Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
  alejaja o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  revers o Niemcom i UE przekazano deklar…
  Marucha o Pius XII – Papież, który…
  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

W Texasie zezwolono na jawne noszenie broni

Posted by Marucha w dniu 2016-01-04 (Poniedziałek)

W amerykańskim stanie Texas posiadaczom broni palnej mającym licencję zezwolono na noszenie broni w miejscach publicznych. O tym informuje The Independent.

Odpowiednia ustawa została przyjęta w czerwcu 2015 roku i weszła w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku.

Do końca zeszłego roku ludzie pragnący pojawić się z pistoletem na ulicy powinni byli ukrywać go przed otoczeniem. Zasada przewidywała szereg wyjątków: można było otwarcie nosić broń jeśli jej posiadacz wykonywał obowiązki związane z podtrzymaniem porządku, znajdował się na polowaniu, lub brał udział w imprezach masowych związanych z wykorzystaniem pistoletu.

W chwili obecnej w większości amerykańskich stanów zezwolono w tym czy innym wymiarze na jawne noszenie broni palnej. Wyjątkiem jest stan Illinois, Floryda, Nowy Jork, Karolina Południowa, a także obwód Kolumbia, Samoa Amerykańskie, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych oraz Mariany Północne.

2 października 2015 roku po tragedii w college’u Umpqua, gdzie zginęło 10, a rannych zostało 20 osób, prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama zapowiedział, że amerykańska ustawa o broni powinna zostać zmieniona. Obiecał, że wpłynie na lobby producentów broni.

Według danych ekspertów, w USA w wyniku strzelaniny co roku ginie lub zostaje rannych około 10 tysięcy dzieci i młodzieży.

Prawo do swobodnego noszenia broni dla obywateli USA gwarantuje druga poprawka do Konstytucji. Za zachowaniem prawa do noszenia broni w pełnym wymiarze tradycyjnie już występują przedstawiciele Parti Republikańskiej. Obama nie raz próbował ograniczyć prawa Amerykanów do posiadania broni. Jednak zrealizować ten projekt przeszkadzają głowie państwa przedstawiciele „lobby broni” i ich sojusznicy w amerykańskim Kongresie. [A także, jak mniemam, większość normalnych obywateli z niewypranymi mózgami – admin]

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 do “W Texasie zezwolono na jawne noszenie broni”

 1. aaaaaaaaaaaaaa said

  ..ostatni bastion białasów z Europy ……

 2. KOR said

  . W kilku teksańskich miastach trzeba wykupić pozwolenie na chodzenie boso. Kosztuje to pięć dolarów. Nie wolno także przewozić samochodem otwartych pojemników z płynami – i nie dotyczy to tylko alkoholu. Kradzież konia nadal może być ukarana powieszeniem złodzieja. Nie wolno także dokonywać żadnych obscenicznych aktów w obecności zwłok.

  . W mieście Corpus Christi w Teksasie wprowadzono zakaz trzymania aligatorów w domu

  . W Kingsville (Texas) istnieje prawo zabraniające świniom stosunków na terenie lotniska.

  . W stanie Texas jest niedopuszczalne, by dwóch mężczyzn uprawiało seks oralny lub analny i jest to traktowane jako sodomia. To samo prawo nie ma zastosowania dla par damsko-męskich przejawiających tą samą aktywność.

  . W Texasie nikt inny jak tylko „zarejestrowany farmaceuta” może sprzedawać kondomy w publicznych miejscach. Każdy inny złapany na takim procederze zostanie oskarżony o „nielegalną praktykę lekarską”

  . W Teksasie ludzie chcący ubiegać się o Urząd muszą potwierdzić istnienie „Najwyższej Istoty.” Jeśli nie, mogą być poddani badaniom i testom religijnym. Sytuacja jest prosta : ateistom wstęp wzbroniony .Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/3142/najbardziej-smieszne-prawa-stanowe-w-usa

  . W Teksasie (USA) obowiązuje zakaz uprawiania seksu w samochodach. Policjant, który nakryje parę na gorącym uczynku, zanim zbliży się do „miejsca przestępstwa” ma obowiązek trzykrotnie nacisnąć klakson w radiowozie i odczekać dwie minuty.

  66. W Waszyngtonie (USA) absolutnie zakazany jest seks z dziewica.

  82. Prawo amerykańskie zabrania czynić wybory prezydenckie przedmiotem zakładów bukmacherskich. Amerykanie przez Internet robią zakłady w Europie.
  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT0dud7cmJ3L1yQIXA41KEgsiKxulH7EFlKW2pj1O4nNxptDa3qRQ

 3. piwowar said

  Floryda mi nie pasuje do tej klasyfikacji. Przecież to właściwie pierwszy stan który zachęcał do posiadania broni, dopuszczając dla domostw z bronią palna ulgi w skladkach ubezpieczeniowych. W większości stanów mozna paradowac ze spluwą na wierzchu, ale ludziskom nie chce się wygłupiać i załatwiają sobie licencję na noszenie broni w kieszeni.

  Illinois faktycznie jest stanem parainoldalnym, w którym jest karta rejestracyjna posiadacza broni palnej.

  W Ohio „za każdym wystrzelonym pociskiem leco adwokat”. To znaczy postrzelony musi udowodnić, że został postrzelony niesłusznie.

  Niestety, coraz więcej postrzelonych…

 4. Franio said

  Oto tabelka pokazująca ile broni sprzedano w USA: http://tinyurl.com/ohxdwqh

 5. aaaaaaaaaa said

  @4

  coś ten link nie trafiony chyba …..??????????

 6. Sołtys said

  A w którymś polskim radiu słyszałem że obambo chce ograniczeń w dostępie do broni nawet było to potwierdzone i pochwalone przez eksperta niejakiego Leongina Pastusiaka.Ekspert zasrany się znalazł.

 7. NyndrO said

  Pan Roman ma muszke.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: