Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Obrońcom demokracji pro memoria

Posted by Marucha w dniu 2016-01-03 (Niedziela)

nowoczesni.plA to dopiero bolesną lekcję demokracji zafundował wszystkim cymbałom pan prezes Jarosław Kaczyński! Nie tylko cymbałom tubylczym, ale również – cudzoziemskim, których, jak się okazuje, jest cały Legion, zaś na jego czele stoją – strach pomyśleć – najpoważniejsi politycy.

Jak zauważył w swoim czasie Stanisław Lem, dopiero internet pozwolił mu uświadomić sobie, ilu jest na świecie idiotów.

Tak samo i tutaj; dopiero konflikt, jaki w naszym nieszczęśliwym kraju rozgorzał na tle zagrożeń demokracji, pozwolił zobaczyć, ilu na świecie jest durniów, a przynajmniej – ilu jest hipokrytów. Rzecz w tym, że w demokracji – jak wiadomo – decyduje Większość, bo demokracja kieruje się zasadą: im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja. Jest to nic innego, jak tyrania Większości.

Tymczasem banda idiotów, z jakich składa się zdecydowana większość tak zwanych elit politycznych, nie mówiąc już o konfidentach poprzebieranych za dziennikarzy niezależnych mediów głównego nurtu, udaje że tej prostej, niczym budowa cepa prawdy nie pojmuje, albo – co gorsza – nie pojmuje jej naprawdę i bredzi coś o konieczności poszanowania przez Większość praw Mniejszości.

Tymczasem taka konieczność nie tylko nie ma nic wspólnego z demokracją, ale wprost zasadę demokratyczną podważa, bo albo przyjmujemy za demokratami, że im większa Liczba, tym słuszniejsza Racja, albo uznajemy jakieś prawa Mniejszości, które trzeba respektować bez względu na Liczbę.

Otóż ochrona praw Mniejszości nie wynika z zasady demokratycznej, tylko z zasady nomokratycznej (nomos to po grecku: prawo), z której wynika, że słuszność Racji nie zależy od Liczby – jak chcieliby demokraci – tylko od zgodności z nie poddającymi się żadnym głosowaniom zasadami.

Wyjaśnię tę różnicę na przykładzie. Wyobraźmy sobie, że przypadkowo się złożyło, iż wszyscy posłowie na Sejm urodzili się w latach parzystych. Kiedy zorientowali się, co i jak, uchwalili ustawę, według której majątek obywateli urodzonych w latach nieparzystych podlega konfiskacie i przekazaniu obywatelom urodzonym w latach parzystych. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że Sejm taką ustawę uchwaliłby jednomyślnie, że Senat bez mrugnięcia okiem by ją zatwierdził, zaś pan prezydent Duda, nawiasem mówiąc, urodzony w roku parzystym, by ją podpisał. Z punktu widzenia demokracji wszystko byłoby zatem w jak najlepszym porządku; ustawa przeszła jednomyślnie, oparta została na kryteriach obiektywnie istniejących i łatwo sprawdzalnych, słowem – gites tenteges.

Jeśli podniosłyby się wobec niej zastrzeżenia, to nie z powodu naruszenia jakichś prawideł demokracji, tylko z powołaniem się na zasadę nomokratyczną – że nie wszystko, co Większość przeforsuje, jest praworządne. No dobrze – ale co jest praworządne, to znaczy – jaką treść powinny mieć akty prawne, by mogły być uznane za praworządne?

Na właściwy trop naprowadza nas sformułowanie języka potocznego, w jakim wspomniana ustawa byłaby skomentowana. Powiedziano by o niej, że owszem, może i jest demokratyczna, ale nie jest w porządku. To sformułowanie języka potocznego sugeruje istnienie jakiegoś porządku, który w dodatku ma charakter nadrzędny nad porządkiem demokratycznym.

Podążmy tym tropem dalej; co to za porządek? Pewne światło na tę sprawę rzuca fragment książki francuskiego pisarza Antoniego de Saint-Exupery „Mały Książę”. Książka ta uważana jest za literaturę dla dzieci, tymczasem zawiera bardzo poważne treści, których poznanie przydałoby się również dorosłym, zwłaszcza gdy próbują angażować się w obronę demokracji.

