Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pracownicy Służby Migracyjnej Szwecji skarżą się na kolosalne przeciążenie

Posted by Marucha w dniu 2015-11-16 (Poniedziałek)

Pracownicy Służby Migracyjnej w szwedzkim Göteborg są zszokowani warunkami pracy. Dochodząc do granic wytrzymałości, skierowali list protestacyjny do kierownictwa.

O tym informuje Sveriges Radio.

W tym roku Szwecja może przyjąć do 190 000 uchodźców. Już teraz dla nowo przybyłych nie wystarcza mieszkań, a pracownicy Służby Migracyjnej zmuszeni są pracować w warunkach ciągłego stresu.

W liście skierowanym do władz Służby Migracyjnej Szwecji mówi się, że pracownicy zmuszeni byli pracować ponadgodzinowo wieczorami i w weekendy, często po 14 godzin z rzędu.

„Jesteśmy wyczerpani i stale odczuwamy stres i zmęczenie”, piszą pracownicy. Według ich słów, nie ma dialogu z pracodawcą: „Przesłanie pracodawcy jest jasne. Ciesz się z tego co masz, albo zmień pracę” skarżą się.

„Pracownicy potrzebują odpoczynku! Coraz więcej pracowników idzie na zwolnienie lekarskie, w niektórych częściach państwa personel mdleje i jest odsyłany do szpitala z powodu obecnej napiętej sytuacji. Inni płaczą i czują brak perspektyw, kiedy wszystko powoli, ale skutecznie się wali”.

W wywiadzie dla radia P4 Göteborg jeden z pracowników, pragnący pozostać anonimowym, niedawno dowiedział się, że on i niektórzy jego koledzy będą pracować w Boże Narodzenie i Nowy Rok, a odmówić można tylko na podstawie zwolnienia lekarskiego.

Pracownicy domagają się wypełnienia warunków umowy o pracę. Bez względu na trudną sytuację, są przekonani, że kierownictwo mogłoby rozwiązać istotne problemy, tym bardziej, że o gwałtownym zwiększeniu napływu uchodźców wiadomo było już od dawna.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 to “Pracownicy Służby Migracyjnej Szwecji skarżą się na kolosalne przeciążenie”

 1. Easy Terran said

  Boze Narodzenie?!
  W Szwecji? Ale to takie Swieta „z partyzanta”?

 2. volviak19 said

  Szwedzi- barany prowadzone na rzeź- obudźcie się wreszcie i pogoncie żydów

 3. Ravkill said

  Niech se kurde odpoczywają w Ramadan…

 4. Jack Ravenno said

  @3 100/100 !

 5. anATOM said

  jak żydowi odmówią rabotać to już nigdzie w swoim kraju rabotać nie będa.

 6. konfuzjusz said

  Ludzie. To nie sa uchodźcy. Nie dajmy sie ogłupić agresywnie wciskanym słowem.

Sorry, the comment form is closed at this time.