Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

UE: Izrael wściekły na nowe oznaczenia

Posted by Marucha w dniu 2015-11-13 (Piątek)

Władze Izraela są wściekłe na Unię Europejską, ponieważ Komisja Europejska przyjęła w środę wykładnię unijnych przepisów, zgodnie z którą importowane do UE produkty pochodzące z izraelskich osiedli na terytoriach palestyńskich powinny być wyraźnie oznakowane.

Oznacza to, że produkty pochodzące z okupowanych terytoriów nie będą mogły mieć etykiety „Made in Israel”.

Izraelskie MSZ opulikowało oświadczenie, w którym stwierdzono – „Biorąc pod uwagę ostatnią decyzję Unii Europejskiej, Izrael zawiesza swój dialog dyplomatyczny z Unią na wielu forach, które były przewidziane w najbliższych tygodniach”.

Zdaniem byłego ministra spraw zagranicznych Izraela Awigdora Liebermana nowe oznaczenia produktów z izraelskich osiedli przypominają znaki żółtej gwiazdy Dawida, którą w czasie wojny musieli nosić żydzi. Izraelski ambasador przy UE Dawid Walzer stwierdził z kolei, że Izrael nie będzie akceptował UE jako mediatora w procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie.

Tymczasem Organizacja Wyzwolenia Palestyny oceniła decyzję KE pozytywnie, jednak dodała także, że „produkty uzyskane w wyniku zbrodni wojennych powinny być zakazane, a nie tylko oznakowane”.

(Na podst. dziennik.pl oprac. B.W.)
http://xportal.pl/

Bardziej wyczerpujący artykuł na ten temat:
https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/12/pal-szesc-umowy-o-metkach-izrael-przypomina-ze-jest-ofiara
Admin

Komentarzy 9 to “UE: Izrael wściekły na nowe oznaczenia”

 1. wiesiek40 said

  Takie produkty kojarzą się z zapachem krwi pomordowanych kobiet i dzieci zapachem spalenizny-śmierć gojów jak widać można przetworzyć na dobry interes.

 2. Mordka Rosenzweig said

  re artykul,

  Ja pan Mordka chce powiedziec wszystkie goje, sze Izrael tylko udaje wscieklizna bo tak naprawde to kazal UE aby to zrobic, ale sze goje sa malo inteligentne to tego nie widza.

  Pszeciesz w ten sposub nie bedzie moszna bojkotowac towary wysylane z Izrael, nieprawdasz?

 3. kfakfa said

  Jak wiadomo ,jajwajce chcą tym cwelocitem odwrócić uwagę …

 4. u said

  To może Unii na zdrowie nie wyjść, bo jak pisze Guy Bechor w swoim artykule opublikowanym na niezależnym ynecie pt:” W czasie kryzysu imigracyjnego Izrael jest Unii Europejskiej ostania deska ratunku.” Artykuł trescia nawiazuje, ze jak Unia bȩdzie embargowala izraelskie artykuly to 10 mln Muzulmanow, ktorym daje zajecie Izrael moze wyruszuc do Europy. Wystarczy, ze otworzy granice morska w Strefie Gazy i juz 2 mln Paletynczykow bedzie mial z glowy. Caly artykul nie bede przytaczac, tylko zakonczenie podsumuwujace tresc. Poza tym autor jest zdziwony, ze UE placi kacykom afrykanskim za wstrzymanie exodusu i Turkom i pyta sie „A co z Izraelem?” Zarzuca urzednikom europejskim, ze sa malo kumate i chyba ma racje, moim zdaniem.

  „EUROPO UWAŻAJ: Tutejsi Muzułmanie również zaczynaja zdawac sobie sprawe, ze najlepszym rozwiązaniem dla nich, i wielu innych moze byc znalezienie sobie miejsca pobytu na zlotym kontynencie UE. Europa, ktora wymyslila „konlikt izraelsko-arabski” moze go odnalesc, nie daj Boze, na swoim wlasnym podworku.”

 5. Marcin said

  „Zdaniem byłego ministra spraw zagranicznych Izraela Awigdora Liebermana nowe oznaczenia produktów z izraelskich osiedli przypominają znaki żółtej gwiazdy Dawida, którą w czasie wojny musieli nosić żydzi.”

  A nie lepiej byłoby umieścić wizerunek jakiegoś pluskwiaka?

 6. TomUSAA+ said

  Czy te jaktki, które się właśnie zakończyły w Paryżu, mogą mieć z tym cos wspólnego? Tak tylko pytam.

 7. Macko said

  Paryz mi pachnie false flag. Nie ma indywidualnych filmów w youtube, same oficjalne. W merdiach widac ze policja lazi wolno, poklepuje sie po plecach, srdokiem ulic, nosze z rannymi jada wolno, nikt sie nie spieszy, nie ma strachu, nerwowosci.. na razie wyglada jak cwiczenia, Moze bedzie wiecej info z pierwszej reki, nie od Reutera…

 8. kfakfa said

  To dopiero początek jatki w Europie sterowanej przez CIA/MOSSAD.

 9. Czołgista said

  @7
  Mnie też pachnie Operacją Gladio.

Sorry, the comment form is closed at this time.