Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Marek o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Odnośne refleksje po pierwszej…
  piwowar o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  Godzimir o Rozbić system samowładzy
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Katarzyna T o Wolne tematy (45 – …
  Jabo o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Rozbić system samowładzy
  Godzimir o Unia prze do wprowadzenia tej…
  lewarek.pl o Muzyka klasyczna może być…
  lewarek.pl o Inter pedes
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  Boydar o Po wyborach, czas na pleb…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

FP: czas zmiany reżimów minął, Zachód musi przyjąć al-Asada

Posted by Marucha w dniu 2015-11-23 (Poniedziałek)

Syria potwierdza, że plan Stanów Zjednoczonych odnośnie zmiany reżimów na Bliskim Wschodzie w celu „przemian demokratycznych” nie powiódł się. Jedyna siła, która może wypełnić polityczną pustkę w tych państwach to radykalni islamiści, uważa publicysta gazety Emile Sipmson.

Tragiczne wydarzenia w Paryżu pokazały, że choć Zachód nie cierpi al-Asada i uważa go za „krwawego rzeźnika”, to kwestia jego odejścia zeszła na drugi plan, uważa obserwator gazety Foreign Policy Emile Sipmson.

Wydaje się, że na Zachodzie wreszcie zaczęto rozumieć, że jedyna siła, która może przywrócić zabrane przez Państwo Islamskie terytoria to wojska Baszara al-Asada, pisze Simpson. On zauważa, że do tego momentu syryjskim wojskowym nie udawało się to, ponieważ państwa Zachodu i Zatoki Perskiej wspierały powstańców wszelkiej maści, dążących do obalenia al-Asada.

W tej chwili Zachód pojął, że alternatywy dla al-Asada w Syrii nie ma, uważa publicysta FP. Jaki by nie był los syryjskiego lidera, to zniszczenie jego reżimu powlecze za sobą krach ostatków państwowości i doprowadzi do jeszcze większego chaosu. W ten sposób, pisze Simpson, Syria potwierdza lekcję, jaką dał Irak: plan promowania „wolności” w państwach muzułmańskich zakończył się.

W przyszłości interwencje będą odbywać się nie dla obalenia rezimu, ale dla umocnienia słabych rządów, bez wszelkich gwarancji „przemian demokratycznych”, uważa Simpson. Według słów analityka, nie pozostaje wątpliwości, że jedyna siła, która zdolna jest zapełnić polityczną pustkę słabych państw islamskich to radykalni islamiści.

Wszelka interwencja w sprawy wewnętrzne suwerennych państw (nawet represyjnych z punktu widzenia Zachodu) jest zamyślona jako środek przesunięcia w stronę demokracji [?? – admin], jednak ten „transport” może być przejęty przez islamistów, aby pojechać w zupełnie inne miejsce docelowe, podsumowuje analityk.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 10 to “FP: czas zmiany reżimów minął, Zachód musi przyjąć al-Asada”

 1. Marucha said

  Jako komentarz warto dodać, że zarówno W. Brytania jak i Francja mają zamiar zaatakować Państwo Islamskie. Nie będę chyba daleki od prawdy, jeśli odgadnę, iż kraje te zostały zmuszone do aktywności pod wpływem interwencji rosyjskiej.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151123/1490531/Lotniskowiec-Syria-PI.html
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20151123/1489299/cameron-syria-pi.html

 2. Siekiera_Motyka said

  „… że choć Zachód nie cierpi al-Asada i uważa go za „krwawego rzeźnika””
  Dziecinne zdanie 😦

  Ale jak potrzeba to nie ma problemu z kim się spotykają. A barany gapią się i nic nie rozumieją bo mają nową aplikacje w swojej komórce do zabawy,
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/7135788.stm

  „W tej chwili Zachód pojął, że alternatywy dla al-Asada w Syrii nie ma, uważa publicysta FP. Jaki by nie był los syryjskiego lidera, to zniszczenie jego reżimu powlecze za sobą krach ostatków państwowości i doprowadzi do jeszcze większego chaosu. W ten sposób, pisze Simpson, Syria potwierdza lekcję, jaką dał Irak: plan promowania „wolności” w państwach muzułmańskich zakończył się.”
  O Boże !!!!

  Jedno Biegunowy Świat zniszczy ten Świat, a ci co nie chcą być zniszczeni zareagowali. To jest Rosja. Taka moja konkluzja tego cyrku, to co napisane to bełkot.

 3. Tekla said

  Wysłuchałam rozmowy dzienikarza z Wegierka zamieszkała od lat 80-tych w Damaszku,otóz powiedziała ,ze za ,,rezimu” Assada było niezłe zycie,duzo lepiej niz za jego ojca . Poczatki wojny domowej zupełnie w jej relacjach były takie jak na Ukrainie..najpierw pokojowe demonstracje a pózniej snajperzy strzelali w plecy..Ona przyjechała w odwiedziny do rodziny i wracała z powrotem.powiedziała tez ,ze interwecja Rosji co cud! ostatni moment na wstrzymanie eksodusu.

 4. peacelover said

  ….wielki Izrael, od Nilu do Eufratu…!!!
  jaka szkoda…!!!
  teraz robimy Chazarie od Wisly do Krymu
  moze sie uda …!!!?

 5. anonim said

  Taka moja mała refleksja…może ten sra…zachód znaczy zauważył że ogromny kawałek post-Syrii zagarnie Turcja na czele której kolejną kadencję będzie stał mały sułtan o wielkim o sobie mniemaniu. Turcja historycznie jest pro-niemiecka a przecież angolia razem z Francją nie mogą sobie pozwolić na jakiekolwiek zakłócenie balansu w europie na korzyść rzeszy.
  Przy całym ujadaniu na temat monopolu Rosyjskiego w Europie nikt nie zauważa że sama Rosja może chcieć mieć otwarte rynki zbytu swych surowców w Europie by nie być sama uwiązana do monopolistycznego odbiorcy 🙂 w osobie Chin.
  taka mała geopolityczna gierka wszyscy to widzą tylko rządzący Polską udają że nie widzą.

 6. Boydar said

  komentarz pod artykułem http://pl.sputniknews.com/swiat/20151123/1492155/usa-syria-komandosi.html

  „Czas najwyższy przygotować desanty specnazu tam, gdzie szykują się zachodnie buciory. Rosja powinna dać logistykę, osłonę ogniową i elektroniczną a ludzi Syria i gwardziści irańscy. Gdy boys zapukają do latryny na obrzeżach Syrii powinni usłyszeć – zajęte”

 7. NICK said

  Turcja. Od wieków Turcja. Ano tak. Turcja.
  W żadnym wymiarze, ani na centymetr, nie wolno jej pozwolić na poszerzenie wpływów.
  Słowianie to wiedzieli i wiedzą. Czynią.

  Tylko une ciągle w tym przeszkadzają. Mackami zgniłego ‚zachodu’.

 8. Grace said

  Gearoid, moj przyjaciel z Paryza, posluchajcie go…

 9. Grace said

  Sorry, nie wiem dlaczego link nie da sie przekopiowac. . Znajdzcie go na Youtube or Google . Naprawde warto posluchac. GEAROID O’COLMAIN.

 10. Re: Artykul…
  No niech mi ktos odpowie na proste pytanie:
  „Dlaczego zydzi (I-sra-elicit) morduja Palestynczykow wyganiajac ich tym samym (innych) z ziemi swoich pra-przodkow ???”…
  ===============
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Gdybym zapomnial, to prosze przeslac na moj E-mail:
  jasiek80@outlook.com

Sorry, the comment form is closed at this time.