Jest tam mianowicie scena, gdy Mały Książę odwiedza planetę zamieszkałą przez Króla, który wprowadza go w arkana sztuki rządzenia – Jeśli – powiada Król – rozkażę generałowi, by jak motylek przeleciał z kwiatka na kwiatek, albo by zamienił się w morskiego ptaka, a generał tego nie wykona, to czyja to będzie wina? – Waszej Królewskiej Mości – odpowiedział mały Książę. I słusznie – bo nawet gdyby generał dla dogodzenia swemu Królowi próbowałby zamienić się w morskiego ptaka, to jednak nic by z tego nie wyszło z powodu niemożności pierwotnej, obiektywnej i naturalnej.

Możemy z tego wyciągnąć wniosek, że pierwszym warunkiem, jakiemu powinno odpowiadać stanowione prawo, to wykonalność. Prawo obiektywnie niewykonalne, nie będzie mogło wejść w życie.

Na przykład gdyby pan redaktor Michnik został dyktatorem Polski i w dążeniu do podniesienia egzystencji mniej wartościowego narodu tubylczego na wyższy poziom nakazałby wszystkim latać w powietrzu, a każdą próbę chodzenia po ziemi okrutnie karałby obcięciem nóg, to zanim jakiś obywatel by go zamordował, okaleczyłby mnóstwo ludzi, natomiast żadnego nie skłonił do latania, chociaż wielu albo ze strachu, albo pragnąc podlizać się panu redaktorowi, na pewno by próbowało.

Zatem prawo powinno być przynajmniej wykonalne. No dobrze – ale kiedy właściwie jest wykonalne? Otóż prawo, bez względu na to, czego dotyczy, zawsze jest adresowane do ludzi; jak maja zachowywać się oni wobec przyrody, wobec zwierząt, wobec siebie samych – i tak dalej.

Skoro tak, to prawo, żeby było wykonalne, nie może abstrahować od tego, jacy ludzie są, nie może abstrahować od naturalnych właściwości ludzi. Naturalnych – a więc takich, których nie ustanowiła żadna władza publiczna i żadna władza publiczna, nawet demokratyczna, nie jest w stanie ich uchylić.

Jakie to są właściwości? Ano, ludzie mają naturalną zdolność do świadomego wybierania. Jest to bardzo ważna właściwość, nie tylko odróżniająca gatunek ludzki od innych gatunków przyrodniczych, ale będąca też warunkiem sine qua non wszelkiej odpowiedzialności. Inną ważną właściwością naturalną człowieka jest wrażliwość na piękno – z czego wynika cała kultura. Kolejną ważną właściwością natury ludzkiej jest zdolność do wytwarzania bogactwa i dysponowania nim – z czego zrodziły się cywilizacje. Ale najważniejszą właściwością, z której wynikają wszystkie pozostałe, jest życie.

Mamy zatem katalog ważnych cech ludzkiej natury, które prawo stanowione powinno respektować, żeby w ogóle było wykonalne. Ale nie tylko respektować. Ponieważ są to właściwości bardzo ważne, prawo stanowione nie powinno również w nie godzić – jeśli ma dobrze służyć ludziom, a tak chyba powinno być. Skoro tak, to musimy przełożyć te właściwości natury ludzkiej na język prawa.

Jeśli chodzi o życie, nie ma z tym problemu; prawo radzi sobie językowo z życiem bez trudu. Zdolność do świadomego wybierania w języku prawa nazywa się wolnością, zaś zdolność do wytwarzania bogactwa i dysponowania nim nazywa się własnością. Ciekawe, że zdolność do odczuwania piękna nie daje się przełożyć na język prawa, chociaż takie próby były podejmowane, na przykład w postaci „socrealizmu”.

Mamy zatem katalog praw naturalnych – bo żadnego z nich nie ustanowiła władza publiczna – w postaci życia, wolności i własności. Tworzą one porządek, z którym powinno być zgodne prawo pozytywne, by mogłoby być uznane za praworządne pod względem treści. Od razu widać, że jest to porządek niedemokratyczny, bo prawa naturalne z istoty nie poddają się żadnemu głosowaniu.

Co więcej – przekonujemy się, że demokracja może być bezpieczna o tyle, o ile zakotwiczona jest w porządku niedemokratycznym, jakim jest porządek praw naturalnych. Widać zatem, że kwik, jaki podnosi się nie tylko w naszym nieszczęśliwym kraju i w wielu ościennych krajach w obronie demokracji w Polsce, to lament ignorantów, którzy próbują wspierać to, co na skutek serii „nocnych zmian”, aplikowanych im przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, napędza im tyle strachu i jest źródłem tylu zgryzot.

Szczególnie niepokojące jest to, że w pierwszym szeregu „obrońców demokracji” występują sędziowie, od których można by przecież oczekiwać zrozumienia spraw prostych, a w każdym razie – nie przekraczających możliwości umysłu ludzkiego. Jeśli jest inaczej, to pewnie w następstwie długotrwałej, pokoleniowej selekcji negatywnej, w której istotną, jak przypuszczam, rolę odgrywała i nadal odgrywa bezpieka, na własne podobieństwo przekształcająca III Rzeczpospolitą w organizację przestępczą o charakterze zbrojnym.

Stanisław Michalkiewicz
http://www.michalkiewicz.pl

Komentarze 34 do “Obrońcom demokracji pro memoria”

 1. Mini said

  Za rządów PO to była „demokracja”, oj jaka to była „demokracja:”. Nagranie ma niecałe 5 lat

 2. Toni said

  Wszystko spoko, ale samo rozumienie porządku naturalnego bywa relatywizowane do przez coś, co wybitny polski historyk i historiozof postawił w centrum analizy ludzkich zachowań. Chodzi o cywilizację jako metodę urządzania życia zbiorowego.

  „Une” mają swoją cywilizację, a świat zachodni pod skrzydłami Kościoła dopracował się w wiekach średnich swojej cywilizacji, od której pod wpływem „unych” odszedł w XX w. „Une” zaś uważają – zgodnie z pojęciami swojej cywilizacji – że porządek naturalny jest zachowany, gdy „une” rządzą i stanowią prawa, jakie chcą. Natomiast, gdy w wyniku jakichś nieprzewidzianych okoliczności „une” przestają rządzić, to porządek naturalny – według nich – jest mocno zachwiany i trzeba go wszystkimi możliwymi sposobami przywrócić. Wszelkie bowiem prawa stanowione wtedy przez kogoś innego niż „une” są z samej istoty rzeczy sprzeczne z pojęciem ich porządku naturalnego.
  Tak to jest.
  Może więc głuchy rozmawiać ze ślepym
  za pośrednictwem niemego,
  ale co wyjdzie z tego?

 3. Boydar said

  Tak zupełnie przypadkiem wyjaśnił „nasz drogi Stanisław” dlaczego na obecnym etapie Putin nie zakazał aborcji w Rosji. Pomijam kwestię, że On doskonale wie, kto głównie i dlaczego się skrobie. Ja na Jego miejscu też bym nie zakazywał …

 4. Lam said

  Pamiętam Pana Kornela Morawieckiego z czasów stanu wojennego, jego bezkompromisową postawę w walce o wolną Polskę, o zrzucenie zbrodniczego systemu. Ukrywanie się w podziemiu przed ścigającą go służbą bezpieczeństwa i konfidentami. Kiedy w roku 1989 ogłoszono, że „nastała wolność” – nowa sitwa nie dopuściła go do głosu. I gdyby nie samotny, bohaterski, zryw Pawła Kukiza, którego zaskoczonej sitwie nie udało się zniszczyć, nikt by już pewnie o nim nie usłyszał. Jakże bolesne musi być dla nich obu, gdy w rzekomo wolnej Polsce są celem podłych i chamskich ataków. Wytrzymajcie jeszcze trochę! Nie oddajcie tego przyczółka! Jest to być może ostatnia szansa, aby Polska stała się normalnym krajem…

 5. Toni said

  Ad. 4. Zachęcające do wytrwałości wezwanie i dobrze, ale co można realnie zrobić? Kukiz’15 – trzecia siła w obecnym Sejmie, a w mediach bryluje agenciak banksterskich wpływów, niejaki Petru, którego ojca zaimportował PRL z Rumunii. On to jest lansowany przez mainstream na wodzusia, pod światłym przewodem którego ferajna znowu ma przejąć schedę po szybko zużywającym się w wojenkach i flekowanym przez media PiS. dwa miesiące po wyborach i można rzygać tym Petru wylewającym się ze wszystkich telewizornii… P*ny dyżurny ekspert od wszystkiego, a zwłaszcza od cenzurowania wszelkich, nawet najmniej istotnych pierdnięć rządu. Zbyt dużo w poprzednich kadencjach media poświęcały czasu poczynaniom rządu, więc teraz postanowiły odrobić zaległości i skupić się na szerokim pokazywaniu wszelkich poczynań opozycji…

 6. konfuzjusz said

  Widział Pan, panie Toni, ten surrealistyczny film z czasów starożydnych, bo sprzed czterdziestu lat, Yellow Submarine? Tam był taki podwodny stworek, co miał trąbę, którą wszystko wciągał. Gdy juz wszystkiego zabrakło, wciągnął tło i pozostał sam na białym podłożu. Wtedy wsadził ogon w trąbę i sam się wciągnął i nie pozostało nic.

  Na społeczno (niestety) politycznej arenie obserwujemy właśnie, jak wąż połyka własny ogon. Oni sie wzajemnie wciągna i pozostanie wielkie nic. Wtedy przyjda zaborcy, albo owi światli osiedleńcy, którzy wiedza coś o świecie, a o których wspominał pan profesor od KUL’u Jan Chardmann. A nam w tym okresie nicości zostanie tylko nadzieja, żeby to nie byli osadnicy z południowego wschodu, zbrojni w siekiery i piły, z duchem czasu mechaniczne,

  Tak, teroretycznie my sami moglibyśmy rozpocząc od zera, ale za mało nas do pieczenia chleba. Ogół nasz jest mentalnie zniszczony przez demagogię w wykonaniu właścicieli środków demagogii głównego rynsztoka.

 7. Boydar said

  I dla tego warto Panie Konfuzjuszu czytać Ponerologię.

 8. klimek said

  od 1 Mini ! Prosze nie lansowc syjonistycznych lajdakow z tzw Niezalezna ! Niezalezna od czego ? Polski ,polskosci ,religji ? Jesli tak to ona jest rzeczywiscie niezalezna Te syjonistyczne gnoje raz na zawsze sie skompromitowali biorac udzial w odrazajacej prowokacji majacej wyeliminowac abp Wielgusa z kosciola co tym bydlakom sie niestety udalo ! Wywolalo to olbrzymia radosc nieboszczyka Kalksteina- Kaczynskiego i parchow z PIS ktorzy nie kryli entuzjazmu dla tego bandyckiego wybryku DokonAla tego kurwa Heike z Niezaleznej (tak nazwal ja Kukiz i mial racje ! Mezatka matka dwojga dzieci wdala sie w romans z Kurtyka tez zonatym ! )i wykradla jakies fragmenty dokumentow majacych opluc abp Wielgusa ! Reszte mieli rzekomo upublicznic ! Niejaki Zaryn to zapewnial ,przedstawic pozniej ,przedstawiaja to do dzis ! Bylo to mozlwie bo bandyci z PIS w osobie pseudoprawnika Mularczyka zniesli sad lustracyjny ! Teraz byle jakie scierwo moze wejsc do IPN i obrzucic dowolna osobe blotem ! Obrzucony musi sam chodzic po sadach i udawadniac ze to nie jest prawda ! Tak wyglada prawo w wykonaniu bandytow z PIS ! ! ! osoba studenta jest godna rzeczywiscie ublolewania Tylko parchy PIS przedstawili teraz taka ustawe ze bedzie TOTALNA kontrola i inwigilacja internautow ! Bedzie mozna kazdego, zgnoic jak tego studenta zupelnie legalnie posylajac do niego lajdakow z ABW !

 9. revers said

  Obroncy Demokracji i Praw Czlekow

 10. Glock said

  Wladza to twoj WROG NR.1 ..Obywatelu.

 11. Czołgista said

  @1
  Za rządów PO i PiS jest taka „demokracja”, że ho, ho. Obie sitwy polityczne próbują zdobyć monopol na władzę i przekrzykują się między sobą.
  Śmieszne jest też nazywanie medium „Niezależna”, które jest finansowane z kasy przeznaczonej na PiS.

 12. Watazka said

  Czy moze mi ktos wytlumaczyc co to sa te mniejszosci w spoleczenstwie obywatelskim??
  Bo ja mam klopot ze zrozumieniem specjalnych uprawnien dla jednych obywateli co sa mniejszoscia i innych co sa wiekszoscia. I co na to konstytucja?

  Bo jak wyleze na ulice i zaczne krzyczec, ze domagam sie sprawiedliwosci i rownouprawnienia dla wlamywaczy do banku bo stanowia mniejszosc w spoleczenstwie a sa scigani za to, ze lubia pieniadze a nie sa bankierami, ktorzy maja prawo okradac banki. A te bankiery to stanowia mniejszosc czy wiekszosc obywatelska?
  Gdzie tu jest sprawiedlwosc?
  I jakie sa kryteria „mniejszosci’ obywatelskiej?
  Bo z praktyki wynika, ze koncepcja mniejszosci oparta jest na dupie i sposobach kopulacji.
  Jeszcze inni opowiadaja madrosci genetyczne, co tez sie niejako sprowadza do seksu, ale w zyciu by sie nie poddali badaniom DNA.

  Efekt jest taki, ze zydowskie dzieci w Polsce maja duzo lepsze warunki przetrwania niz goje.
  A dzieci nawet najdurniejszego polityka maja dostep do panstwowej kasy i moga na koszt podatnika studiowac w najdrozszych szkolach w Anglii.

  Wiec ja to bardzo chce wiedziec kiedy prawo jest wazniejsze dla mniejszosci a kiedy dla wiekszosci.
  I ktory obywatel jest wazniejszy: czy ten co nie moze dostac pracy pomimo odpowiednich kwalifikacji czy jakis buras co go polityczny dynasta splodzil – a ktory nic nie umie – i dostaje synekurke za panstwowe pieniadze?.
  Czy wieksze prawa w Polsce maja burzuje z pejsami niz okradane dzieci bez pejsow?

  Dlaczego wszystkie dzieci w Polsce nie maja rownego prawa obywatelskiego do tej samej jakosci edukacji, transportu, pozywienia, opieki lekarskiej i dachu nad glowa?

 13. Watazka said

  3
  Boydar
  Putin nie ma nic do aborcji..

  Bylo glosowanie w Dumie.

 14. Re: 13 Watazka…
  W Rosji jest calkowity zakaz reklamy aborcji i aborcji…

  http://www.pch24.pl/putin-podpisal-zakaz-reklamy-aborcji–rosja-walczy-z-zapascia-demograficzna,19613,i.html

  =====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Boydar said

  Wszystkim którzy kłapią na Putina w sprawie, zacytuję Ziuka – kury wam szczać prowadzać, a nie wskazywać Rosji co i jak ma być zrobione. Pilnujcie swoich żon, córek i synowych.

 16. Re: 15 Boydar
  Jak do tej pory, nie mam NIC do Putina ani do jego doradcow, glownie Lawrowa (MSZ) I ministra (chyba 36 lat) MSW. Sa swietni w uprawianiu pro-rosyjskiej polityki I moge z czystym sumieniem, napisac, ze oni doskonale wiedza co robia I dla kogo. Dla wlasnego Narodu rosyjskiego.
  Ponadto, nalezy zdawac sobie sprawe, ze po boliszewickim (zydowskim) terrorze vide ZSRR I po pijackim jelcynie nie da sie od razu wszystkiego naprawic, zbudowac czy rekonstruowac, ale chwala Rosji, ze zydom z Zachodu glosno powiedziala NIE I won z naszego kraju !!!!,
  Czy Rosja bedzie zainteresowana dbaniem o polskie interesy?. Rosja ma w dupie polsko-zydowskie zachcianki z kneSejmu czy „poszczekiwania” zydowskich obszczymurkow podpierajacych sie NATO-wskimi „latawcami” I taczkowymi „tygrysami”…

  Nie dac sie wciagnac w zadne „KOD’y”, w zadyme na Ukrainie, ani w ZADNE prowokacji skierowane na ROSJE!!!. Omijac zydowskie g…na z daleka szerokim lukiem… w Gajowce rowniez…
  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. jaworscy said

  Jarosław Kaczyński ,Beata Szydło ,Andrzej Duda to ŻYDZI ! ! !

 18. Boydar said

  Żydzi czy nie żydzi, jak już was wszystkich zamkną, wyeksportują albo wyrżną (brrrrr, okropne !) to sobie cichutko Kol Nidre odmówią przyznając ze skruchą że się pomylili.

  Co, Kol Nidre się Jaworskim nie podoba ?

 19. TomUSAA+ said

  dla Pana Boydara: https://www.youtube.com/watch?v=Y4d74lbAYQg

 20. Boydar said

  Dziękuję, Panie Tomie. Do głowy by mi nie przyszło, że to takie proste. Miałem kilka moli. Sobie latały. Zapuściłem ten koncert i zdechły. Może ma Pan też coś na lisy ? Koty mi próbują dusić. To musi być coś poważniejszego, bo z Kol Nidre to już nawet żydzi się śmieją, a lis przecież chytrzejszy.

 21. jowram said

  Turniej czterech stoczni

  Marcin B. Brixen – 3 Stycznia, 2016 http://niepoprawni.pl/blog/marcin-b-brixen/turniej-czterech-stoczni

  – Zimno! – mama Łukaszka po wejściu do mieszkaniu przytupywała nogami podczas zdejmowania płaszcza.
  – Kto to widział chodzić po dworze w taki mróz – gderała babcia Łukaszka.
  – Demokracji trzeba bronić bez względu na pogodę! – mam Łukaszka rozcierała policzki. – Czy upał czy mróz trzeba walczyć o wolność i swobody obywatelskie! Wy też moglibyście się dołączyć!
  – A dzieje się coś złego? – spytał Łukaszek.
  – No jak to! I jeszcze się pyta! Oczywiście, że dzieje się coś złego! Zobaczcie tylko przedruki prasy niemieckiej czy francuskiej! Wszyscy są zaniepokojeni tym co się dzieje u nas! Ale wy to oczywiście macie gdzieś i wolicie być zniewoleni przez dyktaturę, która na nic nie pozwala, wszystkiego zabrania i cenzuruje media! Co ty robisz?!

  To ostatnie pytanie skierowane było do taty Łukaszka, który z pilotem w ręku zasiadł przed telewizorem.
  – Chcę oglądać telewizję.
  – Reżimową???
  – Już nie jest reżimowa…
  Mama Łukaszka zaczęła udowadniać, że telewizja prorządowa z założenia jest reżimowa.
  – Kiedyś tak nie było – zauważył niby to zdziwiony tata Łukaszka.
  – A tak w ogóle, to co teraz nadają? – spytał dziadek.
  – Sport.
  – No, to może obejrzyjmy – zaproponowała babcia. – Sport łączy a nie dzieli!
  – Czy ja wiem – skrzywiła mama nos. – Trochę za dużo tego wymachiwania godłem powodujemy, że potem mamy kibicowskie bandy… Ale niech tam, obejrzyjmy.
  – Zdaje się, że dzisiaj skaczą – wtrącił się Łukaszek.
  – Jak to, już po? – zdumieli się wszyscy po włączeniu odbiornika.
  – …dzisiejsze zawody zostały przerwane już po pierwszej serii z powodu zbyt dużej fali – objaśnił prezenter.
  – Jakiej znowu fali??? – Hiobowscy popatrzyli na siebie. Wszyscy oprócz mamy Łukaszka. Mama Łukaszka leżała na kanapie i zaśmiewała się do łez.
  – Cha cha cha!! Ale macie miny!!
  – To prawda – dziadek zerknął w lustro wiszące na korytarzu. – Wyglądamy jak pracownicy kancelarii prezydenta robiący inwentaryzację mienia po kadencji Konisława-Bromorowskiego.
  – To nie są skoki, prawda? – spytała ostrożnie siostra Łukaszka.
  – Oczywiście, że nie! – triumfowała mama Łukaszka. – Gdybyście czytali „Wiodący Tytuł Prasowy” wiedzielibyście, że od tej edycji jest Konkurs Czterech Stoczni!!
  – I oni… – zaczął niepewnie tata Łukaszka i urwał bo na ekranie prezenter przeprowadzał wywiad z jednym z reprezentantów Polski.
  – Po pierwszej serii w Innsburgu zajmował pan szesnaste miejsce.
  – Tak. Liczyłem, że w drugiej serii poprawię swój wynik, tak było w dwóch poprzednich konkursach. Niestety, tutaj federacja zdecydowała się konkurs zakończyć już na pierwszej serii. Chociaż z mojego punktu widzenia pogoda była nadal taka sama, czyli kiepska.
  – Dlaczego dopiero szesnaste miejsce?
  – Ja wiem, że widzowie mają wysokie oczekiwania, ale ja niestety dopiero szukam formy. I dla mnie jest to aż szesnaste miejsce. Nie wiem co ja robię źle. Czy nierówno kładę stępkę, czy za wolno spawam poszycie kadłuba. No po prostu nie wiem.
  – Dostaje pan jednak wysokie noty za styl.
  – Tak, telemark przy kładzeniu spoiny opanowałem całkiem dobrze. Na treningach robię wszystko prawidłowo. A jak pora na zawody, to najczęściej spóźniam się z zepchnięciem kadłuba po pochylni. No nie wiem co jest.
  – Właśnie, przecież ćwiczycie dużo w kraju.
  – Ćwiczyć można, ale wie pan… My mamy tylko jeden obiekt. W Wiśle.
  – Na Wiśle.
  – Na Wiśle, ale w Wiśle. Stara stocznia rzeczna Wielka Kotew. A tymczasem tacy Austriacy, absolutna światowa czołówka trenują na swojej nowiutkiej stoczni morskiej. Jak my ich mamy dogonić?
  – Słyszałem o nowych kombinezonach.
  – No tak, nowe kombinezony to to ,czego nam teraz potrzeba najbardziej – rzekł z sarkazmem zawodnik, ale prowadzący tego nie zauważył i rzucił z uśmiechem:
  – Zatem życzymy panu i wszystkim naszym zawodnikom powodzenia w ostatnim konkursie, na stoczni w Bischofshaven!
  Poleciały reklamy oleju do silników samolotowych.
  – A właściwie dlaczego nie ma już Turnieju Czterech Skoczni? – zapytał Łukaszek i wszyscy spojrzeli na mamę.
  – No, tego… – bąknęła mama. – Islamistom się nie podobało.

 22. TomUSAA+ said

  Panie Boydar, tu proszę sobie wybrać:

 23. piwowar said

  Dziekuje, panie Tomie.

  Tera ja:

  Żyd nie stworzył nic wartościowego. Są nieliczne wyjątki, jeśli nawiążemy do muzyki, co właśnie chcę zrobić. Był taki jeden Mendelson, ale on był juz mocno ucywilizowany a poza tym gdybym ja dostał od rodziców na urodziny orkiestrę symfoniczną, to tyz byłbym mendelson. (jak mi kto tu wyjedzie z geniuszem gerszwina – tego od filmowych pioseneczek – to nie wyrobie i strzelę) Za to żyd jest absolutnym mistrzem w przywłaszczaniu cudzej pracy i wykonawstwie. Innymi słowy, żyd to żaden twórca, ale wspaniały wykonawca.

  W tym koncercie papieskim, perfekcyjne i emocjonalne wykonanie kiepskiego utworu rekompensuje z nawiązką jego kiepskość. Ten wiolonczelista tak gra, że w brzuchu wibruje, Nie jest dla mnie ważne, jakie ta muzyka ma miec przesłanie, ale jako muzyka sama w sobie to jest absolutne mistrzostwo.

  Ciekaw jestem, jak ten wykonawca wykonywałby dzieła na przykład mistrzów włoskich…

  Drugi przykład, panie Tomie, to Piotrus i wilk. Rzadko można tego utworu wysłuchać bez przerywników komentatora. Tylko obrazki nie pasują.

  Jeszcze raz, stokrotne dzięki za te dwa kawałki i proszę wybaczyć że pomijam intencję.

  A gości gajówki przepraszam za odejście do tematu.

 24. Re: 23 Piwowar
  Niegdys (dawno temu) mialem przekonanie, ze picasso, einstein czy mendelson to wielcy…
  Pomylka byla moja bardzo bolesna w sensie emocjonalnym. I bardzo kosztowna…
  Milego dnia zycze
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. O tamtej pory, nie smiem nawet pomyslec o poprawianiu Samego Boga…

 25. Boydar said

  Dobrze Pan Tom wybrał, muszą zdechnąć 🙂


  Tak, żydzi są genialnymi odtwórcami. Muzycy, aktorzy, wokaliści, trudno odmówić talentu. To jednak nie powód, qurwa … !

 26. Re: 25 Boydar…
  Po raz kolejny zmusze Pana do nauki (czy to sie Panu podoba czy nie).
  Przymierze z Samym Bogiem zydzi go nie dotrzymali i zatrzymali to wszystko co Bog im przykazal z niczego sie nie wywiazali. To bylo ponad 4300 lat temu przed Narodzeniem Jego Syna Jezusa Chrystusa.
  Od Skonania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, narod wybrany PRZESTAL BYC narodem wybranym i przez Samego Boga zostal pozbawiony WSZELKICH LASK i wszelkich talentow, bo sprzeniewierzyli sie Samemu Bogu i Jego Synowi. Koniec. Kropka.

  Od tamtego czasu, zydzi sa w stanie TYLKO i wylacznie „kopiowac”, nasladowac czy krasc cudze pomysly, cudze koncepcje czy cudze talenty i nic wiecej, ale w/g Prawa Boga jakie zydzi otrzymali, to mogli zachowac prawo „wolnej woli” i NIC WIECEJ. To im zydom TYLKO pozostalo przed Majestatem Samego Boga, Jego Syna, Ducha Swietego…no i sila rzeczy Jego Matki, Ktora przesladowali…
  Mysle, ze „obejmie” Pan w skrocie tak wieli grzech zydowskiej diaspory wobec Samego Boga…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. Boydar said

  Prawdę mówiąc, to my o żydach niewiele wiemy. Jeśli było jak Pan piszesz (nie kwestionuję przecież), to dotyczyło to żydów, czyli izraelitów lub jak ich tam zwał popaprańców. A my, my mamy do czynienia w większości przeważającej z chazarskim bydłem które do żydowskiej mafii dojenia gojów przystąpiło jako kasta trzeciego sortu. Nie sądzę aby Pańska egzegeza dotyczyła każdego dzikusa zwyrodnialca który dogadał się z miejscowym rabinem, też przeważnie zwyrodnialcem. Co nie zmienia faktu, że jednostki wywodzące się z tejże zwyrodniałej społeczności bywają wg. mnie genialne w swej odtwórczej roli. Myślę, że aktorzy żydowscy nie mają statystycznie sobie równych w świecie. Niech Pan jeszcze zwróci uwagę, że dawnemi czasy, aktorzy byli grupa poza prawem i niejako ponad prawem. Tłumaczenie, że coś tam robili z rzeczy dziwnych i nienormalnych, nie trafia mi do przekonania.

 28. Re: Boydar.
  Prosze miec na uwadze, ze moje (i nie tylko moje, Gajowego, RomanaK, Reversa, Joe, Matki Polski i innych) wypowiedzi publiczne sa czytane przez „roznych” tego swiata…i prosze o dyplomatyczna wyrozumialosc…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jak rowniez wypowiedzi publiczne sa kopiowane i przenoszone na inne fora publiczne…(bez tzw., „copyright”…)

 29. Marucha said

  Re 27:
  Myślę, że aktorzy żydowscy nie mają statystycznie sobie równych w świecie.

  Nie odbierając talentu tym, którzy go mają, chciałbym z dużym naciskiem podkreślić, iż nikt nie otrzymuje takiego wsparcia mediów, takiego zachwytu krytyków i takiej reklamy, jak aktorzy żydowscy.
  Dodajmy do tego, że Żydzi mają opanowany przemysł rozrywkowy z Hollywood na czele, decydują o „międzynarodowych” nagrodach itd. itp. – a wtedy wyjątkowość aktorów żydowskich staje się wytłumaczalna.

 30. Boydar said

  Qurwa Mać, ja to jednak miewam zaćmienia. W sumie, to Pan Gajowy mnie otrzeźwił – ma Pan rację, tak jest, ale sprawa jest jeszcze prostsza – przecież ŻADNI INNI nie mają dostępu do sceny czy ekranu. My nie mamy z kim porównywać ! My nawet nie wiemy, jak wygląda POLAK, czy polski aktor … w pisdu …

 31. TomUSAA+ said

  Re: 29 Panie Gajowy Szanowny, ciekawym Pana opinii (a także innych gajówkowiczów): na przełomie lat50/60-ych ub. wieku dzieła sztuki, obrazy, a także instrumenty muzyczne itp. miały jakąś rozsądną cenę. Nie twierdzę,że każdego było na to stać, ale. . . Dziś za obrazy itp. ceny chodzą w górnej strefie stanów wysokich, tzn. $stopiedziesiąt milionów, albo 60 milionów za coś, co wtedy kosztowało 50 tys US$. Żadna dewaluacja, inflacja tego nie wytłumaczy! Pewna prawidłowośc wskazuje, że włąścicielami tych precjozów są… no właśnie. Jacy onie są teraz strasznie bogaci.
  __________
  do Boydara, już raz prosiłem proszę skończyć z tym „Panem Tomem” Wystarczy Tom.

 32. Re: 31 TomUSAA…
  Zydowski „matrix” moze bez zadnego problem stworzyc to, co 60 lat temu bylo niemozliwoscia, a dzisiaj stworzenie kwoty 100 milionow czy 300 milionow przez zydowski matrix finansowy zajmuje 3-5 sekund, czego dowodem jest m.in., to, ze „najlepsi” aktorzy pochodza z…”holly-jude”…No I ludziska w to uwierzyli, to czemu nie uwierzyliby, ze Picasso to super malarz???…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. revers said

 34. Marucha said

  Re 31:
  Wie Pan, nie potrafię wypowiedzieć się w sposób cenzuralny na temat g…a sprzedawanego jako dzieła sztuki za gigantyczne ceny.
  Podejrzewam, że kupują to ci sami, którzy uprzednio (skutecznie) wmawiają tumaństwu, iż zamalowany na fioletowo kwadrat płótna o wymiarach 1m x 1m jest arcydziełem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: