Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Warszawa – miasto pod tymczasowym żydowskim zarządem

Posted by Marucha w dniu 2015-12-02 (Środa)

[To, co tymczasowe, okazuje się często najtrwalsze – admin]

Żydowskie władze stolicy planują likwidację Ronda im.Romana Dmowskiego. Rondo zastąpią skrzyżowaniem, ale imię Romana Dmowskiego zniknie z centralnego miejsca stolicy.

Pierwszy raz upamiętnienie centralnego skrzyżowania w Warszawie imieniem Romana Dmowskiego zaproponowała w 1993r. niezależna akcja społeczna. Jednak żydostwo mające w radzie miasta większość odrzuciło tę propozycję.

Dopiero w 1995 roku decyzją Rady Warszawy rondo nazwano imieniem przywódcy przedwojennej Narodowej Demokracji – Romana Dmowskiego. Prawdopodobnie po wyborach samorządowych w 1994r. syjonistyczny element żydowski nie posiadał zdecydowanej przewagi.

Dwadzieścia lat Żydzi zastanawiali się jak usunąć R.Dmowskiego z centrum miasta.

Żydowski szowinizm dotknął także pomnika R.Dmowskiego. Żydzi w ogóle nie chcieli dopuścić do jego odsłonięcia, ostatecznie zgodzili się ustawić go w krzakach na znacznie obniżonym cokole przy placu Na Rozdrożu.

Przeciwko powstaniu pomnika – został odsłonięty w 2006r. – protestowały takie syjonistyczne kreatury, jak się M. Edelman, czy M.mJanion. Nie zgadzali się na wprowadzenie do polskiego panteonu człowieka, którego program polityczny według nich „opierał się na nienawiści”. Twierdzili, że „nazwisko Dmowskiego nierozerwalnie wiąże się z ideologią rasizmu, szowinizmu, egoizmu narodowego, a nade wszystko z antysemityzmem”.

Gdyby „nienawiść do innych nacji” przyjąć jako kryterium przyznawania obywatelstwa, to Żydzi nigdy by go nie otrzymali w żadnym państwie świata.

Jednak pomnik, z żydowskiej inspiracji podpalany, oblewany farbą, stojący w krzakach, więc prawie niezauważalny, nie drażni ich tak bardzo jak Rondo im. Romana Dmowskiego znajdujące się w centrum Warszawy, w najbardziej ruchliwym miejscu stolicy.

Żyd, S. Bratkowski (po żydowskim zamachu stanu w sierpniu 1980r. prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich do 1990r., współzałożyciel żydowskiej Gazety Wyborczej) w żydowskiej gadzinowej rozgłośni radiowej Tok FM opowiadał swego czasu, że stara się tak planować swoją podróż po Warszawie, żeby nie przejeżdżać przez to rondo. Wyjątek robi tylko, gdy wychodzi z psem na spacer. Wtedy oprowadza psa po wszystkich narożnikach, żeby je obsikiwał.

W końcu Żydzi znaleźli sposób na pozbycie się R.Dmowskiego z centrum miasta, którym zarządzają. Specjaliści z Biura Projektów Rozwoju Warszawy proponują likwidację ronda. W zamian powstałoby zwykłe skrzyżowanie. A więc to nie żydowskie władze są inicjatorami pozbycia się R.Dmowskiego (?), tylko jacyś specjaliści. Oto jeden z nich, główny pomysłodawca:

Sławomir Monkiewicz z Biura Planowania Rozwoju Warszawy, jeden z twórców nowej koncepcji

Nie będzie już Ronda im.Romana Dmowskiego cieszą się zapewne Żydzi w gadzinówce Michnika – http://warszawa.wyborcza.pl

I nie ważne, że pokonanie skrzyżowania, zwłaszcza dla skręcających w prawo, stanie się w godzinach szczytu prawie niemożliwe, bo ruch pojazdów będą blokować piesi ważne, że Żydów nie będzie drażniło nazwisko twórcy niepodległej Polski, R.Dmowskiego.

Żydowskie władze odnotują jeszcze jeden sukces. W związku z tym, że część wejść do podziemnego przejścia zostanie zasypana, a zdecydowana większość ruchu pieszego będzie odbywała się na przejściach naziemnych, upadną polskie sklepy znajdujące się w tym przejściu. Nie należy zapominać, że likwidacja polskiej przedsiębiorczości to zadanie priorytetowe wszelkiej żydowskiej władzy w IIIŻydo-RP.

Dariusz Kosiur
https://wiernipolsce1.wordpress.com

Komentarzy 35 to “Warszawa – miasto pod tymczasowym żydowskim zarządem”

 1. rom said

  Hanna Gronkiewicz Walc żydówka która ukradła kamienicę .

 2. Lily said

  A,co na to Pis?. Ponoc najwieksza partia narodowo-katolicka. 🙂

 3. dariusz2b said

  Do czsu do kiedy będziemy siedzieć i tylko szczekać to te parchy żydowskie będą w tym naszym kraju robić co chcą może czas najweższy dać im kopa w dupę żydowską.

 4. Wimar said

  Trzeba pamietać o roli jaką odegrali w odsunięciu R.Dmowskiego od władzy po roku 1918.
  Grupa wpływowych Żydów zagroziła członkom Rady Regencyjnej, ze jeżeli R.Dmowski znajdzie sie w strukturach władzy II RP oni wykorzystaja wszelkie wpływy zagraniczne aby storpedowac dostep Polski do morza. Historia pokazala ,ze ten szantaz zadziałal a powojenny port w Gdyni prawdopodobnie jest owocem tych „umów” zas sam Dmowski skupil sie jedynie na pracy publicystycznej, partyjnej oraz na arenie międzynarodowej.

 5. Boydar said

  Monkiewicz, czy jak ci tam, tylko szybko – wzdłuż czy w poprzek ?

 6. Freemasons said

  Od ostatniej przebudowy Rondo Mogilskie nie jest tak naprawdę rondem, ale dwupoziomowym skrzyżowaniem. Jednak utrzymała się dla tego obiektu oficjalna i zwyczajowa nazwa ‚Rondo Mogilskie’.

 7. JO said

  ad. 3. A Pan co robi, procz „szczekania” . Jezeli nic, to zapraszam, do Gajowki Dzialanie…

  ——————

  https://gajowka.wordpress.com/zydo-masonskie-kolorowe-rewolucje-oraz-liberalne-demokracje/

 8. Mariusz said

  https://www.facebook.com/rondodmowskiego

 9. gość said

  Dziwna sprawa pożydowskiej kamienicy

  Osoby podające się za spadkobierców kamienicy w centrum Warszawy sprzedały prawa do gruntu pod budynkiem, choć należy ona do miasta. Za ogromną kamienicę, która przeszła kosztowne remonty, miały dostać milion złotych.

  Czytaj dalej:

  http://www.naszapolska.pl/index.php/categories/polska/18641-dziwna-sprawa-pozydowskiej-kamienicy

 10. Dictum said

  Twierdzili, że „nazwisko Dmowskiego nierozerwalnie wiąże się z ideologią rasizmu, szowinizmu, egoizmu narodowego, a nade wszystko z antysemityzmem”.

  Nie zdążył być homofobem.

  A pan Monkiewicz… jaka rasowa twarz!

 11. Dictum said

  ad. 5.
  Obawiam się, że – jak na dzisiaj – to Monkiewicz (czy jak tam było jego rodzinie) zadaje nam to pytanie.

 12. Boydar said

  Przedtem było „Malinowski”, Panie Dictum, a niby jak miało być ?

 13. Easy Rider said

  Gronkowiec nie powinna była pełnić urzędu prezydenta miasta po poprzednich wyborach, bo nie dostarczyła w terminie oświadczenia majątkowego. Ale prawo stanowione jest dla „mniej wartościowej ludności tubylczej”, a nie dla rasy panów.
  Zresztą, pozostali kandydaci też byli „swoi”, za wyjątkiem Kazia Marcinkiewicza – szabes-goja.

 14. wanderer said

  Malinowski bylo do ’57 Panie Boydar, od ’44 do ’57 Kowalski, a wczesniej – kto to juz pamieta..

 15. wanderer said

  A, juz wiem, wczesniej to byl Cukier, Labadz czy jakos tak.

 16. JW said

  E tam, ktoś coś pieprznął i już wszyscy robią w gacie. W dzisiejszych czasach panują odwrotne tryndy: to skrzyżowania przerabia się na ronda, a nie odwrotnie. Jednak ta mapka zawiera znacznie więcej przerażających szczegółów, które w panice o tak głupi detal jak nazwa ronda zdają się umykać autorowi artykułu i komentującym. Zakłada ona mianowicie dalszą likwidację ruchu samochodowego poprzez stworzenie tzw. buspasów i miejsc do parkowania (oczywiście słono płatnych) kosztem normalnej jezdni. Skutkiem tego będą większe korki i rezygnacja z aut znacznej części mieszkańców. Wszystko zgodnie z Agendą 21. Nie czepiajcie się zatem Gronkowca – to nie jej pomysł. Ona tylko wykonuje zadanie zlecone jej przez znacznie starszych i mądrzejszych, bo działających na szczeblu ONZ-owskim.

 17. Atanazy said

  Rondo Dmowskiego nie jest wcale rondem, tylko skrzyżowaniem z wyspą centralną. Niewydolnym i permanentnie w Warszawie zakorkowanym. Przeróbka na zwykłe skrzyżowanie na pewno poprawi warunki ruchu i ucywilizuje to nieprzyjazne miejsce. Przy okazji przyda się wytyczenie przejść dla pieszych.

  Patron powinien oczywiście zostać. A może pobliski Plac Defilad powinien otrzymać jego imię?

  Artykuł trąci nieco paranoją.

 18. Joe said

  Obecnie najbardziej zasluzonym dla Polin jest rabin Schurdich…pewnie i episkopat bedzie ZA.Tylko problem bo jeszcze zywy.

 19. Siekiera_Motyka said

  Pan Piotr S. Wiślicki i koledzy

  https://www.google.com/culturalinstitute/asset-viewer/taube-philanthropies/QwFyW74OqDN6WQ?exhibitId=wR7xiggx&hl=en-GB

  Pewnie ich hasło jest „By w Polsce było lepiej”

 20. Siekiera_Motyka said

  Powyższy odnosi się to kom. # 9

 21. srul said

  Varsche – Małe, żydowskie miasteczko, gdzieś na granicy niemieckiej.
  Stefan Kisielewski wspominał, jak to wybitny, niesłusznie dziś zapomniany eseista Stanisław Cat Mackiewicz powiedział mu kiedyś: „Polska właściwa to jest Witebsk, Mińsk, Wilno, Ryga, Kijów”. Ja mówię: »A Warszawa?«. »Warszawa? Małe, żydowskie miasteczko, gdzieś na granicy niemieckiej«”. Kisielewski uważał, że to świetny żart, ale Cat mówił najzupełniej poważnie. A na pytanie, czy był już w Szczecinie, odpowiadał: „Ja do Niemiec nie jeżdżę”.
  http://kultura.newsweek.pl/andrzej-stasiuk–a-niech-nas–kurwa–zabija,67307,1,1.html

 22. @ Atanazy (komentarz 17)

  Artykuł nie tylko trąci paranoją, jest nią wręcz przesiąknięty, w końcu jest poświęcony paranoidalnej nienawiści Żydów do Polski i Polaków.

 23. @ Pan Gajowy Marucha

  [To, co tymczasowe, okazuje się często najtrwalsze – admin]

  To powiedzenie brzmi nieco inaczej, to: „prowizorki są najtrwalsze”.

  IIIŻydo-RP nie jest przez Żydów pomyślana jako prowizorka, ale jako polityczna konstrukcja dająca im pełnię władzy do ostatnich dni IIIŻydo-RP, o czym ostatecznie zadecydować będą mogli Żydzi z Waszyngtonu. Jednak myślę, że jesteśmy świadkami ich dni ostatnich – nawet jeśli potrwają przez kolejne 25 lat – i to mimo, że wywindowali $USA na 4 zł przy kursie €UE za 4,20 zł.

 24. Jan Rokicki said

  W Londynie odkryto 12 nielegalnych żydowskich szkół. Ciekawe, czy w Warszawie takie funkcjonują. Post z godz 15.34, jeśli w Gajówce jest jakiś Anglik, może otworzy klip. U mnie się nie odtwarza,

  http://www.bbc.com/news/live/uk-england-london-34878204

 25. Moher49 said

  Żyją w katolickim kraju, w którym niedopuszczalne jest wyłapać i wystrzelać.

  Możemy się tylko modlić:
  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce
  A przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną,
  Oby go Bóg pogromić raczył, o to pokornie prosimy.
  I ty wodzu hufców niebieskich,
  Szatana i inne złe duchy,
  które na zgubę dusz ludzkich
  na tym świecie krążą,
  mocą Bożą strąć do piekła
  Amen

 26. Boydar said

  Judaea delenda est !

 27. Grot od strzały said

  Te Qrwy żydowskie, zaślepione nienawiścią do Polaków nie zdają sobie sprawy, że ostrzą nam siekiery na swoje łby. One mają wrodzony brak umiaru we wszystkim. Dlatego od zawsze są i będą zwierzęcymi przybłędami bezpaństwowymi, jako międzynarodowe wściekłe psy.

  „Wszelka ohyda bierze się od żyda”.

 28. Stanczyk :) said

  Nie ma problemu, naprawdę. Przecież można zmienić nazwę Al. Jerozolimskie na Al. Dmowskiego.
  Najważniejsze, to spokój.

 29. Boydar said

  Grocie, mylisz się. Ci którzy planują te sprawy, właśnie liczą na to, że topór trzymać będzie polska ręka. Nie wolno do tego dopuścić, bo stracimy coś więcej niż honor.

  Ale muszę cię i pocieszyć; jeśli nie znajdzie się polska ręka, oni dadzą swoją, mają już przygotowaną. Bo ci do wyrżnięcia i tak mają być wyrżnięci. Dokładnie tak, jak za Hitlera. Jak Polacy nie chcieli stodoły z żydami spalić, to żydoszkopy nie płakały, tylko podłożyły ogień same. I też było sicher.

  Tylko nam już nic do tego; my mamy chronić NASZE Kobiety i NASZE Dzieci. Za nieżywych wrogów powinniśmy się wyłącznie szczerze pomodlić, i styknie.

 30. aaaaaaaaaaaaaaaa said

  ….kogo tam obchodzi jakiś Dmowski …..ważne ,że kebab może zjeść i popić Coca Colą…..

 31. RomanK said

  Za trzy lata..nawet absolwenci wydzialow historii Uniwersystetu Warszawskiego nie beda wiedziec- kto to Dmowski…

  Wyc howani na Tfuurczosci pana posla Liroy’a nie dbaja o nazwy….licza sie funkcje:

  prosze szczegolnei polecam starszym panom:

 32. Boydar said

  Czemu se kozy nie kupi … miliony jego intelektualnych (czy aby tylko intelektualnych ?)pobratymców wcale nie narzeka.

 33. Ciupaga said

  @31 Bo Kikuz’15 to po porostu kolejny zaciąg konfidentów.

 34. pldi said

  Na szczęście jesteśmy przekornym narodem i owoc zakazany smakuje nam lepiej

 35. wow said

  Ten Liroy tą piosenkę nagrał kilkanaście lat temu. Dostał miejsce na liście bo jest kolegą Kukiza więc wiadomo , że będzie tak głosował jak mu karzą. Celebrytów do sejmu wprowadzała już i Samoobrona i SLD i przede wszystkim PO. I jakoś nikt n to specjalnie uwagi nie zwracał. No jest Liroy w sejmie i co z tego? Nie jest członkiem Ruchu Narodowego, Kukiz’15 to nie partia tylko komitet obywatelski. Jak to niby wielka afera?

Sorry, the comment form is closed at this time.