Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Polska: Znów nadejdzie Rok Siedemnasty

Posted by Marucha w dniu 2016-01-03 (Niedziela)

Niezły bałagan pojęciowy musi panować wśród europejskich „partii ludowych”, skoro przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz nazwał „zamachem stanu” czynności naprawcze Rzeczypospolitej, jakie nocną porą podejmuje Jarosław Kaczyński z pomocą swoich partyjnych nominatów, prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

Szefowa rządu bardzo liczyła na przeprosiny narodu polskiego, jednakże zawiodła się srogo.

Zamiast przeprosin padły z ust Schultza mętne wyjaśnienia, że słowa o zamachu stanu nie obrażały narodu polskiego, lecz były jedynie może troszkę zbyt kategoryczną krytyką poczynań władz. I teraz, ja, światły obywatel RP, całkiem zgłupiałem i nie wiem: był ten zamach stanu, czy też go wcale nie było?

Prawdziwy zamach stanu (słowiański pucz, germański Putsch, francuski coup d’état) jest wtedy, gdy na ulicę wyjeżdżają czołgi, wojsko strzela do rozognionego tłumu itd. itp. To co w końcówce roku wydarzyło się między Bugiem i Odrą nawet nie było przewrotem pałacowym, kiedy władzę, po pokonaniu jednej koterii, obejmuje koteria druga. Partia Prawo i Sprawiedliwość najpierw demokratycznie wygrała wybory prezydenckie, a zaraz potem także wybory do sejmu i senatu. Wgrała tak przekonywająco, że może samodzielnie rządzić.

Ale co znaczy „samodzielnie rządzić” w zjednoczonej Europie i w zglobalizowanym świecie, określił Martin Schultz w swoim telewizyjnym wystąpieniu: „Europa ultranacjonalistów — taką Europę otrzymamy — jeśli oni zwyciężą. (…). Należę do tych ludzi, którzy uważają, że globalne problemy w XXI wieku — wieku globalizacji, nie mogą być rozwiązywane nacjonalizmem. W pewnym momencie trzeba podjąć walkę i trzeba powiedzieć: postawimy na swoim, nawet siłą, jeśli pojawi się taka konieczność.”

Mówiąc o łamaniu sprzeciwu siłą, Schulz ma na myśli nie użycie wojsk, lecz tylko krzepę moralną i potęgę pieniądza. Kaczyński tej potęgi już raz doświadczył, kiedy jako premier RP przegrał walną bitwę z UE nad malowniczą rzeczułką Rospudą, gdzie uchował się jakiś rzadki gatunek zielonych żabek. Musiał poniechać idących na skróty projektów budowy drogi ponad uroczyskami i ominąć siedliska żab wielkim łukiem.

Zapowiadano szumnie jakąś Rewolucję, ale to, co wyprawiają ludzie prezesa Kaczyńskiego, jest tylko zawracaniem Wisły kijem. Nawet „bandycki nocny napad” (określenie Frankfurter Allgemeine Zeitung) na Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO w Warszawie, nie jest materializacją jakichś przemyślanych planów przejmowania całej władzy, lecz prostym skutkiem urojeń ksobnych ministra wojny Antoniego Macierewicza, który zapragnął przepędzić z tego nieprzyjacielskiego gniazda diabelskich inkubów.

O co pytał Macierewicz dwu żołnierzy z CEK, pułkownika i sierżanta, zawezwanych do ministerstwa wojny na przesłuchanie? Co robili w dniu 10 kwietnia 2010 roku! Zjednoczona Europa i Pakt Atlantycki muszą zrzucić na Warszawę desant komandosów w białych kitlach i z kaftanami bezpieczeństwa w ręku, bo sami w Rzeczypospolitej z kłopotami psychiatrycznymi władzy w żaden sposób sobie nie poradzimy.

Ale nie płaczmy, nie biadolmy. Rządy PiS w Polsce nie potrwają długo, co w książce „Nauczka” (Warszawa 2007) zapowiedział już, Jacek Żakowski, dziennikarz wybitny z szacownej „Polityki”. Oto jego proroctwo:

„Wtedy możliwy był każdy scenariusz — wkroczenie Sowietów, wysyłka na Sybir, internowanie (czyli bezterminowe więzienie bez sądu) sfingowany proces i drakoński wyrok, ścieżka zdrowia, śmierć z rąk «nieznanych sprawców». Dziś aż takie nadużycia władzy są nieprawdopodobne, nawet jeżeli zdarzają się pochopne i uporczywie przedłużane areszty czy błędy sądowe. Jako zbiorowość jesteśmy względnie bezpieczni. Nawet przy dużym natężeniu złej woli kadencji nie starczy, żeby nam to bezpieczeństwo odebrać.”

Z wysyłką na Sybir okrutna przesada, śmierć z rąk nieznanych sprawców zdecydowania mniej prawdopodobna od zgonu w wypadku komunikacyjnym. Żakowski uwierzył w kłamstwa „Polityki” o ponad stu ofiarach stanu wojennego, gdy było ich aż dwanaście. Smutna prawda jest taka, że reżim Kaczyńskiego przez dwa lata nikogo nie zabił i tylko naraził wielu ludzi na długotrwałe nudziarstwa w śledztwach „wydobywczych”.

Gdyby zamiast książki „Nauczka”, Żakowski wydał tom p.t. „Nauka”, Polak nie byłby „tak po szkodzie, jak przed szkodą głupi”. Kaczyński ze swojej porażki z projektem IV RP wyciągnął należyte wnioski i śpieszy się dziś jak wszyscy diabli z urządzaniem napadów to na placówkę NATO, to na Trybunał Konstytucyjny. On jeden wie, że czasu ma jeszcze mniej, niż dziesięć lat temu. Bo przecież nie wystarczy zdobyć budynek sejmu i Pałac Namiestnikowski. Trzeba jeszcze w nich się okopać.

Zewsząd słyszy się zapowiedzi, że rok szesnasty będzie jeszcze gorszy od piętnastego. To mamy zagwarantowane.

Ale potem nadejdzie rok siedemnasty. Generał Jaruzelski, gdyby miał poczucie humoru, mógłby się śmiać z czarnych wron i z własnych ponurych masek w ciemnych okularach, malowanych na ulotkach i w gazetkach konspiracyjnych. Ale jak się śmiać z rysuneczku krążącego uporczywie po Internecie, na którym widnieje malowidło Kaczora Donalda, a pod nim podpis „Kłamstwo na krótkich łapkach”?

Już wkrótce będzie dobrze, a może tylko lepiej. Gorzej już być nie może.

Jakub Kopeć, polski publicysta, Warszawa

Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 15 do “Polska: Znów nadejdzie Rok Siedemnasty”

 1. Tekla said

  Polska jest gotowa zgodzić się na pewne ograniczenia przywilejów dla naszych rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Stawia jednak warunek. W zamian za taki kompromis, nasze władze oczekują wsparcia Londynu w kwestii rozmieszczenia nad Wisłą baz NATO. Taki scenariusz zarysował w wywiadzie udzielonym Reutersowi Witold Waszczykowski.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczykowski-zgodzimy-sie-na-ograniczenie-przywilejow-dla-polakow-na-wyspach-ale-w/9f4rrg

  Niemcy bez trudu mogą izolować Polskę na arenie międzynarodowej. Bez ich wsparcia szczyt NATO w Warszawie skończy sie fiaskiem. Dlatego trzeba próbować się dogadać

  Polska jest krajem peryferyjnym Zachodu. A więc znajduje się w układzie, którego zasady określa koncert mocarstw, przede wszystkim dwóch mocarstw: USA i RFN

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/co-przyniesie-spotkanie-szydlo-z-merkel-wojne-czy-kompromis/86bpr9

 2. jowram said

  Niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung” niezwykle ostro krytykuje nowe polskie władze, za wypowiedzi dotyczące uchodźców:„Polska szybko przesuwa się do ksenofobicznego i nacjonalistycznego kąta, w którym dotychczas poniewierały się tylko Węgry” – czytamy w gazecie. No i co? Potem była Dania i teraz Szwecja. Witamy w klubie ksenofobów i nacjonalistów. Bracia Czesi i Słowacy też chyba się cieszą z poszerzenia klubu o tak znamienitych członków. Czekamy na następnych, przyjmujemy z otwartymi ramionami, bez wpisowego

 3. Ośc said

  A to Qrwa żydowska, dzikus chazarski.

 4. z sieci said

  A to dopiero bolesną lekcję demokracji zafundował wszystkim cymbałom pan prezes Jarosław Kaczyński! Nie tylko cymbałom tubylczym, ale również – cudzoziemskim, których, jak się okazuje, jest cały Legion, zaś na jego czele stoją – strach pomyśleć – najpoważniejsi politycy.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3551

 5. Zbyszko said

  Panie polski(?) publicysto Jakubie Kopeć, ja uważam i chyba nie jestem odosobniony, że jedynym ratunkiem na problemy globalizacji są właśnie nacjonalizmy. Uważa, że właśnie normalny niemiecki nacjonalistyczny bauer, który gospodaruje na swoim i nieźle z tego żyje, nie rości sobie żadnych pretensji do polskiego nacjonalistycznego tak samo gospodarującego rolnika a ten z kolei nie ma źadnych pretensji ani roszczeń do rolnika rosyjskiego. Mało tego przypuszczam że ci wszyscy bardzo chętnie napili by się razem swojego piwa czy wina na jakichś np wspólnych dożynkach, gdzie wymieniliby się doświadczeniami. Oczywiście taka sytuacja nie jest na rękę globalistycznym kapitalistycznym korporacjom, więc mieszają tym narodom, jak tylko to jest możliwe, bo tam gdzie dwóch (albo trzech, czterech…) się bije, tam globalizm korzysta.
  Więc skoro Pan jesteś przeciwny nacjonalizmom, to jesteś Pan płatnym pachołkiem kapitalizmu globalistycznego

 6. wandaluzja said

  Nazwanie rządu pisowskiego Bolszewickim Zamachem Stanu jest ciekawe i istotne, gdyż WYDANIE MNIE przez rząd zachodnioniemiecki spermie jerozolimskiej w r. 1990 było PORÓWNYWANE do wysłania przez Cesarski Sztab Generalny sztabu Lenina ZAPLOMBOWANYM POCIĄGIEM ze Szwajcarii do Piotrogrodu. Gdy wróciłem do Polski tematem NADRZĘDNYM był Zaplombowany Pociąg.
  Wydanie mnie spermie jerozolimskiej było oddaniem JEJ Satelitarnej Detekcji Złota, bo Niemcy powiedzieli: MY ODDAJEMY SPRAWĘ tego szalbierza naukowego ŚWIĘTYM HOLOKAUSTOM. NIECH HOLOKAUŚCI WYDADZĄ MU ŚWIADECTWO MORALNOŚCI, tak jak Niemcom.
  Ja tego ŻYDOWSKIEGO ŚWIADECTWA MORALNOŚCI nie wymyśliłem a usłyszałem o nim po raz pierwszy w r. 1965. co znaczyło tyle, że w polityce może działać tylko ten kto przejdzie przez Cenzur Żydowską. Prawdopodobnie wymyślił je Marszałek Spychalski – w czasie wojny koordynator Gestapo i Gwardii Ludowej – gdyż przypisuje mu się frazę: UDOWODNIJ, ŻE NIE JESTEŚ ANTYSEMITĄ, co wymagało służalczości żydokratycznej, z czego wynika, że ja miałem ZAPRACOWAĆ na Żydowskie Świadectwo Moralności ???
  Lenin przyjechał do Rosji ze stoma milionami fałszywych rubli papierowych i 8 milionami fałszywych rubli złotych, wybitych przez żydowską mennicę w Konstancji, a Sztab Cesarski kupił mu za 40 mil RM Władzę w Rosji, natomiast ja wróciłem ze 300 DM i jakimś wielomiliardowym Długiem Roszczeniowym, którego pilnowali komunistyczni komornicy. Z racji tego Długu byłem Kneblowany a sperma jerozolimska gadała Mym Głosem. Byłem LŻONY i grożono mi, a gdy raz MUSIAŁEM być dopuszczony do TV Dolnośląskiej to pokazano mnie z ZAMAZANĄ twarzą i głosem Świńskim, co szwagier – prymitywny konfident – skomentował: NIE POTRAFISZ – NIE PCHAJ SIĘ NA AFISZ, gdzie ja się nigdy nie pchałem, nawet do Springera.
  Z racji tego Świadectwa Moralności spermy jerozolimskiej czyli holokaustycznej – a Holokaust to ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu – interesujące jest grożenie przez Martina Schulza światu Nową Rewolucją Bolszewicką. Ja nie znam polskiego bolszewizmu a bolszewizm jest praktyką TALMUDYCZNĄ, więc przypisywanie mi intencji Bolszewickich jest nonsensem i wykrzykiwaniem, że To Gorsze Od Bolszewizmu, czyli dyktatury spermy jerozolimskiej.
  Ja bym tego nie wymyślił, ale Asz powtarzał, że Holokaust to PRZYKRYWKA Przemysłowego Płodzenia Amerykanów na Syberii. Potem dopiero dowiedziałem się, że w tej Maszynie ZMIELONO 11,5 milionów znanych personalnie Polków, co Marszałek Broz-Tito-Pindar uzupełnił o Sto Małych Narodów Rosji – więc czyżbym i ja miał intencję Przemysłowego Płodzenia Amerykanów, skoro po 26 latach i POŻARCIU kapitału komunistycznego przez spermę jerozolimską i Żydogermanię Przewrót Bolszewicki w Polsce UDAŁ SIĘ. ???

 7. Marian said

  Niemieckojęzyczni żydzi próbują uwiarygodnić polskojęzycznych żydów udających polskich patriotów. Stare żydowskie metody…

 8. Watazka said

  1
  Tekla
  Ja tak sobie wyobrazam, ze Anglia sie zgodzi na zadania Polski ale tylko wtedy gdy sam prezes z pania Szydlo odszczekaja te 500 zl. na dziecko. (polskie)
  Ja pamietam jak polska prasa sie oburzala gdy pan Orban z Wegier umowil sie z Rosja ze beda Madziary placic 262 dolary za rosyjski gaz.
  Polska prasa krytykowala wegierski rzad za przyjmowanie rosyjskich lapowek.

  Ciekawe jak to tez nasza prasa nazwie ten rodzaj „negocjacji” z rzadem brytyjskim w sprawie np. niewyplacania rodzinnego dla polskich dzieci w zamian za bardzo kosztowne bazy amerykanskie?.
  To sie widac nazywa dobijanie…. targu? Czy polskich dzieci?

 9. To sie widac nazywa said

  ad 8 To sie widac nazywa dobijanie…. targu? Czy polskich dzieci?

  To się po prostu qurestwo nazywa…

 10. abcdeghi12345678 said

  http://just-another-inside-job.blogspot.com/2006/05/history-of-money-changers.html

  mirror or-jeszcze raz

 11. Re: 10
  Nie lepiej zapodawac polskie ksiazki???
  Sa na stronie:

  http://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa

  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 12. Pitagoras said

  Podobieństwo jest czystym przypadkiem w czterech odsłonach, szkoda, że nikt tego jeszcze nie przetłumaczył!

 13. revers said

  na razie pod pis-dami nie może narzekać Szulc, RP bierze wszystko z Brukseli, tym razem wzieła kwoty „uchodźcze”

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/01/04/polen-akzeptiert-ueberraschend-fluechtlings-quote-der-eu/

  z pewnym ale, zastrzeżeniami jak by ich nie było tzn. za dodatkową kasę.

 14. […] za:  https://marucha.wordpress.com/2016/01/03/polska-znow-nadejdzie-rok-siedemnasty/ […]

 15. Maryś said

  Po kiego grzyba wpuszczać trolla kopcia,z gajówki robi się gnojówka.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: