Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Faza fermentacji
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (53 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Po przejęciu władzy przez Orbana protesty na Węgrzech trwały przez 8 miesięcy. Dziś Orban rządzi drugą kadencję

Posted by Marucha w dniu 2015-12-31 (Czwartek)

[Umówmy się na samym początku: prezydenta Orbana dzielą od polskich mężyków stanu lata świetlne – admin]

Warto zauważyć, że tuż po przejęciu przez Viktora Orbana władzy na Węgrzech, kiedy to w demokratycznych wyborach jego partia zdobyła parlamentarną większość, na ulicach węgierskich miast pojawiły się wielotysięczne protesty niezadowolonych z tego faktu ludzi, a w mediach usłyszeć można było jęk elit podobny do tego, który słyszymy obecnie w polskich telewizjach. [Węgrzy też mają, a jakże, swoich płatnych opozycjonistów i darmowych lemingów, zwanych w Rosji obrazowo a celnie „gawnojedami” – admin]

Protesty ucichły dopiero po około 8 miesiącach… Dziś Orban rządzi drugą kadencję wyciągając Węgry na prostą.

Orban, po przejęciu władzy na Węgrzech, bardzo szybko zaczął wprowadzać zapowiadany jeszcze przez wyborami program naprawy swojego państwa. Węgierski parlament – w którym większość zdobyła jego partia Fidesz – bardzo szybko (w ciągu kilku miesięcy) uchwalił szereg ustaw drastycznie zmieniających dotychczasowy układ. Zmieniono prawo tak, aby większe podatki do kasy państwa płaciły zagraniczne banki i supermarkety. Wprowadzono 98 procentowy podatek od gigantycznych odpraw wypłacanych w spółkach należących do węgierskiego skarbu państwa. Uchwalono nową ustawę ograniczającą rolę węgierskiego Trybunału Konstytucyjnego oraz nową ustawę medialną.

Za każdą zmianą na ulice węgierskich miast wychodzili przeciwnicy polityki Viktora Orbana. Demonstracje gromadziły wielotysięczne tłumy, które – w ostrych hasłach – domagały się wstrzymania uchwalanych przez Fidesz zmian. Na czele demonstracji zawsze stawali ludzie kojarzeni z odsuniętą chwile wcześniej od władzy liberalno-lewacką „elitą”. W kontrolowanych przez siebie mediach wyli niczym zarzynane świnie (przepraszam za to porównanie, ale nie znam lepiej opisującego tę sytuację), a los Węgier porównywali do losu Niemiec, kiedy władzę przejmował Adolf Hitler…

Po kilku miesiącach histerycznego jęku, judzenia i straszenia wprowadzeniem ustroju totalitarnego, wielotysięczne protesty ustały (następne miały miejsce dopiero w 2012 roku, kiedy wprowadzano nową Konstytucję). Reformy proponowane przez rząd Viktora Orbana spodobały się Węgrom na tyle, że wybrali go na swojego lidera w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2014 roku, a kierowana przez niego koalicja uzyskała łącznie 2/3 mandatów w węgierskim Zgromadzeniu Narodowym.

Histeryczny lęk przed działaniami na rzecz wzmocnienia państwa kosztem zagranicznego kapitału na niewiele się zdał. Orban rządzi dziś drugą kadencję wyprowadzając Węgry na prostą. Tak jak obiecał, tak zrobił.

Źródła:
Węgry: zmiana konstytucji ograniczająca Trybunał Konstytucyjny (Onet.pl)
Kaganiec na węgierskie media (Wyborcza.pl)
Węgry nie potrzebują MFW, wysoki podatek od banków przegłosowany (Wyborcza.biz)
Węgierski premier walczy o 98-proc. podatek od super odpraw w budżetówce (GazetaPrawna.pl)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarze 4 to “Po przejęciu władzy przez Orbana protesty na Węgrzech trwały przez 8 miesięcy. Dziś Orban rządzi drugą kadencję”

 1. JerzyS said  http://polacy.eu.org/3952/doc-kossecki-nauka-porownawcza-o-cywilizacjach-8-/

  Doc. Kossecki: nauka porównawcza o cywilizacjach (8) Mufti Turbanator
  Notatki z seminarium. Warszawa, 2013.07.02

  Sprawy bieżące: udział państw w procesach sterowania międzynarodowego. NPOC: wyróżniki cywilizacyjne: stosunek do prawdy.

  Z obliczeń socjocybernetycznych na podst. danych za 2012 rok wynikają następujące udziały procentowe wybranych państw oraz instytucji w procesach sterowania międzynarodowego:

  USA 17,4% Łącznie z Izraelem. Tendencja spadkowa.
  Rosja 8,4%
  EU 26,6% Łącznie z Anglią. Tendencja spadkowa.
  Chiny 14,8% Tendencja wzrostowa. Dodatkowo Tajwan: 0,9%
  Japonia 10,6% „Drzemiący tygrys”
  Niemcy 6,9%
  Ukraina 5,0%
  Polska 1,6% Tendencja spadkowa.
  NATO 45,6%

  Wskaźnik ten jest niezależny od efektów psychologicznych ani nie jest tożsamy z wskaźnikami gospodarczymi. (Niestety metodologia i znaczenie powyższego wskaźnika omawiane było na zajęciach, w których jeszcze nie uczestniczyłem. Zainteresowanych pozostaje odesłać do dostępnych w sieci prac Pana Docenta. MT)
  Wskaźnik ten stopniowo traci na znaczeniu na rzecz analogicznego wskaźnika informacyjnego.
  Istotne jest, by umieć się podłączać i sterować dużymi, istniejącymi potencjałami.
  Obecnie znajdujemy się w punkcie bifurkacyjnym. Charakterystyczne zbliżenie Rosji z USA wynika z tego, że mogą razem stanowić przeciwwagę dla Unii Europejskiej. Konkretnym przejawem tego zbliżenia była w ostatnich dniach odmowa udzielenia azylu w Rosji p. Snowdenowi.

  Wyróżniki cywilizacyjne (1)

  Wyróżnikami cywilizacyjnymi nazwamy to, co decyduje o charakterze cywilizacji. Koneczny w książce O wielości cywilizacji wymienił 4 wyróżniki, ale lektura jego prac późniejszych wymaga uzupełnienia listy o jeszcze dwa.

  Koneczny dzielił cywilizacje na:

  personalistyczne (indywidualistyczne)
  gromadnościowe (kolektywistyczne)

  W porządku cybernetycznym kluczowy jest wyróżnik stosunku do prawdy. Koneczny o nim sporo pisał, choć nie znalazł się on jeszcze wśród pierwszych czterech.

  Zasadnicze znaczenie ma istnienie lub nieistnienie prawdy obiektywnej (tzn. istniejącej niezależnie od podmiotu poznającego), traktowanej jako społeczna wartość dostępna dla każdego obywatela.

  Prawda obiektywna to prawda sprawdzalna.

  Masoneria: jeśli „ma” prawdę obiektywną, czemu ją ukrywa? (Zdaniem Pana Docenta – jak podejrzewam jedynego na świecie człowieka, u którego ironia występuje w konglomeracie z wyrozumiałością – masoneria ma jak najlepsze intencje, tworzą ją ludzie dobrej woli, jedynie nie mający pojęcia o nauce porównawczej o cywilizacjach i cybernetyce. MT)

  Indeks Ksiąg Zakazanych: miał motywację etyczną (w kategorii dobra), nie poznawczą. Blokowano dostęp szerszych mas do treści, które mogy wywołać zgorszenie, ale badacze mieli nieskrępowany dostęp.

  Stosunek do prawdy jest cechą tylko niektórych cywilizacji.

  W turańskiej (cytaty za: Wiktoria Śliwowska Mikołaj I i jego czasy, W-wa 1965) „Jedynym celem studiów winno być nauczenie młodego człowieka lepszego wykonywania swoich obowiązków służbowych. Z punktu widzenia państwowego szkoła wyrządza czasami więcej szkody, niż pożytku. Ucząc chłopów czytać umożliwia im poznawanie złych książek.” „W Rosji uczeni powinni postępować jak aptekarze – wydawać wiedzę jedynie na receptę rządu” (dziennik mikołajowskiego dygnitarza, Leoncjusza Dubeta). „Nauki są pożyteczne tylko wtedy, gdy się ich używa w miarę, podobnie jak soli, zależnie od stanu majątkowego i potrzeby uwarunkowanej stanowiskiem” (minister oświaty Aleksander Szyszkow).

  Cywilizacja bramińska: Rabindranath Tagore w książce Nacjonalizm pisze: „Życie oparte na wiedzy jest powierzchowne i goni za sukcesem, za sprawnością i za dokładnością matematyczną, pozostawiając poza granicami swojej kalkulacji lepsze pierwiastki natury ludzkiej.”

  W cyw. bizantyńskiej istotna jest prawda formalna, urzędowa, oparta na urzędowych certyfikatach i uprawnionych autorytetach.

  Prawda w cywilizacji łacińskiej:

  obiektywna (niezależna od podmiotu)
  wartościowa społecznie
  dostępna dla każdego

  Nawet w marksizmie można wyróżnić nurty: łaciński, turański, żydowski, bizantyński.
  Przykładem łacińskości w przypadku omawianego wyróżnika (prawdy) jest hasło z wydanego w 1955 roku Krótkiego słownika filozoficznego, w którym hasło „prawda” brzmi: „zgodność pojęcia, idei z przedmiotem; wiedza wiernie odbijająca obiektywną rzeczywistość” oraz zawiera odnośniki do haseł „prawda obiektywna”, „prawda absolutna”, „prawda względna” i „prawda konkretna”.
  To ideologia wolnomularska w imię tolerancji walczy z „dogmatyzmem”. Dopiero w ramach destalinizacji (po 1956 roku) pojawia się rozmywanie pojęcia prawdy. Polska destalinizacja w rzeczywistości była miksem marksizmu z ideologią postliberalno-wolnomularską. Nb. wtedy reaktywowano w Polsce loże regularnego wolnomularstwa.
  Do lewicy funkcjonującej w ramach zachodnich demokracji przenika ideologia postliberalno-wolnomularska. Wszelkie ostre wartości uznawane są za dogmatyzm prowadzący do fanatyzmu, nietolerancji, wojen. To nie oryginalna lewica rozmywa i wypłukuje wartości (w tym – prawdę).

  Inne uwagi:
  Naszym organizatorem jest informacja. Duch będzie nam hetmanił.
  Jednym z najlepszych polskich agentów był Josek Mützenmacher, nie rozszyfrowany przez GUGB (podstawa do tego twierdzenia: dokumenty radzieckie /Jeżow/ z 1937 r.; Mützenmacher nie jest wymieniany wśród rozpracowywanej polskiej agentury).
  Liga Narodowo-Demokratyczna: konspiracja za Gomułki, ale za Gierka już w oficjalnym obiegu. Jawność jako jeden z motywów działania. Tajność traktujemy jako truciznę, konieczną co najwyżej do leczenia pewnych schorzeń. Jeśli konspiracja nie jest konieczna, nie należy się organizować w taki sposób.
  W programie LND była „budowa łacińskiego państwa polskiego narodu”, zatem nie tylko dla katolików.
  Pan Docent nie zezwala na tłumaczenie swoich tekstów, ale oryginały publikuje w internecie.
  Zalecana lektura:
  Sebastian Karczewski: Zamach na arcybiskupa (dobre przedstawienie manipulacji w sprawie abp. Wielgusa)

 2. KUBA said

  „wyli niczym zarzynane świnie” – bardziej pasuje „kwiczeli niczym zarzynane świnie” Wyje pies albo wilk (przynajmniej dla mnie)

 3. aaaaaaaaaaa said

  ……pomijając już , że prezydenta Orbana dzielą od polskich mężyków stanu lata świetlne , to dzieli nas także sytuacja gospodarcza , mentalność i nastawienie ludzie – wątpię ,aby tutaj Orban uzyskał takie efekty jak u siebie nawet gdyby rządził….

  jak znam życie – jeśli doszłoby do „bezkolizyjnego” rozbioru kraju to lemingowo będzie dalej oglądać tańce z małpkami i dalej będą zapieprzać na 3 zmiany i dalej będą się kurwić z wrogiem. …..jak jest co włożyć do gara to po co nadstawiać tyłek….?

  ….za 5 minut odpuszczam temat polityki bo to jest strata czasu….

  za 10 lat wyrównam tutaj rachunki z niektórymi ( PRYWATNE !bo za ciemną masę bić się nie będę ) i to będzie finał przebojów polskiego stepu ….

 4. klimek said

  Kompletne brednie ! Parchy z PIS nac nie maja wspolnego z Orbanem ! Pownanie wrecz glupkowate

Sorry, the comment form is closed at this time.