Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Monsanto oskarżone o zbrodnie przeciwko ludzkości i przyrodzie

Posted by Marucha w dniu 2015-12-10 (Czwartek)

Monsanto, czyli jedna z najbardziej wpływowych na świecie korporacji biotechnologicznych, została oficjalnie oskarżona o zbrodnie przeciwko ludzkości i środowisku naturalnemu. Korporacja jest największym na całej planecie producentem zmodyfikowanej genetycznie żywności (GMO).


Zdecydowane działania, które będą miały swój finał w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości w Hadze, zostały podjęte przez grupę Monsanto Tribunal. W jej skład wchodzi Stowarzyszenie Konsumentów Ekologicznych, związek Regeneration International, Międzynarodowa Federacja Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM), stowarzyszenie Millions Against Monsanto oraz dziesiątki organizacji rolniczych i ekologicznych.

Na stronie Monsanto-Tribunal.org możemy dowiedzieć się, że korporację Monsanto obwinia się o przyczynianie się do zagłady ekologicznej, globalnego ocieplenia [i po cholerę ten punkt? – admin], zanieczyszczanie środowiska, a nawet o śmierć tysięcy ludzi.

To wszystko w wyniku opracowanie przez jej naukowców szeregu wysoko toksycznych produktów, które nieodwracalnie niszczą środowisko, wywołują choroby i doprowadzają do śmierci wielu ludzi.

Organizację wymieniają tu szczególnie substancje takie jak: polichlorowane bifenyle (PCB) które wpływają na płodność ludzi i zwierząt oraz kwas 2,4,5-trichlorofenoksyoctowy, czyli składnik Agent Orange wykorzystywany podczas wojny w Wietnamie i zakazany w Europie środek do ochrony roślin Lasso oraz Roundup, najpopularniejszy na świecie środek chwastobójczy.

Rozpoczęcie batalii w Hadze ma rozpocząć się w połowie października przyszłego roku. Jeśli organizacjom rolniczym i ekologicznym uda się wygrać z jednymi z najlepszych na świecie prawników pracujących dla Monsanto, to możemy być pewni, że produkty GMO przestaną być wykorzystywane i zaczną znikać ze sklepów.

Jednak jeśli nie uda się zwyciężyć, to skutek dla przeciwników GMO może być opłakany. Korporacje biotechnologiczne bowiem uzyskają w ten sposób międzynarodowe przyzwolenie na kontynuowanie swoich praktyk, a wtedy jeszcze prężniej zaczną się rozwijać i częściej zasypywać rynki swoimi produktami.

http://www.geekweek.pl

Komentarzy 13 to “Monsanto oskarżone o zbrodnie przeciwko ludzkości i przyrodzie”

 1. revers said

  Monsanto ma tez swoich zolnierzy, jak nie ochronirzy, to terrorystow, ostanio w San Bernardino 3 kontraktorow odstrzelilo troche przeciwnikow nie zdrowej zywnosci i zdrowego zycia.

  http://www.jobmonkey.com/uniquejobs/security-mercenary/

 2. Boydar said

  My nie mamy problemu z Monsanto. My mamy problem z tymi squrwysynami, którzy u nas, tubylczo, Monsanto się sprzedali. Zawsze jest problem ze zdrajcą, nie z wrogiem; jeszcze się nie zdarzyło, żeby wróg nas zdradził.

 3. AQQ said

  Żywioł ognia byłby tu pomocny.

 4. marrkerr said

  Re 2
  Bardzo celny strzał 🙂

 5. Mordka Rosenzweig said

  re 1

  Szanowny pan Revers,

  Ja pan Mordka widzi, sze szanowny pan nie jest na bieszaco bo Monsanto jusz dawno kupilo Black Water security, ktura nabrala duszo doswiadczenia w Iraq.

  Monsanto wzielo nazwe od pani Olga Monsanto z nasza rasa, ktura byla zona zaloszyciela pan John Queeny z ruwniesz z nasza rasa.

  Obecnie najwiekszy akcjonariusz w Monsanto jest bardzo sznowny i powaszany pan Bill Gates.

  http://www.monsanto.com/whoweare/pages/monsanto-history.aspx

 6. Bogush said

  Ad.3 jestem tego samego zdania oby tylko był duży

 7. revers said

  re5

  alez panie mordka to juz dawno temu bylo mi wiadome, moze zle przekazane, dodatkowo wasz Szulc to juz za waszych „uchodcow” to chce armie wyslac na ludy europy wschodniej bo „ultra narodpowe” sa i nie daja sie zislamizowac, wymieszac z noamadami i kozojebcami.

 8. osoba prywatna said

  Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent. [Bill Gates, wystąpienie na zamkniętej konferencji TED 2010 w Long Beach w Kalifornii].

 9. revers said

  Dla Pana Szulca takze nie ma problemu brac pieniazki od Monsato lobby i czolgi wyslac na innozercow, kupujacych nie Monsanto zywnosci.

 10. osoba prywatna said

  Bardzo się staramy, aby każdy zrozumiał, że skażenie genetyczne to coś zupełnie innego niż skażenia chemiczne, które przez własną głupotę rozpowszechniamy przez ostatnie 50 lat. Rzecz w tym, że chemikalia nie potrafią same się rozmnażać. Nawet największe skażenie chemiczne z czasem maleje, podczas gdy w technologii genetycznych modyfikacji jest dokładnie na odwrót. DNA może się w zasadzie rozmnażać samodzielnie, a więc możliwe jest, że początkowo niewielkie skażenie rozrośnie się z czasem do olbrzymich rozmiarów.
  [Terje Traavik (naukowiec norweski]

 11. osoba prywatna said

  Pomimo upływu jednej trzeciej wieku i ponad 350 mld dolarów zainwestowanych w to cacko huragan pozostaje bardziej przewidywalny, a pożar bardziej możliwy do opanowania niż rośliny genetycznie modyfikowane
  [prof. Ignacio Chapella z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley]

  Zwierzę karmione paszą GMO nie jest już tym samym zwierzęciem [dr Arpad Pusztai, Rowet Institute]

  Żywność przez całe wieki należała do czegoś, co dziś nazwalibyśmy za językiem informatycznym “zasobami otwartymi”. Inaczej mówiąc: kupiony na targu ziemniak wysadzony i rozmnożony staje się własnością rolnika. Możemy od niego ziemniaki kupić, może on je nam podarować – i nic nikomu do tego. Na tym, że żywność należy do zasobów otwartych, ludzkość oparła swój sukces. Tymczasem rośliny GMO w większości wypadków objęte są patentami należącymi do wielkich firm. Opatentowane są również metody uzyskiwania GMO. Zrozumiały jest interes, jaki mają w tym koncerny, które inwestują w badania nad GMO i chcą mieć z tego zyski. Ale czy wchodząc na ścieżkę patentowania dobra podstawowego i codziennego, jakim jest żywność, nie tracimy czegoś niezwykle ważnego? [dr Przemysław Chylarecki, z Muzeum i Instytutu Zoologii PAN w Warszawie]

 12. NICK said

  O.P. (11,12). Celne.
  Polskie(?) szkółki nasiennictwa są zinfiltrowane przez agendy Monsanto. Niektórzy mówią, że wykupione.

  APELUJĘ zatem! Wy, którzy możecie, rozmnażajcie swe uprawy we własnym zakresie. Np. z nasion własnych.
  Poza zdrowiem bezcennym może to być niezły intełes. Za lat kilka, naście, dziesiąt.

 13. gret said

  ot tak normalnie po ludzku -ŚMIERĆ MOSANTO I JEGO LUDZIOM – Święta Wojna – tym razem Nasza

Sorry, the comment form is closed at this time.