Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Za_granicą_widać_Lep… o Rozbić system samowładzy
  revers o Czy Duda zatańczy kazaczo…
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  wanderer o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Głowa Kolumba, czyli krótki es…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (45 – …
  revers o Wolne tematy (45 – …
  NICK o Wolne tematy (45 – …
  revers o Po wyborach, czas na pleb…
  Boydar o Wolne tematy (45 – …
  gorej o Rozbić system samowładzy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (45 – …
  Marek o Rozbić system samowładzy
  JARNO o Odnośne refleksje po pierwszej…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 517 obserwujących.

Przedsiębiorcza Polska według ks. Jacka Stryczka

Posted by Marucha w dniu 2015-12-29 (Wtorek)

Działania Szlachetnej Paczki z roku na rok przybierają coraz większą skalę. Jej pomysłodawca, ksiądz Jacek Stryczek, udowadnia, że można stworzyć system, w którym pomoc dociera wyłącznie do nielicznych naprawdę potrzebujących, natomiast zdecydowana większość powinna stosować się do etosu przedsiębiorczości.

Stowarzyszenie WIOSNA, w ramach którego działa m.in. Szlachetna Paczka, zostało założone w 2001 roku. W tym roku, podczas XV edycji akcji, pomoc trafiła do 21 tysięcy rodzin, a jej wartość wyniosła 54 miliony złotych, co jest wynikiem rekordowym, a przy okazji również lepszym od efektów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sam fakt prowadzenia tak dużej inicjatywy, stawia ks. Stryczka wśród najbardziej wyjątkowych duchownych w naszym kraju. Jednak w tym miejscu jego działalność się nie kończy, a właściwie… zaczyna. Jest tak, ponieważ naprawdę potrzebujące rodziny stanowią bardzo małą część społeczeństwa.

Co z resztą? Ksiądz Stryczek ma wizję „alternatywnej Polski”, w której zapanuje etos przedsiębiorczości. Pomysłodawca Szlachetnej Paczki zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli u ludzi wykształci się pochwałę dla pracowitości, a zaradni przestaną być traktowani podejrzliwie, to skorzystają również potrzebujący – dla nich pomocy wówczas nie zabraknie. Zniknie również sens demoralizujących zasiłków społecznych.

Czytaj także: „Szlachetna Paczka” zebrała 54 mln zł w tym roku. To więcej niż WOŚP

Paczki trafiające co roku do potrzebujących rodzin, nie powinny przesłaniać nam tej ważniejszej części działalności księdza Stryczka, która polega na zmianie myślenia u jak największej liczby Polaków.

Niektóre jego wypowiedzi mogą powodować oburzenie nie tylko środowisk lewicowych, ale również katolickich. Jednak dla księdza Stryczka czymś całkowicie normalnym jest, że przedsiębiorca zatrudnia na tzw. umowach śmieciowych.

Uważam, że żyjemy w kraju „katomarksistowskim”. Z jednej strony Jezus powiedział, że trzeba kochać ubogich, a z drugiej Lenin stwierdził, że należy nienawidzić bogatych. Nam się to wymieszało – uważa pomysłodawca Szlachetnej Paczki.

Aby zwrócić uwagę na negatywne nastawienie do przedsiębiorców, ksiądz Stryczek przygotował niedawno „Odezwę do polskich przedsiębiorców”. Jej treść zawierała prośbę do właściciel firm o zamknięcie zakładów pracy.

Być może jesteś, bądź też grozi Ci że będziesz, bogaty! Apeluję więc do Twojego sumienia: zamknij firmę! Stań się bezrobotnym i oddaj się pod opiekę państwa. Wtedy będziesz miał szansę stać się dobrym człowiekiem – napisał ksiądz Stryczek.

Warto dodać, że ksiądz Jacek Stryczek stawia swoich oponentów w wyjątkowo trudnym położeniu. Jak bowiem zarzucić egoizm pomysłodawcy akcji, która właśnie uszczęśliwiła 21 tysięcy rodzin?

http://wmeritum.pl

Komentarzy 12 to “Przedsiębiorcza Polska według ks. Jacka Stryczka”

 1. NyndrO said

  To musi być chyba porządny ksiądz.Przy takiej sumie wszystkie „media” tak cichuteńko siedzą…Ja przynajmniej NIC nie słyszałem na ten temat.Gdyby był skrewiony, już dawno byłby przesłuchany przez olejnik MOnikę.

 2. Joannus said

  Nic przeciw paczce i ks.Stryczkowi nie mam. Ale pomysł robienia paczek świątecznych przyszedł z USA.

 3. Boydar said

  Właściwie, to Pan Nyndr0 (1) zamknął temat. Mało kto wie coś więcej niż podają „media”. A jednak … chcesz poznać pannę ? Popatrz na „teściową”. Kto Stryczkowi swachem, kto mu daje alibi, kto pieje z zachwytu ? To tylko poszlaki, ale póki co, niewiele mamy ponad.

  To co Stryczek robi teraz to jedno. Moim skromnym zdaniem gościu się legenduje, nie wiem jeszcze tylko do jakiej roli. Ale to już szybko się okaże, pożyjemy, przekonamy się. A może F1 zrobi go świętym subito ? Sam paczkę przecież wysłał, i tradycja szlak przetarła …

 4. Piotr72 said

  X. Jacek jest w mojej parafii i mogę powiedzieć, że ogólnie jest dobrym człowiekiem, jednak Boydar jest całkiem blisko prawdy…

 5. oldman said

  Też kiedyś chodziłem na ekstremalne drogi krzyżowe zainicjowane przez ks.Stryczka dopóki nie zrozumiałem że ekstremalna droga krzyżowa to codzienne opiekowanie się swoja rodziną bez fleszów reflektorów, nawet kiedy robią ci na złość i wbrew swojej woli ( w wolnym tłumaczeniu -Tradycja). Staram się nie oceniać, coś innego wybrałem a czy dobrze -Bóg osądzi.

 6. aaaaaaaaaaaaa said

  PO-owska trolownia już działa na pudlu ,… nawet młody grzbiet to zuważy po pierwszej stronie …
  http://www.pudelek.pl/artykul/87409/ksiadz_miedlar_apeluje_nie_daje_owsiakowi_nie_wspierajcie_hochsztaplerstwa/

 7. Mordka Rosenzweig said

  re 2

  Szanowny pan Joannus,

  “Ale pomysł robienia paczek świątecznych przyszedł z USA”

  Pan Mordka ma wraszenie sze ten pomysl pszyszedl z Kanada.

  Pan Mordka zna ta bardzo szlachetna i dobsze usytuowana rodzina, ktura niestety zostala pokszywdzona pszez wlasna rasa, bo jak komuna upadla to upadl tesz bardzo dobry business wysylania paczki do PRL.

  Ja pan Mordka nigdy nie mugl sie nadziwic, sze szynka w puszce z PRL byla wysylana z powrotem do PRL i sie dobsze na tym zarabialo.

 8. ERROR 404 said

  Ja wychodzę z założenia , że powołaniem księdza jest ewangelizacja…

  Rolą Państwa jest pomagać tym którzy sobie nie radzą a nie odbieranie im dzieci , ….
  Jednorazowe akcje przynoszą więcej szkody niż pożytku. Wiem gdyż przez 20 lat miałem z tym do czynienia i znam zagadnienie od podszewki.
  To dobrze wygląda w TV… , chociaż nikt nie pyta matek , dlaczego akurat płaczą….
  Widziałem , też już po akcjach ( dwa, trzy tygodnie ) reakcje dzieci których oczekiwania po „paczkach” , były rozbudzone , przykro ….
  Widziałem jak raz w tygodniu była rozdawana darmowa odzież , u p o k a r z a j ą c e , jak ludzie o nią walczyli , to była odzież używana…

  Gorący posiłek – tak , pomoce i przybory szkolne – tak , dofinansowanie ubrań – tak i wiele innych rozwiązań systemowych….

  Mieszkam w Białymstoku , czy wiecie Państwo ile tirów ubrań i butów niszczy Urząd celny – Tir-ów nie kartonów ?

  Wiecie Państwo ile Czeczeni w ośrodku w Białymstoku mogą otrzymać miesięcznie na dziecko ?, jedno z zaliczeń miałem na podstawie tych danych…

  Polska miast być płatnikiem netto w Brukseli, powinna inwestować w własny naród a nie ten rzekomo „wybrany”…

  posłuchajcie też państwo relacji naszych rodaków w Donbasie , jak nie docierała do nich pomoc akcji (szeroko medialnych ) np. P. Ochojskiej….

 9. Witek said

  Coś o niesieniu pomocy i jej przekierowaniu na uchodźców

  „Podołamy organizacyjnie i finansowo pobytowi gości z Syrii – uspokaja ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

  Opolska Caritas jest przygotowana by gościć uchodźców nawet do Bożego Narodzenia – jeśli tego będą wymagały procedury. Koszt dziennego pobytu jednej osoby w ośrodkach to ok. 60 zł. – Sporą część tych kosztów poniesie „Caritas”. Mamy na to fundusze z różnych projektów, m.in. z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będziemy także apelowali o pomoc rządową, bo w analogicznych projektach, np. dotyczących uchodźców wojennych z Ukrainy, rząd wspierał „Caritas”. Jestem spokojny o to, że podołamy organizacyjnie i finansowo pobytowi gości z Syrii, bo znam ogromną ofiarność wiernych diecezji opolskiej”

  http://opole.gosc.pl/doc/2578424.Mozna-pomoc-w-przyjeciu-uchodzcow

  Księdzu dyrektorowi należałoby wytłumaczyć dwie sprawy
  – czym innym jest ofiarność wiernych wobec swoich najbliższych
  – czym innym jest wspieranie Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom
  jak sama nazwa wskazuje cel tej akcji jest jasny?
  Bynajmniej dla wspierających, ksiądz publicznie chwali się, że defrauduje pieniądze Caritasu bo uchodźcy to jednak nie dzieci!

 10. oldman said

  Re 8
  Krótko. Tu jest Pan w błędzie, kapłan jest przede wszystkim do odprawiania Mszy Św. A czy jest Msza Św nie będę rozwijał.

 11. Paczki paczkami, dobra to rzecz. A skutek jest taki, że ludziska dają coś do paczki i ze spokojnym już sumieniem zapominają o sprawie do następnej akcji…

  To jest złudzenie, że akcja jedna, czy parę coś załatwi… Problem pozostaje. Ale ludziska zadowolone, bo na paczkę dali…

  To nie jest ani po polsku, ani po katolicku.

 12. Ad. 8

  Panie Error404, pozdrawiam z Bojar. Dobrze pan pisze. Tylko jeszcze te liczby, których pan nie zmieścił w tekście… Ile na dziecko? Ile TIR-ów? Co i ile taki TIR mieści?

Sorry, the comment form is closed at this time.