Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nie wzięliśmy się znikąd w X wieku

Posted by Marucha w dniu 2015-12-24 (Czwartek)

Za Facebookiem

Komentarzy 36 to “Nie wzięliśmy się znikąd w X wieku”

 1. eirene said

  25 Grudnia to błędna data – Pasterze w Izraelu nie wypadali swych stad zimą. Gdzieś od połowy października do marca nie wypasali swych stad. A gdy narodził się Chrystus to pasterze czuwali w polu nad stadami – Ewangelia Łukasza 2:8. Chrystus narodził się między mniej więcej marcem, a połową października, ale nie był to listopad czy grudzień i pozostałe zimowe miesiące – zimowe wg Izraelitów – więcej tutaj : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/12/bog-nienawidzi-swiatowego-bozego.html

  Chrystus na pewno nie narodził się między listopadem a marcem, wiele wskazuje że narodził się pod koniec września lub na początku pażdziernika. Nie był to Grudzień, nie był to ani 1 Grudnia, ani 10 Grudnia, ani 25 Grudnia, ani 31 Grudnia :

 2. AntyGajowy said

  Gajowy to wróg Kościoła Katolickiego, bo niedość, że cenzuruje niewygodne wpisy o prawosławnych pochodzące ze strony FSSPX to jeszcze promuje słowiańskie neopogaństwo!

 3. Słowiańska księga Paljeja, Niebiania, ma zapis kalendarza na 7,5 tysiąca lat wstecz. Pamiętają o tym grupki Starowierców przeżywających jeszcze na Syberii. Paljaki znaczy Niebianie, naszą Ojczyzną była cała ta planeta, jako rodowitych Dzieci Boga z Niebios. Cała reszta to późniejsza obca nam Paljakom z gruntu geopolityka. Poljak, to hebraizm od Paljak, myśmy swój Rodzimy akcent Mowy Niebiańskiej, i nie tylko akcent, zatracili.

 4. aaaaaaaaaaaaa said

  @2

  spływaj trollu …..na razie grzecznie

 5. AMDG said

  Precz z bałwanami i neopogaństwem!!!

 6. Marucha said

  Re 5:
  Słusznie,
  AMDG – precz stąd.

 7. Do aaaaaaaaa said

  Sam jesteś trolem matole. Dodałem tu linki ze strony Bractwa kapłańskiego św. Piusa X i Gajowy to cenzurował. A było tam napisane, że prawosławni popierają masońskie tezy o ekologii Franciszka.

  ——
  Co Panu Ocenzurowałem, do diabła?
  Dwa razy wpuściłem tę samą informację:
  https://marucha.wordpress.com/2015/12/23/wolne-tematy-99-2015/comment-page-1/#comment-538798
  https://marucha.wordpress.com/2015/12/19/wolne-tematy-98-2015/comment-page-1/#comment-538495
  Czytać Pan nie umie?
  Admin

 8. Antares said

  Do AMDG

  Informacji o naszej przedchrześcijańskiej przeszłości nigdy nie za wiele. Trzeba o tym mówić i przede wszystkim trzeba być z tego dumnym. Jesteśmy starsi niż inne narody europy a na pewno starsi do Niemców – chyba połowa miejscowości na wschód od Renu ma Słowińskie korzenie. Gdy uczyłeś się w szkole o starożytnym rzymie, grecji albo Egipcie to też wg ciebie propagowanie pogaństwa?. Gajowy ma rację – bałwany won stąd.

 9. ERROR 404 said

  Moim przedmówcom dedykuje czterowers który napisałem o 19:35 dobremu Polakowi z drugiej strony Polski który mi ostatnio bardzo pomaga a mnie
  na oczy nie widział……

  ” Niech śnieg biały świat opruszy
  Niech się w Święta każdy wzruszy
  Niech opłatek pęknie w ręce
  Niech otworzy każde serce…”

  Adam Jeremi Woyna W…… h. Korybut

  Na Święta Bożego Narodzenia i ten przyszły rok…..

  Gajówkowiczom i wszystkim tym którzy Polsce dobrze życzą……

 10. Do diabła said

  Po jakim czasie? I to w środku komemtarzy, nie o tej godzinie co miało być. Celowa zagrywka, żeby post „zniknął” w tłoku pozostałych.

  ——
  Ukazały się z takim czasem, w jakim były wysłane. System je wrzucił do moderacji, a ja tu nie siedzę przez 24 godziny na dobę.
  A teraz precz z mojej witryny, palancie.
  Admin

 11. osoba prywatna said

  Re 9
  Piękne.

 12. Marucha said

  Ad 7, 10:

  Tacy, jak autor powyższych wpisów, też należą do ulubieńców gajowego.
  Czytając ich, można by pomyśleć, że celem istnienia gajówki jest nie dopuszczanie ich do głosu.

 13. Słowianin said

  no pewnie że się nie wzięliśmy znikąd – cztery razy zdobywaliśmy starożytny Rzym bo nasza konnica roznosiła w pył ich śmieszne legiony – Juliusz Cezar po tym jak mu wybiliśmycały kolejny kompletny legion do nogi wymiękł i zaoferował naszemu królowi Lechowi III własną siostrę za żonę – król poślubił zatem Julię i tak oto od 56 roku pne Bawaria którą otrzymał w posagu należała do Lechii…
  dopiero później miasto Lecha odbili Rzymianie cesarza Augusta i zmienili nazwę na Augsburg – lecz do dziś uchowała się nazwa centrum Lechefeld – Lechowe Pole, rzeka Lecha, wodospad Lecha itp…
  stare dzieje – to się działo kiedy niemcy jeszcze z drzew nie pospadali do… ziemianek…
  jak na ironię niemal kompletny poczet królów Lechii (rzekomo legendarnych, bo sprzed chrztu Mieszka I) znajduje się ukryty przed wzrokiem Polaków w klasztorze na Jasnej Górze – w miejscu niedostępnym dla zwiedzających – to bardzo niewygodna prawda z naszymi dawnymi królami i dlatego jest przez ojczulków skwapliwie ukrywana – oto połowa tego obrazu, który powinien być dostępny dla Narodu 24/7 w najbardziej prestiżowym muzeum:

 14. ERROR 404 said

  Ad 11 Osoba Prywatna

  Dobrym ludziom , napisałem o 22:35

  ” Piękny anioł zza choinki
  wielce kontent tem co widzi.
  Jak to Jezus z swą Rodzinką
  gości pośród dobrych ludzi….”

  Jeszcze raz , wszelkich łask Bożych……

  ERROR 404 , Krzemieniec Podlaski

 15. piwowar said

  Panie Error 404, ja Pana strasznie proszę: Prószy, a nie pruszy. Wymienia się na proch. Proszę sprawdzić w słowniku ortograficznym. Mam taką specyficzną alergię na to słowo, ponieważ gdy raz w drugiej klasie poprawiłem psorkę polonistkę, kłócąc się z nią zażarcie o to słowo, upierałem się przy swoim, za co mnie na wstępie publicznie zgnoiła, na drugi dzień zajrzała do słownika i do końca technikum zapewniłem sobie tyły, poprawki z polskiego co roku i poprawkę z polskiego na maturze. Taki ośli upór nastolatka. A gdybym położył uszki po sobie i zgodził się na ten błąd, jechałbym sobie spokojnie cały czas na czwórkach.

  Czy to nie jest ilustracja naszej polskiej naiwności?

  Wracając do meritum. Niech Pan pisze: „prószy”.

 16. mironik said

  http://www.abcizrael.pl/podroz-do-izraela/kiedy-jechac-do-izraela.html
  A czy tam jest zima? Izrael – kraj o klimacie subtropikalnym – posiada porę suchą i porę deszczową.

 17. ENKI said

  Brońmy polszczyzny, bo język jest współorganizatorem grupy
  Panie Piwowar, polonistka słusznie Pana nękała, bo Pan wskazał na niepodważalny związek pisowni ze słowotwórstwem
  i w ten sposób stał się Pan obrońcą polszczyzny i przewodnikiem w grupie.
  Polonistka, trwając w błędzie, prowadziła uczniów na manowce!
  „…członkowie grupy społecznej w swym środowisku reagują podobnie na wspólne bodźce, nagromadzają i przekazują doświadczenie grupy jako całości.W ten sposób język – ukształtowany przez historię tej grupy – ten język staje się współtwórcą i organizatorem.” Jan Tokarski „Słownictwo”:
  Serdecznie pozdrawiam Pana i Gajówkowiczów broniących polszczyzny, jako drogi do prawdy.

 18. revers said

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/12/15/starozytna-historia-polakow-przekroczenie-renu/

 19. veri said

  ad.1.

  Zeby wszystko czasowo sie zgadzalo ( z NT-zapisami ) to Jezus syn Jozefa – Syn Jozefa i Marii – musial urodzic sie w marcu 7.r.p.n.e.

  … Poniewaz Jezus jako syn Jozefa pochodzil z rodu Dawida , i poniewaz essenczycy zamierzali przywrocic na tron krolewski potomka Dawida – czy to w skali samodzielnego monarchy , czy to w roli duchowego wladcy podporzadkowanego Herodowi – kwestia czy Jezus byl poczety wedlug prawa byla bardzo istotna. Rygorystycznie rzecz traktujac Jezus byl nieslubnym dzieckiem i nie mogl dziedziczyc .
  Taki byl poglad Zydow o bardziej wschodniej orietacji , miedzy innymi faryzeuszy. Nazywali oni Jezusa ” Mezem Klamstwa” , majac na mysli zarowno jego nauki – heretyckie z ich punktu widzenia – jak i jego nieslubne pochodzenie ( ich zdaniem).
  Lecz z innego bardziej liberalnego punktu widzenia Jezus byl dziecjkiem z prawego loza , synem pierworodnym Jozefa *. Zostal poczety po ceremoni w czerwcu 8 r. p. n. e., podczas ktorej jego rodzice zostali ostatecznie zwiazani ze soba zrekowinami. Odbyla sie cala seria ceremoni – ich celem bylo nadanie aktowi malzenstwa odpowiedniej powagi i jak najdluzsze odroczenie chwili rozpoczecia wspolzycia. Dlugi okres narzeczenstwa coraz silniej wiazal ze soba mloda pare. W czerwcu rozpoczela sie jego ostatnia faza, a pozniej odbyl sie ( pierwszy) slub – we wrzesniu najwarzniejszym dla Zydow okresie w ktorym obchodzono wielkie swieta .
  Wreszcie w grudniu malzonkowie mogli rozpoczac wspolzycie. Grudzien byl najmniej swietym miesiacem- nie obchodzono wtedy zadnych tradycyjnych swiat. Chodzilo o to by syn byl poczety w grudniu i narodzil sie we wrzesniu w okresie swiat.
  Poniewaz Jezus zostal poczety w tej fazie zrekowin , gdy juz nie bylo mozna ich zerwac , jego zwolennicy twierdzili , ze jest prawowitym synem Jozefa.
  Dla jednych byl bekartem, dla drugich krolewskim Mesjaszem, ktory mogl stac sie kims wiecej niz krolem.

  * – Duch Swiety to byl tytul przynalezny Jozefowi.

 20. Ad. 16

  Podobno dawniej, jak na lotnisku w Syrii okazywało się, że w paszporcie jest wbity pobyt w Izraelu, to do Syrii miało się wjazd zamknięty.

  Więc kiedy jechać do Izraela?

 21. ERROR 404 said

  Ad 15 Piwowar i Ad 17 Enki

  Na ogół tego nie robię , więc to taki „wyłom” ku pomocy….

  dałem wskazówkę pierwszą ; ” h. Korybut ” , więc skąd to jest według Państwa….
  dodam wskazówkę drugą ; „Sonet” , Dante Gabriel Rossetti , Lwów , 1907 w słowie wersu ;

  ” Gdy twarz ich rosa perłami opruszy…”

  Jeżeli ktoś się obrusza dla zasady , to TVP 1 , emituje dla opornych aż zrozumieją np. w dniu dzisiejszym „Pan Wołodyjowski” , proszę przypomnieć
  sobie kwestię która wypowiada Ketling o wadach Polaków….
  Każdy ( o ile posiada ) może sięgnąć na półkę po SJP i tam mu się objawi „prószyć”….

  Urazy w sercu nie noszę , Pozdrawiam serdecznie w dni Pańskie gdyż tu o bratanie rzecz idzie a nie o swary….

 22. human said

  Ad 19.
  Szanowny Panie (Pani) Veri. O jakim współżyciu i poczęciu Pan (Pani) bredzi? Ludzie w tamtych czasach nie mieli bladego pojęcia o tym, skąd się człowiek bierze (oraz inne istoty żywe). Mikroskop wynaleziono niecałe 350 lat temu.

 23. piwowar said

  Ależ panie Error. Ja się wcale nie swarzę.
  Nawt jeśli możemy się nie zgadzać w tym czy owym, to nie jest powodem do swarów. Obraza jest powodem do swarów i to tylko zamierzona.

  Niech Panskie Święta będa udane i niech się Panu darzy(p.s. Mam prywatne pytanie, jak się mozna z Panem skontaktować?.

 24. piwowar said

  Data Narodzenia przypadająca na wiosnę wygląda dość prawdopodobnie. A rok to będzie między 6 pne a 4 pne, bo w 4 roku szlag trafił Heroda zwanego wielkim. Mędrcy dotarli do domu, a nie do szopki, a Dziecko mogło wtedy już liczyć nawet dwa latka. Nie wiadomo, ilu było tych Mędrców, co najmniej dwóch, a niektóre źrodła powiadają, ze i dwunastu (o ile pamiętam). Moim zdaniem (mogę się mylić), być może czterech. Warto zgłębić temat bliżej.

 25. ERROR 404 said

  Ad 23 Piwowar

  Służę :

  Proszę wejść na stronę : niezaleznemediapodlasia.pl , pod naszymi życzeniami w pierwszym wolnym artykule zostawić komentarz w postaci kontaktu do
  siebie : jeżeli Polska to telefon , jeżeli dalej mail …

  Nie jestem jednostką wybitną , lecz służę tem czem potrafię , sercem na pewno ….

  kłaniam się nisko i w zdrowiu ostawiam….

 26. ERROR 404 said

  Ad 23 Piwowar

  Służę ;

  proszę wejść na stronę ; http://www.niezaleznemediapodlasia.pl , pod naszymi życzeniami wejść w pierwszy artykuł i w komentarzu pozostawić
  jeżeli Rzeczypospolita to telefon , zaś jeżeli obce strony to mail…

  nie będąc personą wybitną , służę tem czem mogę , sercem na pewno

  kłaniam się nisko i w zdrowiu ostawiam…

 27. Marucha said

  Re 22:
  Chyba Pan nie docenia naszych przodków 🙂

  Już biblijny Onan wiedział, skąd się biorą dzieci.
  Arystoteles opisywał greckie kobiety, stosujące jako środek antykoncepcyjny oliwę, którą wlewają sobie do pochwy.
  Pierwszych prezerwatyw z cienkiej bawełny używali faraonowie.
  Itd.

 28. Wszystkim tym, którzy nie wiedzą:

  Ortografia języka polskiego zmieniała się w czasie.

  No tak. I?
  Admin

 29. I rację może mieć ten, który używa „prószy” jak i ten, który używa „pruszy”. Jak się ktoś podpisuje „herbu…”, to może ma prawo do starej pisowni? 🙂

 30. ERROR 404 said

  Ad 29 Krzysztof M

  Moja babcia św. pamięci , popełniła kilka razy jak pamiętam coś w brzmieniu ” ta łżesz..” i nie było to typowe łżesz , czyli delikatnie mówiąc – kłamiesz..
  tylko jakby pokpiewające , ale z takim dygiem głowy do dołu który mógł oznaczać pewnik czy skwitowanie, do tej pory nie wiem….
  Inaczej , babcia miała na pozór twarz surową w tym momencie , lecz kąciki ust podnosiły się nieznacznie jakby nie mogła pohamować wybuchu śmiechu

  Wracając do wymowy , pisowni i śniedzenia , grynszpanu szlachetnego vel patyny regionalnej .Za studenta dorabiałem w deutschland GMBH , w jednym landzie mówiło się „guten morgen” a w sąsiednim „moja” ….. w jednym i drugim przypadku z serdecznym uśmiechem…

  Pozdrawiam serdecznie…

 31. human said

  Szanowny Gospodarzu. Z uporem godnym maniaka twierdzę, że prapra…przodkowie nic o poczęciu sensu stricto nie wiedzieli a na pewno nic o związku przyczynowo – skutkowym. Gdy będzie odpowiedni klimat do tematu, to odszukam odpowiednie materiały. Pozdrawiam świątecznie.

  Jasne, zielonego pojęcia nie mieli, po co używali kondomów z jelit…
  Admin

 32. Ad. 31

  „Z uporem godnym maniaka twierdzę, że prapra…przodkowie nic o poczęciu sensu stricto nie wiedzieli a na pewno nic o związku przyczynowo – skutkowym. ”

  – Wielki polski uczony prof. Sedlak twierdził, że życie zaczyna się od kwantu światła. Sęk w tym, że naukowcy nie wiedzą, skąd się ten kwant bierze…
  Więc w czym jesteśmy mądrzejsi od przodków?

  ——
  Panie kochany, o czym Pan mówi?
  Przodkowie dobrze wiedzieli, skąd się biorą dzieci – bez sięgania po kwanty światła.

  A czym jesteśmy mądrzejsi od przodków?
  Może nie jesteśmy inteligentniejsi, ale mamy nieporównanie większą wiedzę zakumulowaną przez pokolenia.
  Po co ja gadam oczywistości…
  Admin

 33. veri said

  ad.22

  ” Ludzie w tamtych czasach nie mieli bladego pojęcia o tym, skąd się człowiek bierze (oraz inne istoty żywe). Mikroskop wynaleziono niecałe 350 lat temu.” –

  – kurcze !, to jak rozmnazali sie ludzie bez tego mikroskopu ? 🙂

 34. Ad. 32

  Mówię o tym, że mimo wielkiego postępu nadal wiemy o tym skąd się bierze życie tyle samo, co i nasi przodkowie. Czyli nic. O tym, co się dzieje dalej, jak już życie zaistnieje, to tak! O tym wiemy dużo! Ale o samym powstawaniu – nic.

 35. konfuzjusz said

  Wykipedia:

  Odkrywcą tlenu jest polski alchemik Michał Sędziwój, który nazwał go „pokarmem żywota” (łac. cibus vitae)]. Sędziwój wiedział, że „pokarm żywota, ukryty w powietrzu” jest niezbędny do życia (ludzi, zwierząt i roślin) i że przedostaje się on z powietrza do krwi. Sędziwój otrzymał tlen w drodze doświadczalnego rozkładu saletry potasowej podczas jej prażenia; swoje doświadczenie opisał w dziele Dwanaście traktatów o kamieniu filozofów (1604). Stwierdzał, że saletra jest ciałem złożonym, zawierającym „ducha świata” (tak nazwał tlen, uznając go za kamień filozoficzny), umożliwiającym życie ludzi i zwierząt. Wiedział więc, że gaz jest składnikiem powietrza i jest niezbędny do życia.
  Tlen został odkryty ponownie przez Carla Sheele przed 1773, ale odkrycie nie zostało opublikowane do 1777. W tym czasie za odkrywcę tlenu od dwóch lat uznawany był Joseph Priestley, który otrzymał tlen ogrzewając tlenek rtęci(II) i zbierając wydzielający się gaz.

  No dobrze, ale czym oddychano przedtem, przed rokiem 1604?

 36. konfuzjusz said

  …..– kurcze !, to jak rozmnazali sie ludzie bez tego mikroskopu ? …..

  Oni sie wtedy rozmnażali przy uzyciu prymitywnego szkła powiększającego.

Sorry, the comment form is closed at this time.