli odpowiecie sobie Czytelnicy na te pytania, będziecie na pewno wiedzieli co zrobić z kartą wyborczą w wyborach pre­ zydenckich i parlamentarnych. Jerzy Brochocki autor

  United States District Court Eastern District of New York

  Theo Garb, Bella Jungewirtri, (Youngewirth)

  Sam Lefkowitz, Peter Koppenheim,

  Judah Wełler,

  Chana Lewkowicz,

  Samuel Goldin,

  Karl Diamond,

  Hala Soból,

  Saul Klausner oraz

  Goldie Knobel

  Powodowie, występujący w imieniu swoim i wszystkich innych osób będących w podobnej sytuacji

  przeciw

  oskarżonym: Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwu Skarbu Państwa oraz John Does (osób o nieustalonej tożsamości – przyp. red.) # 1-100.

  POZEW

  Powyżej wymienieni powodowie oraz wszystkie pozostałe osoby będące w podobnej sytuacji, w imieniu których wystę­pują podpisani niżej adwokaci, oświadczają co następuje:

  UZASADNIENIE POZWU

  1. Pozew został złożony przez jedenastu indywidualnych po­wodów, w imieniu własnym oraz wszystkich pozostałych osóbpozostających w podobnej sytuacji, stosownie do 28 U. S. C.(Kodeks Stanów Zjednoczonych – przyp. red.) § 1330 w zwią­zku z § 1602 w związku z „Foreign Sovereign Immunities Act” (ustawa o immunitecie dla obywateli państw obcych — przyp.red.) oraz innymi przepisami przeciw Rzeczpospolitej Polskiej,nazywanej w dalszym ciągu dokumentu „Polską” oraz Mini­sterstwu Skarbu Państwa, nazywanemu w dalszym ciągu jako„Treasury” lub „Skarb” oraz oskarżonym w liczbie 1-100, za­granicznym instytucjom rządowym i osobom prywatnym, na­zywanym w dalszym ciągu dokumentu jako „inni oskarżeni”,których tożsamość w dniu składania pozwu była nieustalona, a którzy brali udział w opisywanych wydarzeniach.

  2.Polityka obowiązująca (w Polsce – przyp. red.) przez ostat­nie pięćdziesiąt cztery lata sprowadzała się do „wygnania co dojednego” ludności żyd ^kiej z Polski. Dokonywano tego po­przez stosowanie czystek etnicznych i rasowych, stosowanie przemocy i szantażu, w tym: stosowanie tortur i morderstw.Rzeczpospolita Polska, Ministerstwo Skarbu oraz inni oskar­żeni w tym czasie czerpali zyski handlowe i bogacili się, zarzą­dzali, wynajmowali, utrzymywali, a także w niektórych przy­
  padkach likwidowali mienie będące własnością Żydów, którzyzostali zmuszeni do wygnania, i którego zwrot jest przedmio­tem niniejszego wniosku. Wszyscy z powodów traktują sprawęjako występowanie w imieniu wszystkich żyjących i zmarłycch i ocalałych z Holocaustu.

  3.Powodowie są ofiarami oraz osobami, które przeżyły nazi­stowski Holocaust (bądź są to ich spadkobiercy). Uczestnikom postępowania zbiorowego, od czasu pierwotnego pozbawienia własności podczas Holocaustu, odmawiano prawa do zarzą­dzania, prawa własności, prawa do kontrolowania i użytkowa­nia oraz satysfakcji z posiadania własności rzeczowej i osobis­tej. Po II wojnie światowej osoby, które przeżyły Holocaust, by­ły mordowane, bite, gwałcone, terroryzowane, torturowane i zmu­szane do emigracji bez dania im prawa do odzyskania bądź za­rządzania posiadanymi nieruchomościami. Akcja ta miała wszel­kie znamiona zorganizowanej polityki czystek etnicznych i rasowych, która była kontynuowana w Polsce po Holocauście, a którą zorganizowano by wyrzucić z Polski pozostające w niej 10 procent populacji polskich Żydów, którzy przetrwali Holocaust.

  4. Zwyczaj czerpania korzyści z czystek rasowych i etnicz­nych został upowszechniony przez reżim nazistowski przed i w czasie II wojny światowej. Naziści z rozmysłem i systematycz­nie plądrowali i grabili mienie żydowskie, bogacąc się na tym procederze oraz gromadząc środki finansowe niezbędne do przygotowania i popełnienia zbrodni wojennych i zbrodni prze­ciwko ludzkości.

  5. Niemcy, wykorzystując panujący w Polsce antysemicki kli­mat, zlokalizowali na jej terenie najbardziej znane obozy śmie­rci, w tym Auschwitz i Treblinkę. Żydzi, Żydówki i żydowskie dzieci z całej Europy były w tych i innych obozach koncentra­cyjnych w Polsce mordowane i zamęczane na śmierć.

  6. Gdy naziści wycofali się z Polski, Polacy, Ministerstwo Skarbu, rząd polski oraz inni oskarżeni dążyli do wzbogacenia się na nieszczęściu polskich Żydów, kontynuując nazistowski program czystek rasowych i etnicznych oraz czerpiąc z tego ko­rzyści poprzez zawłaszczanie żydowskiej własności do celów handlowych.

  7.Aby zmusić Żydów do opuszczenia Polski i porzucenia przez nich aktywów i praw własności, rozpoczęto realizację morderczego planu bazującego na antysemityzmie oraz czys­tkach rasowych i etnicznych wobec tych Żydów, którzy przetr­wali Holocaust i powrócili do Polski. Po powrocie do swojej ojczyzny w Polsce tysiące Żydów było zastraszanych i — następnie — w barbarzyński sposób bitych i/lub mordowanych w ich byłych domach, wsiach i miastach. Spowodowało to masowv exodus polskich Żydów, którzy przeżyli (Holocaust). Oblicza się, że około 60 tys. Żydów opuściło Polskę pomiędzy czerwcem i wrześniem 1946 roku. Bezpośrednim powodem był pogrom w Kielcach oraz haniebna kampania przemocy skierowana prze­ciwko polskim Żydom. Wielu innych Żydów obawiało się po­wrotu do Polski, porzucając jakąkolwiek nadzieję na odzyska­nie swoich aktywów i własności.

  8.Oskarżeni czerpali korzyści majątkowe, bazując na pro­gramie czystek etnicznych i rasowych wobec polskich Żydów.Zabezpieczyli prawa własności do całego mienia trzech milio­nów polskich Żydów, włączając w to wartościowe nierucho­mości, gospodarstwa, fabryki, rzeczy osobiste, meble, oszczęd­ności, polisy ubezpieczeniowe, obligacje, akcje giełdowe, złote monety, biżuterię, diamenty, przedmioty kultu religijnego oraz inne dobra. W następnych latach i dekadach oskarżeni niele­galnie do końca zawłaszczyli na własność wyżej wymienionedobra. Dokonali tego poprzez zmianę aktów własności, a wszy­stkie te operacje były dokonywane za zgodą Polski i Minister­stwa Skarbu.

  9.W czasie obowiązywania polityki czystek rasowych i et­nicznych, Żydzi w Polsce przez cały czas byli ofiarami łamaniapraw człowieka, w tym m.in. pobić, zastraszeń, plądrowań,tortur, gwałtów i morderstw.

  10. W okresie przed 1939 rokiem polscy Żydzi stanowili po­nad 20 procent ludności żydowskiej na całym świecie. W latach 1939-1948 społeczność polskich Żydów, licząca wcześniej ponad 3 miliony, w zasadzie zanikła. Ci nieliczni, którzy pozo­stali, by uniknąć prześladowań ukryli swoje żydowskie pocho­dzenie lub zmienili swoje wyznanie religijne. O ile naziści byli odpowiedzialni za większość akcji, które spowodowały wyni­szczenie ludności żydowskiej Polsce, to rząd polski oraz inni oskarżeni są odpowiedzialni za pozbawienie powodów ich wła­sności oraz ich praw do tych własności.

  11. Setki miast w całej Polsce doświadczyło napływu tych Żydów, którzy przetrwali wojnę. Obywatele polscy, którzy przez pięć lat byli obiektem polowań nazistów, powrócili do domów z zamiarem pozostania w nich. W wielu miasteczkach i miastach Żydzi nie byli widziani od lat. Oskarżeni, zamiast traktować po­wracających Żydów jako bezdomnych tichodźców, odmawiali Żydom powrotu do ich ojczyzny i domów, dokonując hanieb­nych aktów przemocy i morderstw. Oskarżeni kontynuowali nazistowską politykę „Juden Rein” na swoich własnych oby­watelach, oczyszczając państwo z Żydów. Tym samym oskar­żeni mogli przejąć i ciągnąć materialne korzyści z żydowskich dóbr i żydowskiej własności.

  12. Wymazywanie Żydów z Polski oraz przejmowanie ich własności dokonywało się przy współudziale polskiego rządu, w tym polskiej policji i wojska. Za pomocą terroryzmu sponso­rowanego przez Państwo Polacy rozpoczynali i brali udział w atakach na powracających Żydów. W małych miasteczkach Ży­dzi byli linczowani oraz duszeni, rozstrzeliwani lub zasztyle-towywani. Publiczne wieszania Żydów opisywane były w pra­sie, przerażając tych, którzy wrócili do Polski i tych, którzy chcieli do niej wrócić. Oparte o informacje i wiarę te ataki sta­nowiły część systematycznego planu zgładzenia całej populacji żydowskiej pozostającej w Polsce po II wojnie światowej.

  13. Oskarżeni kierowali się w swoich czynach nie tylko nie­nawiścią, ale również chciwością. Jak tylko Żydzi zostali wyg­nani z Polski, oskarżeni przejęli kontrolę nad żydowskim mie­niem i własnością, zapewniając sobie prawo własności do nie­go i wykorzystując tę własność do bogacenia się.

