Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolność i prawda zwyciężyły!

Posted by Marucha w dniu 2015-11-15 (Niedziela)

Jak wiecie mój blog w salonie24 został wczoraj zwinięty i nie widać już, bez zastosowania odpowiedniej procedury, co ja tam umieszczam. Nie wiem ile to potrwa, być może będzie tak do końca istnienia salonu, ale ja postanowiłem zrobić tym zwiniętym blogiem dobrą klikalność. Przynajmniej do momentu kiedy nie wymyślę czegoś lepszego.

Zacznę dzisiejszy wpis od listu, który wysłał do mnie wczoraj ktoś z administracji. Oto on:

Szanowny Panie,
ze względu naruszenie Regulaminu VI p. 1 wpis został usunięty. Natomiast ze względu na częstotliwość wpisów naruszających Regulamin VI p. 2 decyzją Bogny Janke na Pana konto został nałożony filtr.
Z poważaniem
Administracja salon24.pl

Jak widzicie blog został zwinięty decyzją Bogny Janke, ja nie mogę się jednak zgodzić z tym co jest w tym liście napisane, nie naruszyłem bowiem żadnego punktu regulaminu, a skrytykowałem jedynie książkę napisaną przez Igora, męża Bogny [Ha ha! – admin]

To się chyba mieści w kanonach wolności słowa propagowanych przez Państwa Janke? Choć może coś przeoczyliśmy i tak przez nas wytęsknione nowe czasy nie będą tym czym nam się przez ostatnie osiem lat zdawały. Oto jeszcze nie ma nowego rządu, a w internecie już szaleje wolność słowa. Oto nagradzają, według politycznego rozdania – ach ci bohaterowie dawnych czasów – słabe książki, a jak ktoś zgłasza jakieś uwagi to mu zamykają gębę. W obronie bohaterów konspiracji, żeby nie było, tej prawdziwej, która walczyła o prawdziwą wolność.

Jak wiecie nie interesuje mnie szczególnie ani książka Jankego, ani życie Kornela Morawieckiego, jedyna rzecz na którą mam oko to ten szczególny, nazwę go nowosocjalistycznym, charakter wypowiedzi marszałka seniora, w dziwny sposób skorelowany z wypowiedziami dziennikarzy GP, otwarcie wyrażającymi sympatię dla Zandberga i nowej lewicy. To jest moim zdaniem coś, co rokuje bardzo źle. I o tym chciałbym pisać w najbliższym czasie.

Żeby dotrzeć do tych treści w salonie24 będziecie musieli najpierw wejść do zakładki „zarządzaj”, potem kliknąć „ustawienia”, potem „ustawienia konta”, a tam na dole będzie słowo „włącz”. Je także trzeba kliknąć, a później można już wejść na blog coryllusa, który wygląda jak pusty żydowski sklep, wszystkie teksty zamienione są w zakładki oznaczone słowem „rozwiń”. Klikamy w najwyżej położoną i mamy przed oczami tekst bieżący. To wszystko.

[Gajowy nie bardzo rozumie. Wpisał w przeglądarce adres „Coryllus.pl” i strona się otworzyła… – admin]

Chciałbym teraz, na poparcie swoich wczorajszych tez dotyczących książki Igora Janke, zacytować fragment, którym autor i wydawca postanowili się pochwalić. Jest to właściwie fragment fragmentu, bo całości nie mam zamiaru tu wklejać.

Jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy Igor Janke w pasjonujący sposób pisze o najgłębiej zakonspirowanej podziemnej organizacji w komunistycznej Polsce. Ujawnia wiele nieznanych dotąd faktów. Opowiada o tym, jak polscy antykomuniści dostali od lewaków z niemieckiej Rote Armee Fraktion skanery do podsłuchiwania SB i drukowali połowę wychodzących w Polsce podziemnych wydawnictw. Jak w Stoczni im. Komuny Paryskiej rozpoczęli produkcję karabinu maszynowego na podstawie instrukcji CIA.

Od razu zaznaczę, że ze mnie jest dupa nie konspirator, wszystko zaraz wygadam, złapią mnie za pierwszym rogiem, a nawet jeśli nie, to znajdą mnie po papierach, które pogubię gdzieś na mieście. Wiem jednak, że są ludzie zwani urodzonymi konspiratorami, niech więc oni, jeśli się tu znajdują wytłumaczą mi ciemnemu lewusowi, jak to jest, że polskie podziemie dostaje skanery od agentury Stasi i podsłuchuje nimi polskich esbeków?

Jak to jest, że taki Krzysztof Wyszkowski, w filmie „Plusy dodatnie, plusy ujemne” szydzi z Wałęsy, który namawiał ludzi Solidarności do wysadzania posterunków, a tu w stoczni strugają karabin według instrukcji CIA. I co? Ile sztuk wyprodukowali i ile weszło do użycia? Mnie to ciekawi jako laika, bo nie mam o tych sprawach pojęcia.

Kiedy jednak czytam fragment książki Jankego przenoszę się myślą ku czasom, kiedy w telewizji pokazywali bohaterski atak polskich żołnierzy na pozycje niemieckie pod Lenino, a generał Berling, każdego roku tak było, opowiadał jak wspaniałym zwycięstwem była ta klęska. Myślę też, że wobec faktu, iż książka ta zawiera tak karkołomne fragmenty, może się zdarzyć iż zostaniemy, jak za dawnych czasów przymuszeni do wierzenia w to co jest w niej napisane. Pierwsze oznaki nadchodzącego „nowego” już mamy, chodzi mi oczywiście o filtr nałożony na mój blog. A będzie pewnie jeszcze lepiej.

Tak się składa, że 3 grudnia jadę na targi książki do Wrocławia, targi te organizuje Pani Anna Morawiecka, córka Kornela Morawieckiego i siostra Mateusza Morawieckiego, ministra w nowym rządzie, rządzie prawdziwej wolności i prawdziwej polskości. Tak więc ja już teraz zapraszam Panią Annę Morawiecką na swoje stoisko, chciałbym pogadać o tych targach, które do tej pory były jednymi z lepszych w Polsce.

Prosiłbym też, w związku z tymi karabinami z książki Jankego i innymi wymienionymi rzeczami, żeby ci koledzy z Wrocławia, którzy mogą, postali ze mną trochę na targach. Zawsze to bowiem lepiej mieć towarzystwo kiedy się zaatakowało tak dynamicznego autora jak Igor Janke, a do tego jeszcze kiedy uczyniło się to poprzez krytykę tak ważnego ministra jak Mateusz Morawiecki. Wolność zwyciężyła i należy mieć się na baczności.

Aha, byłbym zapomniał, książka Igora Janke już jest przeceniona w sklepie Merlin. W związku z tą nagrodą nie kosztuje 39, 90 ale 28, 90. Ja zaś w przyszłym tygodniu rozpocznę w salonie24 nowy cykl notek. Będę tam publikował co ciekawsze fragmenty tej książki. Muszę ją tylko kupić. Zapraszam więc wszystkich serdecznie już teraz. Zrezygnuję z tego rzecz jasna, jak mi odwiną blog, ale nie wcześniej. Komentarza i szyderstw z mojej strony nie będzie, tylko fragment książki. Za darmo……

Póki co mam do wszystkich prośbę, niech ci, którzy mogą i chcą wrzucają pod swoimi tekstami adres mojego bloga coryllus.pl, to dość istotne w tej kuriozalnej sytuacji. Przypominam, że 26 listopada zaczynają się w Warszawie targi książki historycznej w arkadach pod Zamkiem Królewskim. Zapraszam wszystkich już dziś. Przypominam też, że kończy się nakład 6 numeru SN i II tomu Baśni jak niedźwiedź.

Aha, jeszcze jedno, we Wrocławiu 3 grudnia, będę potrzebował transportu, muszę po południu, na 17.00, dojechać szybko z ul. Wystawowej na Ołbińską 1, gdzie mam wykład, jak zacznę sam kluczyć po mieście, na pewno nie trafię. Jeśli ktoś może mi pomóc, będę wdzięczny.

Gabriel Maciejewski, coryllus.
http://coryllus.pl

Komentarzy 15 to “Wolność i prawda zwyciężyły!”

 1. Kłótnia w rodzinie.

 2. gość said

  [Gajowy nie bardzo rozumie. Wpisał w przeglądarce adres „Coryllus.pl” i strona się otworzyła… – admin]

  Tak ,bo jest to blog Coryllusa, ale ten na salonie otworzy się dopiero po „technicznych” manipulacjach > http://coryllus.salon24.pl/

  Otworzył mi się od razu… – admin

 3. Marek said

  http://coryllus.salon24.pl/

  po kliknięciu w powyższy blog na salonie24, mamy komunikat:

  Na tej stronie są treści ukryte. Możesz zmienić zakres widocznej treści. W tym celu zaloguj się, przejdź do strony głównej i odblokuj filtr. Pomoc.

  Istotnie. Teraz i mnie się coś takiego pojawiło.
  Admin

 4. JerzyS said

  To takie kobiece i prawicowe!

 5. Czołgista said

  „charakter wypowiedzi marszałka seniora, w dziwny sposób skorelowany z wypowiedziami dziennikarzy GP, otwarcie wyrażającymi sympatię dla Zandberga i nowej lewicy.”

  Teraz już w końcu dowiedziałem się, czemu tylu „prawicowych tuzów blogosfery” zaczęło powtarzać, że Razem to fajna lewica.

 6. Salon24 zawsze był kuźnią PiSu i toleruje u siebie najgorsze banderowskie ścierwa, o których nie raz pisał nawet sam Gajowy.

  Jeszcze inaczej sprawa ma się z Neonem24, dawniej Nowy Ekran. Sam założyłem tam bloga parę lat temu, gdyż każdy mógł to zrobić bez starania się o jakiekolwiek pozwolenia. Była to ogromna platforma i można było w niej znaleźć osoby wielu opcji politycznych, a administracja nie wpływała na treść naszych artykułów.

  Niestety zaczęły wychodzić na jaw dziwne powiązania Redaktorów, a wkrótce później przyszła lawina: część Redakcji założyła 3obieg, usunięto wszystkie artykuły i komentarze z ostatnich 2 tygodni, a administracja przestała karać pewnych blogerów, którzy łamali regulamin i prezentowali poglądy wyjątkowo antypolskie. Wkrótce potem Internet obiegła wiadomość, że Nowy Ekran przestał istnieć. Chwilę później powstał Neon24, lecz jego właściciele NIGDY nie zrobili nic, by poinformować internautów o tym, że Nowy Ekran nadal istnieje. W efekcie odeszło wtedy i nie wróciło wielu cennych blogerów i komentatorów. Wkrótce potem na portalu panoszyli się już skrajni libertarianie, PiSowcy i banderowskie ścierwa. Po dziś dzień tak jest, choć trwa tam nadal paru znakomitych i propolskich blogerów. Nie wiem tylko jak wytrzymują w tym towarzystwie…

  O Frondzie nawet nie muszę pisać, gdyż chyba każdy Gajówkowicz wie co to za witryna. Z kolei moje doświadczenia z onetem są jeszcze paskudniejsze niż z Nowym Ekranem vel Neonem24.

  Dlatego też jeśli ktoś chce pisać to polecam WordPress. Jego minus jest taki, że w porównaniu do innych platform blogerskich, nie będziemy mieli na dzień dobry tysięcy wejść i setek potencjalnych komentatorów. Na Nowym Ekranie wystarczyło napisać coś ciekawego i trafić na Główną, z kolei WordPress wymaga samodzielnej reklamy bloga. Wyjątkiem jest tu chyba jedynie sam Gajowy, który stworzył ogromną witrynę informacyjną, a przez swój zapał i upór ostatnimi laty osiąga takie świetne statystyki. To wymaga jednak masy czasu.

 7. Ad.5

  Dziwne, że tak mało osób dostrzega czym jest ta „Partia Razem”, a jest to partia pyszałkowatych, aroganckich, naiwnych, skrajnie nieodpowiedzialnych, sprzedajnych i głupich studentów. To modelowi wyborcy wszystkich partii „postępowych” – nowocześni, kosmopolityczni, zaćpani i bez jakiejkolwiek faktycznej wiedzy o świecie, powtarzający bezmyślnie głupiutkie frazesy i propagandowe hasła. Na czele z wystawianym do debat jakimś popychadłem Kuronia, który uznał za stosowne wyglądać jak menel przed milionami widzów.

  Świetna charakterystyka!
  Admin

 8. NICK said

  Musimy oddać po sprawiedliwości, Panie Robercie. (6).
  Ja to Gospodarzowi, prawie, nie kadzę ale do „Wyjątkiem jest tu chyba jedynie sam Gajowy, który stworzył ogromną witrynę informacyjną, a przez swój zapał i upór ostatnimi laty osiąga takie świetne statystyki. To wymaga jednak masy czasu.” Dodałbym – bycia Katolikiem i Polakiem. A inne to już zwyczajne rzeczy: wykształcenie, wiedza, doświadczenie, dobry upór (opór) et cetera.
  Korzystajmy z dobrodziejstw, zatem. 🙂 .

 9. Witek said

  hehh, ciekawe co na to przyjaciel Coryllusa, niejaki Osiejuk zatwardziały PISior 🙂
  Jeździł po Polsce i stręczył kandydata tej partii na prezydenta, insynuował, że kto nie głosuje na PIS to kiep, w dodatku nierozumiejący otaczającego nas świata.
  – No jak tam panie Osiejuk, podoba się to ” nowe” i patriotyczne??

  I jeszcze jedno, niech ktoś życzliwy wskaże na syna ” niezłomnego bohatera” doby solidarnościowej, który z marszu otrzymuje posadki w pilnie strzeżonych rewirach, banki czy konsulaty 🙂

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki

  O panu Morawieckim niech przemówią jego własne słowa
  – o dobrobycie jaki ogarnął nasz ziemski padół.
  Błogosławiony czas wg Morawieckiego.
  Posłuchajcie bo naprawdę///// warto
  ( od 28, 35)

 10. Zbyszko said

  Co oni wszyscy z tym socjalizmem? Gdzie oni tu widzą socjalizm? dalej już nie czytałem, to mi wystarczyło.

 11. ERROR 404 NSZ said

  Ad . 7

  adrian zandberg m.in. terminował w pierwszych latach drugiego tysiąclecia u jacka kuronia ,a to było prawie piętnaście lat temu, tylko tyle….

 12. anonim said

  Polakom powinna zapalić się lampka wątpliwości i dociekliwości po usłyszeniu samego nazwiska zandberg jakże polskiego w wymowie. Patrząc na procent partii „razem jewreje” można śmiało określić liczebność młodych zydów w Polsce.

 13. Jack Ravenno said

  @7 Robertgrunholz – od pierwszych słów tego pogiętego, tępego taboreta wiedziałem czym to dziadostwo jest i zapewniam że >razem< z nimi nie jest mi po drodze…

 14. RomanK said

  Ujjjjj- a co obchodzi Gajowce rajwach na Shialom 24????Czi rozmowy Ajjwajjj Witamijer ,,Witamijer,,,,Kahalu A Kury ,,,A Kaczki:-)))) Uj rte pasy z dollarami,,,,nasze pasy,,wasze partyzanaty….
  czi wy wiecie co to znaczy,,,jak sie im da pare ludzi do roboty>????
  Czy widzicie ,,jakie to ciemne butze????

 15. Dzonyy said

  A propos Coryllusa, wklejałem kiedyś, ale to warte poczytania

  http://kompromitacje.blogspot.com/2012/10/maciejewski01.html

  Coryllus wszak lojalnie uprzedza, że napisał baśń historyczną.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.