Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (53 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  revers o Wolne tematy (53 – …
  kot targalskiego o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Polska zażąda ekstradycji ukraińskiego zbrodniarza – dowódcy jednostki SS pacyfikującej Powstanie Warszawskie

Posted by Marucha w dniu 2015-12-30 (Środa)

Michael Karkoc w latach 90. Fot. theguardian.com

Mychajło Karkoć, dowódca kompanii Ukraińskiego Legionu Samoobrony, jednostki ochotniczej SS, może zostać osądzony w Polsce. W przypadku potwierdzenia jego tożsamości, Polska wystąpi do władz USA o jego ekstradycję.

„Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu wystąpiła do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości z wnioskiem o pomoc w ustaleniu tożsamości mieszkającego od 65 lat w USA Michaela Karkoca” – podaje dziennik „Rzeczpospolita”.

Śledczy zamierzają porównać podpis Michaela (Mychajło) Karkocia, urodzonego w Łucku w 1919 roku, z dokumentu imigracyjnego z końca lat 40. ubiegłego wieku z podpisem na liście wypłat żołdu Ukraińskiego Legionu Samoobrony – formacji ściśle współpracującej z Niemcami. Na liście znajduje się podpis porucznika Karkoca, dowódcy kompanii Legionu, i jego żony, sanitariuszki oddziału, kwitujący odbiór 120 marek niemieckich. Działania te mają wykluczyć możliwość kradzieży tożsamości.

Prokurator Robert Janicki zapowiada, że po ustaleniu tożsamości Główna Komisja wystąpi do władz USA o ekstradycję Karkoca. Latem niemieckie władze uznały, że Karkoc ze względu na zły stan zdrowia nie nadaje się, by stanąć przed sądem.

Przeczytaj: Ukraiński dowódca jednostki SS pacyfikującej Powstanie Warszawskie nie zostanie osądzony

Legion był złożoną z ukraińskich ochotników jednostką SS przeznaczoną do walki z komunistyczną partyzantką na terenie okupowanej przez Niemców Ukrainy oraz z Armią Krajową w Polsce. W 1945 roku Legion, znany też pod oficjalną niemiecką nazwą 31. Schutzmannschafts-Bataillon der SD, został wcielony do ukraińskiej Dywizji Galicja, a jego członkowie dostali się do niewoli amerykańskiej.

Karkoć, posługujący się pseudonimem Wolf lub Wołk, walczył najpierw w Legionie, a potem w 14. Dywizji. AP zbadała dokumenty w polskim IPN i znalazła akta osobowe Karkoca oraz jego nazwisko na liście płac Legionu. Wiemy dzięki temu, że ostatni raz żołd odebrał 8 stycznia 1945 r. w Krakowie. Był dowódcą 2. kompanii w Legionie, która według złożonych po wojnie zeznań jej żołnierzy przeprowadziła 23 lipca 1944 r. pacyfikację wsi Chłaniów na Lubelszczyźnie w odwecie za zabicie przez AK niemieckiego oficera łącznikowego. W pacyfikacji zginęło 44 mieszkańców Chłaniowa oraz sąsiedniego Władysławina, w tym również dzieci. W 1972 r. polski sąd skazał za udział w tej masakrze podległego Karkocowi dowódcę jednego z plutonów.

We wrześniu Legion, w tym kompania Karkoca, brał udział w walkach na Czerniakowie w Warszawie oraz w Puszczy Kampinoskiej. Po upadku Powstania Legion walczył w południowej Polsce, a także przeciwko komunistycznym partyzantom w Słowenii.

Po wojnie Karkoc, jak wielu żołnierzy armii niemieckiej w niewoli zachodnich aliantów, zabiegał o prawo wyjazdu do USA. Rząd amerykański nie dawał takiej zgody żołnierzom jednostek SS, jednak Karkoc okłamał Amerykanów twierdząc, że przez całą wojnę nie służył w wojsku.

Ukraiński oficer wyjechał do USA w 1949 r. zamieszkał w ukraińskiej dzielnicy Minneapolis. Działał tam m.in. w organizacji Amerykanów ukraińskiego pochodzenia. W 1995 r. wydał w małym nakładzie i po ukraińsku pamiętniki, w których przyznał się po raz pierwszy, że był żołnierzem SS. Nie wspomniał jednak o masakrach, jakie dokonała jego jednostka. Z drugiej strony Karkoc przyznaje w książce np., że był w swej jednostce w lipcu 1944 r., czyli w czasie, gdy mordowała ona mieszkańców Chłaniowa.

Na trop Karkoca agencja AP wpadła dwa lata temu dzięki sygnałowi pewnego brytyjskiego lekarza, który w wolnym czasie amatorsko zajmuje się ściganiem zbrodniarzy nazistowskich. Lekarz znalazł amerykański adres Karkoca, znajdującego się pod tym samym nazwiskiem w spisie oficerów Ukraińskiego Legionu Samoobrony.

W kwietniu zajmujące się m.in. poszukiwaniem nazistowskich zbrodniarzy Centrum im. Szymona Wiesenthala obniżyło Stanom Zjednoczonym ocenę z poziomu A do poziomu B za brak działań zmierzających do osądzenia Mychajło Karkocia.

Rp.pl / Kresy.pl
http://www.kresy.pl/

Sprawiedliwości powinno stać się zadość. Nie mogę jednak nie myśleć o ściganiu prawie 100-letnich zbrodniarzy, zapewne nie odróżniających Sądu Okręgowego od Sądu Ostatecznego, jako o czynności dość patetycznej. 
Admin

Komentarzy 17 to “Polska zażąda ekstradycji ukraińskiego zbrodniarza – dowódcy jednostki SS pacyfikującej Powstanie Warszawskie”

 1. Kazik said

  Czy zostanie deportowany ten zbrodniarz, , to znak zapytania . Należy tego domagać się głośno na cały świat , podnosząc dlaczego to jest tak ważne. Przedstawiać dokumenty , zeznania świadków , jak strasznie skrzywdzeni zostali Polacy przez nacjonalistów ukraińskich . Przy okazji wyjdą jego obrońcy z cienia a ten śmieć miałby możliwość zaistnieć w świetle reflektorów . Myślę , że do tego nie dojdzie i szybciej sobie strzeli z pięć razy w plecy .

 2. Boydar said

  Patetycznie czy nie, powinien wisieć. Jeżeli nawet nie uda się go powiesić i osądzić, sam fakt publicznego wskazania kto jest bandytą należy do procesu naszego oczyszczania ze starych win. Nie uchroniliśmy przed nim naszych Braci i Sióstr. A mieliśmy taki obowiązek. Tym bardziej zaś nie możemy milczeć i dalej udawać że nic się nie stało. Ktoś powie zaraz, że głupoty opowiadam; przecież w ’43 czy ’44 „nas” przecież praktycznie nie było. Owszem, wtedy nie, ale wcześniej byliśmy. I gremialnie klepaliśmy po dupie zdrajców Ojczyzny. Nie ma róży bez ognia.

 3. Marcin said

  Powiesić ale gdzie? Chyba za jego domem w ogródku.
  Czy władze PRLu ścigały banderowskich zbrodniarzy? Czy nie miały danych? Jak to wyglądało? Wie ktoś?

 4. Lucy eM Ko said

  Mysle, ze Amerykance wydadza Karkoca, gdy tylko Polska wysle im w zamian Polanskiego. Quid pro quo.

 5. Henry said

  Znowu krew mnie zalewa, a obiecałem, ze nie bedę już nic pisał.

  Panowie, gdzie żyjecie?
  Za komuny nie wolno było mówić na temat zbrodni banderowców na narodzie i dzieciach Polakach.
  Dzisiaj w nowych czasach wszystkie władze popierają banderowców, popierają banderowskofaszystowska ideologie,
  a Panowie marzycie i marzycie.

  Na jakim świecie żyjecie? Nie znacie realiów politycznych?

  Przecież dzisiaj banderowcy bronia „całej Europy” przed najazdem Ruskich.
  Jankesi śmieją się w biały dzień, kapuchę robią i to nie tylko na banderowcach, ale i na Polokach i będą jeszcze dalej robić większe interesy, a pomieszani w głowach tubylcy musza na to pracować.
  To dopiero początek. Będzie to trwało latami.
  Świat interesu śmieje się, a Panowie opowiadacie o takich bzdurach, ze staruszków banderowców będą sądzić?
  Gdzie i kto to będzie robił??

  A co robiła władza polskojęzyczna do tej pory?
  Ta sama władza co dzisiaj dochrapała się koryta okrzykiwała w Kijowie „chwała banderowcom”.
  Dzisiaj nowy prezyd. Polski jedzie do Kijowa i daje banderowcom kasę na rozwój ideologi banderowskofaszystowskiej.

  Oligarchowie kupują w Londynie cale ulice i śmieją się jak im mówią o walce z korupcja.
  A czy była jakaś demonstracja z tego powodu w Polsce ?
  Nikt nie ściga i nie będzie ścigał banderowców na świecie, przecież oni się skumali z jankesami i interesy im tylko w głowie, a nie zbrodniarze.
  Dziwny jest ten świat. Warto posłuchać Czesława Niemena.

 6. peacelover said

  …nie sadze, by w obecnym swiecie,
  pojecie PRAWO-RZADNOSCI kogokolwiek dotyczylo !
  To czysty przypadek lub mitomania !!
  Dlatego, by stalo sie zadosc sprawiedliwosci
  proponuje utworzenie grupy „wesolych chlopcow”,
  ktora zajmie sie tym czcigodnym „obywatelem USA”
  w sposob wyczerpujacy intencje autorow (jak wyzej)!!

 7. Józef Piotr said

  &5 Henry
  A tak a propos
  To żydzi – Chazarowie wygrali II WŚ w Europie środkowej.
  Jedni przy boku Germanców drudzy przy boku swych ziomków żydobolszewi.
  Zawsze byli w zgodzie i porozumieniu co do mordowania POLAKÓW.
  Po II WŚ opanowali wytyczoną przez ziomków z całego świata POLSKĘ i objęli krwawe rządy.
  Wszystkie zbrodnie które nie są wywlekane na tapetę i nie rozliczane i nie wolno o nich mówić to sprawka żydochazarów.
  A władztwa nad Polską nikt im nie może zabrać a co dopiero aktualne władze Polskie.

 8. Józef Piotr said

 9. Moher49 said

  Izrael, Rosja i parę innych krajów ma swoje grupy bojowe i wywiadowcze, które znajdą taką gnidę choćby się pod ziemię schowała i ją skutecznie załatwią i zakopią. Ci co Polskę okupują od 1944 roku zabijają Lepperów, Petelickich, Popiełuszków. Przez tyle lat nie możemy doczekać się polskiej władzy na naszej polskiej ziemi.

 10. RomanK said

  Ilu czeka zbrodniarzy w POlsce na osadzenie, chodzac i brylujac bezkarnie i oplacani sowicie przez polakow wysokimi apanazami…
  Np pan Balcerowicz….jego „reforma” to zbrodnia popelniona na Narodzie Polskim:
  A oto wybrane tylko przykłady zalegalizowanej korupcji żydo-reżimowych władz i żydowskich, światowych korporacji finansowych

  1. Żydo-rząd T.Mazowieckiego w 1990r. wprowadził jednorazowym aktem* (tzw. Plan Balcerowicza), przyjętym przez sejm IIIRP, wobec polskich przedsiębiorstw, rolników i osób prywatnych wsteczną zmianę treści umów kredytowych z bankami. Na mocy tego aktu banki drastycznie zwiększyły wstecznie oprocentowanie zaciągniętych przed 1990r. kredytów czyniąc z kredytobiorców niewypłacalnych dłużników. Ten bezprecedensowy w skali świata przestępczy akt żydo-rządu Mazowieckiego doprowadził do upadłości wiele polskich przedsiębiorstw państwowych, spółdzielczych, komunalnych i prywatnych, wielu rolników oraz osoby prywatne. Ten przestępczy akt wymuszał także zgodę przedsiębiorstw na prywatyzację, co praktycznie oznaczało ich fizyczną likwidację.

  * Ustawa o uporządkowaniu stosunków kredytowych (Dz.U. 1989 nr 74 poz. 440) – zmieniała warunki zawartych wcześniej umów kredytowych – część tzw. Planu Balcerowicza (w rzeczywistości planu Sorosa-Sachsa, przyjętego i zatwierdzonego jeszcze przez żydo-rząd M.F.Rakowskiego).
  Calosc tu:
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/128449,zachodnia-demokracja-prawo-legalnej-korupcji-dla-wladzy

 11. Cadyk z Radomska said

  „Polska wystąpi do władz USA o jego ekstradycję”…haha i dostanie loda do zrobieni, oczywiście jak zwykle uczyni to z przyjemnością

 12. Czołgista said

  Jakby był w dUPA a nie w SS to nikt by palcem nie kiwnął w jego sprawie.

 13. marta15 said

  dopiero sie obudzili?

 14. marta15 said

  a tu zydowski rabin wyjasnia ,ze wedlug niego, mniej niz milion Zydow zginelo
  za Hitlera. warto posluchac

 15. marta15 said

  a tu czlonek ukrainskiego parlamentu spiewa piosnke wychwalajaca Hitlera.

 16. marta15 said

  https://www.rt.com/op-edge/327355-vitko-radicals-ukraine-israel/

 17. WI42 said

  Przede wszystkim nie należy popierać obecnych nastęców Korkocia, jak to robił I robi POPIS

Sorry, the comment form is closed at this time.