Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  włodo o Przejściowe trudności z ostate…
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Łukaszenka wyciąga rękę do skr…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Bezpartyjna o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Piotr B. o Polskość czarnych Polaków na…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
  misio o Przejściowe trudności z ostate…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Liwiusz o Viktor Orban: Zachód jest w st…
  Listwa o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Polskość czarnych Polaków na…
  Zbigniew Kozioł o Nieukiem Polska stoi
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Mieszkańcy Krymu zaskarżyli obowiązek zamiany tablicy rejestracyjnej samochodu na rosyjską

Posted by Marucha w dniu 2016-01-04 (Poniedziałek)

Właściciele samochodów na Krymie korzystają z ukraińskich tablic rejestracyjnych i dokumentów. Pozew mieszkańców Krymu zostanie rozpatrzony w Sądzie Najwyższym 17 lutego.

Mieszkańcy Krymu zaskarżyli do Sądu Najwyższego Rosji obowiązek zamiany tablic rejestracyjnych z ukraińskich na rosyjskie — poinformowano w sądzie agencję RIA Novosti.

„Sąd rozpatrzy skargę na postanowienie rządu, zgodnie z którym do 1 kwietnia tego roku krymscy kierowcy powinni zmienić tablice rejestracyjne na rosyjskie” — powiedział informator agencji.

Powód wskazuje, że na Krymie obowiązuje ustawa, zgodnie z którą wszystkie dokumenty wydane przez Ukrainę będą obowiązywać również po wejściu republiki w skład Rosji.

Jak wyjaśnił agencji RIA Novosti przedstawiciel rosyjskiego rządu w sądzie Gajk Marian, na terytorium Rosji obowiązuje ustawa o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zgodnie z którą wszystkie samochody powinny być zarejestrowane przez Państwową Inspekcję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Rosji.

„Dlatego został ustalony okres zmiany ukraińskich tablic rejestracyjnych na rosyjskie” — wyjaśnił.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 6 do “Mieszkańcy Krymu zaskarżyli obowiązek zamiany tablicy rejestracyjnej samochodu na rosyjską”

 1. piwowar said

  Wobec konfliktu politycznego między Rosja a Turcją, naukowcy Instytutu Sadowniczego im. Mendelejewa zaproponowali zmianę nazwy rośliny „nasturcja” na „myturcję”.

 2. Re: Artykul..
  Z politycznego punktu widzenia, Krym nie moze (nie jest w stanie) funkcjonowac jako samodzielne (panstwo, republika, czy inny twor polityczny) z prostej przyczyny: zbyt duzo (nacji i interesow) znajduje sie na Krymie i Krym nie jest w stanie wynegerowac samodzielnego rzadu, ani nawet „gminnej kuchni”, ktora de facto nie ma elektryczno-gazowego zasilania…(jesli juz)…

  Nie mam na mysli „skur…wionego” polsko-jezycznego kneSejmu calkowicie zaleznego o zydowskiej brukseli talmudycznego prawa, ale Krymu, na ktorym zamieszkuja nie tylko Rosjanie…
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. maasteer said

  Może chodzi o jakaś mniejszość ukraińską lub tatarską. Nie wierzę,że zwykli Krymczanie, którzy niemal jednogłośnie głosowali w referendum za przyłączeniem do Rosji teraz zaskarżaliby obowiązek przerejestrowania auta. Przecież to ma wymiar symboliczny – zmiana blach potwierdza zrzucenie banderowskiego jarzma.

 4. GZN said

  Z tego co zrozumiałem; rygory rejestracji samochodów (w tym techniczne) w Rosji są bardziej „wymagające” jak w tak zwanym „państwie” Ukraina. Sam jeździłem na Ukrainie samochodem bez hamulców – i się dało… Widziałem przypadek jak od busa odpadło koło w czasie jazdy…. Do tego pewnie dochodzą opłaty za rejestrację i same tablice…

 5. maasteer said

  Ad 4 GZN
  A pal licho opłaty. Po tym co banderowcy odpier… li w Odessie i Donbasie i w sumie nadal odpierd… to będąc mieszkańcem Krymu pozbyłbym się banderowskich blach w dniu aneksji. Banderowskie blachy to jak znamię diabła … jak przekleństwo.

 6. Mordka Rosenzweig said

  re 2

  Panie Jasiek,

  “Z politycznego punktu widzenia, Krym nie moze (nie jest w stanie) funkcjonowac jako samodzielne (panstwo, republika, czy inny twor polityczny) z prostej przyczyny: zbyt duzo (nacji i interesow) znajduje sie na Krymie i Krym nie jest w stanie wynegerowac samodzielnego rzadu, ani nawet „gminnej kuchni”, ktora de facto nie ma elektryczno-gazowego zasilania…(jesli juz)…”

  Pszemysl pan jeszcze raz cos pan napisal.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: