Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Kierowcy mają dość. „To…
  J o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Pierwszy miliard euro dla banderowców – widziane z USA

Posted by Marucha w dniu 2016-01-04 (Poniedziałek)

Poroszenko ma za nic pisowskich eliciarzy, skoro powiedział bez żadnych ceregieli, jak to pisowskie eliciarstwo dało mu pierwszą transzę miliarda euro za możność przyjaźni pisowsko-banderowskiej.

Pierwsza oficjalna wizyta polskiego prezydenta na Ukrainie, przeszła już do historii. Propagandziści pisowscy odtrąbili ją jako sukces, bo cóż innego im pozostało. Zwolennicy PiS muszą mieć niezłego kaca, z powodu osiągniętych „rezultatów” wizyty prezydenckiej pary.

Któż nie pamięta najbardziej powszechnego hasła kiedy się przejeżdżało przez komunistyczną Czechosłowację, w drodze do Austrii: „Z Soweckim Zwezem po weczne czasy, a nigdy inak”. Myśle że podobny napis powinna sobie strzelić patriotyczna inaczej pisowska warszafka „Z banderowską Ukraina po wieczne czasy i nigdy inaczej”. Z całą pewnościa tak można sądzić po buńczucznych wypowiedziach o strategicznym partnerstwie z Ukrainą w wykonaniu pisowskiego eliciarstwa patriotycznego inaczej.

Ciekawa byłabym wyjaśnienia ze strony pisowskich patriotów inaczej, dlaczego to tylko Polska magdalenkowa chce mieć za strategicznego partnera banderowską Ukrainę, jako jedyny kraj dawnego Układu Warszawskiego. Dlaczego inne kraje europejskie nie chcą mieć za strategicznego partnera banderowskiej Ukrainy?

Inna demokratyczna Ukraina raczej nie powstanie, ponieważ jak powiedział potomek Szuchewycza, jedyną ideologią spajającą Ukrainę jako państwo jest banderyzm, czyli ideologia czystek etnicznych, które wyznawcy banderyzmu realizowali zarówno na Polakach zamieszkujących tereny zakwalifikowane przez banderowców, jako ukraińskie i wszelką nieukraińską ludność należało unicestwić fizycznie, jak również dzisiaj rosyjskojezyczną ludnośc południowo-wschodniej Ukrainy.

Należy przy tym podkreslić, że eksterminacja ludności polskiej na Wołyniu byłaby niemożliwa, bez życzliwego przyzwolenia Niemców. I również dzisiejsze próby podejmowane przez banderowców w likwidacji fizycznej ludności rosyjskojęzycznej w Donbasie są niemożliwe, dlatego że za ludnością Donbasu stoi potęga militarna Rosji.

Czy Jaroslaw Majdaniarz i reszta jego eliciarzy jest w stanie sobie wyobrazić, że nagle prezydent USA ogłasza za strategicznego partnera Al Khaidę? Nie przesadzam wcale z tym porównaniem.
Parę miesięcy temu zarówno PiS jak i PO starało się przekonać Polaków, że bez banderowskiej Ukrainy nie ma niepodległej Polski, tak teraz PiS mająca pełnię władzy z magdalenkowego nadania, jeszcze bardziej nas duraczy o wiecznej przyjaźni polsko-banderowskiej.

Najdobitniejszym przykładem podejścia pisowskiej warszafki do szukania za wszelką cenę przyjaźni z bannderowcami, jest przyznanie bankrutującej banderowskiej Ukrainie kredytu jednego miliarda euro. Bardzo charakterystyczne było to, że o przyznaniu przez Polskę tak potężnego kredytu, dowiedzieliśmy sie nie od prezydenta Dudy, czy premier Szydło, tylko z ust Poroszenki. Brzmiało to jak rozkaz do wykonania w podskokach przez pisowskie eliciarstwo.

Pamiętamy kampanię wyborczą w wykonaniu PiS, kiedy Macierewicz mówił, że nie ma nic dla Ukrainy za friko, zaś pisowskie największe autorytety oralne z Jarosławem Majdaniarzem na czele, unikali jak ognia wypowiadania się w sprawie pomocy dla Ukrainy. Sprawa przyznania tak wysokiego kredytu dla Ukrainy musiała byc przygotowywana jeszcze za czasów poprzedniego rządu i jest niemożliwe by nowy pisowski rząd o tym nie wiedział, a zwłaszcza Jarosław Majdaniarz.

Eliciarz Szczerski gorący zwolennik banderowskiej Ukrainy, robiący za głównego consgliere prezydenta Dudy, powiedział w wywiadzie dla PAP: „deklaracje pomocy finansowej złożone Ukrainie przez poprzedni rząd zostaną dotrzymane”.

Biorąc pod uwagę ciągłość polskiej polityki wobec naszego strategicznego partnerstwa z banderowską Ukrainą, którą za wszelką cenę Polska magdalenkowa realizuje poprzez swoich eliciarzy starannie wyselekcjonowanych przez obce wywiady, pisowskie eliciarstwo chciało fakt przyznania kredytu banderowskiej Ukrainie, ukryć przed Polakami, a już zwłaszcza przed swoimi wyborcami.

Zaś Poroszenko po raz drugi obił mocno pisowskiego ryja, nie licząc się z nim i jawnie nim pogardzając. Pamietamy, że pierwszy raz pisowski ryj został mocno obity przez banderowca Poroszenkę, kiedy mlodsze pisowskie eliciarstwo w osobie prezydenta Dudy, oraz jego głównego consigliere w sprawach polityki zagranicznej, gorąego i jawnego zwolennika banderowskiej Ukrainy, Krzysztofa Szczerskiego, który zaczął bredzić o konieczności dokooptowania Polski w sprawie rozmów o pokoju na Ukrainie.

Jak wiemy, wówczas Poroszenko dał wyraźnie do zrozumienia pisowskiemu eliciarstwu, że sa wyłącznie chłopcami na posyłki wypełniającymi podane im rozkazy. Natomiast z kim innym rozmawia się o sprawach poważnych.

Jakże szyderczo brzmią słowa czołowego pisowskiego eliciarza, dla którego to Ukraina jest sercem Europy.Tuż przed wyjazdem prezydenckiej pary powiedział w wywiadzie dla PAP: „… głównym celem wizyty jest ustanowienie na nowo wektorów współpracy polsko-ukraińskiej”. Najważniejszy wektor juz został osiągnięty: podarowaliśmy od polskich podatników miliard euro ukraińskim oligarchom, bo przecież nie normalnym przeciętnym Ukraińcom.

W dalszej części wywiadu dla PAP consigliere Szczerskiego można już boki zrywać: „ Prezydent będzie mówił o konkretnych formach tej współpracy tak, żebyśmy przeszli z poziomu deklaracji pomocy na poziom realnego uczestnictwa polskich doradców, polskich ekspertów w funkcjonowaniu ukraińskiej administracji”.

Chciałabym zobaczyć minę eliciarza Kwiecińskiego, robiącego za sekretarza w Ministerstwie Rozwoju, ktory powiedział w dniu 15 grudnia w wywiadzie dla Gazety Prawnej: „- Kiedy mamy do czynienia z deficytem budżetowym, każde euro ma dla nas ogromne znaczenie”.Otóż właśnie, dla kogo ma znaczenie to ma, ale nie dla tych, którzy są w stanie okraść własny naród, byle dogodzić banderowcom, a konkretnie banderowskim oligarchom.

Krzysztof Szczerski chlapnął coś jeszcze, nie jestem pewna czy zrobił to świadomie czy też mu się wyrwało. Otóż powiedział: „…Tematem spotkania będą…..”bardzo konkretne elementy współpracy gospodarczej, tak aby oba państwa skorzystały z tego, że Ukraina wchodzi w reżim strefy wolnego handlu z UE”. Zaznaczył, że deklaracje pomocy finansowej złożone Ukrainie przez poprzedni rząd zostaną dotrzymane”.

Nic nie wiemy o deklaracjach finansowych pomocy banderowcom jakie podjął poprzedni rząd. Wiemy juz na pewno, że na pierwszym miliardzie euro bezzwrotnej pomocy się nie obejdzie. Szczerski milczy na jakich warunkach pożyczyliśmy pieniadze polskich podatników bankrutującej Ukrainie, a raczej wzbogaciliśmy ukraińskich oligarchów kosztem polskich podatników.

Antek Macierewicz, który pojechał dzień wcześniej od prezydenta, podpisał jakieś umowy o współpracy wojskowej, coś tam napomknął o wspólnej brygadzie polsko-ukraińsko-litewskiej.Najbardziej charakterystyczny jest styl wypowiedzi Antka, jak za czasów komunizmu sekretarza polskiego do radzieckiego: „Bezpieczeństwo i niepodległość Ukrainy są dla Polski sprawą „absolutnie zasadniczą” – oświadczył w poniedziałek w Kijowie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz po rozmowach ze swym ukraińskim odpowiednikiem Stepanem Połtorakiem.

„Ukraina jest naszym strategicznym partnerem na wschodzie i bezpieczeństwo Ukrainy, niepodległość Ukrainy i jedność Ukrainy jest dla Polski sprawą absolutnie zasadniczą. Bezpieczna Ukraina to bezpieczna Polska i bezpieczna Europa”. Tylko zmienić nazwę Ukrainy na ZSRR i mamy powrót nowomowy komunistycznej w wykonaniu Antka Macierewicza.

Wygląda to tak jakbyśmy musieli kadzić naszym jedynym obrońcom którzy chcą nas bronić przed wrogiem zewnętrznym, który nas jutro na pewno zaatakuje, a jedyny kto nam może pomóc to tylko banderowska Ukraina. Więc powinniśmy być wdzięczni pisowskim eliciarzom, że znaleźli jedynego obrońcę naszej niepodległości.

Szczerski już wie: wróg zaatakuje już jutro, więc wdzięczni za okazaną pomoc w pewnej obronie niepodległości lekką rączką odpalamy Ukrainie pierwszy miliard euro, dając do zrozumienia, że to tylko taka maleńka pierwsza transza.

Prezydent Duda podczas swojej wizyty nie wspomniał ani słowem o ofiarach bestialstwa banderowców, którzy za przyzwoleniem Niemców mordowali swoich wczorajszych sąsiadów Polaków. Natomiast pojechał na plac pod Krzyżem Niebiańskiej Sotni, oddać hołd jednej bandzie banderowców, zamordowanych przez inną bandę banderowców.

Natomiast Polacy z Wołynia nie zasłużyli sobie na pamięć polskiego prezydenta, strojącego sie w piórka wielkiego patrioty.

Zresztą napisałam kiedyś, że tak jak za PRL do 1989 roku, nie wolno było wspomnieć o Katyniu, tak po 1989 roku nie wolno głośno mówić o zbrodni Wołynia. Nie ma sie czemu dziwić, skoro sam Jarosław Majdaniarz pojechał w przypływie majdaniarskiego i banderowskiego patriotyzmu do Kijowa wyrykiwać hasła, z którymi banderowcy szli mordować Polaków.

Krzysztof Szczerski wspomniał również coś o dochodzeniu wspólnej prawdy historycznej między Polską a Ukrainą. Dla mnie jest to jeden wielki bełkot. Najlepiej zacytować za PAP:
„Oczywiście będzie także dyskusja o dialogu historycznym i tożsamościowym między Polską a Ukrainą – powiedział minister Szczerski. Poinformował, że w skład polskiej delegacji wszedł także prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński. Jak zaznaczył, prezydent zaprosił prezesa IPN, by uczestniczył w wizycie, chcąc podkreślić wagę dialogu historycznego z Ukrainą, który „wciąż wymaga wysiłku w dojściu do takiej jego formy i takiego budowania wspólnej tożsamości, które byłyby zgodne z faktami oraz wrażliwością polską i ukraińską tym zakresie”…. „Jak podkreślił, Ukraina, która wybrała kierunek proeuropejski, musi zrozumieć, że elementem tego wyboru jest także „europejski sposób dyskutowania o własnej historii, czyli taki, który rozumie punkty widzenia sąsiadów, rozumie własną historię i potrafi krytycznie się do niej odnieść”. Pan Szczerski musi zrozumieć, że banderowcom tak zależy na historycznej prawdzie jak Hitlerowi czy Stalinowi.

Po pierwszym miliardzie euro oligarcha Jaceniuk poszedł na całość, oświadczając że Ukraina może kupować gaz z polskiego gazoportu. Nie wspomniał tylko kiedy zapłaci. Odpowiedź już chyba znamy. Za kolejny miliard kredytu jaki udzielimy z wielką radością banderowcom. Przynajmniej ciężko pracujący Polak i Polka będą teraz wiedzieli, dlaczego musi pracować na ukraińskich oligarchów do 67 roku życia.

W świetle dzisiejszego oświadczenia MFW w sprawie długu Ukrainy wobec Rosji, który to banderowcy muszą zwrócić w całości, pisowskie eliciarstwo chętnie zapłaci pieniędzmi polskiego podatnika. Nikt z tych nierobów, wybrańców magdalenkowych nie da ze swoich pensji rządowych, sejmowych i senatorskich ani grosza. Natomiast chętnie obdarują banderowców kolejnym miliardem euro, które i tak wylądują na prywatnych kontach oligarchów.

Ciekawa jestem jak pisowskie politructwo będzie tłumaczyło swoim maluczkim członeczkom tę skandaliczną decyzję. Wydaje mi się że niczego nie będzie tłumaczyło swoim wyborcom, gdyż jak powiedział dygnitarz Lipiński, oni i tak muszą na nas głosować, bo nie mają innego wyjścia.

[Nie będzie tłumaczyło nic komuś, kto i tak niczego ze świata nie rozumie i dla kogo mleko pochodzi z Tesco, a nie od krowy – admin]

http://slepamanka.neon24.pl

Komentarzy 50 do “Pierwszy miliard euro dla banderowców – widziane z USA”

 1. maasteer said

  Obniżenie wieku emerytalnego czy też podwyższenie świadczeń emerytalnych, że o 500 zł na dziecko nie wspomnę to – rujnowanie budżetu i destabilizacja finansów publicznych. Wszystko co dla ludzi to obciążenie budżetu. Ale qrva dla banderowców 4 mld to w szufladzie leżało. I te 100 ojro dla represjonowanych w czasie wojny Eskimosów – też nikt nie skomlał, że to ruina finansów. Taka to sprawiedliwość dziejowa.

 2. Re: 1 Maasteer…
  Wyglada na to, ze od dluzszego czasu jestemy idiotami do tego stopnia, ze nie potrafimy sobie sami wydrukowac swoich banknotow I monet…I zydzi lichwiarze nas musieli wyreczyc???
  A krolowie na jakiej podstawie bili monete?
  Ano wlasnie…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. Jerzy said

  Coś zabetonowało mózgi zarówno poprzedniej ekipie rządzącej jak i obecnej, że zamiast czerpać korzyści z dobrych lub przynajmniej poprawnych stosunków i handlu z Rosja okradają własny naród udzielając „pożyczek” Upainie i dobrowolnie podkładają głowy naszego narodu a potem i własne pod banderowskie topory. Okazuje się, iż Kochanowskiego sentencja, że „…Polak…i przed szkoda i po szkodzie głupi” jest wciąż, a nawet coraz bardziej, aktualna. Nieszczęsny to naród, który nie potrafi wyłonić przywódców dbających o jego interesy i choć od wielu, wielu lat mieszkam za granicą i co polskie władzę wyrabiają prawie mnie nie dotyczy, boli mnie to bardzo, gdyż nadal czuję się przede wszystkim Polakiem i choć już prawie stoję nad grobem chciałbym dożyć Polski, w której dobro Polaków jest sprawa nadrzędna.

 4. Boydar said

  Nie z Tesco tylko z Leclerc’a. Mleko. Coś się Panu Gajowemu pozajączkowało. A może i nie. Bowiem artykuł przedstawia dwie równoległe prawdy, wybór prawdziwszej pozostawiając czytelnikowi. I od tego nawet i głowa nas faktycznie rozboleć może. To prawie jak z tymi kwitami na Rękasa. Prawomocny czy nie prawomocny. Wiedzieli czy nie wiedzieli (że uczestniczą w wyborach). Tu (w artykule) tylko niewielkie modyfikacje. Ślepa Mańka pluje jadem, ma prawo. Jest ślepa z wyboru. W czyim imieniu pluje ? Naszym ? A może niekoniecznie. To w końcu kto naobiecywał ukrom pożyczkę, PiSdziece czy POpaprańcy. Państwo to nie zabawka. Jak się mówi A trzeba i B. Nawet jeśli B jest be. I na pewno nikt nie wie na jakich warunkach ? Zupełnie nikt ? A może warunki zmieniły sie, w locie ? Wszystkie informacje przedstawiane jako „fakty” pochodzą z pierwszych stron ścierwomediów. A cóż to za wiarygodne źródło. Nie wiemy dlaczego zdecydowano się na dotrzymanie słowa (umowy przedwstępnej); a może się ten biznes jednak opłaci ? Skoro nic nie wiadomo, to to również jest niewiadome. Prowadził raz ślepy kulawego … żeby tylko raz.

  Powiem Wam, że miliard euro za pełną listę agentów ulokowanych w polskich strukturach władzy administracyjnej i samorządowej, to „tanie pieniądze”, jak darmo. I zupełnie nas nie powinno interesować, który dobrze zorientowany banderowski pomiot je zgarnie 🙂 Powodzenia, żuczki !

 5. Regina said

  Polskie dzieci moga poczekac na te obiecane 500 zl.Dla eliciarzy Pis wazniejsze sa dzieci banderowcow(potomkowie zwyrodnialych zbrodniarzy)

 6. Marcin said

  O następnych „transzach” prawdopodobnie się nie dowiemy,no,chyba,że Walcman „puści bąka”. A może te „transze” zasilą konta oligarchów żydowskich ale nie na ukrainie? Przed nami jeszcze ponad 60 takich „transz”.

 7. Plausi said

  Sukces wyborczy sukinsynów

  tak wyjaśnia stary wyjadacz

  https://www.youtube.com/watch?v=064s1GVUEBw&t=1m00s

  uważamy to za dość racjonalne. Sukinsyny udały się do Kijowa, aby wykonać zadanie operacyjne.

  Jeśli czytelnik nie będzie nas prześladował zbędnymi pierdołami o demokracji i suwerenności Wolnej Polski, to przypomnimy aktualny stan rzeczy.

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html

  Jak wiemy USA wymknęły się nieco spod kontroli w swej ostatniej fazie zmierzchu, co tłumaczy pewien chaos poczynań nam dobrze znanych grup, które przechwyciły tam kontrolę nad administracją. Ostatnio sięgnięto po książkę D. D. Eckerta – „Weltkrieg der Waehrungen …”, co znaczy „Wojna światowa walut – Jak Euro, Złoto i Yuan walczą o spadek po dolarze.”, ten tytuł dobrze oddaje obecną fazą, w jakiej USA się znajdują.

  Na to, że USA z powyższego względu prowadzą wojnę przeciwko UE, co jest zrozumiałe, zwracano już uwagę, mały przegląd

  http://pppolsku.blogspot.com/2015/09/oper.html

  powinien ostatniemu wątpiącemu wyjaśnić cel ostatnich wydarzeń i zidentyfikować agenturę USA we władzach UE i jej państw. Gotowość do zdrady stanu

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  powinna być znana, ale na wszelki wypadek przypomina się.

 8. Jerzy said

  Ad #4 Panie Boydar! To chyba Panu coś się, mówiąc Pana językiem, „pozajaczkowalo”. Gdyby coś się zmieniło w porównaniu z oryginalna
  obietnica, napewno jakoś by to do tej pory wyszło na jaw. Niech Pan nie zwała wszystkiego na „scierwomedia”. Nie ma takich warunków,
  na których taka „pożyczka” opłaciłaby się, tymbardziej, że Polska tych pieniędzy nigdy z powrotem nie zobaczy. To jedno jest pewne.
  I nie pożycza się pieniędzy mordercom własnego narodu tymbardziej, że nigdy za te morderstwa nie przeprosili i dalej roszczą pretensje
  do części polskiego terytorium!

 9. revers said

  .. i nie wazne, czy odda Ukraina te 4 mld Zlp wg. polskojezycznych przebierancow

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fniewazne-czy-ukraina-odda-nam-4-mld-zlotych-wysoki-urzednik-pis-owskiego-msz

  gdy tymczasem zabiera sie polskim rodzinom, wszystko zostawiajac na miesiac na dwie bulki bez masla.

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/3752-komornik-zabral-alimenty-na-trojke-dzieci-musza-zyc-za-68-gr-miesiecznie

 10. oldman said

  Nie rozumiem oburzenia, czy ktoś wierzył że się zrobi cudownie gdy pis dojdzie do władzy? Naiwność chyba jest najcięższym grzechem chociaż oficjalnie wśród siedmiu głównych nie występuje. To dopiero początek, pisałem w innym wątku że zapowiada się ciekawy rok. To się zaczęło dawno temu, też dałem się na to nabrać gdy największy z Polaków do papamobila w Balicach zabrał Kwacha z połowicą i słowa – nie będzie wolnej Polski bez wolnej Ukrainy. Trzeba uderzyć się w pierś i przyznać- byliśmy głupi ale jak ktoś zauważył i przed szkodą i po szkodzie głupi. Przypuszczalnie na wiosnę dojdzie do ruchawki na froncie a wtedy hehenasz umiłowany prezydent dekretem „zaprosi” naiwniaków do obrony demokracji, a żeby było śmieszniej to na kresach Rzecz….(itd) a ponieważ taka hucpa nie ma szans więc z pomocą bratnią na mocy zaproszenia nr 1066 przyjedzie do nas nowymi autostradami BundesWehrmacht zabezpieczyć demokrację u nas a na południowym wschodzie Banderowcy muszą się wykazać czymś, ponieważ Donbasu nie odzyskają to zadowolą się wschodnią Galicją.
  Tak trudno ludziom pojąć że ŻADNA!!!! z obecnych na scenie partii nie reprezentuje polskiej racji stanu.

 11. Pitagoras said

  Panie Rewers
  Odpowiedź jest w samym artykule:
  „„Co do zasady i zgodnie z prawem, nie zajmujemy alimentów” – tłumaczy rzecznik prasowy ING Miłosz Gromski. – „Jednak w momencie, gdy pieniądze znajdą się na zwykłym rachunku bankowym, stają się pieniędzmi z rachunku bankowego i tracą swoją podmiotowość. Mogą wtedy stać się przedmiotem potrącenia.”

  POMORSKA.PL”

  Właśnie byłem zdziwiony, bo mam kolegę z tej branży i czasami wyciągam takie sprawy, a On na to – teraz kombinują dłużnicy
  na tzw. alimenty, bo one są pierwsze i najważniejsze! (wielu ludzi naciąga prawo, a tu kolejny bank 😦 )
  W tym konkretnym przypadku Tej pani i dzieci, potrzeba innego rozwiązania, dowiem się jutro jak to rozwiązać dla dobra Tej rodziny.

 12. osoba prywatna said

 13. KOR said

  @11 https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/slowacki-mazepa/ – Juliusz Słowacki
  Obrazy dla mazepa
  https://www.google.pl/search?q=Images+for+Mazepa&client=ubuntu&hs=zhr&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjgx4Gu6ZDKAhUBcHIKHQB4D44QsAQIJw&biw=1855&bih=985

  Click to access slowacki-mazepa.pdf

  Hetman Iwan Mazepa chciał niepodległej Ukrainy. Przyklejono mu łatkę zdrajcy, który zaprzedał się Zachodowi.
  http://www.wprost.pl/ar/501358/Zdrajca-czy-bohater-Hetman-Mazepa-chcial-niepodleglej-Ukrainy/


 14. klimek said

  To dosc typowy przyklad syjonistycznej watachy z PIs ! Jedna geba dla naiwnych Polakow a za plecami wszelkie kryminalne interesy Usraela ! Zawsze tak bedzie ! Ta bandycka prtyka oszustow i kanali po to powstala zeby blokowc miejsce na scenie poltycznej i za pomoca iscie hitlrowskiej propagandy oglupiac Polakow ze oni reprezentuja ich interesy ! Niestety Polacy sa jednym z najglupszych narodow swiata i zawsze beda bandytom typu PIS beda dawali sieprowadzic zwyczajnie jak bydlo na sznurku ! Przykro mi to pisac ale taka jest prawda ! Wystarczy poczytac wpisy polskich glupkow i debili jak staja murem za bandytami z PYYSSS !

 15. Henry said

  Ad.4 Boydar
  To mi się najbardziej spodobało „Powodzenia, żuczki”!
  Kawa na lawe – na dyplomacje nie ma czasu.
  Ja sadze, ze te sprawy trzeba rozważać w skali „makro” tzn. Polska już od dawana znajduje się na szachownicy,
  ale ruchy należą do innych, tych z zachodu, a ostatnio tych zza morza.
  I tu warto się zastanowić na dzień dzisiejszy, jaka opcja jest bezpieczniejsza dla Polski
  i polskich rodzin na przyszłość ?
  Wszyscy wiemy, że aby zrealizować swój cel Jankesi skłócili Indian i ręką innych osiągnęli swój cel.
  Polska i Polacy znajdują się w podobnej sytuacji i te miliardy dla banderowców z pewnością są realizacja
  geopolitycznego planu „braci” zza morza. Zachód i ci zza morza, co zrobili ta zawieruchę z banderowc. umywają ręce
  i mają ich dość, a żuczki robią to co im karzą.
  Skłócić wszystkich ze sobą i zrealizować swoje plany geopolityczne, a polityki są tylko elementami w tej brudnej grze.
  A kto tu jest prawdziwym przyjacielem i bratem, to ” tubylcy” już zapomnieli to tej mutacji mózgów w ostatnich 26 latach.

 16. Boydar said

  @ Pan Henry (13)

  Równie dobrze mógłbym napisać – „kraczcie, kraczcie, gołąbeczki”. ale pewnie mało kto by pojął. A wierszyka „Muszka plujka i żuczek gnojarek” dzieci w przedszkolu się uczą.

  Ja się wcale nie twierdzę, że musi być tak jak napisałem. Tak być może, bo NIC nie wiemy. I każda bajka jest równo warta.

 17. jowram said

  http://3obieg.pl/posel-szewczak-zaczal-przytomnie

  Zadaję zatem pytanie: skąd się w naszym Sejmie wziął ktoś taki jak poseł Jan Szewczak, jak długo jeszcze będzie mógł mówić takie rzeczy i jak długo pożyje?

  Przez 25 ostatnich lat, zasiedlony przez okupantów i ich polskojęzycznych przydupasów, polski Sejm czegoś takiego nie słyszał.

  Zdarzyło się we wtorek podczas debaty budżetowej późną nocą za sprawą posła Jana Szewczaka.

  „…Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy jeśli nas słuchacie

  Jak mawiał baron Rothschild, nie ważne kto rządzi, ważne kto kreuje pieniądz i dług. Toteż często tak bywa, że kto inny sprawuje urzędy formalnie a kto inny naprawdę rządzi. I tak było przez te ostatnie osiem lat, ale nie tylko przez te ostatnie osiem lat…

 18. maasteer said

  Ad 9 Revers

  „.. i nie wazne, czy odda Ukraina te 4 mld Zlp wg. polskojezycznych przebierancow”

  Mam nadzieję, że na upadlinie tego nie słyszeli! Bo mogliby się tym zasugerować i pomyśleć że mają przyzwolenie na nieoddawanie tego olbrzymiego długu.

  A skoro nawet Rosji nie chcą oddać to na nas też ch.. położyli.

 19. Swarożyc said

  Ad 2 Królowie, owszem bili, ale konia.
  Monety bili dla nich żydzi, już od XI wieku

  Gówno prawda. Słyszał o karbowanych kijach?
  Admin

 20. revers said

  re11

  panie Pitagoras, lieder KOD , niejaki Kijowski zakega na 100 tys. na alimenty i jeszcze ma czas na przywódstwo Obrony Demokracji

  http://niezalezna.pl/74216-lider-kod-zalega-z-alimentami-na-ponad-80-tys-zl-ujawnia-superexpress

 21. WI42 said

  Komorowski asystował ukraińskiej radzie i chwalił ją gdy ta robiła Banderę i Szuchewycza bohaterami Ukrainy, Duda kilka miesięcy później daje pożyczki Ukrainie z tymi bohaterami.
  Jaka różnica, między prezydętami?

 22. Re: 19 – Marucha – komentarz.
  Doskonaly komentarz – i celujaca reprymenda.
  Uprzedzil mnie Pan, Panie Gajowy, to te 721 lat przetrwania takiego systemu „karbowanych kijow” dlugo w tych durnowatych lbach winien byc upamietniony, bo od zawsze „im” kojarza sie z biciem monet czy drukowaniem „papierow”…
  Ale, mozna by przypomniec rowniez i chinski system srebrnego obiegu monet (i zlotych „kaskow”) w Chinach w czasach budowy muru chinskiego jako ochrony „jedwabnego” skarbu…Ot tak przy okazji..jesli juz…

  Pominalem upadki imperiow i komu te imperia powinni „zawdzieczac” upadki, ale nie tak dalej, jak 11 lat temu, Egipcjanie zarzadali odszkodowania od zydow za…wywoz (kradziez) zlota…kiedy Mojzesz wyprowadzac (najemnikow) „niewolnikow” zydowskich z Egiptu…
  W owym czasie (nie w/g zydowskiego „holly-jude”) prawo w Egipcie zabranialo zniewolenia kogokolwiek (pisze: na terenie Egiptu, a nie krajow, ktore byly podbite przez Egipt i placily „lenno” Egiptowi…)…

  A jako ciekawostka, to w piramidzie Heopsa, jest cala zapisana historia Eigptu do ktorej w dalszym ciagu zydowska finansjera nie chce dopuscic, by byla ujawniona pod pretekstem „niemoznosci” odkrycia glownego korytarza, ktory ma dokladnie dlugosc mierzona od Narodzin Pana Naszego Jezusa Chrystusa do czasu „konca czasu” (nie konca swiata)…
  (pisze to jako swego rodzaju ciekawostke o ktorej czytalem dosc dawno w procesie fenomenu budowania piramid w sensie matematyczno-geometrycznym…
  =====================
  Milego dnia zycze
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie zdarza mi sie od ponad 23 lat, abym wykonywal „kopy-past” za wyjatkiem podawania adresow artykulow…

 23. Boydar said

  Weźcie mi objaśnijcie o co biega z tymi karbowanymi kijami w aspekcie królów i jewrei. Czegoś nie wiem.

 24. Re: Boydar.
  Cala koncepcja polegala na ty, ze kije byly „karbowane” w sposob „artystyczny” (bez mozliwosci ich podrobienia) i taki kij byl „dzielony” na dwie czesci. Jedna byla w cyrkulacji jako srodek platniczy (wymienny) a druga czesc byla zdeponowana w krolewskim skarbcu i zaden nie wiedzial jak wyglada ta czesc kija, ktora byla zdeponowana w krolewskim skarbcu. No i dlatego ten system „karbowanych kijow” przetrwal 721 lat i bardzo dobrze funkcjonowal. Podobnie ma sie z Programem Kredytu Spolecznego (Narodowego), gdzie wszystko i wszystkie operacje finansowe sa widoczne jak na „talerzu” bez zadnego „sciemniania”, ani bez mozliwosci (w sensie fizycznym) sfalszowania.
  No i dlatego zydowskie lichwiarskie k…rwy „recami i nogami” bronia sie przed utrata na zawsze lichwiarskiego zerowiska zadluzeniowego polskich (i nie tylko) gojow…
  To pisze w wielkim skrocie.
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Posiadanie wiedzy jest jak pyl od Milosierdza Samego Boga…

 25. Boydar said

  Oki, Panie Jaśku. Dałeś konia, daj i siodło – gdzie to było i kiedy.

 26. Re: 25 Boydar.
  W Anglii. W XVIIi i XIX (lub XVI i XVII) wieku jesli mnie pamiec nie myli…o czym dosc dawno w Gajowce roprawialismy z Gajowym, a glownie n/t mozliwosci podrabiania tego „karbowanego systemu”, ktorego „nasi” za wszelka cene na przestrzeni tego czasu (721 lat) probowali skorumpowac bez powodzenia…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. Boydar said

  Tak mnie to zaciekawiło, że aż sam czegoś więcej poszukałem. Nie wiem ile tu – http://pieniadz.republika.pl/artykuly/08_artykul4.pdf jest prawdy, ale wygląda interesująco. Jeszcze raz dziękuję.

 28. Re: 27 Boydar.
  Panie Boydar, gwoli ciekawosci. Zanim jakakolwiek strona internetowa powstala w j.polskim, to w 1993 roku posiadalem 7 stron (witryn) internetowych na ktorych glownych stronach zamieszczone bylo: 666=Gwiazda Dawida, tj. 6 dokladnie takich samych trojkatow, 6 dokladnie takich samych linii i 6 dokladnie takich samych katow, co w zupelnosci odpowiada znaku bestii a w pod-stronach mialem umieszczone 120 ksiazek w wersji elektronicznej, gdzie kazdy, bez zadnego problemu mogl sobie sciagnac, skopiowac i bez zadnego problemu przeczytac te owczesne 120 pozycji poczawszy od „Protokolow medrcow Sjonu” do „Tematow Niebezpiecznych”…a potem umieszczalem kolejne moje opracowania. az doszlo do „Narodowej Biblioteki”, ktora obecnie jestem wspoltworca dzieki innym (Jerzym) wspoltworca. I tak dzieki Bogu stalem sie Internetowa legenda, ale moje ambicje nie prowadza mnie do jakichkolwiek apanazy czy kariery politycznej. Nic z tego. Moja misja jest doprowadzic wlasny Narod do etycznej i moralnej swiadomosci. Reszta zajmie sie Sam Bog.

  I jeszcze jedno: W moim zyciu nie ma i nie bylo miejsca na jakikolwiek kompromis ze zlem (czy hipokryzja, oszustwem czy klamstwem. Nigdy taki kompromis nie istnial jesli juz)…I znikne tak szybko jak sie wowczas pojawilem jesli moja misja zostanie ukonczona. To tyle i az tyle. Niczego w zamian nie oczekiwalem i nie oczekuje od nikogo.
  ===========================
  Milego dnia zycze
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. AlexSailor said

  Ad. 3 @Jerzy

  Bo my wiemy, a nie wierzymy.
  W zasadzie wszelkie poparcie dla PIS powinno się skończyć w momencie ogłoszenia tej pożyczki.
  Koniec, pozamiatane, i już.

  Ale my będziemy się łudzić, przekonywać, nawet ci, co wrogo do PIS nastawieni będą mieć nadzieję, ja też.

  I dlatego tak jest.
  Mówią do nas ich czyny, a my nie rozumiemy.
  Nawet, gdyby ta pożyczka była wymuszona, czy wytargowana przez mocarstwo zza oceanu, to niczego nie zmienia.
  Niech mocarstwo wie, że w ten sposób swoich ludzi, czy też tylko tych nastawionych na współpracę z nimi, pali natychmiast i na zawsze.
  Wówczas takich numerów nie będzie wymagać, a pożyczki niech sobie udzielają przez Czech lub Rumunię – powodzenia.

 30. AlexSailor said

  @Boydar

  „Powiem Wam, że miliard euro za pełną listę agentów ulokowanych w polskich strukturach władzy administracyjnej i samorządowej, to „tanie pieniądze”, jak darmo. I zupełnie nas nie powinno interesować, który dobrze zorientowany banderowski pomiot je zgarnie 🙂 Powodzenia, żuczki !”

  Głupich tu Pan szukasz???

  Nasze dzielne służby przez 25 lat nie były w stanie agentury wyłapać, a bandersuki je po 25 latach mają???
  Gołym okiem widać, kto jest kto i niby mamy za to płacić?????

  Jeśli chodziłoby o takie rzeczy, to za kilkanaście baniek ktoś sprzedałby na tacy + może nowa tożsamość na wyspach Hula Gula.
  Żuczku.

 31. AlexSailor said

  Ad. 3 @Regina

  „Polskie dzieci moga poczekac na te obiecane 500 zl”

  Proszę zauważyć, że na te 500 zł, to trzeba będzie najpierw zabrać 700 zł.
  Nie ma również żadnego uzasadnienia, by ktoś utrzymywał cudze dzieci, bo jakiś idiota polityk tak chce.
  Utrzymywanie cudzych dzieci jest dopuszczalne tylko w sytuacji zagrożenia śmiercią lub kalectwem.
  Takiej sytuacji w Polsce nie ma.

  Ze zwiększenia dzietności w ten sposób też gówno wyjdzie.
  Opodatkowani i ozusowani Polacy, młodzi, starzy, z dziećmi lub nie, wyjadą do roboty na amen za granicę, a ci bogatsi z kapitałem, firmami i umiejętnościami.

  Jeśli ktoś chciałby w Polsce zwiększyć dzietność, to powinien podnieść kwotę wolną od podatku do absolutnego minimum 24 tys. zł lub do 12 tys. zł na osobę w rodzinie i to nie rozbitej i nie dla samotnych matek nie będących wdowami (wdowy i wdowcy posiadający dzieci powinny mieć zwolnienie z podatku dochodowego do minimum 50 tys. zł).
  O samotne matki i rozwodnicy zaraz by się zaczęli schodzić, żenić, wracać do rodzin, zakładać rodziny.

  Powinien radykalnie zmniejszyć obciążenia ZUS, tak że rodzina posiadająca czwórkę dzieci nie powinna ich płacić wcale, a jak by się dało to nawet dwójkę.

  W kolejnym kroku potrzebne byłoby zmniejszenie VATu do 20% minimum (tylko ze względu na tragiczną sytuację państwa), a na produkty żywnościowe i pierwszej potrzeby do 0%.

  Ponadto konieczne jest przywrócenie władzy rodzicielskiej.

  I to wszystko.
  Tylko na tym się kolejnych urzędów nie zbuduje, kuzynów nie zatrudni, pieniędzy nie zrabuje, a wręcz przeciwnie.

 32. AlexSailor said

  @Plausi

  Właśnie tak jak Pan/Pani napisał jest.

  Aczkolwiek imperium jest nie koniecznie w ostatniej fazie zmierzchu, i nie wiadomo, czy w ogóle zmierzchu.
  To trudna sprawa, niemniej wojna jest toczona przeciw Europie jako takiej, ze wszystkimi konsekwencjami, również wojny przeciw białemu człowiekowi.

 33. AlexSailor said

  Ad. 9 @Revers

  O czym Pan piszesz.
  Proszę nie mieszać kryminalnej działalności komornika, za którą powinien zapłacić odszkodowania z własnej kieszeni a sam znaleźć się w pierdlu z pożyczką bezzwrotną dla banderowskich oligarchów, by miel za co przygotować kolejną rzeź Lachów.
  Lachów, do której potomstwo diabła zawsze będzie żywić nienawiść.

 34. AlexSailor said

  @Oldman

  A czy przesada nie jest takim samym grzechem jak naiwność.
  Też dałem się nabrać.
  Może kilkadziesiąt razy mniej niż rodacy, ale też.

 35. AlexSailor said

  ad. 17 @Jowram

  Ano został wybrany, jako nieliczny, bo „mądrzy Polacy” olali wybory.

  Wydaje się Pany, że wróg jest wszechmocny, jak zresztą głosi jego propaganda.
  On jest bardzo słaby, a wszystko opiera się na mimikrze.
  Taki zapóźniony i dziki Iran z islamską religią wybił się na lokalne mocarstwo, podobnie Turcja.
  Dlaczego nie Polska.
  Podobnie Korea i Tajwan.

 36. Watazka said

  27
  Boydar
  Mnie to zawsze ciekawili dlaczego pierwsze pieniadze na Ukrainie nazywaly sie karbowance a potem zmienili na hrywne. Jakos stale skojarzenie z zadluzeniem?. Nomen -omen?

  Wladcy pieniadza:

  http://www.michaeljournal.org/WLADCYPIENIADZA.htm

  Od liczydla po alfabet:

  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/od-liczydla-po-alfabet/2293h

  System karbowanego kija:

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,17007,104856630,104876157,System_karbowanego_kija_kij_rejestrujacy_.html

 37. Marucha said

  Re 23:
  Chodziło o to, że mamy w historii przykłady pieniądza emitowanego przez władców, a nie przez wiadome plemię koczownicze.
  Należy do nich najlepszy pieniądz, jaki znała ludzkość – kij karbowany. Nie oparty na złocie! Przetrwał ponad siedem wieków.
  Więcej:
  http://www.michaeljournal.org/WLADCYPIENIADZA.htm

 38. Marucha said

  Re 31:
  Panie Alex, dzietność narodu to sprawa ABSOLUTNIE najważniejsza dla jego przeżycia. Właściwie to wszystko inne ma trzeciorzędne znaczenie.
  Dlatego państwo, które reprezentuje interesy narodu, robi wszystko co może, aby dzietność zwiększyć – czy to przez dodatki na dzieci, czy przez rozdawanie za darmo kawałków ziemi na własny domek, czy też przez kroki, jakie Pan (słusznie) zaproponował.

  To nie jest „utrzymywanie cudzych dzieci”. To nie jest czyjaś prywatna sprawa. Tu chodzi o byt narodu.

 39. Watazka said

  Czemu moj wpis o karbowanych kijach nie chce przejsc? Moze serwer jest przeladowany.

 40. revers said

  re33

  ja pisze Panie Alex o rowniez nie mniej preferencyjnych kredytach i swapach dla rodzin z dziecmi, nawet tych nie kompletnych, na budowe domu, na wyksztalcenie dzieci w miejscu.

  Duzo rodzin skorzystalo z tych preferencji ale za bliska zachodnia granica, sam mialem taka propozycje od szefa firmy High Tech japonskiej w Saarlandzie.

 41. Marucha said

  Add 38:
  Dodam jeszcze, że aby dodać polskim rodzinom te 500 zł na dziecko nie trzeba nikomu,kurwa, nic ZABIERAĆ!

  Wystarczy nie dać się OKRADAĆ przez wszystkich, począwszy od kurwów z USA/NATO, poprzez alfonsów z Unii Jewrejskiej, skończywszy na czcicielach pedała Bandery. Przy okazji pościągać podatki od zagranicznych „podmiotów”, odebrać złodziejom to co nakradli (włącznie z niezasłużonymi emeryturami), wypierdolić z Polski „inwestorów”, wypierdolić żydowskie banki etc.

  I nie będziemy wiedzieli, co z forsą robić!

 42. revers said

  A te 500 Zlp mialy byc wyciete z finansow roznych paara bankow, ktore zeruja na szybkich pozyczkach i na dwucyfrowych procentach, czy skonczy sie slomiannie to okaze zycie. Tylko banki sobie dadza rade podwyzszajac marze za usugi finansowe i procenty , dlug prywatny i zwiazana z nim obsluga wroci do klienta.

  Akurat agresywny marketing nie zna pojec zmiast 500 Zlp, 700 Zlp „wydaki na cudze dzieci”, przy pulapkach finansowych to najczesciej uzywane slowo dla rodziny, dla dzieci.

  Tylko w zyciu wychodzi na to ze szefcio korporacji, finansowch rekinow, ma zone i ulozone dzieci, do tego jedna lub kilka kochanek, kochankow a pomoc w utrzymaniu tego ukladu i majdanu, z naciskiem ma mu w tym pomoc derengagologia, patologia, w setkach innych zadluzonych rodzin..

 43. Boydar said

  Jak mi się komentarz (41) Pana Gajowego podoba, no że och !

  @ Pan Alex (30)

  Nie całkiem merytoryczne te Pańskie pouczenie; prawie jak Herr Schultza 🙂

 44. Watazka said

  W czasie kampanii wyborczej pani Beata Szydlo obiecala 500 zl na dziecko (ale drugie) i 500 razy tyle na zbrojenia bo obiecala podniesc wydatki na zbrojenia do 3%PKB.

  A tak naprawde przeciwko komu mamy sie zbroic i jakie mamy szanse na zwyciestwo?
  Przeciez militaria juz teraz bardzo duzo Polske kosztuja. Skads musza ukrasc te pieniadze bo ich nawet nie stac na wyplacenie tych 500 zl.
  Tak jak ja to rozumiem to te 500 zl byla zwyczajna lapowka wyborcza.
  Przeciez zadnego dzieciaka to nie podratuje bo w miedzyczasie sie zrobi inflacja.
  Niemcy wydaja 1.5% PKB na zbrojenia a przeciez maja wiekszy przemysl.
  I co na to ksiadz- dyrektor?

 45. Watazka said

  Czy moze mi ktos wytlumaczyc w jaki sposob Polska bedzie mocnym krajem wydajac resztki swoich funduszy na Ukraine i czlogi z demobilu?
  Ile nas kosztuja wojskowe awantury we swiecie a ostatnio nawet i w Czadzie i Centralnej Afryce?
  Czy znowu zaciagniemy dlug, zeby bronic wschodnich granic?
  A dlaczego tylko wschodnich?
  Jak dlugo bedziemy jeszcze ratowac amerykanskie biznesy zbrojeniowe senatora Mc Caina?

  I co to jest FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act). Czy to znaczy, ze Polska bedzie placic podatki Ameryce? To gdzie beda pieniadze na polskie dzieci?

  http://wirtualnapolonia.com/2015/11/30/polska-sie-zbroi-bedzie-mocnym-krajem-macierewicz-powstana-3-brygady-obrony-na-wschodzie-kraju/

  ——
  Patridyota skomentuje: damy radę! Co to dla nas? Polaków nikt nie ujarzmi.
  Admin

 46. Boydar said

  Temat wad narodowych Polaków będzie nas jeszcze długo prześladował. To co wtedy (w trakcie gajówkowej dyskusi) zostało powiedziane, nic specjalnie nie wnosiło. Ale z całą pewnością zainspirowało, przynajmniej mnie.

  „… Patridyota skomentuje: damy radę! …” Pana Gajowego, uświadomiło mi, że to jest faktycznie unikalna cecha i to narodowa Polaków. Skąd to się bierze to oddzielny wątek, ale że tak jest, to jestem całkiem pewny. I z żadnym idiotyzmem nie musi mieć nic wspólnego.
  Druga cecha, może nie unikalna, to konstatacja, że myślimy ptaszkiem, szczególnie faceci. Piszę „szczególnie”, bo kobiety też w dużej mierze myślą ptaszkiem; choć ja mawiają Rosjanie – kurica nie ptica.

  Natomiast ze nie ujarzmi ? Ależ oczywiście, że nie, nie ma takiej opcji. Po naszym trupie !

 47. Mordka Rosenzweig said

  re 25

  Szanowny pan Boydar,

  Pan Jasiek w 24 wie sze dzwonia ale nie wie gdzie:

  “Cala koncepcja polegala na ty, ze kije byly „karbowane” w sposob „artystyczny” (bez mozliwosci ich podrobienia) i taki kij byl „dzielony” na dwie czesci. Jedna byla w cyrkulacji jako srodek platniczy (wymienny) a druga czesc byla zdeponowana w krolewskim skarbcu i zaden nie wiedzial jak wyglada ta czesc kija, ktora byla zdeponowana w krolewskim skarbcu.”

  Pszede wszystkim System Karbowanego Kija (Talley Sticks) byl bo zrobieniu karbuw rozdzielony wzdlusz, a nie w popszek i jedna czesc szla do skarbca krulewskiego a druga puszczana w obieg jako waluta, tak sze kaszdy wiedzial jaka byla ta wartosc. To nie byla szadna tajemnica. Kijek w skarbcu wygladal dokladnie tak jak w cyrkulacja.

  W zalesznosci od karbuw taki kij mogl miec ruszna wartosc w cyrkulacja. Kijek w brytyjskim muzeum mial w cyrkulacji wartsc 25000 funtuw.

  King Henry zaplacil za swuj tron uszywajac karbowanych kijkuw, a cale Britsh Empire byl zbudowany na zasadzie Karbowanego Kija.

 48. Re: 47 Mordka Rosenzweig…

  Szanofny Pan Mordka nieufasznie czyta moj wpis n/t pocielenia tego karbowanego kijka (wszdluz czy w popszek) gdzie nic n/t nie napisalem…
  I tutaj szanofny Mordka mosze „poczwonic” sobie wlasnym „dzfonkiem”…
  ================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 49. Plausi said

  Po wyniszczeniu czerwonej rasy

  @32. AlexSailor

  na terenie USA, Kanady, przygotowany jest kolejny eksperyment rasowy z ludnością tubylczą. Goście pani Merkel w Koloni uskrzydleni tym pomysłem zaczęli zdzierać młodym kobietom (w wieku rozrodczym) majtki i pchać palce do sromu, zabierając im za tę usługę drobne przedmioty. Jednakże z Koloni donoszą zaledwie o dwóch przypadkach pełnych zgwałceń, może jeszcze doliczą się więcej, bo do podobnych zdarzeń doszło w Hamburgu, Düsseldorfie, Stuttgarcie i innych miastach. Policja pracuje bardzo intensywnie, ale doszukała się jak dotąd 4 (słownie czterech) podejrzanych. Władze RFN wzywają stale, aby nie uogólniać tych przypadków na tzw. „uchodźców“.

  Te gwałty dokonali tzw. „uchodźcy“ na zaproszenie pani Merkel, jak wiemy, łatwiej to pojąć, jeśli się zrozumie, że pani Merkel otrzymała ważniejsze zadanie, niż troszczyć się o mieszkańców RFN czy UE.

 50. Boydar said

  Tak mi (49) Pana Plausi przypomniał (za SM) – „Kiedy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody mają myszy na statku” – Franciszek Maria Arouet

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: