Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Polska przygotowuje się na „in…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Włodek o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Dr Paul Marik, wyklęty lekarz…
  minka o Włosi odrzucili globalizm, ter…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  lewarek.pl o „Złamanie hegemonii jest…
  wewewe o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Emilian58 o Sprawy ważne i ważniejsze
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Wolne tematy (1 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-01-04 (Poniedziałek)

W imieniu polskich dzieci i emerytów dziękujemy naszym ukraińskim braciom za to, że raczyli przyjąć od Polski 4 miliardy złotych bezzwrotnej zapomogi, która zasili konta żydowskich oligarchów. Poza tym – jak zwykle wpisujemy poniżej różne komentarze nigdzie indziej nie pasujące.

stol z zarciem

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/01/08/wolne-tematy-2-2016

Gajowy Marucha

Komentarzy 219 do “Wolne tematy (1 – 2016)”

 1. Siggi said

  http://www.fakt.pl/europosel-janusz-wojciechowski-zakonczyl-prace-przy-kieliszku,artykuly,455926,1.html

 2. Lallond_X said

  Co to, marucho: obiektywną naukę zwalczasz? Od tej strony cię nie znałem…

  ——
  Po prostu nie jest Pan mile widziany w gajówce…
  Admin

 3. Pitagoras said

  4 – Siggi
  Dobrze, że na lotnisku nie był poseł, bo w nowomowie faktu, rozwalałby samoloty.
  Temat krzykliwy, obraz nadzwyczaj normalnego faceta na rauszu.

 4. Lolland_X said

  259 – KOR: dziękuję za wpis, zawsze to coś.

  260 – Listwa: mi się nie wydaje – ja WIEM, że gdyby ktokolwiek znał odpowiedź, to by mi jej udzielił, choćby w trosce o wizerunek gajówki czy swój własny. Jak by na to nie patrzeć, ty sam zmarnowałeś czas, próbując nieudolnie mi dokopać, co jest prostacką zagrywką masującą twoją NIEWIEDZĘ i ma się nijak do nadstawiania drugiego policzka, do którego jesteś zobligowany wyznaniowo, choć w zasadzie ja ciebie nawet nie atakowałem. Poza tym moje nawyki higieniczne nie pozostawiają wiele do życzenia, w odróżnieniu od np. klienteli warszawskich autobusów, a przecież to z reguły nie Niemcy i nie volksdeutsche, ani też nie czarni ani ciapaci nimi jeżdżą…

  jeszcze 162 – Wędrowiec: Irlandia niewątpliwie powiązana jest ze starożytnym Bliskim Wschodem (już sama nazwa Eire, tak jak Iran = „kraj Ariów”), choć moim zdaniem po linii celtyckiej. Ten żywioł rasowy był wówczas POTĘGĄ, nawet wzmiankowani w Biblii Galaci to nikt inny jak odłam Celtów, analogicznie jak Galowie w późniejszej Francji, albo i… Etruskowie, co stwierdzam po analizie struktury alfabetu. Ich święte księgi Tesns Rasnes, porównawczo z mową celtycką i tu np. z najdłuższą w skali świata walijską nazwą miejscowości Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (w skrócie Lanfer Tysilogoch), wskazują na bardzo silną tendencję do RUGOWANIA SAMOGŁOSEK z pisowni, czyli mamy wspólny topos. Istnieje i owszem zbieżność z pismem hebrajskim, ale ci to akurat WSZYSTKO mają ukradzione i spaczone – nawet „ich reprezentatywny” alfabet ognisty wzięty został od Kartagińczyków, którzy jako morscy handlarze mogli go przywlec skądkolwiek (mam tu pewne hipotezy, ale na razie bez dowodów). Czesi natomiast są plemieniem celtyckim (Bohemia = „kraj Bojów”), powierzchownie tylko zeslawizowanym biologicznie i językowo a może i trochę zgermanizowanym, co owocuje pewnym ich ROZSĄDKIEM, chociażby patrząc przez pryzmat II wojny, z której wyszli nieomal bez szwanku. Pozdrawiam! 🙂

  Marucha: NIE WAL W CHUJA! Wiesz, że wypada mi tamtym ludziom odpowiedzieć, jak i w dziale o Merkel. A na przyszłość powiedz wyraźnie, że sobie mojego uczestnictwa nie życzysz, i już wtedy dam ci spokój na stałe, proste.

 5. Listwa said

  Znalazłem wolną chwile i sprawdziłem jak wygląda sprawa GPS i Teorii względności Einsteina.

  Oczywiście czas jest abstrakcyjnym pojęciem używanym jako parametr do obliczeń i nie jest wielkością fizyczną, jaką jest np. grawitacja.

  Einstein nie udowodnił, że jest inaczej, nie udowodnił też, ze istnieje cos takiego jak czasoprzestrzeń, czyli przestrzeń to nie trzy wymiary długość, wysokość , szerokość, ale jeszcze jeden jakim jest czas. Czasoprzestrzeń to tylko założenia Einsteina, bez żadnych dowodów jej istnienia.

  Według teorii Einsteina, gdy obiekt zwiększa swą prędkość, to czas zaczyna płynąć wolnej, masa obiektu rośnie w kierunku nieskończoności, zmniejsza się jego wymiar i wymiar przestrzeni, ulega ona skróceniu w kierunku lotu. Stąd ponoć lecąc z dużą prędkością starzejemy się wolniej, a droga jaką mamy do pokonania skraca się.

  Jeśli czas byłby realną wielkością fizyczną, byłoby prawdopodobne, że być może czas uległa skróceniu lub wydłużeniu w marę zmian prędkości. Jeśli czas jest abstraktem pojęciowym, oczywiście nie jest to możliwe, tak jak niemożliwe jest istnienie czasoprzestrzeni.

  Często słyszy się opinie, że potwierdzeniem teorii Einsteina i przykładem jej zastosowania jest sieć satelitów GPS rozmieszczona w przestrzeni kosmicznej i korekta jakiej dokonano dzięki teorii Einsteina, która sprawiła, że zaczęła pracować właściwie nawigacja satelitarna.

  Bo to niby istniała różnica w upływie czasu tego na ziemi, a tym na pędzących z prędkością ok. 27000 km\godz satelitach.

  Okazuje się, że nie chodzi o żadne zjawisko związane z różnym tempem upływu czasu i prędkościami.

  Problem jaki istniał polegał na tym, że zegary które mierzą upływ abstrakcyjnego czasu np. korzystając z drgań cezu lub rubinu, różnie zachowują się w różnym polu grawitacyjnym.

  Jak wiadomo pole grawitacyjne zmniejsza się gwałtownie wraz z kwadratem odległości.
  Dlatego ten sam zegar atomowy inaczej zachowa się będąc w polu grawitacyjnym ziemi, a inaczej, gdy znajdzie się w przestrzeni kosmicznej, inaczej jeszcze w polu grawitacyjnym Jowisza.

  Stąd pojawiła się konieczność korekty w pracy zegara satelit w stosunku do pracy zegara na ziemi.
  Nie ma to nic wspólnego z prędkościami, masami, z różnym tempem upływu czasu, skracaniem odległości oraz teorią Einsteina, a wymaga jedynie uwzględniania zachowania pierwiastków użytych do pomiaru czasu i ilość drgań cezu lub rubinu w różnych natężeniach pola grawitacyjnego.

  Gdyby do pomiaru czasu używano dawnych zegarów „na sprężynkę” pole grawitacyjne nie miałoby na nie wpływu. To nie prędkość wydłuża czas, a pole grawitacyjne wpływa na narzędzie pomiarowe.

  Rożne pole grawitacyjne dawało też różne wskazania zegarów atomowych, gdy jeden znajdował się na ziemi, drugi w samolocie na wys. 10000 km. .

  I jeszcze opowiadali, że te doświadczenie jest 100% dowodem na prawdziwość teorii Einsteina, bo pomiaru dokonano zegarami atomowymi (różnica w pomiarach była niewielka).

  Co więcej rożne są wskazania zegarów w samolotach , które poruszają się nad równikiem , ale w przeciwległych kierunkach. Ale to nie ma noc wspólnego z różnym upływem abstrakcyjnego czasu.

  „Ostatnio nasiliły się ataki na podstawę nauk ścisłych, którą jest przyjęcie realnego istnienia świata materialnego oraz stanie na gruncie stałych zasad logiki. Ataki wychodzą głównie ze strony neo-czarownictwa oraz ateizmu materialistycznego, t.j. wiary w nie-istnienie Stwórcy. Najgroźniejsze jednak dla przetrwania nauk ścisłych jest totalne wątpienie, podważanie tak logiki, jak i np. zasad zachowania w fizyce, czy nawet stałości praw fizyki. Ten zbiór „metod wątpienia” nazywamy tu skrótowo post-modernizmem. W tym „worku” są nurty i poglądy sprzeczne, zwalczające się. Ale – wszystkie są sprzeczne z Prawdą. W ostatnich dziesięcioleciach najbardziej zagrożony jest styk kosmologii z kosmogonią, dokąd uczonych prowadzą usiłowania unifikacji wszystkich czterech oddziaływań. Nauka (science), by przetrwać, musi oprzeć się na istniejącej filozofii realistycznej.

  Realny Wszechświat (Kosmos) jest tworem tak pięknym, nie znanym, pełnym fascynujących tajemnic, że setki największych umysłów, uczonych zajmuje się poznawaniem i badaniem tej Rzeczywistości. Ale są i inni, zajęci wymyślaniem nie-rzeczywistości, wszechświatów równoległych, czy pączkujących lub alternatywnych. Gdy fantazje te udekorowane są sporą dozą skomplikowanej matematyki i sosiku światopoglądowego, doskonale się sprzedają.

  Powinniśmy sobie zdać sprawę, że matematyka może zajmować się dowolnymi, wymyślonymi (czy: wymyślnymi) strukturami, nie koniecznie istniejącymi realnie. Jednak człowiek wymyślający te struktury czy zależności funkcyjne (lub t.p., tu można wpisać wiele…), choć ma dużo inwencji i fantazji, a wymyślone przez niego budowle myślowe mogą być wewnętrznie spójne, nawet mogą być piękne, to… nie muszą być realne, związane ze światem rzeczywistym.
  Gdy młody fizyk, Albert Einstein, szukał sposobów opisania realnych własności obserwowalnego Wszechświata, zwrócił się do kolegi – matematyka z pytaniem, czy potrzebne mu narzędzie matematyczne istnieje. Zdziwił się, że tak, i przez parę miesięcy uczył się matematyki nie-euklidesowej, wymyślonej, zapostulowanej i sformułowanej przez Riemanna kilkadziesiąt lat wcześniej. Einstein zastosował to narzędzie do swojej ogólnej teorii względności. Ku zdziwieniu jego i wielu, ta matematyka poprawnie (i pięknie!) opisuje realną czaso-przestrzeń.”.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=532&Itemid=52

  Chyba sie nie mylę?

 6. Lolland_X said

  Och, Pana wpisu nr 2 nie zauważyłem: w porządku, klamka zapadła. Jeszcze tylko chciałem na odchodne odpisać ludziom tutaj i w dziale o Merkel, co mógłby mi Pan na odchodne umożliwić, a poza tym żegnam i życzę powodzenia, o ile intencje ma Pan szczere.

  259 – KOR: dziękuję za wpis, zawsze to coś.

  260 – Listwa: mi się nie wydaje – ja WIEM, że gdyby ktokolwiek znał odpowiedź, to by mi jej udzielił, choćby w trosce o wizerunek gajówki czy swój własny. Jak by na to nie patrzeć, ty sam zmarnowałeś czas, próbując nieudolnie mi dokopać, co jest prostacką zagrywką masującą twoją NIEWIEDZĘ i ma się nijak do nadstawiania drugiego policzka, do którego jesteś zobligowany wyznaniowo, choć w zasadzie ja ciebie nawet nie atakowałem. Poza tym moje nawyki higieniczne nie pozostawiają wiele do życzenia, w odróżnieniu od np. klienteli warszawskich autobusów, a przecież to z reguły nie Niemcy i nie volksdeutsche, ani też nie czarni ani ciapaci nimi jeżdżą…

  jeszcze 162 – Wędrowiec: Irlandia niewątpliwie powiązana jest ze starożytnym Bliskim Wschodem (już sama nazwa Eire, tak jak Iran = „kraj Ariów”), choć moim zdaniem po linii celtyckiej. Ten żywioł rasowy był wówczas POTĘGĄ, nawet wzmiankowani w Biblii Galaci to nikt inny jak odłam Celtów, analogicznie jak Galowie w późniejszej Francji, albo i… Etruskowie, co stwierdzam po analizie struktury alfabetu. Ich święte księgi Tesns Rasnes, porównawczo z mową celtycką i tu np. z najdłuższą w skali świata walijską nazwą miejscowości Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (w skrócie Lanfer Tysilogoch), wskazują na bardzo silną tendencję do RUGOWANIA SAMOGŁOSEK z pisowni, czyli mamy wspólny topos. Istnieje i owszem zbieżność z pismem hebrajskim, ale ci to akurat WSZYSTKO mają ukradzione i spaczone – nawet „ich reprezentatywny” alfabet ognisty wzięty został od Kartagińczyków, którzy jako morscy handlarze mogli go przywlec skądkolwiek (mam tu pewne hipotezy, ale na razie bez dowodów). Czesi natomiast są plemieniem celtyckim (Bohemia = „kraj Bojów”), powierzchownie tylko zeslawizowanym biologicznie i językowo a może i trochę zgermanizowanym, co owocuje pewnym ich ROZSĄDKIEM, chociażby patrząc przez pryzmat II wojny, z której wyszli nieomal bez szwanku. Pozdrawiam! 🙂

 7. Lolland_X said

  Och, Pana wpisu nr 2 nie zauważyłem. W porządku, uznaję że w sensie wypowiedzenia gościny KLAMKA ZAPADŁA. Jeszcze tylko chciałem na odchodne odpisać ludziom tutaj i w dziale o Merkel, aby odejść z godnością, co mógłby mi Pan umożliwić, a poza tym ŻEGNAM i życzę powodzenia, o ile intencje ma Pan szczere.

  259 – KOR: dziękuję za wpis, zawsze to coś.

  260 – Listwa: mi się nie wydaje – ja WIEM, że gdyby ktokolwiek znał odpowiedź, to by mi jej udzielił, choćby w trosce o wizerunek gajówki czy swój własny. Jak by na to nie patrzeć, ty sam zmarnowałeś czas, próbując nieudolnie mi dokopać, co jest prostacką zagrywką masującą twoją NIEWIEDZĘ i ma się nijak do nadstawiania drugiego policzka, do którego jesteś zobligowany wyznaniowo, choć w zasadzie ja ciebie nawet nie atakowałem. Poza tym moje nawyki higieniczne nie pozostawiają wiele do życzenia, w odróżnieniu od np. klienteli warszawskich autobusów, a przecież to z reguły nie Niemcy i nie volksdeutsche, ani też nie czarni ani ciapaci nimi jeżdżą…

  jeszcze 162 – Wędrowiec: Irlandia niewątpliwie powiązana jest ze starożytnym Bliskim Wschodem (już sama nazwa Eire, tak jak Iran = „kraj Ariów”), choć moim zdaniem po linii celtyckiej. Ten żywioł rasowy był wówczas POTĘGĄ, nawet wzmiankowani w Biblii Galaci to nikt inny jak odłam Celtów, analogicznie jak Galowie w późniejszej Francji, albo i… Etruskowie, co stwierdzam po analizie struktury alfabetu. Ich święte księgi Tesns Rasnes, porównawczo z mową celtycką i tu np. z najdłuższą w skali świata walijską nazwą miejscowości Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (w skrócie Lanfer Tysilogoch), wskazują na bardzo silną tendencję do RUGOWANIA SAMOGŁOSEK z pisowni, czyli mamy wspólny topos. Istnieje i owszem zbieżność z pismem hebrajskim, ale ci to akurat WSZYSTKO mają ukradzione i spaczone – nawet „ich reprezentatywny” alfabet ognisty wzięty został od Kartagińczyków, którzy jako morscy handlarze mogli go przywlec skądkolwiek (mam tu pewne hipotezy, ale na razie bez dowodów). Czesi natomiast są plemieniem celtyckim (Bohemia = „kraj Bojów”), powierzchownie tylko zeslawizowanym biologicznie i językowo a może i trochę zgermanizowanym, co owocuje pewnym ich ROZSĄDKIEM, chociażby patrząc przez pryzmat II wojny, z której wyszli nieomal bez szwanku. Pozdrawiam! 🙂

 8. revers said

  Kwoty uchodzcow przez nowy rzad przyjete, pod naciskiem Brukseli, choc tak przed wyborami sie zaparli. Bedzie tego w roku 2016 z 3 mln. do podzialu i usczesliwiania tubylcow, jak w Nowy Rok w Koloni

  http://niezalezna.pl/74576-sylwester-w-kolonii-imigranci-probowali-zgwalcic-kilkadziesiat-kobiet

 9. Pitagoras said

  Panie Listwa – na dobranoc dawka matematycznej rozterki:

  „Paradoks pochodzący od greckiego filozofa, Zenona z Elei – to paradoks, który łączy ukazanie trudności w rozumieniu czasu i przestrzeni jako wielkości ciągłych, które można w związku z tym dzielić w nieskończoność.
  Przedmiot, aby przemierzyć jakąś drogę, najpierw musi przebyć połowę tej drogi, ale zanim do niej dotrze, musi przebyć połowę połowy itd. W ten sposób, jako że zawsze można znaleźć połowę odcinka, ruch nie może się w ogóle rozpocząć.

  Achilles i żółw
  Achilles i żółw stają na linii startu wyścigu na dowolny, skończony dystans. Achilles potrafi biegać 2 razy szybciej od żółwia i dlatego na starcie pozwala mu się oddalić o 1/2 całego dystansu. Achilles, jako biegnący 2 razy szybciej od żółwia, dobiegnie do 1/2 dystansu w momencie, gdy żółw dobiegnie do 3/4 dystansu. W momencie gdy Achilles przebiegnie 3/4 dystansu, żółw znowu mu „ucieknie” pokonując 3/4+1/8 dystansu. Gdy Achilles dotrze w to miejsce, żółw znowu będzie od niego o 1/16 dystansu dalej, i tak dalej w nieskończoność. Wniosek: Achilles nigdy nie przegoni żółwia, mimo że biegnie od niego dwa razy szybciej.”

  Dobranoc wszystkim.

 10. Boydar said

  „… od tej strony cię nie znałem …”

  Ludzie to czasem zabawne rzeczy potrafią pisać … Panie Lolland, jedyna strona jaką Pan może określić jako Panu „znaną”, to dolna, nieco skorodowana i nadżarta zębem czasu strona łopaty Gajowego Maruchy. Ale dalej, jest to przecież poznanie wyłącznie łopaty, a nie Gajowego.

  Przecież nie tylko z Gajowym, praktycznie z nikim, nie wszedł Pan w konstruktywną wymianę poglądów. W zawodach Mister of World w konkurencji copy-paste wygrywa Pan w cuglach z każdym. Gdyby nie przepastne a ogólnie dostępne dla wszystkich zasoby internetu, łatwo byłoby wykazać, ile z tych „mądrości” ma Pan ugruntowanych w głowie, a ile to tylko Shift+Insert.
  Próba udowadniania powyższej tezy jest zupełnie niezasadna. Człowiek światły, nie zachowuje się jak głupi kutas. A więc Pan światły najwyraźniej nie jest, Pan jest po prostu trollem, tyle że o wyższej stawce zaszeregowania. Proszę sobie sprawdzić w żydopedii, co to za zwierzę ta stawka. Uprzedzam, że nie należy szukać pod „polskie seriale”.

 11. Marucha said

  Re 9:
  Oczywiście Zenon wiedział, że Achilles doścignie żółwia.
  Problemem współczesnych Zenonowi filozofów i matematyków było to, że nie wiedzieli (albo nie potrafili tego ściśle sformułować), iż suma nieskończonej liczby wyrazów szeregu może być skończona.
  Więcej mistyki w tym nie ma.

 12. vital said

  http://news.fsspx.pl/2016/01/katolicki-instytut-apologetyczny-im-sw-tomasza-z-akwinu/

  W 2007 r. powstał w Polsce Katolicki Instytut Apologetyczny im. św. Tomasza z Akwinu, stawiający sobie za cel promowanie – poprzez wykłady i publikacje – tomizmu oraz tradycyjnej apologetyki katolickiej.

  8 grudnia ub.r. minęło 50 lat od zakończenia obrad II Soboru Watykańskiego. Z tej okazji instytut postanowił zaprosić do Polski ks. Jana Michała Gleize’a FSSPX, profesora apologetyki i eklezjologii w międzynarodowym seminarium duchownym pw. św. Piusa X w Ecône, prosząc go o podzielenie się swoimi obserwacjami na temat wpływu soboru na szeroko rozumianą teologię.

  W pierwszym wykładzie, wygłoszonym 24 października 2015 r. w Lublinie i zatytułowanym II Sobór Watykański przeciw św. Tomaszowi z Akwinu prelegent, opisując ewolucję tradycyjnych pojęć teologicznych (takich jak np. Kościół Chrystusowy, tolerancja, …), jaka się dokonała w ostatnim półwieczu, przedstawił obraz zmian wprowadzonych przez sobór do teologii katolickiej.

  W drugim wykładzie, wygłoszonym kolejnego dnia w Warszawie, a zatytułowanym Od soboru do synodu. Refleksje tradycyjnego teologa 50 lat po II Soborze Watykańskim, ks. Gleize, biorąc za punkt wyjścia katolicką definicję pojęć „miłosierdzie” i „dyskryminacja”, opisał, jak bardzo katolicy – przekonani o własnej prawowierności – odeszli w istocie od zdrowej nauki katolickiej w zakresie wiary i moralności.

  Oba wykłady zostały niedawno opublikowane na nowym kanale filmowym Instytutu w serwisie YouTube. Zachęcamy do ich wysłuchania, a także do odwiedzenia jegostrony internetowej na Facebooku.

 13. osoba prywatna said

  13 pytań do:
  Posła Antoniego Macierewicza
  http://ojczyzna.pl/ARTYKULY/13_pytan_do_posla_A-Macierewicza.htm

 14. osoba prywatna said

  Policyjni bandyci.

 15. osoba prywatna said

  Pytanie do W. Putina o Słowian

 16. Giaur said

  Giaur – młody Wenecjanin – zakochuje się z wzajemnością w Gruzince Leili. Leila była niewolnicą, przymuszoną do małżeństwa z Hassanem. Jej pan i mąż od dłuższego czasu podejrzewał ją o zdradę, lecz dziewczyna swoim urokiem potrafiła rozwiać jego obawy. Kiedy jednak fakt zdrady okazał się niepodważalny, Hassan zgodnie z muzułmańskim zwyczajem każe utopić niewierną małżonkę w morzu. Giaur, dowiedziawszy się o planach Hassana, usiłuje uratować ukochaną przed śmiercią, ale przybywa za późno. Jest zrozpaczony i pragnie ją pomścić. Hassan również cierpi po stracie Leili. Postanawia pocieszyć się w ramionach nowej kobiety. Kiedy jednak wyrusza ze swym orszakiem w podróż po nową żonę, zostają napadnięci przez ludzi Giaura. Dochodzi do krwawej walki, w wyniku której Hassan i jego ludzie giną.

  Giaur po dokonaniu zemsty wyrusza w świat. Pod koniec swojego życia postanawia osiedlić się w klasztorze (przybył tam ze Wschodu na tureckim statku i ofiarował duży skarb za schronienie), gdzie spędza resztę życia. Przed swoją śmiercią opowiada staremu mnichowi historię swej tragicznej miłości i zemsty. Giaur przekazuje mnichowi pierścień i prosi o doręczenie go jego przyjacielowi z lat młodości, który przepowiedział mu kiedyś jego los.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/George_Gordon_Byron

  Click to access giaur.pdf
 17. Listwa said

  @ 9 Pitagoras

  Wniosek: „Achilles nigdy nie przegoni żółwia, mimo że biegnie od niego dwa razy szybciej.”
  nie jest do końca prawidłowy, Achilles i żółw razem wbiegną na metę

 18. wandaluzja said

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/30/wolne-tematy-100-2015/

  Ad. 231, 265:
  Gabriel Narutowicz KUPOWAŁ władzę w Rosji dla Włodzimierza Lenina. To suponuje wysoką rangę GN w hierarchii masońskiej.
  Ignacy Mościcki, który sprzedał technologię azotową Wierusz-Kowalskiego Japończykom, do czego przyznał się w Tokio Piłsudski Dmowskiem: http://www.wandaluzja.com/?p=p_335&sName=dmowski-czy-pilsudski-//, był tylko Czeladnikiem masońskim a jako Prezydent Rzeczpospolitej wprowadził w Polsce ZAKAZ działalności masońskiej pod groźbą oskarżenia o Główną Zdradę Polityczną, tj. przynależności do partii komunistycznej i loży masońskiej kwalifikując komunistów jako MASONÓW.
  Nad pięknym Nekerem mieszkałem z wykształconym w Leningradzie Ukraińcem, który powiedział mi, że w Związku Sowieckim masoni mają prawa Nomenklatury Komunistycznej a były podoficer Armii Czerwonej, który deklarował się jako Polak z Ukrainy, powiedział mi, że WSZYSCY ŻYDZI SĄ AGENTAMI KAPITAŁU RADZIECKIEGO.

 19. Listwa said

  @ 7 Lolland_X

  Właśnie aby nie naruszać wizerunku Gajówki nikt nie zechciał zajmować się twoimi pytaniami. Przychodzi jakiś niemiec i żąda od nas abyśmy zajmowali sie po co zaglądali w dupę Lutrowi albo jakie papierosy ktoś palił. I jeszcze twierdzi że jesteśmy zobligowani wyznaniowo żeby się tym zajmować.

  Wiesz co ? Ty sam sobie poszukaj i sam usuwaj swoją niewiedzę. A polecenia to sobie wydawaj na jakiejś niemieckiej wsi.

 20. z prowincji said

  Zauważcie żądnej dyskusji ,żadnej reakcji ,PROTESTU ,ze strony opozycji parlamentarnej ,na te decyzje o
  udzieleniu pozyczki dla Ukrainy .
  Zmowa milczenia ,czy tez raczej wspólna decyzja ,lub decyzja innych którym nie warto podskakiwać ?.
  Jakie jest wasze zdanie .

 21. osoba prywatna said

  Kto nie wie, temu przypominam jak za Piłsudskiego ograniczano Obywatelom dostęp do broni – wraz z odzyskaniem niepodległości II.RP już w 1919 roku wydano dekret na mocy którego wszyscy posiadacze broni palnej mieli ją obowiązek złożyć w powiatowym zarządzie policji komunalnej pod karą 5000 tys marek grzywny lub roku więzienia. potem, po umocnieniu junty piłsudczykowskiej w 1932 roku wydano rozporządzenie prezydenta – „Prawo o broni, amunicji i materiałach wybuchowych”. to rozporządzenie z 1932 roku zostało zastąpione dopiero w 1961 roku Ustawą o broni i amunicji, czyli to co wydano w 1932 roku było tak restrykcyjne, że nawet SSowieci w 1945 roku nie musieli go specjalnie zmieniać aż do 1961 :(((
  http://sosenkowski.neon24.pl/post/128185,skuterek-vs-kamaz

 22. osoba prywatna said

 23. Listwa said

  @ 19 z prowincji

  Dyskusja była , Na profilu członka Gabinetu Politycznego ministra spraw zaganicznych Witolda Waszczykowskiego:

  „Przemysław Żurawski vel Grajewski, członek Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych z ramienia PiS, uważa, iż nie należy zwracać uwagi na to, czy Ukraina odda 4 miliardy złotych, które otrzyma od Polski w ramach otwarcia linii kredytowej.

  Wypowiedź Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, który bagatelizował kwestię zwrotu przez Ukrainę 4 miliardów złotych, padła w toku dyskusji na portalu społecznościowym Facebook. Na profilu członka Gabinetu Politycznego ministra spraw zaganicznych Witolda Waszczykowskiego (PiS) wywiązała się dyskusja na temat udzielonego Ukrainie kredytu:

  Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda – warto zainwestować” – pisze Żurawski vel Grajewski”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fniewazne-czy-ukraina-odda-nam-4-mld-zlotych-wysoki-urzednik-pis-owskiego-msz

 24. Nemo said

  Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia (w Donbasie obowiązuje prawosławny kalendarz), oraz obowiązującego już Nowego Roku. Działacze społeczni stowarzyszeń: Obóz Wielkiej Polski, oraz Christus Rex, postanowili złożyć mieszkańcom Donieckiej i Ługańskiej Republiki najserdeczniejsze życzenia pokoju, zdrowia i zwycięstwa:
  http://novorossia.today/polacy-skladaja-swiateczne-zyczenia-dla-mieszkancow-donbasu/

 25. Listwa said

  Tak wygląda vel inwestor:

 26. Listwa said

  A tak vel inwestycja:

 27. osoba prywatna said

  Prawdziwa galicyjska wioska z przełomu XIX i XX stulecia w Kolbuszowej
  Ponad 80 obiektów na blisko 30 hektarach w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej (Podkarpackie) odtwarza wieś galicyjską z przełomu XIX i XX stulecia. Wśród zgromadzonych obiektów są chałupy, stajnie, obory, chlewy, kurniki, stodoły, spichlerze, bróg, młyn wodny, wiatrak.
  http://poznajpolske.onet.pl/podkarpackie/skansen-muzeum-kultury-ludowej-w-kolbuszowej/17mhlk

 28. Giaur said

  @ 17 wandaluzja said…Gabriel Narutowicz …zastrzelony przez artystę malarza Eligiusza Niewiadowskiego, któremu rozbili polityczni poprawniacy nagrobną tablice informacyjną na 3 części, nie zapisał się do historii Polski ani źle ani dobrze. Ma za to w każdym większym mieście pomnik i ulicę. Prezydent Ignacy Mościcki wielce zasłużony z tytułu wybudowania Mościc i wygnania masonów z B’nai Brith nie ma wielu miejsc upamiętnionych. Nie słyszałem ani nie widziałem pomników i ulic Ignacego Mościckiego. Natomiast Lech Wawelczyk przywrócił to co było wygnane, jednak nie ma jeszcze pomników, ani nazw ulic jego ani tej masońskiej organizacji. Abraham Lincoln – szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki, też zastrzelony – wywołał wojnę secesyjną, w wyniku której śmierć poniosło ponad 620 tys. żołnierzy, zniszczono mienie o wartości 5 miliardów dolarów. Ma on w nagrodę nazwy miast, miasteczek, ulic, a pomników co niemiara. Po wojnie secesyjnej 4 miliony – czarnoskórych zostało bezrobotnymi, wolnymi Amerykanami.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_secesyjna


  https://www.google.pl/search?q=Wojna+secesyjna&client=ubuntu&hs=e2P&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjhzM2GrZLKAhVE8XIKHYAfBfcQ7AkIPQ&biw=1855&bih=985

 29. Listwa said

  @ 24 Nemo

  Samochód z pomocą humanitarną dla Ługańska i Doniecka wyruszył z warszawskiej Pragi.

 30. Minus wywalony said

  Przeprosiłem Pana Gajowego i osoby, które mogły poczuć się obrażone tuż przed świętami. Pan Gajowy zaskoczył mnie krótką odpowiedzią, za co w tym miejscu dziękuję, bo chyba wtedy zapomniałem z wrażenia. Przytaczam istotny fragment wpisu z https://marucha.wordpress.com/2015/12/23/boze-narodzenie-2015/#more-54951
  „ ps. czuję się niezręcznie włażąc tutaj z pytaniem po wywaleniu dobry czas temu przez Gospodarza za grę słów, nazwę to tak. Ot, nie dałem sobie po łapach przez emocje, a miałem żółtą kartkę. To było niepotrzebne Panie Gajowy, Panowie, przepraszam. Czy można prosić? Z pozycji, tu bez zmian- sympatyka, nie wyznawcy. Minus.
  ——
  Z przyjemnością zdejmuję z Pana moderację.
  Z życzeniami Wesołych Świąt i pozdrowieniami
  Admin”
  Wracam do tego, ponieważ moje przepraszam umknęło w przedświątecznej krzątaninie, nie tyle, że to jakieś tam ważne, bo nie jest, ale dla klarowności zasad oraz co ważniejsze, Pan Gajowy darował, ale nie wiem, czy wziął pod uwagę również fakt moich niepotrzebnych wpisów w czasie po wywaleniu, na wirtualnejpolonii komentujących wątek regularnie pojawiający się w gajówce, w który tutaj się nie wciągam, bo mam inne zdanie. To było głupie, a osobiste wycieczki pod adresem Pana, Panie Gajowy, nie fair. Bez wyjaśnienia tego do końca czułbym się źle, jeżeli miałbym u Pana, Panie Gajowy, coś tam od siebie napisać, a ta chęć aktywności tutaj jest. Wrócę do Minus, za Pana pozwoleniem, dobrze?

 31. Kapitan Bąba said

  Re.1
  O co chodzi z tym odgrzewanym kotletem?

 32. wandaluzja said

  http://ksiazki.wp.pl/gid,18082243,tytul,Ostatnie-dni-dyktatorow-Jak-umierali-najwieksi-zbrodniarze-XX-wieku,galeria.html?ticaid=1163ea//

  Polska zakonnica znała Adolfa Hitlera (zapomniałem hiszpańskie Nazwisko) i Ewę Braun jako matkę 2 córek w miasteczku w brazylijskim Mato Grosso, gdzie wszyscy wiedzieli, że Stary Niemiec to Adolf Hitler. W berlińskim Bunkrze Hitlera Sowieci naleźli DWA martwe sobowtóry Hitlera i dwa sobowtóry Ewy Braun a gdy kilka lat temu amerykański anatom sądowy chciał zbadać szczątki Hitlera w kremlowskim archiwum to przyniesiono mu kości KOBIETY.
  Takich rzeczy o Józefie Stalinie nie mówiono choć w pogrzebowej trumnie były zwłoki znanego z nazwiska sobowtóra Stalina. Jedyne WIARYGODNE przedśmiertne zdjęcie Stalina przedstawia wychudzoną twarz zaszczutego zwierzęcia w TURBANIE – co wynika stąd, że mój stryj, jako CZWARTY Niezidentyfikowany interlokutor w Kuncewie w nocy z 1 na 2 III 1953 r. OSKALPOWAŁ Stalina, gdyż oskalpowany człowiek zachowuje się Godnie więc INCYDENTU NIE BYŁO.
  A Breżniewa to zamordowałem ja. Gdy znany wrocławski jezuita powtórzył Doktrynę Breżniewa to nie wytrzymałem i nawymyślałem od Jewrejskich Kozaczoków. Gdy następnego dnia podano o Śmierci Breżniewa to zapytałem siostrę DLACZEGO ON UMARŁ? na co ta UKŁADY MU ODŁĄCZYLI.
  Uważam, że satysfakcja Starego Niemca ze Spełnionego Życia wynikała z przeświadczenia, iż WYGRAŁ on wojnę światową – ze WSCHODNIĄ granicą Niemiec na Missisipi – przez zakupienie Bułgarskiego Skarbu Imperialnego profesora Manteuffla. Wczoraj o godz 22-23 oglądałem polsko-niemiecki film o Złotym Pociągu, gdzie zacytowano starego waldenburgera: TO ZŁOTO TO SZAJS, tam są rzeczy bezcenne.

 33. pawel said

  Może i ten wywiad to manipulacja i granie na uczuciach i chęć dobrego biznesu, ale pan Tomasz Nadolski jest jak najbardziej żywy. I nie jedyny. Dlatego pozwalam sobie umieścić ponownie link do jednego ze spotkań z panem Ziębą. Jeżeli pan Gajowy uznaje to za agitację – proszę pisać. Ale może wśród ciągłej geopolityki znajdzie się też czas na bliższe tematy.

 34. List otwarty do antypolaka Piotra Beina z Kanady w odpowiedzi na oszczerczy list dotyczący Piotra Moskwy, skierowany do partii Silna Polska

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-do-antypolaka-piotra-beina-z-kanady-w-odpowiedzi-na-oszczerczy-list-dotyczacy-piotra-moskwy-skierowany-do-partii-silna-polska-2016-01

 35. Marucha said

  Re 30:
  Albo Pan sobie ze mnie żartuje – albo, w co chcę wierzyć, należy Pan do coraz mniej licznej grupy osób obdarzonych odwagą cywilną, która oznacza np. przyznanie się do błędu.
  Sprawę uważam za załatwioną, może Pan wrócić do „Minusa”. Ewentualnie może Pan jeszcze pozamiatać na Wirtualnej Polonii, jeśli jest co i po co.
  Pozdrawiam.

 36. NICK said

  Panie Minus, czy jest Pan ze Świdnika?
  Jeżeli tak to musi Pan trzymać formę!
  Jak nie to nie było pytania… .

 37. Minus said

  @35,Panie Gajowy, nie żartuję, dziękuję.
  @36 Panie NICKu, w Świdniku mieszkałem do 8 lat, potem „zostałem” jo- Bydgoszczaninem, taty praca- trener piłki kopanej. chyba nie chodzi o mnie, ale formę będę trzymał.
  Kłaniam się, sprawy prywatne pozamiatane.

 38. piColo said

  Petycja w sprawie w sprawie słów o „nadzorze nad Polską”:

  http://citizengo.org/pl/32108-list-w-sprawie-slow-o-nadzorze-nad-polska?m=5&tcid=18598506

  http://rdi.org.pl/

 39. marrkerr said

  Co Państwo o tym myślicie?

  Pytanie 1.
  Czy nosił Pan kiedyś inne nazwisko? Na przykład Izaak Singer?

  Antoni Macierewicz: Nie nosiłem nigdy nazwiska Izaak Singer. Z tego co wiem, nie nosił takiego nazwiska także nikt z mojej rodziny czy to od strony Ojca czy Matki, a więc nikt z Macierewiczów, Nowakowskich, Grabowskich, Niementowskich, czy też Strączyńskich, Winczakiewiczów lub Kozarskich. Jak było w XVII wieku – nie wiem, ale za ostatnie 300 lat gwarantuję. W latach 1982-84 ukrywając się, posługiwałem się dowodem osobistym wystawionym na cudze nazwisko. Brzmiało ono jednak inaczej.

  http://ojczyzna.pl/ARTYKULY/13_pytan_do_posla_A-Macierewicza.htm

 40. Siggi said

  Waszczykowskigate i realpolitik

  Nowy Rok bieży, a więc wracamy, wcale nie powoli, do spraw codziennej polityki. W „Waszczykowskigate” łatwo jest skoncentrować się tylko i wyłącznie na rowerzystach i marksistach, jednakże w całej aferze wyróżniłbym płaszczyznę bardziej uniwersalną.
  Pokazuje ona jak w soczewce wszystkie mankamenty i słabości polskiej klasy politycznej. Widoczne są one zarówno w nieszczęsnym wywiadzie szefa naszej dyplomacji dla „Bilda”, jak i w rozmowie cytowaną przez agencję Reutera – instytucję poważną i nie pozwalającą sobie na poważne błędy i niedopatrzenia warsztatowe.
  dalej……………….
  http://www.mysl-polska.pl/744

 41. z prowincji said

  #23 Listwa ;myślałem o dyskusji parlamentarnej ,lub radiowo-telewizyjnej co najmniej ;
  Ale co ja człowiek z prowincji wiem o jakichś tam 4 mld .złociszy ,toż to w rekach naszych polityków drobne ,grosze .
  My prowincjusze nawet sobie nie wyobrażamy takich kwot ,które w rekach naszych polityków , zamieniaja się na
  złoto dla Polaczków , ojczyzny , naszej wspólnej przyszłości .
  Widać że opozycja w tej sprawie jest zgodna z linia Prezesa i s-ki , widać tez ze „dobro i interes ” Polski Ich łączy .

 42. Boydar said

  „… Nie nosiłem nigdy nazwiska Izaak Singer. Z tego co wiem, nie nosił takiego nazwiska także nikt z mojej rodziny czy to od strony Ojca czy Matki …”

  Jeśli to prawda, i jeśli go nie zdążą utłuc, to mają przeje bane bardziej niż ustawa przewiduje. 🙂

 43. marrkerr said

  Zorganizowane grupy mężczyzn molestowały kobiety w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie. Władze zwołały sztab kryzysowy

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19430232,zorganizowane-grupy-mezczyzn-molestowaly-kobiety-w-kolonii.html

  Pewnie to byli jacyś Włosi, albo Duńczycy? W każdym razie media niemieckie po 3 dniach to podały, okazało się, że w Hamburgu i innych miejscach to samo. Poza tym były próby gwałtów, otaczali kobiety, zrywali odzież itd. Policja się nie wtrącała. A nawet pani burmistrz jednego miasteczka stwierdziła, że te Niemki powinny nosić odpowiedni strój, pewnie chodzi o burki?
  Więc jak widać niemieckie media są naprawdę wolne 🙂 Dosłownie i w przenośni.
  A GW jak zwykle rzetelna, ale nikt przy zdrowych zmysłach przecież tego od niej nie oczekuje.

 44. marrkerr said

  https://areopagblog.wordpress.com/2016/01/05/jerzy-owsiak-ripostuje-na-lamach-mediow-ks-jacka-miedlara-ale-niecelnie/

  -Księdza może dotknąć tylko geriatria i wtedy, daj Boże, żeby się położył na naszym łóżku, żeby było mu wygodnie, bo będziemy zbierali na geriatrię. To jest sprzęt, który będzie pracował długo – odpowiedział ks. Jackowi Międlarowi na antenie Radia Zet Jerzy Owsiak.

  Chyba nie zauważył, że kapłan, który jest przeciwny inicjatywie z czerwonym serduszkiem to człowiek młody, który dopiero w 2015 roku przyjął święcenia. Owsiak nie spodziewał się chyba, że polska wykształcona młodzież, może tak radykalnie negatywnie podchodzić do jego wspaniałej inicjatywy. Sądzi pewnie, że jedyni przeciwnicy WOŚP-u to starzy, zrzędzący, średniowieczni księża.

 45. marrkerr said

  re 42 ładna fotografia

 46. Pitagoras said

  Film o Romanie Dmowskim
  (https://www.youtube.com/watch?v=pTZy1A6gZ_0&feature=player_embedded)

 47. robertgrunholz said

  Tekst źródłowy o teorii autochtonicznej Słowian, a tak naprawdę artykuł pewnego astrologa – proponuję uznać to za dowcip miesiąca na Gajówce.

  https://marucha.wordpress.com/2015/12/28/kolejny-rasistowski-atak-w-poznaniu-tym-razem-romowie-pobili-polaka/#comment-541515

 48. marrkerr said

 49. revers said

 50. Siggi said

  Nie wrzucam wszystkich rzydów do jednego worka,bo jako ten potraktowany scezorykiem też powinienem tam się znaleźć.

  Ale ostatnimi czasy namiętnie słucham na YouTubie Jakova Kedmi(Kozakow Jakov Josifowicz) ,Żyd z Izraela,urodzony w Moskwie,b.szef specsłużby NATIV.Uważam go za jednego z świetnych analityków w geopolityce.
  Zachęcam znających choć trochę j.rosyjski do posłuchania Jakova Josifowicza jak on widzi i ocenia sytuację na Bliskim Wschodzie i roli Turcji.Już sam początek jego wypowiedzi przyciąga uwagę,a mówi tak:…”W latach 20-tych XXw.nikt specjalnie nie zwracał uwagi na pewną książkę ,którą napisał pewien rzyd,tytuł książki”Mein Kampf”.Erdogan też ostatnio napisał i wydał książkę,na którą należy zwrócić uwagę” itd.itd.itd.Jakov Josifowicz posiada bogatą wiedzę,operuje faktami ,którymi podpiera swoje oceny.B.krytycznie o polityce Hegemonii zza oceanu.

 51. snag said

  Minus Wywalony @ 30 ,…

  Podrzucam cos bardziej wierygodnego i mniej klikania ,…

  ‚zapomnialem piguly’ 😉 ,…

 52. tiqwa said

  http://mieczducha888.blogspot.com/2015/10/polityczna-pajeczyna-w-ktora-wpady.html

  Kto pokłada nadzieję w partiach politycznych , politykach ten zawiedzie się, jego nadzieja, zaufanie obróci się w pył.

  ” Nie pokładajcie ufności we władcach ani w żadnym synu ludzkim, u którego nie ma wybawienia.4 Opuszcza go duch i wraca do swojej ziemi; w tymże dniu zginą wszystkie jego myśli. 5 Błogosławiony ten, kogo pomocą jest Bóg Jakuba, kto nadzieję pokłada w PANU, jego Bogu; ” – Księga Psalmów 146:2-4 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

  ” ŚLEPI SĄ PRZEWODNIKAMI ŚLEPYCH ” ,,,,,, dlatego kto nie idzie za Dobrym Pasterzem, ten błądzić będzie coraz bardziej ….. ” A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota ” – Ewangelia Jana 8:12 Biblia Warszawska

 53. snag said

  Putin czlowiekiem roku zio-nacji – Czekam na taki sondaż w polskich i polsko-jezycznych mediach ,…

  http://www.jpost.com/HttpHandlers/ShowImage.ashx?ID=282266

  The Israelis have spoken – Putin is their person of the year for 2015
  ————————————————————————————-
  The poll of 527 respondents representing a statistical sample of the Jewish adult population, was taken Tuesday and has an error margin of ±4.3 percent.

  http://www.jpost.com/Israel-News/The-Israelis-have-spoken-Putin-is-their-person-of-the-year-for-2015-439074

 54. robertgrunholz said

  Profesor Waldemar Dziak (ilu mamy w ogóle tych profesorów?) stwierdził wczoraj wieczorem w jednym z programów TVP, że ,,Putinowi nie udało się nic poza utrzymaniem władzy”.

  Jeszcze wcześniej mówił on: ,,Putin jest zerem, kompletnym zerem”.

  A także: ,,Rosję i rządy Putina można by obalić w pół roku, ale wszyscy się boją”.

  Panom profesorom dobrze radzę: jeśli nie macie nich sensownego do powiedzenia, to nie udowadniajcie nam swojego debilizmu i zamknijcie jadaczki. Pan, Panie ,,profesorze” Dziak w szczególności.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2016/01/03/umyslowa-miernota-collegium-civitas/

 55. osoba prywatna said

  Przemówienie Lwa Tołstoja na Kongres Pokoju w 1910 roku.

  Jakież to zadziwiające szaleństwo: zabijać ludzi dla ich dobra.
  ~ Lew Tołstoj
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/12/25/przemowienie-lwa-tolstoja-na-kongres-pokoju-w-1910-roku/

  Słyszeliście? Mięso powoduje raka! Czy aby na pewno?
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/12/21/slyszeliscie-mieso-powoduje-raka-czy-aby-na-pewno/

 56. Siggi said

  Haniebny,sqrvensyński tekst hitlerowskiego pomiotu.

  Nie wybierałem obecnej władzy w Polsce,ale jak potrafi ona skutecznie odszczekiwać na tego typu wypociny neohitlerowców,to będą u mnie mieli 1%poparcia.Na więcej % mogą u mnie liczyć,jak zmądrzeją i zmienią swoją politykę wobec junty w Kievie a także przyjmą korzystną Polsce optykę wschodnią.1% im dam jak położą-trupem Dżooowno Wyborcze,któro sporo tego swego smrodu wlało w głowy naiwnych.
  Też dam parę % za twardą politykę kontraimigracyjną,bo to co spowodowała Turcja wspólnie z ISIS i monarchiami naftowymi w Europie,to jawne działanie w kierunku islamizacji kontynentu,który i tak ma swoje,już spore obszary pod wpływem tegoż.Wzrasta liość nowych meczetów,likwiduje się bud.kościelne.To jest proces,który jeżeli nie będzie zatrzymamy,to za niedługo będzie po Europie,o czym b.wielu znanych polityków przestrzega.

  „Spiegel”: Polska zrobiła duży krok. Na wschód

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/artykuly/3760-spiegel-polska-zrobila-duzy-krok-na-wschod

 57. snag said

  Osoba Prywatna @ 53 ,…

  Kiedys widzialem film ze staruszkami wpominajacymi zycie w moim miasteczku w okolicy Seattle w latach 30-tych i wczesniej, lodowek nie bylo a weki drogie i nie zawsze dostepne wobec czego mieso przechowywali w piwnicach w beczkach zalanych solanka lub smalcem … na tuzin wpominajacych najmlodszy mial 94 lata a dwie babcie ponad setke. Przy innej okazij pokazywali film tez z tego okresu z kobietami w dlugiej kolejce za praca … ani jednej otylej.

  Nie mieso durna dieta i tryb zycia ,…

 58. Mordka Rosenzweig said

  re 5

  Szanowny pan Listwa,

  Ja pan Mordka musi z dusza pszykrosc stwierdzic sze nie wie pan nic na temat czsopszestszen i teoria wzglednosci:

  “Einstein nie udowodnił, że jest inaczej, nie udowodnił też, ze istnieje cos takiego jak czasoprzestrzeń, czyli przestrzeń to nie trzy wymiary długość, wysokość , szerokość, ale jeszcze jeden jakim jest czas. Czasoprzestrzeń to tylko założenia Einsteina, bez żadnych dowodów jej istnienia.”

  To co szanowny pan napisal to jest wielka nieprawda.

  Czy czytal pan fachowa ksiaszka pt ”Kubus Puchatek”?

  Pszeciesz tam jest wyraznie napisane, sze jak Kubus Puchatek szukal Prosiaczka i zajszal do norki to im bardziej go szukal tym bardziej go nie bylo., co jest wyraznie potweirdzenie ta cala teoria wzglednosci.

  Acha, jeszcze jedno: moje Salcie zaczelo latac czesto samolotami szeby sie wolniej staszec. Muwi sze to jest prawda, ale bardzo drogo kosztuje.

 59. Mordka Rosenzweig said

  re 9

  Szanowny pan Pitagoras,

  O ten zolw i pan Achilles to bylo w taka ksiaszka pt. Zajmujaca Fizyka.

  Pan Mordka jak byl maly to ja studiowal od deski do deski i postanowil sze bedzie wielki naukowiec.

  Niestety zycie u pan Mordka sie bardzo skomplikowalo bo poznal swoja Salcie ktura powiedziala sze milosc jest najwaszniejsza.

  Pan Mordka sie zlapal na ten lep, bo jeszcze wtedy nie wiedzial o jaka milosc moje Salcie maszyło.

  Acha, naukowcem pan Mordka tesz jusz potem nie zostal.

 60. Siggi said

  $-5 plus $-58

  „Teoria Względności” to:…

  -jeżeli Pan nr 5 włoży Panu nr 58 palec w…dooopę.Lub odwrotnie …
  -to znaczy,że Pan nr 5 ma palec w doopie i Pan nr 58 też ma palec w dooopie.

  Ta formuła względności jest nie do podważenia z punktu widzenia wzlędności.

 61. Mordka Rosenzweig said

  re 60

  Szanowny pan Siggi,

  Prosze nie uogulniac.

  Tak sie tylko dzieje jak sie idzie do pan doktur na badanie prostaty albo w obecna amerykanska armia.

 62. Siggi said

  (61)
  Pan najuszanowniejszy,panie Mordka-jak zwykle- stosujesz Pan skróty myślowe,a do doprecyzowania,ho,ho, … daleko.
  I teraz ktoś niezorientowany łamie se mózgownicę ;…co Pan chciałeś wyrazić?
  Ja wiem co do prostaty z czem to związane.Pan doktór( nie każdy) sprawdza przez kiszkę stolcową palcem wskazującym gruczoł krokowy,obowiązkowo w rękawicy z lateksu.Jak gruczoł jest gładki bez takich chropowatości to znaczy,że nic grożnego nie dzieje się w środku.U mnie dr urolog w 2002 roku jak tam wsadził wskazujący,to powiedział po amerykańsku – okiej.Ale ten sam doktór w 2005r znów to zrobił,bo PSA się lekko podnosiło(5,2) i do mnie z krzykiem …rak! Trza jeszcze zrobić biopsję dla pewności.Pomyslałem se …zwariował.Ja …rak?Ale PSA powolutku szło w górę i w 2007r jak wróciłem z „podróży życia” do Kalifornii,zrobiłem biopsję i po było na papierze napisane;…adenocarcirome prostatę.Dzwonię do przyjaciela doktora i mówię mu …co to po łacinie?A on do mnie …rak!To mnię się nogi -jak z gumy-zgięli i zaraz podsumowałem moje skołatane w Polsce Ludowej życie.Już gotowy miałem papier na napisanie testamentu.Ale przytomny syn przyniósł mi tel do profesora w Poznaniu,znany autorytet urolog-chirurg-onkolog,który do mnie krótko:…Siggi ,kiedy ci to świństwo wyciąć przed świętami,czy po świętach?Panie prof. jak najszybciej i 13 grudnia 2007r było po wszystkiem , święty spokój do dziś.PSA-zerowe.I dzięki temu ja jeszcze robię za niańkę w CA.
  Także grzebanie w kiszce stolcowej mam opanowane,ale teraz już nie ma potrzeby.

  Jeszcze spróbuję rozszyfrować ,to co najuszanowniejszy pan miał na myśli z tą armią wolności,pokoju i zbawienia.To tu chyba chodzi o inna penetrację 21-wszym palcem „bez paznokcia”,ale na ile można coś tem zdiagnozować na prostacie,to ja już ci tego nie wiem .Może ktoś wie? Otwieramy temat,czy dzwonimy do Słupska?

 63. osoba prywatna said

  Na zdjęciu tradycyjnie już – kobiety z dziećmi, by zmiękczyć opór tubylców.
  Dwa polskie miasta. Tu trafi 7 tysięcy uchodźców
  http://expresselblag.pl/2015/10/dwa-polskie-miasta-tu-trafi-7-tysiecy-uchodzcow/

 64. KOR said

  Wyniki badań opublikowane w tym roku w książce niemieckiej historyczki Miriam Gebhardt wskazują, że żołnierze USA zgwałcili około 190 tys. kobiet. Może to i stosunkowo niewiele przy „rekordowej” liczbie 2 mln zhańbionych przez Sowietów, ale sama ta informacja pokazuje, że zbudowany przez amerykańską wojenną propagandę wizerunek sympatycznego Jankesa, nie zawsze pokrywał się z rzeczywistością. Skalę gwałtów udało się poznać dzięki raportom sporządzonym przez duchownych. Określają one również wiek ofiar. Najstarsza miała 69, a najmłodsza 7 lat. Tego wszystkiego nie obejrzymy, ani „Szeregowcu Ryanie”, ani w „Kompanii braci” – pisze Robert Jurszo w artykule dla WP.
  http://historia.wp.pl/title,Potwornosc-za-potwornosc-Gwalty-na-Niemkach-podczas-II-wojny-swiatowej,wid,17407333,wiadomosc.html?ticaid=1163f6
  Adenauer odesłał 130 tys.kolorowych dzieci do USA. Informacja o tym była w latach 60-tych ub. wieku, Teraz unijna cenzura blokuje tę informację.

 65. snag said

  Siggi @ 62 ,…

  A unerwienie zostwil ? … bo wyciac to kazdy rzeznik potrafi ,…

 66. KOR said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,title,Ataki-na-kobiety-w-trzech-miastach-Niemiec-Zupelnie-nowy-wymiar-przemocy-seksualnej,wid,18084859,wiadomosc.html
  Ataki na kobiety w trzech miastach Niemiec. „Zupełnie nowy wymiar przemocy seksualnej”
  • Kilkadziesiąt ataków na kobiety w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie w Sylwestra
  • Policja: napastnicy wyglądali na Arabów i mieszkańców Afryki Północnej
  • Władze: napaści były w jakiś sposób zorganizowane

  W sylwestrową noc w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie doszło do ok. 100 ataków na kobiety. W samej Kolonii przypadki kradzieży i molestowania zgłosiło 90 kobiet. Burmistrz Kolonii zwołała sztab kryzysowy władz i policji. Kobiety były atakowane przez grupy nawet kilkudziesięciu mężczyzn, którzy zrywali z nich ubrania, obrzucali obelgami, a na koniec okradali. Ataki wyglądały na zorganizowane.

  Gwałt, napaści seksualne i kradzieże

  Wokół dworca głównego i słynnej katedry w Kolonii w atakach brało udział ok. 100 pijanych mężczyzn. – Wyglądali na Arabów i mieszkańców Afryki Północnej – powiedział szef policji w Kolonii Wolfgang Albers. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Przynajmniej jedna kobieta została zgwałcona, wiele było molestowanych. Większość przestępstw to kradzieże, wśród molestowanych była policjantka w cywilu. Do południa we wtorek na policję wpłynęło ok. 90 zgłoszeń.

  Burmistrz Kolonii Henriette Reker nazwała ataki „przerażającymi”. – Nie możemy pozwolić na stworzenie strefy wyjętej spod prawa – podkreśliła Reker, dodając, że agresorzy i złodzieje mogą odstraszyć turystów podczas karnawału. Minister sprawiedliwości Heiko Maas zapowiada surowe kary dla sprawców „obrzydliwych napaści”.

  Media niemieckie – „Bild”, „Die Welt”, „Frankfurter Allgemeine Zeitung” – informują, że od miesięcy pojawiały się gangi złodziei z Afryki Północnej. Kilka dni po zajściach w Kolonii władze niemieckich miast i policja wiedzą na pewno tyle, że napaści były w jakiś sposób zorganizowane i nie dotyczyły tylko Kolonii. Okazało się bowiem, że do ataków na dziewczęta i młode kobiety (większość zaatakowanych ma 18 lat)

  Dworzec Główny w Kolonii, gdzie doszło do ataków na kobiety (PAP/EPA / Oliver Berg)

 67. KOR said

  Komuniści niemieccy przejmowali 3-krotnie władzę w Szczecinie pisał Piotr Zaręba, więc kobiety z klasy robotniczej nie były gwałcone.

  http://encyklopedia.szczecin.pl/wiki/Piotr_Zaremba
  http://www.wszczecinie.pl/wywiady,szczecinskie_sylwetki_piotr_zaremba,id-16143.html
  http://sedina.pl/wordpress/index.php/2006/10/18/pierwszy-polski-prezydent-szczecina-1/
  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/07/05/przekazanie-polsce-szczecina-5-07-1945/
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/kiedy-stettin-zostal-szczecinem/4/

 68. Marucha said

  Re 64:
  Skąd Pan wziął te dwa miliony zgwałconych przez ruskich?
  Ponownie podaję link:
  https://marucha.wordpress.com/2015/02/16/dwa-miliony-z-d-y-wziete-czyli-o-gwaltach-niemek-przez-ruskich-soldatow/

 69. snag said

  KOR @ 64 ,…

  Gwalt, w/g czyjej definicji i z jakiego okresu bo jak wiemy definicja zmienia sie z czasem i polityka ,…

  Jak myslisz wasc czy pani Niemka ktora ‚dala’ za paczke papierosow czy nylonowe ponczochy i skonczyla z kolorowym dzieciakiem przyzna sie ze dala za paczke papierosow czy nylonowe ponczochy czy powie ze zostala zgwalcona? ,…

  Chcialbym podkreslic ze cytujesz wasc Roberta Jurszo ‚liberala’ typu ‚it’s my way or highway’ ktory lekarza/ginekologa ktory odmowil pacjentce wykonania skrobanki i stracil prawo wykonywania zawodu nazywa „katotalibem” ,…

  http://publica.pl/teksty/bedziemy-miec-kolejnych-chazanow-47107.html

  http://www.bbc.com/news/world-europe-28225793

  I tego ,…

 70. snag said

  Panocku Admin ,…

  Potencjalnie zarazliwe? Widze ze niezbyt pan wierzysz gajowkowiczom skoro ‚kosisz’ niewinne uwagi nie tylko na temat Katolikow ale Chrzescijanstwa generalnie ,…

  Panie Snag, Pan sobie pochlebia, że Pańskie uwagi mogą być „zaraźliwe” (dla kogo?). One mi tylko zaśmiecają izbę.
  Admin

 71. Ad. 56

  „„Spiegel”: Polska zrobiła duży krok. Na wschód”

  – Czyli duży krok dalej od kochających inaczej, od transwestytów, od pedofilów, od nauki o kondomach w szkołach, od arabskich gwałcicieli itp. itp.

  To dobry kierunek.

 72. snag said

  Mr. Admin, sir ,…

  Selektywnie wasc cedzisz co smieci z co leci, pozatym moze rozkrecisz wasc gajowkowa ferajne bo oczy sie kleja ,…

  Proponuję pójść spać.
  Admin

 73. snag said

  Krzysztof @ 71

  „Spiegel”: Polska zrobiła duży krok. Na wschód” ,…

  Good !!!, Pozatym nie tracic z oczu GB ,…

  „This summer, Britain will vote on whether to remain in the European Union. The skeptic camp appears to be gaining ground — and EU leaders are growing concerned. They have developed a plan to give in to most of Cameron’s EU reform demands” ,…

 74. Siggi said

  http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/01/nie-da-sie-juz-uniknac-ogromnej-wojny-na-bliskim-wschodzie-iran-zaatakuje-wraz-z-rosja-00719885.html

 75. snag said

  Zio-nacja wydaje $770 millionow rocznie czarno-opakowanym kosher-nostra $770 milionow na nadzor i certyfikaty kosher produktow ciekawe ile Polacy na cos czego nie potrzebuja. O amerykanach nie wspomne bo wszedzie ich znaczki i nierzadko po kilka na produkcie ,…

  ————————————————————————————————————————————————————————

  Israel Spends About $770 Million Annually On Kosher Food Supervision, Driving Up The Cost Of Food By 5%, Finance Ministry Says

  Sources in Israel’s treasury reportedly estimate inflated costs from the official state chief rabbinate’s kosher supervision monopoly costs Israel 300 million shekels (just under $77 million) per year alone. The chief rabbinate’s kosher supervision of fresh produce adds about 1 billion shekels ($255 million) per year to that figure.

  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2016/01/israel-spends-about-770-million-annually-on-kosher-food-supervision-driving-up-the-cost-of-food-by-5-percent-234.html

  ——
  Zob. też:
  https://marucha.wordpress.com/2011/02/09/oficjalna-lista-koszernych-produktow-dostepnych-w-polsce/
  Admin

 76. listwa said

  Tesla a Einstain i inni

 77. Konfuzjusz said

  A po jakie anielkie, panie Listwa i panie Mordka, ten Achilles ma gonić tego żółwia? Nie ma nic lepszego do roboty?

  Podobna zagwozdka była w książce Śladami Pitagorasa, mianowicie teza, że duża wskazówka na zegarku nie dogoni małej. Dziś to zadanie jest dla współczesnego pokolenia abstrakcją, bo zegarki są teraz albo cyfrowe, albo głosowe.

 78. Pitagoras said

  Nie pamiętam – w którym wpisie poruszył Rewers ten temat:
  http://www.polskatimes.pl/artykul/9246353,komornik-zabral-alimenty-na-czworo-dzieci-zostawil-im-68-groszy-na-miesiac,id,t.html
  Ale obiecałem, że porozmawiam z kolegą z branży i talmudyzm bankowy rządzi 😦
  Ex mąż na pewno w przelewie zaznacza wyraźnie ALIMENTY
  Więc bank pisząc to tłumaczenie ściemnia!
  „Bank przedstawia swoją wersję. – Co do zasady i zgodnie z prawem, nie zajmujemy alimentów – podkreśla Miłosz Gromski z biura prasowego banku ING, w którym włocławianka ma konto. – Jednak w momencie, gdy pieniądze znajdą się na zwykłym rachunku bankowym, stają się pieniędzmi z rachunku bankowego i tracą swoją podmiotowość. Mogą wtedy stać się przedmiotem potrącenia. Aby uniknąć takiej sytuacji, komornik powinien wystawić dokument wskazujący wyłączenie takiego wpływu spod egzekucji. Jeśli bank przekazał już środki, klient powinien się zwrócić do komornika o ich zwrot.”
  (to był inny art., ale sens ten sam)
  Komornik może zajmować wiele, ale to bank ING (ten od Kondrata) wyszukał lukę, której nie ma.

 79. Pitagoras said

  76 Panie Listwa – Pan to w uznaniu Tesli, czy?

 80. Ehze said

  Re 29:

  BRAVO, BRAVO, BRAVO!!!

 81. konfuzjusz said

  O amerykanach nie wspomne bo wszedzie ich znaczki i nierzadko po kilka na produkcie

  Nie prosze pana. Jeden znaczek wystarcza. Jest reciprocity (redundancy?) między circle u, circle K i chof k. Specjalne produkty mają znaczek z napisem parve, czyli pasujące do wszystkiego, circle d, jako mleczarskie, a nie pamiętam, jaki znaczek maja ryby i mięso.

 82. konfuzjusz said

  O, jeszcze zamieścimy ciekawostkie przyrodnicze. Muzułmany uznają koszer za halal.

 83. Mini said

  Dziadek lidera KOD zwalczał Żołnierzy Wyklętych!
  Warto wiedzieć, że prawa ręka Petru, Mateusz Kijewski lider KOD, to wnuk Józefa Kijewskiego, który zwalczał, cyt.: „bandy nacjonalistyczne”. „Nacjonalistycznymi bandami” komuniści określali najczęściej żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Narodowcy po wojnie byli zwalczani z wyjątkową zawziętością, gdyż stanowili najbardziej nieprzejednany element oporu wobec „władzy ludowej”.

  Odsyłam do Biuletynu IPN.

  Podobnie jak jego przodek, również i on postanowił aktywnie bronić „demokracji” i odwoływać się do zagranicznych wzorców, przodujących w światowym postępie. Niedaleko pada jabłko, niedaleko.

  http://prostozmostu.net/kraj/dziadek-lidera-kod-zwalczal-zolnierzy-wykletych

  zaś sam sprzedajny bankier doznał kontuzji na stoku! Lider Nowoczesnej kilka dni temu chwalił się, że podobnie jak Andrzej Duda wyjeżdża na narty i był z tego powodu bardzo szczęśliwy. Teraz jednak nie ma powodów do radości, ponieważ zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, co wiąże się z dużym bólem i ograniczonym poruszaniem się. Poinformował o tym za pomocą Twittera.

 84. Siggi said

  $%-65-Snag,
  Wiązki nerw.naczyniowe zostawione ,bo dryga wacek,ale musi mieć więcej czasu na zastanowienie i dodatkowe czynniki typu cials,viagra,większa pracowitość drugiej strony sceny rodzajowej .
  Ja,w moim wieku za wiele nie chcę ryzykować,bo te piguły powodują głównie szybszy obieg krwi,a co za tem idzie wzrost ciśnienia,co w moim wieku nie uśmiecha mnię się,żeby na doopie żywota dokończyć.A znam z przed lat takie przypadki,że partner padł na …
  Było to w garażu,w samochodzie,”na szybcika”,na golasa,no i zakończyło się fatalnie na 38 roku życia.Potem było tak,że ona musiała wezwać pogotowie,pogotowie wezwało MO Wydz.Zabójstw KW.Wydział wezwał żonę,no i wyszło … z worka.Dla przezorności nie piszę co ,żeby mnię nie pisdnęli czasem.
  Mam swoje lata,normę wesołości wykonaną z nadwyżką, to i nie szukam specjalnie okazji.Jak wskazuje praktyka wielu i to młodszych ode mnie prostatyków praktykuje „nr z ręki” wparte oglądaniem fajnych filmów fabularnych z gatunku swingers,czy innych układów,no i wtedy silniej funkcjonuje łeb-świadomość, co po kilkunastu minutach kończy się szczytem radości, ale bez wystrzału,bo nie ma czem.Niestety…
  Ale najważniejsze w tem to to,że ten sqrvensyn jest wywalony.Mnie tak zrobili,że nie trzeba było radioterapii.Ważne jest,aby nie przeciągać w czasie i załatwić „go” jak jest na miejscu w torebce,tak jak było u mnie.Bo jak sobie wyjdzie dalej to jest spory problem i duże zmartwienie.
  Pozdrawiam ciepło.

 85. Siggi said

  Sytuacja w Oregon może się przerodzić w wojnę domową w USA

  NWO szybki krokami próbuje przejąć do końca Stany Zjednoczone – sytuacja w Oregon jest to pierwsza operacja psy-op w tym roku, który jak wskazuje okładka magazynu Rotszyldów The Economist na 2016 rok, ma być dla nich rokiem ustanowienia prywatnego banksterskiego Rządu Światowego i tyranii NWO, które mają być uprawomocnione przez ONZ.
  Warto obserwować to co się dzieje w Oregon, gdyż metody tam wykorzystywane będą stosowane wszędzie tam, gdzie sytuacja wymknie się spod kontroli globalistów. Metody stosowane podczas ludobójstw na Ukrainie, w Iraku czy Syrii mogły ujść naszej uwadze, lecz w USA prężnie działają media alternatywne, które już się zabrały do pracy.
  dalej…………………..
  http://www.monitor-polski.pl/sytuacja-w-oregon-moze-sie-przerodzic-w-wojne-domowa-w-usa/#more-12025

 86. Siggi said

  http://pl.blastingnews.com/swiat/2015/12/czy-rosja-posiada-tajne-bronie-zdolne-pokonac-wszystkich-wrogow-wideo-00703107.html

 87. outsiderR said

  Obama (ze łzami) ogłasza ograniczenia w dostępie do broni palnej

  http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/USA-Barack-Obama-apeluje-o-ograniczenie-dostepu-do-broni-00016849

 88. Lovshak-Rusofil said

  Znalezione w sieci, przypomnienie obiektywności żydobolszewickich mediów jaki był Aj Waj Gewałt

  ,,Trzy miesiące przed wybuchem powstań w Polsce i na Węgrzech, ukazał się w New York Times artykuł C. L. Sulzbergera, odgrzewający rozpoczętą w 1953 roku wrzawę ‘antysemityzmu za Żelazną Kurtyną’. Jako przykład owego ‘antysemityzmu’ podał on usunięcie Jakuba Bermana, ‘znienawidzonego teoretyka partyjnego i Żyda’, który był czołowym terrorystą moskiewskim w Polsce.
  Za artykułem tym kryje się tajemnica, której nigdy nie pozwolono dotrzeć do świadomości opinii publicznej Zachodu; pierwszym z szeregu dziennikarzy, którzy próbowali ją ujawnić i przegrali, był przed trzydziestu dziewięciu latami Robert Wilson, który ‘utracił zaufanie’ Timesa za próbę podzielenia się nią z czytelnikami w latach 1917-18. W Rosji i w krajach wydanych komunizmowi, masy nie mogą powstać przeciw terrorowi bez narażenia się na epitet ‘anytysemityzmu’ z tej przyczyny, że terror ten zawsze miał łatwo rozpoznawalne podłoże żydowskie i talmudyczne, a nie rosyjskie, komunistyczne czy sowieckie. ,, D Reed

 89. Lovshak-Rusofil said

  Gubernator Texasu do Marxisty Obamy i jego zmiany prawa do rozbrojenia obywateli: „Przyjdź i odbierz” 🙂

 90. Lovshak-Rusofil said

  Polecam szczególnie od 3.20 min. Historia Soviet Union i pierwsza dyrektywa Żydobolszevii o rozbrojeniu mas dla niewolniczej służby

 91. Lovshak-Rusofil said

  The Jewish Bolshevik – Żydobolszewicka Tyrania w Sovieckim Raju, przypomnienie głównych postaci…

 92. Lovshak-Rusofil said

  o przepraszam ….

 93. osoba prywatna said

  Niesamowita jazda na motocyklach w Indiach.
  Na trybunie honorowej o! bambus.

 94. wanderer said

  re 87
  Kiepski aktor.

 95. wandaluzja said

  Ad. 76, BIBLIA TESLI:

  Otto Skorzeny ZADENUNCJOWAŁ hitlerowską siatkę w USA, gdyż chciano go Wrobić z zamordowanie Tesli. Skorzeny przygotował do publikacji SETKI zdjęć hitlerowskich tuzów w USA powierzając je hiszpańskiemu episkopatowi i szefom frankistowskiej Falangi, którym wyznał na Łożu Śmierci, że nie miał nic wspólnego z zamordowaniem Tesli, o co go pomawiano, gdyż dokonali tego asystent Tesli, późniejszy 41. Prezydent USA George Bush-Senior oraz Reinhard Gehlen. Wyjaśnił też DLACZEGO Martin Bormann wygląda na tych zdjęciach tak dziwnie – bo miał KILKA operacji Odmładzających: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//.
  Kilka lat temu starsza pani wyjawiła w Parku Południowym Tajemnicę Bushów: Tesla poprosił UJ o przysłanie mu zdolnego asystenta więc wysłano jej sąsiada Jurka, który, jak możnaby sobie dopowiedzieć, obiecał Ją zabrać do USA. To wiąże się zaś z tajemniczym awansem jego ojca, który został Dyrektorem Flicka w Katowicach. Była to więc jakby Nagroda za zamordowanie przez JURKA Tesli jako OJCA Amerykańskiej Bomby Atomowej, którą dano ogierkowi żydowskiemu, który został Ojcem BERIOWSKIEJ bomby atomowej. Oppenheimer miał po wojnie wyemigrować do Izraela, ale syn Berii twierdzi, że mieszkał w ICH domu.
  Słyszałem też i czytałem taką historię, że Einstein jako student mieszkał w jednym pokoju z Polakiem, który przywiózł z WILNA jakieś Prace do publikacji. Ów Wilnianin umarł nagle a Einstein publikował potem Jego prace pod SWOIM nazwiskiem, skąd ma pochodzić Teoria Względności.

 96. revers said

  Po nowemu porządkowi światka

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/watykan-i-hierarchia-kosciola-katolickiego-wspieraja-islamski-multikulturowy-podboj-europy-2016-01

 97. snag said

  Siggi @ 84 ,…

  Niech zgadne, biopsja wrocila z wynikiem w okolicy T2c z 3-4 na Gleason score,

 98. snag said

  Zydlactwo jak zwykle w pierwszym szeregu ukrocenie wolnosci Gojom – W moim Stanie bedzie kilka pozwow sadowych z zarzutami naruszenia Konstytucji ,…

  ——————————————————————————————–

  Jewish groups back Obama on gun control initiatives

  https://lh3.googleusercontent.com/F0sivHAgo62sdK2tCg2VcU0CCw239x4sJR_Gjh5AlagmevTd63u5bt1HSeLadp4WTd7QfQw=s129

  Three Jewish groups were present at the president’s announcement of new executive actions to curb gun violence; they and others came out in support of the measures.

 99. Ehze said

  Dla informacji wszystkich wsluchujacych sie w Aleksa Jonesa i jego „medialne emporium”:
  Jest wielki znak zapytania jesli chodzi KOMU naprawde Aleks Jones sluzy. Jest duuuze podejrzenie, ze jego zadaniem jest ZAGOSPODAROWYWANIE segmentu spoleczenstwa „przeciwnego” glownemu nurtowi zgodnie z zaleceniami zarzadcow tegoz glownego nurtu .
  Robi to bardzo dobrze. Problem jest z jego bezustannym PODBURZANIEM I PROWOKOWANIEM tegoz segmentu.
  A wiec: sluchac ale z duza doza ostroznosci.

 100. Wedrowiec said

  @ KOR Troche prawdziwsze sceny pokazuje film „Fury” z Bradem Pittem w jednej z glownych rol, oczywiscie SCENY W FORMIE ALUZJI (zlagodzone)

  Godne zanotowania Tiger Panzer w Fury to JEDYNY ORYGINALNY ODREASTAUROWANY TIGER W JAKIMKOLWIEK FILMIE…

 101. Ehze said

 102. Ehze said

  oraz:

 103. snag said

  A zydlactwo maci – Jewrej sadzi Rosje w Unii bo byl aresztowany na demonstracji ,…

  Unia uparla sie osmieszac – Doniesienie podkresla ze wyroki unijnego sadu sa rzadko egzekwowane poza Bruksela i ze rosyjskie prawo* ma wieksze znaczenie niz unijne w rezultacie moga im ‚skoczyc’ – Ten wyrok i inne sa ponoc skutkiem ukrocenia wolnosci w Rosji za kadencji Putina ,…

  * W zwiazku czepianiem sie Rosji o kazda pierdolke Duma uchwalila wlasne prawo ktore nulifikuje jurysdykcje Europejskiej Konwencji Praw Czlowieka w Rosji ,…

  Russia ordered to pay Jewish activist from Moscow
  ——————————————————————–
  Russia must pay $35,000 to a Jewish activist from Moscow who was imprisoned for demonstrating against the government, the European Court of Human Rights ordered.

  http://www.jta.org/2016/01/06/news-opinion/world/human-rights-court-orders-russia-to-pay-jewish-activist-from-moscow

 104. Ehze said

  RE 95:
  Słyszałem też i czytałem taką historię, że Einstein jako student mieszkał w jednym pokoju z Polakiem, który przywiózł z WILNA jakieś Prace do publikacji. Ów Wilnianin umarł nagle a Einstein publikował potem Jego prace pod SWOIM nazwiskiem, skąd ma pochodzić Teoria Względności.

  Czy moznaby prosic o podanie zrodla tej historii?

 105. Ehze said

  RE 100:

  A tak zyja (na ulicy) weterani wojen USA I jego chlopca na posylki Kanady:

  http://www.timminspress.com/2016/01/05/at-least-2250-veterans-are-homeless-according-to-groundbreaking-analysis

  http://storage.timminspress.com/v1/dynamic_resize/sws_path/suns-prod-images/1297790324150_ORIGINAL.jpg?quality=80&size=650x&stmp=1452024770747

  http://www.torontosun.com/2013/07/31/16-of-torontos-street-homeless-served-in-canadian-military-survey

  http://storage.torontosun.com/v1/dynamic_resize/sws_path/suns-prod-images/1297209955142_ORIGINAL.jpg?quality=80&size=420x

 106. Ehze said

  A tak zyja (na ulicach) weterani wojen USA I jego chlopca na posylki, Kanady:

  http://www.torontosun.com/2013/07/31/16-of-torontos-street-homeless-served-in-canadian-military-survey

  http://storage.torontosun.com/v1/dynamic_resize/sws_path/suns-prod-images/1297209955142_ORIGINAL.jpg?quality=80&size=650x

  http://www.timminspress.com/2016/01/05/at-least-2250-veterans-are-homeless-according-to-groundbreaking-analysis

  http://storage.timminspress.com/v1/dynamic_resize/sws_path/suns-prod-images/1297790324150_ORIGINAL.jpg?quality=80&size=650x&stmp=1452024770747

 107. Ehze said

  A tak zyja (na ulicach) weterani „zwyciweskich” wojen USA:

  http://www.torontosun.com/2013/07/31/16-of-torontos-street-homeless-served-in-canadian-military-survey

  http://storage.torontosun.com/v1/dynamic_resize/sws_path/suns-prod-images/1297209955142_ORIGINAL.jpg?quality=80&size=650x

 108. Siggi said

  $-97-% Snag,

  Nie biopsja,a badanie histopatologiczne po prostatektomii radykalnej(operacji).
  Tak jest taki wynik pT-2c.
  Niech ja zgadne.
  Czy Wy Snag czasem nie byli -tak jak ja -potraktowane scezorykiem?
  Bo jeżeli tak,to ja Was zapisuje do…rzydów.
  Beit Polska w Warszawie bierze jak leci.Do fotografii można odpowiednio sprofilować nos ,uszy i qrevskij charakter. Obrzezanie mamy z głowy tzn. coś z wacka zostało wzięte.Mamy dokumenty.Okiej?
  Pozdrawiam ciepło.
  Choć tu leje i trochę chłodniej +12C,ale w sierpniu sięgnie do +46,zajobb.

 109. snag said

  Ehze @ 101, 102 ,…

  Powielasz zwodnicze plakaty – Na pierwszym masz porownanie policjantow z ulicy z policjantem specjalnej anty-terrorystycznej jednostki SWAT, druga wyglada na fotomontaz bo policja do kontroli demonstracji ma tarcze a ci wygladaja jak cops z jednostek porzadkowych w federalnych wiezieniach – Pozatym, tak jest i tak bylo a przykladem jest Kent State massacre 45 lat temu gdzie National Guard zabil 4 studentow na demostracji przeciw wojnie w Wietnamie na Kent Uniwersity. Dzis National Guard ma zakaz interwencji na Uniwersytetach chyba ze sa jasne dowody celowej demolki czy wzniecania pozarow ,…

  Co warto odnotowac to fakt ze 30 lat temu SWAT nie mial do dyspozycji opancerzonych pojazdow ale czasy sie zmienily i nie kazdemu sie to podoba ,…

 110. Siggi said

  Głos Winnetou: Los Indian – przestrogą. Odwróćmy się od Zachodu – ratunek na Wschodzie.
  Czy Polacy patrząc w wiarołomny i obłudny Zachód, jak w święty obraz, chcą podzielić los Indian Amerykańskich ? Czy skatoliczałym Polakom zostało jeszcze trochę własnego rozumu, żeby zacząć myśleć samodzielnie, a nie wierzyć w różne fałszywe proroctwa, wymyślane dla stadnych owieczek, aby je ogłupić i aby chadzali za fałszywymi pasterzami ?

  Poniższy znakomity tekst autorstwa Winnetou, zamieszczony za pośrednictwem komentatora Jana, przez blogera Bogusława Jeznacha oraz wybrane bardzo kompetentne komentarze, przede wszystkim komentatora Kuli Lisa 65 i innych, powinny dać odpowiedź na te pytania dla tych, których nie męczy samodzielne myślenie, dochodzenie do własnych wniosków i nie chcą podzielić losu Indian. Rolę białych osadników wobec Indian, zastąpią współcześnie imigranci: neo-zydobanderowscy z Ukrainy i wahabicko-salaficcy islamiści z ISIL – wobec Polaków i innych narodów Europy. Potwierdzeniem realizacji tego kierunku, mimo pozornej zmiany rządu, jest to co robi i mówi nowy Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski i nie tylko.

  Poprzedzające teksty i filmy oraz wiele innych na naszej stronie internetowej, pozwala dla samodzielnie myślącym na wyzbycie się z kilkuwiekowego „oprogramowania” społecznego – sympatii i „miłości bez wzajemności” wobec kolonialnego i zbrodniczego Zachodu. Zdegenerowana i obłudna cywilizacja Zachodu oparta na lichwie rozpada się.

  Multikulturowy podbój Europy przez imigrantów islamskich zniszczy społeczeństwo białej rasy na Starym Kontynencie. Europa zmieni się nie do poznania w ciągu jednego pokolenia. Aby nie podzielić losu Indian z przeszłości i aktualnej sytuacji Europejczyków, Polacy muszą WYMUSIĆ zmianę optyki polityki zagranicznej z prozachodniej na prowschodnią i odnowić współpracę z bratnimi Narodami Słowiańskimi. To jest BYĆ ALBO NIE BYĆ.

  Nieżyjący założyciel i długoletni Prezes Klubu Inteligencji Polskiej profesor Rudolf Jaworek napisał kilkanaście lat temu proroczą książkę pt. „Czy grozi nam los Indian ?”.

  Redakcja KIP
  Dalej…………………………….

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/glos-winnetou-los-indian-przestroga-odwrocmy-sie-od-zachodu-ratunek-na-wschodzie/

 111. AQQ said

  ad 104.
  A tak zyja (na ulicach) weterani „zwyciweskich” wojen USA
  Polacy zwyciężyli i też żyją podobnie, na ulicy,zimą w kanałach w noclegowniach…

 112. Tekla said

  KLUB INTELIGENCJI POLSKIEJ 5 STYCZNIA 2016
  Głos Winnetou: Los Indian – przestrogą. Odwróćmy się od Zachodu – ratunek na Wschodzie.

  Czy Polacy patrząc w wiarołomny i obłudny Zachód, jak w święty obraz, chcą podzielić los Indian Amerykańskich ?

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/glos-winnetou-los-indian-przestroga-odwrocmy-sie-od-zachodu-ratunek-na-wschodzie/

 113. Lovshak-Rusofil said

  Czy któryś z tych systemów walki radioelektronicznej Радиоэлектронная борьба (РЭБ) przyczynił sie do zmiany Stanowiska Stanów Zjednoczonych i do wizyty w Moskwie, czy także efektywność rakiet s-400? Całkiem możliwe,

  Do zestrzelonej z Turcji Sutki wysłano dwa śmigłowce, z kórych jeden został zestrzelony na ziemi, z RPG nowego typu produkcji amerykanskiej, helikopter do przewozu rannych, gdzie śmierć ponióśł także pilot.

  Dziwne, czy widzieliście te filmy z jaką pewnością i na jakich pułapach wcześniej helikoptery ostrzeliwały pozycje isis?

  Także już od poczatku grudnia Kerry z Nuland pokornie do Rosji że już jej nie izolują i nie jest to ich intencją….

 114. Giaur said

  @85 PO próbował już sprywatyzować, czyli sprzedać polskie lasy, które są własnością narodu, do których ma każdy formalnie dostęp, w celu rekreacji, zbierania jagód, grzybów, słuchania śpiewu ptaków i … patrzenia w niebo. Póki co nie ma my broni, aby się bronić.
  Pozdrawiam

 115. SAP said

  Adolf Kudlinski przedstawia…

 116. Ehze said

  109:
  Tak, ale SWATu przedtem wogole nie bylo i sie go nie widzialo tylko i JEDYNIE tych pierwszych.
  A teraz SWAT zawsze gotowy do akcji.
  Doszlo do tego, ze wsrod mlodzierzy zrobilo sie modne tak zwane SWATing:
  jakis mlodzianek nie lubiacy kogos dzwoni na policje i zawiadamia, ze pod tego osobnika adresem ukrywaja sie terrorysci. I oddzial SWATu wyrusza pod ten adres i go atakuje. To nie zmyslone: ostatnio byla sprawa takiego mlodzianka w sadzie.

 117. osoba prywatna said

 118. Ehze said

  111:
  Chyba raczej nie tak:
  Na ulicach zadnych polskich miast nie widac ludzi spiacych na chodnikach w srodku zimy w centrum miasta.

 119. Ehze said

  113:
  Taaaa, zydomason Kerry nie wyizoluje Rosji jedynie jak ja sobie podporzadkuje.
  Czy to jest do zrobienia?
  Jedynie po trupie Rosji, i po trupie USA . Kerry o tym wie. A wiec bedzie graj i nawijal w nieskonczonosc.

 120. Bronisław said

  Re: 115. Należy na Przedstawicieli naszego Państwa postawić takich Ludzi, jak Pan Kudliński, a nie „pantoflarza” pani Kornhauser, czy też niewiastę „od szydłowania”!!! Nadto trzeba powołać bardzo silny Związek Państw Słowiańskich z Węgrami i Rumunią i wtedy z pomocą Boga Wszechmogącego, możemy mieć Nadzieję na Odbudowanie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej!!!

  Panu Kudlińskiemu życzę utrzymania mocnej „krzepy” oraz serdecznie pozdrawiam!

 121. KOR said

  @ 68. Marucha said- Re 64: Skąd Pan wziął te dwa miliony zgwałconych przez ruskich?

  Stąd, Panie Gospodarzu, z 64: http://historia.wp.pl/title,Potwornosc-za-potwornosc-Gwalty-na-Niemkach-podczas-II-wojny-swiatowej,wid,17407333,wiadomosc.html?ticaid=1163f6
  Czy autorka pisała o ruskich, czy o żołnierzach Armii Czerwonej w której były wszelkie nacje, a także Polacy, tego nie powiem. Chyba dawno temu, tutaj, pisałem o Mieciu i jego koledze, żołnierzach zwiadu, którym podłożyły się Niemki w podberlińskiej miejscowości, podczas przeszukiwania posesji. Niemki były zadowolone, a na rozstanie dały im buzi i po cukierku za dobrą robotę. Miecio opowiadał tę historię ze służby wojskowej. Mieciu! Pytaliśmy. Czy zdjąłeś hełm? Pewnie. Miecio nie był zbyt rozgarnięty, ale dobry człowiek.
  Znałem Kaszubkę tak zgwałconą, która po tym nie mogła mieć dzieci. Zdjęcia nagrobka Panu nie prześlę. Wehrmacht także gwałcił Słowianki, za wyjątkiem Żydówek, bo za to (niekoniecznie gwałt) groził sąd polowy i rozstrzelanie „gwałciciela”. Staram się podawać źródło postu do ewentualnej oceny Admina czy jest prawdziwe. Pozdrawiam

  ——
  W świetle artykułu, jaki był zamieszczony w gajówce, dane te wyglądają niewiarygodnie.
  Admin

 122. Pitagoras said

  Tu Pan Adolf spokojnie, ale jakże rzeczowo! Niech spełnią się te wspaniała życzenia dla Polski i Polaków!
  ( https://youtu.be/tSO4GCM1j38)

 123. Ehze said

  Re 109:
  To nie sa zwodnicze plakaty:
  zdjecie po prawej pod 101 pokazuje jednostke szeryfa (to maja napisane na mundurach) a wiec NIE jednostke SWATu

  natomiast jesli chodzi o zdjecie po prawej w 102, to tak wygladala policja (NIE SWAT!) podczas G20 w Toronto:

  http://boingboing.net/2010/11/04/toronto-cops-who-rem.html

  a takze:

  http://www.cbc.ca/news/canada/toronto/g20-charges-coming-against-toronto-police-commanders-1.1176993

  a takze:

 124. Ehze said

  109:

  POLICE – NIE SWAT!:

 125. Ehze said

  109:

  POLICE – NIE SWAT!:

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRB4GR9BYxnBc9XTUVjVXNpAGRlOeY-FVf78k8_sAj0bgDHkdqgcg

 126. Ehze said

  109:

  POLICE – NIE SWAT!:

 127. Peter said

  Niemieckie kobiety poddaja sie nowemu zabiegowi plastycznemu
  „Der Spiegel” pozwolił sobie na ironiczny tekst, nawiązujący do rady, jakiej udzieliła kobietom burmistrz Kolonii Henrietta Reker. Zaapelowała ona, by mieszkanki Kolonii trzymały się na „odległość wyciągniętego ramienia” od obcych. Porada ta natychmiast wywołała mnóstwo komentarzy na portalach społecznościowych. Niemiecki tygodnik ironicznie doniósł natomiast o nowym zabiegu plastycznym, który cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Niemek – „wydłużaniu ramienia”.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Media-w-Nie… (link zewnętrzny)
  Widac jakie skutki przynosi opanowanie Zachodu przez feministki i poprawnych politycznie idiotow.
  Trudno wymagac od gejow i zniewiescialych facetow, aby staneli w obronie kobiet,
  ale muzulmanie zrobia z tym porzadek: wytna Niemkom lechtaczki zaloza im burki na glowy
  a z Niemcow zrobia eunuchow, ktorzy beda sie spokojnie przygladac jak kolorowi gwalca im kobiety.

 128. Ehze said

 129. konfuzjusz said

  Nie wszyscy.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Jews_for_the_Preservation_of_Firearms_Ownership

 130. osoba prywatna said

  Alzheimer – choroba karmiona cukrem
  W 2013 na Alzheimera, ostrą formę demencji [1], zdiagnozowano 5.2 mln Amerykanów, i prognozuje się, że w 2050 liczba tych diagnoz wzrośnie 3-krotnie. [2,3] Ponad pół miliona Amerykanów na nią umiera rocznie, czyniąc ją trzecią główną przyczyną zgonów w Ameryce, tuż po chorobie serca i raku.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/alzheimer-choroba-karmiona-cukrem-2016-01

 131. revers said

  http://niewygodne.info.pl/artykul5/01972-Rzad-wprowadzil-nowy-podatek–oplate-zapasowa.htm

  Nowy podatek w cenie benzyny, aby lemingom żyło się lepiej i taniej kupowało benzynę, i tak nie zauważą kolejnego przekrętu rządu.

 132. Ehze said

 133. góral said

  Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego!

  Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukin ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

  O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie nas w dupę pocałować!

  Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami[4]
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_Kozak%C3%B3w_zaporoskich_do_su%C5%82tana_Mehmeda_IV

 134. snag said

  Osoba prywatna @130 ,…

  Oops !!! Zwroc uwage na pierwszy znaczek, nic na temat cukru todziez w raporcie ,…

  http://www.alz.org/facts/

 135. góral said

  W 1787 r. ukazała się we Włoszech niewielka książka pod tytułem: Przymierze nowoczesnej teologii z filozofią ku obaleniu Religii Chrystusowej. Do obecnej chwili nie wiadomo, kto jest autorem dzieła; że był to wszakże człowiek niepospolitego umysłu, każdy przyznać musi, komu książka ta w ręce się dostała.

  Lecz wtedy także istniała pewna szkoła teologiczna, która nie mogła na żaden sposób pogodzić się z zasadami Kościoła Rzymskiego. Najwięcej nie przypadała do jej gustu niezmienność nauki, odpychająca od siebie wszelkie wymagania „ducha czasu”. Owa szkoła teologiczna bowiem postawiła sobie za cel przeprowadzić „postępową reformę Kościoła”, to jest jego dogmaty i urządzenia tak przykroić, aby w zupełności odpowiadały „potrzebom duchowym epoki”. Na tak przygotowanym gruncie miało nastąpić połączenie wszystkich wyznań chrześcijańskich. Postępowe zabiegi nie odniosły wszakże pożądanego skutku, jakkolwiek „nowoczesna szkoła teologiczna” większymi rezultatami szczycić się mogła od owoców zebranych przez całe zastępy „filozofów”.

  http://www.ultramontes.pl/ciekawy_dokument.htm

 136. Ehze said

  133:
  AMEN:

 137. Listwa said

  @ 41 z prowincji
  Opozycja w tym temacie dostała zadumy, o emigrantach też pewnie będzie wspólna cisza.

  @ 79 Pitagoras
  W uznaniu Tesli, mam dla niego wielki podziw.
  Ale też jaki miał stosunek do „osiągnięć” Einstaina.

  A co do jego teorii:

  Einstain w swych teoriach używa prędkości światła C = ~ 300 000 km\h.
  Jest to prędkość rozchodzenia się fali elektoromagnetycznej w przestrzeni kosmicznej lub w atmosferze ziemi. Zostało to najpierw wyliczone, a potem też potwierdzone eksperymentalnie.

  Wartość ‚C’ uwiarygadnia teorie Einstaina i do czego doszedł on poprzez obliczenia i przekształcenia matematyczne.
  Wydłużanie lub skracania czasu, wzrost masy obiektu do nieskończoności w przypadku zbliżania się do prędkości C, także niemożność osiągnięcia prędkości C przez obiekt posiadający masę – są to wszystko tylko wnioski jakie wynikają z matematyki Einsteina i interpretacji jego matematycznych przekształceń i końcowych wzorów.

  Ale to nie Einstain wyliczył prędkość światła C, a zrobił to Maxwell.
  Einstain tylko przyjął do swych teorii i wykorzystał osiągnięcia i wyliczenia Maxwella.
  Stąd, prawidłowo przyjęta prędkość światła C nie jest dowodem potwierdzającym Teorię Einstaina, również wyliczenie prędkości C nie jest osiągnięciem Einsteina, jak też nie jest owocem żadnych z jego teorii.

  Powszechnie jest przyjęta opinia, że obiekt z masą nie może osiągnąć ani przekroczyć prędkości 300 000 km\h, jednak jest to uczynione na podstawie wniosków płynących z teorii Einstaina .
  Lecz ona nie jest wiarygodna, biorąc choćby pod uwagę czas, teoria twierdzi, że czas ulega wydłużeniu, a nie potrafi udowodnić, że czas istnieje jako wielość fizyczna.

  Być może jest tak, że tej prędkości fizycznie nie można przekroczyć, ale teoria Einstaina nie jest na to żadnym dowodem. A dotychczas tylko ją podaje się za dowód, a raczej za argument.

  Próbowano ponoć rozpędzić jakieś cząstki w ekceleratorze do prędkości C, co podobno się nie udało i miało byc dowodem na poprawnosć teorii Eistaina, gdyz masa cząstek zmierzała do nieskończoności.
  Jak podano rozpędzono cząstki do prędkości bliskiej C.

  Jeśli teoria Einstaina jest prawdziwa , to przy wzroście prędkości obiektu wzrasta jego masa, przy wzroście masy niemal do nieskończoności powinny byc zauważone jakieś zmiany grawitacyjne. Jednak eksperymentatorzy nic o tym nie wspomnieli, co przy wzroście masy cząstki niemal do nieskończoności powinno być zauważone.

  Foton osiąga prędkość C, ale on nie posiada masy. Ale dotąd nie odkryto i nie zrozumiano jak to właściwie jest ze światłem, czy to fotony , czy fala. Struktura światła oraz jego sposób rozchodzenia sie, nie jest należycie poznane.

  To co na dziś jest pewne, to fala elektromagnetyczna w przestrzeni kosmicznej lub atmosferze rozchodzi się z prędkością bliską 300 000 km\s, i nic innego dotychczas tej prędkości nie przekroczyło.

 138. snag said

  Ehze 2 123 ,…

  Plakaty porownuja zwyklego policjanta na ulicy z jednostka szturmowa do specjalnych zadan i o to mi chodzi – Jednostki specjalne byly kiedys i sa dzisiaj. Takich cops jak ci dawniej po lewej na plakacie mamy tez dzisiaj, widze ich 2-3 razy w tygodniu na mojej ulicy, oni znali i znaja moje dzieci po imieniu a one ich ,…

  SWAT to tez policja do dyspozycji szeryfa, jak juz zaznaczylem czasy sie zmieniaja tudziez taktyka, ubior i wyposazenie ,…

  Po tym co wiedzialem w Seattle podczas zjazdu WTO czy dwa lata temu na 1 Maja dowodzi ze nie zaszkodzilo by sie troche palowania ,…

  Next time, wystarczy fotka czy dwie a nie lawina ,…

 139. snag said

  Listwa @ 136 ,…

  ~ 300 000 km\h. czy ~ 300 000 km\s. ? ,…

 140. Pitagoras said

  Panie Listwa w tym filmie od 54 minuty Szczególnie 1.18!!!!!
  (https://youtu.be/AtKIGWYrA3U)

  Polecam i myślę, że Pana powinno to zaciekawić!

 141. piwowar said

  jak dotychczas, uważa sie, ze światło ma charakter korpuskularno falowy. Tak przynajmniej nas uczyli w technikum na przedmiocie optyka i atomistyka.
  Rozważając przestrzeć w kontekście większej liczby wymiarów niż cztery, można wyobrazić sobie zakrzywienie przestrzeni i jak tu teraz określic prędkośc swiatła?
  Einstein twierdził że grawitacja wynika z ruchów przyspieszonych po krzywiźnie czasoprzestrzennej (prof. Dryński, 1970) – cokolwiek to oznacza. Zatem przestrzeń jest zakrzywiona w jakms układzie odniesienia. Ja tam nic nie wiem i na niczym się nie znam, ale to tłumaczyłoby wiele faktów dzis niewytłumaczalnych.

 142. wandaluzja said

  http://tajemnice.robertbrzoza.pl/zydzi-chazarscy/uwaznie-czytaj-a-przezyjesz-szok-100-lat-agresji-zydowskiej-na-polske/#comment-5036//

  Adolf Hitler był funkcjonariuszem Planu Bismarcka, który zakładał granicę niemiecko-żydowską na Missisipi. I wojna światowa była na konsensusie: Rosja Żydom, USA Niemcom, co pokrzyżował Roman Dmowski torpedując Plan Schlieffena Wojny DWUMIESIĘCZNEJ: http://www.wandaluzja.com/?p=p_335&sName=dmowski-czy-pilsudski-//. Gdy gratulowano mu Wygrania Wielkiej Wojny to odpowiedział: TO NIE JA WYGRAŁEM WOJNĘ. WOJNĘ WYGRALI NARODOWCY WIELKOPOLSCY przez instytut we Freiburgu szwajcarskim.
  Rosja Bolszewicka była REALIZACJĄ planu Zegarmistrzaków Odeskich, polegającym na zorganizowaniu w Rosji przemysłowej eksploatacji złota na wykupienie USA oraz eliminacji burżuazji rosyjskiej i przetrącenia karku chłopstwu rosyjskiemu i rosyjskiej klasie robotniczej. O ile bowiem w Rosji robotnik zarabiał WIĘCEJ niż w Niemczech to teraz zarabia 30 razy mniej, co było i jest podstawą planów aneksji Rosji przez Niemcy.
  Przy okazji zlikwidowano Rosyjską Amerykę, którą carat budował na Syberii i w Północnych Chinach „polskim robotnikiem i inżynierem”, wykorzystując 11,5 miliona znanych personalnie Polaków dla Płodzenia Amerykanów, co marszałek Broz-Tito-Pindar uzupełnił o Sto Małych Narodów Rosji.
  Hitler kazał zbudować w Wałbrzychu schron przeciwatomowy dla sto tysięcy ludzi na 6 lat, gdyż WIADOMO BYŁO, że II wojna światowa wybuchnie Najpóźniej w r. 1950. To się jednak odwlekło z powodu wojny ukraińskiej, w której marszałek Rola-Żymierski i Broz-Tito-Pindar wzięli w Kijowie Generalissimusa, który wiózł do Pragi 25 tysięcy ton złota na wykupienie przez Holokaustów USA.
  Holokaust to był ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL Wehrmachtu z Białegostoku, który został wykorzystany jako PRZYKRYWKA Przemysłowego Płodzenia Amerykanów na Syberii. Ponieważ Antikomunistichbefehl został wydany na podstawie Prawa Cesarskiego to Hitler miotał się i krzyczał do swych generałów: JA WAM WYBIJĘ Z GŁOWY SOSNITZ, gdzie odbywały się Rady Polityczne Wehrmachtu.
  ANTYSEMITYZM został sformułowany przez Johanna Wolfganga Goethego jako OBRONA przed kapitałem kryminalnym. Zastąpił on sformułowany przez kardynała Richelieu Antypolonizn dla budowy przez Turcię państwa żydowskiego na Ukrainie. Najlepiej Antypolonizm zdefiniował Józef Stalin w ogłoszonym w „Dziełach” testamencie: WŁADZĘ W POLSCE ODDAŁEM ŻYDOM, GDYŻ TYLKO ONI BĘDĄ JA SPRAWOWAĆ W MOJEJ INTENCJI. ONI NAUCZĄ POLACZKÓW SZACUNKU DLA ZWIĄZKU SOWIECKIEGO.
  Dzieła Stalina nie zostały TALMUDEM Ewangelii KAPITAŁU Marksa z powodu NIEWOLI Generalissimusa, którego Strażnikiem został funkcjonariusz Rozkazu Antykomunistycznego w Treblince Iwan Groźny alias Nikita Chruszczow. Zdradził on jednak Hitlera dla mojego ojca, u którego został szefem polskiej partyzantki nacjonalistycznej na Ukrainie Naddnieprzańskiej. Dowódcą tej partyzantki był Największy Partyzant II Wojny Światowej Góra-Dolina.
  Chruszczow zdradził też Polski Nacjonalizm dla Tryumwiratu Rządzącego w Moskwie: Beria-Chruszczow-Żdanow, mianując Stalina Szefem Opozycji, ale ten chciał powrócić dla Władzy na fali Rewolucji Antysemickiej, za co został przez mego stryja OSKALPOWANY.
  Gomułka był ŻYDOKRATĄ jako komisarz 500 miliardów dolarów, czym Stalin zapłacił Goldzie Meir za złamanie w JEDWABNEM Planu Barbarossa, wyznaczając na płatnika Polskę, którą to należność Gomułka i Cyrankiewicz uiścili co do grosza. W r. 1977 wrocławski KOR sprzedał Japończykom i Amerykanom mój minireaktor URSZULA SIPIŃSKA, za co Rockefeller dał 10 mld $. To było powodem tego, że gdy w r. 1989 pojechałem do Niemiec w/s Satelitarnej Detekcji Złota, to Niemcy wydali mnie spermie jerozolimskiej, co było ODDANIEM Satelitarnej Detekcji Złota Żydom.
  Było to w ramach Likwidacji Polski z granicą żydowsko-niemiecką na Wiśle. Komisarz SDZł nałożnik Hitlera Bronisław Geremek nie zgodził się jednak na wydanie Polskiego Skarbu Imperialnego w Modlinie Amerykanom, gdyż wiedział, CO TO ZNACZY, wobec czego córka Hitlera z zamrożonej spermy zamordowała go przez bułgarskiego kamikadze i mianowała premierem III RP Tuska, który zlikwidował polską armię dla wydania PSIm Amerykanom – ale wówczas Obawy Nałożnika ziściły się, bo Izba Lordów wykorzystała PSIm dla rewindykacji Anglosaskich USA.
  Przy tym został ZAGROŻONY Bułgarski Skarb Imperialny w Bunkrze Przeciwatomowym w Wałbrzychu, GWARANTUJĄCY Niemcom Wschodnią granicę na Missisipi – gdyż płaca w Rosji została OBNIŻONA przez Żydów do 1/30 niemieckiej.

 143. Marucha said

  Re 144::
  Fizyka stara się opisać (i przewidywać) zjawiska przy pomocy modeli matematycznych. Niektóre są odrzucane, inne akceptowane, na razie, póki nie pojawią się lepsze i dokładniejsze.

  Czy model matematyczny jest tożsamy z rzeczywistością?
  Nie. I moim zdaniem nigdy nie będzie. To jest gonienie króliczka. To nie jest wyścig Achillesa z żółwiem, o którym wiemy, że skończy się dogonieniem żółwia.
  Natomiast model może być przydatny do celów praktycznych.

 144. Siggi said

  Skoro mowa o żółwiach …

 145. Siggi said

  Дорогие мои друзья! С Рождеством вас и ваших близких! Пусть царит Мир и Счастье и Добро в ваших домах и сердцах!

 146. dr TS said

  Się nie dziwię, że Pan Bóg w Starym Testamencie wydaje się być srogim

  http://3rm.info/publications/58636-telegoniya-nakazanie-za-blud-pr.html
  lub
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/telegonia-kara-za-nierzad-rozpuste-2016-01

 147. Siggi said

  $$-130-Osoba Prywatna,
  Ciekawy materiał n/t Alzheimera,dzięki.
  Ja mam tyle lat,że możę mnię się przydarzyć Alzheimer czy Parkinson?
  Więc odpowiadam..Wolę mieć Parkinsona i trochę wylać,niż Alzheimera i zapomnieć wypić. Kto za?Kto przeciw?

  Słuszna racja, Panie Siggi!
  Admin

 148. Re: Czytelnicy i Autorzy tekstow
  Czy moze ktos z Was Szanownych napisac cos konkretnego n/t pochodzenia A.Dudy w sensie etnicznym?
  Bede bardzo zobowiazany.
  (z grzecznosci pomijam polityczne dzialania A.Dudy czy gafy gospodarczo-ekonomiczne). Nie jest to dla mnie az tak wazne.
  Poprostu mam osobisty dylemat, gdyz nie mialem okazji ogladac A.Dudy rodzicow na spacerze, jak chodza i jak biegaja (choc w ich wieku to nie byloby wskazane). Interesuje mnie cos konkretnego.
  Prosze pisac na moj prywatny adres E-mail
  jasiek80@outlook.com
  lub
  jasiekztoronto@yahoo.com

  Bede bardzo zobowiazany za wszelkie informacje (autorow nie ujawnie publicznie)
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 149. Siggi said

  Możliwości Rosji ograniczają się do tych które od zawsze decydowały o jej mocarstwowości

  W wyniku zachodnich sankcji i secesji Ukrainy z porozumień o wspólnej przestrzeni społeczno-gospodarczej w ramach rosyjskich koncepcji współpracy Euro-Azjatyckiej, Rosja powoli ogranicza swoje możliwości geostrategiczne do tych, które od zawsze decydowały o jej mocarstwowości.

  Pan Władimir Putin Prezydent Federacji Rosyjskiej od początków swoich rządów, robił wszystko, żeby Rosja mogła się modernizować stopniowo, bezpiecznie dla samej siebie i w sposób zgodny z logiką własnego systemu społeczno-gospodarczego. To znaczy w sposób absolutnie różny od okresu bałaganu, destrukcji i złodziejstwa bezpośrednio po zlikwidowaniu ZSRR w wyniku strategicznego błędu kierownictwa państwa. Było to możliwe do końca Igrzysk Olimpijskich w Sochi, które były wielkim programem modernizacji państwa głównie pod względem infrastrukturalnym.
  dalej……………………
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=37816

 150. wandaluzja said

  Ad. 133, 136:
  List nie jest MISTYFIKACJĄ. W r. 1662 Polacy Zagrozili Moskwie, gdzie wybuchł Bunt Miedziowy. Powstańcy podpisali Kapitulację, w której było Spłacenie i Odprawienie Ukraińców, żeby Moskwy nie spalili. Nazwa powstania była stąd, że naczelnym postulatem była likwidacja monety MIEDZIANEJ, którą Car sfinansował wojnę z Polską o Ukrainę. Gwarancją reformy monetarnej było przystąpienie Cara do Rzeczpospolitej.
  W Polsce wybuchła jednak wojna religijna z powodu złamania przez króla Konstytucji Opolskiej, dzięki czemu wrócił on z wygnania do Lwowa w asyście górali beskidzkich. W bitwie pod Mątwami – dziś przedmieście Inowrocławia – Wielkopolanie wycięli jednak wsławiona zwycięstwami nad Szwedami i Rosjanami dragonię królewską.
  Wobec tego sułtan Mehmed IV Myśliwiec wysłał poselstwo do Moskwy z żądaniem Wystąpienia Cara z Rzeczypospolitej, co ten uczynił. W drodze powrotnej poselstwa tureckie wystąpiło na Radzie Kozackiej, gdzie odczytano Ultimatum Sułtańskie. Rada Kozacka uchwaliła zaś: WYDANIE POSELSTWA ROSYJSKIEGO POLAKOM I UPIECZENIE POSELSTWA TURECKIEGO NA WOLNYM OGNIU.

 151. Siggi said

  Skutki oglądania ukraińskiej tv…

  https://scontent-lax3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/12494887_1019849941391472_8354157446192518442_n.jpg?oh=116f707d6a9336372964bb5fe7a2720e&oe=56FEE592

 152. Siekiera_Motyka said

  Panie Gajowy, poprosił bym o zrobienie z tego artykuł w Gajówce.

  Dowiedziałem się z Leszeka Żebrowskiego FB że Matka Kurka jest pod „ostrzałem” przez drania Owsiaka w naszym „niezawisłym sadzie”. Nie udało im się kiedy sprawa była o to jak Owsiak kradnie, to wzięli się za „słowa” Matki Kurki.

  http://24legnica.pl/matka-kurka-winny-i-ukarany-zapadl-prawomocny-wyrok/

 153. wandaluzja said

  http://wp.tv/i,to-nie-edison-wynalazl-zarowke-polimaty,mid,1854067,cid,2285651,klip.html?ticaid=516419//

  Ja w II kasie WYMYŚLIŁEM, że żarówkę elektryczna wynalazł wynalazca Sprali WOLFRAMOWEJ, której przyglądałem się.
  Nauczyciel fizyki w szkole średniej opowiadał, jak to Edison zobaczył rosyjski okręt wojenny oświetlony rzęsiście Szklanymi Bańkami. Zapytał CO TO JEST? na co odpowiedziano Świeca Łodygina. Edison zaczął się rozpytywać, co znaczy rosyjski ŁODYGIN, na co odpowiedziano mu, że STEM – STALK. Na co ten dostał ciężkiego Zajoba i przebadał laboratoryjnie 16 tysięcy ŁODYG z całego świata – atakując przy tym Szkota, który miał PŁOMIENISTĄ brodę.
  Może by przebadał więcej Łodyg i zgwałcił rudego Irlandczyka, ale Doliwo-Dobrowolski, którego Rosjanie wypędzili z politechniki Estońskiej powiedział mu, że Świeca Łodygina to nie KAKTUS, ale drut wolframowy w bańce próżniowej. Edison zrobił za to Dobrowolskiego prezesem Deutschlands Edison-Gesellschaft a ten w r. 1907 doprowadził do Elektrotechnicznej Konwencji Niemiecko-Amerykańskiej.
  Doliwo-Dobrowolski zdobył miejsce w Historii jako wynalazca prądu trójfazowego, którego Edison NIE KUPIŁ.

 154. Siekiera_Motyka said

  Ad. 152 – Panie Gajowy, zbyt wcześnie rano jest i trochę mi się tu pomieszało. Ten artykuł może już był. Jak go zauważyłem w komentarzu pod tym artykułem na FB

  2016-01-03
  http://kontrowersje.net/jerzy_o_dzia_a_na_szkod_wo_p_pompuje_rekord_a_miliony_przelewa_do_firm_prywatnych

 155. Boydar said

  @ link od dr TS (146)

  „… w 1936 roku wprowadzono zakaz aborcji, która została włączona do listy przestępstw społecznych …”

  Generalnie bardzo warte przeczytania; wnioski są porażające, choć przecież niby nic nowego …

  powtarzam – http://wolna-polska.pl/wiadomosci/telegonia-kara-za-nierzad-rozpuste-2016-01

 156. marrkerr said

  „Pod koniec lipca 2000 roku sprzedaż TP SA weszła w kluczową fazę. I właśnie wówczas doszło do szokującego „zaniechania” ze strony szefa MON, Bronisława Komorowskiego, które nie tylko doprowadziło do utraty przez Polskę kontroli nad systemem stanowisk kierowa- nia państwem na czas bezpośredniego zagrożenia militarnego czy konfliktu zbrojnego oraz utraty kontroli nad liniami łącznikowymi pomiędzy jednostkami wojskowymi i węzłami Telekomunikacji Polskiej, ale też sprawiło, że budowany w największej tajemnicy system kierowania państwem na czas wojny został zdekonspirowany.
  Chodziło o obiekt 09120, który był sercem Krajowego Systemu Łączności (KSŁ) na czas zagrożenia militarnego, a którego realizację rozpoczęto jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Obiekt 09120 zbudowano w okolicach Warszawy. W jego podziemiach umiejscowiono tak zwany „Węzeł Łączności” na potrzeby ulokowanych w różnych miejscach kilkudziesięciu stanowisk kierowania państwem w warunkach wojny.
  Były to stanowiska Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, organów administracji rządowej, pozarządowych organów administracji centralnej i kierowników instytucji państwowych wykonujących zadania obronne, a także organów samorządu terytorialnego i kierowników jednostek organizacyjnych wykonujących zadania ustalone przez ministrów i wojewodów.”
  „Tajne posiedzenie Rady Ministrów wykazało jedno: całkowicie bierną postawę Ministra Obrony Narodowej Bronisława Komorowskiego i absolutny brak reakcji ze strony służb ochrony państwa w całej sprawie.
  Dopiero w dniu podpisania umowy o sprzedaży TP S.A. wyszło na jaw, że nie podnoszono wcześniej w należyty sposób sprawa przekazania stronie francuskiej strategicznej infrastruktury kilkuset masztów i nadajników radiowo-telewizyjnych.
  Z zeznań osób uczestniczących w podpisywaniu umowy wynika, że po burzliwej wymianie zdań Premier Buzek wydał ustne polecenie przedstawicielom Ministerstwa Łączności, by ci udali się do siedziby prywatnej spółki Kulczyk Holding przy ul. Kruczej 24/26 w Warszawie na spotkanie z prezesem France Telecom, celem podjęcia dyskusji o nieuzgodnionych do ostatniej chwili zapisach do umowy prywatyzacyjnej.”

 157. revers said

 158. marrkerr said

  w newsweek‘owym tekście niejaki red. Dawid Karpiuk i dodaje:
  – Mam nadzieję, że kiedyś nie będzie Polski. Chociaż przez chwilę – dodaje…

  http://warszawskagazeta.pl/felietony/anna-dabrowski/item/3098-dawidzie-karpiuk-polska-nie-zdechnie-mocniejsi-od-ciebie-nie-dali-jej-rady

  To tak, żebyśmy wiedzieli jakiego typu ludzie aspirują do naszej elyty

 159. Nemo said

  Polski transport humanitarny zorganizowany przez Stowarzyszenie Bractwo Prawosławne św. Cyryla i Metodego po kilkudniowej podroży przez Białoruś i Federację Rosyjską, dotarł już na przejście graniczne z Noworosją- poinformowali organizatorzy akcji.
  Pierwszy na taką skalę transport pomocy humanitarnej dla mieszkańców Donbasu, możliwy był dzięki ofiarności ludzi dobrej woli,którzy przynosili artykuły do specjalnych miejsc zbiórki,a także wsparli akcję poprzez pomoc finansową. Udało się w ten sposób zebrać 11 ton ładunku (żywność, środki czystości) który przed kilkoma dniami wyruszył w drogę.
  http://novorossia.today/polski-transport-humanitarny-dla-mieszkancow-donbasu-jest-juz-na-granicy/

 160. Nemo said

  „Co się stało z „efektem Franciszka”? Liczba wiernych na jego audiencjach spadła w ciągu dwóch lat o niemal 68 proc.”
  http://wpolityce.pl/kosciol/277194-co-sie-stalo-z-efektem-franciszka-liczba-wiernych-na-jego-audiencjach-spadla-w-ciagu-dwoch-lat-o-niemal-68-proc

 161. Dictum said

  List ks. bp Wiesława Meringa do Martina Schulza, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Włocławek, dnia 15 grudnia 2015 r. Wielce Szanowny Pan Martin Schulz, MdEP Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Willy-Brandt-Ring 1 D-52477 Alsdorf Deutschland – Niemcy Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem Pańską opinię o “zamachu stanu” w Polsce. Naprawdę znam mój Kraj lepiej niż Pan: żyję w mojej Ojczyźnie już 70 lat; zapewniam Pana, że wybory Pana Prezydenta i nowego Rządu w Polsce nie są dowodem braku demokracji. Wybory ukazały, że większość zwykłych obywateli mojego kraju chce zmiany. Problem w tym, że ci, którzy mieli dotąd władzę, na tej decycji tracą; nie chcą się zatem poddać werdyktowi wyborów i wykorzystują dla swoich interesów także Parlament Europejski. Parlament, pod Pańskim kierownictwem, zajęty jest na pewno bardzo ważnymi sprawami, m.in. długością płomienia świec i ilością wody w spłuczce. Nie ma dziś w Brukseli polityków wysokiej klasy, czyli ludzi poszukujących dobra wspólnego społeczeństw tworzących Unię Europejską. Poprawność polityczna idąca w parze z małostkowością nie sprzyja mądrości. Szkoda, że – jak to kiedyś mówił pan Chirac – także “Pan stracił okazję, by siedzieć cicho”. Wiem, że nie zmieni Pan swego stanowiska i Polaków nie przeprosi. Trzeba wielkości, by uznać swój błąd. Dlatego w “zimowe święta” (tak przecież nazywacie Boże Narodzenie) życzę Panu rozwagi, mądrości i wyobraźni. ks. Wiesław Mering, biskup włocławski Diecezja Włocławek

  Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/150193,zycze-panu-rozwagi-madrosci-i-wyobrazni.html

 162. Nemo said

  Należy zauważyć, iż od dekad działania wcześniejszych ekip politycznych wobec Polonii skupiały się w znacznej mierze na rozbijaniu, skłócaniu oraz infiltrowaniu i inwigilowaniu ośrodków polonijnych na całym świecie. Im skupisko Polonijne na obczyźnie działało prężniej, w duchu patriotycznym z troską o losy swej Ojczyzny, z tym większą zaciekłością było w gruncie rzeczy osłabiane przez MSZ i korpus dyplomatyczny. Przykładem takiej polityki jest postępowanie wobec Jana Kobylańskiego. Naród Polski z MSZ na czele, winien sobie życzyć aby w każdym zakątku świata, ośrodki Polonii były tak prężne jak Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej. Organizacja ta reprezentuje 2,5 mln naszych rodaków, skupiając tamtejszą Polonię istniejącą od 130 lat. Z zakulisowych informacji znanych opinii publicznej powodami odebrania godności konsula honorowego Janowi Kobylańskiemu było m.in. poparcie udzielone Edwardowi Moskalowi prezesowi Kongresu Polonii Amerykańskiej, który bronił polskiej racji stanu przed oczernianiem Polski oraz Papieża przez amerykańskie organizacje żydowskie. Również przytaczano powód, iż Jan Kobylański często publicznie wygłaszał swą opinię, iż „w Polsce muszą rządzić Polacy”, co oburzało ówczesnego ministra Spraw Zagranicznych Władysława Bartoszewskiego.
  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=912&Itemid=1

 163. piColo said

  Niemiecki urzędnik pokazuje jak powinno rozmawiać się z imigrantami :

 164. Listwa said

  @ 141 Piwowar

  „Einstein twierdził że grawitacja wynika z ruchów przyspieszonych po krzywiźnie czasoprzestrzennej (prof. Dryński, 1970) – cokolwiek to oznacza. Zatem przestrzeń jest zakrzywiona w jakms układzie odniesienia”.

  – Einsteinowi rożne rzeczy powychodziły z interpretacji przekształceń matematycznych.

  Nie wyjaśnił on, jakie ruchy po krzywiźnie czasoprzestrzennej ma Słońce i Jowisz, czy też gdzie występują ich przyspieszenia, że ich grawitacje są różne.

  W rzeczywistości grawitacja jest związania z masą obiektu, a nie z prędkością masy. Im większa masa obiektu, tym większa jego grawitacja. Tak jest w całym kosmosie.

  Według Einstaina masa obiektu zwiększa się wraz ze wzrostem prędkości, to pewnie z tego powodu dorobiona jest historyjka o „przyspieszeniach po krzywiźnie czasoprzestrzennej” i wiązana jest grawitacja z prędkością.

  Jeśli to byłyby prawidłowe wnioskowanie i grawitacja zależy od prędkości, to Jowisz powinien mieć większą grawitację niż Słońce. a wiadomo że jest odwrotne.

  Jeśli zdołalibyśmy wyhamować Jowisza w obiegu wokół Słońca do prędkości zero, to stojące w miejscu Słońce przyciągnęłoby stojącego w miejscu Jowisza do siebie, gdyż zanikłaby siła odśrodkowa utrzymująca Jowisza na orbicie Słońca.
  Według teorii „ruchów przyspieszonych po krzywiźnie czasoprzestrzennej” grawitacja wtedy powinna zaniknąć.
  Jednak zanik prędkości nie powoduje zaniku grawitacji.

  Naukowcy mogliby eksperymentalnie potwierdzić czy istnieje wpływ wzrostu prędkości na wzrost grawitacji, ale tego nie robią. Podobnie jest ze wzrostem prędkości na wzrost masy.

  Bo niemożność osiągnięcia prędkości C cząstek w ekceleratorze może być z różnych powodów. Wcale nie musi nią być wzrost masy cząstki do nieskończoności.

 165. AniaK said

  Właściciel ONET-u chyba musi być Żydem bo tego mi nie przepuścili 😦

  http://wiadomosci.onet.pl/slask/katowice-kod-organizuje-demonstracje-w-obronie-mediow/hj9fs6

  „Nieważne czy oglądamy TVP albo słuchamy Polskiego Radia. Nieważne czy lubimy tych czy innych dziennikarzy. Chodzi o zasadę – niezależne media to jedna z gwarancji demokratycznego państwa. Bądźmy w sobotę z nimi” – zachęcają organizatorzy.”

  Moim zdaniem ci organizatorzy są trochę niekumaci. U nas nigdy nie było czegoś takiego jak niezależne media publiczne. Media publiczne zawsze były u nas tubą propagandową zależną od opcji politycznej i od Żydów. Ja jestem raczej za likwidacją mediów publicznych niż za obroną stołków Lisów, Kraśków…..i innych „gadów”. Radio ewentualnie można zostawić 🙂 W państwie demokratycznym, w dobie internetu i prywatnych stacji radiowych i telewizyjnych, telewizja publiczna to ogromny ciężar dla ludu pracy.

  Demokracja jak diabli.

 166. Nemo said

  „Narysujcie w swojej wyobraźni najbardziej nieprawdopodobny obraz grozy, a będzie on tylko bladym odbiciem tego, co działo się w Rosji w latach 20-ch. Bolszewicy obiecywali ludowi utracony raj, a przynieśli bratobójczą wojnę, ruiny i głód. W dążeniu do panowania nad światem, do ustanowienia nowego porządku, starali się całkowicie zniszczyć Rosję i przekształcić ją w bazę dla światowej rewolucji.

  Głosząc rewolucję dla ludu na słowach, za swój główny cel uznali zniszczenie 90% ludności kraju, która nie zechce przyjąć bydlęcej moralności marksizmu-darwinizmu. Cze-Ka (poprzedniczka NKWD i KGB – od A.L.) z jej okrucieństwami, okropnościami głodu, kanibalizmu, nieustannych przeszukiwań i rekwizycji, masowych rozstrzeliwań, zamieniły wielkie państwo w rzeźnię dla bydła.

  Bolszewicy rozwinęli kampanię, dotyczącą demoralizacji seksualnej moralności narodu rosyjskiego. W tym czasie poważnie zachwiała się instytucja małżeństwa. Ideolodzy socjalizmu obiecywali swoim zwolennikom masę radości z „wolnej miłości” i „pełnokrwiste zaspokojenie potrzeb seksualnych klasy rewolucyjnej”. Został uruchomiony cały program socjalizacji kobiet. Przywódcy bolszewiccy, których intymne życie bardzo często przypominało nieprzerwane „psie wesele”, służyli za przykład wyzwolenia seksualnego.

  Oczywiście, nie byli w tyle za nimi liczni przedstawiciele średniego i niższego ogniwa aktywu bolszewickiego, zwłaszcza czekiści wszystkich poziomów. Według danych, cytowanych przez S.P. Mielgunowa, wielu szeregowych wykonawców czerwonego terroru miało po 4-5 kochanek, a gwałty i poniewieranie bezbronnych kobiet stały się w terrorystycznych instytucjach bolszewików zwykłym zjawiskiem …”
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/telegonia-kara-za-nierzad-rozpuste-2016-01

 167. AniaK said

  Czekam kiedy wrzucą podobny artykuł na GW. Może tam mnie dopuszczą o głosu.

 168. AniaK said

  …….do głosu.

  Klawisz „d” mi się zacina. Możliwe że właścicielem Toshiby też jest Żyd 🙂

 169. Listwa said

  @ 161 Dictum

  Dobre posuniecie bp. Meringa.

 170. pawel said

  Międzyreligijne przesłanie papieża Franciszka w wyjątkowym nagraniu

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Miedzyreligijne-przeslanie-papieza-Franciszka-w-wyjatkowym-nagraniu,wid,18087331,wiadomosc.html?ticaid=11641f&_ticrsn=3

 171. marrkerr said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fuchodzca-nie-mial-pieniedzy-wiec-oddal-zone-przemytnikom

  Syryjski imigrant postanowił „zapłacić” przemytnikom ludzi swoją żoną. Kobieta była poddawana zbiorowym gwałtom, do których później dołączył jej „mąż”. Do „transakcji” doszło w Bułgarii, gdzie mężczyźnie skończyły się już pieniądze. 30-letnia kobieta była regularnie gwałcona przez trzy miesiące. Później mężczyzna – sam także uczestniczący w gwałtach – karał kobietę za „splamienie” jego „honoru”.

 172. marrkerr said

  – To jest najwspanialsza grupa ludzi, z jaką kiedykolwiek pracowałem w telewizji, a mówię to po 25 latach pracy w TVP. Nigdy mnie nie zawiedli, ciężko pracowali i starali się być coraz lepsi. Miałbym im powiedzieć teraz: radźcie sobie sami? – dodaje.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/piotr-krasko-czujemy-ze-jestesmy-na-wylocie/7rwc80

 173. marrkerr said

  „Bezczelna Żydówka powiedziała w dniu 18 grudnia 1938 r. — (dzień wyborów do rady m. Krakowa) do członków Związku Narodowego

  — „Praca Polska” p. Marii Molendowej i Władysława Budziaszka.

  — „ja mam w… waszą Polskę, — wy świnie polskie, — wy jesteście od tego, abyście nam kible wynosili…”

  Wymienieni członkowie „Pracy Polskiej” — zrobili o tym fakcie doniesienie do prokuratora — w następstwie czego odbyła się rozprawa sądowa.”

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/01/05/skazanie-zydowki-za-obraze-narodu-polskiego-2-czyli-wy-jestescie-od-tego-abyscie-nam-kible-wynosili-1938-r/

 174. Kami said

  @ 137. 139 POMIAR PRĘDKOŚCI ŚWIATŁA – DAWNIEJ I DZIŚ.
  Pomiary prędkosci światła przez:
  – Galileusz zaczął ten wyścig
  – Ole Rømer 214 300 km/s.
  – James Bradley 301 00o km?s
  – Armand Fizeau 315 300 km/s.
  – Jeana Foucaulta 289 000 +- 500 km/s.
  – Alberta Michelsona 299 774 km/s.
  – Bergstrand 299 793 +-0,3 km/s.
  – Louis Essen 299 792,5 km/s. +- 1 km/s.
  – Keith Davy Froome 299 792,5 km/s
  – Rosa i Dorsay 299 788 +-30 km/s
  – Dzisiejsza definicja prędkości światła c to wartość zatwierdzona przez siedemnasty międzynarodowy kongres wag i miar w 1983 roku, która to wartość wynosi 299 792 458 m/s.
  Wartość ta jest używana do definicji metra.
  http://students.mimuw.edu.pl/~ap248382/tekst11.php

 175. Listwa said

  @ 139 Snag
  @ 174 Kami

  Na początku wkradła się literówka, c= ~ 300 000 km/s i taką wartość używał Einstain.

 176. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Jacek-Zakowski-o-polskich-mediach-od-porazki-do-katastrofy,wid,18087068,wiadomosc.html

  Ciekawe czy na WP mi to przepuszczą 🙂

  Szkoda soboty. Jak śnieg się utrzyma to lepiej z wnukami polepić bałwanki 🙂 Zamiast bronić niedoskonałości, lepiej ją zlikwidować. Proponuję trochę poczekać na demonstracje w sprawie likwidacji mediów publicznych. Tylko w ten sposób można zniszczyć tę patologię. To jest marsz w obronie stołków Lisów, Kraśków…… i innych stworków.

 177. snag said

  Siggi @ 147 ,…

  Jeszcze jeden doktor jeszcze jedna opinia, jakbys chcial wszystkich sluchac to umrzesz z glodu czy z pragnienia – Mialem sasiadke, no soda, no junk food, no sugar, jej hobby to kuchnia i wszystko gotowane, codziennie spacery z mezem, w sumie perfect tryb zycia on zmarl w wieku 72 lata ona 3 lata pozniej tez na Alzheimer’a

  Umiarkowanie w diecie i troche ruchu, unikanie stresu jest to czym powinnismy sie kierowac choc w wypadku Alzheimer’a to tez nie pomaga ani opoznia ,…

  Pamietam jak krzyczeli z ekranu jeden drink dziennie, codziennie to alkoholizm … mleko, maslo, jaja, kawe ometkowano trucizna a pozniej ze palenie tytoniu zapobiega rakowi jelita grubego a 3-4 kawy dziennie pomagaja a nie szkodza ,…

  Apropo’s domyslu w poprzednim, zgadles – Grudzien 2009, ten sam wybor z ta sama motywacja, clean as a whistle today ,…

  Trzym sie ,…

 178. AniaK said

  http://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/1,36844,19433467,na-dworze-minus-10-stopni-pod-drzwiami-mcdonald-s-zmarznieta.html

  Trzeba będzie w tym kraju chyba zrobić porządek z tymi McDonald’sami. Zero empatii, poszanowania istot żywych, demokracji……Miał kotek szczęście że trafił na człowieka z ogromnym sercem. Tej Pani należał się biiiiig hamburger poza kolejnością i ciepłe mleczko dla kotka! Straszne draństwo.

  Tak, Pani Aniu.
  Ludzie się zgodzili by obsłużyć panią poza kolejnością – to co to obchodzi obsługę? O jakich zafajdanych „standardach” bredzą?
  No żesz….
  Admin

 179. AniaK said

 180. snag said

  Nemo @ 162 ,…

  Przyklady ,…

  http://nczas.com/publicystyka/skandal-w-polskim-konsulacie-w-nowym-jorku-junczyk-ziomecka-wyrzuca-chodakiewicza-za-uboj/

  Tony Judt (Zyd) znany krytyk zionizmu, odwolany w ostatniej chwili odczyt na temat zydowskiej lobby w polskim konsulacie w NYC… bo … zbyt krytyczny w kwestii Israela ,…

  http://www.nysun.com/new-york/poland-abruptly-cancels-a-speech-by-local-critic/40911/

  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/10/08/AR2006100800817.html

 181. snag said

  De-asymilacja – Zydzi dbaja zeby nie stracic V-kolumne i przyczolek w razie na B. Wschodzie nie wypali ,…

  Yiddish-Speaking Tigers and Klezmer-Playing Bears for Poland’s Jewish Kids
  —————————————————————————————————-
  http://thejewniverse.com/2016/yiddish-speaking-tigers-and-klezmer-playing-bears-for-polands-jewish-kids/

 182. Listwa said

  „We wtorkowe popołudnie strażnicy z Animal Patrolu odebrali przerażające zgłoszenie. Łodzianie alarmowali, że w orientalnym barze z tzw. chińszczyzną zabija się psy.

  Zgłoszenie dotyczyło punktu gastronomicznego tuż obok komisariatu policji. Do baru natychmiast pojechały dwa radiowozy ze strażnikami. Na miejscu czekali już przechodnie, których zaniepokoił los psów, przetrzymywanych obok baru z „chińskim” jedzeniem.

  Strażnicy ze względu na fatalne warunki zabrali z boksu dwa psy, które zostały przewiezione do schroniska przy ulicy Marmurowej w Łodzi. Zaniepokoili się jednak relacjami świadków. – Wniosek o odebranie psów właścicielom zostało już przez nas przygotowane – mówi Piotr Czyżewski, naczelnik wydziału prewencji w Straży Miejskiej w Łodzi

  Przerażające było to, że gdy weszliśmy do środka, sprzedawca zgarnął całe mięso, przygotowane dla ludzi, do wiaderka i… rzucił je psom – mówi jeden ze strażników. ”

  http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/9260816,chinszczyzna-w-lodzi-co-sie-stalo-z-psami-w-barze-na-retkini,id,t.html

 183. Listwa said

  Rumuński parlament odrzucił projekt ustawy, która nakazywała sądom uznawanie związków partnerskich zawartych za granicą

  http://www.ordoiuris.pl/rumunski-parlament-odrzucil-projekt-ustawy–ktora-nakazywala-sadom-uznawanie-zwiazkow-partnerskich-zawartych-za-granica,3712,i.html?utm_content=buffer65a99&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

 184. Giaur said

  Warto nauczyć dzieci tej zwrotki piosenki:

  Gdy dzwoneczek się odezwie biegniemy do szkółki,
  By się uczyć różnych rzeczy, pracować jak pszczółki.
  Ref. Danaż moja, danaż ukochana szkoło.
  Chętnie cię witamy, bo tu nam wesoło.

  bo kiedy dorosną to pojmą i to:

  http://portalwiedzy.onet.pl/5564,106,1,2,1177096,0,biblioteka.html
  http://www.bibliotekapiosenki.pl/alpuhara

  Już w gruzach leżą Maurów posady,
  Naród ich dźwiga żelaza,
  Bronią się jeszcze twierdze Grenady,
  Ale w Grenadzie zaraza.
  ………………….
  „Patrzcie o giaury! Jam siny, blady,
  Zgadnijcie czyim ja posłem?
  Jam was oszukał, wracam z Grenady,
  Ja wam zarazę przyniosłem!”.

  „Pocałowaniem wszczepiłem w duszę
  Jad, co was będzie pożerać,
  Pójdźcie i patrzcie na me katusze:
  Wy tak musicie umierać!”

  i to
  Przygotowanie najazdu muzułmańskiego na Europę:

  http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/turkow-wpienia-opera-mydlana/h3bm0
  obrazy dla wspaniałe stulecie
  https://www.google.pl/search?q=obrazy+dla+wspania%C5%82e+stulecie&client=ubuntu&channel=fs&biw=1855&bih=985&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiZjuqrq5jKAhUkLHIKHf0nBlUQsAQIJg

  Pozdrawiam Teksas

 185. Giaur said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/01/06/syria-99-dzien-sprzatania-swiata/
  „Naukowcy” z Rakka opracowali metody produkcji zdalnie sterowanych rakiet… Według prasy brytyjskiej, terroryści mogą teraz strącać samoloty pasażerskie…
  W Hasaka Kurdowie przeciwdziałali działalności terrorystów-szahidów. Kilku złapano żywcem
  W ostatnich dniach starego roku wojsko egipskie rozpoczęło wielką operację antyterrorystyczną na Synaju. Udział biorą oprócz wojsk lądowych także samoloty F-16 i helikoptery „Apache”
  Samoloty saudyjskie zbombardowały jedyny w Jemenie ośrodek dla niewidomych.
  Kalifat EUROPA
  Zatrzymano trzech kolonistów zamieszanych w napady i gwałty w Kolonii
  Nocne, noworoczne zabawy kolonistów odbyły się w wielu miastach Niemiec

  Merry Armenian Christmas! Շնորհաւոր Սուրբ Ծնունդ!

 186. Siggi said

  %-177,Snag,

  W związku z tem uważam Was – Snag za bratnią duszę z powodu prostatektomii radykalnej.Tzn.m.in. nie będziem se przysrywać publicznie np.
  Takich bratnich dusz jest do cholery,bo np. .w Poznaniu,gdzie byłem operowany codziennie jednego,dwóch chłopów operują.Dot.to tylko tych chłopów,u których zaraza nie wyszła z torebki dalej, to mniej więcej do PSA-10.Trzeba odważnych operatorów ,którzy zaryzykują operacją przy PSA do 20 i koniec,bo wiadomo,że jak jest już „wędrówka”skorupiaka dalej ,to operacja traci sens.Operacja jest zaliczana do gatunku ciężkich,krwawych,wymagających dużego kunsztu operatorów i trwa minimum trzy godz.

  W zasadzie jeżeli w trzech latach po operacji nic się nie dzieje,PSA zerowe,to na raka prostaty nie umrzemy.A my mamy już ładny „staż”pooperacyjny,co wielu może nam zazdrościć. Jak mnię ktoś pyta o bzykanie,to jak chcę to odpowiadam,że życiową normę mam wykonaną i okiej.

  Takich jak my potraktowanych scezorykiem chętnie zapisują do rzydów,bo warunek formalny spełniony.Co z wacka wzięto nie ma większego znaczenia.Jak byłem jeszcze w domu,to łaziłem do nich,żeby co z niektórymi rzydówkami się pogilgać,a one to lubiom.A krzykliwe to … Unikałem tylko te co majom w poprzek.
  Pozdrawiam ciepło , w 2016 i następnych dziesięcioleciach życzę zerowego PSA!

 187. Dictum said

  Dla Pana Listwy

 188. Listwa said

  Dla Pana Dictum,
  Aida z Odessy:

  A te jury to taczki i za stodołę.

 189. konfuzjusz said

  Panie Listwa, pan zobaczy jak piękna Aida zadebiutowała. Jurorzy nie wierzyli że to nie plejbek.

 190. Boydar said

  Brawo Baćko ! – http://pl.sputniknews.com/swiat/20160107/1795717.html

 191. konfuzjusz said

 192. Listwa said

  @ 189 konfuzjusz

  A pan zobaczy Aide „In Casino”

  albo na koncercie:

 193. Listwa said

  Błąd. Tutaj:

 194. Listwa said

  Pomieszałem, to miało być:

  „In Casino”

 195. konfuzjusz said

  Znam, znam, z Żoną prawie co wieczór słuchamy na judupie ruskich kawałków, włączając ukraińskie.

  Słowianka, szczególnie ta Słowianka nie pasuje do angloamerykańskich pioseneczek. Takie odnosze wrqżenie.

  dziekuje za filmy.

 196. Siggi said

 197. Realista said

  Panie ministrze najważniejszym, wymagającym analizy na forum społecznym, zagrożeniem dla Polski jest wewnętrzna destrukcja kraju stosowana (z powodzeniem) od 3 m-cy przez p.Petru, KOD, Siemoniaka, Schetynę i resztę tych zdrajców Narodu Polskiego. Wszystkie te bandy antypolskie są finansowane przez tzw.”trójkąt dezinformacji”, czyli Germany GMBH, Ussrael oraz ich wschodnie ramię tzw.”Poroszenko Lmt. Panie ministrze, czas, aby być Polakiem. Umysł jest jak spadochron, działa tylko wtedy, gdy jest otwarty:) Jest to mój komentarz, który od bez mała doby usiłuję umieścić na post nsdapowskim portalu dla ciężko myślących tubylców z kraju nad Wisłą, lecz, niestety wiodącym w sieci Interia.pl (czytaj Germany Gmbh).

 198. Dictum said

  ad. 188
  Za łagodnie. Na taczki i wywalić ze wsi (jak Jagnę w „Chłopach).

 199. wandaluzja said

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18084625&kat=1342&title=Frankfurter-Allgemeine-Zeitung-sytuacja-w-Polsce-przypomina-zamach-stanu//

  DWAJ MURZYNI NA PUSTYNI URZĄDZILI SOBIE RAJ: Jeden murzyn to ŻYD a drugi NIEMIEC. Gdy zjawił się Gajowy i powiedział, że będzie sadził drzewa to murzyni w PŁACZ.
  Miałem książę „Złoty szlak Maurów”, gdzie czytamy: „Pojawił się nowy człowiek, hodowca wielbłądów. Ruchliwy i bardzo trudny do zaatakowania, bo konnica nie miała szans z dromadnicą. Ten Nowy Człowiek postanowił PRZEBUDOWAĆ świat dla swego komfortu, czyli absolutnego monopolu taktycznego i operacyjnego Dromadnicy przez palenie lasów, które WARUNKOWAŁY uprawę zbóż – z czego wyszła SAHARA.”
  Sahara została więc ZAFUNDOWANA dla komfortu Dromadnicy, co potem okazało się komfortem NAFCIARZY, gdyż ropy naftowej można było szukać z SAMOLOTU po warstwicach geologicznych OSKALPOWANEJ ZIEMI.
  Współczesna Dromadnica to Kapitał Międzynarodowy. Prestiżowy francuski publicysta ekonomiczny oświadczył: RZĄD MAZOWIECKIEGO-BALCEROWICZA ZACHOWUJE SIĘ TAK, JAKBY CHCIAŁ SPRZEDAĆ POLSKĘ JAK NAJSZYBCIEJ DRAPIEŻNEMU KAPITAŁOWI MIĘDZYNARODOWEMU, A JA TAKIEJ POTRZEBY NIE WIDZĘ. CO JEDNAK BĘDZIE, JEŚLI DRAPIEŻNY KAPITAŁ MIĘDZYNARODOWY POTRAKTUJE POLSKĘ JAKO ŁUP ??? GDZIE WY PANOWIE IDZIECIE – MOŻE DO KALKUTY?
  Przydupas Amerykański, synalek najlepszego agenta Stalina w USA, który wziął na żołd Stalina najlepszych gangsterów amerykańskich, sprzedawał Polskę Właścicielom Wielbłądów, którzy chcieli w Polsce ZLIKWIDOWAĆ LASY I ROLNICTWO dla komfortu dromadnicy. Okazało się bowiem, że jest WYJŚCIE dyktatury spermy jerozolimskiej: Władymir Bukowski mówił na PWr, że gdy Jelcyn wpuścił go do Tajnego Archiwum Kremlowskiego to znalazł tam rzecz PRZERAŻAJĄCĄ – której domyślić się nie sposób. Nie mniej ni więcej tylko STANY ZJEDNOCZONE EUROAZJI – od Atlantyku po Pacyfik – czyli olbrzymią Euroazjatycką SAHARĘ.
  Stanów Zjednoczonych Euroazji to Żydzi nie wymyślili, tylko margrabia Zygmunt Wielopolski, mentor Henryka Sienkiewicza. Postawił on cara przed alternatywą: ROSYJSKA AMERYKA NA SYBERII I W PÓŁNOCNYCH CHINACH, ALBO ŻYDOWSKIE PAŃSTWO TALMUDYCZNE ??? Rosyjską Amerykę mieli budować polscy inżynierowie i robotnicy a Państwo Talmudyczne rabini i ogierki żydowskie.
  Gdy w petersburskim IMPERIALU Duma odpowiedziała Dmowskiemu, Kramarzowi i carowi bułgarskiemu: ROSJA NIE MOŻE SIĘ ZGODZIĆ NA SWOBODNY ROZWÓJ CYWILIZACJI POLSKIEJ W RDZENNEJ POLSCE, DOPÓKI TA CYWILIZACJA NIE PRZESTANIE PANOWAĆ NA ZIEMIACH RUSKICH, KTÓRE NIEGDYŚ DO POLSKI NALEŻAŁY, to zadekretowało to Państwo Talmudyczne z obcinaniem penisów. Teraz jednak ogierki żydowskie przypomniały sobie o Stanach Zjednoczonych Zygmunta Wielkopolskiego, które zapewniało Rosjanom zarobki WYŻSZE od amerykańskich – czego nie wymyśliłem ja. Prąd trójfazowy Doliwo-Dobrowolskiego likwidował bardzo drogą maszynerię energetyczną na pasach transmisyjnych ze skór morsa.
  Jeśli FAZei rzuca się do mnie, że stoję na drodze SAHARZE i Pysznym Haremom od Atlantyku po Pacyfik to niech najpierw Frankfurt spłaci swe Długi EKOLOGICZNE i Naukowe. W r. 1989 pojechałem do Niemiec w/s Satelitarnej Detekcji Złota. W temacie był znaleziony z SATELITY Skarb Tysiąclecia, zakwalifikowany jako ŻYDOWSKI, ale wg mnie był wziętym pod Legnicą Majestatycznym Skarbem Czyngis Chana: http://www.wandaluzja.com/?p=p_196&sName=skarb-tysiaclecia//
  STy odnalazł się ZARAZ w banku żydowskim we Frankfurcie n/M, gdyż Bawarzy połakomili się na Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego wcześniej skaperowali Amerykanie dla nawodnienia Zachodu, dzięki czemu rozbierali tamy retencyjne, dzięki którym zagospodarowanie Zachodu w ogóle możliwe było. Toteż Bawarzy SPRZEDALI mi Majestatyczny skarb Czyngis Chana za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, której to techniki uczyli w UE i Indiach. Rewindykację STy uniemożliwili jednak nałożnik Hitlera Bronisław Geremek i Prezydent Wrocławia Zdrojewski, ale teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, aby rząd Hesji zwrócił Polsce Majestatyczny skarb Czyngis Chana, którego byłem komisarzem WOAK. SKARB ten obiecałem Republice Mongolskiej, jeśli dopomoże w rewindykowaniu go.

 200. Tekla said

  W środę w Niedzicy Orban spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Spotkanie trwało ok. 6 godzin.
  Viktor Orban spotkał się także z Davidem Cameronem. Powiedział on, że jest optymistą, jeśli chodzi o osiągnięcie porozumienia krajów Europy Środkowej z W. Brytanią ws. jej planów ograniczenia świadczeń socjalnych dla migrantów z UE

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/orban-wegry-nigdy-nie-popra-sankcji-ue-przeciwko-polsce/nyw1yt

  Orban powiedział ,ze ludzie ,którzy wyjechali do pracy np.do Anglii z Europy Wschodniej,nie sa imigrantami.. sa obywatelami UE, maja prawo poruszac sie swobodnie w granicach unii!!!!i i np wybierac sobie kraj do pracy..
  to oficjalnie na spotkaniu z Cameronem w Budapeszcie wczoraj..

 201. NICK said

  W tym roku nowa płyta. A to kompozycja Boba Dylana.

 202. Nemo said

  „Przez 26 lat za sprawą okupacyjnych faszystowskich władz III RP, plujemy na Rosjan, znieważamy Rosjan, obarczamy ich odpowiedzialnością za zbrodnie których nigdy nie popełnili. Opluwamy tych, dzięki którym żyjemy, dzięki którym jest państwo pod nazwą Polska. Burzymy ich tablice pamiątkowe i pomniki! Moim zdaniem jako Polaka, nie dorośliśmy do tego by mieć swoje państwo, nie wiele nas różni od plugawej banderowskiej Ukrainy! Nie umiemy być wdzięczni, nie wiemy co to wdzięczność, prymitywna chamska propaganda okazała się zdolną by uczynić z nas naród podły i plugawy. Pchamy się jak świnie do tych, co na nas plują, co gardzą nami, plujemy na tych którym zawdzięczamy istnienie! Okupacyjne władze wspierają bękartów naszych ludobójców z Wołynia, którzy zakatowali 200 tysięcy Polaków w tym co najmniej 60% dzieci! Bękarty naszych ludobójców stawiają im za to ludobójstwo pomniki chwały, ogłosili ich swoimi bohaterami narodowymi. Jakim trzeba być plugawym zdrajcą by podać rękę bękartowi ludobójców a co dopiero wspierać takiego bękarta. Nie ma słów pogardy, które określiłyby stopień podłości plugawej władzy w konszachtach z bękartami naszych ludobójców z banderowskiej Ukrainy!”
  http://novorossia.today/pluszkiewicz-rosja-to-nie-zsrr/

 203. Nemo said

  „21 stycznia 1793 na Placu Rewolucji w Paryżu, po sfingowanym przez rewolucjonistów procesie, został stracony Król Francji Ludwik XVI. Mimo iż po zwycięstwie rewolucji, 10 sierpnia 1792 roku liczba zwolenników śmierci Króla była niewielka, mimo że nawet 15 stycznia, w czasie głosowania nad karą, tylko niewiele ponad połowa głosujących była za karą śmierci… Król jednak został zamordowany. Poniósł śmierć męczeńską tak samo, jak bardzo wielu katolickich duchownych czy zwykłych świeckich, tak jak większość francuskiej elity, arystokracji i ziemiaństwa, ale i chłopstwa, za Wiarę w Boga, za Kościół katolicki, za Stary Ład, za starą, chrześcijańską Europę.

  Czym była bowiem tzw. rewolucja francuska, którą powinno się raczej określać mianem „antyfrancuskiej”? Czy była ona, jak to się dziś często próbuje nam wmówić, oddolnym odzewem „uciemiężonego” Narodu Francuskiego? Czy była ona ruchem wolnościowym, niepodległościowym, patriotycznym, narodowym, jak to się często obecnie przedstawia? Czy hasła, które niosła ona na swych sztandarach – „Wolność, Równość i Braterstwo” rzeczywiście przedstawiały jej prawdziwego ducha? Czy nie były raczej one zwykłym, pustym, fałszywym sloganem, mającym porwać otumanione masy?”
  http://kin-rchristusrex.blogspot.co.uk/2016/01/micha-mikaszewski-w-223-rocznice.html#more

 204. Listwa said

  @ 195 konfuzjusz

  I ten angielski ładniej brzmi jak spiewa ładna słowianka. lepsza jest od tej całej fali celebrytek.
  Coś mi z tymi linkami nie wychodzi, moze ten -zakochana kobieta:

 205. durny goj said

  Migranci Afro-Azjatytcy nie mają pieniędzy, aby wstąpić do spółdzielczego Eros Center, bo rząd niemiecki nie zapewnił im płatnej pracy zapraszając do Europy.

  Eros Center – Laufhaus Adres: Reeperbahn 146, 20359 Hamburg, Niemcy

  Obrazy dla Eros Center, Hamburg
  https://www.google.pl/search?q=Eros+center,+Hamburg&client=ubuntu&hs=jOu&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjM2ZfPr5rKAhUE7RQKHVZbAN4QsAQIJw&biw=1855&bih=985
  http://www.zeit.de/hamburg/stadtleben/2016-01/eros-center/bitblt-820×461-a3e51d71c8dda868e84c15b7e77b675bec3f935b/wide

 206. Realista said

  Dlaczego takie perełki nie są nagłaśniane w tym naszym umęczonym kraju link
  http://www.cda.pl/video/200804f5#

 207. durny goj said

  182. Listwa said …
  Korea Południowa (nie mylić z tą atomową północną) zabija i zjada 2 miliony piesków.
  http://mopsy.phorum.pl/viewtopic.php?f=26&t=23
  http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=35523.0
  http://www.papilot.pl/wydarzenia/5341/Masowo-torturuja-i-morduja-psy.html
  Rocznie w Korei zabija się 2 miliony psów, których mięso trafia do restauracji. Wcześniej jednak niewinne zwierzęta poddawane są bestialskim torturom – duszeniu, podpalaniu, wieszaniu czy rażeniu prądem…

 208. Mrozak said

  Wstydu nie ma…
  http://www.przegladsportowy.pl/kapitan-szwedow-tobias-karlsson-w-polsce-z-teczowa-opaska,artykul,635284,1,13261.html?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=fanpage

 209. Nemo said

  „Poseł Robert Winnicki w oficjalnej interpelacji zapytał rząd na jakich warunkach udzielono Ukrainie kredytu w wysokości 4 mld złotych z rezerw Narodowego Banku Polskiego oraz czy rząd sprawdził zdolność Ukrainy do spłaty kredytu i jakie gwarancje uzyskał, że kredyt zostanie spłacony .

  Odpowiedzi na tę interpelację udzielił mu w formie dosyć szczególnej, bo na facebooku, dr hab. Przemysław Żurwaski vel Grajewski – członek Gabinetu Politycznego ministra spraw zagranicznych, czołowy przedstawiciel obozu wojującej rusofobii i skrajnego ukrainofilstwa w szeregach PiS.

  Żurawski vel Grajewski stwierdził, że nie należy zwracać uwagi na to, czy Ukraina odda Polsce 4 mld złotych. Stanowisko to uzasadnił następująco: „Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda – warto zainwestować”. Od razu nasuwa się pytanie, w co chce inwestować rezerwy NBP dr Żurawski vel Grajewski? W pomniki Stepana Bandery, niedawno odsłonięty ogromny pomnik przywódców koliszczyzny w Humaniu, a może w czekoladowy biznes Petro Poroszenki? Domyślam się, że politolog z Uniwersytetu Łódzkiego uważa, iż jest to inwestycja w bezpieczeństwo Polski, rzekomo śmiertelnie zagrożonej przez Rosję. Co prawda nie potrafię powiedzieć, do jakiej części terytorium Polski zgłasza pretensje Rosja i czy np. obywatele rosyjscy wysuwają do Polski roszczenia majątkowe – jak czynią to amerykańscy obywatele narodowości żydowskiej, wspierani w tym przez ambasady USA i Izraela – ale przyjmijmy, że dr Żurawski vel Grajewski ma rację.”
  http://www.mysl-polska.pl/745

 210. Siggi said

  Prawo Dudy

   autor Leszek Konarski ,  Grudzień 28, 2015
  oszedłem na Uniwersytet Jagielloński, bo chciałem wiedzieć, kto jest winien tego, że trzeba prosić Andrzeja Dudę „o uszanowanie wartości, których Krakowska Wszechnica jest strażnikiem, prawa i wolności obywatelskich”, jak głosi apel Rady Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego skierowany do „absolwenta naszego Wydziału”, do „członka wspólnoty akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego”. Czy źle go kształcono, czy też Duda dobrze się uczył, ale po wejściu do polityki zapomniał o nabytych na studiach wartościach? A co z przysięgą doktorską, którą złożył 24 stycznia 2005 r. w auli Collegium Maius, gdy otrzymywał stopień doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy zatytułowanej „Interes prawny w polskim prawie administracyjnym”, przygotowanej pod kierunkiem prof. Jana Zimmermanna? Wysłuchał łacińskiego tekstu przysięgi nakazującej szanowanie prawa i wraz z innymi doktorantami powiedział: Spondeo ac polliceor (Przysięgam i obiecuję). A co z drugą przysięgą, złożoną 6 sierpnia br. przed Zgromadzeniem Narodowym: „Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji”?
  dalej……………………..
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/prawo-dudy/

 211. Siggi said

  http://thepolishreview.co.uk/index.php/home/kategoria-2/1256-uchodzcy-rozczarowani-europa-nudno-zimno-prostytutki-za-drogie-niesmaczne-jedzenie-za-male-kieszonkowe.html

 212. outsiderR said

  „Obywatele, czas się zbroić.”
  Mówi generał. Niestety, nie polski….

  http://pl.blastingnews.com/europa/2016/01/szwajcarski-dowodca-sil-zbrojnych-europa-na-krawedzi-wojny-domowej-00722917.html

 213. @202 Nemo
  Czy ten dyletant p.Pluszkiewicz nie zdobyl uczciwego
  zawodu, tylko lekka reka plodzi i publikuje swoje wypociny na podobienstwo politycznej propagandy ?
  Miesza fakty, falszywe wnioski prezentuje, czytac
  hadko.

 214. SAP said

  Janusz REWIŃSKI o K.O.D. i Trybunale Konstytucyjnym

 215. Siggi said

  Na temat zmiany pełci nie mam zdania.Jest wolność-demokracja ,znakiem tego można prawie wszystko ze sobą zrobić,nawet powiesić się … na ładnej dziewczynie.
  Ta cała historyjka z IPN-nu ukazuje stan – czego?Tych ,co niektórych z yelit warszawskich pretendujących przewodzić społeczeństwu, co się im udało .I nawet dla wielu wyborców z prowincji oni się podobali ,to i wybrali ich.Potem dopiero larum…
  Zjawisko Palikota i jego zbieraniny będzie jeszcze jakiś czas dyskutowane.Udało mu się „wyłożyć”lewicę,co publicznie kiedyś obiecywał.TWA-Towarzystwo Wzajemnej Adoracji warszawskie tj. dawne ZSP,ZSMP,Ordynacka i tak się wozili dość długo,bo wielu z nich było Jego Ekselencjami – Ministrami,Prezydentami,Posłami,Ambasadorami,Prezesami,Strategami i innymi SS(SqrvenSynami).W istocie sami swoi-kruk krukowi oka nie wykole.Żadne podziały na lewica-prawica.
  A stan Polski jako państwa,społeczeństwa,także Kościoła ?
  Jeszcze trochę , a będziemy przełykać cholernie piekącą gorycz.
  Obym nie był złym prorokiem.

  http://archiwaipn.hvs.pl/anna-grodzka-vel-krzysztof-begowski-archiwa-ipn/

 216. AQQ said

  Powtórzę linka odn. tabelki wieku emerytalnego dla kobiet w różnych krajach świata!

  Otóż w nie/demokratycznych Chinach mężczyżni 60l a kobiety 50l. idą na emeryturki!!!!!!!

  http://pl.tradingeconomics.com/china/retirement-age-women

  Przeciętne wynagrodzenie, tabelki wyglądają zastanawiająco!
  http://pl.tradingeconomics.com/china/wages

 217. AQQ said

  http://bialyrasizm.pl/takkija-dzizja-i-hidzra/

 218. AQQ said

  http://porozmawiajmy.tv/panstwo-korporacja-obywatel-i-inne-fikcje-prawne-piotras/

 219. Siggi said

  Wcześniej,kilka dni temu była mowa o tem.
  ——————-

  Niemcy bezkarnie gwałcili Polki. Ofiary trafiały do obozów, zmuszano je do prostytucji

  http://historia.wp.pl/martykul.html?wid=16739048

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: