Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kolejna fala krytyki polskiego rządu w niemieckich mediach

Posted by Marucha w dniu 2015-12-26 (Sobota)

Ojciec niemieckiej demokracji

Komentatorzy największych niemieckich gazet krytykują w wigilijnych wydaniach nowy polski rząd zarzucając mu niszczenie państwa prawa i „przekroczenie Rubikonu między systemem wolnościowym a autorytarnym”.

„Nowy polski rząd, kierowany przez swego spiritus rector Jarosława Kaczyńskiego, natychmiast rozpoczął przebudowę Polski w państwo, w którym władza przestała być podzielona i kontrolowana, lecz została całkowicie skupiona w rękach Kaczyńskiego i jego nacjonalistycznej partii PiS” – czytamy w „Sueddeutsche Zeitung”.

„Trzeba szybko sprawdzić, czy ustawa o TK jest zgodna z prawem unijnym, i trzeba szybko wyraźnie dać do zrozumienia, jakie skutki dla pozycji Polski w UE będzie miało dalsze naruszenie demokratycznych zasad – łącznie z pozbawienia prawa głosu” – dodaje z kolei „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

W „Die Welt” czytamy, że „W Polsce grozi ni mniej, ni więcej jak dyktatura, tym razem nie komunistyczna, lecz narodowo-konserwatywna”. „To bardzo źle dla Polski, a w dodatku jest naigrywaniem się z odwagi i ofiarności ludzi, którzy walczyli i zginęli w walce o polską demokrację”.

Jak widać nic nie wskazuje na to, by rząd Prawa i Sprawiedliwości mógł liczyć na zaznanie spokoju ze strony zachodnich mediów.

PAP/mn
http://parezja.pl

Czyżby dla PIS otwierała się – raz już przetrenowana – możliwość utraty władzy tuż po jej zdobyciu? A może zamiast „utraty” winno się powiedzieć „przekazania”?
Admin

Komentarzy 18 do “Kolejna fala krytyki polskiego rządu w niemieckich mediach”

 1. Ciupaga said

  > niszczenie państwa prawa

  Jeśli już coś niszczą to budowany mozolnie dekadami układ oparty o jurgielt. Stad ten – cytując klasyka – jaskółczy niepokój.

 2. Ciupaga said

  Ogólnie – Polskę trudno jest czymkolwiek straszyć, bo nie można już jej nic zabrać. PiSu boją sie dlatego, że jest zakładnikiem swoich haseł wyborczych i wizerunku partii patriotycznej, niepodległościowej itd. Jak nie spełni pokładanych w nim oczekiwań (a nie spełni – patrz Duda na Ukrainie: miliard euro dla bankruta, gdy brakuje pieniędzy na wszystko), to pod jej retorycznym parasolem (bo PiS będzie potrzebował igrzysk, może np nacjonalizacja mediów?) wyrosną inicjatywy bardziej radykalne, które po jego upadku mogą zająć pisowski elektorat.

  Dlatego przez pięć lat Winnicki i reszta prowadzili ludzi marszem do Ruchu Kukiza i ostatecznie do likwidacji/rozbicia środowiska tzw Ruchu Narodowego.

 3. AQQ said

  Krytyka wieszczy, że jest niezle.

 4. revers said

  Akurat w dniach rocznicy waznej dla losu Polski i Europy

  https://web.facebook.com/NaszGeneralTadeuszJordanRozwadowski/photos/a.1521483011427188.1073741842.1481412595434230/1539339696308186/?type=3&theater

  Ignacy Padewrewski, Rozwadowki to tez autorytety spod ciemnej gwiazdy?

 5. revers said

  Na mudrej Ukrainie to dopiero powstala przy pomocy dyplomacji unijnej demokracja, gdzie mozna sobie do woli pospiewac o naszym unijnym i eruopejskim autorytecie. „Adolf Hitler jest z nami, Adolf Hitler jest w każdym z nas” – podśpiewuje sobie deputowany do pomajdanowej Werchownej Rady Ukrainy z Partii Radykalnej Artiom Witko. Nie ma to jak szczere wyznanie. W ogóle to najuczciwiej byłoby, gdyby tę pieśń wybrała sobie pomajdanowa Ukraina za swój hymn.

 6. ERROR 404 said

  Ma Pan rację ,Panie Marucha ( odnośnie przekazania).To , że Petru biega po ulicach z najmitami nie wnosi nic szczególnego do już dawno rozPiSanego planu, więcej to ma przekierować naszą uwagę na to czym hoolywodzki reżyser chce nas zająć…
  Oni nadal nie wiedzą jak przejąć te niegłosujące 55 procent , ale próbują….

 7. Regina said

  Kto w d…….pie dziure ma,psy wiesza na naszym kraju.A imbardziej skreca ich ku….wica to tymbardziej jestem przeswiadczona, ze wybor byl wlasciwy, chociaz fanem Pis-u nie jestem.Na poczatek dobre i to.Nie bylo wyboru,bo partia na ktora wszyscy czekamy jeszcze sie nie narodzila.

 8. Glock said

  Polska tak szybko ta prawdziwa oczywiscie nie powstanie Dopoki polak ma co zjesc ma robute za psie pieniadze Moze wyjechac do ;;zydowskiej angli ;;na zarobek.Ma BMWice stara ale BMWice .Ma dzieluszke do p…………nia .Teleglupoty na scianie.Wczasy na majorce w grecji w wloszech.Ma piwo wodeczke No przecie trzeba byc ;;;;poprawnym politycznie To znaczy GLUPCEM bez tozsamosci narodwej bez histori tradycji Taki pozyteczny idiota w kieszeni ;ZYDOWSKIEJ.
  Wlasnie zobaczcie jak zydzi ;sa zjednoczeni w wspolnej sprawie by wyje…….ac Goiow z POLSKI By zrobili miejsce swoim braciszkom z usraela.Widzicie jacy oni sa konsekwentni w tym co robia .Amy nic byle Brzuszek byl napelniony I okowita w lodowce.TACY POZYTYWNIE ZAKRECENI wydymani FRAJERZY z wszystkiego.

 9. aaaaaaaaaaaa said

  @6

  …..ale im te 55% nie jest już do nieczego potrzebne , minimalna ilość frekewncji wyborczej jest tak niska , że doskonale wybierją się sami…..co najwyżej jest bitwa o głosy w rodzinie……

  …..zaraz będą kroić Polskę jak pizzę ,więc i tak nie będą im te głosy potrzebne…..

  ….zuchwałość niemieckich żydów jak widać jest już pewna swego ….jeśli weźmiemy pod uwagę jak sprytnie opanowli Ukrainę to tu będzie tak samo nawet bez użycia pistoletów bo tutaj lemingi są zajęte tańcem z małpkami…..i pracują na 3 zmiany, więc połowa padnie sama na skutek rozstrojenia organizmu….

  ……zresztą przyczyn jest jeszcze więcej………

  podejrzewam ,że wraz z oddaniem władzy PiS-u nowecznej Bucholz sprzeda resztki ochłapów stepu i niemcki żyd za 5 lat zacznie stawiać nazwy ulic po niemiecku
  maskotka w postaci Petru będzie dalej bełkotać o „demokracji ” i tak się potoczy „sen o nowej Japonii …..” ….

 10. Guła said

  Panie Glock, tak jak napisał Pan Regina w końcu powstanie polska partia i odzyskamy niezawisłość. Ale nic to nie zmieni w losie Polaka. Będzie jak drzewiej bywała. To jest tak pewne jak Amen w pacierzu.

 11. wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18059103&kat=1356&title=Nieobliczalne-Chiny-Postepuje-budowa-sztucznych-wysp-i-militaryzacja-Morza-Poludniowochinskiego&ticaid=1162df

  NIEOBLICZALNE CHINY. POSTĘPUJE BUDOWA SZTUCZNYCH WYSP I MILITARYZACJA MORZA POŁUDNIOWOCHIŃSKIEGO

  Aneksja Morza Południowochińskiego przez Pekin jest sprawą ŚWIATOWĄ. Jest to bowiem Azjatyckie Morze Śródziemne, przez który przepływa 40% handlu światowego, w tym ropa dla Japonii. 10 lat temu Japonia ogłosiła MILITARNY protektorat nad Tajwanem, który – według analityków – miał w razie Stanu Wojny z Pekinem – zaatakować pekińskie tankowce w Singapurze, z której to racji Pekin podjął budowę ropociągu Birmańskiego.
  Aneksja Morza Południowochińskiego przez Pekin była skutkiem DANIA mu przez Kanclerza Schroedera i Jasira Arafata mego Aerobusa-SADDAM Z Dniepropietrowska, na który Saddam Husajn przeznaczył sto mld $ w ramach reformy Bliskowschodniego Rynku Lotniczego – najlepszego na świecie – przez Swissaira.
  To PRZENIESIENIE Aerobusa-SADDAM z Diepropietrowska do Pekinu było skutkiem SKATOWANIA mego pełnomocnika w NASA na Rozkaz Prezydenta Busha-Juniora, który POTRZEBOWAŁ pionowzlotu V-22 ze ŚWIDNIKA dla dystrybucji narkotyków przez piechotę morską. Produkowane przez chińskich komunistów na prawie wojennym KITANY – nazwa od Prawdziców z Niżnego Nowogrodu – wyrżnęły najpierw w wojnie jugoslawiańskiej WSZYSTKIE Apacze, a potem zlikwidowały amerykański protektorat imperialny na morzu Południowochińskim – zwany Doktryną Teodora Roosevelta – Bez Wystrzału.
  Tyle o DRODZE Naftowej, w obronie której Japończycy mieli 10 lat temu STRZELAĆ, ale było to PRZED skatowaniem mego Pełnomocnika. Doktryna o OBONIE przez Japończyków Drogi Naftowej, którą również na Oceanie Indyjskim kontroluje obecnie Czerwona Flota Chińska, zaczęła się od polsko-niemieckiej konferencji ekologicznej w Jeleniej Górze w r. 1996, na której Kanclerz Kohl powołał niemiecko-japońskiego protektora mego silnika spalinowo-parowego VDTW. Protektorat ten działa skutecznie, gdyż kilka lat temu sekretarz Paliw Kanclerz Merkel oświadczył PRAWDZIWI WŁADCY ROPY MIESZKAJĄ W BERLINIE.
  Otóż DZIĘKI temu Protektoratowi, który egzekwuje poprzez mój VDTW Volkswagen, Niemcy DYKTUJĄ ceny ropy naftowej, czym postanowili ZBANKRUTOWAĆ Rosję, USA jako państwo na kapitale żydoarabskim i Państwa Arabskie. Odbudowa jednak WSCHODNIEJ granicy Niemiec na Missisipi, która upadła w bitwie nad Bzurą, nie jest możliwa bez Polski i Skarbu Hitlera w Wałbrzychu, co jest powodem PUCZU HITLEROWSKIEGO w Polsce.

 12. Macko said

  1. Panstwo ma byc Panstwem ETYKI a nie prawa. Prawdy a nie ideologii.
  2. Niemcy nie akceptuja ustaw UE które nie sa dla nich korzystne.
  3. Polska oficjalnie jest jeszcze suwerenna.

  Jesli jest suwerennea to niech sobie gadaja.
  Jesli nie jest to i tak zrobia z Polska co im sie podoba, a nam wcale nie

 13. wandaluzja said

  Niesioł wypędził z Polski komunizm składając przed pomnikiem Lenina DARY i pisząc nań: MASZ KUFAJKĘ ORAZ BUTY, WYPIERDALAJ Z NOWEJ HUTY. Był to akt na miarę nocnego ataku na bagnety 9. Galicyjskiej Dywizji Piechoty pod Gorlicami, na co słuchający tego w radiu SZTOKHOLM Roman Dmowski telefonował do Wszystkich Możliwych: PALIĆ SZYBY NAFTOWE.
  W związku z Puczem Hitlerowskim w Polsce dobrze byłoby, aby Niesioł wypędził z Polski hitlerowców pisząc np. na murach: WEŹ SE SZNAPSA I HAMBURGERA, WYPIERDALAJ Z WAŁBRSZYCHERA.

 14. Macko said

  Troche starych ale jarych nowinek podatkowych z kraju nad Wisla okupowanego przez Korporatokracje:

 15. ERROR 404 said

  ad. 9 Aaaaaaaaaaaaa

  Jeżeli zniknie 1066 , to proszę mi wierzyć 55 procent , to będzie coś….

 16. Lam said

  ALTRUISTA?
  Szczodry prezydent Polski Duda
  Dla banderowców robi cuda.
  Z dziurawego polskiego budżetu
  Daje im cztery miliardy zetów.
  17-12-2015
  (Czy Duda wie coś, czego my nie wiemy)

  DEUTSCHLAND UBER ALLES
  Schulz PE-wien, niemieckiej nacji,
  Uczył Polaków demokracji,
  A sam tylko ze współziomkami
  Zalał UE islamistami.
  18-12-2015

 17. gosc said

  Stronnictwo Pracy www -reaktywacja-partia zalozona w 1937;-Roman DMOWSKI,Ignacy Jan PADEREWSKI ,Wojciech KORFANTY,
  Jan JANKOWSKI….+.POLONIA RESTITUTA+

 18. e.c. said

  ..YDOWSKA IV RZESZA ..YDORZĄDY OŚMIESZA-

  BANKSTERZY Z OBAMĄ W RUINĘ/DO WOJNY JĄ PCHAJĄ,
  A CIOTY SANKCJAMI W ROSJĘ UDERZAJĄ
  JEW WHORE OBAMA Z MERKEL /PÓŁ..YDÓWKA JENZTSCH/KAZMIERCZAK/
  PILNUJE ,BY NIE BRYKAŁY ULEGŁE SZUJE
  ODKĄD SIĘ ..YDÓW MAFII ODDALI,CHCĄ,ABY WSZYSCY IM WTÓROWALI
  I K..WY WŁADZY WCIĄŻ OŚMIESZALI

  SOROS+ERDOGAN+TTIP +DZICZ Z UKRAINY+NATO/EU=SHIT /SCHEISSE/G…

  PUT IN-PAJACOM ŚCIĄGAJ MAJTECZKI I WSADZAJ W D..PĘ BRUDNE MATECZKI,A ŚCIERWO ŁADUJ DO WALIZECZKI !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: