Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (95 – 2015)

Posted by Marucha w dniu 2015-12-10 (Czwartek)

Król Zulusów, w odróżnieniu od polskich mężyków stanu, jest człowiekiem odważnym i mądrym. Zgłębiając tę oczywistą prawdę, wpisujemy poniżej różne luźne uwagi na dowolne tematy.

Talerzyk roznosci 2

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2015/12/06/wolne-tematy-94-2015
Następne:  https://marucha.wordpress.com/2015/12/14/wolne-tematy-96-2015

Gajowy Marucha

Komentarzy 290 to “Wolne tematy (95 – 2015)”

 1. Marucha said

  Re 267 (p. Nyndro) z poprzednich Wolnych Tematów
  https://marucha.wordpress.com/2015/12/06/wolne-tematy-94-2015/#comment-534603

  Podczas snu nasza podświadomość płata nam różne figle i to, co się śni, może być zupełnie niezgodne z tym, jak żyjemy, postępujemy – z naszym systemem wartości.
  Każdy ma chyba w sobie jakieś mroczne strony, które mogą objawić się we śnie.
  Ale cóż z tego?
  Czyż nie najważniejsze jest, że na jawie nie dajemy im ujścia, że je zwalczamy?
  Pokusy miewali nawet święci. Dlatego są świętymi, że im nie ustępowali.

 2. Siggi said

  Przy okazji manewrów daleko-średnio-morskich;…..

  Flanker : Całą taką armadę załatwia jeden rosyjski krążownik rakietowy. Ma na pokładzie 16 naddźwiękowych sieciocentrycznych rakiet przeciwokrętowych 10 tonowych P-700 Granit o głowicy 750kg i zasięgu do 650km. W jednej salwie może wystrzelić 8 na raz. Jedna z tych rakiet leci wysoko, a pozostałe tuż nad wodą, by było je trudno wykryć. W rejonie spodziewanego zgrupowania lotniskowca ta lecąca wysoko włącza radar i rozpoczyna klasyfikację celów i przekazuje je tym lecącym niżej. Następuje
  podział celów: 4 rakiety wybierają lotniskowiec, atakując go z 4 różnych kierunków, a pozostałe 4 inne cele wg ważności. Następnie wytyczają taką trajektorię by na zgrupowanie lotniskowca uderzyć równocześnie i ze wszystkich stron, a na odcinku końcowym wykonują silne manewrowanie by uniemożliwić zestrzelenie. Gdyby ta wysoko lecąca rakieta została zestrzelona (gdy pijak Jelcyn sprzedał Amerykanom nieuzbrojone rakiety do prób obrony okrętowej, US Navy nie udało się zestrzelić ani jednej!)
  wtedy wznosi się jedna z tych lecących nisko i przejmuje jej rolę. USA jest w tyle za Rosjanami o 2 generacje rakiet przeciwokrętowych: nie mają ani jednej naddźwiękowej rakiety przeciw okrętowej, amerykańskie rakiety mają kilka razy lżejsze głowice, kilka razy mniejszy zasięg, nie manewrują przed uderzeniem w cel i nie potrafią atakować „wilczym stadem” współpracując ze sobą. Na atak lotniczy taki krążownik ma baterie przeciwlotnicze zdolne odeprzeć jednoczesny nalot 46 samolotów z odległości
  300 km, a na pokładzie ma zapas ponad 400 rakiet przeciwlotniczych różnych typów. Równie imponująco przedstawiają się możliwości obrony przed łodziami podwodnymi (zresztą tak jak amerykańskie lotniskowce, tak taki krążownik atomowy ma zawsze ochroniarza w postaci własnej atomowej łodzi podwodnej). Rosyjskie krążowniki rakietowe to koncepcja adm. Gorszkowa, który uznał, że Sowietów nie stać na wyścig na lotniskowce z USA i należy odpowiedzieć asymetrycznie, przy pomocy nowej klasy okrętów,
  zdolnych samodzielnie walczyć z całym zespołem lotniskowca przy pomocy nowej broni, jaką są antyokrętowe pociski rakietowe, w których Sowieci byli pionierami i do dziś Rosjanie daleko tu wyprzedzają USA. Żadne inne państwo nie ma takiej klasy okrętów i takich rakiet (amerykańskie krążowniki rakietowe klasy Ticonderoga są okrętami przeciwlotniczymi oraz do atakowania celów stacjonarnych przy pomocy pocisków Tomahawk, nie mają ciężkich rakiet przeciwokrętowych.). W przypadku wojny totalnej P-700
  Granit są oczywiście wyposażone w głowice nuklearne.

 3. Listwa said

  @ 2 Siggi
  Nieźle. Amerykanie bez lotniskowców to jak kot bez pazurów i oczu.

 4. Siggi said

  UE: Do 2018 roku zakaz sprzedaży papierosów na terenie Polski

  Unia Europejska wprowadza nowe rozporządzenie, do 2018 roku będzie obowiązywał zakaz sprzedaży papierosów na terenie Polski.
  Ograniczenia emisji dwutlenku węgla obowiązują każdym kraju Unii Europejskiej. Według przewodniczących, Polscy palacze emitują CO2 5 razy więcej niż mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej. Dzięki temu rozparzane jest nowe rozporządzenie mające na celu zlikwidować lub ograniczyć dostęp do papierosów w Polsce.
  Według nieoficjalnych danych mają powstać ” kartki na papierosy” bez których nie będzie można ich kupić. Tygodniowo na obywatela będą przysługiwać 2 paczki. Według firm produkujących papierosy na trenie Polski to zamach w Polski przemysł tytoniowy, przez co znacznie może ucierpieć budżet państwa.
  Eksperci spekulują ,że jest to kara za sprzeciwianie się Unii Europejskiej w sprawie uchodźców.
  http://www.zaborcza.pl/ue-do-2018-roku-zakaz-sprzedazy-papierosow-na-terenie-polski/

 5. NyndrO said

  Zakladam,ze mogłem robic blad.

 6. wandaluzja said

  http://poczta.wp.pl/d656/indexgwt.html?flg=1#md,uid=19724//

  Polski Patriotyczny Klub Dyskusyjny w Nowym Jorku rzucił hasło: NIECH CAŁA POLSKA TWORZY POLITYKĘ HISTORYCZNĄ . Tylko wtedy bowiem ZABIERZEMY Polską Historię i nasz kapitał historyczny NAJEMNIKOM opłacanym i Terroryzowanym, jeśli nie dopełniają powinności, z Berlina i Tel Awiwu.
  Jeśli zginęły komuś zdjęcia rodzinne czy dokumenty, tak jak dla mnie, to musi być OGŁOSZONE i wszczęte społeczne śledztwo. Wiadomo, że Żydzi WYKUPILI Jedwabne, ale za złamanie Planu Barbarossa w Jedwabnem Stalin dał Goldzie Meir 500 miliardów dolarów ZŁOTYCH wyznaczając na płatnika Polskę, która to należność została uiszczona przez Cyrankiewicza i Gomułkę co do grosza.
  Anglia jest Wielka nie tylko dlatego, że ścięto tam 500 Doradców, ale dlatego, że tam Dorobku Historycznego pilnowano w Każdym Domu, co nazywa się KONSERWATYZMEM.

 7. snag said

  Nick @ 185

  Rozmawiamy o terenie z ponad 1500 kilometrową ścianą pasma Cascadow (od canadyjskiej granicy do połowy Kaliforni) 2500-3000 metrów wysoką z wulkanami ponad 4000-4400 metrów wysokosci co 100-150 mil z własnymi mikro-klimatami na drodze wilgotnego powietrza z kilkadziesiąt mil odległego Pacifiku a nie o płaskim Kujawsko-Pomorskim.

  Tylko w moim Stanie po zachodniej stronie gór jest kilkadziesiąt rzek i większych strumieni które u was uchodzą za liczące się rzeki. Wody mamy dość bo mamy dość rezerwuarów po jednej i po drugiej stronie gór (mówię o Washington, Oregon i zachodniej stronie gor północnej Kalifornii) bo na południu jest gorzej z wodą.

  Każdy sezon to dziesiątki jeśli nie setki milionów ton materiału z erozji gór (na ostatniej mapie zielone plamy) które przekształciły oceaniczne zatoki w żyzne doliny. Kiedyś to nie przeszkadzało ale dziś są to zaludnione tereny z miejskimi metropoliami jak Seattle, Portland czy okolice San Francisco z Silicon Valley lub uprawna ziemia o która trzeba dbać żeby tu żyć ,…

  Inline image 1

  Inline image 2

  Inline image 3

  Inline image 4

 8. snag said

  Marucha @ 1 ,…

  Czesto lekarstwa a szczegolnie uspokajajace, nasenne (zolpidem tartrate, ambien) czy nawet niektore mineraly w multivitaminach powoduja durne sny czy czy sa powodem koszmarow – Ja nie toleruje Magnesium complex ktory sprawia ze mam durne sny ,…

 9. wandaluzja said

  http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Mona-Lisa-nie-jest-Mona-Lisa-pod-farba-znajduje-sie-inny-obraz,wid,18032953,wiadomosc.html?ticaid=116176//

  MONA LISA NIE JEST MONĄ LISĄ – POD FARBĄ ZNAJDUJE SIĘ INNA KOBIETA?

  To jest ta sama kobieta po 10 czy 20 latach. W Polsce jest Drugi Luwr w Strzegomiu, zbudowany przez rozwiedzioną z Filipem II Augustem Agnieszkę Merankę, siostrę Świętej Jadwigi Śląskiej. Była tam stolica luksemburskiego, jagiellońskiego, wazowskiego i habsburskiego Śląska, którą Prusacy przebudowali na twierdzę przez ZAKOPANIE.

 10. wandaluzja said

  HIPOTEKA RZYMU

  Rzym został WYKUPIONY za pieniądze z banków aleksandryjskich, gdzie poszło ukryte przez Mojżesza w Eljacie Złoto Afryki z ewakuowanego skarbca w Suezie: http://www.wandaluzja.com/?p=p_310&sName=talmud-najlepszy-kodeks-mafijny//. Złoto to pochodziło z KONWENCJI hyksoskiego wezyra Egiptu Józefa z Pelopsem z Poznania, która zezwalała Żydom nabywanie dowolnej ilości żelaza i stali w Pylos na Peloponezie na WAGĘ miedzi, które to żelazo Żydzi sprzedawali w całym pasie zwrotnikowym na Wagę ZŁOTA.
  Palatyn, Kapitol i Forum Romanum oraz Colosseum nie zostały objęte Żydowską Hipoteką Rzymu jako pałace Cesarski, Senacki i Ludowy, którzy przeszły we władanie papieży, i jako PAPIESKIE zostały zburzony przez lancknechtów Lutra, wobec czego Papież musiał budować sobie Nową Siedzibę na Watykanie. Archiwa Cesarskie, Senackie i Papieskie nie zostały jednak zniszczone przez WANDALÓW czyli Serbów Łużyckich, gdyż zostały ukryte w katakumbach a potem przeniesiono je do Watykanu.
  Ponieważ Watykan nie uszanował mych praw Odkrywcy żydowskiej hipoteki Rzymu i ZNISZCZENIA Rzymu przez lancknechtów Lutra to poddałem Tajne Archiwum Watykańskie jurysdykcji Kongresu USA i uznałem wywłaszczenie hipoteki watykańskiej Rzymu przez Mussoliniego za Znaleźne NAPOLEOŃSKIE, a w razie nie uznania go to przez kazus Wojenny Znaleźne RZYMSKIE.
  W Polsce są prawnicy, którzy postulują wprowadzenie Znaleźnego Rzymskiego – których argumentacji nie bardzo rozumiem – ale wg mej Logiki to Znaleźne powinno być CO NAJMNIEJ 20% ze względu na prawo Kapitałowe: Znalazca lub jego przedstawiciel Musi bowiem wejść do Rady Nadzorczej a to gwarantuje 20% akcji. Poza Znaleźnym Napoleońskim 10% a Rzymskim 50% jest więc Znaleźne MOJE 20% ???
  Jestem wyznawcą Kodeksu Napoleona, ale w tym punkcie nie zgadam się z Nim.

 11. revers said

  Swieta BN zbliazaja sie duzymi krokami, okazuje sie zeby zabic karpia trzeba przejsc 3 m-ne przeszkolenie z zakresu usypiania karpi. Inne ubicia karpi, od tych modernistycznie humanitarnych, moga byc karalne.Nie dotyczy uboju koszernego karpi.

  Poza tym wszyscy mezykowie i kacykowie stanu, prezydent, premier, ministrowie, gminy oprocz krooola Zulusow
  chetnie zapalaja hanuty i menory, co oznacza w symbolice talmdudu kompleksowe przejecie wladzy nad tubylczymi gojami.

 12. Siggi said

  http://orwellsky.blogspot.com/2015/12/czym-jest-daesh-czy-to-tylko-nowa-nazwa.html

  Uważni obserwatorzy śledzący wydarzenia związane z Bliskim Wschodem zaobserwowali interesującą zmianę w wypowiedziach zachodnich polityków. Pod koniec listopada weszła bowiem w użycie zupełnie nowa nazwa – ‚Daesh’ (Daesz), mająca oznaczać Państwo Islamskie. Skąd ona się wzięła?
  Nazwa Daesz pojawiła kilkakrotnie, użył jej między innymi François Hollande, który po atakach w Paryżu powiedział, że zamachy były „aktem wojny” wypowiedzianym przez „armię terrorystów, armię dżihadystów, przez Daesh przeciwko Francji”. Tego samego określenia użył podczas spotkania G20 w Turcji Barack Obama a także John Kerry w Wiedniu mówiący o „powitaniu wsparcia w walce przeciwko Daesh”. Po raz pierwszy określenie to pojawiło się jednak w mediach nie zachodnich, lecz arabskich i irańskich, szczególnie tym, które były negatywnie nastawione do ogłoszenia powstania Państwa Islamskiego w 2013 roku.
  Interesujące opracowanie tematu przygotował autor bloga „Free Word Centre” – DAESH to arabski akronim od skrótu „ISIS” czyli Islamic State of Iraq and Syria, ale jego brzmienie u Arabów ma znacznie szersze konotacje. Przede wszystkim ‚Daesh’ przez wielu Syryjczyków uznawane jest za określenie pejoratywne i obraźliwe, oznaczać ma bowiem kogoś nieudolnego ale przy tym niezwykle szkodliwego, niektórzy wskazywali przy tym, że słowo to kojarzy się niektórym podobnie jak polski „ciemnogród”.
  Być może właśnie dlatego jeszcze we wrześniu 2014 roku francuski minister spraw zagranicznych stwierdził: „To grupa terrorystów a nie państwo. Nie polecam używania terminu Państwo Islamskie ponieważ to zamazuje linię podziału między islamem, muzułmanami i islamistami. Arabowie nazywają je ‚Daesh’ a ja będę ich określał jako „rzeźników Daesh”.,
  Bez względu na to czy nazwiemy je państwem czy nie, organizacja jaka powstała na pograniczu Syrii i Iraku jest na ustach wszystkich, prześledźmy krótko jak ją do tej pory nazywano:
  2004 – w Iraku po połączeniu kilku mniejszych grup islamistycznych pod przywództwem Abu Musaba al_Zarqawiego powstaje Państwo Islamskie
  2006 – al-Zarqawi ginie w bombardowaniu przeprowadzonym przez Amerykanów, nowy przywówdca Abu Ayyub al-Masri zmienia nazwę na Islamic State in Iraq (ISI)
  2010 – al-Masri ginie w samobójczym wybuchu a kontrolę nad organizacją przejmuje Abu Bakr Al-Baghdadi
  2013 – dochodzi do połączenia z frontem Nusra, jedną z komórek al-Kaidy w Syrii, organizacja przemianowuje się na Islamic State in Iraq and Greater Syria – or ISIS (Państwo Islamskie Iraku i Wielkiej Syrii, czasami w zastępstwie wykorzystuje się także nazwę „Lewant” tworząc skrót ISIL).
  29 czerwiec 2014 – ogłoszenie powstania Państwa Islamskiego z Abu Bakrem al-Baghdadim jako kalifem. Państwo Islamskie próbuje promować się jako nowy kalifat i tą nazwę popularyzuje w mediach.

 13. revers said

  Panie siggi, etymologie slowa Daesz nalezy szukac w odpowiedniku slowa ang. death-smierc, smierc niewiernym, smierc przeciwnikom systemu i ugrupowania spod tego ruchu nalezy traktowac jako zbrojne bojowki NSDAP, SS. W koncu nawet Adolf wykorzystywal radykalow islamskich do wskrzyeszenia dywizji SS pracujacych na III reich Niemiecki, czy jak teraz pracuje sie zbrojnie na IV Reich Globalny nwo.

 14. mironik said

  Zakaz papierosów… papierosów i tak się nie kupuje w sklepie bo za drogie tylko tytoń skądś, z Ukrainy,
  w Wietnamie paczka fajek nie 15 zł a 1,50 zł, taka sama albo piwo takie same o połowę tańsze nie 4,50 a 2,50 zł
  Wogle ze sklepu wszystkie fajki są okropne, piwo też każde.

 15. Realista said

  Przykre i przerażające, lecz chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie liczył, że będzie inaczej. http://fakty.interia.pl/slideshow/galerie,iId,1979675,iAId,182857,iSort,5

 16. eirene said

 17. Realista said

  Bardzo, bardzo przykre, że przyszło mi żyć w takich czasach, pora umierać, albo wiać…tylko dokąd? http://i67.tinypic.com/2cxg2hk.jpg%5B/IMG%5D

 18. z prowincji said

  Gdy byłem młody (lata 80te) straszono nas bombami neutronowymi .
  Czy ktoś mi wyjaśni na czym to miało polegać i czym się to skończyło ,znaczy się
  co się w tej technice zmieniło -odstąpiono o d tego czy dalej jest kontynuowane .

 19. JO said

  …z Ikonostasu „Wojennych Ikon”- Ikona Matki Bozej Kazanskiej:

  ***

  Kwesta „Wojenna Pomoc Tradycja – Orthodox”;akcja Ikony

  ..kolejna wplata…

  Listopad 19, 2015 o 19:27 (Edycja)

  20. Pani CBW £50 …Akcja Ikony …….17.10.15
  21. Pan JO £50….Akcja Ikony ……..17.10.15
  22. Pani IO £10….Akcja Ikony………21.10.15
  23. Pani LW £25…Akcja Ikony…. ….14.11.15
  24. Pani CBW £40 …Akcja Ikony …..01.12.15
  25. Pan JO £40 …Akcja Ikony…..01.12.15
  26. Pan GS £40 …Akcja Ikony…23.11.2015

  Dziekuje wszystkim Gajowiczom modlacym sie za Rosje, w tym za Akcje Ikony. Dziekuje Darczyncom za wplaty, ktorych to pieniadze posuwaja Gajowki Akcje fizycznie do przodu… Dziekuje wszystkim, ktorych determinacja, konsekwencja, systematycznosc, ciaglasc w dzialaniu do osiagniecia Celow Akcji , urzeczywistnia ja wydajac Piekne Owoce ( Slowo Boze w postaci Ikon, ktore sa dzielami sztuki sakralnej. Duchowe wsparcie, dzieki ktoremu dotarlismy do JE Biskupa Willamsona i dostalismy „Blogoslawienstwo/Modlitwe za Rosje. Poruszenie w Niebie, ktore wydaje owoce tu na ziemi, ktorych nawet swiadomi nie jestesmy…). Dziekuje Pani CBW, Pani/Pani GS, Pani Lenie za upor…, wspracie, konsekwencje w Naszymn Wspolnym Dzialaniu. Dziekuje naszym Prawoslawnym Gajowiczom, ktorzy ciagna te Akcje, w tym Naszemu Zlotnikowi.

  Dziekuje Gospodarzowi witryny…, bez ktorej Akcja nie miala by publicznego miejsca…

  Wierze, ze dzieki naszej Modliwtwie, naszemu Wspolnemu Dzialaniu, Dobry Bog pozwala nam miec wieksza nadzieje dajac Rosji Laski, ktorych jestesmy Naocznymi Swiadkami…

  Maj coraz blizej…

  Niech Dobry Bog wszyskim zaangazowanym stokrotnie wynagrodzi,

  Veritas Vincit

  JA

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

 20. Listwa said

  @ 16 eirene

  +

 21. Listwa said

  @ 19 JO

 22. revers said

  razem w wierze i w wezowych zakleciach w modlitwie o lepsze CO2 i wysokie podatki za wiare.

 23. NICK said

  Snag.
  Bo trzeba się osiedlać tam gdzie przyroda, natura, pozwala.

 24. Orcyk said

  Teraz już nie ma żadnych niedomyśleń!!

  Poland’s President Lights Hanukkah Candle By THE ASSOCIATED PRESS DEC. 9, 2015, 3:34 P.M. E.S.T.

  WARSAW, Poland — Poland’s conservative president has led a candle lighting ceremony for Hanukkah, following a tradition of Polish presidents marking the Jewish festival of lights to signal support for the country’s small but historically important Jewish community.
  President Andrzej Duda took part in the menorah lighting at his presidential palace in Warsaw after dusk Wednesday along with members of Poland’s Jewish community.
  Duda recalled that the former President Lech Kaczynski, his mentor, had begun the tradition.
  He said, „let there always be a great hope for the chosen people, for all the Jews in Poland and in the world.”
  Poland was once home to the world’s largest Jewish population, but most of the country’s Jews were killed by Nazi Germany during the Holocaust.

  Prezydent Polski Zapala chanukowe świeczki Przez Associated Press DEC. 9, 2015, 15:34 E.S.T.

  WARSZAWA, Polska – konserwatywny prezydent Polski poprowadził ceremonii oświetlenie świec na Chanuka, po tradycji polskich prezydentów upamiętniających żydowskie święto świateł do sygnalizacji wsparcie dla małej, ale historycznie ważnej społeczności żydowskiej w kraju.

  Prezes Andrzej Duda wziął udział w oświetleniu menory w jego pałacu prezydenckiego w Warszawie po zmierzchu w środe wraz z członkami społeczności żydowskiej w Polsce.

  Duda przypomniał, że były prezydent Lech Kaczyński, jego mentor, rozpoczął tradycję.

  On powiedział: „niech zawsze będzie wielka nadzieja dla narodu wybranego, dla wszystkich Żydów w Polsce i na świecie.”

  Polska była kiedyś domem dla największej na świecie społeczności żydowskiej, ale większość Żydów zostało zabitych przez hitlerowskie Niemcy w czasie Holokaustu.

 25. Listwa said

 26. revers said

 27. Boydar said

  „… Teraz już nie ma żadnych niedomyśleń …” – Pan Orcyk (24)

  Owszem, są. Podobno stodołę w Jedwabnem też symbolicznie rozpalano od hanukowej świeczki i pierwszy piec w Oświęcimiu nie inaczej. Nawet jeśli potem tylko tych po tyfusie kremowali. Putina podobno sfotografowano jak się z Chabadnikami czule całował, a teraz gudły wieją z Rosji ino gwizd. Tak że, „nie chwal dnia przed zachodem słońca”.

 28. revers said

  Zawsze aktualne, zwlaszcza wobec brukselskiemu przydzialowi „uchodzcow”, doplat i nakazow z Brukseli, i braku suwerennosci tubylczej krainy.

 29. Kar said

  ..ja tylko wedle tego zdjecia na samej gorze (jedzonko). Gajowy apetycznie „to” ujal. Szczegolnie te zielone straki..no i na pierwszym planie ma sie rozumiec wolowina (chyba wolowina, ktora majestatycznie plywa sobie w takim oto zjadliwym sosie). Ale to strawa dla dla ludzi o zdrowej watrabie..ech te delicje..smakowite sosy..sosy..same wlaza bezwstydnie w pazerne oczy

 30. Zerohero said

 31. Zerohero said

  http://xportal.pl/?p=23824

  Skoro facet należy do umiarkowanej opozycji (tej wspieranej przez USA), to pewnością zasługuje na tytuł umiarkowanego ludobójcy.

 32. revers said

  tak wiocha bez zlotego rogu, bez akustyki i dzwieku

 33. Listwa said

  Wanda Malczewska

 34. Nemo said

  „Watykan nie odpowiedział na wysłany 25 sierpnia list Stowarzyszeń Kresowych dotyczący grekokatolickiego metropolity Lwowa Andrzeja Szeptyckiego. W związku z tym organizacje kresowe zdecydowały się na wystosowanie drugiego listu do Jego Świątobliwości papieża Franciszka, tym razem mającego charakter otwarty.
  Sygnatariusze listu, poruszeni do głębi uznaniem heroiczności cnót Szeptyckiego wyrażają w epistole zarówno dezaprobatę, jak i wielkie wątpliwości. „Wielu z nas wzdryga się na myśl, że miałoby się modlić do takiego świętego. Myślimy zwłaszcza o tych Polakach, którzy pochodzą z ziem wschodnich przedwojennej Rzeczypospolitej, którzy odczuli na sobie i swoich rodzinach pośrednie skutki działalności metropolity Szeptyckiego.” piszą.”
  http://www.prawy.pl/wiara/11694-kresowianie-do-papieza-franciszka-beatyfikacja-abp-szeptyckiego-bylaby-bluznierstwem

 35. revers said

  Jak wykonczyc Syrie by budowac z turkami baze wojskowa w polnocnym Iraku.

  http://www.globalresearch.ca/destroying-syria-to-create-sunnistan-us-bombs-syrian-military-base-turkey-invades-northern-iraq/5494700

 36. revers said

  ad35 oraz utworzyc panstwo IS – sunickie.

 37. revers said

  Sekta Smolenska reaktywacja na calego, co miesiac warty malo honorowe i obrzadki pod pomnikami ofiar katastrofy lotniczej.

  http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2015-12-10-asysta-honorowa-podczas-uroczystosci-upamietniajacych-katastrofe-smolenska/

 38. Listwa said

 39. KOR said

  Od ogródka do ogródka lała się krew i wódka…
  @ 28, 32 https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_galicyjska, https://ptto.wordpress.com/2013/03/10/zydzi-rabacja-galicyjska-1846-zlote-zniwa-izaaka-luxenberga/ – tutaj jest chochoł z wesela Wyspiańskiego, oraz źródł: Franciszek Ksawery Prek – wybitny malarz, literat, pamiętnikarz i społecznik, przeszedł do historii przede wszystkim jako autor 11-tomowych pamiętników obejmujących lata 1817-1855, będących nieocenionym źródłem wiedzy o życiu społeczno-gospodarczym oraz obyczajowym ówczesnej Galicji. Fragmenty dziennika opublikowane przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich – Wydawnictwo pt. „Czasy i ludzie” (Wrocław 1959) przybliżają barwną panoramę tamtych lat, m.in. tragiczne wydarzenia 1846 r.
  Rabacja okazała się kataklizmem, który uderzył z niepohamowaną mocą, wprawiając w przerażenie całą ówczesną Europę. W Tarnowskiem zrujnowano aż 90 proc. szlacheckich gniazd; w Sądeckiem 77 proc.; w Bocheńskiem i Jasielskiem ok. 35 proc.; w Sanockiem i Wadowickiem ok. 20 proc

 40. Siggi said

  Czy można komputerowo na foto wsadzić palec w nos?A może ona faktycznie lubi kopać?
  https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12314036_789800757816250_8273671184073497493_n.jpg?oh=715ff851b595567fcd4096737aa1035d&oe=56E1F74F

 41. KOR said

  @ nynr0 spróbuj Linux Mint 17.2 “Rafaela” Xfce Jest łatwiejszy niż Windows XP, możesz ściągnąć go z dowolnego kraju z rozwijanej listy np.: Poland University of Warsaw, Piotrkosoft, Polish Telecom. Po ściągnięciu do komputera, wypalić CD, a z niej zainstalować tego Linuxa Mint. Dla bezpieczeństwa zbiorów w komputerze, zmienić HD na nowy, lub używany HD i zainstalować na nim OS Linux Mint 17.2 “Rafaela” Xfce Instalację może zrobić córeczka, co sięga klawiatury i myszy. Komputer winien być podłączony do sieci, WiFi, w czasie instalacji. Odpowiadać na pytania z ekranu. To wszystko. Po zakończeniu instalacji kliknąć na ikonę przeglądarki, wpisać Marucha i tyle. Powodzenia.

 42. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/3593-co-majdan-przyniosl-ukrainie-i-kto-ostatecznie-okazal-sie-zwyciezca

 43. Boydar said

  No przecież pisałem, że to Wasza dywersja

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/edmund-janniger-ofiara-hejtu-w-internecie/7v9hez

 44. Listwa said

 45. marrkerr said

  http://www.zeit.de/politik/ausland/polen-jaroslaw-kaczynski-regierung-blog

  Von Michał Kokot und Paweł Wroński und Roman Imielski, Warschau

  Niemieckie wydanie Gazety Wyborczej

 46. piColo said

 47. Listwa said

  Skanaliczne powitanie papieża przez schizmatyzujących kardynałów Berlin 2011

 48. wanderer said

  re44. Dobre 🙂

 49. MatkaPolka said

  Co demonstrują Zydzi zapalając CHANUKIJE w urzędach?

  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=340

  Zarówno u Prezydenta jak i w Sejmie z dużą pompą obchodzono święto Chanuki. Co jest przyczyną takiej demonstracji tej tradycji, święta mającego militarne znaczenie, oraz silnie podkreślającego związek z powstaniem Machabeuszy?

  Zarówno u Prezydenta jak i w Sejmie z dużym rozmachem i oprawa medialną obchodzono święto Chanuki.

  Co jest przyczyną tak ogromnej demonstracji tej tradycji, święta mającego, szczególnie dla Zydów niereligijnych, militarne znaczenie, oraz silnie podkreślającego jego związek z powstaniem Machabeuszy? Powstania wskazującego na pokonanie większości przemocą oraz mordami?

  Można zrozumieć, że Kaczyńscy, osoby narodowości żydowskiej, podobnie jak gro osób w Kancelarii Prezydenta – jego rodacy, oraz niektórzy parlamentarzyści, również osoby narodowości żydowskiej (od RN: tych jest obecnie niestety większość), kultywują tradycje swoich przodków wyznania mojżeszowego, ale takie zachowanie, dodatkowo w sposób zorganizowany, oraz publiczny nie jest przejawem asymilacji lecz wskazuje na nacjonalizm, wręcz szowinizm żydowski.

  Czy zatem Polską rządzą żydowscy szowiniści? Kim są Kaczyńscy, na codzień dla Polaków katolicy, a od święta Zydzi?

  Takie praktyki były by jeszcze do zaakceptowania, gdyby były one ograniczone do pojedynczych osób, np. w miejscach kultu religijnego, ale jeżeli tego rodzaju manifestacji dopuszcza się prezydent i marszałek Sejmu RP, parlamentarzyści, na terenie urzędów państwowych, to rodzi się pytanie – czy takie zachowanie nie jest tożsame z tym z lat 1967-1968, gdzie poszczególni Zydzi, taci jak Karol Głogowski grożili Polakom użyciem bomby atomowej i wzięciem odwetu za próbę rozliczenia żydowskich rządów z lat 1945-1967, w tym ukrócenia syjonizmu, wypominania dominacji w życiu publicznym osób narodowości żydowskiej?

  Żydzi uważają, że jest coś takiego jak „subtelny antsemityzm”, ale czyż próba wysyłania sygnału ukrytej, ale znacznej mniejszości żydowskiej, że jak Machabeusze możemy walczyć z większością, nie wyczerpuje znamiom czegoś wiecej niż subtelny antypolonizm?

  Czy nie jest sygnałem dla Polaków, że Żydzi mogą ponownie powstać i pokonać Polaków, albo też tego, że już wygraliśmy z Polakami. Na poziomie parlamentu.

  A może to prawdziwy test środowisk żydowskich na okoliczność wysondowania wytrzymałości Polaków? Zbadanie, czy już można pójść na całość i bez zahamowań budować Judeopolonie?

  Można wprawdzie akceptować krzyż na sali plenarnej Sejmu, bo jest on jedynie oznaką tego, że Polska jest krajem, gdzie wprawdzie występuje rodział państwa od wiary, ale niemniej jednak, jest krajem o tradycji chrześcijańskej. Krzyż nie jest tym samym, co przypominanie czy pokazywanie Polakom przez prezydenta i parlamentarzystów RP, osób narodowości lub pochodzenia żydowskiego, tragedii i pamięci żydowskiego powstania sprzed ponad 2 tyś lat czy też walk religijnych.

