Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żydowska okupacja – ziszczone obawy Juliana Ursyna Niemcewicza

Posted by Marucha w dniu 2015-11-15 (Niedziela)

W 1817 roku Julian Ursyn Niemcewicz przestrzegał Polaków przed żydowskim zagrożeniem.

Wcześniej, w roku 1789 uczynił to ks. Stanisław Staszic wydając swoje „Przestrogi dla Polski”, w których pisał:

„Żydzi po całej Polsce rozsypani, wszędzie z swym duchem wyłączności z naszym ludem pomieszani, nie tylko zaplugawią cały naród, zaplugawią cały kraj, a zmieniając go w kraj żydowski, wystawią w Europie na pośmiewisko i wzgardę.”

W kolejnej publikacji pt. „O przyczynach szkodliwości Żydów” z 1816r. pisał:.

„Musi ta szkodliwość żydów być mocno naród dotykającą, kiedy po tylu nadzwyczajnych nieszczęściach, po tylu okropnych wojen uciskach, przecież uczucia nędzy kraju z przyczyny żydów odzywają się najgodniej w odgłosie powszechnym, i świadczą, że nawet w chwilach tylu cierpień, złe ze strony żydów jest dolegające nam najgłębiej, jest rażące naród Polaków najpowszechniej.

Kiedy żydów, jak zarazę niszczącą postęp cywilizacji narodów, wypędzono z Hiszpanii, z Francji, z Niemiec i z innych krajów Europy, a pod karą śmierci, jak wyjętych spod wszelkiego prawa, nie wpuszczono do Rosji, na ten czas sami Polacy otwarli im wszystkie granice, dali przytułek i większą swobodność, niż rodowitym mieszczanom i rolnikom.”

Widzimy więc, że problem nie jest nowy i nie można go zbyć „spiskową teorią dziejów”, ani idiotyzmami w postaci oskarżeń o „mowę nienawiści”, czy o „antysemityzm”. Problem ten z pewnością nie rozwiąże się sam, a tym bardziej bez naszego, świadomego politycznie, w nim udziału.

Nie wolno także udawać, że problem ten nie istnieje, nie wolno nam go zamilczać, jak czynią to powszechne żydowskie media, opanowana przez Żydów oświata, jak i cała władza w państwie. Musimy o nim mówić, rozmawiać i co najtrudniejsze podjąć wysiłek polskiego, narodowego, politycznego organizowania się w obronie nie tylko organizmu państwa, ale nas samych, przyszłych pokoleń Polaków.

D. Kosiur

*                  *                 *

W 1817 roku Julian Ursyn Niemcewicz napisał jedno z pierwszych polskich opowiadań z dziedziny fantastyki.

Co bardziej interesujące ten wybitny polski patriota i pisarz przestrzegał w swoim opowiadaniu „Moszkopolis. Rok 3333, czyli sen niesłychany” przed żydowskim zagrożeniem. Tematem bowiem opowiadania był los Polski nad która Żydzi zdobyli władzę.

Julian Ursyn Niemcewicz urodził się w 1757 roku. Po ukończeniu Korpusu Kadetów, był pisarzem i tłumaczem. Zwiedził wiele krajów Europy zachodniej. Podobnie jak wielu innych twórców oświecenia należał do masonerii. W historii Polski zapisał się jako współautor Konstytucji 3 maja, współpracownik Komisji Edukacji Narodowej, przewodniczący Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych, redaktor „Gazety Narodowej i Obcej”.

W wyniku Targowicy znalazł się poza granicami, na emigracji przygotowywał Insurekcje Kościuszkowską. W trakcie powstania narodowego został ranny w bitwie pod Maciejowicami, i schwytany przez Rosjan, którzy osadzili go w Twierdzy Pietropawłowskiej w Petersburgu. Po zwolnieniu wyemigrował do USA. Po powrocie do kraju pełnił funkcje sekretarza senatu w Księstwie Warszawskim i Królestwie Kongresowym. W czasie powstania listopadowego zajmował się ujawnieniem zdobytych przez powstańców archiwów tajnej rosyjskiej policji na inwigilującej Polaków. Po upadku powstania ponownie emigrował do Francji.

W opowiadniu J.U. Niemcewicza, Polska od tysiąca lat znajduje się pod żydowską okupacją. Żydzi „nie orężem podbili Polskę, lecz podstępami, przekupstwem”…

Opowiadanie Niemcewicza, napisane w 1817 roku, dotyczy podróży w przyszłość, do Warszawy roku 3333. Warszawa przyszłości ma być miastem żydowskim – nędzną, brudną, nie cywilizowaną, zabobonną, zapadłą wiocha, zamieszkałą przez brudnych, chciwych, śmierdzących i nieuczciwych Żydów.

W opowiadaniu Niemcewicza, Polska od tysiąca lat znajduje się pod żydowską okupacją. Żydzi „nie orężem (…) podbili Polskę, lecz (…) podstępami, przekupstwem”. Początkiem podboju Polski było zatrudnienie Żydów w administracji, sprzedaż Żydom polskiej ziemi. Dzięki skorumpowaniu władz Żydzi zyskali nienależne im przywileje. Knowaniom żydowskim nic nie stanęło na drodze, i Żydzi przejęli całą władze.

Po przejęciu władzy nastąpiła olbrzymia migracja Żydów do Polski. Mając władze Żydzi wymordowali większość Polaków, własność pomordowanych przejęli Żydzi. Resztki ocalałej arystokracji stały się robotnikami u Żydów. Ocalali z zagłady chrześcijanie pod żydowską władzą nie mogli mieć żadnej własności. Większość instytucji publicznych była nie dostępna dla chrześcijan. Żydzi wprowadzili przepisy oparte na Talmudzie, za ich nieprzestrzeganie chrześcijanie są sadystycznie karani.

W opowiadaniu Niemcewicza wszelkie aryjskie budynki i cała aryjska sztuka zostały zniszczone przez Żydów. Na ich miejscu Żydzi postawili swoje brudne i niechlujne budynki. Przejęciu władzy i zniszczeniu kultury materialnej chrześcijan towarzyszyło zdziczenie kultury. Wyznacznikiem kultury żydowskiej był brak talentu twórców i brzydota aktorek. W pop kulturze żydowskiej „wyszydzano najświętsze tajemnice wiary żydowskiej” – celem takich działań było utrzymanie wzgardy „dla religii katolickiej”.

W swoim opowiadaniu Niemcewicz nieustannie opisywał Żydów jako brudasów, łapowników i okrutników. Pisarz Żydówkom wypominał niemoralność i złośliwość. Niemcewicz stwierdził, że typowymi zachowaniami Żydów były „pokątne rozmowy, zawiść i szepty”.

Jan Bodakowski
Tekst na ten temat ukazał się pierwotnie na portalu Prawy.pl (http://www.prawy.pl/)

https://wiernipolsce1.wordpress.com
Tamże fragment książki Niemcewicza.

Komentarzy 19 to “Żydowska okupacja – ziszczone obawy Juliana Ursyna Niemcewicza”

 1. […] https://marucha.wordpress.com/2015/11/15/zydowska-okupacja-ziszczone-obawy-juliana-ursyna-niemcewicz… […]

 2. Zerohero said

  http://dorzeczy.pl/id,7058/Po-co-nam-Zydzi.html

  Niejaki Krzysztof Kłopotowski lansuje tezę o geniuszu Żydów. Nie wiem czy to KK czy ktoś inny, ale w każdym razie pewien żydofilski głupiec powiedział kiedyś, że to straszna szkoda, że już nie ma w Polsce milionów Żydów, bo Polska byłaby dziś potęgą. W związku z tym mam pytania:

  1. jaką potęgą stała się Palestyna z punktu widzenia Palestynczyka?

  2. czemu Polska nie stała się potęgą w XVII wieku?

  3. czemu to Grecy a nie Izraelici wymyślili matematykę. Czemu nikt nie słyszał o żydowskiej wyspie technologii 3000 lat temu. Tylu Żydów w jednym państwie, praktycznie zero Żydow poza Izraelem. Tam przecież powinni wymyślić alfabet, proch, kompas, druk, maszynę parową. Tam powinno palić się światełko cywilizacji rozświetlające mroki tepoty gojów.

 3. Glock said

  Bo zyd to ::PASOZYT; Narodow Europejskich a szczegulnie POLSKI.Gdyz Narod nasz
  otepialy przez wieki zydowska indoktrynacja;Wieczna miloscia wzgledem tych co cie przesladuja okradaja zniewazaja.Narod nasz ;uspiony duchowo mentalnie .A my musimy jasno zaczac dzialac I pokazac zydom /Albo sie podporzadkujecie albo WYNOCHA Z POLSKI.Mysle ze to bedzie lepsze.No dobrze ale kto to zrobi?????
  z tymi egzemplarzami sie nie dyskutuje Z nimi prosta pilka.
  Za morde ich wszystkich trzeba wziac I tyle.

 4. Antares said

  Parę dni temu w artykule o Berezie Kartuskiej napisano że 80-90% procent osadzonych to komuniści i socjaliści czyli żydki bo głównie oni zasilali ich szeregi. Gajowy i co niektórzy Gajowniczkowie mnie zrugali że popieram Państwo nieprawa. A tu proszę, znowu artykuł o dobroci żydów. Chwilę po Berezie czas pokazał że to za mało, była Treblinka, Bełżec i Sobibór i co?. Też nie za bardzo pomogło. Z tymi skurwielami i wilkami w owczej skórze trzeba walczyć metodami wilka, bestii, a nie baranka kierującego się chrześcijańską miłością wroga.

 5. Edward said

  Zydzi (a wiec semici,chazarzy,sefaredyjczycy) sa nidoscignionymi mistrzami klamstwa,intrygi,
  zdrady,mistyfikacji,ect. .Prosze zauwazyc ze juz dlugi czas maja decydujacy wplyw na przyznawanie
  nagrody Nobla.Prosze zauwazyc ze chyba znaczna wiekszosc tych nagrod jest przyznawana I’m.
  Slusznie?Nic bardziej klamliwego.Kto dzisiaj odwazy sie dociekac ile waznych dla ludzkosci odkryc
  naukowych oni w kryminalny sposob przywlaszczyli sobie?!W ten sposob „dorabiaja sobie gebe”
  najbardziej inteligentnego narodu w swiecie.Prawda o nich jest zgola inna,porazajaca!!!!!!!!!
  Ja jestem daleki od dyskredytacji elity polskiej bo jestem swiadom ze Polacy potrzebuja madrej
  elity jak powietrza.Nam elity wymordowano kompletnie-i to oni za tym stoja.My nie mamy ciaglosci
  elit-musimy je tworzyc od podstaw.Prosze jednak patrzec kto i jak kreuje nam elity!!!!
  Wracajac do minionych czasow.Niemcewicz i Staszic (ten byl tez ksiedzem) pisali rozne przestrogi
  Polakom.Do dzisiaj te osoby sa postrzegane jako kopalnia wiedzy i madrosci dla Polski!!!
  Te osoby byly jednoczesnie czlonkami masonerii bo wtedy taka byla moda!!! Ja znam najrozniejsze
  opracowania na temat masonow.Jedno jest pewne-na nizszych poziomach bylo pelno glupich gojow
  ale juz szczyty od zawsze byly zarezerwowane dla zydow.Wiec ci nizej uplasowani od zawsze musieli
  wykonywac-realizowac kierunki polityki swiatowej nakreslonej przez zydowskie szczyty.Wiec ile sa warte
  wszelkie przestrogi tych „wielkoch”Polakow- niech Panstwo sami ocenia.Na szczegolna uwage zasluguje
  tutaj Staszic bo byl ksiedzem-do dzisiaj wiekszosc Polakow traktuje Kosciol jako wyrocznie i bezrefleksyjnie
  poddaje sie tym naukom nie zauwazajac jak w decydujacych momentach te nauki (np.”Solidarnosc”)
  zwyczjnie wszelkie zrywy niepodleglosciowe zmiekczaja i neutralizuja (organizujac rozne pielgrzymki,
  modlitwy,ect.).Kto tutaj zechce podac ilu Polakow jest w Episkopacie Polski?A nizej jakie jest bagno
  zydowskie?A wiec historia kolem sie toczy!!!!

 6. JO said

  O zydowskiej okupacji musimy rozmawiac, bo przeciez to Tradycyjny Katolicki Koscol poucza nas Kim sa Zydzi, czym jest Talud, jakie zagrozenia z tego wynikaja.
  My , jestesmy w sytuacji juz nie zagrozenia a realnego stanu rzeczy Zydowskiej ( w tym masonskiej) okupacji.

  Kazdy z nas musi zdac sobie z tego sprawy, ze jest pod ich okupacja I uczyc sie, zdobywac wiedze na jej temat, na temat metod nas okupowania szatanskimi metodami I za Szatana instrukcjami – by z tej okupacji sie wyzwolic.

  A przeciez to Koscio daje nam wyrazne wskazowki, jedyne wskazowki wlasciwe , jak z tej okupacji sie wyzwolic!

  Szkoda tylko, ze Pan Kosiur, wskazujac na Zydow I tak duzo o nich mowiac – odrzuca jedyny Klucz do do dla nas pomocy.

  …..

  https://gajowka.wordpress.com/antysemityzm/#comment-1909

  https://gajowka.wordpress.com/antypolacy/#comment-1910

 7. revers said

 8. RomanK said

  Panei Antares bo jakos nikt piszac o Berezie , dziwnym trafem nie wie ze poza Rusinami, Bialymi jak i Czarnymi czy Czerwonymi z etnicznych Polakow siedzieli endecy i ludowcy….zadni socjalisci…socjalisci ich pilnowali…wiekszosc kadry to zasluzeni i zaufani bojowkarze jackim znaleziono podady w policji i wieziennctwie z bandyta i bojowkarzem Biernackim na czele. Dlatego ma pan WItosa w Berezie …jeden z najbardziej uczciwych m, szanowanych i zasluzonych Polakow…to panu mowi- kto sprawowal rzady w owym czasie..taka sama parchatasarmacja- jak dzis,.,…

 9. RomanK said

  POlecam panom piatkowy progam pana Lisa…. z marcinkiewiczem, potem Cywinski, Michalski i Winnicki z Bosakiem a na koncu cymes nad Cymesami…. z Kazimierzem KUtzem….
  Ten program wyjasnia wszystko….:-))

 10. W uzupełnieniu do artykułu:

  Fragment książki „Koniec świata doczesnego”, autorstwa Ch.Arminijona, z 1881 roku.

 11. Ad. 6
  @ JO

  To niestety jest klucz, z którego skorzystali Żydzi i on znajduje się całkowicie w ich rękach. Dzięki niemu właśnie podbili białą rasę.

  Religia chrześcijańska wywodzi się wprost z judaizmu Biblijnego (żydowska religia dla gojów) i zapisała się w naszych dziejach (i nie tylko w naszych) wyjątkowo niekorzystnie.

  To jest nieprawda. Polska katolicka to Polska Złotego Wieku.
  Admin

 12. NICK said

  Tak tylko zapytam: Chrystus to mit? No, nie. Nauki i Żywot to mit? no, nie.

  Znaczy Kosiur to mit? No, nie.

 13. Czołgista said

  @11
  Kluczem było złagodzenie postawy wobec żydów przez władców europejskich, a nie samo pojawienie się chrześcijaństwa. Inaczej Francja i Hiszpania i inne katolickie monarchie nigdy by nie wypędziły ich ze swojego terytorium. Polscy królowie wtedy jako nieliczni ich przyjmowali.

  Zadziwia mnie jak ks. Staszic i Niemcewicz mogą dochodzić do zupełnie różnych wniosków niż Pan, dysponując tym samymi danymi.
  Mieliśmy już okres w historii Polski, w którym władzę objęło środowisko niechętne Kościołowi i nic to nie zmieniło w kwestii wiadomej nacji. Nadal potrafili się ulokować na strategicznych stołkach.

 14. Czołgista said

  a.d. 11
  Wie Pan, Panie Kosiur, że powołał się Pan na autorów katolickich, włącznie z Charlesem Arminjonem. Ponoć katolicyzm miał zapisać się wyjątkowo niekorzystnie w naszych dziejach.

 15. RomanK said

  Panie Dariuszu,,,,co Chrzescijanstwo ma wspolnego z Judaizmem Talmudycznycm i Khazarskim Illuminatyzmem i jego Merxistowsko leninowskim talmudyzmem socglobalistycznym???
  Jeden przyklad…a uwierze.

 16. Easy Rider said

  Ad 11 – uwaga Admina.

  Tak się jakoś dziwnie składa, że okres Złotego Wieku Polski zbiega się czasowo z okresem największego wpływu Reformacji, natomiast upadek Reformacji w Polsce – to jednocześnie początek upadku Polski. Takie są fakty i nie można się na nie obrażać. Dlaczego Polska nie rozkwitała w późniejszym okresie, mimo, że nadal była katolicka? Właściwie – to pozostaje taka do dzisiaj, zgodnie z życzeniem niejakiego p. Goryszewskiego, a reszta – nieważna.

  Pozdrawiam Pana Dariusza.

  To jest nieprawda. Reformacja, która do Polski dotarła z opóźnieniem, zapoczątkowała upadek państwa.
  Admin

 17. Swarozyc said

  Ad 16 komentarz admina:
  Upadek panstwa zapoczatkowany zostal juz za czasow… Ludwika wegierskiego.
  Pozniej juz bylo tylko gorzej
  Udane przejscie na protestantyzm i wzmocnienie pozycj krola zapobiegloby katastrofie panstwa.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przywileje_szlacheckie
  No i oczywiscie bezprzykladny w calym swiecie przywilej dla zydow,
  Przywilej kaliski

 18. Swarozyc said

  90-95% poslow na Sejm w Zlotym Okresie Polski bylo protestantami.
  Panowie chca przykladow na zgubny wplyw katolicyzmu na losy Polski; prosze bardzo;
  Przynajmniej dwie ksiazki Jana Stachniuka o tym traktuja:
  Chrzescijanstwo a ludzkosc i
  Dzieje bez dziejow.

 19. NICK said

  To się porobiło.
  Lepiej zamilknę.

  Tylko jedno, GENERALNE. Jezusa żydzi zmontowali???

  Co za pytania. Co za odpowiedzi.
  Boże! Wybacz im. Nie wiedzą co czynią… .

  Jak tak dalej będzie szło to złożę publiczną Deklarację Wiary. Pan Bóg w Osobach Trzech i Matka Syna Boga!!!
  A potem ‚róbta co chceta’. Ze mną też.
  Padalce.

Sorry, the comment form is closed at this time.