Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
  Dziadzius o Step we krwi?
  Rokitnik o Step we krwi?
  Alina@Warszawa o Step we krwi?
  revers o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o Eksperci ONZ: „Aborcja podstaw…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Siekiera_Motyka o Wolne tematy (60 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Mit odzyskania niepodległości – 11 Listopada bez Piłsudskiego…

Posted by Marucha w dniu 2015-11-13 (Piątek)

Prezentujemy z okazji rocznicy 11 listopada 1918 r. interesujący tekst Bogny Polcyn odkrywający wiele prawdy historycznej o Piłsudskim, wraz z komentarzami z portalu neon24.pl. W kolejnych artykułach rozwiniemy ten temat w analizie przyczyn klęski wrześniowej w 1939 r. w opinii gen. Mieczysława Norwida-Neugebauera i tajnym Raporcie wykonanym dla Naczelnego Wodza gen. Władysława Sikorskiego przez gen. Izydora Modelskiego.

Redakcja KIP

Bogna Polcyn: 11 LISTOPADA BEZ PIŁSUDSKIEGO…

Co naprawdę świętujemy tego dnia? Przekazanie przez Radę Regencyjną zwierzchnictwa nad wojskiem Piłsudskiemu. Nie jego dziełem było odbudowanie Polski, bo to owoc polityki prowadzonej od lat przez wielkich tej miary co Dmowski czy Paderewski. Piłsudski znalazł się w Polsce niepodległej, ale tylko sprawował władzę. Czy znalazł się przypadkiem? O tym dzisiaj…

Koniec wojny zastał go w internowaniu w Magdeburgu. Wróćmy do 22 lipca 1917 roku i do momentu „aresztowania”. Nie ma lepszej propagandy dla graczy politycznych niż ich uwięzienie (sam prosił Niemców o uwięzienie – pismo do Beselera z 18 lipca). Tak stało się w przypadku Piłsudskiego, który natychmiast stał się „więźniem sumienia” (niczym Wałęsa w Arłamowie czy reszta opozycji demokratycznej – Michnik, Kuroń, Modzelewski…).

W powszechnym wyobrażeniu cierpiał w celi twierdzy magdeburskiej. Naprawdę miał do dyspozycji trzypokojowe lokum w budynku służbowym, ogród, pobory w markach, a przydzielony ordynans przynosił mu z hotelowej restauracji posiłki i robił zakupy. Mógł pisać, czytać, zwiedzać miasto, korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych…O takich warunkach uwięzieni po zamachu majowym na jego rozkaz generałowie mogli tylko pomarzyć. Wypoczynek trwał 16 miesięcy i podobno dłużej, niż był ustalony z gen. Beselerem.

Niemcy przypomnieli sobie o brygadierze w obliczu klęski, widząc w Piłsudskim nadzieję na zneutralizowanie powstającej Polski. Misji mediacyjnej podjął się hrabia H. Kessler, który odwiedził więźnia 9 listopada i zapowiedział odwiezienie go i Sosnkowskiego specjalnym pociągiem (salonką – jak Lenina) do Warszawy. Niespodzianki nie było, bo już dwa tygodnie wcześniej w egzemplarzu „Die Woche” Piłsudski zobaczył swoją fotografię jako ministra wojny!

Czy rzeczywiście wysiadł z czerwonego tramwaju na przystanku „Niepodległość” – jak sam to określił? Absolutnie! Już następnego dnia po przyjeździe do Warszawy spotkał się z partyjnymi towarzyszami. Gdy 14 listopada RR przekazała mu władzę cywilną, przystąpił do tworzenia rządu. Misję tę powierzył socjaliście Daszyńskiemu, choć ten toczył także rozmowy z endecją. Po jego rezygnacji na czele kolejnego rządu stanął również socjalista i były oficer I Brygady – Moraczewski.

Lewicowy rząd miał być mniejszym złem dla odradzającej się Polski, prób scalania organizmu po doświadczeniach trzech zaborów i nieuniknionych sporów. Tak samozwańczy marszałek został w legendzie jako zbawca, który twardą ręką wygasił sejmowe kłótnie i wielu marzy o sklonowaniu go, by stał się antidotum na dzisiejsze polskie waśnie w rządzie.

I tu czas powiedzieć o silnej opozycji wobec rządzącego obozu politycznego. Była to Narodowa Demokracja, od 1928 roku występująca jako Stronnictwo Narodowe. Zarzucała ona ekipie Piłsudskiego zaprowadzenie w kraju dyktatury i brutalne łamanie prawa. Ostateczny zamach na demokrację dokonał się w 1926 roku, a skutki odczuwamy do dziś…

Co jednak z naszą ledwie odzyskaną wolnością?

Wróćmy do listopada… W Warszawie władzę objęli niemieccy agenci realizujący pakt nienaruszalności ziem byłych zaborów austriackiego i pruskiego. Wielkopolska czy Śląsk same musiały wywalczyć prawo przynależności do Polski! Nasz drogi wódz skierował wzrok na wschodnią stronę i zadbał o rodzinne Wilno, by potem zaraz wywołać awanturę kijowską, ale Lwów już wsparcia nie otrzymał! Rozwadowski dwukrotnie otrzymał rozkaz poddania miasta i dzięki Bogu go nie wykonał, a połowa pochowanych na Cmentarzu Orląt to ofiary obojętności Piłsudskiego…

Dla niedowiarków garść cytatów, jak ten z przemówienia na zjeździe legionistów w Krakowie z lata 1922 roku: „Duma moja milknie zupełnie, gdy pomyślę, że nie my, nie Polacy, nie nasze wysiłki ten szalony przewrót uczyniły, że dziś w Krakowie, w Wilnie czy w Poznaniu (…) hymn polski się rozlega (…)”.

Pytam głośno – jeśli nie Polacy, to kto nam tę Polskę wywalczył?! Piłsudski nie wiedział, bo był zajęty zdobywaniem władzy i tworzeniem państwa policyjnego, a odbudowa niepodległej Polski była dla niego niespodzianką! Nie wiedział, że 28 grudnia w momencie wybuchu powstania w Poznańskiem nie było ani jednego polskiego oddziału, a jedynie pospolite ruszenie cywilów, które po pięciu miesiącach zamieniło się w dwustutysięczną armię?

Podobnie było w Krakowskiem, Kieleckiem, Lubelskiem, czy w odciętym i oblężonym Lwowie, który wspomnę raz wtóry. I dalej w tym samym przemówieniu Naczelnik wypowiedział swe słynne słowa o wyrzeczeniu się Wielkopolski: „Braci Wielkopolan z góry musiałem ze swego rachunku wykreślić”. W jego mniemaniu było niczym w piosence wojskowej: „I ni z tego, ni z owego, była Polska na pierwszego”.

Nikt nie walczył, nikt kraju nie odbudowywał, a powstał on automatycznie. Bez wiedzy marszałka – powiedzmy to w końcu uczciwie. I nie umieszczajmy go na plakatach czy w memach związanych z listopadowym świętem…

Fakt, że Niemcy nie utracili władzy w Polsce po roku 1918, każe nam się poważnie zastanawiać nad tym, co było po 1945 roku (patrz werwolf) i po 1989 (patrz werwolf) – i za każdym razem, kiedy ktoś przejmuje władzę.

Należy patrzeć na owoce jego pracy i szczególną uwagę zwracać na jego słowa… Słuchać bardzo uważnie i za każdym razem – analizować, analizować nieustannie…

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/

Komentarze 72 to “Mit odzyskania niepodległości – 11 Listopada bez Piłsudskiego…”

 1. Siekiera_Motyka said

 2. Siekiera_Motyka said

  Akt II z sztuki „Okrągły Stół”

 3. rebeliant80 said

  Prawda jest taka, że Piłsudski, był wyjątkowym szkodnikiem, to co on spieprzył inni musieli naprawiać, a i tak jego przedstawia się jako bohatera, który właściwie sam wywalczył dla Polski niepodległość, inni co najwyżej trochę pomogli naszemu rycerzowi bez skazy

 4. re1truth2 said

  Dobre cięcie.

 5. JerzyS said

  Sprawa Biura Historycznego
  W 1923 roku na polecenie Piłsudskiego przeniesiono do Biura Historycznego mjr. Kazimierza Świtalskiego. Świtalski zabierał z Biura dokumenty i przynosił do swojego mieszkania.
  Tam wspólnie z J. Piłsudskim dokonywał selekcji. „Wyłączone” dokumenty już nie wracały do Biura Historycznego.Prowadzili te prace 1923-1924
  .Po przejściu Świtalskiego do rezerwy prace tę kontynuował Aleksander Prystor.

 6. akej said

  Czy macie klopoty z art. jak Pilsudski mogl zdobyc Moskwe dwukrotnie …? Nie moge sie do niego dostac.

 7. Siekiera_Motyka said

  Ciekawie się czyta jego słowa mając informacje jaka mamy dzisiaj,

  „Przemówienie na zjeździe legionistów w Krakowie (5 sierpnia 1922 r.)

  Data dodania: 2011-07-27

  Na podstawie (także wprowadzenie i przypisy) Pism zbiorowych Józefa Piłsudskiego, tom V, wydanych w Warszawie w 1937 r.

  Pierwszy raz w Polsce niepodległej odbył się w rocz­nicę wymarszu kadrowej kompanii zjazd legionistów. Zwo­łano go do Krakowa, dokąd przybył Piłsudski i na wieczor­nicy w sali Starego Teatru wygłosił w dniu 5 sierpnia 1922 r. niżej przytoczone przemówienie.”

  http://polskietradycje.pl/article.php?artykul=418

  „Należy patrzeć na owoce jego pracy i szczególną uwagę zwracać na jego słowa… Słuchać bardzo uważnie i za każdym razem – analizować, analizować nieustannie…”

  Święta Prawda !!!!!

 8. klimek said

  Teraz rzadza spadkobiercy bydlAka, kAnali i zwyrodniaclca Pilsudskiego dlatego robia bohatera z tego smiecia, bandyty i ordynarnego zdegnrowanego chama i lajdaka obesyjnie bohatera !

 9. wow said

  „Marszałek” (sam sobie nadał ten tytuł!!!) to najbardziej zmitologizowana, ubrązowiona i przekłamana postać w historii naszego kraju. W sam raz idol dla lemingów głosujących na partię kaczek. Nie ma nadziei dla naszego kraju z takimi bohaterami na postumentach. Nawet już kler gremialnie popiera „Marszałka” i odwołuje się o niego w kazaniach patriotycznych.