  Czemu to ma służyć? Takie zachowanie należy też badać przez pryzmat kodeksu karnego, tj. propagowania nienawiści rasowej, w tym przypadku z hipotetycznym użyciem wobec Polakow przemocy. Szersze spojrzenie pozwala też interpretować zachowania takich osób na okoliczność przepisów karnych z części szczególnej K.K.

  Przesłanka publicznego nawoływania do nienawiści została wyczerpana. Stosowny wniosek o zbadanie istoty takiego działania na terenie pałacu prezydenckiego oraz parlamentu zostanie do właściwej prokuratury wniesiony.

  Na koniec rodzi się pytanie – jak dochodzi do sytuacji, że po raz kolejny prezydentem RP zostaje osoba narodowości żydowskiej, że Sejm i Senat jest zdominowany przez osoby tej nacji? Czy znowu Zydzi powiedzą – spisek i paranoja?

  Jeżeli nie jest to zborne i zorganizowane działanie międzynarodowego środowiska żydowskiego – to jakie jest wytłumaczenie tego fenomenu? Jak do tego dochodzi? Jest jedna odpowiedż. Ustawiona przez Zydów na początku przemian ordynacja wyborcza i antpolonizm mediów.

  Można było sfałszować „Protokoły Mędrców Syjonu”, to samo można było np. zrobić z referatem Bermana, wygłoszonym w Wałbrzychu w 1945 roku, ale nie można komuś sfałszować pochodzenia. To jest weryfikowalne i niekiedy bardzo proste.

  Parlamentarzyści RP tak panicznie boją sie ujawnienia swoich korzeni, że na stronie sejmowej nie umieszcza się nic poza datą urodzenia.

  Miejce urodzenia Knesejm VI kadencji utajnił. DLACZEGO?

  Obecne zachowanie to ciąg dalszy prowokowania Polaków. Na stronie www ambasady Izraela w Warszawie w miejsce Kolumny Zygmunta i na tło Zamku Królewskiego wstawiono Minore. Zydzi dochodzą się z austriackimi biskupami, że ci prowakuja ich w Jerozlimie, ale jak dokonują profanacji symboli narodowych Polaków, to jakoś TVN i Telewizja Urbańskiego nie traci na ten temat nawet jednego zdania.

  Zbigniew NOWAK
  info@raportnowka.pl

  relacje prasowe: rzeczpospolita, interia.pl

  Organizatorem uroczystości żydowskiego święta Chanuka w Polsce, którego publiczna oprawa wyraża się w zapaleniu kolejnej świeczki menory, jest Chabad Polska – filia międzynarodowego ruchu Chabad- Lubavitch – największej żydowskiej organizacji edukacyjnej i społecznej na świecie. (za PAP)

  Komentarz:

  Analiza komentarzy umieszczonych na forach internetowych dobitnie pokazuje, że czytelnicy nie są zorientowani, jakiej narodowości są Kaczyńscy. Widać jednak, że ostatnie wydarzenia w parlamencie i w Kancelarii Prezydenta, związane z tym świętem trochę otwarły oczy Polakom. Prosze o komentarze, moze być na maila.

  poniżej linki do różnych stron, opisujących święto Chanuki

  Za czasów Drugiej Świątyni, w II wieku p.n.e., na terenie Izraela panował Antioch IV z syro-greckiej dynastii Seleucydów. Część Żydów uległa wtenczas wpływom helleńskim, widocznym przede wszystkim w posługiwaniu się greką i w stroju, nie zaś bezpośrednio w sferze religijnej. Antioch, który w czasie swoich rządów wszczął prześladowania przeciw Żydom zabronił im praktykowania judaizmu, nakazując kult bogów greckich. W końcu wprowadził on do Świątyni posąg Zeusa Olimpijskiego i zaczął uprawiać w niej kult, bezczeszcząc Świątynię. Dla Żydów taka sytuacja była nie do przyjęcia. Podnieśli przeciwko Seleucydom powstanie na czele którego stanął Juda Machabeusz, który doprowadził ich do zwycięstwa. On właśnie oczyściwszy Świątynię i rozebrawszy skalany ołtarz, przywrócił kult Boga Żydów i na nowo poświęcił Świątynię. Dla upamiętnienia zwycięstwa Judy Machabeusza i ponownego wyświęcenia Świątyni, Żydzi obchodzą 25 dnia miesiąca Kislew święto Chanuka.

  Nazwa „chanuka” została nadana dla upamiętnienia faktu, że żydowscy wojownicy odpoczęli – hebr. „chanu” – zakończywszy walkę z Syro-Grekami. Miało to miejsce w dniu 25 miesiąca Kislew – zaś zapisaną hebrajskimi literami cyfrę 25, można odczytać jako „ka”.

  Dwa przesłania niesie z sobą święto Chanuka. Pierwsze z nich – nawet nieliczny naród, jeśli pragnie być wierny własnej tradycji, może z bożą pomocą odnieść zwycięstwo nad silniejszym, który próbował narzucić mu siłą swoją religię. Drugie – wiąże się z oddziaływaniem świata, który może wywierać na człowieka pewien wpływ, jednak nie powinien on nigdy doprowadzić do wyrzeczenia się tożsamości.

  Wiele jest interpretacji i legend związanych z powstaniem święta Chanuka. Jedna z nich powiada, że gdy Juda Machabeusz przystąpił do porządkowania zbezczeszczonej Świątyni, znalazł tylko jedno naczynie zawierające nieskalaną oliwę, która mogłaby służyć do rozpalenia Menory. Niestety, naczynie było tak małe, że oliwa mogłaby starczyć tylko na jeden dzień. Potrzebna była bowiem oliwa na osiem dni, gdyż tyle czasu potrzeba było aby sporządzić nową, czystą oliwę. I wtedy stał się cud, i oliwa z małego naczynka paliła się przez pełne osiem dni.

  Dla upamiętnienia cudu chanukowego zapala się podczas święta ośmioramienny świecznik – chanukiję.

  ZWYCZAJE I OBRZĘDY

  Centralnym obrzędem Chanuki jest zapalanie świec na chanukiji. W dzisiejszych czasach używa się świec, ale pierwotnie używano do tego celu glinianych lub metalowych lamp oliwnych z ośmioma miejscami na knot. Świece chanukowe zapala się w ten sposób, że pierwszego dnia zapala się pierwszą świecę, zaczynając od prawej strony, i w ciągu następnych dni dodaje się po jednej świeczce, tak że ósmego dnia płonie cała chanukija. Drugiego dnia zapalanie zaczyna się od drugiej świeczki, przypisanej na ten dzień i dopiero potem zapala się tę, która płonęła dnia poprzedniego. Tak postępuje się również w kolejne dni święta.

  Zapalaniu świec towarzyszą następujące błogosławieństwa: „Błogosławiony jesteś Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata, który uświęc iłeś nas swymi przykazaniami i przykazałeś nam zapalać światło Chanuki” i „Błogosławiony jesteś Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata, za to, że uczyniłeś cuda naszym ojcom w owych dniach, w tamtym czasie”. Pierwszego dnia Chanuki dodaje się jeszcze: „Błogosławiony jesteś Panie, Boże nasz, Królu Wszechświata, za to, że dałeś nam życie, zachowałeś nas i doprowadziłeś do dzisiejszego dnia”. Światła chanukowe powinny palić się co najmniej przez pół godziny, a jeśli zgasną, należy je zapalić ponownie, ale już bez powyższego błogosławieństwa. Do zapalania służy osobna, dziewiąta świeczka – szamasz (pomocnik) – która również ma swoje miejsce na chanukiji, nie może jednak znajdować się w jednym rzędzie z pozostałymi świeczkami. Nie można bowiem zapalać świateł chanukowych jedno od drugiego ani też dopuścić, aby płomienie się stykały. Oprócz chanukiji musi palić się inne światło, gdyż tradycja zakazuje czerpania korzyści ze światła świecznika – ma ono służyć tylko dla uczczenia święta. Każdego dnia święta recytuje się cały Hallel (odpowiednie Psalmy), natomiast czytane w czasie Chanuki fragmenty Tory opowiadają o poświęceniu Przybytku na pustyni i zapaleniu Menory, oraz o darach, jakie zostały wtedy złożone przez książąt Izraela. Ponadto przy zapalaniu świec śpiewana jest pieśń „Maoz cur”.

  Zwyczaj nakazuje, aby kobiety nie pracowały podczas gdy palą się światła Chanuki, a czasem nawet jest on rozszerzany na cały czas trwania święta.

  Kobiety cieszą się bowiem szczególnymi względami podczas Chanuki na pamiątkę czynu Judyty. Judyta bowiem weszła podstępem do wrogiego obozu, do namiotu Holofernesa, wodza Syro-Greków. Napoiła go mlekiem i gdy ten zasnął, ucięła mu głowę… Wydarzenie to zaważyło na zwycięstwie Machabeuszy.

  http://www.jewish.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=68

 50. MatkaPolka said

  Co demonstrują Zydzi zapalając CHANUKIJE w urzędach?

  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=340

  Zarówno u Prezydenta jak i w Sejmie z dużą pompą obchodzono święto Chanuki. Co jest przyczyną takiej demonstracji tej tradycji, święta mającego militarne znaczenie, oraz silnie podkreślającego związek z powstaniem Machabeuszy?

  Zarówno u Prezydenta jak i w Sejmie z dużym rozmachem i oprawa medialną obchodzono święto Chanuki.

  Co jest przyczyną tak ogromnej demonstracji tej tradycji, święta mającego, szczególnie dla Zydów niereligijnych, militarne znaczenie, oraz silnie podkreślającego jego związek z powstaniem Machabeuszy? Powstania wskazującego na pokonanie większości przemocą oraz mordami?
  (***)
  Zwyczaj nakazuje, aby kobiety nie pracowały podczas gdy palą się światła Chanuki, a czasem nawet jest on rozszerzany na cały czas trwania święta.

  Kobiety cieszą się bowiem szczególnymi względami podczas Chanuki na pamiątkę czynu Judyty. Judyta bowiem weszła podstępem do wrogiego obozu, do namiotu Holofernesa, wodza Syro-Greków. Napoiła go mlekiem i gdy ten zasnął, ucięła mu głowę… Wydarzenie to zaważyło na zwycięstwie Machabeuszy.

  http://www.jewish.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=68

 51. NyndrO said

  Ad 41.* Dzięki wielkie za wskazówki,Panie KOR.

 52. Siggi said

  http://www.pch24.pl/posel-do-rabina–nie-zapalam-swiec-chanukowych–zabrania-tego-pierwsze-przykazanie,39912,i.html#ixzz3tvZJfc3k

 53. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izrael-przyznal-ze-regularnie-wysyla-wojska-syrii-aby-ratowac-rannych-opozycjonistow-islam

 54. Listwa said

  @ 49 Matka Polka

  „Napoiła go mlekiem i gdy ten zasnął, ucięła mu głowę’

  Nachlał sie jak swinia i odrąbała mu łeb

 55. MatkaPolka said

  Andrzej Duda: „Niech chanuka promieniuje ciepłem, niech będzie wielką nadzieją dla narodu wybranego

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/andrzej-duda-niech-chanuka-promieniuje-cieplem-niech-bedzie-wielka-nadzieja-dla-narodu-wybranego-2015-12

  Do Pałacu Prezydenckiego przybyli m.in. Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz Ambasador Izraela w RP.

  „Chcę, aby światło chanukowych świec wyrażające nadzieję jaśniało nad całą Rzeczpospolitą Polską” – Andrzej Duda

  W Warszawie na Placu Grzybowskim zapalono pierwszą świecę chanukową. Na uroczystościach obecni byli rabini, przedstawiciele Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, władze stolicy, przedstawiciele ambasady Izraela. Święto trwa osiem dni, każdego dnia zapala się specjalną świecę.

  „Dni Chanuki to dni ciepła, to dni rodziny, to dni tego, żeby być razem”– Andrzej Duda

  Andrzej Duda złożył życzenia wszystkim Żydom z okazji ich święta:

  „Niech chanuka promieniuje ciepłem, niech będzie wielką nadzieją dla narodu wybranego. Niech promienieje nadzieją na przetrwanie, nadzieją na powodzenie, nadzieją na dobre czasy”

  Śmierć Prezydenta Andrzeja Dudy

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/smierc-prezydenta-andrzeja-dudy-2015-12

  Dziś 9 grudnia 2015 roku Prezydent Andrzej Duda zapalił świeczki chanukowe na oczach całej Polski i tym samym dokonał aktu apostazji i zdrady stanu. Katolikom nie wolno brać udziału w cudzych ceremoniach religijnych, a Głowie Państwa nie wolno poniżać się wobec cudzej władzy lub jej insygniów.

  Obraz polskiego prezydenta hołdującego żydom poszedł w świat i wywoła dwojakie skutki:

  – u żydów wzrośnie przekonanie o ich jurysdykcji nad Polską i Polakami i będą tylko jeszcze bardziej bezwzględni i agresywni wobec nas w naszej własnej Ojczyźnie, a co zwiększa na naszym grzbiecie tego żydowskiego pasożyta, którego tym trudniej będzie nam się pozbyć.
  – u narodów zachodnich wzrośnie pogarda wobec nas jako społeczności niewolniczej, chodzącej w żydowskim jarzmie i to bez większego sprzeciwu, która – na dodatek – w służbie żyda może być niebezpiecznym sąsiadem – żydowskim narzędziem – wobec narodów cywilizowanych.

  Foto
  Jak Polak z Polakiem – oświetlanie mroków

  Prezydent Andrzej Duda nie był pierwszym w tym procederze czapkowania żydom. W naszych czasach pierwszym takim, był żydowski święty Jan Paweł II, a pierwsze świeczki chanukowe zapalił Lech Kaczyński. Jakie są tego skutki widać wkoło: Kościół święty jest w ruinie, Polska jest w upadku większym niż zaraz po wojnie, a wspomnienia szarego i bezsensownego PRL-owskiego trudu codziennego są dla Polaków już tylko idyllicznym marzeniem sennym.
  Prezydent Duda nie bacząc na straszny los swojego poprzednika Lecha Kaczyńskiego poszedł tą samą drogą i bez wątpienia – mamy nadzieje – skończy tak jak i Kaczyński, z tym, że chyba znacznie gorzej, bo w końcu nigdy nie można wejść dwa razy do takiej samej rzeki, a zajadła uporczywość w wykroczeniach mści się okrutnie.

  Ponad, to o ile Kaczyński kierował się zwykłą arogancją wobec Narodu i wyobrażał sobie, że wszystko mu wolno w ustępstwach wobec żydów, to miał on pewne usprawiedliwienie w tym co robił tzn. nikt otwarcie nie protestował i na szemraniu wszystko się skończyło. Bo Polacy zaskoczeni wielu krokami Lecha Kaczyńskiego nie byli wstanie wyartykułować swego narodowego sprzeciw wobec takich haniebnych prożydowskich posunięć tamtego prezydenta, byli zbyt mocno politycznie nieobyci i niezorganizowani.

  Czasy jednak się zmieniły i z prezydentem Andrzejem Dudą sytuacja była zupełnie inna.

  Foto
  Katolicko-patriotyczna uroczystość władzy ludowej i duchowieństwa w pałacu preżydenckim.

  Przede wszystkim mamy nowe proporcje: o ile dominacja żydowska w Polsce drastycznie wzrosła w ostatnim dziesięcioleciu, to równocześnie podniosła się świadomość narodowa już nie tylko na poziomie jakichś „endeckich” niedobitych dziwadeł, ale wśród zwykłych ludzi. W tej nowej świadomości narodowej wyartykułowano już całkiem dobitnie wiele zastrzeżeń wobec filosemickich władz i polityków (faktycznie żydowskich podcieraczy) w Polsce, szeroko wyartykułowano opór wobec żydowskiej agresji i żydowskiego zaboru polskiego mienia.

  Dlatego to Prezydent Duda, na długo przed wyborami prezydenckimi, musiał mieć świadomość tych spraw: po pierwsze, że Polska jest obiektem brutalnej agresji żydowskiej, a po drugie duże, szybko rosnące liczebnie odłamy narodowe zauważyły żydowskie zło w Polsce i zaczynają zwierać szyki przeciw żydom, i on, jak każdy prezydent będzie musiał mieć pozytywną odpowiedź na ten faktyczny narodowy front wśród Polaków. A nie ma tam więcej marginesów, czy tolerancji wobec żydowskich okupantów, gdzie nikt już nie toleruje dłużej „żydowskiej wrażliwości religijnej”, nikt nie chce dzielić włosa na czworo nad wyliczeniami 6 milionów i nikt nie zamierza tolerować dłużej ciągłego zawłaszczania wszelkich przestrzeni polskiego życia duchowo-publicznego przez żydów. A czego hałaśliwa agresja chanuki wobec naszej zadumy adwentowej jest wzorcowym przykładem.

  Kandydat Andrzej Duda był tego świadom, musiał być, bo to człowiek i inteligentny i wykształcony. Duda to nie Komorowski, Kwaśniewski czy Wałęsa, Duda wiedział dobrze, rozumiał to co oznacza objęcie prezydentury. Andrzej Duda rozumiał dobrze i to, że jego „wzór ideologiczny” poprzednik prezydencki Lech Kaczyński został nie tylko całkowicie skompromitowany jeszcze w trakcie tamtej kadencji, ale i dodatkowo upływ czasu przekazał tamten żałosny neocon Kaczyńskiego do absolutnego lamusa. Dziś w Polsce „preferencje” ideologiczno- polityczne są zupełnie inne, a dotyczy to również negatywnej oceny Józefa Piłsudskiego, braku chęci umierania za demokrację amerykańską, czy gloryfikacji podcierania żydów. Nawet do niedawana niezniszczalna twierdza żydowska w Polsce: rusofobia, drży w posadach, a jej załoga jest coraz mniej liczna.

  Andrzej Duda musiał wiedzieć jaką odpowiedź musi dać Polakom stojąc w obliczu w/w problemów i jako zapalacz chanukowy w Pałacu Prezydenta musiał mieć świadomość rozpoznawania tego czynu jako apostazji i zdrady stanu.

  II to nie w jego własnych bezczelnych oczach, jego własnego udawanego niezrozumienia sytuacji, ale w naszych oczach,….. w naszych narodowych oczach: my w naszych narodowych oczach, w naszych sercach widzimy Andrzeja Dudę jako apostatę, jako zdrajcę stanu.

  Andrzej Duda nie jest już Prezydentem, a jego, od dziś już jedynie formalna, kadencja może być krótsza niż ktokolwiek mniema.

  Tak nam dopomóż Bóg.

  In Christo

  Krzysztof Cierpisz
  09-XII-2015

 56. MatkaPolka said

  CHANUKA – ŻYDOWSKI TRYUMFALIZM

  Co demonstrują Żydzi zapalając CHANUKIJE

  Na żydowskie święto Chanuka zapala się 8 ramienny świecznik zwany Chanukija. Również miejsce na świeczniku zajmuje szamasz (pomocnik) osobna, (9-ta)dziewiąta świeczka, która służy do zapalania,- która również ma swoje miejsce na chanukiji, nie może jednak znajdować się w jednym rzędzie z pozostałymi świeczkami. (Menora to siedmioramienny świecznik )

  Żydzi celebrują Chanukę dla upamiętnienia zwycięstwa Judy Machabeusza nad Syro-Grekami,
  Powstania wskazującego na pokonanie WIĘKSZOŚCI przemocą, podstępem oraz mordami
  .

  Za czasów Drugiej Świątyni, w II wieku p.n.e., na terenie Izraela panował Antioch IV z syro-greckiej dynastii Seleucydów.

  Część Żydów uległa wtenczas wpływom helleńskim, widocznym przede wszystkim w posługiwaniu się greką i w stroju, nie zaś bezpośrednio w sferze religijnej.
  Antioch, który w czasie swoich rządów wszczął prześladowania przeciw Żydom zabronił im praktykowania judaizmu, nakazując kult bogów greckich.

  W końcu wprowadził on do Świątyni posąg Zeusa Olimpijskiego i zaczął uprawiać w niej kult, bezczeszcząc Świątynię. Dla Żydów taka sytuacja była nie do przyjęcia.

  Podnieśli przeciwko Seleucydom powstanie na czele, którego stanął Juda Machabeusz, który doprowadził ich do zwycięstwa. On właśnie oczyściwszy Świątynię i rozebrawszy skalany ołtarz, przywrócił kult Boga Żydów i na nowo poświęcił Świątynię.

  Żydzi kultywują tradycje swoich przodków, wyznawców Talmudu, ale takie zachowanie, dodatkowo w sposób zorganizowany, oraz publiczny nie jest przejawem asymilacji, lecz wskazuje na nacjonalizm, wręcz szowinizm żydowski. Talmud jest księgą morderstw – kodeksem przestępczym.

  Celebrowanie Chnuki i zapalanie Chanukiji jest wyraźnym sygnałem ukrytej, ale znacznej mniejszości żydowskiej, że tak jak Machabeusze możemy walczyć z większością.

  Celebrowanie Chanuki to wyraźny Antypolonizm

  Ni mniej ni więcej jest to nawoływanie do nienawiści – w stosunku do Polaków – to żydowski tryumfalizm

  Jest sygnałem dla Polaków, że Żydzi mogą ponownie powstać i pokonać Polaków, albo też tego, że już tego dokonali – już wygraliśmy z Polakami. Na poziomie Sejmu i Senatu – gdzie siedzi ukryta sitwa żydowska udająca Polaków, gdzie Żydzi siedzą w wyniku permanentnie fałszowanych wyborów. !!

  Takie praktyki byłyby być może jeszcze do tolerowania, gdyby były one ograniczone do pojedynczych osób, np. w miejscach kultu religijnego. Ale jeśli stawia się Chanukije w centralnym miejscu Warszawy, jeżeli tego rodzaju manifestacji dopuszcza się prezydent i marszałek Sejmu RP, parlamentarzyści, na terenie urzędów państwowych, to rodzi się pytanie – czy takie zachowanie nie jest tożsame z tym z lat 1967-1968, gdzie poszczególni Żydzi, tacy jak Karol Głogowski grozili Polakom użyciem bomby atomowej i wzięciem odwetu za próbę rozliczenia żydowskich rządów z lat 1945-1967, w tym ukrócenia syjonizmu, wypominania dominacji w życiu publicznym osób narodowości żydowskiej?

  A może to prawdziwy test środowisk żydowskich na okoliczność wysondowania wytrzymałości Polaków? Zbadanie, czy już można pójść na całość i bez zahamowań budować Judeopolonie?

  Chanukije i Menory stawia się w wielu miastach, państwach i stolicach świata – znaczenie symboliczne jest te same ; jest to publiczne nawoływani a do nienawiści

  W świetle kodeksu karnego, tj. propagowania nienawiści rasowej, w tym przypadku z hipotetycznym użyciem wobec Polaków przemocy.

  Organizatorem uroczystości żydowskiego święta Chanuka w Polsce, którego publiczna oprawa wyraża się w zapaleniu kolejnej świeczki menory, jest Chabad Polska – filia międzynarodowego ruchu Chabad- Lubavitch – największej żydowskiej organizacji „edukacyjnej i społecznej na świecie”.(za PAP)

  Sekta Chabad Lubawicz – jest znana z tego, ze planuje redukcje ludności Ziemi do 500 milionów, a wiec ni mniej ni więcej tylko mówi i planuje ludobójstwo na wielka skalę.

  Na koniec rodzi się pytanie – jak dochodzi do sytuacji, że po raz kolejny prezydentem RP zostaje osoba narodowości żydowskiej, że Sejm i Senat jest zdominowany przez osoby tej nacji?

  Czy znowu Żydzi powiedzą – spisek i paranoja?

  Jeżeli nie jest to zborne i zorganizowane działanie międzynarodowego środowiska żydowskiego- to jakie jest wytłumaczenie tego fenomenu? Jak do tego dochodzi? Odpowiedź jest jedna.
  Ustawiona przez Żydów na początku przemian ordynacja wyborcza i antypolonizm mediów.

  Można było sfałszować „Protokoły Mędrców Syjonu”,to samo można było np. zrobić z referatem Bermana, wygłoszonym w Wałbrzychu w 1945 roku, ale nie można komuś sfałszować pochodzenia.
  To jest weryfikowalne i niekiedy bardzo proste.

  Parlamentarzyści RP tak panicznie boją sie ujawnienia swoich korzeni, że na stronie sejmowej nie umieszcza się nic poza datą urodzenia.

  Obecne zachowanie to ciąg dalszy prowokowania Polaków.
  Na stronie www ambasady Izraela w Warszawie w miejsce Kolumny Zygmunta i na tło Zamku Królewskiego wstawiono Menorę. Żydzi nagminnie profanują polskie symbole dokonują profanacji symboli narodowych Polaków,

 57. snag said

  Do Nick @ 7 ,…

  Widze ze fotki z mapami nie wkoczyly, sorry ,…

 58. KOR said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/10/syria-71-dzien-sprzatania-swiata/
  09.12.2015 czyli 71 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie – dużo filmów!!!
  Agencja Far News informuje, że tureckie lotnictwo zbombardowało przygraniczne tereny Iraku.

  Około 2500 osób – terroryści wraz z rodzinami miało opuścić podstawionymi autokarami miasto Homs – zgodnie z porozumieniem z armią syryjską…

  Rosja upomniała „amerykańską koalicję” o konieczności gry w otwarte karty oraz przestrzegła USA by nie tworzyć koalicji „religijnych” i nie tworzyć podziałów „sunnici – szyici”. Bo wygląda na to /według Rosjan/, że USA popierają sunnitów. Rosja popiera wszystkich bez względu na religię – tych którzy walczą z terroryzmem…

  Na terenie Libii zaczyna się powtarzać „scenariusz syryjski”. Z Syrii ewakuują się tam terroryści.

  Kanały satelitarnej NC+ 312, 313, 314, 315, 323 dla tych co rozumieją język rosyjski, oraz 311 – Ukraine Today, a dla swojaków – i24news.tv

 59. MatkaPolka said

  THE „POLISH QUESTION” at a crossroads: Part 1 SPRAWA POLSKA – POLSKA NA ROZDROŻU

  http://fortruss.blogspot.ca/2015/12/the-polish-question-at-crossroads.html

  Over the past several months, the geopolitical role of Poland in relation to the war in Ukraine and Eurasian and European integration projects has once again become an increasingly frequently visited topic. On the one hand, recent presidential and parliamentary elections in Poland have reshuffled the posts of the ruling Atlanticist oligarchy, thereby compelling prominent political issues to be revisited by representatives of the political elite in public debates, PR campaigns, policy deliberations, etc.

  This has once again brought the acute problems facing Polish statehood and the Atlanticist domination of Poland’s political, economic, cultural, and information spheres into the spotlight. On the other hand, in addition to a mere rehashing and repetitive exposure of Atlanticism in Poland, recent political developments including the final electoral defeat of the post-socialist Left, the ascent of the Law and Justice party to power, the rise and entanglement of new oppositional forces, the reemergence of nationalism, and the steady but sure growth of anti-Atlanticist initiatives in various spheres, have threatened to transform the framework of Polish political and geopolitical discourse.
  (***)
  Poland under Atlanticist hegemony

  Any analysis of the status of Poland as a nation-state and its geopolitical role in relation to ongoing events must begin with a recognition of the fundamental reality that Poland is the Atlanticist beachhead and stronghold in Eastern Europe. Immediately following the collapse of the Polish People’s Republic in 1989, Poland was swiftly brought into the Atlanticist project in order to realize the century-old dream of a nominally neutral but in fact Atlanticist-hegemonized cordon sanitaire separating Europe and Russia.
  (***)
  This ideology of Poland’s Atlanticists seeks to whitewash the crucial fact which deserves recapitulation and recognition that is the occupation of Poland by NATO. Atlanticist Poland is a Poland once again, for the umpteenth time in history, occupied by foreign forces. The presence of NATO, and principally of American soldiers, in increasingly large numbers on Polish soil is perhaps the most direct expression of Poland’s Atlanticist colonization. This does not only represent an aggressive violation of previous agreements between Russia and NATO.

  In fact, NATO’s presence on Polish territory bears all the characteristics of a conventional occupational force. Laws such as those concluded in the SOFA agreement prevent the prosecution of American troops for various crimes, allow US military infrastructure to ignore Polish construction and environmental regulations, and permit US soldiers to brandish firearms wherever they wish, even beyond the perimeters of their bases. These laws in effect allow American soldiers to have a free hand despite the fact that they are notorious for war crimes across the globe, have more than once demonstrated their disrespect for local European laws and the ease with which they avoid prosecution for acts of violence, theft, vandalism, etc.
  (***)
  The Polish oligarchy’s Russophobia and the Western-propagated myth of Russian aggression play a momentous role in “justifying” support for the NATO occupation force and constant increases in defense expenditures entailing ambitious credit-based purchases of American arms. Poland’s participation in the illegal aggressions against Iraq and Afghanistan and its hosting of similarly illegal CIA torture sites on its territory are additional hallmarks of Poland’s cynical utilization as an armed beachhead for the US and NATO.

  The Atlanticist nature of the Polish elite and NATO occupation have dragged Poland into a number of conflicts and adventures which directly contradict Polish interests. Indeed, Poland’s foreign policy is scripted in Washington. From the very onset of “independence” in 1989, Poland was expected to abandon any and all interests in, claims to, or potentially beneficial relations with the countries to its east with which Poland shares important economic and cultural ties.

  One particularly telling example is that of Poland’s former eastern lands, the Kresy, which now make up significant portions of the states of Belarus, Lithuania, and Ukraine. After these territories were annexed to their respective Soviet republics in 1939, a horrific genocide waged by Ukrainian nationalists against the Polish population of the Kresy, and the organization of population exchanges after the Second World War, Poles were finally guaranteed restitution and constructive dialogue over such crucial issues as repatriation, property recompensation, and various other legal matters on the basis of bilateral agreements with these states.
  (***)
  A political-economic analysis reveals that Poland represents little more than a semi-colony whose function is to provide a cheap labor reservoir for Western corporations. Colonized by Western corporations and engaged in bolstering its own occupation, Poland is rendered incapable of formulating its own economic policy, pursuing its own strategic economic interests, and implementing social and welfare policies anywhere near those previously guaranteed.

  Moreover, Poland’s sanctions against Russia have plunged Polish agriculture, the “breadbasket of Europe,” into recession. Poland’s billion dollar agricultural exports to Russia have collapsed, with Polish fruit farmers losing up to 317 million euros, or 61% of their exports to non-EU countries, meat exporters losing 162 million euros or 20% of non-EU trade, and dairy farmers suffering losses amounting to 142 million euros or 32% of non-EU exports. Unable to sell apples to Russian markets as in the past, Poles literally gave away apples to occupying American soldiers, accumulating enormous losses to the tune of millions of euros.

  Such hardships resultant of Polish Atlanticism, however, are hidden or ignored in Poland’s mass media, and it is precisely in the information sphere that the Atlanticist regime wields enormous control. The vast majority of media outlets which are not owned by or connected to the regime, (which accordingly propagate the Atlanticists line and are especially active “participants” in the information war against Russia) are owned by Western capital and media magnates and primarily by notorious American and German corporations. “Polish” media, in fact, is the most aggressive and ambitious one in the Atlanticist information war. On the other hand, non-Atlanticist media sources are subject to censure and blockade, as was the recent case with Sputnik Polska. This phenomenon, however, is nothing new and is parallel to the same problem of information distribution in many other countries, and therefore doesn’t warrant particular investigation here.

  The general situation of Poland under Atlanticist hegemony is clear. Poles have been left with little more than the choice of which Atlanticist parties they wish to be ruled by and the pace at which Atlanticist policies are to be inevitably realized. In addition, the gradual molding of an American-modeled “pop-culture” and rampant consumerism have aided the cementing of Atlanticism in Poland in the ideological and cultural spheres

 60. MatkaPolka said

  The „Polish Question” at a crossroads: Part 2 POLSKA NA ROZDROU – CZ 2

  http://fortruss.blogspot.ca/2015/12/the-polish-question-at-crossroads-part-2.html

 61. wandaluzja said

  Artur Szałkowski, PODZIEMIA KSIĄŻA OTWARTE DLA TURYSTÓW – Wałbrzych podpisał umowę z PAN na użytkowanie sztolni pod zamkiem Książ. Wkrótce udostępnią je zwiedzającym; Polska Gazeta Wrocławska, 10 XII 2015, s. 06.

  20 lat temu Anglicy kupili Książ za ZŁOTÓWKĘ, żeby adaptować go na luksusowy Hotel. Wywieźli jednak tylko z Książa Skarb Pszczyńskich a potem zaprosili mnie, żebym powtórzył starą wersję, że Niemcy spodziewali się, iż konferencja Wielkiej Czwórki odbędzie się w KSIĄŻU, więc oni WYSADZĄ KSIĄŻ z Wielką Czwórką. To było Anglikom potrzebne, żeby Zerwać Umowę pod pretekstem, że SPRZEDANO IM ZAMINOWANY ZAMEK.
  W Bitwie o Anglię średni Pszczyński walczył w lotnictwie polskim a starszy w Luftwaffe a najmłodszego hitlerowcy zamordowali jako „szpiega polskiego”. Gdy Dyktat Poczdamski przyznał cały Śląsk Polsce to ten z Luftwaffe też starał się jako Piastowicz o paszport polski, którego mu odmówiono pod zarzutem, że finansował Hitlera i przyczynił się do śmierci najmłodszego z braci.
  Książ był oficjalną rezydencją Hitlera, gdzie ten zatrzymywał się podczas rutynowych podróży pociągiem AMERYKA z Krakowa do Drezna.

 62. Boydar said

  Do piekła nie idzie się za zapalanie czegokolwiek, tylko za intencję jak danej czynności przyświeca. Nikt nie może mieć pewności, co kto ma na względzie zapalając te „kadzidełka”. Może „chwilowo nieczynne”, może skromne Jedwabne, może krytyczną „awarię” w Dimonie, któż to może wiedzieć; tylko zainteresowany, Pan Bóg, oraz oczywiście oficer prowadzący, jakże by inaczej.

  Bardziej Polakom w twarz się nie napluje niż uczynił to Bolek, Lolek czy np. pani Tola z bufetu. Nie bądźmy aż tacy „przewrażliwieni”. Stare przysłowie Gumisiów mówi – „bułkę przez bibułkę, ale …” i tak dalej, jak kto dorosły i kumaty.

 63. snag said

  MatkaPolka @ 55 ,…

  Celebrowanie mitu wprzez polkie wladze mitu* () zeby przypodobac sie zydlactwu ktorego rzekomo nie ma w Polsce bo holocaust czy gomulkowska czystka – Rozdziobia was kruki i wrony ,…

  * W ktory ponad 50% populacji Izraela nie wierzy i olewa

  Why Is Hanukkah An 8-Day Holiday Based On A Miracle That Never Happened?
  ————————————————————————————————————–
  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2015/12/why-is-hanukkah-an-8-day-holiday-based-on-a-miracle-that-never-happened-123.html

 64. gość said

  Poseł do rabina: nie zapalam świec chanukowych. Zabrania tego pierwsze przykazanie

  W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce zapalił świeczki z okazji judaistycznego święta Chanuki. Na uroczystość zaproszony został także poseł Robert Winnicki. Lider Ruchu Narodowego odmówił jednak udziału w ceremonii. Powód: wierność Bożym przykazaniom.

  „Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi – I przykazanie” – napisał na Facebooku honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

  W komentarzach do postu Winnicki wyjaśniał swoje stanowisko udostępniając artykuły i nagrania z YouTube, w tym wykład ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, który mówi o trudnościach w dialogu katolicko-żydowskim. Zdaniem duchownego współpraca jest niemożliwa, gdyż judaizm wymaga uległości ze strony chrześcijan i nie chce prowadzić rozmowy jak równy z równym.

  http://www.pch24.pl/posel-do-rabina–nie-zapalam-swiec-chanukowych–zabrania-tego-pierwsze-przykazanie,39912,i.html

 65. Lena said

  @20 Listwa
  Protestanci pewnie zachwyceni, że im Pan Listwa plusa dał.

 66. MatkaPolka said

  JEDWABNY SZLAK

  Kolej towarowa Chiny-Europa zyskuje coraz większą popularność, a jako część inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku znajduje się na liście priorytetów chińskiego rządu.

  To szansa dla Polski, gdyż przejeżdżają przez nią wszystkie pociągi – oceniają eksperci.
  Pociągi towarowe kursujące pomiędzy chińskimi a europejskimi miastami przewiozły w 2014 roku o 200 proc. więcej kontenerów niż w roku wcześniejszym, a silny trend wzrostowy prawdopodobnie utrzyma się w nadchodzących latach – powiedzieli PAP pracownicy chińskiego oddziału firmy logistycznej DHL w Szanghaju.

  Transport kolejowy – reklamowany jako trzy razy szybszy niż morski i czterokrotnie tańszy od lotniczego – jest szczególnie opłacalny w przypadku towarów o wysokiej wartości oraz wszędzie tam, gdzie istotny jest czas dostawy.
  Szansa dla Polski

  Nowy Jedwabny Szlak to ogromna szansa dla naszego kraju. Kreujemy się jako miejsce inwestycji logistycznych dla całej Europy – ocenił w rozmowie z PAP Andrzej Juchniewicz z szanghajskiego biura Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

  W latach 2011-14 regularne połączenia kolejowe z Europą uruchomiło kilka chińskich miast, w tym Chongqing, Chengdu i Suzhou. Jako element Nowego Jedwabnego Szlaku, połączenia te są silnie promowane przez chińskie władze, a każde duże chińskie miasto stara się uruchomić własne.

  Pociągi do Europy jeżdżą korytarzem zachodnim – przez Kazachstan, Rosję i Białoruś – albo korytarzem północnym, omijającym Kazachstan. W obu wariantach przejeżdżają przez Polskę, a część z nich ma w Polsce stacje końcowe. Mogą na tym skorzystać m.in. polscy przewoźnicy kolejowi i samochodowi.

  – Polska ma największą, najmłodszą i najtańszą flotę samochodów ciężarowych w całej wspólnocie europejskiej. Mnóstwo towarów trafia do Warszawy lub Łodzi (pociągiem), a następnie są rozprowadzane ciężarówkami do różnych miast Europy – powiedział PAP kierownik działu wartości dodanej z chińskiego biura DHL Zafer Engin, uznawany za jednego z pionierów transportu kolejowego między Chinami a Europą.

  PRAWDZIWE ZNACZENIE NOWEGO JEDWABNEGO SZLAKU

  http://independenttrader.pl/prawdziwe-znaczenie-nowego-jedwabnego-szlaku.html

  Największą dezaprobatę przeciwko hegemonii USA wykazują Chiny i Rosja. Nie mogąc przeciwstawić się morskiej potędze Stanów Zjednoczonych, starają się ją zneutralizować. Generalnie, od 1850 roku kontrolowanie oceanów zapewniało kontrolę nad światem. Obecnie, Rosja i Chiny starają się przeobrazić Euro-Azję w taki sposób, aby kontrola morskich szlaków handlowych straciła na znaczeniu w sensie geopolitycznym.

  Poniżej możecie zobaczyć, w jaki sposób kontrola nad kilkoma kluczowymi cieśninami umożliwia kontrolowanie morskiego handlu.

  Obniżenie roli handlu morskiego ma ogromne znaczenie pod względem geopolitycznym. Transformacja, z jaką obecnie mamy do czynienia na kontynencie Euro-Azjatyckim, jest jedną z poważniejszych zmian na arenie międzynarodowej od czasu zakończenia II Wojny Światowej.
  Gra toczy się o najwyższą stawkę: KONTROLĘ. Ponowna integracja Azji z Europą, znana ostatnio jako „Nowy Jedwabny Szlak” – jest tym, czego Stany Zjednoczone obawiają się najbardziej.
  W przeszłości, przez ponad tysiąc lat – jedwabny szlak był najważniejszym na świecie szlakiem handlowym, łączącym Chiny z Europą. Rozciągał się na ponad 6500 km.

  Obecnie, Chiny starają się odtworzyć Jedwabny Szlak, wykorzystując do tego sieci szybkich kolei, nowoczesne autostrady, lotniska, porty morskie, sieci energetyczne oraz infrastrukturę informatyczną. Pekin zamierza połączyć handlowo obszar od wybrzeży Pacyfiku po zachodnią Europę. Cel jest niebywale ambitny. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w 2025 roku będziemy w stanie dojechać pociągiem z Londynu do Pekinu w zaledwie dwa dni!

  Nowy Szlak Jedwabny jest największą inwestycją infrastrukturalną w historii! Zmienia on zasady funkcjonujące w geopolityce, które obowiązują na przestrzeni ostatnich 150 lat. Połączenie Europy i Azji lądowymi szlakami handlowymi, uniezależnia dziesiątki krajów od szlaków morskich, kończąc tym samym zależność od USA, które dominuje militarnie na oceanach.

  Sama inicjatywa reaktywacji Jedwabnego Szlaku została ogłoszona w 2013 roku przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga. Oficjalnie, projekt ten nie miał oczywiście stanowić przeciwwagi dla USA, lecz być osią współpracy między krajami Europy i Azji. Chińczycy z reguły są bardzo ostrożni w planowaniu tego typu projektów, lecz jak pokazało ostanie 15 lat, są niesamowicie skuteczni i konsekwentni. Posiadają dostęp do odpowiedniej technologii i mają ogromne zasoby finansowe oraz polityczną wolę do realizacji tak ambitnego projektu. Mimo iż projekt jest oficjalnie w fazie wstępnej, to realizację pierwszych etapów już rozpoczęto.

  Pod koniec zeszłego roku pierwszy pociąg dostarczył towary z chińskiego Yiwu do Madrytu. Był to pierwszy w historii tego typu transport poprowadzony drogą lądową! Obecnie, jest to najdłuższa trasa handlowa na świecie i jednocześnie pierwszy element Nowego Szlaku, stanowiący alternatywę dla transportu morskiego.

  Ambitny projekt Nowego Jedwabnego Szlaku jest tylko jednym z elementów integrujących gospodarki Euro-Azji. W ciągu ostatnich trzech lat uruchomiono m.in. Nowy Bank Rozwoju (New Development Bank), Ekonomiczną Unię Euroazjatycką i Azjatycki Bank Infrastrukturalno-Inwestycyjny. Trwają także prace nad opracowaniem niezależnego od USA systemu transakcyjnego.

 67. MatkaPolka said

  Dostawa rosyjskiego Su-25 dla Iraku

  Iracki Su-25 bombarduje ISIS-manow

 68. Listwa said

  @64 Lena

  Jak się do niego przyznają to ich skrytykuje, ale nie za przesłanie filmu.

 69. Wosiu said

  Re4/Siggi

  Panie, zaborcza.pl to strona jajcarska, a pan to na poważnie wklejasz…

 70. snag said

  Wow !!! Na pierwszej stronie – Robi co mu naczalny za kurtyna kaze, znaczy ten co to ziemie dal i jew-muzeum zbudowal, sam puppet master ,…

  Hanukkah candle lighting returns to Polish Presidential Palace
  ————————————————————————————————–
  http://www.jta.org/2015/12/10/news-opinion/world/hanukkah-candle-lighting-returns-to-polish-presidential-palace

 71. Siggi said

  $/68 – Wosiu, Nie ! Dla jaj,tem bardziej,że ja „nie kuriaszczyj”od 24 lipca 1944r tj od urodzenia. Lubie strony jajcarskie,które wywołują u mnie „poważną’ mine ( nie mylić z przeciwpiechotnymi!!!).Każda okazja do śmiechu jest prawie dobra,bo w Ojczyżnie nam nie do śmiechu.Śmiech to zdrowie,jak to kiedyś mawiał na wiecach tow.”Wiesław”.

 72. Siggi said

  &-65,Matka Polka,wielkie dzięki za Szlak w pigułce.Znam temat,śledze publikacje n/t temat i wydaje mi się,że ten wielki projekt jest zarazem klasycznym przykładem konfrontacji pokojowej strefy euro-azjatyckiej z jankesami.To tak w skrócie istota.Niewatpliwie jest to wielka szansa rozwojowa dla Polski,o ile tut.głupki polityczne nie będą przeszkadzać.To nie tylko linie kolejowe,ale i trasy ruchu samochodowego przy tym i gigantyczna infrastruktura towarzysząca.To w zasadzie program na Drugą Polskę parafrazując tow.Edwarda Gierka,swego czasu autentycznego „Ojca Narodu”,który pozostawił kawał nowej ekonomiki po sobie,której jeszcze nie zdążyli do końca te steropianowe kanalie roztrwonić.

 73. Listwa said

  Ukraińskie nacjonalistyczne ugrupowanie Prawy Sektor zachęca Polaków do walki w Donbasie przeciwko Rosji – ustalił Super Express. Za walkę oferuje 1000 dolarów miesięcznie, zapewniając broń dla każdego ochotnika.

  Informację o rekrutacji, Prawy Sektor rozsyła do polskich organizacji paramilitarnych drogą mailową. Sprawa została już zgłoszona do Służby Kontrwywiadu Wojskowego i do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  – Sława! Bracia Żołnierze Polacy, ja chce wam proponować współprace. Prawyj Sektor otwiera oddziały w Polsce. Możecie pracować dla nas 200 dolarów miesiac w Polsce 1000 / jeśli wy pojedziecie walczyć z ruskiemi do Donbasu. Dajmy broń dla każdy ochotnik. SBU ma listę agentów Putlera w Polsce, jesli chcecie sie nimi zajac kontakt telefon +38 (097) 4168468. Walcz z nasz wspólny ruski wróg! Artem Stepanow [pisownia oryginalna] – maila o takiej treści otrzymało w Polsce kilka organizacji paramilitarnych – ustalił Super Express.

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/3590-skandal-prawy-sektor-rekrutuje-w-polsce-oferuje-1000-dolarow-miesiecznie

 74. snag said

  Matka Polka @ 56 ,…

  „Sekta Chabad Lubawicz – jest znana z tego, ze planuje redukcje ludności Ziemi do 500 milionów, a wiec ni mniej ni więcej tylko mówi i planuje ludobójstwo na wielka skalę” ,…

  Dawno nie czytalem takiej bzdury – Sekta Chabad Lubawicz to nieliczny odlam ultra-orthodoxow i podzielona dziesiatkami skloconych z soba odpryskow jewrei, ich owieczki to 90% kreowanych z urzedu (rabinistycznego) analfabeci ktorzy nie potrafia sie porozumiec w mowie i w pismie jezykow krajow w ktorych koczuja (tak, koczuja).a jedyne co opanowali to sztuke lapownictwa, machlojek i pasozytnictwa w opiekunczych krajach ,…

  Nie robmy z gajowki szamba ulicznych szmatlawcow ,…

 75. Janek said

  CNN: „Polska – niebezpieczny kurs w kierunku autorytaryzmu”
  CNN szkaluje Polskę!
  Wzywamy do protestu!
  Niedawno Polska dokonała wyboru, czy będzie krajem wasalskim czy niepodległym. Polacy odrzucili dalsze pogrążanie się w niewolnictwie. Siły nam nienawistne, które chciałyby Polaków zredukować- podobnie jak Hitler- do taniej siły roboczej i posłusznej miazgi, ujadają ze złości. Wśród nich prym wiedzie CNN ze swoim szkalującym nas programem GPS. Zmanipulowane, wyrwane z kontekstu obrazki i urywki informacji przedstawiają nowy, wybrany przez nas rząd i Prezydenta, a więc też wszystkich nas, którzy dokonaliśmy tego wyboru, jako szowinistów, faszystów, tyranów, rozrabiaków a nawet komunistów czy wręcz stalinowców! Hipokryzja, niebywały tupet, nienawiść do Polski zagościły na łamach CNN na dobre. Wzywam więc wszystkich Polaków do wzięcia udziału w naszym proteście przeciwko szkalowaniu Polski i Polaków. Protest odbędzie się na Manhattanie, na skrzyżowaniu ulic 59 Street i Broadway pod 10 Columbus Circle. gdzie mieści sie siedziba CNN, studia telewizyjne tej stacji a także siedziba Time Warner Inc., właściciela CNN, w najbliższy piątek, 11 grudnia, o godzinie 5 PM.
  Podpisano
  Ewa Stankiewicz,
  Witold Rosowski
  Solidarni2010NY/NJ
  Klub Gazety Polskiej NY
  wrosowski@yahoo.com

  CNN: „Polska – niebezpieczny kurs w kierunku autorytaryzmu”
  Niedzielny felieton CNN znanego komentatora tej telewizji Fareeda Zakarii zawiera przesłanie, że Polska obrała „niebezpieczny kurs w kierunku autorytaryzmu”, a „świat powinien się tym ekstremalnie zaniepokoić”. W kilkuminutowym felietonie Zakaria powiedział też, że PiS przywraca „cenzurę w stylu sowieckim” i tak jak Węgry „wydaje się zmierzać w kierunku nieliberalnej demokracji”.
  Z kolei w dzienniku „Washington Post” ukazał się w ostatnim czasie artykułzatytułowany „Niepokojący skręt Polski w prawo”. Komentator gazety podsumowuje dwa pierwsze tygodnie rządu Beaty Szydło i ocenia, że sytuacja w Polsce sygnalizuje zagrożenie porządku politycznego w Unii Europejskiej.
  MSZ uważa, że CNN i „Washington Post” zaprezentowały nieprawdziwy, jednostronny przekaz na temat sytuacji w Polsce. – Ze zdziwieniem i zaskoczeniem przyjęliśmy tezy, jakie zaprezentowane zostały w ostatnim programie „GPS” na antenie stacji CNN oraz w artykule autorstwa J. Diehla na łamach „Washington Post”. Prezentują one nieprawdziwy oraz jednostronny przekaz na temat sytuacji w Polsce, niemający pokrycia w faktach – czytamy w komunikacie wydanym przez resort.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ekspert-z-USA-o-Polsce-nowy-rzad-proatlantycki-krytyka-przesadzona,wid,18035728,wiadomosc.html?ticaid=116184

 76. revers said

  Podpisano
  Ewa Stankiewicz,
  Witold Rosowski
  Solidarni2010NY/NJ
  Klub Gazety Polskiej NY

  CNN przeciez to to samo co GP, TVN, nie ma to jak hasbara, zreszta Michnik to samo pisal na lamach koszernych paryskich gazet i medii, czy australijskich.

 77. KOR said

  @ 58 przepraszam za niedopatrzenie – pominąłem kanały 301 i 302 RT NC+
  Film: Po wojnie atomowej australijski rząd wysyła łódź podwodną na biegun północny w celu zbadania wysokości promieniowania
  On the Beach after nuclear war
  https://en.wikipedia.org/wiki/On_the_Beach_%28novel%29
  On the Beach
  https://www.google.pl/search?q=On+the+Beach&client=ubuntu&hs=Q8R&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiMpPLk7NHJAhXL_3IKHereDS4QsAQIPw&biw=1846&bih=961

  http://cache2.asset-cache.net/xc/181403837.jpg?v=2&c=IWSAsset&k=2&d=flYIXCEgwTECHP5_JllhN_HCK6U6ptb1rYQbkMGN4UZeA5pvzYABJku3MEmcXNCI0
  http://cache4.asset-cache.net/xc/181401862.jpg?v=2&c=IWSAsset&k=2&d=LKJ_p0RLqcioNK5U81EK9FxWX3jW9f-Z9qauQHcFuX3YFDK9VfCHAAimCUx1KrOH0
  http://cache4.asset-cache.net/gc/457956601-young-woman-with-soccer-ball-on-the-beach-gettyimages.jpg?v=1&c=IWSAsset&k=2&d=NLKG%2B02P3F8k1PebdYmrDJDlsalIRZPUu7Mz6mTp%2FlLwg%2BXB43MOjQ38ohsZfNSG4vNKYMQPVFRjnBUD1A7i%2Bg%3D%3D

 78. Zerohero said

  O jakiej niepodległości bełkocą pisowscy lunatycy?

  – integrację unijną chcą pogłębiać
  – w rządzie mają człowieka banksterów
  – absolutnie nic nie zamierzają zrobić z rosnącym zadłużaniem i racjonalizacją wydatków – czyli uczynią nas niewolnikami lichwy

  tfu! co za kanalie i lisy farbowane.

 79. Ehze said

  RE 26:
  W amerykanskim Kongresie od dawna na prominentnym miejscu znajduje sie symbol faszystowski, tak zwane „fasci”:

  Faszyzm jak wiemy pochodzi od lacinskiego slowa „fasci” , ktore oznacza powiazane w peczek pojedyncze prety (tyczki). Znaczenie tego symbolu mozna popularnie podac jako: „w kupie sila”
  To pojecie i symbol byly wymyslone i uzywane w Cesarstwie Rzymskim, ktore jak wiemy skladalo sie z wielu roznych krajow i mialo oznaczac wlasnie to, ze te rozne kraje stanowia jedna powiazana przez centrale (Rzym) sile.
  A wiec, konkludujac:
  UNIA EUROPEJSKA jest wrecz UOSOBIENIEM ORGANIUZACJI FASZYSTOWSKIEJ.

 80. Ciupaga said

  Za wPolityce.pl

 81. KOR said

  @ 76 Pani/e Ehze, czy Ejże: Faszyzm jak wiemy pochodzi od lacinskiego slowa „fasci” , ktore oznacza powiazane w peczek pojedyncze prety (tyczki)…
  Dzwonili, ale nie w tym kościele:
  Liktorzy nosili oparte na lewym ramieniu wiązki rózg (fasces) związanych czerwonym rzemieniem z wetkniętymi w nie toporami (symbol władzy nad życiem). Brali też udział w wykonywaniu wyroków śmierci.

 82. arcybolesnaprawda said

  W środę wieczorem w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wraz z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce zapalił świeczki z okazji judaistycznego święta Chanuki. Na uroczystość zaproszony został także poseł Robert Winnicki. Lider Ruchu Narodowego odmówił jednak udziału w ceremonii. Powód: wierność Bożym przykazaniom.

  „Bardzo dziękuję panu rabinowi za zaproszenie przesłane na moją skrzynkę poselską, ale nie zamierzam zapalać świec chanukowych. Powód? Ten sam, dla którego nie obchodzę ramadanu czy hinduskiego święta holi – I przykazanie” – napisał na Facebooku honorowy prezes Młodzieży Wszechpolskiej.

  W komentarzach do postu Winnicki wyjaśniał swoje stanowisko udostępniając artykuły i nagrania z YouTube, w tym wykład ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, który mówi o trudnościach w dialogu katolicko-żydowskim. Zdaniem duchownego współpraca jest niemożliwa, gdyż judaizm wymaga uległości ze strony chrześcijan i nie chce prowadzić rozmowy jak równy z równym.

  Tak powinien zachować się A. Duda! Ale nie na darmo siedział w Krakowie pośród knessetu!!!!!

 83. Ehze said

  Re 79:
  tak, zgadza sie.
  Ale:
  DLACZEGO je nosili? CZEGO byly one SYMBOLEM?
  Ot, tak sobie je nosily, dla hecy?
  I DLACZEGO ta SAMA SYMBOLIKA w amerykanskim kongresie?

 84. SAP said

  Muzułmańscy członkowie 13-tej Dywizji Waffen-SS modlą się podczas szkolenia w Niemczech 1943.

  Muslim members of the Waffen-SS 13th division at prayer during their training in Germany, 1943

 85. wandaluzja said

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/10/wolne-tematy-95/

  Ad. 78, 80:

  Faszyzm – FASCI to żydomasońska interpretacja Faszyzmu, która przyjął Mussolini, gdyż faszyzm włoski był ŻYDOKRACJĄ, tak jak Juden-SS. Ruch faszystowski zaczął się od zeznania aresztowanego w Odessie Szpicbródki w więzieniu mokotowskim, że celem Bolszewików było wprowadzenie w Rosji Przemysłowej eksploatacji złota na wykupienie USA.
  W związku z tym najwybitniejszy ekonomista XX wieku Keynes i Ignacy Paderewski powołali ruch kapitału NIEANONIMOWEGO, którzy nazwali od FACE Faszyzmem, który miał ZAPOBIEC opanowaniu USA przez kapitał KRYMINALNY.
  To przekwalifikowało żydowski kapitał kryminalny z masonokorupcji i gangsterstwa na Kominterrn, co zdezawuowało zalecane przez Woltera i Goethego ŚRODKI przeciw kapitałowi kryminalnemu. Sprawę kapitału Nieanonimowego jako ZAMACHU na tajne konta szwajcarskie Kominternu na WYKUPYWANIE USA podchwycili Żydzi włoscy, dokonując zamachu stanu Mussoliniego i przemalowując Twarz na ZADEK, jaki to żydowski symbol kapitału NIEANONIMOWEGO umieścili w Kongresie USA.
  Odejściu od środków ANTYKRYMINALNYCH Woltera i Goethego – poprzez kwalifikację kapitału kryminalnego jako KOMINTERNU na tajnych kontach szwajcarskich – przeciwstawił się Roman Dmowski głosząc, że Komintern jest RUTYNOWYM ŻYDOWSKIM KAPITAŁEM KRYMINALNYM, który po osiągnięciu celu w postaci Wykupienia USA, stanie się masońsko-synagogalny, a historia wykazała, że Dmowski miał tu rację.
  Poza tym to, że Episkop Chrostowski ogłosił, że dialog chrześcijańsko-żydowski jest TRUDNY, gdyż Żydzi warunkują Dialog ULEGŁOŚCIĄ Chrześcijan wobec Żydów, świadczy o klęsce spermy jerozolimskiej, gdyż kilka lat temu za taką Deklarację episkopat byłby Srogo pokarany przez Holokaustów.

 86. snag said

  SAP @ 84 ,…

  Bosniacy ktorzy mieli dosc komuny podobnie jak Kroaci czy Lotysze nie wpominajac o Ukraincach po holodomorze kreowanym przez zydlacka bande ,,…

 87. snag said

  Dodatkowe info do postu @ 70 ,…

  Apropo’s wpomnianego ‚puppet master za kurtyna’, to jego braciszek Prezydent Lech Kaczynski zaczal ten zwyczaj przy pierwszej okazji w 2006 ,…

 88. outsiderR said

  Płoną największe zakłady kosmiczne w Rosji

  http://kresy24.pl/75906/plona-najwieksze-zaklady-kosmiczne-w-rosji-wideo/

 89. revers said

  „Już nie wiem, czy Chanuka to polskie czy żydowskie święto. Jestem już drugi rok w Polsce i Chanuka jest świętowana. Wczoraj u prezydenta, dzisiaj w Sejmie. Myślę, że to jest polskie święto” – powiedziała Izraela w Polsce Anna Azari.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fambasador-izraela-chanuka-to-polskie-swieto

 90. SAP said

  No tak… głód czasem komunizuje ludzi – Grecja 41/42, lub ich dekomunizuje – Ukraina 32/33.

 91. Siggi said

  http://www.fakt.pl/politycy/doradca-prezydenta-w-sprawie-smierci-jana-kulczyka-wszystko-jest-niejasne,artykuly,596405.html

 92. snag said

  Dla angielsko-jezycznych ,…
  ———————————————

  Can you meet this challenge?

  We’ve seen this with the letters out of order, but this is the first time we’ve seen it with numbers. Good example of a Brain Study: If you can read this OUT LOUD you have a strong mind. And better than that: Alzheimer’s is a long long, way down the road before it ever gets anywhere near you.

  7H15 M3554G3 53RV35 7O PR0V3 H0W 0UR M1ND5 C4N D0 4M4Z1NG 7H1NG5! 1MPR3551V3 7H1NG5!

  1N 7H3 B3G1NN1NG 17 WA5 H4RD BU7 N0W, 0N 7H15 LIN3 Y0UR M1ND 1S R34D1NG 17

  W17H0U7 3V3N 7H1NK1NG 4B0U7 17, B3 PROUD! 0NLY C3R741N P30PL3 C4N R3AD 7H15! PL3453

  F0RW4RD 1F U C4N R34D 7H15.

  To my ‚selected’ strange-minded friends: If you can read the following paragraph, forward it on to your friends with ‚yes’ in the subject line. Only great minds can read this. This is weird, but interesting!

  If you can raed this, you have a sgtrane mnid, too.

  Can you raed this? Olny 55 people out of 100 can.

  I cdnuolt blveiee that I cluod aulaclty uesdnatnrd what I was rdanieg. The phaonmneal pweor of the hmuan mnid, aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it dseno’t mtaetr in what oerdr the ltteres in a word are, the olny iproamtnt tihng is that the frsit and last ltteer be in the rghit pclae. The rset can be a taotl mses and you can still raed it whotuit a pboerlm. This is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the word as a wlohe. Azanmig huh? Yaeh and I awlyas tghuhot slpeling was ipmorantt! If you can raed this forwrad it.

  FORWARD ONLY IF YOU CAN READ IT..

 93. SAP said

  Wzrok rozpoznaje przede wszystkim znajomy kształt wyrazów w długich zdaniach, bo ten kształt jest zróżnicowany dzięki istnieniu małych liter. W przypadku wyrazów złożonych z dużych liter będzie problem. Dlatego długie hasła na transparentach należy pisać małymi literami. Łatwiej je odczytać z dużej odległości.

 94. MatkaPolka said

  Dead, Disabled, Displaced or Destroyed – Democracy Delivered
  ŚMIERĆ, KALECTWO, WYGNANIA, ZNISZCZENIA – DEMOKRACJA DOSTARCZONA

  http://www.activistpost.com/2015/12/dead-disabled-displaced-or-destroyed-democracy-delivered.html

  After 58,000 dead US soldiers and 2 million civilian deaths in Vietnam,

  war has, directly or indirectly, killed around1 million people in Iraq, 220,000 in Afghanistan and 80,000 in Pakistan, i.e. a total of around 1.3 million. The figure is approximately 10 times greater than that of which the public, experts and decision makers are aware of and propagated by the media and major NGOs. And this is only a conservative estimate. The total number of deaths in the three countries named above could easily be in excess of 2 million.

  already by 2008 over (one) 1 million Iraqis had died as a result of war, occupation and their indirect consequences. many more have died since.

  Libia
  Estimates of deaths in the fall of Libya as a result of US/UK/NATO bombing and subsequent civil war between March 2 and October 2, 2011 vary. An exact figure is hard to ascertain, partly due to a media clamp-down by the Libyan government. Some conservative estimates have been released of around 25,000

  The current death toll in Syria is reported at 250,000 and counting with 6.5 million displaced.

  Finally, as the FT reported in February “In all, more than 100,000 people, perhaps a third or more civilians, died violently in conflicts in Syria, Iraq, Libya, Yemen and the Gaza Strip in 2014, making it one of the bloodiest years in the Middle East’s history”. Death continues at a horrific rate.

 95. MatkaPolka said

  tytuł do powyższego

  Ofiary wojen amerykańskich i NATO – ZBRODNIE i ludobójstwo NA WIELKĄ SKALĘ

 96. snag said

  Czas ,…

 97. MatkaPolka said

  Pochwała zgubnego szaleństwa, czyli Angela Merkel z tytułem Człowieka Roku tygodnika „Time”

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel Człowiekiem Roku tygodnika „Time” Kanclerz Niemiec Angela Merkel została Człowiekiem Roku amerykańskiego tygodnika „Time” – poinformowała w środę redakcja. Amerykanie docenili postawę szefowej rządu z Berlina wobec problemów współczesnego świata i jej polityczną odwagę.

  http://wpolityce.pl/swiat/274561-pochwala-zgubnego-szalenstwa-czyli-angela-merkel-z-tytulem-czlowieka-roku-tygodnika-time

  Na miejscu drugim rankingu magazynu „TIME” znalazł się samozwańczy przywódca terrorystycznej organizacji „Państwo Islamskie” (PI) Abu Bakr Al-Baghdadi – (agent CIA/Mossad Simon Elliot), a na trzecim kandydat na prezydenta USA Donald Trump

  The Nobel Foundation taken to court on the Peace Prize

  Fudacja Nobla pozwana do sądu Przez obywateli szwedzkich Mairead Maguire, Jan Oberg, David Swanson,
  za jawne pogwałcenie zasady i celów Pokojowj Nagrody Nobla

  chodzi o przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla dla Unii Europejskiej w 2012 r

 98. AC said

 99. MatkaPolka said

  The Nobel Foundation taken to court on the Peace Prize

  http://worldbeyondwar.org/the-nobel-foundation-taken-to-court-on-the-peace-prize

  Fudacja Nobla pozwana do sądu Przez obywateli szwedzkich Mairead Maguire, Jan Oberg, David Swanson,
  za jawne pogwałcenie zasady i celów Pokojowj Nagrody Nobla

  chodzi o przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla dla Unii Europejskiej w 2012 r

  warto przypomnieć, że laureatem Pokojowej nagrody nobla był Barak Obama –

  Czyżby Pokojową nagrodę Nobla przyznawano notorycznym mordercom

 100. MatkaPolka said

  Pochwała zgubnego szaleństwa, czyli Angela Merkel z tytułem Człowieka Roku tygodnika „Time”

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel Człowiekiem Roku tygodnika „Time” Kanclerz Niemiec Angela Merkel została Człowiekiem Roku amerykańskiego tygodnika „Time” – poinformowała w środę redakcja. Amerykanie docenili postawę szefowej rządu z Berlina wobec problemów współczesnego świata i jej polityczną odwagę.

  http://wpolityce.pl/swiat/274561-pochwala-zgubnego-szalenstwa-czyli-angela-merkel-z-tytulem-czlowieka-roku-tygodnika-time

  Na miejscu drugim rankingu magazynu „TIME” znalazł się samozwańczy przywódca terrorystycznej organizacji „Państwo Islamskie” (PI) Abu Bakr Al-Baghdadi – (agent CIA/Mossad Simon Elliot), a na trzecim kandydat na prezydenta USA Donald Trump

 101. snag said

  SAP @ 93 ,…

  Chcialbym miec dzisiaj tyle dolcow w kieszeni ile namalowalem liter na transparentach w Polsce – 1 Maja, 22 Lipca 7 Listopada, dla plastykow i dekoratorow to byly zniwa … 3 dni i 2 noce na kawie i Budafoku z pedzlem w reku na czewonej szmacie. Rano ludziska szli na defilade a my do domu w piora ,…

  Byly to czasy kiedy w ciagu 3 dni i 2 nocy czlowiek zarobil wiecej niz za rok jako dekorator w PSS Spolem, Domu Towarowym Centrum czy MHD ,…

  A jakie i gdzie mialo siem ‚chody’ za wykonanie zlecenia dzien wczesniej zeby pan dyrektor czy prezes mogl zadzwonic do miejskiego czy wojewodzkiego sekretarza ze transparent juz wisi to nastepny temat ,…

 102. MatkaPolka said

  Fundacja Nobla ponownie pozwana do sądu przez obywateli szwedzkich, za jawne pogwałcenie zasady i celów Pokojowj Nagrody Nobla. Tym razem chodzi o przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla dla Unii Europejskiej w 2012

  warto przypomnieć, że laureatem Pokojowej nagrody nobla był Barak Obama –

  Sprawa nieprzestrzegania testamentu Nobla na razie trafiła do sądu w… Szwecji w Sztokholmie (bo tam ma siedzibę Fundacja Noblowska). Warto przypomnieć, że laureatem Pokojowej Nagrody nobla był Barak Obama i L Włesa

  http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/nagroda-nobla-dla-lecha-walesy-niezgodna-z-testame_148044.html

  Ciekawe czy będą odbierać nagrody

 103. MatkaPolka said

  Sprawa testamentu Alfreda Nobla budzi spore emocje w środowisku. Dlaczego? Bo fundator Nagrody zastrzegł, że pieniądze mają trafić do ludzi „działających na rzecz rozbrojenia i przeciwdziałania konfliktom zbrojnym”.

  Fredrik Heffermehl twierdzi, że w ciągu wielu lat nazbierało się sporo „niewłaściwych laureatów”. Wśród nich norweski działacz wymienia m.in. Matkę Teresę z Kalkuty, Lecha Wałęsę, Ala Gore’a czy Baracka Obamę.

  A wszystko to przez… norweski komitet, który wybiera Noblistów – tak przynajmniej mówi Heffermehl – który jednocześnie zarzuca, że sama nagroda została upolityczniona i jest „odzwierciedleniem norweskiej polityki zagranicznej”.

  Sprawa nieprzestrzegania testamentu Nobla na razie trafiła do sądu w… Szwecji w Sztokholmie (bo tam ma siedzibę Fundacja Noblowska). Nie wiadomo kiedy dokładnie odbędzie się rozprawa, ani czego właściwie oczekuje Norweg. Odebranie przyznanych nagród nie jest możliwe.

  Najspokojniej na całą sprawę zareagowała sama Fundacja Noblowska – konsekwentnie nie wypowiada się w sprawie procesu.

 104. snag said

  MatkaPolka @ 96

  Bezwarunkowe polityczne poparcie polityki Izraela pozatym szczodra dla zio-moskow, ostatecznie za 2 podwodne Dolphin’y za pol-darmo, na dokladke skrzynie biegow,i silniki do Merkawa w prezencie czy utrzymywanie zydowkiego grajdolka afloat wypada jakos odplacic ,…

 105. MatkaPolka said

  Neo- Nazism w natarciu

 106. snag said

  OutsiderR @ 88 ,…

  Rzucilem okiem na twoj link, jestes pewien ze dostarczyles te szmatke pod wlasciwy adres? ,…

 107. Miet said

  Re.77.
  Panie KOR, z takimi to ja nawet w golfa bym pograł – ale tak miej, więcej – 30 lat do tyłu.😀

 108. Renegat said

  Zdrajcy! Judasze!

  Najpierw poparli banderowców z Svobody, a teraz atakują Rosję i Putina!

  http://www.nop.org.pl/2015/12/10/londyn-nacjonalisci-przeciwko-postsowieckiemu-rezimowi/

  Kolejni patridioci. I pomyśleć, że kiedyś ich popierałem.

  Ciekawe jak tam Ruch Narodowy? Pewnie też rusofoby.

 109. Dictum said

  http://breviarium.blogspot.com/

 110. akej said

  Polecam przeczytac na stronie Yahoo art.: „Vatican Reafirms That Jews Go to Heaven”.

 111. Japonia NIE przyjmuje emigrantów ani nawet bezczelnych ŻYDÓW ! said

  DLACZEGO w JAPONIA jest najbardziej ZAWANSOWANYM TECHNOLOGICZNIE i kulturowo państwiem na Świecie i tam NIE ma zamachów terrorystycznych ?

  Otóż, Japoni NIK NIE miesza w środku, gdyż Japonia prawie w ogóle NIE przyjmuje emigrantów jakich kolwiek, a Arabów muzułmanów WOGÓLE NIE przyjmuje !

  Japonczycy wiedzą doskonale, że z muzułmanami są kłopoty, wiec NIE przyjmują i KONIEC.Kropka.

  NIESTETY ale Japonia też NIE przyjmuje emigrantów katolików … Czy można Japonii zarzucić „dyskryminacje” ?
  Czy można kogoś winic za „dyskryminacje”, za to że ktoś dokonuje samodzielnego prywatnego WYBORU z kim pójdzie razem spac do łóżka lub z KIM będzie wspólnie będzie spedzc czas i jadł obiad ?

  Japończycy NIE dopuszczają, aby u nich w Japonii PANOSZYŁO się jakieś MULTI-KULTI wymyślone przez żydów wymuszane w Europie przez lewaków !

  Japonczycy te LEWACKIE brednie pod nazwą „prawa człowieka” wymyślane przez Lenina i Engelsa mają głęboko w d*pie i tak samo tą „amerykańską FASADOWĄ zafałszowaną demokracje” …

  W Japonii jest tylko JEDNA synagoga, gdyż Japończycy też sobie NIE życzą, aby żydzi się w Japonii panoszyli i SZAROGĘŚILI jak w USA, Niemczech czy w Polsce !

  Japonczycy twierdzą, że wpuszczanie OBCYCH do swojego kraju to jest bardzo POWAŻNY wybór, czyli tak SAMO jak wpuszczanie kogoś OBCEGO do WŁASNEGO domu o czym wiedzą doskonale w Japonii i dlatego BYLE KOGO nie wpuszczają na stałe do Japonii.

  Japończycy otwarcie twierdzą, że NIE byli by POTĘGĄ TECHNOLOGICZNĄ, gdyby im zabierali czas jacyś OBCY przyjezdni, którzy by walczyli z ich kulturą oraz japońskimi obyczajami.

  Japończycy twierdzą, że NIE potrzebują obcej siły roboczej jak chciwi Niemcy, którzy się ciągle kotłują z tymi co wpuścili do środka Niemiec lub jak podobnie jest w USA.

  Japończycy twierdzą, że NIE chcą OBCYCH kulturowo mącicieli, gdyż ci OBCY Japończykom NIE pozwolą SPOKOJNIE pracować nad NOWYMI TECHNOLOGIAMI, a Japończyk NIE będzie tracił czasu na ucywilizowaniu jakąś przyjezdnej chołoty.

  Etniczni Polacy zamieszkali w Polsce zostali siłą WYPCHNIĘCI z polskiej polityki przez agresywnych aktywistów MNIEJSZOŚCI narodowych zamieszkałych w III RP jak żydów, ukraińców, niemców … itd. którzy skrzyknęli się przy „okrągłym stole” w 1989 roku, gdzie USTALILI wspólne zasady obowiązujace do dzisiaj jak RUGOWAĆ, zagonić do katakumb oraz zagraniczną banicje najbardziej KRNABNYCH etnicznych Polaków !

  Polacy NIE mogą spokojnie pracowac ani się rozwijać, gdyż są ciągle GNĘBIENI przez panoszących się w Polsce zmówionych ŻYDÓW, ukrainców, niemców, sprzedawczyków kosmopolitów, którym należy zacząć bez skrupułów OBCINAĆ łaby jak będą dalej „fikac” w Polsce !

  „Basti – „Stop Islamizacji Europy” (Gitara: Michał Bartczak; Prod. Nestor)” :

 112. POZABIJAMY w Polsce tych co SPROWADZAJĄ islamistów do Polski ! said

  PIOSENKA Basti – „Islamizacja” (prod. Nestor) English subtitles

  Ref: Chcemy spokojnie żyć według naszych zasad
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  To jest walka o byt, o nasz kawałek świata
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  Chcemy spokojnie żyć według naszych zasad
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  To jest walka o byt, o nasz kawałek świata
  Nasze dzieci nie będą ginęły w zamachach!

  Nie chcemy tu takiego bagna, mamy gdzieś te chore święte wojny
  Oni kochają Allaha – a niech go sobie kochają, ale z dala od Polski
  Nie będziemy się chować po domach, jak będzie trzeba to podejmiemy walkę
  Nie będą na nasze głowy polować, nie chcemy być islamskim państwem
  To nie ksenofobia, to nie rasizm, to trzeźwe spojrzenie
  Na to, jakie fala imigrantów niesie zagrożenie
  To nie uprzedzenie, obudź się człowieku, zobacz, co się dzieje
  Islam zalewa nasze ziemie!

  Ref: Chcemy spokojnie żyć według naszych zasad
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  To jest walka o byt, o nasz kawałek świata
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  Chcemy spokojnie żyć według naszych zasad
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  To jest walka o byt, o nasz kawałek świata
  Nasze dzieci nie będą ginęły w zamachach!

  Polacy muszą zatrzymać ekspansję, co by o nas nie mówili, to my mamy rację
  Obronimy kulturę i nację i nie pozwolimy na islamizację
  Nie będą nas tutaj zarzynać jak bydła, nie będą nas tutaj terroryzować
  Nie będą nas tutaj wysadzać w powietrze w imię swego Boga
  Wszyscy na ulicę – Polska przeciw imigrantom
  Nasz głośny sprzeciw może być naszą ostatnią szansą
  Polska to nasz dom, my jesteśmy gospodarzem
  Inaczej uważają nasze antypolskie władze!

  Ref: Chcemy spokojnie żyć według naszych zasad
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  To jest walka o byt, o nasz kawałek świata
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  Chcemy spokojnie żyć według naszych zasad
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  To jest walka o byt, o nasz kawałek świata
  Nasze dzieci nie będą ginęły w zamachach!

  Chcemy spokojnie żyć według naszych zasad
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  To jest walka o byt, o nasz kawałek świata
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha

  Chcemy spokojnie żyć według naszych zasad
  Nie będziemy ginąć, bo ktoś posłuchał Allaha
  To jest walka o byt, o nasz kawałek świata
  Nasze dzieci nie będą ginęły w zamachach!

 113. gość said

  Prezydent Duda pochwalił się na jednym z portali społecznościowych swoim pierwszym uczestnictwem w żydowskim święcie jednak reakcja jego wyborców nie była taka jakiej by mógł oczekiwać. Przytłaczająca większość komentarzy nie pozostawia złudzeń, że wyborcy Dudy – delikatnie mówiąc – nie życzą sobie takich wydarzeń w Pałacu Prezydenckim.


  http://pikio.pl/wyborcom-prezydenta-nie-spodobaly-sie-obchody-chanuki-w-palacu-prezydenckim/

 114. Glos Prawdy said

  24. Ja jednak jeszcze mam nadzieje, ze najgorsze przewidywania co do prezydenta RP nie spelnia sie. Nie podoba mi sie to zapalanie swiec na chanuke, przeciez katolikiem jest..Pochylac sie nad Chrystusem trzeba. Nikt tu nie mowi o nienawisci, tylko o zdrowy rozsadek chodzi. Bo gdy ustanie Msza Swieta jako Bezkrwawa Ofiara Pana naszego i Zbawcy Jezusa Chrystusa, to koniec temu swiatu przyjdzie. Chyba bierze on przyklad z Bergoglio.

 115. Renegat said

  http://natemat.pl/135837,blogerzy-prowokacja-ujawnili-jak-polskie-modelki-sprzedaja-sie-arabskim-szjekom-15-25-tys-dol-za-5-dni-na-jachcie

 116. Dzonyy said

  Ktoś napisał, że to całe Hanuka, to jest tylko taki pic na wodę. Żydoststwo wymyśliło to coś po to, bo żydowskim dzieciom było przykro, że nie dostawały nic wtedy, kiedy katolickie dzieci miały Boże Narodzenie i prezenty.
  Ale, jesli to prawda, to tym gorzej dla prezydenta i całej kliki. Najważniejsze jest I przykazanie w tym przypadku, ale pomijając je – pozostaje śmieszność nie z tej ziemi. I skakanie w takt dyktowany przez żydostwo.

 117. Boydar said

  Tak, Panie Dzonyy, ja napisałem. I w tym konkretnym przypadku tak uważam. W innych – niekoniecznie.
  Stalin do końca słał pociągi z zaopatrzeniem dla Waffen-SS. Zyskiwał czas, którego nie mógł dostać inaczej.
  Jak to się skończyło wtedy, mniej więcej wiadomo. Historia jest jednak leniwa jak leniwa squaw, wciąż podaje tą samą zupę. A my jesteśmy od nowa zdziwieni.

 118. Homs said

  Syria: 71 dzień sprzątania świata
  09.12.2015 czyli 71 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie
  Krajobraz po terrorystach

 119. Homs said

  Syria: 72 dzień sprzątania świata…
  10.12.2015 czyli 72 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie…
  Kto bombarduje w Syrii, ta pani wysyła muzułmanów do piekła, zamiast do 72 dziewic w niebie Allaha,


 120. NICK said

  Dobra. To na razie. W Borach Tucholskich rano był przymrozek i słoneczko. 🙂 .
  Teraz jest pełne zachmurzenie i idzie wiatr; +2*C.
  Zaplanowałem ‚sklecenie’ czterech budek lęgowych. Idę.
  Aaa, coraz więcej dzięciołów mam. Małych i średnich.

 121. Tandeciarz said

  …przetłumaczone przez Translator.

  BIOLOGICZNY ŻYD, czyli pasożyt ludzkości…

  Poświęciłem 20 lat na studiowanie problemów, jakie stwarza ludzka natura oraz nad przyczynami rozkładu i upadku wielkich imperiów. Zauważyłem, że przez blisko 5 tysięcy lat zanotowanej ludzkiej historii występuje pewne zadziwiające zjawisko. Przez 20 lat przestudiowałem mnóstwo materiałów, dotyczących różnych cywilizacji. Porównywałem fakty, aby znależć dla nich jakiś wspólny mianownik, który mógłby pomóc zrozumieć ten fenomen. Wziąłem również pod uwagę takie czynniki jak wpływ środowiska, ludzką naturę i pewne modele zachowań człowieka.
  Dla porównania przestudiowałem też wspólne zjawiska występujące w świecie zwierzęcym i roślinnym. Studia nad materią ożywioną pozwoliły mi znaleźć wspólny mianownik dla zwierząt i roślin oraz nasunęły mi pewne wnioski dotyczące istnienia podobnego czynnika również we wszystkich cywilizacjach. Nikt przede mną nie próbował zastosować analizy porównawczej tego powszechnie występującego i naturalnego zjawiska do badań nad przyczynami degeneracji i upadku imperiów.

  Czynnikiem tym było pasożytnictwo. Jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny w ubiegłym wieku była parazytologia.
  Odkryto, że jedną z najważniejszych przyczyn ludzkich chorób są pasożyty.
  Można było oczekiwać, że ktoś wreszcie zainteresuje się analogicznym zjawiskiem występującym w historii ludzkości, które mogło prowadzić w rezultacie do chorób i śmierci cywilizacji. Należało oczekiwać, że autopsja pogrzebanych imperiów doprowadzi wcześniej czy później badaczy do konkluzji, że pasożytnictwo było również przyczyną degeneracji i upadku ludzkich cywilizacji.

  Niestety, w całej Bibliotece Kongresu nie znalazłem ani jednej pracy, która dotyczyłaby analogicznych społecznych skutków pasożytnictwa w cywilizacji ludzkiej. Istnieją setki prac badawczych, zajmujących się medycznymi aspektami pasożytnictwa, ale ani jednej dotyczącej równie groźnych jego skutków społeczno-ekonomicznych. Pytanie dlaczego?

  Dlaczego tysiące badaczy, szukających desperacko jakiegoś tematu dla swojej dysertacji doktorskiej, nie dostrzegło zjawiska jakim był widoczny destrukcyjny wpływ grup pasożytniczych na cywilizacje?

  Spróbujmy znaleźć jakieś najprostsze wytłumaczenie które pozwalałoby nam zrozumieć opisaną sytuację. Odpowiedź jest prosta. Grupy pasożytnicze zdominowały świat naukowy i akademicki. Nie tolerują one żadnych studiów akademickich, które zagrażałyby ich dominującej pozycji. Zapytajmy czy ten wniosek nie idzie za daleko? Spróbujmy więc znaleźć inne wytłumaczenie, które lepiej wyjaśniałoby omawiane zjawisko. Zacznijmy od powszechnie akceptowanych faktów.
  Po pierwsze, wiemy na pewno, że pasożytnictwo wśród ludzi występuje.
  Po drugie, grupy pasożytnicze są świetnie zorganizowane i zarządzane oraz spójne wewnętrznie.
  Po trzecie, pasożyt dla utrzymania swojej pozycji musi sprawować pewien rodzaj kontroli nad swoim gospodarzem, ponieważ żaden gospodarz z własnej woli nie tolerowałby obecności pasożyta. Jedna z form kontroli polega na kontrolowaniu wszystkiego co godspodarz myśli, czyta, ogląda, uczy się oraz jaką lubi rozrywkę.

  Studia parazytologii miały tak fantastyczne osiągnięcia w XX wieku, że wydawało się, iż nie trzeba wielkiego wysiłku, aby sformułować społeczną teorię grup pasożytniczych w cywilizacji ludzkiej. Jednakże, zjawisko to było tak zaciemnione, że musiałem poświęcić 5 lat studiów na sformułowanie tej teorii. Zdaje sobie sprawę, że poprzez swoją pracę uchyliłem jedynie nieco drzwi dla przyszłych badaczy którzy będą mogli zastosować moją teorię do badań, które rzucą więcej światła na ten ludzki problem. Myślę, że ta teoria, będzie mogła mieć zastosowanie w takich dziedzinach jak socjologia, historia, prawo i w badaniach nad władzą.
  27 września 1967 r. – Eustace Mullins, Waszyngton, DC

  Pasożyt – (Rozdzial I)
  Większość z nas myśli o pasożycie jako o czymś wstrętnym, czego życiowa rola polega na żywieniu się na koszt innego organizmu. Dlatego kiedy ten termin zastosujemy do ludzi – ma on zawsze pejoratywne znaczenie. Również w świecie roślinnym i zwierzęcym termin ten źle się kojarzy.
  Oto jakie definicje pasożyta można znaleźć w The Oxford English Dictionary (1933):
  1. Ktoś lub coś, co żywi się cudzym kosztem a co przynosi hańbę.
  2. W biologii – zwierze lub roślina, która żyje na innym organizmie (zwanym gospodarzem) i pobiera z niego życiodajne soki.
  3. Osoba, która zachowuje się jak odpowiednik pasożyta w świecie roślinnym lub zwierzęcym.

  Z powyższego wynika, że pasożyt jest czymś negatywnym, co żyje na koszt innego organizmu, zwanego gospodarzem, i że termin ten stosuje się również w odniesieniu do osób, które prowadzą analogiczny tryb życia wśród ludzi jak pasożyty w naturze.

  W czasie studiów nad ludzkością odkryliśmy, że istnieje pewna grupa, która ciągle pojawia się w źródłach dotyczących wielkich cywilizacji. Grupa ta jest powszechnie znienawidzona, ale zawsze tkwi w samym środku społeczeństwa, które jej nie lubi, a po każdej próbie pozbycia się jej, uparcie powraca na stare miejsce, nie bacząc na koszta. Prowadzi ona klasyczny pasożytniczy tryb życia na koszt innych.

  W Encyclopedia Britannica można znaleźć następującą definicje pasożytnictwa:
  Cytuj

  “Pasożytnictwo – jednostronna relacja żywicielska pomiędzy dwoma różnymi organizmami, mniej lub bardziej szkodliwa a często nawet wyniszczająca dla gospodarza, w której cały wysiłek pasożyta koncentruje się na pobieraniu pokarmu, w rezultacie czego występuje często zjawisko uprymitywnienia lub degeneracji”.

  W źródłach wielu cywilizacji wykryliśmy istnienie grupy pasożytniczej, której wpływ na społeczeństwo, będące jej gospodarzem, okazywał się być fatalny, ponieważ powodował fundamentalne zmiany warunków życia ludzi, których cała energia została skierowana na wykarmienie pasożytów. Następowały zmiany we wszystkich aspektach ludzkiej egzystencji, które powodowały osłabienie społeczeństwa aż do punktu kiedy następowało załamanie.
  Ponieważ Encyclopedia Britannica całkowicie odnosi się tylko do czysto biologicznych warunków pasożytnictwa w świecie roślinnym i zwierzęcym, występują przypadki, gdzie pasożyty osłabiają jedynie organizmy, ale nie prowadzą bezpośrednio do ich śmierci w określonym odstępie czasu. Osobiście znalazłem jednak wiele przypadków w świecie roślin i zwierząt, kiedy to kończyło się fatalnie dla organizmu żywiciela, chociaż uczony autor artykułu, dotyczącego tego hasła w powyższej encyklopedii, nie wspomina o tym.

  W przypadku ludzi odkryliśmy, że grupy pasożytnicze w społeczeństwie są oskarżane przez wyżej moralnie stojące jednostki społeczeństwa-gospodarza, ponieważ ulegają wszystkim znanym rodzajom degeneracji. Powody tego są oczywiste. Jak wspomina Encyclopedia Brittanica, pasożytniczy tryb życia prowadzi do degeneracji – ponieważ pasożyty nie wysilają się, aby aktywnie zdobywać środki do życia, mają mnóstwo czasu i energii, aby poświęcić się najbardziej ohydnym działaniom, demoralizującym członków społeczeństwa-gospodarza.

  Encyclopedia Brittanica mówi również o tym, że istnieją specyficzne miejsca w organizmie, gdzie pasożyty się zagnieżdżają. Ponieważ pasożyt zredukował swoje cele do przejmowania pokarmu, musi więc znaleźć takie miejsce w organizmie, gdzie jest to najłatwiejsze i skąd gospodarz nie będzie go mógł łatwo usunąć. W rezultacie, pasożyty zwykle lokują się w organach dostarczających organizmowu pożywienie lub w pobliżu organów reprodukcyjnych. Według Webster’s Third International Dictionary, pasożyty wykazują zwykle pewien stopień strukturalnej modyfikacji, w zależności od tego gdzie się umiejscawiają.

  Zdolność do modyfikacji
  Ta właściwość jest ważną cechą grup pasożytniczych w historii ludzkości. Wykazywały one zadziwiającą zdolność do zmian i przystosowania się, niezbędnych do osiągnięcia pasożytniczego celu. Wypracowały one niezwykle wyrafinowane i skomplikowane techniki i metody, pozwalające im pozostawać przy gospodarzu i żyć na jego koszt.
  Wypracowały one niesamowite zdolności adaptacyjne, przejawiające się w wielu formach, aby pozostawać w określonym miejscu.
  Według Webster’s Third International Dictionary,
  Cytuj

  “pasożyt w społeczeństwie przypomina pasożyta biologicznego w uzależnieniu swojej egzystencji od kogoś innego, bez użytecznego i odpowiedniego uczestniczenia w wysiłkach utrzymania się (według Francois’a Bondy, takim pasożytem na całym kraju jest wielkie miasto).

  Ten czynnik odgrywa niezwykle ważną rolę w upadku cywilizacji. Studiując historię odkryliśmy, że grupy pasożytnicze nigdy nie dokładają się i nie wykazują wdzięczności swojemu gospodarzowi. Czy możemy się więc dziwić, że motto to pojawia się ciągle w ich literaturze.

  Możemy teraz zapytać czytelników, czy wiecie jaka to grupa pojawia się ciągle na przestrzeni tysiącleci w różnych cywilizacjach, której wszyscy nienawidzą? Jaka to grupa przyczyniła się walnie do upadku wielu cywilizacji? Jaka to grupa ulega ciągle różnorakim formom degeneracji? Przedstawiciele jakiej to grupy zwykle lokują się na określonych pozycjach wśród ludności społeczeństwa-gospodarza? Jaka to grupa ciągle odmawia spełniania konstruktywnej roli w każdej cywilizacji i udziału w wysiłkach a zamiast tego postępuje według zasady “zawsze bierz”?
  Jak czytelnik mógł się już domyśleć na podstawie własnych studiów, grupa ta znana jest na przestrzeni historii jako Żydzi. Dotychczas, poszczególne jednostki lub grupy, żyjące na koszt innych, i nazywano często pasożytami, jednakże terminu tego używano w czysto socjologicznym sensie, bez żadnego odniesienia do biologii. Mianem pasożytów określano właścicieli plantacji, którzy żyli kosztem niewolników lub arystokrację, która korzystała z owoców pracy ludu, podobnie jak właściciele zakładów z robotników.
  Jednakże te określane jako pasożyty grupy spełniały jednak w społeczeństwie jakąś rolę.

  W czysto socjologicznym znaczeniu tego słowa “pasożytami” są również dzieci lub starcy. Niewątpliwie, żyją one na koszt innych nie wykonując pożytecznej pracy, ale będą one pracować w przyszłości lub już pracowali w przeszłości. W biologicznym znaczeniu tego słowa, nie mieszczą się one w definicji pasożytów. W dalszej części tej pracy przekonacie się w jak bardzo dużym stopniu biologiczne analogie pasują do zaliczenia Żydów do grupy pasożytniczej w całej historii ludzkości.

  Inne aspekty biologiczne
  W przyrodzie pasożyty często ukrywają swoje prawdziwe oblicze, udając normalne rośliny lub zwierzęta. Np. D. T. Macdougal i W. A. Cannon w swojej książce pt. The conditions of parasitism in plants (Carnegie Institute of Washington, 1910) opisują roślinę zwaną krameria w następujący sposób:
  Cytuj

  “Na pustynnych obszarach w zachodniej części Stanów Zjednoczonych krzew kramerii jest pasożytem żyjącym na wielu roślinach-żywicielach. Na pierwszy rzut oka nie wygląda ona na pasożyta, ponieważ nie żyje bezpośrednio na swoim gospodarzu, ale jej korzenie pod ziemią oplatają korzenie swojej ofiary, wysysając z niej życiowe soki.
  Jej ulubioną rośliną-żywicielem jest covillea tridentate, chociaż można ją spotkać również w pobliżu akacji oraz innych roślin. Botaników zaintrygował fakt, że nie ma ona rozwiniętych głęboko korzeni, co nasunęło podejrzenie o jej pasożytniczym charakterze. Zewnętrznie wygląda jak zwykły krzew z liśćmi i owocami w pewnych porach roku”.

  W naturze pasożytów leży często przybieranie maski i udawanie kogoś innego, aby zmylić otoczenie co do spełnianej przez nie roli. Pasożyt nie jest więc istotą ożywioną, ale formą życia, którą żeruje na innych żywych organizmach. W tym sensie Żyd jako istota biologiczna nie jest raczej oddzielną rasą, ale rodzajem ludzkim, który żeruje na wszystkich innych ludzkich rasach.

  Geoffrey LaPage w swojej książce pt. Parasitic Animals podaje następującą definicję pasożyta:
  Cytuj

  “Pasożyt zwierzęcy nie jest jakimś oddzielnym gatunkiem zwierzęcia, ale zwierzęciem, które przystosowało się do określonego trybu życia”.

  Analogicznie do kramerii, która nie posiada głębokich korzeni, ponieważ nie są one jej niezbędne do przeżycia, również Żydzi nie zapuszczają głęboko korzeni w żadnej kulturze narodu-gospodarza, ale koncentrują się na tych jej aspektach, które mogą najłatwiej i najszybciej wykorzystać. Tak więc Żyd nie jest samodzielną istotą ludzką w cywilizowanym świecie, ale rodzajem, który zastosował pasożytnicze formy życia oraz przystosował się sam do gospodarza, który może mu dostarczać środków do życia.

  LaPage pisze dalej:
  Cytuj

  “W odróżnieniu od innych terminów biologicznych, słowa pasożyt i pasożytniczy znalazły powszechne zastosowanie w życiu codziennym oraz posiadają moralne i emocjonalne podteksty, z którymi biologia nie ma nic wspólnego. Podejście biologa do przedmiotu badań ma charakter czysto naukowy i nie uznaje żadnego wartościowania ludzkiego jak sympatia lub antypatia oraz oceny moralnej. Biolog ani nie potępia, ani nie chwali, lubi lub nie lubi, ani nie usprawiedliwia czy akceptuje zachowania pasożytniczego organizmu. Po prostu bez emocji bada, studiuje tryb życia pasożyta, traktując go jako jedną z różnorodnych form życia zwierząt”.

  Podejście naukowe
  Całkowicie zgadzam się z naukowym podejściem profesora LaPage i jego zaleceniem, aby unikać wartościowania, zabarwionego emocjami. Właśnie autor tego studium, w którym stworzył definicje biologicznego Żyda, stosuje się do tych wskazówek.
  Tylko studia pozbawione wszelkiego emocjonalnego kontekstu umożliwią nam zrozumienie tego biologicznego zjawiska oraz wskażą jak mamy się bronić przed szkodliwym wpływem jaki ten pasożyt bez wątpienia wywiera na bardziej zaawansowane cywilizacje.

  Autor wyróżnia dwa rodzaje zwierzęcych związków.
  Jedne należą do tego samego gatunku, np. stado, kolonia korali, rój pszczół, itd., drugie natomiast łączą zwierzęta należące do odmiennych gatunków na tym samym terenie.
  Do tej drugiej grupy zalicza pasożyty, które nie mają trwałego zakorzenienia na danym obszarze. Jedną z cech charakterystycznych dla pasożytów jest fakt, że nie stosują się one do ogólnie obowiązujących praw natury lub ludzkich. Wydaje się, że pasożyty nie znają granic klimatycznych lub geograficznych, które odgrywają ważną rolę w życiu większości organizmów. Dlatego mogą one przetrwać na obcym terenie, gdzie nie mają korzeni, tak jak ich żywiciele (gospodarze), które egzystują tam od dłuższego czasu.

  Pasożytnictwo a komensalizm
  LaPage zaznacza, że pasożytnictwo różni się od komensalizmu, który w biologii oznacza “jedzenie przy tym samym stole”.
  Przykładem komensalizmu mogą być np. ptaki wydziobujące pasożyty ze skóry hipopotamów, słoni, bawołów i innych dużych zwierząt na równinach afrykańskich. Dodatkowo ptaki te alarmują zwierzęta o zbliżającym się niebezpieczeństwie ze strony drapieżników. W Anglii podobny komensalizm istnieje pomiędzy szpakami a owcami.
  Innym przykładem współżycia odmiennych gatunków w przyrodzie może być symbioza, która jest bardziej ścisłą formą współistnienia organizmów, ponieważ w niej występuje fizjologiczna współzależność partnerów jednego od drugiego. Każdy dostarcza drugiemu pokarmu, bez czego jego życie byłoby trudniejsze lub nawet niemożliwe. Nie prowadzą one niezależnego życia.

  Jednakże, według definicji LaPage’a, pasożytnictwo przypomina komensalizm i symbiozę w tym sensie, że związki te są oparte o potrzebę pobierania pokarmu.
  Pasożytnictwo jest związkiem pomiędzy jednym partnerem, zwanym pasożytem, który za pomocą różnych metod otrzymuje pożywienie z ciała drugiego partnera, zwanego gospodarzem, ale dalej, pyta LaPage, czy ten drugi partner, gospodarz, ma z tego jakąś korzyść? Odpowiedź jest tylko jedna – nigdy i w dodatku, pasożyt zawsze rani swojego gospodarza. Tak więc, komensalizm i symbioza różnią się od pasożytnictwa, ponieważ tylko jeden partner odnosi z tego korzyść, otrzymując pokarm, a poza tym zostaje on zraniony.

  Modyfikacja organizmu
  Zdaniem LaPage’a pasożyt na początku mógł być zwykłym organizmem, który penetrując ciało drugiego organizmu odkrył tam pożywienie dla siebie, np. krew, które okazało się być bogate w składniki odżywcze oraz łatwo przyswajalne.
  Następnie w procesie ewolucji organizm pasożytniczy stał się całkowicie zależny od swojego żywiciela, pobierając z niego pokarm, tak że bez niego nie przetrwałby. Pasożyt stał się całkowicie uzależniony od swojego gospodarza. Gospodarz nie zachowuje się całkowicie biernie, gdyż reaguje na zranienia.
  Dalej LaPage mówi:
  Cytuj

  “Zmagania pomiędzy pasożytem a jego gospodarzem przebiegały zgodnie z prawami ewolucji i trwają aż do dzisiaj. Pasożytnictwo różni się od relacji pomiędzy drapieżnikiem a jego ofiarą, która polega na zabiciu ofiary, z ciała której pobiera on składniki pokarmowe. W tym przypadku – drapieżnik jest zawsze silniejszy i większy od swojej ofiary, natomiast pasożyt jest zawsze mniejszy i słabszy od swojego gospodarza”.

  Naruszanie natury
  Możemy więc powiedzieć, że pasożyt narusza fundamentalne prawa natury. Bowiem, zgodnie z prawem natury, mocniejszy przetrwa kosztem słabszego, przeżyje ten lepiej przystosowany a słabszy zostanie zjedzony, dostarczając pokarm silniejszemu. W przypadku zjawiska, jakim jest pasożyt, słabszy przeżyje kosztem silniejszego, najsłabiej przystosowany będzie zwycieżcą a mocniejszy wyginie.
  To samo jest z podstawowymi aspektami cyklu życiowego biologicznego Żyda.
  W ciągu całej historii był on zawsze mniejszy i słabszy od swojego gospodarza a mimo to często go zwyciężał. Mikry, słaby człowieczek, wielbiony przez swoich, żydowski komik Charlie Chaplin, zawsze potrafił przechytrzyć i pokonać silniejszego i większego oponenta. Ten schemat jest najczęściej spotykany w żydowskiej literaturze, satyrze i sztuce. Mały Dawid zwyciężył potężnego Goliata, sprytny Mordechaj pokonał przedstawiciela oficjalnej władzy Hamana. Oczywiście, Dawid to mały pasożyt a Goliat to duży gospodarz, który został powalony zanim jeszcze zdążył wykorzystać swoją fizyczną przewagę nad drobnym Dawidem.

  Czasowe pasożyty
  Według klasyfikacji LaPage’a, do “czasowych pasożytów” można zaliczyć komary i pijawki, które wypijają krew ze swojego żywiciela. Nazywa ich ektoparażytami, ponieważ nie wchodzą one do organizmu swojego gospodarza. Niektóre pasożyty wchodzą pod skórę żywiciela i autor zalicza je do endoparażytów. Występują również hiperparażyty, które żerują na innych pasożytach (por. dynastie rabiniczne), albo pasożyty socjalne, które można znaleźć wśród pszczół i mrówek.

  Ewolucja a pasożyty
  LaPage podkreśla, że każde zwierze, niezależnie od sposobu życia jaki prowadzi, uległo stopniowej zmianie w rezultacie powolnej ewolucji. Pasożyty nie są tutaj wyjątkiem, ale właściwie potwierdzają tą regułę.
  Cytuj

  “Ewolucja wytworzyła zęby, które pozwalają przeciąć skórę ofiary, aparat ssący do wysysania życiodajnych soków, koagulanty, które pozwalają się utrzymać na ciele gospodarza. Z kolei, u nietoperzy wytworzyły się pewne parażytalne sposoby, które pozwalają im niepostrzeżenie kraść krew ze swoich żywicieli. Np. desmodus atakują bydło, drób, konie a nawet ludzi w czasie kiedy ci śpią nocą. Podchodzą po cichu do swoich ofiar i tak delikatnie przecinają ich skórę, że te nawet tego nie zauważają. Dopiero kiedy się budzą dostrzegają krwawienie”.

  Analogiczną, specjalistyczną cechą modyfikacyjną u Żydów jest umiejętność uśpienia uwagi ofiary, osłabienie jej, pozostając samemu niewykrytym, poprzez wykorzystanie skomplikowanych instrumentów i wyrafinowanych technik, które Żydzi wypracowali przez całe wieki dla specyficznych celów i które nie mają odpowiedników u innych narodów. Analizując te techniki, zdziwienie może budzić fakt, że najbardziej zagorzałymi obrońcami Żydów są często ich ofiary, które osłabiono upuszczając im najwięcej krwi i które są gotowe walczyć do ostatniej jej kropli w obronie swoich “dobroczyńców”. Nie są one w stanie uświadomić sobie grożącego im niebezpieczeństwa lub podstępnego ataku pasożyta.

  Specjalizacja wśród pasożytów
  LaPage opisuje tak pewnego pasożyta, podobnego do minoga, zwanego hagfish z rodziny cyclostomes:
  Cytuj

  “Hagfish ma kształt robaka i posiada dwa rzędy zębów na mocnym języku oraz jeden ząb nad ustami. Praktycznie nie używa oczu, które są ukryte pod skórą, ponieważ wgryza się głęboko w tkankę ryby, którą atakuje. Z tych samych przyczyn jego skrzela są połączone długą rurką z pojedynczym otworem usytuowanym na końcu ciała, aby umożliwić mu oddychanie kiedy głowa znajduje się w ciele ryby. Niektóre pasożyty z tej rodziny są tak mocno przymocowane do ryby, że nie jest ona w stanie pozbyć się ich. Przecinają one tkankę ryby i wysysają z niej krew, tak że wkrótce z ryby mogą pozostać tylko skóra i ości”.

  Widzę tutaj analogie pomiędzy wysysaniem krwi z ryby przez tego pasożyta z pewnym antycznym żydowskim rytuałem religijnym, polegającym na przecięciu skóry ofiary, którą położono na stole, podczas gdy biorący udział w tej ceremonii Żydzi piją jej krew.

  Według LaPage’a, u większości pijawek narządy odpowiedzialne za przyczepienie się do ciała ofiary są połączone z organami wysysającymi krew. Z kolei, wiele pasożytów posiada wyspecjalizowane organy jak np. haczyki, którymi przymocowuje się do skóry zwierzęcia lub wewnątrz jego organów. Analogicznie, kiedy przedstawiciele społeczeństwa będącego gospodarzem dla Żydów próbowali się od nich odczepić, wkrótce przekonywali się, że mają oni wiele przedłużonych, specjalnych macek, sięgających praktycznie w każdą dziedzinę życia społeczeństwa-żywiciela. Często próba pozbycia się tych macek była bardzo trudna i bolesna, tak że odbijało się to w fatalny sposób na samym gospodarzu.

  Ludzie często ze zdziwieniem odkrywają, że muszą spłacać hipoteki żydowskim bankierom, ich dzieci w szkole uczą nauczyciele Żydzi, ich rząd działa tak jak mu wskażą jego żydowscy “doradcy” lub tzw. “konsultanci”, których nikt nie wyznacza, ani na których nikt nigdy nie głosuje w wyborach powszechnych, a mimo to mają wielki wpływ na podejmowane decyzje. Kiedy zwracają się po pocieszenie do swojej religii nagle stwierdzają, że w ich kościele działają Żydzi przechrzty, przechwytujący ich pieniądze, przeznaczone na wsparcie kościoła, a sama religia została przekształcona w taki sposób, jaki odpowiada interesom pasożytniczej grupy. A wierni uwierzyli, że żydowski naród jest wybrany przez Boga. Cóż więc nam pozostało?
  Wydaje się, że naszym nieuchronnym losem jest wykrwawić się powoli na śmierć, po czym pasożyt przeniesie się na ciało innego żywiciela.

  Dojrzałe stadia pasożyta
  LaPage zwrócił uwagę na fakt, że w wielu przypadkach dojrzałe pasożyty nie przemieszczają się daleko w obrębie ciała swojego gospodarza, ponieważ pokarm otacza je zewsząd, tak że nie muszą używać swoich organów ruchowych, aby go zdobyć.
  Podobnie wśród ludzi, Żydzi prowadzą raczej osiadły tryb życia. Społeczność pasożytów może przebywać w ciele żywiciela przez dłuższy czas w stanie uśpionym, nie tracąc nic ze swoich potencjalnych możliwości. Niektóre zarazki chorobowe mogą np. przebywać uśpione wiele lat w ziemi a kiedy wydostaną się na zewnątrz są ciągle zdolne wywoływać choroby.

  Grupy Żydów również przenikały do różnych społeczeństw, w których zadomowiły się na dobre nie dając żadnych znaków, że mogłyby być niebezpieczne dla społeczeństwa gospodarza, ale kiedy te społeczeństwa próbowały się ich pozbyć, natychmiast podejmowali wyzwanie uruchamiając swoje wyspecjalizowane modyfikacje, aby pozostać w nim.
  Zdaniem LaPage’a, pasożyty mają inklinacje do prowadzenia osiadłego trybu życia i w związku z tym, podlegają odpowiednim modyfikacjom.

  Nieruchliwy, osiadły tryb życia jaki zwykle prowadzą Żydzi, prowadził więc do sytuacji kiedy pewne choroby stawały się typowe dla tej społeczności. Np. cukrzyce w wielu podręcznikach określano jako “żydowską chorobę”. Cukrzyca zwykle pojawia się jako rezultat braku możliwości spalenia nadmiaru cukru we krwi, który jest tam gromadzony jako zapasowa energia. Powoduje to nagromadzenie się nadmiaru cukru we krwi. Następuje również, stopniowe osłabianie trzustki i innych organów odpowiedzialnych za kontrolę poziomu cukru we krwi, co jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tak więc cukrzyca stała się dziedziczną chorobą ludzi prowadzących osiadły, pozbawiony ruchu tryb życia.

  Społeczność żydowską charakteryzuje cały szereg chorób i fizycznych degeneracji, związanych z jej pasożytniczym trybem życia, np. choroby krwi lub nowotwory. Oczywiście, choroby te pojawiają się również wśród populacji gospodarza w miarę jak upowszechnia się nieruchawy tryb życia.

  Oto jedna z najważniejszych fizycznych korelacji, jaką zauważył LaPage pomiędzy społecznością żydowską a znanymi formami roślinnych i zwierzęcych organizmów pasożytniczych:
  Cytuj

  “Jednym z organów, które podlegają redukcji lub osłabieniu w wyniku przystosowania się do pasożytniczego trybu życia jest system nerwowy. Może to mieć również wpływ na oczy i inne narządy. Pasożyty nie potrzebują rozwiniętych organów które mają podstawowe znaczenie wśród aktywnych zwierząt, które polują dla zdobycia pokarmu lub muszą się bronić przed wrogami. Pasożyty zwierzęce prowadzą relatywnie bezpieczny tryb życia, na, lub w ciałach swoich żywicieli, które dostarczają im dostatecznej ilości pożywienia”.

  W przypadku ludzi te zmiany są szczególnie widoczne wśród Żydów. Degeneracja systemu nerwowego może prowadzić do chorób psychicznych, na które cierpi około 30% Żydów, jak to ocenia wielu socjologów. Podejrzewano, że przyczyną takiego stanu rzeczy może być również kojarzenie małżeństw wśród zamkniętej społeczności żydowskiej, ale okazało się, że procent ten utrzymuje się również wśród małżeństw mieszanych. Tak więc można przypuszczać, że przyczyną tego jest czysto biologiczna a więc degeneracja systemu nerwowego spowodowana pasożytniczym trybem życia.

  Zmiany w strukturze szkieletu
  Jedną z najbardziej charakterystycznych zmian w budowie, jaką wykrył LaPage wśród pasożytów zwierzęcych jest następująca:
  Cytuj

  “Ponieważ pasożytniczy tryb życia prowadzi do zaniku szkieletu, przy braku dowodów bardzo niewiele wiemy na temat historii zwierząt pasożytów. Znaleziono jedynie szczątki sześciu pasożytów w warstwach geologicznych”.

  Tryb życia pasożytów, który nie wymaga wysiłku fizycznego, wpływa nie tylko na ich system nerwowy, ulegający z upływem czasu atrofii, ale również do istotnych zmian w szkielecie kostnym, który staje się miekką amorficzną strukturą kostną, która wkrótce po śmierci pasożyta rozkłada się. Gdybyśmy chcieli znaleźć jakąś analogię z Żydami, to jest nią fakt, że nie pozostawili oni po sobie jakichś istotnych pozostałości w postaci dzieł sztuki lub architektury w szczątkach starożytnych cywilizacji, mimo tego, że na pewno wiemy, że żyli oni wśród nich w długich okresach czasu.
  Wytwory ludzkiej kultury

  Ponieważ ciągle słyszymy o wielkiej żydowskiej kulturze jaka miała istnieć w przeszłości. Archeolodzy prowadzili intensywne badania wykopaliskowe, aby odkryć jakieś pozostałości żydowskiej sztuki, rzeźby lub architektury w starożytnych cywilizacjach, które mogły przetrwać mimo upływu czasu lub naturalnych katastrof. Niestety, nic takiego nie znaleziono. Jedynym śladem jaki znaleziono było kilka glinianych naczyń na wodę, jakie mógłby zapewne stworzyć również jakiś jaskiniowiec nie znający koła garncarskiego. Brak takich pozostałości wielkiej żydowskiej przeszłości jeszcze raz potwierdza naszą tezę, że Żydzi zawsze prowadzili amorficzny, miękki tryb życia na koszt innych, nie mając stałych korzeni.

  Eustace Mullins, Waszyngton, DC
  http://snippits-and-slappits.blogspot.c … ns_20.html

 122. marrkerr said

  Co najwyżej na Kościele się wieszają

  – Musimy patrzeć, co się będzie działo – kilkukrotnie podkreśla ojciec. I opowiada, że wiceministrem pracy, rodziny i polityki społecznej w rządzie PiS został Bartosz Marczuk, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”.

  – Przecież on mówił o reformie emerytalnej PiS, że to gniot a jej zwolennicy to głupki i cynicy. Recepty PiS na biedę są według niego przerażające. I ten człowiek zostaje wiceministrem. Po prostu obserwujmy, dobrze? – komentuje.

  – Obserwujmy, obserwujmy i nie bądźmy naiwni. Nie ma przypadków. Ja jestem głęboko… nawet nie zniesmaczony, więcej. Co się dzieje? Obserwujmy, bo inne media nawet jeżeli są prawicowe, to ja widzę dużo prawicy laickiej. Jej wcale nie zależy na Kościele. Co najwyżej na Kościele się wieszają. Na mszę przyjdą, a co robili z ojcem Hejmo? A co robili z księdzem arcybiskupem Wielgusem? A to taki lincz na cały świat bez sądu? I to są prawicowe media? – pyta ojciec. Przypomina dwóch duchownych, którzy według materiałów IPN współpracowali ze służbami bezpieczeństwa PRL. Radio Maryja od dawna staje w ich obronie.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,19329384,rydzyk-tv-trwam-rezygnuje-ze-wspolpracy-z-kancelaria-prezydenta.html#ixzz3u0d9zny7

 123. marrkerr said

  Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu uczestniczy w rozszerzonym posiedzeniu Kolegium Ministerstwa Obrony FR.

  Około 200 amerykańskich bomb nuklearnych rozmieszczono w Belgii, Holandii, Niemczech i we Włoszech — powiedział minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu na rozszerzonym posiedzeniu Kolegium Ministerstwa Obrony FR.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151211/1625322/szojgu-europa-bomby-nuklearne.html#ixzz3u0eVapTP

 124. Glos Prawdy said

  Bloomberg: „Rosja poinformowała o wyjsciu z MFW”….

  „Rosja rezygnuje z dalszego udziału w działalności Międzynarodowego funduszu walutowego” — przekazuje gazeta Bloomberg.

  „Na tle zmian zasad MFW, podjęte na rzecz bieżących decyzji politycznych, Rosja poinformowała o swoim wyjściu z programu pomocy Unii europejskiej i MFW i koncentruje sie na działalności BRICS.

  Politycznie uzasadnioną decyzję międzynarodowej walutowej organizacji, wraz z wyjściem z niej Rosji, bez wątpienia negatywnie wpłynie na jej dalszej działalności i, w ogóle, postawi pod znakiem zapytania jego dalsze istnienie. Po Rosji o swoim wyjściu z MFW mogą oświadczyć i innekraje-uczestniki, poniewaz znajdzie się zbyt malo chętnych do udzielania w imieniu fundacji kredyty tym, którzy ich nie oddaja.

  Do osób, które podjęły taką decyzję MFW powstanie jeszcze wiele pytań, zwłaszcza po tym, jak członku Unii europejskiej Grecji odmówiono lojalności ze strony MFW w podobnej sytuacji. MFW stracił reputację i zaczyna tracić pieniądze.” — stwierdza gazeta.
  http://oppps.ru/bloomberg-rossiya-zayavila-o-vyxode-iz-mvf.html

 125. Glos Prawdy said

 126. Listwa said

  To się Szwecja utopiła sama. Przegrał tam i lewacki socjalizm i wolny rynek. Ciekawe kiedy emigranci bedą decydwac kto dostanie prawo pobytu w Szwecji, a potem kto jest szwedem.

  „Zdaję sobie sprawę z tego, że sytuacja może się pogorszyć bardzo gwałtownie. Ludzie świadomi tego robią zapasy żywności. Są to głównie cudzoziemcy, bo większość Szwedów jest w szoku i reaguje negacją. Ja próbuję się do tego przygotować głównie mentalnie, chociaż mam małe zapasy jedzenia na wypadek rozruchów. Mam nadzieję, że w takiej sytuacji uda mi się i moim dzieciom w porę opuścić Szwecję i schronić w Polsce”.

  http://www.fronda.pl/a/polka-ze-szwecji-szwecja-skazana-jest-na-zaglade-mocny-wywiad,61783.html

 127. Listwa said

  Już go na rekach noszą

  Premier Arsenij Jaceniuk został zniesiony siłą z mównicy w Radzie Najwyższej Ukrainy przez parlamentarzystę Bloku Petra Poroszenki Oleha Barmę. Incydent zakończył się bijatyką kilkunastu posłów

 128. Listwa said

 129. outsiderR said

  ad 106 Snag

  Poproszę jaśniej.

 130. Listwa said

  A kobiety patrzą
  https://pbs.twimg.com/media/CVZvckEUsAA3KTd.jpg:large

 131. revers said

  „Grupa Tatarów krymskich, osiadłych na Ukrainie, uhonorowanych przez polski MSZ nagrodą im. Lecha Wałęsy, o wartości 1,250 mln euro dla ich lidera i deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy – Mustafy Dżemilewa, wysadziła niedawno w powietrze dwie linie energetyczne, zasilające w prąd Krym, wobec którego Ukraina rości pretensje. Na półwyspie musiano ogłosić stan wyjątkowy, wprowadzić limit czasowy na dostawy energii i włączyć agregaty prądotwórcze. Zachód (Europa) dość jednoznacznie i negatywnie ocenił taką działalność Tatarów, wspieranych przez bandycki Prawy Sektor, przy cichej zgodzie władz. „To sabotaż i działania niehumanitarne” — stwierdzono. Polska w tej sprawie swojej opinii publicznie nie ujawniła, zaś aktu sabotażu — nie potępiła.

  Tymczasem Rosja szybko poradziła sobie z krymskim problemem. Uruchomiono pierwsze, bezpośrednie z Rosji dostawy energii elektrycznej nowym kablem podwodnym, do 20 grudnia Krym dostanie łącznie 400 MWt. Jeszcze przed sezonem letnim dostawy wzrosną o kolejne 200 MWt, co zdaniem prezydenta Putina, pokryje z nadwyżką eksport energii z Ukrainy. Wcześniej ci sami Tatarzy krymscy zablokowali na drogach dostawy żywności na Krym, a Ukraina zlikwidowała wszelkie połączenia kolejowe.

  Polskie władze muszą sobie jasno odpowiedzieć na pytanie: czy wspieranie finansowo grup ludzi, których działanie, stricte terrorystyczne, wzmacniające sytuacje kryzysowe na Ukrainie — jest polską racją stanu, czy nie? I to jeszcze przed wyjazdem Andrzeja Dudy do Kijowa.”

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/3609-milczenie-o-ukrainie-czyli-w-jakim-celu-prezydent-duda-wybiera-sie-do-kijowa

 132. Siggi said

  Wojna polsko-ruska na łamanie umów
  Piotr Gadzinowski
  10 grudnia 2015

  Trwa wojna polsko-rosyjska. Hybrydowa. Wojna na wyniszczenie. Grobów, miejsc pamięci ofiar wojen i represji.
  Tym razem to Polska wyraźnie bije Rosję. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Zwycięstwo PiS w wyborach prezydenckich i parlamentarnych ośmieliło lokalnych komendantów polowych i antykomunistycznych partyzantów. Dla nich Rosja jest spadkobiercą „zbrodniczego komunizmu”, a Armia Radziecka przyniosła Polsce kolejne „zniewolenie”. Zatem trzeba wszelkie rosyjskie i radzieckie pomniki dekomunizować.
  Akt ułaskawienia można przyznać jedynie pomnikom żołnierzy rosyjskiej armii, poległych przed 1917 roku. Ci, wedle pisowskiej wizji historii, naszego kraju za bardzo nie zniewalali.
  Po kolejnej wygranej bitwie – czyli zdemontowaniu mieleckiego pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej -doszło do starcia na polu dyplomatycznym. Rosyjskie MSZ złożyło „stanowczy protest” na ręce ambasador RP w Rosji, Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz. Zdaniem Rosji, strona polska po raz kolejny poważnie naruszyła założenia międzyrządowej umowy z 1994 roku o grobach i miejscach pamięci.
  Ambasador Pełczyńska-Nałęcz zaprzeczyła tym stwierdzeniom. „Uważamy, że porozumienie między Polską a Rosją odnosi się do cmentarzy i miejsc pochówku [żołnierzy rosyjskich i radzieckich]. Tak zwane symboliczne pomniki, gdzie nikt nie jest pochowany, znajdują się w gestii władz lokalnych i zgodnie z określonymi procedurami można je demontować”.
  W odpowiedzi rosyjskie MSZ wezwało w środę Pełczyńską-Nałęcz do „uważnego zapoznania się z fundamentalnymi dokumentami dwustronnymi regulującymi współpracę Polski i Rosji w sferze wojenno-memorialnej” oraz oświadczyło, że „wszelkie próby usprawiedliwiania aktów wandalizmu wobec rosyjskich cmentarzy i pomników w Polsce są absolutnie bezpodstawne i cyniczne”.
  Polskie MSZ nie pozostałe dłużne. Publicznie uznało zarzuty Rosji za „niedopuszczalne”, a przyjęty przez nią ton za potwierdzenie, iż „uporczywie nie wykazuje woli do dialogu ani zrozumienia dla argumentów strony polskiej” i pomija „fundamentalne znaczenie”, jakie dla Polaków niosą radzieckie pomniki, symbolizujące narzuconą Polsce zależność od ZSRR po II wojnie światowej.
  Aby dobić wschodniego przeciwnika, MSZ zwróciło uwagę na „staranność i pieczołowitość”, z jaką Polska opiekuje się cmentarzami i miejscami pochówku żołnierzy rosyjskich i radzieckich, a której to strona rosyjska „uparcie nie chce zauważyć”. Po takim, iście komandoskim, wypadzie, strona rosyjska powinna wywiesić białą flagę i poprosić o łagodne warunki kapitulacji.
  Ale przed uroczystym odtrąbieniem polskiego zwycięstwa, warto przynajmniej dla przyzwoitości przypomnieć obowiązujące w tej materii polsko-rosyjskie umowy.
  Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji, sporządzona w Krakowie dnia 22 lutego 1994 roku (Dz. U. z dnia 21 października 1994 r.) mówi:

  „Artykuł 1 1. Niniejsza umowa reguluje współpracę Stron w zakresie rozwiązywania wszelkich spraw związanych z ustalaniem, rejestracją, urządzaniem, zachowaniem i należytym utrzymaniem miejsc pamięci i spoczynku – polskich w Federacji Rosyjskiej i rosyjskich w Rzeczypospolitej Polskiej – żołnierzy i osób cywilnych poległych, pomordowanych i zamęczonych w wyniku wojen i represji, zwanych dalej „miejscami pamięci i spoczynku”. Postanowienia niniejszej umowy obejmują także sprawy związane z ekshumacją szczątków zwłok i godnym ich pamięci ponownym pochowaniem. 2. Strony realizując współpracę, o której mowa w ustępie 1 niniejszego artykułu, kierują się postanowieniami niniejszej umowy, celami i zasadami Konwencji genewskich o ochronie ofiar wojny z 12 sierpnia 1949 r. i Protokołów dodatkowych do tych konwencji, a także państwowymi, narodowymi i religijnymi zwyczajami i tradycjami narodów Polski i Rosji. 3. Postanowienia niniejszej umowy obejmują groby żołnierzy i osób cywilnych, nie mieszczących się w określeniu ustępu 1 niniejszego artykułu, lecz które znajdują się na terenie miejsc spoczynku, o których mowa w ustępie 1. /…/

  Artykuł 3 1. Strony utrzymują miejsca pamięci i spoczynku zapewniając ochronę grobów, nagrobków, pomników i innych obiektów upamiętniających oraz zazielenienie i zachowanie ich w należytym porządku. 2. Strony będą dążyć do usunięcia z terenu otaczającego miejsca pamięci i spoczynku wszelkich obiektów nie licujących z powagą tych miejsc. 3. Strony zobowiązują się do natychmiastowego wzajemnego informowania się o wszystkich przypadkach wandalizmu wobec miejsc pamięci i spoczynku oraz do podejmowania niezwłocznych działań w celu przywrócenia tym miejscom należytego porządku, ukarania sprawców zgodnie z ustawodawstwem swojego państwa i zapobiegania podobnym aktom w przyszłości.”

  Przepraszam za długi cytat. Ale wynika z niego, że obie strony umówiły się na ochronę „grobów, nagrobków, pomników i innych obiektów upamiętniających”. Czyli również pomników bez towarzystwa grobów poległych żołnierzy. Czego wymaga teraz strona polska.
  Umowę powyższą podpisał ówczesny minister spraw zagranicznych Andrzej Olechowski. Niekomunista.
  Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przeczytajcie uważnie odpowiedni zapis umowy wyższego rzędu, „Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Federacją Rosyjską o przyjaznej i dobrosąsiedzkiej współpracy” z 22 maja 1992 r.

  „Artykuł 17

  1. Cmentarze, miejsca pochówku, pomniki i inne miejsca pamięci, będące przedmiotem czci i pamięci obywateli jednej ze Stron, zarówno wojskowe, jak i cywilne, znajdujące się obecnie lub urządzone, na podstawie wzajemnych porozumień, w przyszłości na terytorium drugiej Strony będą zachowane, utrzymywane i otoczone ochroną prawną, zgodnie z normami i standardami międzynarodowymi oraz zwyczajami narodowymi i religijnymi.”

  To oznacza, że storna polska nie ma prawa likwidowania pomników żołnierzy Armii Czerwonej. Chociażby z powodu umieszczania na nich symboli komunistycznych, bo to rosyjski „zwyczaj narodowy”.
  http://strajk.eu/wojna-polsko-ruska-na-lamanie-umow/#prettyPhoto

 133. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłasza juana walutą rezerwową, Michnik i Lis skarżą się u Niemców na Polskę, Najwyższa Izba Kontroli krytykuje przebieg prywatyzacji spółek skarbu państwa, a żydzi we Francji nawołują do powstania obywatelskiego przeciwko Frontowi Narodowemu. To wszystko i nie tylko na:

  https://rgrunholz.wordpress.com/2015/12/11/przeglad-tygodnia-rzad-polski-na-uchodzstwie/

 134. Maćko said

 135. marrkerr said

  http://coub.com/view/9oeso

 136. no_name said

  A w naszym polskim ogródku … /Pierwszy deal PiS-u z banksterami/
  —Szanowny Panie Prezydencie. Zawetuj tę ustawę. Zmuś ten „orszak pogrzebowy” do myślenia. Udowodnisz, po której stronie stoisz.

  Długo zastanawiałem się jaki deal ma przykryć karczemna awantura o Trybunał Konstytucyjny. Sprawa wyjaśniła się kilkanaście godzin temu i zapowiedział to krótki komunikat. Przytoczę go w całości.
  „…Sejm zmienił regułę wydatkową. Znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI), wraz z korektą błędów jej prognoz, zostanie zastąpiony tzw. sztywnym celem inflacyjnym NBP w wysokości 2,5 proc. Za nowelą głosowało 232 posłów, przede wszystkim z PiS, przeciw było 206 posłów z klubów opozycyjnych, trzech się wstrzymało…” (tutaj…)
  Co to oznacza? – mniej więcej tyle,że do gospodarki musi wypłynąć tyle pieniędzy, aby spowodować inflacje na poziomie 2,5%. Daje to rządowi swobodę w kreacji pieniądza dłużnego i zasilenia nimi budżetu kwotą szacowaną przez wiceministra finansówLeszka Skibyna 5,7 mld zł. Tak więc PiS ujawnił kolejne źródło finansowania obietnic wyborczych. Pomysł jest perspektywiczny, bo niektórzy eksperci kwotę, która zwiększyłaby inflację z poziomu -0.7% (od czerwca ubiegłego roku mamy bowiem deflację zobacz…) do tych oczekiwanych 2,5% potrzebnych będzie tych pieniędzy dużo więcej.
  Powiedzmy sobie teraz na czym ten deal polega:
  Otóż rząd wypuści nowe obligacje rządowe na kwotę tych 5,7 mld zł. Z tymi obligacjami banki komercyjne pójdą do swoich banków centralnych, aby te wykreowały (z powietrza) pieniądze pod zastaw polskich obligacji. Jak dobrze pokombinują i zastosują przekręt podwójnego lewarowania, to „wykreują” podwójnie. Nie pójdą do NBP, bo po pierwsze; naszemu bankowi banksterzy zakazali, a po drugie; stopy POŻYCZEK lombardowych i redyskontowch – pomimo znacznych obniżek – są mało konkurencyjne. Pieniądze, a w zasadzie zapis komputerowy, zostaną przez te banki przelane na konto naszego budżetu. Będziemy je musieli zwrócić wraz z odsetkami więc już mamy jakieś 10% w plecy. Jednak na tym deal się nie kończy. Gdyby Prezes NBP Belka chciał wykupywać te długi na rynku wtórnym (celem ich umorzenia) to go PiS-urary skierują do prokuratury, bo w tym są dobrzy.
  Te 2,5% inflacji obniży siłę nabywczą wszystkich pieniędzy jakie posiadają gospodarstwa domowe i przedsiębiorcy.Będzie tego 2.5% od pieniądza M3 czyli 1 122 900 mln zł (źródło…) = 26 479 mln zł. Takie obniżenie siły nabywczej nie pozostanie bez dalszych skutków. Spowoduje ono wykreowanie potrzeb pożyczkowych na taką właśnie kwotę. Jest to tzw „podatek inflacyjny”, który zgarnia Międzynarodowy Bankster wraz z odsetkami.
  Społeczeństwo dostanie w plecy:
  – lichwę od pożyczonych kwot pod zastaw obligacji rządowych – około 570 mln zł, oraz
  – podatek inflacyjny jako suma potrzeb pożyczkowych i lichwy 26 479 mln zł + 2 647 = 29 126 mln zł
  Pracująca nędza zyska niewiele, ale rentierzy stracą ewidentnie i to nie na rzecz współplemieńców. Chyba nie pozostawią tego płazem.
  Tak więc wtedy, gdy będą demonstracje pod TK i niedzielne demonstracje w obronie sekty Jarosława Kaczyńskiego, sejm ubije deal z banksterami, który będzie nas kosztował prawie 30 mld zł. Te pieniądze z pewnością obrócą się przeciwko polskim interesom. Jeszcze ponoć mamy coś do sprzedania.
  Wierzcie mi. Ta notka ma posmak pocałunku z lwicą: przyjemność żadna a strach wielki. Jednak – jak kiedyś powiedziałem – Polakiem jestem, więc moje obowiązki są polskie. Moim obowiązkiem jest to Wam powiedzieć, i jeszcze to, że wyjście z tej sytuacji jest proste. Wystarczy zmienić architekturę monetarną polegająca na kreacji oprocentowanego długu zastępując ją emisją pieniądza suwerennego. Nam jednak w tym przeszkadza… no nie powiem co, bo nie chciałbym powtarzać rodzinnych tradycji z okresu sanacji.
  Do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy.
  Szanowny Panie Prezydencie. Zawetuj tę ustawę. Zmuś ten „orszak pogrzebowy” do myślenia. Udowodnisz, po której stronie stoisz. Liczymy na to i damy merytoryczne wsparcie.—
  http://nikander.neon24.pl/post/127974,pierwszy-deal-pis-u-z-banksterami

 137. Siggi said

  http://novorossia.today/gry-wojenne-w-syrii-i-iraku/

 138. osoba prywatna said

  Rosja: 95 proc. wyrzutni jądrowych w gotowości bojowej
  http://kresy24.pl/75937/rosja-95-proc-wyrzutni-jadrowych-w-gotowosci-bojowej/

 139. osoba prywatna said

  Pendolino zmiata rowerzystę.

