Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Kura domowa o Wolne tematy (67 – …
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Badanie: Poziom życia Ukraińców pobił wszelkie rekordy

Posted by Marucha w dniu 2016-01-07 (Czwartek)

Poziom życia Ukraińców jeszcze nigdy nie osiągnął takich niskich wskaźników. Do takiego wniosku doszli analitycy kompanii Gallup.

Zgodnie z wynikami badań frmy Gallup, Ukraińcy nie są zadowoleni z sytuacji ekonomicznej w państwie i ze swojego poziomu życia, a także nie sądzą, że w ciągu najbliższych pięciu lat sytuacja może się diametralnie zmienić – informuje telewizja RT.

W 2015 roku poziom życia na Ukrainie osiągnął najniższe wskaźniki w całym okresie obserwacji. Do takiego wniosku doszła firma Gallup, która prowadzi badania opinii publicznej w wielu państwach. Wyniki badań podaje InoTV.
Z maksymalnie 10 punktów Ukraińcy średnio oceniali swoje warunki życiowe na 4,0. Jednocześnie nie widzą oni powodów do optymizmu w przyszłości: według oceny badanych, za pięć lat ten wskaźnik osiągnie tylko 5,2. Z tak pesymistycznymi ocenami na Ukrainie badacze jeszcze się nie spotkali, podkreśla Gallup w swoim artykule.

Gospodarka Ukrainy znajduje się w upadku, sytuacja na wschodzie państwa pozostaje nieuregulowana, dlatego takie wskaźniki nie budzą zdziwienia. Oceny poziomu życia spadły we wszystkich grupach wiekowych, socjalnych i płciowych, to dotyczy także prognoz na przyszłość. Wyjątek stanowi tylko najbogatsza warstwa Ukraińców [Ukraińców bez napletka – admin], która z większym optymizmem patrzy w przyszłość.

W tym roku zadowolonych z pozomu życia było tylko 17% Ukraińców, a złą sytuację gospodarczą odnotowuje już 79% badanych. „Kwitnąco” oceniło ją 9 % badanych, a w 2011 roku na przykład tak oceniał ją co piąty badany. Nie budzi zdziwienia badaczy również ten fakt, że na zachodzie Ukrainy swoją sytuację respondenci oceniają lepiej niż na południu i na wschodzie państwa, czyli w regionach, które stały się strefą operacji zbrojnej Kijowa.

Niska ocena poziomu życia na Ukrainie zdaniem specjalistów z Gallup świadczy o tym, że naród jest niezadowolony z trwających politycznych, społecznych i ekonomicznych trudności. I dopóki sytuacja się nie normalizuje, analitycy nie spodziewają się innych rezultatów badań.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 13 do “Badanie: Poziom życia Ukraińców pobił wszelkie rekordy”

 1. kojak said

  To jakas farsa te badania ! Ukraincy oceniaja poziom zycia w polowie prawie skali ? Nonsens ! Powninien byc nie wieciej ni 2 ! Czyli z tych badan wyniklo ze moze nie najlepiej jak w polowie ale jakos znosnie ! Widac manipulacje na odleglosc !

  Jak nie mają skali porównań, to oceniają to co teraz na podstawie tego, co było…
  Admin

 2. Dictum said

  No chyba tego rekordu nie pobili jeszcze?

  Wielki Głód na Ukrainie, Hołodomor (ukr. Голодомор – dosł. śmierć przez zagłodzenie) – klęska głodu w latach 1932–1933 w ZSRR, która szczególne nasilenie przybrała na terytorium ówczesnej Ukraińskiej SRR (dzisiejsza Ukraina wschodnia i centralna) – konsekwencja wprowadzonej przez kierownictwo WKP(b) i władze państwowe Związku Radzieckiego polityki przymusowej kolektywizacji rolnictwa i bezwzględnej egzekucji przez organy państwowe ZSRR[1] narzuconych chłopom obowiązkowych, nieodpłatnych kontyngentów dostaw produktów rolnych w wymiarze przekraczającym możliwości produkcyjne wsi.

  Według różnych szacunków spowodował śmierć od co najmniej 3,3[2] do 6-7 milionów[3][4][5]ludzi. W latach 1921–1947, wskutek trzech klęsk głodu (w 1921–1923, 1932–1933 i 1946–1947), życie straciło około 10 milionów mieszkańców Ukrainy[6].

  Głód wywołany kolektywizacją spowodował również wiele ofiar poza Ukrainą – na Kubaniu (który wówczas był przeważnie ukraińskojęzyczny[7][8]), Powołżu, Zachodniej Syberii i w Kazachstanie. Nie ulega jednak wątpliwości, że Ukraina zajmowała szczególne miejsce na mapie głodu – miał tam największe rozmiary i pochłonął najwięcej ofiar. Niektóre represje (jak zakaz wyjazdu poza granice republiki w ucieczce przed głodem) dotyczyły wyłącznie chłopów z Ukrainy i Kubania[9][10]. (za Wikip.)

 3. Dictum said

  Tu właściwa inf. dla skali porównań:

  Wielki Głód na Ukrainie, Hołodomor (ukr. Голодомор – dosł. śmierć przez zagłodzenie) – klęska głodu w latach 1932–1933 w ZSRR, która szczególne nasilenie przybrała na terytorium ówczesnej Ukraińskiej SRR (dzisiejsza Ukraina wschodnia i centralna) – konsekwencja wprowadzonej przez kierownictwo WKP(b) i władze państwowe Związku Radzieckiego polityki przymusowej kolektywizacji rolnictwa i bezwzględnej egzekucji przez organy państwowe ZSRR[1] narzuconych chłopom obowiązkowych, nieodpłatnych kontyngentów dostaw produktów rolnych w wymiarze przekraczającym możliwości produkcyjne wsi.

  Według różnych szacunków spowodował śmierć od co najmniej 3,3[2] do 6-7 milionów[3][4][5]ludzi. W latach 1921–1947, wskutek trzech klęsk głodu (w 1921–1923, 1932–1933 i 1946–1947), życie straciło około 10 milionów mieszkańców Ukrainy[6].

  Głód wywołany kolektywizacją spowodował również wiele ofiar poza Ukrainą – na Kubaniu (który wówczas był przeważnie ukraińskojęzyczny[7][8]), Powołżu, Zachodniej Syberii i w Kazachstanie. Nie ulega jednak wątpliwości, że Ukraina zajmowała szczególne miejsce na mapie głodu – miał tam największe rozmiary i pochłonął najwięcej ofiar. Niektóre represje (jak zakaz wyjazdu poza granice republiki w ucieczce przed głodem) dotyczyły wyłącznie chłopów z Ukrainy i Kubania[9][10].

 4. Marian said

  Wystarczy, że Ukraińcy zbiorą się do kupy, zorganizują, a następnie wypalą chazarszczyznę gorącym żelazem i ołowiem. To jedyny sposób na przeżycie…

 5. Dictum said

  Przepraszam, ale z dużym opóźnieniem „załapuje” wpis, stąd powtórzenia. Trzeba, znaczy się, cierpliwie odczekać.

 6. Już w latach 20-tych rdzenni Syberyjczycy nazywali przesiedlanych do tamtejszych wsi chłopów z Ukrainy jako ,,szpana” tzn. szumowiny, brudy. Uważano Ukraińców za pijanych, leniwych, tępych i mściwych.

 7. Marcin said

  A na kolejny majdan niestety nie ma certyfikatu koszerności i nie będzie.
  Przecież taki był plan od samego początku – zrobić smród a potem ten smród roznieść jak najdalej się da. Jak to Gajowy pisze,że mendy najlepiej czują się w swoim naturalnym środowisku – czyli smrodzie i gnoju a wszelkie odejście od „norm” skróca życie i możliwości operacyjne tychże mend. Większość wg. propagandy oczywiście za stan rzeczy obwinia Rosję.

 8. Inkwizytor said

  Re; 6

  Obecnie w Rosji to słowo ( szpana ) oznacza podwórkowego żula

 9. Borys said

  Ad 3, Dictum.

  Czytałem „Archipelag gułag” Sołżenicyna cztery razy.
  A tam Sołżenicyn jasno pisze:

  Przyjeżdżał pułk MWD (Ministersto Wnutriennych Dieł – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych).
  Otaczał całą wieś.
  Nikt nie mógł wyjść, ani wejść.
  Każdy, kto usiłował to zrobić, był natychmiast zastrzelony.
  Pułk tak długo stał, aż wszyscy pomrą z głodu.

  Śmierć głodowa nie była skutkiem kolektywizacji.
  To było celowe i planowe ludobójstwo.

  Dlaczego tak? Nie wiem.

 10. Zerohero said

  @Dictum

  Pan raczy żartować. Od wielkiego głodu minęło dostatecznie dużo czasu by traktować go jako odległą przeszłość, historię, nie przymierzając – niczym najazd Mongołów. Te:

  „Kwitnąco” oceniło ją 9 % badanych, a w 2011 roku na przykład tak oceniał ją co piąty badany.”

  świadczy po prostu o mocnym niedorozwoju intelektualnym społeczeństwa. Oczywiście niepoprawny optymista zawsze będzie zadowolony, np. gdy czeka pół roku na rezonans powie, że w średniowieczu nie było rezonansu. Postęp!

 11. Bodzio said

  ad. 9 @Borys
  Czy ma Pan przynajmniej blade pojęcie czym jest pułk wojska i jak on się ma do obszaru zajmowanego przez jedną wieś?

 12. revers said

  Granice otworza, to rusza na zachod jak polnocno afrykanskie nomady, po to byly arabskie wiosny, ukrainskie majdany aby nie licznym bylo dobrze, reszta na wedrowke, diaspore skazana za eldorado ktorego nie ma.

 13. bolton said

  https://www.youtube.com/watch?v=5uM3VBOSt50 WARTO WIEDZIEĆ: Ukraina bez mitów (dr Jan Przybył

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: