Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Urban o stanie wojennym i nie tylko

Posted by Marucha w dniu 2015-12-12 (Sobota)

Rozmowa korespondenta radia Sputnik z Jerzym Urbanem, redaktorem naczelnym czasopisma „NIE” o stanie wojennym i nie tylko.

Nabrałem się odwagi i proszę pana redaktora o rozmowę w przededniu kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Czym dla Pana osobiście jest data 13 grudnia? Przecież, Pan był wówczas przy władzy?

— Dla mnie jest rocznicą operacji nieprzyjemnej, ale niezbędnej, ponieważ napięcia w Polsce były tak wielkie, że mogły prowadzić do wojny domowej, a potem interwencji zewnętrznej. Wtedy ogromną siłą był Związek Solidarność, który faktycznie obejmował od dołu władzę w Polsce, a jednocześnie nie mógł rządzić ze względów geopolitycznych, więc prowadził do zupełnej anarchizacji państwa.

Sporo lat już minęło po stanie wojennym. Czy hasła wtedy głoszone sprawdziły się?

— Trudno powiedzieć, ponieważ różnych haseł wtedy było bardzo wiele. Główne hasła społeczne nie sprawdziły się, gdyż były one związane na przykład z tym, żeby załogi fabryczne sprawowały władzę w przedsiębiorstwach. To jest niemożliwe, bo wówczas przedsiębiorstwa by działały na rzecz swoich potrzeb, swoich pracowników, a nie potrzeb nabywców. Samorządność też bywała hasłem fałszywym, natomiast wiele było wówczas haseł trafnych, jak żądanie demokracji, wolności słowa itd. Potem ustrój nasz historycznie przegrał i okazało się, że w pewnych motywach przewodnich elita Solidarności miała rację.

Jak Pan, jako redaktor popularnego pisma widzi dzień dzisiejszy Polski i jakie czeka ją jutro?

— Widzę tragicznie ten dzień dzisiejszy. Władzę objęła formacja nacjonalistyczna, która demontuje demokrację. Wprowadza jakąś demokrację monopartyjną i sterowaną. W Rosji, zresztą, znaną z funkcjonowania dzisiejszego państwa rosyjskiego. Mam nadzieję, że społeczeństwo, które zostało przed wyborami oszukane różnymi obietnicami rządów demokratycznych, łagodnych i obejmujących całe społeczeństwo, zacznie reagować ujemnie na władzę PiS-u, która, zresztą, zmierza do skłócenia Polski ze wszystkimi najważniejszymi sąsiadami — z Niemcami i Rosją.

Więc jest Pan optymistą odnośnie do dnia jutrzejszego?

— Nie, nie jestem optymistą, dlatego że to może trwać długo. PiS obejmuje wszystkie instrumenty tzw. siłowe, czyli wszystkie instrumenty władzy i przymusu. W tej chwili rozwaliło Trybunał Konstytucyjny. W programie jest zajęcie państwowych środków przekazu, potem ingerencja w kulturę, resztę środków przekazu. Prawo i Sprawiedliwość zmierza do skrócenia kadencji samorządów, deklaruje chęć znalezienia większości konstytucyjnej, żeby zmienić Konstytucję. Nie zdradzają, co prawda, w jakim kierunku, ale oczywiście w kierunku władzy arbitralnej. Przejęli służby specjalne. Więc może być tak, że oni swoją władzę tak umocnią, że jej zmiana w drodze demokratycznej nie będzie możliwa.

Środki masowego przekazu, które mają być ponoć środkami narodowymi, a nie społecznymi, ponieważ jesteśmy przy takim warsztacie. Co Pan o tym sądzi?

— Na razie oni mówią o środkach, które są w ręku państwa. To jest tylko publiczna telewizja, dwa kanały i publiczne radio. Przy użyciu różnych chwytów prawnych oni obsadzą je swoimi ludźmi i nadadzą im kierunek szowinistyczny, nacjonalistyczny, katolicki i do tego będą mieli instrumenty.

Problem jest, czy zdołają złamać prywatne środki przekazu. Są dwie telewizje równorzędne z państwową. Im można obrzydzić życie polityką koncesyjną, czyli nieprzedłużaniem koncesji, niedawaniem reklam, czy zniechęcaniem reklamodawców do reklamowania się. Można utrudniać im życie różnymi grzywnami za obrażanie urzędników państwowych, prezydenta, rządu. To samo dotyczy prasy. Już zapowiadają, że ogłoszenia państwowych instytucji i spółek skarbu państwa popłyną do prasy sprzyjającej PiS-owi. Będą brać prywatne środki przekazu głodem.

Pytanie dotyczące pańskiego „NIE”. Czy chmury się nad nim zbierają?

— Ja uważam, że nie, bo zawsze im będzie wygodnie powiedzieć, że nawet komunistyczne „NIE” Urbana spokojnie wychodzi, więc nie ma problemu wolności prasy. „NIE” ma teraz dosyć skromny nakład i nie ma wielkiego znaczenia w Polsce.

http://pl.sputniknews.com/

W oczekiwaniu na komentarze, gajowy przeczyścił obie lufy i naostrzył siekierę.
Admin

Komentarze 122 to “Urban o stanie wojennym i nie tylko”

 1. lopek said

  Talmudyczna przewrotność i przedstawianie PiS-u tym – czy nigdy nie był i nie jest – w celu stępienia instynktu samozachowawczego u tubylców.

 2. Dictum said

  Cyniczny, żydowski kurdupel. Podręcznikowy przykład przedstawiciela plagi robactwa, które toczy, toczyło i toczyć będzie NASZ kraj, dopóki jakiś cud nie spowoduje dezynsekcji, deratyzacji i dezinfekcji.

 3. Boydar said

  Tekstów Urbana nigdy nie należało czytać wprost. Z wyjątkiem być może „rząd się wyżywi”. Tego też nie należy, on nie jest do nas, jest do swoich.

 4. NICK said

  Urbanoid.

 5. JerzyS said

  Urban jest bardzo inteligentny im tak też należy analizować jego teksty!

  Zwróćcie uwagę , że poprzednio pod rządami PIS spadła szybkość cyrkulacji pieniądza.
  Tego najgorszy wróg nie potrafiłby Polsce zrobić.
  Czy PIS wyciągnie z tego naukę?
  PIS to na razie partia wodzowska.
  taka mieszanka cywilizacji turańsko bizantyjskiej.
  To partia proamerykańska.czyli amerykańska agentura wpływu.
  Pytanie co będzie jak odejdzie z PIS wodzu?
  Kto po nim?
  czy Wodzu przygotował po sobie następcę?
  Na pewno nie, bo boi się królobójstwa.
  Duda udowadnia , że nadaje się na amanta filmowego, Duda to model ‚”Świętej Rodziny” – 2+1,
  Czy Duda podoła przyszłym wyzwaniom?
  Jakich doradców ma i jakich dobierze.
  To nie Duda rządzi, tylko jego otoczenie nim steruje

  Co zrobią Chiny, bo dla Chin Polska to najważniejsze państwo w Europie.

  Dlatego to, Urban pokazuje nam
  Szanse i Zagrożenia, a od nas zależy interpretacja

 6. Ciupaga said

  Sputnik to gadzinówka. Takie zdanie sobie wyrobiłem po przeczytaniu tekstu o spornej ziemi na granicy Polski i Czech (gdzie anonimowy autor podpiera się „komentarzami internautów”). Ta rozmowa potwierdza, że się nie mylę.

  W takim razie gajówka to też gadzinówka, a gajowy Żyd.
  Admin

 7. NIE zważac na BEŁKOT zafałszowanego ŻYDA hucpiarza urbana ! said

  Najbardziej rozśmieszył mnie BEŁKOT tego żydo-bolszewickiego knura „urbana” w tym momencie, cytuję:

  ” … Władzę objęła formacja nacjonalistyczna, która demontuje demokrację …”

  Otóż wg. starego obleśnego knura żydowskiego urbana i oczywiście innch szowinistycznych żydów to ten slogan „demokracja” jest TYLKO wtedy, gdy ŻYDY złodzeje trzymają całą władze w żelaznym uścisku, tak jak jest w żydowskim zbankrutowanym zafałszowanym folwarku USA, gdzie tylko śmierdzielowi żydowi jest wolno się NAKRAŚĆ na garbie pozostałych wykołowanych oszukanych tubylców …
  Gdy żyd nie ma pełni władzy w jakimś kraju to wtedy jest ZAWSZE: … „demontaż demokracji” !

  Dla żydowskiego szowinistycznego knura urbana i oczywiście innych biologicznych RASISTÓW żydów jest to też NIE do zniesienia, gdy ktoś inny OPRÓCZ rasistów ŻYDÓW, ktoś inny na chwilę zdobędzie gdzieś władzę, gdyż wtedy żyd już tak nie może BEZCZELNIE innych RABOWAĆ, wiec wtedy żyd dostaje białej gorączki i bełkocze rozwścieczony, plując zafałszowanymi oskarżeniami wobec innych też obwiniając adwersarza o „nacjonalizm”: … „Władzę objęła formacja nacjonalistyczna” …

  Identycznie bełkoczą żydy w Rosji i wszędzie na całym Świecie, gdy tylko tracą władzę tzn. tracą możliwość do nieskrępowanego RABUNKU tubylców.

  Fundamentalizm rasistów żydowskich polega na zafałszowanym bełkotaniu o demokracji, wolności i nacjonalizmie innych narodów … gdyż to JAKOBY żyd jest jedynym „internacjonalistą” na całym Świecie … i tylko JAKOBY żyd NIBY „gwarantuje” demokracje i wolność innym … SIĆ !

  Na tym to właśnie polega HUCPA żydowska, co jest sposobem rozumowania żyda i dlatego żyd chce zawsze ustalać DEFINICJĘ co jest dobrem i złem dla INNYCH w zależności od sytuacji, aby ZAWSZE się żyd mógł bezkarnie NAKRAŚĆ lub zawsze mieć racje, być wygranym.

  Urban jest typowym przedstawicielem ATEISTYCZNEGO folkloru żydo-bolszewickiego.

  + + + +

 8. Marucha said

  Jak na razie jeszcze nikt nie zapodał, iż podzielam poglądy Urbacha – ani też jego poglądów nie przypisał mnie.
  Ale siekierę wciąż trzymam za pazuchą.

 9. Ciupaga said

  @6 Sputnik to z pewnością gadzinówka ( http://pl.sputniknews.com/opinie/20151212/1633521/polska-pis-polityka.html ). O gajówce, ani Żydach nie nie pisałem, ale skoro pan tak uważa to przecież nie będę zaprzeczał.

  Aleś Pan gupi… wracaj Pan do GaPola albo G** Wyborczego. – admin

 10. NC said

  Urbach demonstruje mentalność Kalego – jak prywatna gazeta Kalego dostawać rządowe reklamy to dobrze, a jak Kali reklam nie dostawać to faszyzm i nacjonalizm.

  Kali stwierdza też „…żeby załogi fabryczne sprawowały władzę w przedsiębiorstwach. To jest niemożliwe, bo wówczas przedsiębiorstwa by działały na rzecz swoich potrzeb, swoich pracowników, a nie potrzeb nabywców. ” Kali znać się na rynek, podaż i popyt.

 11. Ciupaga said

  @9 Tam byłbym „ruskim agentem”.

 12. NICK said

  Pan Jerzy mnie zainspirował.
  Ja powiem inaczej. Urbanoida można i trzeba czytać. Tak jak innych -oidów.
  Tylko wnioski. Wnioski właściwe wyciągać trzeba!

  To JEST OCZYWISTE, że należy czytać to, co piszą nasi wrogowie. Inteligentni wrogowie, a nie byle trollowe śmieciarstwo.
  Admin

 13. Ciupaga said

  @12 > To JEST OCZYWISTE, że należy czytać to, co piszą nasi wrogowie. Inteligentni wrogowie, a nie byle trollowe śmieciarstwo. Admin

  1. Inteligentni wrogowie wypowiadający się dla sojuszniczych czy wrogich portali? Jeśli wrogich to po co się na nie powoływać, jeśli sojuszniczych to jakim cudem zapraszani są tam wrogowie?
  2. Po co po raz enty publikować myślowy wymaz z tego czegoś i grzebać w nim dopatrując się jakiegoś kabalistycznego sensu?

  Ja tego Panu nie wytłumaczę. Mam problemy z wyjaśnianiem oczywistości. Brak czasu i chęci.
  Admin

 14. Boydar said

  Niech Pan Gajowy nie obraża naszej inteligencji (8). Żadna obrona Jeznacha nie ma szans, dopóki Jeznach nie opowie się, po której jest stronie. Przesłanki różne, wskazują, że nie po naszej. Po czyjej w takim razie, nie wiem, być może wyłącznie po swojej, gówno mnie to obchodzi; tego kwiatu to pół światu. Jeśli to faktycznie prawda, że Pan Robert jest tak młody jak deklaruje, to różnica między Nim a np. Jeznachem jest taka, że Grunholz urodził się w Gajówce, i pamiętamy jak wdzięcznie srał w pieluszki. Legendować się nie musi. A Jeznach to kto, pytam. Żeby zyskać szacunek i uznanie, nie wystarczy kilka razy napisać, że dwa i dwa to cztery. Bo „możesz mówić prawdę, świętą prawdę, ale nigdy całą prawdę”. I Jeznach, zadziwiająco, nigdy nie łamie tego nakazu.

 15. Lena said

  „Podczas audycji Rozmowy Niedokończone w Radio Maryja (10 grudnia 2015), zadzwonił do studia o. Tadeusz Rydzyk i zwrócił uwagę na niebezpieczne tendencje w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

  “Otóż właśnie teraz, od tych spraw medialnych w Kancelarii Prezydent jest redaktor Gazety Wyborczej – oddział Poznań. I jeszcze jeden smaczek powiem Wam: już Nasz Dziennik, redakcja Naszego Dziennika dostała odmowę żeby towarzyszyła Prezydentowi do Kijowa. Warto to wiedzieć. Niech sobie słuchacze to zapamiętają. Obserwujmy. Bo myśmy zaufali. Zaufaliśmy… Żeby nas ktoś znowuż nie wyrolował… Rozumiecie mnie…”
  – See more at: http://www.bibula.com/?p=84586#sthash.IJXv1kTH.dpuf

  No i co …. Urban bzdury pisze, wszystko będzie po staremu, tylko troszkę inaczej.

 16. Siekiera_Motyka said

  Ad. 7 – „Gdy żyd nie ma pełni władzy w jakimś kraju to wtedy jest ZAWSZE: … „demontaż demokracji” !”

  Genialny test kto stoi za daną „rewolucją”.

  Mnie się spodobało (coś co wcześniej nie rozumiałem) jak Żydzi się przykleili do „uwolnienia” murzynów w USraelu. Tak samo jak to robili/robią w Polsce bo Michnik i Kuroń to ewidentnie uczyli się od tych pajaców których linki podaje.

  „https://en.wikipedia.org/wiki/Abbie_Hoffman

  https://en.wikipedia.org/wiki/Jerry_Rubin

 17. Marucha said

  RE 14:
  Ja Jeznacha czytam od dość dawna i nie ulega dla mnie wątpliwości, że w większości spraw stoi po tej samej stronie, co ja.
  Jeden z niewielu, jaki miał odwagę – w chwili największego entuzjazmu moich pierdolonych w mózg „rodaków” dla Majdanu – pójść pod prąd obowiązującej opinii. I jako jeden z niewielu stanął po stronie Rosji, choć różne genetyczne i niegentyczne polskie kurwy umysłowe wrzeszczały o Putlerze.

 18. Salomon Morel 2 said

  Za Urbana wcale nie było tak źle, jak obecne neoliberalne qoorwy próbują nam wciskać kit. Były inne czasy, i przede wszystkim kto chciał pracować, uczyć się, studiować mógł robić to do woli. Nie jak jest teraz, gdzie rozje…bali przemysł i gospodarkę. Ja za jego czasów nie miałem wcale źle, a nawet służyłem w LWP, gdzie wiodło mi się dobrze. Wszystko co dla Sputnika mówi Urban, to prawi prawdę i ma rację – chodzi mi o obecnie „rządzącą” PiSdę. Jeżeli w tamtych czasach nie politykowałeś, to miałeś dobrze.

 19. adam ryglowski said

  I jak tam w dzióbku -6.) ,-9) synu goralenvolk?
  ad 8 ) Tak trzymaj Ekscelencjo.
  Ja też trzymam- tylko tam ,gdzie mieszkam – używa się kijków do golfa.(Tylko młodzież używa bejsbole – ale ja nic o tym nie chcę wiedzieć)

 20. Boydar said

  Tego „… większości spraw stoi po tej samej stronie, co ja …” to Pan Gajowy raczej wiedzieć nie może. Chyba że miał osobistą z nim sesję. Jak Pan Gajowy kilkakrotnie podkreślał, Jeznach przytacza, nie opiniuje. Owszem, dobór zacytowań jest przesłanką, ale np. tzw. internet przytacza wszystko. Co nie znaczy że stoi po czyjejkolwiek stronie. Taki słup ogłoszeniowy. Wiszą na nim aktualne trendy, tylko aktualne. Jeśli Jeznach, w przeciwieństwie do słupa, ma rozum i intuicję, że wiedzy nie wspomnę, to wiesza na sobie te rokujące. Ludzie częściej i chętniej patrzą na ciekawe słupy.

  Jeznach nie tylko przytacza, choć ostatnio robi to często.
  Pisał też oryginalne artykuły.
  Właśnie w pierwszym okresie Majdanu, gdy moi godni najwyższej pogardy, skurwieni i pojebani „rodacy” pieli z zachwytu na cześć banderowców – on zwrócił moją uwagę tym, że poszedł pod prąd.
  Admin

 21. NICK said

  „Jeżeli w tamtych czasach nie politykowałeś, to miałeś dobrze.” Tak.

 22. Boydar said

  W takim razie spróbuję poszukać i popatrzeć, tylko krowa nie zmienia poglądów.

 23. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/historia-prl/#comment-2018

  https://gajowka.wordpress.com/historia-iii-rp-iii-rzesza-bis-unii-europejskiej/

 24. aaaaaaaaaaaaaa said

  @10

  …całe żydostwo, które chce rządzić to jest jeden wielki Kali ,….na palcach jednej ręki policzyć umiarkowanych i z dystansem (polityków) ……

  ,….zresztą lamentowanie w obliczu utraty czegokolwiek to jest ich cecha genetyczna ,
  w przeciwieństwie do naszych lemingów, którzy prędzej pójdą po cichu w ciemnościach powiesić się na drzwiach od kościoła ,zamiast wziąć siekierę , przyp****ć i żądać swego……

 25. aaaaaaaaaaaaaa said

  …..cokolwiek Gajowy by tutaj nie napisał o tym małym gnomie i cokolwiek by nie ostrzył nie czytam tego skurwy***a (NIE) bo ścierwo nie ma elementarnego szacunku dla barw narodowych …….

  ….koniec tematu.

 26. Mordka Rosenzweig said

  re 5

  Szanowny pan Jerzy S:

  “Urban jest bardzo inteligentny im tak też należy analizować jego teksty!”

  Albo szanowny pan sobie zartuje albo inteligencja u szanowny pan jest taka jak u pan Urban.

  Jesli ktos muwi:

  “Główne hasła społeczne nie sprawdziły się, gdyż były one związane na przykład z tym, żeby załogi fabryczne sprawowały władzę w przedsiębiorstwach. To jest niemożliwe, bo wówczas przedsiębiorstwa by działały na rzecz swoich potrzeb, swoich pracowników, a nie potrzeb nabywców.”

  To nie tszeba wiecej dowoduw.

  Czy szanowny pan widzi bzdura w tej wypowiedzi?

 27. marta15 said

  a to ta glizda Urban jeszcze zyje? Myslalam ze juz dawno kopnal w kalendarz i robaki go podgryzaja z zadowoleniem
  bo tlusty on ci jest??

 28. Zapładniacz said

  A ja Pana Jerzego Urbana lubię. Bo jest bardzo mądrym człowiekiem. Nie rozumiem skąd taka nienawiść do niego w Polsce? I co niektórych Polaków?. Czytam jego gazetę „Nie” i zgadzam się z jego tekstami. Nie mam mu nic do zarzucenia.


  Jerzy Urban

  Taaa… zdarzają się takie anomalie umysłowe…
  Admin

 29. revers said

 30. revers said

  Teraz panuje od 11.09.2001 pernamentny stan wojenny, i nikomu to nie przeszkadza, ze po dworcach, w miejscach publicznych chodza, czy to w Paryzu, czy Madrycie, Brukseli, Berlinie uzbrojone po zeby patrole wojskowe, milicyjne.

  Tyle ze godziny policyjnej nie wprowadza sie na obszarze kraju unijnego, wystarcza blokada informacyjna np. przez blokowanie BTS-ow komorkowych, czy internetu na zakresach IP, na razie a i to moze zmienic sie w zakazy swobodnego przemiesczania, w Berlinie juz istnieje rygorystyczny obowiazek meldunkowy.

 31. marta15 said

  ad 30 a co w tym dziwnego. Jest zle a a bedzie o wiele gorzej. T
  o dopiero marne poczatki tego co wkrotce nadejdzie.
  tu BARDZO dobry artykul do poczytania.

  „..Terrorism-The Bitter Truth ….
  ..Western society has been colonized by a satanic cult, Cabalist Judaism (Illuminism.) The true occult meaning of „revolution” is inverting reality and replacing God at the top with Lucifer.
  Cabalists wish to rededicate humanity to Lucifer, who represents their perversions and pretensions. They invert good and evil, healthy and sick, true and false, beautiful and ugly. ..”

  http://www.henrymakow.com/

 32. marta15 said

  kolejny bardzo ciekawy artykul. ale wiekszosc gojow i tak z tego nic nie zrozumie.
  „..”The ruin of the Turkish Empire and the mass murder of the Armenian Christians were one step on the long and tumultuous Jewish march toward the death of mankind. The ruin of the Russian empire was another, followed by the repeated destruction of Europe, particularly Germany in the World Wars this Jewish cult created in an attempt to artificially fulfill Messianic prophecy and force the Jews of Europe against their will to flee to Palestine.” (66)
  According to Bjerknes, Jewish support was the only thing lacking in the Rothschilds’ plan to establish a world government in Jerusalem, with them as king:
  „They could bankrupt Egypt and Turkey. They could bring Russia to ruins. They could buy Jewish ne’er-do-wells. They could even buy the Pope but the only way to force Jews in large numbers to Palestine was to put Hitler and Stalin in power and persecute Jews on a massive and unprecedented scale.” (291)
  CHRISTIANS ARE BEING DUPED
  Bjerknes has a poignant warning to Christians:
  „In the Jewish dominated media of today, we find many Jews preaching to the public that the end times are coming and that Christians ought to view their own destruction in a positive light as if it were the divine fulfillment of Christian and Jewish prophecy. Many Christians have been duped by these charlatans…the destruction of the world and its nations is occurring as the result of the deliberate intervention of immensely wealthy Jews and not as the result of God’s will.
  These Jewish leaders view the Hebrew Bible as a plan, which they are deliberately fulfilling..”

  http://www.henrymakow.com/

 33. GT GRYF said

  Urbach z listopadowym przesłaniem…

 34. osoba prywatna said

  Chociaż raz powiedział prawdę.

 35. GT GRYF said

  Noż ja pierdolę, gwiazda medialna. Ma żydzisko tupet !!! 😉

 36. GT GRYF said

 37. Nie wiem, czy rzeczywiście, jak mówi Urban, NIE ma teraz dosyć skromny nakład i nie ma w Polsce wielkiego znaczenia (trudno mi to z Francji sprawdzić), ale dotarły do mnie dziwne uwagi Kwaśniewskiego, który sporo wpływów z pewnością zachował. Napisałem o tym w ilustrowanej notatce „Ojciec Pijo, świadek gwałtu”, tutaj: http://infoprezesa.blogspot.fr/2015/12/biezace-18.html

  Przypomnę, co prezio napisał: „Tu się dzieje po prostu gwałt. Już w tej chwili widać, że jest jazda na pograniczu prawa i konstytucji, czyli zmiana mediów publicznych na narodowe, czy repolonizacja, która może oznaczać także zagrożenie dla istniejących praw własnościowych.”

  A co ja komentuję następująco:
  „Fiu, fiu – byłego działacza PZPR oraz ministra w rządach Messnera i Rakowskiego niepokoi fakt, że dom narodowy może wygrać z domem publicznym, czyli, jak powiada, że mogłoby dojść do zmiany mediów publicznych na narodowe. Gorzej, „PISowska jazda na pograniczu prawa i konstytucji” pachnie mu pogromem w postaci „repolonizacji”, która może oznaczać także zagrożenie dla istniejących praw własnościowych.  
  Jak tu nie przypomnieć czasów Minca, Bermana i Bieruta, kiedy „istniejące prawa własnościowe” były nie zagrożone tylko gwałcone, a polskie ofiary żydo-komunistycznego złodziejstwa liczyły się w milionach.

  Aleksander Kwaśniewski nie zapomniał o pogróżkach – oto w razie konieczności byłby gotów gwałt gewałtem odcisnąć i z Lechem Wałęsą oraz Bronisławem Komorowskim „bronić polskiej demokracji”.
  Fotografia przedstawia pierwszą naradę bojową Kwaśniewskiej armii wyzwoleńczej. Proszę się nie śmiać – na naszych oczach armia już puchnie. Z własnej inicjatywy, bez warkotu bębna werbowników, niecierpliwie przestępują z nogi na nogę: Krzywonos Henryka, Petru Ryszard, profesorski oddział prawników „Wały Jagiellońskie”, zastępy multi-kulti ORPO i naturalnie „starozakonnych oddział sanitarny”.”

 38. aaaaaaaaaaaaaaa said

  @28
  ….pieprz***sz bzdury gościu,…….mądrych żydów to jest na palcach jednej ręki do policzenia …..Fellini , Lebenstein ,Kafka ….gdyby się okazało ,że jednak Lynch jest z tej ekipy to byłby to kolejny przykład ……

  …..to są żydzi którzy trzymają jakiś poziom….nawet wysoki w przypadku Kafki i Felliniego ,….Lyncha ….bo mało kto umiał tak inteligentnie i kulturalnie dowalić chrześcijaństwu jak Fellini …..całkowite przeciwieństwo Lebensteina ,który pół życia poświęcił na jego malowanie,…..więc jak widać skrajności ich podejścia do tego tematu są gigantyczne ….

  reszta to „chłopki” – nie obrażając prawdziwych Chłopów …

 39. @38 aaaaaaaaaaaaaaa

  Fellini nie był ani żydem ani Żydem.
  Może Pan zajrzeć choćby tutaj: http://www.adherents.com/people/pf/Federico_Fellini.html

 40. RomanK said

  Przypominam panu Gajowemu i Gajowkowiczom. ze nawet Pan Bog nie usiluje zmienic …….glupoty……:-)))))

 41. Boydar said

  Ale Pan Roman za to nadrabia za wszystkich

  http://pl.sputniknews.com/polska/20151212/1637629/polska-duda-komitet-obrony-demokracji.html

 42. Marcin said

  Urbach w kwestii pisu ma racje, no może poza tym katolicyzmem bo nawet w tej partii ten katolicyzm został juz dawno rozmieniony na brzozę i krucjatę moskiewska i zaden zyd juz sie go nie boi.Ma racje stwierdzajac, ze pis chce zdemolowac stosunki z Niemcami i Rosja bo ewidentnie postawil tylko na karte amerykanska i ta karta gra i grac bedzie.

 43. Mały_kinol said

  A co powiecie o tym?

 44. Henry said

 45. Czołgista said

  Rosji też Urbaniątko dołożyło:
  ” Władzę objęła formacja nacjonalistyczna, która demontuje demokrację. Wprowadza jakąś demokrację monopartyjną i sterowaną. W Rosji, zresztą, znaną z funkcjonowania dzisiejszego państwa rosyjskiego.”

 46. Zapładniacz said

  Ad.38. p.Aaaaaaaaaaaaaaaa – Ja panu Jerzemu Urbanowi nie mam nic do zarzucenia. Na tamten czas był ministrem legalnego rządu PRLu, i działał zgodnie z prawem, a wprowadzenie stanu wojennego wtedy, zapobiegło rozlewowi krwi, także niewinnych Polaków, więc kto tu pier…doli, pan czy ja. Ja na owy czas nie politykowałem, a i moi rodzice, też nie, toteż władza nas się nie czepiała, i mieliśmy co włożyć do garnka, a i coś więcej także. Kto chciał pracować, to mógł to czynić i żyć dobrze. Wcale za komunistów nie było źle. Ja i moi rodzice nie narzekaliśmy, a to, a tamto. To był dobry okres w moim życiu i rodziców, a teraz jest wielkie gów…no, a nie demokracja.

  ——
  I to jest zasługa świni i bydlaka Urbana?
  Idź Pan się leczyć.
  Admin

 47. Boydar said

  @ Pan Grisza

  Chyba się Pan zapędził. Dlaczego stwierdza Pan, że „dołożył” Rosji ? Znaczy to mniej więcej tyle, że uważa Pan ową „demokrację” za wartość pozytywną i jej broni. A to gówno prawda. Demokracja zgodnie z założeniami jej twórców winna się sprowadzać do przestrzegania zasad wyboru tych, którym powierzamy zarządzanie naszymi sprawami. Z wielu naturalnych lub cywilizacyjnych powodów sami się nimi bowiem zajmować nie możemy. I nawet Urban nie twierdzi, że ten wyznacznik nie jest w Rosji zachowany. Poparcie dla Putina jest bezdyskusyjnie miażdżące bez względu na sposób oceny. To co Urban kwestionuje, to mechanizm zwany jedynie dla niepoznaki i zmylenia ogłupiałych ludzi „demokracją”, czyli de facto żydowska zwierzchność nad każdym aspektem życia społeczeństwa. I tu ma oczywistą rację; ta hucpa jest obecnie w Rosji skutecznie i konsekwentnie eliminowana. Przecież pisałem (3), że Urban nie pisze dla nas tylko do swoich. Une nie mają problemów z właściwą interpretacją poszczególnych jego zwrotów.

 48. Henry said

  Ad. 46 Duzo prawdy Pan piszesz.

  Tubylcom tego Pan nie wytłumaczy.Dużo ludzi w Polsce nie ma szacunku do siebie samego i do innych.
  Brak tolerancji, poszanowania sąsiadów, poszanowania prawa, jak ktoś myśli inaczej od tubylców
  to jest wrogiem albo Ruski.Zabierają się do mediów, a niektórzy myślą, ze prawdę pisać jest kablowaniem
  narodu, nie rozumiejąc, ze w wolnych mediach jest tylko jedno: pisać prawdę albo kłamstwa z propaganda.
  Co niektórzy używają tych samych sloganów jak w komunizmie: kablowanie, chleb polski, wyrywanie flaków itd. itd.

  W takie bagno wprowadzili się sami Polacy, trudno będzie spokojnie z tego wyjść.
  Dzisiaj świat nie rozumie Polakow. Wszyscy myśleli, ze mamy dobra demokracje, ale w rzeczywistości to była tylko
  przykrywka od starego smierdzacego bigosu.

  A jesli chodzi o P. Urbana to jest faktem, że jest jednym z najlepszych dziennikarzy w ostatnich latach w Polsce.
  Widać w tym wywiadzie, ze młode mięso polityczne nie ma do niego (mimo ze wypił trochę) żadnych szans.
  Stal się bogatym, teraz mu zazdroszczą i nienawidzą, a to sami tubylcy kupowali jego czasopisma i zrobili go bogatym.
  Gdzie tu jest logika?
  On wszystko, co ma dorobił się swoja praca w ostatnich latach w kraju wolnorynkowym.

 49. Boydar said

  Weź Pan do qurwy nędzy nie gloryfikuj tego chu.ja, Panie Henry. Dopóki nie powie wprost, że do sytuacji z której się szyderczo nabija, doprowadził on i jego compañeros po trupach Polaków zresztą, wiarygodny nie jest. A i jeśli nawet powie, to przecież istoty chu.jozy to w niczym nie umniejsza. Czy Pan jest durny czy tylko udaje. Pan jadł za Urbana, ale tych co nie jedli (żeby tylko) ma Pan w dupie. Czy o samo jedzenie zresztą chodzi ? W tym czasie robiono wszystko, aby podgotowka do ostatecznego squrwienia Polaków była gotowa na właściwą chwilę, jedzenie było sprawą trzeciorzędną. Miał Pan nie przeszkadzać i nie przeszkadzał, dostał Pan za to stosowną gratyfikację w postaci pracy i żarcia. A teraz się Pan tym przechwala, tych którzy się sprzeciwiali poniewierając. I co ja mam o Panu myśleć ?

 50. Ad. 46

  „Wcale za komunistów nie było źle. ”

  – Nie było źle KOMU? Czy pan pamięta ile zarabiał inżynier, a ile robotnik? I ile zarabiał nauczyciel?

 51. wałach said

  49. p.Krzysztof
  Na pewno godziwie, nie jak teraz. Teraz to wszyscy się trzęsą w tym grajdole o pracę, której jest za mało i jest deficytowa.

 52. kołowrót said

  Ja wiem jedno: że byt kształtuje świadomość, a nie na odwrót. Wielu milionom Polaków żyło się lepiej w czasach Urbana, niż teraz za dupokleptokracji. Czyż nie jest to, oczywista oczywistość 🙂

  Ale to nie jest zasługą Urbana, tylko zwykłych Polaków. Nie „robiących” za Polaków.
  Admin

 53. aaaaaaaaaaaaa said

  @39

  …..oczywiście że był żydem ,trzeba czytać tylko właściwe strony ,a dokładniej żydowskie…..

  to że chodził do katolickiej szkoły , którą później tak wyśmiewał w swoich filmach nie oznacza, że był od razu katolikiem ,ilu z nich pod tym płaszczykiem chrześcijaństwa mami masy do dziś ….

  poza tym nikt by tak nie promował zwykłego goja ,a już tym bardziej „8 i pół” na dzieło wszech czasów ,chociaż mimo ,iż jest filmem bardzo dobrym to z pewnością dziełem wszech czasów w kinie nie jest ……

  jest specjalna lista żydowskich reżyserów na której to Fellini znajduje się na 1 lub 2 miejscu , mam zeskanowaną tę listę ,…..ja się nigdy nie rzucam z motyką na słońce ….

 54. Henry said

  Ad. Boydar

  Panie Boydar, ja nigdy tej „świni” nie lubiłem i nie lubię, ale jako dziennikarz dorobił się ponoć fortuny,
  gdyż był czy jest bardzo dobry jako dziennikarz. To jest faktem i tu mimo, ze go nie lubie,
  potrafię napisać, ze on jest fachowcem w swoim zawodzie.
  To znaczy jeśli kogoś nie lubie, ale widze, że jest fachowcem to potrafię jasno to powiedzieć i napisać.
  Myślę, ze to jest przejaw tolerancji do innych czego nie można niestety powiedzieć o polsko- jezycznych
  politykach -niestety.
  Na pewno każdemu Polakowi zależy na spokojnym, bezpiecznym i godnym życiu.
  Tego w systemie komuny nie mieliśmy i każdy wierzył, ze do tego dojdziemy.
  Ale po ponad 26 latach okazuje się, ze duża część społeczeństwa jest nadal niezadowolona.
  I tu jest duża odpowiedzialność mediów, politykow, aby robić taka politykę i często isc na kompromis
  aby wszyscy byli więcej lub mniej zadowoleni.
  I tu jest konflikt Panie Boydar.
  Potrzeba nam tolerancji do wszystkich co inaczej myślą, czuja, czynią – inaczej widza ten świat – inaczej niż my.
  Tego nam niestety brakuje i ja na dzień dzisiejszy to bardzo przezywam i staram się co najmniej trochę pisac,
  aby zrozumieć wszystkie strony. Proszę mi wierzyc, moje intencje zawsze były i są czyste.
  Nikogo nie chce poniżyć.Szukam obiektywnej prawdy o ktora dzisiaj tak trudno.

  Ale toleruje zawsze inne opinie oparte na faktach i dobrych argumentach.

  Polska potrzebuje spokoju, a ludzie bezpieczeństwa wewnętrznego jak i duchowego niezależnie czy wieża, czy nie.
  Moja mam ma 87 lat, dużo – przeżyła w życiu, była na Syberii, a dzisiaj bardzo tez przezywa to wszystko, co się dzieje.
  Potrzeba tolerancji politycznej do innych i szacunku, choćby mieli inna kulturę, religie czy wiarę i tego musimy się uczyć.
  Jeśli nie-to jesteśmy wszyscy zgubieni jako Naród i Państwo.

  A co do komuny, to trzeba obiektywnie powiedzieć, ze były i tez plusy. Każdy mógł mieć prace, a na zycie wystarczało, tyle, z nie mieliśmy paszportów w domu i wolności mediów, tv , a system ekonomiczny nie działał, bo tak niektórzy chcieli.
  Po 26 latach droga jak Polska wybrała nie służy wszystkim i tu jest konflikt, a politycy mają święty obowiązek znaleźć taka droge, aby większość społeczeństwa była zadowolona.

  Będzie to bardzo teraz trudne, ale możliwe jeśli wszystkie siły polityczne pójdą na szybki kompromis, jeśli nie to jesteśmy straceni. To wszystko panie Boydar.
  Specjalnie napisałem to dla Pana, jako ze darze Pana szacunkiem mimo wszytko, ze może różnimy się na pewne sprawy.

 55. aaaaaaaaaaaaa said

  @46

  w dalszym ciągu chłopie piep**sz głupoty, żaden rozlew krwi nie brał się bez ich udziału,……poczytaj papiery Judeopolonii opracowane przez nasze służby to szybko zrozumiesz że Gomułka był ostatnim murem ,który powstrzymywał ich zapędy……

  oni cały czas działają legalnie ,więc nie bardzo rozumiem co to w ogóle za argument ,że jego rząd działał legalnie,……..nie ośmieszaj się człowieku ….

  gdyby nie prowokator „Wałęsa” to pewnie tak jak dziś lemingi nie ruszyłyby tyłka …..

 56. Zapładniacz said

  54. Aaaaaaaaaaaaaa
  Przecież Wałęsa jest ich człowiek – Leiba Kohne, to qooorva, gdzie tu jego prowokacja, i na kim, z kim?!? :O :O :O ???
  Gomułka ch. co znaczył, liczyły się dyrektywy ZSRR, a nie… Judeopolonii. Legalność legalnością, a ja miałem za nich dobrze, lepiej niż teraz.

 57. Boydar said

  Panie Henry

  Pan zbytnio uogólniasz podając jednocześnie szczegóły. Tak się nie da, analogicznie jak w przypadku oceny słonia mając zawiązane oczy. Podnosisz Pan kwestię tolerancji. Wszyscy prawie na niej jadą jak na po burej suce. Nikt albo mało kto zagląda jej pod ogon, wielbład. Ja jestem tolerancyjny jak mało kto. Mam kolegów pedałów, żydów, prostytutki, złodziei, policjantów, ubeków i wielu innych, którym teoretycznie nie powinno się podać ręki. Ja podaję. Ktoś powie że to asertywność a nie tolerancja, ale gwarantuję Panu, że by się pomylił. Dla mnie ci ludzie sami się skazali na swój los i jego konsekwencje, nie muszę ich kopać ostracyzmem. Żal mi ich po prostu, po ludzku i po Chrystusowemu. Może Pan sobie tylko próbować wyobrazić, ile taka postawa kosztuje Chachła, któremu ciągle otwierają się widły w kieszeni.
  Jest jednak pewno ale, które czyni wielką różnicę. Oni, ci moi znajomi, są „be” na swój prywatny użytek. Może w jakimś stopniu wpływają swą drogą i postawą na skromne otoczenie. A Urban nie. Zasięg demoralizacji realizowany przez niego, godzi w podstawy bytu, wszystkich, także tych moich qurw i złodziei. Jeśli by chcieli się zmienić, poprzez Urbana będzie to bardzo trudne o ile w ogóle możliwe; człowiek miętki jest.
  Dla tego dla Urbanów mam tylko widły, i nie mam tolerancji. Ale nie dla tego że nie jestem tolerancyjny. Tylko dla tego, że mam instynkt samozachowawczy. I nie liczę, że kachał się za mną wstawi, jakby co.

 58. NyndrO said

  Świetnie Pan sprawę ujął,bramkarzu starej szkoły.Rozumiem Pana w pełni i w pełni się zgadzam.A do tego tak zgrabnie napisane.Jasno.Brawo!

 59. Boydar said

  Już nie sofistyka ? No, masz Pan szczęście. A tak w ogóle, to mi po drugiej flaszce pisanie zawsze lepiej idzie.

 60. Rozpuszczalnik said

  @ 52
  Panie aaaaaaaaaaaaa,

  Nie lubię zapychania strony watą, ale w przypadku Felliniego, którego „Amarcord” i „Roma” mają, według mnie, miejsce wśród najwybitniejszych filmów kiedykolwiek nakręconych, nie popuszczę, dopóki nie poda Pan porządnego adresu, pod którym znalazłbym informację, że Fellini był obrzezany, i to nie przez chirurga, tylko przez rabina.

  Nic w twórczości Felliniego nie obraża moich katolickich uczuć, nawet fantastyczna sekwencja pokazu mody eklezjastycznej u sędziwej księżnej (w Polsce, i to w realu, mamy już zresztą debilne targii wszystkiego, w co ksiądz może się wystroić, aż do połysku).

  Na żydowskie listy na ogół kicham; można znaleźć na nich wszystkich ludzi wybitnych w dobrym i złym sensie. A nawet Einsteina, jako jedynego twórcę teorii względności i największy umysł wszechczasów, licząc od dinozaurów do końca świata. [Wątpliwe – admin]

  W oczekiwaniu adresu, pozostaję z poważaniem, ale bez szczególnego napięcia emocjonalnego,
  R.

 61. aaaaaaaaaaaaa said

  @56

  …..przecież wyraźnie napisałem ,że gdyby nie wtyczki jego pokroju to masy nie ruszyłyby do czegokolwiek , więc chyba oczywiste jest ,że potrzebni byli prowokatorzy jak dzisiaj Petru i Nowacka……dawniej to był „wałęsa” i jemu podobni

  oni cały czas grają ten sam film …..różnica jest taka ,że dawniej trzymano ich krótko ,a dziś robią co chcą bo mają 100% władzę…….

  tak prawdę mówiąc to te dyrektywy z ZSRR opóźniły ich możliwości, inaczej PRL nie wspominałabyś z taką czułością…..

  ……każda kula wystrzelona w Polaka to jest ich ręka ,……nie ma znaczenia ,czy stali w pierwszym rzędzie, czy jako druga linia sterująca pierwszym ……

  władzę przejęli po wojnie kiedy nadarzyła się okazja i nie oddali do dziś

  ….I TO JEST NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA W TYM DNIU .

 62. NyndrO said

  Ale też Pan od pierwszego stycznia nie pije? Bo ja już trzeci raz,ale teraz,to już na poważnie. 🙂

 63. aaaaaaaaaaaaa said

  @59

  poszukam, nie ma problemu……..

  ROMA I AMACORD……śmiech na sali….nic co prowincjonale nie jest wieczne bo tylko to co uniwersalne jest wieczne …….

 64. Boydar said

  Ma się rozumieć !

 65. Boydar said

  Bezapelacyjnie ! Mojego albo jej.

 66. Joannus said

  Ad 47
  ”On wszystko, co ma dorobił się swoja praca w ostatnich latach w kraju wolnorynkowym.”

  Aleś Pan wydedukował.

  Dorobił się podobnie jak Michnik na Gnoju Wybornym dla goim.
  Dostawał dotacje z ośrodków antykatolickich z Europy i spoza. Płacił byłym ubekom i milicjantom za informacje, które ” sprzedawał ” w NIE. Zarabiał na tym bo cała prasa wtedy nie tykała tego co było pod ”parasolem ochronnym”, a zapotrzebowanie było. U jednych jako odsuniętych od profitów, u drugich widzących wokół siebie i w swych zakładach zły kurs ”nowego” systemu zasadzonego na etosie i styropianie.
  Do wywodów tuczonego satanistycznego wieprza nie zamierzam się odnosić, bo nie lubię smrodu siarki i gnoju z fetorem stokrotnie ohydniejszym od wieprzowego.

 67. aaaaaaaaaaaaa said

  @59

  niestety ten materiał mam już zgrany na płytę, więc trochę to zajmie czasu, postaram się poszukać jeszcze w sieci według hasła…

  jedno jest pewne – na zdjęciu tej strony Fellini ma bardzo „niesympatyczny” wyraz twarzy …jakby groźny albo jakby był wkurzony……..to tak gwoli poszukiwań w sieci……

 68. Zapładniacz said

  To rzuć Pan Boydar pierwszy widłami w Urbana. Nie jestem panem Henry, ale jego poglądy są mi najbliższe. Odwet Panie Boydar, to chooojowe rozwiązanie, nie prowadzące do niczego, to tak po katolickiemu. Jeżeli się mylę, to proszę mnie sqooor…vić, ja się nie obrażę. Nie jestem prostytutką polityczną i przyjmę krytykę na klatę.

  ——
  Czy wg. Pana wymierzenie zwykłej sprawiedliwości, to „odwet”?
  A może „zemsta”?
  A może „przejaw nienawiści”?
  Admin

 69. Zapładniacz said

  Sorry, panie Boydar, nie zauważyłem pana Henry’ego wpisu, sorry jeszcze raz. Moje gapiostwo.

 70. ??? said

  65 p.Joannus
  „NIE”, jednak wiele tysięcy Polaków czyta, a i jakoś nie grozi mu bankructwo. Szkoda, że traktuje go pan jak wieprza, którym nie jest. 😦 :/

  Pewnie, że nie jest. Wieprz to dość sympatyczne zwierzę, lubiane przez Polaków pod wieloma postaciami.
  Admin

 71. Zapładniacz said

  60. pan Aaaaaaaaaaa
  Petru i Nowacka to się zgodzę. To prowokacja, ale ten choooy z Gdańska, to nie, to celowe działanie. Niby to on prezydenta Jelcyna wydymał?

 72. Boydar said

  @ Pan Zet (67)

  „Niema sprawy, jest kolegium”; dzisiaj praktycznie nie ma już kolegiów co sprawę nieco komplikuje.

  Dlaczego Pan uważa, że to odwet ? To hipokryzja, taka insynuacja. Taka sama, jak zakwalifikowanie obrony córki przed gwałtem „imigranta” nazwać brakiem tolerancji dla multikulturalizmu. Urban podżera (czas teraźniejszy, nie przeszły, odwet byłby za historię, a to przecież trwa) mój świat, jak turkuć podjadek. Mam prawo się bronić i będę się bronił. Co więcej, „w imię zasad, squrwysynu” (to cytat z filmu, nie do Pana) będę bronił każdego, kto może ucierpieć. To, że jeszcze nie zaliczył wideł, wynika z okoliczności i przyjętej konwencji (którą toleruję będąc Chachłem zgrubnie cywilizowanym), nie z tolerancji !

 73. arcybolesnaprawda said

  ja nie mogę patrzeć na tego ch…….na kaczych nogach!

 74. Henry said

  Panie Boydar – dobrze Pan napisal.
  Ja wiem, ze Pan jest tolerancyjny, ale mnie chodzi o tolerancje
  w spoleczenstwie,medjach i w systemie wladzy.
  I tu mysle duzo musimy sie uczyc, a wowczas nie bylo by tak duzo konfliktow w spoleczenstwie.
  Chodzi przeciez o to aby spokojnie zyc.
  Ja calkowicie podzielam Pana opinie na temat tolerancji.
  Poprzez pana komentarze moja wiedze wzbogacilem w wielu tematach, za co dziekuje.

 75. aaaaaaaaaaaaa said

  @59

  …..pierwsze naprowadzenia na temat żydowskich korzeni Felliniego i tematu ROMA

  http://www.kosherica.com/kosher-cruise-blog/details.asp?a=The-Jewish-Ghetto-in-Rome&blogID=19#sthash.IJW4vn40.dpbs

  , dodam jeszcze ,że cała szkoła malarstwa tzw ” metafizycznego ” ( Carra, Morandi ,de Chirico ) to zakamuflowana szkoła ( syjonistów ) masonów i tym podobnych ….na jej bazie Fellini również bawił się w te klimaty ,stąd powstała ” Giulietta i duchy „…….

  znalezienie oficjalnego potwierdzenia to raczej wynik przypadku niż konkretnych poszukiwań , zgodnie z maksymą : „że zakamuflowany żyd to mądry żyd ”

  to że w ogóle ta strona istnieje to raczej cud ,……

 76. Boydar said

  Panie Henry

  Ja tylko piszę co uważam nie zważając szczególnie co piszę. Piszę także przeważnie, dlaczego uważam tak a nie inaczej. Jeżeli ktoś uznaje te argumenty, to, jeśli faktycznie mam rację, mogę uznać z kolei ja, że spełniłem rolę. W sumie, to nie wiem czy mam się cieszyć, że Pan się ze mną zgodził, bo co, jeśli jednak nie mam racji ?

 77. Mordka Rosenzweig said

  re 48 i 65

  Szanowny pan Boydar i Joannus,

  Ja pan Mordka pszeczytal i pan Mordka dokladnie tak samo mysli, bo to bardzo dobre i sluszne komentasze.

  Ja pan Mordka sie tylko zastanawia dlaczego inne Polaki tego nie widza i uwaszaja sze pan Urban dorobil sie na swoim talencie tak jak np. pan Gros, bo pszeciesz pan Gros tesz sie dorobil na swoim pisarskim talencie, nieprawdasz?

 78. NyndrO said

  Panie Boydar,jeśliby kto nie kumał,że to z filmu,to albo musiaby być mnichem z klasztoru Szaolin,albo kobitą i to taką,co ogląda „Perfekcyjną panią domu”.A przecież Pan Zet nie może być ani jednym,ani drugim.Swoją drogą,gdybyśmy się kiedyś upili (co jest niemożliwe,bo od pierwszego nie pijemy),to byśmy chyba samym Pasikowskim gadali,bo jestem równie wielkim fanem.Sentyment,jak piernik.Motyw muzyczny z „jedynki” zawsze wprowadza mnie w przedziwny nastrój melancholii i zadumy.

 79. aaaaaaaaaaaaa said

  @59

  Fellini

  https://mpcdot.com/forums/topic/1526-jewish-visual-intelligence/

  jak widać strona już nie istnieje…….tytuł wykazu tych reżyserów brzmiał

  List of „Influential” directors

  było wykazana kto jest pełnym żydem , kto w połowie żydem (jeden z rodziców) ,a kto ma dalsze pochodzenie ……..
  jak widać usunięcie tej strony najwyraźniej było komuś nie na rękę…….

 80. Boydar said

  Niby Pan Nyndr0 ma słuszność ale niech zbastuje tym razem; Gajówkę czyta także Pan Zbigniew. On potrafi i Czterech Pancernych odkryć ze zdumieniem. A nie wątpię, iż Panteon Zbychu jedynie otwiera.

 81. aaaaaaaaaaaaa said

  @59

  ….strona która dotyczyła wspomnianego zdjęcia i szczegółowej pozycji Felliniego była rozwinięciem strony która nazywała się Rambling of a catholic jew ….ale tego też nie udało mi się znaleźć w tej chwili …..

 82. watazka said

  Mozna Urbana nie lubic. Ja napewno nie lubie jego swintuszenia i jego zadeklarowanej walki z kosciolem..
  Ale nie mozna udawac, ze Urban nie istnieje.

  I z cala pewnoscia Urban nie jest glupi. Moze wiecej cwany niz intelektualny ale napewno szczery szczery do okrucienstwa..
  I co dziwniejsze, Urban nie kreci. Wszystko mozna o nim opowiedziec: ze kurdupel i paskudnie brzydki (to prawda) ze zyd – on sie tego nigdy nie wypieral i w ogole parchato bogaty, czego sie Urban tez nie wypiera. I ze mu wiecej wolno niz innym bo on z wybranego narodu.
  Jego prywatne zycie jest dla takich jak ja nie do przyjecia. Ale tu sie akurat Urban nie bardzo rozni od niektorych „polskich elyt”.

  Czasem ogladam z nim wywiady. W niektorych rzeczywiscie blaznuje. Ale to troche inny Urban niz w tej gazetce, ktora kiedys przyniosla mu miliony a teraz troszke rzezi.

  Juz mu wiecej pieniedzy nie potrzeba.
  Ale Urban ma ciekawe spostrzezenia i prawdziwy choc okrutny obrazek wspolczesnej Polski.
  Co w ogole i wcale nie znaczy, ze wszystko co Urban gada jest madre, inteligentne i wspaniale. Zyje z kapitalizmu i gescheft mu sie teraz podoba bo zyje teraz z kapitalizmu..

  Co mnie zaciekawilo u Urbana (oprocz calkiem przywzoitej ksiazki- wywiadu pt. Ja jako byly..w ktorej szczerze i bez bicia Urban przyznaje sie do wszystkiego ale tez i ocenia dawne czasy i obecne bez kretactwa i wybielania siebie.

  Urban twierdzi, ze glupota jest jazgotac na Rosje bo ” my z Rosja nie mamy zadnych spornych problemow: ani granicznych ani finansowych ani roszczen terytorialnych.”

  Na pytanie dziennikarza, Urban opowiada, ze mu w PRL-u pieniadze nie byly potrzebne ale w obecnej Polsce MUSIAL zostac milionerem, zeby nie zdechnac z glodu.

  Na pytanie czy rzad PRL-u byl skorumpowany, Urban odpowiada:
  „Nie byl. Nie mogl byc, bo nie bylo gieldy”

  I tu Urban strzelil w 10!
  Lichwiarska gielda jest zdecydowanie przywilejem rzadzacych. Tak w USA jak i w Polsce bo gielda rzadza ci sami wybrancy a korzystaja rzadzace lobuzy, ktorzy maja dostep do tzw. inside trading.. czyli maja dostep do tajemnic machlojek gieldowych.

  I byc moze , ze sie naraze gajowce ale chyba jeszcze duzo wody uplynie zanim zmienimy choc troszeczke zdanie o Jaruzelskim.

  Bo ani Walesa jednoosobowo nie obalil komunizmu ani Jaruzelski jednoosobowo nie wprowadzil stanu wojennego. Tymczasem bardzo podejrzana wydaje sie tak wielka kampania przeciwko jaruzelowi.
  Dla mnie ten general jest niejako symbolem polskiej tragedii. Antybohater.
  Bo nielatwo jest byc w Polsce generalem. Ani przed, w czasie ani po Solidarnosci.
  Prawde mowiac, z perspektywy czasu wydaje mi sie, ze Jaruzelski probowal bronic to, czego sie juz obronic nie dalo.
  Nikt w KC PZPR nie wierzyl, ze Sowieci nas napadna.

  A Urban?
  Urban to jest takie czarne memento i trefnis polskiej historii wspolczesnej.

  Nie mozna patrzec na Urbana z punktu widzenia osobistych sympatii czy adoracji jego intelektu.
  Urban reprezentuje klase zydow, ktorzy zawsze w Polsce na 4 lapy i przy korycie i ktorym zawsze pobratymcy pomoga przetrwac kryzys.
  Ale chocby dlatego, ze Urban reprezentuje dosc istotna grupe spoleczna- polityczna w Polsce – warto sie przysluchac co przedstawiciel tej grupy maja do powiedzenia. A Urban gada chetnie i udziela wywiadow na lewo i na prawo.

  Mozna Urbana nie lubi.
  Ale trudno nie dostrzec jego wielkich uszow i karlowatej ale widocznej postaci w naszej wspolczesnej historii.
  Wiecej sie o nim dyskutuje niz o … Gierku czy Gomulce.

  A to zdanie o fabrykach i samorzadach robotniczych co tak wzburzylo niektore osoby jest tez podchwytliwe.
  Bo co prawda ja bardzo mocno wierze w zwiazki zawodowe ale celem kazdej fabryki, o ktorej wiem jest spelnienie marzenia o eksporcie co ma zapewnic zwiekszone zyski.

  I to jest tragedia naszych czasow:
  Osobiscie uwazam, ze robotnicy powinni miec udzial w zarzadzaniu ale wszystkie przedsiebiorstwa w Polsce powinny byc przede wszystkim polskie.
  A w tej chwili przedsiebiorstwa sa zagraniczne a robotnik jest zatrudniony na umowach smieciowych. Wielu Polakow z ktorymi rozmawiam tez uwaza ze w ogole w kazdym przedsiebiorstwie liczy sie przede wszystkim zysk bo po to jest kapitalizm i demo….co?

 83. ??? said

  To prawda, że te jego fotki porno w „NIE” są niepotrzebne i obrażają uczucia wiary katolickiej. Bo i katolicy, go czytają. Ale, że trochę obnaża kler, to już nie przestępstwo. Ja do niego mam szacunek, jako do… Żyda i człowieka. Schodzę z nick’a „Zapładniacz” na „???”, by nie lekceważyć gajówkowiczów i Pana Maruchy.

  Ja i tak wiem, kto jest kim…
  Szacunek dla Urbana? Za co? Chyba za cwaniactwo i bezczelność.
  Admin

 84. aaaaaaaaaaaaa said

  @80

  …..prawdziwe żydostwo siedzi cicho i nic nie mówi ,……tacy jak Urbach to pajace na gumce mający na celu odwrócenie uwagi od prawdziwych wałków milczącej mafii ….

  ……spójrzcie na głównego rabina – menda prawie w ogóle nie istnieje w mediach, a niektórzy pewnie nawet nie wiedzą o jego istnieniu ,a to jemu żydostwo zawdzięcza ubój rytualny w tym kraju i całą resztę …….ot i cała filozofia ludzi – cieni

  ……pionki robią dym ,a mafiozi spalają cygarka siedząc w bamboszkach…..

 85. Henry said

  Ad.56 Boydar
  ” Dla mnie ci ludzie sami się skazali na swój los i jego konsekwencje, nie muszę ich kopać ostracyzmem.
  Żal mi ich po prostu, po ludzku i po Chrystusowemu. Może Pan sobie tylko próbować wyobrazić, ile taka postawa kosztuje Chachła.”
  Naprawdę trafnie i na poziomie Pan to napisał, szkoda tylko, ze większość społeczeństwa w Polsce nie rozumie tego.
  Tak naprawdę to po Chrześcijańsku trzeba by i należy tym ludzim pomoc.
  I to by się liczyło. Nie wszyscy są winni, że obrali taka, a nie inna drogę życia.
  Pisze to, co myślę. A propo ja nie bylem pomimo, ze otrzymałem trochę batów z Panem w konflikcie.

 86. Boydar said

  Panie Henry, ja jestem nikt. Nawet Pan już jest nikt. Bo my już jesteśmy skażeni tym całym gównem, nie wyskrobiemy tego z siebie. Pożyjemy sobie dłużej lub krócej, ale to już i tak tylko liczenie kartek na ścianie. Kimś, są wyłącznie nasze Dzieci. Które jeszcze nie wiedzą, co to znaczy, kiedy człowiek zamienia się w nic. I nie wiem, czy koniecznie powinny wiedzieć. Przynajmniej dopóki nie dorosną.

 87. Mordka Rosenzweig said

  re 80

  Szanowny pan Watazka,

  pare punktuw:

  “I z cala pewnoscia Urban nie jest glupi”. Ja pan Mordka pyta no i co z tego sze nie jest? Takich nie glupich jest miliony.

  A propo gielda: Nastepna bzdura. To nie gielda robi korumpcje, to jest naszedzie do odbierania pieniedzy od glupich pszez mondrych. To nie ma nic wspulnego z korumpcja tylko ze zlodziejstwem. Co do inside trading to pan ma racja.

  “A Urban gada chetnie i udziela wywiadow na lewo i na prawo.” No i co z tego? Czy normalny inteligentny czlowiek musi sluchac puł-idioty, puł degenerata?

  Co do samorzaduw to niech sie szanowny pan nie kompromituje, a skoro pan nie rozumie to pan Mordka wytlumaczy gdzie jest ta bzdura:

  “Główne hasła społeczne nie sprawdziły się, gdyż były one związane na przykład z tym, żeby załogi fabryczne sprawowały władzę w przedsiębiorstwach. To jest niemożliwe, bo wówczas przedsiębiorstwa by działały na rzecz swoich potrzeb, swoich pracowników, a nie potrzeb nabywców.”

  To jest typowe pranie, muzguw kture tak dobsze dzialalo w okresie po-Solidarnosciowym.

  Pszeciesz jesli zalogi fabryczne sprawuja wladze dla swoich potszeb to pszeciesz jest naturalne, sze produkcja musi odzwierciedlac potszeby nabywcuw, bo inaczej nie nie ma fabryki, nie ma produkcji bo nie ma nabywcuw. Jasne?

  To co Urban powiedzieal to bylo ze szkołki ekonomicznej pszy KC, gdzie produkowano bliszej nieokreslonych magistruw, a Urban w swojej glupocie, po prostu powtuszyl to co mu wbili do glowy lata pszedtym.

  Panie Watzka wez sie pan w garsc.

 88. watazka said

  17
  Marucha
  Mimo, ze Gajowy mnie podejrzewa o to ze mi sie Jeznach nie podoba to pragne przypomniec, ze jeszcze nie tak dawno temu ja bylem pierwszy ta osoba, ktora bronila Jeznacha tu na tym forum w gajowce.
  I dalej uwazam, ze B. Jeznach ma znakomity serwis informacyjny .

  I tak jak w poprzednim wpisie powtarzam, ze Jeznach wybiera tematy, a szczegolnie opinie osob, ktore moga wywolac wrzaski i chyba o to mu chodzilo.
  Marucha tez wstawia rozne artykuly i tez robi to celowo, zeby ‚zaiskrzylo’.
  Po to jest forum.

  Chyba nie zupelnie po to, zeby sie znecac nad wlascicielem blogu, bo jak mi sie nie podoba blog i wlasciciel to szukam takiego co mi sie podoba.

  Moja opinia o tym wywiadzie jest taka:
  Jeznach prawdopodobnie (glowy nie dam) uwazal, ze skoro wywiad ukazal sie w Sputniku to bezpiecznie go zacytowac.
  Moze tak, moze nie. Moze widzial w tym wywiadzie to, co ja: Jak ocenia rewolucje i obecna sytuacje rzecznik bylego rzadu.
  Ale nie wszyscy zwracaja uwage na glowny sens tego wywiadu i to, ze go puscili w Sputnikua co jak to Jeznach skomentowal ze ze „zyd z zydem rozmawia”

  Otoz my ciagle nie mozey sie rozliczyc z nasza najnowsza historia.
  A przeciez wszyscy dyskutujacy pamietaja te czasy nawet jak nie byli jeszczse wtedy dorosli.

  I ciagle bardzo duza grupa Polakow za rewolucje Solidarnosci obwinia jednoosobowo gen. Jaruzelskiego.
  Zadziwiwajce, ze w czasie Solidarnosci na rok przed stanem wojennym o Jaruzelskim wypisywano pierdoly i paskudne wierszydla drukowane w tzw. niezaleznych publikacjach, za ktore placily panstwa zachodnie.
  A przeciez Jaruzelski nie pokonal rewolucji i nie wygral z Solidarnoscia.

  Urban nie jest rusofobem. Przypuszczalnie nieprzypadkowo zrobiono z nim wywiad w Sputniku.
  I chyba nie przypadkowo Jeznach puscil ten wywiad na swoim blogu.
  i chyba nieprzypadkowo puscil ten wywiad Gajowy.
  Dyskusja poszla troche w inna strone, co sie czesto zdarza gdy dyskutujemy bardziej „messengera” (poslanca) niz wiesci ktore przynosi.

  Czy obroncy zmowy okraglostolowej wywolaj wojne domowa..

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czy-obroncy-zmowy-okraglostolowej-wywolaja-wojne-domowa-w-polsce-2015-12

 89. watazka said

  84
  Mordka Rosenzweig
  A w ktorym ja to miejscu bronie Urbana?
  Analizuje co gada a to przeciez nie peany

  Przeciez ja popieram zwiazki zawodowe. O co sie panu rozeszlo?
  Zwiazki zawodowe bardziej mialy sens i dzialaly sto razy lepiej w PRL-u niz teraz.
  I nie maja zadnych szans gdy wlasciciele firmy sa zza oceanow. To chyba proste. czy ja moze zle sie wyrazilem?

  I opowiadam, ze kiedys Urban mogl myslec inaczej a teraz jest geszefciarzem i zyje z kapitalizmu.
  Czy to oznacza, ze sie nim zachwycam?

 90. Mordka Rosenzweig said

  re 85

  Zgoda.

  Pan Mordka bardzo nie lubi tego degenerata

 91. Joannus said

  Ad 69
  ”Szkoda, że traktuje go pan jak wieprza, którym nie jest.”
  Z wieprzem ma tylko 2 cechy wspólne, robienie gnoju i chrąchanie.
  Jego pisma nie kupowałem, zajrzałem kilka razy, bo kupował je kolega z pracy. W nim były blużnierstwa i karykatury wszystkiego co Boskie i święte, co dla człowieka nawet obojętnego religijnie winno być obrzydliwością. Kilka lat temu zapowiedział wyjazd do ciepłego kraju, bo nie może znieść atmosfery i samych Świat Bożego Narodzenia.Szybko okazało się gdzie wtedy był wyjechał, kiedy musiał salwować się ucieczka przed zalewem wody z tsunami.

 92. Marucha said

  Re 48:
  Pan Henry napisał o Urbanie:
  On wszystko, co ma dorobił się swoja praca w ostatnich latach w kraju wolnorynkowym.

  Czy Pan naprawdę jest tak głupi, że w to wierzy – czy nas uważa za głupich?

 93. NyndrO said

  Ad 89.* Ja uwazam,Panie Kierowniku,ze Pan Henry w to wierzy.Mysle,ze czytal Gajowke wczesniej i z kolei nie moze byc tak glupi,zeby uwazac Was za glupich.

 94. NyndrO said

  O ku*wa! Wyszlo,ze jest glupi,paradoksalnie nie mogac byc az tak glupim!

 95. Boydar said

  Za ułomność nie idzie się do piekła. Tylko za to, jak sobie z nią radzimy.

 96. Rozpuszczalnik said

  @ 78
  Panie aaaaaaaaaaaaa,
  Mam dla Pana dobrą, uspokajającą wiadomość: Federico Fellini żydem nie był !!! Ani tym bardziej Żydem (Żyd – to narodowość, a żyd – to religia).

  Odnalazłem pańską listę z forum na stronie: http://mpcdot.com/forums/topic/1526-jewish-visual-intelligence/ (strona straciła „s” w „https”).
  Jest to lista pokazująca, że tylko nieliczni z wpływowych (influential) reżyserów byli Żydami w całości lub w kawałku.
  Lista ta, zawierająca 25 nazwisk, pokazuje, że żydowska pycha w odniesieniu do kina nie jest uzasadniona.
  Przytoczę ją ku pożytkowi wszystkich (z myślą o nieznających angielskiego, przetłumaczę zawartość Żyda w Żydzie):

  1. Alfred Hitchcock
  2. D.W. Griffith
  3. Orson Welles
  4. Jean-Luc Godard
  5. John Ford
  6. Stanley Kubrick – mniej niż pół Żyda
  7. Sergei Eisenstein – jedna czwarta Żyda
  8. Charlie Chaplin
  9. Federico Fellini
  10. Steven Spielberg – Żyd
  11. Martin Scorsese
  12. Akira Kurosawa
  13. Ingmar Bergman
  14. John Cassavetes
  15. Billy Wilder – Żyd
  16. Jean Renoir
  17. Francis Ford Coppola
  18. Howard Hawks
  19. Francois Truffaut – pół Żyd
  20. Buster Keaton
  21. Fritz Lang – pół Żyd
  22. John Huston
  23. Woody Allen – Żyd
  24. Luis Bunuel
  25. Ernst Lubitsch – Żyd

  Uff!
  Istnieje ciekawa żydowska strona http://www.jewornotjew.com/ , na której można znaleźć wiele werdyktów w sprawie pochodzenia.
  Pozdrawiam.

 97. Miet said

  Re.47.
  Panie Henry, mimo że p.Boydar sporo Panu wytłumaczył i trochę wyprostował panu kręgosłup, to ja jeszcze trochę się odniosę do tego ostatniego pańskiego akapitu z (47), który tutaj zacytuję:
  =========
  A jesli chodzi o P. Urbana to jest faktem, że jest jednym z najlepszych dziennikarzy w ostatnich latach w Polsce.
  Widać w tym wywiadzie, ze młode mięso polityczne nie ma do niego (mimo ze wypił trochę) żadnych szans.
  Stal się bogatym, teraz mu zazdroszczą i nienawidzą, a to sami tubylcy kupowali jego czasopisma i zrobili go bogatym.
  Gdzie tu jest logika?
  On wszystko, co ma dorobił się swoja praca w ostatnich latach w kraju wolnorynkowym.
  ==========

  No więc przypomnę Panu jak to w tym „wolnorynkowym” kraju Urban wystartował ze swoim biznesem.
  Kiedy PRL się przepoczwarzał w nowe bytowanie zwane demokracją, Urban w te pędy poleciał do Nowego Jorku – mam nadzieję, że nie myśli Pan, że turystycznie.:-)))
  Był on przyjmowany tutaj bardzo przychylnie i główne mas media w godzinach najwyższej oglądalności fetowały go jak niemal głowę państwa.
  Po powrocie do Polski zaraz wystartował ze swoim słynnym (dla mnie zawsze plugawym) „NIE”.
  Nie trudno się domyślić jaki był główny cel tej podróży.
  Podobnie postąpił i Michnik – on też w tym samym, mniej, więcej czasie zawitał do NY – jego wizyta była trochę cichsza – bardziej chyba zadbano o kamuflarz dla niego.
  Wiemy teraz, że obydwaj „biznesmeni” jadą od samego początku na tym samym wózku.

  Urban w tym wywiadzie, który dyskutujemy powiedział jedną prawdę, że dla niego nie jest bardzo istotne, czy NIE będzie się dobrze sprzedawało, czy nie bardzo dobrze.
  W zasadzie to samo mógłby powiedzieć i Michnik odnośnie tego jego „gó…a”. Nawet gdyby ich gazety trzeba było za darmo roznosić po domach i instytucjach, to i tak oni by mieli się dobrze – bo od czego jest Soros.
  A polskie goje i tak za wszystko zapłacą, wcześniej czy później.

 98. Marucha said

  Re 88:
  Ależ Panie Watażka, z tym co Pan napisał (w numerze 88, oczywiście) – to ja się zgadzam!

 99. Henry said

  95 Miet
  Jeśli tak jest, jak Pan pisze-to sprawa jest dla mnie bardziej jasna.
  Jak to mówią „amerykańska gra jednemu odbierze drugiemu da”.
  Żyd zawsze żyda będzie popierał czy to w Polsce, czy zagranica.
  Szkoda tylko, ze Polak nie chce i nie potrafi Polaka popierać zarówno w kraju, jak i za granica.
  Najczęściej zazdrość, nienawiść i obgadywanie.
  Wada narodowa ? Czy wada odziedziczona ?
  Dzięki za informacje.

 100. ??? said

  ad.91 p.Joannus Spindolił wtedy na Cejlon, skąd przez Indie wrócił do Polin. Miał facet niesamowity fart. Wtedy Tsunami wielu ludzi zabrało, tam gdzie był Urban. Jemu się udało ocalić.

 101. ??? said

  Panie gajowy, Urban mi i mojej rodzinie nie wyrządził żadnej krzywdy, stąd takie subiektywne wpisy moje o nim. Ja go traktuję jak innego człowieka, nie jak świnię, bydlaka, wieprza, czy innego zwierzęcia. Pan mi szanowny też nie zalazł za skórę i szanuję pańskie zdanie gajowy. Jak najpoważniej.

  ——
  Hitler też mi osobiście nie zalazł za skórę. Podobnie – nigdy nie ukąsił mnie grzechotnik.
  Admin

 102. Boydar said

  „… Podobnie – nigdy nie ukąsił mnie grzechotnik …” – Pan Gajowy

  Bo teraz takie grzechotniki robią, cienkie. Ja przynajmniej próbowałem.

 103. Joe said

  Pytanie POstawie proste…Dlaczego tyle gnoju ta ku…wa wywalila na Polakow.KK i Kler…a nigdy ani jednym slowem sie nie zajaknal co w Polsce robia jego PObratymcy Synowie Przymierza??”Inteligentna i uzyteczna” sciera a nie dziennikarz.

 104. Henry said

  Ad. 92
  Panie Marucha. Poczuwam się do obowiązku napisać, że jestem mańkutem (leworęczny) i rzeczywiście
  może mam cos z głową, może moje półkole mózgowe trochę inaczej działają.
  Ja zawsze w życiu szukałem prawdy i mówiłem prawdę. Nigdy nie szedłem na lep.
  Za czasów komuny miałem z tego powodu dużo kłopotów i problemów. Taki jest mój charakter.
  Dzisiaj wszyscy się dobrze rozpisali i było ciekawie, a kilka osób moje komentarze
  nawet poparło, za co jestem wdzięczny. Może inni tez są mańkutami?
  Ja sledze Pana stronę web. od zaledwie kilku miesięcy.
  W ostatnich latach pracowałem jako niewolnik w Anglii i nie miałem tam czasu na czytanie Pańskiej strony internetowej.
  Pisze to nie jako usprawiedliwienie, tylko aby było kilka faktów jasnych.

  Z poważaniem.

 105. RomanK said

  Urban…dlaczego robi co robi i tak- jak robi?????
  bo doskonale wie , ze moze!
  I czytajac tu mondre wypowiedzi wielu znafcow…jestem pewien, ze bedzie jeszcze dlugo robil to co chce…i plul na wzystko co polskie, katolickie, slowianskie…..
  Dlaczego niby on ma szanowac Polakow????..skoro oni sami sie nie szanuja?
  Media w Polse to byl doskonale zorganizowany i usprzetowiony konglomerat….w rekach Ostatniego komunistycznego Szefa TV stanowil ogromna wartosc….ci ktorzy wzieli udzial w ich parcelacji i mieli powiazania z gielda wiedzieli- jak przenisc swoje udzialy z gojowskich na prywatne wlasne.
  To stad dzieki gieldzie Urban stal sie milionerem 160 mln zl,,,,z dochodem 8 mln na rok,,,jaki podatek>??? nie wiem….

 106. Macko said

  A wystarczyloby tego GWna Urbana po prostu NIE CZYTAC!
  NIE dla „NIE” – bojkot wrogów.
  Kazdy moze, kazdy powinien.

  Nieprawdaz?

  My po prostu nie wierzymy ze mozemy wygrac. Dajemy sie manipulowac jak owce na hali.
  Gorzej nawet, bo krnabrna owce moze w zad ugryzc owczarek albo przylozyc baca.
  Zas za GWna czy NIE bojkot nikt nam nic zlego nie uczyni.
  A dla nas sam zysk. Za kase zaoszczedzona mozna kupic sobie np. Nacjokratyzm Kosseckiego… oddurnic sie troche… 😉

  https://socjocybernetyka.wordpress.com/2009/08/28/podstawy-naukowe-nacjokratyzmu-nowosc/

 107. Kleks said

  re 101

  Spadaj kretynie spod znaku zapytania.

 108. ??? said

  Re 107: Kleks

  Tylko cię na to stać Ty lewacki bucu?

  Ad.104. Pozdrawiam serdecznie panie Henry. Widać wyraźnie, że normalnych ludzi i tu nie brakuje.

  Re 101: Pan Admin – Staram się pana zrozumieć.

 109. aaaaaaaaaaaa said

  @96 – rozpuszczalnik

  …to nie jest ta strona o której pisałem w kontekście jego dominującej pozycji ….

  …..przed wszystkim ta strona jest mało profesjonalna ….
  ..niestety nie mogę odnaleźć tej strony o której pisałem , gdzie był swego rodzaju komentarz , poza tym jeśli Fellini jest chrzczonym żydem to z pewnością nie zostanie podpięty pod hasło jewish czy half -jawish w wielu przypadkach , stąd taka ustawka w owym zestawieniu, ….

  to była bardzo profesjonalna strona ze zdjęciem i komentarzem….
  będę szukał jeszcze ,…. najwyżej wpis zostawię z opóźnieniem…….

  Pozdrawiam

 110. Kleks said

  re 108

  Stwierdzenie: “Pan Admin – Staram się pana zrozumieć” potwierdza tylko ze jestes debilem skoro nie rozumiesz komentarza od pana Gajowego.

  Acha, obecnie bycie lewakim to chyba nie jest taka obelga, tak ze moge nim byc, a rowniez to jest nastepny dowod o debilizmie osoby spod ???

 111. ??? said

  11o. Spierdalaj stąd tłumoku.

 112. Kleks said

  re 111

  juz to robie, ale nie tlumoku bo przeciez sie zgodzilismy ze to ty jestes debilem.

 113. Macko said

  Szanowni, 30% naszego cennego czasu aktywnosci spedzamy na bezowocnych klótniach. Moze zastosujemy wspólnie cos z cybernetyki?
  2 osoby wymieniajace komunikaty to jest sprzezenie zwrotne ma, które ma 4 czesci
  Nadawca+kanal nadawczy+odbiorca+kanal odbiorczy.

  Jest w nim wiec 8 sposobów na wygaszenie szkodliwego obiegu, straty czasu i energii – tylko teoria, nic osobistego nic krytycznego:

  1. mozna nie pisac byle czego
  2. mozna napisac ale nie wyslac
  3. mozna nie czytac byle czego
  4. mozna wpis byle jaki ignorowac
  5. mozna odpowiedziec na glupoty ale nie wyslac
  6. mozna na byle co nie wyslac nic
  7. mozna gupich odpowiedzi nie czytac
  8. mozna je olac po przeczytaniu

  Stosuje sie do kazdego zwiazku miedzy 2 oddzialowujacymi nawzajem na siebie elementami.

  Nauka o sterowaniu. 😉
  https://socjocybernetyka.wordpress.com/2013/02/05/maciej-wegrzyn-cybernetyczne-warunki-przezycia/

 114. ??? said

  Widzi pan szanowny gajowy, jak q..a Polak z Polakiem się może „dogadać”, jak nawet tu u pana co poniektórzy plują jadem. Jeżeli jestem innego zdania co do Urbana, to zaraz jestem głupim, kretynem, debilem i inną swołoczą. Jak my Polacy mamy do q..y nędzy ze sobą rozmawiać po ludzku, bo naprawdę już nie wiem. 😦 :/ 😦

 115. ??? said

  113. p. Maćko. Zgodziłbym się z pana cybernetyczną sic! teorią; jest wyważona i rozsądna. Brawo.

 116. Macko said

  115 ??? – Ciesze sie ze Pan docenia zasady dzialania sprzezen zwrotnych.
  Natomiast troche mnie martwi, ze nie widzi Pan szkodliwosci Urbana dla Sprawy Narodowej.

  Szmata Urbana, jej szmatlawy sposób pisania i rysowania, ma na celu obnizanie poziomu etycznego Polaków oraz podwyzszanie ich tolerancji na to, co normalnie nie powinno byc tolerowane.

  Okupacyjna gadzinówka NIE jest wiec bronia ofensywna w WI ( Wojnie Informacyjnej ) niszczaca skutecznie podstawy systemu norm spolecznych cywilizacji lacinskiej aby wprowadzic bizantynska naprzód a turanska nastepnie.

  W cywilizacji bizantynskiej wolno wszystko czego prawo nie zakazuje a prawo sie robi tak skomplikowane, ze nikt go nie pojmuje. Wynik taki, ze kazdego normalnego czlowieka ( mniej równego ) mozna zniszczyc znajdujac odpowiedni paragraf natomiast kazdego wybranego ( bardziej równego ) mozna wybawic od slusznej kary znajdujac odpowiedni paragraf.

  W turanskiej wszyscy my, normalni ludzie, bedziemy podlegac scislej elicie która bedzie ustanowiac cale prawo do wszystkiego wedlug swego widzimisie, vide Stalin czy Hitler.

  Cel przyszly warunkuje dzialania dzisiejsze. Latwo to zaobserwowac analizujac przeszlosc, która byla modelowana wedlug celów, lezacych wówczas w przyszlosci…

 117. ??? said

  No właśnie piszę p.Maćko tutaj, że ten szmatławiec Nie Urbana, za dużo zamieszcza nieprzyzwoitych, zbędnych, gorszących katolików zdjęć, tudzież rysunków, obrażających uczcia religijne katolików. Niech to inni i historia ocenią, osądzą pana Urbana. Natomiast teksty jako takie, jakie on tam zamieszcza mogę przetrawić i następnie je wysrać, nie obrażając po drodze nikogo. Natomiast jako człowieka i Żyda, ja nie chcę Urbana rozliczać, bo nie mam takiego prawa do tego, nawet moralnego. Czy się to komuś z państwa tu udzielającym podoba czy nie.

 118. NyndrO said

  Ad 113.* W przeszlosci ,Panie Macko,kiedy moja Kobieta miala „dni”,a ja stracilem cierpliwoc,to dzialalo inaczej.Nadawca byl jednoczesnie odbiorca a kanalu chyba w ogole nie bylo.Na szczescie to bylo daaaawno! 🙂

 119. Marucha said

  Re 117:
  Bardzo wzruszyło mnie rozróżnienie między tym, co Urban pisze i robi – a Urbanem jako człowiekiem.
  Bo najwidoczniej jego słynne słowa „skurwię Polaków” zostały wypowiedziane bez jego wiedzy i zgody.
  Zupełnie, jak z tą Kaśką, co to jest porządna dziewczyna, tylko „rozkośnicke ma łajdacke”.

 120. ??? said

  119.p. Marucha
  Wierzę panu Gajowy… że się pan wzruszył. przecież nie jest pan robotem.

 121. ??? said

  119. p.Marucha.
  Prędzej to pański sarkazm, niż wzruszenie. Co ja pindolę, a może się jednak mylę?

 122. aaaaaaaaaaaaaa said

  @96

  Panie rozpuszczalnik zostawiam coś o Fellinim…….jego nazwisko w tym kontekście nie jest bez powodu….co już pisałem wcześniej w kontekście szkoły włoskich malarzy typu Carra , De Chirico ,Morandi czyli masonów itp

  https://theuglytruth.wordpress.com/2015/12/19/more-truth-coming-out-death-camps-even-had-cabarets/

Sorry, the comment form is closed at this time.