  Miał idiota niezwykłe szczęście. Bóg chyba takich niedorozwojów ma w szczególnej opiece…
  Admin

 140. osoba prywatna said

  Generał Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasilij Pisnyj zażądał 100 tys. hrywien (15 tys. PLN) odszkodowania od deputowanego Władimira Parasiuka, który w czasie posiedzenia parlamentarnej komisji antykorupcyjnej kopnął go z całej siły w głowę.
  http://kresy24.pl/75928/ukrainski-general-kopniety-w-glowe-na-posiedzeniu-cios-za-100-tys-hrywien-wideo/

 141. Boydar said

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151211/1628777/Niemcy-reaktor-termojdrowy.html

 142. revers said

  re 138 jak wujek Obama podrzucil 200 glowic nuklearnych do europy, to nie bez powodu modernizuje sie w Rosji rakiety typu trindet i podgrzewa silniki rakiet.

  Za duzo dzieje sie w Syrii i Iraku polnocnym, a i na Ukrainie banderowcy podchody robia.

 143. Tekla said

  Brytyjski premier David Cameron i szefowa polskiego rządu Beata Szydło podczas spotkania w Warszawie omówili kwestie bezpieczeństwa, współpracy w ramach NATO i „walki z rosyjską propagandą”. O tym poinformował Cameron na konferencji prasowej po rozmowach.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20151210/1620380/wielka-brytania-polska-rosja.html#ixzz3u2sgNley

 144. osoba prywatna said

  Metanowiec ,,Al Nuaman” z katarskim LNG wpłynął w piątkowe przedpołudnie do gazoportu w Świnoujściu. Gigantyczna jednostka o długości ponad 315 m ma w swoich ładowniach gaz przeznaczony do schłodzenia i rozruchu gazoportu.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/terminal-lng-pierwszy-gazowiec-wplynal-do,186,0,1976506.html

 145. Siggi said

  Sukces ISIS jest w najlepszym interesie Europy i Polski
  Dlaczego potędze militarnej USA i NATO nie udaje się rozbić ISIS, a główne naloty na ich pozycje prowadzi Rosja? Jaki jest interes państw zachodnich – w tym Polski – w Syrii, dlaczego Turcja wspiera ISIS?

  Fenomenalna analiza sytuacji autorstwa dr Nafeeza Ahmeda, wybitnego dziennikarza śledczego związanego z brytyjskim Guardianem, autora książek i specjalisty od Bliskiego Wschodu. Tłumaczenie Rafał Betlejewski. Oryginał tekstu znajduje się na stronie Insurge Intelligence. Publikacja z 19 listopada.
  dalej……………………..
  http://mediumpubliczne.pl/2015/11/sukces-isis-jest-w-najlepszym-interesie-europy-i-polski/

 146. Siggi said

  https://socjalnacjonalista.wordpress.com/2015/12/11/od-pieciu-lat-propaganda-terrorystow-z-nato-karmi-nas-klamstwami-w-sprawie-syrii/

 147. no_name said

  a polski ogródek …

 148. AniaK said

  To można fajnie interpretować w obie strony 🙂

 149. Marucha said

  Re 145:
  „Fenomenalna analiza”…
  Podobnie bezczelnej hucpy, jak zawarta w tym artykule, dawno nie widziałem.

 150. anonim said

  ad. 149 Ta analiza była by fenomenalna znaczy „na czasie” gdyby autor lub tudzież „tłumacz” dodał nowości jakie dzieją się na kierunku Irackim, mianowicie po fiasku lub dla zabezpieczenia się próbóje się teraz Irak dzielić pod względem wyznawanego odłamu Islamu na część Sunnicką i Szyicką. Dziwnym trafem po części sunnickiej planowany jest rurociąg do Turcji i dalej do Europy, dlatego teraz usa wkońcu z powrotem wlazło do Iraku do spółki z Turkami (akurat wtedy gdy rząd w Bagdadzie zaczął szybciej odzyskiwac teren okupowany przez ciaISIS)

  No i oczywiście była by ta analiza fenomenalna gdyby na starcie autor tudzież „tłumacz” zaznaczył że działalność IS jest w najlepszym interesie żydów i ich szabesgojów z Europy i Polski (znaczy handlarzy tym gazem i ropą).

  brak tych dwóch rzeczy wiec faktycznie kłamliwa hucpa…

  Ps.coraz wyraźniej widać dzięki takim tekstom po co une hodują uparcie Chiny…

 151. SAP said

  Creedence Clearwater Revival – Fortunate Son

 152. SAP said


  Creedence Clearwater – Have You Ever Seen The Rain

 153. snag said

  Outsider @ 129 ,…

  Kpisz, czy o drogę pytasz? Nie jestem fanem Ruskich ale jak widze szajs cedzony na uzytek gnojenia to Ruskich tez bede bronil ,…

  Wystarczy spojrzec na tytuly. Dla pewnosci przeczytalem jeden z artykulow tobie tez radze ,…

 154. idiota said

  Miał idiota niezwykłe szczęście. Bóg chyba takich niedorozwojów ma w szczególnej opiece…
  Admin

  Czy przypadkiem pan Gajowy nie myśli to, co ja?

 155. Siggi said

  Znowóż tzw”Korytarz” i to prawie w tych samych okolicach,tylko kierunek zmienili.Jest jakaś „prowokacja” z …Radiem „Maryja”,bo Tadek wqrviwszy się strasznie,do białości.U Dudy nie zaplanowali redaktora ND zabrać do samolotu na…czekoladki do Kieva.
  Czuć proch,będzie wielka wojna !!! Jak w 1939-tym …
  ———————–

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przesmyk-suwalski-kluczem-do-planow-Rosji-Putin-wykorzysta-slabosc-NATO,wid,18037953,wiadomosc.html?ticaid=1161a3

 156. Siggi said

  Rosja w kompletnej ruinie,po 1 stycznia mają ogłosić nie upadłość a bankructwo totalne.
  Dobrze im tak…

  http://cont.ws/post/161042?_utl_t=fb …część 2

  http://cont.ws/post/160352 …część 1

 157. wandaluzja said

  PAŁAC KRÓLEWSKI W STRZEGOMIU

  Bolesław Chrobry zbudował we Wrocławiu Pałac Królewski na Nowym Mieście, który po likwidacji CYTADELI na Nowym Mieście w r. 1242 przebudowano na koszary milicji miejskiej. Te w XIX wieku Niemcy rozebrali budując we wschodniej i środkowej części Rektorat WSSP a zachodniej kamienice secesyjne.
  Pałac KRÓLEWSKI Henryków Śląskich był jednak w Strzegomiu, gdzie rozwiedziona z królem francuskim Filipem II Augustem Agnieszka Meranka wybudowała sobie Drugi Luwr wg planów Luwru paryskiego. Środkowa część tej budowli jako KLASZTOR została zniszczona podczas bardzo dramatycznych walk o miasto w II WŚ, ale nadawała się do odbudowy, jednak komuniści postanowili Klasztor rozebrać jako zbyt Wspaniały i uciążliwy dla Powiatowego miasta.
  Pałac Środkowy był na północnej linii murów miejskich i łączył pałac Górny, który przebudowano w czasie wojny 7-letniej na twierdzę przez zakopanie, oraz pałac Dolny, przebudowany przez Prusaków na koszary, które komuniści przebudowali na mieszkaniówkę. Na północ od pałacu Górnego za ul. Niepodległości jest zamek historycznego Neptuna jako apanażowego księcia CHROBATU, który został przebudowany przez Prusaków na Fort GAJ, za którym dalej na północ ciągną się fortyfikacje kultury PRZEDŁUŻYCKIEJ.
  Strzegom był STOLICĄ Piastowskiego, Luksemburskiego, Jagiellońskiego, Wazowskiego i Habsburskiego Śląska do bitwy pod Wiedniem, kiedy Habsburgowie wobec zagrożenia przez Prusaków podjęli budowę pałacu CESARSKIEGO w Lubiążu, który zachował się jako klasztor Cysterski.
  Piszę o tym, gdyż wobec rychłego UJAWNIENIA Raportu AGH w/s Skarbca Hitlera w Wałbrzychu trzeba się liczyć z ekspozycją, żeby zdyskontować zainteresowanie ŚWIATOWE. Biorąc zaś pod uwagę plany Muzeum Hitlera w Linzu to Zamek KSIĄŻ – pomimo że największy w Polsce – jest na to stanowczo za mały choć niektóre rzeczy zostaną zwrócone właścicielom a niektóre wysłane do Gdańska i Krakowa, toteż trzeba się liczyć z odbudową pałacu Królewskiego w Strzegomiu jako największego w Polsce i Drugiego Luwru

 158. Glos Prawdy said

  NASA odkryło aniołow u Słońca.

  Tajemnicze UFO podobne do aniołów okazały się nieoczekiwanie utrwalone na wielu zdjęciach agencji kosmicznej.
  Statek kosmiczny SOHO znowu nagrywa w pobliżu Słońca niezidentyfikowany obiekt, który jest podobny do anioła ze skrzydłami.
  Uwaga; w Ogóle tak wygląda Planeta X(Nibiru)w szumierskim oznaczeniu-plyta ze skrzydłami,a obok można zobaczyć jej księżyca.

  Na zdjęciach Słońca, wykonanych przez NASA, naukowcy zauwazyli dziwny obiekt, który kształtem przypomina anioła. Przy tym podobne obiekty i statki kosmiczne i wcześniej ustalone w pobliżu światła.

  YouTube-kanał poświęcony zjawiskom paranormalnym, opublikował wideo pod tytułem „Znaki na Niebie”, na klatkach którego wyraźnie widać tajemniczy obiekt w pobliżu naszego światła, zauważa Express.
  Z kolei Scott Waring, redaktor UFO Dostrzegania Daily, powiedział: „Ten anielski UFO widziano w ostatnich latach wielokrotnie”.
  http://nashaplaneta.su/news/nasa_obnaruzhilo_angelov_u_solnca/2015-12-12-6377

 159. wandaluzja said

  https://wzzw.wordpress.com/2014/01/21/zydzi-chca-zwrotu-zamku-na-wawelu-%E2%98%9A%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99%E2%97%99/
  ŻYDZI ŻĄDAJĄ ZWROTU WAWELU

  Pisałem już na ten temat, na co otrzymałem Anonimową odpowiedź, że WAWEL JEST WŁASNOŚCIĄ WATYKANU. Wytłumaczyłem to tym, że Wawel jako zamek BISKUPI został zarekwirowany przez Władysława Łokietka w związku ze zburzeniem przez Jana Luksemburskiego GARGAMELLA, który Kazimierz Wlk odbudował tylko częściowo ma PRZEGORZAŁY a większość przebudował na CYTADELĘ. Ponieważ Król a potem Królowie odmówili zwrotu Eminencji Wawelu to ta scedowała prawa własnościowe na WATYKAN, i stąd ta salomonowa odpowiedź, że Wawel nie jest własnością żydowską a Watykańską ???
  Żydowskie roszczenia nie wchodzą w grę, gdyż Żydzi są mi winni Złoto Afryki i kataster jerozolimski. Gdyby mnie potraktowali partnersko to by wykupili to za Znaleźne napoleońskie, ale poprzez kazus Wojenny nabrało to statusu Znaleźnego RZYMSKIEGO i daje mi też prawo do Wywłaszczenia żydowskiej hipoteki Rzymu.
  Ponieważ czarnuchy nie chciały żydowskiej hipoteki Rzymu to zgłosili się po nią Arabowie, ale ci muszą najpierw załatwić darowane im przez Kanclerza Kohla Pretorium Rzymskie z przebudowy przez prefekta Gratusa PAŁACU Salomona.

 160. Lily said

  Re 22;Revers
  Panie Revers,globalisci wszedzie osadzaja swoich aktorow z Hollywood.Aktorowi,placa za granie roli,scenariusz zas pisze kto inny.
  Caly,ten Hollywood,to same ****,nie ****,moga byc jedynie od prac fizycznych.
  Przeciez,niejaki Szymek Gruszka, (nazwisko przetlumaczone na nasz jezyk) i nie tylko ten osobnik, chwalil sie,ze „wszedzie maja swoich ludzi”. Dlatego, na Swiecie mamy to co mamy.

 161. gość said

  Korwin-Mikke z Krymu: pro-ukraińska propaganda w Polsce jest kłamliwa

  Janusz Korwin-Mikke udał się na Krym w celu przekonania się o panującej na półwyspie sytuacji. Lider partii KORWiN zwrócił też uwagę na zakłamanie czołowych polskich mediów i ich bezkrytyczne podzielanie ukraińskiego punktu widzenia.

  Korwin-Mikke podkreślił, że nie miało znaczenia, czy dane medium sympatyzuje z PO, PiS-em czy SLD – wszystkie według polityka prezentowały ukraiński punkt widzenia.

  „Zdecydowana większość ludzi jest pro-rosyjska” – relacjonuje Korwin-Mikke. Zaznaczył on, że z przejścia Krymu pod władzę Rosji powinni cieszyć się demokraci, skoro większość ludzi na Krymie chciała przyłączyć się do Federacji Rosyjskiej. W sieci zamieszczono też zdjęcia polityka z kolacji z imamem i innymi Tatarami krymskimi.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/korwin-mikke-z-krymu-pro-ukrainska-propaganda-w-polsce-jest-klamliwa-video&utm_source=rss&utm_campaign=rss&utm_term=www.kresy.pl

 162. Boydar said

  ===
  ~Tata dziewczynki:
  Przepraszam córciu ale mogę chronić Cię już tylko przed lwami i pędzącymi samochodami. Widzisz… flagę Norwegii mogę rozwieszać już tylko w piwnicy, bo to politycznie niepoprawne a niedługo będzie grozić za to mandat lub więzienie. Przed tymi złymi chłopcami, też nie mogę Cię chronić, ponieważ zrobią ze mnie rasistę, faszystę czy jeszcze coś gorszego. Nie martw się jednak kochana córko, mamy już kilka prześcieradeł, które zafarbowaliśmy z mamą na czarno. To da Ci pewien immunitet…
  ===
  komentarz pod http://kobieta.onet.pl/zdrowie/koledzy-beda-nazywac-mnie-kur-i-dotykac-moje-miejsca-intymne-przed-14-rokiem-zycia/dr146v

 163. gość said

  Ambasador Izraela: „Chanuka to polskie święto”

  Dziś w Sejmie świętowano żydowskie święto świateł – Chanukę. W uroczystości wzięły udział m.in. ambasador Izraela w Polsce, a także wicemarszałkowie Sejmu i Senatu.

  — „Już nie wiem, czy Chanuka to polskie czy żydowskie święto. Jestem już drugi rok w Polsce i Chanuka jest świętowana. — Wczoraj u prezydenta, — dzisiaj w Sejmie. — Myślę, że to jest polskie święto”

  — powiedziała Izraela w Polsce Anna Azari.

  W uroczystości wzięła udział także wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) oraz wicemarszałek Senatu Maria Koc (PiS),

  — a także rabin domu modlitwy Chabad Lubavitch w Warszawie Szalom Ber Stambler — i były ambasador Izraela w Polsce — Szewach Weiss.

  — „To także święto myślenia o tym, by poprawić się, doskonalić. Może — patrząc na innych ludzi — powinniśmy zastanowić się, czy jesteśmy wobec nich tolerancyjni, akceptujemy ich takimi, jakimi są”

  – powiedziała Kidawa-Błońska.

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2015/12/12/ambasador-izraela-chanuka-to-polskie-swieto/#more-36491

 164. gość said

  Szwecja: nawrócenie na islam albo śmierć

  W skrzynkach pocztowych Szwedzi dostają takie wezwania do nawrócenia się na islam.

  W przypadku odmowy niewierni będą mieli ścięte głowy – w ciągu trzech dni.

  Red. Gazeta Warszawska

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/2780-szwecja-nawrocenie-na-islam-albo-smierc

 165. Boydar said

  @ Gość (163)

  Pod analogicznym wątkiem na http://telewizjarepublika.pl/prezydent-na-uroczystosci-zapalenia-swiatelka-chanukowego-to-nie-tylko-czas-radosci-ale-rowniez-swiadectwo-pamieci,27129.html zamieszczono komentarz :

  ===
  ~Maria Trzaskalska:
  czy pan Duda wie w ogóle co to za „święto”? jak wyczytałam w Jüdische Allgemeine (ichni portal), chanuka to święto, które obchodzą głównie z tego powodu, że nie pozwolili się zasymilować, czyli w każdym kraju, w którym rezydują, stawiają swoją żydowskość PONAD obywatelstwem kraju ich rezydencji i tylko tym się kierują. stąd: „żydowskie majątki”, „żydowska kultura”, „żydowska myśl” itd. ich nie obchodzi porządek kraju w jakim żyją, przykład: obrzezanie, ubój rytualny itp. lekceważą wszystko co nie jest ichnie.
  a wystarczyłoby pozostać tylko NEUTRALNYM, panie Duda. niech sobie świecą te swoje świeczki. nie nasz cyrk, nie nasze małpy

  ===

  A jeśli p. Duda właśnie wie ? I tylko w ten sposób może sprawić, abyśmy i my wiedzieli ? Ale my (en masse) nie wiemy, i nie chcemy wiedzieć. To takie tylko moje dywagacje …

 166. marrkerr said

  Bardzo ciekawy artykuł

  Wybór usuniętych i spreparowanych modlitw od 1959 r.

  http://gloria.tv/media/c9pPVY65Bv3

  Stara wersja:
  2. Tłum przewrotny ciągle woła:
  Chrystus niech nam nie panuje!
  My z radością uznajemy,
  Żeś jest wielkim Królem świata.

  Nowa wersja:
  2. Tobie śpiewa chór aniołów
  I majestat Twój wychwala;
  Także my sławimy Ciebie
  Jako Pana wszystkich rzeczy.

  Kapłani i wierni korzystający z takich tekstów mogą dostrzegać w nowo beatyfikowanych i kanonizowanych świętych bardziej „humanistów” i „obrońców praw człowieka”, niż gorliwych obrońców wiary i Kościoła.
  Przykładowo w hymnach o św. o. Maksymilianie Marii Kolbem, zostały całkowicie zignorowane jego wielkie zasługi w apostolacie mediów, nawracaniu heretyków, schizmatyków, żydów i masonów, w założonej przez siebie Milicji Niepokalanej i wiele lat ciężkiej pracy misyjnej w Polsce i Japonii. Cały nacisk kładziony jest na oddaniu życia za współwięźnia, jako jedyny przejaw jego świętości.

  PODSUMOWANIE
  Pierwsza cenzura modlitewników wydawanych w Polsce miała miejsce w 1948 r. Była to cenzura Urzędu Bezpieczeństwa. Wykreślenia które w nich mają miejsce poddają pod wątpliwość rzetelność późniejszych wydań jak i tych które zostały dopuszczone do druku.
  Pierwszą kontrowersyjną zmianą jest usunięcie wszelkich odniesień do Żydów w „Gorzkich żalach”. Już w latach międzywojennych pojawiały się naciski na duchowieństwo, ale dopiero po II wojnie światowej nabożeństwo ocenzurowała żydokomuna. Niezwykle trudno jest określić dokładną datę pierwszych kontrowersyjnych oficjalnych reform kościelnych, ponieważ przede wszystkim w przypadku „Gorzkich żali”, były akceptacją komunistycznej cenzury, którą modernistyczne władze duchowne przyjęły jako własną „reformę”.
  Granica czasowa pomiędzy komunistyczną cenzurą a „reformą” kościelną zaciera się w latach 50. Udaje się jednak ustalić, że ostatnim nieskażonym modlitewnikiem był Mszał Rzymski (właściwie: mszalik) z 1956 r. a pierwszym skażonym w ramach oficjalnej „reformy” był Śpiewnik kościelny ks. Jana Siedleckiego wydany w 1959 r.
  Przykładów podobnych preparacji modlitw, nabożeństw, pieśni, hymnów, a przede wszystkim Mszału i Brewiarza Rzymskiego jest tak wiele, że nie starczyło by mi czasu na ich zebranie w jednym opracowaniu. Wśród przykładów sfabrykowanych modlitw lub pieśni są te większej i mniejszej wagi teologicznej. Przykładowo w ulubionych przez Polaków Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, większość przeróbek miało prawdopodobnie, według intencji ich autora, na celu wyeliminowanie ,,przestarzałych” i ,,nieprzyzwoitych” zwrotów takich jak ,,czartowskiej” oraz ,,I Abizag prawego Dawida grzejąca”. W taką naiwną interpretację zmian mogą uwierzyć tylko te osoby, które nie rozumieją treści tych Godzinek i do jakich wydarzeń biblijnych one się odnoszą.

 167. gość said

  P. Boydar

  Cytuję fragment – „Wspólne duchowe dziedzictwo chrześcijan i Żydów „- list pasterski Episkopatu Polski

  „Sama postawa dialogu jawi się jako jeden z błogosławionych owoców spotkań chrześcijańsko-żydowskich. Kultura dialogu rozwija się wtedy, gdy jest pielęgnowana na co dzień. Praktyka dialogu chrześcijan i Żydów powinna rodzić trwałą postawę, polegającą na stałej otwartości na obecność i potrzeby innych. Uniwersalna cnota dialogu działa poniekąd na rzecz przemiany całego świata.

  Dlatego na płaszczyźnie dialogu chrześcijan i Żydów tak konieczny jest sprzeciw wobec ujawniających się niekiedy stereotypów na temat Żydów, a nawet antysemityzmu bez Żydów. W wielu miejscowościach w naszej Ojczyźnie nie ma już Żydów, pozostały jedynie ślady ich religii i kultury, często są to zaniedbane cmentarze. Miłość bliźniego, duchowa więź ze starszymi braćmi w wierze, zobowiązują nas do opieki nad miejscami świadczącymi o wielowiekowej obecności Żydów w Polsce i pamięci o ich wkładzie w kulturę naszej wielonarodowej i wieloreligijnej Ojczyzny.

  Wyrażamy nadzieję, że dialog katolicko-żydowski będzie służył przemianie oblicza naszej ziemi. Podczas pamiętnej i jakże błogosławionej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny św. Jan Paweł II modlił się słowami Psalmisty o Ducha, który odnawia oblicze ziemi. Od tego czasu wiele zmieniło się w naszej Ojczyźnie, ale pragnienie odnowy oblicza tej ziemi nadal nam towarzyszy i staje się udziałem nowych pokoleń. Żywy dialog katolicko-żydowski, jaki proklamowała Soborowa Deklaracja „Nostra aetate”, przyczynia się rzeczywiście do odnowy naszej ziemi, na której chrześcijanie i Żydzi pragną wspólnie świadczyć o wspaniałości Boga, dzieł stworzenia, godności człowieka i jego przeznaczenia do życia wiecznego. Wyrażamy wdzięczność odradzającym się w ostatnich dekadach religijnym wspólnotom Żydów w Polsce za ich otwartość na inicjatywy dialogu i cieszymy się z wypracowywanych braterskich więzi, które pozwalają coraz bardziej odnawiać i pogłębiać nasze wspólne duchowe dziedzictwo”.
  http://episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/6923.1,Wspolne_duchowe_dziedzictwo_chrzescijan_i_Zydow_list_pasterski_Episkopatu_Polski_z_okazji_50_rocznicy_quot_Nostra_aetate_quot.html

 168. Boydar said

  Ja pier … lę ich listy i ich „pasterskość”. Niech pokażą, jaki obwód paska noszą.
  Tyle tylko, że nikogo nie zabili; to przecież mróz zabił.

 169. NICK said

  Muszę to przypomnieć!
  Taki ten episkopat polski jak ja eskimoski.

 170. Nemo said

  Perełka 😀 Ech ci „biedni” muzułmanie 😀
  „W trakcie swojej pielgrzymki do Afryki papież Franciszek zamierza odwiedzić meczet zdewastowany przez bojówki chrześcijańskie. Zobacz dlaczego.”
  http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,3395,papiez-odwiedzi-meczet-zniszczony-przez-chrzescijan.html

 171. Lily said

  Re163;Gosc
  A,niejaka M.K.B,z fizjonomii kogo Wam przypomina ?.
  Cienko NOS u nasady (typowe dla*****).
  ****,zawsze lasza,podlizuja sie do tych,co maja wladze,az sami ja przejma.

 172. Homs said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/11/syria-73-dzien-sprzatania-swiata/
  11.12.2015 czyli 73 dzień walki dzień walki z Imperium Zła i jego armią na Bliskim Wschodzie
  Władimir Putinostrzegł wszystkich którzy próbują prowokacji przeciwko wojsku Federacji. Nakazał też by odpowiednio ostro odpowiadać na każde zagrożenie dla wojska w Syrii. „każdy cel zagrażający rosyjskiej grupie /w Syrii/ lub naszej infrastrukturze naziemnej będzie zlikwidowany”…
  Pan Szojgu uprzedził i przestrzegł o niebezpieczeństwie jaki niesie zwiększanie potencjału jądrowego USA w Europie. W tej chwili USA rozmieściła już ponad 200 bomb nuklearnych na terenie Belgii, Włoch, Holandii i Niemiec. Do tego grona może dołączyć wkrótce Polska.

  Żołnierze Hezbollah oddają cześć napotkanemu kościołowi, bazy USA, w Afganistanie, Talibowie u Reagana, Duuuuużo zdjęć… 173. zawisza said

  Starsze rodzeństwo św. Jana Pawła II:

  Rabin domu modlitwy Chabad Lubavitch w Warszawie Szalom Ber Stambler życzył parlamentarzystom, by dawali z siebie wszystko dla dobra społeczeństwa i zawsze stanowili „prawa pełne pomocy dla wszystkich”…

  Natomiast ambasador Izraela w Polsce Anna Azari powiedziała:

  „Już nie wiem, czy Chanuka to polskie czy żydowskie święto. Jestem już drugi rok w Polsce i Chanuka jest świętowana. Wczoraj u prezydenta, dzisiaj w Sejmie.

  Myślę, że to jest polskie święto”

 174. zawisza said

  „Die Zeit” to juz od dluzszego czasu konsekwntnie uprawia „polska propagande”. Chyba wydawca i glowny redaktor Theo Sommer, absolwent Adolf-Hitler-Schule (AHS) auf der Ordensburg Sonthofento (to byly tzw. „Napolas“), ktora to wspominal w jednym z wywiadow z sentymentem, jakos inaczej nie chce. To jest tez ta gazeta, ktora ciagle uzywa okreslenia „polskie obozy zaglady”. A, pan Sommer to taki wielostronny. Bywal na spotkaniach Bilderberga, zaliczyl „miedzynarodowy semestr u Kissingera na Harvardzie, w 1973 czlonek Komisji Trojstronnej, za czasow Helmutha Schmidta kierownik Sztabu Planowania w Ministerium Obrony, potem czlonek rzadowej komisji do „Struktury Obrony“ Bundeswehry. Panowie Schmidt, Kissinger i Sommer to jak najbardziej serdeczni przyjaciele, taka trojka z Hamburga. Pan Sommer uzbieral tez troche odznaczen, m.in. Bundeswehry.
  W 2014 sad rejonowy w Hamburgu orzekl, ze pan Sommer jest winny panstwu 649.917,99 Euro z tytulu nieopodatkowanych przychodow z lat 2005-2011. Mial w sposob swiadomy i ciagly oszukiwac i uchylac sie od placenia podatkow.

 175. snag said

  Gość @ 167 ,…

  Panowie biskupi nikt tych żydków koorwa do Polski nie zapraszał sami się wepchnęli lub zaborcy ‚podrzucili’ a jak wam koorwa nie leżą ich zaniedbane groby to kupcie parę haczek i grabie i zacznijcie sprzątać a jesli rąk nie starczy to zagońcie to obrzezane bydło i ich goryli które zwożą do Auschwitz ,…

  Jaki wkład w polska kulturę, złodziejstwo, korupcja, rozpijanie gawiedzi czy państwo w państwie? Sookinsyny nie przepuścili okazj żeby wsadzić nóż w plecy Polaków kiedy wróg pokazał się kiedykolwiek u polskich granic czy okupywał ,…

  Koorwa słów brak czytając ten szajs ,…

 176. Lily said

  Re174;Zawisza
  Panie Zawisza,skoro jest Rabin Polski,zamiast w Polsce,a JPII,nazywal ich „starszymi bracmi w wierze”,i to nie tylko On jeden.A, Zydowka z Ambasady,”mysle,ze to jest polskie swieto”‚.Skoro mysli, to i zapewne tak uwaza.Czy sama ?.
  Wszystko zaczalo sie od JPII,i L.K,a nastepni to kontynuuja.Nie,nadarmo jedengo obwolali sw,a drugiego pochowali na Wawelu.Czyli maja swojego posrod Krolow i wielkich Polakow (z wyjatkiem dwuch) o ktorych slyszalam.
  ********,bezczelnosc,i obluda nie zna granic.

 177. Homs said

  @ 156 Siggi – a czemuż to nie pokazał Pan ze dwie fotki z tego olbrzymiego zbioru?


 178. Ciupaga said

  Grzegorz Braun zapuścił brodę i biega po Polsce za geopolityka. Najnowsza wersja wątku z kondominium brzmi: kondominium nie ma, ale będzie (kaliber tej „analizy” jest porównywalny z tym dwuczęściowym artykułem z „Fortruss”): https://youtu.be/SufzLPqM93c?t=32m18s

  Pozdrawiam wszystkich czytających moje komentarze. Haj!

  ps
  Którzy Żydzi mają tym kondominium zarządzać? Mam chyba prawo wiedzieć?

 179. Lily said

  Re !76;Snag
  Panie Snag,przeciez cale te „elity K.K w Polsce to ludzie wiadomo,przez kogo powolani.
  A,caly episkopat,to same ****,a elity K.K ?.
  Co zrobili z arcybiskupem S.Wielgusem,
  i kto za tym stal.Za tym stali,tzw”najwieksi patriocii”,i „najgorliwsi katolicy”.Jednego tzw”patriotow,i gorliwych Katolikow”,ktos nagral
  jak klaskal lapkami,jak abp S.Wielgus zrezygnowal ze stanowiska mu powierzonego.

 180. Siggi said

  178/Homs,
  Na widok tej Rosjanki zaparło mi dech i zapomniałem pokazać fota.
  Bardziej narobiła mi apetytu własnym urokiem niż tym co w słoikach.A w zasadzie,to bym ją „zjadł” i zagryzał tem ze słoików.
  Pozdrawiam ciepło…

 181. Marucha said

  Re 181:
  A co Pan sądzi o tej?

 182. Siggi said

  Dla osób o stalowych nerwach.
  To nas niebawem czeka.Odechce się Europy.
  Sterowana „strategia chaosu”.Błyskawiczne tempo szaleństwa.Skóra cierpnie na grzbiecie!

  http://m.vod.gazetapolska.pl/11664-tylko-dla-doroslych-18-kulturowe-wzbogacanie-europy

  Złote,spokojne,szczęśliwe lata 60-70-80-te nie wrócą.

 183. Siggi said

  182,
  Już głosuję za Maryną jako najlepszą piosenkarkę ludową w Rosji -2015.
  Marynę,też bym zjadł …
  Rosjanki są boskie,kochane,złote.

  Kto by jej nie zjadł…
  Admin

 184. NICK said

  Świńtuchy.
  Pp. Siggi i Admin. 🙂 .
  (mniam)

 185. Boydar said

  Panowie, bez szaleństw; z rzeczy na pe, każdemu z nas zostało co innego, głównie pogadać.

 186. osoba prywatna said

  Na rok więzienia skazał dziś Sąd Okręgowy w Lublinie 26-letniego Kazimierza R. za pobicie i publiczne znieważenie czarnoskórego obywatela Nigerii. Oskarżony ma też wypłacić na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w kwocie 1,3 tys. zł.
  http://wiadomosci.onet.pl/lublin/lublin-rok-wiezienia-za-zniewazenie-nigeryjczyka/q6r5g5

 187. Nabuchodonozor said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Chanuka

  Kobiety podczas Chanuki traktowane są szczególnie – na pamiątkę bohaterstwa Judyty (opisanego w Księdze Judyty), która podstępem wdarła się do Holofernesa, naczelnego dowódcy Asyryjczyków, oczarowała go, a kiedy spał pijany, odcięła jego głowę, ratując mieszkańców Betulii i reszty Izraela.

  http://nonpossumus.pl/ps/Jdt/13.php
  I (Judyta) podeszła do słupa nad łożem przy głowie Holofernesa, zdjęła jego miecz ze słupa, 7 a zbliżywszy się do łoża ujęła go za włosy i rzekła: „Daj mi siłę w tym dniu, Panie, Boże Izraela!” 8 I uderzyła go dwukrotnie z całej siły w kark, i odcięła głowę. 9 Potem zsunęła jego ciało z posłania, zdjęła kotarę ze słupów [namiotu] i w chwilę później wyszła, podając niewolnicy swojej głowę Holofernesa. 10 Ta zaś włożyła ją do swojej torby na żywność i wyszły razem jak zazwyczaj poza teren obozu na modlitwę. I przeszedłszy przez obóz okrążyły wąwóz górski, i wstąpiły na górę Betulii, i tak doszły do jej bram.

  http://nonpossumus.pl/ps/Jdt/14.php
  A Judyta odpowiedziała im: „Posłuchajcie mnie, bracia! Weźcie tę głowę i wywieście ją na szczycie waszych murów. 2 A potem, gdy zabłyśnie zorza poranna i słońce ukaże się nad ziemią, niech każdy weźmie swoją broń i wszyscy zdolni do walki mężowie niech wyjdą poza miasto! Ustanówcie wodza nad nimi, tak jakbyście mieli schodzić na dolinę w kierunku przedniej straży Asyryjczyków. Ale nie będziecie schodzić. 3 A oni wezmą pełne swoje uzbrojenie, udadzą się do swego obozu i zbudzą dowódców sił zbrojnych Aszszura. A ci z kolei zbiegną się do namiotu Holofernesa, ale go nie znajdą. Wtedy ogarnie ich strach i zaczną uciekać przed wami. 4 A wy i wszyscy mieszkańcy całej ziemi Izraela, ścigając ich, będziecie ich kładli pokotem na ich drogach.

  images for biblijna Judyta z głową Holofernesa
  https://www.google.pl/search?q=kobieta+z+g%C5%82ow%C4%85+%C5%BCo%C5%82nierza&client=ubuntu&hs=nd8&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjJvu-7zdbJAhXFlnIKHXzNAOgQsAQIPA&biw=1846&bih=961#channel=fs&tbm=isch&q=images+for+Biblijna+Judyta+z+g%C5%82ow%C4%85+Holofernesa 188. zawisza said

  “Otóż właśnie teraz, od tych spraw medialnych w Kancelarii Prezydent jest redaktor Gazety Wyborczej – oddział Poznań. I jeszcze jeden smaczek powiem Wam: już Nasz Dziennik, redakcja Naszego Dziennika dostała odmowę żeby towarzyszyła Prezydentowi do Kijowa. Warto to wiedzieć. Niech sobie słuchacze to zapamiętają. Obserwujmy. Bo myśmy zaufali. Zaufaliśmy… Żeby nas ktoś znowuż nie wyrolował… Rozumiecie mnie…

  http://www.bibula.com/?p=84586

  Nasz Dziennik, TV Trwam nie dostali miejsca w samolocie prezydenckim i z tego powodu PIS i Kaczyński są złą siłą polityczną.

  Niskich lotów ta analiza polityczna pastora dyr. Tadeusza „Wyrolowanego” Rydzyka.
  Rozumiałbym, że katolickiemu dyrektorowi radia nie podobałoby się obchodzenie świąt obcego judaistycznego wyznania Chanuka przez katoprzebierańca prezydenta PIS Dudę,
  za popieranie dzieciobójstwa aborcji eugeniki w postaci popierania invitro przez katoprzebierańca prezydenta PIS Dudę, wysokie podatki, antyspołeczne prawo, wysokie opłaty administracyjne, niskie podatki dla natowskich korporacji, miliardy na „misje pokojowe” do wysiedlania katolików Kościołów Wschodnich itd
  I głośno protestowałby oraz wpierałby inną katolicką siłę polityczną.
  Ale nie, jemu chodzi o krzesła w samolocie.
  Pastor-Rabin-Imam Flaszka z Gdańska go „skomplementował”.

  Teraz przerzuci się na Ruch Narodowy lub Grzesia Szczęść Boże. Do kolejnego lotu z prezydentem.

 189. zawisza said

  Tomasz Gabiś, Mateusz Rolik

  RAPORT O AIDS
  Pierwodruk: „Stańczyk. Pismo postkonserwatywne”, 2004, nr 1-2 (40-41).

  http://www.tomaszgabis.pl/wp-content/uploads/2009/03/raport_o_aids.pdf

 190. outsiderR said

  ad 153 Snag

  No, to się doczekałem jasnej odpowiedzi….

  PS Nie przypominam sobie, kiedy pozwoliłem mówić do siebie „ty”?
  PPS Nie oczekuję odpowiedzi. Proszę również nie komentować tego, co (ewentualnie)
  tu napiszę.

 191. Lily said

  Jak myslicie gajowniczkowie,czy taki sam zapadl by wyrok,jak by Nigerczyk pobil Polaka-tubylca?.
  Mysle,ze nie bo rasizm, dziala jak widac tylko w jedna strone,np w Australii.
  W internecie,przeczytalam,o pewnym bialym mezczyznie,ktory nie pozwilil pobic sie ciemnemu,w pracy.Ciemny polecial na Policje ,Policja oddala sprawe do sadu,bialy mezczyzna dostal 4 lata wiezienia,a ciemno-skoremu Sad przyznal $200 tys,odszkodowania.Faktem jest,ze musi sie ta suma podzielic z adwokatem.
  Jesli,nie wierzycie,moge podac strone internetowa,i sami mozecie sie przekonac.

 192. Tekla said

  Unijną agencję ds. granic zewnętrznych Frontex może zastąpić stała straż graniczna i przybrzeżna, która miałaby przejąć kontrolę nad zewnętrznymi granicami wspólnoty – powiedział komisarz UE ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Awramopulos.

  Komisarz zaznaczył, że nowa straż graniczna będzie interweniowała na granicach nawet bez zgody krajów unijnych.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151212/1636194/ue-straz-graniczna-frontex.html#ixzz3u7zaz8q0

 193. Marucha said

  Re 189:
  Bardzo celnie Pan zauważył.
  Ojciec Rydzyk na w dupie 10 Przykazań, ma w dupie niechrześcijańskie postępowanie i poglądy Pana Prezydenta, wreszcie ma w dupie judaizację Kościoła i Polski.
  Jemu chodziło – jak Pan to napisał – o krzesła w samolocie. O splendor, qrva.

 194. Boydar said

  Jak znam Kazimierza R (hi!), to wpier dolił by każdemu, kto by się nawinął. Pan Nigeryjczyk miał po prostu pecha. No i w dzień w czarne łatwiej trafić.

 195. zawisza said

  REGINA LILIENTALOWA
  ŚWIĘTA ŻYDOWSKIE
  w PRZESZŁOŚCI I TERAŹNIEJSZOŚCI

  CZĘŚĆ III.

  (Praca przedstawiona na poeiedzeniu Wydziału d. 22 października 1917).

  Święta, które w tej części pracy swojej omawiać będę. noszą
  nazwy „Chanuka” i „Purim”, a ze względu na całkiem świecki
  charakter raczej na miano pół-świąt zasługują. I owa to właści-
  wość obu tych uroczystości dorocznych, głównie zaś ich pokre-
  wieństwo wewnętrzne, które wtoku pracy się ujawni, sprawiły, że obok
  siebie je postawiłam i w jednej części zawarłam.
  http://www.archive.org/stream/p3witaydowskiewp00lili/p3witaydowskiewp00lili_djvu.txt

 196. zawisza said

  Tylko naród wybrany stać bowiem na jakąś Judytę.No i właśnie – przechodząc do meritum:podczas święta Chanuki, upamiętniającego zwycięstwo Żydów oraz fakt, iż po ponownym poświęceniu świątyni, niewielka ilość oliwy cudownie paliła się przez osiem dni – szczególnym szacunkiem darzy się kobiety, a to z kolei na pamiątkę jeszcze innego wydarzenia, kiedy to Nabuchodonozor, rozgniewany że podlegli mu Żydzi nie pomogli mu w wojnie, posłał swego dowódcę, Holofenesa, by się z nimi rozprawił. Żydzi zaś gotowi już byli poddać miasto Asyryjczykom. I wtedy „na scenie” pojawia się Judyta, która uwiodła Holofenesa i upitemu, podczas snu, ucięła głowę. I właśnie przez pamięć Judyty, podczas święta Chanuki, szczególnym szacunkiem darzy się kobiety.
  http://www.bibula.com/?p=48875
  http://tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/2011/12/Wesolej-Chanuki.html
  I Duda ma swoją Judytę.
  Poza Chanuką żydzi nieszczególnym szacunkiem darzą kobiety.

 197. Lovshak-Rusofil said

  W nawiązaniu do wypowiedzi szanownych gajówkowiczów dotyczących pikiety NOP w Londynie przed ambasadą Rosji

  Można by pomyśleć że tak zwanych Narodowców z NOP czy RN czy ….j ich jak tam zwał opanowała specyficzna schizofrenia paranoidalna, z jednej strony depczą wizerunek Putina i protestują przeciwko ekspansji Rosji podobnie jak nasza rodzima żydobolszewia z środowiska Gazety Polskeij z drugiej strony szumne hasła / dla równowagi / typu NOP za Syrią Assada.

  Pokazuje i objaśniam wszyscy chętni mogą jasno zobaczyć to9 rozdwojenie po znalezieniu strony NOP w sieci.

  Tak można by pomyśleć, ba nawet więcej że to Putin opłaca tych pożal się narodowców… Jednak moja teoria jest taka że tak zwana Angielska Dywizja NOP infiltrowana i sponsorowana jest przez środowiska żydowskie, ściśle żydobolszewickie.

  Ostrze propagandy pod rzekomym potepieniu zbrodni komunizmu tak naprawdę zwrócone jest przeciw Putinowi, stąd to psychologiczne zestawienie obrazów Stalina i Putina i deptanie flagi Sowieckiej

  Jeśli sympatycy NOP czytają Gajówke to pokazuje i objaśniam

  TWARZE ŻYDOBOLSZEWII

  Drodzy przyjaciele NOP, to nie są twarze Rosjan, Rosjanie tak jak pozostałe narody Słowiańskie i nie tylko to były ich ofiary

 198. Lovshak-Rusofil said

  Smutna Prawda o awangardzie tak zwanej rewolucji na ukrainie, między innymi o pochodzeniu tego pomazańca kozikowego Yatzeniuka z namaszczenia Nuland co to z mównicy grzmiał że nie jest do żłoba przywiązany a jak go towarzysz kolega chciał usunąć to się tymi pokracznymi rączkami trzymał

 199. Lovshak-Rusofil said

  żydowski Genocid Ukrainy i nie tylko

 200. NICK said

  Minione pół godziny spędziłem na przeglądzie. Mediów.
  Także chińskich.
  ŹLE JEST.

 201. NyndrO said

  Przyszłoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej,”polska grupa” : Szkopy,Irlandia Północna,Polska i Banderland 🙂 Mam wiele „bezsensownych” zainteresowań,jak gry komputerowe i właśnie piłka nożna, i bardzo mi się ta grupa podoba.

 202. Lovshak-Rusofil said

  Zydowskie tortury nad Słowianami

  / Obowiązkowa lektura dla sympatyków NOP / Nie idźcie tą drogą nienawiści do Rosji nie słuchajcie waszych liderów… To nie Stalin zabijał Słowian to jego żydowskie czeka

 203. NICK said

  Dla celów ‚politycznych’? Może wygrać nawet sąd. „Niezawisły”, P. Nyndr0. (202).
  Jak tam tatuś? Masz Pan wstęp adresu od Kierownika. Przypominam.

 204. Lovshak-Rusofil said

  DUDA i Jego Chanukowe światełka? No Thank You – kolega Talmudystów i przykładny Katolik no bravo prawie się wzruszyłem

  a co o Jezusie i Jego Matce mówią Talmudyczne księgi … od 17,30 min

 205. NyndrO said

  Ad 204.* Jeszcze żyje i póki co, ma zaplanowane sesje w szpitalu onkologicznym w Bydgoszczy gdzieś do lutego.Potem nie wykluczam,że poproszę Pana,Panie NICK aka. ojciec Salij 😉 o dłuższą rozmowę. Oprócz tych sesji (tradycyjno-szpitaloonkologicznych,że tak chlapnę) stosuje się do kilku wskazówek, między innymi od Kolegów z Gajówki.Na ten moment czuje się dobrze fizycznie i psychicznie,wygląda dobrze oraz śmiesznie,bo zawsze miał gęste,czarne włosy,ale co mnie również bardzo cieszy,ma ogromny apetyt mimo czwartej „chemii”.Narazie proszę nic nie mówić.

 206. NICK said

  Jakże nie mówić?
  Weź Pan adres od Kierownika i pisz! P. Nyndr0. (206).

 207. marrkerr said

  Panie Nick, ale co i jak konkretnie. Chodzi o tę broń jądrową Usa i Ru? Przyznam, że dziś niespokojnie spałem.
  Jak czytałem te przepowiednie Sł.B.W.Malczewskiej to skóra cierpnie.Potem Baba Wanga i Nostrodamus.

 208. Polo said

  Może było.
  http://o2.pl/artykul/latka-napisala-do-putina-list-odpowiedz-zaskoczyla-wszystkich-5938873681343105a
  Lepiej dać psa niż bombkę.

 209. osoba prywatna said

  Zanim przedstawimy Państwu obszerne opracowanie, które napisał Pan Tomasz Cukiernik chcielibyśmy na początek wyłuskać najważniejsze zdanie tego opracowania:

  Statystyczny Polak w latach 2007-13 wyda średnio 1606 zł rocznie tylko po to, aby otrzymać 1368 zł, czyli dołoży do interesu 238 zł rocznie!

  I tyle podsumowania o całej dobroczynności UE.
  http://www.piens.pl/ile-doplacamy-do-dotacji-z-ue/

 210. NICK said

  Panie Marrkerr. (208). Jeżeli się rozchodzi o moje we (201)?
  To po raz n-ty napiszę: dziwi mnie, że świat jeszcze istnieje. Choć zło we postępie geometrycznym, następuje.

 211. revers said

  re193

  Komisarz zaznaczył, że nowa straż graniczna będzie interweniowała na granicach nawet bez zgody krajów unijnych.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151212/1636194/ue-straz-graniczna-frontex.html#ixzz3u7zaz8q0

  A to oznacza coraz mniej suwerennosci dla panstw narodowych, doslownie wymazywanie z map i pamieci, niszczenie kultur etnicznych. Zaczna sie ograniczenia ruchu w jedna i w druga strone.

  Co z tego ze Frontex jak w syrii, Iraku wyparowalo 15 tys czystych In Blaco
  paszportow do zapisania. nawet w wielu przypadkach dane biometryczne wyparowuja.

  15 tys.dzihadzistow to dywizja na przeciwko 5 tys dooopkow z Fronteksu, czy tam 5 tys sil szybkiego reagowania.

 212. ENKI said

  „Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie.
  Nie będziesz znał litości nad nimi.” /Powtórzonego prawa 7, 2/

  Judyta – bohaterka święta CHANUKI
  Judyta podstępem wdarła się do Holofernesa, naczelnego dowódcy Asyryjczyków, oczarowała go, a kiedy spał pijany,
  odcięła jego głowę… bracia! Weźcie tę głowę i wywieście ją na szczycie waszych murów…
  A gdy słońce ukaże się, niech każdy weźmie i wszyscy zdolni do walki mężowie niech wyjdą poza miasto!…
  Asyryjczycy zbiegną się do namiotu Holofernesa, ale go nie znajdą. Wtedy ogarnie ich strach
  i zaczną uciekać przed wami….A wy mieszkańcy Izraela, ścigając ich, będziecie ich kładli pokotem na ich drogach.

  Estera – bohaterka święta PURIM
  Gilad Atzmon, pochodzący z Izraela muzyk i pisarz: „W mojej książce piszę o Księdze Estery. W Biblii mamy księgę,
  która ani razu nie wymienia słowa ”bóg” – a która uczy Purim. Uczy Żydów, jak przeniknąć do administracji rządowej
  innych krajów, jak manipulować gojami, jak spowodować, żeby goje pracowali dla ciebie i zabijali w twoim imieniu,
  jak robić wojny zastępcze. To jest Purim. To najbardziej radosne święto żydowskie. I każdy Żyd jest tego
  świadomy…Każdy, kto identyfikuje się jako Żyd, wie o Purim…”

 213. Ciupaga said

  Brakowało mi na tutejszej scenie kryszy pra/słowiańskiej i w końcu… jest!

 214. Boydar said

  Cyryl jak Cyryl, ale te Metody …
  Polecam lekturę komentarzy Kuli Lisa pod artykułem. Sam artykuł jak artykuł, ale te komentarze 🙂

  http://brukowiec.neon24.pl/post/127996,iv-rozbior-polski

  Nie ma śmiacia, raczej „się” zaczęło.

 215. Joy killer said

  Ludowa piosenkarka rozyjska. Mniam.

 216. Zerohero said

  Nie żebym sympatyzował z dziennikurestwem, ale proszę zobaczyć jak się zachowują zombi macierewicza – blużniercze dziadostwo modlące się do Lech Kacza ukrzyówanego na tupolewie. Obrońcami krzyża zwać ich nie sposób, ponieważ swój krzyż nierozerwalnie zwiazali ze smoleńskiem. Tak zachowują się potępieńcy smoleńscy:

 217. Boydar said

  Panie Boże, dziękuję Ci, że dałeś mi dożyć tych czasów. Ale proszę Cię, nie bądź drobiazgowy; pozwól mi je jeszcze przeżyć.

 218. SAP said

  Miley Cyrus – Silent Night

 219. Siggi said

  Może to było,ale warto przypomnieć …

  http://www.newsweek.pl/kto-wymyslil-zydow,56254,1,1.html

 220. reflektor said

  Miley Cyrus: Diabeł nawet w ornat nie pofatygował sie ubrać, ale ogonem na mszę dzwoni.

  A tak poważnie, szkoda małej. Troche trudu i byłaby nienajgorsza wolkalistką, a przemysł szoł zrobił z niej kurwiszona.

 221. wandaluzja said

  Pani Maryli Rodowicz na demonstracji Antyrządowej nie widziałem, choć sformułowała program Pożyczaczy Pieniędzy, którzy nazwali się Platformą Obywatelską: TO NIC, TO NIC, TO NIC, DOPÓKI SA PIENIĄDZE…

 222. linkuje said

  Dobrze gada…

 223. pawel13 said

  http://tajemnice.robertbrzoza.pl/religie/dlaczego-papiez-franciszek-caluje-zydowska-elite-w-reke/

 224. Zerohero said

 225. Lily said

  Re 223;Pawel 13
  Panie Pawle,Jonathan P,dziekuje im,ze go tam zainstalowali.Sami glosno mowia,ze wszedzie maja swoich ludzi.

 226. snag said

  Joy Killer @ 216 ,…

  Coraz lepiej, u gory @ 88 przecedzony szajs na uzytek dolowania Rosji i Rosjan a tu pomocja Hava Nagila, hymnu zio-nazistow w wykonaniu ‚ludowej’ piosenkarki rosyjskiej ,…

  Ciekawe co jeszcze zobacze? 😉 ,…

 227. Siggi said

  W Finlandii aresztowano islamskich uchodźców. W Iraku mordowali strzałem w tył głowy

  W 2014 r. jako żołnierze Państwa Islamskiego dokonali masakry w Iraku. We wrześniu 2015 r. przybyli do Finlandii jako „uchodźcy”. Na szczęście fińskie władze były czujne i aresztowały dwóch braci-islamistów. Teraz czeka ich proces.
  Arabscy uchodźcy podejrzewani są o dokonanie przynajmniej 11 morderstw w ramach działań terrorystycznych – poinformowało Narodowe Biuro Śledcze Finlandii.
  Najważniejszym dowodem świadczącym przeciwko zatrzymanym jest nagranie wideo, na którym widać, jak mężczyźni biorą czynny udział w egzekucji przeprowadzonej w irackim mieście Tikrit przez Państwo Islamskie w 2014 r. Mordercy mieli odsłonięte twarze, stąd rozpoznanie ich nie sprawia problemów. Zabijali swoje ofiary jedna po drugiej, strzałem w tył głowy. W masakrze w Tikricie zginęło łącznie ok. 1600 osób. Ofiarami byli szyiccy kadeci Irackich Sił Powietrznych pojmani przez Państwo Islamskie w porcie lotniczym Al Sahra.
  Zatrzymani mają po 23 lata, są braćmi-bliźniakami. Przybyli do Finlandii we wrześniu 2015 r. – oczywiście jako „uchodźcy”, o czym większość mediów milczy. Zostali aresztowani w ośrodku dla azylantów w fińskim mieście Forssa.
  Według fińskiej policji ok. 300 osób przebywających w Finlandii ma powiązania z islamskimi organizacjami terrorystycznymi.

  http://niezalezna.pl/73852-w-finlandii-aresztowano-islamskich-uchodzcow-w-iraku-mordowali-strzalem-w-tyl-glowy

 228. Siggi said

  Stan Wojenny 13 grudnia

  W 1981 r. coraz mniej krepująca się obowiązkiem przestrzegania prawa „Solidarność” doprowadziła Polskę do stanu skrajnego chaosu. Solidaruchom wydawało się, że wszystko im wolno, bo walczą o szczytne ideały. Amok wywołany 10 milionową liczebnością zawodowego rzekomo związku, a w istocie politycznej partii na cudzych usługach sprawiał, że wierchuszka tego tworu nie zważała na to, że nawet jego członkowie coraz częściej sprzeciwiają się zamętowi, czując nim zmęczenie. Według wiarygodnych wyliczeń ok. 60% dorosłych Polaków oczekiwało zaprowadzenia przez władze elementarnego przynajmniej ładu. Gen. Jaruzelski i ludzie z jego najbliższego otoczenia nie byli politycznymi analfabetami, którzy działają tylko na podstawie własnego widzimisię. Dobrze znali stan społecznych nastrojów.
  Dzisiaj, po upływie 34 lat od pamiętnego 13 grudnia 1981 r., w dalszym ciągu ok. 50 % Polaków uważa, że decyzja WRON była właściwa. A i to trzeba zważyć, że wiele tysięcy świadków tamtego zdarzenia pożegnało się w międzyczasie z życiem i wzrosła liczba ludzi młodych, którzy radykalizują się w okazywaniu postaw antypeerelowskich.
  W miarę narastającego bałaganu delikatnie mówiąc którym Polskę czyniła „Solidarność”, powszechniało oczekiwanie wzięcia tego towarzystwa za pysk tak za pysk i zaprowadzenia porządku, toteż większość Polaków z ulgą przyjęła ogłoszoną wczesnym rankiem 13 grudnia 1981 r. decyzję. Mało kto, niezależnie od rzeczywistości, wiedział wówczas, że szykowała się interwencja zewnętrzna. Na granicy ze Słowacja wtedy była Czechosłowacja stały wojska .. Najważniejsze było uwolnienie Polaków od awanturnictwa solidaruchów, którzy realizację swych celów i oczekiwań uważali za sposób na zbawienie Polski.
  13 grudnia 2015 r Jarosław Kaczyński – jedna z najbardziej żałosnych i odrażających postaci polskiej polityki.co Trybunał Konstytucyjny ma za nic organizuje manifestacje w obronie DEMOKRACJI i rządu PIS z jednocześnie będzie obchodził kolejną rocznice stanu Wojennego.Tym bardziej będzie dzisiaj eksponował swe cierpienia ze nie został internowany ,oraz po stracie brata w katastrofie SmoleńskiejJest wściekły ze uznano , nawet internować go nie było warto. Zapewne do potępiających stan wojenny dołączy w wywiadzie – Lech Wałęsa. Niech opowie przy okazji w jakich warunkach spędzał internowanie w wypoczynkowym ośrodku w Arłamowie i niechaj wymieni jedną choćby rzecz, której mu tam brakowało.
  dalej………………
  http://okres-prl.blog.onet.pl/

 229. Tekla said

 230. wandaluzja said

  http://tech.wp.pl/kat,130034,title,Stracona-szansa-Hitlera-genialny-samolot-ktory-przewyzszal-wszystkie-inne,wid,18033441,wiadomosc.html?ticaid=1161c0//
  STRACONA SZANSA HITLERA – GENIALNY SAMOLOT, KTÓRY PRZEWYŻSZAŁ WSZYSTKIE INNE

  Ten panegiryk to prawdopodobnie dla Zamazania, że Me-262 był zdobyczą w Czechach? Czesi mieli reformować energetykę światową rektorem SKODA IV generacja, co ja Storpedowałem żądając prospektu Handlowego tego Reaktora, gdyż podejrzewałem, że jest to mój minireaktor URSZULA SPIŃSKA z ELWRO. Podobnie Ukraińcy i Szwajcarzy reformowali awiację światową moim AEROBUSEM: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza – skany// a Bułgarzy ostatnio PRZYZNALI SIĘ, że TO ONI skonstruowali APPLE’a od światową rewolucji informatycznej, którego ja widziałem w r. 1965 na biurku Michała Woźnicy, GENIUSZA Billa Gatesa i brata GENIUSZA Steva Jobsa Stefana Woźniaka. Ten Apple z ELWRO był autorstwa Jacka Karpińskiego, po ZGNOJENIU którego przez Anglików siła 6 milionów Mozambijczyków MYSZĘ Jacka Karpińskiego kupiły Kurwy Bułgarskie.
  Ja złapałem jednak za JAJA Najlepszego Kopulanta na Świecie znalezieniem w Wałbrzychu Skarbca Hitlera, gdzie powinny być Łupy Czeskie.

 231. wandaluzja said

  http://tech.wp.pl/kat,130034,title,Stracona-szansa-Hitlera-genialny-samolot-ktory-przewyzszal-wszystkie-inne,wid,18033441,wiadomosc.html?ticaid=1161c0//
  STRACONA SZANSA HITLERA – GENIALNY SAMOLOT, KTÓRY PRZEWYŻSZAŁ WSZYSTKIE INNE

  Ten panegiryk jest prawdopodobnie dla Zamazania, że Me-262 był zdobyczą w Czechach? Czesi mieli reformować energetykę światową rektorem SKODA IV Generacja, co ja Storpedowałem żądając prospektu Handlowego tego Reaktora, gdyż podejrzewałem, że jest to mój minireaktor URSZULA SIPIŃSKA z wrocławskiego ELWRO. Podobnie Ukraińcy i Szwajcarzy reformowali awiację światową moim AEROBUSEM: http://www.wandaluzja.com/?p=p_279&sName=45.-nowa-technika-lotnicza – skany// a Bułgarzy ostatnio PRZYZNALI SIĘ, że TO ONI skonstruowali APPLE’a od światową rewolucji informatycznej, którego ja widziałem w r. 1965 na biurku Michała Woźnicy, GENIUSZA Billa Gatesa i brata GNIUSZA Steva Jobsa Stefana Woźniaka. Ten Apple z ELWRO był autorstwa Jacka Karpińskiego, po ZGNOJENIU którego przez Anglików siłą 6 milionów Mozambijczyków MYSZĘ Jacka Karpińskiego kupiły Kurwy Bułgarskie.
  Ja złapałem jednak za JAJA Najlepszego Kopulanta na Świecie znalezieniem w Wałbrzychu Skarbca Hitlera, gdzie powinny być Łupy Czeskie.

 232. Glos Prawdy said

  Eko-propaganda na Placu św. Piotra

  W związku z inauguracją Roku Miłosierdzia na fasadzie Bazyliki św. Piotra zaprezentowane zostało widowisko typu światło i dźwięk, nawiązujące do encykliki „Laudato si’” papieża Franciszka. Projekcja obrazów zwierząt, wyznawców niechrześcijańskich religii, zanieczyszczenia i zatłoczonych miast została stworzona i sfinansowana przez zwolenników kontroli populacji i walki ze zmianą klimatu.

  W trakcie widowiska na fasadzie bazyliki zaprezentowano m.in. zdjęcia małpy, lwa, pawia, wilka. Zgromadzeni mogli zobaczyć obraz biblijnego ogrodu Eden, zdjęcia muzułmanki ubranej w burkę, buddystów, czy przedstawicieli religii animistycznych.
  http://www.pch24.pl/eko-propaganda-na-placu-sw–piotra,39885,i.html#ixzz3uASrfYrT
  ——————————–

  I to 8 grudnia, w swieto Niepokalanej! Czy mozna miec jeszcze wapliwosci kto zasiada na Watykanie…

 233. revers said

  ad212
  Akbar Allah , jest wszedzie …

 234. gość said

  Polska ochrona w Jerozolimie

  W Izraelu jest już pierwsza grupa polskich ochroniarzy, którzy wspierają armię tego kraju.

  W Izraelu jest grupa 20 ochroniarzy firmy City Security. – Przebywają oni w Izraelu w ramach pilotażu. W czasie tej wizyty nawiązana została współpraca z przedstawicielami izraelskiego rządu. Ustalony został także harmonogram kolejnych działań, a także szkoleń organizowanych dla ochroniarzy, którzy będą pilnowali porządku w Jerozolimie – mówi nam Lena Klaudel, z Fundacji From The Depths, która organizuje spotkania.

  Polscy ochroniarze uczestniczyli już w patrolu po jerozolimskiej starówce. Towarzyszyli izraelskim żołnierzom, którzy patrolują ten teren.

  Czytaj dalej:

  http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/312109913-Polska-ochrona-w-Jerozolimie.html

 235. revers said

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/10/wolne-tematy-95/#comment-534622

  http://www.zaborcza.pl/ue-do-2018-roku-zakaz-sprzedazy-papierosow-na-terenie-polski/

  … do tego mieso na kartki, bo poglowie bydla z powodu CO2, metanu ma takze ulec redukcji w eurogulagu.

 236. gość said

  Skandal! Prawy Sektor rekrutuje w Polsce. Oferuje 1000 dolarów miesięcznie

  Ukraińskie nacjonalistyczne ugrupowanie Prawy Sektor zachęca Polaków do walki w Donbasie przeciwko Rosji – ustalił Super Express. Za walkę oferuje 1000 dolarów miesięcznie, zapewniając broń dla każdego ochotnika.

  Informację o rekrutacji, Prawy Sektor rozsyła do polskich organizacji paramilitarnych drogą mailową. Sprawa została już zgłoszona do Służby Kontrwywiadu Wojskowego i do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  Czytaj dalej:

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/3590-skandal-prawy-sektor-rekrutuje-w-polsce-oferuje-1000-dolarow-miesiecznie

 237. Zapładniacz said

  Bieda w polskim KK, że aż piszczy!?

  http://demotywatory.pl/4581165/Bieda-w-polskim-kosciele-az-piszczy

 238. Bronisław said

  Re: 235. Pan Gość pisze: „W Izraelu jest już pierwsza grupa polskich ochroniarzy, którzy wspierają armię tego kraju.
  A teraz tylko patrzeć, jak na polskich ulicach pojawią się już oficjalnie, uzbrojone patrole izraelskie?!!!

 239. joy killer said

  Ten ochroniarz polski na zdjęciu (po prawej) jakoś szybko sie opalił w środziemnomorskim słońcu.

 240. osoba prywatna said

  Koran jest zagrożeniem dla samych muzułmanów – wspaniałe świadectwo nawrócenia.
  W linii ciągłej potomek Alego, zięcia Mahometa. Członek najznakomitszego rodu w Iraku. Stracił wiarę w islam po dokładnej lekturze… Koranu. Został chrześcijaninem dzięki koledze z koszar, którego wcześniej chciał „przyprowadzić do Allaha”. Za zdradę islamu rodzeni bracia strzelali do niego na pustyni. To prawdziwa historia, której nie pokażą w Hollywood.
  http://www.piens.pl/koran-jest-zagrozeniem-dla-samych-muzulmanow-wspaniale-swiadectwo-nawrocenia/

 241. osoba prywatna said

  Giertych – precz z kaczorem

 242. asyria said

  @ 22, 46, 49, 55(MP), 70, 80, 111
  14 said: „Niech chanuka promieniuje ciepłem, niech będzie wielką nadzieją dla narodu wybranego”
  Błogosławiona między niewiastami:
  https://i0.wp.com/cs7001.vk.me/v7001158/17ac1/PYDmsS16byc.jpg

 243. Lily said

  Re 235;Gosc
  P.Gosc,wiadomym jest,ze rzady w Polsce podpisaly z Izraelem dekret,o wzajemnej wymianie. Wymiana ta, dotyczyc ma oswiaty,kultury,wojska,i Pan Bog jeden wie czego jeszcze…
  Trzeba rowniez pamietac,w czyich rekach sa biura ochroniarskie (znaczna wiekszosc),albo
  nawet *******e.

 244. asyria said

  DOD
 245. wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Przesmyk-suwalski-kluczem-do-planow-Rosji-Putin-wykorzysta-slabosc-NATO,wid,18037953,wiadomosc.html?ticaid=1161c5//
  TEN REGION POLSKI JEST KLUCZOWY DLA ROSJI. JEŚLI ROZPOCZNIE SIĘ NOWY KONFLIKT TO WŁAŚNIE TAM.

  20 lat temu zapytałem Asza, JAKA inwestycja jest dla Polski najważniejsza, na co odpowiedział, że SCHRON PA W WARSZAWIE. Dodał: Jeżdżę po Niemczech i wszędzie budują schrony PA. Potem wyjaśnił: Najważniejszym celem strategicznym Rosji jest atak z Białorusią na Augustów i Suwałki a potem nastąpi atak NUKLEARNY na Warszawę.
  Żeby zapobiec Atakowi Atomowemu na Warszawę Tusk ZLIKWIDOWAŁ armię Polską. Zrobił to na polecenie córki Hitlera z zamrożonej spermy (Moskwa, Praga, Ost-Berlin) dla granicy żydowsko-niemieckiej na Wiśle, ale eksperci orzekli, że Bundeswehra granicy na Wiśle NIE UTRZYMA, więc córka Hitlera wywiozła Polski Skarb Imperialny z Modlina do USA. Było to dla skłonienia Waszyngtonu do II wariantu nostryfikacji granicy polko-niemieckiej – z oddaniem Niemcom Szczecina i Wałbrzycha – ale Izba Lordów wykorzystała PSIm dla rewindykacji Anglosaskich USA.

 246. osoba prywatna said

  Rodaku Hitlera, potomku Goeringa, wnuku Hoessa, kuzynie Goebbelsa na kolana przed Europą i Polską!
  http://kontrowersje.net/rodaku_hitlera_potomku_goeringa_wnuku_hoessa_kuzynie_goebbelsa_na_kolana_przed_europ_i_polsk

 247. osoba prywatna said

  Pudzian wali prosto z mostu: PETRU TO OSZUST!
  http://pressmix.eu/2015/12/09/pudzian-wali-prosto-z-mostu-petru-to-oszust/

 248. Cichy don said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/13/wojna-domowa-na-ukrainie-13-12-2015r-297-dzien-od-nowego-rozejmu/
  Wojna domowa na Ukrainie 13.12.2015r.- 297 dzień od nowego rozejmu. Duuuuuuużo zdjęć

 249. snag said

  Asyria @ 243 ,…

  Upychanie zydowkich mitow dla usorawiedliwienia wlasnej egzystencji, mitow w ktore wiekszosc zydow nie wierzy ,…

  Why Is Hanukkah An 8-Day Holiday Based On A Miracle That Never Happened?
  ————————————————————————————————————-
  Lit Hanukkah MenorahIf there wasn’t an eight-day oil miracle why does Hanukkah last eight days and why is it celebrated with candle-lighting?

  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2015/12/why-is-hanukkah-an-8-day-holiday-based-on-a-miracle-that-never-happened-123.html

 250. snag said

  Gość – 235 ,…

  ‚Cała operacja będzie kosztowała ok. 700 tys. dolarów’ – A domy dziecka czy samotnej matki sa stanie ruiny ,…

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/warszawa/warszawa-dom-samotnej-matki-na-bialolece-to-ruina-ratujcie-samotne-matki-a-nie-swinie_293836.html

  Zyd ma to do siebie ze olewa spolecznosc na ktorej pasozytuje ,…

 251. snag said

  Osoba prywatna @ 247 ,…

  … w linku ,…

  Petru w swojej riposcie/tyradzie na FB nie adresuja glownego zarzutu, znaczy fakt ze przewaluowal swoj kredyt ,…

 252. NICK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjski-resort-obrony-wezwal-attache-Turcji-po-incydencie-na-Morzu-Egejskim,wid,18042149,wiadomosc.html?ticaid=1161c8

 253. Renegat said

  Panie Adamie gdzie pan jest? Mieliśmy się skontaktować.

 254. Lily said

  https://rafzen.wordpress/2015/12/12/sabat-judeo-
  satanistow-12-12-2015/

 255. gość said

  Rosyjski dziennikarz zmuszony do opuszczenia Polski

  Wieloletni korespondent rosyjskich mediów w Polsce przegrał nierówną walkę z państwem polskim.


  Leonid Swirydow

  Leonidowi Swirydowowi najpierw MSZ odebrał akredytację, potem decyzją administracyjną cofnięto mu zezwolenie na pobyt. Próba zaskarżenia przez pełnomocnika rosyjskiego dziennikarza tej decyzji okazała się niemożliwa, ponieważ cofnięcie zezwolenia na pobyt opierało się na wniosku szefa ABW, gen. Łuczaka, którego treść jest tajna. Łuczak powiedział tylko „Rzeczpospolitej”, że pobyt Swirydowa stanowi „rzeczywiste i poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju”.

  Tak więc Swirydow nie miał żadnej możliwości odniesienia się do jakichkolwiek zarzutów, ponieważ nigdy ich nie poznał ani on, ani jego pełnomocnik. Odmawiano mu zapoznania się z nimi na każdym etapie postępowania. Jego adwokat wyliczył co najmniej siedem naruszeń przepisów polskiego i europejskiego prawa.

  Leonid Swirydow 12 grudnia opuścił terytorium Polski.

  Czytaj dalej:

  http://strajk.eu/rosyjski-dziennikarz-zmuszony-do-opuszczenia-polski/

 256. osoba prywatna said

 257. gość said

  Znany reżyser Stanley Kubrick przyznał, że sfilmował fałszywe lądowanie na Księżycu

  W 15 lat po śmierci genialnego reżysera Stanleya Kubricka, twórcy takich hitów jak „2001: Odyseja Kosmiczna” pojawiło się zdumiewające nagranie, w którym artysta przyznaje, że rzeczywiście pomógł w sfingowaniu oszustwa wszechczasów – fałszywego lądowania Amerykanów na Księżycu.

  Wielu zwolenników teorii spiskowych z pewnością ucieszy się, że to co opowiadano o tym rzekomym sukcesie Stanów Zjednoczonych pod koniec dekady lat sześćdziesiątych, było kłamstwem. Rozmaici badacze od dawna zwracali uwagę, że w księżycowych nagraniach jest zbyt wiele nieścisłości. Sugerowano też, że całe lądowanie, które dzięki telewizji oglądano na całym świecie, było sfilmowane w studiu. Jednak co innego domysły, a co innego szczere wyznanie amerykańskiego reżysera na kilka dni przed śmiercią.

  Czytaj dalej:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/znany-rezyser-stanley-kubrick-przyznal-ze-sfilmowal-falszywe-ladowanie-ksiezycu

 258. AniaK said

  http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,19327677,ta-krzykliwa-krzywonos-ludzie-solidarnosci-bronia-slynna-tramwajarke.html?order=najstarsze#opinions

  Żeby do końca nie skompromitować „Solidarności”, ja proponuję wszystkim bohaterom strajkowym po 3 tys. emerytury i wycofanie się z życia publicznego.

 259. gość said

  35. rocznica klęski ludzi pracy i utraconych nadziei Narodu

  35 lat temu pojawiła się na krótko w Polsce nadzieja dla ludzi pracy i całego społeczeństwa ale zakończyła się po 16. miesiącach wprowadzeniem stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku klęską, której skutki doznajemy do dziś i długo jeszcze będziemy odczuwań.

  Po porozumieniu się z komunistami w 1989 roku grupa kolaborantów, oszustów, złodziei, hochsztaplerów przejęła władzę w kraju pod uzurpowanym podstępnie szyldem NSZZ „Solidarność” i sprawuje ją do dziś pod różnymi nazwami: Związku Chrześcijańsko-Demokratycznym, Unii Demokratycznej, Unii Wolności, Unii Pracy, Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Unii, ZSL (obecnie PSL) a działo się to wszystko za cichą lub oficjalną aprobatąKościoła, a nawet Papieża JP II (słowa do Polaków podczas pielgrzymki „nie lękajcie się”, zamiast przestrogi – lękajcie się oszustów). Dziś chętnie i wstydliwie o tym się milczy.

  Prasa i inne media milczą albo jak zawsze przeinaczają fakty lub wręcz kłamią. Również byli członkowie, działacze i kierujący po 1989 roku obozem„Solidarności” wspominając tamte wydarzenia ograniczają się jedynie do wymieniania skutków jakie spowodował dla wielu obywateli stan wojenny, a świadomie pomijają jego przyczyny. Zwykła ludzka i obywatelska uczciwość, przyzwoitość, szacunek dla prawdy, dla społeczeństwa, wymagają przypomnienia faktycznych przyczyn tamtych wydarzeń.

  Przemilczanie ich, ukrywanie prawdy pod pretekstem nie rozdrapywania jeszcze niezabliźnionych ran jest błędem, oszustwem i nieuczciwością. Taka postawa toruje bowiem drogę do utrwalania czasowo w świadomości społeczeństwa kłamstwa, które wcześniej lub później zostanie zdemaskowane. Zdumiewające, że zarówno obóz postsolidarnościowy, jak i postpezetpeerowski oraz Kościół, solidarnie dążą do przemilczania i przeinaczania faktycznych przyczyn poprzedzających wprowadzenie stanu wojennego.

  Czytaj dalej:

  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=905&Itemid=1

 260. KOR said

  https://news.yandex.ru/yandsearch?cl4url=izvestia.ru/news/599158&lang=ru&lr=10472

  https://www.pnp.ru/news/detail/110417
  США радуются за Литву, «электросоединившуюся» с Польшей и Швецией Сегодня, 13 декабря 2015 года 16:22

  ВКС РФ приняли на управление космический аппарат военного назначения Ракета-носитель „Протон-М” порядковый номер „Космос-2513.
  Напомним, что это второй запуск военных спутников, осуществленный в декабре. Ранее ракета-носитель легкого класса „Союз-2.1в”, имеющая на борту два космических аппарата Минобороны РФ, стартовала с космодрома Плесецк.
  http://cdnimg.rg.ru/i/gallery/2bbaf5b6/81eb5d5d.jpg

 261. AniaK said

  Re251:
  Pan Duda może sobie tylko pomarzyć. Skończy się interes przeniosą się gdzie indziej. Te naiwne pisiorki wydoją ile się da i do widzenia 🙂

 262. AniaK said

  Re245:

  Bardzo ładne podsumowanie.

 263. AniaK said

  Coś dla pani Krzywonos i innych bohaterów którym pomyliły się przystanki 🙂

  „Zdaniem Jana Pawła II „Solidarność” zawiodła nadzieje świata pracy, gdy nastąpiło „upolitycznienie związku”,co „doprowadziło do jego osłabienia”.
  „Niech mi wolno będzie powiedzieć – stwierdził na zakończenie – że dziś „Solidarność”, jeśli prawdziwie pragnie służyć narodowi, winna wrócić do swych korzeni, do ideałów, jakie przyświecały jej jako związkowi zawodowemu”. Czyli do przestrzegania 2-go punktu Umowy Sierpniowej z Rządem, który brzmiał: „Nowe związki zawodowe będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej. Stają one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego”.Zdaniem Jana Pawła II „Solidarność” zawiodła nadzieje świata pracy, gdy nastąpiło „upolitycznienie związku”,co „doprowadziło do jego osłabienia”.

 264. osoba prywatna said

  Film o Marii Skłodowskiej-Curie w kinach od 2016 roku
  http://www.focus.pl/czlowiek/film-o-marii-sklodowskiej-curie-w-kinach-od-2016-roku-13424?utm_source=focus&utm_medium=boksy&utm_campaign=zobacz

 265. ??? said

  Bill Gates, Monsato, inne.

 266. ??? said

  Tu o Gates’ie i Monsato. (260) zamieszki w Lipsku.

 267. Dictum said

 268. ??? said

  Jeszcze o szczepionkach i szczepieniach.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/senator-mooney-nazwal-irlandzki-program-szczepien-hpv-hanba-krajowa-sczepione-dziewczynki-zamykane-sa-w-zakladach-psychiatrycznych-2015-11

 269. Joy killer said

  Pudzian wali prosto z mostu: PETRU TO OSZUST!……..

  Panie Pudzian, przywaliłby Pan tak troche inaczej, nie z mostu. Tak, żeby sie pajac przykleił do ściany.

 270. snag said

  Admin ,…

  Ciekawi mnie dlaczego moja uwaga na temat polskich goryli ktorzy pojechali pomagac IDF znecac sie nad bezbronnymi Palstynczykami nie ujrzalo swiatla dziennego na gajowce? ,…

  A tego to chyba nie wiem… – admin

 271. Joy killer said

  A wicie co? Niespecjalnie mi szkopów szkoda. Niech sami posmakuja jak to sie dostaje od giestapo. Jeszcze im trzebaby troche pobombardować ten ich lajpcyś.
  (Szkoda tylko że ucierpią ci nieliczni poczciwi Niemcy)

 272. Mrozak said

 273. volviak19 said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/12/13/przesmyk-suwalski-problem-polskich-jastrzebi/#comments

  Jaki ten Polko jest naiwny, Nato przyjdzie Polsce z pomocą :))
  niech USSrael nie prowokuje, to wojny nie będzie, po za tym uzbrojenie Pribaltiki- po 4 czołgi Abrams na kraj- koń by się uśmiał :))
  Rosja ma 3 miliony żołnierzy, jak Putin ruszy to zatrzyma się na Kanale La Manche, albo na rzece Missisipi.

 274. NyndrO said

  http://pikio.pl/46-latek-zaczyna-nowe-zycie-jako-6-latka-zostal-adoptowany/

 275. Joannus said

 276. zawisza said

  W sobotni wieczór rozpoczyna się najradośniejsze z żydowskich świąt – Purim. Jest to doskonała okazja, aby przedstawić po krótce jego duchowe znaczenie, a także odkurzyć dość rzadko przywoływaną Księgę Estery, z której wywodzi się święto. Ze względu na szczególne relacje łączące chrześcijaństwo i judaizm, żydowska mądrość może także nam dostarczyć wielu inspiracji.

  ps-po.pl/2014/03/15/najradosniejsze-z-zydowskich-swiat-purim/

  inspiracji jak żydzi dokonują zamachu stanu w państwach nie-żydów
  żydowski zakon benedyktynów

 277. osoba prywatna said

  Cytat Tygodnia.
  https://radtrap.wordpress.com/2015/12/12/cytat-tygodnia-10/

 278. volviak19 said

  http://pl.sputniknews.com/polska/20151213/1642064/warszawa-marsz-wolnosci-i-sprawiedliwosci.html
  Wczorajsza demonstracja KOD-u w Warszawie objawiła się nam jak zły sen! Zlało nas zimnym potem: Tusk wrócił! Ale natychmiast opamiętaliśmy się i przyszła refleksja, że to nie sen, ale rzeczywistość i tak ma być, bo tak musi! Niestety, od pierwszego dnia urzędowania rządu Beaty Szydło nie uczyniono niczego, aby temu zapobiec. A gdyby nawet chciał coś zmienić, to i tak nie zmieni, bo nie może. Kaczyński nie potrafi inaczej, jak tylko powściągać lejce własnego rydwanu czy czujnie patrzeć, aby we własnych szeregach nie przybyło zbyt wiele wojowniczych jednostek, które na poważnie chciałyby powyrywać nogi z dupy tym wszystkim bandziorom. A wiadomo, kiedy dla szkodników jest tak bezpiecznie, jak jest, to i reszta zrobi się sama, nie miejmy złudzeń, że będzie inaczej. I faktycznie zrobiło się! A co wszyscy widzieli w Warszawie – Jarek Kaczyński wykreował silną i zjednoczoną opozycję przeciwko rządowi PIS! To ona do spółki z jakąś mutacją PO przejmie wkrótce władzę. Tak się stanie, o ile w PiS-ie nie usunie się najgorszych sabotażystów, którzy wyniszczają tę partię. Lub co ważniejsze, a i trudniejsze: nie powoła się nowej partii narodowej, która przejmie elektorat PiS. O ile sama demonstracja sobotnia w Warszawie nie jest ani groźna, ani nie ma większego znaczenia, to widać wyraźnie, że stało się coś strasznego dla Polski: utworzono polityczne podstawy do antypolskiego szerokiego frontu, który właśnie w następnych wyborach – przyspieszonych – wejdzie do Sejmu i zniszczy nadzieje na ratunek Polski. Ten antypolski front to: Razem, Nowoczesna, PSL, SLD i trochę nieco innej, ale podobnej szumowiny, no i koszmar koszmarów: idiotka Nowacka – a co też pewne – zamiast „Grodzkiej” pojawi się podobne bydle, lub może nawet i gorsze, bo gorzej zawsze być może. Ten antypolski front będzie pokaźną siłą parlamentarną, która spokojnie dostanie minimum 15 % i znowu Polska będzie miała następne osiem lat Tuska jako premiera, przy czym te osiem lat będzie skrócone do 3-5 lat, bo tylko tyle wytrzyma nasza Ojczyzna, wszystko się rozpadnie i z tej zdezelowanej Polski nie będzie już co zbierać. To, co wydarzyło się w Polsce 12 grudnia 2015 to niewątpliwa robota Jarosława Kaczyńskiego, do spółki – w jakimś szyderczo-nieudacznickim triumwiracie współpracy z Andrzejem Dudą i Beatą Szydło, którzy razem czy osobno nawet kury wymacać nie potrafią, a biorą się do rządzenia i podobnie jak mentor Jarek kierują się nie interesem Narodu Polskiego, a lojalnością wobec żydowskich koterii, którym służą. Przyczyn obecnego problemu jest wiele, ale logistyczną osią obecnego zjednoczenia antypolskiego – systemowego chaosu – jest karygodne i celowe zaniedbanie w mediach, za co winę ponosi duet Kaczyński-Szydło. To, co Szydło zrobiła w mediach, tzn. nic nie zrobiła przez miesiąc – to przestępczy sabotaż nic nierobienia, a który jest wymierzony w nerw państwa i narodu Polskiego!To oczywiste! A co należało zrobić? Dziennikarze TVP powinni być wyłączeni z wizji natychmiast po przejęciu władzy przez obecny PiS.
  Tego nie zrobiono, oszukując Naród jakimś obietnicami o ustawach, czy rewolwerowcu Kurskim, który tam już rzekomo robi porządki. Są to zwykle żydowskie kłamstwa czy brednie, bo przecież widać w telewizji, że prostytutki dziennikarskie bez przeszkód uwijają się jak w ukropie – i sukces tej sobotniej demonstracji to skutek autentycznej gebelszczyzny, na którą spokojnym okiem patrzył i patrzy Jarosław Kaczyński, no i Beta Szydło. Jeśli ktoś wierzy zapewnieniom liderów PiS, że zmian w mediach nie można było zrobić w ciągu 24 godzin, to wyjaśniamy, że można było i to bardzo łatwo: wystarczyło zażądać od kierownictwa mediów tychże zmian! Tak właśnie, to proste, chcesz aby coś zmienić – wyartykułuj to, żądaj tego, nagłośnij swoje wymagania – walcz o miejsce – wróg nie oddaje pola bez walki. Ze strony rządu Szydło należało zażądać głośno i stanowczo odsunięcia tej całej swołoczy dziennikarskiej w TVP i wymienić ją na ludzi, na POLAKÓW, nawet tych z ulicy. I nawet Mały Władzio z Bazaru Różyckiego poprowadziłby sprawniej i uczciwej jakiś program telewizyjny niż ta swołocz , którą obecnie widzimy na okrągło! A gdyby nawet był opór, a prezes od TVP zabarykadowałby się w gmachu telewizji i udawał, że nic nie wie, to można było wprowadzić wszystkim członkom rządu i całej administracji państwowej zakaz do występowania w tych masmediach, które nie chcą się podporządkować decyzjom administracyjnym rządu. A regulacje rządowe dotyczące funkcjonowania mediów muszą dotyczyć też i tych prywatnych, a to pod groźbą dalszego zakazu działalności czy konfiskaty mienia. Tu nie wolno się patyczkować. Sytuacja z mediami jest identyczna jak z trybunałem. I tu i tam siedzi komunistyczna szumowina z żydowskiego nadania. I w swej bezczelności domaga się poszanowania „konstytucji” czy praw wobec „dziennikarzy”. A przecież tak trybunał jak i dziennikarze obsiedli swoje grzędy z przestępczego nadania. To celem siania tego zbrodniczego zaczynu i każdy dzień tolerancji wobec nich to dzień naszego trwania w grzechu śmiertelnym, bo to wyniszcza Polskę. Pytamy, jak można prowadzić tak trudną politykę bez społecznej kontroli mediów? Noooo… właściwie to można, ale z takim skutkami jak to widać było na ulicy, a od tej ulicy – co podkreślamy – jest tylko krok do Sejmu. Rola Jarosława Kaczyńskiego w tym wszystkim to rola hamulcowego. Już w pierwszych słowach wystąpienia w Sejmie zapewnił – jakby nie miał ważniejszych tematów – że zmiany w mediach nie będą dotyczyły mediów prywatnych. Właśnie! Tak jak nie ruszył prywatnych, tak i mediów państwowych do tej pory też nie dotknął. To żydów i Niemców zapewniał w Sejmie, że mogą spać spokojnie, bo on jest im lojalny i tamtych wywrotowców nie ruszy, bo to są „media prywatne” – jak zaznaczył. Czyli wg Kaczyńskiego „media prywatne” mogą stać nad prawem, co gorsza, mogą stać ponad interesem narodowym i nie wolno ich ruszać! Niech więc dalej wlewają polskim lemingom te żydowskie pomyje do głów, bo to ich prywatne prawo! A potem te polskie bezmózgowcem pójdą głosować, lub wyjdą na ulicę i będą robić zamęt. Bo taka jest „demokracja”. Tak rozumuje Kaczyński. To go pytamy, a jak nad Polskę przylecą prywatne bombowce i zrzucą na nas prywatne bomby, to też będzie przyzwolenie?! Przyzwolenie wolnorynkowe? Tak? A przecież w dobie dzisiejszej psychodeliki osobę ludzką i łatwiej, i taniej można pokonać za pomocą środków masowego przekazu aniżeli za pomocą bombowców. A nawet lepiej, bo jak widać, zamiast leminga zabić bombą to lepiej go wysłać na demonstrację i on może się do czegoś przydać i to w dodatku wiele razy. Oczywiście można tu mnożyć przydatki i filozofować, ale nie ma na to czasu. Trzeba przystąpić do działania i działania są dwutorowe:

  a. – wywieranie presji na rząd Szydło o natychmiastowe podjęcie brutalnych kroków przeciwko obecnemu składowi massmediów, a na mediach nie koniec,

  b. – formowanie nowego ruchu politycznego, który będzie ruchem narodowo-katolickim. Zaczątek ku temu jest w Ruchu Kontroli Wyborów (RKW).

  Przy czym RKW składa się z dwóch frakcji, jednej skupionej przy Marcinie Dybowskim, a drugiej przy Ewie Stankiewicz. Frakcją polską jest część, w którą wchodzi Marcin Dybowski. Ta frakcja powinna powołać ruch polityczny, który musi zrodzić formalną partię polityczną.

  Kaczyński jest osobą niewiarygodną politycznie, a jeżeli może się do czegoś przydać, to tylko wtedy, kiedy będzie czuł utratę władzy i zejście na margines. A trzeba wiedzieć, że ma on wielu klakierów, którzy tworzą wokół niego a to mit heroizmu, a to mit męczennika. Ostatnio szerzone są z dużym powodzeniem bajki o rzekomym zamachu stanu ze strony TK, który rzekomo planował lub planuje obalenia Andrzeja Dudy i Kaczyński dopuścił do tego bałaganu, aby powstrzymać ten zamach. Są to bzdury na poziomie historyjek o Leninie. Przecież te groźne prawa, które mogły być użyte przeciw prezydentowi Dudzie, nie spadły z Księżyca, a zostały podjęte przez poprzedni sejm za władzy PO. Jeżeli prawa te były takie, jak to utrzymuje Kaczyński i jego klakierzy, to przecież nic nie stało na przeszkodzie, aby PiS, pod kierownictwem Kaczyńskiego w Sejmie te prawa zniósł. Dlaczego zatem – mimo licznych okazji – prezes Kaczyński tego nie uczynił? Odpowiedz jest prosta, tego ruszać nie wolno, on ma to zakazane. Nie dajmy się wodzić za nos różnym obietnicom różnych Kaczyńskich, Dudów czy Szydłów. Kaczyński jaki jest każdy wie, jak ktoś się łudził możliwością nowych zmian z jego strony, to widział w sobotę na ulicy rezultat jego kunktatorstwa czy sabotażu. Duda jest spalony jako prezydent – już obecnie tworzą się komitety, które za rok będą protestować przeciw chanuce w Pałacu. A przecież to błąd, bo lepiej podjąć działania zmierzające do spowodowania jego ustąpienia. To, co zrobił w Pałacu, to hańba i z tego już nie wyjdzie, bo ci którzy, go wybrali, nie byli wyborcami Komorowskiego czy Kaczyńskiego, to już inny naród, to ludzie honoru i oczekiwań wyższego rzędu i Duda już nie wejdzie na ten poziom oczekiwań, jest skończony jako polityk i to bardziej niż Barbara Nowacka. Szydło zaś to obywatelka, ona nie jest premierem narodu polskiego, bo słowem „naród” się brzydzi, no chyba , że będzie to naród – prawdziwy naród…..o to jest cymes. Ona też już długo nie pociągnie. Wybory będą przedwczesne chyba przed latem i trzeba mieć przygotowaną własną partię polityczną, która będzie alternatywą dla PiS, chociaż i w PO też są wartościowe jednostki i trzeba je przyciągnąć. My Polacy nie mamy konfliktów ideologicznych między nami. Zatem spory polityczne winny zawsze cichnąć wobec wspólnego dobra jakim jest Polska. A Polska, nasza Ojczyzna musi mieć formę silnego państwa. Państwo Polskie, a długo.. długo potem…. inne sprawy, prywatne czy międzynarodowe. Wszystko co dzieje się w Polsce musi być pod kontrolą Państwa.
  PAŃSTWO TO MY! MY POLACY, MY JESTEŚMY PAŃSTWEM! Dbajmy o siebie. Autor: Krzysztof Cierpisz

  12-XII-2015 Za: http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/2791-dzisiejsza-demonstracja-kod-u-w-warszawie-objawila-sie-nam-jak-

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20151213/1642064/warszawa-marsz-wolnosci-i-sprawiedliwosci.html#ixzz3uEsUJMHT

 279. jaszmija said

  http://pokazywarka.pl/howtoakemussie/

 280. osoba prywatna said

  10 mln ludzi rocznie będzie umierać z powodu stosowania antybiotyków w hodowli
  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/11661-10-mln-ludzi-rocznie-bedzie-umierac-z-powodu-stosowania-antybiotykow-w-hodowli

 281. Ewa said

  Przepraszam, ze wracam jeszcze do swieta Chanuki, ale pomozcie mi zrozumiec dlaczego np. w Holandii jest zapalana w kosciolach katolickich. Dzisiaj ma Mszy Sw. bylo to praktykowane. Po Mszy powiedzialam kilku osobom, ze to zydowskie swieto i Msza jest bezczeszczona, nikt nie wiedzial o tym, co mnie nie zdziwilo bo z Ich oczytaniem i inteligencja jest raczej krucho, ale na litosc Boska chyba biskup ma jakies wyksztalcenie jesli juz nie teologiczne to moze przynajmniej zna liturgie i powinien wiedziec, ze to 3 Niedziela Adwentu. W Polsce to rozumiem, ze zwyczaje sa narzucane przez statszych braci w wierze, ale w holenderskim kosciele co to oznacza?

 282. NICK said

  Zwróćmy też uwagę, że nawiązuje do nowego szlaku jedwabnego.My? Tu. Tacy mądrzy?https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

 283. NICK said

 284. Maćko said

  Nick – przypadkiem z tego samego regionu:

  http://news.xinhuanet.com/english/2015-12/12/c_134908339.htm

 285. Maćko said

  http://www.xinhuanet.com/english/newchina/index.htm
  NEW DELHI, Dec. 12 (Xinhua)– India and Japan on Saturday inked four pacts on bullet train, civil nuclear energy, military equipment and defense technology.

  The agreements were signed after a bilateral summit between Indian Prime Minister Narendra Modi and visiting Japanese Prime Minister Shinzo Abe in the national capital.

  Under one of the pacts, Japan will offer 12 billion U.S. dollars of soft funding for building India’s first bullet train between the cities of Mumbai and Ahmedabad in western state of Gujarat.

  „Bullet trains will revolutionize Indian railways and will be engine of economic transformation in India,” Modi said.

  „We greatly appreciate the package of 12 billion U.S. dollars and technical assistance on easy terms for the bullet train project.”

  Under the two security deals, India and Japan will share defense technology, military equipment and information, while under the civil nuclear deal, both countries decided to work on cooperation.

  „The memorandum on civil nuclear energy cooperation… is a shining symbol of a new level of mutual confidence and strategic partnership in cause of peaceful and secure world,” Modi said.

  However, there was no decision on the long-awaited sale of Japanese aircraft in a deal worth about 1.1 billion U.S. dollars for which both the countries have been holding talks for two years.

  „No friend will matter more in realizing India’s economic dreams than Japanese Prime Minister Shinzo Abe,” Modi said.

 286. NICK said

  Maćku. Stosownym by było nie wtrącać się.

 287. NICK said

  No i powtórka. Na koniec.https://www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths

 288. NyndrO said

  Przed chwila skonczylem ogladac po raz drugi w zyciu „Przesluchanie”.Dawali na „jedynce”.Janda wielka aktorka jest!

 289. ??? said

  PiSiory w natarciu.
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/04/antypolskie-i-antykatolickie-decyzje-prezesa-kaczynskiego-i-pis/

Sorry, the comment form is closed at this time.