Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Wolne tematy (48 – …
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Siekiera_Motyka o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Lily o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Maciejasz o Wolne tematy (48 – …
  NyndrO o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Jabo o Vucic jako model współczesnej…
  Kar o Myśleć trzeba. Myśleć!
  JOIGNAC o Wolne tematy (48 – …
  Adrem o Vucic jako model współczesnej…
  Yah o Wolne tematy (48 – …
  Yah o Myśleć trzeba. Myśleć!
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

„Nikt nie opanuje skutecznie kraju, w którym każdy mężczyzna ma w domu broń”. Adwokat i sędzia strzelectwa o posiadaniu broni.

Posted by Marucha w dniu 2015-12-30 (Środa)

Na łamach „Rzeczpospolitej” ukazał się wywiad z mecenasem Krzysztofem Kuczyńskim, który oprócz praktyki adwokackiej zajmuje się również strzelectwem sportowym będąc sędzią i instruktorem. W rozmowie wyjaśnia przyczyny praktyczności posiadania broni i rozwiewa podstawowe mity z tym związane.

– Używam amunicji ostrej i mam kałasznikowa – wyjawia mec. Kuczyński. Dodaje jednak, że jego karabin nie strzela ogniem ciągłym, ale jest samopowtarzalny. Pozwolenie na taką broń można uzyskać do celów sportowych, łowieckich lub szkoleniowych.

– Z uwagi na nasze dość wredne położenie geograficzne uważam, że każdy mężczyzna powinien co najmniej wiedzieć, jak używać i rozłożyć kałasznikowa, a najlepiej mieć go w domu. Nawet gdyby do końca życia nie miał okazji go użyć – zaznacza.

Swoją broń trzyma w szafie pancernej w domu. – W naszym kraju jest około pół miliona sztuk broni, a i tak jesteśmy najbardziej rozbrojonym krajem Europy. Statystyki są nieubłagane: w Polsce nie więcej niż jeden obywatel na stu posiada broń, podczas gdy we Włoszech jest ich 11, w Czechach – 16, natomiast w Niemczech, Austrii, Norwegii, Szwecji i we Francji – ponad 30. Rekordzistami są Finlandia i Szwajcaria, tam liczba ta przekracza 45 – wylicza Kuczyński.

Adwokat odpowiada też na najbardziej popularny mit odnoszący się do posiadania broni, w którym kładzie się nacisk, że zwiększy to liczbę przestępstw popełnianych przy użyciu broni.

– Polacy czują jednak jakiś irracjonalny strach przed bronią. Stygmatyzuje się jej posiadaczy. A przecież broń jest zła tylko w rękach złych ludzi. A źli ludzie mają broń nielegalną – podkreśla w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

– Po drugiej wojnie światowej Polacy dysponowali niezliczoną ilością broni, co stanowiło poważny problem dla nowej władzy – zaznacza mec. Kuczyński. – Uzbrojony obywatel mógł stawić realny opór aparatowi ucisku. Propaganda wszelkimi środkami przekonywała więc, iż Polak posiadający broń to zagrożenie, a wszelką pomoc i ochronę w walce z przestępczością zapewni państwo. Tak wmówiono nam, że Polacy nie nadają się do broni, bo od razu pozabijają siebie albo innych. To oczywisty absurd. Czym niby różnimy się od znacznie bardziej uzbrojonych Czechów czy Serbów? – kontynuuje.

Posiadanie broni łączy też z bieżącą sytuacją międzynarodową: – Jeszcze rok temu wszyscy spekulowaliśmy, czy konflikt na Ukrainie nie dotknie również naszego kraju. Trudno przejść nad tym, ot tak, do porządku. Obecnie wydajemy miliardy na dozbrojenie armii, a temat obrony terytorialnej traktowany jest wciąż po macoszemu. A przecież nikt nie opanuje skutecznie kraju, w którym każdy mężczyzna ma w domu broń. Taką filozofię z powodzeniem prezentuje np. Finlandia czy Szwajcaria.

Źródło: prawo.rp.pl
KRaj
http://www.pch24.pl

Niestety (sprawdziłem to niezliczone razy osobiście) najracjonalniejsze argumenty, najbardziej porażające statystyki, nie przekonają lemingów-pizdusiów. A jeszcze bardziej naszych Pań, dla których nawet widok pistoletu pneumatycznego jest traumą poza wszelkim wyobrażeniem.
Admin

Komentarze 42 to “„Nikt nie opanuje skutecznie kraju, w którym każdy mężczyzna ma w domu broń”. Adwokat i sędzia strzelectwa o posiadaniu broni.”

 1. AnnaNyndro said

  Mnie od nastu lat odrzuca.

 2. Handel bronią – dobry interes.

 3. AnnaNyndro said

  Dla mnie traumą nie jest.Podoba mnie się nawet dwubeltówka.Panie Adminie.

 4. AnnaNyndro said

  Dwudubeltówka,oczywiście.

 5. Boydar said

  Uwzględniając okoliczność, że Pana Nyndr0 gdzieś nagle wcięło, to na Pani miejscu nie wspominałbym o tej „dwudubeltówce” tak głośno i publicznie.

  PS. Że się tak namolnie dopytam – co narozrabiał ?

 6. Marcin said

  Kiedyś potrafiłem rozebrać,wyczyścić i złożyć kałacha z zamkniętymi oczyma jak każdy szwej zasadniczej służby. Dziś nie wiem czy mógłbym to powtórzyć bez przypomnienia sobie a to już minęło 18 lat. Bardzo skuteczna broń, łatwa w użyciu, odporna na wszelki syf. Krążą legendy,że kałach powinien wystrzelić nawet pod wodą ale osobiście nie sprawdzałem. Byłbym za jeśli mógłbym legalnie trzymać go pod wyrkiem.
  Bardzo ważną rzeczą w posiadaniu broni jest to,że rodzi się szczególna więź człowiek- jego armata, o którą się dba jak o własna kobietę.
  Kiedyś na zajęciach z PO ( nie Platformy Obywatelskiej he he) chodziło się na strzelnice i strzelało z kbks. Jak to teraz wygląda? Czy jest jeszcze ten przedmiot?

 7. AnnaNyndro said

  Szanowny Panie Boydarze…A ja delikatnie zapytam,jeśli oczywiście będzie Pan tak uprzejmy odpowiedzieć ,czy Pan Nyndro rozrabia? Proszę pisać, szczerze!

 8. Boydar said

  Ależ skąd ! To święty człowiek !!! Ostoja cnót wszelakich i miłości bliź … niego … tak, bliźniego.

 9. Pitagoras said

  Pani Anno – myślę, że chodzi o dubeltówkę lub po prostu dwururkę tzw.?

 10. Iwet said

  A ja bardzo chętnie postrzelałabym sobie. Mam dobre oko.

 11. Picnawodęfotomontaż said

  Ludziska robia sobie sami rozmaite strzelby na śrut, z których najprostsza ale niebezpieczna dla użydkownika jest taka zwana nug piz (prosze czytac wspak, nie chciałem uaktywniać automatycznego wyłapywacza słów kluczowych). Nie polecam. Bardzo, ale to naprawdę Bardzo łatwo skonstruować sobie całkiem zgrabną i bezpieczna jednorurkę, a nawet dwururkę odpalaną sprężyną. Zainspirowany apelem pana Nicka, pare miesięcy wstecz pozwoliłem sobie rozrysować schemat trójrurki, ale z oczywistych względów zamieścić nie mogę. Przeciez we Francji (zdaje się) facio poszedł do kicia za niewinną książkę o survival.

  Są na Sieci także sposoby skonstruowania broin wgint,owanej.

  Ale najniebezpieczniejszą broiną, powtarzam po raz enty do kwadratu, jest ludzki umysł

  (dlatego wszyscy bowinni zostac zdekapitowani).

 12. Picnawodęfotomontaż said

  Panie Iwet, ja to bym sobie w piękne Dziewczyny tez postrzelał oczami.

  Chyba Pani Iwet…
  Admin

 13. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal o pan mecenas Kuczynski:

  “– Używam amunicji ostrej i mam kałasznikowa – wyjawia mec. Kuczyński. Dodaje jednak, że jego karabin nie strzela ogniem ciągłym, ale jest samopowtarzalny. Pozwolenie na taką broń można uzyskać do celów sportowych, łowieckich lub szkoleniowych.”