 10. AniaK said

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19177170,jak-j-kaczynski-spiewa-boze-cos-polske-po-wyborach-inna.html?order=najnowsze#opinions

  Tu im kobieta ładnie wytłumaczyła 🙂

  wizjinerka
  „Mniejsza o drobne zmiany w tekście. W tym wieku człowiekowi ma prawo się trochę mylić. Mnie bardziej martwią luki w pamięci innego rodzaju. Albo ktoś tu rżnie głupa, albo nie rozumie pojęć. Rozumiem nostalgię za wolnością, ale dokumentów z podpisem m.in. spoczywającego na Wawelu Lecha Kaczyńskiego wszystkich zniszczyć się nie da.”

 11. AniaK said

  I ja nie rozumiem czego ono chcą od Pana Boga. Jeżeli oni chcą kontynuować politykę śp.Lecha Kaczyńskiego, to z pewnymi faktami trzeba się pogodzić i nie robić z Polaków idiotów.

 12. revers said

  A tak wygladaja pomniki wielkich patriotow i ambasadorow sztuki i polityki, dyplomatow nieistniejacej 123 lata Polski

 13. Siekiera_Motyka said

  Z przemówienia

  „Wówczas powziąłem moją nową decyzję, decyzję zatrzy­mania Legionów. O nas powinni się dobijać, starać jak o ka­pryśną pannę, bądźmy kapryśnymi. Wobec tego, że byłem je­den, zdecydowałem grać sam, podbijając do góry te czy inne wymagania, te czy inne rzeczy, które były związane z Polską. Przeszkodzili mi w tym wówczas moi kochani i najdrożsi z le­gionistów, ci, którzy najgłośniej śpiewają „my, pierwsza Bry­gada”. Stawiałem kwestię ostro, stanowczo. Mówiłem im: moi panowie, ja gram sam, ja idę grać, zostańcie wy, by prowadzić dalej szkołę. Jednogłośnie jednak odpowiedzieli mi: my za Tobą, Komendancie, my to wszystko, co Ty zrobisz, robić bę­dziemy, my zrobimy razem z Tobą wielką politykę polską i za Tobą, bez względu na wszystko, idziemy[12]. Ucierpiał wówczas na tym także kochany przyjaciel, gen. Sosnkowski, któremu kazałem zachorować natychmiast na cholerynkę i jechać do Warszawy, wobec tego, że i on mi się buntował[13].

  Z wściekłości i pasji popadłem w szalony romantyzm: rok cały, moi panowie, — i tu przechodzę do skargi na was, na moją kochaną pierwszą Brygadę, — rok cały w waszym gronie przetrwałem i ten rok uważam za stracony. Oto macie, moi panowie, słabość człowieka, który powinien być w takich wypadkach nieugięty. Nie chciałem was wtrącać w owe czasy w te wszystkie tzw. kryzysy legionowe i powiedziałem: zo­stanę! Ten rok, moi panowie, pomimo pięknych lasów wołyń­skich, wspominam jako najgorszą mękę, najgorszą katorgę, którą razem z wami przeżyłem.

  Czy którykolwiek z was tę wewnętrzną moją katorgę widział?…”

  Czy ktoś wie co on ma na myśli i co niby „chciał” robić ale go zatrzymali.

  „Mówiłem im: moi panowie, ja gram sam, ja idę grać, ….”
  Jak ? Z kim ? O co ?

  Piłsudski zadziwiająco przypomina Wałęsę, lub odwrotnie, Wałęsę zadziwiająco przypomina Piłsudskiego w tym przemówieniu.

  „Ten tylko wart imienia wodza, a ja się śmiało do tego przyznaję, że jestem nim, który takie rzeczy i takie rachunki, chociaż bolesne, sam z sobą zrobić potrafi, i milczeć przed in­nymi, i tych rzeczy przed innymi nie wypowiadać.”

 14. gość said

  Ks. Natanek. Dmowski vs Piłsudski

 15. peacelover said

  ..Maciej Giertych w swoim dziele pt: „In defence of my country”
  wskazuje Pilsudzkiego jako dywersanta niemieckiego
  (pakt Kessler-Pilsudzki) oraz promotora zydow,
  ktorych sprowadzil do Polski 600tysiecy….

 16. Marcin said

  Kiedyś moja żona oglądała taki serial osadzony w przededniu wojny polsko-bolszewickiej i samej wojny „Wojna i Miłość” chyba i tam tego keiserskiego agenta granego prze Mirka Bakę wręcz uwielbiano. Piłsudski sam wygrał wojnę, Piłsudski sam dowodził, Piłsudski sam odznaczał itd. Był taki tam kłamliwy tekst,że pierwszą jego decyzją po objęciu stanowiska była decyzja o pomocy dla Lwowa. A to był tylko durne filmidło.
  Piłsudski był przeciwnikiem mechanizacji armii a doktryna obronna skupiała się tylko na ZSRS Wczoraj film o gen Rozwadowskim na TVP Kultura puszczono po północy.

 17. Siekiera_Motyka said

  Prof. Nowak

  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/przemilczane-zbrodnie-jerzy-robert-nowak.pdf

 18. Lodovico said

  jedno jest pewne, że Niemcy nadal nie mają zamiaru udostępnić materiałów dotyczących Piłsudskiego; pytanie, dlaczego?

 19. Boydar said

  @ Pan Lodovico (17)

  Zamiary Niemców nie mają szczególnego wpływu na udostępnianie materiałów, szczególnie dotyczących Ziuka. Istotne są wyłącznie plany cioci Stasi. Ta zaś, zdając sobie sprawę czym jest trzęsienie ziemi, wybuch wulkanu ewentualnie cyklon (niekoniecznie be) powstrzymuje się z pochopnym działaniem na tym gruncie; swoje już w życiu widziała i wie, czym się takie zabawy mogą skończyć. A decydujące słowo i tak ma wujek Włodek. On jednak też nie zaryzykuje przed czasem, bo może i jest szalony ale na pewno nie wariat.

 20. Wedrowiec said

  @ Siekiera – Motyka.
  Czytalem jakis czas temu tu uwaga cytuje, gdyz temat kontrowersyjny, ze : „Walesa to reinkarnacja Pilsudskiego à Lech Kaczynski byl reinkarnacja gen. Sikorskiego”
  Zbieznosci jest bardzo wiele, kazdy doszuka sam…

 21. zawisza said

  Świeccy święci lewactwa międzynarodowego kolonia polska

  Ekskomunikowany Św. Ziuk „Józef Piłsudski” Selman (Ginet Butler) – Dyzma
  kuzyn Feliksa Dzierżyńskiego

  Św. Lech „Kaczyński” Kalkstein

  http://wolnemedia.net/historia/prawda-o-pilsudskim/

 22. karlik said

  Ad.12
  Paderewski wielkim człowiekiem był…I tylko tyle można o nim powiedzieć..
  Bo reszta kłamstwo, może ktoś wierzy, że mieszkańcy Polski zachwycali się grą Paderewskiego na koncertach,,
  Prawda jest, że był masonem i wykonywał to czego chcieli od niego jego bogowie pieniądza..
  Nawet postawił jednemu z nich pomnik w Warszawie – czy jest normalnym stawiać pomnik komuś za życia????
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Edwarda_Mandella_House'a
  Sprawdźcie sami dlaczego o kimś jest tak mało informacji w języku polskim, a jego pomnik stoi odbudowany do dziś w Warszawie..
  „Mason Woodrow Wilson – prezydent USA, zaopatruje Trockiego i jego bandę liczącą 250 ludzi. Opuścili Nowy Jork na pokładzie statku „Krisiania-fiord”. Statek zawinął do Halifaxu, ale Kanadyjczycy aresztują tę zgraję pod logicznym pretekstem: Trocki jest znany z obietnic, że po przejęciu władzy zawrze pokój z Niemcami, z którymi Kanada pozostawała w stanie wojny.
  Teraz do akcji wkraczają masoni amerykańscy. Pułkownik Mandel House zagroził aliantom wstrzymaniem dostaw, jeżeli pasażerowie statku, umieszczeni w obozie dla jeńców niemieckich, nie zostaną wypuszczeni. Kryminaliści Trockiego zostają szybko i z przeprosinami zwolnieni.”
  „Pułkownik Edward Mandel House (1858-1938) “doradca” prezydenta Woodrowa Wilsona, a tak naprawdę to jego nadzorca z ramienia Globalnej Lichwy, publikuje książkę: “Philip Dru: Administrator”. Propaguje w niej – uwaga: “socjalizm o jakim marzył Karol Marks”. Wszystko więc jasne aż do bólu: wiemy tym samym, że Stanami Zjednoczonymi rządzą, włącznie z dyrygowaniem prezydentem Wilsonem, komunistyczni “marzyciele”! Wiemy coś jeszcze więcej w związku z tą deklaracją miłości do socjalizmu Marksa: to, że nie istnieje żadna różnica pomiędzy amerykańską “demokracją” a żydowskim komunizmem, między Światową Lichwą a Światowym Rządem; między Stanami Zjednoczonymi, a Europą: wszyscy “marzą” o komunizmie Marksa, czyli zniszczeniu państw narodowych, zagładzie chrześcijaństwa, tradycyjnych postaw, zniszczeniu rodziny. Nie istnieje więc żadna różnica między nimi a masonerią wszystkich rytów, dla których zniszczenie chrześcijaństwa jest pierwszym i najważniejszym programowym przykazaniem. ”
  Cytaty z książek H.Pająka.

 23. Polo said

  A ja kupiłem książkę W. Łysiaka „Sprzeciw kusznika”. Mam dużo jego książek, ale On jest pro Piłsudski. Czy człowiek pokroju Łysiaka może się mylić, czy nie przyznawać do błędów?

  Może się mylić.
  Admin

 24. JO said

  ad.21.Po owocach ich poznacie… – Owoce Paderewskiego byly dobre.

  Pan kombinuje.

 25. JO said

  II RP by nie bylo gdyby nie decyzja – zgoda Ostatniego CXara Rosji na jej niezalezne istnienie.

  To car wybudowal w darze dla Polski Cerkiew siostre Moskiewskiej , wlasnie w darze dla Niezalezej Polski.

 26. karlik said

  Ad.24 „Po owocach ich poznacie… – Owoce Paderewskiego były dobre.”
  Oto owoc Paderewskiego:
  [img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/EMHouse_monument_Warsaw_Poland.jpg/448px-EMHouse_monument_Warsaw_Poland.jpg[/img]

 27. Marucha said

  Re 22:
  Tak, Panie Karlik, Paderewski był kiepskim pianistą, nikt się jego grą nie zachwycał.

 28. Boydar said

  „… Po owocach ich poznacie… – Owoce Paderewskiego były dobre …” – Pan JO (24)

  Krótka piłka ! Tak samo jak Kiplinga czy wstrętnego masona Twaina. Twaina bronię prywatnie, pozostałych służbowo :-).

 29. JO said

  Panie Karlik. Masoni, Zydzi zawsze ludzi prawych jak nie moga zochydzic kwitami, to mowia, ze przynalezal do nich, ze byl z pochodzenia Zydem…

  II Rzeczpospolita Paderewskiego I Dmochowskiego to RP do 1926 roku, majaca Boga Znak w Koronie.

  Czy to Paderewski te II RP zniszczyl w zamachu Majowym???

  Troche umiaru, Panie Karlik

 30. Siekiera_Motyka said

  Ad. 26 – No no no. To tego diabla postawili w Polsce !!!!!! Nie do wiary 😦

  No ale Wołodia ma swój u „swoich” w USraelu (Seattle) ,

 31. Siekiera_Motyka said

  Ad. 16 – Film jest w YT

  „Zapomniany Generał Tadeusz Jordan Rozwadowski ”

 32. karlik said

  Ad.29 „Masoni, Żydzi zawsze ludzi prawych jak nie mogą zohydzić kwitami, to mówią, ze przynależał do nich, ze był z pochodzenia Żydem”…
  A nie mam nic przeciwko Żydom, bardzo ich szanuję..
  Mam coś przeciwko masonom, bo sprzeciwia się im Kościół i w 1938 Prezydent RP rozwiązał ich organizacje..
  Fakt ufundowania żyjącemu masonowi pomnika jest niezaprzeczalny…
  Dlaczego nie dodaje Pan do II Paderewskiego I Dmochowskiego, Patka też był z nimi w Wersalu….
  „Czy to Paderewski te II RP zniszczyl w zamachu Majowym??” kiedy Polska uległa zniszczeniu to nie wiem, ale owoce zbierano w 1939..

  Można się dowiedzieć, za co Pan szanuje Żydów?
  Admin

 33. JO said

  ad.32. Pan duzo nie wie i nie rozumie. Radze sie douczyc a potem zabierac glos.

  Temu *** nie chodzi o to, by się czegoś dowiedzieć, douczyć. Przychodzi tu, żeby srać na wycieraczkę.
  Admin

 34. Czołgista said

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Bohemian_Club_members

  Śmieszny fakt: Paderewskiego można znaleźć tutaj. Był honorowym członkiem klubu, którego miejsce spotkań Nixon w prywatnej rozmowie określił jako „najbardziej pedalskie miejsce na Ziemi”.

 35. TomUSAA+ said

  Re:#2, Michnik w więzieniu: proszę zwrócić uwagę na miny milicjantów. Maja swietną zabawę.

 36. karlik said

  Ad.33
  ” Pan duzo nie wie i nie rozumie. Radze sie douczyc a potem zabierać głos.”
  Panie Jo z całym szacunkiem,
  niech Pan napisze, że Paderewski nie był masonem i nie działał dla dobra masonerii.
  Bo może my jesteśmy po innych stronach w tej dyskusji i jest nam nie po drodze…
  Zgodnie z wolą Prezydenta RP z 1938 i Kościoła Katolickiego oraz mojego księdza, jestem przeciw…
  Moim księdzem z dzieciństwa był H.Czepułkowski z Olsztyna.

 37. Zdziwiony said

  Sokolnicki w dzienniku pod datą 20 listopada 1918 roku zanotował, że Kessler zjawił się w październiku w Magdeburgu z propozycj władz niemieckich zwolnienia Piłsudskiego z internowania pod warunkami, że zobowiąże się nie walczyć przeciw Niemcom oraz ograniczyć polskie żądania terytorialne do Poznańskiego. Pilsudski miał odpowiedzieć,
  że trzymając go w więzieniu, nie mogą mu stawiać żadnych warunków co do zamiarów przyszłej Polski i jej granic oraz stwierdził tylko, że Polska przyjmie na pewno wszystkie Geschenke (podarunki) od Ententy.

  Najważniejszym niemieckim źródłem wiedzy na temat rozmów politycznych Piłsudskiego jest raport Kesslera dla kanclerza Rzeszy sporządzony dnia 1 listopada 1918 roku o rozmowie przeprowadzonej z Piłsudskim w Magdeburgu w dniu poprzednim. Oto jego treść:

  Hr. Harry Kessler do Kanclerza Rzeszy Niemieckiej, ks. Maksymiliana Badeńskiego

  Mam zaszczyt najposłuszniej przekazać Waszej Książęcej Mości następujące informacje o wizycie, jaką na polecenie Waszej Książęcej Mości oraz Rady Wojennej złożyłem w dniu wczorajszym polskiemu komendantowi Legionów, Piłsudskiemu w twierdzy Magdeburg:
  Komendant, którego ostatnio widziałem przed trzema laty nad rzeką Korminą na Wołyniu podczas walk o Czartorysk, bardzo się od tego czasu postarzał, jednak nie wydaje się, aby stracił cokolwiek ze swej energii i jasności umysłu. Jego miejsce zakwaterowania znajdujące się na pierwszym piętrze niewielkiego, otoczonego drewnianym parkanem domu, wewnątrz obwarowań twierdzy nie jest wprawdzie żadnym luksusem, jest niezbyt miłe, ale pod względem higieny jest ono, jak mi się wydaje, zadowalające. Komendant, który po aresztowaniu był trzymany przez cały rok w odosobnionym areszcie, został teraz umieszczony razem ze swym szefem sztabu, pułkownikiem Sosnkowskim. Panowie ci mają do swej dyspozycji dwie małe sypialnie i jeden wspólny pokój. Okna są okratowane. Straż nad nimi sprawuje przydzielony przez dowódcę garnizonu kapitan rezerwy Schlossmann, który jest upoważniony do odbywania spacerów z obydwoma jeńcami również poza obwarowaniami twierdzy. Wydaje się, że sprawującemu straż oficerowi udało się nawiązać dobre stosunki z obydwoma jeńcami. Natomiast sam dowódca garnizonu wydaje się być niezbyt przyjaźnie do nich nastawiony i do tej pory nie złożył im w ogóle wizyty. Ani komendant Piłsudski, ani pułkownik Sosnkowski nie złożyli przede mną jakiejkolwiek skargi odnośnie ich traktowania lub warunków pobytu.
  Rozkazałem kapitanowi Schlossmannowi zaprowadzić mnie do komendanta Piłsudskiego, do jego sypialni i poprosiłem o pozostawienie mnie z nim sam na sam. Nasza rozmowa prowadzona była po niemiecku, którym to językiem Piłsudski mówił płynnie, choć z błędami. Zacząłem rozmowę od tego, że jako staremu frontowemu koledze bardzo mi zależało na zobaczeniu się z nim, przejeżdżając tędy. Obecny ludowy rząd niemiecki nie czynił żadnych trudności tym życzeniom; sam wywodzi się z ludu i dlatego ma zrozumienie dla narodowych bohaterów.
  Pilsudski: O ludowym rządzie niemieckim czytał w gazetach, ale nie zauważył do tej pory niczego, co miałoby dotyczyć jego osoby. Naród polski, jak i rząd polski żądają jego uwolnienia, mimo to nowy rząd niemiecki nie zapewnił mu dotąd ani zwolnienia, ani jakichkolwiek udogodnień.
  Odpowiedź: Nowy rząd jest u władzy dopiero od kilku tygodni; spadło na niego mnóstwo trudności, ale abstrahując od tego, każdy odpowiedzialny mąż stanu, bez względu na jego sposób rozumowania, a zwłaszcza gdy jest wybrany przez naród, musi rzetelnie pamiętać o nieczynieniu niczego, co mogłoby szkodzić jego narodowi. Przyjmuję, że z tego względu nasz rząd przed podjęciem decyzji o uwolnieniu go rozważy skutki, jakie dla Niemiec mogłyby mieć jego przybycie do Polski oraz jego wpływy w Polsce.
  Pilsudski: Oczywiście, oczywiście; to się samo przez się rozumie. Jednak on jest żołnierzem i co zrobi, to zależeć będzie od rozkazów rządu polskiego, których będzie bezwzględnie przestrzegał, dopóki zostanie żołnierzem.
  Odpowiedź: Jako żołnierz muszę przyjąć jego punkt widzenia. Jednak nie przeszkadza to ani jemu, ani mnie, w posiadaniu prywatnych poglądów również w polityce. Nad rzeką Korminą, w jego schronie, gdy walczyliśmy pod Czartoryskiem, prowadziliśmy rozmowy także o polityce.
  Piłsudski: To co mi wówczas mówił, podtrzymuje do dziś. Niemcy i Polska są sąsiadami. Sąsiedzi zawsze źle ze sobą żyją, mimo to są od siebie nawzajem zależni. Może lepiej byłoby dla Polaków, gdyby naród niemiecki zupełnie został wytępiony, lub dla Niemców, gdyby całkowicie zniknęli Polacy; jednak liczących miliony narodów nie da się raczej zniszczyć i równie mało prawdopodobne jest, by mogły one wywędrować. Niemcy i Polacy są sąsiadami i tak pozostanie na zawsze. Oba narody potrzebują długiego okresu spokoju; dlatego powtarza to, co mówił mi nad Korminą: jego zdaniem obecne pokolenie Polaków nie będzie prowadzić wojny o Poznań lub Prusy Zachodnie. Jeśli Ententa podarowałaby im te prowincje, to nie powiedzieliby „nie”; jednak wojny o to obecne pokolenie Polaków nie rozpocznie. Do prowadzenia wojny konieczne jest uporządkowane państwo, kadra urzędnicza, korpus oficerski, dobrze wyposażona i wyszkolona armia, własny sprawny przemysł; tego wszystkiego brak jest w Polsce, musi to zostać dopiero stworzone i będzie to wymagać długich przygotowań i pracy. Jak miałaby teraz Polska walczyć z Niemcami o Poznań lub Prusy Zachodnie? Jednak w wyniku okupacji nastroje wobec Niemiec są w narodzie polskim niedobre; każda okupacja wzbudza niezadowolenie; jednak Niemcy poczynili tu więcej niż było konieczne. Winna temu jest nasza metoda postępowania, ale szczególnie, jeżeli wolno mu to otwarcie powiedzieć, winien jest temu generał von Beseler. On nigdy nie rozumiał Polaków, a zwłaszcza jego, Piłsudskiego, prześladował nieufnością i brakiem zrozumienia. Osobistą wrogość generała von Beselera uważa on za ostatni i faktyczny powód jego aresztowania. Dopóki obecny gubernator generalny pozostanie w Warszawie, dopóty nie ma co marzyć o poprawie stosunków między Niemcami i Polakami.
  Odpowiedź: Kwestie osobiste ustępują teraz, jak w początkowym okresie wojny, potędze faktów. Sytuacja, a zwłaszcza dla Polaków, oraz stosunki między Niemcami a Polakami są obecnie podobne do tamtego okresu. Wówczas to rosyjskie niebezpieczeństwo połączyło Polaków z państwami centralnymi. Dziś rosyjskie zagrożenie bolszewizmem znowu wzywa naród polski i niemiecki do wspólnej obrony.
  Piłsudski: Zgadza się, również on w ten sposób odbiera tę sytuację, chociaż nie jest on wystarczająco dokładnie poinformowany, aby móc przejrzeć sytuację w całości. Nie jest wprawdzie konserwatystą; jednak obcy jest mu bolszewizm. W oparciu o swe dotychczasowe źródła informacji nie jest w stanie ocenić wielkości zagrożenia. Jedno jest jednak pewne; im dłużej będzie trwała nasza okupacja przy zastosowaniu naszych obecnych metod, tym bardziej będzie się w Polsce rozrastał bolszewizm; ponieważ jest on produktem dołączającego się do nędzy gospodarczej niezadowolenia politycznego. Rozdźwięki polityczne są ustawicznie potęgowane przez naszą okupację.
  Odpowiedź: Jeżeli mielibyśmy wycofać nasze oddziały, musiałoby powstać coś nowego na ich miejsce, aby zapobiec wdarciu się rewolucji bolszewickiej. Ile czasu potrzebowałby on, Piłsudski, na wystawienie polskiej armii, która byłaby wystarczająca dla utrzymania porządku wewnętrznego?
  Piłsudski: Kilka miesięcy. Miałby wtedy armię, która wystarczyłaby w sprawach wewnętrznych. Aby jednak wystawić armię zdolną do prowadzenia wojny zewnętrznej, potrzebowałby lat. Ponownie powtórzył, że według jego oceny nie musimy się obawiać ataku obecnego pokolenia Polaków z powodu Prus Zachodnich lub Poznania, ponieważ Polakom brak jest wszystkiego do prowadzenia wojny: organizacji, ekwipunku, korpusu oficerskiego, środków finansowych, przemysłu; a pierwszą potrzebą Polski na całe lata jest pokój i odpoczynek.
  Całość rozmowy sprawiła wrażenie, że Piłsudski, jeżeli stanie na czele armii polskiej, jaką miałby stworzyć, będzie wprawdzie bezwzględnie wykonywał rozkazy każdego rządu polskiego, również wtedy, gdyby rząd wypowiedział wojnę Niemcom, jednak nie pragnie on tej wojny, również w celu zajęcia Poznania lub Prus Zachodnich, i dlatego byłby on w Warszawie czynnikiem łagodzącym i stosunkowo rozważnym, ponieważ zna on powagę wojny, dostrzega niebezpieczeństwo bolszewizmu w wypadku panującego nieładu i z całej duszy pragnie pokoju i porządku dla odbudowy państwa polskiego i jego gospodarki. Jednak niemożliwe wydaje się konstruktywne współdziałanie lub chociażby wspólne przebywanie w Warszawie Piłsudskiego i generała von Beselera; konfrontacja generała von Beselera z Piłsudskim byłaby zgubna dla stosunków niemiecko-polskich. Uwolnienie Piłsudskiego pociągałoby za sobą, moim zdaniem, odwołanie generała von Beselera.

  W źródłach niemieckich znajdujemy inne jeszcze wyjaśnienie – również pochodzące od Kesslera – decyzji rządu Rzeszy o natychmiastowym – w nocy z 7 na 8 listopada – zwolnieniu z internowania Piłsudskiego i odstawieniu go specjalnym pociągiem do Warszawy. Wytłumaczenie zawarte jest w opracowaniu byłego rotmistrza Paula van Giilpena Moje spotkanie z Piłsudskim, znalezionym po śmierci Marszałka w jego papierach w Belwederze.
  Jak napisał Wacław Lipiński we wstępie do tego opracowania, jego autor jesienią 1918 roku w Magdeburgu dowodził kolumną samochodową, podległą dowództwu okręgu generalnego. „Człowiek śmiały i zdecydowany, nie gardzący zarówno przygodą, jak i jej późniejszym koloryzowaniem – w przewiezieniu Piłsudskiego i Sosnkowskiego do Warszawy odegrał główną rolę”. W poprzednim okresie wojny przydzielony do wojsk tureckich, brał udział w walkach na Kaukazie, ryzykant i zawadiaka, na wiadomość o wybuchu rewolucji w Magdeburgu, 8 listopada w godzinach rannych zaczął pisać raport do zastępcy dowódcy korpusu, prosząc, „aby mu dano pewną liczbę oficerów z karabinami maszynowymi, on tę całą hecę rewolucyjną w dwie godziny uspokoi”.
  Rankiem 8 listopada zameldowano mu, że rotmistrz hr. Kessler prosi o rozmowę w pilnej sprawie. „Kessler na wstępie zaskoczył mnie zapytaniem – relacjonuje van Giilpen – czy zechcę przewieźć polskiego brygadiera Piłsudskiego, internowanego w twierdzy magdeburskiej, do Polski. Odpowiadam, że jako oficer każdy rozkaz wypełnię, proszę jednak o wyjaśnienie, z jakich powodów się to dzieje i dlaczego mnie do tego wybrano.
  Hrabia Kessler legitymuje mi się jako działający z polecenia Urzędu Spraw Zagranicznych. W Polsce grozi powstanie. Są tam w całym kraju formacje etapowe, są rozrzuceni Niemcy i Niemki w naszej służbie administracyjnej, wiadomo że Polska pragnie ogłosić niepodległość i istnieje obawa, że porozrzucani w kraju Niemcy mogą z powodu jakiejś rozpalonej głowy ponieść szkodę na zdrowiu i życiu. Brygadier Piłsudski oświadczył zaś, że posiada władzę i również wolę, by przeszkodzić każdemu przelewowi krwi, jeśli w porę zostanie odstawiony do Warszawy.
  Komunikacja kolejowa jest przerwana, w jaki sposób transport się odbędzie, jeszcze nie jest jasne, w każdym razie jest on połączony z pewnym niebezpieczeństwem. Odnośnie Pana osoby – dodał hr. Kessler z uśmiechem – jak mi generał dowodzący wyjaśnił, nie zna on nikogo który by lepiej potrafił powyższe zlecenia wykonać i sądzi ponadto z tego,
  jak Pana zna, że będzie to dla Pana niewątpliwie gratka. Nie ma oczywiście mowy o rozkazie, hr. Kessler zapytuje, czy ja zechcę podjąć się ryzyka dobrowolnie”.
  Lubiący ryzyko i przygodę rotmistrz oczywiście wyraził zgodę, bezzwłocznie wraz z Kesslerem udali się do magdeburskiej twierdzy i mimo trudności przewieźli Piłsudskiego i Sosnkowskiego do Berlina, a nazajutrz sam van Giilpen – do Warszawy..
  Tych kilka zdań Kesslera wyjaśniających Gulpenowi konieczność pilnego odwiezienia Piłsudskiego do Warszawy, wyraża sens i cel pertraktacji przedstawiciela rządu niemieckiego z Piłsudskim: ma on przeszkodzić przelewowi krwi, powstaniu ludności polskiej przeciwko niemieckiemu okupantowi.

  Osiągnięte porozumienie Kesslera z Piłsudskim oznaczało w praktyce prywatne zawieszenie broni między Piłsudskim a Niemcami, piszemy „prywatne”, ponieważ Piłsudski nie reprezentował wówczas żadnej władzy państwowej, lecz tylko stworzoną przez siebie tajną Polską Organizację Wojskową. Tworząc ją, przewidywał użycie jej przeciwko Niemcom, którzy o tym wiedzieli i gdy nie doszło do skutku wcielenie jej do Legionów, starali się ją zlikwidować.
  Internowanie Piłsudskiego i Sosnkowskiego było dla POW hasłem do rozpoczęcia akcji zbrojnej przeciwko niemieckiemu okupantowi. Powstanie zaplanowano na jesień 1918 roku. W październiku wzmożono akcję terrorystyczną, dokonano około 200 zamachów na żandarmów i urzędników niemieckiego zarządu okupacji, co wzbudziło popłoch wśród władz niemieckich, które – zdając sobie sprawę z przegranej wojny – pragnęły wstrzymać dalszy niepotrzebny rozlew krwi. Zaczęto rozumieć, że Piłsudski będzie zdolny, jeśli zechce, nie dopuścić do tego.
  Sprawa była delikatna. W czasie nieobecności Piłsudskiego delegaci POW na Ukrainie i w Moskwie nawiązali kontakt z przedstawicielami wojsk alianckich i otrzymywali od nich pomoc pieniężną na akcję zbrojną, w szczególności dywersyjną, przeciw Niemcom. Alianci mogli liczyć na polskie powstanie w Królestwie w końcowym okresie wojny. Zawarte
  przez Piłsudskiego nieoficjalne „zawieszenie broni” kładło kres tym możliwościom.

  Wiadomość o porozumieniu Piłsudskiego z Niemcami zawartym w magdeburskiej twierdzy mogła spowodować dla niego osobiście bardzo niepożądane skutki polityczne, nie tylko
  w Polsce, ale i na Zachodzie, przede wszystkim we Francji i Wielkiej Brytanii, zniweczyć otaczającą go aureolę więźnia z Magdeburga, wznowić oskarżenia przeciwników politycznych o współpracę z Niemcami w chwili, gdy ci przegrywali wojnę. Nic dziwnego, że w tych warunkach Piłsudski uznał, że nie ma co się chwalić osiągniętym
  porozumieniem z Niemcami i dlatego zarówno on, jak i Sosnkowski oraz historycy z ich obozu zachowywali dyskrecję na ten temat.

  W. Lipiriski, Z dziejów dawnych i najnowszych. Szkice i studia historyczne, Warszawa 1934

  P. van Giilpen, Moje spotkanie z Piłsudskim, „Niepodległość” Warszawa 1936, t. XIV, z. 3(38)

 38. Listwa said

  Paderewski politykiem był słabym. Dmowski miał z nim kłopoty, ale poradziłby sobie, gdyby nie pani Paderewska. Ta robiła za Parerewskiego.

  @ 25 JO

  „II RP by nie bylo gdyby nie decyzja – zgoda Ostatniego Cara Rosji na jej niezalezne istnienie”.

  – sporo w tym przesady, o tę zgodę, poprzez swa politykę zabiegał długo Dmowski któremu pomagali też … dyplomaci rosyjscy. W odpowiednim momencie Dmowski podjął dzialania, żeby uzyskać tę zgodę , dużym problemm było zeby zbyt wcześnie o nią nie zabiegać. I w istocie chodził o desrukcję rządu rosyjskiego , który był zdominowany przez niemców. .

 39. Guła said

  Da, MIt

 40. MatkaPolka said

  Rozbiory były całkowitym dziełem Prus – Rozbiory dokonało 3 Niemców – króla Prus FryderykII , Maria Teresa Habsburg Franciszek I Lotaryński , Rosyjski car Piotr III to Karl Peter Urlich, a jego żona to Sofia Augusta Anhalt – Zerbst Prusaczka rodem ze Szczecina znana, jako Katarzyna II.

  Głównym inicjatorem i wykonawcą Rozbiorów miał być August II Mocny Sas elektor brandenburski, którego elekcje finansowały stare domy bankowe z Wiednia – Lehmana, Samsona Wartheimera i Samuela Oppenheimera.
  August Mocny zaczął prowadzić rozmowy na temat rozbiorów Polski w 1703 rz królami Fryderykiem i Karolem (s. 141). Gotowy już projekt rozbiorów powstał w 1709.

  Cala historia Polski i Europy jest zafałszowana – to wersja masońska i niemiecka – największych wrogów Polski i temu należy się przeciwstawić. Podsyła nam się fałszywych bohaterów, każe nam się obchodzić fałszywe święta – 3- Maja, 11-Listopada, 15 sierpnia – dzień Wojska Polskiego –historie i te święta nic niemaja wspólnego z z prawdą historyczną i z interesem Polski.

  W Polsce pokutuje “Kult Pilsudskiego” – przypisuje mu się zasługi odzyskania niepodległości Polski – nic bardziej fałszywego
  Piłsudski to agent niemiecki i brytyjski – główny hamulcowy procesu Odrodzenia Polski

  11 listopada ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

  To był wielki zryw narodowy długo oczekiwany i przewidywany poprzedzony działaniem i olbrzymią wieloletnia pracą przez działaczy niepodległościowych stronnictw narodowy w kraju i na emigracji. – Ligi Polskiej, Ligi Narodowej , Stronnictwa Narodowo Demokratycznego, Narodowej Demokracji.

  Z olbrzymiej ilości działaczy i patriotów nie sposób wymienić wszystkich; najbardziej znani to Dmowski , Stanisław i Władysław Grabski , Popławski , hr. Zamoyski, Balicki, Waligórski , Seyda, Wojciech Korfanty –przywódca powstań na Śląsku, i w Wielkopolsce – Trąmpczyński, ks. Adamski.
  Obok najbardziej znanych narodowców Roman Dmowski i Władysław Grabski wymienić trzeba Ignacego Paderewskiego, Henryka Sienkiewicza.

  Celem tych ugrupowań było odzyskanie niepodległości – To była świadoma, długoletnia akcja w Polsce i poza granicami Polski.

  Roman Dmowski był w 1897 roku był współzałożycielem Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego. W latach 1898-1900 przebywał we Francji i Anglii. Z powodu rosnącego zagrożenia ze strony Niemiec opowiedział się za taktyczną współpracą z caratem i spowodował podobny zwrot w działalności całej organizacji (frakcja przeciwna nowej polityce dokonała rozłamu). W 1901 wrócił do kraju i zamieszkał w Krakowie, a w roku 1905 przeniósł się do Warszawy. Był posłem do II i III Dumy rosyjskiej (1907-1909) oraz prezesem Koła Polskiego w Dumie.

  W roku 1915 udał się na Zachód i rozpoczął akcję na rzecz Polski w stolicach państw koalicyjnych, 1917 utworzył w Paryżu Komitet Narodowy, którego zadaniem było odbudowanie państwa polskiego. W 1917 roku stanął na czele Komitetu Narodowego Polskiego w Paryżu. Był polskim delegatem na konferencję paryską i sygnatariuszem traktatu wersalskiego.

  Roman Dmowski bliski wybuch wojny przepowiadał Francuzom w Paryżu już w maju r. 1914. I bardzo aktywnie wraz z innymi działaczami pracowali nad odzyskaniem niepodległości polski słusznie przewidując przegrana Niemiec.

  Narodowa Demokracja – Roman Dmowski i inni działacze od chwili wybuchu I wś prowadzili bardzo aktywna akcje dyplomatyczna we wszystkich stolicach Europejskich i światowych – W Londynie, Paryzu, Moskwie, Waszyngtonie, Warszawie , Tokio.

  Odzyskanie Niepodległości był to zryw narodowy obejmujący cały kraj – Wielkopolskę , Śląsk, Małopolskę , Kresy Wschodnie Rzeczpospolitej, Kongresówkę i Warszawę, patriotów polskich , działaczy narodowych wałczących o powrót do macierzy ziem rdzennie polskich utraconych w wyniku wielowiekowej agresji Prus i Niemiec. Utrata Kresów Wschodnie Rzeczpospolitej to część tego procesu rozkładu Rzeczpospolitej przez Prusy i Austrie.

  W trakcie I wojny światowej polski ruch narodowy opowiedział się po stronie państw ententy, najpierw Rosji, tworząc Legion Puławski a później, po klęskach armii rosyjskiej Komitet Narodowy Polski (1917-1919) w Paryżu i Błękitną Armię gen. Hallera.

  Dzięki zabiegom dyplomatycznym Dmowskiego na konferencji w Wersalu, Polska odzyskała Pomorze i w dużej mierze również Wielkopolskę i część Górnego Śląska gdzie dominujący ruch narodowy odegrał kluczową rolę w powstaniach przeciw Niemcom.
  Niepodległa Polska odrodziła się w listopadzie 1918 roku w ciągu zaledwie trzech tygodni.
  To niezwykłe tempo zaskoczyło ówczesnych obserwatorów wydarzeń politycznych w Polsce i Europie.

  Odzyskanie niepodległości było całkowicie dziełem narodu i działaczy narodowych, oddanych sprawie polskich patriotów, szczególnie Narodowej Demokracji tych w kraju i tych na emigracji. Roman Dmowski był najwybitniejszym działaczem, ale takich wybitnych było wielu.

  To był największy sukces dyplomatyczny Polski na arenie Międzynarodowej zakończony podpisaniem Traktatu Wersalskiego. Komitet Narodowy Polski (KNP) na czele którego stal Roman Dmowski uznany został przez rząd francuski za oficjalną reprezentację Polski. W następnych miesiącach tę samą decyzję podjęły rządy Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.

  Piłsudskiego w Wersalu nie było. Legiony Piłsudskiego były główną przeszkoda w uznaniu Polski, bo Legiony Piłsudskiego były sprzymierzone z Niemcami. Dopiero stworzenie przez Dmowskiego Armii Polskiej (pod dowództwem gen. Hallera) sprzymierzonej z Ententy tą przeszkodę zlikwidowało. Armia powstała we Francji, duży udział w jej tworzeniu wniosła również Polonia amerykańska i kanadyjska.

  Fragment życiorysu Romana Dmowskiego

  Dmowski był jednym z sygnatariuszy „Deklaracji lozańskiej”, która wyrażała protest przeciwko aktowi 5 listopada 1916 r. wydanemu przez cesarzy Wilhelma II i Franciszka Józefa I.
  15 sierpnia 1917 r. został przewodniczącym powstałego w Lozannie Komitetu Narodowego Polskiego, który tworzyli politycy Narodowej Demokracji i Stronnictwa Polityki Realnej.
  20 września 1917 r. KNP uznany został przez rząd francuski za oficjalną reprezentację Polski. W następnych miesiącach tę samą decyzję podjęły rządy Wielkiej Brytanii, Włoch i USA.
  22 czerwca 1918 r. w Szampanii wręczył sztandary czterem pułkom powstającej we Francji Armii Polskiej.
  W sierpniu 1918 r. wyjechał z Paryża do Stanów Zjednoczonych, gdzie zabiegał o poparcie Polonii amerykańskiej.

  We wrześniu i listopadzie tego roku dwukrotnie spotkał się z prezydentem T. W. Wilsonem.
  W 1919 r. wraz z Ignacym Paderewskim reprezentował Polskę na paryskiej konferencji pokojowej.
  28 czerwca 1919 r. wspólnie z nim podpisał w jej imieniu Traktat Wersalski.
  10 września 1919 r. złożył podpis pod traktatem koalicji z Austrią w Saint-Germain, który pozostawiał sprawę Galicji wschodniej zawieszoną.

  Tak pisał Dmowski w „Polityka polska i odbudowanie państwa” t.II,

  Najważniejsze cele, któreśmy sobie na Zachodzie w swej akcji podczas wojny postawili, zostały urzeczywistnione. Zjednoczenie Polski i utworzenie państwa polskiego zostało przez sprzymierzeńców ogłoszone, jako jeden z warunków pokoju. Polska już miała pozycję państwa sprzymierzonego; państwo to miało w Komitecie Narodowym organ z uznanymi oficjalnie atrybucjami rządu w sprawach zewnętrznych i wojskowych; miało urzędowe przedstawicielstwo dyplomatyczne w mocarstwach sprzymierzonych; Komitet Narodowy miał pod swą władzą armię polską, uznaną za sprzymierzoną i wojującą. Mieliśmy tym samym zapewniony udział w konferencji pokojowej, jako jedno z państw sprzymierzonych.

  Trzeba tu zaznaczyć, że osiągnięcie tej pozycji byłoby niemożliwe bez utworzenia armii polskiej na Zachodzie, a więc bez tego, co dla tej sprawy zrobiła Francja. Posiadanie armii, stojącej u boku sprzymierzonych, było jedyną naszą legitymacją do tytułu państwa sprzymierzonego, a co za tym idzie, do udziału w konferencji pokojowej. Legitymacja ta była niezbędna. Dobrze, że była uznana za wystarczającą.

  Inaczej, Polska ze swymi legionami Piłsudskiego, walczącymi po stronie państw centralnych, ze swym Królestwem listopadowym, ze swą Radą Regencyjną, z rządem warszawskim i z jego ciągle ponawianymi deklaracjami, musiałaby być przez państwa zachodnie uznana za sprzymierzeńca państw centralnych i w końcu znalazłaby się wśród zwyciężonych”.

  Przypisywanie jakichkolwiek zasług Piłsudskiemu lub twierdzenie, że odzyskanie niepodległości to równa zasługa Dmowskiego i Piłsudskiego to wielkie historyczne zakłamanie i nieporozumieniem

  Piłsudski nic dobrego dla Polski nie zrobili, a wręcz odwrotnie, był największym hamulcowym tego wielkiego zrywu narodowego. Był psem spuszczonym ze smyczy przez Niemców, aby ten zryw narodowy poskromić.

  Być Polakiem, być Polką tzn być narodowcem – innej opcji nie ma. Wszelki inne opcje wszelkie ideologie i wszelkie –IZMY sa fałszywe – socjalizmy, marksizmy

  11.11.1918 to zakończenie wojny – w Compiegne we Francji podpisano zawieszenie broni będące kapitulacją Niemiec i kończące I wojnę światową.
  To również przybycie Piłsudskiego do Warszawy.

 41. MatkaPolka said

  cd..

  W latach 1918-21 toczyło się równocześnie sześć wojen.

  Dla Polaków wojna się nie skończyła – ciężkie walki z Niemcami prowadzili powstańcy wielkopolski i powstańcy na Śląsku przez następne trzy lata o powrót ziem polskich do macierzy i wyzwolenie spod jarzma niemieckiego. Bohaterska młodzież polska broniła Lwowa przed zjednoczonymi silami Rusinow i Niemców.
  Trwały wojny z bolszewikami – w 1920 roku odbył się bój o Warszawę i po zwycięskiej bitwie dalsza wojna z bolszewikami.
  Wojna ukraińska wojny w Wielkopolsce, wojna na Śląsku Wojna litewska, Wojna czechosłowacka, Najpoważniejsza była jednak wojna polsko-sowiecka – jedyna, która zagrażała istnieniu Rzeczypospolitej. Była próbą ognia, która pozostawiła po sobie niezatarte ślady.

  Niemcy zawsze dążyły do likwidacji Polski i kontroli nad Rosją.
  Do Rosji wysłali Lenina, aby robił Rewolucje bolszewicka, a do Polski wysłali Piłsudskiego chwilowo internowanego w Magdeburgu po nieudanych próbach wzniecenia powstania przeciw Rosji.

  Niemcy widząc, że powstanie niepodległej Polski jest rzeczą nieuchronną, chcieli przynajmniej tę Polskę możliwie osłabić. Jednym ze sposobów osłabienia Polski było utworzenie na wschód od Polski nowych państw, wrogich Polsce, któryby możliwie jak najwięcej ziemi Polsce odebrały. To było główną przyczyną utworzenia przez Niemców niepodległej Litwy Z tego samego również powodu spowodowali Niemcy utworzenie państewka „ukraińskiego” we wschodniej Małopolsce.

  Osłabianie gospodarcze Polski przez Niemcy

  Niemcy prowadzili politykę FAKTÓW DOKONANYCH. Przemocą narzucili Polsce rząd Piłsudskiego.

  Trzy osobowa Rada Regencyjna (Aleksander Kakowski, Józef Ostrowski, Zdzisław Lubomirski) , która miała wybrać Wilhelma II na króla Polski rozwiązała się i przekazała rządy Piłsudskiemu, którego Niemcy przysłali w salonce z Berlina. Piłsudski miał urządzać Polskę po niemiecku.
  Piłsudski odmówił pomocy dla powstańców wielkopolskich twierdząc, że wielkopolska należy do Niemiec. A powstańcy wielkopolscy toczyli ciężkie walki z Niemcami – to była regularna wojna polsko niemiecka

  Niemiecka politykę tworzenia państw buforowych realizował Piłsudski pod płaszczykiem Federalizacji.

  Wpływ Niemców na Ukrainie jest znamiennym przykładem działalności Niemców na kresach Wschodnich Polski. Już austriaccy Habsburgowie podsycali nacjonalizm ukraiński; dość wspomnieć do rzezi Jakuba Szeli. Kontynuacją tej samej polityki niemieckiej w czasie II wś były rzezie ludności polskiej na Wołyniu dokonane przez UPA, które były tworem niemieckim, takim jak chociażby SS Galizien. Stefan Bandera był agentem Gestapo.

  Piłsudski blokował pomoc dla obrońców Lwowa okupowanego przez połączone siły Ukraińskich Nacjonalistów i Niemców.
  Sabotował pomoc militarna gen. Rozwadowskiego i spontaniczny pomoc mieszkańców Warszawy
  Grupie, która ujęła w Polsce władzę, nie w smak była akcja przeciw Ukraińcom we Lwowie. Nie tylko, że nie wysłano do Lwowa odsieczy, ale hamowano czynione w tym kierunku samorzutne wysiłki.

  W całej Polsce, a przede wszystkim w usposobionej wysoce patriotycznie Warszawie, dochodziło do burzliwych manifestacji. Ludność domagała się powszechnego poboru, a choćby tylko umożliwienia ochotniczego zaciągu – i wysłania wojsk pod Lwów. Piłsudski był jednak nieugięty.
  Nie przyjmował delegatów, lub przyjąwszy ich, zbywał ich niczem, oraz prawił im impertynencje i wojsk do Lwowa nie wysłał.

  Jędrzej Giertych, „O Piłsudskim” Londyn 1987 (fragmenty):

  Był to człowiek wielkiej pychy, oraz o umiejętności podporządkowania sobie ludzi i komenderowania nimi. Miał właściwości osobistego czaru, który pociągał do niego ludzi. Miał także rodzaj zdolności hipnotycznych, które sprawiały, że niektórzy ludzie ulegali mu w sposób irracjonalny, wcale nie dbając o to, jakie są rozumowe podstawy jego polityki. Przy tym, był to nie tylko rewolucjonista, wyznawca Marksa i sojusznik i stronnik rewolucjonistów rosyjskich.

  Są tacy, którzy myślą, że Piłsudski przyczynił się w pierwszej wojnie światowej do odbudowania niepodległej Polski — czy nawet te niepodległość odbudował — i że w bitwie warszawskiej w 1920 roku pobił Rosję.

  Ci, co tak mysią, wyobrażają sobie czasem, że doszli do tych poglądów własnym rozumem i przestudiowaniem historii.

  W istocie, są oni ofiarami złej, szkodliwej dla Polski propagandy. Zostali przez tę propagandę przerobieni, a nawet w istocie, jakby zahipnotyzowani.

  Propaganda ta jest dziełem sił wrogich Polsce. Jej głównym celem jest spowodowanie, by większość Polaków uformowała się we front polityczny, posłuszny Niemcom.

  Piłsudski jest znakomitym symbolem poddania się Polaków polityce niemieckiej. Kto wierzy w Piłsudskiego jest już przez pół zdobyty dla polityki niemieckiej i jej celów. Wpływ niemiecki zresztą w chwili obecnej tylko w małym stopniu działa bezpośrednio.

  Propaganda niemiecka sączy, kropla po kropli, hasła propagandowe, dogodne dla Niemców, a w istocie wrogie polskiemu narodowi. Wśród tych haseł, sączy ona uwielbienie Piłsudskiego i jego kult.
  Ta propaganda Piłsudskiego jest dla Polski niezmiernie szkodliwa. Trzeba jej się koniecznie przeciwstawić.

  Trzeba sprawić, by większości Polaków, a zwłaszcza Polakom młodym, spadło bielmo z oczu i by nareszcie zaczęli widzieć i rozumieć prawdę.

  Największą winą Piłsudskiego wobec polskiego narodu jest, że całożyciową swoją działalnością wepchnął politykę dużego odłamu polskiego narodu, a potem polskie państwo na złą drogę polityki zagranicznej, mianowicie na drogę podporządkowania Polski dążeniom niemieckim

  Polityka zagraniczna — to była istota polskiego losu. Polska odzyskała w latach 1918-1919 niepodległość, bo przytłaczająca większość polskiego narodu prowadziła dobrą, słuszną, prawidłową politykę zagraniczną. Niepodległość Polski zawaliła się w roku 1939 — bo trzynaście lat rządów Piłsudskiego i piłsudczyków poprowadziły Polskę po drodze błędnej, samobójczej, bezpośrednio prowadzącej ku katastrofie, polityki zagranicznej

  CO ZŁEGO ZROBIŁ DLA POLSKI PIŁSUDSKI

  *.Wróg Polski – agent Niemiecki
  *.Kolaborant z niemiecki i bolszewicki
  *.Zdrajca Polski i zwycięskich aliantów – rzecznik przewagi Niemiec w Europie.
  *. Dyktator – przewrót majowy 1926 – na zlecenie i za pieniądze masonerii angielskiej. Mason
  *.Dyktator i terrorysta Narodu Polskiego – faszyzacja Kraju od przewrotu majowego – obozy koncentracyjne, wiezienia, napady terrorystyczne na patriotów polskich
  *.Poskromiciel walk wyzwoleńczych i odbudowy terytorialnej Polski –
  *.Rzecznik straty terytorialnych i ludzkich w interesie Niemiec
  *. Sojusznik Hitlera. Warta Honorowa Niemiec przy grobie Piłsudskiego w 1939
  *.Prowokator konfliktów zbrojnych w interesie Niemiec i Bolszewików
  *.Mistrz obłudy w ukrywaniu prawdziwych celów
  *.Likwidator polskiej Armii – dążył do jej osłabienia – stały element polityki niemieckiej
  *.Likwidator polskiej armii. Niedopuszczenie do tworzenia silnej armii
  *.Rozbicie Zjazdu Polaków Wojskowych 1917 przez bojówki PPS
  *.Likwidator lotnictwa. Przeciwnik unowocześniania i motoryzowania armii
  *.Poskromiciel i sabotażysta ruchów patriotyczno narodowych
  *.Poskromiciel dążeń wyzwoleńczych i odzyskania utraconych terenów.
  *.Zwolennik strat terytorialnych Polski na rzecz Niemiec
  *.Odmówił pomocy dla powstania wielkopolskiego
  *.Odmowa i sabotaż i blokada pomocy dla Lwowa –
  *.Sabotaż i konfliktowanie plebiscytu na Śląsku i powstań śląskich . (
  *.Rozbijacz ruchów scaleniowych. Grabarz jedności narodowej na Śląsku
  (oficer dwójki – Grażyński rozbił ruch wyzwolenia i sabotował powstania śląskie W. Korfantego)
  *.Konfliktowanie powstań śląskich, Kunktator i sabotażysta powstanie wielkopolskie
  *.Federalizacja – realizacja niemiecka koncepcja państw buforowych na Kresach Wschodnich
  – zamiast pozyskiwać rzecz Polski konfliktował i odpychał
  *. Prowokator konfliktów zbrojnych w interesie wroga– wyprawa na Kijów,
  *.Celowo narażał na śmierć setki tysięcy Polaków. Bolszewicy dwukrotnie proponowali rozejm
  Wyprawa na Kijow zginęło 200,000 Polaków,
  Polska poniosła olbrzymie straty ludzkie i straty terytorialne
  *.Likwidator i sabotażysta polskiej gospodarki
  *.Niszczyciel polskiego szkolnictwa i edukacji

  *.MORDERSTWA I UWIEZIENIA Polskich BOHATERÓW PATRIOTÓW DZIAŁACZY NARODOWYCH
  Gen. Rozwadowski otruty w Wilnie na Antokolu, gen. Zagorski – poćwiartowany (to zwycięzcy Bitwy Warszawskiej 1920 – Piłsudskiego tam nie było, nie dowodził, zdezerterował – był w Bobowej 440 km – trzy dni jazdy od pola bitwy: 12 sierpnia przed bitwa złożył rezygnacje z naczelnika na ręce premiera Witosa)
  Premier polski Wincenty Witos, Kazimierz Bagiński (i dziesięciu innych z procesu brzeskiego -skazani na ciężkie więzienie- twierdza brzeska) Wojciech Korfanty – podtruty na Pawiaku. A ilu zamknął w Berezie Kartuskiej

  *.Piłsudski i jego ekipa (chłopcy Komendanta) realizująca Testament Polityczny w pełni odpowiedzialna za klęskę wrześniową 1939 r.
  *.Wróg Polski i Polaków – naraził Polskę i Polaków na olbrzymie straty ludzkie i terytorialne
  *.Rozbroił Polskę. zostawił Polskę rozbrajaną i bezbronną na pastwę Hitlera zginęło 8 mln obywateli polskich
  Celowe narażenie na śmierć milionów Polaków (wepchnąć pod gąsienice czołgów)
  *.Aferzysta i złodziej, defraudant funduszy państwowych
  *.Fałszerz wyborów – terrorysta polityczny

  Wszystkie późniejsze wydarzenia już po zamachu majowym w 1926 w pełni potwierdziły główne cele i metody stosowane przez Niemców w stosunku do Polski

  O WSPÓŁPRACY PIŁSUDSKIEGO Z BOLSZEWIKAMI

  Piłsudski to Socjalista i Bolszewik – zeslany po zamachu na cara.
  Szkolenie socjalistyczne na zesłaniu – ostateczne ukształtowanie polityczne

  Piłsudski jest w jednym „niedoceniany”– to on uchronił rewolucje bolszewicka od klęski !!!

  Powinien być wymieniany jako TEN KTÓRY URATOWAŁ KOMUNĘ obok Lenina , Trockiego, Stalina , Tuchaczewskiego.

  Przez tajne pakty z bolszewikami, przez nic nierobienie –zachowanie neutralności zgodnie z układami z bolszewikami. Dzięki temu bolszewicy mogli rozprawić się z armia Denikina.
  Przez odmowę wobec propozycji gen. Denikina i atamana Semena Petlury o wspólnym uderzeniu na okrążona XII armie bolszewików.

  Biała Rosja była Aliantem, dzięki, którym w Wersalu Polska powróciła na mapy świata po pruskich rozbiorach, była formalnym sprzymierzeńcem, było powinnością Polski pomóc Białej Rosji. W ten sposób Piłsudski zdradził interes Polski i Aliantów

  Tak pisze gen. Denikin:
  (Jana Engelgarda „Klątwa generała Denikina”).
  http://www.konserwatyzm.pl/artykul/2632/klatwa-generala-denikina—historyczna-lekcja-pokory

  „Podejmując natarcie w stronę Kijowa, miałem na uwadze ogromne znaczenie – dla obu stron – połączenie Armii Ochotniczej z Armią Polską.
  Proponowałem dowództwu Polskiemu, aby przesunęło wojska jedynie do Dniepru górnego – Kierunek generalny Mozyrz.
  Ten jeden ruch, jak widać nie stanowiłby dla Polaków żadnej trudności, nie wymagałby żadnych nadzwyczajnych ofiar, kosztowałby nieporównanie mniej krwi i spustoszeń niż podjęty ostatecznie „Marsz na Kijów” i wtargniecie po nim armii bolszewickiej, które za nim nastąpiło. Bojowa akcja jesienią 1919 r. Armii Polskiej i Ochotniczej groziła Sowietom pogromem i upadkiem”

  Z taka oceną sytuacji zgadzają się trzy strony. (polska, ukraińska, sowiecka).

  A tymczasem Naczelnik Państwa Polskiego zawarł jesienią 1919 r. tajne porozumienie z sowietami na mocy, którego działania wojenne zostały okresowo przerwane.

  W dwu turach piłsudczycy i bolszewicy doszli do porozumienia. Wstępne rokowania odbyły się w Białowieży, a ostatecznie tajny rozejm zawarto w Mikaszewiczach, gdy delegacja sowiecka została wyposażona we wszelkie pełnomocnictwa Włodzimierza Lenina.

  Zgodnie z wolą Piłsudskiego zawartą w drugiej nocie werbalnej: „U podstaw polityki Naczelnika Państwa tkwi fakt, iż pragnie on nie dopuścić do tego, aby w Rosji reakcja rosyjska zatriumfowała. Dlatego w tej materii będzie on robić wszystko, co możliwe, nawet gdyby było to w rozbieżności z pojmowaniem spraw przez władzę radziecką”.

  W świetle tych dokumentów – powtórzmy raz jeszcze – pertraktacje z Denikinem i stawianie takich czy innych warunków, to wyłącznie mydlenie oczu białym.
  Polska była aliantem zachodnim i Rosji carskiej – i obowiązkiem Piłsudskiego było walczyć z bolszewikami po stronie Białych

  Karol Radek Sobelson– przywódca bolszewicki

  „Jacy ci biało -Polacy głupi – mogli nas, czerwonych rozgnieść jeszcze osiem miesięcy wcześniej, gdyby pomogli białym Rosjanom; teraz sami leżą u naszych stop”.

  Tuchaczewski – sowiecki general

  „Gdyby rząd polski umiał porozumieć się z Denikinem przed jego klęska – wówczas uderzenie Denikina na Moskwę, posiłkowane przez ofensywę polską z zachodu, mogłaby skończyć się dla nas znacznie gorzej i trudno nawet zdać sobie sprawę z ostatecznych wyników”.

  RZĄDY PIŁSUDSKIEGO I JEGO EKIPY ZAKOŃCZYŁY SIĘ DLA POLSKI TRAGICZNIE

  W wyniku II wojny światowej zginęło ok 8 milionów Polaków. w wyniku zmian terytorialnych i to strata ok. 12 mln – 33% populacji Polski.

  WOJSKOWE PRZYCZYNY KLĘSKI WRZEŚNIOWEJ
  Raport gen. Izydora Modelskiego jest obowiązkową lekturą dla każdego świadomego Polaka.

  Jedna z pierwszych czynności generała Władysława Sikorskiego w Paryżu po klęsce wrześniowej było powołanie Komisji do Zbadania Klęski Wrześniowej. Jest to dokument przerażający – pisze general Izydor Modelski

  Linki do całość Raportu łatwo znaleźć na Internecie – można wy-GOOGLOWAĆ
  http://www.ojczyzna.org/ZASOBY_WWW/DOKUMENTY/Gen.MODELSKI_PRZYCZYNY_KLESKI_WRZESNIOWEJ_1939R – Zeszyty 92, 93, 94,95

  Poniżej skrót i omówienie tego dokumentu “Wojskowe przyczyny klęski wrześniowej ( próba syntezy)”.

  “Jest to wyciąg z olbrzymiego wspaniałego dzieła opracowanego w Londynie w 1941 roku, na podstawie miedzy innymi dokumentów- relacji, złożonych w Patryzy do naszego Biura Rejestracyjnego przez:

  21 generałów i dowódców Wielkich Jednostek
  61 oficerów Sztaby Generalnego i pracujących w sztabach
  9dowódcow piechoty dywizyjnej I artylerii dywizyjnej
  21 dowódców pułków
  13 dowódców batalionów(dywizjonów) i innych majorów
  37 dowódców poddziałów
  117 młodszych oficerów

 42. JO said

  ad.38. Na takim poziomie wladzy i jej jakosci, to raczej nalezy napisac, ze Dmowski mial ZIELONE swiatlo od Cara, by zabiegac o zgode…

  Nie watpi Pan, ze Dmowski bez zielonego swiatla od Najwazniejszej na ziemi Rosyjskiej osoby, nie mogl by nawet pisnac o tym w kierunku Korony Carskiej.

 43. Boydar said

  „… jednak liczących miliony narodów nie da się raczej zniszczyć i równie mało prawdopodobne jest, by mogły one wywędrować …” – teoria Ziuka zacytowana spod (37)

  To znaczy się co, do końca świata będą żydzi w Polsce się kokosić ? Trzeba coś wymyślić … albo sobie przypomnieć, bo może już wymyślono wcześniej.

 44. Listwa said

  @ 42 JO

  A jaka była wtedy sytuacja Rosji? Marna, także poprzez wojny. I carat zaraz się skończył. Nasze istnienie zależało od zgody kogoś kto sam kończy istnienie. Dmowskiemu nie chodziło o popiskiwanie tylko o odzyskanie państwowości i to od 3 zaborców Niemcy Rosja Austria, poprzez działania w sferze międzynarodowej. Rosja i carat były wtedy silnie atakowane. A w dalszym przebiegu historii niszczone.

  To inteligentna polityka Dmowskiego wraz ze wsparciem wielu osób dała nam zwycięstwo, Zielone swiatła cara było to zbyt mało.

 45. JO said

  ad.44. Nie zgadzam sie z Panem.
  Carat sie nie konczyl. Przeciwnie, byl jedynym Tronem w Europie, ktory byl pewniakiem na istnienie, ktory by byl przeciwstawieniem Tronu Anglii.

  Zdanie Cara, slowo Cara bylo na wage Decyzji dla reszty panstw zachodnich. Bez Cara decyzji, nawet juz po Jego i Jego Rodziny Smierci…( taka mialo moc..) II RP by nie bylo a jakies potworki w tym w stylu jaki powstal po 89 – Ukraina…

 46. Listwa said

  @ 45 JO

  A Musolini we Włoszech te sie nie skończył?

 47. Boydar said

  Eeee tam, Panie JO, „… ( taka miało moc..) – ta moc to może i była słowa, ale raczej Jego Ochrany. Cara nie uratowali, trudno zgadnąć dlaczego, ale Rosję – tak.

 48. Ehze said

  Re 15:
  autorem tej ksiazki jest JEDRZEJ Giertych, ojciec Macieja (i dziadek rOMANA gIERTYCHA)

 49. Ehze said

  Dmowski, po calozyciowych przemysleniach, jasno stwierdzil:
  naszym wrogiem NIE jest Rosja, naszym wrogiem sa Niemcy.
  Wiemy przeciez, ze:
  My z Rosja NIGDY nie mielismy zadnych problemow (a wprost przeciwnie: to oni mieli problemy z nami: to MY osadzilismy na tronie carskim polskiego cara!) az do czasu osadzenia na tronie carskim NIEMKI Katarzyny „wielka” zwana (wiadomo przez kogo)

 50. Ehze said

  RE 23:

  Nie tylko moze sie mylic ale sie, jak widzimy, myli.
  Z powodu niewiedzy? Czytelnicy Lysiaka wiedza na jak dokladnych badaniach zrodel oparte sa jego ksiazki.
  Czyzby w przypadku Pilsudskiego nagle zap;omnial tych badan dokonac?

 51. karlik said

  Ad.32 „Można się dowiedzieć, za co Pan szanuje Żydów?
  Admin”

  Dla mnie Żydzi, to ci którzy byli mordowani wraz z rabinami przez Niemców..
  Iluż to rabinów było na listach do uratowania(?) prawie żadnych..
  Nie szanuję tych co talmud mają za swoją religię, a pieniądz za swojego boga….

 52. Ehze said

  Re 26:
  Panie Karlik, naprawde czepia sie pan :
  Jak ma sie zly owoc w postaci pomnika do dobrego owocu w postaci niezaleznej Polski?
  Jak?

 53. Boydar said

  Obie siostry …

 54. Marucha said

  Re 51:
  Czyli szanuje Pan Żydów za to, że byli mordowani.
  Tych, którzy uprzednio donosili na innych Żydów – również?

 55. wegiel na raty said

  Pan JO jak zwykle ze ślepym oddaniem walczy o dobre imię swego Cara.
  Fakty się dla JO nie liczą.
  Ostatni Car abdykując – zdezerterował. Za to zwyczajanych żołnierzy w jego armii roztrzeliwano.
  I jego roztrzelano.

  Jakie to wszystko proste… nie wiedziałem.
  Admin

 56. Obie Krysie said

  Obie Krysie… 🙂

 57. Ehze said

  Re 55:
  „Fakty sie dla JO nie licza” pisze pan
  A czy pan moze przytoczyc FAKTY?
  Jakie FAKTY zadecydowaly, ze ostatni car abdykowal?
  I dlaczego , pomimo abdykowania, go zabito? (to dla tych co szanuja zydow) . I nie tylko jego ale i cala jego rodzine?
  „KREW ICH NA NAS I NA DZIECI NASZE”?

 58. revers said

  Ukraińscy parlamentarzyści wystosowali roszczenia terytorialne, podczas oficjalnej wizyty polskich uczonych w Kijowie, w okrągłą rocznicę banderowskiego ludobójstwa.

  http://www.prawy.pl/z-kraju/11312-polska-delegacja-uslyszala-zadania-terytorialne

 59. karlik said

  Ad.54
  „Czyli szanuje Pan Żydów za to, że byli mordowani.
  Tych, którzy uprzednio donosili na innych Żydów – również?”
  Ja szanuję Żydów, tych którzy są Żydami i bronią interesy Żydów..
  Ja nie szanuję, Żydów co działają przeciwko swoim współbratymcom..

  Ja nie chcę, by Żyd bronił interesów polskich, bo Polacy sami się obronią..

  Ja mam szacunek dla ich kultury, jeżeli mi nie przeszkadzają..

  Ja nie szanuję Polaków, którzy nie szanują Polaków i w interesie innych nacji działają..

  Mogę wymienić wielu Żydów co zrobili wiele dla Polski i Polaków co zrobili wiele złego dla Polski,oraz wielu Polaków których się wstydzę,
  że byli Polakami..
  Tak mi dopomóż Bóg..

 60. Boydar said

  Obie. I wcale mi się nie zdaje.

 61. Ad. 14

  „Piłsudski zadziwiająco przypomina Wałęsę, lub odwrotnie, Wałęsę zadziwiająco przypomina Piłsudskiego w tym przemówieniu.”

  – Kabotyni, psychopaci są w pewnym sensie do siebie podobni. Musimy się nauczyć, jak ich poznawać, jak ich odróżniać od ludzi normalnych…

  To bardzo ważne.

 62. Ad. 32

  „Prezydent RP rozwiązał ich organizacje..”

  – Rozwiązał, bo sami masoni tego chcieli. Nadchodziła niezła zawierucha i chodziło o to, żeby jej nikt z masonerią nie kojarzył. Pająk pisze, że to u nich normalna taktyka, nieraz taki numer wykręcali.

 63. Marucha said

  Re 59:
  A szanuje Pan Żydów udających Polaków, a działających na ich szkodę? Bo takich jest większość.
  Zresztą tacy sami są w każdym kraju, w którym się pojawili.
  Co zaś się tyczy „wielu Żydów co zrobili wiele dla Polski”… to chyba tak wielu Pan jednak nie znajdzie.

 64. Re: 63 Marucha..
  Nalezaloby dodac: „Niech ktos mi wskaze na jakikolwiek skandal polityczny czy ekonomiczny (finansowy) za ktorym by nie stali zydzi (lichwiarze)????.
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 65. Boydar said

  „… Kali liczyć: jeden, dwa, trzy, mnóstwo, wielkie mnóstwo …”

 66. Re: 65 Boydar.
  Prosze wskazac na konkretna wypowiedz panskiej riposty…
  ================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 67. Boydar said

  Ależ proszę najuprzejmiej, Panie Maćko; nie tyle jednak jest to riposta co refleksja wobec, też wszakże na eR –

  „… Co zaś się tyczy „wielu Żydów co zrobili wiele dla Polski”… to chyba tak wielu Pan jednak nie znajdzie …” – Pan Gajowy (63) vs. p. Karlik (59)

  I tylu mniej więcej to pewnie by znalazł. Można ewentualnie użyć Maglite.

 68. Boydar said

  Napisałem Maćko ? Bardzo przepraszam, pora późna; miało być Jaśko.

 69. wandaluzja said

  https://marucha.wordpress.com/2015/11/13/mit-odzyskania-niepodleglosci-11-listopada-bez-pilsudskiego/

  Ad. 40: MatkaPolka said – 2015-11-13 (piątek) @ 18:26:15

  „Cala historia Polski i Europy jest zafałszowana – to wersja masońska i niemiecka – największych wrogów Polski i temu należy się przeciwstawić. Podsyła nam się fałszywych bohaterów, każe nam się obchodzić fałszywe święta – 3- Maja, 11-Listopada, 15 sierpnia – dzień Wojska Polskiego –historie i te święta nic niemaja wspólnego z z prawdą historyczną i z interesem Polski.”
  *****
  Zafałszowanie KOMUŚ Historii jest wg doktryny angielskiego konserwatyzmu OŚLEPIENIEM go, gdyż Historia jest Dokumentacją Kapitału – nie tylko politycznego. Uczono mnie, że Piłsudski – zdając sobie sprawę, że zostanie oskarżony o Uratowanie Bolszewizmu – zapewnił sobie Żelazne Alibi, w postaci Odczytania ULTIMATUM przez narodowców wielkopolskich – wobec czego Oskarżanie Marszałka o Zbrodnię Polityczną, jaką było to Ultimatum jest SZCZEKANIEM na Piłsudskiego.
  Ja prosiłem tylko w Konsulacie i Ambasadzie Czeskiej o Prospekt reaktora SKODA IV Generacja, na co wystawiono przeciw mnie Bardzo Groźnego WYKIDAJŁĘ. To nie było I czy II raz, bo Czesi od 30 lat mi odpowiadają na melodię najlepszego Kopulanta, co teraz Powtórzyli w postaci ALBUMU ROMAŃSKIEGO, któremu płacili najpierw Latynosi a potem Niemki, co Niemcy załatwili transparentem: ANGELA I WOLFGANG NA SZUBIENICĘ, o czym czytałem tylko w Iraku.
  Kilkakrotnie pisałem do ambasady Jugosławii, gdyż TYLKO JA Zaprotestowałem Wyrok sądu w Londynie ANULUJĄCY obligacje amerykańskie na Obronę Australii przed sojuszem japońsko-chińskim na sumę 2 tysięcy miliardów dolarów ZŁOTYCH. No i w końcu przyjechała Ekscelencja, która zamknęła się z Komunistami, którzy mnie NIE WPUŚCILI. Gdy wypomniałem to jednemu to odpowiedział, że Jugosłowianie zrobią to, co im Rosjanie Każą, a Rosjanie uznali widocznie obligacje na 8 tysięcy miliardów $ Złotych za PAPIER TOALETOWY – ale tym papierem Kosowarzy ZMUSILI Amerykanów do wojny Jugosłowiańskiej. Podobnie jest teraz ze Złotem Serbskim w Skarbcu Hitlera.
  Jeśli Denikin Groził Polakom NIEMCAMI w przypadku Nie Ewakuowania Białegostoku, Chełma, Lwowa i Odessy to NIE WIEDZIAŁ widocznie, gdzie na mapie są Niemcy, co kompromituje ucznia III klasy.

 70. karlik said

  Ad.63
  „A szanuje Pan Żydów udających Polaków, a działających na ich szkodę? ”
  Dla mnie Żydem jest ten, którego można w synagodze spotkać..
  Jest wyznawcą innego Boga niż ja..
  Dla Pana żydami są wyznawcy pieniądza lub szatana i dlatego wydaje się, że mamy różne zdanie
  podczas gdy jesteśmy zgodni..

 71. Marucha said

  Re 70:
  Panie Karlik… a jest Pan aby pewien, że ci żydzi z synagogi nie są przypadkiem równocześnie wyznawcami pieniądza lub szatana?

 72. karlik said

  Nie jestem pewien, dlatego jestem ostrożny..Ale wydaje mi się, że w synagodze jest ich niewielu..
  Z reguły wyznawcy pieniądza i diabła są nierozpoznawalni, wtapiają się w tłum i unikają świątyń, chyba, że swoich..
  I w tedy w fartuszkach chodzą..
  Uwielbiają swoje symbole, dlatego po symbolach można ich najłatwiej rozpoznać..

Sorry, the comment form is closed at this time.