  14.Po zakończeniu II wojny światowej, polski rząd i oskar­żeni, ignorując prawne konsekwencje ludobójstwa, zbrodni wojennych, zbrodni przeciw ludzkości i czystek rasowych, zez­wolili na dokonywanie tych ohydnych czynów przeciw Żydom w Polsce, kontynuując je bezkarnie -przez kilka lat, aż do mo­mentu, gdy Żydzi poddali się z wyczerpania i opuścili Polskę, pozostawiając w niej swoje mienie.

  15.Oskarżeni (Rzeczpospolita Polska, Ministerstwo Skarbu Państwa oraz John Does, czyli osoby i instytucje o nieustalonej tożsamości do chwili składania pozwu # 1-100 — przyp. red.) chcieli głównie doprowadzić do pozbawienia ofiarHolocaustu ich mienia i własności, a nie tylko przejąć i zarządzać własnością Żydów ocalałych (z Holocaustu) oraz ich spadkobierców. Byurzeczywistnić ten cel, dokonywali morderstw oraz stosowali szantaż i przemoc fizyczną. W ten sposób rozwinęła się ściślezaplanowana

  akcjaprzeprowadzana za pomocą szantażu, prze­mocy, tortur, gwałtów, śmierci, która zakończyła się przymu sowym wygnaniem, większości polskich Żydów zamieszkują­cych wówczas Polskę.

  16.Po Holocauście Polska, Ministerstwo Skarbu i inni oskar­eni podjęli się rzeczywistych działań opartych o oszustwa, byprzeszkodzić, opóźnić, unicestwić i uniemożliwić uczestnikomtego postępowania poznanie tak prawdy o losie ich własności,jak również pozbawić prawa do cieszenia się posiadaną włas­nością, pozostającą w Polsce. Te oszustwa popełnione przez Oskarżonych miały uniemożliwić uczestnikom tego postępowa­nia zbiorowego odzyskanie i ścisłe określenie całkowitej ilości i wartości nieruchomości i innych dóbr bezprawnie im zabra­nych.

  17.Odpowiadając na pytania uczestników postępowania zbiorowego, oskarżeni używali standartowych odpowiedzi, takich jak: własność została przekazana dobrowolnie, własność została skonfiskowana legalnie, własność została zniszczona; nie można odnaleźć dokumentów; mienie przejęto z tytułu długów,lub pretendenci do własności byli wzywani do powrotu do Pol­ski w celu spłacenia zaległości podatkowych. Przez cały czas oskarżeni wykorzystywali przejęte mienie po ofiarach Holocau­stu w celach handlowych i czerpali z tego użytkowania ko­rzyści finansowe.

  18.Wynikiem polityki realizowanej przez oskarżonych przezponad pięćdziesiąt cztery lata było: zarządzanie mieniem, jegoprzejęcie oraz zyski finansowe osiągnięte przez oskarżonych wwyniku nielegalnego przejęcia mienia stanowiącego własność
  powodów, do którego oskarżeni nie mieli legalnego prawa doposiadania,kontrolowania, zarządzania., utrzymywania i uzys­kiwania zysków.

  19. Polska, Ministerstwo Skarbu oraz inni oskarżeni zaini­cjowali oraz kontynuowali proces nielegalnego przejmowania, wynajmowania, sprzedawania oraz/i zezwalania na sprzedaż aktywów i własności mienia należącego do powodów, dodatkowo pozbawiając żyjące osoby i ich spadkobierców nadziei na odzyskanie ich własności. Polska także dzisiaj wystawia na sprzedaż, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w innych państwach, mienie ludzi ocalałych z Holocaustu, włączając w to rezydencje oraz obiekty handlowe, które na mocy prawa na­leżą do po wodów.

  20.Powodowie żądają zakazania Polsce, Skarbowi i innym oskarżonym dalszej sprzedaży, niszczenia, rozporządzania lub umożliwiania sprzedaży lub pozbywania się lub transferu w łasności należącej do nich.

  21.Powodowie żądają także od Polski, Skarbu i innych os­karżonych: (i) obliczenia i zwrotu aktywów i nieruchomości sprzedanych bądź przejętych z naruszeniem prawa ich właści­ cieli; (ii) obliczenia i zwrotu zysków, które przynosiło to mienie oraz (iii) wypłacenia odszkodowań i kary za poniesione szkody, co zniechęci oskarżonych do przeprowadzania takich akcji w przyszłości. (…)

 19. bobola said

  @19
  Pozew byl sformulowany niefortunnie a sady w USA nie sa powolane do oceny zasadnosci postepowan Polski wobec jej obywateli. Zydzi omineli rowniez w swoim uzasadnieniu, ze w podobnej jak oni sytuacji sa czysto aryjscy obywatele II RP, ktorym skonfiskowano majatki z naruszeniem prawa . Nie mniej wnioski podane w pk 20 i 21 wyzej sa sluszne i podobny pozew powinien byc przedlozony odpowiednim terytorialnie sadom polskim.

 20. @14
  P. Szewczyk oburza się na zachowanie ambasady USA z 2006 r., a ona robi to samo dalej i w 2015 r.
  http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/118081,wuj-samael-polacy-placcie-haracz-zydom

Sorry, the comment form is closed at this time.