  Ja pan Mordka mysli sze pan mecenas jest mocno pojebany muwiac sze moszna uszywac Kalsznikow do celuw mysliwskich bo ani stszelba ani amunicja sie do tego nie nadaje.

  Tylko czarne muszyny uszywaja Kalasznikow do stszelania do sloni i nosoroszcuw bo moszna spszedac kły slonia i rug nosoroszca do panuw chinczykuw z dobry zysk a zostawiajac gnijace mieso.

  Acha, pan Mordka zapomnial sze Kalasznikow byl bardzo popularny na Majdan w celach sportowych.

 14. rebeliant80 said

  Po tym poznamy, iż Polska zmierza ku wolności, że władza w konstytucji zapiszę prawo do posiadania broni, z tego co wiem, PiS takich planów nie ma, a więc nie jest to partia, która za główny cel stawia dobro narodu polskiego i która tylko Polakom służy.

 15. RomanK said

  Dzis bodbija sie i uzalenia kraje przy pomocy dlugu….na to bron nie pomoze….chyba ze dluznik strzeli sobie w leb, jak glupi bbadz bankierowi jak jest madry.

  Sa tez w Polsce madrzy POlacy…prosze:

 16. NICK said

  O ostrej broni się nie mówi.
  Ją się posiada.
  Każda oficjalna broń, w Polsce, jest ściśle rejestrowana. Także strzelecka – sportowa. Na dzień jeden przed zawieruchą będzie rekwirowana. I co? I dooopa. Zimna.

 17. pic na wode... said

  Najmocniej przepraszam za poślizg na klawiaturze.
  Oczywiście, Pani Iwet.
  Nieprzytomnie mi imponuja Dziewczyny strzelające, i nie tylko oczami.

  Moja córka wsadza dziesiątke na trzydzieści metrów z pistoleciku z czterocalową lufą. A chłopaki wtedy powiadają, że ich nadgarstek boli i wycofuja się z kompetycji.

  Ona ma oczy koloru Bałtyku, gdy zawieje bryza. Dlatego to strzelanie jej tak dobrze wychodzi. A Pani Iwet jakie ma oczy?

 18. konfuzjusz said

  Zacznę to mówić głosno, acz niechętnie. Należy się zaopatrywać w broń nielegalną. jak nie mozna legalnie, mimo najszczerszych chęci, chociaż dajmy sobie szanse w konfrontacji z tymi, co i tak maja nielegalnie.

  Teraz tak: Jak rozpatrywac z etycznego punktu widzenia sytuację, w której staniemy z nielegalna bronią w obronie przed bandersynami, którzy będa mieli legalnie?

  (bo nam, prosze Was zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo nie ze strony ręcznikogłowców – do których inwazji i tak nie dopuszczą przyszli właściciele Polin – ale właśnie ze strony oo wiele gorszych rezunów. Bo arab humanitarnie utnie łeb i już sie człowiek nie męczy, A banderswołocz najpierw nam na żywca wypruje flaki…….. etc.)

 19. oldman said

  Broń służy z samej swej nazwy do obrony, każdy człowiek ma prawo się bronić.
  Tak naprawdę to zbija poprawność polityczna, najpierw sumienie, potem szare komórki, na końcu resztę.

 20. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  W psychiatrii irracjonalny strach przed bronią nazywany jest hoplofobią .
  Pozdrowienia , szczęśliwego Nowego Roku .
  Dinozaur ( z Neandertalu ).

 21. AlexSailor said

  Musimy żądać legalnego dostępu do broni palnej NIGDZIE NIE REJESTROWANEJ, bez ograniczeń, z wyjątkiem przestępców kryminalnych nakładanym przez sąd, u których znalezienie broni byłoby przestępstwem ciężkim.

  Ale o czym my tutaj.
  Skoro Polacy będą ścigani nawet za to, że ośmielą się strzelać z petard poza oknem 10 minut przed północą Sylwestra i dziesięć minut po.
  Nie wiadomo na podstawie jakiego prawa, ale to nie stanowi żadnego problemy w państwie prawników.

 22. AlexSailor said

  No i Brunon K. skazany na 13 lat więzienia za to, że będąc z wykształcenia specjalistą od materiałów wybuchowych, wiedział jak i był w stanie wykonać zamach na Sejm przy użyciu saletry nawozowej, którą miał niepostrzeżenie dostarczyć w ilości 4 ton transporterem opancerzonym o ładowności 2,5 tony do centrum Warszawy pod sejm w czasie jego obrad.
  Transporterem, którego nie miał ale planował zakupić.
  Z przyczepką chyba, żeby mu ta saletra wlazła.

  Widzę oczyma wyobraźni Brunona K. przeciskającego się przez korki do centrum Warszawy, niepostrzeżenie, transporterem opancerzonym ciągnącym za sobą przyczepę od osobówki załadowaną nawozem.

  Śp. Bareja miałby gotowy scenariusz.

  Dalej już nie piszę, bo się znowu na mnie wkurzą, że się z nich nabijam.

 23. Ad. 17

  „Moja córka wsadza dziesiątke na trzydzieści metrów z pistoleciku z czterocalową lufą. A chłopaki wtedy powiadają, że ich nadgarstek boli i wycofuja się z kompetycji.”

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/215573_163541753702647_3046349_n.jpg?oh=ebd24cd59a322b6bd182c54dd184dcc8&oe=570438FB

  I nadgarstek poczuje się lepiej. Chce pan zamówić coś takiego?

 24. anonim said

  Od czasu skazania Brunona czekam na jego ułaskawienie przez Pana Prezydenta Dudę…taki papierek lakmusowy 🙂
  A będąc już poważnym to nie na darmo zlikwidowano pobór, i naukę strzelania na PO nie na darmo media starają się mentalnie wykastrować mężczyzn a przemysł chemicznie by teraz państwo przyklasnęło temu by społeczeństwo uczyło się strzelać i miało broń w domu…jeszcze by jeden z drugim doszli do wniosku że oni jednak mają jakąś władzę nad boskim urzędnikiem choćby ostateczną.
  Teraz wszyscy się wieszają zamiast próbować oddać oni zmieniać tego stanu rzeczy nie będą.

 25. Polo said

  Strzelanie kosztuje, ale warto.
  http://www.strzelnica-magnum.pl/packages

 26. KUBA said

  Dostępu do broni nie będzie – władzia wie, że celem mogą być funkcjonariusze tej władzy.

 27. Polo said

  Ad 22
  Już o tym była mowa. pamiętam mój komentarz. ” Każ da gospodyni to zamachowiec bo ma 2kg mąki w domu ( rozpylona i podpalona to niezły wybuch) I oczywiście rolnik który saletry ma na tony plus troskę oleju i mamy buuuum”.

 28. Picnawode said

  Panie Anonim. Chyba chciał pan powiedzieć: uniewinnienia a nie ułaskawienia.

  Panie Krzysztof M. I gdzie taką protezę mozna nosić, bo za paskiem to na pewno nie.
  (w slangu entuzjastów strzelectwa tego typu urządzenie rzeczywiście zwane jest protezą).

  Gdy wspomniana osoba wsadza dziesiątke z trzydziestki, to chłopaki tylko mówią, że ich nadgarstek boli, co najprawdopodobniej nie jest prawdą, tylko pretekstem do nieuczestnictwa w konkursie. Kaliber 9 mm luger nie męczy. Spróbowałby Pan mag44, albo pół cala:

  Z nowym rokiem.

 29. aaaaaaaaaaaaaa said

  @26

  „Dostępu do broni nie będzie – władzia wie, że celem mogą być funkcjonariusze tej władzy.”

  …..naiwność kretynów, nawet nie chce m się tego komentować..

  …nic mnie nie powstrzyma przed rozwaleniem jakiegoś gogusia jak będę miał na to ochotę,…….sposobów są setki ,a te niemające nic wspólnego z bronią okażą się najbardziej skuteczne !

