Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Wieczór w Drozdowie

Posted by Marucha w dniu 2016-01-05 (Wtorek)

Szybko zapada zmrok. Kościół w Drozdowie w skupieniu oddaje się modlitwie za duszę śp. Romana Stanisława czyli Pana Romana, jak zwano go w podłomżyńskim majątku słynnej rodziny Lutosławskich.

Ksiądz proboszcz, zapewnił że „my tu zawsze pamiętaliśmy o tym wielkim Polaku”, choć coraz mniej osób przybywała by wspomnieć Dmowskiego.

Jednak to się zmieniło i od kilku lat powiał nowy duch, szczególnie wśród młodych, którzy na przekór propagandzie, nakazującej zapomnieć o Ojca polskiej niepodległości, gremialnie odkrywają myśli nowoczesnego Polaka. Tak i teraz było. Mroźny, przeszywający zimnem wieczór przywołał chwile, które 77 lat temu spowodowały że Drozdowo trwale przeszło do historii. Tu w spokoju, w otoczeniu zaprzyjaźnionej rodziny Lutosławskich i Niklewiczów, oddał ducha Roman Dmowski. Czas Bożego Narodzenia był czasem wieńczącym Jego mozolne życie.

Żeby mógł odejść w poczuciu dobrze przeżytego życia i spełnionego obowiązku, musiał maksymalnie wytężyć siły swego intelektu, dzięki któremu, w przebłysku geniuszu, pokazał drogę do odzyskania niepodległej Polski. Drogę pod prąd miałkiego, zachowawczego konserwatyzmu czy bezmyślnego, samobójczego aktywizmu powstańczego. Wyrwał naród z kleszczy tych dwóch złowieszczych trendów. Myślą i czynem – doprowadził do powstania z niemocy Polski.

Miał wielu przyjaciół i to oddanych, jak się okazało aż po grób. Potężna rodzina Lutosławskich była jedną z nich. Trzech braci aktywnie budowało nową Polskę, poprzez udział w Lidze Polskiej, Lidze Narodowej, Związku Ludowo-Narodowemu, Skautingu, różnych związkach rolniczych, przemysłowych. Potęga, szczególnie uwidoczniona na Ziemi Łomżyńskiej, której tyko Wielkopolska mogła się równać w ogładzie obywatelskiej. W ciekawym, ze swadą wygłoszonym referacie opowiedział o tym Tomasz Szymański z Muzeum w Drozdowie, pokazując unikatowe zdjęcia Dmowskiego. Ponad 100 osób w skupieniu napawało się wiedzą.

W szczelnie wypełnionej Sali konferencyjnej dworu w Drozdowie, zabrzmiały głosy pełne optymizmu, wyważonej analizy o roli i zadaniach świadomego patriotyzmu. Poseł Adam Andruszkiewicz, wójt Krzysztof Kozicki, przewodniczący Komitetu Dmowskiego Dariusz Wasilewski (na zdjęciu), ojciec Jan Bońkowski oraz gospodarz spotkania Damian Gietek harmonijnie pokazali jak i w jaki sposób można czerpać z wielkiej spuścizny wciąż aktualnej idei Dmowskiego.

Słowa uznania pracownikom Muzeum w Drozdowie, oraz głównym organizatorom z Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej za tą cenna inicjatywę. Unikatowe pamiątki po Dmowskim, przebogata historia dworu w Drozdowie, a i wystawa o etnografie, narodowcu, wielkim piewcy Kurpi – Adamie Chętniku stanowiło bogate wypełnienie wieczoru.

Przybyli ci co autentycznie mieli taką potrzebę, bez zdobywania punktów wyborczych, bez przymusowych oficjalnych „obowiązków”, autentycznie i bezinteresownie. Może tak miało być i choć smutno, ale i pięknie i tak podobnie do 1939 roku. Wtedy tez Ci co oficjalnie deptali polską godność, karierowicze dyktatury byli nieobecni, ale byli ci, którym Dmowski otworzył polskie dusze, był polski lud – polski naród.

DW
http://www.mysl-polska.pl

Komentarze 3 do “Wieczór w Drozdowie”

 1. Pitagoras said

  Pozwolę sobie i tu wkleić film o Romanie Dmowskim, bo warto to zobaczyć!
  (https://www.youtube.com/watch?v=pTZy1A6gZ_0&feature=player_embedded)

 2. Pitagoras said

  Dwa cytaty, śp. Romana Dmowskiego, które opierają się czasowi, tylko Polska im ulega.
  Naprawdę trudno być prorokiem we własnym kraju. (Jezus mawiał inaczej: nikt nie jest…)

  Główna (…) trudność tkwi w samym charakterze dzisiejszego ustroju ekonomicznego, wysuwającego na czoło życia żywioły niższe moralnie, szerzące rozprzężenie obyczajowe, i w wielkim na życie współczesne wpływie Żydów, którzy właściwym swej rasie bezwstydem zarażają dziś szybko społeczeństwa europejskie.

  Gdyby Polska nie miałaby tylu Żydów, nigdy by nie było rozbiorów.

 3. Jawamdam said

  Brawo Pitagoras.
  Żydo-chazarska zaraza niszczy wszystko wokoło, wszystkie kultury i cywilizacje i zniszczy w końcu cały świat. To pewne. Oni też zlikwidują się sami z powodu genetycznego braku umiaru we wszystkim. Nie pomogą tym wampirom schrony po parę kilometrów pod ziemią, nawet jak wylezą kiedyś w postaci kretów na powierzchnię.
  Jak bym wiedział, że wśród takiego ścierwa zbrodniczego przyjdzie mi żyć to wolał bym się nie urodzić.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: