Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (45 – …
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  Marucha o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  revers o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Na fasadzie i za kulisami

Posted by Marucha w dniu 2015-11-24 (Wtorek)

Czy oni są w Polsce nieszczęśliwi?

Zaledwie tydzień mija od zaprzysiężenia rządu pani premierzycy Beaty Szydło, a już widać, że na podmiance przy rządzie przebudowa sceny politycznej w naszym nieszczęśliwym, a właściwie odtąd już szczęśliwym kraju się nie skończy.

Z tym nieszczęśliwym krajem jest tak, że wielu Czytelników ma do mnie pretensję o to sformułowanie. Dotychczas na takie uwagi odpowiadałem pytaniem, czy uważają, że nasz kraj jest szczęśliwy. Ponieważ żaden tak nie uważał, dalej spokojnie używałem określenia „nieszczęśliwy kraj”, będącego zresztą cytatem z powieści Bolesława Prusa „Lalka”, w której tak właśnie o Polsce, a właściwie – o Prywiślińskim Kraju – mówi Książę.

Teraz jednak sytuacja się zmieniła, teraz Czytelnik nadesłał mi opinię, że kraj nasz może się wreszcie uważać za szczęśliwy, bo rządy objął pan prezes Jarosław Kaczyński ze współpracownikami w osobach pana prezydenta Andrzeja Dudy i pani premierzycy Beaty Szydło, żeby nie wspomnieć o pozostałych członkach rządu.

Skoro tak, to co innego, chociaż z drugiej strony przezorność nakazuje nie chwalić dnia rano, tylko dopiero wieczorem, co przywódca SLD Leszek Miller wyraził w postaci wskazówki, po czym poznaje się prawdziwego mężczyznę – nie po tym, jak zaczyna, tylko po tym, jak kończy.

Otóż pan prezes Kaczyński ze swymi współpracownikami najwyraźniej dopiero zaczyna przebudowywać również kulisy politycznej sceny. Skoro bowiem przechodzimy pod kuratelę amerykańską, tym razem już chyba na dobre – chociaż któż może wiedzieć, jakie bajki będzie opowiadał wybrany w przyszłym roku nowy amerykański prezydent i z jakiego klucza będzie i nam wypadało ćwierkać, jeśli na przykład – na co się coraz bardziej zanosi – sojusznikiem naszych sojuszników zostanie zimny ruski czekista Putin – no to jest rzeczą oczywistą, że nasi sojusznicy („niech żyją nasi sojusznicy, Amerykanie i Anglicy!”) muszą na tubylczej politycznej scenie zainstalować swoich sukinsynów, a wyeliminować sukinsynów jakichś takich nie swoich i to nie tylko od frontu, ale i od kulis.

Toteż zaraz po przegłosowaniu wotum zaufania dla nowego rządu, co nastąpiło po expose pani premierzycy Beaty Szydło, w którym zapowiedziała ona dla naszego nieszczęś… – to znaczy – pardon – oczywiście szczęśliwego kraju „rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój”, dzięki bilionowi złotych, które przeznaczy się na inwestycje, rozpoczęła się energiczna kuracja przeczyszczająca.

Bilion, czyli tysiąc miliardów złotych, stanowi równowartość mniej więcej trzech rocznych budżetów państwa, więc trudno dziś odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób polska gospodarka, w której – mówiąc nawiasem – narodowy potencjał ekonomiczny jest wykorzystany w niewielkim zaledwie stopniu, miałaby wygenerować takie nadwyżki i to w ciągu najbliższych dwóch, a najwyżej trzech lat.

Ten potencjał jest zablokowany z jednej strony przez ustanowiony w roku 1989 przez generała Kiszczaka i grono osób zaufanych ekonomiczny model pastwa w postaci kapitalizmu kompradorskiego, a z drugiej – przez rosnącą biurokratyzację kraju, z której korzystają Umiłowani Przywódcy i polityczne zaplecze wszystkich dotychczasowych kierunków politycznych.

Najprawdopodobniej tedy opowieści o potrójnym rozwoju można będzie spokojnie włożyć między bajki, bo osobiście sądzę, że nowy rząd może – po pierwsze – poodkręcać zainstalowane u nas w poprzednich latach wynalazki politycznej poprawności w rodzaju genderactwa i temu podobnych bredni, a po drugie – że zacznie prowadzić politykę historyczną, w której będzie dawał odpór politykom historycznym niemieckiej i żydowskiej – oczywiście w granicach dopuszczonych przez naszych sojuszników, którzy i w tej sprawie mają przecież wiele do powiedzenia.

Więc zaraz po przegłosowaniu wotum zaufania dla nowego rządu, rozpoczął on kurację przeczyszczającą, dymisjonując szefów tajnych służb: Kontrwywiadu Wojskowego i Wywiadu wojskowego. Najwyraźniej oni też powiększą grono „żołnierzy wyklętych”, którym bohaterskie legendy będzie pewnie dorabiała niezawodna „Gazeta Wyborcza”, gdzie redakcyjny Judenrat takie umiejętności powysysał z mlekiem stalinowskich przodków, co to podobne legendy dorabiali „generałowi Walterowi” („ziemia spadła na ciało, zapachniała jak senny las, ale serce zostało na przedmieściach hiszpańskich miast, ale serce szło z wojskiem przez obszary Republik Rad, do wolności przez Polskę, a do Polski przez cały świat”) i innym.

Nocne posiedzenie komisji do spraw służb, podczas której kuracja została przeprowadzona, pan Biernacki z PO uznał za „zamach stanu”, ale to się tylko tak mówi, bo w posiedzeniu uczestniczył nowy minister-koordynator Mariusz Kamiński, który przez prezydenta Dudę właśnie został ułaskawiony, chociaż niezawisły sąd apelacyjny jeszcze nie zdążył wydać w jego sprawie prawomocnego wyroku.

Ta decyzja pana prezydenta spowodowała powstanie w tubylczej jurysprudencji dwóch szkół: jedna szkoła utrzymuje, że pan prezydent może ułaskawić każdego delikwenta w każdym czasie. „W każdym” – a więc nawet ZANIM zdąży popełnić jakieś przestępstwo, podczas gdy druga twierdzi, że owszem – ale prawo łaski prezydent może zastosować dopiero wtedy, gdy zapadnie prawomocny wyrok skazujący.

Ta druga szkoła powołuje się na to, że w kodeksie postępowania karnego procedura ułaskawienia jest omawiana w dziale zatytułowanym „Postępowanie po uprawomocnieniu się orzeczenia” oraz na art. 7 konstytucji stanowiący, że „organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa” z czego wynika, że nie można domniemywać kompetencji organu władzy publicznej, np. pana prezydenta.

Ale jurysprudencja – swoją drogą, a wymagania wynikające z konieczności przebudowy sceny politycznej i jej bezpieczniackich kulis pod kątem potrzeb obecnej amerykańskiej polityki w Europie – swoją drogą i od razu widać, że sojusznicy chyba dłużej nie chcieli czekać. Tym bardziej, ze kuracja przeczyszczająca obejmuje również jurysprudencję – na razie w postaci Trybunału Konstytucyjnego, gdzie poprzedni Sejm rzutem na taśmę wybrał na zapas pięciu sędziów.

Jednak prezydent Duda ich nie zaprzysiągł, a PiS w czwartek przepycha przez Sejm nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, dzięki której zamiast tamtych, wybierze nowych sędziów.

Ciekawe, którzy sędziowie dali się wtedy wybrać i jacy dadzą wybrać się teraz – bo zarówno tamten rzut na taśmę w wykonaniu koalicji PO i PSL, jak i ten w wykonaniu PiS rzuca jaskrawe światło na sławną „niezawisłość” sędziów i trybunałów. Nikt chyba nie będzie miał już odtąd wątpliwości, że również i ją możemy spokojnie włożyć sobie między bajki, a bajki – wiadomo – zawsze są, a w każdym razie – zawsze mogą być piękniejsze od rzeczywistości, dzięki czemu im więcej bajek, tym szczęśliwszy będzie stawał się nasz, dotychczas nieszczęśliwy kraj.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 32 to “Na fasadzie i za kulisami”

 1. nie.slepy i nie gluchy said

  Dlaczego zydka-dowcipaska trzyma zydowski feudal nieprzerwanie na szkle? Prosta przyczyna.
  Dowcipasewk pozornie jest przeciw. Doskonale bermanowsko sie zakamuflowal. Pisze o mechanizmach oczywistych, dzisiaj juz ogolnie znanych
  Jego zadanie to mieszac w polskich lbach w temacie Rosja. Rowniez dzisiaj opowiada bzdury o jakichstam sojusznikach sojusznikow Rosji, gdy chodzi
  w rzeczywistosci o atak na Rosje dodatkowo ze strony Europy, bo taki jest wlasnie wieloplaszczyznowo przygotowywany.
  Zakamuflowany zydek nie uzywa nigdy okreslenia „narod” lub w pelni jednoznacznego okreslenia „narod polski”, ubija sie namolnie slowem „kraj”.
  W obecnej zapalnej sytuacji na swiecie sprawy wewnetrzne jakiegostam srodkowoeuropejskiego kraju sa zupelnioe nieistotne, istotnym jest kiedy
  i jak gleboko Chiny wejda w obrone Rosji, broniac jednoczesnie samych siebie. Tylko jednoznaczna postawa Chin moze powstrzymac rozpierduche,
  bo Rosja sama nie bedzie miala alternatywy do uderzenia prewencyjnego i bezposredniego w siedzibe diabla.

 2. Boydar said

  Jak można tak pisać o znakomitym publicyście ! Wstydź się Pan !

 3. NICK said

  To Pan się wstydź, Lubelaku. [:) . ]
  Piszemy: NAJZNAKOMITSZYM, MAŁOPOLSKIM, Publi – cyście. Od ćysty. Nie od brudu. Wolę brud niż cystę, która otorbiła się w ludzkim ciele, zwłaszcza we miózgu i tylko czeka. Kiedy wejść w następne stadium. i POŻERAĆ, POŻERAĆ. Gospodarza swego… .
  Pasożyd.
  Uff. Ja tylko podbiłem. Sarkazmem.

 4. Boydar said

  Nnnoooo !

 5. Nareszcie doczekalismy:
  http://wpolityce.pl/m/swiat/272820-austriaccy-zydzi-zadaja-ograniczenia-liczby-migrantow-z-powodu-antysemityzmu
  Wojna Semicko-Semicka.?……chyba ze austriaccy zydzi..to chazary poprzebierane za zydow :-))))

 6. Email said

  # 1 A fe! Co za srom!
  Tak krytykować „naszego” miszcza-redachtora z Nalewek.
  Dziś występują pod inną nazwą i miszcz-redachtor i redachcja. Wyglądają więc inaczej ach inaczej.

 7. Witek said

  Minister Macierewicz jego nowy doradca 🙂

  Edmund Janniger, 20-letni student ze Stanów Zjednoczonych, został doradcą ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

  Janniger studiuje na Uniwersytecie Rutgers w Stanach Zjednoczonych.

  „Mianowanie na urząd Doradcy Ministra Obrony Narodowej to dla mnie wielki zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za zaufanie, jakim mnie obdarzył” – napisał na Facebooku.

  Jak pisze tvp.info. informację potwierdził rzecznik MON.

  – Edmund Janniger będzie wsparciem w biurze prasowym przy kontaktach z międzynarodowymi mediami – stwierdził Bartłomiej Misiewicz.

  Janniger pełnił funkcję wiceszefa okręgowego sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w Okręgu nr 10. Z kolei na swojej stronie internetowej napisał, że „jest m.in. prezesem bezpartyjnej organizacji studenckiej – Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych. Zasiada również w Prezydium Senatu uczelni” – podaje tvp.info

 8. ojojoj said

  🙂 tym razem pana post mnie rozwalil panie Boydar

 9. revers said

  re6

  pryszcze, swedzonki pomendowe, po syfilisie i parchach wyleczone? z rodziny dermatobezlogicznej

 10. Witek said

  Panie Revers ojciec Mundka jest uznanym dermatologiem-wenerologiem.
  Taka wiedza przyda się podczas kolejnych wyjazdów w obce strony,by tam wnosić demokrację made in USA
  Jeszcze brakuje kapelana, ale o Rydzyk podobno pali się do nowego etatu 🙂

 11. NICK said

  Macie. Maciorę.
  A co doradza ten doradca?

 12. Witek said

  ADL Foxmana usadowiło się w Akademii Obrony WP, tak więc możemy być pewni, że prawidłowo wytresowani oficerowie z oddaniem będą walczyć o pokój i demokrację 🙂

  http://adl.aon.edu.pl/635-2/

  17 kwietnia 2015 r. w Laboratorium ADL w ramach tygodniowego międzynarodowego kursu dotyczącego kompetencji międzykulturowych, odbył się interaktywny warsztat 3C in the virtual world – training, cyber warfare.

  http://adl.aon.edu.pl/aktualnosci/kurs-kompetencji-miedzykulturowych-laboratorium-adl/

 13. Zerohero said

  To taki nowy Radek Sikorski. Radek zaczynał karierę w wieku lat 28 u „patrioty” Olszewskiego, a ten wisus ma dopiero 20, natomiast wygląda na 10. I to amerykański! Będzie sprawnie administrował zasobami biorobotów w Polin. Do rządzenia tubylcami należy mieć zdrowy dystans emocjonalny. God bless America.

 14. mironik said

  Janiger syn, a czemu ja pomyśleć, że jego nieslublny

 15. Witek said

 16. Ehze said

  Re 6:
  KTO jest OJCEMtego Edmunda Jennigera?
  Nazwisko jego matki: Krysicka – Jenniger
  Nazwisko JEJ meza i „ojca” Edmunda: Schwartz
  KIM jest pan JENNIGER?
  Nie mozna znalezc o nim ZADNYCH indormacji.

 17. Witek said

  Ehze

  Nic nie piszą o tate naszego Mundka kochanego.
  Tylko, że jest uznanym lekarzem dermatologiem i specjalistą od chorób wenerycznych 🙂
  Gdzieś to przeczytałem.

  Z jednego współpracownika powinniśmy się cieszyć i nie kręcić nosem

  Pan Misiewicz, rzecznik resortu Obrony Narodowej
  Ten bynajmniej posiada jakieś kompetencje, przed wyborami woził pana ministra samochodem
  ( kopia Bolka i jego Miecia?)

  Bo nasz nowy ” doradca” zapewne prawka kat B jeszcze nie posiada….
  W USA, kraju miłującym demokrację to nawet piwka bez tate kupić nie może….
  A u nas….doradca poważnego ministra….

 18. Ehze said

  Re 6:
  KTO jest OJCEM tego Edmunda Jennigera?
  Nazwisko jego matki: Krysicka – Jenniger
  Nazwisko JEJ meza i „ojca” Edmunda Jennigera: : Schwartz
  KIM jest pan JENNIGER?
  Nie mozna znalezc o nim ZADNYCH informacji.

 19. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka jest obuszony na Polaki i te ich protesty.

  To czy pan Mundek jest dobry patriota czy nie, to zadecyduje czy bedzie bral udzial w paradzie ruwnosci.

  Ja pan Mordka musi osobiscie powiedziec, sze pan Mundek wyglada bardzo apetycznie.

  Anti-Porn Protesters Arrested in Poland

  http://www.churchmilitant.com/news/article/anti-porn-protesters-arrested

 20. Maverick said

  http://www.monitor-polski.pl/tworzenie-judeopolonii-rola-zydowskiego-mossad-u-w-nzz-solidarnosc/

 21. RomanK said

  Jakie to ma znaczenie??? kim jest JanNiger,,jest doradca ministra Obrony Narodowej Polski….ma posade i pensje…i dobrego nicka…
  Nie wazne kto cie zrobil, zrobic to cie moze za darmo byle kto…wazne kto ci placi:-)))

 22. Maverick said

  Doradzanie będzie takie że Polska ma stać się niewypłacalna i zadłużona, co w konsekwencji doprowadzi do upadku szkolnictwa, i wynarodowienia narodu. Drugim celem kundli będzie szczekanie na Rosję i judzenie do wojny.

 23. wanderer said

  Jaka on ma wiedze zeby doradzac??
  Jakie jego doswiadczenie??
  Kilka lat temu koszule w zebach nosil..
  Moj Boze..
  Takie ministerstwo obrony jaki doradca..

 24. gosc said

  POLONIA RESTITUTA!- …… dziecko,ja cie uczyc karze !

 25. Marucha said

  Re 23:
  No przecież jest niezwykle zdolny, inaczej by tak się nie przebił 🙂

 26. Ehze said

  Re 17:

  Ten tate dermatolog to pan SCHWARTZ. Mundek nosi nazwisko JANNIGER.
  A wiec KTO o nazwisku JANNIGER jest jego ojcem?
  Tak samo jego matka nazywa sie:
  Krysicka – Janniger
  a NIE:
  Krysicka- Schwartz.
  KTO o nazwisku Janniger jest (byl) jej mezem i ojcem Mundka??

 27. gick said

  Nie wiek tu jest ważny. Ale wiedza i cel jaki mu ktoś określił. Jeśli przekazywał wiedzę np. stary Rockefeller to ten mundek wie więcej niż wszyscy razem w Polsce wzięci do kupy.
  Nie zmienia to rzeczy że dla Polaków to wielkie poniżenie aby szczyl o którym nic nie wiemy pakował się w najważniejsze sprawy państwa. Zasadniczo to już zdrada stanu dla Macierewicza.
  Często się zastanawiam, dlaczego ja z tej choroby „naiwności” polskiej nie mogę się wyleczyć ?

 28. radio said

  Największą.jazdą z Polakami jest to.ze zemsta khazarskich elit zamieniła Polskę w największego.wroga i zdrajcę Słowian…..

 29. august252a said

  Do nie.slepy i nie gluchy said
  Nic dodać nic ująć prawda i jeszcze raz prawda!!!!!!!!!!!!!!

 30. Boydar said

  Mundek ma kablować, co trzeba i komu trzeba. Potem się okaże że tylko młody i głupi. Narzędzie to tylko narzędzie.

 31. bolton said

  https://www.youtube.com/watch?v=AfF8h7sIjVw ks natanek oz ydach

 32. karlik said

  Ad.26 „A wiec KTO o nazwisku JANNIGER jest jego ojcem?”
  Ja bym rozszerzył pytanie, czy doradca Ministra RP ma też, albo tylko polskie obywatelstwo?
  W USA byłem raz i tam trzeba jakieś papiery mieć, a Polakom jest o nie trudno, bo po zapłaceniu parę setek $
  potrafią napisać, że się jest za biednym by odwiedzić taki wspaniały kraj..
  A tu Polak w najlepszym Uniwersytecie we władzach..

Sorry, the comment form is closed at this time.