  ……..zdalnie sterowany samolocik albo samochód i gościa nie ma w kilka sekund

 30. osa said

  jak Cejrowski i Braun i Kolonko cały czas mówią o swobodnym dostępie do broni w Polsce to nikt tego nie nagłaśnia ale jak pan mecenas się wypowie to od razu artykuły dyskusje itp

 31. anonim said

  ad.28.29
  W sytuacji pana Brunona było by mu chyba wszystko jedno uniewinnienie albo ułaskawienie byle by tylko wyjść z więzienia i doń nie wrócić.
  Ogólnie chodziło mi o to że broń dodaje pewności siebie to już jest in minus dla władziuni i choćby dla tego nie pozwolą.

 32. Czołgista said

  @30
  Cejrowski stwierdził, że do Rosjan należy strzelać, nie rozmawiać z nimi. Jemu broni bym nie dał.

 33. Asa said

  Ja miałam duży problem z nauczycielką (pochodzenia żydowskiego – niestety tych coraz więcej w szkołach), bo mój 6-letni syn bawiąc się strzelał z ręki, patyka, butelek z piciem, czy co tam dorwał, a to niedopuszczalne podobno. Dziecko też fantazjowało, że ma czołg w garażu i ona spytała mnie, czy to prawda. Skończyło się zmianą klasy ponieważ czułam się przez tą panią wręcz molestowana regularnie – teraz mam spokój tzn. dziecko odbierane jest jako grzeczne przez nową panią. Dodam, że syn strzela z dziadkiem myśliwym od czasu do czasu i bardzo to lubi.

  Jest Pani mądrą kobietą. Coraz mniej takich…
  Admin

 34. marta15 said

 35. JerzyS said

  ad. 23
  Strzelałem z tego i na 50 m można było wsadzić wszystkie pocisku w denko od butelki
  Najpierw to był Walter, a później radziecki TOC czyli po polsku czytając TOS
  Spust reagował na dmuchnięcie i naciskało się go nie liniowo
  Wspaniała broń – pistolet dowolny!
  Świetna zabawą było dostrzelić w tarcze , koledze strzelającemu z karabinu
  i patrzeć jak sprawdzając strzał przez lunetę, jak się dziwi że spudłował:)

 36. Ad. 28

  To broń sportowa. Wyczynowa. A nie gnat do ataku, czy obrony.

 37. aaaaaaaaaaaaaaa said

  @33….Cejrowski to żyd, więc jemu strzelanie do białych pasuje , a czy to będą polscy goje czy rosyjscy co za różnica …..

  na Norvesna.no warto poczytać jak pod płaszczykiem chrześcijaństwa i za pomcą żydowskiej piczki rozbroili Norwegię….

  gdyby nie fakt ,że tylu lemingów wyznaje tę religię to byłbym pierwszym „antychrystem” w tym kraju….

 38. Black Jack said

  dzisiaj w nocy o północy testują wszystkie legalne i nielegalne
  zapach prochu i jego smak w gardle jest niepowtarzalny

 39. aaaaaaaaaaaaaaaaaa said

  Sztuka przetrwania są na ryzyko „koszernego szaleństwa” :

  https://www.nordfront.se/ramla-inte-prepper-fallan.smr

 40. Konfuzjusz said

  Podejrzewam, że Cejrowskiemu tak kazali gadać a jak nie to won z anteny.
  Troche mi sie nie chce wierzyc, żeby w miare niegłupi człowiek pierniczył z własnej i nieprzymuszonej takie głupoty. Nawet jeśli żyd.

 41. Konfuzjusz said

  Moja ulubioną zabawką jest M5. To półautomat produkowany przez Walthera z licencji Henkler Kocha o zredukowanym kalibrze do .22lr. Jest tak lekki, że potrzebuje kompensatora na lufe, to taki obciążnik co wygląda jak tłumik. Dziecko założyło na to celownik z czerwona plamką i na sto metrów to komar cienko bzyczy (bo nie bzyka). I do obrony domostwa wbrew pozorom doskonały. Niby pestka jak fasolka, ale takich pestek w ciągu osmiu sekund można wypompować trzydzieści, Szczególnie straszliwe gdy jako hollow point, czyli z rozwierconym czubkiem.

  Prosze nie lekceważyć tego kalibru.

 42. NyndrO said

  Ad 40.* To niech się Pan zdecyduje.

Sorry, the comment form is closed at this time.