Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Apple sprzedaje aplikacje do zabijania ludzi

Posted by Marucha w dniu 2015-11-20 (Piątek)

W App Store pojawiły się aplikacje do celów wojskowych, które mogą być wykorzystane przez terrorystów i morderców.

W oficjalnym sklepie aplikacji Apple pojawiło się kilka aplikacji wojskowych. Jedna aplikacja pozwala obliczyć lot pocisku moździerza, a druga — kuli snajperskiej. Obie aplikacje są płatne, a ich potrzeba dla ludności cywilnej jest wysoce wątpliwa.

Aplikacja „MBC — kalkulator balistyczny” kosztuje około 23 dolarów. W opisie do aplikacji deweloper pisze: „MBC zapewnia szybkie i dokładne dane strzału dla moździerzy wszystkich kalibrów”.

W tym programie należy wprowadzić dane, takie jak kąt wiatru, temperatura, ciśnienie, kaliber, itp. Następnie zostaną podane dane niezbędne do strzelania. Aplikacja jest dostępna w wielu językach, w tym w języku angielskim.

Ten sam deweloper ma inną aplikację dla celów wojskowych: „Sniper — kalkulator balistyczny”, który kosztuje około 13 dolarów.

„Kalkulator balistyczny Sniper pozwala szybko określić trajektorię dowolnego karabinu. Najlepszy kalkulator dla naboju 7,62 mm. Zewnętrzny kalkulator balistyczny przeznaczony do strzelania na duże odległości” — czytamy w opisie aplikacji.

Ekspert wojskowy Aleksiej Ramm mówi, że regularne wojska mają specjalne „kalkulatory”, które są w stanie automatycznie obliczyć wszystkie niezbędne parametry. Taka aplikacja została stworzona specjalnie dla nielegalnych grup zbrojnych.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “Apple sprzedaje aplikacje do zabijania ludzi”

 1. Trak said

  Putin chyba z innych aplikacji korzysta. Jego spece strzelając znad morza Kaspijskiego mogą się najwyżej pomylić o jeden dywanik modlitewny (2m2).

 2. qwerty said

  Takie rzeczy z pewnym bledem potrafi policzyc uczen liceum.

  Nie potrafi.
  Admin

 3. AlexSailor said

  Chwała firmie za wypuszczenie takich aplikacji na normalny rynek, o ile nie podają fałszywych danych.

  ” Obie aplikacje są płatne, a ich potrzeba dla ludności cywilnej jest wysoce wątpliwa.”
  No pewnie, że wątpliwa.
  Monopol na skuteczną obronę, czy raczej mordowanie, mają mieć najemne bandy, które finansują mafie udające rządy państw.
  Każdy ma praw i obowiązek posiadać wiedzę i umiejętności skutecznej obrony siebie, swojej rodziny, majątku i swojego państwa.

  W nielicznych normalnych krajach dziesiątki tysięcy ludzi trenują strzelectwo, uprawiają myślistwo, i na pewno aplikacje są im przydatne.

 4. Ravkill said

  Normalna aplikacja, w dodatku „gówno warta”. Najlepszy jest rosysjki „strelok pro”. Dostępny w też w wersji darmowej. Streloka mozna pobrać w sklepie play na androida. A szukanie takiej taniej sensacji jest godne potępienia. Taka tania Sensacja przechodzi tylko w tak idiotycznie rozbrojonym społeczeńtwie, jak polskie. Normalni, wolni ludzie, mają czym strzelać i bezproblemowo posiadać odpowiednie tabele balistyczne, na przykład z gundata.org. W dodatku zaznaczam, że o celnym strzelaniu z gównianej broni i z gównianym celownikiem, tylko na podstawie tabelki z apple store, możecie sobie pomarzyć. Własna porządna broń, własna elaboracja pocisków i strzelnica na 1 km (w Polsce są raptem 2, w tym jedna jeszcze dostępna dla cywilów).

 5. Ravkill said

  P.S. Może Gajowy też jest za rozbrojeniem normalnych ludzi, by terroryści mieli jak łatwiej zabijać?

 6. Ravkill said

  A jeszcze jedno, Gajowy czasem nie pomyśłał, że takie aplikacje, ułatwiają pracę odpowiednim służbą? Mało kto, może przecież posiadać moździerz. A przelewik i telefon, łatwo się dziś namierza…

 7. Marucha said

  Szanowne Państwo,
  Posądzanie mnie o bycie zwolennikiem rozbrojenia normalnych ludzi, w świetle tego co wielokroć tu głosiłem, jest absurdem niewartym dyskusji.

  Natomiast bez wątpienia godny dyskusji jest fakt, że normalni ludzie do samoobrony raczej nie używają moździerzy.
  Być może we wpisie #6 jest coś na rzeczy.

 8. Boydar said

  Problemem nie jest posiadanie moździerza tylko materiałów eksploatacyjnych. Te domowej roboty nie są jednak najlepsiejsze; natomiast sama rura – jak najbardziej.

 9. Zerohero said

  @Qwerty

  Admin ma rację. Faktycznie nie potrafi. W dobrym mat-fiz nie uwzględniano np. oporów powietrza i wiatru. Z resztą na polu walki nie ma czasu na ręczne obliczenia.

  Google swego czasu sunął niewinną grę homofobiczną

  http://www.dobreprogramy.pl/Homofobiczna-gra-usunieta-z-Google-Play.-Dlaczego-w-ogole-tam-trafila,News,59465.html

  Ciekaw jestem jaka będzie kariera aplikacji pozwalającej przypierdzielić np. w przystanek autobusowy.

 10. piwowar said

  Takie rzeczy z pewnym bledem potrafi policzyc uczen liceum.

  Nie potrafi.
  Admin

  Potrafi. Jak ma tabele. Tabele są dostępne powszechnie i za darmo. Mówię o krzywych balistycznych snajperskich.

  Moździerz to zupełnie inna srpawa. Każdy model ma swoja charakterystykę.

  E tam. Nie potrafi obliczyć nawet tego, czego się w szkole uczy.
  Admin

 11. piwowar said

  Ach, o takich uczniów Panu sie rozbiegało. W takim razie zgadzam się.

  Jeśłi potrzebna jakaś tabela, prosze dac znać.

Sorry, the comment form is closed at this time.